Počasí Kapverdy

Kapverdské ostrovy se řadí mezi ty nejbližší exotické destinace. Počasí na Kapverdských ostrovech je příjemně teplé a celý rok zde vládnou relativně konstantní teploty, které se v denních maximech pohybují od 26°C (leden, únor a březen) do 31°C (srpen a září). Stálost počasí na Kapverdách je hlavním důvodem, proč jsou tyto ostrovy rok od roku vyhledávanější destinací.

A to po celý rok!

Protože se ovšem nejedná o až tak známou destinaci, tak cílem tohoto textu je charakter místního počasí podrobně popsat a před cestou vás upozornit na klimatické poměry, které by mohly leckoho zaskočit:

 

Podnebí | Teploty vzduchu | Teplota moře | Kdy nejlépe na Kapverdy | Předpověď počasí

 

Než přejdeme k podrobnostem, je podstatné uvést, že jakékoliv konkrétní hodnoty, které jsou zde uvedeny, vyplývají z dlouhodobě měřených dat. To samozřejmě neplatí o aktuální předpovědi počasí, kterou níže uvádím jak pro ostrov Sal, tak pro ostrov Boa Vista a všem doporučuji si i tyto aktuální výhledy prohlédnout.

Podnebí

Kapverdské ostrovy leží dost na jihu. Jsou situovány hluboko pod obratníkem Raka a nachází se na podobné zeměpisné šířce jako třeba ostrovy v Karibiku nebo Salalah v jižním Ománu. Podnebí je zde proto tropické!

Ovšem pouštního rázu!

Z klimatologického hlediska na Kapverdy působí 2 hlavní vlivy:

 • vliv afrického kontinentu
 • vliv Atlantského Oceánu
Podnebi na Sao Vicente

Charakter počasí na Kapverdách determinuje suchý a horký vzduch, který přichází od východu z oblasti Sahary a vnitrozemské Afriky. Klima je zde však mírnější než třeba v blízkém Senegalu, a to díky umístění Kapverdských ostrovů v oceánu, který teploty snižuje.

Kapverdské ostrovy jsou suché!

Jsou dokonce sušší než to nejbližší africké pobřeží. Krajina je převážně vyprahlá, zejména potom na východních ostrovech (Sal, Boa Vista a Maio), které jsou ploché, bez hor, a proto je zde suché podnebí ještě výraznější. Vláha, kterou ostrovy dostávají, pochází převážně z kondenzace mlh, které vznikají nad oceánem. Na východních ostrovech, na které se jezdí nejčastěji, prší nejvíce na přelomu léta a podzimu. Ojedinělé srážky tak ovlivňují počasí na Kapverdách v srpna, v září a v říjnu. Ovšem i tak jsou zdejší měsíční srážkové úhrny v tomto období zanedbatelné (cca 15 mm). Záleží však, s čím ostrovy srovnáváme. 15 mm je málo na české poměry, ale naopak několikanásobně více než celoroční srážkový úhrn typický pro počasí v Egyptě.

Na některých ostrovech, buď západněji položených nebo hornatějších, např. ostrov Santiago nebo Santo Antao, jsou srážkové úhrny zejména ve vnitrozemí o něco vyšší. Můžeme na nich pozorovat různá mikroklimata a rozdíly mezi pobřežím a vnitrozemím. Ovšem tak pestré mikroklimatické podmínky jako na ostrově Tenerife zde nenajdeme.

Teploty vzduchu

Ačkoliv se zde tropické podnebí rozhodně nevyznačuje četným deštěm jako na Maledivách (viz. počasí na Maledivách), projevuje se stálostí teplot.

Na Kapverdských ostrovech panuje příjemné teplo celý rok!

 • v létě >> 31°C přes den a 24°C v noci
 • v zimě >> 26°C přes den a 19°C v noci

Existují tu teplotní rozdíly mezi jednotlivými obdobími, ale nejsou tak výrazné jako má počasí na Kanárských ostrovech a už vůbec ne jako ve středomořských destinacích.

Vývoj teplot v průběhu roku je na Kapverdách následující:

Počasí na Kapverdských ostrovech

Oranžová barva znázorňuje teplotu přes den, žlutá barva teplotu v noci. Jsou samozřejmě dny, kdy i zde teplota vzduchu vybočí z normálu, ale takové jevy jsou zde více než kde jinde díky místnímu podnebí výjimečné.

Teplota moře

Vývoj teploty vody na Kapverdských ostrovech je hodně podobný průběhu teploty moře v Egyptě. S jedním rozdílem!

Celá křivka je tady zhruba o měsíc posunuta. Moře tu je nejteplejší v září a v říjnu, kdy má 27°C.

Kapverdské ostrovy teplota moře

Kanárský mořský proud, který je studený a díky kterému je moře na Kanárských ostrovech relativně chladné, částečně ovlivňuje i Kapverdské ostrovy. Proud je ale v této oblasti už slabý, rozpadá se a začíná zde pomalu přecházet do severního rovníkového proudu.

Kapverdy – který termín je nejlepší?

Jak už tu padlo, ostrovy jsou celoroční destinací, kde se v oceánu vykoupete i v zimě. Právem tak Kapverdské ostrovy figurují na seznam nejlepších destinací, kam na dovolenou k moři v zimě. Jsou tak vhodnou alternativou ke Gran Canarii, Fuerteventuře a dalším Kanárským ostrovům, kde se v zimě moc neohřejete ani nevykoupete.

Nejlepší je konec léta a podzim.

Srpen a září, ovšem ideální je zde u moře trávit i říjen a listopad. I počasí v prosinci je na Kapverdách teplotně velmi příjemné.

Jak už zaznělo výše, v tom období však upozorňuji na příležitostnou možnost srážek. Ale rozhodně není důvod mít obavy. I takto na podzim tu bývá standardně takto:

Počasí na Kapverdách

Aktuální předpověď počasí

Podívejte se na aktuální předpovědi. Jako první uvádím předpověď pro ostrov Sal:

Detailní předpověď s výhledem na následujících 10 dní naleznete v dolní části mapy.

A dále předpověď pro ostrov Boa Vista:

Co dodat závěrem

Prvně to, že, máte-li jakýkoliv dotaz k počasí a ke klimatickým podmínkám, které tu panují, tak se neváhejte zeptat prostřednictvím komentářů dole pod textem.

Věřím, že nyní již máte ucelený obrázek o počasí na Kapverdách. Nepadlo snad jediné. A to informace o hurikánech. Ty v dlouhodobé historii Kapverdské ostrovy zasáhly pouze dvakrát. Naposledy to ale bylo nedávno, v roce 2015. Tyto jevy tu jsou však naprosto výjimečné! Netřeba se jich obávat. Vyrazíte-li na Kapverdy kdykoli, tak vás s 95% pravděpodobností přivítá slunečné počasí a teploty v  rozmezí od 25°C do 30°C.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   132
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, jaké je moře pod hladinou – co šnorchlování – rybičky , mušle , lastury ..
  Děkuji !

  • Odpovědět

   Dobrý den Radku, upřímně nic moc, je tu hlavně písek, takže pod vodou toho k vidění moc není, minimálně poblíž pláží.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši
  Chystám se v druhé polovině března 2024 na Kapverdy (oblast Santa Maria, asi nějaký hotel s aquaparkem) s manželkou a dvěma dětma (6 a 9let). Zajímalo by mě, zda je dobré (a třeba nutné) se nechat nějak speciálně očkovat. A které očkování je vyloženě vyžadováno. Dále se chci zeptat, zda se v té oblasti vykoupeme v moři (vlny, přístup do vody). Poslední otázka jsou komáři v této době. Je s nimi v březnu nějaký problém? Moc děkuji za odpověď Pavel

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, díky za vaše dotazy, očkování žádné povinné na Kapverdy není, když ale budete mít nějaké očkování, které se vyžadují do tropických regionů, tak to není od věci, byť Kapverdy do tropů nespadají. Třeba Hepatitida A nebo břišní tyfus. Co se týká přístupu do moře, tak samozřejmě záleží, jakou oblast zvolíte. Obecně nejlepší je právě jih Salu, záliv u Santa Maria, tam se vykoupete bez problému, i když v některých dnech vlny být mohou. Jsou ale spíš ze západní strany ostrova, ne tolik od jihu. Komárů se nebojte, o žádných problémech, kór na takto na jaře o v tomto směru nevím.

 • Odpovědět

  Dobrý den 5.1.2024 letíme na Boa Vistu hotel Horizons Royal chtěl jsem se zeptat jaké je tam počasí a hlavně vlny ?Letím poprvé a tak by mě zajímalo zda se vykoupu v oceánu 😀

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, na začátku ledna na Boa Vistě se teploty během dne pohybují celkem konstantně mezi 25°C a 26°C. V noci a ráno klesají k cca 21°C. Vlny – to záleží, ale rozhodně si nemyslím, že byste se nevykoupala. Takové vlny, které brání vlezu do oceánu zas až tak časté nejsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Viděla jsem dovolenou last minute od 25. května 2023 za dobrou cenu, ostrov Sal, centrum San Maria, hotel Halos Casa resort, ale překvapila mě předpověď počasí, kdy tam nemá být moc slunce a teploty kolem dvaceti, takže skoro hůř než má být tady. Myslela jsem, že konec května tam bude opravdu slunečno, určitě máte lepší informace a máte zkušenosti, jak to vidíte? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, termín od 25.5. je na předpověď ještě dost daleko, ale když se dívám na dlouhodobější výhled, tak má být většinou polojasno a od 28.5. dokonce jasno, s nejvyššími denními teplotami na 26°C, koncem měsíce i na 27°C. Takové mám alespoň informace já 🙂 Aktuální teplota oceánu je 24°C. Jinak Halos Casa je dobře hodnocený resort, navíc dobře položený, za mne to je dobrá volba, minimálně pro každého, kdo netrvá na nějak příliš velkém komplexu hned na pláži.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká je teplota moře v druhé polovině května na Boa Vista. A zda je pravda, že jsou stále vlny. Děkuji. Hezký den.

  • Odpovědět

   Dobrý den Simono, standardně tu v květnu teplota vody činí 24°C a ano, vlny jsou pro Boa Vistu, typické, ale rozhodně to nebývá nic hrozného, co by zamezovalo vstup do vody. Samozřejmě to záleží na aktuálních podmínkách.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám dotaz termín od 18-28.4.ostrov sál.hotel OA belorizonte,je to dobrá volba? Myslím tím termín i ubytování. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Radku, OA Belorizonte je fajn hotel – jediným jeho zásadnějším problém je fakt, že bungalovy, ve kterých se tam typicky bydlí, jsou většinou starší. Na přespání to ale stačí. Služby, jídlo i poloha hotelu – to vše tu je bez problému. Termínem v druhé polovině dubna na Kapverdách taky nic nezkazíte, přes den typicky 28°C, v noci 20°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  Letíme na Sal 11.4, ráda bych se zeptala jakou teplotu moře a vzduchu lze očekávat…dle předpovědi se má zrovna začít ochlazovat děkuji a hezký den.Renata

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato, je to ještě dost dlouho dopředu, těžko se s takovým předstihem na předpovědi spoléhat. Teplota moře na Kapverdách aktuálně činí 24°C a s tou lze počítat i ve vašem termínu. Počasí se nebojte, rozhodně si nemyslím, že by zde touto dobou bylo méně jak 25°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chtěla bych vzít na dovolenou maminku, která už je ve věku.
  Jde mně tedy především o perfektní přístup do vody, Příliš silný vítr by hatil koupání v moři a bazén nás vůbec nezajímá. Dá se to skloubit s termínem přes letošní Velikonoce?
  Moc Vám děkuji za Vaši radu a názor. Helena

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno, ano, myslím, že se to skloubit dá. Přístup do vody je vesměs na Kapverdách bezproblémový, problémem jsou někdy vlny. Doporučuji volit ostrov Sal, letovisko Santa Maria, kde je pláž situovaná v široké zátoce a orientovaná na jih. Standardně na ní tak velké vlny ani příliš silný vítr nebývá. K těm levnějším hotelům zde patří OA Belorizonte nebo Halos Casa Resort. Ale ubytovacích kapacit tu je mnohem více.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme letět na Sal, Santa Maria, hotel Halos Casa Resort. Rozhoduji se mezi druhou polovinou února nebo druhou polovinou března. Chtěla bych se Vás zeptat na radu, který termín je z hlediska počasí v destinaci lepší, je-li rozdíl, a také na volbu hotelu, zda máte nějakou zkušenost. No a jak je to tam v tomto období s koupáním, teplotou oceánu a vlnami? Když sleduji webcam ze Santa Maria obvykle tam bývá ve vodě k vidění dost lidí, tak předpokládám, že plavání je tam dobré, pokud nejsou jó velké vlny? Děkuji Vám za odpověď a za Váš čas. Krásné dny přeji. Alice

  • Odpovědět

   Dobrý den Alice, mezi únorem a březnem tu v počasí nejsou žádné velké rozdíly. Popisuji to i v článku Kdy jet na Kapverdy. Je pravděpodobné, že v březnu budou teploty nepatrně vyšší, ale rozdíly jsou skutečně nepatrné a téměř neznatelné. Hotel je to dobrý, je menší, není to žádný velký komplex, je tedy klidnější, což je výhoda. Jen upozorním, že Halos Casa má menší bazén, jen cca 15 metrů dlouhý. Stačí to, kór když nedaleko je taková nádherná pláž, ale někomu by to mohlo vadit. Čekejte, že oceán tu na konci února bude mít 23°C, není to moc, ale koupat se rozhodně lze. Jinak oblast Santa Maria určitě doporučuji, dlouhá a široká pláž, super koupání. Za mne dobrá volba, ať už tento hotel nebo jiný v dané oblasti.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažujeme dovolenou na Kapverdech v druhé polovině března. Jaké můžeme očekávat denní teploty? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, v polovině března typicky do 24°C, max. 25°C. Vyšší teploty tu jsou dost výjimečné.

 • Odpovědět

  Dobrý den, předně děkuji za veškeré informace zde vložené, velmi přínosné. Zvažuji návštěvu Kaverdských ostrovů/Sal v prvním dubnovém týdnu (Velikonoce) a rozmýšlím se mezi hotely Melia Dunas Beach (na západním pobřeží) a Riu Palace (blíže centru Santa Maria). Dokázal byste poradit v této rovině? Taktéž mě od zájezdu trochu odrazuje vítr – je pocitově hodně nepříjemný? Děkuji za názor, pěkný den, Daniela

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo, oba to jsou perfektní hotely, polohově je za mne o něco lepší ten druhý z nich. Riu Palace leží na cípu pláže, v místech, kde vlastně hlavní pláž Santa Maria orientovaná na jih přechází v pláž orientovanou na západ. Výhod to má několik. Prvně není problém chodit na kteroukoliv část pláže, a to třeba dle větru, buď na tu jižní (kde typicky fouká méně) a nebo na tu západní (když by foukalo náhodou méně tam). Obvykle také na tomto cípu nebývají takové vlny, a to i z toho důvodu jak se zde proudění z jednotlivých směrů tak trochu bije. Za me je proto toto, i z hlediska větru o něco lepší volba. Na druhou stranu u přímo před Melia Dunas hotelem je vybudován umělý záliv, chráněný kamennými vlnolamy. Takže sice na této straně ostrova vlny jsou, zrovna tady si bez problému zaplavete právě v tomto zálivu, zátoce.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,
  chtěla bych se zeptat na počasí na Kapverdách na ostrově Sal ?Jedeme 17.2 a slunce opaluje?Na ostrov letíme poprvé tak jsem moc zvědavá ,jedeme do hotelu OA Belorizonte
  ****
  Kapverdy / Kapverdy / Sal.Nemáme rádi velká horka a vítr nám také nevadí,ale slunce to milujeme 😉 Děkuji za info.Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, ano, Slunce i v únoru zde opaluje dost. Kapverdy jsou hodně jižně, na úrovni Karibiku, takže i v zimě tam opaluje sluníčko dost – konkrétně v únoru zhruba stejně jako na konci října. Horko nebude, v odpoledních maximech je standardně kolem 24°C až 25°C. Jih ostrova Sal a zejména zdejší pláž se vám bude líbit, to vím téměř jistě. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  přemýšlím nad návštěvou Kapverdských ostrovů konec února – začátek března.
  Prosím jak to v tomto období vypadá s počasím? Doporučil by jste dovolenou v tomto termínu?
  Děkuji Markéta

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto, odkáži vás na téma Kdy jet na Kapverdy, kde se věnuji rázu počasí na Kapverdách v jednotlivých měsících, i v březnu. Na přelomu únoru a března počítejte s maximálními odpoledními teploty v rozmezí od 22°C do 25°C. V noci typicky kolem 19°C. Převládá polojasné počasí. Čili hezky tu takto na konci zimy je, ale žádná vedra člověk čekat nemůže.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme letět v rozmezí 1.1 – 14.1 2023 někam do tepla. Mohl byste nám prosím poradit, kam by to bylo v tuto dobu nejlepší? Všichni mě straší silným větrem. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko, pokud vynechám Egypt a Kapverdy (ty kvůli vašim obavám z větru, který zkrátka je součástí klimatu Kapverdských ostrovů), tak celkem levně v lednu vyjdou Emiráty – ať už přímo Dubaj nebo Ras al Khaimah či Fujairah. Můžete i do Ománu, který s Emiráty sousedí, tam je typicky v lednu ještě o něco tepleji, kór pokud zvolíte oblast Salalah, kde i lednu se běžně teploty pohybují v odpoledních maximech na 28°C.

 • Odpovědět

  Dobry den letime 19.1.2023 na tyden na Sal Santa Maria hotel Vol Vila do farol,myslite ze slunce i v lednu opaluje a opalime se,a jake by meli byt teploty,dekuji.Petr.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, ano, opálíte se určitě. Kapverdy jsou hodně na jihu, pod obratníkem Raka, takže ačkoliv tam samozřejmě sluníčko není tak ostré jako v létě (kdy tu svítí kolmo k Zemi), tak i v lednu opaluje. A to poměrně dost. T-Nejvyšší teploty se zde v lednu pohybují okolo 25°C, viz počasí na Kapverdách v lednu. Vedro není, ale příjemné teplo ano.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat jaké bude počasí v období 16.12.2022 – 23.12.2022 na Kapverdách a jak hodně má foukat vítr. Aktuální teplota vzduchu a moře. Máme zájem s manželem navštívit ostrovy, jenom nevíme, který bychom měli navštívit. Předem děkuji za odpověď.
  Lída

  • Odpovědět

   Dobrý den Lído, dle nejaktuálnější předpovědi má být v odpoledních hodinách mezi 26°C a 27°C, což je v podstatě teplota zde pro prosinec typická, viz počasí v prosinci na Kapverdách. Aktuální teplota moře jak na Salu, tak na Boa Vistě činí 25°C. O něco více má foukat dle předpovědi na Boa Vistě, takže pokud můžete, volil bych spíše ostrov Sal. Nabízí se třeba resort Riu Funana, z něhož je možné dojít hned na dvě pláže, nebo o něco levnější Oasis Belorizonte.

 • Odpovědět

  Vážený pane Lukáši, s obdivem čtu Vaše vyčerpávající informace. Určitě pomohou i ostatní cestovatelům, aby se správně rozhodli při výběru dovolené a hotelu. Velké díky za rady a informace, které mi pomáhají při rozhodování.
  Přeji Vám krásné dny.
  S pozdravem
  Dana

  • Odpovědět

   Těší mne, jestli jsem vám alespoň trochu poradil 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den. Opět Vám děkuji za odpověď. Náš termín je od 21.11.2022 nejméně na 7 dní ( záleží na okolnost dní třeba i deset). Co se týká hotelů, tak určitě tu střední třídu. Na tu vyšší nám chybějí finance :-). Jsme dvě kamarádky a chceme si odpočinout. Někdy je výběr složitý. V loňské roce jsme byly v Ománu a to je laťka docela vysoko. Ale na závěr jen malé upozornění, nejsme náročné , nekritizujeme vše a dokážeme i některé nedostatky přehlédnout a omluvit 🙂 🙂
  Díka
  Dana

  • Odpovědět

   Dobrý den, rozumím tomu. Tím, že Kapverdy nejsou zas ža tak blízkou destinací, tak ty ceny za střední třídu se pohybují standardně od 25 do 25 tisíc za týdenní pobyt, s tím je holt nutné počítat. Chcete-li bydlet přímo v letovisku a tedy mít kam pěšky jít (nejen vyrazit na procházku po pláži), tak doporučím Santa Marii na jihu ostrova Sal. Koukněte se na Oasis Atlantico Belorizonte (aktuálně ve vašem termínu za 21 760 Kč) nebo na VOI Vila do Farol, který leží u stejné pláže a jež je pro odlet 24.11. za 22 490 Kč. Oba hotely nabízí ubytování v bungalovech a kvalitativně jsou bez problémové, jedná se o 4* resorty. Nebo pak kousek od Santa Marie na západním pobřeží ostrova Sal 4,5 hvězdičkový hotel Sol Dunas. Případně je možné volit levnější 5* hotel na Iberotel Club Boa Vista, jež leží na ostrově Boa Vista a z mnou zde uváděných je kvalitativně opravdu dle mého názoru ten nejlepší, v termínu od 25.11. do 2.12 za solidních 23 390 Kč. U něho je potřeba počítat s tím, že krom několika dalších hotelů v jeho okolí nic není, jen dlouhá pláž a oceán.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, opravdu velké díky za vyčerpávající odpověď. Moc by chtěla ještě poprosit o doporučení dvou až tří hotelů. Jedeme s kamarádkou si odpočinout.
  Děkuji
  Dana

  • Odpovědět

   Dobrý večer, máte nějaké konkrétnější požadavky? Cenová relace? Hotely střední třídy budou vyhovovat nebo preferujete spíš ty kvalitativně nejlepší hotely?

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažuji kam na dovolenou cca tak za 14 dní. Kapverdy jsou jednou z destinací ve výběru. Prosím,chtěla jsem se zeptat, jak je to tam s větrem. Prý je tam v tomto období větší až velký.
  Děkuji za odpověď.
  Dana Ch.

  • Odpovědět

   Dobrý den Dano, já se s tímto názorem upřímně řečeno neztotožňuji. Vítr je pro počasí na Kapverdách typický po celý rok a ani z mých zkušeností, ani na základě historických dat, na něž jsem se nyní díval, nejde říct, že by zrovna listopad byl tím větrnějším měsícem. Tak to není. Nevím sice, o jaké lokalitě přesně uvažujete, nicméně vztáhnu-li to například k Santa Marii, tedy nejvyhledávanějšímu letovisku na Kapverdách, tak tam lze čekat průměrný vítr cca 21 km/h. Není to málo, ale na Kapverdy to není ani moc, je to tam tak celý rok.

 • Odpovědět

  Dobrý večer..měli by jsme letět 4.11.na Ostrov Sal a nazpět odlétám 11.11. Prosím,mám obavy z počasí.. bude slunečno?? Nechci trávit dovolenou,aby bylo pod mrakem..děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato, ne, opravdu nemusíte mít obavy, dle aktuální předpovědi bude na Salu slunečno s nejvyššími teplotami mezi 28°C a 30°C. Takže naprosto bez problémové podmínky.

 • Odpovědět

  Moc děkuji Lukáši, tak nějak jsem cca „vygooglila“, ale Vaše odpověď má pro mne mnohem větší vypovídající hodnotu..takže za pár dnů zase NO STRESS 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, 28.10. letime do Iberostar Club Boa Vista, jaké bude prosím počasí , ba co se připravit a co lokalita ? Vybrali jsme dobře . Děkuji Eliška

  • Odpovědět

   Dobrý den Eliško, ano, za mne je toto dobrá volba. Iberotel Club Boa Vista je u krásné pláže, skoro nikdo na ní a táhne se daleko na jih. Dle aktuální předpovědi by na konci měsíce mělo být jasno a 30°C, v dalších dnech polojasno a kolem 27°C.

 • Odpovědět

  ..vracíme se na Sal 1.11.2022, poprvé přelom květen/červen letošního roku, tak doufám, že bude zase tak krásně :-). Je případně něco, na co si dát v tomto období pozor? děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, nemyslím si, čekejte velmi podobný ráz počasí k tomu na přelomu května a června. Ale co se týká teploty vody, ta bude vyšší. Aktuálně tu oceán má na konec října velmi slušných 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  3.11.2022 odlétáme na ostrov Sal,
  Hotel Riu Funana. Chtěl bych se zeptat, jaké bychom mohli čekat počasí a jestli nemáte nějaký tip na místní výlety a hlavně přes koho by bylo výhodné a dobré je realizovat. Mnohokrát děkuji. Honza.

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, už kvůli poloze hotelu je resort Riu Funana dobrou volbou, je to od něj zhruba stejně daleko na dvě zdejší pláže, každá z nich stojí za to. Co se týká počasí, počítejte, že budete kolem 27°C až 28°C a že i tuto dobu zde standardně převládá slunečno. Bohužel nějaký tip na místní, kteří by organizovaly výlety nemám a popravdě řečeno nerad bych vám zde dával nějaké neověřené kontakty z internetu…

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se poslední dva týdny v září na BoaVistu, hotel Riu Touareg na jižním cípu ostrova. Chtěla jsem se zeptat, jestli bude možné se koupat v moři, nebo jsou tam tak vysoké vlny jako na severní části ostrova. Na jižní straně by ty vlny nemusely být tak hrozné, nebo ano? Vlny máme rádi, ale jestli budou nebezpečné, tak bychom neradi strávili pobyt u bazénu… předem děkuji za odpověď, G.

  • Odpovědět

   Dobrý den Eliško, chválím výběr místa i hotelu. Je to samozřejmě jak kdy, ale není to rozhodně tak, že by se zde nedalo koupat. Většinou to lze bez větších problémů. Samozřejmě tu vlny jsou, ale rozhodně neplatí, že by byly vždy tak velké, aby kouoání bránily.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. 18.8 máme odlet na Sal , ale počasí nevypadá nic moc….nemáte nějaké bližší info? Jinak Hotel Riu Palace Santa Maria, jedeme s dětma, tak snad to bude ok .Náhodou třeba nějaké info o hotelu a pláži? Moc děkuji a hezký den

  Markét

 • Odpovědět

  Dobrý den,letíme 1.9 na boa Vista jaké tam bude počasí s bude tam často pršet a dá se v září koupat v moři ,aby nebyly velkéo vlny diky

  • Odpovědět

   Dobrý den Brigito, září je na Kapverdách teplé a navíc je to doba, kdy je zde moře vůbec nejteplejší, má typicky 27°C. Takže buďte bez obav. Vlny být samozřejmě mohou, jsou to Kapverdy, ostrovy v oceánu, kde jsou vlny zkrátka nedílnou součástí. Většinou to ale není nic hrozného.

 • Odpovědět

  Dobrý den, příští týden ve středu 13. 7. se chystáme na Sal, Santa Maria, jak to vidíte s počasím?
  Předem děkuji za odpověď, Martin

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme v plánu v půlce sprna vyrazit na ostrov SAL.Informace co mám říkají že jsou na ostrově velmi velké vlny a tudíž to není vhodná dovolená pro děti, v mém případě 8 a 7 let.Máte někdo tuto zkušenost pokud možno v období SPREN? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den, Petře, Sal je ještě dobrý, z mé zkušenosti je horší Boa Vista (druhý ostrov, na který se z Prahy létá). Ano, vlny na Salu mohou být, ale je to závislé na konkrétním počasí a nemyslím si, že lze říct, že v některém období tu jsou větší než v jiném. Určitě to není tak, že zde vy či vaše děti do moře nevlezete, není to pravda, obvykle vlny jsou přiměřené a vstup do moře nijak neznepříjemňují.

 • Odpovědět

  Moc díky za dobrou zprávu 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jedeme na Kapverdy, na Sal, do hotelu Melia Tortuga Beach. Četla jsem, že přístup do vody a pláž nejsou úplně ideální. Nemáte zkušenost s tímto hotelem a hlavně pláží?
  Děkuji.