Co vidět v Dubaji – TOP 8 míst

Ať už v Dubaji budete trávit celou vaši dovolenou, vydáte se sem na výlet během pobytu v některém z hotelů v jiných částech Emirátů nebo pro vás bude Dubaj pouhou přestupní destinací, ve které se rozhodnete den či dva zdržet ještě před tím, než budete ve své cestě pokračovat dále, je dobré mít předem jasno, co chcete v Dubaji vidět.

Ať zbytečně neztrácíte čas.

V Dubaji můžete navštívit ta nejzajímavější místa nehledě na to, že váš čas bude omezený. Stihnout a na vlastní oči vidět lze mnoho.

Inspiraci na ty nejlepší zážitky z Dubaje najdete v našem přehledu TOP 8 míst, kterým se jednoznačně vyplatí váš čas v Dubaji věnovat.

Burj Khalifa | Dubajská fontána | Dubai Mall | Vodní taxi | Dubai Frame | The Beach | The Palm Jumeriah | La Perle

„At the Top“ v mrakodrapu Burj Khalifa

Symbolem Dubaje se neodmyslitelně stala Burj Khalifa tyčící se výšky 828 metrů – aktuálně nejvyšší budova světa. Burj Khalifa s hliníkovou a stříbrně se třpytící fasádou je impozantním důkazem stavitelského perfekcionismu. Uvnitř mrakodrapu najdeme tisíce metrů čtverečních sloužících jako kancelářské plochy, je zde ovšem i 900 luxusních bytů, hotel Armani se 160 hotelovými pokoji a restaurace At.mosphere.

Netřeba si však rezervovat pokoj nebo si objednávat drahé menu.

Zážitek Burj Khalifa si lze dopřát i „lacině“. Vysokorychlostní výtah vás vyveze na terasu známou jako „At the Top“ ve 124. a 125. patře. Odsud, z výšky 450 metrů, je perfektní 360° výhled na město, ale i na Dubaj obklopující moře a poušť. Jestliže vám 124. patro nestačí, lze nově rezervovat lístek umožňující nejen vstup na terasu „At the Top“, ale i přístup na vyhlídku ve 148. patře. Nutno podotknout, že taková vstupenka je výrazně dražší.

Burj Khalifa - Dubaj

Dubajská fontána

Voda vylétávající až do výšky 150 metrů, barevně nasvícená a pohybující se v rytmech doprovázející hudby. Dubajská fontána, The Dubai Fountain, umístěnou hned pod Burj Khalífou, je největší choreografickou fontánou na světě a právem si drží příčku toho vůbec nejvyhledávanějšího místa v Dubaji.

Fascinují vodní show je možné vidět jednak přes poledne, začíná vždy ve 13 hodin a v půl druhé, ale vzhledem ke světelnému doprovodu doporučuji její návštěvu ve večerních hodinách. Představení začíná po setmění vždy každou půl hodinu až do 11. hodiny večer.

Co vidět v Dubaji - fontána

Dubai Mall

Ať už jste milovníkem či milovnicí nakupování nebo je pro vás nakupování noční můrou, neměli byste si nechat ujít Dubai Mall. Podle celkové plochy se jedná o největší nákupní centrum na světě, které bylo otevřeno v roce 2009.

Dubai Mall není ani zdaleka jen o nakupování. Mimo 1200 nejrůznějších obchodů všech světových značek, na které si jen vzpomenete, zde je i 150 kaváren a restaurací, kino s 22 kinosály, hotel s 250 luxusními pokoji nebo velký vnitřní vodopád. Známé je i velké Dubai Aquarium, je zde dokonce i jeden naučný a jeden zábavný park pro děti.

Obchodní centrum otvírá každý den v 10 hodin a buďte si jisti, že pokud ho budete chtít prozkoumat důkladně, jeden den vám v tomto klimatizovaném komplexu, který zavírá v půlnoci, stačit rozhodně nebude.

Vodní taxi na kanále Dubai Creek

Vodní kanál známý jako Dubai Creek, je zhruba 100 metrů široký a odděluje starší původní část Dubaje (Deiru a Dubai Gold Souk) od nové modernější části. Po kanálu jezdí malé dřevěné lodičky – vodní taxi nazývané Abra, které je perfektní a rychlou cestou jak kanál překonat a navštívit starou Dubaj. Cena za jednu jednosměrnou cestu vychází na 1 dirham.Vodní taxi abra v Dubaji

Dubaj Frame

Dubai Frame, mrakodrap ve tvaru velkého zlatého rámu, je jednou z nově otevřených staveb v Dubaji (1. ledna 2018). „Rám“ se skládá ze dvou 150 metrů vysoký věží, kterou jsou nahoře spojeny 100 metrů dlouhou základnou.

Stavba se nachází mezi starou a novou částí Dubaje, relativně kousek od dubajského kanálu, v tzv. Zabeel parku. Jenou věží návštěvník vyjede výtahem nahoru, čímž se dostane na 150 metrů vysokou vyhlídku, jejíž podlaha je v některých částech prosklená. Druhou věží pak sjede dolů, kde je muzeum zaměřené na výstavu ukazují vývoj Dubaje od malé rybářské vesnice přes současné futuristicky vypadající velkoměsto až po představy, jak by metropole mohla vypadat za 50 let.Nejlepší zajímavosti v Dubaji - Dubai Frame

Promenáda The Beach

Dubaj není obyčejné velkoměsto. Leží u moře, a nabízí tak nejen perfektní podmínky na koupání s ohledem na celoročně příjemnou teplotu moře v Dubaji, ale i leckteré pobřežní promenády. Projděte se po dlouhé promenádě kolem maríny a zavítejte i na nedaleko upromenádu The Beach.

Ať už se chcete koupat v moři, zajít na oběd či večeři do některé z místních restaurací, nakupovat v obchodech, jít shlédnout některý z posledních filmů do kina a nebo se zkrátka jen tak procházet. Všechno je na promenádě The Beach možné. Najdete ji hned vedle pláže ve čtvrti Jumeriach Beach Residence.

The Palm Jumeriah

The Palm Jumeriah je rozlehlým umělým poloostrovem, který se v budoucnu stane součástí mnohem širšího a většího „komplexu“ umělých ostrovů – megalomanské dílo, které je možné pouze v Arabských emirátech. The Palm Jumeriah z nich bude nejmenším a byl prvním dokončeným.

Je ve tvaru palmy – skládá se z 600 metrů širokého „kmene“ a z 16 „palmových listů“. Kromě toho je kolem palmy vytvořen 12 kilometrů dlouhý vnější kruh, „vlnolam“. Zatímco palmové listy jsou především rezidenčním projektem zastavěným domy, na vnějším okruhu jsou postavené luxusní hotely včetně toho neznámějšího Atlantis, The Palm. Vedle hotelu Atlantis najdeme i oblíbený vodní park Aquaventure waterpark.

„Palmu“ je nejsnazší a nejrychlejší navštívit vláčkem, který začíná v monorail station na pevnině a projíždí celým kmenem až do čela palmy k hotelu Atlantis.
Atlantis - co vidět v Dubaji

Vodní show La Perle

Dechberoucí akrobatické představení, které je jediné svého druhu na světě. Show La Perle byla navržena francouzským režisérem přímo pro Dubaj a vidět ji můžete 2x za večer ve speciálním divadle v Al Habtoor City, které  bylo vybudováno přímo pro účely tohoto vodního akrobatického představení. V něm se vám představí 60 účinkujících z 23 zemí světa a nechybí létání, potápění ani neuvěřitelné akrobatické kousky, vše za doprovodu světelných efektů a video mappingu. Pokud si nepotrpíte na moderní architekturu a dáváte naopak přednost umění, kultuře a živým představením, tak využijte možnost vidět v Dubaji právě tuto show.

Co vidět v Dubaji – TOP 8 míst
4.25 (85%) 8
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.