Co vidět v Dubaji – TOP 8 míst

Ať už v Dubaji budete trávit celou vaši dovolenou, vydáte se sem na výlet během pobytu v některém z hotelů v jiných částech Emirátů nebo pro vás bude Dubaj pouhou přestupní destinací, ve které se rozhodnete den či dva zdržet ještě před tím, než budete ve své cestě pokračovat dále, je dobré mít předem jasno, co chcete v Dubaji vidět.

Ať zbytečně neztrácíte čas.

V Dubaji můžete navštívit ta nejzajímavější místa nehledě na to, že váš čas bude omezený. Stihnout a na vlastní oči vidět lze mnoho.

Inspiraci na ty nejlepší zážitky z Dubaje najdete v našem přehledu TOP 8 míst, kterým se jednoznačně vyplatí váš čas v Dubaji věnovat.

Burj Khalifa | Dubajská fontána | Dubai Mall | Vodní taxi | Dubai Frame | The Beach | The Palm Jumeriah | La Perle

„At the Top“ v mrakodrapu Burj Khalifa

Symbolem Dubaje se neodmyslitelně stala Burj Khalifa tyčící se výšky 828 metrů – aktuálně nejvyšší budova světa. Burj Khalifa s hliníkovou a stříbrně se třpytící fasádou je impozantním důkazem stavitelského perfekcionismu. Uvnitř mrakodrapu najdeme tisíce metrů čtverečních sloužících jako kancelářské plochy, je zde ovšem i 900 luxusních bytů, hotel Armani se 160 hotelovými pokoji a restaurace At.mosphere.

Netřeba si však rezervovat pokoj nebo si objednávat drahé menu.

Zážitek Burj Khalifa si lze dopřát i „lacině“. Vysokorychlostní výtah vás vyveze na terasu známou jako „At the Top“ ve 124. a 125. patře. Odsud, z výšky 450 metrů, je perfektní 360° výhled na město, ale i na Dubaj obklopující moře a poušť. Jestliže vám 124. patro nestačí, lze nově rezervovat lístek umožňující nejen vstup na terasu „At the Top“, ale i přístup na vyhlídku ve 148. patře. Nutno podotknout, že taková vstupenka je výrazně dražší.

Burj Khalifa - Dubaj

Dubajská fontána

Voda vylétávající až do výšky 150 metrů, barevně nasvícená a pohybující se v rytmech doprovázející hudby. Dubajská fontána, The Dubai Fountain, umístěnou hned pod Burj Khalífou, je největší choreografickou fontánou na světě a právem si drží příčku toho vůbec nejvyhledávanějšího místa v Dubaji.

Fascinují vodní show je možné vidět jednak přes poledne, začíná vždy ve 13 hodin a v půl druhé, ale vzhledem ke světelnému doprovodu doporučuji její návštěvu ve večerních hodinách. Představení začíná po setmění vždy každou půl hodinu až do 11. hodiny večer.

Co vidět v Dubaji - fontána

Dubai Mall

Ať už jste milovníkem či milovnicí nakupování nebo je pro vás nakupování noční můrou, neměli byste si nechat ujít Dubai Mall. Podle celkové plochy se jedná o největší nákupní centrum na světě, které bylo otevřeno v roce 2009.

Dubai Mall není ani zdaleka jen o nakupování. Mimo 1200 nejrůznějších obchodů všech světových značek, na které si jen vzpomenete, zde je i 150 kaváren a restaurací, kino s 22 kinosály, hotel s 250 luxusními pokoji nebo velký vnitřní vodopád. Známé je i velké Dubai Aquarium, je zde dokonce i jeden naučný a jeden zábavný park pro děti.

Obchodní centrum otvírá každý den v 10 hodin a buďte si jisti, že pokud ho budete chtít prozkoumat důkladně, jeden den vám v tomto klimatizovaném komplexu, který zavírá v půlnoci, stačit rozhodně nebude.

Vodní taxi na kanále Dubai Creek

Vodní kanál známý jako Dubai Creek, je zhruba 100 metrů široký a odděluje starší původní část Dubaje (Deiru a Dubai Gold Souk) od nové modernější části. Po kanálu jezdí malé dřevěné lodičky – vodní taxi nazývané Abra, které je perfektní a rychlou cestou jak kanál překonat a navštívit starou Dubaj. Cena za jednu jednosměrnou cestu vychází na 1 dirham.Vodní taxi abra v Dubaji

Dubaj Frame

Dubai Frame, mrakodrap ve tvaru velkého zlatého rámu, je jednou z nově otevřených staveb v Dubaji (1. ledna 2018). „Rám“ se skládá ze dvou 150 metrů vysoký věží, kterou jsou nahoře spojeny 100 metrů dlouhou základnou.

Stavba se nachází mezi starou a novou částí Dubaje, relativně kousek od dubajského kanálu, v tzv. Zabeel parku. Jenou věží návštěvník vyjede výtahem nahoru, čímž se dostane na 150 metrů vysokou vyhlídku, jejíž podlaha je v některých částech prosklená. Druhou věží pak sjede dolů, kde je muzeum zaměřené na výstavu ukazují vývoj Dubaje od malé rybářské vesnice přes současné futuristicky vypadající velkoměsto až po představy, jak by metropole mohla vypadat za 50 let.Nejlepší zajímavosti v Dubaji - Dubai Frame

Promenáda The Beach

Dubaj není obyčejné velkoměsto. Leží u moře, a nabízí tak nejen perfektní podmínky na koupání s ohledem na celoročně příjemnou teplotu moře v Dubaji, ale i leckteré pobřežní promenády. Projděte se po dlouhé promenádě kolem maríny a zavítejte i na nedaleko upromenádu The Beach.

Ať už se chcete koupat v moři, zajít na oběd či večeři do některé z místních restaurací, nakupovat v obchodech, jít shlédnout některý z posledních filmů do kina a nebo se zkrátka jen tak procházet. Všechno je na promenádě The Beach možné. Najdete ji hned vedle pláže ve čtvrti Jumeriach Beach Residence.

The Palm Jumeriah

The Palm Jumeriah je rozlehlým umělým poloostrovem, který se v budoucnu stane součástí mnohem širšího a většího „komplexu“ umělých ostrovů – megalomanské dílo, které je možné pouze v Arabských emirátech. The Palm Jumeriah z nich bude nejmenším a byl prvním dokončeným.

Je ve tvaru palmy – skládá se z 600 metrů širokého „kmene“ a z 16 „palmových listů“. Kromě toho je kolem palmy vytvořen 12 kilometrů dlouhý vnější kruh, „vlnolam“. Zatímco palmové listy jsou především rezidenčním projektem zastavěným domy, na vnějším okruhu jsou postavené luxusní hotely včetně toho neznámějšího Atlantis, The Palm. Vedle hotelu Atlantis najdeme i oblíbený vodní park Aquaventure waterpark.

„Palmu“ je nejsnazší a nejrychlejší navštívit vláčkem, který začíná v monorail station na pevnině a projíždí celým kmenem až do čela palmy k hotelu Atlantis.
Atlantis - co vidět v Dubaji

Vodní show La Perle

Dechberoucí akrobatické představení, které je jediné svého druhu na světě. Show La Perle byla navržena francouzským režisérem přímo pro Dubaj a vidět ji můžete 2x za večer ve speciálním divadle v Al Habtoor City, které  bylo vybudováno přímo pro účely tohoto vodního akrobatického představení. V něm se vám představí 60 účinkujících z 23 zemí světa a nechybí létání, potápění ani neuvěřitelné akrobatické kousky, vše za doprovodu světelných efektů a video mappingu. Pokud si nepotrpíte na moderní architekturu a dáváte naopak přednost umění, kultuře a živým představením, tak využijte možnost vidět v Dubaji právě tuto show.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   29
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobry den, mate nejakou zkusenost s aplikaci “Get your guide”? Letime za tyden do Dubaje a zde nabizeji vyjizdky po Dubaji za priznive ceny. Vypadaji duveryhone, ale slysim o nich poprve. Díky za nazor, Iva

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo, zkušenosti s Get Your Guide sice žádné nemám, ale je to velká celosvětová platforma, tzn pokud jste tam našla příznivé ceny, nebál bych se jejím prostřednictvím cokoliv zarezervovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme vyhlídnutý hotel Riu Dubai, ale prý se od něj nedá jít pěšky, přijde mi to divné. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Bohouši, no ono je to tak, že hotel leží v oblasti, která ještě není kompletně vybudovaná. Jinými slovy v jeho okolí vlastně nic není a např. nejbližší autobusová zastávka „Souq Al Marfa Deira“ je vzdálená 1,8 km. Dojít se tam dá, kolem silnic tu chodníky jsou, ale není to úplně blízko.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat jak he to se Sim kartu v Dubaji. Koupin na letišti, dám do telefonu a je to?Děkuji Daniela

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo, ano, je to tak, mělo by to hned běžet, popřípadě, pokud to budete kupovat u oficiálního zastoupení operátora, oni vás navedou, mělo-li by to být nějak jinak.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  zaujala mne vaše stránka a měla bych dotaz. Byla jsem již párkrát v minulosti v Dubaji, ale v příštím roce se chystám vyjet sama a procestovat trošku okolí. Ráda bych si půjčila auto a jela do Hatty atd. Před 10 lety byl docela problém, kdybych jela sama jako ženská. Myslíte, že to teď nebude problém? A jak je to s půjčením vozu? Děkuji moc.

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabrielo,

   Hatta autem není žádný problém, lze jet buď nejkratší cestou, a z Dubaje to tak vzít přes Omán (za normální situace pustí přes hranice každého, kdo je má platné povolení k pobytu v dubajském emirátu, viz Omán bez víza). Nebo lze jet trochu oklikou po silnici E102, a tím se Ománu vyhnout. Nemyslím si, že se máte čeho bát, při cestování skrz Emiráty sama na vlastní pěst, je to civilizovaná země, byť s trochu odlišnou kulturou, ale ženy tu dnes řídí či se sami pohybují běžně. Co se týká půjčení auta, přiznám se, že s tím nemám vlastní zkušenost, nicméně lidi odkazuji na Dollar rent a car, dál je samozřejmě možné využít jakýkoliv mezinárodní řetězec typu Hertz, Sixt a podobně. U Dollar rent a car a ostatně i u všech ostatních, dbejte na to, jak je to s pojištěním auta, osobně si vždy raději připlácím tzv SCDW, což sice cenu trochu prodraží, ale jste krytá a v případě, že by se a autem něco stalo, nebudou po vás požadovat spoluúčast, která jinak může být dost vysoká. Půjčení auta u Dollar rent a car včetně SCDW vychází na cca 1 000 Kč / den. Koukněte sama. Jinak pro cestu do Hatty není potřeba žádný pohon 4×4 nebo něco takového, bez problému stačí některé z těch nejlevnějších vozů.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Přilétáme dnes v noci z Colomba do Dubaje a máme 8 hodin čekání na další spoj. Je reálné a rozumné se v noci dostat z letiště k Burj Khalifa? Mate představu, kolik by asi stal taxík tam a zpět? (2dosp.,2děti)
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   pardon…tipuji, že toutu dobou již sedíte na palubě FlyDubai a letíte do Prahy. Absolvovali jste nakonec Burj Khalífu? Za mě by to bývalo určitě reálné bylo, ideálně taxíkem, z letiště to tam není daleko, cca 15 km.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat jak je to s plážemi v Dubaji, někde jsem četla,že jsou pláže v pondělí a středu jen pro ženy.Pokud je to tak,tak všechny nebo jen některé? Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zlatko,

   toto se určitě netýká všech pláží, ale jinak existují výjimky, které to tak mají a jsou v některé dny (obvykle je to jak píšete pondělí a středa) pouze pro ženy a malé děti. Takových pláží je ale málo a těch nejznámějších a největších pláží se to netýká.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď.
  Ještě bych se chtěl zeptat na jednu věc.
  Poslední den v Dubaji (myslím, že nejvhodnější den na nákupy) nám vychází právě na pátek. A pátek je tam něco, jak u nás neděle (jestli to dobře chápu). Pokud si tento den necháme na nákupy, nebude to problém? Předem díky moc.

  • Odpovědět

   Není vůbec zač. Ne, pátek skutečně problém není. Samozřejmě to je den, jak správně píšete, kdy jsou zavřeny úřady, vládní budovy apod., ale obchody a nákupní centra zavřená nejsou. Naopak, je to den, kdy nakupuje nejvíce lidí.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chtěl bych se zeptat, jestli je lépe pro směnu použít USD nebo EUR?
  A nebo raději platit kartou?
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tondo,

   lepší jsou v Emirátech dolary. A na dirhamy měnit právě ty. Popřípadě se dá samozřejmě platit kartou, co vyjde ve výsledku levněji, se dost špatně říká, záleží na kurzech, hlavně na kurzu vaší banky.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši!
  Planuji letet s Emirates sam v druhe pol. dubna (chtel bych na 2-3 dny zazit jak to chodi o ramadanu). Ubytování bych chtel hotel Towers Rotana. Je rozumne udelat smenu USD v hotelu, nebo radeji jinde? Smenarna, bankomat? Problem je s priletem tesne po pulnoci, kdy jsem zde vycetl, ze metro nejezdi. Je to tak? Doprava do hotelu tedy jedine taxi a platit kartou v taxiku? Vidim to na prijezd v cca 2 az 3 hod AM na recepci, takze predpokladam, ze musim mit zaplaceno od predesleho dne, ktery vlastne cely stravim jeste v CR a ve vzduchu, jinak se po letu nevyspim… Kuba.

  • Odpovědět

   Dobrý den Kubo,

   za mě jedno z nejrozumnějších řešení je směnu provést hned na letišti nebo ve směnárnách v nějakých velkých nákupních centrech. Ale i v hotelu to je většinou v pořádku, kurzy v hotelech se alespoň co vím liší minimálně.

   Ano, je to tak, červená trasa jezdí do půlnoci, resp. do 1h v noci ze čtvrtka na pátek a ze soboty na neděli. Viz. provozní doba metra v Dubaji. Přesný čas odjezdu poslední soupravy z dané stanice najdete na rta.ae/wps/portal/rta/ae/public-transport/timetable. Tj. ano, rozhodně v noci taxi, bude to pro vás nejrychlejší a nejpohodlnější.

   Bohužel to tak je, budete si muset zaplatit o den navíc, tak to holt je. Nebo noc nějak přečkat na letišti, a tak za jednu noc ušetřit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat letíme v březnu do Dubaje hotel Hampton By Hilton Dubai jak je to daleko k Burj Khalifa a Burj Al Arab? Je lepší jet taxikem nebo metrem. Jaké jsou ceny taxi ? Děkuji za odpověd. Zlatka

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   Burj Khalifa je zhruba 20 km daleko, Burj Al Arab asi 35 km daleko. Ceny taxi v Dubaji zmiňuji zde, tak se na ně prosím mrkněte. Ceny jsou aktuální, aktualizoval jsem je před pár týdny. Zvažte ale také metro, k nejbližší stanici metra to budete mít cca 850 metrů, tj. v pohodě to dojdete pěšky.

 • Odpovědět

  Dobrý de, děkuji za rychlou reakci. No vlastně oboje:), ale protože se to nejspíš vylučuje, tak tedy u moře s možností dostat se nějak slušně k metru, abychom mohly i poznávat. Moc děkuji za tipy. P.

  • Odpovědět

   Janě, rozumím tomu. Z toho levnějšího bych osobně já volil buď hotel Wyndham Dubai Marina (lze od něj dojít pěšky k nejbližší pláži, je to asi 1 km, zároveň pěšky dojdete na metro, asi 1,3 km). Samozřejmě pro dopravu na pláž lze využít hotelový shuttle. Nebo hotel Armada Blue BAy (300 metrů od metra, na pláž to je ale už dál). Oba dva tyto hotely leží v atraktivní oblasti Dubajské maríny, právě u které se nachází ty nejoblíbenější pláže. Na druhou stranu to je odsud dál do Downtownu Dubaje, ale metrem to v pohodě zvládnete (bez nutnosti přestupu). Případně můžete zvolit třeba Citymax Bur Dubai (který leží zhrbu v půlce mzei starou půdodní Deirou a novým centrem města v okolí mrakodrapu Bur Khalífa). Sice se tedy odsud pěšky dostanete akorát tak na autobus (před hotelem) nebo na metro (1,1 km), jste tedy odkázána na městkou dopravu po Dubaji, na pláž pak je nutné využít hotelový shuttle.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nadchla mě vaše stránka o Dubaji. Vydala bych se s dětmi (6a9let) na konci února. Jaký resort byste nám doporučil, když nehledáme velký luxus, za to bych spíše chtěla strategické místo, aby nebylo daleko od poznávání „Top místa v Dubaji“?
  Moc děkuji předem za informace a přeji hezké dny. Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, díky za dotaz. Zeptám se vás, za čím byste do Dubaje jeli prioritně? Za zajímavostmi nebo za koupáním v moři? Resp. ještě lépe, preferujete hotel u moře nebo vám stačí hotel klidně dál od pobřeží (který nabízí transfer na pláž zdarma), ale o to blíž k nějaké stanici metra?

 • Odpovědět

  Dobry den, jeste jednou, kontrolovala jsem ted letenky, protoze dochazelo k drobnym zmenam v case, a je na ni uvedeno, ze prilet a odlet v Dubaji je na terminal 3. Je to mozne? Jak se odtud nejlepe s detmi dostat MHD do hotelu (prilet v podvecer). Odlet mame v noci, takze taxi. Jeste jednou dekuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   máte pravdu, skutečně to tak je, některé lety FlyDubai celkem nově operují z dubajského Terminálu 3 (dříve to tak nebylo) – je to i případ příletů a odletů z Prahy. Takže metro v tomto případě využít klidně můžete – červená linka, která staví na Terminálu 3, jeďte s ní 6 stanic do stanice Burjuman. Odtamtud byste to měli být schopni dojít do ubytování, je to asi 1 km. Případně v té stanici přestoupit a popojet jednu stanici zelenou linkou.

 • Odpovědět

  Dekuji, Lukasi, za cenne informace.

 • Odpovědět

  Dobry den, letime s rodinou do Dubaje poprve a mnoho toho nevime. Chci podekovat za veskere informace na Vasich strankach, vse jsem procetla, presto bych par dotazu mela. Priletime do Dubaje 1.5. s FlyDubaj dva dospeli a dve deti (5 let a 20 mesicu). Pochopila jsem, ze nejjednodussi je vzit si do hotelu taxi. Budeme ubytovani v Savoy Park Hotel Appartments, kde mame jen snidane (a moznost vareni). Zajimalo by me, jak je to v hotelech s pitim vody v kohoutku, predevsim u deti? Zda cenove vychazi lepe dovezt si pleny nebo koupit na miste? S ohledem na vek deti planujeme prdevsim koupani, presto bychom par mist radi navstivili, doporucujete nam pro dopravu ve meste rovnou taxi nebo MHD a jakou kartu? Chceme videt Mall a podmorsky svet, stary trh, libila by se nam projizka po kanalu, navsteva Burj Khalifa. U mensiho syna budeme jeste vyuzivat maly golfovy kocarek. Myslite, ze je lepe dokoupit vecere v hotelu nebo na ulici, z Vasich slov jsem pochopila, ze jist venku je dost drahe. A posledni dotaz, laka nas potapeni, nemame zadnou zkusenost. Doporucil byste nam nejakou firmu ci misto, kde toto absolvovat a za jakou cenu? Pripadne, zda to nechat na jinou destinaci? Mnohokrat dekuji predem.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Míšo,

   děkuju vám za váš obsáhlý komentář i za dotazy. Vezmu to postupně 🙂

   – vzhledem k letu s FlyDubai (tj. s přistáním na Terminálu 2) i vzhledem k vašim malým dětem jednoznačně doporučuji dopravu do ubytování taxíkem
   voda v Dubaji – na mytí a čištění zubů ano, na pití ji ale nedoporučuji a určitě ne pro malé děti, kupujte si vodu balenou
   – pleny – neumím poradit, netuším jak se to cenově pohybuje – ani v Emirátech, ani u nás
   – doprava po Dubaji – 700 metrů od hotelu máte Al Fahidi metro station, já bych doporučil využívat hlavně metro a když to nepůjde nebo budete chtít cestu zpět urychlit, vezměte taxík
   – nejlepší je koupit NOL Silver Card – jedna vyjde na 25 AED a budete ji mít hned s před nabitým kreditem 19 AED, který si pak dle potřeby můžete dobíjet. KOupíte to v libovolné stanici metra. Děti do 5 let kartu nepotřebují, jezdí zdarma.
   – večeře – toto rozhodnutí bych učinil být vámi až na místě, zjistíte si, kolik to stojí v okolí, kolik v hotelu a podle toho bych vybíral
   – potápění – upřímně řečeno zrovna Dubaj a Emiráty obecně nejsou žádnou vyhlášenou destinací na potápění, podmořský život tu není moc bohatý, je tu hlavně písek. Lepší je to na druhé straně Emirátů u Fujairah, ale ani tam to není kdo ví jaké. Na potápění je nejlepší Egypt.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.