Potápění v Egyptě

Pro mnohé by dovolená v Egyptě bez potápění a šnorchlování nebyla kompletní. Egypt je pro potápění naprosto ideální destinací. Vše říkající jsou fotografie umístěné tomto článku. Všechny si je prohlédněte. Ve všech případech se jedná o amatérské záběry pořízené při šnorchlování (popřípadě při potápění s přístrojem) těsně u pobřeží.

Lepší podmínky na pozorování podmořského života než ty, které nabízí právě egyptské pobřeží Rudého moře, se hledají velmi obtížně. A pokud bychom přeci jen nějaké podobné místo našli, tak vězte, že by to byla daleká destinace. Přitom řada exotických lokalit se v tomto ohledu Egyptu v žádném případě nevyrovná. Ať už to jsou Seychely nebo indonéské Bali. Ani Mauricius.

Ani Maledivy.

Proto vřele každému doporučuji si dovolenou v Egyptě zpestřit šnorchlováním. Je to jedinečný zážitek, při kterém nejenže můžete obdivovat barevné rybky a krásné korály, ale často spatříte i mořské želvy.

Přečtěte si našeho průvodce potápěním v Egyptě.

Najdete zde inspiraci a seznámíme vás s žebříčkem 6 nejlepších lokalit na potápění.

Rudé moře | Kdy je na potápění nejlepší | Hurghada | Sheikh | Marsa Alam | Žraloci

 

Vhodných míst s průzračnou vodou a s bohatým podmořským životem je v Egyptě mnoho. Pokud hledáte inspiraci kam vyrazit, tak se rovnou mrkněte na náš žebříček TOP míst na potápění – jistě vám usnadní rozhodování o tom, do kterého kouta Egypta se za potápěním vydat.

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Potápění v Rudém moři

Rudé moře svým charakterem vytváří ideální podmínky nejen pro šnorchlování, ale i pro potápění s výstrojí. A to celoročně!

Proč?

Rudé moře je mělké a zavřené. Je sevřené mezi Afrikou a Arabským poloostrovem, a jeho vody se tak jen minimálně mísí s chladnějším Indickým Oceánem.

Pro život podmořských korálů však jen jeho poloha a charakter dna nestačí. Je to zejména celoročně vysoká teplota Rudého moře, díky které se zde korálům, delfínům, pestrobarevným rybkám, karetám a všem dalším živočichům tak daří.
Potápění v Egyptě - želva

Kdy jsou nejlepší podmínky?

Často se setkávám s dotazy typu: „Plánujeme cestu do Egypta v prosinci, je to vhodná doba na to, abychom viděli mořské želvy?“

Egypt je destinace, kam se jezdí po celý rok. A to nejen za odpočinkem u moře, ale i za šnorchlováním. Řada destinací je pro potápění vhodná pouze po určitou část roku, ať už jsou příčinnou sezónní monzuny nebo pasáty, zkalená voda, rozbouřené moře, nízká teplota vody a nebo zkrátka ne tak pestrý podmořský život. Nic podobného však v Egyptě nehrozí.

Podmínky jsou v Egyptě pro šnorchlování perfektní celoročně. V létě tu teplota vody dosahuje k 29°C. Byť je v zimě o dost chladnější, vůbec nejstudenější bývá v lednu a v únoru (21°C), koupat i potápět se v Rudém moři bez problému lze. Pro delší pobyt ve vodě je v zimě vhodný tenký neoprén.

Nejlepší měsíce za mě jsou:

 • konec dubna, květen a červen
 • září, říjen a listopad

V zimě je voda chladnější, naopak v létě tu jsou příliš vysoké teploty vzduchu. A pozor na ostré sluneční paprsky. Stačí chvíle šnorchlování k tomu, abyste se spálili. Používejte opalovací krém!

Hurghada

Co se podmořského života týká, tak Hurghada rozhodně nepatří k ničemu oslnivému. Dejte si prosím pozor zejména na řadu hotelů přímo v letovisku – většina z nich má uměle upravené pobřeží. Jsou tu písečné pláže, které sice nabízí bezproblémový vstup do moře, ale korálů je tu velmi málo. Zkrátka šnorchlování v Hurghadě za moc nestojí.

Je potřeba se vypravit mimo letovisko proto, abychom v širším okolí Hurghady našli dobrá místa na potápění. Například Makadi Bay, Soma Bay nebo případně Sahl Hasheesh. Nejlepší je Makadi Bay, ačkoliv ani to nejde řadit mezi ty top místa. Pokud můžete, tak vybírejte hotel v jižní části Makadi Bay – mořské korály jsou především v této části zálivu.
Potápění u korálového útesu u Abu Dabbab, Egypt

Sharm el-Sheikh

Pobřeží v Sheikhu je zcela odlišné od toho v Hurghadě. Písečné pláže tu jsou také, je jich zde ale mnohem méně a řada z nich nemá písečný vstup do vody, dno je totiž pokryté korály. Barevné korálové útesy se v Sheikhu táhnou prakticky podél celého pobřeží.  Z těch větších živočichů tu můžete vidět např. perutýny, chobotnice, murény nebo manty.

Existuje však pár výjimek, kde to na šnorchlování není ono – např. Naama Bay – to je hlavní a centrální část Sheikhu, je tu velká písečná pláž, o to chudší je však podmořský život.

Velmi dobré místo na potápění v Sheikhu je hned u letiště – Ra’s Nasrani. Na šnorchlování je to perfektní lokalita, kterou najdeme u resortu Cyrene Grand Hotel. Korálové útesy, ke kterým se za normálních podmínek dá snadno dostat po plovoucím molu, tu padají do hloubky asi 12 metrů. Tato korálová bariéra, která je na podmořský život skutečně velmi pestrá, pokračuje podél pobřeží asi 2 km odsud na sever až k hotelu Coral Sea Sensatori Resort.
Potápění v Egyptě

Marsa Alam

Kdo může, nechť volí oblast Marsa Alam. Právě zde je mořské dno nejzachovalejší a podmořský život nejbohatší. Je sice potřeba počítat s tím, že u mnohých hotelů je zde snadný vstup do moře možný pouze přes molo, ovšem právě to v řadě případů svědčí o přítomnosti korálového dna a potažmo o výborných podmínkách pro potápění.

Existují tu ale i místa, typicky zálivy, které umožňují vstup do moře po písku z pláže, ale zároveň strany zálivů jsou tvořeny bohatými korálovými bariérami.

Mrkněte nyní na to, která místa jsou ty nejhezčí, kde jsou k vidění ty nejkrásnější korály, zkrátka u kterých hotelů a pláží je to v Egyptě na potápění nejlepší. Sami se přesvědčíte o tom, že se řada těchto lokalit nachází právě v Marsa Alam.

6 nejlepších míst na šnorchlování

1. Zátoka Abu Dabbab

Severně podél pobřeží od staré zástavby Marsa Alam leží zátoka Abu Dabbab / Abu Dhabab. Krásné korály tu jsou přímo u pobřeží. Korálové stěny se zde rozpínají podél obou stran zátoky a azurová voda dává jistotu, že uvidíte vše, co moře skrývá.

Zobrazit zátoku Abu Dabbab na mapě

Krom korálů a všemi barvami hrajících rybek tu uvidíte spousty želv a není vyloučeno, že tu při šnorchlování potkáte i dugonga.

Doporučuji si přečíst podrobné informace o zátoce a pláži Abu Dabbab.

Rozhodnete-li se vydat sem, tak hledejte zájezdy s ubytováním v hotelech El Malikia Resort nebo Hilton Marsa Alan Nubian Resort, které jsou přímo u zátoky.
Potápění u Korálu u Abu Dabbab, Egypt

2. Gorgonia Beach

Přenádherné korály uvidíte u písčito-oblázkové pláže Gorgonia u stejnojmenného hotelu Gorgonia Beach Resort. Stěna korálů (reef) se mořem táhne od pláže Gorgonia cca 1,5 kilometru na jih podél pobřeží až k hotelu Shams Alam Resort.

Zobrazit Gorgonia Beach na mapě

Při potápění vám zde pomáhá proud. Šnorchlování a pohyb podél korálu není proto náročný a zvládnou ho i děti. Vždy se dá vrátit na mělčinu i pláž, po které se lze vrátit zpátky, nechcete-li se zpět vracet mořem.

Krom spousty druhů ryb cestou potkáte murény a není problém vidět ani podmořské želvy! Buď po ránu u Shams nebo v laguně u Gorgonia Beach, kde se s oblibou pasou na mořské trávě.

Budete-li mít štěstí, je i zde šance na Dugonga, tzv. mořskou krávu. Dorůstá délky až několika metrů!! A často plave těsně pod vodní hladinou. Je plachý a pro člověka není nebezpečný.
želva během šnorchlování v Egyptě

3. Coral Garden

Úžasná je velká laguna Coral Garden v Sharm el-Sheikhu u hotelů Jaz Belvedere, Coral Sea Sensatori Resort a Baron Resort. Celá laguna je velice mělká a na šnorchlování je to ideální lokalita.

Zobrazit Coral Garden na mapě

Na nesčetných písčinách si lze při potápění odpočinout. Rozhodně byste neměli vynechat vnější okraj útesu, který lagunu odděluje od moře – měli byste zde vidět karety – mořských želvy. Pozor na silnější proudy vody, které na vnější hraně jistě pocítíte!

Coral Garden na jižní straně volně navazuje na pobřežní oblast Ra’s Nasrani – další místo v oblasti Sheikhu, které potápěči s oblibou vyhledávají.
Potápění v Sharm el Sheikhu

4. Jabal Al Rosas / Oriental Bay

Krásná je i zátoka Jabal Al Rosas u hotelu Aurora Oriental Bay Resort (zhruba 4 minuty chůze od hotelu, je nutné přejít silnici). Mnozí ocení možnost vstupu do moře z písečné pláže a opět i zde jsou po obou stranách zálivu hezké korály. Útesy zde mají délku zhruba 150 m a sahají do hloubky přibližně 10 m. Žijí tu trnuchy, želvy, murény a když má člověk štěstí, tak narazí i na mantu nebo na malé žraloky.

Zobrazit Oriental Bay na mapě

Všimněte si, že na levé, severní straně zátoky je nádherná písečná pláž.

Kousek odsud, zhruba 2 kilometry jižně po pobřeží je další zátoka, zátoka Marsa Egla. I zde je velice pěkný korál.
3 žraloci při potápění v Egyptě

5. Pensee Azur / Utopia Beach

Úžasné šnorchlování je u pláže Utopia (hotel Utopia Beach Club). Pláž leží u otevřené zátoky Pensee Azur, která také nadchne hezkými korálovými stěnami, jež se ukrývají ve zdejších teplých mělčinách. Navíc přilehlá pláž nabízí písčitý, a proto snadný vstup do moře.

Zobrazit Utopia Beach na mapě

Co zde uvidíte? Korály, murény, perutýny, barracudy, občas i želvy a dokonce i delfíny.
Šnorchlování u korálů

6. Turtle Island

Želví ostrov je dostupný lodí z Hurghady. V rámci výletů se sem jezdí za šnorchlováním, ale zejména za přístrojovým potápěním.

Žraloci

Faktem je žraloci v Rudém moři žijí, je to jejich přirozené prostředí, které obývají miliony let. Vyskytuje se tu poměrně dost žraločích druhů – o nich, o posledních nešťastných útocích na člověka, o riziku střetu se žralokem při potápění v Egyptě i o tom, jak se v případě takové situace chovat píši podrobně v článku o žralocích v Egyptě. Doporučuji si ho přečíst, ale rozhodně nikdy nejít s obavami z toho, že nějakého potkám, do moře šnorchlovat.

Potápění v Egyptě
4.28 (85.64%) 39
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, existuje nějaké hezké místo ke šnorchlování v oblasti Hurghada? Děkuji za odpověď, Radka

  • Dobrý den Radko,

   ano, doporučuji oblast Makadi Bay – není to přímo v letovisku Hurghada (tam ostatně podmínky na potápění při plážích nejsou tak dobré jako jinde v Egyptě), ale kousek na jih od něj (asi 30 km od letiště). Zátoka Makadi Bay je na šnorchlování výborná, skoro tak perfektní jako další oblasti, které jsou uvedeny v článku.

 • Odpovědět

  Top misto na potápĕni ktere jsem viděl v Egyptĕ je Mats Alam abu dabbad.

  • Dobrý den Marceli,

   ano, máte pravdu, zátoka Abu Dabbab v regionu Marsa Alam skutečně patří k tomu nejlepšímu, co může Egypt, co se šnorchlování a potápění týče, nabídnout. Všem toto místo doporučuji!

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se na Sinai, už kvůli návštěvě Mount Sinai. prosím o doporučení nejlepšího místa pro šnorchlování, dostupného ze břehu. Sharm? Dahab? Děkuji.

  • Dobrý den Honzo,

   za šnorchlováním na Sinaji jeďte do Sharm el Sheikh. Jsou tu parádní lokality, ty nejlepší jsou hned na pobřeží u letiště v Sheikhu.

   Najděte si na mapě třeba hotel Cyrene Grand Hotel. U něj je v moři při pobřeží oblast známá jako Ra’s Nasrani. Na šnorchlování je to top lokalita. Plus celé asi 2 km dlouhé pobřeží odsud na sever až k hotelu Coral Sea Sensatori Resort je na podmořský život skutečně velmi bohaté. Pokud někde na Sinaji šnorchlovat tak tohle místo mohu doporučit každému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v sobotu odlétáme do Marsa Alam hotel Pensse Royal Garden. Je tam také něco k vidění pod hladinou? Děkuji

  • Dobrý den Radku,

   no jasně. Výborné místo na pozorování života pod hladinou. Váš hotel Pensee Royal Garden je hned vedle hotelu Utopia Beach. A oba hotely leží u zátoky Pensee Azur (psal jsem o ní výše v článku). Velmi dobré místo na šnorchlování.

   Pokud vám šnorchlování nebude stačit, tak zde hned na pobřeží najdete Aquatic Diver Diving Center, u kterých lze už za 35 euro zažít skutečné potápění – zkušební ponor s přístrojem (a samozřejmě s instruktorem).

 • Odpovědět

  Zdravím aktuálně jsme v mars hotel Akassia dnes tu dost fouká .Kam snorchlovat aby děti viděli želvy???a popř.jina pěkná místa.

  • Dobrý den Pavlíno, pokud se máte možnost kousek přemístit, vyrazte ke 4 km vzdálené Utopia Beach (aktuálně bod 5 v našem seznamu). Ta je na šnorchlování vyhlášená. Od vašeho hotelu je to po pobřeží směrem na sever.

 • Odpovědět

  Dobrý den, na jakých lokalitách v Egyptě (předpokládám hlavně oblast Marsa Alam) je tak nějak největší šance spatřit při šnorchlování dugonga, případně v jakém ročním období?
  Mám na mysli lokality u hotelů, výlet někam lodí si bohužel dovolit nemůžeme, organizačně je to s dvouletým dítětem trochu složitější, takže se musíme omezit jen na šnorchlování na střídačku jen v okolí resortu.
  Moc děkuji za tip!

  • Dobrý den Jano,

   být vámi, tak volím lokalitu u zátoky Abu Dabbab – neviděl jsem ho osobně, ale vím, že kamarád při jeho poslední návštěvě této zátoky (v červnu) tu dugonga skutečně viděl.

   Hned u Abu Dabbab jsou dvě možnosti ubytování:

   Popřípadě i oblast u Gorgonia beach – ale zde to vím jen z doslechu, nikoliv, že bych měl já nebo moje blízké okolí s dugongem v této oblasti osobní zkušenost.

 • Odpovědět

  Dobry den,je vhodna na snorchlovani sharkś bay v sharm el sheikh? diky misa

  • Dobrý den Míšo,

   ano, na šnorchlování dobré místo. Ještě o něco lepší je pobřeží o kousíček (o cca 500 m) na sever. Ale ať už zvolíte to nebo to, tak neuděláte chybu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, je oblast Marsa Alam vhodná na potápění / šnorchlování i na přelomu září a října? Konkrétně resorty kolem El Quseir

  • Dobrý den Lenko,

   ano, je – v Marsa Alam i v oblasti El Quseir jsou podmínky na potápění až na výjimky vhodné celoročně, tedy i na přelomu září a října. Takže pokud máte možnost jet v tomto termínu do Egypta, určitě jeďte, při šnorchlování toho uvidíte hodně a navíc koncem září nebývá v Egyptě už takové vedro, což je pro mnohé také plus.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěli bychom do Egypta v zimě,přelom prosince ledna.Kam nejlépe na šnorchlování.Jestli tedy vůbec do Egypta.Děkuji Lucie

  • Dobrý den Lucie,

   čím jižněji, tím lépe. Na přelomu prosince a ledna proto z Egypta doporučuji hlavně region Marsa Alam (jih Egypta u pobřeží Rudého moře). Se šnorchlováním mám osobně perfektní zkušenosti například v zátoce Abu Dabbab (č. 2 v našem seznamu), tj. pokud zvolíte právě tu, tak chybu neuděláte.

 • Odpovědět

  Dobry den, jedeme do hotelu Concordia Moreen Beatch. Je tam nyni mozne snorchlovani? Nebo je tato oblast po nedavne udalosti uzavrena? Dekuji.

  • Dobrý den Věro,

   pravděpodobně myslíte hotel Concorde Moreen Beach Resort v severní části Marsa Alam. Mé nejaktuálnější informace jsou takové, že z důvodu útoku žraloka není šnorchlování i samotné koupání v moři v celém Marsa Alam dovoleno, zatím do 16.8. Výjimky tvoří pouze mělké laguny u hotelů / u pobřeží, kde žádné nebezpečí nehrozí.

   Omezení se vztahuje i na váš hotel.

 • Odpovědět

  Dobry den, v zari budu v hotelu Radisson Blu el Quseir, jsou zde místa pro snorchlovani i pro zacatecnika? A myslite si, ze zakaz snorchlovani se vztahuje i na tuto severni oblast Marsa Alam? Dekuji

  • Dobrý den Aleno,

   ano, toto je poměrně dobrá volba i pro začátečníky. Moře u břehu je tu mělké, jsou to spíše takové laguny, ve kterých si sice člověk moc nezaplave, o to lepší tu však jsou podmínky na šnorchlování (i na začátečnické šnorchlování).

   Aktuální zákaz zahrnuje celou oblast Marsa Alam, i sever, ale domnívám se, že na oblast kolem Quseir se toto už nevztahuje. I kdyby se vztahovalo, tak do září to bude velmi pravděpodobně jinak.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v září se chystám do oblasti Sharm el-Sheikh do části Naama Bay. Jsou zde dobré místa na šnorchlování? A nevíte náhodou zda zákaz koupání a šnorchlování je pouze pro oblast kde žralok útočil díky.

  • Dobrý den Karle,

   Naama Bay je v Sheikhu dost turisticky oblíbená oblast. Šnorchlovat tu samozřejmě lze bez problému a uvidíte toho tu spousty, ale jinde v Egyptě i jinde v oblasti samotného Sheikhu jsou lepší lokality. Naama Bay je dobrý na koupání, je to dost lidí, a proto tu život pod hladinou není tak pestrý jako třeba hned u letiště v Sheikhu.

   Zákaz koupání platí teď jen v Marsa Alam (jih Egypta), nikoliv v Sharm el-Sheikhu.

  • Pláže Naama bay jsou prakticky bez korálů. Směrem na jih, je korálový útes moc pěkný. Je tam ale nějaké vojenské zařízení. Po zemi se tam nedá dostat, ale bez problémů se tam dá doplavat. Nevím, ale jaká je tam teď bezpečnostní situace. Byl jsem tam před spoustou let.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká omezení pro koupání platí v Marsa Alam nyní? Děkuji

  • Dobrý den Lenko,

   aktuálně dle mých informací již žádná omezení pro koupání nebo potápění v Marsa Alam nejsou, skončila minulý týden. Jediné, co stále platí, je, že molo u hotelu Club Calimera Habiba Beach, kde se stala ta nešťastná událost se žralokem, je stále zavřeno.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jsou nějaké omezení koupání i v Hurghadě na hotelu Sunny Day El Palacio?Jsou okolo tohoto místa nějaké zajímavé místa na výlety?Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Marsy do hotelu Novotel v oblasti El Quseir. Není v této oblesti blízko něco zajímavého na šnorchlování.V minulých letech jsme měli štěstí na hotely boblíž Abu Dabbab a Mubarak.
  Děkuji za info

  • Dobrý den Jitko,

   hotel Novotel není vůbec špatná volba. Počítejte ale tady s tím, že do moře tu vlezete prakticky jen přes molo (ale a tím se počítat musí). Přímo u tohoto hotelu je za mě šnorchlování perfetkní. Hotelů v okolí tu není mnoho, podmořský život je tu skutečně bohatý. Nebo doporučuji zátoku u Pensee Azur – pouhé 2 kilometry na jih od hotelu Novotel. Určitě si i sem jeďte zašnorchlovat – zde je vstup do moře možný bez mola.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chystáme se do Marsa Alam, nejlépe do hotelu Albatros Sea World, nachází se u tohoto hotelu také nějaké korály? Případně máte nějaké doporučení na další (cenově dostupné 15dni/max.20000,-) hotely, které jsou vhodné pro šnorchlování? Před třemi lety jsem podstoupila výlet za delfíny na Dolphin House Reef, nevíte, zda je tu stále možnost tento výlet zakoupit? Tehdy ho nabízela cestovní kancelář, teď tento výlet v jejich nabídce nevidím, velice ráda bych si tento zážitek zopakovala, pokud to ale nebude z našeho vybraného hotelu možné (např. kvůli velké vzdálenosti) mohl byste mi doporučit nějaký hotel poblíž, kde si skvěle zašnorchluji a zároveň se podívám i za delfíny?
  Omlouvám se za mnoho otázek 🙂
  Nikola

  • Dobrý den Nikol,

   Albatros Sea World Resort je zbrusu nový a velmi pěkný hotel. Moře přímo tady u něj neznám. Ale z doslechu vím, že podmořský život je přímo na místě takový průměrný. Hezký, ale s těmi nejvyhlášenějšími místy se to srovnávat nedá. Mrkněte se třeba na hotely u zátoky Pensee Azur (konkrétně Utopia Beach Club nebo Pensee Royal Garden) nebo u Abu Dabbab (Hilton nebo El Malikia). Dobrý hotel na šnorchlování je i Aurora Oriental Bay Resort. Tady stačí přejít silnici a jste na pláží, na pravo od ní je po asi 60 metrech v moři útes, kde se toho dá vidět skutečně hodně, i želvy. Cenově nevím, jak přesně se aktuálně tyto hotely pohybují a záleží hlavně na termínu, který byste chtěla. Mrkněte na ně sama. Všechny jsou v Marsa Alam.

   Co se týče Dolhin House – výlety sem pořádají leckterá potápěčská centra, takže není třeba se vázat na výlet pořádaný českou CK. Stačí je obejít, na těch vyhlášenějších místech (jak Pensee Azur, tak Abu Dabbab) jich je několik a poptat se. Dolfin House Reef jsem osobně zatím nenavštívil, takže konkrétně poradit neumím. Pokud ho navštívíte, písněte sem vaši zkušenost 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, co by jste mi prosím doporučil na šnorchlování teď v září 10-18.9.?
  Upřednostňuji asi skály? (lepší podmořský svět) a málo lidí. Jídlo a kvalita je pro mě druhořadé.
  Nebo jak v široké nabídce vybrat?
  Možná bych klidně zkusil nějaké větší potápění s instruktory.
  Děkuji

  • Dobrý večer Zdeňku,

   Egypt je dobrý na potápění celoročně, místní profesionálové asi nějaké rozdíly mezi jednotlivými obdobími vidí, já ale ne. Ostatně je to celoroční destinace.

   Pokud chcete málo lidí, byl by pro vás dobrý Dahab – menší letovisko (jen pár hotelů) na Sinaji asi 80 km severovýchodně od Sheikhu. Na šnorchlování velmi dobrá lokalita. Ale co vím, tak české cestovky do této oblasti již několik let zájezdy nepořádají (z důvodu bezpečnostní situace na místě).

   Nebo zkuste pláž Marsa Mubarak kousek od letiště v Marsa Alam. I tady jsou na šnorchlování perfektní podmínky. A také tu nabývá tolik lidí, neboť v blízkém okolí je pouze jeden hotel: Three Corners Fayrouz Plaza Beach – podotýkám, že patří k trochu dražším (ve srovnání s levnější nabídkou v Egyptě).

 • Odpovědět

  Dobry den, rada bych vedela, jak je to se snorchlovanim a podmorskym svetem v prosinci v Egypte? Vedel byste mi prosim poradit kam na paradni snorchlovani, uprednostnujeme molo, rovnou hupsnout do hluboky vody, nejlip, kdyby byl utes, pred melkym dlouhym vstupem do vody, zejmena pro rodiny s malyma detma.
  Predem dekuji za odpoved, Martina

  • Dobrý den Martino,

   takže pokud chápu dotaz dobře, tak chcete co nejlepší šnorchlování (ideálně z mola), ale také pláž se vstupem do vody pro děti, ano?

   Osobně nevidím velký rozdíl mezi tím, který měsíc do Egypta za potápěním jedete. Profesionálové by jistě rozdíly našli, já nikoliv. Ale vzhledem k přeci jen ne úplně horkému počasí v Egyptě v prosinci doporučuji volit oblast Marsa Alam. Mrkněte na hotel Concorde Moreen Beach Resort & Spa – výborný a klidnější hotel s pláží i s molem a s perfektním podmořským životem. Ten mohu s klidem doporučit. Nebo jen kousíček od letiště hotel Jaz Grand Resta – vstup přes molo i s břehu, molo tu občas bývá zavřené kvůli vlnám a dá se také dojít koupat se do blízké zátoky.

 • Odpovědět

  dobrý den,
  prosím moc o radu, třetí týden v říjnu chceme letět do Egypta, konkrétně do hotelu Albatros Sea World v oblasti Marsa Alam. Po pročítání recenzí to vypadá na skvělý hotel, ale co se týče podmořského života, názory se rozchází, někdo píše že je to fain, někdo jiný zase že tam nic není. Prosím, máte nějakou zkušenost s touto oblastí? V Egyptě jsme nikdy nebyly, nevím, jak to tam funguje co se výletů týče, zda je možné v každém hotelu podniknout i případný výlet lodí, či za potápěním. Děkuji Vám za radu.
  Jarmila

  • Dobrý den Jarmilo,

   ano, potvrzuji, Albatros Sea World resort je skutečně kvalitní, nově otevřený hotel.

   S mořem přímo tady u něj nemám zkušenost. Ano, slyšel jsem, že to není kdovíjak na šnorchlování vyhlášená oblast. Ale asi takto, pokud jedete do Egypta poprvé, domnívám se, že i z místního moře budete nadšeni (barevné rybičky, korály, byť menší … občas prý dokonce i želva). V Egyptě ovšem existuje mnohem lepších míst a nemusíte pro ně chodit daleko. Pokud se rozhodnete pro Albatros Sea World, pak určitě doporučuji návštěvu zátoky Pensee Azur (jen 5 km po pobřeží na jih). Jestli nebude jiná možnost, tak si objednejte taxi a tuto blízkou zátoku navštivte alespoň takto individuálně. Na šnorchlování je to vyhlášená oblast!

 • Odpovědět

  Dobrý den, je něco k vidění pod vodou u hotelu Le Pacha Resort Hurghada? Nazory se taky různí, bohužel i na kvalitu hotelu. Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Vando,

   jedete-li do Egypta poprvé, tak se vám zde moře a život, který se zde ukrývá pod hladinou, bude líbit. Ale je to Hurghada, která v tomto ohledu obecně srovnávat s mořem třeba v Marsa Alam nejde. Pokud Egypt už znáte, může vás moře u Le Pacha Resortu zklamat, ale jinak nikoliv.

   Hotel poměrně velký a za mě takový průměrný – pokud ale nejste příliš nároční, bude se vám tu líbit. Navíc je přímo v Hurghadě. Nejste vázáni tak jen na hotel. Ke koupání však doporučuji využívat pouze hotelovou pláž.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom v dubnu s přítelem vyrazili na šnorchlování do Marsa Alam. Můj sen je vidět želvy. Je velká pravděpodobnost, že je v dubnu uvidíme? Popřípadě máte typ na konkrétní oblast?
  Moc Vám děkuji za odpověď.

  • Dobrý večer Ilono,

   skvělý nápad 🙂 ano, duben je na návštěvu Egypta dle mě jeden z nejlepších měsíců. Jestliže vyberete některé z těch nejlepších míst na šnorchlování v Marsa Alam, tak želvy určitě uvidíte. To je prakticky jisté. Mrkněte se třeba na zátoku Abu Dabbbab.

 • Odpovědět

  Dobry den dá se v Egyptě rybařit.

  • Dobrý den Romane,

   nemělo by se, byť často uvidíte lidi rybařit přímo u hotelů. Rybaření ze břehu není v Egyptě na většině místech povoleno, a to kvůli tomu, že to ničí místní korály. Pokud chcete v Egyptě rybařit, tak doporučuji v rámci nějakého lodního výletu, z břehu ne.

 • Odpovědět

  Měl jsem na mysli z lodi. zda tam jsou nějaké společnosti nabízející rybářské vylety.

  • Konkrétní společnosti neznám a ani jsem nikdy nic podobného neabsolvoval, takže ani žádnou nemohu doporučit. Ale možnosti těchto výletů v Egyptě jsou a jsou dost oblíbené – především v Hurghadě, ale lze i v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych vás poprosila o doporučení hotelu v Egyptě v Marsa Alam dle potápění. Rozhodujeme se především mezi hotelem Abu Dabbab a Novotel. Který byste dle šnorchlování/potápění doporučil? A stojí za navštívení národní park Wadi el Gemal? Děkuji moc. Gabriela

  • Dobrý den Gabrielo,

   obě to jsou dobrá místa, já bych ale upřednostnil Abu Dabbab – je to zátoka a pláž zároveň vstup do moře je možný hned ze břehu (nemusí se přes molo), navíc šnorchlování je to perfektní. Přečtěte si o pláži Abu Dabbab podrobnější informace.

   Co se týče navštěvy národního parku Wadi el Gemal – ano, proč ne. Ale hodně to záleží na konkrétním výletu, který zvolíte, a samozřejmě na náplni výletu. Velmi pěkná je pláž Sharm el Luli a doporučit můžu i návštěvu ostrovů Hamata – mrkněte se na popis tohoto výletu lodí k Hamata Islands.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím Vás, mám na Vás dotaz. Zajímá mě jaký je podmořský život u hotelu Sunrise Diamond Beach Resort – Sharm el Sheikh
  Předem moc děkuji.

  • Dobrý den Jano,

   prvně je potřeba říct, že u hotelu Sunrise Diamond Beach Resort je vstup do moře možný pouze přes molo (přímo u pláže je hodně mělko, kde se plavat nedá). Ale ostatně takhle je to u většiny hotelů v Sheikhu. Kolem pobřeží se tu táhne velký korálový útes a podmořský život tu je taky pěkný, rybiček to je plno, byť lze v Egyptě najít i jiné lepší lokality. Želvy přímo tady nejspíš nepotkáte.

 • Odpovědět

  Dobry vecer chcem sa spytat na podmorsky svet prei hoteli Cleopatra luxury rezort Makadi Bay.Boli sme v uz scharme.Nebude manzel sklamany ide kvoli šnorchlovaniu.Dakujem Lubica

  • Dobrý večer Lubica,

   já předpokládám, že z Makadi Bay zklamaný nebude. Sice, ne u každého hotelu v oblasti Makadi je šnorchlování bezvadné – u některých hotelů toho k vidění zas tolik není, ale Cleopatra Luxury Resort zrovna je v části, kde korály v moři jsou, a tím pádem je tu i další pestrý podmořský život. Pravda, není to jako v těch nejlepších oblastech v Marse nebo v Sharmu, ale i tady je šnorchlování pěkné. Takže buďte bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  začátkem listopadu letíme do Mars Alam hotel Elphistone. Chtěla bych se zeptat jaký je tam podmořský život a jestli je možnost vidět želvy. Děkuji Olga

  • Dobrý den Olgo,

   šnorchlování tady je pěkné, ale na druhou stranu se to určitě neřadí k tomu nejlepšímu, co může Egypt nabídnout. U tohoto hotelu jsou na šnorchlování možná dvě místa.

   Za prvé jedna větší laguna (zhruba 3m hluboká voda), která se nachází vlevo od hotelu (asi 350 metrů po pobřeží). (pozor, přímo u hotelu je další laguna – ta je dobrá pro děti, ale na potápění je příliš mělká).

   Za druhé tu lze jít přes molo na volné moře, mole je tu ale hodně dlouhé, skoro 800 metrů, a na jeho konci šnorchlovat v moři při korálovém útesu – uvidíte murény, rejnoky, perutýny i želvy a jestli budete mít velké štěstí, tak i delfíny. Upozorňuji ale na to, že molo je často zavřené – závisí to na počasí a hlavně na aktuálním stavu hladiny. Jestliže jsou vlny, tak na konec mola nikoho nepouští, což je pochopitelné.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Hotel Playamar, S'Illot, Mallorca, Španělsko

Mallorca (sleva 50%): 8 denní polopenze u krásné pláže za 11 990 Kč

Hotel Mary Bill, Santorini, Řecko

Řecko (Santorini): dovolená na kouzelném řeckém ostrově za 13 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.