Potápění v Egyptě

Pro mnohé by dovolená v Egyptě bez potápění a šnorchlování nebyla kompletní. Egypt je pro potápění naprosto ideální destinací. Vše říkající jsou fotografie umístěné tomto článku. Všechny si je prohlédněte. Ve všech případech se jedná o amatérské záběry pořízené při šnorchlování (popřípadě při potápění s přístrojem) těsně u pobřeží.

Lepší podmínky na pozorování podmořského života než ty, které nabízí právě egyptské pobřeží Rudého moře, se hledají velmi obtížně. A pokud bychom přeci jen nějaké podobné místo našli, tak vězte, že by to byla daleká destinace. Přitom řada exotických lokalit se v tomto ohledu Egyptu v žádném případě nevyrovná. Ať už to jsou Seychely nebo indonéské Bali. Ani Mauricius.

Ani Maledivy.

Proto vřele každému doporučuji si dovolenou v Egyptě zpestřit šnorchlováním. Je to jedinečný zážitek, při kterém nejenže můžete obdivovat barevné rybky a krásné korály, ale často spatříte i mořské želvy.

Přečtěte si našeho průvodce potápěním v Egyptě.

Najdete zde inspiraci a seznámíme vás s žebříčkem 6 nejlepších lokalit na potápění.

Rudé moře | Kdy je na potápění nejlepší | Hurghada | Sheikh | Marsa Alam | Žraloci

 

Vhodných míst s průzračnou vodou a s bohatým podmořským životem je v Egyptě mnoho. Pokud hledáte inspiraci kam vyrazit, tak se rovnou mrkněte na náš žebříček TOP míst na potápění – jistě vám usnadní rozhodování o tom, do kterého kouta Egypta se za potápěním vydat.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Potápění v Rudém moři

Rudé moře svým charakterem vytváří ideální podmínky nejen pro šnorchlování, ale i pro potápění s výstrojí. A to celoročně!

Proč?

Rudé moře je mělké a zavřené. Je sevřené mezi Afrikou a Arabským poloostrovem, a jeho vody se tak jen minimálně mísí s chladnějším Indickým Oceánem.

Pro život podmořských korálů však jen jeho poloha a charakter dna nestačí. Je to zejména celoročně vysoká teplota Rudého moře, díky které se zde korálům, delfínům, pestrobarevným rybkám, karetám a všem dalším živočichům tak daří.
Potápění v Egyptě - želva

Kdy jsou nejlepší podmínky?

Často se setkávám s dotazy typu: „Plánujeme cestu do Egypta v prosinci, je to vhodná doba na to, abychom viděli mořské želvy?“

Egypt je destinace, kam se jezdí po celý rok. A to nejen za odpočinkem u moře, ale i za šnorchlováním. Řada destinací je pro potápění vhodná pouze po určitou část roku, ať už jsou příčinnou sezónní monzuny nebo pasáty, zkalená voda, rozbouřené moře, nízká teplota vody a nebo zkrátka ne tak pestrý podmořský život. Nic podobného však v Egyptě nehrozí.

Podmínky jsou v Egyptě pro šnorchlování perfektní celoročně. V létě tu teplota vody dosahuje k 29°C. Byť je v zimě o dost chladnější, vůbec nejstudenější bývá v lednu a v únoru (21°C), koupat i potápět se v Rudém moři bez problému lze. Pro delší pobyt ve vodě je v zimě vhodný tenký neoprén.

Nejlepší měsíce za mě jsou:

 • konec dubna, květen a červen
 • září, říjen a listopad

V zimě je voda chladnější, naopak v létě tu jsou příliš vysoké teploty vzduchu. A pozor na ostré sluneční paprsky. Stačí chvíle šnorchlování k tomu, abyste se spálili. Používejte opalovací krém!

Hurghada

Co se podmořského života týká, tak Hurghada rozhodně nepatří k ničemu oslnivému. Dejte si prosím pozor zejména na řadu hotelů přímo v letovisku – většina z nich má uměle upravené pobřeží. Jsou tu písečné pláže, které sice nabízí bezproblémový vstup do moře, ale korálů je tu velmi málo. Zkrátka šnorchlování v Hurghadě za moc nestojí.

Je potřeba se vypravit mimo letovisko proto, abychom v širším okolí Hurghady našli dobrá místa na potápění. Například Makadi Bay, Soma Bay nebo případně Sahl Hasheesh. Nejlepší je Makadi Bay, ačkoliv ani to nejde řadit mezi ty top místa. Pokud můžete, tak vybírejte hotel v jižní části Makadi Bay – mořské korály jsou především v této části zálivu.
Potápění u korálového útesu u Abu Dabbab, Egypt

Sharm el-Sheikh

Pobřeží v Sheikhu je zcela odlišné od toho v Hurghadě. Písečné pláže tu jsou také, je jich zde ale mnohem méně a řada z nich nemá písečný vstup do vody, dno je totiž pokryté korály. Barevné korálové útesy se v Sheikhu táhnou prakticky podél celého pobřeží.  Z těch větších živočichů tu můžete vidět např. perutýny, chobotnice, murény nebo manty.

Existuje však pár výjimek, kde to na šnorchlování není ono – např. Naama Bay – to je hlavní a centrální část Sheikhu, je tu velká písečná pláž, o to chudší je však podmořský život.

Velmi dobré místo na potápění v Sheikhu je hned u letiště – Ra’s Nasrani. Na šnorchlování je to perfektní lokalita, kterou najdeme u resortu Cyrene Grand Hotel. Korálové útesy, ke kterým se za normálních podmínek dá snadno dostat po plovoucím molu, tu padají do hloubky asi 12 metrů. Tato korálová bariéra, která je na podmořský život skutečně velmi pestrá, pokračuje podél pobřeží asi 2 km odsud na sever až k hotelu Coral Sea Sensatori Resort.
Potápění v Egyptě

Marsa Alam

Kdo může, nechť volí oblast Marsa Alam. Právě zde je mořské dno nejzachovalejší a podmořský život nejbohatší. Je sice potřeba počítat s tím, že u mnohých hotelů je zde snadný vstup do moře možný pouze přes molo, ovšem právě to v řadě případů svědčí o přítomnosti korálového dna a potažmo o výborných podmínkách pro potápění.

Existují tu ale i místa, typicky zálivy, které umožňují vstup do moře po písku z pláže, ale zároveň strany zálivů jsou tvořeny bohatými korálovými bariérami.

Mrkněte nyní na to, která místa jsou ty nejhezčí, kde jsou k vidění ty nejkrásnější korály, zkrátka u kterých hotelů a pláží je to v Egyptě na potápění nejlepší. Sami se přesvědčíte o tom, že se řada těchto lokalit nachází právě v Marsa Alam.

6 nejlepších míst na šnorchlování

1. Zátoka Abu Dabbab

Severně podél pobřeží od staré zástavby Marsa Alam leží zátoka Abu Dabbab / Abu Dhabab. Krásné korály tu jsou přímo u pobřeží. Korálové stěny se zde rozpínají podél obou stran zátoky a azurová voda dává jistotu, že uvidíte vše, co moře skrývá.

Zobrazit zátoku Abu Dabbab na mapě

Krom korálů a všemi barvami hrajících rybek tu uvidíte spousty želv a není vyloučeno, že tu při šnorchlování potkáte i dugonga.

Doporučuji si přečíst podrobné informace o zátoce a pláži Abu Dabbab.

Rozhodnete-li se vydat sem, tak hledejte zájezdy s ubytováním v hotelech El Malikia Resort nebo Hilton Marsa Alan Nubian Resort, které jsou přímo u zátoky.
Potápění u Korálu u Abu Dabbab, Egypt

2. Gorgonia Beach

Přenádherné korály uvidíte u písčito-oblázkové pláže Gorgonia u stejnojmenného hotelu Gorgonia Beach Resort. Stěna korálů (reef) se mořem táhne od pláže Gorgonia cca 1,5 kilometru na jih podél pobřeží až k hotelu Shams Alam Resort.

Zobrazit Gorgonia Beach na mapě

Při potápění vám zde pomáhá proud. Šnorchlování a pohyb podél korálu není proto náročný a zvládnou ho i děti. Vždy se dá vrátit na mělčinu i pláž, po které se lze vrátit zpátky, nechcete-li se zpět vracet mořem.

Krom spousty druhů ryb cestou potkáte murény a není problém vidět ani podmořské želvy! Buď po ránu u Shams nebo v laguně u Gorgonia Beach, kde se s oblibou pasou na mořské trávě.

Budete-li mít štěstí, je i zde šance na Dugonga, tzv. mořskou krávu. Dorůstá délky až několika metrů!! A často plave těsně pod vodní hladinou. Je plachý a pro člověka není nebezpečný.
želva během šnorchlování v Egyptě

3. Coral Garden

Úžasná je velká laguna Coral Garden v Sharm el-Sheikhu u hotelů Jaz Belvedere, Coral Sea Sensatori Resort a Baron Resort. Celá laguna je velice mělká a na šnorchlování je to ideální lokalita.

Zobrazit Coral Garden na mapě

Na nesčetných písčinách si lze při potápění odpočinout. Rozhodně byste neměli vynechat vnější okraj útesu, který lagunu odděluje od moře – měli byste zde vidět karety – mořských želvy. Pozor na silnější proudy vody, které na vnější hraně jistě pocítíte!

Coral Garden na jižní straně volně navazuje na pobřežní oblast Ra’s Nasrani – další místo v oblasti Sheikhu, které potápěči s oblibou vyhledávají.
Potápění v Sharm el Sheikhu

4. Jabal Al Rosas / Oriental Bay

Krásná je i zátoka Jabal Al Rosas u hotelu Aurora Oriental Bay Resort (zhruba 4 minuty chůze od hotelu, je nutné přejít silnici). Mnozí ocení možnost vstupu do moře z písečné pláže a opět i zde jsou po obou stranách zálivu hezké korály. Útesy zde mají délku zhruba 150 m a sahají do hloubky přibližně 10 m. Žijí tu trnuchy, želvy, murény a když má člověk štěstí, tak narazí i na mantu nebo na malé žraloky.

Zobrazit Oriental Bay na mapě

Všimněte si, že na levé, severní straně zátoky je nádherná písečná pláž.

Kousek odsud, zhruba 2 kilometry jižně po pobřeží je další zátoka, zátoka Marsa Egla. I zde je velice pěkný korál.
3 žraloci při potápění v Egyptě

5. Pensee Azur / Utopia Beach

Úžasné šnorchlování je u pláže Utopia (hotel Utopia Beach Club). Pláž leží u otevřené zátoky Pensee Azur, která také nadchne hezkými korálovými stěnami, jež se ukrývají ve zdejších teplých mělčinách. Navíc přilehlá pláž nabízí písčitý, a proto snadný vstup do moře.

Zobrazit Utopia Beach na mapě

Co zde uvidíte? Korály, murény, perutýny, barracudy, občas i želvy a dokonce i delfíny.
Šnorchlování u korálů

6. Turtle Island

Želví ostrov je dostupný lodí z Hurghady. V rámci výletů se sem jezdí za šnorchlováním, ale zejména za přístrojovým potápěním.

Žraloci

Faktem je žraloci v Rudém moři žijí, je to jejich přirozené prostředí, které obývají miliony let. Vyskytuje se tu poměrně dost žraločích druhů – o nich, o posledních nešťastných útocích na člověka, o riziku střetu se žralokem při potápění v Egyptě i o tom, jak se v případě takové situace chovat píši podrobně v článku o žralocích v Egyptě. Doporučuji si ho přečíst, ale rozhodně nikdy nejít s obavami z toho, že nějakého potkám, do moře šnorchlovat.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   363
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Hotely jaz nebo three corners fay? Nebo malakie co se tyce snorchlu? Dekuji

  • Odpovědět

   Z těch, co zmiňujete, bych jednoznačně volil z hlediska šnorchlování Malikii. Až pak by to byl Three Corners Fayrouz Plaza.

 • Odpovědět

  Hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort Dobra volba ci se tyce snorchlu a hotelu? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, ano, Three Corners Fayrouz Plaza je dobrá volba. Hotel sice není nový jako třeba Jaz Maraya, ale drží si dobrou úroveň, pokud nejste nějací joo nároční, tak budete spokojeni. Moře je super, je možnost chodit z mola (má celkem tři vstupy, dva do lagun, jeden na konci do hloubky k hlavnímu korálu, šnorchlovat se však dá i v jedné z lagun zcela bez problému), tak z pláže – doporučuji chodit do nedaleké (asi 15 minut pěšky vzdálené) zátoky Marsa Mubarak, písečný vstup, možnost vidět karety téměř kdykoliv během dne, občas i dugonga. Případně je možné se přímo u zálivu Marsa Mubarak ubytovat v hotelu Iberotel – je to nový čistý resort, perfektní jak službami tak svoji polohou. Pravda, odráží se to na cenách pobytů v něm.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chtěl jsem se zeptat, na výběr z 3 hotelů, který byste doporučil co se týče toho nejlepšího šnorchlování? Dream Laguna, Utopia nebo Fantazia? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, osobně bych volil buďto Fantazii nebo Utopii. Dream Lagoon je sice u velké laguny, ale prvně vstup do ní je přes korálové podloží, za druhé laguna je velká a zas tolik korálů v ní není. Naopak Fantazia resort nabízí buď vstup do menších lagun nebo pak vstup přes krátké molo do hloubky. Ale vidět toho je dost i v lagunách pro ty, co se bojí hloubky u mola. U Utopie to je podobné, ale spíš než laguny, to je celý záliv. Jinak osobně si myslím, že Fantazia je z kvalitativního hlediska pobytu o něco lepší než Utopia.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pobyt 12.6. až 23.6.2022, pokoj superior č. 406. S Vaší recenzí hotelu na TvůjPruvodceEgyptem.cz (personál, strava, pláž) lze až na účinnost klimatizace v pokojích superior v prvním patře souhlasit. Pokoje v patře se svým klenutým stropem vypadají zajímavě a je z nich pěkný výhled na moře, ale klima nestíhá. Co se týče korálových útesů, takový průměr – zhoršuje se to v celém Egyptě, ale rozmanitost podmořského života nejslabší ze všech resortů, kde jsme i opakovaně byli (Brayka, Utopia, Lamaya). Jeli jsme tam kvůli želvám a to bylo největší zklamání. Žádné hemžení se tam nekoná, vstávání ve 4,30 a ze čtyř pokusů jenom dva platné a to vždy jen jedna želva i když opravdu macek. Dugong už začíná být jenom báje pro turisty.

 • Odpovědět

  Jaky je hotel a snorchlovani v tree coners fayrouz a nebo cooncorde moren bech

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko, z mého pohledu je kvalitativně o něco lepší hotel Fayrouz Plaza. Zároveň je u něho pestřejší výběr vstupů do moře. U Fayrouz je několik různě hlubokých lagun, ve kterých se dá šnorchlovat a do kterých je možné vstupovat ze zdejšího mola. Samozřejmě je zde pak možnost chodit úplně na konec mola a šnorchlovat v hloubce u hlavního útesu. Pokud však preferujete vstup do moře přímo z pláže, je lepší hotel Concorde Moreen Beach. I u něho je sice molo, ale vstupovat je možné i po zdejším mírně se svažujícím dně. Korálů je tu k vidění hodně, v hlubší vodě (při vstupu z místního 90 metrů dlouhého mola) lze výjimečně potkat i želvy. Naopak trochu nevýhodou je to, že možnost toho, jak daleko zde plavat od pláže, je omezena bójkami, jsou dost blízko břehu a plavčíci vás za ně nepustí.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši,
  chystáme se první týden v září do Marsa Alam. Jedeme bez dětí a chtěli bychom klidný hotel, ideálně s pohodlným přístupem do vody a pěkným šnorchlováním. V Egyptě už jsme byli (Sharm al Sheikh) a nadchlo nás tam šnorchlování i výlety. Teď se rozhodujeme mezi Shams Alam Beach Resort a Radisson Blue Resort El Quseir. Který byste nám doporučil? Díky!

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, osobně bych hlavně kvůli šnorchlování volil Shams Alam Beach Resort (o němž podrobně píšu v recenzi pod odkazem). Klid, pohodlný přístup do vody (bez nutnosti chodit přes molo) a jedno z vůbec nejlepších šnorchlování v Egyptě – zkrátka za mne splňuje tento resort všechny vaše podmínky.

 • Odpovědět

  Tak jsme se vrátili ze Shams Alam. Za mě ta nej dovolená.
  Šnorchl: to není moře, to je akvárium. Splnění snu každého šnorchlaře, pokročilého nebo úplného začátečníka. Dá se šnorchlovat i rovnou z pláže (každý den karety) nebo z mola, nebo dojít zkušenější ke Gorgonii a nechat se unášet proudem k Shams. Rozhodně se tam za šnorchlem budu vracet. Je to nádhera.
  Hotel: skvělý. Malý. Rodinný. Nenacpaný. Což sem píšu nerada, aby brzy nacpaný nebyl. Bez zbytečného harampádí, jako jsou skluzavky, tobogány, animační programy. Je tu klid. Opravdový odpočinek. Pár obchůdků a kluci na pláži s čtyřkolkami a úžasnými výlety do pouště. Potápěčské centrum. Personál neskutečně milý a vstřícný. Kuchyně dobrá, odsud si faraona nepřivezete.
  Pokoje: čisté, funkční. Vybavení dosti opotřebované i v superioru (který nám dali, i když jsme měli objednán standard), ale kdo by to řešil, spalo se tam krásně, a jinak na pokoj nepřijdete než na spaní či převlékání.. Koupelna v superioru tedy nová, moc pěkná, každý den čisté ručníky, sprcháče, šampony. Všechny pokoje výhled na moře.
  Internet: na doporučení pana Lukáše Tůmy jsem přes něj zakoupila datovou kartu Etisalat, kterou jsem vyzvedla hned na letišti v Marse, už ji tam pro mě měli připravenou a čekali na mě s cedulkou s mým jménem. Ihned po vložení do telefonu karta fungovala. Určitě výpadky měla na pokoji, jinak ale připojení bylo dostatečné všude. I v poušti.
  Shrnutí: skvělá lokalita. Spíše tedy bez dětí, asi by tu neměly dostatek zábavy, jen jeden bazén bez atrakcí. S dětmi spíš vedle do Gorgonie. Panu Tůmovi velký dík za jeho zkušenosti a velmi užitečné informace, pomohlo mi to s výběrem. Děkuji i za tu kartu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chtěla bych se zeptat na Váš názor ohledně šnorchlování v Marse. Už jsem byla resortech Pensee, Brayka bay a vyzkoušela jsem i šnorchl u Malikie a vše se mi líbilo. Jde mi o krásné šnorchlování za přijatelnou cenu, nejlépe běžně dostupný 4*hotel a dostala jsem tip na Elphistone resort a Three Corners Happy life. Mám ráda vstup z mola i pláže, strávím ve vodě dost času, jde mi o ryby i korál. Co je podle Vás lepší volba? Zatím mne víc zaujal Elphistone resort. Děkuji pěkně. Katka

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, prosím Vás o informaci k hotelům Labranda Royal Makadi a Labranda Club Makadi. Rádi bychom super šnorchlování a koupání, bez výraznějšího odlivu, případně Tia Heights Makadi Bay. Jsme dospělí bez dětí. Bazény využíváme minimálně.

 • Odpovědět

  Zdravím Vás Lukáši, myslíte si, že je dobrá volba pro šnorchlování ubytování v hotelu Three Cornes Equinox? Lze tam vidět murény, rejnoky a tak?
  Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, ano, Equinox není vůbec špatný z tohoto hlediska. Podmořský život je tady pěkný, menší žraločci, želvy a ano, i třeba rejnoci či murény.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme s manželem vyrazit v červenci na dovolenou do Marsy Alam,rozhodujeme se mezi hotelem Brayka Bay a Shams Alam Beach nebo ještě Corners Eqinox.Chtěli by jsme hezké šnorchlování.Můžete nám doporučit co si vybrat?Děkuji za radu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno, nejlepší podmínky na šnorchlování jednoznačně nabízí hotel Shams Alam, viz také tato moje recenze hotelu Shams Alam Beach Resort. Pěkné šnorchlování je ale i u dalších vámi zmiňovaných hotelů, na druhé místo bych pravděpodobně zařadil Brayka Bay (hezký úzký záliv, možnost vstupu po písku z pláže, po obou stranách zálivu pěkné korály).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  měla bych dotaz na vlny v Rudém moři.
  Nejdřív několik zkušeností. Už jsme zde byli 3x, pokaždé v trochu jiné lokalitě a v jinou dobu. Poprvé byl zájezd spojený s návštěvou pyramid a památek u Nilu, takže jsme jeli až v prosinci, aby nebylo takové horko (na památky). Šnorchlovli jsme potom v zálivu Makadi Bay, ale byla nám už trochu zima. Protože jsme se tady dočetli, že nejlepší je na šnorchlování oblast Marsa Alam, další dvě dovolené jsme zvolili v této oblasti a to dříve, již v říjnu. První lokalita byla Wadi Lahmy (hodně na jihu), čekali jsme nádherné korály, protože oblast je docela odlehlá). Po příjezdu ale nastalo velké zklamání. Na útes narážely velké vlny (ty jsme z Makadi Bay neznali, tam bylo moře skoro jako rybník) a tak jsme šli šnorchlovat do lagun, ale v nich byly korály mrtvé, šedé. Na útes jsme pak vyráželi ráno, to byly vlny trochu menší a dalo se to uplavat, ale byl to dost boj.

  Další lokalita byla Utopia Beach. Zde jsme zjistili, že u částečně chráněné zátoky má na vlny obrovský vliv příliv a odliv. Za přílivu, kdy bariéra útesu tolik před vlny nechránila, tak jsme nebyli vůbec schopní proti nim plavat. Strašně jsme se dřeli a přitom byli pořád na místě. Takže se celodenní koupání omezilo zhruba na 3 hodiny kolem odlivu.

  Letos jsme uvažovali o oblasti kolem Sharm el-Sheikh (nebo ještě severněji např. Happy Life Village u potápěčské lokality 3 Pools). Doufáme, že když je zde moře o hodně užší než v oblasti Marsa Alam (Akabský záliv), že by zde mohly být vlny menší. Je to ale jenom předpoklad, možná mylný. Nevím, nakolik jsou vlny ovlivněny polohou a nakolik třeba ročním obdobím (možná v prosinci méně fouká a proto tenkrát v Makadi Bay žádné vlny nebyly).

  Netušíte prosím, zda má na vítr vliv roční období a jestli fouká některé měsíce víc než jiné? A jestli bude mít na vlny vliv užší Akabský záliv, nemáte s touhle lokalitou zkušenosti?

  • Odpovědět

   Vlaďko, díky za vaše zkušenosti, všechno to, co píšete je pravda a dává to smysl. V Marsa vlny zkrátka jsou a dle mého názoru příliš na ročním období nezáleží. V momentě, kdy se rozbíjí o pobřežní korálové útesy, tak je to samozžejmě nepříjemné a na mnoha místech vás z mol v takovou chvíli do vody vůbec nepustí. Kdo chce klidnější hladinu moře a přesto chce jet do Marsa alam, tak já doporučuji volit některý ze zálivů. Např. záliv Abu Dabbab, Oriental Bay či Marsa Mubarak. Těch míst je vícero, toto jsou jen příklady. Každopádně není problém vybrat takovou lokalitu v Marse, kde vás vlny omezovat moc nebudou.

   Co se týká sharm el Sheikhu, je pravda, že zde je moře o dost klidnější, srovnat se to v tomto ohledu dá s Hurghadou.

 • Odpovědět

  Lukáši, děkuji mockrát za odpověď, byl dostupný Brayka reef, tak zítra letíme, mě tedy nadchly i fotky ze šnorchlu v Aurora bay, doufám, že se na tamní pláž budeme moct podívat pěšky nebo taxi. Mohla bych se ještě zeptat na Vaše doporučení ohledně výletů na Hamata, Satayeh, Marsa Moubarak?
  Děkuji a zdravím Miluše

  • Odpovědět

   Dobrý den Miluše, na pláž k Aurora Bay určitě dojdete, je to necelý 1,5 km daleko. Co se týká výletů, pokud budete chtít vyrazit, volil Sataya či Hamata islands, psal jsem o tom pár řádků v této mé odpovědi. Tak na ní kdyžtak mrkněte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vidím strašně krásných hotelů, jen hledám něco trochu luxusnějšího, co se týče ubytování. Potápění jsou zde krásné, ale ubytování je na mě trochu zastaralé. Mohl byste mi doporučit něco takového? Jedu bez dětí, takže tobogány pro mě nejsou priorita. Děkuji předem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Libore, díky za dotaz. Chápu vaše požadavky. Koukněte se na hotel Iberotel Costa Mares – je to nově otevřený hotel (cca rok a půl) u zálivu Marsa Mubarak, který je častým cílem potápěčů. Šnorchlovat se tady dá parádně a navíc není třeba chodit přes molo, ale rovnou po písku hezky z pláže. Dál je možné zvolit Steigenberger Coraya Beach (také v zálivu) nebo chcete-li spíše laguny, pak bych doporučil Fantazia resort, kde je možné chodit k hlavnímu korálu buď přes molo nebo šnorchlovat ve zdejších lagunách.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  mohl byste nám prosím doporučit hotel v Sharmu, který by měl alespoň takové korály jako El faraana? Nejsme nároční na ubytováni, ale v El faraaně jsme vždy měli zažívací potíže, v jiných hotelích nikoliv, ale zase tam byl mnohem chudší podmořský svět. Nebo hotel v Marsa Alam, kde by byl pěkný šnorchl a zároveň by byl alespoň trochu chráněny před větrem? Je to kolem půli června v Marsa Alam opravdu s větrem tak hrozné?
  Děkuji a zdravím
  Miluše

  • Odpovědět

   Dobrý den Miluše, pokud v Marsa Alam zvolíte některou ze zátok, tak to je z hlediska větru bez problému, věřte mi. Nejde říct, že by to zde v červnu bylo s větrem horší, než v jiných měsících, zkrátka je to u moře a od moře fouká často. Doporučil bych buďto záliv Brayka Bay (pěkný korál, úzký záliv a písečný vstup do moře od stejnojmenného hotelu Brayka Bay Reef) nebo Aurora Bay (u něhož je hotel Autora Oriental Bay, od něho to je k moři však přes silnici). V zálivu je také hotel Shams Alam, který je na jihu Marsa Alam a jsou u něj jedny z nejlepších podmínek na šnorchlování vůbec.

 • Odpovědět

  Děkuji za laskavost a odpověď na můj dotaz .S pozdravem Martin Schneidervind

 • Odpovědět

  dobrý den mohu vás poprosit o top místa u hotelu na šnorchlováni cena nerozhoduje.jde mi především o šnorchlování a klidný hotel.děkuji za radu jedeme bez dětí.martin

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, jednoznačně se podívejte na hotel Shams Alam Beach resort – na jihu Marsa Alam, klidný menší hotel s perfektními podmínkami na šnorchl. To by byla moje prioritní volba (na základě vašich požadavků). Lze například i poblíž ležící Fantazia. Dále u zálivu Abu Dabbab hotely Malikia nebo kvalitnější Hilton Nubian Resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukaši,
  děkuji za odpověď. Máte zkušenosti se šnorchlováním v oblasti Safaga?
  Děkuji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  nedaří se mi vybrat hotel pro letošní dovolenou, proto si Vás dovoluji požádat o radu. Vloni jsme byli v Malikii, předtím v Pensee. Naše požadavky jsou tobogány pro děti (nemusí být obří aquapark), dobrý vstup do moře a především krásné šnorchlování. Auroru jsme vyřadili hned kvůli silnici. Co říkáte na Three Corners Sea Beach a Brayka Bay? Jaké je šnorchlování u nového krásného resortu Sataya? Máte nějaké další tipy, které by splňovaly naše požadavky? Moc děkuji!

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo, Three Corners Sea Beach zas tak dobrý vstup do moře nemá, je tu korálové podloží, přímo u pláže je laguna, ve které se dá za přílivu koupat, za odlivu nikoliv. Jinak co se šnorchlování týče, tak to tu je slabší, stejně tak u hotelu Sataya. V případě obou resortů je zaprvé vstup ke korálům možný jen z mola a za druhé podmořský život je u jiných hotelů lepší. Například třeba právě v zálivu Brayka Bay (hotely Brayka Bay a Royal Brayka). V Malikii jste již byly a popravdě příliš dalších možností, které by splňovaly vaše požadavky, v Marse není. Ještě mě napadá Radisson Marina Resort Port Ghalib (kvalitní hotel, má pár tobogánů a vstup i šnorchl tu je dobrý). Kdyžtak koukněte i na něj.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vrátil jsem se z hotelu Utopia Beach Club a zátokou jsem byl zklamaný. Mluvil jsem s pánem, který tam jezdí 4 roky a říkal, že na podzim se tam asi něco stalo a zátoka je mrtvá. Zmizela tráva kam plavaly želvy, korálů je tam jen pár barevných a dost tam jsou medúzy ,ale rybky a rejnoka jsem tam viděl. Tak že příště sem už ne.

  • Odpovědět

   Moc díky za aktuální info co se podmořského života týká u Utopie 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat, co říkáte na hotel Pyramisa Sahl Hasheesh? Nejsme příznivci šnorchlování, spíše nám jde o pozvolný vstup do moře, písčitou pláž, čistotu a možnost procházky v klidné lokalitě, která by byla vhodná i pro 6ti leté dítě. Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o radu při výběru hotelu v Egyptě na červenec. Známe Equinox,Utopii. Hledáme něco s podobnými službami, s pěkným šnorchlováním, ale spíše blíže k nějakému městečku, s možností výletů, nákupů. Prostě, s možností vyjít i mimo rezort. Klidně i jiná lokalita. Jsme už jen dospěláci, tobogány nejsou nutností. Děkuji. Vlaďka

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladimíro, rozumím. Doporučil bych buď jeden z pěkných hotelů v oblasti Port Ghalib – ať už Radisson Marina Port Ghalib nebo sousední hotel Albatros Palace. Jsou to kvalitní hotely, řekl bych kvalitou služeb lepší než Equinox či Utopie, v blízkosti přístavu Port Ghalib, kam se dá jít na procházku. Přímo u pláže, která je obrostlá korály (takže při šnorchlování je co vidět), navíc z pravé části pláže je možný vstup do moře přímo po písku, pokud nechcete vstupovat přes molo. Nebo volte záliv Makadi Bay jižně od Hurghady, kde sice přímo možnost vyjít mimo něj moc není, ale na druhou stranu se tu můžete libovolně po plážích kolem zálivu procházet (skrze pláže jednotlivých hotelů). No a odsud je to do Hurghady cca 25 km, takže výlet do Hurghady, ať už nějaký organizovaný či individuálně taxíkem je odsud možný.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, mohu se zeptat jestli by jste doporučil hotel Dream lagoon v Marsa Alam na šnorchlování pro děti ve věku 12 let. A pokud ano, tak jaká je přibližná přibližná hloubka laguny na rozmezí korálového útesu a otevřeného moře. Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Dane, ano, asi bych tento hotel i pro šnorchlování menším dětem doporučil, jen je potřeba počítat s tím, že tu je u pláže dost mělko a třeba 100 metrů od břehu máte stále hloubku ani né půl metru. Následně už ta laguna, o které píšete začíná, ale ani ona samotná není nijak hluboká (odhadem zhruba 2 metry). Myslím si, že lepší podmínky (a nejen pro děti) nabízí například ve stejné lokalitě ležící Fantazia Resort, kde se ze břehu dá chodit do asi dvou lagun (sice ne tak velikých jako v případě Dream Lagoon, ale o to s pestřejším životem), bez problému vyhovují jak na šnorchlování, tak na plavání. Zároveň je tam možnost pak chodit k hlavnímu útesu přes molo. To jen takový jeden tip 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, tak jsme vybrali hotel Coral Beach. Je to takový kompromis. Děkuji Vám moc za doporučení hotelů. Hezké Velikonoce. Zuzka

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano, jak správně píšete, toto je takový kompromis. Coral Beach má na hurghadské poměry dobré potápění, né-li ty nejlepší podmínky. Byť yáliv Makadi je rozhodně lepší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánuji letět s dětmi 12, 15 let a s rodiči do Hurgády v květnu. Potřebovala bych udělat nějaký kompromis. Chtějí město a korály. Je nějaká pěkná zátoka v Hurgádě nebo někde poblíž? Rodiče jsou starší a moc dlouhou cestu autobusem nevydrží. Můžete mi prosím Vás doporučit nějaké hotely, kde budou i korály a nějaká přístupná příjemná pláž? Rádi jíme, takže i dobré jídlo. Děkuji Vám moc. Vaše příspěvky jsou pěkné. 🙂 Zuzana

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko, rozumím tomu. Osobně bych volil oblast zálivu Makadi. Od HUrghady to není daleko, asi 25 km. Záliv, na rozdíl od leckterých pláží přímo v Hurghadě, je původní a je tam velmi pěkné šnorchlování. Z mého pohledu je to v okolí Hurghady na šnorchl vůbec nejlepší místo. Pokud byste ráda jak pro děti, tak rodiče dobrý vstup do vody po písku, pak se vyhněte hotelů v jižní části Makadi. Nabízí například hotely Tia Heights Makadi, Sunrise Royal Makadi (s tobogány pro děti), Fort Arabesque nebo Prima Life Makadi.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  děkuji, za tipy na hotely. Asi jsem si vzpomněla pozdě, neboť na květen jsou již Pyramisa Sahl Hasheesh i Sunrise Royal Makadi i JAZy v Marse plné. 🙂 Jdu tedy opět s prosbou, jestli byste mohl zkusit poradit ještě další varianty. Velice děkuji. Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, skutečně, tomu se mi nějak nechce věřit. Kolik vás jede, na jak dlouho chcete jet a po jakých termínech se poohlížíte? Pak se nabízí ještě Malikia – oblíbený, ale větší hotel u vyhlášené zátoky Abu Dabbab – jedno z top míst na šnorchlování vůbec. Ale jak říkám, je to větší hotel a ve srovnání s JAZy o něco starší a tím pádem méně kvalitní. A nebo, aby to splňovalo vaše požadavky na tobogány i šnorchl, mě ještě napadá Utopia. I když v Utopii už není akvapark v pravém slova smyslu, spíše jen pár skluzavek a menších tobogánů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme letos v květnu návrat do Egypta a hledáme novou lokalitu. Jedeme s 2 kluky (12 let), kteří milují adrenalin tobogánů a zároveň šnorchlování. Naposledy jsme byli v Hurgádě – Titanic Aquapalace, což nabízelo obojí. Velký aquapark a krásný živý korál hned u hotelu. Rádi bychom ale změnu, pomohl byste nám prosím najít nový hotel, který má krásné potápění a aquapark? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, díky za dotaz. Pokud chcete zůstat věrní Hurghadě, tak bych volil buď Pyramisa Sahl Hasheesh nebo Sunrise Royal Makadi. Oba disponují hned několika tobogány, jsou hned u písečné pláže a v moři jsou k vidění korály. Ovšem pokud chcete korálů více a obecně lepší podmínky na šnorchlování, než které jste měli posledně, volte Marsa Alam. Doporučil bych jeden z hotelů u zálivu Coraya, Dobrý je např. Jaz Lamaya – ale je najdete jich v této lokalitě vícero – Jaz Solaya, Jaz Grand Marsa a další. K hotelům náleží akvapark s řadou tobogánu a korál přímo v zálivu Coraya je pěkný a velký. Vstup k němu je přes molo, ale lze k němu doplavat i z pláže, která se nachází v centrální části zálivu. K pláži to je nejblíže právě od resortu Jaz Solaya.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši, plánujeme v září cestu do Egypta. Jde nám o co nejlepší šnorchlování. Vybíráme mezi hotely : Malikia Beach Resort, Gorgonia Beach Resort a Jaz Lamaya Resort. U kterého hotelu je nejlepší korál ? Bude to cesta k 30-tému výročí svatby, tak ať máme na co vzpomínat 🙂 . Díky.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, Egypt v září je určitě dobrá volba. Co se týká nejlepších korálů a vašeho výběrů, tak bych se jednoznačně omezil na Malikii a Gorgonii. Malikia leží jak asi víte přímo u vyhlášeného zálivu Abu Dabbab, je to takový širší záliv, kde se korály vyskytují hlavně po jeho levé a pravé straně. Nicméně korály přímo u Gorgonia Beach jsou ještě o něco lepší. Není tu však žádný záliv, táhnou se po pobřeží. Pro zdatnější se zde dokonce nabízí šnorchlovat od hotelu Gorgonia podél korály směrem na jih až k hotelu Shams Alam, tam vylézt na břeh a po pobřeží se vrátit pěšky zpátky.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych letos v květnu jet se synem (10 let) do Egypta. Syn nemá rád tobogány a atrakce, ale miluje vodu a písek. Neplave, hlavu se šnorchlem ale potopí, možná se i položí na hladinu, když ho budu držet. Dá se někde v Egyptě najít mělkou lagunu na takovéto pokoukání pod vodou – myslím tak, aby bylo něco pěkného i živého taky vidět, stačí barevné rybičky. Je to vtipné, ale ideálně kdyby si syn jenom dřepnul se šnorchlem a brýlemi a mohl pozorovat…?

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, napadá mě například hotel Three Corners Fayrouz Plaza, kde jsou dvě menší laguny – jedna mělčí, pro syna asi ideální, druhá už trochu hlubší. Vstup do těchto lagun je přes kratší molo. Na některých místech lze chodit do moře i přímo z pláže, ale pouze do mělké vody. Koukněte na něj, mohl by vám vyhovovat.

 • Odpovědět

  Vybrali jsme nakonec tento
  SATAYA MARSA ALAM RESORT
  Tak snad splní naše očekávání ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo, ano, Sataya je dobrá volba. Jako takto, na Abu Dabbab to samozřejmě nemá, ale přesto tu lze v moři leccos vidět. Akorát při odlivu tu vzniká laguna, ve které plavat nelze. Potápění je nejlepší ze zdejšího mola.

 • Odpovědět

  Zdravím ještě jednou Lukáši,
  Tak Hilton Nubian je vyprodaný. Mares mega drahý prosím doporučte nám něco v Marse kvalitní hotel a hlavně šnorchl, kde jsou želvy atd, moc díky Míša

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chystáme se do Marsa Alam, chceme kvalitní hotel a hlavně šnorchlovat 🙂 byli jsme v Jan Grand MarsM HOTEL SUPER, JEN CELÝ POBYT FOUKALO 🙁 TAKŽE JSME NEMOHLI ŠNORCHLOVAT Z MOLA, nějaký hotel, kde je i laguna v případě větru? Koukali jsme Hilton Nubian nebo Three Corners Fayrouz….díky moc za info Michaela

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo, doporučil bych právě ten Hilton Nubian nebo Iberotel Costa Mares. Hilton je u pěkné zátoky Abu Dabbab, Costa Mares je rovněž u vyhlášená zátoky Marsa Mubarak. Nejsou tu laguny, ale potápění na prvotní úrovni. Ano, laguny jsou u Fayrouz, velká přírodní laguna je rovněž u Hotelux Oriental Dream resortu, ale pokud chcete kvalitu a zároveň dobrý šnorchl, osobně bych vybral jeden z prvních dvou zmíněných.

 • Odpovědět

  Dobrý den jsem naprosto ohromena vašimi odpověďmi. Ráda bych se dozvěděla jak je to se šnorchlem v marsaalam v hotelu dream lagun. Je tam velká laguna ale kam na slušný šnorchl? Předem děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Věro, ano, je tam velká laguna, Trochu nevýhodou je fakt, že je u břehu hodně mělká, musíte trochu popojít, abyste si zaplavali. Co se týká šnorchlování přímo v laguně je pár korálů, ale mnoho z nich je již bohužel odumřelých. Nejlepší korály jsou u hlavního útesu, který lagunu dělí od volného moře, je třeba ale podotknout, že tento útes je cca 500 metrů daleko od břehu, což je dost. Jinými slovy, za mě zrovna Dream Lagoon nepatří k těm top lokalitám na šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, po přečtení vašich příspěvků zvažujeme hotel Malikia na červen kvůli šnorchlování. Máme info, že hotel je starší a kvalita a množství jídla není nic moc. Neradi bychom strávili dovolenou na pokoji. Nemáte zkušenost? Byli jsme pouze 2x v Sunrise Royal Makadi na Makadi bay.
  Děkuji Edita

  • Odpovědět

   Dobrý den Edit, z hlediska potápění je to rozhodně dobrá volba. Nebo se zkuste mrknout na Hilton Nubian resort, který je u stejné zátoky a je kvalitnější. Bohužel nějaké konkrétní zkušenosti s tím, jak pravděpodobný je zde výskyt zažívacích potíží, nemám. Ale ono obecně platí, že průjem v Egyptě a podobné problémy jsou dost individuální a úplně bych je s konkrétními hotely nespojoval.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, chtěla bych se zeptat jaké je šnorchlování u hotelu MÖVENPICK RESORT EL QUSEIR.
  Děkuji moc
  Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, osobně konkrétně tady sice podmořské podmínky neznám, ale z doslechu vím, že šnorchlování tu je pěkné. Pláž je v zátoce, tzn. vstup do moře je možný přímo z pláže. Po obou stranách zátoky jsou korály. Alternativně lze využívat molo, které vede od zdejšího potápěčského centra. Jeho přítomnost sama o sobě svědčí o tom, že na šnorchlování to je zde dobrá lokalita.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, zítra odlétáme na týden do oblasti Marsa Alam, hotel Royal Brayka. Koukala jsem na seznam nej míst pro šnorchlování. Jak se na ně dostat? Taxi? Nebo pěšky? Nebo v rámci nějakého org. výletu?
  Děkuji moc
  Lucka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, pardon, že na váš dotaz reaguji se zpožděním. Takto, ono v samotném zálivu Brayka Bay, u kterého váš hotel leží je šnorchlování parádní, přinejmenším určitě pro toho, kdo nemá Egypt zatím příliš procestovaný. Pokud chcete navštívit i jiná místa, tak ano, buď v rámci výletu, popř. k zálivu Abu Dabbab si lze vzít od vašeho hotelu taxi, je to asi 15 km daleko. Pěšky se rozhodně nikam nedostanete, ale to jste pravděpodobně již poznala sama na místě 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím moc o radu s výběrem hotelu v Marsa Alam. Bohužel hotely v termínu, který potřebujeme jsou v zátoce Abu Dabbab plně obsazené, proto musíme zvolit jinou oblast. Zvažujeme hotely Concorde Moreen Beach & Spa a Hotelux Oriental Coast. Jde nám především o dobré šnorchlování přímo u hotelu. U hotelu Hotelux je jen laguna, tak mám strach, aby v moři nějaký život byl. Zároveň se s výběrem bojíme vybírat hotely bez zátoky, aby nás pustili do moře přes vlny a také nechceme dlouhou cestu od letiště. Nebo zda doporučíte ještě jiný hotel? Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, rozumím vaší situaci i požadavkům. Z mého pohledu jsou oba hotely, které zmiňujete, na šnorchlování ideální. Ano, u Hoteluxu je jen jedna velká laguna, je pravda, že zde žádné větší živočichy typu želvy a podobně nejsou, na druhou stranu má výhodu toho, že v ní jste chráněni před vlnami, plus se zde dá s opatrností přelézt její vnější okraj a zašnorchlovat si tak z její vnější strany. Ještě bych vás rád upozornil na dva hotely: za prvé na Aurora Oriental Bay a z hlediska podmínek na šnorchlování je možná ještě lepší Brayka Bay. Oba hotely jsou u zálivu a mají do moře pohodlný přístup přímo z pláže. Tak na ně když tak také mrkněte 🙂

 • Odpovědět

  Lukáši, díky moc! M.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši, nevíte, zda je možné rybařit kolem resortů? Konkrétně Pensee Royal v Marsa. Samozřejmě každou rybu pustit zpět do vody. Jeden malý obyčejný prouteček… Spíš myslím, že to nepůjde… 🙂
  Předem díky!
  Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, u některých hotelů v Egyptě rybaření možné je (většinou je dovoleno z mola), u jiných hotelů to možné není. Jak konkrétně je to u resortu Pensee v Marsa Alam však nevím. Doporučil bych položit dotaz přímo hotelu (buď přes internet nebo následně na místě).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  dnes se musíme rozhodnout pro hotel. Váháme mezi hotelem Hotel Fantazia Resort v Marsa Alam a Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab. Můžete nám prosím poradit? Budeme v Egyptě poprvé a rádi bychom viděli zejména želvy. Je šance? Odlet máme za 3 týdny. Děkuji