Výlety v Egyptě

Těšíte se letos na dovolenou v Egyptě, ale nechcete se celý týden jenom válet na pláži? Zajímá vás, která místa v Egyptě stojí za návštěvu či jaké fakultativní výlety nabízí cestovní kanceláře?

Přinášíme vám tipy na výlety v Egyptě, které obohatí každou dovolenou strávenou v oblíbených letoviscích Hurghada a Marsa Alam.

Výlety z HurghadyVýlety z Marsa Alam

 

Upozornění: vzhledem k aktuální bezpečnostní situaci v Egyptě se v této zemi západním turistům příliš nedoporučuje podnikat individuální výlety na vlastní pěst. V Egyptě proto raději vždy cestujte v rámci fakultativních výletů.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Výlety z Hurghady

Luxor

Trávit čas v Egyptě a nenavštívit Luxor by byl téměř hřích. Ať už sem zavítáte na vlastní pěst nebo s průvodcem, vaše kroky budou určitě směřovat k Údolí králů, Memnonovým kolosům či k břehům Nilu. Vynechat byste neměli ani výrobnu papyrusu a alabastru nebo karnacký chrám. Program to tedy bude velmi nabitý. Cena se u většiny cestovních kanceláří pohybuje od 2 000 do 3 000 korun pro dospělého.

Káhira

Další téměř povinný výlet je samozřejmě do hlavního města, obvykle zahrnující i návštěvu pyramid a Sfingy v nedaleké Gíze. V Káhiře potom kromě samotného města, jemuž dominuje monumentální alabastrová mešita Muhammada Alího, stojí za návštěvu zejména Egyptské muzeum, které uchovává sbírku staroegyptských památek. Ceny v cestovních kanceláří jsou podobné jako u výletu do Luxoru.

Ostrov Giftun

Velmi oblíbená destinace nedaleko Hurghady je ostrov Giftun. Během plavby se nabízí zastávka u korálových ostrovů, kde máte možnost šnorchlovat na otevřeném moři. Cíl výletu – krásný písečný ostrov – je potom výbornou volbou pro všechny, kteří jsou unavení z prohlížení památek a muzeí. Sympatická je i cena – obvykle okolo 700 korun.

Sahara park

Chcete-li nasát tu pravou egyptskou atmosféru, projet se na velbloudovi, navštívit domy původních beduínů a dozvědět se něco o jejich tradicích nebo třeba jen ochutnat pravý arabský čaj, je tento výlet přesně pro vás. Návštěvu beduínské vesnice nabízejí cestovní kanceláře už od 1200 korun a nudit se zde rozhodně nebudou ani děti, na které tu čeká minizoo a dětský koutek.

 

Výlety z Marsa Alam

Asuán

Také z tohoto města na břehu Nilu na vás dýchne atmosféra starověkého Egypta. Asuán byl v minulosti významným střediskem, kde se obchodovalo se slonovinou, čaji a kořením. Dnes je známý pro své památky (např. chrámy Philae a Horus), ale také kvůli stavbě kontroverzní přehrady High Dam. S cestovní kanceláří za tento výlet zaplatíte zhruba 3 000 korun.

El Quseir

El Quseir je rušné město na pobřeží Rudého moře. Právě odsud se kdysi královna Hatšepsut vydala na svou slavnou cestu do země Punt. Nyní zde můžete obdivovat místní mešity, kostel a starou pevnost nebo si nakoupit v místních obchůdcích a na pravém egyptském trhu, kde se dá výborně smlouvat. Cena výletu se pohybuje okolo 700 korun za osobu.

Šnorchlování

V okolí Marsa Alam se to přímo hemží místy vhodnými pro šnorchlování či potápění, byla by tedy škoda toho nevyužít a do podivuhodného světa pod hladinou nenahlédnout. K těm nejoblíbenějším cílům patří Lahami, Abbu Dabbab, Marsa Shouni a Marsa Mubarak. Výlety často začínají v přístavních městečkách jako je Port Ghalib či Hamata. Výbavu je obvykle možné zapůjčit přímo přes cestovní kancelář, ne vždy je však v ceně výletu (ta začíná okolo 900 korun, může ale být i mnohem vyšší).

 

Nabídka výletů v Egyptě je opravdu široká. Ať už se toužíte prohánět po poušti v jeepu či na čtyřkolce, potápět se pod hladinu oceánu nebo jen obdivovat starověké památky.

Pokud hledáte ten správný fakultativní výlet nebo snad jen inspiraci pro cestování na vlastní pěst a naše nabídka vás nalákala, můžete se podívat přímo na stránky cestovních kanceláří, kde dostanete kompletní informace.

Pak už zbývá jen obstarat vízum do Egypta, vyměnit peníze a vyrazit!

Celkový počet komentářů v diskuzi:   106
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Postřehy z výletů : Další ze dvou výletů byla Vyjížďka na čtyřkolky do pouště spojená s projížďkou na velbloudech a návštěvou beduinské vesnice. Cesta terénním vozem z hotelu do pouště trvala cca 40 minut. Přijeli jsme na rozlehlé místo kdesi v poušti, na rozlehlém prostranství se nachází velbloudí farma, dva objekty postavené ze dřeva a palmového listí a jakási garáž pro čtyřkolky. Místní to mají fakt vychytaný, byl jsem překvapený jak se dá krásně posedět pod střechou z palmového listí a vůbec se nepotit, ačkoliv bylo cca 40st ve stínu. Dostanete horký ibiškový čaj, který také překvapivě osvěží. Zhruba půlhodinky jsme čekali na instruktora, který nám pověděl plán akce a odvedl do velbloudí farmy. Zde vás místní svezou na tom velkým zvířeti kolem dokola jedné z dřevostaveb. Děti a žena byli odvážný, já ne, protože co je větší než německá doga, tak z toho mám vítr 🙂 Udělali jsme pár fotek a video a po 10 minutách jsme se celá skupina cca 30 lidí přesunuli do garáže. Zde nám instruktor podal informace a instrukce k cestě a řízení čtyřkolky. Pak jsme si v závěsu udělali pár koleček kolem velbloudů a hurá do pouště. Sice dostanete instrukce o tom jak nesmíte vybočovat z řady a nedriftovat, ale mě to nějak chytlo a celkově dvouhodinovou projížďku v písku jsem si fakt užil. Za celé dvě hodiny mi náš průvodce s úsměvem na rtu 2x mírně vyhuboval, protože jsem se nechal unést širokou planinou mezi skalami, kdy jsem si myslel, že jsem Indiana Jones prchající před nacisty 🙂 a čtyřkolka mi trošku zdivočela, ale stálo to za to. Cestou byli dvě přestávky, jedna v poušti a jedna na široké pláži u moře, dáte cígo, pár fotek se západem slunce a frčíte zpět do vesnice. Podotýkám že je nutností mít přes obličej šátek a brýle, protože ten písek fakt chroupat nechcete 🙂 koupili jsme šátek na místě za 3USD. Následovala návštěva, chcete-li beduinské tržnice, kde vás usadí, občerství ibiškovým džusem a probíhá prezentace všeho egyptského…místní kosmetiky, koření, voňavek, přírodních léků, čajů, kávy apod. Měli jsme to štěstí, že nám vše prezentovala v ryzí češtině liberačanda Tereza, která zde dva roky žije s místními. Po prezentaci začíná prodej představovaných výrobků a tradiční národní sport ,,smlouvání o ceny,, Náš rodinný balíček nám byl nabídnut za celkem 130USD, moje tvrdá žena 🙂 to po 15 minutách ukecala na 90USD. Podáte si s prodávajícím ruku a jdete platit, buď v hotovosti, nebo světe div se mají v poušti beduini terminál a lze platit kartou, mobilem a hodinkama. Platili jsme kartou, kde vám cenu naťukají v místní měně. Takže za mě výlet za 35USD za osobu do pouště byl super zážitek a rád bych si ho zopakoval. P.S. Jaké pak bylo překvapení po dojezdu na hotel a kontroly svého účtu 🙂 místo domluvených 90USD nám tam naťukali 115USD. Takže naše radost z výletu a obchodu trochu opadla. Ale co, jsme pro příště ponaučeni a budeme si dávat pozor.

 • Odpovědět

  …omlouvám se za chybu – beduinů 🙂

 • Odpovědět

  Postřehy z výletů : Při našem zářijovém pobytu v MarsaAlam jsme se účastnili dvou výletů – Plavání s divokými delfíny v Sataye a čtyřkolky do pouště s projížďkou na velbloudech a návštěvou beduýnů. I přes loňskou nemilou zkušenost (viz.komentář 18/04/2022) jsem se obětoval 🙂 kvůli dětem a vydali jsme se na Satayu za delfíny. Cesta busem od nás do přístavu cca 2hodiny a následná cca 2hodinová cesta lodí k útesům. Celou cestu jedete s vědomím a informací, že tam ten divokej delfín taky nemusí být. Někteří jedinci si vysoké vlny užili stylem ,,Jack a Rose,, na přídi a ti ostatní se zabavili zvracením do moře nebo spaním na zádi, protože tam to houpalo nejmíň 🙂 Když jsme dorazili na místo určení, kde se mimochodem nacházelo dalších cca 6 výletních lodí, tak nás ve člunech ve skupinkách po 12 lidech odvezli ke korálu a hodili do moře 🙂 s průvodcem plavete zpět ke své mateřské lodi cca 300 metrů. Musím uznat že cestou bylo co k vidění a opravdoví milovníci šnorchlování si to asi užili. Pozor a teď malý příklad z matiky 6 výletních lodí x 35 lidí na každé = cca 210 lidí ve vodě v jednu chvíli. Každý se snažil najít si v klidu tu svou skulinku a prostor k tomu, aby něco viděl – relax, pohoda. To vše do té chvíle než se někde v dáli ozve ,,mořský průvodce,, a z plných plic zařve TARTARUUUGAAAA (italsky želva) váš šnorchlovací relax a pohoda se v tu chvíli změní v boj o holý život…200hlavý dav se přes vás neskutečným tempem valí k místu kde se nachází tartaruga. Dokud mě míjející dámy ve zběsilém tempu drásali svými plastovými nehty, tak jsem to ještě ustál, ale dva pořádné flákance ploutvema od italských turistů přes hubu, až mi brejle sjeli z hlavy, mi znemožnili hledanou tartarugu vidět. No nic, vrátili jsme se člunem na svou mateřskou loď, dali si oběd a hledali delfíny. Po cca 10 minutách se ozval z jedné z výletních lodí mě známý egyptský hlas a opět zařval….DOLPHINS HÍÍÍR a ukázal kamsi na volné moře. Opět nastal boj o plovací vesty a ploutve a následovalo to hromadným skokem do moře. S podrápaným tělem a italským monoklem jsem doplaval se svými dvěma sty pozorovateli do míst, kde se měli delfíni nacházet. Poštěstilo se…ponořil jsem hlavu a pode mnou v hloubce cca 5 metrů plavalo hejno cca 20 delfínů. Byl to opravdu silný moment, do té doby než jsem se vynořil a zjistil, že průvodci v koordinované spolupráci na malých člunech systematicky nahání delfíní rodinku tam a zpět. Je to opravdu komerční nahánění volně žijícího delfína za účelem zisku. To mi celý zážitek tak nějak trochu pokazilo. Poté, když se jim nakonec podaří uniknout na volné moře se vrátíte zpět na loď a jedete 2hodiny lodí a 2hodiny autobusem na hotel. Podobný výlet jsem absolvoval podruhé a naposledy v životě. Výlet na čtyřkolky v dalším komentu 🙂

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši,prosím jezdíme na čtyřkolkach i doma,syn motocross, dá se v egyptě konkrétně domluvit individuální jízda.?naposled nám ji slíbili a nakone knám šoupli dvě rodiny bez zkušenosstí a bylo po zábavě. Jak slimáci za sebou, pořád jen focení a zastávky. Chceme adrenalin. Děkuji moc jste hodný a ochotný.

 • Odpovědět

  Zdravim, v kvetnu mame letet do Marsa, rada bych tip pres koho objednat vylet letecky do Kahiry? Cestovka nebo primo na miste? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko, v případě výletu do Káhiry bych doporučil nějaké renomovanější jméno, osobně bych zkusil oslovit buď agenturu lmholiday a nebo cestovku (ale u nich to bude pravděpodobně dražší).

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši, v dubnu do Egypta Makadi Bay, chtěli bychom jet na želví ostrov. Máte s tím zkušenost, popř. zda toto doporučujete. Je těch ostrovů více a který si vybrat. Děkuji Renata

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím máte na nějaký TIP jak si sehnat taxi právě na pláž Abu Dabbab. z hotelu Sataya. Vím, že by se tam dalo dojít pěšky,ale špatně chodím. A cena je pevná, nebo se má smlouvat ? Děkuji za odpověd.

  • Odpovědět

   Dobrý den Šárko, pardon, reaguji asi příliš pozdě. Pokud to je stále aktuální, ozvěte se mi na mail, taxi s pevnou cenou jsou pro vás schopný zařídit.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Má smysl podniknout z Hiltonu výlet na Hamata island? Jak je to daleko? Stojí to za to? Moc děkuji za radu. Aleš

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  plánuji dovolenou v Egyptě s dětma (6,9,11 let), hledám možnost kde jsou skluzavky, šnorchlování a výlet za potápění s delfiny.
  Máte zkušenosti s potápěním s delfíny, mohou tam být i děti?
  Jaké místo by bylo ideální?

  Děkuji.
  Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, v oblasti Hurghady bych vám doporučil např. Prima Life Makadi nebo hotel ve stejné oblasti s vícero tobogány Sunrise Royal Makadi. Makadi Bay je fajn na šnorchlování, byť samozřejmě lepší podmínky jsou v Marsa Alam. Tam má tobogány např. Malikia nacházející se u oblíbeného zálivu Abu Dabbab. Popřípadě se koukněte na můj seznam dalších hotelů v Marsa Alam s tobogány. Výlety za delfíny se dělají právě spíše z Marsa Alam, ale konkrétní zkušenosti s nimi nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý den prosím o ceník výletů, 3.5. letím do Hurghady a poprosím o ceník na sim kartu s doručením na letiště.Děkuji moc

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, ceník SIM karet jsem vám již zaslal 🙂 a žádným ceníkem výletů nedisponuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den. V červnu jedeme do Marsy hotel Utopia. Zajimá nás výlet do Luxoru. Nemám představu o náročnosti na fyzičku. Jsem bohužel kardiak a schody či delší vzdálenosti v kuse jsou problém, Dám naráz necelý 1 km. Asi to pro mne zrovna nebude to pravé. Je to tak ? Děkuji za odpověd a pěkný den.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  obracím se na Vás s dotazem ohledně výletů do Luxoru a na Mahmyi. Slyšela jsem, že není zrovna výhodné kupovat přes CK nebo delegáta, ale až na místě. Máte nějaké informace, kde je možno tyto výlety zakoupit u místních a za jaké ceny?
  Moc děkuji za odpověď. K.

 • Odpovědět

  Postřehy z výletu. Pobyt v Hurghadě a výlet na OrangeBay(Paradise island). Nabídka je velmi lákavá…krásné bílé pláže, 2x 40minut šnorchlování, 2hodiny pobytu na pláži apod. Realita pravý opak. Výlet byl v nabídce 40USD na osobu, poté co jsme zaplatili u delegáta kartou a vyjela nám účtenka, tak nám sdělil, že na lodi musíme zaplatit ještě 5USD za osobu pro vojáky na ostrově. Takže cena pro dva 90USD. Nejsme nijak náročný pár, ale minibus který nás vezl z hotelu do přístavu nebyl čištěný asi tak 10let. V přístavu nás dovedli na loď na které čekáte cca 30minut než loď vypluje. No a pak plujete, pořád plujete a furt plujete. Na volném moři, kde není nic k vidění, jen asi dalších 30 lodí a vy vidíte jak všechny plují do dálky na stejné místo. Po cca 2hodinách plavby se loď zastaví u malého ostrova a průvodci vás doslova naženou z lodi do vody a rychlostí plaveckého olympionika plavete podél útesu, kde stěží zahlédnete dvě tři ryby. Když z vypětí všech sil uplavete cca 200 metrů, uslyšíte z lodi píšťalku a arabštinou hulákaj ať se vrátíte. Takže plavete zpět rychlostí delfína a očekáváte, že na lodi dostanete zlatou medaily za volný způsob v plavání. Po celou dobu plavání počítejte s tím, že vás je ve vodě skupina cca 30 lidí a vy se tam mezi nima plácáte, jako tonoucí při potopení Titanicu. Vylezete na loď a zase plujete cca 1 hodinu na volném moři. Loď opět zastaví u mělčiny a opět vás jak stádo ovcí naženou do vody (tuto druhou zastávku už jsem absolvoval pouze koukáním se z lodi). Plácání lidí z Titanicu trvalo cca 15 minut a šup zpátky na loď. Pak stojíte a dáte si oběd (je v ceně výletu) Musím zde pochválit, že výběr jídla byl uspokojující a bříška nám dostatečně naplnil. I neomezený přísun tekutin (zdarma) po dobu výletu byl v pořádku (cola, sprite, voda apod.) Po jídle loď opět vypluje, tentokrát už směr Paradise Island a OrangeBay. Po další cca 1 hodině připlouváte k Paradisu a uvědomíte si, kam vlastně pluly všechny ty lodě. Na ostrově je dalších asi milion turistů a hlasitá duc duc hudba vám dává najevo, že tady si asi moc v klidu nezaplavete. Na Paradisu vaše loď vyplyvne polovinu vaší skupiny a vy plujete dál dalších cca 30 minut na váš zaplacený a vysněný OrangeBay. Opět milion lidí a duc duc hudba. Orange Bay je malý ostrov s nevelkou skálou na které se rozkládá zvláštní dřevostavba a při výstupu na molo vás do nosu praští zápach fekálií (asi někam za tu skálu vyvážej záchody. Chtěli jsme se vyhnout milionu turistům a tak jsme si z dálky vyhlédli malou pláž bez lidí. Prošli jsme mořem kolem skály na pláž a hned nám bylo jasné, proč tam nejsou lidi. Pláž asi sloužila jako skládka…pneumatiky, pet láhve, plasty, bordel. Místo tyrkysové vody, šedá tekutina a místo bílého písku ve vodě vám mezi prsty protéká krásné lepkavé bahýnko. Takž bohužel, musíte do ,,lepší,, části mezi milion turistů. Ano, uděláte krásné fotky z mořské houpačky a mořské houpací sítě, ale musíte si tam dojít cca 100 metrů od břehu a počkat ve frontě podobné jako za komunistů, kdy jste čekali na banány. Slibované 2hodiny pobytu na pláži v ,,Egyptských Maledivách,, se vám změní na cca 50minut, protože vás tlačí čas (to vám řekne průvodce, když vystoupíte z lodi). Takže se nalodíte zpět na svou loď a plujete cca 2 hodiny zpět do přístavu, kde vás naloží do toho krásného minibusu a jedete zpět na hotel. Po celou dobu pobytu vás na lodi ,,jen tak,, fotí fotograf, dělá u toho legrácky a vtipy (oni to z turistama vážně umí moc dobře) a před připlutím do přístavu vám oznámí, že má vaše krásné fotky a že si je od něj můžete za 35Euro koupit. Úplně nakonec přijde průvodce s kapitánem lodi, který drží v ruce obálku a průvodce vám sdělí, že by od vás bylo hezké dát do obálky nějaký ten dolar pro zaměstnance na lodi. Takže výlet za 90USD strávíte cca 5 hodin na lodi, cca 1 hodinu v minibuse, cca 30 minut snorchlováním a 50 minut na pláži. Za mě OrangeBay a Paradise NIKDY!!!

  • Odpovědět

   Díky moc za detailní popis vaší zkušenosti s tímto výletem. Jsem přesvědčen, že to mnohým dalším pomůže při jejich volbě toho, kam na výlet v Hurghadě a jejím okolím vyrazit. Na druhou stranu je určitě potřeba říct i to, že ne každý výlet tímto směrem (k těmto ostrovům) musí probíhat vždy tímto způsobem. I když většina z nich pravděpodobně bude úplně stejná.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  nemáte nějaké recenze na nabídku výletů (do Káhiry) od vyletyhurghada.com?
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, uvedeného poskytovatele výletů neznám 🙁 Nejsem vám ani schopný říct, zda za tím stojí Čech nebo je to jen česká stránka / „překlad“ místní egyptské cestovní agentury.

 • Odpovědět

  Zdravím, chtěla bych se zeptat, zda nevíte jestli je možné si pujcit v resortu např. čtyřkolku nebo skútr na vlastní pěst- pronajmnout na určitý čas a jet kam budu chtit.?Konkrétně letíme do Malikia resort.

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo, nevím sice jak konkrétně to je v hotelu Abu Dabbab Beach Resort (dříve Malikia), ale zklamu vás, toto se standardně nenabízí. Jezdí se ve skupinách s průvodci.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  mohu poprosit o radu ohledně výletu za šnorchlováním? Vybíráme mezi Hamata a Sataya. Já už v Hamata byla a bylo to asi to nejkrásnější šnorchlování, co jsem kdy zažila. Uvažuju ale i nad Sataya – kde jsou delfíni. Vím ale, že je riziko, že tam zrovna nebudou, hold přírodě neporučíš. Ale přesto bych to asi ráda riskla. Jaká je pravděpodobnost, že budu mít smůlu? Přemýšlím zda vsadit na jistotu a jet znovu na Hamata kde vím, že je to nádherné. A nebo zda zkusti Sataya, kde budou ti delfíni a co jsem tak viděla videa, tak i šnorchlování tam není špatné. Letíme začátkem března. Moc děkuji za radu :-)!

  • Odpovědět

   Dobrý den Báro,

   takhle, na útes Sataya, tzv. Sataya reef se typicky vyplouvá z přístaviště Hamata. To jen pro upřesnění 🙂 Vy jste určitě šnorchlovala poblíž přístaviště Hamata, na tzv. Hamata Islands, které se skládají z celkem 4 větších ostrůvků a pátého ostrůvku, který se objevuje při odlivu. Výlet k útesu Sataya je časově náročnější, lodí to je od přístaviště Hamata asi 2 hodiny cesty, každopádně určitě to doporučuji. Zejména nyní v době covidu, kdy je v Egyptě obecně mnohem méně turistů, je šance na to, že vaše loď bude u útesu jediná (nebo jedna z mála). Pravděpodobnost toho, že tu delfíny uvidíte je poměrně vysoká, co vím, tak se to většinou povede. Za mě to tento „risk“ za tu delší cestu a vyšší cenu výletu stojí. Pokud se pro Satayu nakonec rozhodnete, dejte pak vědět vaše dojmy 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den Lukáši, chtěl bych se zeptat na výlet do Gízy. Rádi bychom letěli do Marsa Alam kvůli šnorchlování. Někde jsem četl, že je tento výlet možný i letecky. Nevíte jestli i z oblasti Marsa Alam? Předem moc děkuji. David

  • Odpovědět

   Dobrý den Davide,

   ano, do Káhiry se dělají i letecké výlety (vyjde to samozřejmě o něco dráž), ale ušetří to čas. V každém případě je to možné i z Marsa Alam, nicméně v případě výletu z Marsa Alam se jedná vždy (alespoň pokud vím) o kombinaci bus + letadlo. Autobusem do Hurghady a z Hurghady letecky do Káhiry. Obdobně cesta zpět. Cesta autobusem do Hurghady závisí na poloze vašeho hotelu, dá se to zvládnout za 2,5 hodiny. Do Marsa alam létají pouze charterové spoje, takže nevím o lince, která by létala mezi Káhirou a Marsou. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych s dcerami 13 a 17 jela na začátku září do Marsa Alam asi hotel Three Cornese Equinose Beach hlavně kvůli šnorchlování a nedaleké pláži Abu Dabbad. Je možné z našeho bolest jít pěšky? Nebo bychom museli zvolit formu nějakého výletu? Jak je to s pláží přímo u tohoto hotelu? MOC děkuji Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   za mě supr volba, hotel Three Corners Equinox není zas tak veliký a je dobře položený, přesně jak správně říkáte poblíž pláže Abu Dabbab. Od Equinoxxu se dá k Abu Dabbab v pohodě dojít pěšky (necelých 15 minut chůze), popřípadě si vzít taxi, cestu tam i zpět lze obvykle absolvovat za 10 dolarů.

   Co se týká pláže přímo u Three Corners Equinox, tak ta je písečná. Je zde převážně pozvolný, písčitý vstup do moře, byť i tak se tady docela hodí boty do vody. O kus dál je molo, po kterém se dá chodit rovnou do větší hloubky, popřípadě se pomocí něho přiblížit k korálovému ostrůvku (zhruba 50 x 50 metrů). Doporučuji vzít šnorchl a ostrůvek obeplout. Šnorchlování v celé oblasti je velmi pěkné a je zde velká šance vidět mořské želvy, zejména pak brzy po ránu.

 • Odpovědět

  Dobrý den. chtěla bych jet do egypta po prvé. jak je to s fakultativními výlety z hurghády třeba do luxoru, kahiry atd. je to garantovaný na 100% nebo to delegáti můžou z rušit kvůli neobsata zeným místům v autobusu. např.: teď jsme byli na dovolené v řecku zaplatili si zájezd na palác knosos a za dva dny nám řekli, že se neuskutečnuje kvůli málo lidí. a za druhý- kdyby byl výlet z rušený.dal by se zájezd koupit ne u delegáta ale třeba na recepci hotelu all inclusive? děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Šárko,

   ano, stejně jako se to děje v jiných destinacích, tak se to děje i tady. Jak to je ale časté nevím, nemám osobní zkušenost. Ale upřímně řečeno tyto výlety do luxoru patří k nejoblíbenějším, takže si nemyslím, že by nějaká malá obsazenost byla zrovna v tomto případě nějakým pravidlem. Ano, tyto výlety se dají zamluvit i přímo v hotelu, akorát ne na recepci, ale u nějakých prodejců, kteří v hotelech či na plážích jsou.

 • Odpovědět

  Děkuju. A onnati beach resort?

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, prosím o recenzi hotelu Hawaii Ceasar Palace. Děkuju

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   Hawaii Ceasar Palace je poměrně velký hotel, má asi 400 pokojů. Pokoje dostačující, uklizené a na Egypt vypadají celkem dobře. Bohužel Češi zde často dostávají pokoje nikoliv s výhledem na moře, nýbrž na druhou stranu. Pokud máte náhodou pokoj s výhledem na moře výslovně u cestovky zaplacený a pokud byste ho náhodou nedostali, tak rozhodně požadujte výměnu. Jídlo dobré, byť po týdnu kolikrát již nevíte, co si máte dát. Hotel má hodně bazénů včetně tobogánů. Bazény vynahrazují moře, do kterého se zde sice chodit dá, ale je to velké mělčina a chybí molo. Musí jít téměř 1 km vodou max. po kolena, abyste se dostali do větší hloubky. Čili na koupání v moři to tu ideální není. Další nevýhodou jsou Arabové, těch právě do Hawaii Ceasar Palace jezdí hodně, je to trochu jiný a ne tolik pořádná kultura, která dělá hluk nebo po sobě zanechává nepořádek. Hold se s tím tady musí počítat. Jinak jsem o tomto hotelu psal již zde, tak si to můžete také přečíst.

 • Odpovědět

  Moc jste mi pomohl a dekuji vam,

 • Odpovědět

  Dobry den.Mam dotaz,jak se presne jmenuje misto,kde se plave s delfinem v bazenu a v jakem miste je nejlepe se ubytovat,aby to bylo co nejblize? Moc dekuji za odpoved.Naty.

  • Odpovědět

   Dobrý den Natašo, je to Dolfin World (oficiální stránky zde). Je to hned vedle Makadi Bay, takže doporučuji zvolit některý z hotelů právě v oblasti Makadi, popř. lze i v Sahl Hasheesh.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné někde v Safaze pronajmout auto,nebo čtyřkolky a dostat se k břehu nilu a k nějakým pyramidam, které budou blíž než pyramidy v Gize ? Děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   zklamu vás, ale já o žádných bližších pyramidách nevím. Čtyřkolky si pronajmout lze – ale většinou se jedná o skupinové výlety na čtyřkolkách do okolní pouště. Auto nedoporučuji půjčovat (a zkušenost s tím nemám), obecně turista ze západu by se měl vyhnout řízení v Egyptě (neznáte, jak to tu chodí, nebude rozumět leckterým značkám a cedulím) – zkrátka auto raději zde ne. Pokud chcete vyrazit k pyramidám do Gízy, tak jedině v rámci skupinového výletu (většinou se jezdí autobusem, lze i z Hurghady letecky).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  nejprve chci poděkovat za stránky plné užitečných informací.
  Do Egypta se chystám potřetí. Jsem nenáročná, takže jsem se spokojila se dvěma návštěvami Hurghady, ale nyní bych chtěla zkusit oblast Marsa Alam. Důvod je prostý. Velice bych chtěla vidět delfíny. To štěstí jsem při předešlých návštěvách neměla, přestože jsme byli na dvou výletech na moři.
  Marsa Alam jsem vybrala protože jsem slyšela o zátoce Sataya. Tam je prý 100% jistota, že delfíny uvidíme.
  Chci se zeptat, jestli tuto zátoku znáte, zda je opravdu jisté, že delfíny uvidíme.
  Pokud přidáte další info, např. o ceně výletu, vzdálenosti od Marsa Alam, případně jiný tip na delfíny, budu vám velmi vděčná.
  Děkuji, Věra

  • Odpovědět

   Dobrý den Věro,

   Marsa Alam je rozhodně dobrá volba 🙂 Uvidíte sama. Je potřeba dát pozor při výběru hotelu, u některých se do moře dostanete jen z mola, což ne každému vyhovuje. Takže se vyplatí vybírat pečlivě. Delfíni u Marsa Alam jsou a někdy, pokud má člověk štěstí je je možné vidět i přímo u pobřeží od některých hotelů.

   Každopádně je pravda, že u útesu Sataya se jich vyskytuje hodně, a proto se tam pořádají výlety. 100% jistota zde určitě není, ale co vím, tak v 80% případů zde lidé delfíny vidí (a to buď z lodě a nebo přímo při šnorchlování). Jezdí se sem z přístaviště Hamata, to je asi 60 km na jih od těch nejjižněji položených hotelů v Marsa Alam. Takže zde hodně záleží na tom, který hotel si vyberete, od některých jedete hodinu, od jiných dvě hodiny. Z přístaviště se pak jede cca dalších 90 minut až 120 minut lodí k Sataye (záleží jakou lodí se jede). Cenově se podobný výlet dá se sehnat za cca 45 dolarů.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chceme jet do Egypta a udělat si výlet na nějaké pyramidy. Počítáme, že je to výlet na celý den. Ale i tak by nás to zajímalo, kde si zakoupit dovolenou, abychom to měli na pyramidy nejblíže. Také bychom rádi uplatnili dovolenou s krásnou zahradou a hotelovým komplexem domků. Nemáme rádi jeden velký hotel. Jsme starší, tak více nás zaujme pozvolný vstup do moře, ale nebráníme se i krátkému šnorchování. Manžel má 80 a já 75 let. Prosím o podání bližší informace v jaké části Egypta hledat ubytování. Děkuji. Zdenka

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko,

   doporučuji oblast nebo okolo Hurghady, odkud je to do Gízy k pyramidám citelně blíž než z Marsa Alam. Co se týče samotných hotelů, podívejte se na Hurghada Long Beach Resort, Hurghada Coral Beach, popřípadě i Stella Di Mare Makadi Bay, které by svým vzhledem mohly vaše představy splňovat. Druhá věc je moře a přístup do něj, kdy u všech těchto hotelů je bohužel dost dlouho dost mělko. Tj nevím, zda to je to, ca by vám vyhovovalo.

 • Odpovědět

  dobrý den Lukáši moc děkujeme za odpověd jsme všichni moc natěšení je to naše první cesta k moři a do zahraničí vůbec tak se moc těšíme ještě jednou děkuji

 • Odpovědět

  dobrý den odlétáme za 14dní do hotelu Sentido Mamlouk s vnučkou 9let jak a kde si objednat výlet plavání s delfíny děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Světlano,

   hodně dobrý výběr hotelu. Delfíni – jsou dvě varianty, buď se zúčastnit lodního výletu s možností vidět a když budou okolnosti nakloněné, tak i s možností si s delfíny zaplavat v moři nebo navštívit delfinárium Dolphin World Makadi Bay, kde je možné shlédnout vystoupení, s delfíny se fotit či si s nimi i zaplavat (předpokládám, že vás zajímá ta druhá varianta). Oba tyto výlety vám budou nabízet prodejci místních cestovních agentur (přímo na pláži u Sentido Mamlouk Palace). Do Dolhin World Makadi je to od vašeho hotelu kousek, asi 15 minut jízdy taxíkem, tj. lze toto absolvovat i individuálně.

   Doporučuji předem nic neobjednávat a počkat na nabídku na místě.

 • Odpovědět

  Dobry den, tento tyzden odchadzame do Funtazie klub Cleopatra luxury Makadi bay. chcela by som sa opytat, na moznost vyletov k delfinom, jazdenie na tave a stvorkolky. Ideme tam s 2 detmi 6 a 8 rokov. Je to prosim Vas bezpecne? Pripadne, ake dalsie vylety by ste doporucili? Dakujem. Janka

  • Odpovědět

   Dobrý den Janko,

   výběr hotelu vám musím pochválit, služby zde odpovídají cenám pobytů. Je to dobrý a kvalitní resort. Co se týče lodního výletu z delfíny, mám dojem, že takové výlety nabízí společnost Extra Divers Makadi Bay, která sídlí shodou okolností přímo na pláži před vaším hotelem. Čtyřkolky zde bez problému také půjčíte, o velbloudech nevím, ale jsem přesvědčen, že ať už v hotelu samotném nebo na pláži se s nabídkou výletu na velbloudech rovněž setkáte.

   Ty čtyřkolky doporučuji absolvovat ve skupině, lze si je také půjčovat individuálně. Je lepší jet ve více lidech a hlavně s průvodcem, který ví, kam si může dovolit zajet a kam ne. Na toto jediné bych si dal pozor, jinak je oblast okolo Makadi Bay bezpečná, takže nemusíte mít obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  především obrovský obdiv z Vašich stránek. Ty znalosti, informace -neskutečný!!!!!
  Chtěla jsem se zeptat na výlety z Makadi bay ,hlavně parasailing. Představovali bychom si 1 výlet dopoledne, koupání v aquaparku, další výlet odpoledne-hlavně neležet :-)). Je to reálné? Museli bychom přejíždět do Hurgády nebo by nás vyzvedli? moc děkuji Monika

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko,

   jsem rád, že se stránky líbí. Snažím se je psát pro lidi, tj. vždy hlavně poskytnout co nejvíc užitečných informací. Snad se mi to alespoň částečně daří 🙂 … Takže pokud to dobře chápu, budete ubytováni v některém z hotelů u Makadi Bay. Dobrá volba oblasti! Pokud chcete navštívit aquapark, tak není nic jednoduššího než zajít do aquaparku Makadi Water World, který je hned vedle místního golfového hřiště. Park není hned vedle moře, od nejbližšího pobřeží je vzdálený asi 2 km, takže teoreticky se to dá i dojí, prakticky to ale moc nejde. Klienti některých hotelů mají vstup do tohoto aquaparku zdarma. Asi bych se být vámi zeptal přímo na místě delegáta nebo v hotelu, jak se nejlépe do aquaparku dostat.

   Ani kvůli parasailingu nemusíte opouštět Makadi Bay, vím, že ho zde nabízí například potápěčský klub „Extra Divers Makadi Bay“, který najdete na pláži před hotelem Cleopatra Luxury Resort… v podstatě hned u začátku zdejšího molo, na jehož konci právě mají zakotvené své čluny.

   Cestovka a nebo i místní vám budou nabízet řadu jiných aktivit a výletů, pokud to bude něco mimo Makadi, vždy to bývá s pickupem u hotelu, takže se dopravu se starat nemusíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rád bych navštívil místo známého Luxoru památky v ABYDOSu, o kterém se moc nemluví. Z Hurghady je to stejně daleko jako do Luxoru. Cestovky tento výlet nedělají, můžete mi doporučit někoho místního? Děkuji, Daniel

  • Odpovědět

   Dobrý den Dane,

   Zvažte také Denadaru. Co se týče nikoho místního, tak nikoho já takového neznám, kdo by tyto výlety z Hurghady podnikal. Častější to je z Luxoru. Ale poptejte se na místě v Hurghadě, určitě najdete řadu možností a nabídek – nabídka těchto výletů (Hurghada – Abydos a zpět) existuje, takže to problém nebude.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  letíme do Marsy z Německou CK do hotelu Pensse Royal Garden a chtěli bychom s dětmi na výlet potápění s delfíny. Poradíte nám jestli můžeme výlet koupit od místních nebo raději přes CK zda víte cenu výletu a jak je to časově náročný ?
  Moc děkuji. Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   nejsem si upřímně jistý, zda budu schopný poskytnout ohledně tohoto dostatečné informace. Co ale vím jednoznačně je to, že delfíny lze spatřit celkem běžně přímo v zátoce Pensee, kde se budete koupat a potápět. Dobré podmínky jsou buď brzy po ránu nebo delfíni během dne doprovází plující lodě. Jasně, je potřeba i trochu štěstí, ale zrovna zde je šance na delfíny velmi solidní.

   Jinak co se týče zajištění výletu, doporučuji potkat na místní nabídku a v případě lodních výletů se nebát to brát přímo od místních, přes cestovku to je zbytečně dražší.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Děkuji za odpověď. Popravde po zkušenosti řízení v maroku,bych snad ustala i egypt,ale nechce se mi do toho pouštět hlavně z těch bezpečnostních podmínek. A jak píšete,taxi bude urcite lepší volba. Cetla jsem?ze by mel fungovat i mistni autobus,ktery nema pevne zastávky a lze si ho zastavit tak nějak všude,ale nejspis se bude jednat jen o vetsi mesta. Máte pravdu,přes CK budeme vybírat. Děkuji za doporučení,podívám se. Ještě se prosím zeptam,ohledne toho nočního života,nějaké procházky,obchudky by neměl být v tomto městečku problém,ze? Pokud jsem se dočetla na interneru správně. Dekuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den,
   přesně tak, ostatně toto je jediné turistické místo v Marsa Alam, kde se dá večer pěšky od hotelů i někam vyrazit (kolem přístavu, kde jsou restaurace i obchody). Je to sice malé, ale alespoň něco.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych si nechala od Vás poradit, nemůžeme se s partnerem dohodnout do jaké oblasti vyrazit. Mě se strasně líbí oblast Marsa alam (delfini,želvy), ale zároven se bojíme,že se tam večer unudíme na hotelu….Počítám,že šnorchlování bude super,ale po pár dnech to bude chtít i nějakou změnu. Tak nevím jakou oblast zvolit. Koukala jsem na port Galib,že by se tam mělo dát jít kam zajít,večer,že to tam žije…ale netuším kolik by vyšlo cestování na zmíněnou pláž abu dabbab.
  Uvažovali jsme i o Hurghádě,kvůli větším možnostem jít se někam zabavit….a nakonec i sharm el sheik,ale netuším zda je tam také vidět to co v marse alam…(delfíi,želvy). Když někam cestujeme tak vetšinou po vlastní ose,což zrovna tady ten způsob volit nechci,máme rádi život místních než přímo turistické centra. Patner uvažoval nad tím,že bychom si tam půjčili auto,ale ja se v této zemi do toho nehrnu.Nejradši by si sám dojel tam,kde se nám to bude líbit.Prosím o radu,co byste vybral jako nejlepší možnost. děkuji :)))

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   díky za váš dotaz 🙂 Prvně bych vás určitě chtěl odradit od půjčení auta a cestování na vlastní pěst. Neznáte tamější zvyky, na silnicích moc neexistují pravidla, dopravní značky jsou v egypstké arabštině, tj. pro Evropana nečitelné. Zkrátka toto nechcete. Zároveň se do Egypta většinou nevyplácí cestovat bez cestovní kanceláře, vyjde vás to (letenka + ubytování) dráž než zájezd od CK.

   Hurghadu kvůli šnorchlování nedoporučuji, Sheikh je lepší, delfíni jsou tady u pobřeží skutečně zřídka kdy, spíše želvy, ale i ty jsou mnohem častější právě v oblasti Marsa Alam. Čili doporučuji jet tam. Klidně volte Port Ghalib, i tam je šnorchlování pěkné a od některých hotelů není potřeba ani chodit do vody po mole. Navíc se odsud lze za dalším šnorchlováním vypravit v rámci lodních výletů a nebo dojet právě do Abu Dabbab – je to necelých 30 km daleko a taxíkem by vás jedna cesta neměla vyjít na víc než 110 Kč. Podle mě by pro vás byl ideální Sunrise Marina Resort, dobrý hotel hned u přístavu a na pláž (právě tu, kde se dá šnorchlovat bez mola) to je kousek.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  máme zaplacenou dovolenou do Egypta-Hotel MOSAIQUE BEACH RESORT TABA HEIGHTS začátek září.Prosím o radu kam se dá vyrazit z tohoto hotelu na výlet a asi tak za kolik peněz.
  Jsme důchodci-62 let. Se šnorchlováním počítáme u hotelu.
  Ještě prosím o informaci za co a kolik se tak dávají ,,bakšiše“ egypťanům a jak vy hodnotíte vhodnost tohoto hotelu pro důchodce. (Prosím o upřímnost.)
  Děkuji za odpověď.
  Stáňa S.

  • Odpovědět

   Dobrý den Stáňo,

   v nabídce výletů v případě ubytování v Mosaique Beach Resortu budete mít výlet do Izraele (Ejlat) nebo výlet do Jordánska (Akaba) – oba výlety jsou bezpečné, v autobusu s vámi vždy jeden jeden ozbrojený policista (je to zde vládou nařízené). Jinak se z Taby většinou dá vyrazit i dál (k Mrtvému moři a do Jeruzaléma) – ale to už jsou dost časově náročné výlety. Bohužel zde nemám přesný přehled o cenách.

   Bakšiš – na recepci při check-inu, na pokoji můžete nechat drobné uklízečce, dát nějaké drobné číšníkovi nebo barmanovi. Uvidíte na místě. Řádově vždy stačí jednotky dolarů / eur. Na té recepci třeba 10 usd, v ostatních situacích méně.

   Já osobně tento hotel neznám, ale mám na něj velmi čerstvou zpětnou vazbu (13 dní starou) – na základě ní, zde bazény nejsou moc čisté a obecně čistota celého areálu je na nízké úrovni. Pití dostáváte v umělých kalíškách na místo sklenic, často v noci hodně hlasitá hudba, která ruší při spánku. … znovu opakuji, že toto není má vlastní zkušenost. Sami uvidíte na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši.Zvažujeme v září onatti beach resort.Dopuručil by jste nebo se raději poohlédnout jinde?Nevíte zda i tento resort pořádá nějaké výlety?

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   na rovinu říkám, že tento hotel neznám, takže vám k němu nejsem moc schopen říct nebo říct to, za co bych se mohl zaručit. Působí to na mě jako menší, klidnější hotel a zdá se mi, že koupání v moři, resp. plavání tu zřejmě bude komplikovanější. U břehu mělčina, takže na zchlazení ano, ale na plavání rozhodně ne. K plavání nebo šnorchlování čili zde bude nutné využít molo, které vás dovede ke korálovému útesu. Ostatně tak je to i u řady dalších hotelů. A podobně jako jinde, tak i tady předpokládám, že množnost využití mola bude závislé na aktuálních vlnách – nemám to samozřejmě ověřeno, ale domnívám se, že i tady klidně to molo může být v 50% případů uzavřené. Tj. v polovině dnů bude odkázáni na bazény.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  27.04. odlétáme do Hurghady, hotel Menaville Safaga. Znáte tento hotel? Jsou v okolí hotelu nějaké tržnice a jaký výlet byste nám doporučil?
  Děkuji za odpověď. Janka

  • Odpovědět

   Dobrý den Janko,

   letíte do Hurghady, ale ubytování budete v hotelu u Safagy. Přiznám, že zrovna tento hotel osobně neznám. Co ale mohu říct je, že obecně Safaga nabízí srovnatelné koupání s Hurghadou, výhodou je fakt, že pobřeží je u zdejších hotel přírodní a pláže tu nejsou uměle upravené jako to bývá na řadě míst v Hurghadě. Lze tu šnorchlovat, v moři je leccos vidět, ale pestrost podmořského života se nedá srovnávat s Marsa Alam nebo Sharm el-Sheikhem.

   Nevím o tom, že by v blízkosti Menaville Safaga byly nějaké tržnice. Určitě budou přímo v blízké Safaze, ale tam individuální výlet úplně nedoporučuji. Co se týče výletů, neznám úplnou nabídku zrovna na tomto místě a samozřejmě záleží na vašich preferencích, ale Safaga je například dobrým výchozím místem na výlety do Luxoru (je to daleko, asi 250 km, ale je to blíž než z Marsa Alam nebo Hurghady).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši ,
  Prosím Vás chci se zeptat jedeme na hotel Pensee Royal Garden, je možnost na výlety jako je Banánový ostrov,, do Luxoru ,,za delfíny a další nějaké výlety děkuji moc za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   výlet do Luxoru možný je. Banánový ostrov je součástí některých výletů do Luxoru, jiných ale ne – předem se zeptejte, zda je jeho návštěva součástí. Ano, za lodní výlety za delfíny jsou také možné. Pak jsou oblíbené ještě čtyřkolky a jízda na nich v poušti. Určitě si něco vyberete.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  Příští týden letime s manželem do Egypta hotel Shams Safaga tak se chci zeptat jestli jsou poblíž nějaké tržnice kde se dá smlouvat a potom na výlet do Luxoru jak je to daleko a jestli je bezpečný tam jet. Taky by mě zajímalo jestli tam je nějaké velké vodní akvárium kde by se dalo podívat do moře na větší ryby a jak je to s cenou. Taky se chci zeptat na stravu v tomto hotelu, Děkuji a pěkný den Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   zrovna poblíž hotelu Shams Safaga nějaké markety jsou, byť něco podobného je v Egyptě (zejména v Marsa Alam) v blízkosti hotelů dost výjimečné. Luxor je asi 260 km daleko – takže se to dá za 3,5 hodiny cesty zvládnout. Pokud tam pojedete v rámci skupinového zájezdy, tak ano, bezpečnost je obstojná. Jediné co, tak takové zájezdy s oblibou lidi vodí do nějakých předem domluvených tržnic nebo míst, kde místní něco nabízejí. Věci bývají typicky hodně předražené a obchodníci neodbytní. Tak akorát na to pozor.

   Akvárium je v Hurghadě (kousíček od letiště, na kterém přistanete), jmenuje se Hurghada Grand Aquarium a vstup pro dospělého stojí 25 amerických dolarů.

   Podle mého názoru je strava v tomto hotelu v pohodě, výběr, byť není velký, tak je dostatečný. Každý má ale jiné měřítka, uvidíte na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši ,
  Prosím Vás chci se zeptat jedeme na hotel Titanic beach aqua park v Hurghádě a zajímá mě cena a vzdálenost na nejbližší pyramidy . děkuji Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   dotazy na toto téma se množí, tak se k tomu brzy sepíši více informací. V každém případě do Gízy to není zrovna blízko a to ani z Hurghady, ani od vašeho hotelu, je to 500 km, počítejte s celodenním výletem. Odjezd kolem půlnoci, návrat zrovna tak. Cenová relace 2500 až 3100 Kč (závisí na cestovce nebo na tom, od koho výlet objednáváte). Typicky přímo s českými cestovními kancelářemi to je nejdražší.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, velice děkuji za odpověď v sekci o žralocích….Měl bych na vás ještě jeden dotaz. Jsem zvyklý trávit dovolenou aktivně, většinou v Chorvatsku kolo, běhání, paddleboard, výšlapy po horách a pobřeží….Je možnost v okolí Mailikia Abu Dabbab podniknout být jen kratší vycházky nebo výběhy kolem moře?? Koukal jsem do map, že nějaké cesty vedou do okolních resortů…Spíš se mi jedná, jestli se nechá přímo kolem moře…Velice děkuji, a děkuji také za krásné stránky o Egyptě, které jsou nabité informacemi. Martin.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   správně říkáte, že tu vedou cesty do okolních hotelů. Vysloveně kolem moře cesty nevedou, ale v pohodě se zde jít nebo běžet dá. Ona to tu totiž pláž v pravém slova smyslu není (samozřejmě krom pláže Abu Dabbab). Podklad je převážně tvrdý, který je místy zasypaný pískem a prachem. Tedy není to nic, po čem by se normálně nedalo chodit.

   Jsem rád, že jste tu našel užitečné informace. To vždycky potěší 🙂 Snažím se je sem postupně doplňovat. Díky moc 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, právě vybíráme s přítelem dovolenou v Egyptě jako First minute v polovině srpna tohoto roku a rozhodujeme se mezi dvěma hotely: Hotel Labrada Royal Makadi a Hotel Sunrise Marin Resort port Ghalib. Důvod proč Vám zde vypisuji jejich názvy je jednoduchý, u cestovních kanceláří , které zmíněnou dovolenou nabízí, bohužel nikde nemohu najít případnou nabídku fakultativních výletů v těchto hotelech. Předem se omlouvám, nevím, jestli oba resorty znáte, a tak to přeci jen zkouším. Pokud jsou Vám místa známá, mohl byste nám, prosím poradit? Ve kterém místě je dle Vašeho názoru větší škála „dobrodružství“ (jízda na čtyřkolkách, velbloudech, návštěvy památek, potápění se atd.) ?

  Předem moc děkuji za Váš čas a odpověď.
  PS: Díky za Váš web, je přehledný, velmi pečlivě spravován a ledacos mi již odtajnil 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   konkrétní nabídku fakultativních výletů rovněž neznám, takže se necítím být úplně tím pravým, kdy by byl schopen vám dát takovou odpovědět, kterou chcete. Takhle, pokud vám jde o fakultativní výlety pořádané cestovní kanceláří, tak pak to závisí na dané CK. Ovšem v mnohých egyptských hotelech objednáte výlety i přímo od místních. Platí to i pro oba tyto hotely, jak pro Labranda Royal Makadi, tak pro Sunrise Marina Resort Port Ghalib. Výlety objednané přímo v hotelu zpravidla vychází levněji, než ty od CK.

   Vím, že čtyřkolky, výlet na velbloudech, návštěva beduínské vesnice, apod. – to vše lze objednat v Labranda Royal Makadi. Výlet do Luxoru zase v hotelu Sunrise Marina Resort. To jsou fakta. 🙂 Ale domnívám se, že z největší pravděpodobností půjdou podobné výlety objednat v obou těchto hotelech. Pokud bych si měl vybrat a brát v potaz především (potencionální) nabídku výletů, zvolil bych Labranda Royal Makadi. Logicky, i díky jeho poloze tu bude výběr pestřejší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v dubnu pojedeme do Egypta. Chci se zeptat jestli se dělají výlety z Hurghady do Káhiry(Prosincový atentát)? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   ano, výlety do Káhiry se normálně pořádají. Z Hurghady se pro vaši informaci cenově pohybují standardně od 2500 do 3100 Kč.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Rádi bychom s manželem koncem dubna navštívili Egypt. Chtěli bychom bydlet co nejblíže k pláži. Upřednostňujeme apartmány nebo malé domečky, ale může to být i hotel. Rádi bychom čisté a hezké ubytování s plnou penzí. Nejsme již nejmladší, takže nám vůbec nevadí nějaké klidné místo. Nevím, jestli nechci moc, ale líbilo by se mi mít možnost občerstvení v rámci stravování přimo na pláži či z bazenu.Můžete nám prosím poradit, kde se máme ubytovat, abychom nebyli zklamání ? V Egyptě jsme ještě nikdy nebyli. Moc děkuji za odpověď. Helena

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,

   většina hotelů v Egyptě je přímo u pláže. Ano, natrefíte i na takové, které jsou třeba od pláže 300 až 500 metrů, větší vzdálenost je však výjimečná. Najít apartmány nebo malé domečky, jak píšete, to bude obtížné. Pošlu vám pár tipů přímo na váš email 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červnu jedeme s rodinou do Marsa Alam.do hotelu Lamaya.Radi bychom jeli třeba taxi do nejbližšího města na trhy. Chci se zeptat jestli je to bezpečné. Děkuji