Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Pozn.: informace držíme aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 28. června 2018.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučujeme, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každá měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

 • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
 • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
 • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz. níže)

Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo sám, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádíme kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlásily zákaz vycházení mezi 19 a 6 hodinou. Platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahuje cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí.

2. Vnitrozemský Egypt 

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto plánuje do tohoto regionu cestu, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak při si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny.

2. Velké Káhira 

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je  výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz. zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad.

Bezpečnostní doporučení

Pár základních bezpečnostních doporučení:

1. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Nejen v Egyptě, ale i kdekoliv jinde platí pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

 • 25. ledna
 • 30. června
 • 1. července
 • 14. srpna
 • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

2. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

3. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

4. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučujeme využít skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

5. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

6. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

7. Mějte u sebe tato telefonní čísla

 • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
 • policie: 122
 • záchranná služba: 123
 • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou velice ojedinělé. Posledním byl právě ten, který se odehrál na pláži v Hurghadě v červenci 2017, a jehož následkem zemřeli 3 turisté. Právě jeho následkem byla bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Bezpečnost v Egyptě
4.26 (85.19%) 27
Komentáře
 • Odpovědět

  dobry den jaka je sitace z bezpecnosti v hurgade letim 14.7

  • Dobrý den Zdeňku,

   v Hurghadě je bezpečnostní situace aktuálně klidná, doporučuji se vyhnout případným velkým akcím / shromážděním a veřejným plážím. Poslední násilný akt cílený na turisty se zde stal minulý rok v červenci (šlo o ojedinělou událost), od té doby nebyl zaznamenán žádný incident.

 • Odpovědět

  Jaká je prosím nyní bezpečnost v Marsa Alam? Je to o něco bezpečnější proti Hurkádě? Třeba tím, že je to více stranou, nebo naopak? Màm mít obavy z cesty autobusem z letiště do rezortu?

  • Dobrý den Jano,

   ačkoliv bezpečnost je v obou letoviscích aktuálně stabilní, Marsa Alam je rozhodně bezpečnější. Je to dáno tím, že zdejší hotelové resorty jsou až na výjimky samostatně stojící hotelové komplexy přímo na pobřeží. Jejich „odlehlost“ tak naprosto minimalizuje jakýkoliv případný útok, který se mimochodem zde v posledních letech, na rozdíl od Hurghady, ani jednou nestal.

   Žádná obavy z cesty autobusem z letiště do hotelu rozhodně nemějte, nehrozí tu nic méně bezpečného než v kterékoliv jiné standardní destinaci.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chci se zeptat jaká je situace v Hurghade Caves Beach Resort Hurghada

  • Dobrý den Martino,

   bezpečnost v Hurghadě je nyní na stabilní úrovni. Navíc Caves Beach Resort leží pár km na sever od centra a původní zástavby Hurghady, jedná se o hotelový komplex, jež akorát sousedí s dalšími hotely, nikoliv s obydlími Egypťanů. Žádné obavy, pokud na dovolenou vyrážíte v následujících dnech, proto mít nemusíte… tím spíš pokud budete využívat pouze hotelovou pláž.

 • Odpovědět

  Sharm el scheik hotel reef oasis, jak vypada situace, je mozne vyuzit k rekreaci??

  • Dobrý večer Ivano,

   myslíte hotel Reef Oasis Beach Resort (nachází se v oblasti starého Sheiku) nebo hotel Reef Oasis Blue Bay Resort (nachází se v oblasti Naama Bay u Sheiku)? Ať už uvažujete o kterémkoliv z nich, region Sharm el-Sheik sice leží na Sinaji, ale na jejím jižním cípu, který, ač to možná z výše uvedené mapy nevypadá, je podbarven zeleně. Tzn. bezpečnost zde je aktuálně stabilizovaná (podobně jako v Hurghadě) a není proto důvod mít z dovolené zde obavy.

   Je pravda, že do Sheiku se asi dva roky obecně moc nejezdilo, ale letos je už situace zase jiná, opět je zavedena mezi ČR a Sheikem přímá linka, bezpečnost je zde i díky zvýšené přítomnosti bezpečnostních složek významně posílena a nejsou mi známé zatím žádné problémy.

 • Odpovědět

  Jaká je bezpečnost v Hurghade hotel- Sentido Palm Royale Soma Bay (nevím jak se to správně píše)

  • Dobrý den Jesiko,

   hotel Sentido Palm Royale Soma Bay neleží přímo v Hurghadě, je situován blíže k městu Safaga (jižně od Hurghady). I tak resort stojí na pobřeží prakticky osamoceně, v pěší vzdálenosti od něj jsou jen další 5* resorty. Oblast je, díky její poloze mimo dosah původní zástavby, bezpečná. Navíc hotel Palm Royale Soma Bay má pláž určenou pouze pro hotelové hosty, nikoliv pro nikoho jiného. Tj. i na pláži je hrozba podobného útoku, který se stal minulý rok v Hurghadě, prakticky nulová!

   Celý egyptský region Soma Bay je aktuálně bezpečný.

 • Odpovědět

  Dobry den, chcem sa spytat aka je situacia v Hurgade – hotel The Grand Makadi? Letim 19. 7. 2018 . Dakujem za odpoved.

  • Dobrý večer Evo,

   váš hotel leží u zálivu Makadi Bay. To je oblast, u které se nacházejí pouze hotelové resorty. Kolem zálivu tu jich je asi 20 a hotel The Grand Makadi je jednim z nich, ten leží severním cípu zálivu. Je to oblast určená pouze na reakreaci, Egypťané tu nebydlí a centrum Hurhady je odsud vzdálené 35 km. I díky tomu všemu je tu v současné chvíli bezpečno, jak v resortech, tak na hotelových plážích. Nikdy se tu nestal žádný incident (nebo o tom nevím) a oblast byla bezpečná i době, kdy se staly ozbrojené útoky v nedaleké Hurghadě. Užijte si vaši dovolenou v Egyptě! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer prosím jaká je situace v Hurgade v Tia Heighst v Makadi Bay?

  • Dobrý večer Dášo,

   váš hotel, Tia Heights Makadi Bay, leží zhruba uprostřed hotelové zástavby u zálivu Makadi Bay. To je oblast, kde jsou pouze hotely, tj. z Egypťanů tu potkáte akorát egyptský personál a případně egyptské hosty, kteří jsou zde na rekreaci. Nejbližší „domorodá“ zástavba, která může znamenat potencionální nebezpečí, je v Hurghadě. To je 30 / 35 km odsud.

   Celá oblast Makadi Bay je tak bezpečná. Alespoň v současné době. Není mi znám žádný incident, který by se u Makadi Bay v posledních měsících ba i v posledních letech stal. Nemusíte mít teď z pobytu proto obavy.

 • Odpovědět

  Dobry den, mam dotaz. Je bezpecne letet do Marsa Alam koncem zari-zacatek rijna nebo az v rijnu? Moje rodina tam chce jet, ale ja osobne moc nechci. V zivote jsem v Egypte nebyla a ted posledni dobou z toho nemam moc dobry pocit. Je bezpecne tam jet a nebo se mam teto cesty obavat. Dekuji Endží.

  • Dobrý den Endží,

   je hodně podstatné, jestli tam chcete jet s cestovkou (pobyt v hotelu u moře) nebo na vlastní pěst. Předpokládám, že byste jeli klasicky v rámci zájezdu od CK (navíc to v případě Egypta vyjde levněji, než si pobyt u Rudého moře zařizovat individuálně). Při cestě s CK v rámci zájezdu nemusíte mít z Marsa Alam strach, aktuálně ne.

   Hotelové resorty tu jsou bezpečné a jejich odlehlost minimalizuje pravděpodobnost případného útoku prakticky na nulu. Útoky se často dějí na Sinaji, výjimečně v Hurghadě, na jihu v Marsa Alam ale ne. Budete-li trávit dovolenou v hotelu a na přilehlé hotelové pláži, budete v bezpečí (nedojde-li do konce léta k nějakému zvratu v bezpečnosti zde v Egyptě). Mimochodem doporučuji jet až v říjnu, kdy tu už nejsou taková vedra.

  • Dobry den, dekuji za odpoved. A jeste se zeptam jsou lepsi do Egypta Dolary a nebo Eura? Dekuji Endží.

  • Dolarům dávají místní přednost, ale obě měny v Egyptě bez problému v jakékoliv směnárně vyměníte.

 • Odpovědět

  dobrý večer, hurgada- the grand hotel aká je bezpečnosť? ďakujem

  • Dobrý den Natálie,

   The Grand hotel je přímo v Hurghadě (jih Hurghady u letiště). Aktuálně je bezpečnost v Hurghadě na dobré a stabilní úrovni, v ulicích je zvýšená přítomnost bezpečnostních složek. Ostatně místní policejní stanice je 300 m od hotelu. V hotelu žádné nebezpečí nehrozí, ani při pohybu po letovisku, ovšem i přesto při případných procházkách doporučuji obezřetnost. Zejména se pak ujistěte, že budete využívat pouze hotelovou pláž. Na veřejné pláže, které jsou v blízkém okolí, raději nechoďte!

 • Odpovědět

  Dobrý den, přemýšlíme, že bychom jeli na dovolenou do PICKALBATROS JUNGLE AQUAPARK v Hurghadě. Na pláž se jezdí koupat hotelovým vláčkem ke 2km vzdálenému hotelu Dana Beach. Je tam pro nás bezpečno? Děkuji. Eva

  • Dobrý den Evo,

   z hlediska bezpečnosti se v současné době nemáte čeho bát. Oba hotely nejsou přímo ve staré Hurghadě, nýbrž v čistě hotelové zástavbě na jih od místního letiště. Pokud budete trávit dovolenou v hotelu nebo na pláži u Dana Beach, budete v bezpečí.

   PICKALBATROS JUNGLE AQUAPARK je perfektně hodnocený resort, i přesto ale doporučuji si přečíst alespoň některé jeho recenze. Zjistíte, že pláž není písečná, ale spíš oblázková. Pokud vy nebo kdokoliv jiný plánuje trávit ale pobyt hlavně v rámci aquaparku, tak hotel lze jednoznačně doporučit >> mrkněte na přehled aktuálních zájezdů a vyberte si ten nejlevnější pobyt.

 • Odpovědět

  Dcera nyni 19.7.2018 přiletěla z Marsa Alam a bylo tam opravdu bezpečno. Doporučuje.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda je bezpečné místo v Marsa Alam – Nada resort 4*. Letím sama s dcerou 25.7.2018
  Dále se chci zeptat, jak poznám odkud kam sahá soukromá pláž k hotelu. Dnes jsem četla nějaké info na Tn.cz a docela mne to dost znepokojilo. Děkuji předem za informace. Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   nevím přesně, jaké zprávy jste na tn.cz četla, nicméně vás mohu ujistit, že aktuální bezpečnostní situace v Marsa Alam je na dobré úrovni. Marsa Alam je dlouhodobě bezpečnější letovisko, než jiné oblasti u Rudého moře. Navíc hotel Nada Resort se nachází prakticky osamocen na pobřeží, poblíž jsou jen další hotely, jinak nic, a proto i jeho relativní odlehlost minimalizuje jakoukoliv případnou hrozbu téměř na nulu.

  • Milý Lukáši,
   moc Vám děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s bakšišným…
   Třeba, kdyby se nám nelíbil pokoj, kolik by jsme měli nabídnout recepčnímu za výměnu pokoje, atd. Máme totiž dvoulůžkový promo pokoj. Moc děkuji předem za odpověď. S přáním hezkého dne
   Lenka

  • Těžko radit, záleží to hotel od hotelu. Určitě bych se nechal ubytovat a pokud by se vám pokoj nelíbil, šel bych buď ještě tentýž den nebo druhý den dopoledne na recepci, oznámil jim, že v pokoji není něco v pořádku a že chcete pokoj vyměnit. Až potom bych nabídl bakšiš za lepší / lépe zařízený / lépe položený pokoj. Dle mého názoru plus mínus 25 amerických dolarů bude naprosto stačit. Případně ekvivalent v eurech nebo egyptských librách.

   Pokud můžete, vezměte si s sebou výbavu na šnorchlování, prý je to u hotelu Nada Resort dost pěkné pod vodou 🙂

 • Odpovědět

  Dobry večer chcela by som sa informovať čo hovoríte na situáciu v nubia Aqua beach resort ? Je to dobry bezpečný hotel ďakujem

  • Dobrý večer Anita,

   hotel Aqua Beach Resort je sice v Hurghadě, ale na jejím severním cípu, kde stojí v podstatě osamocen spolu s dalšími asi 4 hotely. Z hlediska bezpečnosti je oblast v pořádku a samotný hotel rovněž. Není důvod mít z pobytu obavy.

  • Ďakujem veľmi pekne za odpoved

 • Odpovědět

  Dobrý den, za dva týdny letím se synem – 10 let do Hurghady – Aladdin beach rezort, jaká je zde prosím situace? Je to blízko místní zástavby nebo ne? Mám mít obavy? Už jsem uvažovala o stornu. Děkuji za info. Martina

  • Dobrý večer Martino,

   Aladdin Beach Resort je v jižní části Hurghady, jižně od letiště, a není tak u původní zástavby Hurghady, které je situována od letiště na sever. V okolí vašeho hotelu je jen spousta dalších hotelových resortů a také velké nákupní středisko. Obydlí místní nikoliv. Navíc nemám informace, že by v tomto hotelu byly jakékoliv bezpečnostní nesrovnalosti. Situace je v celé Hurghadě aktuálně klidná, proto si myslím, že obavy nejsou na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, za 3 dni letím do Sharm el Sheikhu do hotelu Rehana Royal aký máte názor na tento hotel ? Aká je momentálne situácia ? Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý den Kika,

   Rehena Royal je v části Sheiku známé jako Nabq, která je tvořena výhradně ubytovacími resorty. Kromě Rehena Royal Beach Resortu tu najdete odhadem dalších asi 40 hotelů. Kolem hlavní silnice pak pár kaváren a fastfoodů. Nic dalšího. Je tu aktuálně bezpečno, takže není ani problém opustit resort a vyrazit na krátkou večerní procházku třeba podél hlavní třídy. Do Sheikhu se sice v posledních letech vůbec nejezdilo, ale to se minulý podzim změnilo, situace je zde nyní klidná, a obavy tak nejsou na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžete nám poradit, jaký hotel z níže napsaných je nejbezpečnější?
  Hotely: Royal star beach resort, Shams Safaga, Sharm Plaza a Laguna beach.
  Děkuji, Petr

  • Dobrý den Petře,

   vyhněte se tomu prvnímu. Jak můžete sám vidět, tak na mapě se Royal Star Beach Resort nachází přímo v Hurghadě jen kousek od míst, kde došlo k posledním násilným činům. Situace je tu teď bezpečná, ale pro 100% klidnou dovolenou volte, pokud můžete, jiný resort.

   Ostatní tři jmenované jsou za mě v pořádku. Laguna Beach Resort je jižně od Marsa Alam a protože stojí zcela osamocen, tak je zde jakékoliv riziko prakticky nulové. Bezpečné ale jsou i Shams Safaga v Safaze a Sharma Plaza v Sheikhu. V jejich okolí je jen další hotelová zástavba, tj. zde potkáte zejména západní turisty. Z těchto tří bych vybíral i podle jiných kritérií, nejen podle bezpečnosti, která je všude aktuálně dobrá. Asi nejlepší je porovnat si jejich ceny: Shams Safaga vs Laguna Beach vs Sharm Plaza. A v potaz doporučuji brát i jejich hodnocení, nejlepší má Shams Safaga.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 1.srpna odlétáme do hotelu CAESAR PALACE ****. Jaká jsou zde prosím bezpecnostni rizika? Odlétáme 11.,tedy těsně před tím jejich výročím. Máme se něčeho obávat? Letíme s dětmi. Ještě bych se chtěla zeptat na lékařskou péči v místě? Kvůli těhotenství. Děkuji.

  • Dobrý den Lucie,

   myslíte hotel Hawaii Caesar Palace Hotel & Aqua Park v Hurghadě?

 • Odpovědět

  Ano, jedná se o tento hotel, s rozsáhlým aquaparkem.

  • Ano, hotel s velkými bazény. Nachází se v severní části Hurghady mimo její hlavní zástavbu. V okolí hotelu jsou zejména další hotelové komplexy. Bezpečnost je tu na dobré úrovni. Pokud budete využívat hotelové bazény / aquapark a chodit na hotelovou pláž (ne na jinou), tak budete v naprostém bezpečí.

   Naproti hotelu se akorát nachází malá mešita, k ní bych zbytečně nechodil. Ano, 14. srpna bude v Egyptě výročí – v ten den v roce 2013 došlo ke krvavému potlačení demonstrací u mešity Rabá al-Adavíja v Káhiře. Může docházet k demonstracím, ale určitě ne v době vašeho pobytu / odletu.

   Co se týče lékařské péče na místě, doporučuji se na to zeptat přímo vašeho delegáta v Egyptě. Zejména pro turisty je určená nedaleká El Gouna Hospital vzdálená od vašeho hotelu 17 km. Další nemocnice jsou v Hurghadě. V případě nutnosti navštívit lékaře to vše řešte ihned přes delegáta a přes pojišťovnu, u které budete mít uzavřené cestovní pojištění.

 • Odpovědět

  dobr večer odlétám 6.8. do Hurghady do hotelu Titanic Palace je bezpečný?

  • Dobrý den,

   velký hotel s velkými bazény v aktuálně klidné a bezpečné jižní části Hurghady, kde natrefíte jen na další asi 35 větších i menších hotelových komplexů. Budete-li trávit vaši dovolenou v resortu nebo na jeho pláži, netřeba mít strach z nějakého incidentu.

 • Odpovědět

  DOBRÝ DEN.JAKÁ JE SITUACE V HOTELU SUNNY DAYS EL PALACIO V HURGHADA A BEZPEČNOST OKOLÍ? DEKUJI

  • Dobrý den Milane,

   jde o velký hotel přímo v Hurghadě. A byť původní zástavba je v jeho těsném okolí, aktuálně je v Hurghadě bezpečno a bezpečný je i hotel. Rozhodně doporučuji využívat výhradně hotelovou pláž, kousíček odsud se před rokem totiž stal poslední medializovaný útok na turisty, který bohužel skončil fatálně.

   Kriminalita je všude na světě, je i zde, ale musel byste mít smůlu, kdyby se vás nějak dotkla. Pokud budete procházet městem, nejhorší, na co narazíte, jsou tak maximálně dotěrní obchodníci. Buďte bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme jet 22.8. s rodinou do holetu LTI Akassia beach resort – Marsa Alam, chtěl se zeptat na váš názor na tento hotel a bezpecnostni situaci v Marsa Alam, děkuji Vám.

  • Dobrý den Tomáši,

   myslím si, že jste vybrali velmi dobře. LTI Akassia Beach Resort je velmi dobře hodnocený hotel, který, byť je velký, nabízí klid pro odpočinek. Nachází se totiž samostatně (myslím, že ještě s jedním hotelem) u pobřeží… v okolí nic jiného není. I proto tu snad nemůže být bezpečněji. Budete to mít z letiště Marsa Alam sice asi 50 km daleko, ale za to se můžete těšit na klid i bezpečí jako v kterékoliv evropské destinaci.

 • Odpovědět

  Dobrý den jak je na tom Hurghada? Letíme 12.8. na týden do hotelu sunny days el palacio děkuji

  • Dobrý večer Majko,

   mrkněte na dotaz od Milana (o 2 komentáře výše) a na můj názor k tomu. Ptal se na ten samý hotel jako vy. Děkuji 🙂

  • Dobry den,prosim jak jste byli spokojeni s hotelem?letime tam za
   14dni dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý deň, cestujeme s dvomi dievčatami (11 a13)do Hurghady do hotela seagull rezort,čo by ste doporučil ohľadom bezpečnosti ďakujem

  • Dobrý večer Jana,

   Seagull je oblíbený hotel přímo v Hurghadě. Resort je bezpečný. Vzhledem k posíleným bezpečnostním složkám je i samotné město aktuálně bezpečné. Nedoporučuji mimo hotel akorát chodit pozdě večer / v noci a naopak doporučuji využívat výhradně pláž vyhrazenou pro hotelové hosty.

   O 3 hotely dále (směrem na jih) je hotel Bella Vista, kde v roce 2016 útočníci napadli 2 turisty. Zranění nebyla fatální. Jednalo se o ojedinělý útok, který se dle mého názoru může stát kdekoliv na světe, nejen v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den.28.7.odletame do Marsa Alam.Byli jsme minulý rok poprvé,tento rok podruhé.Budeme v hotelu Three Corners Sea Beach.Letime s dětma.Pro můj klid duše,jak to tam teď vypadá s bezpečnostní?
  Děkuji moc za odpověď.

  • Situace je tu teď stejná jako minulý rok. Je tu bezpečno podobně jako před rokem. Nemusíte mít žádné obavy. Three Corners Sea Beach je kousek od letiště, sám u pobřeží, riziko jakékoliv bezpečnostní hrozby je zde prakticky nulová.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom jet v září do hotelu Steigenberger Alcazar v Nabq bay. Chci se zeptat jaká je bezpečnost tohoto hotelu a jeho okolí. Dá se procházet kolem hotelu a můžeme navštívit památky v nedalekém okolí?

  • Dobrý den Karmen,

   oblast Nabq je klidnější a tím pádem i bezpečnější než přímo Sheikh nebo Naama Bay. Nabq, to jsou v podstatě jen samé velké hotely na pobřeží, u hlavní silnice, která jde kolem hotelů, je pak občas kávárna, fastfood nebo obchodní centrum. Víc toho tu moc není. V pohodě se dá jít mimo hotelový areál, hotel Steigenberger Alcazar je situován v severní části Nabq a projít se kpo okolí nebo po hlavní třídě.

   Památky a delší výlety doporučuji absolvovat s nějakou skupinou nebo v rámci fakultativního výletu. Do vnitrozemí Sinaje se sami nevydávejte!

 • Odpovědět

  Dobry den v novembri by som chcel ist do ejlatu a odial do taby hotel movenpick na hranici z izraelom je to tam bezpečne

  • Dobrý den Peter,

   asi takto, já bych osobně do téhle oblasti teď nejezdil. Hranice Egypta s Izraelem není už několik let zrovna bezpečnou oblastí. Nejméně bezpečnou je sice její severní část při pobřeží Středozemního moře, nikoliv u Ejlatu, přesto já bych volil jinou destinaci. I to je důvod, proč se do Taby už několik let z Prahy nelétá, ačkoliv ještě před cca 5 / 6 lety to byla i mezi Čechy oblíbená dovolenková destinace.

   Na druhou stranu kdokoliv z místních vám řekne, že Eilat i jeho okolí je bezpečné. Faktem je, že stupeň kriminality je v Eilatu aktuálně nejmenší z celého Izraele. Podle místních je v letovisku klid a nebezpečno zde není. Je to názor místních, nikoliv můj, v oblasti (v Tabě) jsem osobně několik let nebyl.

 • Odpovědět

  Dobry den. Prosim o informace k aktualni bezpecnostni situaci v Egypte jako celku a konkretneji Marsa Alam. Dekuji

  • Dobrý den Dane,

   bezpečností situaci v Egyptě jako celku se věnuje článek výše, je aktuální, aktualizuji ho průběžně nebo když se v Egyptě stane více či méně závažná událost.

   Region Marsa Alam je aktuálně bezpečný, budete-li trávit dovolenou v některém z hotelových resortů a na přilehlých hotelových plážích, není třeba mít v současné době obavy.

 • Odpovědět

  Ministerstvo zahraničních věcí ČR z bezpečnostních důvodů nedoporučuje navštěvovat města v údolí řeky Nilu, zejména Luxor, Edfu a Asuán, což vydalo 13.7.2018. Týká se to též fakultativních organizovaných zájezdů z resortů?
  Nevíte prosím důvody? Velice děkuji. J

  • Dobrý den Jirko,

   sleduji aktuální situaci, ale bohužel k tomuto poslednímu vyjádření MZV nemám žádné podrobnější informace. Nejsem si jistý, na základě čeho to vydali a především proč neuvedli důvod. V oblasti jsou turisté dlouhodobě cílem podvodů nebo neetického jednání, a to jak ze strany místních obchodníků, tak i ze strany turistických průvodců, kteří často skupiny zavádějí do předem smluvených restaurací / obchodů se suvenýry a inkasují za to slušné provize. Je otázkou, zda se toto doporučení MZV ČR týká této problematiky nebo bylo vydáno z jiného / závažnějšího důvodu.

   Dle mého názoru podnikat do této oblasti fakultativní výlety je aktuálně možné a nehrozí při nich žádná bezpečnostní hrozba.

  • Dobrý den, jak již píši ve svém příspěvku, lituji toho, že jsem toto varování poslechla. Již se mi stalo i o jiných zemích arabského světa, že informace a to už i o vízech na MZV nebyly pravdivé. Já myslím, klidně užívat dovolenou udělala jsem chybu že jsem poslechla a neužila si nic. Navíc jsem si tímto znepřátelila místní, kteří absolutně nechápali „proč“ toto naše vláda říká. Jen bych spíše varovala před chováním místních lidí k nám a to k ženám např. špatné chování personálu v hotelích a o špíně.

 • Odpovědět

  Letíme 3. srpna do Hurghady hotelu Arabia azur resort. Je toto místo bezpečné? Děkuji za info. Jakub

  • Dobrý den Jakube,

   ano, je. Hotel Arabia Azur Resort sice je přímo v Hurghadě, ale aktuálně se zde nemusíte ani bát jít ven mimo hotelový resort na procházku. Narazíte jistě na otravné obchodníky, ale mimo to zde je v současné době bezpečno. Samozřejmě zde více než kde jinde platí ale pravidlo koupat se na hotelových plážích. Určitě jiné pláže nenavštěvujte.

 • Odpovědět

  Letíme s dětmi do hurgadu cesar palác.3.8.2018.Vracíme se 9.8.Je tam bezpečno.Manzel chce jet i do luxoru i s dětmi.Mam z toho trochu obavy.Děkuji za odpověď Jarka

  • Dobrý den Jarko,

   koukněte na moji odpověď na dotaz Lucie (viz. výše z 22.7.). Vztahuje se ke stejnému hotelu, tedy Hawaii Caesar Palace Hotel & Aqua Park, pokud tedy myslíte tento a ne jiný hotel…

   Pozor, Luxor je od Hurghady dost daleko, počítejte, že jedna cesta vám zabere minimálně 4 hodiny. Byť před pár dny vydalo MZV ČR toto doporučení (varuje před cestami do Luxoru nebo Asuánu), já se domnívám, že, pokud celý výlet absolvujete v rámci organizovaného zájezdu, tak netřeba mít z hlediska bezpečnosti obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chceme letět 10.8-18.8. do hotelu Hotel Coral Beach v Hurghadě. Jde o dobrou volbu co se týče bezpečnosti, nebo je lepší volbou Jaz Belveder Resort ***** v Egypt, Sharm El Sheikh, Shark’s Bay?
  Nevíme, pro který z těchto hotelů a oblast se rozhodnout …..

  Předem děkuji za odpověď. R.

  • Dobrý den Radko,

   ani u jednoho z hotelů není nikde poblíž žádná domorodá zástavba, naopak oba leží v rámci větší skupiny hotelů, resp. na jejím okraji. Tj. okolí obou je plus mínus stejně bezpečné. Jaz Belvedere Resort je hned vedle letiště v Sheikhu a je to o něco lepší lokalita na šnorchlování než pobřeží u hotelu Coral Beach.

   Doporučuji si podrobněji přečíst recenze obou resortů – zde Belvedere Resort a zde Coral Beach – a rozhodnutí učinit na základě nich.

  • Z hotelu Coral Beach jsem se včera po 2 týdneh vrátila a musím říct, že je tam bezpečno.

  • Andreo, děkuji moc za váš názor k aktuální situaci u hotelu Coral Beach. Jste perfektní 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o info k hotelu, respektive k bezpečnosti v okolí a hotelu Egypt / Sharm El Sheikh / Hadaba MONTE CARLO SHARM RESORT & SPA *****
  Odlétám s manželkou a synem 8.7.
  Moc děkuji za Vaši odpověď
  S pozdravem František

  • Dobrý den Františku,

   váš resort je přímo v Sheikhu, v blízkém okolí jsou ale jen další velké hotelové resorty, bezpečnost je tu aktuálně na dobré úrovni. Proto nemusíte mít obavy a to ani v případě, kdy byste opustili hotel a šli se projít do blízkého okolí. V současné době to problém problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  9.8. odletáme do Marsa Alam resort Sunrise Marina Porto Ghalib, jelikož se jedná o přístav, ráda bych se informovala o bezpečnost.
  Dekuji

  • Dobrý den Gabrielo,

   máte pravdu, Porto Ghalib je přístav, ale je to zejména poklidné letovisko s několika hotelovými resorty. V současné době nemám žádné informace, že by zde návštěvníkům něco hrozilo. Přeji vám hezkou a klidnou dovolenou v Egyptě!

 • Odpovědět

  Dobrý deň prosim Vás letíme do hotelu Siva sharm v Šarm al Sharm al sheikh 2.8.2018 je tam bezpečne?Ďakujem Elena

  • Dobrý Den Elena,

   váš hotel se nachází kousíček od letiště, mimo hlavní centrum Sheikhu. Resort je bezpečný, v jeho okolí je jen pár dalších budov a další větší či menší hotelové resorty. V Sheikhu aktuálně nehrozí žádné větší nebezpečí než v kterékoliv jiné destinaci takže, můžete být bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat na bezpečnost hotelu v Egyptě, hotel Sonny Days EL Palacio je v Hurgadě. Letím 22.9.2018.,moc děkuji za odpověď

  • Dobrý den Jano,

   podívejte se na tuto moji odpověď na jeden z předchozích dotazů (od Milana), který se také týkal hotelu Sunny Days El Palacio. Jen musím upozornit, že váš odlet na dovolenou 22.9. je ještě poměrně daleko. V Hurghadě je poslední rok klid a všichni si přejí, aby pokračoval, ale může se to samozřejmě dříve či později změnit.

 • Odpovědět

  Dobry den…chcela som sa spytat ideme 15.8 do egypta oblast safaga hotel coral sun beach..či je tato oblast bezpečna..tento hotel je na samote pri ceste..nikde nič..Ďakujem

  • Dobrý Den Diana,

   to, že hotel se nachází na pobřeží sám a v okolí není žádná další zástavba, je vždy co se bezpečnosti týče velmi pozitivní faktor. Konkrétně tento hotel neznám, nicméně v současné době je bezpečnost v regionu Safaga na normální úrovni, resortu tu jsou bezpečné a z poslední doby nemám žádnou informaci o tom, že by si turisté v této oblasti na cokoliv „nebezpečného“ ztěžovali. Mějte hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, hotel Desert rose Hurghada?

  • Dobrý den Ivo,

   velmi dobrý výběr. Hotel Desert Rose v Hurghadě neleží přímo v Hurghadě, nýbrž kousek na jih od ní, v oblasti, kde jsou v podstatě jen samé další rekreační resorty. V současné době je tu bezpečno. Desert Rose je velký resort, navíc s pláží, na kterou by se příadný útočník nesotával snadno. Nemusíte mít obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je prosím nyní situace v Hurgade? Hotel Red sea Taj Mahal Resort & aqua park? A jak dlouho léta společnost Almasria Airlines do ČR?

  • Dobrý den Hanko,

   hotel Red Sea Taj Mahal Resort & Aqua Park je jak co se služeb tak bezpečnosti týče aktuálně bez problému. Leží kousek od zátoky Makadi Bay a je to nejjižněji položený hotel v oblasti vůbec. Tj. okolí je klidné, bez žádné další zástavby.

   Almasria Airlines provozuje z Prahy do Egypta některé charterové lety. Nelétá sem pravidelně ani příliš často, nicméně dle mých informací se tu v Praze poprvé objevily už v roce 2009.

 • Odpovědět

  Dobrý den 25.8 letíme do Marsa Alan hotel Blue Reef resort můžete mi prosím říct bezpečnost tohoto resortu. Mám obavy z cesty děkuji lenka

  • Dobrý den Lenko,

   obavy nemějte, hotel Blue Reef Resort je v pořádku, lidé si zde na bezpečnost nestěžují. Hotel je na pobřeží, v okolí je minimum další zástavby, dál jsou jen další hotely. Celý region je aktuálně klidný. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň môžem sa opýtať na hotel Sunny days el palacio letím 22.08 okolie a bezpečnosť bola som v máji v makadi mám vyzum od20. 05a neviem či ešte platí za odpoveď ďakujem

  • Dobrý den Petro,

   podívejte se na tuto moji nedávnou odpověď, která se týkala právě hotelu Sunny Days El Palacio.

   Co se týče víza – záleží, jaký typ víza máte. Tipuji ale, že platit nebude, protože turisté nejčastěji využívají víza, na která nelze do Egypta vstupovat opakovaně, pouze jednou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 11.8. 2018 odlétáme do Hurghady, hotel Giftun azur resort,je zde bezpečno?
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Moniko,

   hotel hned u letiště, poměrně rozsáhlý resort, samozřejmě s vlastní pláží. Z poslední informace nemám informace o tom, že by si zde klienti na bezpečnost jakkoliv stěžovali. Domnívám se, že nemusíte mít obavy.

 • Odpovědět

  Dobry den,prosim o provereni cesty koncem srpna a zacatkem zari (29.8.-9.9.).Royal Lagoons Aqua Par – Egypt, Hurghada.Dekuji

  • Dobrý den Dano,

   nerozumím dotazu, ptáte se na bezpečnost?

   Pokud ano, tak u Royal Lagoons Aqua Park Resort and Spa hotelu bych upozornil na to, že se hotel nenachází přímo u moře. Resort samozřejmě vyhrazenou hotelovou pláž má, kam se dopravíte snadno hotelovým shuttlem. Ale dejte pozor na to, že hned vedle této pláže se nahází pláž veřejné. Doporučuji na ni nechodit. Veřejné pláže v Egyptě nejsou kdovíjak bezpečné.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,chtěl bych se zeptat na bezpečnost v hotelu Caribbean World v Soma Bay.Děkuji,Václav.

  • Dobrý den Václave,

   dobrá volba hotelu. Caribbean World je pěkný komplex, v jeho blízkém okolí jsou jen další dva luxusní resorty, jinak nic. I díky tomu, že v tomto hotelu jsou zejména zahraniční turisté, tak bezpečnost je tu opravdu na dobré úrovni. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den. My letíme do serenity fun city makadi bay. Nevíte, jak to tam vypadá ted.Minuly rok jsme byli ale nabila grand makadi a bylo to strašný. Sami místní ubytovany.Děkuji pěkně

  • Dobrý den Dášo,

   k tomuto hotelu nemám aktuální informace z místa, takže nejsem schopný říci, jaké je složení hostů. V každém případě se jedná o lepší i větší resort, který je i o poznání dražší než Al Nabila, proto se domnívám, že Egypťanů zde bude ubytováno minimum.

 • Odpovědět

  Dobrý den, právě jsem se vrátila ze Sinaie, Hadaba, Sharm El Shaikh,kam jsem odjížděla se strachem, protože se na netu i od ministrerstva zahraničí píší ne hezké věci a varování. Mé obavy byly zbytečné a zničily částečně mou dovolenou a vztahy tam, nebot nikdo nechápal, kde tyto informace beru, když turisté z jiných zemí se volně pohybují. Vadí mě tam úplně jiné věci. Místo je krásné, ale hotely ve špatném stavu a i na lehátkách na plážích a to jsem navštívila tři…špína špína…jen ptají peníze a dobré chování mají k Rusům, kteří jsou bohužel úplně všude. Připadala jsem si jak v Rusku, vše je arabsko rusky popsané a jsou k Rusům velmi vstřícní, k nám ne.

  Jak již píši ve svém příspěvku, lituji toho, že jsem toto varování poslechla. Již se mi stalo i o jiných zemích arabského světa, že informace a to už i o vízech na MZV nebyly pravdivé. Já myslím, klidně užívat dovolenou udělala jsem chybu že jsem poslechla a neužila si nic. Navíc jsem si tímto znepřátelila místní, kteří absolutně nechápali „proč“ toto naše vláda říká. Jen bych spíše varovala před chováním místních lidí k nám a to k ženám např. špatné chování personálu v hotelích a o špíně.

  • Perfektní, děkuji Jitko za váš názor a o to, že se dělíte s ostatními o vaši aktuální zkušenost s cestou do Sharm el Sheikhu.

 • Odpovědět

  Ahoj,
  chci se zeptat můžu si s sebou vzít do Egypta alkohol?Díky

  • Ahoj Honzo,

   je to tak, že clo se nevztahuje na případy, kdy množství alkoholu nepřesáhne 1 litr na osobu. Pokud vezmeš tolik nebo méně, nebude žádný problém. Pokud vezmeš více, pravděpodobně ani tak žádný problém nebude (nikdy jsem neslyšel o tom, že by z toho problém byl, pokud je to v rámci mezí). Pokud by náhodou problém byl, tak nejhorší, co se může stát, je, že o láhve přijdeš.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat na hotel Titanic Palace Resort Hurghada,zda máte nějaké info o bezpečnosti. Děkuji Blanka

  • Dobrý den Blanko,

   zde se není čeho obávat. Titanic Palace Resort je velký a aktuálně i bezpečný komplex. Není přímo v Hurghadě, ale na jih od ní, v části, kde jsou jen samé hotelové komplexy. Takže i mimo hotel není třeba mít nějaké obavy.

 • Odpovědět

  Krásný den přeji, Lukáši 🙂

  plánuji se synem dovču do hotelu Pickalbatros Sea World Marsa Alam, múžete mi, prosím, napsat, zda se jedná o správnou volbu – např. i co se týče bezpečnosti? Dále se zeptám, zda je lépe v Egyptě platit dolary nebo v místní směnárně směnit?

  🙂
  Dáša

  • Dobrý den Dášo,

   jen upřesním, alespoň dle mých informací, že na egyptském pobřeží jsou dva hotely s podobným názvem: Pickalbatros Sea World v Hurghadě a potom nový hotel Albatros Sea World v Marsa Alam, do kterého jedete vy. Názvy se v různých zdrojích liší, nejsou podstatně, podstatné je, že to jsou dva různé hotely.

   Albatros Sea World Resort v Marsa Alam je perfektní volba, je to krásný, řekl bych až luxusní hotel se službami na skutečně vysoké úrovni. Bezpečnost je aktuálně v Marsa Alam dobrá, tím víc v podobně kvalitních resortech jako je tento.

   Já doporučuji směnit. Zkrátka mít s sebou dolary a ty dle potřeby směňovat na egyptské libry. Pokud budete někde dávat bakšiš, pak klidně v dolarech. Užijte si vaši dovolenou 🙂

  • Moc děkuji za odpověď, Luky 🙂 jen se ještě doptám, co vycházky mimo tento hotelový komplex?

   🙂
   Dáša

  • Nemáte zač 🙂 Ohledně vycházek mimo hotel – klidně můžete, nebezpečí nehrozí (navíc oblast Marsa Alam je dlouhodobě nejbezpečnější v celém Egyptě) – ale ono zde v podstatě není moc kam jít, v okolí je jen pár dalších hotelů, jinak nic.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bezpečnost a úroveň hotelu Le Pacha Resort v Hurghadě. Letíme tam v půlce srpna. Zároveň bych se chtěla zeptat, jestli je bezpečné se vydávat na procházky po Hurghadě v blízkosti hotelu. Děkuji Monika

  • Dobrý den Moniko,

   resort je přímo v Hurghadě. Byť leží v letovisku a ne mimo něj, tak je to poměrně velký komplex. Dle mého názoru označení hotelu jako 4* úplně neodpovídá realitě, ale to je problém mnohých dalších hotelů v Egyptě. Co jsem slyšel, tak je lepší, pokud bude možnost, nebrat pokoje v hlavní budově, ale ty pod čísly 1500 – 1700. Podotýkám, že tuto informaci nemám ale ověřenou.

   Bezpečnost je v Hurghadě stabilní. Využívejte hotelovou pláž, určitě ne veřejnou. Procházky mimo hotel jsou možné, aktuálně není třeba mít z toho obavy, ale doporučuji nechodit ven dál od resortů později večer.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  Chtěl bych se informovat na bezpečnost a úroveň hotelu Sea star beau rivage v Hurghade. Letíme tam koncem srpna. Zároveň bych se rád informoval zda je bezpečné podniknout organizovaný výlet od CK do Luxoru. Předem děkuju za odpověď.
  Tomáš

  • Dobrý den Tomáši,

   hotel dobrý, velký, všechny pokoje mají výhled na bazény, bezpečnost stabilní. Je fakt, že leží na severním konci původní zástavby v Hurghadě, ale areál je bezpečný. Upozorním jen na to, že wi-fi v tomto hotelu je za poplatek. Dá se to ale řešit například zakoupením datové sim karty (4 GB) za 10 usd, kterou vám prodají i přímo v hotelu na recepci.

   Výlet do Luxoru – upozorním na 2 věci, za prvé na toto nedávné doporučení MZV ČR, které ovšem neuvádělo žádné důvody a osobně nevím, na čem bylo založeno. Ale dle aktuálních informací jeho platnost stejně již skončila. Já považuji aktuálně výlet do Luxoru v rámci organizovaného zájezdu za bezpečný, ale musíte počítat s tím, že jedna cesta Hurghada – Luxor trvá cca 4,5 hodiny. Je to daleko.

 • Odpovědět

  Dobry den, 13.8 cestujeme do Marsa Alam, hotel royal brayka beach. Po vcerajsom incidente vsade pisu len o utoku zraloka. Priznam sa mam strach. Neviete prosim aka je tam situacia? Su nejake obmedzenia pri kupani v mori? Lebo clovek sa ram bude bat aj vliezt do mora :-D. Dakujem za odpoved

  • Dobrý den Katko,

   ne, aktuálně nevím o žádných omezeních koupání v moři. Všichni si ale musí uvědomit, že zde v Egyptě se žraloci v porovnání s jinými destinacemi vyskytují celkem běžně. Má-li člověk štěstí, může žraloka při potápění spatřit vzácně i u pobřeží. Tam se ale většinou vyskytují menší kusy, které na lidi neútočí. I přesto u pobřeží existují pásma, kde se lidé smí potápět pouze s přístrojovým vybavením. Takto vybavený potápěč údajně přitahuje žraloky daleko méně, než člověk, který šnorchluje.

 • Odpovědět

  Dobry den , chcem sa spytat ako to vyzera v hurghade cast Makadi ….Sunwing ,hlavne ci je tam bezpecne , dakujem

  • Dobrý den Dano,

   ano, oblast Makadi je aktuálně bezpečná, nevím o žádných incidentech nebo problémech, na které by si zde lidé v posledních týdnech stěžovali.

 • Odpovědět

  Dobrý chcela by som sa spýtať o bezpečnosť hotela Amc Rolyal Hurgada. Ďakujem.

  • Dobrý den Diano,

   AMC Royal Hurghada leží v klidnější části letoviska, bokem (na sever) od centra Hurghady. Osobně tento hotel neznám, ale mám informace od klientů, že je to tu hlídané a bezpečné.

  • Ďakujem za info Lukáš. A ešte by som poprosila či si pribaliť zo sebou obuv do vody. A niečo o Faraonovej pomste…do egypta ideme prvý krát. Ďakujem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěli bychom se zeptat na hotel Regina Swiss Inn Resort v Hurghadě?Děkujeme

  • Dobrý den Dášo,

   Regina Swiss Inn Resort leží přímo v Hurghadě. Doporučuji využívat hotelovou pláž, jinde se nekoupat. Veřejné pláže nejsou považovány v Hurghadě pro evropské turisty za příliš bezpečné. Jinak se jedná o velký resort, hotelový areál je bezpečný. V tomto ohledu netřeba mít žádné obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v září letím do hotelu Sunrise Holidays Resort – Hurghada. Jak to tam vypadá s bezpečnostní? Děkuji

  • Dobrý den Marku,

   hotel Sunrise Holidays Resort je klidný, menší hotel na jižním kraji Hurghady. Byť leží nedaleko od hotelu, kde se stal před několika lety incident mířený na turisty, aktuálně je v Hurghadě situace klidná a žádné útoky tu v poslední době zaznamenány nebyly. Vy jedete až za měsíc, do té doby se samozřejmě může situace jakkoliv změnit, ale nepředpokládám to. Jen pro doplnění klientelu v tomto hotelu obvykle tvoří Britové, Němci, a Italové, v menší míře pak Češi a Poláci. Egypťané nebo obecně Arabové zde většinou dovolenou netráví.

 • Odpovědět

  Dobry den v zari se chystame na dovcu do Sharm EL Sheikh do hotelu Grand Rotana Resort & Spa mohu vedet jak to tam vypada s bezpecnosti? Dekuji za odpoved Paja

  • ???

  • Dobrý den Pavlíno,

   hotel Grand Rotana Resort & Spa v Sharm el Sheikhu kousek od Sharks Bay je za mě perfektní volba. V jeho případě se skutečně není z hlediska bezpečnosti moc čeho obávat. Je to velký komplex, je tu hodně zahraničních klientů a nejen resort, ale v současné době i jeho celé okolí já považuji za bezpečné. Užijte si vaši zářijovou dovolenou v Egyptě!

  • Moc dekuji preji hezky den .

 • Odpovědět

  Dobrý den, byli jsme v Egyptě již několikrát a vždy bylo vše super. V říjnu odlétáme na 14dni do Marsa Alam do hotelu Aurora Bay hlavně kvůli snorchlovani. Jaký je váš názor na smrtelné zranění po útoku žralokem v této oblasti,který se odehrál minulý pátek?Trošku mě to vyděsilo.Jedeme tam s dětmi a moc informací,co se tam vlastně stalo,prozatím není.Dekuji za vás nazor, Pavel

  • Dobrý den Pavle,

   děkuji za dotaz. Minulý pátek šlo bohužel o nešťastnou událost. Pravděpodobně šlo o žraloka tygřího. Jiné informace než z médií o tomto případu v současné chvíli také nemám, dnes dopoledne ale byly publikovány 2 zprávy, mrkněte na ně:

   Všude bylo strašně krve. Češka promluvila o útoku žraloka na manžela
   Elitní potápěč o tragédii v Egyptě: Čecha zabil nejspíš žralok tygří

   Pravda je, že žraloci v Rudém moři jsou a rozhodně není nic výjimečného, že se vyskytují i kousek od pobřeží. Stačí šnorchlovat trochu dál od pláže a mít trochu štěstí a uvidíte je. Nesetkal jsem se s tím, že by byly ale nebezpeční. Pravdou je, že to byly asi metroví, tedy menší jedinci.

   Statistika říká, že za posledních 10 letech došlo u egyptského pobřeží k 15 útokům žraloků, z toho 4 byly fatální. Přesto bych z dovolené v Egyptě neměl kvůli těmto výjimečným nešťastným událostem strach. Tím spíš, pokud se budete pohybovat v mělčinách v zálivech u hotelů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v září se chystám do Marsa Alam na několik dní na vlastní pěst. Strach nemám, spíš mě zajímá jestli pro mě nemáte nějaké rady/upozornění. Děkuji Zuzana

  • Dobrý den Zuzko, budete cestovat po oblasti nebo budete v hotelu u moře? Pokud vás zajímá cokoliv konkrétního, ptejte se. Obecně, Marsa Alam je aktuálně bezpečná oblast, řekl bych, že bezpečnější než mnohé jiné destinace (nejen v Egyptě) – nízká kriminalita, málo krádeží a relativně bezpečná silniční doprava. To ale neznamená, že se vám tu nemůže nic přihodit, to vám nikdo nikde nezaručí.

  • Dobrý den, vracím se k dotazu skrz cestování na vlastní pěst. Cestovat budu po oblasti bez ubytování v hotelu. Ubytování budu řešit v podobě místních apartmánů. Cestuji hlavně za potápěním které mám již nasmlouvané s místními Egyptskými potápěči. Vím, že do Egypta není moc zvykem létat bez cestovní kanceláře. Proto mě zajímá Vás názor. Je třeba možné se vůbec dostat z letiště v Marsa Alam bez oficiálního odvozu v podobě autobusu cestovní kanceláře? Děkuji Zuzka

  • Ano, to samozřejmě je možné. Doporučuji ale taxík booknout předem (třeba Steven’s Taxi). Je to většinou levnější a řidič na vás bude čekat na letišti.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,pane Lukáši,
  procitam komentáře, leč nikde jsem nenašla informace k momentalni bezpečnosti na Sharm El Shaik, konkrétně Klub El Faraana Reeaf. Jedeme ve středu 14.8. s 6ti letym synem, žádné fakultativní výlety nechystame,ale rádi bychom se podívali do místní tržnice pro nějaké dárečky a místní delfinárium. Doporučil byste bez obav?
  Moc Vám předem děkuji za odpověď,
  Janků Pavla

  • Dobrý den Pavlo,

   Farraana Reef Resort je velký hotel v Sheikhu. Je pravda, že hned vedle něj je místní zástavba a poblíž je i místní mešita. Proto tady využívejte hotelovou pláž, jinde, v místech, která nepřísluší ať už vašemu nebo jiným hotelům se nekoupejte! Jinak resort je bezpečný a v současné době zde není třeba mít ani žádné obavy při procházkách mimo resort.

   Návštěvu tržnice doporučuji. Běžte tam ale přes den, ne na večer / noc, kór pokud budete v Egyptě bez mužského doprovodu. Připravte se na otravné obchodníky. Buďte vůči nim imunní, nikomu nedůvěřujte a vše bude v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chcel by som sa informovať ohľadom bezpečnosti v rezorte The Grand Hotel v Hurghade a poprípade načo si dávať pozor. Ďakujem

  • Dobrý den Marek,

   před necelým měsícem jsem odpovídal na podobný dotaz od Natálie, mrkněte se na něj i na moji odpověď zde (od té doby se zatím nic nezměnilo, tj. odpověď je stále aktuální) 🙂

  • Ďakujem Vám za reakciu, prajem pekný deň

 • Odpovědět

  Dobry den, 18.8 odletam do Hurghady hotel tia Heights Makadi Bay. Jedu tam sama se segrou, chci se zeptat, jestli tam je bezpečno. Predem dekuji za odpověď

  • Dobrý den Lucko,

   ano, Makadi je vysloveně hotelová oblast – jsou tu velké komplexy včetně toho vašeho. V současné chvíli tu nikterak nebezpečno není. Lokalitu jste zvolila dobře, dovolená se vám jistě bude líbit. A vaše pláž u hotelu je nejen vhodná na koupání, ale je velmi dobrá i na šnorchlování!

 • Odpovědět

  Dobry den, chci se zeptat zda je bezpecne ajet do Egypta v terminu 12.10- 19.10. A jaky je hotel v Hurgade pod nazvem Hawaii Le Jardin. Dekuji za odpoved Aneta.

  • Dobrý den Anet,

   pokud do října zde v Egyptě nedojde k žádné mimořádné události, tak se není třeba říjnového termínu obávat. Aktuálně je situace ve všech letoviscích klidná.

   Názory na hotel Hawaii Le Jardin Aqua Park Resort se různí. Považuji za důležité vás předem upozornit na to, že klientela v tomto hotelu je převážně arabská (tj. Egypťané a další národy). Pokud vám to vadí, doporučuji volit raději jiný resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den, odlétáme zitra ráno do Huhlfhardy Three corners sunny beach. Jaká je tam ted situace? Dekuji z zpravu

  • Dobrý den Žanet,

   aktuálně je tu klid. Domnívám se, že nemusíte mít obavy. Navíc jste zvolili dobrý hotel, The Three Corners Sunny Beach Resort je na sever od Hurghady, mimo obydlí místních a je to dobře hodnocený resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtela
  Bych se zeptat na aktuální situaci v Marsa Alam ohledně útoku žraloka,jedeme až v říjnu,přesto to sleduji a jaky hotel byste doporučil,máme s sebou malého syna.Mam zkušenost s Jaz Lamaya a Brayka.Dekuji

  • Dobrý den Anno,

   na celém pobřeží Marsa Alam platí prozatím do zítřejšího dne zákaz koupání na volném moři, povoleno je koupání pouze v lagunách a mělčinách u hotelů, ve kterých si na mnoha místech člověk bohužel příliš nezaplave. Zákaz koupání se vztahuje k hotelu Jaz Lamaya a ke všemu, co je na jih od něj. Jaké nařízení bude platit po zítřejším dni bude jasné až v dalších dnech.

   Osobně se domnívám, že se situace brzy uklidní a do října bude v Marsa Alam vše v normálu. Ale ve vašem případě (když chcete jet až v říjnu) bych doporučil s výběrem a rezervací pobytu počkat alespoň do doby, než bude jasné, jaké nařízení bude platit po zítřku a na jakou oblast se bude případně vztahovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na bezpečnost v Egyptě 6.10. Letíme 3.10.-10.10. do hotelu Prima life Makadi.Mame se obávat nějakých nepokojů.dekuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Jano,

   datum 6. října je v Egyptě významné, protože to byl den, kdy v roce 1973 egyptská armáda nečekaně zaútočila na Izrael, a to zrovna v době významného židovského svátku. V konečném důsledku se Egyptu podařilo Izrael vytlačit od významného Suezského průplavu a ze sinajského poloostrova.

   Co se bezpečnosti v rámci tohoto výročí týče, není určitě dobré navštěvovat v této době navštěvovat velká města, třeba Káhiru. Ale v Hurghadě, kór mimo její centrum u zálivu Makadi ve vašem hotelovém resortu a na pláži nepoznáte, že nějaký takový významný den nastal.

 • Odpovědět

  Dobrý den,letíme do Marsa Alam Utopia beach 12.9-21.9.2018,jsou tam nejaké jejich svátky v tú dobu? Nemáme se obávat kvůli té aféře se žralokem? Děkuji

  • Dobrý den Lubica,

   ne, v tomto termínu v Egyptě nejsou žádné svátky nebo jinak významné dny a výročí. Hotel Utupia Beach Club leží v severní části Marsa Alam, od zdejšího letiště směrem na sever. Tohle není oblast, kde žralok před 2 týdny útočil a ani zátoka Pensee Azur nespadala do oblasti, ve které až do včerejšího dne platil zákaz koupání a šnorchlování ve volném moři. Situace se samozřejmě do poloviny září může změnit, já ji budu sledovat, ale v současné době není třeba mít kvůli žralokům obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem poprosit o informace, 25.8.2018 máme ležet do Egypta, hotel Shama Safaga. Chtěla bych vědět zda je hotel a okolí bezpečné? Zda je tam celkově dobrá situace na pohyb, například návštěvy pyramidy a tak. Moc děkuji za odpověď. Lucka

  • Dobrý den Lucko,

   Shams Safaga Resort je hotel, který leží kousek severně od Safagy, ale ne přímo v ní. Hotel je na pobřeží spolu s několika dalšími hotely a aktuálně je tu klid a bezpečno.

   Jakékoliv výlety v Egyptě je lepší podnikat v rámci organizovaných skupinových výletů. A to platí zejména pro Luxor nebo třeba i por pyramidy v Gízské nekropoli. Pozor na velké vzdálenosti v Egyptě! Luxor cca 4 hodiny cesty od Safagy, Gíza dokonce přes 6 hodin cesty!

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na Váš názor na hotel Lotus Bay v Hurgade. A je lepší oblast na dovolenou Hurgada nebo Marsa Alam?
  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Martino,

   za mě obecně je lepší oblast Marsa Alam – sice je taková pustější, za to tu je lepší moře a bohatší podmořský život. Pokud chcete lepší moře, pak Marsa Alam, pokud vám naopak nestačí hotelový resort a rádi vyrazíte někam po letovisku na procházku, pak je lepší Hurghda a nebo něco někde u Hurghady (třeba oblast Makadi).

   Hotel Lotus Bay osobně bohužel neznám – nemohu soudit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím mohu navštívit Hurghadu jako město..dojít si do restaurace nebo na nákup..s rodinou..je to bezpečné..děkuji vám za odpověď ..případně taxíkem dojet třeba do safagy..

  • Dobrý večer Petře,

   aktuálně to bezpečné je, nemusím zrovna zbytečně zacházet do postranních ulic, kór večer, ale na hlavní třídách je to v pohodě. Ať už chcete vyrazit procházku, navštívit restauraci nebo si dojít na nějaký nákup. A ano, klidně s rodinou i s dětmi.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, ja by som sa chcel spýtať na situáciu ohľadom zákazu plávania v mori kvôli útoku žraloka.Stále platí alebo sa to nejako zmenilo? Dňa 26.8. odlietame do Port Ghalib Resort a nevieme čo máme očakávať.

  Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Jakub

  • Dobrý večer Jakub,

   ne, moje aktuální informace (den staré přímo od potápěčského klubu v Marsa Alam) jsou takové, že zákaz už dál netrvá. A v moři se dá plavat normálně. Mějte fajn dovolenou v Port Ghalib 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, do Marsa Alam letíme 27.8. Jsou nějaké nově informace o zákazu koupání po útoku žraloka? Jsme ubytováni v komplexu Aurora bay. Děkuji J.

  • Dobrý večer Jaroslave,

   podívejte se na moji odpověď na jeden komentář před Vámi 🙂 Jinak resort Aurora Oriental Bay spadal do oblasti, v níž zákaz platil. Aktuální situaci sleduji a pokud se něco změní, napíšu informaci přímo nahoru do hlavního textu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme do Marsa Alam 9.9.2018 do hotelu Shams Alam resort. Je to poslední hotel přes rezervací Val Dimal. Jaká je momentální situace ohledně šnorchlování a potápění v této oblasti? Děkuji za informaci

  • Dobrý den Dano,

   dobrá velba místa! Hotel Shams Alam Resort je menší, klidný a jak správně píšete, je to poslední hotel před národním parkem Wadi el Gemal. Místo je bezpečné. A aktuálně zde koupání omezeno není, zákaz skončil minulý týden, byť žralok dle Egypťanů nalezen nebyl. Resort má velmi pěknou pláž se vstupem hned do moře, což v Egyptě není úplně obvyklé. Je tu perfektní šnorchlování! Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  31.8.2018 odlétáme do Hurghady do Hotelu Amway Blue Beach resort & Spa Abu Soma. Chtěla jsem se zeptat na bezpečnost a jak je to s potápěním.

  Děkuji moc předem

  • Dobrý den Marie,

   hotel velký a blíže k Safaze než k Hurghadě. V blízkém okolí hotelu nic jiného než poušť není, resort je bezpečný. Hotel má velký bazén.

   Pláž tu je taková dost zvlášť, resp. moře, které tu je skutečně hodně, ale hodně dlouho mělké, kór při odlivu, kdy voda úplně zmizí. Pokud si chcete zaplavat, tak musíte po molu, asi 300 m dlouhé molo, na jeho konci je už vody dost a šnorchlování tu je pěkné – pokud tedy máte na mysli šnorchlování a nikoliv skutečné potápění s přístrojem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na bezpečnost hotelu Fort Arabesque Resort, Spa & Villas a jeho okolí. A dále na to zda, máte nějaké zkušenosti s tímto hotelem.

  • Dobrý den Honzo,

   z hlediska bezpečnosti se v případě tohoto hotelu nemusíte ničeho obávat. Resort je u Makadi Bay – oblast, které je čistě turistická, plná dalších hotelů a hlavně bezpečná. Zajímá vás něco konkrétního o tomto hotelu? Ptejte se…

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mohla bych znát Váš názor na Siva Grand Beach Hotel? A v blízkém okolí třeba nákupní centrum, restaurace nebo výlety na čtyřkolkách, do Luxoru nebo Údolí králů?
  Děkuji
  Adéla

  • Dobrý den Adél,

   Siva Grand Beach Hotel je poměrně velký komplex, ale hlavně je dle mého názoru kvalitní a bezpečný. Do nákupního centra to z hotelu nebudte mít daleko, ono je nákupní centrum totiž hned vpravo od hotelu (koukáme-li směrem k moři). V centru je i turistické informační centrum, které, pokud plánujete dělat nějaké výlety, by bylo možná fajn navštívit. Počítejte, že Luxor i Údolí králů není zrovna blízko, je to cca 4,5 hodiny autobusem z Hurghady – je potřeba zvážit, zda jste ochotni trávit den dovolené na cestách.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mám ještě jeden dotaz(mimo bezpecnost) k hotelu Sunrise Holidays resort- Hurghada. Udajne tam probiha rekonstrukce bazenu a ostruvku u pláze. Bylo nam receno,ze bude koncit 20.8.18. Tudiz jsme si zajezd koupili na 10.9.-17.9. Teď ctu ze se rekonstrukce prodlouzila do 15.9. Chci se zeptat,jestli nevite v jaké to tam je fázi a jestli to prilis neovlivnuje pobyt,hluk atd (o moznosti jet k bazenu do sesterskeho hotelu vím)
  Děkuji za odpoveď.
  Marek

  • Dobrý den Marku,

   nemám k této záležitosti aktuální informace. Bohužel nemůžu poradit nebo říct, jak přesně to teď na místě tady vypadá nebo v jaké to bude fázi v době vašeho pobytu.

  • Nevadí,i tak děkuji za odpoved 🙂

  • Není zač a mějte pokud možno tu nejlepší možnou zářijovou dovolenou! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer, pojedu transfer z letiště Marsa Alam do Hurgady s CK. Vyjedeme v 21 hod. Na co dát pozor. Pojedu sama s 3 dcerami. Dekuji a zdravím Dada

  • Dobrý den,

   pokud je to transfer zajištěný vaší CK, tak se nemáte čeho bát a navíc určitě nepojedete sami. Cesta z letiště z Marsa Alam až do Hurghady trvá autobusem 3 hodiny, tj. většinou se to jezdí bez přestávky.

 • Odpovědět

  Dobry den,chtel bych se zeptat na hotel v hurgade coral beach a jestli tam je bezpecno

 • Odpovědět

  dobrý den, planujeme dovolenku po novom roku v oblasti TABA, pravdepodobne v hoteli Taba Hilton, alebo Taba Movenpick, letiet chceme do Izraelu-ovda, kedze Taba je odtial len kusok a presunut sa cez hranice shuttle busom, ziadne aktualne informacie o bezpecnostnej situacii v oblasti som nenasla.
  dakujem za odpoved

  • Dobrý den Romi,

   v oblasti kolem Taby jsem byl jednou a je to už pár let, nyní se tam řadu let nejezdí (mám na mysli zájezdy od CK), proto k tomuto regionu nemám úplně aktuální informace. Co vím od ostatních, kteří zde byli, ale i od místních, tak tam nebezpečno není. A nic nehrozí. A to už vůbec ne v hotelových resortech v Tabě. Do jaké míry je to pravda vám ale neřeknu. Taba je zkrátka Sinaj – území, kam se aktuálně moc západním turistům jezdit nedoporučuje. Pokud Tabu navštívíte, budu rád, když zde ostatním poskytnete k bezpečnosti v Tabě i v Ovdě aktuální informace.

 • Odpovědět

  Dobrý večer prajem,
  v novembri plánujeme cestu do Egypta, konkrétne do hotela Albatros Citadel Resort (ex Citadel Azur) *****. Chcela by som sa opýtať na bezpečnosť a taktiež či nemáte nejakú skúsenosť s týmto hotelom. Ďakujem.

  • Dobrý den Maria,

   pokud jste hotel Albatros Citadel Resort už rezervovala, udělala jste jedině dobře. Byť na můj vkus je to skutečně už dost velký komplex – služby jsou zde na vysoké úrovni a předpokládám, že se vám tu vaše dovolená bude líbit. Resort je bezpečný a vstup do moře je zde možný přímo z pláže, není potřeba žádné molo.

  • Ďakujem pekne 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  mohu poprosit o názor na Future Dream Lagoon?
  Děkuji.

  • Dobrý den Markéto,

   z hlediska bezpečnosti nemám z poslední doby k tomuto hotelu žádné stížnosti. Je tu dobré moře – u pláže mělko, ale na Egypt ne moc daleko, pak následuje krásná velká laguna – úžasný podmořský život a laguna je perfektní na plavání. Lagunu odděluje od volného moře korálový útes (tj, zase mělčina). Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  co prosím Lotus Bay Resort And Spa Abu soma? je to bezpečné a vhodné pro dovolenou?

  • Dobrý den Markéto,

   pokud myslíte hotel Lotus Bay Resort and Spa, také známý pod názvem Lotus Bay Safaga, tak bohužel nemohu soudit, neznám ho, nepovím vám, jak moc kvalitní hotel to je. Z bezpečnostního hlediska jsou všechny hotely v oblasti mezi Soma Bay a Safagou aktuálně v pořádku. Je tu asi 9 hotelů a tento je jeden z nich.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na internetu jsem se dočetla, že v Hurghadě zemřel britský pár za velmi nejasných okolností (možná otrava) a CK Thomas COOK všechny své turisty z hotelu Steinberger stáhla. Prý bylo více lidem zle. Jaký je Váš názor na tuto událost? Je podle Vás možné, že by to byla skrytá forma teroristického útoku? V Egyptě jsem byla mnohokrát a moc se mi tam líbilo, ale teď mám opravdu obavy. Děkuji

  • Dobrý den Evo,

   bohužel k tomu případu zatím nebyly zveřejněny podrobnější informace. Jednou z variant je, že pár zemřel na bakteriální onemocnění, které poskytuje dýchací cesty. Jiné zdroje zase spekulují o otravě oxidem uhelnatým. Ne, osobně si nemyslím, že by se jednalo o teroristický útok, spíše nešťastnou náhodu, za kterou nese odpovědnost hotel – a to buď z důvodu výskytu bakteriálního nebo nakažlivého virového onemocnění přímo v prostorách hotelu nebo z důvodu podávání zkažených nebo špatně tepelně upravených jídel. Věřím, že se brzy dozvíme pravdu.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Plánujeme dovolenou v Marsa Alam, konkrétně v dosti odlehlém hotelu Shams Alam Resort. Zajímal by nás Váš názor na tento hotel a na obecnou bezpečnost zde, včetně nyní medializovaného neštěstí při útoku žraloka.
  Předem děkujeme.
  Josef.

  • Dobrý den Josefe,

   koukněte na tento týden starý dotaz a na moji odpověď na něj. Hotel je bezpečný a rovněž i jeho okolí. Patří ke klidnějším resortům a blízké pobřeží má fakt skvělé podmínky na šnorchlování! Doporučuji!

 • Odpovědět

  Dobry den ted 30.08 letim do marsa alam sylver beach resort mate s timto hotelem nejake skusenosti? Jaka je bezpecnost nini v marsa alam? Predem dekuji

  • Dobrý den Denisi,

   jméno tohoto hotelu mi nic neříká. Zní jeho oficiální název přesně tak, jak píšete? Často jsou totiž hotely známé pod různými variantami názvů…

 • Odpovědět

  Tak hotel se jmenuje silver beach Alquseir mate nejake skusenosti s hotelem a jak je to s bezpecnosti? Popripade kdyz chceme na ctyrkolky jak to probiha?

 • Odpovědět

  Dobrý den, 4.9.2018 odlétáme do Egypta – Mirage Bay Resort, poprosím Vás o info zda-li toto místo je bezpečné, čeho bychom se měli vyvarovat a jestli můžeme navštívit Hurgadu atd. Egypt navštívíme poprvé a začínám být nervózní. Moc děkuji za odpověď Hezký den Irena

  • Dobrý den Ireno,

   hotel Mirage Bay Resort je poměrně velký hotelový komplex a jak on, tak jeho okolí je aktuálně bezpečné. Nachází se v oblasti jižní Hurghady, kde je čistě hotelová zástavba, žádné domorodé obydlí nebo něco podobného. Hotel má svoji pláž, takový umělý záliv – určitě se ale vyvarujte koupání na jiných, než hotelových plážích, v oblasti Hurghady byste tím mohli zbytečně riskovat. Jinak ano, Hurghadu se určitě navštívit nebojte – je tu klid, je to především turistické letovisko a tomu je to tu podřízeno.

   Mimochodem přímo v hotelu Mirage Bay Resort pracuje (aktuálně) Češka, která je Čechům na místě nápomocná. Obavy nechte doma a dovolenou si užijte! 🙂

 • Odpovědět

  Moc děkuji za vaši odpověď, už jsem klidná a na dovolenou se těším. Moc jste mi pomohl

 • Odpovědět

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať na bezpečnosť v Sharm el Sheik hotel The Grand Hotel Sharm el Sheikh (Ras um Sid). Resp. ak máte aj nejaké bližšie info k tomuto rezortu, čo sa týka najmä pláži, ale aj celkového hodnotenia.

  Ďakujem veľmi pekne
  Pekný deň

  Daniela

  • Dobrý den Daniela,

   bezpečnost je tady (tedy přímo v Hotelu), ale i v okolí na dobré úrovni. Hotel je velký, nabízí mimo hlavní jídelny i řadu restaurací, které jsou rozmístěny v areálu. Co se týká pláže, tak ta je přímo u hotelu, ale i v jeho blízkém okolí taková nestandardní. Pobřeží hezké, ale lehátka tu jsou na menších skaliskách >> vstup do vody tu je přesto bezproblémový, ale není to tak, že by se tu pláž postupně svažovala (nemá se tu co svažovat). Člověk musí po schůdkách nebo krátkém molu a je hned v poměrně velké hloubce. Pokud sem již máte rezervovanou dovolenou, užijte si ji 🙂

 • Odpovědět

  Ahoj,prosim chtěla bych info.o hotelu Sea star beat rivage.jedeme koncem zaři a obava kvuli smrti angličanu nas vystrašila a níkde nemuźu zjistit jestli hotel ma Certifikat proti legionařske nákaze.Jsme senioři a mame docela strach.Prosim i něco o hotelu.děkuji Daša

  • Dobrý den Dagmar,

   podívejte se na tento komentář a na moji odpověď na něj ze začátku sprna. Rovněž se týkal hotelu Sea Star Beau Rivage – informace jsou stále aktuální.

   Nevím a nejsem teď bohužel schopen pro vás zjistit, zda něco jako certifikát proti legionářské nákaze tento hotel má. Bohužel si myslím, že obracet se v tomto případě na cestovní kancelář je zbytečné – protože ani oni vědět 100% nebudou. Úmrtí angličanů je smutné, ale dle mého názoru výjimečné. Vyčkejme na oficiální informaci o tom, co za jejich smrtí stálo – uvedu to pak nahoře v hlavním článku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jaká je aktuální situace v Sharm El Sheikh?
  V příštím týdnu mámě letět do Aqua Blu Resort.

  Předem Vám moc děkuji.
  B.

  • Dobrý den Blanko,

   byť se váš hotel Aqua Blu Sharm se nachází přímo v Sheikhu, podle mě netřeba mít jakékoliv obavy. V letovisku je z hlediska bezpečnosti v posledních měsících zcela klid. Váš resort je velký a rovněž bezpečný.

   Upozorňuji, že tento hotel neleží přímo u pláže, ale to asi víte. K moři je to asi 450 metrů, kde je vám pak k dispozici samozřejmě hotelová pláž. Takže pokud budete chtít na pláž, musíte tam dojít nebo dojet hotelovým minibusem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je bezpečnost pro hotel Mirage bay resort aquapark (lillyland) chceme letět začátkem října ale po zprávách při úmrtí 2 britů máme docela strach dekuji

 • Odpovědět

  dobrý den
  jaký máte názor, s ohledem na bezpečnost, na plavby lodí po Nilu a návštěvu pyramid s pobytem v hotelu v Káhiře , vše organizované cestovní kanceláří?
  Děkuji Marcela

  • Dobrý den Marcelo,

   s jakou cestovní kanceláří chcete jet? Plavba po Nilu na nějaké turistické cruise ship je bezpečná, ale velký pozor bych dával na krádeži (při případných zastávkách během plavby). A tím spíš je potřeba být na pozoru v Káhiře a v Gíze (opět krádeže) – ale pokud se na všech těchto místech budete pohybovat v rámci skupinového zájezdu, pak se není třeba dle mého názoru bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v Egyptě jsem byla už dvakrát a vždy všechno v naprostém pořádku.
  Dokonce jsme s manželem byli i v roce 2011 po nepokojích v káhiře a v hotelu kde bývá 3 000 lidí nás bylo jen 150. Rusko, Německo a další země své občany do Egypta nepouštěli. Letos v říjnu letíme s dcerou do Marsa Alam hotel Novotel. Údajně hodně dobře hodnocený hotel, ale hotel ve kterém zemřel britský pár byl také dobře hodnocený. Proto teď po dvou fatálních nehodách jsem se opět začala hodně bát. Jak se má člověk bránit proti bakterii která zabíjí, nebo špatné hygieně a špíně. Myslite si, že užívání laktobacilu, Enterolu a Ercefurilu by částečně pomohlo? Nebo máte nějakou jinou radu. Moc děkuji za info

  • Dobrý den Vlaďko,

   děkuji i za váš názor a zkušenost s bezpečností v Egyptě. Smrt britské páru je nešťastná, ale také výjimečná. Vyčkejme na nějaké první oficiální prohlášení, co jejich úmrtí skutečně způsobilo. Dle mých informací, je zatím vše v rovině spekulací.

   Ano, předpokládám, že užívání těchto přípravků může pomoci. Ale upřímně nemám s ničím takovým osobní zkušenost. Moje doporučení zní: 1. vybírat větší hotely, kam jezdí hodně západních turistů, 2. dbát na hygienu více, než to dělám doma, 3. nikdy nejíst nic, co se mi nezdá / páchne / jeví se jako neuvařené.

 • Odpovědět

  Dobry den v utery 4.9. Letime i s 3 letou dcerou do egypta marsa alam …. po umrti dvou britu mame docela strach…. myslite ze je ceho se obavat dekuji silva

  • Dobrý večer Silvo,

   událost, která se stala v hotelu Steigenberger Aqua Magic v Hurghadě zatím nebyla definitivně uzavřena. Údajně však i další dva lidi, kteří zde byli ubytovaní, postihla bakteriální infekce shigella – bacilární úplavice (podrobnější info o této infekci třeba zde na wikipedii).

   V každém případě se jedná o výjimečný případ úmrtí a dle mě při něm musely hrát i roli i další faktory (vyplyne z vyšetřování). Obavy z toho, že by se něco podobného v Egyptě opakovalo častěji, a mělo tak negativní dopady na zdejší turistických ruch, dle mého názoru v tuto chvíli rozhodně nejsou na místě. Užijte si vaši dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý den.Máte nekdo zkušenost s hotelem Hawaii Palm Resort?Letime 19.9.Děkuji

  • Dobrý den Renato,

   Hawaii Palm Resort nebo také Mirage New Hawaii Resort & Spa je hotel hned vedle Hurghadského letiště. Nemám informace, že by v něm bylo cokoliv v nepořádku z hlediska bezpečnost, nicméně resort dle mého názoru patří spíše k průměrnějším hotelů. A zároveň upozorňuji, že tu je potřeba počítat s tím, že tu velkou část klientely často tvoří Arabové, včetně místních – Egypťanů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, do Egypta létáme každý rok do hotelu Bella Vista. Tentokrát jsme zvolili ale hotel Mercure Hurghada s odletem 31.10.. Je prosím tento hotel OK ? Děkuji Eliška Praha

  • Dobrý den Eliško,

   zvolili jste výborně. Mercure Hurghada je větší hotel než Bella Vista a je mimo hlavní zástavbu Hurghady. Služby na velmi dobré úrovni. Bezpečnost je tu dobrá, osobně bych řekl, že je lepší než v hotelu Bella Vista. Takže nemějte obavy a dovolenou si tu na přelomu října a listopadu náležitě užijte!

  • Děkuji za odpověď, hezký večer
   Eliška Praha

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se optat na bezpečnost v Egyptě, resort desert rose. Dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosim Váš nazor na hotel Alibaba palace v Hurgarde? Odletame pristi tyden.Děkuji

  • Dobrý den Míšo,

   Alibaba Palace je velký, ale moc pěkný resort. Velký bazén, tobogány, dobrý personál. Pláž dobrá a je tu možnost chodit i na pláže dalších hotelů. A teď to nejdůležitější: nemám informaci, že by zde aktuálně byly jakékoliv bezpečnostní skuliny, na které by si lidi stěžovali.

 • Odpovědět

  Dobrý den,odlítame 12.9. do Marsa Alam Utopia beach,nevíte zda do tohoto resortu chodí i místní,nebo jen zahraniční turisti? jaký máte názor na tento hotel? děkuji

  • Dobrý den Petro,

   do hotelu Utopia Beach Club jezdí hlavně cizinci. Neřeknu vám přesně jaký je zde poměr cizinců a místních, nevím to, ale v každém případě evropští turisté převažují. Bohužel ti neevropští tu jsou taky, byť v menšině a neumějí se moc chovat (zanechávají po sobě nepořádek na stolech atd.).

   Hotel je velmi dobrý – čisté prostředí, dobrý personál (včetně myslím dvou Ćešek, které pracují v rámci animátorského týmu). Na víc je tu pěkná pláž i zátoka, která je super na šnorchlování. Vaši volbu hotelu můžu jen pochválit.

 • Odpovědět

  Dobry den.Chcem sa opytat na tento hotel a oblast a taktiez bezpecnost. Diki za reakciu . Swiss Inn Resort El Arish.

  • Dobrý den Miroslave,

   hotel Swiss Inn Resort El Arish ani oblast neznám. Vůbec se sem nemá jezdit. Je to na severu Sinaje – tedy v nestabilním a nebezpečném regionu (teroristické útoky, zákaz nočního vycházení atd.) Je potřeba se této oblasti pokud možno vyhýbat. Jednoznačně cestu sem nedoporučuji!

 • Odpovědět

  Dobrý den, syn s přítelkyní dnes odletěli do Egypta do Dahabu. Je to tam bezpečné?

  • Dobrý večer Jano,

   myslíte Dahab na Sinaji nebo zátoku Abu Dabab? Byť je Dahab aktuálně na mapě nahoře v textu zařazen do žluté oblasti (vysoké riziko nebezpečí) – tak mám informace, že samotný Dahab je aktuálně bez problému. Jsou tu nejen domorodí Egypťané, Beduíni, ale i dost cizinců. Při vstupech do města jsou kontrolní body, občas na ulicích vojáci – působí to bezpečně.

 • Odpovědět

  Dobry den
  Chystame se na dovolenou do Hurghada od 23.9.-30.9. do hotelu Baron Palace . Chtěla jsem se zeptat na bezpečnost a rizika v daném termínu . A také ještě v případě zdravotních problému na kvalitu zdravotnictví . Děkuji a krásný den přeji .

  • Dobrý den,

   výborná volba hotelu, hotel není přímo v Hurghadě, nýbrž na jih od ní – tato lokalita je bezpečná a bezpečný je i samotný resort. V případě zdravotních problémů mají větší hotely včetně tohoto hotelu základní lékařskou péči (doktora) přímo ve svém areálu. Určitě budete mít cestovní pojištění – pak v případě problémů vyhledejte soukromou kliniku. Jejich péče bývá na vysoké úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chystáme se s manželkou do oblasti Marsa Alam. Líbí se nám hotely v zátoce Coraya (Jaz Lamaya, Jaz Solaya) nebo případně hotely Hilton Nubian, Royal Breyka. Které můžete doporučit? Jaká je tam aktuálně bezpečnostní situace?

  • Dobrý den Martine,

   dobrý výběr. Všechny to jsou velmi kvalitní hotely. Navíc co vím, tak bez jakýchkoliv bezpečnostních problémů.

   Doporučit mohu rozhodně Hilton Nubian Marsa Alam Resort – skutečně kvalitní hotel, dobře hodnocený, navíc začátkem letošní sezóny přímo v něm svoji dovolenou trávil známý a nemohl si ho vynachválit. Pokud chcete i trochu šnorchlovat volte Hilton.

   Oba hotely Jaz Lamaya i Jaz Solaya jsou také perfetkní – opravdu těžko jim něco vytýkat – ale nutno říci, že zátoka Coraya nenabízí tak zdaleka tak bohatý podmořský život jako Abu Dabbab, u které je Hilton Nubian.

 • Odpovědět

  Dobrý den je bezpecné si pujcit auto a jet do gizi a luxoru bez cestovky?popripade na jine pamatky

  • Dobrý večer Pavle,

   ne, půjčovat si auto v Egyptě, ať už je to kdekoliv není dobrý nápad. Pokud můžete, vyhněte se tomu. Na silnicích tu neexistují moc pravidle. Pro lidi, kteří na to nejsou zvyklí, to moc není. Nehledě na vysoké riziko nehod. Nemluvě o tom, že cesta autem do Luxoru nebo Gízi je dost dlouhá – autem to absolvovat nedoporučuji.

 • Odpovědět

  Dobry den,hurgada hotel sunny days el pacino.Je to bozpecne a jaky mate nazor na hotel?Jsou na nej dost smisene recenze.dekuji misa

  • Dobrý den Míšo,

   můj názor na bezpečnost v hotelu Sunny Days El Palacio najdete v této mojí předchozí odpovědi.

   Je to velký, takový průměrný hotel, do kterého jezdí jak hodně Evropanů, tak ale i Egypťané / Arabové. Náročný klient spokojený nebude. Pokud jste ale zvyklá na ubytování střední cenové relace třeba v Řecku, tak myslím, že se vám zde bude líbit. Dost často se stává, že Češi dlouho čekají na pokoj (i třeba celé dopoledne) – je to dáno jejich většinou brzkým raním příletem. Proto se tu je většinou dobrý nápad do do pasu nějaký ten bakšiš >> tím pádem vás odbaví přednostně.

 • Odpovědět

  Lukáš 07/ 08/ 2018 1.00
  Dobrý deň Lukáško,
  ponúkajú nám v cestovke hotejy v SHARM EL SHEIKH a to:
  SHARM Resort a SIVA SHARM. VIete mi poradiť, ktorý je lepší z hľadiska bezpečnosti, stravy, pláže…. V minulosti sme boli v hotely Sunwing Watervord Makady Beach
  a všetko bolo OK, tak by sme si chceli pozrieť inú časť Egypta.

  • Dobrý den Mária,

   oba hotely jsou bezpečné a dost na podobné úrovni. Přesto já bych raději volil Siva Sharm Resort – vetší komplex, většina pokojů má výhled na moře, hezké bazény, hned u moře. Vstup do moře sice z mola (to má druhý také), ale za to tu je perfektní šnorchlování – jak zde, tak po pobřeží dál na sever až k hotelu Coral Sensotari Resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na začátek října máme zamluvený hotel Serenity Makadi Beach. Máme 2 malé děti a nemám z toho moc dobrý pocit. Jaký je Váš názor na bezpečnost v tomto rezortu?

  • Dobrý den Vlaďko,

   Serenity Makadi Beach je dobrá volba – nemám informace o tom, že by si zde byly v otázce bezpečnosti nějaké stížnosti, je to bezpečný resort. Ostatně patří k nejlépe hodnoceným hotelům u Makadi Bay. Upozorním jen na to, že koupat v moři se tu dá pouze z mola, což pro malé děti vhodné není. Ale na druhou stranu tu jsou dva bazény se slanou vodou, což považuji za výhodu.

 • Odpovědět

  Pekný deň prajem ☀
  S manželom si chceme vychutnať druhé medové týždne bez detí. Z hľadiska bezpečnosti by som chcela vybrať ten najlepší hotel pre nás. Radi by sme uvítali krásnu pláž, večerné prechádzky po pláži. Možte mi odporučiť jeden z týchto hotelov?
  * Citadel Azur Resort (prebieha stále rekonštrukcia?)
  * Jaz Aquamarine Resort
  * Tropitel Sahl Hasheesh
  Recenzie sa mi už miešajú, všetky hotely majú klady a zápory. Ďakujem. Kika

  • Dobrý den Kika,

   všechny tyhle hotely jsou velmi kvalitní a bezpečné. Takže podle jejich „nebezpečnosti“ se zde nemá význam rozhodovat.

   Citadel Azur Resort – ano, dle mých posledních informací rekonstrukce stále probíhá, ale většina lidí si tu na to vůbec nesťěžuje, byť se výjimky najdou. Hotel jinak perfektní a je tu jistota toho, že budete mít pokoj s výhledem na moře. V jiných hotelech taky, ale zde bude nejlepší. Vstup do moře přímo z pláže.

   Tropitel Sahl Hasheeshjá doporučuji tento. dlouhá pláž, po které se dají dělat procházky jak na jednu tak druhou stranu. Jen upozoňuji na to, že vstup do moře, do míst, kde se dá dobře plavat je přes asi 250 m dlouhé molo

   – Jaz Aquamarine Resort – v těsném sousedství je řada dalších hotelů, vstup do moře buď z pláže u hotelu – ale je tady zhruba 400m dlouhá mělčina – svažuje se postupně do vody, ale není to zase tak, že by se blíž než 400 m k břehu nedalo plavat, to ne. Pokud vám tento pozvolný vstup do moře s korály (proto tady jsou dost dobré mít boty do vody) nebude vyhovovat, je možné chodit na pláž k sousednímu hotelu, kde je pobřeží upraveno tak, aby šlo jít do moře bez problému z břehu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Je bezpečné jet na výlet do Port Ghalib ve večerních hodinách. Samozřejmě organizovaný výlet s CK. Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den situace v hurgade? Letíme konec října hotel Hawaii Caesar palace aqua park resort děkuji za info

  • Dobrý den Simono,

   podívejte se na tento dotaz a na moji odpověď týkající se právě Hawaii Ceasar Palace hotelu. Hotel je bezpečný, ale předem upozorňuji na to, že krom Evropanů do tohoto resortu jezdí také dost Arabů. Někomu by to mohlo vadit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  6.10.letome do Hurghady do Royal Star Beach resort. Výše jste ho spíše nedoporučoval kvůli centru města- máme mít tedy obavy? Je bezpečné jít se za dne projít do města mimo resort?
  Kolik je obvyklý bakšiš, abychom nebyli ubytováni až odpoledne, a máme se bát špatné hygieny a průjmů?
  Předem děkuji, je to náš první Egypt, jedu sama se dvěma dospívajícími dcerami…
  Vlasta

  • Dobrý večer Vlasto,

   ne ne, netřeba mít obavy. Máte pravdu, že v jednom z dotazů výše jsem před tímto hotelem upřednostnil jiný a to hlavně z toho důvodu, že druhý hotel ležel mimo zástavbu Hurghady. Ale rozhodně tím neříkám, že Hurghada je nebezpečná, není a aktuálně určitě nemusíte mít obavy z procházky mimo areál hotelu. Royal Star Beach resort je takový menší hotel (v porovnání s jinými velkými komplexy) – za mě takový průměrný hotel s velmi vstřícným personálem.

   Nevím o tom, že by zrovna v tomto hotelu byly problémy se zdlouhavým check-inen a s čekáním na přidělení pokoje. Většinou stačí mezi 5 a 10 euro / dolarů. Zrovna v případě tohoto hotelu bych já volil tu nižší hranici. Zdravotní problémy – typicky průjem je v Egyptě dost individuální – jeho riziko je mnohem vyšší než v jiných destinacích. Proto doporučuji si v Egyptě v lékárně (nebo lze často i na recepci v hotelu) koupit jeden z léků Anitnal, Diax, Drotazide. Raději si ho kupte preventivně, ať ho můžete v případě problémů hned nasadit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o informaci jaká je momentálně bezpečnostní situace v hotelu Palma de Mirette v Hurghada. Letíme s malými dětmi. Děkuji.

  • Dobrý večer Lucie,

   nemám informaci o tom, že by aktuálně v hotelu Palma De Mirette Resort & Spa v Hurghadě bylo z hlediska bezpečnosti cokoliv v nepořádku. Na pláži a u bazénů dohlíží na bezpečnost plavčíci. Jedině snad upozorním na to, že tento hotel využívají i místní, závisí to dost na termínu, ale často tu je proto mix evropských turistů s těmi muslimskými. Může to být pro někoho nepříjemné, je potřeba to ale respektovat. Uvidíte, jak to bude vypadat ve vašem termínu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, moc děkuji za velmi užitečné informace na této stránce. 4.10. máme s přítelem odlétat do Sharmu do hotelu Otium Amphoras na 15 dní. Vzhledem k tolika dnům bychom si rádi našli zábavu i mimo resort. pár bloků západně od hotelu jsou nějaké motokáry a rádi bychom navštívili Cleo park, je to bezpečné? Také by mě zajímalo jak je to v této oblasti s vycházením mimo resort jak přes den tak navečer a jestli bych vás mohla poprosit o informaci, zda je bezpečné navštívit naama bay, old market nebo soho? Popřípadě čemu se určitě na dovolené vyhnout? Když jsem vybírala resort, u 2 hotelů v sharmu (na jiná letoviska ani nekoukám) se v komentářích zmínili o zahlédnutí žraloka poblíž pláží. Máte i o tomto tématu také nějaké informace, prosím? Předem moc děkuji za odpověď a celkově za tuto super stránku. Lucie

  • Dobrý den Lucie,

   těší mě, že jste tu našla užitečné informace – právě kvůli tomu to zde celé píšu, proto moc díky za vaši zpětnou vazbu 🙂 A teď k vašim dotazům…

   Sheikh aktuálně bezpečný je, pokud netoužíte trávit dovolenou pouze v resortu, tak se nebojte a vyrazte mimo resort, oblasti, které jmenujete jsou teď bezproblémové, ale doporučuji raději chodit přes den. Je to lepší než večer nebo v noci. Cleo park mi nic neříká, nemohu posoudit. Čtyřkolky jsou ale fajn. Hodně výletů je nabízeno vetšinou uď přímo v hotelu (nebo od cestovky), ale také třeba přímo na pláži od místních. Pokud je to nějaký menší výlet, čtyřkolky nebo výlet lodí za šnorchlováním nebojte se toho a klidně ho vezměte přímo od místních – vyjde vás to levněji.

   Žraloci – ti v Rudém moři žijí a pokud má člověk štěstí, tak je může spatřit i u pobřeží. Nedávno jsem sepsal na téma žraloků v Egyptě speciální stránku, mrkněte se na ni. Věřím, že tam najdete veškeré informace. Podotýkám, že nebezpečí útoku žraloka na člověka je prakticky nulové a vždy se jedná o velmi nešťastnou shodu okolností. Proto doporučuji z tohoto nemít obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 19.12.2018 letíme do Hurghady do hotelu Magawish Village Resort, je tato oblast v toto roční období bezpečná? Děkuji Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   období našich Vánoc (byť v Egyptě se Vánoce slaví prioritně až 7. ledna, je to převážně muslimská země) nebývá z hlediska bezpečnosti nijak odlišné od jiných termínů. V tohoto nemusíte mít obavy. Aktuálně je v Hurghadě bezpečnost na stabilní úrovni a všichni věříme, že takto to vydrží i v nadcházejících měsících.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Dosud jsme byli v Egyptě třikrát. Upřednostňujeme hlavně výborné šnorchlování a klid. Vloni a letos jsme byli v Makadi Bay v hotelu Fort Arabesque a Marsa Alam v hotelu Brayka Bay Reef a v hotelu Shams Alam. Ve všech se nám maximálně líbilo, všude bezpečno, všechny splnily naše představy do puntíku. Zejména poslední dva hotely nás zejména z důvodu nádherného šnorchlování, spojeného s výborným přístupem bez mola do moře nadchly. A kam takhle namlsaní a s těmito představami, do jakého hotelu do Egypta nyní? Prosím, doporučte……
  Předem děkuji.
  Josef

 • Odpovědět

  Dobrý den , v říjnu letíme poprvé do Egypta do hotelu Radisson Blu Resort. Chci se zeptat zda máte nějaké informace o zkušenostech se službami a bezpečnosti v tomto hotelu . Případně na co si dát pozor. Děkuji Marie

  • Dobrý večer Marie,

   můj názor na Radisson Blu Resort je následující: je to takový lepší egyptský průměr, který ale dle mě neodpovídá 5* standardu, standardní pokoje jsou průměrné a jejich vybavení je trochu starší. Nadstandardní pokoje, za které se tu ale připlácí, jsou ale kvalitní. Personál je příjemný a dobří jsou animátoři, kteří se dokáží postarat o program … aquaaerobic apod. Nemám informace, že by zde bylo s bezpečností cokoliv v nepořádku. Pozor si dejte na to, že je zde přístup do moře přes molo. Jde tu do vody vlézt i přímo z pláže – do takových lagun, ale ty jsou mělké, kór při odlivu a tím pádem na plavání nepoužitelné. Mějte hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  prosím, jaká je aktuální situace v Sharm El Sheikh a konkrétně v oblasti hotelu Iberotel Palace? Jak tento hotel hodnotíte?

  Děuji za odpověď.

  • Dobrý večer Ivano,

   aktuálně je letovisko Sharm el-Sheikh bez problému, panuje tu klid. Leží sice na Sinajském poloostrově, ale na jeho jihu, který je pro turisty bezpečný. Upřímně hotel Iberotel Palace osobně neznám, takže v tomto ohledu se necítím být ten, který by dokázal místo správně a podle skutečnosti ohodnotit nebo vám poradit.

  • Dobre rano, Lukasi,

   diky za odpoved. Dnes odletame, tak se pak podelim o zkusenost. 🙂 Zatim prvni minus – let s Air Cairo, aktualne 3 hodiny zpozdeni tak, jak se dalo dle recenzi cekat. Pekny den, Ivana

  • Ano, pokud se tady podělíte i o vaši zkušenost, bude to skvělé! Pokud jste byly na příletu do Sheikhu zpožděni o 3 hodiny a více, je možné (v závislosti na důvodu zpoždění), že máte nárok na kompenzaci ve výši 400 euro / osoba.

 • Odpovědět

  Dobrý den 6řijna odlétáme do hotelu v Port Ghalib hotel Marina Lodge s ck Fischer. Jaká je zde prosím bezpečnostní informace .až nýní jsem zjistila ,že je v tomto období nějaký svátek .jaká je situace i ohledně možnosti napadeni žralokem. Na hotelového pláž se zde dochází cca 10 min: myslela jsem si, že je to v nějaké umělé zátoce kde by mělo být bezpečnost,ale teď si tím nejsem vůbec jistá. Děkuji za odpověď Zdena

  • Dobrý den Zdeno,

   bezpečnost během svátku – nedoporučuji návštěvu velkých měst, ale v letoviscích, kór v Port Ghalib nepoznáte, že takový svátek je. Nemějte obavy.

   žralok – mrkněte na stánku o žralocích v Egyptě, kde jsem se tomuto tématu věnoval podrobně. I tady já tvrdím, že obavy rozhodně nejsou na místě. Začátkem srpna v Marsa Alam šlo o nešťastnou a výjimečnou událost.

   Ano, pláž, jak správně píšete, není přímo u hotelu, ale kousek od něj. Přesto je ale v zálivu. Je to mimochodem poměrně dobré místo na šnorchlování – takže doporučuji vyzkoušet.

 • Odpovědět

  Dobrý den,hotel PICKALBATROS SEA WORLD MARSA ALAM druhá polovina října,jaké bývá počasí?Má ještě cenu tam letět?A jak je to s bezpečností v těchto místech?Děkuji za odpověď Iva

  • Dobré ráno Ivo,

   z hlediska bezpečnosti se prosím mrkněte na tento dotaz a na moji odpověď na něj. Je to odpověď ze srpna a je stále aktuální.

   Počasí se určitě nebojte. Naopak si myslím, že říjen je na návštěvu Egypta jeden z nejlepších měsíců vůbec. Skutečně! Podívejte se podrobnější informace o počasí v Egyptě v říjnu, zjistíte, že i takto na podzim tu občas teploty atakují 40°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,
  chtěla bych se zeptat na hotel Aurora Oriental Bay v Marsa Alam,kam brzy letíme,co si o něm myslíte?A jaká je zátoka a podmořský život?
  Děkuji
  Eva

  • Dobrý den Evo,

   Aurora Oriental Bay Resort v Marsa Alam je sice trošku starší hotel, ale je dobře udržovaný. Je osamocen nedaleko úzkého zálivu a bezpečnost tu je na dobré úrovni. Nemusíte mít strach.

   Pokud jedete za podmořským životem, tak tohle je perfektní volba. Po obou stranách zálivu jsou korálové útesy a podmořský život je tady skutečně pestrý – dokonce i rejnoci a želvy! Máte se na co těšit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat na bezpečnost v Tabě?hotel Sofitel,chci letět v kvetnu.děkuji

  • Dobrý večer Lenko,

   osobně aktuální bezpečnostní situaci v Tabě neznám, nicméně z doslechu vím, že zde žádné nebezpečí, které by hrozilo jinde, není. Teď je to klidná oblast, do kterého se ale dlouho prakticky vůbec nejezdilo (alespoň ne v rámci organizovaných zájezdů, pouze individuálně). Taba je situovaná na Sinaji a blízko Eillatu a izraelských hranic – důvody, proč tu turistických ruch v posledních letech výrazně upadal. Očekávám, že se to nejpozději během začátku příštího roku začne měnit… nedojde-li v oblasti do té doby k nějakému incidentu.

   Moje rada zní: klidně vyrazit, pokud v rámci zájezdu – tak bych se informoval, zda jde v případně nějaké náhlé změny v bezpečnosti hotel přebookovat na jiný v jiném letovisku.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, 4.10. 2018 letíme do Sharm el Sheik hotel Sharm Plaza. Je to tam bezpečné? Aká je momentálna situácia?

  Ďakujem,
  Patrícia

  • Dobrý den Patrícia,

   bezpečnost je v Sheikhu aktuálně dobrá a za celou letní sezónu jsem nezaznamenal jakýkoliv incident, který by se zde stal. Takže nemusíte mít obavy. Hotel Sharm Plaza osobně neznám, tak přímo a konkrétně o tomto hotelu vám bohužel nejsem schopný povědět žádné aktuální nebo „zákulisní“ informace.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na bezpečnost v Marse a na hotel Novote,l děkuji.

  • Dobrý den Pavle,

   hotel Novotel v severní části regionu Marsa Alam je dobrý. Občas v hotelu bývá více Arabů, což může někomu vadit. ale dost to záleží na konkrétním termínu, tak uvidíte na místě. Přesto je tady bezpečnost dobrá a obecně tento hotel má kvalitní služby. Jediným problém může být koupání (pokud chytíte týden, kdy bude foukat vítr) – u hotelu Novotel se v moři dá koupat prakticky jen z mola a to, pokud jsou na moři vlny, bývá zavřené. V takovém případě doporučuji jít po pláži na jih směrem k nedaleké zátoce Pensee Azur (necelé 2 km) – ta je mimochodem perfektní na šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je hotel Hotel Club Magic Life Kalawy Imperial dosti bezpečný? Děkuji Katka.

  • Dobrý den Katko,

   tento hotel vám můžu s klidem doporučit a to jak z hlediska komfortu, služeb, pláže a možností koupání, tak z hlediska bezpečnosti. Club Magic Life Kalawy Imperial je bezpečný resort se snaživým personálem. Navíc leží daleko od jakékoliv místní zástavby, v jeho těsném okolí je pouze jeden další resort, jinak široko daleko nic. Za mě je tohle dobrá volba.

 • Odpovědět

  Dobry den, na konci oktobra letime do hotela Regency plaza aqua park and spa, je tam bezpecne? Dakujem.

  • Dobrý den Mirka,

   tento hotel leží kousek na severovýchod od letiště v Sharm el-Sheikhu. V jeho okolí jsou především další velké resorty. Oblast je bezpečná. Byť konkrétně tento hotel osobně neznám, rozhodně nemusíte mít obavy, že by vám zde cokoliv hrozilo nebo by tu snižovalo bezpečnost turistů. Aktuálně nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že se nabízí zájezdy do resortu v Tabě Heights a cestovní kancelář zaručuje bezpečný pobyt přesto se nabízí otázka na bezpečnost právě pro tuto oblast Sinaje a také letiště v Tabě. Díky

  • Dobrý večer Dášo,

   ano, máte pravdu, některé cestovní kanceláře je teď nově zařazují do svých nabídek. Jedná se o zájezdy až na jaro 2019 (o dřívějších termínech informaci zatím nemám). Upřímně řečeno s Tabou aktuální zkušenost nemám, nicméně informace od ostatních jsou takové, že bezpečnostní situace je v oblasti stejná jako v jiných egyptských letoviscích a bezpečno je rovněž v místních resortech a hotelích.

   Pokud vím, tak letiště Taba bylo teď několik let úplně zavřeno, ale teď na podzim by se tam mělo začít létat znova – z Polska, na jaře pak také v Česka.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom letět do Egyptu do Marsa Alam konkrétně do hotelu Royal Brayka Beach Resort. Doporučil byste ho nebo nějaký jiný? Je zde situace bezpečná, jak kvůli terorismu, tak i kvůli žralokům?
  Děkuji za odpověď. 🙂 Kateřina

  • Dobrý večer Kateřino,

   Brayka Beach Resort je dobrý hotel. Byť bych plno egyptských hotelů nedoporučoval, tak tento s klidem rád doporučím. Je bezpečný, areál je udržovaný, má snaživý personál – zkrátka věci, které ne všude v Egyptě jsou úplnou samozřejmostí. Doporučuji se žraloků nebát, nemít z toho obavy. V Rudém moři jsou, ale jakékoliv jejich útoky na plavce jsou naprosto výjimečné. Je sice pravda, že srpnový útok se stal jen necelých 5 km severně od Brayka Beach Resortu, ale od té doby je tu klid. Doporučuji si přečíst o žralocích v Egyptě podrobněji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  odjíždíme příští týden do Hurghady hotel Hawai Caesar Palace. Vyse jsem cetla, ze je v nem hodne Arabu. Tomu se zrejme nevyhneme, rada bych si overila, ze je v lokalite vse ok. Planujeme se koupat v hotelovych bazenech a na vyhrazene plazi k hotelu.
  Moc dekuji, Jana

  • Dobrý den Jano,

   ano, Hawaii Caesar Palace je hotel, do kterého často jezdí hodně místních. Tj. v hotelu je mix Evropanů a Arabů, ty tu však většinou převažují. Z hlediska bezpečnosti dané lokality, ve které se hotel nachází, je všechno aktuálně v pořádku. A nemám informace o nějakých stížnostech z poslední doby. Pokud budete využívat hotelovou pláž a nikoliv žádné pláže veřejné, což nedoporučuji, tak netřeba mít žádný strach. Již jsem během léta na tento hotel párkrát reagoval, proto doporučuji přečíst i tuto moji odpověď ze září + plus tu, na kterou v ní odkazuji. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  22.12 – 29.12 odletame do Egypta hotel Labranda Royal Makadi. Chtěla bych se zeptat na bezpečnost a na bezpečnost přepravy autobusem z letiště na hotel. Děkuji

  • Dobrý den Terezo,

   za mě velmi dobrý hotel, které mohu jen doporučit. Resort Labranda Royal Makadi je u Makadi Bay – to je oblast jižně od Hurghady, která je dlouhodobě bez nějakých bezprostředních bezpečnostních rizik. Aktuálně je to tu ok a přirovnal bych to plus mínus k jakékoliv destinaci v Řecku. Je samozřejmě možné, že se do prosince v Hurghadě a v celé oblasti situace změní, stane se zde nějaký útok, to dopředu vědět nemůžeme, nicméně jeho pravděpodobnost je nízká.

   Doprava z letiště do tohoto resortu trvá asi 40 minut, je v režii CK, tj. autobusem, výjimečně minibusem, netřeba nikde vystupovat, takže cesta do hotelu je bezproblémová a v žádném případě není nijak nebezpečná.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat vybrali jsme hotel Sofitel v Tabe, ale mame strach tam jet s detmi. Je to tam bezpečné?

  • Dobrý den Radko,

   nebál bych se za aktuálních okolností vyrazit do tohoto regionu ani s dětmi. Podívejte se na můj komentář k podobnému dotazu ze začátku října, kde jsem se k Tabě a právě k hotelu Sofitel vyjadřoval. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, je bezpečné v Hurghadě nebo jiných turistických letoviscích opustit hotel a jít třeba někam „na procházku“?

  • Dobrý den Vašku,

   ano, úplně bez problému. Obecně lze říct, že egyptská letoviska a rekreační oblasti u Rudého moře jsou v tomto ohledu stejně (ne)bezpečné jako kterákoliv jiná standardní letní destinace ve Středomoří. Takže na procházky ano, jak po pobřeží, tak městem – doporučuji ale obezřetnost večer ženám, pokud by chodily sami.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Lukáši.Přes Vánoční svátky a Silvestra letim s rodinou do Taby,hotel Strand Taba Heights resort 5*.Je v oblasti bezpecno a znas tento hotel?,podle recenzi by melo byt vše v pořádku,děkuji,Petr

  • Dobrý den Petře,

   hotel neznám, takže konkrétní být nemohu. Nicméně celkově je situace v Tabě v posledních měsících klidná a to nejen v resortech (jsou to totiž vždy samostatně stojící komplexy mimo dosah jakékoliv domorodé zástavby), ale v celém regionu. Zároveň nevím o žádných nebezpečích, které by v Tabě letošní rok nějak narušily turistům pobyty. To jsou hlavní důvody, proč se sem po několika letech začíná turistický ruch vracet, od zítřka začínají přímé lety do Taby z Polska a na jaře budou následovat i přímé z Česka. Takže za mě je to aktuálně ok.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  zaujímalo by ma, či prechod cez Sinajský poloostrov z Izraela je naozaj tak nebezpečný? Chystáme sa prejsť do krajiny tade a pozdĺž Nílu na juh. Čo odporúčate? Ďakujem Vám za odpoveď

  • Dobrý den Katarina,

   pokud plánujete přechod izraelsko-egyptské hranice z Eilatu směrem do Taby, tak ano. V jiných místech (střední / severní Sinaj) se ale přecházení hranice doporučuji vyhnout.

   Počítejte s tím, že budete muset zaplatit izraelskou výstupní taxu – ta dle mých nejaktuálnějších informací činí 100 ILS (izraelský šekel) na osobu + poplatek 6 ILS (který lze zaplatit jen jeden pro celou skupinu). Potom následuje egyptská strana hranice – je potřeba vyplnit klasický egyptský vstupní formulář + není třeba kupovat žádné egyptské vízum (ani to tu nejde) >> pustí vás s razítkem opravňující 14 denní pobyt na jižním pobřeží Sinaje. Pokud plánujete pak cestu dál (k Nilu), je nutné si vízum koupit. To jde jen na letišti v Sharm el-Sheikhu (za poplatek 25 usd). Podrobné informace i vízech do Egypta jsou zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o info ohledně bezpečnosti – Taba – hotel Strand-taba-heights-beach-golf-resort ***** odlétáme 14.11.18
  Děkuji

  • Dobrý den Romano,

   omlouvám se za pozdní reakci – předpokládám, že letíte z polských Katowic. Pokud je to pravda, tak v tuto již sedíte v letadle a budete během pár desítek minut odlétat. Současnou situaci v Tabě neznám osobně, nicméně dle mých dostupných informací je v regionu klid, a to včetně hranice s Izraelem (přechodem do Eilatu) a hotely jsou bezpečné. Ostatně Egypťané první letadlo, které na tamním letišti po dlouhé době na začátku listopadu přistálo, vřele vítali. Užijte si dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak bezpečné je pohybovat se v Hurghadě taxíkem a jezdit taxíkem z Hurghady do El Gouny. Plánujeme s přítelem dovolenou a chceme trávit dost času v Sliders Cable Parku. Tak rozmýšlím, jestli vybrat hotel v Hurghadě nebo v El Gouně. A jak bezpečné by bylo, kdybych se v okolí parku pohybovala sama bez přítele.
  Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Míšo,

   taxíky jsou v Egyptě levné a z hlediska bezpečnosti v pořádku. Máte v podstatě 2 možnosti, a to buď využít taxi služby zastřešené nějakou firmou nebo využívat individuální taxikáře (oranžovo modrá auta). Ačkoliv ty individuální mají taxametry, většinou je nepoužívají a budou se vás snažit na ceně „natáhnout“ – doporučuji se na ceně vždycky předem domluvit a nebát se smlouvat (jde to srazit i na polovinu).

   Nebo mrkněte na společnosti jako je ABC taxi (https://abctaxi.com/) nebo Hughada Drivers (http://hurghadadrivers.com/) – u nich žádné smlouvání není, cena je pevná.

   Sliders Cable Park neznám – předpokládám, že pohybovat se v jeho okolí sama přes den je bez problému – ale je to můj odhad, situaci na místě neznám a nebím, jak to prostředí tam vypadá.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych vás požádala o názor. Minulý rok jsme navštívili poprvé Hurghadu hotel Grand Seas Hostmark Resort a byli jsme velice spokojeni. Letos mě zaujal hotel v oblasti Sharm el Sheikh – Aurora Oriental Resort. Proto bych se chtěla zeptat, jak jsou na tom tyto dvě oblasti z hlediska bezpečnosti? Děkuji

  • Dobrý den Dášo,

   bezpečnost v Sharm el-Sheikh je v současné době na dobré úrovni, U Aurora Oriental Resortu není problém opustit areál hotelu a projít se po okolí. Hned naproti hotelu je nákupní centrum, vedle Hard Rock Café, o kousek dál McDonald’s i Burger King. Pokud bych srovnal okolí Aurora Oriental Resortu s okolím Grand Seas Hostmark Resort, tak u Aurory je to víc zastavené a živější (víc turistické), z hlediska bezpečnosti je to stejné. Upozorním jenom na velmi mělké moře, která tady je, pokud budete chtít v moři plavat, tak je buď nutné využít poměrně dlouhé molo nebo „přebrodit“ cca 200 metrů dlouhou mělčinu >> takže se hodí boty do vody.

  • Dobrý večer Lukáši,

   moc Vám děkuji za odpověď. Tato stránka je super a vaše znalosti hotelů a okolí také. Na mělčinu jsme připraveni, jelikož u předešlého hotelu to bylo také tak. Cestujeme s menším dítětem, takže to naopak vítám. Jen jsme nepotřebovali boty do vody, vstup byl písečný.

  • Vůbec nemáte za co a budu držet palce, ať se vám dovolená líbí! Písek tady je také, ale nejen ten – na dně je také kamení a hodně řas. Proto pokud máte, tak si boty raději vezměte s sebou. Pěkný večer.

  • Ještě jednou dobrý večer,

   mohla bych vás ještě požádat o názor na hotel Shams Safaga (Hurghada). Děkuji

  • Podívejte se na předchozí dotazy, které se dotazovaly na tento hotel. Např. TENTO a nebo TENTO. V nich jsem komentoval bezpečnost, jsou to sice už pár měsíců staré odpovědi, ale stále platí.

   Můj názor – je to hotel pro méně náročné klienty, vybavení je starší. NA druhou stranu tu je ale moc fajn pláž – písečná, pozvolný vstup do moře, boty potřeba nejsou. Na šnorchlování to není top místo, byť i zde lze pod vodou ledacos vidět, korály tu jsou, ale ve srovnání s lokalitami v Marsa Alam v mnohem menší míře.

 • Odpovědět

  Dobry den,muzu se zeptat na hotel El Malikia Abu Dabb resort, zda je bezpecny,planujeme dovolenou az v lete 2019,no i pres celkem dobre recenze vahame,prave kvoli bezpecnosti..sou tam nejake bezpecnostni slozky? ..dekuji

  • Dobrý den Kristino,

   Malikia Abu Dabbab Resort je dobrá volba. Bezpečnost tu je v naprostém pořádku. Upozorním jen na velkou oblíbenost hotelu mezi českými turisty – budete se tu cítit skoro jak v Česku. Někomu to může vadit, jinému naopak.

 • Odpovědět

  Dobrý den před lety jsme byli v Hurgade hotel Bella Vista 1.12 odlétáme opet di tohoto hotelu můžete mi popsat současnou situaci ? Bezpečnost a fakultativni výlety ( poušť a Giza a Asuanska přehrada děkuji za ochotu

  • Dobrý den Jardo,

   dobrá volba hotelu. Bella Vista je fajn hotel, ale to vy víte, když se tam vracíte. Byť se v Egyptě na začátku listopadu odehrál násilný útok, bylo to ve městě Minjá, což je ve vnitrozemí u Nilu a nebyl zacílený na turisty, aktuální situace v Hurghadě je klidná. Lze v pohodě opustit hotel a projít se po letovisku. Pláž u hotelu, byť je hned vedle pláž veřejná, je dobře chráněná, takže ani z toho hlediska netřeba mít v tomto konkrétním případě obavy.

   Ani výlety, ať už byste se rozhodli pro pyramidy nebo pro Asuán, nejsou bezpečnostně nijak ohrožené a standardně se konají.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Hotel Ali Baba Palace, Hurghada, Egypt

Egypt: all inclusive dovolená (4*) v Hurghadě za 10 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy: dovolená na Fuerteventuře ve 4* hotelu za 14 990 Kč

Hotel Vincci Nozha Beach, Hammamet, Tunisko

Tunisko (Hammamet): last minute dovolená (4*) s All Inclusive za 9 290 Kč

Hotel Playamar, S'Illot, Mallorca, Španělsko

Mallorca (sleva 50%): 8 denní polopenze u krásné pláže za 11 990 Kč

Hotel Mary Bill, Santorini, Řecko

Řecko (Santorini): dovolená na kouzelném řeckém ostrově za 13 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.