Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Informace držím aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 08. ledna 2024.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučuji, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každý měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tato stránka neposkytuje žádné informace o nástrahách moře, zejména pak o žralocích. Ti byli v souvislosti s bezpečností při dovolené v Egyptě v minulých letech často skloňováni, především po smrtelném zranění, kterému podlehl český turista. Podrobně si o nebezpečí útoku žraloků v Egyptě přečtěte zde. Poslední podobný útok byl zaznamenán 27. října 2020 v letovisku Sharm el-Sheikh.

Zároveň upozorňuji, že k cestám do Egypta je až na výjimky potřeba vízum. S dostatečným předstihem si zjistěte, zda vízum do Egypta potřebovat budete či nikoliv.

Bezpečnost v době pandemie Covid-19

Zdravotní rizika spojená s nákazou koronaviru aktuálně v Egyptě existují stejně tak jako kdekoliv jinde na světě. Egyptskou stranou byla přijata nejrůznější opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci Covid-19. Veškeré informace na toto téma naleznete v textu o koronaviru v Egyptě, prostřednictvím kterého mapuji nejnovější nařízení a podmínky pro vstup do Egypta i aktuální požadavky pro návrat z Egypta zpět do ČR.

Opatření, jež zvyšují zdravotní bezpečnost, jsou přijata i v samotných resortech. Prostory v hotelech jsou často dezinfikovány, personál nosí roušky, jídlo je servírováno přímo na talíř, nikoliv prostřednictvím švédských stolů, hotely fungují na 50% své kapacity, jsou zavřené některé restaurace a zrušeny jsou mnohé animační programy.

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

  • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
  • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
  • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz níže)
Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel, Gíza, apod.).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo samostatné, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádím kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova. To dokazuje i skutečnost toho, že zde letecký provoz není pouštěn do letových hladin nižších než FL280 (cca 8 500 metrů) – kvůli obavám z dostřelu zbraní ze země.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

 

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlašují zákazy vycházení. Ty většinou omezují pohyb venku mezi 19. a 6. hodinou. Nejčastěji platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahují cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí. V samotném městě Al-Aríš bývají zákazy kratší, typicky trvají od 1. do 5. hodiny ranní.

 

2. Vnitrozemský Egypt

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto cestu do tohoto regionu plánuje, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny, buď samostatné nebo napojené na Al-Káidu nebo Daesh-Sinai. Je zde proto riziko únosů! Únosci nerozlišují, zda jste vládní úředník, humanitární pracovník nebo turista.

 

3. Bir Tawil a Hala’ib Triangle

Mezi potencionálně nebezpečné regiony patří i oblast Bir Tawil a oblast Hala’ib Triangle. Oba regiony leží na egyptsko-súdánské hranici.

Bir Tawil je menší neobydlený vnitrozemský region, který si oficiálně žádná ze zemí nenárokuje. Východně od něj se nachází tzv. Hala’ib Triangle, větší oblast při pobřeží Rudého moře zaujímající rozlohu 20 580 km čtverečních. Na rozdíl od Bir Tawil je Hala’ib Triangle je předmětem dlouhodobých teritoriálních sporů mezi oběma zeměmi. V současné době je spravován Egyptem.

 

4. Velké Káhira

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety. Ovšem ani to 100% bezpečnost neznamená.

4.8.2019 – bomba nastražená v automobilu vybuchla v centru Káhiry ve čtvrti Al Manial a usmrtila nejméně 20 osob.

19.5.2019 – pomocí domácky vyrobené výbušniny došlo u Gízských pyramid, v podobném místě jako v prosinci 2018, k bombovému útoku na turistický autobus, při kterém bylo zraněno 17 lidí. (viz „Roadside bomb injures tourists on bus near Giza pyramids„)

28.12.2018 – na předměstí Káhiry nedaleko pyramid na Marioutiya street byl spáchán bombový útok prokazatelně zamířený proti turistům. Cílem se stal turistický autobus, výbušnina byla schována na silnici za rohem domu a explodovala v době, kdy místem autobus projížděl. Zemřeli 4 lidé, z toho 3 turisté z Vietnamu.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Řada hotelových resortů v Egyptě, nejen v Marsa Alam a v Hurghadě, má své vlastní security služby, které areály hlídají. Větší nebo samostatně stojící hotely mají hlídané vjezdové brány, přes které by se do resortu neměl dostat nikdo, kdo tam nepatří.

Nebezpečí v Egyptě nemusí nutně být pouze ze strany lidí. V některých oblastech (hlavně v Marsa Alam) pobíhají toulající se psi. Od nich hrozí pokousání. Pokud se toto týká okolí vašeho hotelu, měli byste na to být upozorněni delegátem a pokud ne jím, jistě vás upozorní hotelový personál, až vás uvidí, že chcete areál resortu opustit.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Bezpečnost v Káhiře

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad. Následky výbušniny byly pro let fatální.

Bezpečnost v Tabě

Taba je letovisko na Sinaji, leží u zálivu Aqaba a je velmi blízko egyptsko-izraelské hranice a izraelského Eilatu. Řadu let sem z důvodu bezpečnosti cestovní kanceláře vůbec zájezdy nenabízely. Od listopadu 2018 sem začaly opětovně létat přímé spoje z Polska (z Varšavy a z Katowic), české cestovní kanceláře, potažmo přímá letecká spojení z ČR následovala na jaře 2019. S příchodem koronaviru v roce 2020 byly však spoje opětovně zrušeny, což trvá dodnes.

Na letišti v Tabě každé letadlo po znovuobnovení spojů vřele vítali. A byť se z letiště k hotelům jezdilo v konvojích, kvůli bezpečnosti, region byl a v tuto v tuto chvíli stále je stabilní. V poslední době zde k žádným útokům na západní cíle nedošlo.

Poslední informace od těch, kteří Tabu v uplynulých měsících navštívili, je, že region působí bezpečně. Platí ale prozatím doporučení po setmění pro jistotu nevycházet z hotelu (např. Strand Taba Heights Beach Golf Resort). Ještě dodám, že tamní legislativa nařizuje, aby v každém autobuse, který veze turisty, byl přítomný alespoň jeden policista. To se tedy týká jak dopravy z letiště, tak výletů po okolí.

Bezpečnostní doporučení

V Egyptě se doporučuji řídit následujícími základními bezpečnostními zásadami:

1. Nezůstávejte v mikrobusech jako poslední

To platí zejména pro lidi cestující na vlastní pěst, kteří k dopravě využívají různé autobusové a mikrobusové spoje. Když zůstane v dopravním prostředku jako poslední, vystavujete se zvýšenému riziku toho, že budete okradeni.

 

2. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Tak jako to platí pro bezpečnost v Turecku, platí to i pro Egypt i pro kterékoliv jiné místo na světě. Pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

  • 25. ledna
  • 30. června
  • 1. července
  • 14. srpna
  • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

 

3. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

 

4. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

 

5. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučuji přednostně využívat skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

 

6. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

 

7. Nevěřte nikomu, kdo tvrdí, že vás zná

Typicky to začíná větou „Hello my friend, I know you from the hotel, …“. Často podle hotelového náramku poznají, z kterého resortu jste, o to pak vypadají věrohodněji. Nikomu takovému nevěřte! Nikdy vás neviděl. Právě vám lže. A pravděpodobně vás krátce provedete po okolí, ale vzápětí skončíte v některém z jeho spřátelených krámků.

Egypt beduín

8. Pořiďte si egyptskou SIM kartu

Při cestách po cizí zemi se hodí mít při ruce mobilní internet. Použijete-li českou SIM kartu, nedoplatíte se. Je proto dobré zvážit koupi egyptské SIM karty – ať už pouze s předplacenými daty nebo s kombinací dat a volných minut na volání.

 

9. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

 

10. Mějte u sebe tato telefonní čísla

  • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
  • policie: 122
  • záchranná služba: 123
  • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám. Příkladem z poslední doby je třeba již výše zmiňovaná exploze auta s výbušninou v centru Káhiry z 4.8.2019, při které zahynulo 20 lidí nebo střelba z 2.11.2018 v provincii Minya (pod Káhirou u Nilu) na autobus, v němž byli křesťanští Koptové. Při útoku, ke kterému se přihlásila právě skupina Daesh-Sinai, zemřelo 7 lidí.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou ojedinělé. Bohužel se čas od času stávají, posledním byl bombový útok na autobus v Káhiře v květnu 2019. Následkem každého takového činu však bývá bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   668
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
  • Odpovědět

    Dobrý den,je bezpečné když jede žena sama do Egypta? Oblast Sharm El Sheikh Hotel Safir Dahab Resort. Děkují

    • Odpovědět

      Dobrý den Martino, pokud se budete zdržovat v letovisku, v hotelu především, tak není čeho se obávat a to ani v případě oblasti Sharm el Sheikhu.

  • Odpovědět

    Dobrý den, letíme začátkem září do hotelu Jaz Mirabel v Sharm El Sheikh. Mám otázku, zda je tam bezpečno nebo je lepší se této lokalitě vyhnout a jak je to s obavami útoků žraloka. Děkuji za odpověď

    • Odpovědět

      Dobrý dne Martino, Sharm el Sheikh jako takový je dle mých aktuálních informací bezpečný, z hlediska pobytu v hotelu úplně, z hlediska pohybu po letovisku ale také, a není třeba proto mít nějaké obavy.

      Hotel Jaz Mirabel nabízí buď koupání v takové menší laguně (dá se v ní s opatrností koupat i za odlivu, ale je v ní max po pás vody), laguna je bezpečná, alternativně lze chodit přes poměrně dlouhé molo do hluboké vody na volné moře, tam vám samozřejmě riziko nějaké žraloka nikdo 100% nevyloučí.

  • Odpovědět

    Dobry den,
    prosim planujeme zacatek kvetna do Egypta- nedoporucuje se Sinajsky polooostrov , ale na jihu ( hotel Steigenberger Alcazar) Sharm el Sheikh uz je v bezpecnostni mape MVZ zaznaceny jako zeleny. co si myslite? zajezd znacne zlevnili neni to nahodou nebezpecnou lokalitou? dekuji

    • Odpovědět

      Dobrý den Jano, Sinaj je dlouhodobě problematické území, ale týká se to její severní a centrální části, nikoliv jihu. Za mě není třeba mít aktuální z cest do Sharm el Sheikhu nějaké obavy.

  • Odpovědět

    Dobrý den, zaujala nás nabídka na dovolenou v červnu 2024, Egyptt Sharm El Sheikh, hotel Amwaj Oyoun rezort& casino, je to bezpečné, nebo máme raději zvolit jinou destinací ? Děkuji Vlasta

    • Odpovědět

      Dobrý den Vlasto, ano, je to sice Sinaj, ale aktuálně je dle mne dostupných informací v Sharm el Sheikhu klid a bezpečno podobně jako v letoviscích typu Hurghada. Nemyslím si, že jsou v tuto chvíli na místě nějaké bezpečností obavy. Hotel samotný neznám, neumím ho tedy posoudit.

  • Odpovědět

    Dobrý den,
    za týden máme s dětmi (8+5 let) a manželem letět do Hurghade a poté přejezd do Safagy hotel Menaville. Jaká je prosím bezpečnostní situace v tomto místě? Je tady riziko výskytu žraloků nějak vyšší než v jiné oblasti? Máme odlétát brzy ráno zpět do ČR – vzniká nám nějaké vyšší riziko při přejezdu z hotelu zpět do Hurghade v brzkých ranních hodinách cca ve 3 ráno? Jsem nalomena změnit destinací, mám strach z útoku. Děkuji za informace. Veronika

    • Odpovědět

      Dobrý den Veroniko, popravdě se není moc čeho obávat, všechny hotely jsou hlídané a většina z nich má vlastní security bránu, přes kterou služba nikoho, kdo v resortu nemá co dělat, nepustí. Přejezd je skupinový, autobusem nebo nějakým větším shuttlem, nijak bych se být vámi toho nebál. Riziko žraloka samozřejmě nepatrné existuje, u Menaville resortu je vstup pozvolný rovnou do volného moře, není tu žádná laguna, která by byla přírodní bariérou. Ale opět, to nebezpečí je tak malé, že není třeba se tím nechat nějak znervózňovat. Skutečně 🙂

  • Odpovědět

    Dobrý den. Děkuji za odpověď. Koukal jsem na mapy a fotky z resortu a „průplav“ do otevřeného moře by měl být chráněn sítí. Nevím, jestli to je jen na oko a síť má jen pár metrů nebo je až ke dnu. Je to má první dovolená v Egyptě a toho se opravdu bojím asi víc než toho, že spadne letadlo nebo mě po celou dobu dovolené bude trápit Faraonová pomsta.

  • Odpovědět

    Dobrý den, letím 15. 5. do Hurghady. Konkrétně do hotelu Aqua Joy resort. Hotel má vlastní umělou lagunu. Z čeho mám největší strach, tak je napadnutí žralokem. Chtěl bych se proto zeptat, jestli v takových lagunách je to bezpečnější než na pláži s „otevřeným mořem“. Předem děkuji.

    • Odpovědět

      Dobrý den Honzo, ano, je to taková umělá laguna, která ale mám dojem je s volným mořem propojená. Každopádně jednoznačně je takové místo bezpečné, riziko setkání s žralokem nulové, určitě je to z tohoto pohledu lepší, než koupání v otevřeném moři (což se zde také dá, pokud byste využil zdejší molo).

  • Odpovědět

    Dobrý den, je bezpečný hotel PYRAMISA BEACH RESORT ?
    Letíme tam 2.5.2024
    Taky by mě zajímalo, jak je to tam s čistotou a hygienou?
    Hrozí tam útok žraloka ?

    Děkuji za odpověď.

    • Odpovědět

      Dobrý den Martine, hotel je za hlídanou vjezdovou bránou, bezpečný tedy je. Malou nevýhodou je fakt, že je dost oblíbený mezi místními (ale to je závislé na konkrétních termínech). Vstup do moře je pozvolný, ne do žádného zálivu či laguny, ale zkrátka pomalu do volného moře, takže teoretické riziko žraloka tu existuje. Ostatně konkrétně v této oblasti došlo k útoku v létě 2022 a následně tu bylo několik dní koupání v moři zakázáno. Jen říkám fakta, nechci vás tím nějak znepokojovat, není čeho se více méně bát, to nebezpečí se blíží nule.

  • Odpovědět

    Dobrý den, Marsa Alam, hotel s cestovkou, konec března, žena s 4 letym dítětem. Je to bezpečné ??

    • Odpovědět

      Dobrý den, hotely jsou hlídané, mají vlastní ostrahu, která do areálu nikoho, kdo tam nemá co dělat, přes vjezdovou bránu nepustí. V hotelech v Marsa Alam jsou hlavně Evropané, případně Rusové. Takže je to tu opravdu bezpečné, není čeho se bát.

  • Odpovědět

    Dobrý den letíme začátkem dubna do Hurghady ,v té době je tam ramadán ,jak moc se nás to dotkne? týká se to i omezení výletů? A je bezpečné pohybovat se po městě Hurghada?

    • Odpovědět

      Dobrý den Stando, nedotkne se vás to prakticky vůbec, na provozu hotelů to alespoň na základě mých zkušeností není moc poznat, na výlety to také nemá vliv. Hurghada je dost turistická, osobně odrazuji lidi od toho se pohybovat večer v odlehlejších částech města, ale na pobřeží v blízkosti hotelů je to přes den i večer bez problému.

  • Odpovědět

    Dobrý den, prosím plánujeme cestu do Marsa Alam za účelem windsurfu, máme vybraný hotel 1 km od půjčovny, je prosím pohyb v Egyptě mimo resort povolený? Dostaneme se z hotelu na pláž k půjčovně , například i pěšky pokud je to 1 km? Moc děkuji

    • Odpovědět

      Dobrý den Karolíno, v Marsa Alam se dá chodit mimo hotely bez problému, takže k windsurf centru po pláži bez problému dojdete. Osobně bych spíš však doporučil volit hotel, přímo u kterého windsurf centrum je. Třeba Dream Lagoon nebo Casa Mare Resort.

  • Odpovědět

    Dobrý den,
    chtěla bych se zeptat na oblast Masrsan Matrouh, kam bych chtěli letět na dovolenou, je to bezpečné. děkuji

    • Odpovědět

      Dobrý den Barboro, resorty zde bezpečné jsou, jsou hlídané a typicky přilehlé pláže mohou využívat jen hoteloví hosté. Na druhou stranu tu je běžné, že vidíte vojáky se samopaly, že autobusy z letiště doprovází ozbrojený doprovod, takže individuální pohyb mimo areály hotelů moc nedoporučuji.

  • Odpovědět

    děkuji za odpověd Eva

  • Odpovědět

    dobrý den v květnu letíme do Hurgady ,je to bezpečné Eva

    • Odpovědět

      Dobrý den Evo, ano Hurghada je bezpečná, kór pokud se budete pohybovat v turistických lokalitách, budete vesměs na hotelu a hotelové pláži, tak žádné nebezpečí nehrozí.

  • Odpovědět

    Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak hodně je nebezpečné v dnešní době jet na Káhiry a na pyramidy, samozřejmě s cestovkou.

    • Odpovědět

      Dobrý den Týno, za mne při skupinovém výletu je to bez problému a nějaké obavy nejsou moc na místě. K pyramidám jezdí mnoho zahraničních turistů a nějaké incidenty tu jsou spíše výjimečné.

  • Odpovědět

    Dobry den,zeptam se na bezpečnost v obladti Marsa Alam.Letime 17.11.2023

    • Odpovědět

      Dobrý den Ivo, není moc čeho se bát. Na letišti nasednete do autobusu, ten vás odveze do hotelu, všechny hotely jsou hlídané, mají vlastní vjezdové brány a security služby, které cizí lidi do areálů nepustí.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.