Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Informace držím aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 04. ledna 2023.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučuji, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každý měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tato stránka neposkytuje žádné informace o nástrahách moře, zejména pak o žralocích. Ti byli v souvislosti s bezpečností při dovolené v Egyptě v minulých letech často skloňováni, především po smrtelném zranění, kterému podlehl český turista. Podrobně si o nebezpečí útoku žraloků v Egyptě přečtěte zde. Poslední podobný útok byl zaznamenán 27. října 2020 v letovisku Sharm el-Sheikh.

Zároveň upozorňuji, že k cestám do Egypta je až na výjimky potřeba vízum. S dostatečným předstihem si zjistěte, zda vízum do Egypta potřebovat budete či nikoliv.

Bezpečnost v době pandemie Covid-19

Zdravotní rizika spojená s nákazou koronaviru aktuálně v Egyptě existují stejně tak jako kdekoliv jinde na světě. Egyptskou stranou byla přijata nejrůznější opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci Covid-19. Veškeré informace na toto téma naleznete v textu o koronaviru v Egyptě, prostřednictvím kterého mapuji nejnovější nařízení a podmínky pro vstup do Egypta i aktuální požadavky pro návrat z Egypta zpět do ČR.

Opatření, jež zvyšují zdravotní bezpečnost, jsou přijata i v samotných resortech. Prostory v hotelech jsou často dezinfikovány, personál nosí roušky, jídlo je servírováno přímo na talíř, nikoliv prostřednictvím švédských stolů, hotely fungují na 50% své kapacity, jsou zavřené některé restaurace a zrušeny jsou mnohé animační programy.

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

 • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
 • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
 • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz níže)
Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel, Gíza, apod.).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo samostatné, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádím kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova. To dokazuje i skutečnost toho, že zde letecký provoz není pouštěn do letových hladin nižších než FL280 (cca 8 500 metrů) – kvůli obavám z dostřelu zbraní ze země.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

 

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlašují zákazy vycházení. Ty většinou omezují pohyb venku mezi 19. a 6. hodinou. Nejčastěji platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahují cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí. V samotném městě Al-Aríš bývají zákazy kratší, typicky trvají od 1. do 5. hodiny ranní.

 

2. Vnitrozemský Egypt

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto cestu do tohoto regionu plánuje, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny, buď samostatné nebo napojené na Al-Káidu nebo Daesh-Sinai. Je zde proto riziko únosů! Únosci nerozlišují, zda jste vládní úředník, humanitární pracovník nebo turista.

 

3. Bir Tawil a Hala’ib Triangle

Mezi potencionálně nebezpečné regiony patří i oblast Bir Tawil a oblast Hala’ib Triangle. Oba regiony leží na egyptsko-súdánské hranici.

Bir Tawil je menší neobydlený vnitrozemský region, který si oficiálně žádná ze zemí nenárokuje. Východně od něj se nachází tzv. Hala’ib Triangle, větší oblast při pobřeží Rudého moře zaujímající rozlohu 20 580 km čtverečních. Na rozdíl od Bir Tawil je Hala’ib Triangle je předmětem dlouhodobých teritoriálních sporů mezi oběma zeměmi. V současné době je spravován Egyptem.

 

4. Velké Káhira

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety. Ovšem ani to 100% bezpečnost neznamená.

4.8.2019 – bomba nastražená v automobilu vybuchla v centru Káhiry ve čtvrti Al Manial a usmrtila nejméně 20 osob.

19.5.2019 – pomocí domácky vyrobené výbušniny došlo u Gízských pyramid, v podobném místě jako v prosinci 2018, k bombovému útoku na turistický autobus, při kterém bylo zraněno 17 lidí. (viz „Roadside bomb injures tourists on bus near Giza pyramids„)

28.12.2018 – na předměstí Káhiry nedaleko pyramid na Marioutiya street byl spáchán bombový útok prokazatelně zamířený proti turistům. Cílem se stal turistický autobus, výbušnina byla schována na silnici za rohem domu a explodovala v době, kdy místem autobus projížděl. Zemřeli 4 lidé, z toho 3 turisté z Vietnamu.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Řada hotelových resortů v Egyptě, nejen v Marsa Alam a v Hurghadě, má své vlastní security služby, které areály hlídají. Větší nebo samostatně stojící hotely mají hlídané vjezdové brány, přes které by se do resortu neměl dostat nikdo, kdo tam nepatří.

Nebezpečí v Egyptě nemusí nutně být pouze ze strany lidí. V některých oblastech (hlavně v Marsa Alam) pobíhají toulající se psi. Od nich hrozí pokousání. Pokud se toto týká okolí vašeho hotelu, měli byste na to být upozorněni delegátem a pokud ne jím, jistě vás upozorní hotelový personál, až vás uvidí, že chcete areál resortu opustit.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Bezpečnost v Káhiře

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad. Následky výbušniny byly pro let fatální.

Bezpečnost v Tabě

Taba je letovisko na Sinaji, leží u zálivu Aqaba a je velmi blízko egyptsko-izraelské hranice a izraelského Eilatu. Řadu let sem z důvodu bezpečnosti cestovní kanceláře vůbec zájezdy nenabízely. Od listopadu 2018 sem začaly opětovně létat přímé spoje z Polska (z Varšavy a z Katowic), české cestovní kanceláře, potažmo přímá letecká spojení z ČR následovala na jaře 2019. S příchodem koronaviru v roce 2020 byly však spoje opětovně zrušeny, což trvá dodnes.

Na letišti v Tabě každé letadlo po znovuobnovení spojů vřele vítali. A byť se z letiště k hotelům jezdilo v konvojích, kvůli bezpečnosti, region byl a v tuto v tuto chvíli stále je stabilní. V poslední době zde k žádným útokům na západní cíle nedošlo.

Poslední informace od těch, kteří Tabu v uplynulých měsících navštívili, je, že region působí bezpečně. Platí ale prozatím doporučení po setmění pro jistotu nevycházet z hotelu (např. Strand Taba Heights Beach Golf Resort). Ještě dodám, že tamní legislativa nařizuje, aby v každém autobuse, který veze turisty, byl přítomný alespoň jeden policista. To se tedy týká jak dopravy z letiště, tak výletů po okolí.

Bezpečnostní doporučení

V Egyptě se doporučuji řídit následujícími základními bezpečnostními zásadami:

1. Nezůstávejte v mikrobusech jako poslední

To platí zejména pro lidi cestující na vlastní pěst, kteří k dopravě využívají různé autobusové a mikrobusové spoje. Když zůstane v dopravním prostředku jako poslední, vystavujete se zvýšenému riziku toho, že budete okradeni.

 

2. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Tak jako to platí pro bezpečnost v Turecku, platí to i pro Egypt i pro kterékoliv jiné místo na světě. Pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

 • 25. ledna
 • 30. června
 • 1. července
 • 14. srpna
 • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

 

3. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

 

4. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

 

5. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučuji přednostně využívat skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

 

6. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

 

7. Nevěřte nikomu, kdo tvrdí, že vás zná

Typicky to začíná větou „Hello my friend, I know you from the hotel, …“. Často podle hotelového náramku poznají, z kterého resortu jste, o to pak vypadají věrohodněji. Nikomu takovému nevěřte! Nikdy vás neviděl. Právě vám lže. A pravděpodobně vás krátce provedete po okolí, ale vzápětí skončíte v některém z jeho spřátelených krámků.

Egypt beduín

8. Pořiďte si egyptskou SIM kartu

Při cestách po cizí zemi se hodí mít při ruce mobilní internet. Použijete-li českou SIM kartu, nedoplatíte se. Je proto dobré zvážit koupi egyptské SIM karty – ať už pouze s předplacenými daty nebo s kombinací dat a volných minut na volání.

 

9. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

 

10. Mějte u sebe tato telefonní čísla

 • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
 • policie: 122
 • záchranná služba: 123
 • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám. Příkladem z poslední doby je třeba již výše zmiňovaná exploze auta s výbušninou v centru Káhiry z 4.8.2019, při které zahynulo 20 lidí nebo střelba z 2.11.2018 v provincii Minya (pod Káhirou u Nilu) na autobus, v němž byli křesťanští Koptové. Při útoku, ke kterému se přihlásila právě skupina Daesh-Sinai, zemřelo 7 lidí.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou ojedinělé. Bohužel se čas od času stávají, posledním byl bombový útok na autobus v Káhiře v květnu 2019. Následkem každého takového činu však bývá bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   604
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den. Už dlouho mě láká Egypt, ale chtěl bych ho projet na vlastní pěst. Můj plán je půjčit si auto a procestovat ho. Nedokážu ale odhadnout zda je to dobrý či špatný nápad. Některé články říkají ano, jiné zase rozhodně ne. Moje představa je projet část kolem Nilu. Jaký na to máte názor?

  • Odpovědět

   Dobrý den, ačkoliv jsem na podobný dotaz už před pár dny reagoval, nejsem si jistý, zda jste to byl vy nebo někdo jiný. Každopádně můj názor je takový, že půjčení auta v Egyptě není moc dobrý nápad. Prvně tu jsou v tomto ohledu dost omezené možnosti, dále pravidla na silnicích tu moc neexistují, řada značek buď chybí úplně nebo je v arabštině, navíc jako turista byste na některé delší přejezdy potřeboval speciální povolení. Z těchto důvodů to osobně moc nedoporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rád bych se zdovolením zeptal. Letíme s rodinnou koncem října poprvé do Egypta. Na Hurgadu hotel Pyramisa Sahl Hasheesh.
  Mohl bych se zeptat na bezpečnost jak okolí, tak plavání v moři v daném místě?
  Případně doporučení výletu poblíž? (asi ne na celý den)
  Předem děkuji Petr

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, váš hotel je již mimo Hurghadu samotnou, v jeho okolí je sem tam jen další hotelová zástavba, ale rozhodně ne hotel na hotelu. Oblast je bezpečná a nemám informace o tom, že by zde něco při pohybu v této lokalitě hrozilo. Co se koupání v moři týče, tak zde jste trefil přesně tu oblast, kde bohužel začátkem tohoto léta došlo k fatálním útokům žraloka, viz útoky žraloka u Hurghady 2022. Zákaz koupání v moři zde platil několik dní, dnes je vstup samozřejmě bez omezení. Byla to ojedinělá událost, chtěl jsem na ni upozornit, nikoliv vás jakkoliv vyděsit. Jinak pláž tu pěkná, písečná, s dobrým vstupem do moře a dokonce tu je v moři k vidění i několik korálů (což pro Hurghadu není až tak typické).

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme si příští rok v Hurghádě pronajmout na delší dobu apartmán s bazénem. Přemýšlíme jestli s veřejnou nebo soukromou pláží někde jsem, ale četla že veřejná není pro Evropany bezpečná. Nechápu proč, když ve městě jako takovém se bezpečné cítíme,dekuji za odpověď. Vlaďka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko, bohužel jsou známé případy, kdy na plážích došlo k útokům na západní turisty, viz. i jedna pasáž v článku výše. Ano, jsou to ojedinělé případy, ale tím, že budete trávit čas na neveřejných plážích, tak určitě nic nezkazíte. To je můj názor.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v září se chystám (sama) na týden do oblasti El Gouna, do hotelu Three Corners Rihana Resort. Chci se Vás zeptat, zda máte nějakou zkušenost s uvedenou lokalitou a hotelem?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, El Gouna je hodně turistické místo, je tu poměrně dost západních turistů, ať už v hotelech nebo v nejrůznějších apartmánech. Z mého pohledu je tato lokalita výrazně bezpečnější, než např. Hurghada. Konkrétní zkušenost s hotelem nemám, takže k němu bohužel nic říct neumím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se prosím zeptat na bezpečnost v hlavním městě a jak jsou zhruba drahé hotely (nějaká rozumná úroveň, něco jako *** vČesku zhruba).Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko, v Káhiře doporučuji obezřetnost, pečlivě si hlídat své věci, nemít nic cenného viditelně na sobě. Riziko drobných krádeží, ale i riziko toho, že vás zde natáhnout, ať už v taxi či při nákupu čehokoliv jiného je poměrně vysoké. Vyšší než v přímořských letoviscích u Rudého moře. Cenově vycházejí hotely jako u nás, dobrý a dobře hodnocený hotel lze sehnat od 1500 Kč na noc za pokoj.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 14.8. letíme do Egypta,Hotel Aqua Joy Resort By Sunrise
  Dočetla jsem se,že tento den se zrovna nedoporučuje k cestě do Egypta a prosím máte nějaké bližší informace k tomuto hotelu prosím,co se týče služeb a pláže?,už máme zaplaceno a zjistila jsem,že je u hotelu jen nějaká nehezká laguna.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino, hotel jako takový je bez problémů. Poměrně kvalitní, čistý, dobré jídlo, slušný personál, pěkné bazény i tobogány. Problémem je, jak správně píšete, ta pláž. Malá, umělá, koupání ne úplně hezké, byť voda je čistá. Konstrukce několika mol, po kterých se dá chodit i na nich ležet. Takže při koupání vlastně plavete v laguně vedle mola, dá se chodit na konec mola, kde to je o něco lepší.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se Vás zeptat zda máte nějaké informace o hotelu Aqua joy resort by sunrise v Hurghadě? Hlavně jestli je tam Bezpečno, jaké je moře, zda je potřeba mít boty do vody a prostředí? A jestli víte něco o Covidové situaci i jsme plně očkovaní tedy jesli to v Hurghadě platí máme v plánu letět v září. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Pavla.

 • Odpovědět

  Zdravím Vás.

  Požadavky určitě na more nemám jen abych tam nemusel lest v “bagančatech”. 🙂
  Hlavně mi jde o hezké prostředí hotelu, příjemný personál a bezpečnost! Většinu času bych stejně než u more proležel u hotelového bazénu.

  Děkuji…

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   v tom případě bych v Marsa Alam volil Pickalbatross resort (velmi pěkný nový hotel se spoustou bazénů, byť u něho je potřeba počítat s tím, že vstup do moře je z písečné pláže spíše po oblázcích, než-li po písku). Nebo u Safagy (jižně od Hurghady) hotel Imperial Shams Abu Soma, popřípadě v Makadi Bay u Hurghady hotel Stella Di Mare Beach Resort & Spa (velmi dobré služby, také hodně bazénu a obecně velmi příjemně působící areál, ovšem přístup do moře přes molo).

 • Odpovědět

  Děkuji za informace.
  Jestli by jste mi mohl poradit nějaký hezky, klidný, bezpečný hotel (někde v ústraní), se soukromou pláží.

  Předem Vám moc děkuji, ať se daří!

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   požadavky na moře a pláž nějaké máte? Myslím ve smyslu vstupu do moře, podmínek na šnorchlování, apod.

 • Odpovědět

  Hezky den, Lukáši. Jak je to nyní se situací v Marsa Alam a mate tipy na nějaký klidný a hlavně BEZPEČNÝ hotel pouze pro valeni se na lehatku a popíjení drinku? 🙂

  Děkuji. PAVEL

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, z hlediska bezpečnostního patří Marsa Alam v Egyptě dlouhodobě k těm nejlepším volbám a platí to i v současné době. Snížená bezpečnost je spíše na Sinaji nebo v oblasti Káhiry – právě tam byly spáchány i poslední mě známé útoky na civilisty (v květnu 2019 poblíž pyramid v Gíze a rovněž v listopadu 2019, kdy explodovala výbušnina nastražená v autě v káhirské čtvrti Manial).

   Je potřeba počítat s některými protikoronavirovými opatření v jednotlivých reosrtech – jejich cílem je ale samozřejmě vaši bezpečnost zvyšovat, nikoliv snižovat.

   Máte nějaké konkrétnější požadavky na hotel? Kvalita, dostupnost šnorchlování, vstup do vody z mola nebo bez?

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  poslední týden v květnu jsem s přáteli na jachtě v Sataye, část z nich zůstává další týden v Abu Dabbab Lodge. Také si pobyt prodlužuji, ale chtěla jsem jej využít na návštěvy dalších míst v Egyptě – památky, příp. plavba po Nilu. Původně jsem uvažovala o individuální turistice, ale to zjevně není dobrý nápad. Využila bych proto nabídky CK. Prosím můžete mi nějakou doporučit? Pokud by byla s českým průvodcem, bylo by to fajn. Zatím jsem objevila LMHOLIDAY.COM – vícedenní výlety dělají, ale protože jsem sama, je malá pravděpodobnost, že v daném termínu bude, jednodenní k dispozici jsou – z Marsa Alam. Obdobně MA TRIPS Marsa Alam. Pro jednodenní výlety bych se ubytovala v Marsa Alam – předpokládám, že to není problém, i když budu sama.
  Díky moc za Váš názor, rady i doporučení. Iva

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   pošlu vám pár odkazů přímo na vás email – většina z toho ale budou výlety typu lmholiday, jinými slovy si myslím, že bude trochu problém to absolvovat samostatně. Ale to je pak spíš otázka přímo na jednotlivé cestovní agentury, zda pořádají také výlety ve větších skupinách, ke kterým byste se mohla přidat. Mimo internet se pak hodně podobných aktivit nabízí přímo v jednotlivých hotelech, tam to není problém zajistit ani pro jednotlivce. Jenže pokud to správně chápu, vy v hotelu moc neplánujete pobývat. Pak by došlo taky na paradox toho, že platíte za hotel a přitom platíte ještě za výlety, tedy hotel ani moc nevyužíváte…

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s bezpečností v oblasti SHARM-EL-SHEIKH .. hotel FARAANA resort ☆☆☆☆ … chtěli bychom tam letět v Srpnu na dovolenou a máme jisté obavy ..už jen kvůli lokalitě, kde se právě oblast nachází.. mohu poprosit o radu a nějaké informace o této oblasti .. děkuji moc, Kobr.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslave,

   Sharm el Sheikh je oblast, která má v posledních letech bezpečnost stabilní. Normálně se sem může jezdit. Ano, nachází se na Sinaji, ale západním turistům se nedoporučuje jezdit především do severní části Sinaje + s opatrností do jejich vnitrozemských částí. Jižní cíp poloostrova, kde se letovisko nachází, je bez problému. Resorty tu mívají vlastní ochranky a jsou tedy hlídané. Není zde problém se pohybovat ani mimo hotel, třeba na místní trhy, k mešitě apod. Výlety mimo letovisko doporučuji absolvovat ale v rámci skupinových zájezdů. Jinak hotel Faraana resort je takový průměrný, jak z hlediska služeb, tak ubytování. Doporučuji spíše méně náročným lidem, asi jeho hlavní výhodou je pak moře a pláž. Z pláže je možný opatrný pozvolný vstup do moře (což na mnoha místech v Sheikhu většinou nelze).

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám v plánu týdeníky výlet s průvodcem terénním autem do pouště k oazam západně od Káhiry… stanování atd. Mate s tím nějaké zkušenosti? Je to bezpečné? Dekuji David

  • Odpovědět

   Dobrý den Davide,

   asi vím, jaké oázy myslíte (Siwa, Qara apod…), ale sám já s tímhle regionem žádné zkušenosti nemám. Pokud budete mít znalého průvodce, který ví, co dělá, tak to problém asi nebude. Pokud bych se měl rozhodnout toto také podniknout, určitě bych já osobně volil ale nějakou větší skupinu (třeba alespoň o 5 terénních autech). Jet úplně sám s průvodcem, tak jste mnohem víc zranitelnější.

 • Odpovědět

  Dobry den,muzu se prosim zeptat na hotel TITANIC BEACH SPA AQUA?
  Chceme jet v cervenci s 9 let synem.Jedna se mi o bezpecnost a kvalitu hotelu.Je aquapark opravdu tak uzasny a more( podle recenzi) na plazi u hotelu pri odlivu po kolena?Pripadne,doporucite nam jiny lepsi hotel s aquaparkem?Moc Vam dekuji,Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   k hotelu Titanic Beach Spa & Aquapark jsem se vyjadřoval před zhruba tři čtvrtě rokem – podívejte se na moji reakci. Dle mého názoru je bezpečnost zde v pořádku, jak samotný areál, tak pláž zde má ochranku, služby jsou na takové standardní úrovni, určitě tu je prostor pro řadu vylepšení. Ano, s tím extrémně pozvolným vstupem do moře to je pravda. Je tu poměrně dlouhá mělčina, která vám nedovolí si zaplavat. Je zde 450 metrů dlouhé molo, po kterém lze jít k hlubšímu moři (na konci mola se ale hlavně šnorchluje).

   Ve stejné lokalitě, jen o kus blíž k letišti je například hotel Alibaba Palace (ten je lepší, tobogány má také a má lepší přístup do moře, popřípadě lze chodit na pláže okolních hotelů). Mé další tipy na hotely s tobogány pak najdete zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme letět do Egypta konec února s 2 dětmi do hotelu Sunrise royal Makadi aqua resort prosím co říkáte na tento hotel a hlavně bezpečnost dekuji moc Tomáš

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   hotel super, dle mého názoru vhodný i pro náročnější klientelu, takže se vám podle mě bude pobyt zde líbit. Strava dobrá, pokoje čisté, působí příjemným světlým dojmem. Děti určitě ocení tobogány i bezproblémový vstup do moře. Co může trochu vadit, je fakt, že prostor ke koupání je vymezen bójkami, ale je stačí, je dostatečně veliký. Celá oblast okolo zálivu Makadi je bezpečná, víceméně výhradně turisticky zaměřené, hotely zde samozřejmě mají i své vlastní ochranky. Nemám sice informace o tom, jakým konkrétním způsobem je hlídaný Royal Makadi Aqua Resort, ale v současné chvíli není potřeba mít v tomto ohledu obavy. Užijte si to.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohla bych se zeptat jak je to v Hurghade a v Marsa Alam mezi vanocema a novým rokem? je to nebezpečné? děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Klaudi,

   v bezpečnosti v termínu mezi vánočními svátky nebývá sebemenší rozdíl oproti zbytku roku. Určitě ne v tom smyslu, že by zde bylo nějak nebezpečněji. Takže buďte bez obav. V hotelových areálech je klid a příležitosti Vánoc a silvestrovského večera se typicky v rámci pobytu podávají slavnostnější večeře. … jediné čemu bych se doporučil vyhnout, je pohyb po Hurghadě jako takové o silvestrovské noci, lepší zůstat v resortu.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chcem tráviť dovolenku v Egypte od 7.12. do 22.12. Chcem sa opýtať kde je lepšie počasie v decembri Hurghada alebo Marea Alam a čo by ste doporučil? A taktiež ktoré hotely by ste doporučil?
  Ďakujem, s pozdravom
  Viera

  • Odpovědět

   Dobrý den Viera,

   ono to je z hlediska prosincového počasí dost na stejno, ale více méně po celou zimu platí, že oblast Marsa Alam je zhruba o 1°C teplejší než právě počasí v Hurghadě. Doporučuji vám se podívat na nedávno sepsaného průvodce výběrem hotelu v Egyptě, kde naleznete plno užitečných tipů na jednotlivého hotely. Pokud i přesto budete s výběrem nějak nerozhodná nebo se budete chtít na něco doptat, tak mi tam nechte komentář a já se vás pokusím dále správně navést. Hezký den.

 • Odpovědět

  Dobry den v decembri by som chcela ist do ejlatu a odial do taby hotel movenpick na hranici z izraelom je to tam bezpečne, aj keď pocestujeme sama?
  Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   bezpečnostní situace je zde už dlouhou dobu stabilní, hlavně co se týče izraelské strany. Tedy není problém absolvovat cestu tak, jak píšete. Podívejte se když tak ještě na tuto moji reakci na dotaz od Ondřeje, kde jsem toto rozebíral trochu detailněji. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  děkuji za odpověď. Už jsme objednali hotel „Radisson Blu Resort El Quseir“. Máte nějaké užitečné informace o tomto hotelu ?

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   řeknu to nejpodstatnější, pláž tu je písečná a prostorná, takže místa dost. Je tu několik písečných vstupů do vody, ve které se dá při přílivu v pohodě i plavat, za odlivu to na plavání moc není (vždycky záleží, jak je ten odliv velký). V moři tady je ale plno ježků, hodí se proto do vody. No a pak je vstup přes molo, které tady má zhruba 100 metrů a z jeho konce je vstup za korál, kde je hloubka a dá se plavat a hlavně šnorchlovat podél korálu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, zda je veliký rozdíl v bezpečnosti a službách mezi 5* a 4* hotelem ?

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   rozdíl v bezpečnosti žádný není – zde má víc vliv to, kde hotel leží, jestli v centru Hurghady a jestli je hned vedle něho veřejná pláž nebo jestli někde tzv. „na samotě“. A ohledně služeb – 5* jsou většinou lepší, i když kór v Egyptě se najde řada výjimek, u kterých bych já osobně dal přednost 4* oproti 5* resortu. Porovnáváte nějaké konkrétní hotely?

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu se informovat na bezpečí v Hurghadě nyní? Chceme jet od 30.11 – 7.12. do hotelu Jasmine palace resort. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,

   aktuálně nevím o žádných problémech. Bez problému lze chodit městem po hlavních třídách nebo si zajít do nákupního centra. Ovšem obojí nebudete mít v pěší vzdálenosti od hotelu. Ten leží v klidné části prakticky na konci hotelové zástavby. Areál hotelu jako takový je rovněž dle mého názoru z bezpečnostního hlediska bez problému. Upozorním vás tady na molo, které tu měří asi 250 metrů – je nutné ho využívat při odlivu, protože moře od pláže zde zcela uteče.

 • Odpovědět

  Dobry den, prosim, jak je mozne, ze jsou cestujici napr. z Marsa Alam prepravovani na letiste do Hurghady v mikrobuse v noci napr. sami dva jen s ridicem – bez delegata, bez ochranky???!

  • Odpovědět

   Dobrý den Karle,

   to je spíš dotaz přímo na konkrétní cestovku. Každopádně vím, že se to děje, hlavně v zimě. Konkrétní cestovka má pravděpodobně koupenou kapacitu na lince z Hurghady (a nikoliv z Marsa Alam), popřípadě v daný den spoj z Marsa Alam vůbec neletí (což se ale neděje moc často, aby v jeden den letělo letadlo do Hurghady, ale nikoliv do Marsy).

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Egypta v období od 21.12. 2019 do 3.1. 2020. Rádi bychom podnikli plavbu po Nilu, návštěvu památek a pár dnů v Káhiře. Je tato cesta bezpečná?

  • Odpovědět

   Dobrý den Stáňo,

   předpokládám, že toto chcete absolvovat v rámci nějakého organizovaného poznávacího zájezdu: Pokud to tak je, není potřeba se ničeho bát. Plavba na Nilu je bez problému, při vstupu na lodě téměř vždy procházíte bezpečnostními rámy, obezřetnost se vyplatí u jednotlivých památek (hlídejte si vaše věci), na druhou stranu ,můj osobní dojem je ten, že třeba prodejci nejrůznějších nepotřebných věcí a suvenýrů už nejsou v takové míře dotěrní jako ještě nedávno bývali. A bezpečnost v Káhiře – je to velké město, hrozí tu různá rizika, ale pokud se budete vyhýbat okrajovým čtvrtím, nebudete zacházet do zapadlých ulic a budete se pohybovat jen po hlavních třídách, tak při normálním pohybu přes den není potřeby mít nějaké zvláštní obavy. Zase ale, na turisticky atraktivních místech jako je Gíza, je potřeba zvýšená opatrnost na všechny své věci.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o radu. S partnerem jsme se na poslední chvíli uvolnili z práce a plánujeme v příštím týdnu dovolenou. Láká na Taba. Byl jste prosím někdo v poslední době? Cítí se na této dovolené turista opravdu bezpečně? Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   osobně ne, ale mám zprávy od několika lidí, kteří zde byli na dovolené nebo touto oblastí cestovali. Resorty jsou bezpečné a hlídané. Z letiště turisté jezdí autobusy, většinou ve větších skupinách několika autobusů, takže i transfery letiště – hotel a zpět jsou bez problému. A sice obecně nejrůznější ministerstva zahraničí varují před individuálním cestováním po této oblasti a určitě i váš delegát vás bude odrazovat, ale věřte, že v současné době zde není žádný problém vzít taxi a někam si dojet (třeba na hranici s Izraelem) a pak dál do Ejlatu. Zkrátka chci tím říct, že toto není severní Sinaj, kde občas hrozí útoky a zákazy vycházení, toto je jižní Sinaj, kde nic podobného neplatí.

  • Odpovědět

   Ještě doplním… to, že individuální pohyb po této oblasti může jistá rizika skýtat, skupinové výlety jsou bez problému, vždy jedete autobusem a v něm je přítomný min. jeden policista.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  a velká prosba.
  je možné se dostat sólo, popřípadě jak z Taby na Horu sv. Kateřiny a na Horu Sinaj ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Františku,

   je, v zásadě máte dvě možnosti, buď taxíkem nebo autobusem. Autobus jezdí pokud vím od hraničního přechodu u Taby mezi Egyptem a Izraelem. Odjezd v 9:00. jede až do Káhiry a staví u kláštera sv. Kateřiny. Lze i taxíkem, ideální je ale taxík poptat chvíli před odjezdem autobusu a když vám dají vysokou cenu (víc jak 100 dolarů), říct, že to je moc, že v takovém případě pojedete… buďte si jistý, že vzápětí vám taxikář nabídne lepší cenu. Ani jedna z variant není z bezpečnostní hlediska nějaký velký problém. Jen se připravte, že budete projíždět řadou bezpečnostních checkpointů.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jak na tom je hotel Labranda Royal Makadi ***** v Hurghadě. Letíme 1.10.-6.10.2019 – četla jsem o nějakém svátku 6.10., díky kterému bylo doporučení raději se vyhýbat cestám do Egypta. Můžete mi prosím poradit? Ještě jsem se chtěla zeptat jak je na tom výlet do Káhiry/Gízy na pyramidy – to rozhodně chceme absolvovat, myslíte, že je to bezpečné? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

  Hezký den, Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   pěkný hotel, vybrala jste dobře 🙂 Svátku se nebojte, v letoviscích a přímo v resortech to nijak nepoznáte. Jde akorát o to, že v tyto dny se konají různé shromáždění a demonstrace a tedy je zvýšené riziko toho, že se do některé, byť omylem, „připletete“. Ale to platí pro velká města, zejména pro Káhiru, nikoliv pro letoviska typu Hurghada. Výlet do Gízy je časově náročný – v rámci skupinového výletu to klidně absolvovat můžete, bezpečné to je, individuálně to nedoporučuji. Dbejte zvýšený pozor na své osobní věci při takových výletech a jinak vše bude v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  s přítelkyní se chystáme 26. října 2019 na týden na dovolenou do Egypta. Chceme letět do Hurghada. Mohu se zeptat, jaká tam je v součastnosti situace? A pokud máte informace, chtěli bychom tam hlavně šnorchlovat. Jsou správné informace, že kousek od turistických resortů je hned možné jít ke skalnatým plážím a vidět onen slavný, Egyptstký mořský svět? Případně, jestli byste mohl doporučit konkrétní místo/hotel.
  Ale především mě zajímá ta bezpečnost. Předem děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   dobře, že jste vybrali Egypt 🙂 Věřím, že se i vám bude líbit. Z hlediska bezpečnosti je zde situace zcela normální, bez nějakých mimořádných hrozeb, resorty jsou bezpečné a většina z nich má svojí vlastní security ochranku. Do mnohých areálů (spíš teď mluvím o samostatně stojících resortech) nepustí nikoho, kdo tam nepatří. Pohyb po hlavních třídách Hurghady je bez problému, doporučuji se vyhýbat postranním ulicím, což je ovšem celkem logické.

   Dovolím si ale nesouhlasit, že onen slavný mořský svět uvidíte kousek od hurghadských reosrtů. Není to tak. Moře u Hurghady je mnohem chudší, než na jiných místech. Často v moři nic ani neuvidíte. Mrkněte se na podrobný článek o šnorchlování v Egyptě, který vám zdejší podmínky snad víc přiblíží. Pokud chcete perfektní šnorchlování, doporučil bych volit Marsa Alam. Jestliže ale trváte na Hurghadě, lze i to, ale je lepší vybrat hotel mimo samotné město, ale někdo v okolí, např. u zálivu Makadi Bay, který je oblíbený a je kousek od Hurghady na jih.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Rád bych se zeptal na trochu jiný dotaz. A sice ohledně toho jak je to s e-cigaretama v Egyptě. Letíme do Marsy Alam a zajímá mě jestli můžu cigaretu včetně liquidu převést popřípadě přesně jakým způsobem. Moc děkuji za odpověď.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,
  letíme s manželem 9.září do Egypta- Taba – hotel MOSAIQUE BEACH RESORT TABA HEIGHTS.
  Jaká je prosím současná bezpečnostní situace v této oblasti?
  Letíme s Čedokem.
  Děkuji za odpověď.
  Stáňa

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaky je bezpecnostni stav v Marsa Alam. Jedeme tam 8.9.2019 . Chtěli by jsme podniknout i vylet na ctyrkolky do pouste, tak jestli to neni nebezpecne

  Dekuji za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Sáro,

   výlety na čtyřkolkách mimo resorty do blízké pouště nebezpečné nejsou, typicky to jsou skupinové výlety, individuálně bych to nedoporučoval. Jinak obecně je zde nyní bezpečnostní situace dobrá, ostatně většina hotelů leží osamoceně na pobřeží, takže potencionální hrozby od místních zde nehrozí. Ale setkáte se s tím, že když budete chtít opustit areály vybraných hotelů, budete procházet kolem hlídací služby a ty po vás budou chtít jména a číslo pokoje.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 3.10.2019 odlétáme do hotelu Club El Faraana, oblast Sharm El Sheikh/Ras Om El Sid. Rádi bychom podnikli nějaký výlet, třeba i do Jerusalem. Hrozí nějaká nebezpečí?

 • Odpovědět

  Dobrý den prajem. 25.8.2019 letím do Egypta do Safagy. Je tam situácia bezpečná? Ďakujem pekne za odpoveď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Duška,

   já předpokládám, že plánujete pobyt v některém z hotelů u Sagafy, nikoliv přímo v Safaze. Pobyt přímo v Safaze bych nedoporučoval – je to typické egyptské město plné prachu i špíny, turisté přímo sem nejezdí, nemají ani moc proč, hotely přímo tady nejsou. Pohyb po městě ano, ale vyvaroval bych se mu individuálně (pouze ve skupině více lidí a přes den, nikoliv za tmy večer a v noci). Ale jak říkám, vy určitě myslíte některý z hotelů u Safagy, areály resortů bezpečné jsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat jaká je situace v Hurgade v hotelu Minamar a Spa? Předem děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   přiznám se, že teď úplně nevím, jaký hotel myslíte. Máte na mysli Minamark Beach Resort přímo v Hurghadě nebo Sheraton Miramar Resort v El Gouně (asi 30 km severně od hurghady)?

 • Odpovědět

  Siva Grand Beach Hurgada… prosim vas odporucate nam aj navstevu v novembri? Aka je tam situacia, sme mlady par, ja blondinka a trochu mam obavy. Dakujem pekne za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý večer Linda,

   november / listopad – ano, z hlediska počasí je nejlepší volit začátek listopad, není vedro, ale stále krásné teplo a teplé moře. Samotný hotel Siva Grand Beach Hurghada – velký resort, bezpečný, v okolí v podstatě jen další resorty, před hotelem přímo na hlavní ulici i možnost místního občerstvení. Ale to nebudete potřebovat – v tomto hotelu je all inclusive skutečně all inclusive, neustále je co jíst a všeho je dostatek. Hotel je starší, ale v pohodě, služby jsou na úrovni. Upozornil bych snad jen na občasné až trochu dotěrné chování zaměstnanců, které může obtěžovat. Ale to je snad jediné. Jezdí sem hodně lidí a pokud plánujete trávit dovolenou převážně v areálu hotelu, tak mít žádné obavy nemusíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bezpečnost v Hurghadě, a kvalitu hotelu Aladdin Beach Resort, lezíme začátkem září, tak jen chceme vědět čeho se obávat.

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   samotný resort patří do takového egyptského průměru. Vysloveně dle mého názoru nemá čím nadchnout, ale vše je na dostačující úrovni. Jen upozorňuji na to, že v areálu jsou pokoje různého druhu. Když nebudete spokojeni, nebojte se ozvat a na recepci se dožadovat výměny pokoje. Pláž u Aladdinu je pěkná, jedna její část je písečná (vstup do moře také po písku bez kamenů, takže pro i pro malé děti ideální). Druhá její část je více kamenitá. Jinak bezpečnost konkrétně na tomto místě – není tu problém vyjít mimo areál (byť ono není moc kam jít, snad jen do nedalekého nákupního centra), není ani problém si vzít před hotelem taxi a svézt se s ním do centra Hurghady, vyjde to na 10 eur, lepší je ještě za světla než pozdě večer. Přeci jenom je lepší se pohybovat v ulicích přes den než ve tmě v noci.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na konci listopadu máme s kamarádkou zarezervovaný zájezd do Marsa Alam, Three corners equinox beach resort.
  Jak vidíte situaci v Egypně pro dvě mladé dívky (21 a 23 let), rodina nás odrazuje že to pro nás není bezpečné.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   Equinox je prakticky samostatně stojící hotel, takže místních je v okolí naprosté minimum a dle mého názoru si personál hotelu na vás nic nedovolí. Buďte na ně „chladné“, stačí dát jasně najevo, že nějak zvlášť nestojíte o jejich přízeň a bude vše v pořádku. Jinak oblast jako celek je bezpečnostně v pořádku, hodně turistická díky skvělým podmínkám na šnorchlování. Ostatně to je přímo v moři u Equinoxu parádní, téměř srovnatelné s blízkým vyhlášeným zálivem Abu Dabbab. Tam se dá dojít od Equinoxu pěšky – to je ale věc, od které bych vás bez mužského doprovodu pro jistotu odrazoval. Ale pobyt v areálu hotelu naprosto bez problému i pro slečny jako jste vy 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň, viete mi odporučiť dobrý hotel v Marsa Alam skôr pre dospelých ako deti, s dobrým programom a službami (jedlo, pitie)? Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Dominika,

   chápu váš dotaz správně tak, že hledáte tipy na hotely, které jsou zejména pro dospělé, tj. takové, do kterých nejezdí moc dětí? Ujišťuji se, abych pak odpovídal správně 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý deň, áno správne

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  letíme v termínu 07.08.2019 -14.08.2019 do Hotel ALI BABA PALACE, který se nachází v Hurghadě, chtěl bych se zeptat jak je to tam s bezpečností v hotelu a v okolí aktuálně?

  Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ladislave,

   ano, Alibaba Palace je kousek od Hurghadského letiště v oblasti, které je aktuálně z bezpečnostního hlediska bezproblémová. On totiž není ani přímo v samotné Hurghadě, ale na jih od ní u pobřeží, kde jsou jen další hotelové resorty (mimo město, nikoliv ve městě). Pláž bezpečná, cizí člověk, který není ubytovaný v místních hotelech na ní přístup nemá, dá se koupat i na pláži sousedního hotelu, na které jsou o něco lepší podmínky na šnorchlování než u Alibaba Palace. Areál hotelu rovněž ok, co ale může někomu vadit, je fakt, že se jezdí dost Rusů, kteří tvoří většinou klientelu 🙁

 • Odpovědět

  Dobrý den, v pátek 26.7. do 2.8. letíme poprvé do Egypta do letoviska Rohanou Beach Resort, chtěli by jsme se zeptat, zda je v této oblast bezpečno. Děkujeme za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirku,

   ano, sice důvěrně zrovna tohle místo neznám, ale Rohanou Beach Resort je hotel, který je relativně odlehlý, stojí osamoceně na pobřeží a v jeho blízkosti nic není, až na jeden takový polo hotel a polo kemp hlavně pro potápěče a šnorchlisty u blízké zátoky. Takže za mě je i díky své poloze resort v pořádku a bezpečný.

 • Odpovědět

  Dobrý den, na začátku září jedeme s přítelem do hotela Sharm Resort v Sharm El Sheikhu. Jaká je prosím momentálni situace v letovišti? Je tam bezpečno? Dekuji za odpověd.

  • Odpovědět

   Dobrý den Verčo,

   situace je v letovisku klidná a na dovolenou bez problémová. Ostatně to nepřímo potvrzuje i fakt, že se v posledních měsících zvedla frekvence přímých spojů mezi Prahou a právě Sharm el-Sheikh. Stále platí to, že mimo letovisko byste se neměli vypravovat individuálně, okolí pro „bílého“ evropského turistu bezpečné není, ale letovisko samotné je aktuálně bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rádi bychom letěli od 10.8 do 17.8 do hotelu THREE CORNERS FAYROUZ, myslíte, že je zde bezpečno ? Také bychom rádi navštívili nedalekou pláž Marsa Mubarak. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Alice,

   ujišťuji vás, že nemusíte mít obavy Oblast je aktuálně bez problému. Zároveň není problém z hotelu dojet autobusem za dvě eura do blízkého letoviska Port Ghalib (což je v oblasti Marsa Alam jediné letovisko v pravém slova smyslu). Marsa Mubarak doporučuji také, od vašeho hotelu Three Corners Fayrouz tam tam dojít pěšky z hotelu po pobřeží. Nejlepší je jít ráno, kdy tu je klid a nejvíc karet, navíc během dne do zátoky přijede plno lodí (šnorchlovací výlety) a je tu rázem dost lidí.

 • Odpovědět

  Dobry vecer, mohu se prosim zeptat na bezpecnost v Hurghade? 29.7. Odlitame do hotelu Caves beach a po dnesnich zpravach o zruseni letu do Kahiry jsem propadla panice. Je to navic nase prvni dovolena v Egypte a tak vubec nevim co ohledně teroristickych utoku ocekavat.

  • Odpovědět

   Dobrý den Natali,

   chci vás uklidnit. Ty zprávy se týkají Káhiry, resp. samotného káhirského letiště, kde britští úředníci minulý týden při auditech našli pravděpodobně nějaké blíže nespecifikované „díry“ v bezpečnosti. Proto se domnívám, že lety byly pozastaveny. Netýká se to Hurghady, zde je situace klidná. Jinak váš hotel je dost v originálním stylu, má dobré služby, jen vás chci upozornit na to, že pláž, resp. vstup do moře tu není úplně ideální. Je tu hodně mělko, při odlivu si nezaplavate a při přílivu ano, ale je potřeba jít dost daleko od břehu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  odlétáme 1.8.2019 na Sharm El Sheik do hotelu Magic Life.
  Myslíte, že je to bezpečné. Četla jsem informaci, že Británie zakázala lety na Sinaj. Děkuji Šárka

  • Odpovědět

   Dobrý den Šárko,

   ano, za mě to bezpečné je. Nevidím žádnou změnu oproti uplynulým měsícům. Za mě můžete být bez obav. O dočasném zrušení letů British Airways do Káhiry vím, je to následek bezpečnostních kontrol a prověrek, které britští úředníci na egyptských letištích v minulém týdnu prováděli. Jaké bezpečnostní hrozby na letiště v Káhiře ale identifikovali, zveřejněné dodnes nebylo. Ano, z britské společnosti přímo do Sharm el-Sheikhu nelétají, ale to je dlouhodobá záležitost, nikoliv záležitost posledních dvou dní.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na bezpečnost v Sharm el Sheikh, 8.8. máme letět do resortu Coral hills.
  Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Eliško,

   v současné době je bezpečnost v letovisku Sharm el-Sheikh dobrá a z mého pohledu beze změny oproti předcházejícím týdnům a měsícům. Normálně procházka mimo areál hotelu s mužským doprovodem je bez problému. Asi víte, že hotel není přímo u moře, je možné jezdit ke třem různým plážím a k tomu je možné využívat hotelový shuttle bus, takže když nebudete chtít, tak ani žádná chůze mimo areál není potřeba.

 • Odpovědět

  Dobrý den… Rad bych se zeptal na situaci v hotelu prima life makadi resort & Spa letíme poprvé do Egypta v srpnu 8.8 do 18.8.2019 i s dcerou.. Předem děkuji za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   celá oblast okolo zálivu Makadi včetně vašeho hotelu je z hlediska bezpečnosti aktuálně naprosto v pořádku. Je tu klid, je to vysloveně turistická oblast a není tu nic, co by ji nějak narušovalo. Samotný hotel Prima Life Makadi je celkem dobrý, pokoje většinou prostorné a dostatečně vybavené i pohodlné. Každý den doplňují balenou vodu, zároveň je k dispozici varná konvice, která se vždy hodí. Personál se tu stará, je milý a nejste mu zcela ukradení jako v mnohých jiných hotelech. Pláž pěkná a moře čisté, takže za mě celkem dobrý výběr.

 • Odpovědět

  Dobry den, asi to sem uplne nepatri, ale mam dotaz ohledne tzv. „faraonovy pomsty“. Existuje zpusob jak se ji vyhnout? Nejaka prevence nebo alespon co nejvice zmirnit prubeh? Na internetu je spousta clanku, ale zkusenost je zkusenost…vim, ze to potka hodne lidi, tak mam trosku obavy…odviji se to i od hotelu? My konkretne hotel Mercure, Hurghada…Dekuji mnohokrat zanodpoved, Štěpán

  • Odpovědět

   Dobrý den Štěpáne, váš dotaz jsem přehlédl. Pardon. Mrkněte se na článek o průjmech v Egyptě, ve kterém jsem před časem sepsal vše podstatné ohledně Faraonovy pomsty.

 • Odpovědět

  Dobrý den , příští měsíc odlitame do hotelu Hawaii Riviera (Hurgada) , myslíte že dobrá volba ? Je zde bezpečno? Četla jsem že je poblíž mešita a zrovna mají nějaký významný den…
  Děkuju za info 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň…chcem sa opýtať na hotel Iberostar Saidia a bezpečnosť územia…Ďakujem

 • Odpovědět

  Dobrý…12.7 letime do Egypta-Hotel Stella Di Mare Garden Resort & SPA Makadi Bay…chcem sa Vás opýtať na tento hotel a hlavne bezpečnosť…….Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucia,

   oblast Makadi Bay je z pohledu aktuální bezpečnosti bezproblémová, takže jste zvolila dobře. Chválím i výběr hotel, je bezpečný a určitě ho řadí´m k lepšímu egyptskému průměru. Prostředí čisté, jídla dostatek, pokoje uklizené a dostatečně pohodlné i vybavené, byť je na nich vidět, že již nejnovější nejsou. Jako na jednu ze zásadních nevýhod bych vás chtěl ale upozornit na moře, kde tu je u pobřeží hodně mělko (v závislosti na velikosti odlivu klidně jen 20 cm), takže se musí chodit přes molo. Jinak pár informací jsem o tomto hotelu psal zde.

 • Odpovědět

  Dobry den, chcel by som sa spytat na to ake mate poznatky z hotela Magic Beach co sa tyka kvality ci uz hotela,jedla alebo vody a ci je to dobre miesto pre rodinu s 2 malymi detmi.Dakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Ladislav,

   důvěrně zrovna tento neznám, a to i proto, že to je takový normální průměrný egyptský hotel, který nemá moc čím oslnit. Nenáročný člověk bude spokojený, náročný si bude stěžovat. S jídlem tu v některých žádanějších termínech bývá ten problém, že ho není dostatek. Rozumějte tomu tak, že kdo pozdě přijde, ten si už nemůže moc vybírat. Zcela chybí třeba zmrzliny nebo mořské plody. Pláž je dobrá, ale vstup do moře hodně, skutečně hodně pozvolný. Takže z tohoto pohledu se zdá být pro děti ideální, ale problém je dno. Doporučuji boty do vody. Mělké pobřeží je plné kamenů i betonových kvádrů. Písek je až dál.

  • Odpovědět

   Dakujem velmi pekne za odpoved.Vatcsina toho kvalitnejsieho je momentalne uz vypredane tak hladame pripadnu alternativa. Javi sa vam vyhodnejsia lokalita Marsa Alam a Elphistone Resort?

  • Odpovědět

   Dobrý večer Ladislav,

   ano, Elphinstone resort je o něco lepší volba. Projděte si jeho recenze. Ono i tady to s koupáním není ideální – rovněž mělko, buď jedna laguna, ve které se ale i tak dá koupat v podstatě jen při přílivu nebo molo a na jeho konci korál – ovšem s aparádními podmínkami na šnorchlování. Hledáte nějaký konkrétní termín? Jaké jsou vaše požadavky… kdyžtak mi to napište do mailu, zkusím se po něčem pro vám podívat.

 • Odpovědět

  Dobrý den , domlouváme si s přítelem dovolenou zatím když vše dopadne tak jak by jsme chtěli tak poletíme do Hurgady na JIH , konkrétně hotel – Hawaii palm beach resort … zatím datum odletu vypadá na 13.8 . Myslíte že je to dobrý tip na dovolenou je to bezpečné v tomto období a na tuhle část Egypta ? Děkuju za odpověď
  Kristýna

  • Odpovědět

   Dobrý den Kristýno,

   předpokládám, že myslíte Hawaii Palm Resort, jež leží v podstatě hned vedle Hurghádského letiště. Doporučuju kouknout na můj cca tři čtvrtě roku starou odpověď, kterou jsem reagoval na podobný dotaz. Vše v ní platí. Tzn. jak resort, tak okolí je i v současné době z bezpečnostního hlediska bez problému. Ale zároveň také stále platí to, že tento hotel je spíše takový průměrný a co někomu může vadit je to, že zde převažuje arabská klientela. Ta se zkrátka chová trochu jinak, než na co jsme zvyklí z Evropy. I to je důvod, proč zde v jídelně není třeba tak čisto apod. Jinak moře přímo zde není zrovna nejlepší, voda u pláže dost kalná. Lepší je to z mol, ty zde jsou dvě.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaká je prosím současná situace ve městě Taba? S přítelem letíme za měsíc, budeme konkrétně v hotelu Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Michaelo,

   mrkněte se o pár komentářů výše, kde jsem odpovídal na velmi podobný dotaz. Najdete ho tady. Pokud by vás ještě něco zajímalo, klidně se doptejte.

 • Odpovědět

  Dobry den…cestujeme 19.7.2019 prvykrat do egypta konkretne hurgada giftun azur rezort…chcem sa opytat na bezpecnostnu situaciu v danom rezorte pripadne blizkom okoli a ci je vhodne podniknut nejake kratke vychadzky do okoli mimo rezortu…za odpoved velmi pekne dakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Gustave,

   skvělé, že jste se rozhodli pro Egypt. Doufám, že se vám bude líbit a že si dovolenou nenecháte ničím znepříjemnit. Giftun Azur resort je takový je celkem solidní hotel kousek od letiště. Pokoje mají průměrné vybavení, ale jsou denně uklízené a denně je doplňována balená voda. Do hotelu jezdí hodně Němců, takže i to svým způsobem svědčí o tom, že zde služby jsou na solidní úrovni. Pláž písečná, moře super na koupání, ale na šnorchlování to moc není, žádné korály tu nejsou a podmořský život je chudý.

   Byť hotel neleží přímo v hlavní části Hurghady, i tady je hned za hotelem třída s nejrůznějšími obchody. Procházky po ní určitě možné jsou, nic speciálně nebezpečného zde v tuto chvíli nehrozí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci se chystáme do Sharm el Sheikhu a to do Club el Faraana. Zajímalo by mě, jak je to zde s bezpečností, jak hodnotíte služby hotelu a celkově hotel. Také by mě zajímala pláž a možnost šnorchlování u tohoto hotelu. A poslední věc, zda je vyžití mimo resort (obchůdky…) a zda-li je to bezpečné. Děkuji Vám moc za odpověď a přeji hezký den 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Svatavo,

   hotel celkem dobrý. Nečekejte prvotřídní služby, čekejte pouze průměrné pokoje, nečekejte funkční wifi a nečekjete ani kdo ví jakou čistotu v hotelové jídelně. Pokud jim dáte při check inu nějaký ten bakšiš, velmi pravděpodobně dostanete pokoj ve vyšším patře s lepším výhledem. Já celkově tento resort hodnotím jako průměrný a výhodou je pěkná pláž, která není v Sheikhu úplně běžnou záležitostí. Je písečná a má pohodlný vstup do moře. Podmínky na šnorchlování zrovna tady jsou perfektní a je zde leccos vidět. Ke šnorchlování doporučuji využít molo, po kterém se snadno dostane přímo ke korálovému útesu.

   Co se týče bezpečnosti, tak okolí hotelu je dle mých posledních informací aktuálně v pořádku a rozhodně není nebezpečné chodit po okolí. Třeba až k Old Market, který je vzdálený asi 3 km. Taxíkem se tam dopravíte za 3 eura nebo minibusem, který staví u nedaleké benzínky za 1 euro. Přímo v tom nejbližším okolí hotelu ale žádné obchůdky nejsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den nemáte náhodou informaci jestli jsou v Hurghade mořští ježci ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   záleží to na konkrétní oblasti (a hotelu), ale u většiny hotelů v Hurghadě je nenajdete. Při plážích je v moři písečné, někdy až bahnité dno, kde ježci žít ani nemohou.

  • Odpovědět

   konkretně alibaba palace

  • Odpovědět

   Tak zrovna zde není vstup do vody zcela písčitý, je to takový mix písku a oblázků a kamenů. Přesto pokud vím, tak tady ježci nejsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v červenci do Taby do hotelu Mosaique Beach Resort Taba Heights. Mohl byste mi prosím podat informaci, jak to tam ted vypadá s bezpečností a zda je hotel v pořádku? děkuji moc za odpoved.
  Hezký den Losenická

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino,

   bezpečnost je podle mých nejaktuálnějších informací (pár týdnů staré) zcela v pořádku. A to jak na samotném hotelu, tak v okolí, resp. při dopravě na hotel z letiště (kdy zde autobusy jezdí v konvojích) i při dopravě na nějaký výlet, třeba do sousedního Izraele nebo blízkého Jordánska. V busu musí být vždy přítomný alespoň jeden policista (vyplývá to z nařízení vlády, které je platné pro tento regionu).

   Co se týče samotného hotelu Mosaique Beach Resort Taba Heights – na rovinu říkám, že já osobně aktuální situace na místě neznám. Nicméně pošlu vám do emailu asi měsíc starou zpětnou vazbu, kterou jsem dostal od lidí, kteří právě byli ubytovaní v tomto resortu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na Váš názor na hotel TUI Magic Life Imperial v Sharm El Sheiku? Jestli je bezpečné vyrazit z hotelu na nákupy? Obchodní centrum mělo být 1km od hotelu a jestli je možné i pro méně zdatné plavce si zaplavat na hotelové pláži nebo se dá jen z mola? Moc děkuji za odpověď. Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   co se týče bezpečnosti – tak zrovna zde v oblasti Nabq je to alespoň nyní bez problému. Je tu dlouhá třída / silnice (uklizená, čistá, působí až takovým americkým dojmem, vůbec do Egypta nepatří), která vás dovede až k tomu nákupnímu centru, řekl bych ale že zrovna od TUI Magic Life je to o něco dál než 1 km, skoro 2 km. A nejsem si jistý, zda tu jsou chodníky. To poznáte. Plavat lze u pláže při přílivu. Doporučil bych boty do vody, u pláže je totiž takové skalnaté dno a je potřeba udělat pár kroků. Hloubka tak do 1 metru. Hlubší moře je pak až na konci mola.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Brayka Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-54%): 8 dní u TOP zátoky s All Inclusive za 9 990 Kč

Hotel Allegro Isora, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-62%): týdenní All Inclusive na Tenerife za 11 990 Kč

Hotel Arabian Park, Dubaj, Emiráty

Emiráty (-45%): 7 dní ve 4* hotelu přímo v Dubaji za 12 390 Kč

Hotel Murdeira Village Resort, Sal, Kapverdy

Kapverdy (-56%): týdenní dovolená na ostrově Sal za 14 990 Kč

Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.