Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Informace držím aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 3. dubna 2021.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučuji, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každý měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tato stránka neposkytuje žádné informace o nástrahách moře, zejména pak o žralocích. Ti byli v souvislosti s bezpečností při dovolené v Egyptě v minulých letech často skloňováni, především po smrtelném zranění, kterému podlehl český turista. Podrobně si o nebezpečí útoku žraloků v Egyptě přečtěte zde. Poslední podobný útok byl zaznamenán 27. října 2020 v letovisku Sharm el-Sheikh.

Zároveň upozorňuji, že k cestám do Egypta je až na výjimky potřeba vízum. S dostatečným předstihem si zjistěte, zda vízum do Egypta potřebovat budete či nikoliv.

Bezpečnost v době pandemie Covid-19

Zdravotní rizika spojená s nákazou koronaviru aktuálně v Egyptě existují stejně tak jako kdekoliv jinde na světě. Egyptskou stranou byla přijata nejrůznější opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci Covid-19. Veškeré informace na toto téma naleznete v textu o koronaviru v Egyptě, prostřednictvím kterého mapuji nejnovější nařízení a podmínky pro vstup do Egypta i aktuální požadavky pro návrat z Egypta zpět do ČR.

Opatření, jež zvyšují zdravotní bezpečnost, jsou přijata i v samotných resortech. Prostory v hotelech jsou často dezinfikovány, personál nosí roušky, jídlo je servírováno přímo na talíř, nikoliv prostřednictvím švédských stolů, hotely fungují na 50% své kapacity, jsou zavřené některé restaurace a zrušeny jsou mnohé animační programy.

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

 • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
 • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
 • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz níže)
Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel, Gíza, apod.).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo samostatné, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádím kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova. To dokazuje i skutečnost toho, že zde letecký provoz není pouštěn do letových hladin nižších než FL280 (cca 8 500 metrů) – kvůli obavám z dostřelu zbraní ze země.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

 

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlašují zákazy vycházení. Ty většinou omezují pohyb venku mezi 19. a 6. hodinou. Nejčastěji platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahují cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí. V samotném městě Al-Aríš bývají zákazy kratší, typicky trvají od 1. do 5. hodiny ranní.

 

2. Vnitrozemský Egypt

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto cestu do tohoto regionu plánuje, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny, buď samostatné nebo napojené na Al-Káidu nebo Daesh-Sinai. Je zde proto riziko únosů! Únosci nerozlišují, zda jste vládní úředník, humanitární pracovník nebo turista.

 

3. Bir Tawil a Hala’ib Triangle

Mezi potencionálně nebezpečné regiony patří i oblast Bir Tawil a oblast Hala’ib Triangle. Oba regiony leží na egyptsko-súdánské hranici.

Bir Tawil je menší neobydlený vnitrozemský region, který si oficiálně žádná ze zemí nenárokuje. Východně od něj se nachází tzv. Hala’ib Triangle, větší oblast při pobřeží Rudého moře zaujímající rozlohu 20 580 km čtverečních. Na rozdíl od Bir Tawil je Hala’ib Triangle je předmětem dlouhodobých teritoriálních sporů mezi oběma zeměmi. V současné době je spravován Egyptem.

 

4. Velké Káhira

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety. Ovšem ani to 100% bezpečnost neznamená.

4.8.2019 – bomba nastražená v automobilu vybuchla v centru Káhiry ve čtvrti Al Manial a usmrtila nejméně 20 osob.

19.5.2019 – pomocí domácky vyrobené výbušniny došlo u Gízských pyramid, v podobném místě jako v prosinci 2018, k bombovému útoku na turistický autobus, při kterém bylo zraněno 17 lidí. (viz „Roadside bomb injures tourists on bus near Giza pyramids„)

28.12.2018 – na předměstí Káhiry nedaleko pyramid na Marioutiya street byl spáchán bombový útok prokazatelně zamířený proti turistům. Cílem se stal turistický autobus, výbušnina byla schována na silnici za rohem domu a explodovala v době, kdy místem autobus projížděl. Zemřeli 4 lidé, z toho 3 turisté z Vietnamu.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Řada hotelových resortů v Egyptě, nejen v Marsa Alam a v Hurghadě, má své vlastní security služby, které areály hlídají. Větší nebo samostatně stojící hotely mají hlídané vjezdové brány, přes které by se do resortu neměl dostat nikdo, kdo tam nepatří.

Nebezpečí v Egyptě nemusí nutně být pouze ze strany lidí. V některých oblastech (hlavně v Marsa Alam) pobíhají toulající se psi. Od nich hrozí pokousání. Pokud se toto týká okolí vašeho hotelu, měli byste na to být upozorněni delegátem a pokud ne jím, jistě vás upozorní hotelový personál, až vás uvidí, že chcete areál resortu opustit.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Bezpečnost v Káhiře

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad. Následky výbušniny byly pro let fatální.

Bezpečnost v Tabě

Taba je letovisko na Sinaji, leží u zálivu Aqaba a je velmi blízko egyptsko-izraelské hranice a izraelského Eilatu. Řadu let sem z důvodu bezpečnosti cestovní kanceláře vůbec zájezdy nenabízely. Od listopadu 2018 sem začaly opětovně létat přímé spoje z Polska (z Varšavy a z Katowic), české cestovní kanceláře, potažmo přímá letecká spojení z ČR následovala na jaře 2019. S příchodem koronaviru v roce 2020 byly však spoje opětovně zrušeny, což trvá dodnes.

Na letišti v Tabě každé letadlo po znovuobnovení spojů vřele vítali. A byť se z letiště k hotelům jezdilo v konvojích, kvůli bezpečnosti, region byl a v tuto v tuto chvíli stále je stabilní. V poslední době zde k žádným útokům na západní cíle nedošlo.

Poslední informace od těch, kteří Tabu v uplynulých měsících navštívili, je, že region působí bezpečně. Platí ale prozatím doporučení po setmění pro jistotu nevycházet z hotelu (např. Strand Taba Heights Beach Golf Resort). Ještě dodám, že tamní legislativa nařizuje, aby v každém autobuse, který veze turisty, byl přítomný alespoň jeden policista. To se tedy týká jak dopravy z letiště, tak výletů po okolí.

Bezpečnostní doporučení

V Egyptě se doporučuji řídit následujícími základními bezpečnostními zásadami:

1. Nezůstávejte v mikrobusech jako poslední

To platí zejména pro lidi cestující na vlastní pěst, kteří k dopravě využívají různé autobusové a mikrobusové spoje. Když zůstane v dopravním prostředku jako poslední, vystavujete se zvýšenému riziku toho, že budete okradeni.

 

2. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Tak jako to platí pro bezpečnost v Turecku, platí to i pro Egypt i pro kterékoliv jiné místo na světě. Pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

 • 25. ledna
 • 30. června
 • 1. července
 • 14. srpna
 • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

 

3. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

 

4. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

 

5. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučuji přednostně využívat skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

 

6. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

 

7. Nevěřte nikomu, kdo tvrdí, že vás zná

Typicky to začíná větou „Hello my friend, I know you from the hotel, …“. Často podle hotelového náramku poznají, z kterého resortu jste, o to pak vypadají věrohodněji. Nikomu takovému nevěřte! Nikdy vás neviděl. Právě vám lže. A pravděpodobně vás krátce provedete po okolí, ale vzápětí skončíte v některém z jeho spřátelených krámků.

Egypt beduín

8. Pořiďte si egyptskou SIM kartu

Při cestách po cizí zemi se hodí mít při ruce mobilní internet. Použijete-li českou SIM kartu, nedoplatíte se. Je proto dobré zvážit koupi egyptské SIM karty – ať už pouze s předplacenými daty nebo s kombinací dat a volných minut na volání.

 

9. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

 

10. Mějte u sebe tato telefonní čísla

 • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
 • policie: 122
 • záchranná služba: 123
 • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám. Příkladem z poslední doby je třeba již výše zmiňovaná exploze auta s výbušninou v centru Káhiry z 4.8.2019, při které zahynulo 20 lidí nebo střelba z 2.11.2018 v provincii Minya (pod Káhirou u Nilu) na autobus, v němž byli křesťanští Koptové. Při útoku, ke kterému se přihlásila právě skupina Daesh-Sinai, zemřelo 7 lidí.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou ojedinělé. Bohužel se čas od času stávají, posledním byl bombový útok na autobus v Káhiře v květnu 2019. Následkem každého takového činu však bývá bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Komentáře
 • Odpovědět

  dobry den jaka je sitace z bezpecnosti v hurgade letim 14.7

  • Dobrý den Zdeňku,

   v Hurghadě je bezpečnostní situace aktuálně klidná, doporučuji se vyhnout případným velkým akcím / shromážděním a veřejným plážím. Poslední násilný akt cílený na turisty se zde stal minulý rok v červenci (šlo o ojedinělou událost), od té doby nebyl zaznamenán žádný incident.

  • Dobrý den, jmenuji se Jana a vybrala jsem v Egyptě Tabu.
   Cestovní kanceláře slibují klidné pláže s krásným podmořským světem.
   Můžete mi prosím doporučit nějaký dobrý hotel v relativním bezpečí.
   Zatím jsem hotel nevybrala počkám na odpověď.
   Chceme letět začátkem června.
   Děkuji Jana

  • Dobrý den Jano,

   ano, Taba poklidná je. Upozorním na jednu jedinou věc, kterou pravděpodobně víte, ale kterou pravděpodobně cestovní kanceláře zatajili. Do Taby se teď asi 4 roky v rámci zájezdů vůbec nejezdilo, kvůli bezpečnosti situaci. Nicméně aktuálně je v regionu vše v normálu… až na časté bezpečnostní checkpointy na silnicích a tak podobně. Do Taby se opětovně začalo jezdit na začátku listopadu, první české zájezdy jsou naplánovány na nadcházející jaro.

   Hotely – mrkněte se na Strand Taba Heights Beach & Golf Resort (také někdy pod názvem Intercontinental Taba Heights), Sofitel Taba Heights a The Bayview Resort Taba Heights – všechny to jsou kvalitní hotely s dobrými službami, hned vedle písečné pláže. Nejlepší přístup ke korálům je z mola, které je pouze u hotelu Sofitel.

  • Dobrý den, rádi bychom navštívili hotel Jaz Fanara v Sharm el Sheikhu v polovině března 2019. Můžete mi prosím napsat zda je to bezpečné. Děkuji

  • Dobrý den Radko,

   Sheikh je aktuálně bezpečný a navíc ani nevím o žádných incidentech z poslední doby. Hotel Jaz Fanara je perfetkní volba, kvalitní a bezpečný resort hnedka u moře. Určitě vyrazte!

  • Dobry den, chtela bych se prosim zeptat, jaka je v Egypte zdravotni péče?Letime do Marsa Alam (Utopia Beach) v cervenci s malymi detmi tak se zajimam.Moc dekuji za odpoved

  • Dobrý den Jitko,

   přímo ve větších hotelech je obvykle k dispozici lékař. Je tomu i v případě hotelu Utopia Beach Club, kde je krom doktorka i lékárna. Zdravotní klinika pak je přímo v Marsa Alam (120 km daleko), popřípadě v El Quseir (necelých 20 km od Utopie). Pokud bude potřeba, nejlépe vám bude schopen dle situace poradit delegát.

 • Odpovědět

  Jaká je prosím nyní bezpečnost v Marsa Alam? Je to o něco bezpečnější proti Hurkádě? Třeba tím, že je to více stranou, nebo naopak? Màm mít obavy z cesty autobusem z letiště do rezortu?

  • Dobrý den Jano,

   ačkoliv bezpečnost je v obou letoviscích aktuálně stabilní, Marsa Alam je rozhodně bezpečnější. Je to dáno tím, že zdejší hotelové resorty jsou až na výjimky samostatně stojící hotelové komplexy přímo na pobřeží. Jejich „odlehlost“ tak naprosto minimalizuje jakýkoliv případný útok, který se mimochodem zde v posledních letech, na rozdíl od Hurghady, ani jednou nestal.

   Žádná obavy z cesty autobusem z letiště do hotelu rozhodně nemějte, nehrozí tu nic méně bezpečného než v kterékoliv jiné standardní destinaci.

  • Dobrý den,

   chtěl bych se zeptat, jak to vidíte s bezpečností v Hurghadě a Marsa Alam letos v létě? Chtěli bychom s přítelkyní jet na dovolenou do Egypta. Mám v hledáčku Bel Air Azur Resort v Hurghadě nebo Elphistone Resort.

   Popřípadě mohl byste nám doporučit nějaký dobrý hotel v Marsa Alam? A je pravda, že v Marsa Alam fouká více než v Hurghadě? Předem moc děkuji za odpověď.

   Patrik

  • Dobrý den Patriku,

   tak samozřejmě budoucnost, tj. situaci v létě lze špatně předvídat, nicméně v obou těchto egyptských regionech, jak v Hurghadě, tak v Marsa Alam, je dlouhodobě situace klidná a bezpečnost na dobré úrovni.

   Oba hotely jsou na podobné úrovni, co se týče služeb, je o trochu lepší Bel Air Azur. U něj ale upozorňuji na to, že pobřeží je uměle upravené, to je nevýhoda, výhodou je písečný vstup do moře. Pokud máte zájem o šnorchlování, je mnohem lepší Elphinstone Resort, kde lze šnorchlovat jak ve dvou menších a relativně mělkých lagunách (max. 1,5 metru hloubka) nebo z mola u korálového útesu.

   Fakt dobrý hotel je Hilton Marsa Alam Nubian Resort – a i do něj se čas od času dá sehnat zájezd za perfektní cenu, většinou to jsou ale nabídku skutečně na poslední chvíli. Doporučuji vám kouknout i na tento přehled nejlepších hotelů v Marsa Alam. Kdyby jste měl nějaké další dotazy nebo by vás zajímalo něco konkrétnějšího, dejte vědět.

   Jinak skutečně častěji fouká v na pobřeží jižnějších regionech, ale je to do jisté míry dáno i tím, že tu je na pobřeží jen minimum zálivů.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chci se zeptat jaká je situace v Hurghade Caves Beach Resort Hurghada

  • Dobrý den Martino,

   bezpečnost v Hurghadě je nyní na stabilní úrovni. Navíc Caves Beach Resort leží pár km na sever od centra a původní zástavby Hurghady, jedná se o hotelový komplex, jež akorát sousedí s dalšími hotely, nikoliv s obydlími Egypťanů. Žádné obavy, pokud na dovolenou vyrážíte v následujících dnech, proto mít nemusíte… tím spíš pokud budete využívat pouze hotelovou pláž.

 • Odpovědět

  Sharm el scheik hotel reef oasis, jak vypada situace, je mozne vyuzit k rekreaci??

  • Dobrý večer Ivano,

   myslíte hotel Reef Oasis Beach Resort (nachází se v oblasti starého Sheiku) nebo hotel Reef Oasis Blue Bay Resort (nachází se v oblasti Naama Bay u Sheiku)? Ať už uvažujete o kterémkoliv z nich, region Sharm el-Sheik sice leží na Sinaji, ale na jejím jižním cípu, který, ač to možná z výše uvedené mapy nevypadá, je podbarven zeleně. Tzn. bezpečnost zde je aktuálně stabilizovaná (podobně jako v Hurghadě) a není proto důvod mít z dovolené zde obavy.

   Je pravda, že do Sheiku se asi dva roky obecně moc nejezdilo, ale letos je už situace zase jiná, opět je zavedena mezi ČR a Sheikem přímá linka, bezpečnost je zde i díky zvýšené přítomnosti bezpečnostních složek významně posílena a nejsou mi známé zatím žádné problémy.

 • Odpovědět

  Jaká je bezpečnost v Hurghade hotel- Sentido Palm Royale Soma Bay (nevím jak se to správně píše)

  • Dobrý den Jesiko,

   hotel Sentido Palm Royale Soma Bay neleží přímo v Hurghadě, je situován blíže k městu Safaga (jižně od Hurghady). I tak resort stojí na pobřeží prakticky osamoceně, v pěší vzdálenosti od něj jsou jen další 5* resorty. Oblast je, díky její poloze mimo dosah původní zástavby, bezpečná. Navíc hotel Palm Royale Soma Bay má pláž určenou pouze pro hotelové hosty, nikoliv pro nikoho jiného. Tj. i na pláži je hrozba podobného útoku, který se stal minulý rok v Hurghadě, prakticky nulová!

   Celý egyptský region Soma Bay je aktuálně bezpečný.

 • Odpovědět

  Dobry den, chcem sa spytat aka je situacia v Hurgade – hotel The Grand Makadi? Letim 19. 7. 2018 . Dakujem za odpoved.

  • Dobrý večer Evo,

   váš hotel leží u zálivu Makadi Bay. To je oblast, u které se nacházejí pouze hotelové resorty. Kolem zálivu tu jich je asi 20 a hotel The Grand Makadi je jednim z nich, ten leží severním cípu zálivu. Je to oblast určená pouze na reakreaci, Egypťané tu nebydlí a centrum Hurhady je odsud vzdálené 35 km. I díky tomu všemu je tu v současné chvíli bezpečno, jak v resortech, tak na hotelových plážích. Nikdy se tu nestal žádný incident (nebo o tom nevím) a oblast byla bezpečná i době, kdy se staly ozbrojené útoky v nedaleké Hurghadě. Užijte si vaši dovolenou v Egyptě! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer prosím jaká je situace v Hurgade v Tia Heighst v Makadi Bay?

  • Dobrý večer Dášo,

   váš hotel, Tia Heights Makadi Bay, leží zhruba uprostřed hotelové zástavby u zálivu Makadi Bay. To je oblast, kde jsou pouze hotely, tj. z Egypťanů tu potkáte akorát egyptský personál a případně egyptské hosty, kteří jsou zde na rekreaci. Nejbližší „domorodá“ zástavba, která může znamenat potencionální nebezpečí, je v Hurghadě. To je 30 / 35 km odsud.

   Celá oblast Makadi Bay je tak bezpečná. Alespoň v současné době. Není mi znám žádný incident, který by se u Makadi Bay v posledních měsících ba i v posledních letech stal. Nemusíte mít teď z pobytu proto obavy.

 • Odpovědět

  Dobry den, mam dotaz. Je bezpecne letet do Marsa Alam koncem zari-zacatek rijna nebo az v rijnu? Moje rodina tam chce jet, ale ja osobne moc nechci. V zivote jsem v Egypte nebyla a ted posledni dobou z toho nemam moc dobry pocit. Je bezpecne tam jet a nebo se mam teto cesty obavat. Dekuji Endží.

  • Dobrý den Endží,

   je hodně podstatné, jestli tam chcete jet s cestovkou (pobyt v hotelu u moře) nebo na vlastní pěst. Předpokládám, že byste jeli klasicky v rámci zájezdu od CK (navíc to v případě Egypta vyjde levněji, než si pobyt u Rudého moře zařizovat individuálně). Při cestě s CK v rámci zájezdu nemusíte mít z Marsa Alam strach, aktuálně ne.

   Hotelové resorty tu jsou bezpečné a jejich odlehlost minimalizuje pravděpodobnost případného útoku prakticky na nulu. Útoky se často dějí na Sinaji, výjimečně v Hurghadě, na jihu v Marsa Alam ale ne. Budete-li trávit dovolenou v hotelu a na přilehlé hotelové pláži, budete v bezpečí (nedojde-li do konce léta k nějakému zvratu v bezpečnosti zde v Egyptě). Mimochodem doporučuji jet až v říjnu, kdy tu už nejsou taková vedra.

  • Dobry den, dekuji za odpoved. A jeste se zeptam jsou lepsi do Egypta Dolary a nebo Eura? Dekuji Endží.

  • Dolarům dávají místní přednost, ale obě měny v Egyptě bez problému v jakékoliv směnárně vyměníte.

 • Odpovědět

  dobrý večer, hurgada- the grand hotel aká je bezpečnosť? ďakujem

  • Dobrý den Natálie,

   The Grand hotel je přímo v Hurghadě (jih Hurghady u letiště). Aktuálně je bezpečnost v Hurghadě na dobré a stabilní úrovni, v ulicích je zvýšená přítomnost bezpečnostních složek. Ostatně místní policejní stanice je 300 m od hotelu. V hotelu žádné nebezpečí nehrozí, ani při pohybu po letovisku, ovšem i přesto při případných procházkách doporučuji obezřetnost. Zejména se pak ujistěte, že budete využívat pouze hotelovou pláž. Na veřejné pláže, které jsou v blízkém okolí, raději nechoďte!

 • Odpovědět

  Dobrý den, přemýšlíme, že bychom jeli na dovolenou do PICKALBATROS JUNGLE AQUAPARK v Hurghadě. Na pláž se jezdí koupat hotelovým vláčkem ke 2km vzdálenému hotelu Dana Beach. Je tam pro nás bezpečno? Děkuji. Eva

  • Dobrý den Evo,

   z hlediska bezpečnosti se v současné době nemáte čeho bát. Oba hotely nejsou přímo ve staré Hurghadě, nýbrž v čistě hotelové zástavbě na jih od místního letiště. Pokud budete trávit dovolenou v hotelu nebo na pláži u Dana Beach, budete v bezpečí.

   PICKALBATROS JUNGLE AQUAPARK je perfektně hodnocený resort, i přesto ale doporučuji si přečíst alespoň některé jeho recenze. Zjistíte, že pláž není písečná, ale spíš oblázková. Pokud vy nebo kdokoliv jiný plánuje trávit ale pobyt hlavně v rámci aquaparku, tak hotel lze jednoznačně doporučit >> mrkněte na přehled aktuálních zájezdů a vyberte si ten nejlevnější pobyt.

 • Odpovědět

  Dcera nyni 19.7.2018 přiletěla z Marsa Alam a bylo tam opravdu bezpečno. Doporučuje.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chci se zeptat, zda je bezpečné místo v Marsa Alam – Nada resort 4*. Letím sama s dcerou 25.7.2018
  Dále se chci zeptat, jak poznám odkud kam sahá soukromá pláž k hotelu. Dnes jsem četla nějaké info na Tn.cz a docela mne to dost znepokojilo. Děkuji předem za informace. Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   nevím přesně, jaké zprávy jste na tn.cz četla, nicméně vás mohu ujistit, že aktuální bezpečnostní situace v Marsa Alam je na dobré úrovni. Marsa Alam je dlouhodobě bezpečnější letovisko, než jiné oblasti u Rudého moře. Navíc hotel Nada Resort se nachází prakticky osamocen na pobřeží, poblíž jsou jen další hotely, jinak nic, a proto i jeho relativní odlehlost minimalizuje jakoukoliv případnou hrozbu téměř na nulu.

  • Milý Lukáši,
   moc Vám děkuji za odpověď. Ještě jsem se chtěla zeptat, jak je to s bakšišným…
   Třeba, kdyby se nám nelíbil pokoj, kolik by jsme měli nabídnout recepčnímu za výměnu pokoje, atd. Máme totiž dvoulůžkový promo pokoj. Moc děkuji předem za odpověď. S přáním hezkého dne
   Lenka

  • Těžko radit, záleží to hotel od hotelu. Určitě bych se nechal ubytovat a pokud by se vám pokoj nelíbil, šel bych buď ještě tentýž den nebo druhý den dopoledne na recepci, oznámil jim, že v pokoji není něco v pořádku a že chcete pokoj vyměnit. Až potom bych nabídl bakšiš za lepší / lépe zařízený / lépe položený pokoj. Dle mého názoru plus mínus 25 amerických dolarů bude naprosto stačit. Případně ekvivalent v eurech nebo egyptských librách.

   Pokud můžete, vezměte si s sebou výbavu na šnorchlování, prý je to u hotelu Nada Resort dost pěkné pod vodou 🙂

 • Odpovědět

  Dobry večer chcela by som sa informovať čo hovoríte na situáciu v nubia Aqua beach resort ? Je to dobry bezpečný hotel ďakujem

  • Dobrý večer Anita,

   hotel Aqua Beach Resort je sice v Hurghadě, ale na jejím severním cípu, kde stojí v podstatě osamocen spolu s dalšími asi 4 hotely. Z hlediska bezpečnosti je oblast v pořádku a samotný hotel rovněž. Není důvod mít z pobytu obavy.

  • Ďakujem veľmi pekne za odpoved

 • Odpovědět

  Dobrý den, za dva týdny letím se synem – 10 let do Hurghady – Aladdin beach rezort, jaká je zde prosím situace? Je to blízko místní zástavby nebo ne? Mám mít obavy? Už jsem uvažovala o stornu. Děkuji za info. Martina

  • Dobrý večer Martino,

   Aladdin Beach Resort je v jižní části Hurghady, jižně od letiště, a není tak u původní zástavby Hurghady, které je situována od letiště na sever. V okolí vašeho hotelu je jen spousta dalších hotelových resortů a také velké nákupní středisko. Obydlí místní nikoliv. Navíc nemám informace, že by v tomto hotelu byly jakékoliv bezpečnostní nesrovnalosti. Situace je v celé Hurghadě aktuálně klidná, proto si myslím, že obavy nejsou na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, za 3 dni letím do Sharm el Sheikhu do hotelu Rehana Royal aký máte názor na tento hotel ? Aká je momentálne situácia ? Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý den Kika,

   Rehena Royal je v části Sheiku známé jako Nabq, která je tvořena výhradně ubytovacími resorty. Kromě Rehena Royal Beach Resortu tu najdete odhadem dalších asi 40 hotelů. Kolem hlavní silnice pak pár kaváren a fastfoodů. Nic dalšího. Je tu aktuálně bezpečno, takže není ani problém opustit resort a vyrazit na krátkou večerní procházku třeba podél hlavní třídy. Do Sheikhu se sice v posledních letech vůbec nejezdilo, ale to se minulý podzim změnilo, situace je zde nyní klidná, a obavy tak nejsou na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžete nám poradit, jaký hotel z níže napsaných je nejbezpečnější?
  Hotely: Royal star beach resort, Shams Safaga, Sharm Plaza a Laguna beach.
  Děkuji, Petr

  • Dobrý den Petře,

   vyhněte se tomu prvnímu. Jak můžete sám vidět, tak na mapě se Royal Star Beach Resort nachází přímo v Hurghadě jen kousek od míst, kde došlo k posledním násilným činům. Situace je tu teď bezpečná, ale pro 100% klidnou dovolenou volte, pokud můžete, jiný resort.

   Ostatní tři jmenované jsou za mě v pořádku. Laguna Beach Resort je jižně od Marsa Alam a protože stojí zcela osamocen, tak je zde jakékoliv riziko prakticky nulové. Bezpečné ale jsou i Shams Safaga v Safaze a Sharma Plaza v Sheikhu. V jejich okolí je jen další hotelová zástavba, tj. zde potkáte zejména západní turisty. Z těchto tří bych vybíral i podle jiných kritérií, nejen podle bezpečnosti, která je všude aktuálně dobrá. Asi nejlepší je porovnat si jejich ceny: Shams Safaga vs Laguna Beach vs Sharm Plaza. A v potaz doporučuji brát i jejich hodnocení, nejlepší má Shams Safaga.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 1.srpna odlétáme do hotelu CAESAR PALACE ****. Jaká jsou zde prosím bezpecnostni rizika? Odlétáme 11.,tedy těsně před tím jejich výročím. Máme se něčeho obávat? Letíme s dětmi. Ještě bych se chtěla zeptat na lékařskou péči v místě? Kvůli těhotenství. Děkuji.

  • Dobrý den Lucie,

   myslíte hotel Hawaii Caesar Palace Hotel & Aqua Park v Hurghadě?

 • Odpovědět

  Ano, jedná se o tento hotel, s rozsáhlým aquaparkem.

  • Ano, hotel s velkými bazény. Nachází se v severní části Hurghady mimo její hlavní zástavbu. V okolí hotelu jsou zejména další hotelové komplexy. Bezpečnost je tu na dobré úrovni. Pokud budete využívat hotelové bazény / aquapark a chodit na hotelovou pláž (ne na jinou), tak budete v naprostém bezpečí.

   Naproti hotelu se akorát nachází malá mešita, k ní bych zbytečně nechodil. Ano, 14. srpna bude v Egyptě výročí – v ten den v roce 2013 došlo ke krvavému potlačení demonstrací u mešity Rabá al-Adavíja v Káhiře. Může docházet k demonstracím, ale určitě ne v době vašeho pobytu / odletu.

   Co se týče lékařské péče na místě, doporučuji se na to zeptat přímo vašeho delegáta v Egyptě. Zejména pro turisty je určená nedaleká El Gouna Hospital vzdálená od vašeho hotelu 17 km. Další nemocnice jsou v Hurghadě. V případě nutnosti navštívit lékaře to vše řešte ihned přes delegáta a přes pojišťovnu, u které budete mít uzavřené cestovní pojištění.

 • Odpovědět

  dobr večer odlétám 6.8. do Hurghady do hotelu Titanic Palace je bezpečný?

  • Dobrý den,

   velký hotel s velkými bazény v aktuálně klidné a bezpečné jižní části Hurghady, kde natrefíte jen na další asi 35 větších i menších hotelových komplexů. Budete-li trávit vaši dovolenou v resortu nebo na jeho pláži, netřeba mít strach z nějakého incidentu.

 • Odpovědět

  DOBRÝ DEN.JAKÁ JE SITUACE V HOTELU SUNNY DAYS EL PALACIO V HURGHADA A BEZPEČNOST OKOLÍ? DEKUJI

  • Dobrý den Milane,

   jde o velký hotel přímo v Hurghadě. A byť původní zástavba je v jeho těsném okolí, aktuálně je v Hurghadě bezpečno a bezpečný je i hotel. Rozhodně doporučuji využívat výhradně hotelovou pláž, kousíček odsud se před rokem totiž stal poslední medializovaný útok na turisty, který bohužel skončil fatálně.

   Kriminalita je všude na světě, je i zde, ale musel byste mít smůlu, kdyby se vás nějak dotkla. Pokud budete procházet městem, nejhorší, na co narazíte, jsou tak maximálně dotěrní obchodníci. Buďte bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme jet 22.8. s rodinou do holetu LTI Akassia beach resort – Marsa Alam, chtěl se zeptat na váš názor na tento hotel a bezpecnostni situaci v Marsa Alam, děkuji Vám.

  • Dobrý den Tomáši,

   myslím si, že jste vybrali velmi dobře. LTI Akassia Beach Resort je velmi dobře hodnocený hotel, který, byť je velký, nabízí klid pro odpočinek. Nachází se totiž samostatně (myslím, že ještě s jedním hotelem) u pobřeží… v okolí nic jiného není. I proto tu snad nemůže být bezpečněji. Budete to mít z letiště Marsa Alam sice asi 50 km daleko, ale za to se můžete těšit na klid i bezpečí jako v kterékoliv evropské destinaci.

 • Odpovědět

  Dobrý den jak je na tom Hurghada? Letíme 12.8. na týden do hotelu sunny days el palacio děkuji

  • Dobrý večer Majko,

   mrkněte na dotaz od Milana (o 2 komentáře výše) a na můj názor k tomu. Ptal se na ten samý hotel jako vy. Děkuji 🙂

  • Dobry den,prosim jak jste byli spokojeni s hotelem?letime tam za
   14dni dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý deň, cestujeme s dvomi dievčatami (11 a13)do Hurghady do hotela seagull rezort,čo by ste doporučil ohľadom bezpečnosti ďakujem

  • Dobrý večer Jana,

   Seagull je oblíbený hotel přímo v Hurghadě. Resort je bezpečný. Vzhledem k posíleným bezpečnostním složkám je i samotné město aktuálně bezpečné. Nedoporučuji mimo hotel akorát chodit pozdě večer / v noci a naopak doporučuji využívat výhradně pláž vyhrazenou pro hotelové hosty.

   O 3 hotely dále (směrem na jih) je hotel Bella Vista, kde v roce 2016 útočníci napadli 2 turisty. Zranění nebyla fatální. Jednalo se o ojedinělý útok, který se dle mého názoru může stát kdekoliv na světe, nejen v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den.28.7.odletame do Marsa Alam.Byli jsme minulý rok poprvé,tento rok podruhé.Budeme v hotelu Three Corners Sea Beach.Letime s dětma.Pro můj klid duše,jak to tam teď vypadá s bezpečnostní?
  Děkuji moc za odpověď.

  • Situace je tu teď stejná jako minulý rok. Je tu bezpečno podobně jako před rokem. Nemusíte mít žádné obavy. Three Corners Sea Beach je kousek od letiště, sám u pobřeží, riziko jakékoliv bezpečnostní hrozby je zde prakticky nulová.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom jet v září do hotelu Steigenberger Alcazar v Nabq bay. Chci se zeptat jaká je bezpečnost tohoto hotelu a jeho okolí. Dá se procházet kolem hotelu a můžeme navštívit památky v nedalekém okolí?

  • Dobrý den Karmen,

   oblast Nabq je klidnější a tím pádem i bezpečnější než přímo Sheikh nebo Naama Bay. Nabq, to jsou v podstatě jen samé velké hotely na pobřeží, u hlavní silnice, která jde kolem hotelů, je pak občas kávárna, fastfood nebo obchodní centrum. Víc toho tu moc není. V pohodě se dá jít mimo hotelový areál, hotel Steigenberger Alcazar je situován v severní části Nabq a projít se kpo okolí nebo po hlavní třídě.

   Památky a delší výlety doporučuji absolvovat s nějakou skupinou nebo v rámci fakultativního výletu. Do vnitrozemí Sinaje se sami nevydávejte!

 • Odpovědět

  Dobry den v novembri by som chcel ist do ejlatu a odial do taby hotel movenpick na hranici z izraelom je to tam bezpečne

  • Dobrý den Peter,

   asi takto, já bych osobně do téhle oblasti teď nejezdil. Hranice Egypta s Izraelem není už několik let zrovna bezpečnou oblastí. Nejméně bezpečnou je sice její severní část při pobřeží Středozemního moře, nikoliv u Ejlatu, přesto já bych volil jinou destinaci. I to je důvod, proč se do Taby už několik let z Prahy nelétá, ačkoliv ještě před cca 5 / 6 lety to byla i mezi Čechy oblíbená dovolenková destinace.

   Na druhou stranu kdokoliv z místních vám řekne, že Eilat i jeho okolí je bezpečné. Faktem je, že stupeň kriminality je v Eilatu aktuálně nejmenší z celého Izraele. Podle místních je v letovisku klid a nebezpečno zde není. Je to názor místních, nikoliv můj, v oblasti (v Tabě) jsem osobně několik let nebyl.

 • Odpovědět

  Dobry den. Prosim o informace k aktualni bezpecnostni situaci v Egypte jako celku a konkretneji Marsa Alam. Dekuji

  • Dobrý den Dane,

   bezpečností situaci v Egyptě jako celku se věnuje článek výše, je aktuální, aktualizuji ho průběžně nebo když se v Egyptě stane více či méně závažná událost.

   Region Marsa Alam je aktuálně bezpečný, budete-li trávit dovolenou v některém z hotelových resortů a na přilehlých hotelových plážích, není třeba mít v současné době obavy.

 • Odpovědět

  Ministerstvo zahraničních věcí ČR z bezpečnostních důvodů nedoporučuje navštěvovat města v údolí řeky Nilu, zejména Luxor, Edfu a Asuán, což vydalo 13.7.2018. Týká se to též fakultativních organizovaných zájezdů z resortů?
  Nevíte prosím důvody? Velice děkuji. J

  • Dobrý den Jirko,

   sleduji aktuální situaci, ale bohužel k tomuto poslednímu vyjádření MZV nemám žádné podrobnější informace. Nejsem si jistý, na základě čeho to vydali a především proč neuvedli důvod. V oblasti jsou turisté dlouhodobě cílem podvodů nebo neetického jednání, a to jak ze strany místních obchodníků, tak i ze strany turistických průvodců, kteří často skupiny zavádějí do předem smluvených restaurací / obchodů se suvenýry a inkasují za to slušné provize. Je otázkou, zda se toto doporučení MZV ČR týká této problematiky nebo bylo vydáno z jiného / závažnějšího důvodu.

   Dle mého názoru podnikat do této oblasti fakultativní výlety je aktuálně možné a nehrozí při nich žádná bezpečnostní hrozba.

  • Dobrý den, jak již píši ve svém příspěvku, lituji toho, že jsem toto varování poslechla. Již se mi stalo i o jiných zemích arabského světa, že informace a to už i o vízech na MZV nebyly pravdivé. Já myslím, klidně užívat dovolenou udělala jsem chybu že jsem poslechla a neužila si nic. Navíc jsem si tímto znepřátelila místní, kteří absolutně nechápali „proč“ toto naše vláda říká. Jen bych spíše varovala před chováním místních lidí k nám a to k ženám např. špatné chování personálu v hotelích a o špíně.

 • Odpovědět

  Letíme 3. srpna do Hurghady hotelu Arabia azur resort. Je toto místo bezpečné? Děkuji za info. Jakub

  • Dobrý den Jakube,

   ano, je. Hotel Arabia Azur Resort sice je přímo v Hurghadě, ale aktuálně se zde nemusíte ani bát jít ven mimo hotelový resort na procházku. Narazíte jistě na otravné obchodníky, ale mimo to zde je v současné době bezpečno. Samozřejmě zde více než kde jinde platí ale pravidlo koupat se na hotelových plážích. Určitě jiné pláže nenavštěvujte.

 • Odpovědět

  Letíme s dětmi do hurgadu cesar palác.3.8.2018.Vracíme se 9.8.Je tam bezpečno.Manzel chce jet i do luxoru i s dětmi.Mam z toho trochu obavy.Děkuji za odpověď Jarka

  • Dobrý den Jarko,

   koukněte na moji odpověď na dotaz Lucie (viz. výše z 22.7.). Vztahuje se ke stejnému hotelu, tedy Hawaii Caesar Palace Hotel & Aqua Park, pokud tedy myslíte tento a ne jiný hotel…

   Pozor, Luxor je od Hurghady dost daleko, počítejte, že jedna cesta vám zabere minimálně 4 hodiny. Byť před pár dny vydalo MZV ČR toto doporučení (varuje před cestami do Luxoru nebo Asuánu), já se domnívám, že, pokud celý výlet absolvujete v rámci organizovaného zájezdu, tak netřeba mít z hlediska bezpečnosti obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chceme letět 10.8-18.8. do hotelu Hotel Coral Beach v Hurghadě. Jde o dobrou volbu co se týče bezpečnosti, nebo je lepší volbou Jaz Belveder Resort ***** v Egypt, Sharm El Sheikh, Shark’s Bay?
  Nevíme, pro který z těchto hotelů a oblast se rozhodnout …..

  Předem děkuji za odpověď. R.

  • Dobrý den Radko,

   ani u jednoho z hotelů není nikde poblíž žádná domorodá zástavba, naopak oba leží v rámci větší skupiny hotelů, resp. na jejím okraji. Tj. okolí obou je plus mínus stejně bezpečné. Jaz Belvedere Resort je hned vedle letiště v Sheikhu a je to o něco lepší lokalita na šnorchlování než pobřeží u hotelu Coral Beach.

   Doporučuji si podrobněji přečíst recenze obou resortů – zde Belvedere Resort a zde Coral Beach – a rozhodnutí učinit na základě nich.

  • Z hotelu Coral Beach jsem se včera po 2 týdneh vrátila a musím říct, že je tam bezpečno.

  • Andreo, děkuji moc za váš názor k aktuální situaci u hotelu Coral Beach. Jste perfektní 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o info k hotelu, respektive k bezpečnosti v okolí a hotelu Egypt / Sharm El Sheikh / Hadaba MONTE CARLO SHARM RESORT & SPA *****
  Odlétám s manželkou a synem 8.7.
  Moc děkuji za Vaši odpověď
  S pozdravem František

  • Dobrý den Františku,

   váš resort je přímo v Sheikhu, v blízkém okolí jsou ale jen další velké hotelové resorty, bezpečnost je tu aktuálně na dobré úrovni. Proto nemusíte mít obavy a to ani v případě, kdy byste opustili hotel a šli se projít do blízkého okolí. V současné době to problém problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  9.8. odletáme do Marsa Alam resort Sunrise Marina Porto Ghalib, jelikož se jedná o přístav, ráda bych se informovala o bezpečnost.
  Dekuji

  • Dobrý den Gabrielo,

   máte pravdu, Porto Ghalib je přístav, ale je to zejména poklidné letovisko s několika hotelovými resorty. V současné době nemám žádné informace, že by zde návštěvníkům něco hrozilo. Přeji vám hezkou a klidnou dovolenou v Egyptě!

 • Odpovědět

  Dobrý deň prosim Vás letíme do hotelu Siva sharm v Šarm al Sharm al sheikh 2.8.2018 je tam bezpečne?Ďakujem Elena

  • Dobrý Den Elena,

   váš hotel se nachází kousíček od letiště, mimo hlavní centrum Sheikhu. Resort je bezpečný, v jeho okolí je jen pár dalších budov a další větší či menší hotelové resorty. V Sheikhu aktuálně nehrozí žádné větší nebezpečí než v kterékoliv jiné destinaci takže, můžete být bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat na bezpečnost hotelu v Egyptě, hotel Sonny Days EL Palacio je v Hurgadě. Letím 22.9.2018.,moc děkuji za odpověď

  • Dobrý den Jano,

   podívejte se na tuto moji odpověď na jeden z předchozích dotazů (od Milana), který se také týkal hotelu Sunny Days El Palacio. Jen musím upozornit, že váš odlet na dovolenou 22.9. je ještě poměrně daleko. V Hurghadě je poslední rok klid a všichni si přejí, aby pokračoval, ale může se to samozřejmě dříve či později změnit.

 • Odpovědět

  Dobry den…chcela som sa spytat ideme 15.8 do egypta oblast safaga hotel coral sun beach..či je tato oblast bezpečna..tento hotel je na samote pri ceste..nikde nič..Ďakujem

  • Dobrý Den Diana,

   to, že hotel se nachází na pobřeží sám a v okolí není žádná další zástavba, je vždy co se bezpečnosti týče velmi pozitivní faktor. Konkrétně tento hotel neznám, nicméně v současné době je bezpečnost v regionu Safaga na normální úrovni, resortu tu jsou bezpečné a z poslední doby nemám žádnou informaci o tom, že by si turisté v této oblasti na cokoliv „nebezpečného“ ztěžovali. Mějte hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, hotel Desert rose Hurghada?

  • Dobrý den Ivo,

   velmi dobrý výběr. Hotel Desert Rose v Hurghadě neleží přímo v Hurghadě, nýbrž kousek na jih od ní, v oblasti, kde jsou v podstatě jen samé další rekreační resorty. V současné době je tu bezpečno. Desert Rose je velký resort, navíc s pláží, na kterou by se příadný útočník nesotával snadno. Nemusíte mít obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je prosím nyní situace v Hurgade? Hotel Red sea Taj Mahal Resort & aqua park? A jak dlouho léta společnost Almasria Airlines do ČR?

  • Dobrý den Hanko,

   hotel Red Sea Taj Mahal Resort & Aqua Park je jak co se služeb tak bezpečnosti týče aktuálně bez problému. Leží kousek od zátoky Makadi Bay a je to nejjižněji položený hotel v oblasti vůbec. Tj. okolí je klidné, bez žádné další zástavby.

   Almasria Airlines provozuje z Prahy do Egypta některé charterové lety. Nelétá sem pravidelně ani příliš často, nicméně dle mých informací se tu v Praze poprvé objevily už v roce 2009.

 • Odpovědět

  Dobrý den 25.8 letíme do Marsa Alan hotel Blue Reef resort můžete mi prosím říct bezpečnost tohoto resortu. Mám obavy z cesty děkuji lenka

  • Dobrý den Lenko,

   obavy nemějte, hotel Blue Reef Resort je v pořádku, lidé si zde na bezpečnost nestěžují. Hotel je na pobřeží, v okolí je minimum další zástavby, dál jsou jen další hotely. Celý region je aktuálně klidný. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň môžem sa opýtať na hotel Sunny days el palacio letím 22.08 okolie a bezpečnosť bola som v máji v makadi mám vyzum od20. 05a neviem či ešte platí za odpoveď ďakujem

  • Dobrý den Petro,

   podívejte se na tuto moji nedávnou odpověď, která se týkala právě hotelu Sunny Days El Palacio.

   Co se týče víza – záleží, jaký typ víza máte. Tipuji ale, že platit nebude, protože turisté nejčastěji využívají víza, na která nelze do Egypta vstupovat opakovaně, pouze jednou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 11.8. 2018 odlétáme do Hurghady, hotel Giftun azur resort,je zde bezpečno?
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Moniko,

   hotel hned u letiště, poměrně rozsáhlý resort, samozřejmě s vlastní pláží. Z poslední informace nemám informace o tom, že by si zde klienti na bezpečnost jakkoliv stěžovali. Domnívám se, že nemusíte mít obavy.

 • Odpovědět

  Dobry den,prosim o provereni cesty koncem srpna a zacatkem zari (29.8.-9.9.).Royal Lagoons Aqua Par – Egypt, Hurghada.Dekuji

  • Dobrý den Dano,

   nerozumím dotazu, ptáte se na bezpečnost?

   Pokud ano, tak u Royal Lagoons Aqua Park Resort and Spa hotelu bych upozornil na to, že se hotel nenachází přímo u moře. Resort samozřejmě vyhrazenou hotelovou pláž má, kam se dopravíte snadno hotelovým shuttlem. Ale dejte pozor na to, že hned vedle této pláže se nahází pláž veřejné. Doporučuji na ni nechodit. Veřejné pláže v Egyptě nejsou kdovíjak bezpečné.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,chtěl bych se zeptat na bezpečnost v hotelu Caribbean World v Soma Bay.Děkuji,Václav.

  • Dobrý den Václave,

   dobrá volba hotelu. Caribbean World je pěkný komplex, v jeho blízkém okolí jsou jen další dva luxusní resorty, jinak nic. I díky tomu, že v tomto hotelu jsou zejména zahraniční turisté, tak bezpečnost je tu opravdu na dobré úrovni. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den. My letíme do serenity fun city makadi bay. Nevíte, jak to tam vypadá ted.Minuly rok jsme byli ale nabila grand makadi a bylo to strašný. Sami místní ubytovany.Děkuji pěkně

  • Dobrý den Dášo,

   k tomuto hotelu nemám aktuální informace z místa, takže nejsem schopný říci, jaké je složení hostů. V každém případě se jedná o lepší i větší resort, který je i o poznání dražší než Al Nabila, proto se domnívám, že Egypťanů zde bude ubytováno minimum.

 • Odpovědět

  Dobrý den, právě jsem se vrátila ze Sinaie, Hadaba, Sharm El Shaikh,kam jsem odjížděla se strachem, protože se na netu i od ministrerstva zahraničí píší ne hezké věci a varování. Mé obavy byly zbytečné a zničily částečně mou dovolenou a vztahy tam, nebot nikdo nechápal, kde tyto informace beru, když turisté z jiných zemí se volně pohybují. Vadí mě tam úplně jiné věci. Místo je krásné, ale hotely ve špatném stavu a i na lehátkách na plážích a to jsem navštívila tři…špína špína…jen ptají peníze a dobré chování mají k Rusům, kteří jsou bohužel úplně všude. Připadala jsem si jak v Rusku, vše je arabsko rusky popsané a jsou k Rusům velmi vstřícní, k nám ne.

  Jak již píši ve svém příspěvku, lituji toho, že jsem toto varování poslechla. Již se mi stalo i o jiných zemích arabského světa, že informace a to už i o vízech na MZV nebyly pravdivé. Já myslím, klidně užívat dovolenou udělala jsem chybu že jsem poslechla a neužila si nic. Navíc jsem si tímto znepřátelila místní, kteří absolutně nechápali „proč“ toto naše vláda říká. Jen bych spíše varovala před chováním místních lidí k nám a to k ženám např. špatné chování personálu v hotelích a o špíně.

  • Perfektní, děkuji Jitko za váš názor a o to, že se dělíte s ostatními o vaši aktuální zkušenost s cestou do Sharm el Sheikhu.

 • Odpovědět

  Ahoj,
  chci se zeptat můžu si s sebou vzít do Egypta alkohol?Díky

  • Ahoj Honzo,

   je to tak, že clo se nevztahuje na případy, kdy množství alkoholu nepřesáhne 1 litr na osobu. Pokud vezmeš tolik nebo méně, nebude žádný problém. Pokud vezmeš více, pravděpodobně ani tak žádný problém nebude (nikdy jsem neslyšel o tom, že by z toho problém byl, pokud je to v rámci mezí). Pokud by náhodou problém byl, tak nejhorší, co se může stát, je, že o láhve přijdeš.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat na hotel Titanic Palace Resort Hurghada,zda máte nějaké info o bezpečnosti. Děkuji Blanka

  • Dobrý den Blanko,

   zde se není čeho obávat. Titanic Palace Resort je velký a aktuálně i bezpečný komplex. Není přímo v Hurghadě, ale na jih od ní, v části, kde jsou jen samé hotelové komplexy. Takže i mimo hotel není třeba mít nějaké obavy.

 • Odpovědět

  Krásný den přeji, Lukáši 🙂

  plánuji se synem dovču do hotelu Pickalbatros Sea World Marsa Alam, múžete mi, prosím, napsat, zda se jedná o správnou volbu – např. i co se týče bezpečnosti? Dále se zeptám, zda je lépe v Egyptě platit dolary nebo v místní směnárně směnit?

  🙂
  Dáša

  • Dobrý den Dášo,

   jen upřesním, alespoň dle mých informací, že na egyptském pobřeží jsou dva hotely s podobným názvem: Pickalbatros Sea World v Hurghadě a potom nový hotel Albatros Sea World v Marsa Alam, do kterého jedete vy. Názvy se v různých zdrojích liší, nejsou podstatně, podstatné je, že to jsou dva různé hotely.

   Albatros Sea World Resort v Marsa Alam je perfektní volba, je to krásný, řekl bych až luxusní hotel se službami na skutečně vysoké úrovni. Bezpečnost je aktuálně v Marsa Alam dobrá, tím víc v podobně kvalitních resortech jako je tento.

   Já doporučuji směnit. Zkrátka mít s sebou dolary a ty dle potřeby směňovat na egyptské libry. Pokud budete někde dávat bakšiš, pak klidně v dolarech. Užijte si vaši dovolenou 🙂

  • Moc děkuji za odpověď, Luky 🙂 jen se ještě doptám, co vycházky mimo tento hotelový komplex?

   🙂
   Dáša

  • Nemáte zač 🙂 Ohledně vycházek mimo hotel – klidně můžete, nebezpečí nehrozí (navíc oblast Marsa Alam je dlouhodobě nejbezpečnější v celém Egyptě) – ale ono zde v podstatě není moc kam jít, v okolí je jen pár dalších hotelů, jinak nic.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bezpečnost a úroveň hotelu Le Pacha Resort v Hurghadě. Letíme tam v půlce srpna. Zároveň bych se chtěla zeptat, jestli je bezpečné se vydávat na procházky po Hurghadě v blízkosti hotelu. Děkuji Monika

  • Dobrý den Moniko,

   resort je přímo v Hurghadě. Byť leží v letovisku a ne mimo něj, tak je to poměrně velký komplex. Dle mého názoru označení hotelu jako 4* úplně neodpovídá realitě, ale to je problém mnohých dalších hotelů v Egyptě. Co jsem slyšel, tak je lepší, pokud bude možnost, nebrat pokoje v hlavní budově, ale ty pod čísly 1500 – 1700. Podotýkám, že tuto informaci nemám ale ověřenou.

   Bezpečnost je v Hurghadě stabilní. Využívejte hotelovou pláž, určitě ne veřejnou. Procházky mimo hotel jsou možné, aktuálně není třeba mít z toho obavy, ale doporučuji nechodit ven dál od resortů později večer.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  Chtěl bych se informovat na bezpečnost a úroveň hotelu Sea star beau rivage v Hurghade. Letíme tam koncem srpna. Zároveň bych se rád informoval zda je bezpečné podniknout organizovaný výlet od CK do Luxoru. Předem děkuju za odpověď.
  Tomáš

  • Dobrý den Tomáši,

   hotel dobrý, velký, všechny pokoje mají výhled na bazény, bezpečnost stabilní. Je fakt, že leží na severním konci původní zástavby v Hurghadě, ale areál je bezpečný. Upozorním jen na to, že wi-fi v tomto hotelu je za poplatek. Dá se to ale řešit například zakoupením datové sim karty (4 GB) za 10 usd, kterou vám prodají i přímo v hotelu na recepci.

   Výlet do Luxoru – upozorním na 2 věci, za prvé na toto nedávné doporučení MZV ČR, které ovšem neuvádělo žádné důvody a osobně nevím, na čem bylo založeno. Ale dle aktuálních informací jeho platnost stejně již skončila. Já považuji aktuálně výlet do Luxoru v rámci organizovaného zájezdu za bezpečný, ale musíte počítat s tím, že jedna cesta Hurghada – Luxor trvá cca 4,5 hodiny. Je to daleko.

 • Odpovědět

  Dobry den, 13.8 cestujeme do Marsa Alam, hotel royal brayka beach. Po vcerajsom incidente vsade pisu len o utoku zraloka. Priznam sa mam strach. Neviete prosim aka je tam situacia? Su nejake obmedzenia pri kupani v mori? Lebo clovek sa ram bude bat aj vliezt do mora :-D. Dakujem za odpoved

  • Dobrý den Katko,

   ne, aktuálně nevím o žádných omezeních koupání v moři. Všichni si ale musí uvědomit, že zde v Egyptě se žraloci v porovnání s jinými destinacemi vyskytují celkem běžně. Má-li člověk štěstí, může žraloka při potápění spatřit vzácně i u pobřeží. Tam se ale většinou vyskytují menší kusy, které na lidi neútočí. I přesto u pobřeží existují pásma, kde se lidé smí potápět pouze s přístrojovým vybavením. Takto vybavený potápěč údajně přitahuje žraloky daleko méně, než člověk, který šnorchluje.

 • Odpovědět

  Dobry den , chcem sa spytat ako to vyzera v hurghade cast Makadi ….Sunwing ,hlavne ci je tam bezpecne , dakujem

  • Dobrý den Dano,

   ano, oblast Makadi je aktuálně bezpečná, nevím o žádných incidentech nebo problémech, na které by si zde lidé v posledních týdnech stěžovali.

 • Odpovědět

  Dobrý chcela by som sa spýtať o bezpečnosť hotela Amc Rolyal Hurgada. Ďakujem.

  • Dobrý den Diano,

   AMC Royal Hurghada leží v klidnější části letoviska, bokem (na sever) od centra Hurghady. Osobně tento hotel neznám, ale mám informace od klientů, že je to tu hlídané a bezpečné.

  • Ďakujem za info Lukáš. A ešte by som poprosila či si pribaliť zo sebou obuv do vody. A niečo o Faraonovej pomste…do egypta ideme prvý krát. Ďakujem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěli bychom se zeptat na hotel Regina Swiss Inn Resort v Hurghadě?Děkujeme

  • Dobrý den Dášo,

   Regina Swiss Inn Resort leží přímo v Hurghadě. Doporučuji využívat hotelovou pláž, jinde se nekoupat. Veřejné pláže nejsou považovány v Hurghadě pro evropské turisty za příliš bezpečné. Jinak se jedná o velký resort, hotelový areál je bezpečný. V tomto ohledu netřeba mít žádné obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v září letím do hotelu Sunrise Holidays Resort – Hurghada. Jak to tam vypadá s bezpečnostní? Děkuji

  • Dobrý den Marku,

   hotel Sunrise Holidays Resort je klidný, menší hotel na jižním kraji Hurghady. Byť leží nedaleko od hotelu, kde se stal před několika lety incident mířený na turisty, aktuálně je v Hurghadě situace klidná a žádné útoky tu v poslední době zaznamenány nebyly. Vy jedete až za měsíc, do té doby se samozřejmě může situace jakkoliv změnit, ale nepředpokládám to. Jen pro doplnění klientelu v tomto hotelu obvykle tvoří Britové, Němci, a Italové, v menší míře pak Češi a Poláci. Egypťané nebo obecně Arabové zde většinou dovolenou netráví.

 • Odpovědět

  Dobry den v zari se chystame na dovcu do Sharm EL Sheikh do hotelu Grand Rotana Resort & Spa mohu vedet jak to tam vypada s bezpecnosti? Dekuji za odpoved Paja

  • ???

  • Dobrý den Pavlíno,

   hotel Grand Rotana Resort & Spa v Sharm el Sheikhu kousek od Sharks Bay je za mě perfektní volba. V jeho případě se skutečně není z hlediska bezpečnosti moc čeho obávat. Je to velký komplex, je tu hodně zahraničních klientů a nejen resort, ale v současné době i jeho celé okolí já považuji za bezpečné. Užijte si vaši zářijovou dovolenou v Egyptě!

  • Moc dekuji preji hezky den .

 • Odpovědět

  Dobrý den, byli jsme v Egyptě již několikrát a vždy bylo vše super. V říjnu odlétáme na 14dni do Marsa Alam do hotelu Aurora Bay hlavně kvůli snorchlovani. Jaký je váš názor na smrtelné zranění po útoku žralokem v této oblasti,který se odehrál minulý pátek?Trošku mě to vyděsilo.Jedeme tam s dětmi a moc informací,co se tam vlastně stalo,prozatím není.Dekuji za vás nazor, Pavel

  • Dobrý den Pavle,

   děkuji za dotaz. Minulý pátek šlo bohužel o nešťastnou událost. Pravděpodobně šlo o žraloka tygřího. Jiné informace než z médií o tomto případu v současné chvíli také nemám, dnes dopoledne ale byly publikovány 2 zprávy, mrkněte na ně:

   Všude bylo strašně krve. Češka promluvila o útoku žraloka na manžela
   Elitní potápěč o tragédii v Egyptě: Čecha zabil nejspíš žralok tygří

   Pravda je, že žraloci v Rudém moři jsou a rozhodně není nic výjimečného, že se vyskytují i kousek od pobřeží. Stačí šnorchlovat trochu dál od pláže a mít trochu štěstí a uvidíte je. Nesetkal jsem se s tím, že by byly ale nebezpeční. Pravdou je, že to byly asi metroví, tedy menší jedinci.

   Statistika říká, že za posledních 10 letech došlo u egyptského pobřeží k 15 útokům žraloků, z toho 4 byly fatální. Přesto bych z dovolené v Egyptě neměl kvůli těmto výjimečným nešťastným událostem strach. Tím spíš, pokud se budete pohybovat v mělčinách v zálivech u hotelů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v září se chystám do Marsa Alam na několik dní na vlastní pěst. Strach nemám, spíš mě zajímá jestli pro mě nemáte nějaké rady/upozornění. Děkuji Zuzana

  • Dobrý den Zuzko, budete cestovat po oblasti nebo budete v hotelu u moře? Pokud vás zajímá cokoliv konkrétního, ptejte se. Obecně, Marsa Alam je aktuálně bezpečná oblast, řekl bych, že bezpečnější než mnohé jiné destinace (nejen v Egyptě) – nízká kriminalita, málo krádeží a relativně bezpečná silniční doprava. To ale neznamená, že se vám tu nemůže nic přihodit, to vám nikdo nikde nezaručí.

  • Dobrý den, vracím se k dotazu skrz cestování na vlastní pěst. Cestovat budu po oblasti bez ubytování v hotelu. Ubytování budu řešit v podobě místních apartmánů. Cestuji hlavně za potápěním které mám již nasmlouvané s místními Egyptskými potápěči. Vím, že do Egypta není moc zvykem létat bez cestovní kanceláře. Proto mě zajímá Vás názor. Je třeba možné se vůbec dostat z letiště v Marsa Alam bez oficiálního odvozu v podobě autobusu cestovní kanceláře? Děkuji Zuzka

  • Ano, to samozřejmě je možné. Doporučuji ale taxík booknout předem (třeba Steven’s Taxi). Je to většinou levnější a řidič na vás bude čekat na letišti.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,pane Lukáši,
  procitam komentáře, leč nikde jsem nenašla informace k momentalni bezpečnosti na Sharm El Shaik, konkrétně Klub El Faraana Reeaf. Jedeme ve středu 14.8. s 6ti letym synem, žádné fakultativní výlety nechystame,ale rádi bychom se podívali do místní tržnice pro nějaké dárečky a místní delfinárium. Doporučil byste bez obav?
  Moc Vám předem děkuji za odpověď,
  Janků Pavla

  • Dobrý den Pavlo,

   Farraana Reef Resort je velký hotel v Sheikhu. Je pravda, že hned vedle něj je místní zástavba a poblíž je i místní mešita. Proto tady využívejte hotelovou pláž, jinde, v místech, která nepřísluší ať už vašemu nebo jiným hotelům se nekoupejte! Jinak resort je bezpečný a v současné době zde není třeba mít ani žádné obavy při procházkách mimo resort.

   Návštěvu tržnice doporučuji. Běžte tam ale přes den, ne na večer / noc, kór pokud budete v Egyptě bez mužského doprovodu. Připravte se na otravné obchodníky. Buďte vůči nim imunní, nikomu nedůvěřujte a vše bude v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chcel by som sa informovať ohľadom bezpečnosti v rezorte The Grand Hotel v Hurghade a poprípade načo si dávať pozor. Ďakujem

  • Dobrý den Marek,

   před necelým měsícem jsem odpovídal na podobný dotaz od Natálie, mrkněte se na něj i na moji odpověď zde (od té doby se zatím nic nezměnilo, tj. odpověď je stále aktuální) 🙂

  • Ďakujem Vám za reakciu, prajem pekný deň

 • Odpovědět

  Dobry den, 18.8 odletam do Hurghady hotel tia Heights Makadi Bay. Jedu tam sama se segrou, chci se zeptat, jestli tam je bezpečno. Predem dekuji za odpověď

  • Dobrý den Lucko,

   ano, Makadi je vysloveně hotelová oblast – jsou tu velké komplexy včetně toho vašeho. V současné chvíli tu nikterak nebezpečno není. Lokalitu jste zvolila dobře, dovolená se vám jistě bude líbit. A vaše pláž u hotelu je nejen vhodná na koupání, ale je velmi dobrá i na šnorchlování!

 • Odpovědět

  Dobry den, chci se zeptat zda je bezpecne ajet do Egypta v terminu 12.10- 19.10. A jaky je hotel v Hurgade pod nazvem Hawaii Le Jardin. Dekuji za odpoved Aneta.

  • Dobrý den Anet,

   pokud do října zde v Egyptě nedojde k žádné mimořádné události, tak se není třeba říjnového termínu obávat. Aktuálně je situace ve všech letoviscích klidná.

   Názory na hotel Hawaii Le Jardin Aqua Park Resort se různí. Považuji za důležité vás předem upozornit na to, že klientela v tomto hotelu je převážně arabská (tj. Egypťané a další národy). Pokud vám to vadí, doporučuji volit raději jiný resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den, odlétáme zitra ráno do Huhlfhardy Three corners sunny beach. Jaká je tam ted situace? Dekuji z zpravu

  • Dobrý den Žanet,

   aktuálně je tu klid. Domnívám se, že nemusíte mít obavy. Navíc jste zvolili dobrý hotel, The Three Corners Sunny Beach Resort je na sever od Hurghady, mimo obydlí místních a je to dobře hodnocený resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtela
  Bych se zeptat na aktuální situaci v Marsa Alam ohledně útoku žraloka,jedeme až v říjnu,přesto to sleduji a jaky hotel byste doporučil,máme s sebou malého syna.Mam zkušenost s Jaz Lamaya a Brayka.Dekuji

  • Dobrý den Anno,

   na celém pobřeží Marsa Alam platí prozatím do zítřejšího dne zákaz koupání na volném moři, povoleno je koupání pouze v lagunách a mělčinách u hotelů, ve kterých si na mnoha místech člověk bohužel příliš nezaplave. Zákaz koupání se vztahuje k hotelu Jaz Lamaya a ke všemu, co je na jih od něj. Jaké nařízení bude platit po zítřejším dni bude jasné až v dalších dnech.

   Osobně se domnívám, že se situace brzy uklidní a do října bude v Marsa Alam vše v normálu. Ale ve vašem případě (když chcete jet až v říjnu) bych doporučil s výběrem a rezervací pobytu počkat alespoň do doby, než bude jasné, jaké nařízení bude platit po zítřku a na jakou oblast se bude případně vztahovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na bezpečnost v Egyptě 6.10. Letíme 3.10.-10.10. do hotelu Prima life Makadi.Mame se obávat nějakých nepokojů.dekuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Jano,

   datum 6. října je v Egyptě významné, protože to byl den, kdy v roce 1973 egyptská armáda nečekaně zaútočila na Izrael, a to zrovna v době významného židovského svátku. V konečném důsledku se Egyptu podařilo Izrael vytlačit od významného Suezského průplavu a ze sinajského poloostrova.

   Co se bezpečnosti v rámci tohoto výročí týče, není určitě dobré v této době navštěvovat velká města, třeba Káhiru. Ale v Hurghadě, kór mimo její centrum u zálivu Makadi ve vašem hotelovém resortu a na pláži nepoznáte, že nějaký takový významný den nastal.

 • Odpovědět

  Dobrý den,letíme do Marsa Alam Utopia beach 12.9-21.9.2018,jsou tam nejaké jejich svátky v tú dobu? Nemáme se obávat kvůli té aféře se žralokem? Děkuji

  • Dobrý den Lubica,

   ne, v tomto termínu v Egyptě nejsou žádné svátky nebo jinak významné dny a výročí. Hotel Utupia Beach Club leží v severní části Marsa Alam, od zdejšího letiště směrem na sever. Tohle není oblast, kde žralok před 2 týdny útočil a ani zátoka Pensee Azur nespadala do oblasti, ve které až do včerejšího dne platil zákaz koupání a šnorchlování ve volném moři. Situace se samozřejmě do poloviny září může změnit, já ji budu sledovat, ale v současné době není třeba mít kvůli žralokům obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem poprosit o informace, 25.8.2018 máme ležet do Egypta, hotel Shama Safaga. Chtěla bych vědět zda je hotel a okolí bezpečné? Zda je tam celkově dobrá situace na pohyb, například návštěvy pyramidy a tak. Moc děkuji za odpověď. Lucka

  • Dobrý den Lucko,

   Shams Safaga Resort je hotel, který leží kousek severně od Safagy, ale ne přímo v ní. Hotel je na pobřeží spolu s několika dalšími hotely a aktuálně je tu klid a bezpečno.

   Jakékoliv výlety v Egyptě je lepší podnikat v rámci organizovaných skupinových výletů. A to platí zejména pro Luxor nebo třeba i por pyramidy v Gízské nekropoli. Pozor na velké vzdálenosti v Egyptě! Luxor cca 4 hodiny cesty od Safagy, Gíza dokonce přes 6 hodin cesty!

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na Váš názor na hotel Lotus Bay v Hurgade. A je lepší oblast na dovolenou Hurgada nebo Marsa Alam?
  Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Martino,

   za mě obecně je lepší oblast Marsa Alam – sice je taková pustější, za to tu je lepší moře a bohatší podmořský život. Pokud chcete lepší moře, pak Marsa Alam, pokud vám naopak nestačí hotelový resort a rádi vyrazíte někam po letovisku na procházku, pak je lepší Hurghda a nebo něco někde u Hurghady (třeba oblast Makadi).

   Hotel Lotus Bay osobně bohužel neznám – nemohu soudit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím mohu navštívit Hurghadu jako město..dojít si do restaurace nebo na nákup..s rodinou..je to bezpečné..děkuji vám za odpověď ..případně taxíkem dojet třeba do safagy..

  • Dobrý večer Petře,

   aktuálně to bezpečné je, nemusím zrovna zbytečně zacházet do postranních ulic, kór večer, ale na hlavní třídách je to v pohodě. Ať už chcete vyrazit procházku, navštívit restauraci nebo si dojít na nějaký nákup. A ano, klidně s rodinou i s dětmi.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, ja by som sa chcel spýtať na situáciu ohľadom zákazu plávania v mori kvôli útoku žraloka.Stále platí alebo sa to nejako zmenilo? Dňa 26.8. odlietame do Port Ghalib Resort a nevieme čo máme očakávať.

  Ďakujem za odpoveď. S pozdravom Jakub

  • Dobrý večer Jakub,

   ne, moje aktuální informace (den staré přímo od potápěčského klubu v Marsa Alam) jsou takové, že zákaz už dál netrvá. A v moři se dá plavat normálně. Mějte fajn dovolenou v Port Ghalib 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, do Marsa Alam letíme 27.8. Jsou nějaké nově informace o zákazu koupání po útoku žraloka? Jsme ubytováni v komplexu Aurora bay. Děkuji J.

  • Dobrý večer Jaroslave,

   podívejte se na moji odpověď na jeden komentář před Vámi 🙂 Jinak resort Aurora Oriental Bay spadal do oblasti, v níž zákaz platil. Aktuální situaci sleduji a pokud se něco změní, napíšu informaci přímo nahoru do hlavního textu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme do Marsa Alam 9.9.2018 do hotelu Shams Alam resort. Je to poslední hotel přes rezervací Val Dimal. Jaká je momentální situace ohledně šnorchlování a potápění v této oblasti? Děkuji za informaci

  • Dobrý den Dano,

   dobrá velba místa! Hotel Shams Alam Resort je menší, klidný a jak správně píšete, je to poslední hotel před národním parkem Wadi el Gemal. Místo je bezpečné. A aktuálně zde koupání omezeno není, zákaz skončil minulý týden, byť žralok dle Egypťanů nalezen nebyl. Resort má velmi pěknou pláž se vstupem hned do moře, což v Egyptě není úplně obvyklé. Je tu perfektní šnorchlování! Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  31.8.2018 odlétáme do Hurghady do Hotelu Amway Blue Beach resort & Spa Abu Soma. Chtěla jsem se zeptat na bezpečnost a jak je to s potápěním.

  Děkuji moc předem

  • Dobrý den Marie,

   hotel velký a blíže k Safaze než k Hurghadě. V blízkém okolí hotelu nic jiného než poušť není, resort je bezpečný. Hotel má velký bazén.

   Pláž tu je taková dost zvlášť, resp. moře, které tu je skutečně hodně, ale hodně dlouho mělké, kór při odlivu, kdy voda úplně zmizí. Pokud si chcete zaplavat, tak musíte po molu, asi 300 m dlouhé molo, na jeho konci je už vody dost a šnorchlování tu je pěkné – pokud tedy máte na mysli šnorchlování a nikoliv skutečné potápění s přístrojem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na bezpečnost hotelu Fort Arabesque Resort, Spa & Villas a jeho okolí. A dále na to zda, máte nějaké zkušenosti s tímto hotelem.

  • Dobrý den Honzo,

   z hlediska bezpečnosti se v případě tohoto hotelu nemusíte ničeho obávat. Resort je u Makadi Bay – oblast, které je čistě turistická, plná dalších hotelů a hlavně bezpečná. Zajímá vás něco konkrétního o tomto hotelu? Ptejte se…

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mohla bych znát Váš názor na Siva Grand Beach Hotel? A v blízkém okolí třeba nákupní centrum, restaurace nebo výlety na čtyřkolkách, do Luxoru nebo Údolí králů?
  Děkuji
  Adéla

  • Dobrý den Adél,

   Siva Grand Beach Hotel je poměrně velký komplex, ale hlavně je dle mého názoru kvalitní a bezpečný. Do nákupního centra to z hotelu nebudte mít daleko, ono je nákupní centrum totiž hned vpravo od hotelu (koukáme-li směrem k moři). V centru je i turistické informační centrum, které, pokud plánujete dělat nějaké výlety, by bylo možná fajn navštívit. Počítejte, že Luxor i Údolí králů není zrovna blízko, je to cca 4,5 hodiny autobusem z Hurghady – je potřeba zvážit, zda jste ochotni trávit den dovolené na cestách.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mám ještě jeden dotaz(mimo bezpecnost) k hotelu Sunrise Holidays resort- Hurghada. Udajne tam probiha rekonstrukce bazenu a ostruvku u pláze. Bylo nam receno,ze bude koncit 20.8.18. Tudiz jsme si zajezd koupili na 10.9.-17.9. Teď ctu ze se rekonstrukce prodlouzila do 15.9. Chci se zeptat,jestli nevite v jaké to tam je fázi a jestli to prilis neovlivnuje pobyt,hluk atd (o moznosti jet k bazenu do sesterskeho hotelu vím)
  Děkuji za odpoveď.
  Marek

  • Dobrý den Marku,

   nemám k této záležitosti aktuální informace. Bohužel nemůžu poradit nebo říct, jak přesně to teď na místě tady vypadá nebo v jaké to bude fázi v době vašeho pobytu.

  • Nevadí,i tak děkuji za odpoved 🙂

  • Není zač a mějte pokud možno tu nejlepší možnou zářijovou dovolenou! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer, pojedu transfer z letiště Marsa Alam do Hurgady s CK. Vyjedeme v 21 hod. Na co dát pozor. Pojedu sama s 3 dcerami. Dekuji a zdravím Dada

  • Dobrý den,

   pokud je to transfer zajištěný vaší CK, tak se nemáte čeho bát a navíc určitě nepojedete sami. Cesta z letiště z Marsa Alam až do Hurghady trvá autobusem 3 hodiny, tj. většinou se to jezdí bez přestávky.

 • Odpovědět

  Dobry den,chtel bych se zeptat na hotel v hurgade coral beach a jestli tam je bezpecno

 • Odpovědět

  dobrý den, planujeme dovolenku po novom roku v oblasti TABA, pravdepodobne v hoteli Taba Hilton, alebo Taba Movenpick, letiet chceme do Izraelu-ovda, kedze Taba je odtial len kusok a presunut sa cez hranice shuttle busom, ziadne aktualne informacie o bezpecnostnej situacii v oblasti som nenasla.
  dakujem za odpoved

  • Dobrý den Romi,

   v oblasti kolem Taby jsem byl jednou a je to už pár let, nyní se tam řadu let nejezdí (mám na mysli zájezdy od CK), proto k tomuto regionu nemám úplně aktuální informace. Co vím od ostatních, kteří zde byli, ale i od místních, tak tam nebezpečno není. A nic nehrozí. A to už vůbec ne v hotelových resortech v Tabě. Do jaké míry je to pravda vám ale neřeknu. Taba je zkrátka Sinaj – území, kam se aktuálně moc západním turistům jezdit nedoporučuje. Pokud Tabu navštívíte, budu rád, když zde ostatním poskytnete k bezpečnosti v Tabě i v Ovdě aktuální informace.

 • Odpovědět

  Dobrý večer prajem,
  v novembri plánujeme cestu do Egypta, konkrétne do hotela Albatros Citadel Resort (ex Citadel Azur) *****. Chcela by som sa opýtať na bezpečnosť a taktiež či nemáte nejakú skúsenosť s týmto hotelom. Ďakujem.

  • Dobrý den Maria,

   pokud jste hotel Albatros Citadel Resort už rezervovala, udělala jste jedině dobře. Byť na můj vkus je to skutečně už dost velký komplex – služby jsou zde na vysoké úrovni a předpokládám, že se vám tu vaše dovolená bude líbit. Resort je bezpečný a vstup do moře je zde možný přímo z pláže, není potřeba žádné molo.

  • Ďakujem pekne 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  mohu poprosit o názor na Future Dream Lagoon?
  Děkuji.

  • Dobrý den Markéto,

   z hlediska bezpečnosti nemám z poslední doby k tomuto hotelu žádné stížnosti. Je tu dobré moře – u pláže mělko, ale na Egypt ne moc daleko, pak následuje krásná velká laguna – úžasný podmořský život a laguna je perfektní na plavání. Lagunu odděluje od volného moře korálový útes (tj, zase mělčina). Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  co prosím Lotus Bay Resort And Spa Abu soma? je to bezpečné a vhodné pro dovolenou?

  • Dobrý den Markéto,

   pokud myslíte hotel Lotus Bay Resort and Spa, také známý pod názvem Lotus Bay Safaga, tak bohužel nemohu soudit, neznám ho, nepovím vám, jak moc kvalitní hotel to je. Z bezpečnostního hlediska jsou všechny hotely v oblasti mezi Soma Bay a Safagou aktuálně v pořádku. Je tu asi 9 hotelů a tento je jeden z nich.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na internetu jsem se dočetla, že v Hurghadě zemřel britský pár za velmi nejasných okolností (možná otrava) a CK Thomas COOK všechny své turisty z hotelu Steinberger stáhla. Prý bylo více lidem zle. Jaký je Váš názor na tuto událost? Je podle Vás možné, že by to byla skrytá forma teroristického útoku? V Egyptě jsem byla mnohokrát a moc se mi tam líbilo, ale teď mám opravdu obavy. Děkuji

  • Dobrý den Evo,

   bohužel k tomu případu zatím nebyly zveřejněny podrobnější informace. Jednou z variant je, že pár zemřel na bakteriální onemocnění, které poskytuje dýchací cesty. Jiné zdroje zase spekulují o otravě oxidem uhelnatým. Ne, osobně si nemyslím, že by se jednalo o teroristický útok, spíše nešťastnou náhodu, za kterou nese odpovědnost hotel – a to buď z důvodu výskytu bakteriálního nebo nakažlivého virového onemocnění přímo v prostorách hotelu nebo z důvodu podávání zkažených nebo špatně tepelně upravených jídel. Věřím, že se brzy dozvíme pravdu.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Plánujeme dovolenou v Marsa Alam, konkrétně v dosti odlehlém hotelu Shams Alam Resort. Zajímal by nás Váš názor na tento hotel a na obecnou bezpečnost zde, včetně nyní medializovaného neštěstí při útoku žraloka.
  Předem děkujeme.
  Josef.

  • Dobrý den Josefe,

   koukněte na tento týden starý dotaz a na moji odpověď na něj. Hotel je bezpečný a rovněž i jeho okolí. Patří ke klidnějším resortům a blízké pobřeží má fakt skvělé podmínky na šnorchlování! Doporučuji!

 • Odpovědět

  Dobry den ted 30.08 letim do marsa alam sylver beach resort mate s timto hotelem nejake skusenosti? Jaka je bezpecnost nini v marsa alam? Predem dekuji

  • Dobrý den Denisi,

   jméno tohoto hotelu mi nic neříká. Zní jeho oficiální název přesně tak, jak píšete? Často jsou totiž hotely známé pod různými variantami názvů…

 • Odpovědět

  Tak hotel se jmenuje silver beach Alquseir mate nejake skusenosti s hotelem a jak je to s bezpecnosti? Popripade kdyz chceme na ctyrkolky jak to probiha?

 • Odpovědět

  Dobrý den, 4.9.2018 odlétáme do Egypta – Mirage Bay Resort, poprosím Vás o info zda-li toto místo je bezpečné, čeho bychom se měli vyvarovat a jestli můžeme navštívit Hurgadu atd. Egypt navštívíme poprvé a začínám být nervózní. Moc děkuji za odpověď Hezký den Irena

  • Dobrý den Ireno,

   hotel Mirage Bay Resort je poměrně velký hotelový komplex a jak on, tak jeho okolí je aktuálně bezpečné. Nachází se v oblasti jižní Hurghady, kde je čistě hotelová zástavba, žádné domorodé obydlí nebo něco podobného. Hotel má svoji pláž, takový umělý záliv – určitě se ale vyvarujte koupání na jiných, než hotelových plážích, v oblasti Hurghady byste tím mohli zbytečně riskovat. Jinak ano, Hurghadu se určitě navštívit nebojte – je tu klid, je to především turistické letovisko a tomu je to tu podřízeno.

   Mimochodem přímo v hotelu Mirage Bay Resort pracuje (aktuálně) Češka, která je Čechům na místě nápomocná. Obavy nechte doma a dovolenou si užijte! 🙂

 • Odpovědět

  Moc děkuji za vaši odpověď, už jsem klidná a na dovolenou se těším. Moc jste mi pomohl

 • Odpovědět

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať na bezpečnosť v Sharm el Sheik hotel The Grand Hotel Sharm el Sheikh (Ras um Sid). Resp. ak máte aj nejaké bližšie info k tomuto rezortu, čo sa týka najmä pláži, ale aj celkového hodnotenia.

  Ďakujem veľmi pekne
  Pekný deň

  Daniela

  • Dobrý den Daniela,

   bezpečnost je tady (tedy přímo v Hotelu), ale i v okolí na dobré úrovni. Hotel je velký, nabízí mimo hlavní jídelny i řadu restaurací, které jsou rozmístěny v areálu. Co se týká pláže, tak ta je přímo u hotelu, ale i v jeho blízkém okolí taková nestandardní. Pobřeží hezké, ale lehátka tu jsou na menších skaliskách >> vstup do vody tu je přesto bezproblémový, ale není to tak, že by se tu pláž postupně svažovala (nemá se tu co svažovat). Člověk musí po schůdkách nebo krátkém molu a je hned v poměrně velké hloubce. Pokud sem již máte rezervovanou dovolenou, užijte si ji 🙂

 • Odpovědět

  Ahoj,prosim chtěla bych info.o hotelu Sea star beat rivage.jedeme koncem zaři a obava kvuli smrti angličanu nas vystrašila a níkde nemuźu zjistit jestli hotel ma Certifikat proti legionařske nákaze.Jsme senioři a mame docela strach.Prosim i něco o hotelu.děkuji Daša

  • Dobrý den Dagmar,

   podívejte se na tento komentář a na moji odpověď na něj ze začátku sprna. Rovněž se týkal hotelu Sea Star Beau Rivage – informace jsou stále aktuální.

   Nevím a nejsem teď bohužel schopen pro vás zjistit, zda něco jako certifikát proti legionářské nákaze tento hotel má. Bohužel si myslím, že obracet se v tomto případě na cestovní kancelář je zbytečné – protože ani oni vědět 100% nebudou. Úmrtí angličanů je smutné, ale dle mého názoru výjimečné. Vyčkejme na oficiální informaci o tom, co za jejich smrtí stálo – uvedu to pak nahoře v hlavním článku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jaká je aktuální situace v Sharm El Sheikh?
  V příštím týdnu mámě letět do Aqua Blu Resort.

  Předem Vám moc děkuji.
  B.

  • Dobrý den Blanko,

   byť se váš hotel Aqua Blu Sharm se nachází přímo v Sheikhu, podle mě netřeba mít jakékoliv obavy. V letovisku je z hlediska bezpečnosti v posledních měsících zcela klid. Váš resort je velký a rovněž bezpečný.

   Upozorňuji, že tento hotel neleží přímo u pláže, ale to asi víte. K moři je to asi 450 metrů, kde je vám pak k dispozici samozřejmě hotelová pláž. Takže pokud budete chtít na pláž, musíte tam dojít nebo dojet hotelovým minibusem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je bezpečnost pro hotel Mirage bay resort aquapark (lillyland) chceme letět začátkem října ale po zprávách při úmrtí 2 britů máme docela strach dekuji

 • Odpovědět

  dobrý den
  jaký máte názor, s ohledem na bezpečnost, na plavby lodí po Nilu a návštěvu pyramid s pobytem v hotelu v Káhiře , vše organizované cestovní kanceláří?
  Děkuji Marcela

  • Dobrý den Marcelo,

   s jakou cestovní kanceláří chcete jet? Plavba po Nilu na nějaké turistické cruise ship je bezpečná, ale velký pozor bych dával na krádeži (při případných zastávkách během plavby). A tím spíš je potřeba být na pozoru v Káhiře a v Gíze (opět krádeže) – ale pokud se na všech těchto místech budete pohybovat v rámci skupinového zájezdu, pak se není třeba dle mého názoru bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v Egyptě jsem byla už dvakrát a vždy všechno v naprostém pořádku.
  Dokonce jsme s manželem byli i v roce 2011 po nepokojích v káhiře a v hotelu kde bývá 3 000 lidí nás bylo jen 150. Rusko, Německo a další země své občany do Egypta nepouštěli. Letos v říjnu letíme s dcerou do Marsa Alam hotel Novotel. Údajně hodně dobře hodnocený hotel, ale hotel ve kterém zemřel britský pár byl také dobře hodnocený. Proto teď po dvou fatálních nehodách jsem se opět začala hodně bát. Jak se má člověk bránit proti bakterii která zabíjí, nebo špatné hygieně a špíně. Myslite si, že užívání laktobacilu, Enterolu a Ercefurilu by částečně pomohlo? Nebo máte nějakou jinou radu. Moc děkuji za info

  • Dobrý den Vlaďko,

   děkuji i za váš názor a zkušenost s bezpečností v Egyptě. Smrt britské páru je nešťastná, ale také výjimečná. Vyčkejme na nějaké první oficiální prohlášení, co jejich úmrtí skutečně způsobilo. Dle mých informací, je zatím vše v rovině spekulací.

   Ano, předpokládám, že užívání těchto přípravků může pomoci. Ale upřímně nemám s ničím takovým osobní zkušenost. Moje doporučení zní: 1. vybírat větší hotely, kam jezdí hodně západních turistů, 2. dbát na hygienu více, než to dělám doma, 3. nikdy nejíst nic, co se mi nezdá / páchne / jeví se jako neuvařené.

 • Odpovědět

  Dobry den v utery 4.9. Letime i s 3 letou dcerou do egypta marsa alam …. po umrti dvou britu mame docela strach…. myslite ze je ceho se obavat dekuji silva

  • Dobrý večer Silvo,

   událost, která se stala v hotelu Steigenberger Aqua Magic v Hurghadě zatím nebyla definitivně uzavřena. Údajně však i další dva lidi, kteří zde byli ubytovaní, postihla bakteriální infekce shigella – bacilární úplavice (podrobnější info o této infekci třeba zde na wikipedii).

   V každém případě se jedná o výjimečný případ úmrtí a dle mě při něm musely hrát i roli i další faktory (vyplyne z vyšetřování). Obavy z toho, že by se něco podobného v Egyptě opakovalo častěji, a mělo tak negativní dopady na zdejší turistických ruch, dle mého názoru v tuto chvíli rozhodně nejsou na místě. Užijte si vaši dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý den.Máte nekdo zkušenost s hotelem Hawaii Palm Resort?Letime 19.9.Děkuji

  • Dobrý den Renato,

   Hawaii Palm Resort nebo také Mirage New Hawaii Resort & Spa je hotel hned vedle Hurghadského letiště. Nemám informace, že by v něm bylo cokoliv v nepořádku z hlediska bezpečnost, nicméně resort dle mého názoru patří spíše k průměrnějším hotelů. A zároveň upozorňuji, že tu je potřeba počítat s tím, že tu velkou část klientely často tvoří Arabové, včetně místních – Egypťanů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, do Egypta létáme každý rok do hotelu Bella Vista. Tentokrát jsme zvolili ale hotel Mercure Hurghada s odletem 31.10.. Je prosím tento hotel OK ? Děkuji Eliška Praha

  • Dobrý den Eliško,

   zvolili jste výborně. Mercure Hurghada je větší hotel než Bella Vista a je mimo hlavní zástavbu Hurghady. Služby na velmi dobré úrovni. Bezpečnost je tu dobrá, osobně bych řekl, že je lepší než v hotelu Bella Vista. Takže nemějte obavy a dovolenou si tu na přelomu října a listopadu náležitě užijte!

  • Děkuji za odpověď, hezký večer
   Eliška Praha

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se optat na bezpečnost v Egyptě, resort desert rose. Dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosim Váš nazor na hotel Alibaba palace v Hurgarde? Odletame pristi tyden.Děkuji

  • Dobrý den Míšo,

   Alibaba Palace je velký, ale moc pěkný resort. Velký bazén, tobogány, dobrý personál. Pláž dobrá a je tu možnost chodit i na pláže dalších hotelů. A teď to nejdůležitější: nemám informaci, že by zde aktuálně byly jakékoliv bezpečnostní skuliny, na které by si lidi stěžovali.

 • Odpovědět

  Dobrý den,odlítame 12.9. do Marsa Alam Utopia beach,nevíte zda do tohoto resortu chodí i místní,nebo jen zahraniční turisti? jaký máte názor na tento hotel? děkuji

  • Dobrý den Petro,

   do hotelu Utopia Beach Club jezdí hlavně cizinci. Neřeknu vám přesně jaký je zde poměr cizinců a místních, nevím to, ale v každém případě evropští turisté převažují. Bohužel ti neevropští tu jsou taky, byť v menšině a neumějí se moc chovat (zanechávají po sobě nepořádek na stolech atd.).

   Hotel je velmi dobrý – čisté prostředí, dobrý personál (včetně myslím dvou Ćešek, které pracují v rámci animátorského týmu). Na víc je tu pěkná pláž i zátoka, která je super na šnorchlování. Vaši volbu hotelu můžu jen pochválit.

 • Odpovědět

  Dobry den.Chcem sa opytat na tento hotel a oblast a taktiez bezpecnost. Diki za reakciu . Swiss Inn Resort El Arish.

  • Dobrý den Miroslave,

   hotel Swiss Inn Resort El Arish ani oblast neznám. Vůbec se sem nemá jezdit. Je to na severu Sinaje – tedy v nestabilním a nebezpečném regionu (teroristické útoky, zákaz nočního vycházení atd.) Je potřeba se této oblasti pokud možno vyhýbat. Jednoznačně cestu sem nedoporučuji!

 • Odpovědět

  Dobrý den, syn s přítelkyní dnes odletěli do Egypta do Dahabu. Je to tam bezpečné?

  • Dobrý večer Jano,

   myslíte Dahab na Sinaji nebo zátoku Abu Dabab? Byť je Dahab aktuálně na mapě nahoře v textu zařazen do žluté oblasti (vysoké riziko nebezpečí) – tak mám informace, že samotný Dahab je aktuálně bez problému. Jsou tu nejen domorodí Egypťané, Beduíni, ale i dost cizinců. Při vstupech do města jsou kontrolní body, občas na ulicích vojáci – působí to bezpečně.

 • Odpovědět

  Dobry den
  Chystame se na dovolenou do Hurghada od 23.9.-30.9. do hotelu Baron Palace . Chtěla jsem se zeptat na bezpečnost a rizika v daném termínu . A také ještě v případě zdravotních problému na kvalitu zdravotnictví . Děkuji a krásný den přeji .

  • Dobrý den,

   výborná volba hotelu, hotel není přímo v Hurghadě, nýbrž na jih od ní – tato lokalita je bezpečná a bezpečný je i samotný resort. V případě zdravotních problémů mají větší hotely včetně tohoto hotelu základní lékařskou péči (doktora) přímo ve svém areálu. Určitě budete mít cestovní pojištění – pak v případě problémů vyhledejte soukromou kliniku. Jejich péče bývá na vysoké úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chystáme se s manželkou do oblasti Marsa Alam. Líbí se nám hotely v zátoce Coraya (Jaz Lamaya, Jaz Solaya) nebo případně hotely Hilton Nubian, Royal Breyka. Které můžete doporučit? Jaká je tam aktuálně bezpečnostní situace?

  • Dobrý den Martine,

   dobrý výběr. Všechny to jsou velmi kvalitní hotely. Navíc co vím, tak bez jakýchkoliv bezpečnostních problémů.

   Doporučit mohu rozhodně Hilton Nubian Marsa Alam Resort – skutečně kvalitní hotel, dobře hodnocený, navíc začátkem letošní sezóny přímo v něm svoji dovolenou trávil známý a nemohl si ho vynachválit. Pokud chcete i trochu šnorchlovat volte Hilton.

   Oba hotely Jaz Lamaya i Jaz Solaya jsou také perfetkní – opravdu těžko jim něco vytýkat – ale nutno říci, že zátoka Coraya nenabízí tak zdaleka tak bohatý podmořský život jako Abu Dabbab, u které je Hilton Nubian.

 • Odpovědět

  Dobrý den je bezpecné si pujcit auto a jet do gizi a luxoru bez cestovky?popripade na jine pamatky

  • Dobrý večer Pavle,

   ne, půjčovat si auto v Egyptě, ať už je to kdekoliv není dobrý nápad. Pokud můžete, vyhněte se tomu. Na silnicích tu neexistují moc pravidle. Pro lidi, kteří na to nejsou zvyklí, to moc není. Nehledě na vysoké riziko nehod. Nemluvě o tom, že cesta autem do Luxoru nebo Gízi je dost dlouhá – autem to absolvovat nedoporučuji.

 • Odpovědět

  Dobry den,hurgada hotel sunny days el pacino.Je to bozpecne a jaky mate nazor na hotel?Jsou na nej dost smisene recenze.dekuji misa

  • Dobrý den Míšo,

   můj názor na bezpečnost v hotelu Sunny Days El Palacio najdete v této mojí předchozí odpovědi.

   Je to velký, takový průměrný hotel, do kterého jezdí jak hodně Evropanů, tak ale i Egypťané / Arabové. Náročný klient spokojený nebude. Pokud jste ale zvyklá na ubytování střední cenové relace třeba v Řecku, tak myslím, že se vám zde bude líbit. Dost často se stává, že Češi dlouho čekají na pokoj (i třeba celé dopoledne) – je to dáno jejich většinou brzkým raním příletem. Proto se tu je většinou dobrý nápad do do pasu nějaký ten bakšiš >> tím pádem vás odbaví přednostně.

 • Odpovědět

  Lukáš 07/ 08/ 2018 1.00
  Dobrý deň Lukáško,
  ponúkajú nám v cestovke hotejy v SHARM EL SHEIKH a to:
  SHARM Resort a SIVA SHARM. VIete mi poradiť, ktorý je lepší z hľadiska bezpečnosti, stravy, pláže…. V minulosti sme boli v hotely Sunwing Watervord Makady Beach
  a všetko bolo OK, tak by sme si chceli pozrieť inú časť Egypta.

  • Dobrý den Mária,

   oba hotely jsou bezpečné a dost na podobné úrovni. Přesto já bych raději volil Siva Sharm Resort – vetší komplex, většina pokojů má výhled na moře, hezké bazény, hned u moře. Vstup do moře sice z mola (to má druhý také), ale za to tu je perfektní šnorchlování – jak zde, tak po pobřeží dál na sever až k hotelu Coral Sensotari Resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na začátek října máme zamluvený hotel Serenity Makadi Beach. Máme 2 malé děti a nemám z toho moc dobrý pocit. Jaký je Váš názor na bezpečnost v tomto rezortu?

  • Dobrý den Vlaďko,

   Serenity Makadi Beach je dobrá volba – nemám informace o tom, že by si zde byly v otázce bezpečnosti nějaké stížnosti, je to bezpečný resort. Ostatně patří k nejlépe hodnoceným hotelům u Makadi Bay. Upozorním jen na to, že koupat v moři se tu dá pouze z mola, což pro malé děti vhodné není. Ale na druhou stranu tu jsou dva bazény se slanou vodou, což považuji za výhodu.

 • Odpovědět

  Pekný deň prajem ☀
  S manželom si chceme vychutnať druhé medové týždne bez detí. Z hľadiska bezpečnosti by som chcela vybrať ten najlepší hotel pre nás. Radi by sme uvítali krásnu pláž, večerné prechádzky po pláži. Možte mi odporučiť jeden z týchto hotelov?
  * Citadel Azur Resort (prebieha stále rekonštrukcia?)
  * Jaz Aquamarine Resort
  * Tropitel Sahl Hasheesh
  Recenzie sa mi už miešajú, všetky hotely majú klady a zápory. Ďakujem. Kika

  • Dobrý den Kika,

   všechny tyhle hotely jsou velmi kvalitní a bezpečné. Takže podle jejich „nebezpečnosti“ se zde nemá význam rozhodovat.

   Citadel Azur Resort – ano, dle mých posledních informací rekonstrukce stále probíhá, ale většina lidí si tu na to vůbec nesťěžuje, byť se výjimky najdou. Hotel jinak perfektní a je tu jistota toho, že budete mít pokoj s výhledem na moře. V jiných hotelech taky, ale zde bude nejlepší. Vstup do moře přímo z pláže.

   Tropitel Sahl Hasheeshjá doporučuji tento. dlouhá pláž, po které se dají dělat procházky jak na jednu tak druhou stranu. Jen upozoňuji na to, že vstup do moře, do míst, kde se dá dobře plavat je přes asi 250 m dlouhé molo

   – Jaz Aquamarine Resort – v těsném sousedství je řada dalších hotelů, vstup do moře buď z pláže u hotelu – ale je tady zhruba 400m dlouhá mělčina – svažuje se postupně do vody, ale není to zase tak, že by se blíž než 400 m k břehu nedalo plavat, to ne. Pokud vám tento pozvolný vstup do moře s korály (proto tady jsou dost dobré mít boty do vody) nebude vyhovovat, je možné chodit na pláž k sousednímu hotelu, kde je pobřeží upraveno tak, aby šlo jít do moře bez problému z břehu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Je bezpečné jet na výlet do Port Ghalib ve večerních hodinách. Samozřejmě organizovaný výlet s CK. Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den situace v hurgade? Letíme konec října hotel Hawaii Caesar palace aqua park resort děkuji za info

  • Dobrý den Simono,

   podívejte se na tento dotaz a na moji odpověď týkající se právě Hawaii Ceasar Palace hotelu. Hotel je bezpečný, ale předem upozorňuji na to, že krom Evropanů do tohoto resortu jezdí také dost Arabů. Někomu by to mohlo vadit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  6.10.letome do Hurghady do Royal Star Beach resort. Výše jste ho spíše nedoporučoval kvůli centru města- máme mít tedy obavy? Je bezpečné jít se za dne projít do města mimo resort?
  Kolik je obvyklý bakšiš, abychom nebyli ubytováni až odpoledne, a máme se bát špatné hygieny a průjmů?
  Předem děkuji, je to náš první Egypt, jedu sama se dvěma dospívajícími dcerami…
  Vlasta

  • Dobrý večer Vlasto,

   ne ne, netřeba mít obavy. Máte pravdu, že v jednom z dotazů výše jsem před tímto hotelem upřednostnil jiný a to hlavně z toho důvodu, že druhý hotel ležel mimo zástavbu Hurghady. Ale rozhodně tím neříkám, že Hurghada je nebezpečná, není a aktuálně určitě nemusíte mít obavy z procházky mimo areál hotelu. Royal Star Beach resort je takový menší hotel (v porovnání s jinými velkými komplexy) – za mě takový průměrný hotel s velmi vstřícným personálem.

   Nevím o tom, že by zrovna v tomto hotelu byly problémy se zdlouhavým check-inen a s čekáním na přidělení pokoje. Většinou stačí mezi 5 a 10 euro / dolarů. Zrovna v případě tohoto hotelu bych já volil tu nižší hranici. Zdravotní problémy – typicky průjem je v Egyptě dost individuální – jeho riziko je mnohem vyšší než v jiných destinacích. Proto doporučuji si v Egyptě v lékárně (nebo lze často i na recepci v hotelu) koupit jeden z léků Anitnal, Diax, Drotazide. Raději si ho kupte preventivně, ať ho můžete v případě problémů hned nasadit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o informaci jaká je momentálně bezpečnostní situace v hotelu Palma de Mirette v Hurghada. Letíme s malými dětmi. Děkuji.

  • Dobrý večer Lucie,

   nemám informaci o tom, že by aktuálně v hotelu Palma De Mirette Resort & Spa v Hurghadě bylo z hlediska bezpečnosti cokoliv v nepořádku. Na pláži a u bazénů dohlíží na bezpečnost plavčíci. Jedině snad upozorním na to, že tento hotel využívají i místní, závisí to dost na termínu, ale často tu je proto mix evropských turistů s těmi muslimskými. Může to být pro někoho nepříjemné, je potřeba to ale respektovat. Uvidíte, jak to bude vypadat ve vašem termínu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, moc děkuji za velmi užitečné informace na této stránce. 4.10. máme s přítelem odlétat do Sharmu do hotelu Otium Amphoras na 15 dní. Vzhledem k tolika dnům bychom si rádi našli zábavu i mimo resort. pár bloků západně od hotelu jsou nějaké motokáry a rádi bychom navštívili Cleo park, je to bezpečné? Také by mě zajímalo jak je to v této oblasti s vycházením mimo resort jak přes den tak navečer a jestli bych vás mohla poprosit o informaci, zda je bezpečné navštívit naama bay, old market nebo soho? Popřípadě čemu se určitě na dovolené vyhnout? Když jsem vybírala resort, u 2 hotelů v sharmu (na jiná letoviska ani nekoukám) se v komentářích zmínili o zahlédnutí žraloka poblíž pláží. Máte i o tomto tématu také nějaké informace, prosím? Předem moc děkuji za odpověď a celkově za tuto super stránku. Lucie

  • Dobrý den Lucie,

   těší mě, že jste tu našla užitečné informace – právě kvůli tomu to zde celé píšu, proto moc díky za vaši zpětnou vazbu 🙂 A teď k vašim dotazům…

   Sheikh aktuálně bezpečný je, pokud netoužíte trávit dovolenou pouze v resortu, tak se nebojte a vyrazte mimo resort, oblasti, které jmenujete jsou teď bezproblémové, ale doporučuji raději chodit přes den. Je to lepší než večer nebo v noci. Cleo park mi nic neříká, nemohu posoudit. Čtyřkolky jsou ale fajn. Hodně výletů je nabízeno vetšinou uď přímo v hotelu (nebo od cestovky), ale také třeba přímo na pláži od místních. Pokud je to nějaký menší výlet, čtyřkolky nebo výlet lodí za šnorchlováním nebojte se toho a klidně ho vezměte přímo od místních – vyjde vás to levněji.

   Žraloci – ti v Rudém moři žijí a pokud má člověk štěstí, tak je může spatřit i u pobřeží. Nedávno jsem sepsal na téma žraloků v Egyptě speciální stránku, mrkněte se na ni. Věřím, že tam najdete veškeré informace. Podotýkám, že nebezpečí útoku žraloka na člověka je prakticky nulové a vždy se jedná o velmi nešťastnou shodu okolností. Proto doporučuji z tohoto nemít obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 19.12.2018 letíme do Hurghady do hotelu Magawish Village Resort, je tato oblast v toto roční období bezpečná? Děkuji Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   období našich Vánoc (byť v Egyptě se Vánoce slaví prioritně až 7. ledna, je to převážně muslimská země) nebývá z hlediska bezpečnosti nijak odlišné od jiných termínů. V tohoto nemusíte mít obavy. Aktuálně je v Hurghadě bezpečnost na stabilní úrovni a všichni věříme, že takto to vydrží i v nadcházejících měsících.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Dosud jsme byli v Egyptě třikrát. Upřednostňujeme hlavně výborné šnorchlování a klid. Vloni a letos jsme byli v Makadi Bay v hotelu Fort Arabesque a Marsa Alam v hotelu Brayka Bay Reef a v hotelu Shams Alam. Ve všech se nám maximálně líbilo, všude bezpečno, všechny splnily naše představy do puntíku. Zejména poslední dva hotely nás zejména z důvodu nádherného šnorchlování, spojeného s výborným přístupem bez mola do moře nadchly. A kam takhle namlsaní a s těmito představami, do jakého hotelu do Egypta nyní? Prosím, doporučte……
  Předem děkuji.
  Josef

 • Odpovědět

  Dobrý den , v říjnu letíme poprvé do Egypta do hotelu Radisson Blu Resort. Chci se zeptat zda máte nějaké informace o zkušenostech se službami a bezpečnosti v tomto hotelu . Případně na co si dát pozor. Děkuji Marie

  • Dobrý večer Marie,

   můj názor na Radisson Blu Resort je následující: je to takový lepší egyptský průměr, který ale dle mě neodpovídá 5* standardu, standardní pokoje jsou průměrné a jejich vybavení je trochu starší. Nadstandardní pokoje, za které se tu ale připlácí, jsou ale kvalitní. Personál je příjemný a dobří jsou animátoři, kteří se dokáží postarat o program … aquaaerobic apod. Nemám informace, že by zde bylo s bezpečností cokoliv v nepořádku. Pozor si dejte na to, že je zde přístup do moře přes molo. Jde tu do vody vlézt i přímo z pláže – do takových lagun, ale ty jsou mělké, kór při odlivu a tím pádem na plavání nepoužitelné. Mějte hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  prosím, jaká je aktuální situace v Sharm El Sheikh a konkrétně v oblasti hotelu Iberotel Palace? Jak tento hotel hodnotíte?

  Děuji za odpověď.

  • Dobrý večer Ivano,

   aktuálně je letovisko Sharm el-Sheikh bez problému, panuje tu klid. Leží sice na Sinajském poloostrově, ale na jeho jihu, který je pro turisty bezpečný. Upřímně hotel Iberotel Palace osobně neznám, takže v tomto ohledu se necítím být ten, který by dokázal místo správně a podle skutečnosti ohodnotit nebo vám poradit.

  • Dobre rano, Lukasi,

   diky za odpoved. Dnes odletame, tak se pak podelim o zkusenost. 🙂 Zatim prvni minus – let s Air Cairo, aktualne 3 hodiny zpozdeni tak, jak se dalo dle recenzi cekat. Pekny den, Ivana

  • Ano, pokud se tady podělíte i o vaši zkušenost, bude to skvělé! Pokud jste byly na příletu do Sheikhu zpožděni o 3 hodiny a více, je možné (v závislosti na důvodu zpoždění), že máte nárok na kompenzaci ve výši 400 euro / osoba.

 • Odpovědět

  Dobrý den 6řijna odlétáme do hotelu v Port Ghalib hotel Marina Lodge s ck Fischer. Jaká je zde prosím bezpečnostní informace .až nýní jsem zjistila ,že je v tomto období nějaký svátek .jaká je situace i ohledně možnosti napadeni žralokem. Na hotelového pláž se zde dochází cca 10 min: myslela jsem si, že je to v nějaké umělé zátoce kde by mělo být bezpečnost,ale teď si tím nejsem vůbec jistá. Děkuji za odpověď Zdena

  • Dobrý den Zdeno,

   bezpečnost během svátku – nedoporučuji návštěvu velkých měst, ale v letoviscích, kór v Port Ghalib nepoznáte, že takový svátek je. Nemějte obavy.

   žralok – mrkněte na stánku o žralocích v Egyptě, kde jsem se tomuto tématu věnoval podrobně. I tady já tvrdím, že obavy rozhodně nejsou na místě. Začátkem srpna v Marsa Alam šlo o nešťastnou a výjimečnou událost.

   Ano, pláž, jak správně píšete, není přímo u hotelu, ale kousek od něj. Přesto je ale v zálivu. Je to mimochodem poměrně dobré místo na šnorchlování – takže doporučuji vyzkoušet.

 • Odpovědět

  Dobrý den,hotel PICKALBATROS SEA WORLD MARSA ALAM druhá polovina října,jaké bývá počasí?Má ještě cenu tam letět?A jak je to s bezpečností v těchto místech?Děkuji za odpověď Iva

  • Dobré ráno Ivo,

   z hlediska bezpečnosti se prosím mrkněte na tento dotaz a na moji odpověď na něj. Je to odpověď ze srpna a je stále aktuální.

   Počasí se určitě nebojte. Naopak si myslím, že říjen je na návštěvu Egypta jeden z nejlepších měsíců vůbec. Skutečně! Podívejte se podrobnější informace o počasí v Egyptě v říjnu, zjistíte, že i takto na podzim tu občas teploty atakují 40°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,
  chtěla bych se zeptat na hotel Aurora Oriental Bay v Marsa Alam,kam brzy letíme,co si o něm myslíte?A jaká je zátoka a podmořský život?
  Děkuji
  Eva

  • Dobrý den Evo,

   Aurora Oriental Bay Resort v Marsa Alam je sice trošku starší hotel, ale je dobře udržovaný. Je osamocen nedaleko úzkého zálivu a bezpečnost tu je na dobré úrovni. Nemusíte mít strach.

   Pokud jedete za podmořským životem, tak tohle je perfektní volba. Po obou stranách zálivu jsou korálové útesy a podmořský život je tady skutečně pestrý – dokonce i rejnoci a želvy! Máte se na co těšit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat na bezpečnost v Tabě?hotel Sofitel,chci letět v kvetnu.děkuji

  • Dobrý večer Lenko,

   osobně aktuální bezpečnostní situaci v Tabě neznám, nicméně z doslechu vím, že zde žádné nebezpečí, které by hrozilo jinde, není. Teď je to klidná oblast, do kterého se ale dlouho prakticky vůbec nejezdilo (alespoň ne v rámci organizovaných zájezdů, pouze individuálně). Taba je situovaná na Sinaji a blízko Eillatu a izraelských hranic – důvody, proč tu turistických ruch v posledních letech výrazně upadal. Očekávám, že se to nejpozději během začátku příštího roku začne měnit… nedojde-li v oblasti do té doby k nějakému incidentu.

   Moje rada zní: klidně vyrazit, pokud v rámci zájezdu – tak bych se informoval, zda jde v případně nějaké náhlé změny v bezpečnosti hotel přebookovat na jiný v jiném letovisku.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, 4.10. 2018 letíme do Sharm el Sheik hotel Sharm Plaza. Je to tam bezpečné? Aká je momentálna situácia?

  Ďakujem,
  Patrícia

  • Dobrý den Patrícia,

   bezpečnost je v Sheikhu aktuálně dobrá a za celou letní sezónu jsem nezaznamenal jakýkoliv incident, který by se zde stal. Takže nemusíte mít obavy. Hotel Sharm Plaza osobně neznám, tak přímo a konkrétně o tomto hotelu vám bohužel nejsem schopný povědět žádné aktuální nebo „zákulisní“ informace.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na bezpečnost v Marse a na hotel Novote,l děkuji.

  • Dobrý den Pavle,

   hotel Novotel v severní části regionu Marsa Alam je dobrý. Občas v hotelu bývá více Arabů, což může někomu vadit. ale dost to záleží na konkrétním termínu, tak uvidíte na místě. Přesto je tady bezpečnost dobrá a obecně tento hotel má kvalitní služby. Jediným problém může být koupání (pokud chytíte týden, kdy bude foukat vítr) – u hotelu Novotel se v moři dá koupat prakticky jen z mola a to, pokud jsou na moři vlny, bývá zavřené. V takovém případě doporučuji jít po pláži na jih směrem k nedaleké zátoce Pensee Azur (necelé 2 km) – ta je mimochodem perfektní na šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je hotel Hotel Club Magic Life Kalawy Imperial dosti bezpečný? Děkuji Katka.

  • Dobrý den Katko,

   tento hotel vám můžu s klidem doporučit a to jak z hlediska komfortu, služeb, pláže a možností koupání, tak z hlediska bezpečnosti. Club Magic Life Kalawy Imperial je bezpečný resort se snaživým personálem. Navíc leží daleko od jakékoliv místní zástavby, v jeho těsném okolí je pouze jeden další resort, jinak široko daleko nic. Za mě je tohle dobrá volba.

 • Odpovědět

  Dobry den, na konci oktobra letime do hotela Regency plaza aqua park and spa, je tam bezpecne? Dakujem.

  • Dobrý den Mirka,

   tento hotel leží kousek na severovýchod od letiště v Sharm el-Sheikhu. V jeho okolí jsou především další velké resorty. Oblast je bezpečná. Byť konkrétně tento hotel osobně neznám, rozhodně nemusíte mít obavy, že by vám zde cokoliv hrozilo nebo by tu snižovalo bezpečnost turistů. Aktuálně nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že se nabízí zájezdy do resortu v Tabě Heights a cestovní kancelář zaručuje bezpečný pobyt přesto se nabízí otázka na bezpečnost právě pro tuto oblast Sinaje a také letiště v Tabě. Díky

  • Dobrý večer Dášo,

   ano, máte pravdu, některé cestovní kanceláře je teď nově zařazují do svých nabídek. Jedná se o zájezdy až na jaro 2019 (o dřívějších termínech informaci zatím nemám). Upřímně řečeno s Tabou aktuální zkušenost nemám, nicméně informace od ostatních jsou takové, že bezpečnostní situace je v oblasti stejná jako v jiných egyptských letoviscích a bezpečno je rovněž v místních resortech a hotelích.

   Pokud vím, tak letiště Taba bylo teď několik let úplně zavřeno, ale teď na podzim by se tam mělo začít létat znova – z Polska, na jaře pak také v Česka.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom letět do Egyptu do Marsa Alam konkrétně do hotelu Royal Brayka Beach Resort. Doporučil byste ho nebo nějaký jiný? Je zde situace bezpečná, jak kvůli terorismu, tak i kvůli žralokům?
  Děkuji za odpověď. 🙂 Kateřina

  • Dobrý večer Kateřino,

   Brayka Beach Resort je dobrý hotel. Byť bych plno egyptských hotelů nedoporučoval, tak tento s klidem rád doporučím. Je bezpečný, areál je udržovaný, má snaživý personál – zkrátka věci, které ne všude v Egyptě jsou úplnou samozřejmostí. Doporučuji se žraloků nebát, nemít z toho obavy. V Rudém moři jsou, ale jakékoliv jejich útoky na plavce jsou naprosto výjimečné. Je sice pravda, že srpnový útok se stal jen necelých 5 km severně od Brayka Beach Resortu, ale od té doby je tu klid. Doporučuji si přečíst o žralocích v Egyptě podrobněji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  odjíždíme příští týden do Hurghady hotel Hawai Caesar Palace. Vyse jsem cetla, ze je v nem hodne Arabu. Tomu se zrejme nevyhneme, rada bych si overila, ze je v lokalite vse ok. Planujeme se koupat v hotelovych bazenech a na vyhrazene plazi k hotelu.
  Moc dekuji, Jana

  • Dobrý den Jano,

   ano, Hawaii Caesar Palace je hotel, do kterého často jezdí hodně místních. Tj. v hotelu je mix Evropanů a Arabů, ty tu však většinou převažují. Z hlediska bezpečnosti dané lokality, ve které se hotel nachází, je všechno aktuálně v pořádku. A nemám informace o nějakých stížnostech z poslední doby. Pokud budete využívat hotelovou pláž a nikoliv žádné pláže veřejné, což nedoporučuji, tak netřeba mít žádný strach. Již jsem během léta na tento hotel párkrát reagoval, proto doporučuji přečíst i tuto moji odpověď ze září + plus tu, na kterou v ní odkazuji. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  22.12 – 29.12 odletame do Egypta hotel Labranda Royal Makadi. Chtěla bych se zeptat na bezpečnost a na bezpečnost přepravy autobusem z letiště na hotel. Děkuji

  • Dobrý den Terezo,

   za mě velmi dobrý hotel, které mohu jen doporučit. Resort Labranda Royal Makadi je u Makadi Bay – to je oblast jižně od Hurghady, která je dlouhodobě bez nějakých bezprostředních bezpečnostních rizik. Aktuálně je to tu ok a přirovnal bych to plus mínus k jakékoliv destinaci v Řecku. Je samozřejmě možné, že se do prosince v Hurghadě a v celé oblasti situace změní, stane se zde nějaký útok, to dopředu vědět nemůžeme, nicméně jeho pravděpodobnost je nízká.

   Doprava z letiště do tohoto resortu trvá asi 40 minut, je v režii CK, tj. autobusem, výjimečně minibusem, netřeba nikde vystupovat, takže cesta do hotelu je bezproblémová a v žádném případě není nijak nebezpečná.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat vybrali jsme hotel Sofitel v Tabe, ale mame strach tam jet s detmi. Je to tam bezpečné?

  • Dobrý den Radko,

   nebál bych se za aktuálních okolností vyrazit do tohoto regionu ani s dětmi. Podívejte se na můj komentář k podobnému dotazu ze začátku října, kde jsem se k Tabě a právě k hotelu Sofitel vyjadřoval. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, je bezpečné v Hurghadě nebo jiných turistických letoviscích opustit hotel a jít třeba někam „na procházku“?

  • Dobrý den Vašku,

   ano, úplně bez problému. Obecně lze říct, že egyptská letoviska a rekreační oblasti u Rudého moře jsou v tomto ohledu stejně (ne)bezpečné jako kterákoliv jiná standardní letní destinace ve Středomoří. Takže na procházky ano, jak po pobřeží, tak městem – doporučuji ale obezřetnost večer ženám, pokud by chodily sami.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Lukáši.Přes Vánoční svátky a Silvestra letim s rodinou do Taby,hotel Strand Taba Heights resort 5*.Je v oblasti bezpecno a znas tento hotel?,podle recenzi by melo byt vše v pořádku,děkuji,Petr

  • Dobrý den Petře,

   hotel neznám, takže konkrétní být nemohu. Nicméně celkově je situace v Tabě v posledních měsících klidná a to nejen v resortech (jsou to totiž vždy samostatně stojící komplexy mimo dosah jakékoliv domorodé zástavby), ale v celém regionu. Zároveň nevím o žádných nebezpečích, které by v Tabě letošní rok nějak narušily turistům pobyty. To jsou hlavní důvody, proč se sem po několika letech začíná turistický ruch vracet, od zítřka začínají přímé lety do Taby z Polska a na jaře budou následovat i přímé z Česka. Takže za mě je to aktuálně ok.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  zaujímalo by ma, či prechod cez Sinajský poloostrov z Izraela je naozaj tak nebezpečný? Chystáme sa prejsť do krajiny tade a pozdĺž Nílu na juh. Čo odporúčate? Ďakujem Vám za odpoveď

  • Dobrý den Katarina,

   pokud plánujete přechod izraelsko-egyptské hranice z Eilatu směrem do Taby, tak ano. V jiných místech (střední / severní Sinaj) se ale přecházení hranice doporučuji vyhnout.

   Počítejte s tím, že budete muset zaplatit izraelskou výstupní taxu – ta dle mých nejaktuálnějších informací činí 100 ILS (izraelský šekel) na osobu + poplatek 6 ILS (který lze zaplatit jen jeden pro celou skupinu). Potom následuje egyptská strana hranice – je potřeba vyplnit klasický egyptský vstupní formulář + není třeba kupovat žádné egyptské vízum (ani to tu nejde) >> pustí vás s razítkem opravňující 14 denní pobyt na jižním pobřeží Sinaje. Pokud plánujete pak cestu dál (k Nilu), je nutné si vízum koupit. To jde jen na letišti v Sharm el-Sheikhu (za poplatek 25 usd). Podrobné informace i vízech do Egypta jsou zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o info ohledně bezpečnosti – Taba – hotel Strand-taba-heights-beach-golf-resort ***** odlétáme 14.11.18
  Děkuji

  • Dobrý den Romano,

   omlouvám se za pozdní reakci – předpokládám, že letíte z polských Katowic. Pokud je to pravda, tak v tuto již sedíte v letadle a budete během pár desítek minut odlétat. Současnou situaci v Tabě neznám osobně, nicméně dle mých dostupných informací je v regionu klid, a to včetně hranice s Izraelem (přechodem do Eilatu) a hotely jsou bezpečné. Ostatně Egypťané první letadlo, které na tamním letišti po dlouhé době na začátku listopadu přistálo, vřele vítali. Užijte si dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak bezpečné je pohybovat se v Hurghadě taxíkem a jezdit taxíkem z Hurghady do El Gouny. Plánujeme s přítelem dovolenou a chceme trávit dost času v Sliders Cable Parku. Tak rozmýšlím, jestli vybrat hotel v Hurghadě nebo v El Gouně. A jak bezpečné by bylo, kdybych se v okolí parku pohybovala sama bez přítele.
  Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Míšo,

   taxíky jsou v Egyptě levné a z hlediska bezpečnosti v pořádku. Máte v podstatě 2 možnosti, a to buď využít taxi služby zastřešené nějakou firmou nebo využívat individuální taxikáře (oranžovo modrá auta). Ačkoliv ty individuální mají taxametry, většinou je nepoužívají a budou se vás snažit na ceně „natáhnout“ – doporučuji se na ceně vždycky předem domluvit a nebát se smlouvat (jde to srazit i na polovinu).

   Nebo mrkněte na společnosti jako je ABC taxi (https://abctaxi.com/) nebo Hughada Drivers (http://hurghadadrivers.com/) – u nich žádné smlouvání není, cena je pevná.

   Sliders Cable Park neznám – předpokládám, že pohybovat se v jeho okolí sama přes den je bez problému – ale je to můj odhad, situaci na místě neznám a nebím, jak to prostředí tam vypadá.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych vás požádala o názor. Minulý rok jsme navštívili poprvé Hurghadu hotel Grand Seas Hostmark Resort a byli jsme velice spokojeni. Letos mě zaujal hotel v oblasti Sharm el Sheikh – Aurora Oriental Resort. Proto bych se chtěla zeptat, jak jsou na tom tyto dvě oblasti z hlediska bezpečnosti? Děkuji

  • Dobrý den Dášo,

   bezpečnost v Sharm el-Sheikh je v současné době na dobré úrovni, U Aurora Oriental Resortu není problém opustit areál hotelu a projít se po okolí. Hned naproti hotelu je nákupní centrum, vedle Hard Rock Café, o kousek dál McDonald’s i Burger King. Pokud bych srovnal okolí Aurora Oriental Resortu s okolím Grand Seas Hostmark Resort, tak u Aurory je to víc zastavené a živější (víc turistické), z hlediska bezpečnosti je to stejné. Upozorním jenom na velmi mělké moře, která tady je, pokud budete chtít v moři plavat, tak je buď nutné využít poměrně dlouhé molo nebo „přebrodit“ cca 200 metrů dlouhou mělčinu >> takže se hodí boty do vody.

  • Dobrý večer Lukáši,

   moc Vám děkuji za odpověď. Tato stránka je super a vaše znalosti hotelů a okolí také. Na mělčinu jsme připraveni, jelikož u předešlého hotelu to bylo také tak. Cestujeme s menším dítětem, takže to naopak vítám. Jen jsme nepotřebovali boty do vody, vstup byl písečný.

  • Vůbec nemáte za co a budu držet palce, ať se vám dovolená líbí! Písek tady je také, ale nejen ten – na dně je také kamení a hodně řas. Proto pokud máte, tak si boty raději vezměte s sebou. Pěkný večer.

  • Ještě jednou dobrý večer,

   mohla bych vás ještě požádat o názor na hotel Shams Safaga (Hurghada). Děkuji

  • Podívejte se na předchozí dotazy, které se dotazovaly na tento hotel. Např. TENTO a nebo TENTO. V nich jsem komentoval bezpečnost, jsou to sice už pár měsíců staré odpovědi, ale stále platí.

   Můj názor – je to hotel pro méně náročné klienty, vybavení je starší. NA druhou stranu tu je ale moc fajn pláž – písečná, pozvolný vstup do moře, boty potřeba nejsou. Na šnorchlování to není top místo, byť i zde lze pod vodou ledacos vidět, korály tu jsou, ale ve srovnání s lokalitami v Marsa Alam v mnohem menší míře.

 • Odpovědět

  Dobry den,muzu se zeptat na hotel El Malikia Abu Dabb resort, zda je bezpecny,planujeme dovolenou az v lete 2019,no i pres celkem dobre recenze vahame,prave kvoli bezpecnosti..sou tam nejake bezpecnostni slozky? ..dekuji

  • Dobrý den Kristino,

   Malikia Abu Dabbab Resort je dobrá volba. Bezpečnost tu je v naprostém pořádku. Upozorním jen na velkou oblíbenost hotelu mezi českými turisty – budete se tu cítit skoro jak v Česku. Někomu to může vadit, jinému naopak.

 • Odpovědět

  Dobrý den před lety jsme byli v Hurgade hotel Bella Vista 1.12 odlétáme opet di tohoto hotelu můžete mi popsat současnou situaci ? Bezpečnost a fakultativni výlety ( poušť a Giza a Asuanska přehrada děkuji za ochotu

  • Dobrý den Jardo,

   dobrá volba hotelu. Bella Vista je fajn hotel, ale to vy víte, když se tam vracíte. Byť se v Egyptě na začátku listopadu odehrál násilný útok, bylo to ve městě Minjá, což je ve vnitrozemí u Nilu a nebyl zacílený na turisty, aktuální situace v Hurghadě je klidná. Lze v pohodě opustit hotel a projít se po letovisku. Pláž u hotelu, byť je hned vedle pláž veřejná, je dobře chráněná, takže ani z toho hlediska netřeba mít v tomto konkrétním případě obavy.

   Ani výlety, ať už byste se rozhodli pro pyramidy nebo pro Asuán, nejsou bezpečnostně nijak ohrožené a standardně se konají.

 • Odpovědět

  Dobry den. Letime 23.12 do Eilatu v Israeli. Pak z hranice taxikem do Sharmu. Tam mame domluveny hotel pres booking. Nake rady pro nas…jedeme 3 dospeli a dve deti. Diky predem.

  • Dobrý den Rendo,

   do Sharmu je to z izraelské hranice pěkný kus cesty, asi 230 km. Pokud skutečně myslíte Sharm el sheikh a nikoliv Tabu, která je hned u hranic, tak doporučuju dbát pokynů řidiče, on je ten, který cestu zná a bude znát i bezpečnostní „checkpointy“, které budete míjet. Na některých z nich chtějí vidět doklady / pasy, mějte je při ruce a nebojte se je ukázat ještě před tím, než vás k tomu vyzvou >> pak je často ani vidět nechtějí.

   Mám informace, že se aktuálně z letiště v Tabě do hotelů v regionu Taby jezdí v konvojích kvůli bezpečnosti (a to je 20 km dlouhá cesty). Takže v případě vaší cesty až do Sheikhu taxíkem doporučuji zbytečně během cesty nezastavovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na váš názor na hotel Hotel LTI Akassia Beach v Marsa alam. Zajímá mě jak bezpečnost tak kvalita. Odlétám tento víkend. Dále mě zajímá, zda by jste doporučil v tuto dobu z bezpečnostních důvodů návštěvu Luxoru. Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Mirku,

   mrkněte se na můj komentář k hotelu LTI Akassia Beach z léta – najdete ho zde.

   Je to kvalitní resort, má čisté prostředí a kvalitní služby. Určitě patří do nadprůměrných hotelů v Egyptě, takže jste zvolili dobře a nezbývá než popřát, abyste si zde dovolenou užili 🙂 Z hlediska bezpečnosti je resort také naprosto v pořádku.

   Předpokládám, že byste se do Luxoru vydali v rámci nějakého organizovaného zájezdu, tj. jeli byste autobusem a v Luxoru byste se pohybovali ve skupině. V takovém případě v současné chvíli určitě z bezpečnostních důvodů není problém výlet do Luxoru podniknout. Jenom je potřeba počítat s tím, že vám můžou místní v Luxoru nabízet nebo spíš nutit jejich služby a zboží. A to třeba i tím způsobem, že se ve vás budou snažit vzbudit lítost. Nekompromisně odmítejte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 2.2.2019 bychom s přítelem měli odletět do Egypta na dovolenou- Marsa Alam , hotel Dreem Lagoon. Po přečtení zpráv o vraždě skandinávských turistek v Maroku jsem začala hledat informace o bezpečnosti v Egyptě a, abych pravdu řekla, místo aby mě uklidnily, začínám pochybovat o tom, že budu schopna odjet. Navíc jsem se dočetla, že letní útok žraloka na pána z Moravy byl právě v uvedeném letovisku, takže další starost. Můžete nám poskytnout nějaké info o místě a hotelu, zda je poblíž nějaká místní zástavba, jak je zajištěna bezpečnost turistů apod. Děkuji Alena

  • Dobrý den Aleno,

   mrkněte se na tento můj komentář z léta, který se rovněž týkal hotelu Dream Lagoon. Hotel je i nyní v zimě v pořádku a bezpečný. Je to resort v poušti (takže široko daleko nic není a nejsou tam ani žádná domorodá obydlí).

   Ano, je sice pravda, že žralok útočil v Marsa Alam, byť to od vašeho hotelu bylo asi 50 km po pobřeží směrem na sever. Žraloci v Rudém moři jsou, to je fakt, ale pravděpodobnost jakéhokoliv střetu s nimi je prakticky nulová, doporučuji vám přečíst si o žralocích v Egyptě více, kde se o nich dozvíte ty nejpodstatnější pravdivé informace i to, že jezdit k moři s obavami, že tam natrefím na žraloka, je ten nejhorší pohled na celou věc. Takže shrnu-li to – Dream Lagoon je bez problému, koupání v moři tu je perfektní, je tu skutečně velká laguna, jejíž charakter navíc tu velmi nízkou pravděpodobnost žraloka ještě víc snižuje.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaká je situace v Egyptě nyní, v případě návštěvy Hurghady/ Marsa Alam v lednu 2019? V roce 2011 jsem byla v Hurghadě a absolvovala jsem výlet na čtyřkolky zakoupený od lokálního prodejce a to samé ponorku, je lepší se tomu tentokrát vyhnout? Ráda bych si to zopakovala a měl poloviční ceny oproti nabízeným delegátem. A co výlet do Káhiry na pyramidy? Když je v Káhiře dle článku zvýšené riziko útoků.
  A co výlety do centra Hurghady autobusem, který je zmiňovaný u některých hotelů blízko centra ve dvojici s přítelem? Je to dobrý nápad?
  Děkuji za info

  • Dobrý den Pavlo,

   aktuální bezpečnostní situace je jak v Hurghadě, tak v Marsa Alam klidná. Jestliže nedojde k nějaké náhlé změně, není důvod, proč tyto oblasti v lednu 2019 nenavštívit. Budete-li mít možnost zakoupit výlet od domorodého prodejce, ať už nějaké potápění, výlet lodí nebo čtyřkolky v poušti, tak to udělejte. Na druhou stranu delší výlety do vnitrozemí k Nilu (ať už Luxor nebo pyramidy v Káhiře) doporučuji absolvovat s cestovkou – takto ve skopině a s průvodcem je Káhira a Gíza v pohodě. Individuálně je však potřeba být obezřetný. Také dobře zvažte, podle polohy vašeho hotelu, zda se vám takový výlet vyplatí, v závislosti na konkrétním hotelu to je zejména do Káhiry hodně daleko.

   Pohyb po Hurghadě (nákupy, procházky) je pro turisty bez problému, večer a v noci se ale vyhněte místům, která jsou více domorodá než turistická. Zkrátka nechodit do zapadlejších míst, a to ani s přítelem.

  • Dobrý večer,
   moc děkuji za odpověď, z mé strany to byla hurá akce ale čím více o tom člověk přemýšlí, tak zvažuje různá rizika a začala jsem mít strach, či vůbec něco kupovat a nejet radši na české hory 🙂
   Vzdálenost Hurghada -Kahira je mi známá, minule se jelo 6 hodin, ale stálo to za to, být v Egyptě a nesáhnout si na pyramidu by mi přišlo jako barbrství. Ještě jednou moc děkuji a přeji pěkný večer.

 • Odpovědět

  Dobry den,preji krasne svatky a omlovam se,ze rusim
  Jenze prave jsem dostala dobrou nabidku od 5.1.do.hotelu Albatros Aqua Park Resort v Hurgade.Je zde bezpecno a plaz cca. 500 m od hotelu?
  Dekuji moc za odpoved,Jarka

  • Dobrý den Jarko,

   vůbec se za nic neomlouvejte a pokud můžete, tak nabídku, byť neznám její detaily, berte. Tato oblast nejrůznějších „Albatros“ resortů – podobně pojmenovaných hotelů je tu na jednom místě několik – je bezpečná a nevím o ničem zásadním, na co by si lidé ve vztahu k hotelu Albatros Aqua Park Resort, stěžovali. Je to dobrý hotel se službami na úrovni. To, že není přímo u pláže, už víte, k moři se chodí k hotelu Beach Albatros Resort, který je přes silnici, na pláž je to asi 8 minut pěší chůze, nic hrozného.

   Pokud neznáte Egypt takto v lednu – není od věci se podívat na popis počasí, které je pro Egypt v lednu typické. I já Vám přeji pohodové Vánoce 🙂 a klidnou lednovou dovolenou v Egyptě! … pokud se pro ni rozhodnete.

 • Odpovědět

  Velice děkuji za odpověď, přestože jsou svátky .
  Přeji Vám hodně zdraví,štěstí a pracovních úspěchů.
  Nabídka je to skutečně skvostná-12 nocí ALL za 398 euro! U naší cestovky bych zaplatila za pouze 7 nocí cca. o 2000 Kč víc.Jdu na objednávku, snad to ještě bude.

  Jarka

 • Odpovědět

  Dobrý večer, uvažujeme o lednové dovolené v Hurghadě s 3 letou dcerkou. Manžel je náročnější co se tyče hotelu a zase bych ráda vyžití pro dcerku, doporučil by jste mi nějaký pěkný hotel? Dívala jsem se na PICKALBATROS JUNGLE AQUA PARK, ale je to “jen” 4*. O bezpečnosti jsem si četla komentáře výše, předpokládám, že je stále bezpečno. Dekuji.

  • Dobrý den Jano, trváte na Hurghadě nebo lze i Marsa Alam?

  • Dobrý den, na Hurghade netrváme, jen jsem vybírala blíže od letiště. Dekuji.

  • Rozumím. Moje tipy pro vás jsou následující:

   – LTI Akassia Beach – perfektní hotel i s aquaparkem
   – Novotel Marsa Alam – pokud vím, tak tady žádné tobogány nejsou, ale pokoj i hotel obecně je rovněž komfortní
   – Albatros Sea World – nový hotel, čistý a s luxusními bazény včetně několik malých tobogánů pro malé děti

   Všechny tyhle hotely leží v oblasti El-Quessir, což je zhruba na půli cesty mezi Hurghadou a Marsa Alam

   Nebo u Hurghady třeba:

   – SUNRISE Royal Makadi Aqua Resort – u zálivu Makadi, opět kvalitní hotel s dobrými službami včetně tobogánů
   – nebo Tropitel Sahl Hasheesh – rovněž u Makadi Bay, také s aquaparkem

   Jestliže vyberete jeden z těchto hotelů, jsem přesvědčen, že se bude dovolená líbit jak manželovi, tak vaší dcerce 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň, letíme 6.1.2019 do hotela Sunrise Royal resort a chcem sa opýtať ako je to teraz s bezpečnosťou v Egypte ? Ďakujem

  • Dobrý večer Tomáši,

   situace u Makadi Bay, kam jedete, je v pořádku, nehrozí žádné nebezpečí. Je to oblast plná hotelů, místní tu nebydlí, hotelové areály zde jsou až na výjimky veliké a hlídané, včetně toho vašeho. Ano, je sice pravda, že shodou okolností zrovna včera byl v Egyptě spáchán bombový útok na turisty, stalo se to ale v Káhiře. Nic podobného v současné chvíli v oblasti Makadi nehrozí.

   Jinak perfektní volba hotelu, Sunrise Royal Makadi Resort je kvalitní hotel s dobrými službami. Přeji vám, ať vám zde dovolená vyjde 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na Váš názor na hotel Sea Beach Resort & Aquapark
  v Sharm El Sheikhu.
  Děkuji za odpověď
  Olda

  • Dobrý den Oldo,

   díky za dotaz. Tento hotel ale bohužel neznám, takže nemůžu být moc konkrétní. Nabq, což je oblast, taková hlavní třída podél, které jsou hotely, je z hlediska bezpečnosti v pořádku. Na hotel Sea Beach Aqua Park Resort jsem slyšel různé názory, ale znovu upozorňuji, že to nejsou moje názory. Nicméně musím říct, že převažují ty negativní, takže moje osobní doporučení pro vás je raději zvolit jiný resort, alespoň tedy pokud můžete a pokud si to chcete v Egyptě užít a zbytečně neřešit možné nedostačující služby hotelu.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, manžel dostal spolu s dalšimi zaměstnanci od šéfa jako vanoční prémie dovolenou v Hawaii palm resort. Po vcerejším útoku jsem ještě větší „strašpytel“. Navíc recenze na ubytování jsou rozporuplné. Můžete mi poskytnout Váš názor jak na ubytování tak bezpečnost? Děkuji moc a přeji hodně štěstí v dalším roce.

  • Dobrý den Marcelo,

   rozumím vaší nejistotě, ale rozhodně jeďte. Co se týče hotelu Hawaii Palm Resort, mrkněte se na tento můj komentář ze září, kdy jsem se k tomuto hotelu také vyjadřoval. V podstatě vše, co v něm bylo řečeno, stále platí.

   Jestliže nebudete spokojeni s pokojem, hned se přihlašte, většinou nemají problém ho vyměnit (kór teď v zimě). Zároveň teď platí, že moc místních takto v zimě v hotelu není, což pro mnohé může být oproti létu významné plus. Bezpečnost – v tomto hotelu bez problému a na třídě s obchody a bary, která vede před hotelem, rovněž v pořádku. Útok z před včera, který se stal v Káhiře, bezprostředně teď v letoviscích nehrozí.

   Egyptská policie včera ráno tvrdě zasáhla a zabila 40 radikálů (30 v Gíze a 10 na severní Sinaji ve městě El-Arish), kteří byli prokazatelně podezřelí z plánovaní dalších budoucích útoků na státní instituce, kostely a turistické cíle.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o radu kam vyrazit (letovisko), když máme v plánu výlet na pyramidy a do pouště. Moc díky
  Jana

  • Dobrý den Jano,

   určitě chcete být v Hurghadě. A čím blíže k samotnému letovisku nebo přímo v něm, tím lépe. Ale upozorňuji, že i tak je cesta do Káhiry, resp. výlet k pyramidám v Gíze hodně časově náročný. Přeci jen to je 500 kilometrů. Výlet lze absolvovat za jeden jediný den, ale typicky takové výlety z Hurghady odjíždí velmi brzy ráno, kolem půl třetí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vybrali jsme si hotel Sofitel Taba Heights, kde chceme letět v květnu, ale tady čtu, že tam není moc bezpečno. Doporučujete tedy raději změnit resort? Děkuji

  • Dobrý den Františku,

   aktuálně je to v Tabě přesně tak, jak je to výše v textu. Od listopadu se do regionu začínají vracet turisté, nejezdilo se tam, protože dlouho Taba z hlediska bezpečnosti vzhledem ke své poloze na Sinaji a v blízkosti izraelských hranic nebyla považována za oblast „v pořádku“. Osobní zkušenost v tuto chvíli nemám, ale mám informace přímo od lidí, kteří buď dovolenou v Tabě již absolvovali nebo regionem projížděli (v listopadu a pár dní zpátky v prosinci). Z letiště se k hotelům jezdí v kolonách a na silnicích jsou časté kontroly, tzv. checkpointy. Lidé si ale na „nebezpečnost“ nestěžovali.

   Za mě, na základě toho, co vím a za předpokladu, že se budete zdržovat v resortu, kde je bezpečno, vás od dovolené zde odrazovat nebudu. Nevidím k tomu aktuálně důvod.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, zvažujeme letnú dovolenku v Egypte… stále častejšie však počujeme o útokoch žraloka na človeka a práve v Egypte…trocha nás to vyľakalo a zaujímal by ma Váš nazor na túto problematiku o ktoréj sa moc nehovorí…hlavne skôr destinácie alebo oblasti kde je najmenšia pravdepodobnosť útoku žraloka alebo jeho výskyt..nikdy sa nechodíme kúpať ďaleko od móla/pobrežia boli by sme aj v malej vzdialenosti ohrození ? Alebo by žralok nepriplával tak blízko k pobrežiu…viem že je málo pravdepodobné že prídeme na dovolenku a stretneme žraloka ale predsa 🙂 ďakujem vopred za tipy a odpovede !

  • Dobrý den Dominiko,

   rozumím všem, které útok z minulého léta, vylekal. Takže chápu vaše obavy. Tomuto tématu jsem se věnoval podrobně v jiném článku – podívejte se na informace o žralocích v Egyptě i jejich útocích.

   Co se týče místa, kde je pravděpodobnost jejich výskytu nejmenší, musíte si uvědomit, že žijí v celém Rudém moři, mají tam pro život ideální podmínky. Vyskytnout se proto mohou kdekoliv. Dobré je proto volit místo, kde se dá koupat v přírodních lagunách, které jsou přeci jen od moře odděleny. Tipy na pár takových hotelů najdete v tomto komentáři (resp. mojí odpovědi).

 • Odpovědět

  Dobrý den, letím s rodinou do Hurghady už 3. února. Chtěl bych se zeptat, jak je to tam teď s bezpečností po tom prosincovém atentátě u pyramid? Jaká je Hurghada samotná? dá se vycházet do centra nebo raději zůstavat v resortu? A jak se díváte na výlet na pyramidy, je to možné nebo raději ne?
  Děkuji
  Skládal

  • Dobrý večer Honzo,

   Hurghada je v souvislosti s prosincovým útokem beze změny. Takže určitě není potřeba mít přehnané obavy, je to zbytečné. Chodit v turistickém centru Hurghady je zcela bez problému. Co nedoporučuji je, byť třeba omylem, se večer a v noci pohybovat mimo centrum, mimo hlavní třídy. Výlet na pyramidy – ten lidi při pobytu v Hurghadě absolvují prakticky vždy ve skupině, jedou autobusem, individuální cesty jsou ojedinělé – ve skupině výlet klidně absolvovat můžete – pravděpodobnost, že se něco podobného jako v prosinci bude opakovat, je nízká. Uvědomte si ale, že se výlet k pyramidám, je dost časově náročný. To vždy doporučuji lidem zvážit na prvním místě.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, Lukáš.

  Na prelome února/března 2019 letíme s priateľkou rainerom do Ejlatu, kde plánujem ešte v ten deň prekročiť hranice a prenocovať v rezorte v Tabe.
  Ďalší deň plánujeme (pravdepodobne za pomoci taxi) presun do Dahab-u kde pobudneme zvyšok pobytu.
  Naspäť sa plánujeme vrátiť rovnakou cestou.

  Myslíte, že presun medzi hranicami a následne Taba -Dahab vice versa predstavuje zvýšené nebezpečenstvo?

  Vďaka za odpoveď.
  Ondrej

  • Dobrý den Ondro,

   aktuálně přesuny, které plánujete, žádné zvýšené nebezpečí nepředstavují. Při cestě ale doporučuji zaprvé dbát pokynů řidiče, on eje ten, který to zde zná nejlépe, zadruhé zbytečně nevystupovat.

   Upozorňuji na to, že Ryanair, tak jak to u nich bývá zvykem, nelétá přímo do Ejlatu, nýbrž na původní vojenské letiště v Ovdě. To je zhruba 65 km od Ejlatu ve vnitrozemí. Pro dopravu z Ovdy na egyptsko-izrealskou hranici využijte autobus (společnost Egged), který jede přes Ejlat, cesta aktuálně vychází na 10 šekelů a zabere asi hodinu a půl. V Egyptě pak dál z hranice do Taby a Dahabu přesně tak, jak píšete, tedy ideálně taxíkem. Na silnici u Taby je řada bezpečnostních checkpointů, někde chtějí vidět vaše pasy, jinde ne, mějte je ale vždy připraveny. S tím, jak se budete vzdalovat od hranice po Sinaji směrem na jihozápad, tak checkpointů ubývá.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na hotel sea-gull-beach-resort-je bezpečný? Dá se večer a v noci procházet městem? Co Disco cluby ve městě. Jsou bezpečné? Pry některé holky chodí tančit, bavit se a pit s místními na pláž, což mi je divné jelikož, se prý nesmí pít na veřejnosti , ani mít v sobě alkohol.A co cesty za památkami , nezavani průšvihem?. Moc krát vám děkuji za odpovědi a jsem rád , že jsem vás našel. Přeji hezký den.

  • Dobrý den Jardo,

   podívejte se na tento komentář, který se rovněž týkal Hotelu Sea Gull. Byť je už půl roku starý, v podstatě stále platí přesně to, co v něm bylo řečeno. Tneto hotel je bezpečný a poskytuje kvalitní služby. Vybrali jste si dobře!

   Sea Gull resort leží u hlavní turistické třídy v Hurghadě, po ní se dá procházet i v pozdních večerních hodinách. Nedoporučuji však takto večer nebo v noci zacházet do postranních ulic. Noční kluby nevyhledávám a neznám, takže k tomu se vyjádřit neumím. Ano, alkohol v Egyptě je držený tzv. „pod pokličkou“, jeho distribuce i prodej je dost omezená. Přesto si buďte jistý, že se tu pije, do jaké míry se tak děje na veřejnosti se ale špatně posuzuje.

   Památky, myslíte Luxor a pyramidy? Odrazuju lidi od individuálních cest, ale pokud se k nim vydáte s cestovkou autobusem ve velké skupině, tak to možné je. Stát se samozřejmě může leccos, viz. poslední útok z 28. prosince, ovšem 100% bezpečí vám nikdo nezajistí nikde, ani v Evropě.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  uvažuji o dovolené v Hurghadě (srpen) a samozřejmě bych rád navštívil Gízu. V CK jsem dostal informaci, že fakultativní výlety jsou z bezpečnostních důvodů pozastaveny. Myslíte, že budou obnoveny? Samozřejmě bychom se rádi vrátili. 🙂 Děkuji za odpověď.
  Venca

  • Dobrý den Václave,

   je otázka, jestli jsou tyto výlety ve skutečnosti pozastaveny z bezpečnostních důvodů, jak v CK tvrdili, nebo jen zkrátka cestovní kanceláře není schopná naplnit autobus, a proto tyto výlety aktuálně nepořádá. Ať už je pravda jakákoliv, souvisí to s prosincovým útokem na autobus právě u Gízy na předměstí Káhiry. Podle mého názoru výlet bude brzy v nabídce CK opět figurovat, bezpečnostní situace je v tuto chvíli stejná jako v době před útokem. Policie hned den na to tvrdě zasáhla proti radikálům, byť je samozřejmě nutné si uvědomit, že podobný násilný čin se i přes všechna opatření může stát kdykoliv kdekoliv, i v Evropě.

   Muselo by dojít v Egyptě v následujících měsících k dalším podobným událostem, pak bych věřil, že byste v létě příležitost podívat se na pyramidy neměli. Jinak tomu ale nevěřím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, koncem května / začátek června Hurghada hotel PICKALBATROS WHITE BEACH RESORT. Co si myslíte o bezpečnosti. Děkuji

  • Dobrý den Kristýno,

   White Beach Resort je velký komplex, který je za mě z hlediska bezpečnosti naprosto v pořádku. Má vlastní dodatečnou hlídací službu. Navíc neleží v původní staré Hurghadě, což je z hlediska bezpečnosti vždy dodatečné plus. Takže dobrá volba Kristýno! … nehledě na to, že se jedná o jeden z nejnovějších hotelů v celé Hurghadě vůbec a tento fakt je v areálu hotelu znát na každém kroku.

 • Odpovědět

  DObrý den, pro naši první cestu do Egypta jsem zvolila BRAYKA BAY REEF – Marsa Alam. Můžete mi prosím sdělit svůj názor na resort, oblast a především bezpečnost. děkuji Jolana

  • Dobrý den Jolano,

   Brayka Bay Resort je příjemný hotel – pokoje čisté byť s trochu starším vybavením, dobré služby, pěkná zahrada a krásné koupání. Dobrý vstup do moře (není to nutnost chodit přes žádné molo nebo tak něco) + je tu dobré potápění. Leží v oblíbené oblasti nad Marsa Alam, kterou tvoří v podstatě jen hotely, které jsou roztroušené kolem pobřeží. Takže tu je klid i bezpečno – a to myslím jak v oblasti jako v celku, tak ve vašem hotelu a ostatně i v hotelu Royal Brayka, který s tím vaším hned sousedí. Víc hotelů přímo tady není.

 • Odpovědět

  Dobry den,zvazujeme nasi prvni dovolenou v Egypte.Popravde se dost obavam o bezpecnost,jeli bychom s 4letym synem.Konkretne nas zajima Hotel Club Calimera Akassia Swiss Resort-Marsa Alam.Mohl by jste mi prosim povedet neco blizsiho?
  Moc dekuji
  Petra

  • Dobrý den Petro,

   hotel znám. Jedná se o rozsáhlý komplex. Je bezpečný. Bát se nemusíte, v okolí nic není (to je v Egyptě vždy další známka dobré úrovně bezpečnosti). Pokoje i služby hotelu řadím ke klasickému egyptskému průměru, takže pokud nejste nějak joo nároční, tak v tomto ohledu se domnívám, že budete spokojeni.

   Má svůj vlastní aquapark, neměl jsem možnost vyzkoušet, ale někteří tvrdí, že tu jsou některé atrakce nebezpečné. Doporučuji to předem prověřit než byste tam pustila vašeho syna. Kromě klasických bazénu rozmístěných po areálu hotelu je tu u standardní velký plavecký bazén, což je naprosto výjimečné a hodnotím to kladně. Horší je to s mořem. Z pláže lze vstoupit přímo do takové malé laguny. Na to, jak je hotel velký, je ovšem laguna malá. Plavat i šnorchlovat se v ní dá. Dál tu jsou dvě krátká mola, po kterých se dostane za korál na otevřené moře. Tady je ale ovšem už velká hloubka a ostatně mola jsou často zavřená kvůli vlnám.

   Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat na bezpečnost hotelu Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort a jeho kvalitu,děkuji:-)

  • Dobrý den Martino,

   bezpečnost v hotelu Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort je na dobré úrovni – a to jak v areálu a na přilehlé pláži (obojí je pro všechny, kteří nejsou v hotelu ubytování, nepřístupné), tak i mimo areál hotelu.

   Služby jsou velmi kvalitní, všude čisto, dobrý personál, který si na rozdíl od řady jiných hotelů v Egyptě o žádný bakšiš nikdy neříká. Trochu menší pláž, kde je dost lidí. Hotel je sdílí s vedlejším hotelem, a tak je zkrátka velikostně podhodnocená. To je jediné podstatné mínus, které byste měla vědět.

 • Odpovědět

  Ještě prosím dotaz.Jakou destinací v jste mi doporučil v Egyptě Hurghada?chci letět s dcerou 17let..bez obav…žádné cestování jen pobyt v resortu.. pěkná pláž a kvalitní služby hotelu:-) děkuji

  • Jestliže chcete klid a tak jako tak plánujete dovolenou trávit pouze na hotelu a jeho pláži, pak bych doporučil Marsa Alam. Třeba Hilton Marsa Alam Nubian Resort – kvalitní hotel ne zase tak daleko od letiště, poblíž dobrá pláž a jedny z nejlepších podmínek na potápění v Egyptě. Nebo ještě blíž u letiště Jaz Samaya Resort, také velmi dobrý hotel, rovněž poblíž zátoky vhodné jak na plavání tak na potápění.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, zarezervovali jsme si pobyt v TUI MAGIC LIFE Kalawy, ale protože je nás 6, objednali jsme si přes CK individuální minibus na dopravu z letiště do hotelu a z pět. Je to asi 90 km a očekávám, že narozdíl od autobusů s ostatními turisty náš minibus (jen pro nás) nebude mít žádnou ostrahu. Je to důvod k obavám? Může se po cestě něco stát? Děkuji moc předem

  • Dobrý den Petře,

   chci vás uklidnit. Ne, není to důvod k obavám. Věřte mi, že váš transfer proběhne zcela bez problému. Byl bych opatrnější podobnou věc dělat někde na Sinajském poloostrově nebo při delších výletech do vnitrozemského Egypta, ale v oblasti, kterou budete projíždět vy, žádné bezprostřední nebezpečí aktuálně nehrozí. Předpokládám, že cestu budete s řidičem absolvovat bez jediné zastávky a vystoupíte až u vašeho hotelu.

 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat na hotel Hawaii Palm Resort v Hurghadě,je tam bezpečno?Děkuji

  • Dobrý den Lucie,

   mrkněte se prosím na tento můj předchozí komentář, kde jsem se k tomuto hotelu vyjadřoval. Vše, co je v něm řečeno, stále platí. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na dovolenou letos v červnu odlétáme do Egypta-Hurghada Hotel Steigenberger Aqua Magic , tak jestli je to bezpečné. Výlet chceme do Káhira.Moc děkuji za odpověd.

  • Dobrý den Danielo,

   Steigenberger Aqua Magic je dobrý hotel – na Egypt dost kvalitní, ostatně je to německý řetězec a německá preciznost je tu vidět. Žádné oprýskané zdi, čisto, upraveno a bezpečno.

   Ale i tak mě to nedovolí neupozornit na událost z minulého léta, kdy tu zemřel jeden britský pár. Psal jsem o tom už dříve tady. Dodnes podle mě případ nebyl uzavřen (bylo podezření na nějaké bakterie v jídle). Britská cestovka tehdy všechny své hosty z hotelu dočasně stáhla. Od té doby se sem však jezdí dál a nemám informace o tom, že by tu bylo něco v nepořádku.

   Výlet do Káhiry – ano, ale doporučuji v rámci fakultativního výletu z cestovkou. Vůbec cesta a pak pohyb po Gíze, kde jsou pyramidy, je lepší pro turisty v rámci větších organizovaných skupin.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Jaká bude bezpečnostní situace zde, začátkem července 2019.
  https://www.fischer.cz/egypt/egypt-marsa-alam/el-quseir/pickalbatros-albatros-sea-world

  • Dobrý večer Jakube,

   jde těžko předjímat bezpečnostní situaci půl roku dopředu. Nicméně tento hotel je na klidném místě a je to luxusní resort, takže aktuálně k němu žádné výtky nemám, ani z hlediska kvality služeb, ani z hlediska bezpečnostního. Podívejte se na jeden z mých předchozích odpovědí, kde jsem rovněž reagoval na dotaz Pickalbatros Resort.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, v marci ideme do Taby. Chcel by som sa opýtať, či je bezpečné ísť do Svätej Kataríny. Dá sa prenajať v Tabe auto? Sú autobusy a taxíky bezpečné?
  Ďakujem

  • Dobrý den Filipe,

   v oblasti kláštera svaté Kateřiny jsem nikdy nebyl, takže aktuální situaci nejsem schopen důvěryhodně posoudit. Turisté tam však v současné době normálně jezdí, takže předpokládám, že je tento typ výletu bez problému. Co bych ale rozhodně doporučil je to se sem vydat ve skupině v rámci organizovaného výletu, určitě se vyhněte individuální cestě.

   Taxíky bezpečné jsou a auto v Tabě nepůjčíte. Půjčovny tu nejsou. A i kdyby to šlo, je zde mnohem snazší si pronajmout auto s řidičem, čili taxi na celý den. Řidič oblast zná, je vám schopný ukázat zajímavá místa, navíc se vyzná v silničních značeních, vy ne, je to v arabštině.

  • Ďakujem, to znie super. Chcem sa ešte opýtať, kde nájdem info o prenájme taxi? V Tabe budeme síce až v marci ale len na tri dni, tak by som mal rád istotu. Dá sa to dáko dopredu zarezervovať na celý deň?

 • Odpovědět

  Dobrý den, v půlce unora chceme letet do Egypta. Rozhodujeme se mezi Sharm el sheikh a Marsa Alam. Uz jsem byla spis presvedcena o Sharm,ale ted jsem zacala vic cist bezpečnostní info a nejsem si jista. Nicméně jsme chteli Sharm kvuli vetsimu vyziti nez Marsa,kde muzete byt jen v hotelu. Prosim,jaka je bezp.situace v Sharmu a hotel Royal Albatros Moderna tam?dekuji

  • Dobrý den Lucie,

   nebojte, aktuálně je Sharm el Sheikh klidný a bezpečný, tím spíš pak oblast Nabq, kde jsou velké a hlídané hotelové resorty. Co by vás spíš mohlo zarazit je to, že tu je (alespoň na můj vkus) dost komplikovaný vstup do moře přes dlouhé molo. A není to jen případ hotelu Royal Albatros Moderna, ale i těch okolních. Dokonce bych řekl, že tato mola pomocí kterých překonáváte mělčinu, jsou jedny z nejdelší v Egyptě.

   Služby hotelu Royal Albatros Moderna jsou velmi dobré, odpovídají 5* hodnocení. Co ovšem neodpovídá, je vybavení pokojů. To je ale typické i pro řadu dalších egyptských hotelů.

 • Odpovědět

  Dobrý den jaká je momentálně situace v Marsa Alam? A mám se bát při cestě autobusem z letiště do hotelu

  • Dobrý den Honzo,

   v oblasti Marsa Alam je situace klidná beze změny od minulého léta. Takže rozhodně není třeba mít obavy, a to ani z cesty autobusem do hotelu. Za mě je pobyt ve zdejších resortech z hlediska bezpečnosti z celého egyptského pobřeží tou nejlepší volbou.

  • A můžu se na dovolené vydat do Al arish

  • Nechápu moc dotaz – z Marsa Alam do Al Arish? Ať už to myslíte vážně nebo ne, tak tam nejezděte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme v červnu 3.6-15.6.2019 do Taby. Chci se zeptat na bezpečnost. Hlavně na cestu z letiště do resortu. Máme hotel Sofitel. A také na výlet, chtěli bychom se podívat do delfinaria přesný název nevím pardon. Tak jestli je to bezpečné. Děkuji moc Marta

  • Dobrý den Marto,

   dle mých posledních informací se z letiště v Tabě k hotelům jezdí pouští stále v konvojích. Důvod – ke zvýšení bezpečnosti. Jediné delfinárium, které v okolí je, je u Eilat (Izrael), tzv. Delphin Reef (viz. zde) – nevím, jak sem fungují organizované výlety, nicméně lze to podle mě absolvovat i individuálně, pokud se dostanete z hotelu taxíkem na egyptskou hranici, tak z hranice jezdí každých 60 minut k delfinárium autobus, je to č. 60, je to 7 minut jízdy. Tento přechod na egyptsko-izraelské hranice bezpečný je, izraelská strana rovněž bez problému.

  • Dobrý deň, my ideme tiež v júny do Taby ale do hotela Strand Taba..a to 12-19.6.2019. Trochu máme strach z žralokov. Prosím Vás, neviete či je tam bezpečné šnorchlovať? Prípadne sme chceli ísť na výlet do púšte..Ďakujem

  • Dobrý den Viera,

   pokud jste tak ještě neučinila, pak se mrkněte na tento článek o žralocích v Egyptě. Nicméně dle informací, které mám, je Taba z hlediska žraloků jedním z nejbezpečnějších míst na egyptském pobřeží. Historicky se zde žádný zdokumentovaný útok žraloka na člověka neodehrál. Takže šnorchlování je zde zcela bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý deň. Aka je momentalna situacia v Sharm el Sheikh ? Chystam sa tam 22.2…. Dakujem za odpoved. Erika

  • Dobrý den Eriko,

   obavy aktuálně nejsou na místě, pokud jedete do Sheikhu a neplánujete vyjíždět mimo letovisko, zejména pak směrem na sever. Využívejte hotelové pláže a nechoďte po nocích nikde sama mimo areál hotelu, pokud se toho budete držet, vše bude v pořádku. Užijte si dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Ráda bych vás poprosila o radu. Chceme letět přelom únor- březen. S přítelem a 5 letou dcerou do Marsa Alam.Nehodláme podnikat žádné výlety,jde nam jen o koupani… Prosíme o váš Tip na naky super hotel. Přítel je náročnější.. a pokud možno aby nebyl dáleko od letiště… Děkuji Andrea

  • Dobrý den Andreo,

   jasně, pošlu vám pár tipů, co by se vám mohlo líbit a splnilo by vaše očekávání, přímo na váš email. Děkuji 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den prosim o aktualni situaci. Jedeme v breznu doPRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA. Je to asi 30 km od Hurgany. Dekuji s pozdravem vaclav

  • Dobrý den Václave,

   je to dobrá volba hotelu. Aktuálně je zde (myšleno u Makadi Bay) bezpečnost naprosto v pořádku, včetně pláží, které zde patří k hotelům, nejsou veřejné. Je to 100% turistická oblast. Koupání dobré, dá se i šnorchlovat, byť zrovna Makadi Bay nepatří k těm potápěčsky nejvyhlášenějším lokalitám. Užijte si vaši březnovou dovolenou! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, rád bych jel v červenci nebo srpnu do Egypta podívat se hlavně na starověké památky (do Káhiry, Gízy, Luxoru, údolí králů, džoserova pyramida). Cestovní kanceláře nabízí pro mě zbytečné komerční atrakce (let balonem, jízda na velbloudech nebo ubytování v luxusních hotelech atd), o které nemám zájem, proto zvažuji, že bych jel ve dvojici sám (zajistit si ubytování v místech přes internet a pak na místech cestovat místní dopravou). Myslíte, že je to relativně bezpečné a možné v současné době? Doporučil byste mi nějaký server s možnostmi ubytování? Mockrát děkuji za odpověď. Ivo

  • Dobrý den Ivo,

   pokud jste na individuální cestování zvyklý, víte, co obnáší a máte s ním i mimoevropskou zkušenost, tak proč ne. Z hlediska bezpečnosti samozřejmě platí to, že nedoporučuji pohyb, kór pohyb individuální, v oblastech, které jsou zde nahoře na stránce v mapě vyznačeny jinou než zelenou barvou. Do nich nejezdit. Jinde to relativně bezpečné je. Ubytování doporučuji v případě Egypta hledat na klasických zahraničních rezervačních serverech: booking.com, hostelworld.com, případně airbnb. Egypt je chudý, dávejte si neustále velký pozor na všechny své věci, hlavně na cennosti, které mějte schované, ať předejdete krádežím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme s přítelem dovolenou. Dostali jsme nabídku na Sunrise Marin Resort Port Ghalib. Chtěli by jsme letět 11-18.8. Četla jsme že 14.8 je v Egyptě nějaký svatek a nedoporučuje se jezdit v tomto termínu do Egypta. Co myslíte, je to bezpečné, může nám něco v Marsa alam hrozit prosím
  ?
  Děkuji.

  • Dobrý den Katko,

   on to není tak úplně svátek jako výročí tvrdého potlačení demonstracím v Káhiře u mešity Rabá al-Adavíja. Tj. je to den, kdy dochází v Egyptě k demonstracím, ale obecně se jedná hlavně o Káhiru, popřípadě Alexandrii. V letoviscích se demonstrace většinou nekonají, a pokud ano, tak je to ve staré Hurghadě nebo v Sharm el Sheikhu. Rozhodně to není v Marsa Alam a tedy nemusíte mít strach, že by 14. srpen měl na vaši dovolenou v Port Ghalib vliv z hlediska snížené bezpečnosti. Nepoznáte rozdíl oproti jiným dnům.

 • Odpovědět

  Dobrý den,zakoupili jsme zájezd do Egypta-TABA květen 2019 a chceme vědět jestli je tam nyní dovolená bezpečná.Stále máte na stránkách,že pobyt na Tabě je velmi rizikový,tak máme obavy zda tam máme letět.Děkujeme za brzkou odpověď.

  • Dobrý den Jano,

   region jsem osobně v poslední době nenavštívil, ale mám informace od lidí, kteří tam buď v uplynulých měsících dovolenou strávili nebo jím projížděli. Hotelové areály jsou bezpečné, takže pokud plánujete dovolenou trávit čistě na hotelu a na přilehlé pláži, tak to bude bez problému. Ostatně v Tabě se toho stejně moc jiného dělat nedá. Z letiště do hotelů vozí standardně turisty v konvojích, autobusy zatím zřídka kdy jezdí samostatně. To proto, aby byla i při transferu z letiště zajištěna dostatečná bezpečnost.

   Nikdo vám 100% záruku bezpečí nedá, ani zde v Tabě, ani jinde, ale dle mě je zde dovolená za aktuální situace možná a bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  chtěla bych se zeptat na bezpečnost , jedeme na začátku dubna do hotelu Shams Safaga.
  Děkuji Jana

  • Dobrý den Jano,

   hotel na půl cesty mezi Safagou a Soma Bay, takový průměrný resort, v jehož nejbližším okolí je dalších asi 6 hotelů a poušť. Takže lokalita to je bezpečná. V dubnu již budete mít pěkné teplo, takže věřím, že si dovolenou užijete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, na přelomu července a srpna (28.7. – 8.8.2019 ) se chystáme na dovolenou do Egypta. Jedná se o hotel Pickalbatros Albatros sea world – Marsa Alam. Chtěla jsem se zeptat ,zda je tato oblast bezpečná a jestli je i bezpečné moře v této části. A zda je možné a bezpečné pohybovat se i mimo hotelový komplex.

  Předem děkuji za odpověď

  Renata

  • Dobrý večer Reneto,

   mohu vás uklidnit, jedná se o prakticky zcela bezpečnou oblast. Hotel jste vybrala perfektně. Jedná se o špičkový a nový resort. Podívejte se na tento můj komentář k bezpečnosti v Albatros Sea World v Marsa Alam.

   Pohyb mimo areál hotelu (samozřejmě včetně pláže) bezpečný je, ale ono v okolí nic není, jen jeden další hotel, další se teprve staví. To, že je okolí „prázdné“ ale moc nevadí, hotelový areál je velký a je v něm vše, co by člověk mohl potřebovat.

  • Mockrát děkuji za odpověď . Ještě bych se Vás zeptala na očkováni . Vím ,že žádná očkováni povinná nejsou. Ale zajímalo by mě ,zda některé očkováni doporučujete.
   Předem děkuji za odpověď .

  • Nemáte vůbec zač. Vzhledem k tomu, že v Egyptě budete na hotelovém resortu a cestovat individuálně po zemi předpokládám neplánujete, tak řešit nějaké speciální očkování nad rámec těch základních, co jsou u nás povinná, není potřeba. Těm, kteří chtějí po zemi nějak více cestovat, doporučuji břišní tyfus a očkování proti vzteklině. Ale jak říkám, ve vašem případě toto není vůbec nutné.

 • Odpovědět

  Dobry den, chtela bych jet s detma toto leto poprve do Egypta. Prala bych si dobry hotel, plaz kde neco uvidime a zaroven vyziti pro deti a aby bylo bezpecno. Rozmyslim mezi hotely Aurora bay, Amway blue, Titanic palace aqua park. Nejlepe mi hodnoceny prijde Aurora. Co by jste doporucil? Dekuji k

  • Dobrý den Karolíno,

   z hlediska bezpečí, přírodní pláže s normálním přírodním vstupem do vody a s mořem, kde je pestrý podvodní život včetně korálů rozhodně doporučuji vybrat hotel Aurora Oriental Bay. Jestliže je navíc z těchto tří nejlépe hodnocený, pak asi máte výběr jasný 🙂 Jako takové hloupá nevýhodu u něj je, že se musí k pláži kousíček jít a musí se přejít silnice, což u drtivé většiny hotelů v Egyptě není potřeba. Nevím jak vám, ale mě by toto nevadilo.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, máme koupený pobyt v Tabě v hotelu Bayview. Jaká je zde úroveň zdravotních služeb? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Hanko,

   neumím odpovědět, neznám situaci na místě. Obraťte se na cestovku nebo přímo na hotel. A mrkněte se na vyjádření českého konzula k aktuální situaci v Tabě o dva příspěvky níže.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o vysvětlení, proč se doporučuje pohybovat pouze organizovaně a nikdy ne individuálně, včetně pláží, výletů po pobřeží. Můžeme být obtěžování ze strany žebráků, obchodníků nebo co?

  Děkuji

  • Dobrý den Honzo,

   tady je to spíš myšleno ve vztahu k individuálním cestám / výletům, hlavně do vnitrozemí – a to jednak při samotných cestách, kdy autobus je přeci jen obtížnější cíl než auto, které budou řídit turisté neznalí místní situace. Za druhé při pohybu v Káhiře, v Luxoru, Asuánu – lepší ve skupině s průvodcem než samostatně. Zase skupina je bezpečnější a obchodníci si nedovolí být tak agresivní.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jak to vypadá s bezpečností v Tabě.Vybrali jsme si dovolenou v květnu do hoteu Strand Taba Heights Beach,který cestovky nabízí ikdyž na stánkách se píše že je oblast riziková.Tak jsem psala na konzulát a odpověděli mi toto:
  Doporučení MZV trvá. Vedle problematické a měnící se bezpečnostní situace je třeba v úvahu brát i třeba komplikace v případě potřeby lékařské péče. V Tabě je to špatné a mimo Tabu se v případě nouze včas nikam nedostanete. Pokud chcete dovolenou bez stresu, volil bych jinou destinaci.

  S pozdravem / With best regards,
  Jan Levitner, konzul.
  Tak teď nevím co mám dělat.Taba se prodává a na konzulát to nedoporučují.
  Děkuji za odpověď a radu.S pozdravem Kaprasová irena.

  • Dobrý den Ireno,

   podle mých informací jsou hotely v Tabě, konkrétně třeba ten váš, z bezpečnostního hlediska v pořádku. Vím to od těch, kteří tam již dovolenou v rámci několika posledních měsíců absolvovali. Na druhou stranu plně souhlasím s omezenou lékařkou péčí, která zde na místě. To by v případě nějakých urgentních potíží mohl být problém. Nějaké zdravotní středisko tu je, ale nic o něm a ani o kvalitě služeb nevím, pravděpodobně by jste museli absolvovat cestu za hranice do izraelského Eilatu (30 km od hotelu).

   Takže za mě je zde bezpečnostní situace stabilní a budete-li trávit dovolenou na hotelu, tak v tom nevidím problém. Zdravotní péče tu problém ale je.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v říjnu planujemplanujeme dovolenou v Egyptě, přesněji Hurghada, hotel Sunrise Royal Makadi, chtěla bych se zeptat na bezpečnost, koukala jsem,že v době kdy tam budeme, tedy 6.října se koná nějaký svátek,tak by mě zajímalo jak je to tedy s bezpečím, budeme s sebou mít hlavně dvě malé děti (3 roky, druhé dítě 9měsíců). Děkuji Jitka Malá

  • Dobrý den Jitko,

   co se týče 6. října, podívejte se na moji odpověď na tento dotaz od Jany, která se před časem ptala na to samé. A shodou okolností rovněž ve vztahu k zálivu Makadi. Toho 6. října se doporučuji vyhnout akorát cestě do Hurghady, popřípadě výletu do Káhiry nebo Luxoru, ale předpokládám, že tak dlouhé cesty s malými dětmi stejně chtít absolvovat nebudete.

   Hotel Sunrise Royal Makadi je velký, hlídaný a pokud si dobře vzpomínám, tak má i hlídaný vjezd. Takže se nemáte vůbec čeho bát.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši,
  mohu se zeptat kam je lepší momentálně jet z pohledu bezpečnostní situaci, i když dle dostupných informací je obecně v turistických místech bezpečnost stabilní? Rozhodujeme se mezi Hurghada Long Beach Resort (Hurghada) nebo Ghazala Gardens (Sharm El Sheikh). Budu velmi rád za Váš názor. Předem děkuji a přeji pěkný den

  • Dobrý den Roberte,

   přesně, jak píšete, tak aktuálně jsou všechny hlavní turistické regiony, tj. Hurghada, Marsa Alam a Sharm el-Sheikh v pořádku. Pokud bych měl zvolit já, dám přednost hotelu Hurghada Long Beach Resort. Proč? Není na Sinaji a není přímo v letovisku, ale jižně od Hurghady víceméně samostatně stojící poblíž dalších resortů. Tj. v klidnějším prostředí než Ghazala Gardens. Má svoji vlastní velmi prostornou pláž. Ghazala má tedy pláž taky, ale je to na ní vše víc na sobě a více lidí. Navíc si myslím , že Long Beach Resort je obecně o něco kvalitnější než Ghazala.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, je cesta z letiště Marsa alam do hotelu Pickalbatros Albatros sea world – Marsa Alam bezpečná? Nehrozí riziko přepadení autobusu, či něco podobného. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Honzo,

   je, nevím o žádném podobném incidentu z posledních několika let, který by se zde stal. Můžete být klidný. Z letiště (RMF – Marsa Alam) je to do tohoto zbrusu nového a dle mého názoru perfektního hotelu asi 60 km. Zabere to asi hodku jízdy autobusem.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, mám dotaz na Hotel Grand Seas Resort Hostmark – Hurghada jestli je tam bezpečno. Letos jedeme poprvé a ráda bych aby to nebylo naposled :-)). Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý večer Jano,

   nemusíte mít obavy. Ano, podle mých nejaktuálnějších informací tu je bezpečnost dobrá. Hotel Grand Seas Hostmark Resort je celkem velký, u hlavní silnice, v okolí jen samé další hotely. Takže není v blízkém okolí nic, co by potencionálně nebezpečné být mohlo. Hotel za mě patří do egyptského průměru, pláž pěkná písečná, vstup do moře hodně mělký, ale písečný. Je tu i molo, které lze využít pro překonání mělčiny. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat na bezpečnost hotelu TITANIC BEACH SPA & AQUAPARK Hurghada. Chtěla bych tam letět letos v červnu s dítětem, ale mám obavu.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   místo je z hlediska bezpečnosti v pořádku, velký hotel, ve kterém sice bývá v některých termínech dost Rusů (to může někomu vadit), ale jinak je ok. Není nejnovější, já ho řadím k průměrným. Veliké bazény a asi 6 menších tobogánů. Upozorňuji však na hodně, skutečně hodně mělké moře. Mělčina je písečná, ale přes 300 metrů široká. Vhodná tedy akorát tak pro malé děti. Pokud si budete chtít v moři zaplavat, buď ji musíte překonat, nebo dojít na konec dlouhého mola, které vás za mělčinu dovede.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme s družkou za 14 dní poprvé do Egypta do Hurghady PICKALBATROS CITADEL SAHL HASHEES a mám pár dotazů ohledně cesty: 1) jako kuřáci kolik můžeme si tam vzít 2 kartony cigaret? 2) Některé letec. společnosti omezují velikost příručního
  zavazadla, projde mi batoh 48*38*15 cm? (letíme pravděpodobně s Travel
  service). 3) Dává se hotelovému personálu spropitné a jak často? Předem
  děkuji za odpovědˇ.

  • Dobrý večer Adolfe,

   perfektně zvolený hotel, bude se vám líbit 🙂

   1. v tomhle se úplně neorientuji, protože nejsem kuřák. Ale podle mě nějaké omezení není, doporučuji si to dát do odbavených zavazadel a nebude to žádný problém. Navíc při letu do Egypta si toto můžete koupit během cesty z palubního duty free. Je to let mimo EU, tj. cigarety budou v nabídce.

   2. ano, nejspíš to bude Travel Service, resp. dnes již Smartwings, společnost se na konci minulého roku přejmenovala. S vaším batohem problém nebude žádný, rozměry příručního zavazadla jsou 56x45x25 cm, mělo by mít max. 8 kg, ale v reálu to nikdo nepřevažuje.

   3. v tomto hotelu ne, personál to nevyžaduje, na jejich služby by to zde mít vliv nemělo, ale pokud s nimi budtee spokojeni, odměnit je můžete.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, nejspíše v květnu se chystáme s mamkou a mojí dcerou ( 3,5 roku) na dovolenou. v Egyptě jsme nikdy nebyly. Určitě bych chtěla Marsa Alam, hlavně kvůli bezpečnosti. Ale při výběru hotelu si nevím rady…. mám zatím vypsané : Brayka Bay, El Malikia, Hitlon, Calimera… Jestli máte ještě nějaký osobní tip tak budu ráda 🙂 Hledáme hotel do kterého se dostaneme max do hodky od letiště, kvůli dceři hledám pískové podloží při vstupu do moře asi nejlépe zátoka, kvůli větru a vlnám. Asi nikde není taková hloubka při pískovém podloží, aby se dalo udělat nějaké tempo že? Mám se na mělčině v písku obávat z trnuch a fish stone? Z mola se doufám odvážím jít kouknout na korál a želvičky, rybky…ale v hlavě mi bude blikat je za tebou žralok..:D 😀 😀 Nevíte jestli v Marse je delfinárium ? A asi poslední dotaz k počasí…bude tam v květnu k přežití? 😀 Děkuju předem za odpovědi Míša

  • Dobrý večer Míšo,

   Marsa Alam je dobrá volba, jak kvůli bezpečnosti, tak kvůli moři.

   Můj osobní tip a resort, který doporučuji často, je Hilton Marsa Alam Nubian Resort, je kousek od Abu Dabbab – písečná pláž s normálním vstupem do vody, pozvolnější, ale plavat se za chvíli v pohodě dá (molo tu není), žádná nepříjemná mělčina a dál korály po obou stranách zálivu a perfektní šnorchlování. Konkrétně tady obavy z nějakých trnuch v písku u pláže nejsou na místě.

   Nebo mrkněte na resort Aurora Oriental Bay – kousek dál, asi 50 km od letiště, ale také pěkná písečná pláž.

   Calimera Akassia – tam je u pláže mělko, k plavaní musíte udělat pár kroků po mole. Je tu ale nebezpečí toho, že bude vítr a na molo lidi pouštět nebudou.

   V květnu může být vedro už velká, ale je to jak kdy, připravte se minimálně na 35°C, ale v některých květnových dnech bývá v Marsa alam klidně i víc. Kdysi jsem popsal počasí v Egyptě v květnu zde – článek je starší, potřeboval by aktualizaci, ale třeba se tam něco užitečného dozvíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  v srpnu 2019 poletím se synem do Egypta – hotel Pensée – Royal Garden oblast Marsa Alam El Quseir, prosím o pár informací ohledně bezpečnosti a Váš názor na hotel. Recenze jsou různé. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den Kamila

  • Dobrý den Kamilo,

   Pensee Royal Garden je průměrný hotel. Bezpečnost je zde v pořádku, z toho obavy nemějte. Ostatně široko daleko kromě vedlejšího hotelu Utopia Beach a blízké menší mešity nic není. Pouze moře a poušť. Pokud nejste nároční, bude se vám v hotelu líbit. Nutno říct, že pokoje v hotelu je takové strohé, ne že by byly malé, ale mají starší vybavení. Náročného člověka by určitě neuspokojily.

   Tohle ale kompenzuje moře, Utopia Beach a přilehlý záliv je perfektní, vzhledem k tomu, že tu je přírodní písečná pláž i korály, a je to tak jedno z top míst na potápění na rudomořském pobřeží! Místo z hlediska podmínek na potápění proto často lidem doporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme jet do Marsa Alam do hotelu Abu Dabbab Beach & Redort, dá se bezpečně projít po pláži mimo resort? Je zde v okolí něco kam by se dalo bezpečně dojít podívat? Nebo raději neopoušťet resort? Děkuji Petra

  • Dobrý den Petro,

   viz. odpověď na Martinův komentář zde. Nepočítejte s tím, že by v okolí bylo neco zajímavého kromě samotného Abu Dabbab zálivu. Bezpečné to v Marsa Alam, a kór zde u Malikia Resortu Abu Dabbab je. Není problém se procházet po pobřeží.

 • Odpovědět

  Dobry den,chceme letet na konci srpna do Hotel Grand Seas Resort Hostmark jak to tam vypada z bezpecnosti prosim.dekuji

  • Dobrý den Lindo,

   před pár dny se na tento hotel dotazovala Jana – mrkněte se na tuto moji odpověď, je stále relevantní.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme jet v červenci do Marsa Alam hotel El Malikia abu dabbab.Prosím o informaci hotelu je bezpečný?Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Michaelo,

   ano, El Malikia Abu Dabbab naprosto v pořádku – z hlediska bezpečnosti a z hlediska služeb také v pohodě. Je to velký a oblíbený resort. Jestli si potrpíte na kvalitní služby, je lepší Hilton Marsa Alam Nubian, který leží na druhé straně zálivu Abu Dabbab, ale i El Malikia je v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom na přelomu dubna a května do Egypta, líbí se nám oblast Marsa Alam. Jak je to s bezpečností v této oblasti? Dokážete nám ( jsme pár 48 let ) doporučit některý z klidnějších hotelů bez animačních programů pro děti? Děkuji Pavel.

  • Dobrý den Pavle,

   Marsa Alam je dobrá volba, aktuální situace v Marsa Alam je klidná. Bezpečnost je v pořádku a u naprosté většiny hotelů na dobré nebo výborné úrovni. Pošlu vám pár tipů na hotely, které by se vám mohli líbit, na váš email. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěli by jsme jet ke konci měsíce do Marsa Alam Hotel Three Corners Happy Life Resort.Je to dobrá volba a nebo nám doporučíte jiný? Ještě bych se chtěl zeptat jestli se dá bezpečně procházet mimo resort.Děkuji Jarda

  • Dobrý den Jardo,

   Three Corners Happy Life Resort je příjemný hotel, byť já ho řadím spíš do takového egyptského průměru, má dobré služby. Jediná zásadní věc je zde vstup do moře, který buď možný po korálech a kamenech ze břehu (plavat se ale nedá, je mělko) nebo z mola, kde lze plavat a šnorchlovat kolem korálového útesu. Nutno podotknout, že molo tu z důvodu vln mají občas uzavřené.

   Není problém se zde procházet po okolí, bezpečnost je dobrá. Ale on ten hotel leží v podstatě samostatně, v poušti, takže ono tu není kam jít. Doporučuji buĎ dojít nebo dojet k nedalekému zálivu Abu Dabbab.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chystáme se v srpnu do Egypta konkrétně do Marsa Alam,prosím Váš názor na hotely Future Dream Lagoon a hotel Pensee Royal Garden a bezpečnost?děkuji ještě prosim,jak daleko je to od letiště

  • Dobrý den Vendulo,

   můj názor na Pensee Royal Azur najdete o pár dotazů výše, konkrétně zde. Doporučuji raději volit Utopiu, která je hned vedle. Co se týče hotelu Future Dream Lagoon, tak ten je v pořádku, rozlehlý resort, ubytování příjmené a zcela dostačující. Plavání a šnorchlování je možné ve velké laguně, která je kousek od pláže vlevo od hotelové pláže. Future Dream Lagoon je od letiště v Marsa Alam 90 km daleko, to samo o sobě je přijatelné, ale myslete na to, že cestou budete zastavovat i v jiných hotelech. Je tak nutné počítat minimálně s dvou hodinovým transferem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v dubnu letíme do hotelu Sea Gull v Hurghadě. Jaká je prosím v tomto místě bezpečnostní situace? Jsou nějaká rizika mimo hotel?
  Děkuji Radka

  • Dobrý den Radko,

   podívejte se prosím na tuto moji odpověď z letošního ledna. Od té doby se nic zásadního nezměnilo, bezpečnost je v tomto místě na dobré úrovni, doporučuji se akorát vyvarovat nějakých pozdně večerních procházek, zejména mimo hlavní třídy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, objednala jsem si hotel Sofitel v Tabě. Sofitel Je francouzský hotelový řetězec, což pro mne bylo zárukou bezpečnosti v této jinak trochu riskantní lokalitě. V průběhu února však došlo v přejmenování hotelu ,zřejmě, z důvodu změny majitele. Cestovní kancelář Invia tvrdí, že vše zůstává stejné .Kdo vlastní hotel nyní prý není známé. Mám obavy o zajištění služeb i bezpečnost. Nové recenze k tomuto hotelu ještě nejsou žádné. První turisté dorazí až začátkem května. Nevíte prosím o této nové situaci něco více?

  • Dobrý den Miloslavo,

   nějaké nejaktuálnější informace přímo z místa nemám, nicméně vždy se jednalo o velký resort s dobrými službami. Nemyslím si, že by údajná změna majitele, resp. přejmenování hotelu na Mosaique Beach Resort Taba Heights, mělo nějaký zásadní vliv na služby či sníženou bezpečnost v resortu. Ostatně, co jsem byl nyní schopen dohledat, na základě nejnovějších recenzí (březen 2019) je vše na místě v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chci jet s dcerami v červenci do Hurgady hotel Desert Rose resort. Je tam bezpečno?
  Dekuji Magda

  • Dobrý den Magdo,

   Desert Rose není přímo v Hurghadě, resp. je v části, která se obecně nazývá Hurghada – jih, je to mimo město a v okolí resortu jsou jen další hotely. Aktuálně je to oblast bezpečná. Navíc konkrétně u tohoto hotelu je vybudována umělá mořská laguna, ve které nehrozí žádné nebezpečí od nějakých ryb či žraloků. Je oddělena od volného moře sítí. Na volné moře se dá rovněž jít, buď z mola nebo po korálech v botách do vody. Pokoje jsou v tomto areálu pěkné. Za mě hotel mohu doporučit.

 • Odpovědět

  Dobry den dcera jede 3.4. 2019 do Marsa Alam .Je tam bezpecno? A co cesta z letiste do rsortu tez jr bezpecna?
  Dekuji Jitka

  • Dobrý den Jitko,

   obecně já považuji oblast Marsa Alam za tu nejbezpečnější ze všech dovolenkových oblastí v Egyptě. Takže ano, bezpečnost tu aktuálně je na dobré úrovni a není třeba mít obavy, a to ani z cesty z letiště na hotel, kdy typicky jedete ve větší skupině autobusem nebo mikrobusem.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši a děkuji za předchozí odpověď. Mám ještě jeden dotaz, jak je to s elektronickou cigaretou…může do Egypta? nikde to nemohu najít. Předem děkuji za odpověď 🙂

  • Dobrý den Jano,

   nevyznám se v elektronických cigaretách. Měla byste myslet na to vést cigaretu rozmontovanou, baterie mít pokud možno v příručním zavazadle, vše ostatní v zavazadle odbaveném. Takto by to neměl být žádný problém. Osobně vyzkoušeno nemám, ale jsou to zkušenosti jiných.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat na aktuální situaci v Marsa Alam. Letíme 23.4. 19

  • Dobrý den Barboro,

   v tuhle chvíli je v Marsa Alam situace klidná a většinu místních resortů osobně považuji za bezpečnou. Ono typicky se jedná o hotel v jehož okolí prakticky nic není, to samo o sobě snižuje nějakou pravděpodobnost potencionálního nebezpečí.

 • Odpovědět

  Dobry den…citam otazky od zaciatku ale nenasla som nič na situaciu v letovisku Makady Bay , hotel Sunwing Waterwold Makady 5* Syn tam leti o tyzden a nikdy sme este v Egypte neboli…tak mam aj trosku obavu. Dakujem

  • Dobrý den Elena,

   oblast okolo Makadi Bay je region čistě zaměřený na turistický ruch. Jsou tu v podstatě jen hotelové resorty. Dlouhodobě to tu je z bezpečnostního hlediska v pořádku. A mohu potvrdit, že to samé platí i aktuálně. Obavy v tomto případě nemějte.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v úterý letíme s kamarádkou do Hurghady,konkrétně do hotelu Hawaii Palm Aqua Park. Jaká je prosím v tuto chvíli bezpečnostní situace? Co se týká koupání v moři, nemusíme mít obavu? Děkuji.

  • Dobrý den Žaneto,

   hotel jen kousek od hurghadského letiště v oblasti, kde je na pobřeží i řada dalších jiných resortů. Aktuálně je tady bezpečnost v pořádku a je tu klid. Nenapadá mě nic speciálního, na co by vás bylo dobré před cestou upozornit.

   Co se týče koupání, tak vstup do moře je možný jak z pláže, tak z mola. Je potřeba počítat s tím, že pobřeží je tu dost uměle upraveno. I to je důvod, proč u pláže tu má člověk pocit, že spíš vstupuje do vody po bahnu než po písku. Pokud budete využívat vstup z pláže, tak tady žádné nebezpečí z moře rozhodně nehrozí. Lze chodit i z mola, tak je potřeba počítat ale s hloubkou.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Uvažujem o kupe apartmanu v apartmanovom dome s vlastnou plažou na travenie naších zimných mesiacov v Hurghade. Recenzie realitky boli dobré zakladuju sa na pravde ?

  • Dobrý den,

   nejsem si jistý, v jakém smyslu recenze myslíte a v jakém smyslu byly dobré. Toto zcela určitě hodně závisí na dané realitní kanceláři… Jednoznačně doporučuji konkrétní oblast navštívit osobně, prohlédnout si daný objekt, pláž i celé okolí. Podle mě jedině tak si uděláte reálnou představu, abyste si byli schopni popravdě říct, zda do to jít či nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobry deň,17.04.2019 letíme do Tabi,Mosaique Beach Resort,ako to tam vyzerá s bezpečnosťou?
  Ďakujem

  • Dobrý den Marcelo,

   podle mých posledních informací zde z letiště vozí turisty stále v konvojích, nicméně hotelové komplexy včetně toho vaše jsou bezpečné. Tj. pokud plánujete trávit dovolenou pouze v hotelu a na jeho příslušné pláži, neměl by být žádný problém.

 • Odpovědět

  Krásný večer, prosím chci se zeptat na momentální stav bezpečnosti v Sharm El Sheikh, 6.19 letime do resortu Grand Rotana.
  Děkuji za odpověď 🙂

  • Dobrý den Terezo,

   dobře jste vybrala, Grand Rotana resort je kvalitní hotel poblíž letiště. Aktuálně je situace v letovisku Sharm el-Sheikh klidná, navíc tento resort je velký a má svojí vlastní dodatečnou bezpečnostní službu. Samozřejmě v červnu může situace vypadat jinak, ale to nepředpokládám.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaká je situace v oblasti El Gouna začátkem května, v případě ubytování ve villa domech. Také, zda-li je v blízkosti možnost nákupu základních evropských potravin a zda je možné vařit z místní vody, či je to zdraví ohrožující.
  Děkuji
  Klára

  • Dobrý dne Kláro,

   El Gouna je v tuhle chvíli bezpečná. Respektive nevím o ničem, na co bych vám doporučil dávat pozor. Je to moderní letovisko, kde krom turistů a personálu hotelů, restaurací a obchodů prakticky nikoho jiného nepotkáte.

   Ano, v samém sztředu El Gouny, kousek od The Three Corners Rihanna resortu jsou nákupní možnosti včetně jednoho supermarketu. Vaření z místní vody ano, ale ujistěte se, že všechnu vodu před samotným vařením převaříte – a až po převaření ji pak můžete dále použít na vaření potravin.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať na aktuálnu situáciu v Hurgade, či je konkrétne hotel Grand Hotel Hurghada a jeho okolie bezpečné.

  Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý den Paula,

   bezpečnost je aktuálně v okolí Grand hotelu, tedy resortu, který je jedním z mnoha zde na pobřeží v těsné blízkosti hurghadského letiště, dobrá. Pokud vím, tak stojí za to upozornit, že hned vedle Grand hotelu se aktuálně něco staví, pravděpodobně další resort – na místě je tedy řada dělníků, ale ty samozřejmě do areálu hotelu chodí nesmějí. Je to akorát nepříjemné, pokud náhodou dostane balkon, který bude orientovaný právě na tuto stavbu. Byla by to náhoda, ale stát se to může.

   Hotel má dobrou, písečnou pláž a resort jako takový řadím mezi průměrné, jestliže nejste nároční a jste schopni některé nedostatky přehlížet, tak budete spokojeni.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci respektive 11.-18. července se chystáme na dovolenou do Marsa Alam, do hotelu Pickalbatros Albatros Sea World, uvažovali jsme nad nějakými výlety. Jsou tyto výlety bezpečné? Mám trošku strach z výletů do Gízy či Káhiry. Popřípadě, jestli by jste měl doporučení na nějaké bezpečné výlety v okolí tohoto hotelu.

  • Dobrý den,

   Pickalbatros Albatros Sea World je perfektní a nový hotel, lépe jste skutečně vybrat nemohli. Co se týče výletů do Gízy, popřípadě Luxoru (vnitrozemí Egypta u Nilu), tak když je budete absolvovat v rámci větší skupiny a při prohlídce Luxoru nebo pyramid jednak budete dávat pozor na veškeré své věci a za druhé budete imunní vůči nejrozrůzněnějším dotěrným obchodníkům, tak absolvování těchto výletů je bezpečné. Upozorňuji jen na to, že oba výlety jsou hodně časově náročné (prakticky jsou na celých 24 hodin).

   Jinak často je k dispozici nabídka lodních výletů (z Port Ghalib), výlety na čtyřkolkách do pouště, za šnorchlováním do zátoky Abu Dabbab, apod. Doporučuji počkat na nabídku výletů na místě a dle toho se rozhodovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  začátkem června letíme do Egypta Marsa Alam hotel Concorde Moreen Beach & Spa Resort. Hledali jsme klidnější hotel. Ptám se sice pozdě, ale myslíte, že je naše volba dobrá. A nevíte jak je to tam s přístupem do moře a větrem?Moc děkuji

  • Dobrý den Hano,

   za mě vám mohu výběr Concorde Moreen Beach & Spa Resortu jedině pochválit. Je to dobrý, menší (max. dvoupatrové budovy) a klidnější hotel s na Egypt pěknými pokoji a s kvalitními službami, včetně například wifi, které je v celém areálu zdarma. Přístup do moře je zde nejlepší z mola, lze i přímo z pláže a přebrodit se mělčinou do místní laguny, ale k tomu je dobré mít boty do vody. Vítr tu fouká dost často a často je také kvůli vlnám koupání u mola omezené nebo není vůbec možné. Tak to holt je nejen tady, ale i u mnohých jiných resortů v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ještě bych se chtěl zeptat. Máte zkušenost s výlety na čtyřkolkách do pouště v okolí Marsa Alam, popřípadě jestli mi je můžete doporučit nebo ne.
  Děkuji.

  • Dobrý den Petře,

   nikdy jsem čtyřkolky v Egyptě osobně neabsolvoval, ale jedná se vždy o bezproblémové krátké výlety do pouště v okolí daného hotelu. Nezajíždí se nikam do žádných odlehlých a nebezpečných míst. Většinou se to lidem, kteří to absolvují, líbí, takže to doporučit jako zpestření dovolené mohu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci a to přesně 8.-15.7 se chystáme do Sharm el Sheiku a to přesně do hotelu Sunrise Diamond Beach Resort. Chtěla bych se zeptat, zda je tato oblast bezpečná a jak hodnotíte tento hotel. Popřípadně jak je to s pláží a mořem u resortu. Děkuji Vám za odpověď 🙂

  • Dobrý den Karlo,

   Sheikh je aktuálně klidný a není snad nic, na co bych vás v tuto chvíli v této souvislosti musel upozornit. Hotel Sunrise Diamond Beach Resort jste vybrala dobře, za mě je to kvalitní resort, pokoje pěkné a dobře vybavené, nechybí samozřejmě klimatizace nebo lednička. Pláže tu jsou malé, bohužel takové stísněnější, ale tak to bývá i u řady jiných hotelů v Sharm el Sheikhu. Na rozdíl od jiných je zde ale klasická, byť malá pláž, ze které se dá do moře vlézt. Jen ale trochu, dál totiž začínají korály. Pokud si chcete zaplavat nebo zašnorchlovat, což tady určitě doporučuji, tak musíte jít přes molo (má asi 50 metrů).

 • Odpovědět

  Dobrý deň, 30. augusta cestujeme do Hurghady do rezortu The Three Corners Sunny Beach. Je táto oblasť bezpečná? Ešte by som rada informovala o skupinových výletoch do mesta Luxor a pyramídy v Gíze, aká situácia panuje tu? Sú skupinové výlety v období kedy sa chystáme na dovolenku bezpečné? Ďakujem pekne za odpoveď. 🙂

  • Dobrý den Janka,

   oblast bezpečná aktuálně je. Samozřejmě se do konce léta může ledacos změnit, ale v tuto chvíli to tu je bez problému. Upozorním vás tady jenom na moře, kde je velká mělčina, na koupání často nevhodná, jindy při přílivu tu je vody cca po pás. K tomu, abyste si zde pořádně zaplavali, je potřeba využít molo.

   Co se týče výletů do Gízy a Luxoru – skupinové výlety jsou bezpečné, individuálně to ale určitě nedoporučuji. Zároveň myslete na to, zda vám výlet za to stojí, oba jsou velmi časově náročné, trvají prakticky celý den (asi 22 hodin). V Luxoru si dejte pozor na obchodníky, kteří vám budou nabízet předražené věci. Nenechte se do ničeho natlačit. Mějte pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  2.7.2019 máme odlet do Hurghady do hotelu Caribbean World Soma Bay, je zde aktuálně bezpečno prosím? Děkuji Vám za odpověď.

  • Dobrý den Míšo,

   nemám nformace, že by zde mělo být cokoliv týkající se bezpečnostního hlediska v nepořádku. Naopak. Navíc je to velký resort, prakticky samostatně stojící, takže ani nehrozí žádné nebezpečí na plážích od místních.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, potřebovala bych poradit.. Mám zaplacený pobyt v Sharmu od 07.-14.06. , hotel Sharm resort. Nicméně jsem se nechala trošku vystrašit Sinajským poloostrovem a bezpečností.. Moje cestovní kancelář mi udělala novou nabídku na Makadi Bay, konkrétně Sunwing Waterworld Makadi , mám 3 děti.. z toho jeden je vášnivým šnorchlistou, další 2 menší děti – 11let a 8 roků, jedou do Egypta prvně. Takže nyní váhám, jestli mám rezervaci ještě změnit.. ?? Co Vám přijde více bezpečné? Jak je to s podmořským světem – když se porovnají? Minule jsme byli v Marse, moc se nám to líbilo – šnorchlovali dokonce s delínama 2x.. Zůstaneme-li ale u již zaplaceného zájezdu – je bezpečné jet do Naama bay? Případně na 4 kolkách? Moc děkuji za Váš názor. Jana

  • Dobrý den Jano,

   jižní Sinaj, tedy oblast Sharm el-Sheikhu, je bezpečná, navíc tu je řada kontrol na silnicích, takže za mě určitě alespoň v tuto chvíli není potřeba mít z Sheikhu obavy. Oblast Makadi Bay je čistě turisticky zaměřená oblast a pokud vysloveně chcete můj názor na to, kde je bezpečněji, je to právě Makadi. Ale jak říkám, i Sheikh je v současné době v pořádku a rozhodně není ani problém jet individuálně do Naama Bay.

   Podmořský svět je lepší u Sharm resortu, na druhou stranu tady je potřeba počítat s tím, že tu nebudete mít klasickou pláž, leží se tu spíš na takových upravených skaliskách plných písku a vstup do moře je nejlepší přes krátká mola. U Sunwing Makadi je pláž normální a s normální vstupem do moře (hrubý písek a kameny).

   Takže pokud to shrnu, tak pokud chcete co nejlepší šnorchlování, zůstaňte u stávajícího zájezdu, pokud chcete normální pláž a lepší vyžití pro děti v podobně řady tobogánů, tak volte Sunwing, který je dle mého názoru i o malinko kvalitnější, než Sharm resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, máte prosím nějaké informace o hotelu Oceán Breeze? Oblast Sahl Hasheed. Dosud jsem nenašla žádné recenze. Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Martino,

   ono správné jméno tohoto resortu je GRAVITY SAHL HASHEESH. Jedná se o zbrusu nový hotel, který byl vysloveně teprve před pár týdny otevřený. Takže byť ho osobně zatím neznám, co jsem slyšel, tak služby zde jsou na velmi dobré úrovni. Pokoje velice komfortní a čisté, hodně jídla, hodně bazénů. Nevýhodou tu podobně jako u vedlejšího hotelu Tropitel Sahl Hasheesh je moře – vstup do něj je totiž hrozně mělký. Ke koupání je proto potřeba využívat molo u vedlejšího hotelu – před koncem mola se nachází příjemná laguna a na konci mola je pak korál a možnost šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme 15.7 do Marsa alam Royal brayka beach resort tak mě jen zajímá jaká bezpečnost tam je diky

  • Dobrý den Michale,

   oba hotely u zálivu Brayka jsou z hlediska bezpečnosti v pořádku. Pokud chcete vyrazit (pěšky) mimo resort dál podél moře, lze to (procházíte kolem strážného, který si zapíše číslo vašeho pokoje), byť delegáti to prý zrovna tady nedoporučují. Další informace o Royal Brayka najdete v tomto příspěvku od Martina.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v srpnu máme odlet do Hurghady, konkrétně Hotel Mercure…Rád bych se informoval ohledně tohoto hotelu, zejména o celkové bezpečnosti hotelu a okolní oblasti…pohyb mimo hotel, transfer z letiště, situace na pláži atd…moc děkuji..:)

  • Dobrý den Štěpáne,

   to je dobrý hotel! Jen kousek od hurghadského letiště (asi 10km, takže transfer je velice rychlý), přitom v jeho těsném okolí nic není. Resort jako takový je bezpečný a bezpečná je i pláž. Hotel je pěkný, čistý, udržovaný, má hezké pokoje, kde pro vás bude denně připravena balená voda. Pláž je také parádní, vstup do moře písečný, není tu žádné molo, přes které by bylo nutné chodit. Dokonce se zde dá na rozdíl od mnohých jiných hurghadských hotelů šnorchlovat a něco v moři vidět. Pod hladinou tu jsou tři menší bohaté korálové ostrůvky. Takže doporučuji nezapomenout doma šnorchlovací výbavu.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jaká je aktuální bezpečnost v Hurghade hotel Alibaba palace je to bezpečné ? Letíme 20.6

  • Dobrý den Jiří,

   aktuálně je dle mých informací na místě vše v pořádku. Ano, resort i jeho pláž jsou bezpečné. Do areálu se těžko dostane někdo jiný krom ubytovaných turistů.

  • Děkuji moc za vaši odpověď ohledně Alibaba palace a chtěl bych se zeptat jestli je podle vás bezpečné se jet jeden den podívat do města ? Nebo by jste to spíš neriskoval

  • Ano, jeďte. Hurghada je hodně turistická, budete-li se zdržovat na hlavních třídách, tak to není žádný problém. Lepší ovšem přes den než za tmy večer či v noci.

  • No právě toho že je turistická tam jsem se bál že by chtěl někdo útočit právě na ty turisty, ale zase někde jsem četl že je tam právě kvůli bezpečnosti turistů hodně bezpečnostních složek, ještě jednou moc děkuji za váš čas

 • Odpovědět

  Dobrý deň chcel by som sa opýtať na rezort Hawai aj Le Jardin Aqua park hurgada. Mám v pláne cestovať tam o 2dni s manželkou a dvoma deťmi (8,9)

  • Dobrý den Dalibore,

   poměrně velký resort v severní části Hurghady, kvalitativně je na solidní úrovni, zařadil bych ho mezi lepší průměr. Bývá tu velký výběr stravy a pro děti jsou perfektní tobogány. Jediné, co tu je blbé, je vlez do moře, je tu mělko navíc s kameny, je proto lepší využívat molo, pomocí kterého úvodní metry snadno překonáte.

 • Odpovědět

  Zdravim,
  chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor na hotel Long Beach Resort a ako to tam je s bezpečnosťou lebo priateľka sa trocha bojí toho egypta. 🙂
  Ďakujem za prípadnú odpoveď

  • Dobrý večer Matúš,

   ohledně bezpečnosti se mrkněte na tuto moji předchozí odpověď, která se rovněž (částečně) týkala právě Long Beach Resortu. Hotel je pěkný, má čisté, celkem prostorné a solidně vybavené pokoje, takže myslím, že i z kvalitativního hlediska jste dobře zvolili.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Vam prajem, chcela by som vás poprosiť o názor na hotel Jaz Makadi Oasis Resort, prostredie a bezpečnosť v okolí. Hľadala som dlho ale názor na tento hotel som nenašla. Budem vám veľmi vďačná, ďakujem Jana

  • Dobrý večer Jana,

   to je dobrý hotel se službami na úrovni! Čisté prostředí a v rámci all inclusive velký výběr jídla. Dle mého názoru je oblast hotelů u celého Makadi zálivu bezpečná a tj. nějaké zvláštní nebezpečí zde rozhodně nehrozí, alespoň ne v tuto chvíli. Pláž je menší (hrubý písek a malé oblázky >> hodí se boty do vody) a je využívána i hosty sousedních hotelů. Z hotelu jezdí rovněž shuttle bus k nedalekému aquaparku, kam máte vstup zdarma, tj. je to perfektní pro rodiny s dětmi. Za mě mohu hotel doporučit, rozhodně patří do lepšího egyptského průměru.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v sprnu se chystáme do hotelu Caribbean World Soma Bay. Můžu se zeptat na bezpečnost v tomto hotelu. A na váš názor na hotel? Doporučujete výlet na pyramidy? A jak daleko se od hotelu nachazí?

  Děkuji Moc za odpověď

  Lucie

  • Dobrý den Lucko,

   super výběr hotelu. Je to celkem kvalitní areál. V některých ohledech starší, ale vidět to moc není. Tj. i vybavení pokojů je na dobré a na úrovni a potěší i to, že pokoje nejsou malé, ale pěkně prostorné. Dobrá písečná pláž, o kterou se denně starají. A personál hotelu takový, jak má být, nikomu nic nevnucuje, neupřednostňuje jiné národnosti na úkor Čechů nebo naopak. Takže myslím, že se vám tu bude líbit. Dle mého názoru je areál obecně bezpečný, v okolí není nic, takže i pláž využít pouze hoteloví hosté a nikoliv veřejnost.

   K pyramidám do Gízy to je dost daleko, cca 530 km – počítejte, že to je výlet na minimálně 22 hodin. Takže dost náročný. Proto já to většinou lidem nedoporučuji, ale každý na to pohlíží trochu jinak.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na Váš názor na hotel TUI Magic Life Imperial v Sharm El Sheiku? Jestli je bezpečné vyrazit z hotelu na nákupy? Obchodní centrum mělo být 1km od hotelu a jestli je možné i pro méně zdatné plavce si zaplavat na hotelové pláži nebo se dá jen z mola? Moc děkuji za odpověď. Jirka

  • Dobrý den Jirko,

   co se týče bezpečnosti – tak zrovna zde v oblasti Nabq je to alespoň nyní bez problému. Je tu dlouhá třída / silnice (uklizená, čistá, působí až takovým americkým dojmem, vůbec do Egypta nepatří), která vás dovede až k tomu nákupnímu centru, řekl bych ale že zrovna od TUI Magic Life je to o něco dál než 1 km, skoro 2 km. A nejsem si jistý, zda tu jsou chodníky. To poznáte. Plavat lze u pláže při přílivu. Doporučil bych boty do vody, u pláže je totiž takové skalnaté dno a je potřeba udělat pár kroků. Hloubka tak do 1 metru. Hlubší moře je pak až na konci mola.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se v červenci do Taby do hotelu Mosaique Beach Resort Taba Heights. Mohl byste mi prosím podat informaci, jak to tam ted vypadá s bezpečností a zda je hotel v pořádku? děkuji moc za odpoved.
  Hezký den Losenická

  • Dobrý den Kateřino,

   bezpečnost je podle mých nejaktuálnějších informací (pár týdnů staré) zcela v pořádku. A to jak na samotném hotelu, tak v okolí, resp. při dopravě na hotel z letiště (kdy zde autobusy jezdí v konvojích) i při dopravě na nějaký výlet, třeba do sousedního Izraele nebo blízkého Jordánska. V busu musí být vždy přítomný alespoň jeden policista (vyplývá to z nařízení vlády, které je platné pro tento regionu).

   Co se týče samotného hotelu Mosaique Beach Resort Taba Heights – na rovinu říkám, že já osobně aktuální situace na místě neznám. Nicméně pošlu vám do emailu asi měsíc starou zpětnou vazbu, kterou jsem dostal od lidí, kteří právě byli ubytovaní v tomto resortu.

 • Odpovědět

  Dobrý den nemáte náhodou informaci jestli jsou v Hurghade mořští ježci ?

  • Dobrý den Jiří,

   záleží to na konkrétní oblasti (a hotelu), ale u většiny hotelů v Hurghadě je nenajdete. Při plážích je v moři písečné, někdy až bahnité dno, kde ježci žít ani nemohou.

  • konkretně alibaba palace

  • Tak zrovna zde není vstup do vody zcela písčitý, je to takový mix písku a oblázků a kamenů. Přesto pokud vím, tak tady ježci nejsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci se chystáme do Sharm el Sheikhu a to do Club el Faraana. Zajímalo by mě, jak je to zde s bezpečností, jak hodnotíte služby hotelu a celkově hotel. Také by mě zajímala pláž a možnost šnorchlování u tohoto hotelu. A poslední věc, zda je vyžití mimo resort (obchůdky…) a zda-li je to bezpečné. Děkuji Vám moc za odpověď a přeji hezký den 🙂

  • Dobrý den Svatavo,

   hotel celkem dobrý. Nečekejte prvotřídní služby, čekejte pouze průměrné pokoje, nečekejte funkční wifi a nečekjete ani kdo ví jakou čistotu v hotelové jídelně. Pokud jim dáte při check inu nějaký ten bakšiš, velmi pravděpodobně dostanete pokoj ve vyšším patře s lepším výhledem. Já celkově tento resort hodnotím jako průměrný a výhodou je pěkná pláž, která není v Sheikhu úplně běžnou záležitostí. Je písečná a má pohodlný vstup do moře. Podmínky na šnorchlování zrovna tady jsou perfektní a je zde leccos vidět. Ke šnorchlování doporučuji využít molo, po kterém se snadno dostane přímo ke korálovému útesu.

   Co se týče bezpečnosti, tak okolí hotelu je dle mých posledních informací aktuálně v pořádku a rozhodně není nebezpečné chodit po okolí. Třeba až k Old Market, který je vzdálený asi 3 km. Taxíkem se tam dopravíte za 3 eura nebo minibusem, který staví u nedaleké benzínky za 1 euro. Přímo v tom nejbližším okolí hotelu ale žádné obchůdky nejsou.

 • Odpovědět

  Dobry den…cestujeme 19.7.2019 prvykrat do egypta konkretne hurgada giftun azur rezort…chcem sa opytat na bezpecnostnu situaciu v danom rezorte pripadne blizkom okoli a ci je vhodne podniknut nejake kratke vychadzky do okoli mimo rezortu…za odpoved velmi pekne dakujem

  • Dobrý den Gustave,

   skvělé, že jste se rozhodli pro Egypt. Doufám, že se vám bude líbit a že si dovolenou nenecháte ničím znepříjemnit. Giftun Azur resort je takový je celkem solidní hotel kousek od letiště. Pokoje mají průměrné vybavení, ale jsou denně uklízené a denně je doplňována balená voda. Do hotelu jezdí hodně Němců, takže i to svým způsobem svědčí o tom, že zde služby jsou na solidní úrovni. Pláž písečná, moře super na koupání, ale na šnorchlování to moc není, žádné korály tu nejsou a podmořský život je chudý.

   Byť hotel neleží přímo v hlavní části Hurghady, i tady je hned za hotelem třída s nejrůznějšími obchody. Procházky po ní určitě možné jsou, nic speciálně nebezpečného zde v tuto chvíli nehrozí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaká je prosím současná situace ve městě Taba? S přítelem letíme za měsíc, budeme konkrétně v hotelu Hotel Mosaique Beach Resort Taba Heights. Děkuji

  • Dobrý den Michaelo,

   mrkněte se o pár komentářů výše, kde jsem odpovídal na velmi podobný dotaz. Najdete ho tady. Pokud by vás ještě něco zajímalo, klidně se doptejte.

 • Odpovědět

  Dobrý den , domlouváme si s přítelem dovolenou zatím když vše dopadne tak jak by jsme chtěli tak poletíme do Hurgady na JIH , konkrétně hotel – Hawaii palm beach resort … zatím datum odletu vypadá na 13.8 . Myslíte že je to dobrý tip na dovolenou je to bezpečné v tomto období a na tuhle část Egypta ? Děkuju za odpověď
  Kristýna

  • Dobrý den Kristýno,

   předpokládám, že myslíte Hawaii Palm Resort, jež leží v podstatě hned vedle Hurghádského letiště. Doporučuju kouknout na můj cca tři čtvrtě roku starou odpověď, kterou jsem reagoval na podobný dotaz. Vše v ní platí. Tzn. jak resort, tak okolí je i v současné době z bezpečnostního hlediska bez problému. Ale zároveň také stále platí to, že tento hotel je spíše takový průměrný a co někomu může vadit je to, že zde převažuje arabská klientela. Ta se zkrátka chová trochu jinak, než na co jsme zvyklí z Evropy. I to je důvod, proč zde v jídelně není třeba tak čisto apod. Jinak moře přímo zde není zrovna nejlepší, voda u pláže dost kalná. Lepší je to z mol, ty zde jsou dvě.

 • Odpovědět

  Dobry den, chcel by som sa spytat na to ake mate poznatky z hotela Magic Beach co sa tyka kvality ci uz hotela,jedla alebo vody a ci je to dobre miesto pre rodinu s 2 malymi detmi.Dakujem

  • Dobrý den Ladislav,

   důvěrně zrovna tento neznám, a to i proto, že to je takový normální průměrný egyptský hotel, který nemá moc čím oslnit. Nenáročný člověk bude spokojený, náročný si bude stěžovat. S jídlem tu v některých žádanějších termínech bývá ten problém, že ho není dostatek. Rozumějte tomu tak, že kdo pozdě přijde, ten si už nemůže moc vybírat. Zcela chybí třeba zmrzliny nebo mořské plody. Pláž je dobrá, ale vstup do moře hodně, skutečně hodně pozvolný. Takže z tohoto pohledu se zdá být pro děti ideální, ale problém je dno. Doporučuji boty do vody. Mělké pobřeží je plné kamenů i betonových kvádrů. Písek je až dál.

  • Dakujem velmi pekne za odpoved.Vatcsina toho kvalitnejsieho je momentalne uz vypredane tak hladame pripadnu alternativa. Javi sa vam vyhodnejsia lokalita Marsa Alam a Elphistone Resort?

  • Dobrý večer Ladislav,

   ano, Elphinstone resort je o něco lepší volba. Projděte si jeho recenze. Ono i tady to s koupáním není ideální – rovněž mělko, buď jedna laguna, ve které se ale i tak dá koupat v podstatě jen při přílivu nebo molo a na jeho konci korál – ovšem s aparádními podmínkami na šnorchlování. Hledáte nějaký konkrétní termín? Jaké jsou vaše požadavky… kdyžtak mi to napište do mailu, zkusím se po něčem pro vám podívat.

 • Odpovědět

  Dobrý…12.7 letime do Egypta-Hotel Stella Di Mare Garden Resort & SPA Makadi Bay…chcem sa Vás opýtať na tento hotel a hlavne bezpečnosť…….Ďakujem

  • Dobrý den Lucia,

   oblast Makadi Bay je z pohledu aktuální bezpečnosti bezproblémová, takže jste zvolila dobře. Chválím i výběr hotel, je bezpečný a určitě ho řadí´m k lepšímu egyptskému průměru. Prostředí čisté, jídla dostatek, pokoje uklizené a dostatečně pohodlné i vybavené, byť je na nich vidět, že již nejnovější nejsou. Jako na jednu ze zásadních nevýhod bych vás chtěl ale upozornit na moře, kde tu je u pobřeží hodně mělko (v závislosti na velikosti odlivu klidně jen 20 cm), takže se musí chodit přes molo. Jinak pár informací jsem o tomto hotelu psal zde.

 • Odpovědět

  Dobrý deň…chcem sa opýtať na hotel Iberostar Saidia a bezpečnosť územia…Ďakujem

 • Odpovědět

  Dobrý den , příští měsíc odlitame do hotelu Hawaii Riviera (Hurgada) , myslíte že dobrá volba ? Je zde bezpečno? Četla jsem že je poblíž mešita a zrovna mají nějaký významný den…
  Děkuju za info 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den, asi to sem uplne nepatri, ale mam dotaz ohledne tzv. „faraonovy pomsty“. Existuje zpusob jak se ji vyhnout? Nejaka prevence nebo alespon co nejvice zmirnit prubeh? Na internetu je spousta clanku, ale zkusenost je zkusenost…vim, ze to potka hodne lidi, tak mam trosku obavy…odviji se to i od hotelu? My konkretne hotel Mercure, Hurghada…Dekuji mnohokrat zanodpoved, Štěpán

  • Dobrý den Štěpáne, váš dotaz jsem přehlédl. Pardon. Mrkněte se na článek o průjmech v Egyptě, ve kterém jsem před časem sepsal vše podstatné ohledně Faraonovy pomsty.

 • Odpovědět

  Dobrý den… Rad bych se zeptal na situaci v hotelu prima life makadi resort & Spa letíme poprvé do Egypta v srpnu 8.8 do 18.8.2019 i s dcerou.. Předem děkuji za odpoved

  • Dobrý den Jiří,

   celá oblast okolo zálivu Makadi včetně vašeho hotelu je z hlediska bezpečnosti aktuálně naprosto v pořádku. Je tu klid, je to vysloveně turistická oblast a není tu nic, co by ji nějak narušovalo. Samotný hotel Prima Life Makadi je celkem dobrý, pokoje většinou prostorné a dostatečně vybavené i pohodlné. Každý den doplňují balenou vodu, zároveň je k dispozici varná konvice, která se vždy hodí. Personál se tu stará, je milý a nejste mu zcela ukradení jako v mnohých jiných hotelech. Pláž pěkná a moře čisté, takže za mě celkem dobrý výběr.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat na bezpečnost v Sharm el Sheikh, 8.8. máme letět do resortu Coral hills.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Eliško,

   v současné době je bezpečnost v letovisku Sharm el-Sheikh dobrá a z mého pohledu beze změny oproti předcházejícím týdnům a měsícům. Normálně procházka mimo areál hotelu s mužským doprovodem je bez problému. Asi víte, že hotel není přímo u moře, je možné jezdit ke třem různým plážím a k tomu je možné využívat hotelový shuttle bus, takže když nebudete chtít, tak ani žádná chůze mimo areál není potřeba.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  odlétáme 1.8.2019 na Sharm El Sheik do hotelu Magic Life.
  Myslíte, že je to bezpečné. Četla jsem informaci, že Británie zakázala lety na Sinaj. Děkuji Šárka

  • Dobrý den Šárko,

   ano, za mě to bezpečné je. Nevidím žádnou změnu oproti uplynulým měsícům. Za mě můžete být bez obav. O dočasném zrušení letů British Airways do Káhiry vím, je to následek bezpečnostních kontrol a prověrek, které britští úředníci na egyptských letištích v minulém týdnu prováděli. Jaké bezpečnostní hrozby na letiště v Káhiře ale identifikovali, zveřejněné dodnes nebylo. Ano, z britské společnosti přímo do Sharm el-Sheikhu nelétají, ale to je dlouhodobá záležitost, nikoliv záležitost posledních dvou dní.

 • Odpovědět

  Dobry vecer, mohu se prosim zeptat na bezpecnost v Hurghade? 29.7. Odlitame do hotelu Caves beach a po dnesnich zpravach o zruseni letu do Kahiry jsem propadla panice. Je to navic nase prvni dovolena v Egypte a tak vubec nevim co ohledně teroristickych utoku ocekavat.

  • Dobrý den Natali,

   chci vás uklidnit. Ty zprávy se týkají Káhiry, resp. samotného káhirského letiště, kde britští úředníci minulý týden při auditech našli pravděpodobně nějaké blíže nespecifikované „díry“ v bezpečnosti. Proto se domnívám, že lety byly pozastaveny. Netýká se to Hurghady, zde je situace klidná. Jinak váš hotel je dost v originálním stylu, má dobré služby, jen vás chci upozornit na to, že pláž, resp. vstup do moře tu není úplně ideální. Je tu hodně mělko, při odlivu si nezaplavate a při přílivu ano, ale je potřeba jít dost daleko od břehu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rádi bychom letěli od 10.8 do 17.8 do hotelu THREE CORNERS FAYROUZ, myslíte, že je zde bezpečno ? Také bychom rádi navštívili nedalekou pláž Marsa Mubarak. Děkuji

  • Dobrý den Alice,

   ujišťuji vás, že nemusíte mít obavy Oblast je aktuálně bez problému. Zároveň není problém z hotelu dojet autobusem za dvě eura do blízkého letoviska Port Ghalib (což je v oblasti Marsa Alam jediné letovisko v pravém slova smyslu). Marsa Mubarak doporučuji také, od vašeho hotelu Three Corners Fayrouz tam tam dojít pěšky z hotelu po pobřeží. Nejlepší je jít ráno, kdy tu je klid a nejvíc karet, navíc během dne do zátoky přijede plno lodí (šnorchlovací výlety) a je tu rázem dost lidí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, na začátku září jedeme s přítelem do hotela Sharm Resort v Sharm El Sheikhu. Jaká je prosím momentálni situace v letovišti? Je tam bezpečno? Dekuji za odpověd.

  • Dobrý den Verčo,

   situace je v letovisku klidná a na dovolenou bez problémová. Ostatně to nepřímo potvrzuje i fakt, že se v posledních měsících zvedla frekvence přímých spojů mezi Prahou a právě Sharm el-Sheikh. Stále platí to, že mimo letovisko byste se neměli vypravovat individuálně, okolí pro „bílého“ evropského turistu bezpečné není, ale letovisko samotné je aktuálně bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v pátek 26.7. do 2.8. letíme poprvé do Egypta do letoviska Rohanou Beach Resort, chtěli by jsme se zeptat, zda je v této oblast bezpečno. Děkujeme za odpověď.

  • Dobrý den Mirku,

   ano, sice důvěrně zrovna tohle místo neznám, ale Rohanou Beach Resort je hotel, který je relativně odlehlý, stojí osamoceně na pobřeží a v jeho blízkosti nic není, až na jeden takový polo hotel a polo kemp hlavně pro potápěče a šnorchlisty u blízké zátoky. Takže za mě je i díky své poloze resort v pořádku a bezpečný.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  letíme v termínu 07.08.2019 -14.08.2019 do Hotel ALI BABA PALACE, který se nachází v Hurghadě, chtěl bych se zeptat jak je to tam s bezpečností v hotelu a v okolí aktuálně?

  Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ladislave,

   ano, Alibaba Palace je kousek od Hurghadského letiště v oblasti, které je aktuálně z bezpečnostního hlediska bezproblémová. On totiž není ani přímo v samotné Hurghadě, ale na jih od ní u pobřeží, kde jsou jen další hotelové resorty (mimo město, nikoliv ve městě). Pláž bezpečná, cizí člověk, který není ubytovaný v místních hotelech na ní přístup nemá, dá se koupat i na pláži sousedního hotelu, na které jsou o něco lepší podmínky na šnorchlování než u Alibaba Palace. Areál hotelu rovněž ok, co ale může někomu vadit, je fakt, že se jezdí dost Rusů, kteří tvoří většinou klientelu 🙁

 • Odpovědět

  Dobrý deň, viete mi odporučiť dobrý hotel v Marsa Alam skôr pre dospelých ako deti, s dobrým programom a službami (jedlo, pitie)? Ďakujem

  • Dobrý den Dominika,

   chápu váš dotaz správně tak, že hledáte tipy na hotely, které jsou zejména pro dospělé, tj. takové, do kterých nejezdí moc dětí? Ujišťuji se, abych pak odpovídal správně 🙂

  • Dobrý deň, áno správne

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na konci listopadu máme s kamarádkou zarezervovaný zájezd do Marsa Alam, Three corners equinox beach resort.
  Jak vidíte situaci v Egypně pro dvě mladé dívky (21 a 23 let), rodina nás odrazuje že to pro nás není bezpečné.
  Děkuji

  • Dobrý den Míšo,

   Equinox je prakticky samostatně stojící hotel, takže místních je v okolí naprosté minimum a dle mého názoru si personál hotelu na vás nic nedovolí. Buďte na ně „chladné“, stačí dát jasně najevo, že nějak zvlášť nestojíte o jejich přízeň a bude vše v pořádku. Jinak oblast jako celek je bezpečnostně v pořádku, hodně turistická díky skvělým podmínkám na šnorchlování. Ostatně to je přímo v moři u Equinoxu parádní, téměř srovnatelné s blízkým vyhlášeným zálivem Abu Dabbab. Tam se dá dojít od Equinoxu pěšky – to je ale věc, od které bych vás bez mužského doprovodu pro jistotu odrazoval. Ale pobyt v areálu hotelu naprosto bez problému i pro slečny jako jste vy 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bezpečnost v Hurghadě, a kvalitu hotelu Aladdin Beach Resort, lezíme začátkem září, tak jen chceme vědět čeho se obávat.

  • Dobrý den Katko,

   samotný resort patří do takového egyptského průměru. Vysloveně dle mého názoru nemá čím nadchnout, ale vše je na dostačující úrovni. Jen upozorňuji na to, že v areálu jsou pokoje různého druhu. Když nebudete spokojeni, nebojte se ozvat a na recepci se dožadovat výměny pokoje. Pláž u Aladdinu je pěkná, jedna její část je písečná (vstup do moře také po písku bez kamenů, takže pro i pro malé děti ideální). Druhá její část je více kamenitá. Jinak bezpečnost konkrétně na tomto místě – není tu problém vyjít mimo areál (byť ono není moc kam jít, snad jen do nedalekého nákupního centra), není ani problém si vzít před hotelem taxi a svézt se s ním do centra Hurghady, vyjde to na 10 eur, lepší je ještě za světla než pozdě večer. Přeci jenom je lepší se pohybovat v ulicích přes den než ve tmě v noci.

 • Odpovědět

  Siva Grand Beach Hurgada… prosim vas odporucate nam aj navstevu v novembri? Aka je tam situacia, sme mlady par, ja blondinka a trochu mam obavy. Dakujem pekne za odpoved

  • Dobrý večer Linda,

   november / listopad – ano, z hlediska počasí je nejlepší volit začátek listopad, není vedro, ale stále krásné teplo a teplé moře. Samotný hotel Siva Grand Beach Hurghada – velký resort, bezpečný, v okolí v podstatě jen další resorty, před hotelem přímo na hlavní ulici i možnost místního občerstvení. Ale to nebudete potřebovat – v tomto hotelu je all inclusive skutečně all inclusive, neustále je co jíst a všeho je dostatek. Hotel je starší, ale v pohodě, služby jsou na úrovni. Upozornil bych snad jen na občasné až trochu dotěrné chování zaměstnanců, které může obtěžovat. Ale to je snad jediné. Jezdí sem hodně lidí a pokud plánujete trávit dovolenou převážně v areálu hotelu, tak mít žádné obavy nemusíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat jaká je situace v Hurgade v hotelu Minamar a Spa? Předem děkuji

  • Dobrý den Jiří,

   přiznám se, že teď úplně nevím, jaký hotel myslíte. Máte na mysli Minamark Beach Resort přímo v Hurghadě nebo Sheraton Miramar Resort v El Gouně (asi 30 km severně od hurghady)?

 • Odpovědět

  Dobrý den prajem. 25.8.2019 letím do Egypta do Safagy. Je tam situácia bezpečná? Ďakujem pekne za odpoveď.

  • Dobrý den Duška,

   já předpokládám, že plánujete pobyt v některém z hotelů u Sagafy, nikoliv přímo v Safaze. Pobyt přímo v Safaze bych nedoporučoval – je to typické egyptské město plné prachu i špíny, turisté přímo sem nejezdí, nemají ani moc proč, hotely přímo tady nejsou. Pohyb po městě ano, ale vyvaroval bych se mu individuálně (pouze ve skupině více lidí a přes den, nikoliv za tmy večer a v noci). Ale jak říkám, vy určitě myslíte některý z hotelů u Safagy, areály resortů bezpečné jsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 3.10.2019 odlétáme do hotelu Club El Faraana, oblast Sharm El Sheikh/Ras Om El Sid. Rádi bychom podnikli nějaký výlet, třeba i do Jerusalem. Hrozí nějaká nebezpečí?

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaky je bezpecnostni stav v Marsa Alam. Jedeme tam 8.9.2019 . Chtěli by jsme podniknout i vylet na ctyrkolky do pouste, tak jestli to neni nebezpecne

  Dekuji za odpoved

  • Dobrý den Sáro,

   výlety na čtyřkolkách mimo resorty do blízké pouště nebezpečné nejsou, typicky to jsou skupinové výlety, individuálně bych to nedoporučoval. Jinak obecně je zde nyní bezpečnostní situace dobrá, ostatně většina hotelů leží osamoceně na pobřeží, takže potencionální hrozby od místních zde nehrozí. Ale setkáte se s tím, že když budete chtít opustit areály vybraných hotelů, budete procházet kolem hlídací služby a ty po vás budou chtít jména a číslo pokoje.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,
  letíme s manželem 9.září do Egypta- Taba – hotel MOSAIQUE BEACH RESORT TABA HEIGHTS.
  Jaká je prosím současná bezpečnostní situace v této oblasti?
  Letíme s Čedokem.
  Děkuji za odpověď.
  Stáňa

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Rád bych se zeptal na trochu jiný dotaz. A sice ohledně toho jak je to s e-cigaretama v Egyptě. Letíme do Marsy Alam a zajímá mě jestli můžu cigaretu včetně liquidu převést popřípadě přesně jakým způsobem. Moc děkuji za odpověď.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  s přítelkyní se chystáme 26. října 2019 na týden na dovolenou do Egypta. Chceme letět do Hurghada. Mohu se zeptat, jaká tam je v součastnosti situace? A pokud máte informace, chtěli bychom tam hlavně šnorchlovat. Jsou správné informace, že kousek od turistických resortů je hned možné jít ke skalnatým plážím a vidět onen slavný, Egyptstký mořský svět? Případně, jestli byste mohl doporučit konkrétní místo/hotel.
  Ale především mě zajímá ta bezpečnost. Předem děkuji za odpověď 🙂

  • Dobrý den Pavle,

   dobře, že jste vybrali Egypt 🙂 Věřím, že se i vám bude líbit. Z hlediska bezpečnosti je zde situace zcela normální, bez nějakých mimořádných hrozeb, resorty jsou bezpečné a většina z nich má svojí vlastní security ochranku. Do mnohých areálů (spíš teď mluvím o samostatně stojících resortech) nepustí nikoho, kdo tam nepatří. Pohyb po hlavních třídách Hurghady je bez problému, doporučuji se vyhýbat postranním ulicím, což je ovšem celkem logické.

   Dovolím si ale nesouhlasit, že onen slavný mořský svět uvidíte kousek od hurghadských reosrtů. Není to tak. Moře u Hurghady je mnohem chudší, než na jiných místech. Často v moři nic ani neuvidíte. Mrkněte se na podrobný článek o šnorchlování v Egyptě, který vám zdejší podmínky snad víc přiblíží. Pokud chcete perfektní šnorchlování, doporučil bych volit Marsa Alam. Jestliže ale trváte na Hurghadě, lze i to, ale je lepší vybrat hotel mimo samotné město, ale někdo v okolí, např. u zálivu Makadi Bay, který je oblíbený a je kousek od Hurghady na jih.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, jak na tom je hotel Labranda Royal Makadi ***** v Hurghadě. Letíme 1.10.-6.10.2019 – četla jsem o nějakém svátku 6.10., díky kterému bylo doporučení raději se vyhýbat cestám do Egypta. Můžete mi prosím poradit? Ještě jsem se chtěla zeptat jak je na tom výlet do Káhiry/Gízy na pyramidy – to rozhodně chceme absolvovat, myslíte, že je to bezpečné? Předem Vám moc děkuji za odpověď.

  Hezký den, Lucie

  • Dobrý den Lucko,

   pěkný hotel, vybrala jste dobře 🙂 Svátku se nebojte, v letoviscích a přímo v resortech to nijak nepoznáte. Jde akorát o to, že v tyto dny se konají různé shromáždění a demonstrace a tedy je zvýšené riziko toho, že se do některé, byť omylem, „připletete“. Ale to platí pro velká města, zejména pro Káhiru, nikoliv pro letoviska typu Hurghada. Výlet do Gízy je časově náročný – v rámci skupinového výletu to klidně absolvovat můžete, bezpečné to je, individuálně to nedoporučuji. Dbejte zvýšený pozor na své osobní věci při takových výletech a jinak vše bude v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  a velká prosba.
  je možné se dostat sólo, popřípadě jak z Taby na Horu sv. Kateřiny a na Horu Sinaj ?

  • Dobrý den Františku,

   je, v zásadě máte dvě možnosti, buď taxíkem nebo autobusem. Autobus jezdí pokud vím od hraničního přechodu u Taby mezi Egyptem a Izraelem. Odjezd v 9:00. jede až do Káhiry a staví u kláštera sv. Kateřiny. Lze i taxíkem, ideální je ale taxík poptat chvíli před odjezdem autobusu a když vám dají vysokou cenu (víc jak 100 dolarů), říct, že to je moc, že v takovém případě pojedete… buďte si jistý, že vzápětí vám taxikář nabídne lepší cenu. Ani jedna z variant není z bezpečnostní hlediska nějaký velký problém. Jen se připravte, že budete projíždět řadou bezpečnostních checkpointů.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o radu. S partnerem jsme se na poslední chvíli uvolnili z práce a plánujeme v příštím týdnu dovolenou. Láká na Taba. Byl jste prosím někdo v poslední době? Cítí se na této dovolené turista opravdu bezpečně? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Lenko,

   osobně ne, ale mám zprávy od několika lidí, kteří zde byli na dovolené nebo touto oblastí cestovali. Resorty jsou bezpečné a hlídané. Z letiště turisté jezdí autobusy, většinou ve větších skupinách několika autobusů, takže i transfery letiště – hotel a zpět jsou bez problému. A sice obecně nejrůznější ministerstva zahraničí varují před individuálním cestováním po této oblasti a určitě i váš delegát vás bude odrazovat, ale věřte, že v současné době zde není žádný problém vzít taxi a někam si dojet (třeba na hranici s Izraelem) a pak dál do Ejlatu. Zkrátka chci tím říct, že toto není severní Sinaj, kde občas hrozí útoky a zákazy vycházení, toto je jižní Sinaj, kde nic podobného neplatí.

  • Ještě doplním… to, že individuální pohyb po této oblasti může jistá rizika skýtat, skupinové výlety jsou bez problému, vždy jedete autobusem a v něm je přítomný min. jeden policista.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se do Egypta v období od 21.12. 2019 do 3.1. 2020. Rádi bychom podnikli plavbu po Nilu, návštěvu památek a pár dnů v Káhiře. Je tato cesta bezpečná?

  • Dobrý den Stáňo,

   předpokládám, že toto chcete absolvovat v rámci nějakého organizovaného poznávacího zájezdu: Pokud to tak je, není potřeba se ničeho bát. Plavba na Nilu je bez problému, při vstupu na lodě téměř vždy procházíte bezpečnostními rámy, obezřetnost se vyplatí u jednotlivých památek (hlídejte si vaše věci), na druhou stranu ,můj osobní dojem je ten, že třeba prodejci nejrůznějších nepotřebných věcí a suvenýrů už nejsou v takové míře dotěrní jako ještě nedávno bývali. A bezpečnost v Káhiře – je to velké město, hrozí tu různá rizika, ale pokud se budete vyhýbat okrajovým čtvrtím, nebudete zacházet do zapadlých ulic a budete se pohybovat jen po hlavních třídách, tak při normálním pohybu přes den není potřeby mít nějaké zvláštní obavy. Zase ale, na turisticky atraktivních místech jako je Gíza, je potřeba zvýšená opatrnost na všechny své věci.

 • Odpovědět

  Dobry den, prosim, jak je mozne, ze jsou cestujici napr. z Marsa Alam prepravovani na letiste do Hurghady v mikrobuse v noci napr. sami dva jen s ridicem – bez delegata, bez ochranky???!

  • Dobrý den Karle,

   to je spíš dotaz přímo na konkrétní cestovku. Každopádně vím, že se to děje, hlavně v zimě. Konkrétní cestovka má pravděpodobně koupenou kapacitu na lince z Hurghady (a nikoliv z Marsa Alam), popřípadě v daný den spoj z Marsa Alam vůbec neletí (což se ale neděje moc často, aby v jeden den letělo letadlo do Hurghady, ale nikoliv do Marsy).

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu se informovat na bezpečí v Hurghadě nyní? Chceme jet od 30.11 – 7.12. do hotelu Jasmine palace resort. Děkuji

  • Dobrý den Heleno,

   aktuálně nevím o žádných problémech. Bez problému lze chodit městem po hlavních třídách nebo si zajít do nákupního centra. Ovšem obojí nebudete mít v pěší vzdálenosti od hotelu. Ten leží v klidné části prakticky na konci hotelové zástavby. Areál hotelu jako takový je rovněž dle mého názoru z bezpečnostního hlediska bez problému. Upozorním vás tady na molo, které tu měří asi 250 metrů – je nutné ho využívat při odlivu, protože moře od pláže zde zcela uteče.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl jsem se zeptat, zda je veliký rozdíl v bezpečnosti a službách mezi 5* a 4* hotelem ?

  Děkuji

  • Dobrý den Honzo,

   rozdíl v bezpečnosti žádný není – zde má víc vliv to, kde hotel leží, jestli v centru Hurghady a jestli je hned vedle něho veřejná pláž nebo jestli někde tzv. „na samotě“. A ohledně služeb – 5* jsou většinou lepší, i když kór v Egyptě se najde řada výjimek, u kterých bych já osobně dal přednost 4* oproti 5* resortu. Porovnáváte nějaké konkrétní hotely?

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  děkuji za odpověď. Už jsme objednali hotel „Radisson Blu Resort El Quseir“. Máte nějaké užitečné informace o tomto hotelu ?

  Děkuji

  • Dobrý den Honzo,

   řeknu to nejpodstatnější, pláž tu je písečná a prostorná, takže místa dost. Je tu několik písečných vstupů do vody, ve které se dá při přílivu v pohodě i plavat, za odlivu to na plavání moc není (vždycky záleží, jak je ten odliv velký). V moři tady je ale plno ježků, hodí se proto do vody. No a pak je vstup přes molo, které tady má zhruba 100 metrů a z jeho konce je vstup za korál, kde je hloubka a dá se plavat a hlavně šnorchlovat podél korálu.

 • Odpovědět

  Dobry den v decembri by som chcela ist do ejlatu a odial do taby hotel movenpick na hranici z izraelom je to tam bezpečne, aj keď pocestujeme sama?
  Ďakujem

  • Dobrý den Evo,

   bezpečnostní situace je zde už dlouhou dobu stabilní, hlavně co se týče izraelské strany. Tedy není problém absolvovat cestu tak, jak píšete. Podívejte se když tak ještě na tuto moji reakci na dotaz od Ondřeje, kde jsem toto rozebíral trochu detailněji. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chcem tráviť dovolenku v Egypte od 7.12. do 22.12. Chcem sa opýtať kde je lepšie počasie v decembri Hurghada alebo Marea Alam a čo by ste doporučil? A taktiež ktoré hotely by ste doporučil?
  Ďakujem, s pozdravom
  Viera

  • Dobrý den Viera,

   ono to je z hlediska prosincového počasí dost na stejno, ale více méně po celou zimu platí, že oblast Marsa Alam je zhruba o 1°C teplejší než právě počasí v Hurghadě. Doporučuji vám se podívat na nedávno sepsaného průvodce výběrem hotelu v Egyptě, kde naleznete plno užitečných tipů na jednotlivého hotely. Pokud i přesto budete s výběrem nějak nerozhodná nebo se budete chtít na něco doptat, tak mi tam nechte komentář a já se vás pokusím dále správně navést. Hezký den.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohla bych se zeptat jak je to v Hurghade a v Marsa Alam mezi vanocema a novým rokem? je to nebezpečné? děkuji.

  • Dobrý den Klaudi,

   v bezpečnosti v termínu mezi vánočními svátky nebývá sebemenší rozdíl oproti zbytku roku. Určitě ne v tom smyslu, že by zde bylo nějak nebezpečněji. Takže buďte bez obav. V hotelových areálech je klid a příležitosti Vánoc a silvestrovského večera se typicky v rámci pobytu podávají slavnostnější večeře. … jediné čemu bych se doporučil vyhnout, je pohyb po Hurghadě jako takové o silvestrovské noci, lepší zůstat v resortu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme letět do Egypta konec února s 2 dětmi do hotelu Sunrise royal Makadi aqua resort prosím co říkáte na tento hotel a hlavně bezpečnost dekuji moc Tomáš

  • Dobrý den Tomáši,

   hotel super, dle mého názoru vhodný i pro náročnější klientelu, takže se vám podle mě bude pobyt zde líbit. Strava dobrá, pokoje čisté, působí příjemným světlým dojmem. Děti určitě ocení tobogány i bezproblémový vstup do moře. Co může trochu vadit, je fakt, že prostor ke koupání je vymezen bójkami, ale je stačí, je dostatečně veliký. Celá oblast okolo zálivu Makadi je bezpečná, víceméně výhradně turisticky zaměřené, hotely zde samozřejmě mají i své vlastní ochranky. Nemám sice informace o tom, jakým konkrétním způsobem je hlídaný Royal Makadi Aqua Resort, ale v současné chvíli není potřeba mít v tomto ohledu obavy. Užijte si to.

 • Odpovědět

  Dobry den,muzu se prosim zeptat na hotel TITANIC BEACH SPA AQUA?
  Chceme jet v cervenci s 9 let synem.Jedna se mi o bezpecnost a kvalitu hotelu.Je aquapark opravdu tak uzasny a more( podle recenzi) na plazi u hotelu pri odlivu po kolena?Pripadne,doporucite nam jiny lepsi hotel s aquaparkem?Moc Vam dekuji,Petra

  • Dobrý den Petro,

   k hotelu Titanic Beach Spa & Aquapark jsem se vyjadřoval před zhruba tři čtvrtě rokem – podívejte se na moji reakci. Dle mého názoru je bezpečnost zde v pořádku, jak samotný areál, tak pláž zde má ochranku, služby jsou na takové standardní úrovni, určitě tu je prostor pro řadu vylepšení. Ano, s tím extrémně pozvolným vstupem do moře to je pravda. Je tu poměrně dlouhá mělčina, která vám nedovolí si zaplavat. Je zde 450 metrů dlouhé molo, po kterém lze jít k hlubšímu moři (na konci mola se ale hlavně šnorchluje).

   Ve stejné lokalitě, jen o kus blíž k letišti je například hotel Alibaba Palace (ten je lepší, tobogány má také a má lepší přístup do moře, popřípadě lze chodit na pláže okolních hotelů). Mé další tipy na hotely s tobogány pak najdete zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám v plánu týdeníky výlet s průvodcem terénním autem do pouště k oazam západně od Káhiry… stanování atd. Mate s tím nějaké zkušenosti? Je to bezpečné? Dekuji David

  • Dobrý den Davide,

   asi vím, jaké oázy myslíte (Siwa, Qara apod…), ale sám já s tímhle regionem žádné zkušenosti nemám. Pokud budete mít znalého průvodce, který ví, co dělá, tak to problém asi nebude. Pokud bych se měl rozhodnout toto také podniknout, určitě bych já osobně volil ale nějakou větší skupinu (třeba alespoň o 5 terénních autech). Jet úplně sám s průvodcem, tak jste mnohem víc zranitelnější.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s bezpečností v oblasti SHARM-EL-SHEIKH .. hotel FARAANA resort ☆☆☆☆ … chtěli bychom tam letět v Srpnu na dovolenou a máme jisté obavy ..už jen kvůli lokalitě, kde se právě oblast nachází.. mohu poprosit o radu a nějaké informace o této oblasti .. děkuji moc, Kobr.

  • Dobrý den Jaroslave,

   Sharm el Sheikh je oblast, která má v posledních letech bezpečnost stabilní. Normálně se sem může jezdit. Ano, nachází se na Sinaji, ale západním turistům se nedoporučuje jezdit především do severní části Sinaje + s opatrností do jejich vnitrozemských částí. Jižní cíp poloostrova, kde se letovisko nachází, je bez problému. Resorty tu mívají vlastní ochranky a jsou tedy hlídané. Není zde problém se pohybovat ani mimo hotel, třeba na místní trhy, k mešitě apod. Výlety mimo letovisko doporučuji absolvovat ale v rámci skupinových zájezdů. Jinak hotel Faraana resort je takový průměrný, jak z hlediska služeb, tak ubytování. Doporučuji spíše méně náročným lidem, asi jeho hlavní výhodou je pak moře a pláž. Z pláže je možný opatrný pozvolný vstup do moře (což na mnoha místech v Sheikhu většinou nelze).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  poslední týden v květnu jsem s přáteli na jachtě v Sataye, část z nich zůstává další týden v Abu Dabbab Lodge. Také si pobyt prodlužuji, ale chtěla jsem jej využít na návštěvy dalších míst v Egyptě – památky, příp. plavba po Nilu. Původně jsem uvažovala o individuální turistice, ale to zjevně není dobrý nápad. Využila bych proto nabídky CK. Prosím můžete mi nějakou doporučit? Pokud by byla s českým průvodcem, bylo by to fajn. Zatím jsem objevila LMHOLIDAY.COM – vícedenní výlety dělají, ale protože jsem sama, je malá pravděpodobnost, že v daném termínu bude, jednodenní k dispozici jsou – z Marsa Alam. Obdobně MA TRIPS Marsa Alam. Pro jednodenní výlety bych se ubytovala v Marsa Alam – předpokládám, že to není problém, i když budu sama.
  Díky moc za Váš názor, rady i doporučení. Iva

  • Dobrý den Ivo,

   pošlu vám pár odkazů přímo na vás email – většina z toho ale budou výlety typu lmholiday, jinými slovy si myslím, že bude trochu problém to absolvovat samostatně. Ale to je pak spíš otázka přímo na jednotlivé cestovní agentury, zda pořádají také výlety ve větších skupinách, ke kterým byste se mohla přidat. Mimo internet se pak hodně podobných aktivit nabízí přímo v jednotlivých hotelech, tam to není problém zajistit ani pro jednotlivce. Jenže pokud to správně chápu, vy v hotelu moc neplánujete pobývat. Pak by došlo taky na paradox toho, že platíte za hotel a přitom platíte ještě za výlety, tedy hotel ani moc nevyužíváte…

 • Odpovědět

  Hezky den, Lukáši. Jak je to nyní se situací v Marsa Alam a mate tipy na nějaký klidný a hlavně BEZPEČNÝ hotel pouze pro valeni se na lehatku a popíjení drinku? 🙂

  Děkuji. PAVEL

  • Dobrý den Pavle, z hlediska bezpečnostního patří Marsa Alam v Egyptě dlouhodobě k těm nejlepším volbám a platí to i v současné době. Snížená bezpečnost je spíše na Sinaji nebo v oblasti Káhiry – právě tam byly spáchány i poslední mě známé útoky na civilisty (v květnu 2019 poblíž pyramid v Gíze a rovněž v listopadu 2019, kdy explodovala výbušnina nastražená v autě v káhirské čtvrti Manial).

   Je potřeba počítat s některými protikoronavirovými opatření v jednotlivých reosrtech – jejich cílem je ale samozřejmě vaši bezpečnost zvyšovat, nikoliv snižovat.

   Máte nějaké konkrétnější požadavky na hotel? Kvalita, dostupnost šnorchlování, vstup do vody z mola nebo bez?

 • Odpovědět

  Děkuji za informace.
  Jestli by jste mi mohl poradit nějaký hezky, klidný, bezpečný hotel (někde v ústraní), se soukromou pláží.

  Předem Vám moc děkuji, ať se daří!

  • Dobrý den Pavle,

   požadavky na moře a pláž nějaké máte? Myslím ve smyslu vstupu do moře, podmínek na šnorchlování, apod.

 • Odpovědět

  Zdravím Vás.

  Požadavky určitě na more nemám jen abych tam nemusel lest v “bagančatech”. 🙂
  Hlavně mi jde o hezké prostředí hotelu, příjemný personál a bezpečnost! Většinu času bych stejně než u more proležel u hotelového bazénu.

  Děkuji…

  • Dobrý den,

   v tom případě bych v Marsa Alam volil Pickalbatross resort (velmi pěkný nový hotel se spoustou bazénů, byť u něho je potřeba počítat s tím, že vstup do moře je z písečné pláže spíše po oblázcích, než-li po písku). Nebo u Safagy (jižně od Hurghady) hotel Imperial Shams Abu Soma, popřípadě v Makadi Bay u Hurghady hotel Stella Di Mare Beach Resort & Spa (velmi dobré služby, také hodně bazénu a obecně velmi příjemně působící areál, ovšem přístup do moře přes molo).

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se Vás zeptat zda máte nějaké informace o hotelu Aqua joy resort by sunrise v Hurghadě? Hlavně jestli je tam Bezpečno, jaké je moře, zda je potřeba mít boty do vody a prostředí? A jestli víte něco o Covidové situaci i jsme plně očkovaní tedy jesli to v Hurghadě platí máme v plánu letět v září. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Pavla.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Hotel BM Beach, Ras al Khaimah, Emiráty

Emiráty (-56%): dovolená (7 dní) s polopenzí v Ras al Khaimah za 12 290 Kč

Hotel Gemma Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-48%): dovolená (8 dní) v 5* resortu v Marsa Alam za 7 750 Kč

Hotel Fantazia, Marsa Alam, Egypt

Egypt: 5* hotel v Marsa Alam s All Inclusive za 8 590 Kč

Hotel Melia Fuerteventura, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: perfektní 4* hotel u TOP pláže Sotavento za 13 480 Kč

Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.