Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Informace držím aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 08. ledna 2024.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučuji, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každý měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tato stránka neposkytuje žádné informace o nástrahách moře, zejména pak o žralocích. Ti byli v souvislosti s bezpečností při dovolené v Egyptě v minulých letech často skloňováni, především po smrtelném zranění, kterému podlehl český turista. Podrobně si o nebezpečí útoku žraloků v Egyptě přečtěte zde. Poslední podobný útok byl zaznamenán 27. října 2020 v letovisku Sharm el-Sheikh.

Zároveň upozorňuji, že k cestám do Egypta je až na výjimky potřeba vízum. S dostatečným předstihem si zjistěte, zda vízum do Egypta potřebovat budete či nikoliv.

Bezpečnost v době pandemie Covid-19

Zdravotní rizika spojená s nákazou koronaviru aktuálně v Egyptě existují stejně tak jako kdekoliv jinde na světě. Egyptskou stranou byla přijata nejrůznější opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci Covid-19. Veškeré informace na toto téma naleznete v textu o koronaviru v Egyptě, prostřednictvím kterého mapuji nejnovější nařízení a podmínky pro vstup do Egypta i aktuální požadavky pro návrat z Egypta zpět do ČR.

Opatření, jež zvyšují zdravotní bezpečnost, jsou přijata i v samotných resortech. Prostory v hotelech jsou často dezinfikovány, personál nosí roušky, jídlo je servírováno přímo na talíř, nikoliv prostřednictvím švédských stolů, hotely fungují na 50% své kapacity, jsou zavřené některé restaurace a zrušeny jsou mnohé animační programy.

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

 • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
 • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
 • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz níže)
Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel, Gíza, apod.).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo samostatné, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádím kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova. To dokazuje i skutečnost toho, že zde letecký provoz není pouštěn do letových hladin nižších než FL280 (cca 8 500 metrů) – kvůli obavám z dostřelu zbraní ze země.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

 

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlašují zákazy vycházení. Ty většinou omezují pohyb venku mezi 19. a 6. hodinou. Nejčastěji platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahují cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí. V samotném městě Al-Aríš bývají zákazy kratší, typicky trvají od 1. do 5. hodiny ranní.

 

2. Vnitrozemský Egypt

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto cestu do tohoto regionu plánuje, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny, buď samostatné nebo napojené na Al-Káidu nebo Daesh-Sinai. Je zde proto riziko únosů! Únosci nerozlišují, zda jste vládní úředník, humanitární pracovník nebo turista.

 

3. Bir Tawil a Hala’ib Triangle

Mezi potencionálně nebezpečné regiony patří i oblast Bir Tawil a oblast Hala’ib Triangle. Oba regiony leží na egyptsko-súdánské hranici.

Bir Tawil je menší neobydlený vnitrozemský region, který si oficiálně žádná ze zemí nenárokuje. Východně od něj se nachází tzv. Hala’ib Triangle, větší oblast při pobřeží Rudého moře zaujímající rozlohu 20 580 km čtverečních. Na rozdíl od Bir Tawil je Hala’ib Triangle je předmětem dlouhodobých teritoriálních sporů mezi oběma zeměmi. V současné době je spravován Egyptem.

 

4. Velké Káhira

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety. Ovšem ani to 100% bezpečnost neznamená.

4.8.2019 – bomba nastražená v automobilu vybuchla v centru Káhiry ve čtvrti Al Manial a usmrtila nejméně 20 osob.

19.5.2019 – pomocí domácky vyrobené výbušniny došlo u Gízských pyramid, v podobném místě jako v prosinci 2018, k bombovému útoku na turistický autobus, při kterém bylo zraněno 17 lidí. (viz „Roadside bomb injures tourists on bus near Giza pyramids„)

28.12.2018 – na předměstí Káhiry nedaleko pyramid na Marioutiya street byl spáchán bombový útok prokazatelně zamířený proti turistům. Cílem se stal turistický autobus, výbušnina byla schována na silnici za rohem domu a explodovala v době, kdy místem autobus projížděl. Zemřeli 4 lidé, z toho 3 turisté z Vietnamu.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Řada hotelových resortů v Egyptě, nejen v Marsa Alam a v Hurghadě, má své vlastní security služby, které areály hlídají. Větší nebo samostatně stojící hotely mají hlídané vjezdové brány, přes které by se do resortu neměl dostat nikdo, kdo tam nepatří.

Nebezpečí v Egyptě nemusí nutně být pouze ze strany lidí. V některých oblastech (hlavně v Marsa Alam) pobíhají toulající se psi. Od nich hrozí pokousání. Pokud se toto týká okolí vašeho hotelu, měli byste na to být upozorněni delegátem a pokud ne jím, jistě vás upozorní hotelový personál, až vás uvidí, že chcete areál resortu opustit.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Bezpečnost v Káhiře

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad. Následky výbušniny byly pro let fatální.

Bezpečnost v Tabě

Taba je letovisko na Sinaji, leží u zálivu Aqaba a je velmi blízko egyptsko-izraelské hranice a izraelského Eilatu. Řadu let sem z důvodu bezpečnosti cestovní kanceláře vůbec zájezdy nenabízely. Od listopadu 2018 sem začaly opětovně létat přímé spoje z Polska (z Varšavy a z Katowic), české cestovní kanceláře, potažmo přímá letecká spojení z ČR následovala na jaře 2019. S příchodem koronaviru v roce 2020 byly však spoje opětovně zrušeny, což trvá dodnes.

Na letišti v Tabě každé letadlo po znovuobnovení spojů vřele vítali. A byť se z letiště k hotelům jezdilo v konvojích, kvůli bezpečnosti, region byl a v tuto v tuto chvíli stále je stabilní. V poslední době zde k žádným útokům na západní cíle nedošlo.

Poslední informace od těch, kteří Tabu v uplynulých měsících navštívili, je, že region působí bezpečně. Platí ale prozatím doporučení po setmění pro jistotu nevycházet z hotelu (např. Strand Taba Heights Beach Golf Resort). Ještě dodám, že tamní legislativa nařizuje, aby v každém autobuse, který veze turisty, byl přítomný alespoň jeden policista. To se tedy týká jak dopravy z letiště, tak výletů po okolí.

Bezpečnostní doporučení

V Egyptě se doporučuji řídit následujícími základními bezpečnostními zásadami:

1. Nezůstávejte v mikrobusech jako poslední

To platí zejména pro lidi cestující na vlastní pěst, kteří k dopravě využívají různé autobusové a mikrobusové spoje. Když zůstane v dopravním prostředku jako poslední, vystavujete se zvýšenému riziku toho, že budete okradeni.

 

2. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Tak jako to platí pro bezpečnost v Turecku, platí to i pro Egypt i pro kterékoliv jiné místo na světě. Pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

 • 25. ledna
 • 30. června
 • 1. července
 • 14. srpna
 • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

 

3. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

 

4. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

 

5. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučuji přednostně využívat skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

 

6. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

 

7. Nevěřte nikomu, kdo tvrdí, že vás zná

Typicky to začíná větou „Hello my friend, I know you from the hotel, …“. Často podle hotelového náramku poznají, z kterého resortu jste, o to pak vypadají věrohodněji. Nikomu takovému nevěřte! Nikdy vás neviděl. Právě vám lže. A pravděpodobně vás krátce provedete po okolí, ale vzápětí skončíte v některém z jeho spřátelených krámků.

Egypt beduín

8. Pořiďte si egyptskou SIM kartu

Při cestách po cizí zemi se hodí mít při ruce mobilní internet. Použijete-li českou SIM kartu, nedoplatíte se. Je proto dobré zvážit koupi egyptské SIM karty – ať už pouze s předplacenými daty nebo s kombinací dat a volných minut na volání.

 

9. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

 

10. Mějte u sebe tato telefonní čísla

 • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
 • policie: 122
 • záchranná služba: 123
 • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám. Příkladem z poslední doby je třeba již výše zmiňovaná exploze auta s výbušninou v centru Káhiry z 4.8.2019, při které zahynulo 20 lidí nebo střelba z 2.11.2018 v provincii Minya (pod Káhirou u Nilu) na autobus, v němž byli křesťanští Koptové. Při útoku, ke kterému se přihlásila právě skupina Daesh-Sinai, zemřelo 7 lidí.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou ojedinělé. Bohužel se čas od času stávají, posledním byl bombový útok na autobus v Káhiře v květnu 2019. Následkem každého takového činu však bývá bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   651
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den , dcera má letět do Tabu a máme obavy ohledně konfliktu v Gaze. Je to bezpečné?

  • Odpovědět

   Dobrý den Stando, nemám zprávy o tom, že by v Tabě (v souvislosti s aktuálním nedalekým konfliktem) bylo z přímořských turistických hotelech nějaké zvýšené riziko. Létá se tam stále pravidelně a pokud se dcera vyvaruje individuálnímu pohybu mimo hotel, tak opravdu nic nehrozí.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Máme letět 23.10. Do Hurgady myslíte, že je to teď bezpečné?

  • Odpovědět

   Dobrý den Adriano, ano, situace v Hurghadě je dlouhodobě bezpečnostně stabilní, a to i za aktuální situace.

 • Odpovědět

  Prosím o názor – bezpečnost v letovisku Sharm El Sheikh – , máme jet příští týden. Co když otevřou přechod z Gazy na Sinaj ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Václavo, osobně si nemyslím, že otevření přechodu budu mít na bezpečnost v Sharm el Sheikhu (který je na opačné straně Sinaje) nějaký zásadní dopad. Minimálně ne hned.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 20.10. 23 bychom měli odletět na rodinnou dovolenou do Marsa Alam, je na místě obava a přesunutí zájezdu vzhledem s dění v sousedním Izraeli?
  velice Vám děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, z mne určitě obava žádné na místě není. Egypt aktuální situací může a pravděpodobně bude zasažen v momentě, kdy se otevře humanitární hraniční přechod mezi egyptskou Sinají a Gazou, o čemž se nyní dost mluví. Každopádně dotčená tím v takovém případě bude zejména Sinaj, ne jiné části země, kór letoviska na pobřeží Rudého moře a tím spíš Marsa Alam, které je dost odlehlé.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 24.10.2023 máme odlétat do Marsy Alam, je to v této situaci bezpečné? Děkuji moc za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, můj názor na aktuální situaci a jejího dopadu na Marsa Alam najdete v mém příspěvku výše, v odpovědi na dotaz od Pavly.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za odpověď, mě to psychicky pomůže

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, 16. 10. letíme na dovolenou do Taby, jen teď nevím zda to uskutečnit, když vidím, co dnes ráno začalo. Cestovní kancelář tvrdí, že mám být v klidu a nic nehrozí. Ale….

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, budete sice poměrně blízko hranic, ale na hotelech bude bezpečno, je to tu všechno hlídané, dle mého přílišné obavy z cesty do Taby mít nemusíte. Ale samozřejmě na místě nejsem, jen sděluji svůj názor.

 • Odpovědět

  Zdravím, chtěla bych se zeptat na výlety z taby je možné využít i jiného zřizovatele než CK ?

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím vás, mám dotaz ohledně dovolené v Egyptě – Taba v době ramadánu. Dočetla jsem se, že turistů se to netýká a v hotelech nepocítí. Zajímá mě jak je to v době ramadánu s fakultativními výlety Jeruzalém, mrtvé moře… Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Andreo, ani výlety omezované při ramadánu nijak nejsou. V tomto směru můžete být bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat nemůžeme si vybrat hotel je jich mnoho mohl by jste nám doporučit nějaký v Hurghade anebo v marsa alam? Nějaký větší resort s bezpečnou písčitou pláži a aby to bylo nedaleko města chtěli by jsme jezdit na výlety samozřejmě s cestovkou jen aby jsme nemuseli strávit hodiny v autobuse.. Mockrát děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kláro, jasné, jen prosím co myslíte tím „nebylo daleko od města“ – hledáte resort, ze kterého pěšky do města dojdete?

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  my jsme se právě vrátili z Mövenpicku v El Quesiru a musím říct, že šnorchlování tam bylo parádní. Před pěti lety jsme si platili šnorchlovací výlet do Marsa Mubarak, ale z tohoto hotelu by to byla zbytečnost, protože útesy u hotelu jsou srovnatelné.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši, díky za vaši zkušenost!

 • Odpovědět

  Moc dekuju za odpověď, ještě bych měla jeden dotaz a to ohledně SIM karty, rozhodne budu potřebovat jejich data a to i co nejdřív po příletu, dá se koupit hned na letišti kde mi to třeba i aktivují ? Nebo recepce hotelů?

  • Odpovědět

   Ano, lze to většinou koupit na letištích, já to osobně moc nedoporučuji z toho důvodu, že se stává, že vám tam dají dat méně nebo karta po pár dnech přestane fungovat a vy pak nemáte možnost to nijak řešit. Je to samozřejmě ale na vás. Na recepci hotelu to nekoupíte, to leda v nějakém krámku v hotelu. Případně jsem schopný kartu pro vás zajistit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ještě nevíme kam přímo pojedeme čekám co nám nabídne last minute. Ale nabidka je docela široká. Chtěla bych nejraději něco u pláže samozřejmě ale ideálně poblíž města aby šlo jít večer na nákupy. Chtěla bych se zeptat pokud by ubytovani proste bylo někde bokem centra nákupu jak je těžké třeba sehnat taxi ? Kolik tak stojí a je to bezpečne?

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, taxi seženete bez problému přímo na hotelu, respektive recepce hotelu nemá typicky problém vám ho zajistit. Pokud si ho zařídíte tímto způsobem, tak nic z hlediska bezpečnosti nehrozí. Ceny jsou různé a závisí na dané společnosti. Pokud se bavíme o oblasti Hurghady, doporučit mohu třeba společnost ABC Taxi – nebojte se je oslovit a porovnat cenu, kterou nabídnout oni s cenou, kterou byste platilo v hotelu. Standardně je ABC Taxi o dost levnější.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o informace o bezpečnosti (žraloci, teroristické útoky) u hotelu Bellagio Beach Resort and Spa u Hurghady. Dočetla jsem se, že u hotelové pláže je „dlouhý odliv“ – kdy začíná a je v této době nebezpečné být v moři? Děkuji moc za odpověď, Jarmila

  • Odpovědět

   Dobrý den Jarmilo, neřekl bych dlouhý odliv, spíš celkově hodně mělko, tedy i za přílivu si tu u pláže moc nezaplavete a musíte minimálně 100 m vodou daleko od břehu. Odliv nebezpečný není, ale když nastane, tak o to dál musí mořem jít. Časy odlivů a přílivů se mění, nelze tedy říct, kdy to nastává, závisí to na konkrétním termínu. Z hlediska bezpečnosti nemám informace o tom, že by byl hotel v nějakém nepořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Náhodou jsem narazila na vaše stránky a jsem nadšená. To, co jsem loni sháněla na x stránkách je tady.
  Co se týče bezpečnosti bych ještě doplnila zkušenosti vlastní z loňského roku. Týká se cestování žen bez pánského doprovodu. I ve středisku jako je Safaga jsem měla obrovské problémy s chováním místních k mé 15. leté dceři. Problém nebyl v tom, že by byla blondýna, ale právě s jejími arabskými rysy. I přesto, že jsme dodržovaly pravidla zahalených ramen a kolen jsem přímo v hotelu řešila problém se sexuálními obtěžováním, dcera nemohla nikam sama chodit a na výlety jsme jezdily zahalené v šátku, jinak nám nedali pokoj. Proto radím všem v podobné situaci toto nepodceňovat.
  Nicméně na tuto krásnou zemi jsme nezanevřely a letos vyrážíme znovu, ale už s doprovodem. Cílem je Taba. Můj dotaz se týká bezpečnosti na výletech, které chceme podniknout a to do Izraele – Jeruzalém, Mrtvé moře, Jordánsko -Petra a klášter sv.Kateriny a Mojžíšova hora . Další dotaz je ohledně viz. Do Tabyjsem pochopila nejsou potřeba a když pojedeme mimo resort -Izrael, Jordansko- kde je koupíme? Není lepší si je koupit rovnou na letišti, stejně jako SIM kartu? Vím, že je to dlouhý dotaz,ale budu moc ráda, když mi odpovíte.
  Míša

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo, díky moc za to, že jste se podělila o vaši loňskou zkušenost! K vašim dotazům – víza bych na letišti nekupoval, nebudete je hned potřebovat. V rámci výletů, pokud se ukážou, že třeba jsou, si je kdyžtak koupíte či již budou zahrnuty v ceně výletu. Jinak ano, pokud bude možnost koupit v Tabě SIM na letišti, kupte si je tam. Bohužel já vám nemám jak v Tabě SIM kartu doručit. Co se týká bezpečnosti cest do Izraele, tak zejména, pokud to budete absolvovat v nějakých větších organizovaných skupinách, tak je to v současné době bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se s kamarádkami do Hurghady a rády bychom podnikly výlet na pyramidy letecky. Je to bezpečné? Výlet je prostřednictvím místní agentury s dobrými recenzemi. Děkuji Hanka

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko, ano, v rámci skupinových výletů se není moc čeho obávat. Za mne to bezpečné je.

 • Odpovědět

  Preji hezký den, právě jsem se vratila z hotelu Flamenco v Quiser. Byla jsem spokojena. Je mozmé mi doporucit nějakou lokalitu a pěkný hotel na šnorchlování?
  Moc děkuji. Anna

  • Odpovědět

   Dobrý den Anno, jasně. Chápu to tedy tak, že hledá spíš kvalitnější hotel, je to tak? Dobrá je například Gorgonia na jihu Marsy, popřípadě lze zvolit Hilton Nubian Resort u zálivu Abu Dabbab, který je rovněž na šnorchlování velmi oblíbenou lokalitou. Stejně tak pak podobně veliký záliv Marsa Mubarak, přímo u kterého je také kvalitní hotel (nově otevřený v roce 2021), byť pravda je, že aktuálně patří k těm nejdražším v Marse vůbec.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 14.8 letím s dcerami do oblasti Marsa Alam, hotel casa mare resort& aquapark, můžu se zeptat, zda je tento hotel bezpečny, popřípadě tahle oblast?
  A vstup do moře je pozvolný, dlouho po kolena jsem se dočetla, ale mám strach si jít s dcerami zaplavat dál kvůli žralokům.
  Dekuji za odpověď Brychtova

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, ano, oblast jako celek je bezpečná a většina hotelů v Marse je navíc hlídaných. Budete-li se zdržovat jen v areálu hotelu nebo poblíž něj, tak nic nehrozí. Se vstupem do moře to je pravda, s velmi mělkým mořem je zkrátka nutné v případě tohoto hotelu počítat. Zaplavat se dá trochu při přílivu v laguně, je hodně velká, ale rovněž mělká. V uvozovkách její výhodou je fakt, že do ní se žádný velký predátor nedostane. Vstup do hlubší vody je možný až z konce mola, které tu je ale hodně dlouhé, má asi 650 m.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Už dlouho mě láká Egypt, ale chtěl bych ho projet na vlastní pěst. Můj plán je půjčit si auto a procestovat ho. Nedokážu ale odhadnout zda je to dobrý či špatný nápad. Některé články říkají ano, jiné zase rozhodně ne. Moje představa je projet část kolem Nilu. Jaký na to máte názor?

  • Odpovědět

   Dobrý den, ačkoliv jsem na podobný dotaz už před pár dny reagoval, nejsem si jistý, zda jste to byl vy nebo někdo jiný. Každopádně můj názor je takový, že půjčení auta v Egyptě není moc dobrý nápad. Prvně tu jsou v tomto ohledu dost omezené možnosti, dále pravidla na silnicích tu moc neexistují, řada značek buď chybí úplně nebo je v arabštině, navíc jako turista byste na některé delší přejezdy potřeboval speciální povolení. Z těchto důvodů to osobně moc nedoporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rád bych se zdovolením zeptal. Letíme s rodinnou koncem října poprvé do Egypta. Na Hurgadu hotel Pyramisa Sahl Hasheesh.
  Mohl bych se zeptat na bezpečnost jak okolí, tak plavání v moři v daném místě?
  Případně doporučení výletu poblíž? (asi ne na celý den)
  Předem děkuji Petr

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, váš hotel je již mimo Hurghadu samotnou, v jeho okolí je sem tam jen další hotelová zástavba, ale rozhodně ne hotel na hotelu. Oblast je bezpečná a nemám informace o tom, že by zde něco při pohybu v této lokalitě hrozilo. Co se koupání v moři týče, tak zde jste trefil přesně tu oblast, kde bohužel začátkem tohoto léta došlo k fatálním útokům žraloka, viz útoky žraloka u Hurghady 2022. Zákaz koupání v moři zde platil několik dní, dnes je vstup samozřejmě bez omezení. Byla to ojedinělá událost, chtěl jsem na ni upozornit, nikoliv vás jakkoliv vyděsit. Jinak pláž tu pěkná, písečná, s dobrým vstupem do moře a dokonce tu je v moři k vidění i několik korálů (což pro Hurghadu není až tak typické).

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme si příští rok v Hurghádě pronajmout na delší dobu apartmán s bazénem. Přemýšlíme jestli s veřejnou nebo soukromou pláží někde jsem, ale četla že veřejná není pro Evropany bezpečná. Nechápu proč, když ve městě jako takovém se bezpečné cítíme,dekuji za odpověď. Vlaďka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko, bohužel jsou známé případy, kdy na plážích došlo k útokům na západní turisty, viz. i jedna pasáž v článku výše. Ano, jsou to ojedinělé případy, ale tím, že budete trávit čas na neveřejných plážích, tak určitě nic nezkazíte. To je můj názor.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v září se chystám (sama) na týden do oblasti El Gouna, do hotelu Three Corners Rihana Resort. Chci se Vás zeptat, zda máte nějakou zkušenost s uvedenou lokalitou a hotelem?

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, El Gouna je hodně turistické místo, je tu poměrně dost západních turistů, ať už v hotelech nebo v nejrůznějších apartmánech. Z mého pohledu je tato lokalita výrazně bezpečnější, než např. Hurghada. Konkrétní zkušenost s hotelem nemám, takže k němu bohužel nic říct neumím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se prosím zeptat na bezpečnost v hlavním městě a jak jsou zhruba drahé hotely (nějaká rozumná úroveň, něco jako *** vČesku zhruba).Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko, v Káhiře doporučuji obezřetnost, pečlivě si hlídat své věci, nemít nic cenného viditelně na sobě. Riziko drobných krádeží, ale i riziko toho, že vás zde natáhnout, ať už v taxi či při nákupu čehokoliv jiného je poměrně vysoké. Vyšší než v přímořských letoviscích u Rudého moře. Cenově vycházejí hotely jako u nás, dobrý a dobře hodnocený hotel lze sehnat od 1500 Kč na noc za pokoj.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 14.8. letíme do Egypta,Hotel Aqua Joy Resort By Sunrise
  Dočetla jsem se,že tento den se zrovna nedoporučuje k cestě do Egypta a prosím máte nějaké bližší informace k tomuto hotelu prosím,co se týče služeb a pláže?,už máme zaplaceno a zjistila jsem,že je u hotelu jen nějaká nehezká laguna.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino, hotel jako takový je bez problémů. Poměrně kvalitní, čistý, dobré jídlo, slušný personál, pěkné bazény i tobogány. Problémem je, jak správně píšete, ta pláž. Malá, umělá, koupání ne úplně hezké, byť voda je čistá. Konstrukce několika mol, po kterých se dá chodit i na nich ležet. Takže při koupání vlastně plavete v laguně vedle mola, dá se chodit na konec mola, kde to je o něco lepší.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se Vás zeptat zda máte nějaké informace o hotelu Aqua joy resort by sunrise v Hurghadě? Hlavně jestli je tam Bezpečno, jaké je moře, zda je potřeba mít boty do vody a prostředí? A jestli víte něco o Covidové situaci i jsme plně očkovaní tedy jesli to v Hurghadě platí máme v plánu letět v září. Moc děkuji za odpověď. S pozdravem Pavla.

 • Odpovědět

  Zdravím Vás.

  Požadavky určitě na more nemám jen abych tam nemusel lest v “bagančatech”. 🙂
  Hlavně mi jde o hezké prostředí hotelu, příjemný personál a bezpečnost! Většinu času bych stejně než u more proležel u hotelového bazénu.

  Děkuji…

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   v tom případě bych v Marsa Alam volil Pickalbatross resort (velmi pěkný nový hotel se spoustou bazénů, byť u něho je potřeba počítat s tím, že vstup do moře je z písečné pláže spíše po oblázcích, než-li po písku). Nebo u Safagy (jižně od Hurghady) hotel Imperial Shams Abu Soma, popřípadě v Makadi Bay u Hurghady hotel Stella Di Mare Beach Resort & Spa (velmi dobré služby, také hodně bazénu a obecně velmi příjemně působící areál, ovšem přístup do moře přes molo).

 • Odpovědět

  Děkuji za informace.
  Jestli by jste mi mohl poradit nějaký hezky, klidný, bezpečný hotel (někde v ústraní), se soukromou pláží.

  Předem Vám moc děkuji, ať se daří!

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   požadavky na moře a pláž nějaké máte? Myslím ve smyslu vstupu do moře, podmínek na šnorchlování, apod.

 • Odpovědět

  Hezky den, Lukáši. Jak je to nyní se situací v Marsa Alam a mate tipy na nějaký klidný a hlavně BEZPEČNÝ hotel pouze pro valeni se na lehatku a popíjení drinku? 🙂

  Děkuji. PAVEL

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, z hlediska bezpečnostního patří Marsa Alam v Egyptě dlouhodobě k těm nejlepším volbám a platí to i v současné době. Snížená bezpečnost je spíše na Sinaji nebo v oblasti Káhiry – právě tam byly spáchány i poslední mě známé útoky na civilisty (v květnu 2019 poblíž pyramid v Gíze a rovněž v listopadu 2019, kdy explodovala výbušnina nastražená v autě v káhirské čtvrti Manial).

   Je potřeba počítat s některými protikoronavirovými opatření v jednotlivých reosrtech – jejich cílem je ale samozřejmě vaši bezpečnost zvyšovat, nikoliv snižovat.

   Máte nějaké konkrétnější požadavky na hotel? Kvalita, dostupnost šnorchlování, vstup do vody z mola nebo bez?

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  poslední týden v květnu jsem s přáteli na jachtě v Sataye, část z nich zůstává další týden v Abu Dabbab Lodge. Také si pobyt prodlužuji, ale chtěla jsem jej využít na návštěvy dalších míst v Egyptě – památky, příp. plavba po Nilu. Původně jsem uvažovala o individuální turistice, ale to zjevně není dobrý nápad. Využila bych proto nabídky CK. Prosím můžete mi nějakou doporučit? Pokud by byla s českým průvodcem, bylo by to fajn. Zatím jsem objevila LMHOLIDAY.COM – vícedenní výlety dělají, ale protože jsem sama, je malá pravděpodobnost, že v daném termínu bude, jednodenní k dispozici jsou – z Marsa Alam. Obdobně MA TRIPS Marsa Alam. Pro jednodenní výlety bych se ubytovala v Marsa Alam – předpokládám, že to není problém, i když budu sama.
  Díky moc za Váš názor, rady i doporučení. Iva

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   pošlu vám pár odkazů přímo na vás email – většina z toho ale budou výlety typu lmholiday, jinými slovy si myslím, že bude trochu problém to absolvovat samostatně. Ale to je pak spíš otázka přímo na jednotlivé cestovní agentury, zda pořádají také výlety ve větších skupinách, ke kterým byste se mohla přidat. Mimo internet se pak hodně podobných aktivit nabízí přímo v jednotlivých hotelech, tam to není problém zajistit ani pro jednotlivce. Jenže pokud to správně chápu, vy v hotelu moc neplánujete pobývat. Pak by došlo taky na paradox toho, že platíte za hotel a přitom platíte ještě za výlety, tedy hotel ani moc nevyužíváte…

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěl bych se zeptat jak to vypadá s bezpečností v oblasti SHARM-EL-SHEIKH .. hotel FARAANA resort ☆☆☆☆ … chtěli bychom tam letět v Srpnu na dovolenou a máme jisté obavy ..už jen kvůli lokalitě, kde se právě oblast nachází.. mohu poprosit o radu a nějaké informace o této oblasti .. děkuji moc, Kobr.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslave,

   Sharm el Sheikh je oblast, která má v posledních letech bezpečnost stabilní. Normálně se sem může jezdit. Ano, nachází se na Sinaji, ale západním turistům se nedoporučuje jezdit především do severní části Sinaje + s opatrností do jejich vnitrozemských částí. Jižní cíp poloostrova, kde se letovisko nachází, je bez problému. Resorty tu mívají vlastní ochranky a jsou tedy hlídané. Není zde problém se pohybovat ani mimo hotel, třeba na místní trhy, k mešitě apod. Výlety mimo letovisko doporučuji absolvovat ale v rámci skupinových zájezdů. Jinak hotel Faraana resort je takový průměrný, jak z hlediska služeb, tak ubytování. Doporučuji spíše méně náročným lidem, asi jeho hlavní výhodou je pak moře a pláž. Z pláže je možný opatrný pozvolný vstup do moře (což na mnoha místech v Sheikhu většinou nelze).

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám v plánu týdeníky výlet s průvodcem terénním autem do pouště k oazam západně od Káhiry… stanování atd. Mate s tím nějaké zkušenosti? Je to bezpečné? Dekuji David

  • Odpovědět

   Dobrý den Davide,

   asi vím, jaké oázy myslíte (Siwa, Qara apod…), ale sám já s tímhle regionem žádné zkušenosti nemám. Pokud budete mít znalého průvodce, který ví, co dělá, tak to problém asi nebude. Pokud bych se měl rozhodnout toto také podniknout, určitě bych já osobně volil ale nějakou větší skupinu (třeba alespoň o 5 terénních autech). Jet úplně sám s průvodcem, tak jste mnohem víc zranitelnější.

 • Odpovědět

  Dobry den,muzu se prosim zeptat na hotel TITANIC BEACH SPA AQUA?
  Chceme jet v cervenci s 9 let synem.Jedna se mi o bezpecnost a kvalitu hotelu.Je aquapark opravdu tak uzasny a more( podle recenzi) na plazi u hotelu pri odlivu po kolena?Pripadne,doporucite nam jiny lepsi hotel s aquaparkem?Moc Vam dekuji,Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   k hotelu Titanic Beach Spa & Aquapark jsem se vyjadřoval před zhruba tři čtvrtě rokem – podívejte se na moji reakci. Dle mého názoru je bezpečnost zde v pořádku, jak samotný areál, tak pláž zde má ochranku, služby jsou na takové standardní úrovni, určitě tu je prostor pro řadu vylepšení. Ano, s tím extrémně pozvolným vstupem do moře to je pravda. Je tu poměrně dlouhá mělčina, která vám nedovolí si zaplavat. Je zde 450 metrů dlouhé molo, po kterém lze jít k hlubšímu moři (na konci mola se ale hlavně šnorchluje).

   Ve stejné lokalitě, jen o kus blíž k letišti je například hotel Alibaba Palace (ten je lepší, tobogány má také a má lepší přístup do moře, popřípadě lze chodit na pláže okolních hotelů). Mé další tipy na hotely s tobogány pak najdete zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme letět do Egypta konec února s 2 dětmi do hotelu Sunrise royal Makadi aqua resort prosím co říkáte na tento hotel a hlavně bezpečnost dekuji moc Tomáš

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   hotel super, dle mého názoru vhodný i pro náročnější klientelu, takže se vám podle mě bude pobyt zde líbit. Strava dobrá, pokoje čisté, působí příjemným světlým dojmem. Děti určitě ocení tobogány i bezproblémový vstup do moře. Co může trochu vadit, je fakt, že prostor ke koupání je vymezen bójkami, ale je stačí, je dostatečně veliký. Celá oblast okolo zálivu Makadi je bezpečná, víceméně výhradně turisticky zaměřené, hotely zde samozřejmě mají i své vlastní ochranky. Nemám sice informace o tom, jakým konkrétním způsobem je hlídaný Royal Makadi Aqua Resort, ale v současné chvíli není potřeba mít v tomto ohledu obavy. Užijte si to.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohla bych se zeptat jak je to v Hurghade a v Marsa Alam mezi vanocema a novým rokem? je to nebezpečné? děkuji.