Koronavirus v Egyptě

Stejně tak jako v jiných státech i koronavirus v Egyptě má tvrdý dopad na tamní turistický ruch. A zatímco jiné destinace jsou nebo byly s ohledem na onemocnění Covid-19 v médiích opakovaně skloňovány, aktuální informace o koronaviru v Egyptě jsou útržkovité nebo chybí úplně.

Egypt: 8 dní s All Inclusive za 8 490 Kč (termíny na červenec i na srpen)

Cílem tohoto článku je aktuální situaci v Egyptě sledovat a veškeré podstatné informace o koronaviru v Egyptě, o vstupních opatřeních i aktuálně platných podmínkách platných pro návrat z Egypta do ČR soustředit na jedno místo.

Počet případů | Cestování do Egypta | Podmínky vstupu | Podmínky pro návrat do ČR | Aktuální opatření | Lety z ČR

 

Poslední aktualizace proběhla 3. července 2021.

Nejprve budou uvedeny základní informace o aktuálním vývoji epidemie v Egyptě. Kdo chce, může rovnou přeskočit na sekce, které se podrobně věnují aktuálně platným:

Doporučuji text projít celý. Pokud zde nenajdete informaci, kterou hledáte, využijte diskuzi dole pod textem. Řada věcí v ní již zazněla. Situaci sleduji, a to jak z hlediska stále se měnících opatření ze strany ČR, tak z hlediska jednotlivých scénářů, kterou mohou nastat v Egyptě. Budu-li vědět, rád vám vaše případné dotazy zodpovím.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Počet případů

Koronavirus, resp. jím způsobený průběh epidemie, měl v Egyptě prozatím tři vrcholy. První vlna kulminovala v průběhu června a července 2020, kdy bylo denně zaznamenáváno cca 1200 až 1500 nových případů. Druhá vlna vrcholila na přelomu prosince a ledna s denními přírůstky podobně velkými jako ve vlně první. Třetí vlna dosáhla vrcholu v druhé polovině května 2021, kdy bylo denně identifikováno cca 1 100 nově nakažených.

K 3. červenci 2021 Egypt evidoval celkem 281 282 Covid-19 pozitivních případů a z toho 16 169 úmrtí, počet fatálních případů za posledních pět měsíců tak narostl o cca 6 000.

Aktuálně denní přírůstky, které se pohybují okolo 300 nově zjištěných případů denně, mají výrazně klesající tendenci naznačují. Počty nově nakažených mezi pomyslnou druhou a třetí vlnou činily cca 600 nových případů denně, a byly tak výrazně vyšší, než jaké jsou zaznamenávány v těchto dnech. Na druhou stranu je třeba říct, že se situace po pomyslném třetím vrcholu zatím nezklidnila natolik, jak tomu bylo mezi vlnou první a druhou, kdy na podzim 2020 v září, v říjnu i v listopadu se čísla pohybovala mezi 100 a 250 nově pozitivními denně.

Viz graf denních přírůstků:

Egypt koronavirus

Egypt byl na začátku pandemie nařčen z toho, že počty nakažených zkresluje. Informace o nepřesných datech zazněly v mnohých světových denících včetně britského The Guardian nebo amerického The New York Times. Egyptské ministerstvo zdravotnictví toto odmítlo. Později však vyšel vědecký článek přímo z egyptských zdrojů, jehož přispěvatelem byl mimo jiné i sám egyptský ministr zdravotnictví, a který přiznává, že k určitým zkreslením mohlo na začátku koronavirové krize dojít.

Na základě aktuálně dostupných dat zůstává aktuální situace v Egyptě stabilizovaná. Zatímco řada evropských států se v rámci třetí vlny potýkala takřka s exponenciálními přírůstky, trend v Egyptě byl mnohem pozitivnější.

To je jedním z důvodů, proč Egypt začal přistupovat ke krokům, jejichž cílem je zamezit opětovnému vniknutí infekce ze zahraničí, potažmo dle slov egyptského ministra pro cestovní ruch Chálid Ananího ochránit turisty přijíždějících do země (viz dále).

Koronavirus – cestování do Egypta

Egypt i přes výrazné přírůstky v červnu 2020 otevřel své hranice 1. července 2020. K tomuto datu byly obnoveny některé mezinárodní lety a cizincům byl umožněn vstup do země. A to jak do Káhiry, tak do turistických letovisek na pobřeží Rudého moře. Hranice Egypta jsou otevřené i nadále.

3. července 2021: Vycestování českého občana do Egypta je možné.

Cesty do Egypta MZV ČR dlouho nedoporučovalo a zdůvodňovalo to stále dynamicky se vyvíjející situací, kdy šlo jen obtížně predikovat budoucí vývoj epidemie, kterou koronavirus v Egyptě způsobuje. Důvodem byla zároveň i skutečnost, že i přes zavedená opatření byly známy případy, kdy byl koronavirus zavlečen do areálů některých hotelů jejich vlastním personálem.

Na konci srpna 2020 přicestoval do ČR egyptský ministr pro cestovní ruch Chálid Ananí. Kromě zástupců českých CK se setkal také se zástupci české vlády s cílem vládu přesvědčit, aby ČR Egypt zařadila na seznam bezpečných zemí.

Aktuálně (k 3.7.2021) zůstává Egypt českým Ministerstvem zdravotnictví zařazen do tmavě červené skupiny, tedy do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy. Vláda na začátku července rozhodovala o zařazení Egypta do černé kategorie zemí, nakonec však tak neučinila.

MZV ČR mimo jiné proto doporučuje, aby se každý, kdo do Egypta cestuje, zaregistroval v systému Drozd.

Podmínky vstupu

Ke vstupu do Egypta je aktuálně potřeba mít:

 • uzavřené cestovní pojištění
 • vyplněné toto prohlášení, popřípadě ho vyplnit po příletu do země
 • negativní PCR-test ne starší než 72 hodin
 • platný cestovní pas

Krom toho, že vám po příletu do Egypta bude změřena teplota, do země vás nepustí bez platného cestovního pojištění.

Od 1. září 2020 platí povinnost při vstupu do Egypta předložit negativní PCR test pro všechny cestující (nově od 24. června 2021 s výjimkou plně očkovaných cestujících, viz níže).

Tedy i pro ty, kteří cestují do letovisek Marsa Matrouh, Sharm el-Sheikh, Taba, Hurghada a Marsa Alam, což jsou místa, kde tato povinnost při vstupu v prvotní fázi neplatila. Povinnost neplatí pro děti do 6 let, od nichž se negativní PCR test pro vstup do Egypta nepožaduje. Egypt zavedl možnost nechat se otestovat na letišti ihned po příletu do země. Takový PCR test stojí 30 usd (cca 670 Kč). Vyjde tak výrazně levněji než PCR test s vícejazyčným potvrzením o bezinfekčnosti vyhotovený v ČR.

Egypt Covid 19 test

Upozorňuji, že MZV ČR i řada samotných cestovních kanceláří doporučují podstupovat PCR test v ČR a následně si na ocko.uzis.cz stáhnout certifikát o absolvovaném testu s QR kódem. Kdo se přeci jen rozhodne PCR test podstupovat až v Egyptě, měl by vědět, že od 5.3.2021 pro vstup na palubu letadel Smartwings platí povinnost (vyjma dětí do 5 let) prokázat se písemným potvrzením o negativním výsledku:

 • antigenního testu (ne staršího než 24 hodin)
 • nebo RT-PCR testu (ne staršího než 72 hodin)

Tedy alespoň antigenní test je nutné před cestou podstoupit. Při variantě PCR testu v Egyptě člověk po absolvování testu zamíří na hotel, na němž se může bez omezení pohybovat. Výsledek je vám oznámen (zpravidla delegátem) pouze v případě, že je pozitivní. Takový jedinec je umístěn do karantény. Pro účel karantény mají egyptské hotely vyčleněny k tomu určené pokoje. MZV ČR zdůrazňuje, že jeho možnosti ve věci pomoci směrem k nakaženému jsou omezené a že případná opatření jsou v kompetenci egyptských úřadů.

Doporučuji přečíst tento komentář od Silvy, která svoji zkušenost z listopadu 2020 s testováním na covid na letišti v Marsa Alam sepsala. Její slova potvrzuje i Míra v tomto příspěvku.

Pokud se necháte přesto otestovat až v Egyptě a vyjde vám pozitivní test, tak přímo dle slov místních delegátů:

„Když vám vyjde pozitivní test na letišti, dají vás do pokoje, po čtyřech dnech test zopakují a když vyjde negativně a zároveň nemáte příznaky, tak se můžete po hotelu začít normálně pohybovat.“

Ostatně to potvrdil i Roman.

Od 24. června 2021 platí výjimka pro cestující, u nichž uběhlo minimálně 14 dní od ukončení očkování, tedy 14 dní od aplikace druhé dávky. Tací cestující mohou vstoupit na území Egypta bez nutnosti PCR testu.

Místo toho se prokáží národním certifikátem s QR kódem, který je ke stažení na očkovacím portále Ministerstva zdravotnictví. Na základě něho budou vpuštěni na palubu letadla i na území Egypta.

Víza

Z důvodu turistických cest přímým letem k Rudému moři nebylo dočasně třeba vyřizovat egyptské vízum. Toto usnadnění vstupu bylo platné do 30. dubna 2021. Jeho cílem bylo za prvé alespoň částečně kompenzovat komplikace, které koronavirus v souvislosti se vstupem do Egypta vyvolal, a za druhé nalákat do země zpět turisty tím, že byli zbaveni nutnosti platit jinak standardní 25 dolarový poplatek za udělení víza. Tato vízová výjimka však nyní již neplatí.

Podmínky pro návrat zpět do ČR

Podmínky pro návrat z Egypta zpět do ČR se zpřísnily 5. února 2021.

Aktuálně platí následující:

Každý před vstupem do ČR musí vyplnit příjezdový formulář. Na letišti v Egyptě se musíte prokázat negativním výsledkem PCR testu ne starším než 72 hodin, popřípadě antigenním testem ne starším než 48 hodin. Bez toho nebudete odbaveni a nebudete vpuštěni na palubu letadla.

>>   Egypt (volné termíny): 8 dní s All Inclusive za 8 490 Kč   <<

Jinými slovy je nutné se nechat otestovat v Egyptě. Testování pro klienty cestovních kanceláří zajišťuje na místě delegát a probíhá typicky přímo ve vašem hotelu Na konkrétní ceny těchto testů se prosím informujte přímo u cest. kanceláře, neboť jejich ceny se liší. Standardně se pohybují v rozmezí od 25 do 45 dolarů. V případě PCR testu se vzorky typicky odesílají do laboratoří v Hurghadě a výsledek je vám oznámen druhý den.

Ti, kteří jsou v Egyptě individuálně, si buď domluví odběr vzorků na hotelu nebo využijí některého z odběrových míst.

Logicky se množí dotazy na to, co se děje, pokud vám tento test vyjde pozitivně. Pěkně to sepsala Veronika, která se do této situace dostala:

„… Dva dny před plánovaným odletem z dovolené v Marsa Alam části naší party vyšly pozitivní testy. Byli jsme přestěhování do izolačních pokojů, které hradí Egypt včetně stravy, která je Vám nošena 3x denně přímo na pokoj. Ostatní členové (negativní) mohli v plánovaném termínu odjet do ČR. Nám byly po 4 dnech udělány testy znova, kde výsledek byl negativní a my si mohli díky uzavřené pojistce od AXA zajistit odlet domů. … “ (celá zpráva od Veroniky je dole v diskuzi)

Doplňuji, že:

 • vyjít z izolačního pokoje je možné jen s nasazeným respirátorem a jen pro nákup základních potřeb (do lékárny apod.), nikoliv mezi lidi k bazénu nebo na pláž
 • test vám po čtyřech dnech přijdou udělat přímo na pokoj

Vzhledem ke skutečnosti, že Egypt dle MZ ČR patří mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy, další podmínky platí po návratu do ČR:

 • po návratu do ČR nastupujete automaticky do karantény
 • podstupujete další PCR test (nejdříve 5. den po vašem návratu z Egypta)
 • dále máte povinnost po dobu 14 dnů nosit respirátor (min. FFP2 / KN95) všude mimo domov

Výjimka z výše uvedeného platí zaprvé pro osoby, které Covid-19 prodělali, u nichž od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 14 dní a neuplynulo více jak 180 dní, zadruhé pro plně naočkované osoby.

Pokud patříte do jedné z těchto skupin, pak můžete PCR test v ČR po návratu z Egypta absolvovat ihned. Nemusíte tedy dodržovat 5 dní dlouhou samoizolaci.

Aktuální opatření v Egyptě

Co se týká samotného pobytu v Egyptě, je dobré vědět, jaká opatření tu jsou z důvodu zamezení šíření nemoci Covid-19 zavedena.

Aktuálně nejsou zavedeny žádné zákazy vycházení.

Hromadná doprava funguje, ve veřejných dopravních prostředcích jsou povinné roušky. Ty jsou povinné i ve všech uzavřených prostorách, povinnost se však netýká hostů v hotelech.

Hotely v Egyptě, které jsou otevřeny, fungují v režimu své 50% kapacity. Z toho důvodu jsou v některých resortech omezeny služby – typicky ve smyslu uzavření některých restaurací, zrušení zábavných programů, vypuštění některých bazénů, apod. Nošení roušek může být ve vnitřních prostorách hotelů vyžadováno. Hygienická opatření jsou přijata i ve vztahu ke stravování. Jídlo v některých resortech nebývá k dispozici formou standardních švédských stolů, nýbrž je servírováno.

Karanténa po příjezdu do země Čechům nehrozí, samozřejmě za předpokladu toho, že splní podmínky vstupu do Egypta, viz výše.

Lety z ČR

Přímá letecká spojení mezi ČR a Egyptem byly znovuobnoveny v říjnu 2020. Aktuálně Smartwings létá jak do Hurghady a Marsa Alam, tak do letoviska Sharm el Sheikh, a to nejen z Prahy, nýbrž i z Brna a Ostravy. Letecké spojení mezi Prahou a Hurghadou provozuje i egyptská společnost AirCairo.

Na závěr upozorňuji, že na základě opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky s platností od 25.2.2021 musí mít cestují po celou dobu, kterou stráví na palubě letadla, nasazen respirátor bez výdechového ventilu s minimální ochranou třídou odpovídající standardům FFP2 / KN95. Výjimku mají děti do 2 let (mohou cestovat bez ochrany dýchacích cest) a děti od 2 do 15 let, jimž postačuje jedna zdravotnická rouška. Dále od 5.3.2021 platí, jak již bylo výše zmíněno, že pro vstup na palubu letadel Smartwings je vyžadován minimálně antigenní test, a to ne starší než 48 hodin. Výjimku z nutnosti prokázat se negativním testem mají děti mladší 6 let, mají osoby, které v uplynulých 180 dnech Covid-19 prodělali a disponují lékařským potvrzením, a výjimku mají i osoby, které jsou naočkované (min. 22 dní a max. 90 dní od aplikace první dávky, popř. max. 9 měsíců od dávky druhé).

Dle výše uvedených dat se aktuálně jeví, že koronavirus v Egyptě je stabilizován. S cestou do a z Egypta je sice spojena řada výše uvedených opatření, na druhou stranu odměnou pro toho, kdo se rozhodne dovolenou v Egyptě v současné době absolvovat, budou poloprázdné hotely i pláže.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, test na koronavirus ne starší než 72 hodin můžu mít s sebou z ČR, nebo ho budou provádět v Egyptě bezprostředně po příletu? Opravdu jim bude stačit papír z ČR? Děkuji za info, Markéta

  • Dobrý den Markéto,

   ano, je to tak. Vstupní podmínkou je předložit doklad o absolvování testu s negativním výsledkem. Tedy ano, testování je potřeba podstoupit ještě před cestou. Výjimka platí pro děti do 6 let, ty PCR test mít nemusí. Nutnost mít test s sebou samozřejmě nevylučuje to, že vám test udělají i po příletu (jako se to děje nyní třeba v Řecku), ale nejsou mi známé případy, že by se tak po příletu do země dělo.

 • Odpovědět

  Ok, děkuji za odpověď. Ale jak by to bylo s výsledkem testu absolvovaného na letišti v Egyptě? Za jak dlouho se dozvím výsledek a kde na něj budu čekat? Ve svém hotelu/apartmánu/bytě aniž bych mohla jít ven, než se dozvím výsledek? děkuji za info, nemůžu ohledně podmínek nic najít…

  • Budete na něj čekat v hotelu, bohužel v tuhle chvíli toho nevím víc ani já… 🙁 Ale dle mě vám nikdo nebudete bránit v tom vyjít ven, jít na pláž apod. V každém případě z tohoto pohledu je lepší mít test hotový z ČR, byť ano, je pravda, že to vyjde výrazně dráž.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vím že teď není vhodná doba vycestovat, ale přeci jen.
  pokud by jsme se z rodinou rozhodli koncem řijna vycestovat do Egyptu, je tady ta možnost a pokud ano, co k tomu musíme splnit za podmínky.

  • Dobrý den Aleno,

   doba je taková jaká je, nicméně jak oba víme, v tuhle chvíli je situace u nás vůbec nejhorší. Tj. vycestovat někam mimo není zrovna špatný nápad. Jasně, jde především o cestu letadlem, kde jste v poměrně malém prostoru s dalšími lidmi, ale věřte, že vzduch v kabinách neproudí podélně, nýbrž vertikálně od stropu k podlaze, kde je hned nasáván a jde do filtrace. To jsem trochu odběhl… v každém případě, Egypt aktuálně možný je, od 3. října létá Air Cairo kadý týden z Prahy do Hurghady, lety Smartwings by měly být obnoveny v řádu dnů. Před týdnem se mluvilo o pátku, sobotě 17. října, nyní to vypadá, že se obnovení o týden posunulo, první let je naplánován na sobotu 23. října s tím, že by to mělo létat 5x týdně, jak do Hurghady, tak do Marsy. Jak to bude ve skutečnosti ale asi v tuhle chvíli ještě nikdo neví.

   Egypt požaduje při vstupu do země test, buď ho musíte mít s sebou nebo vám ho udělají na letišti za 30 dolarů (většinou to je zahrnuté v ceně zájezdu). Stejně tak musíte jít na test po návratu do ČR, ten pokud vím CK nehradí. O žádných dalších podmínkách nevím.

 • Odpovědět

  Dobrý den! Můžete mi prosím napsat jaká je situace v této době s povinnými testy? Stále platí test z ČR nebo se nechat otestovat v Egyptě? Jak postupovat v případě zájmu o test v ČR. Kolik se za něj platí když není indikován kvůli podezření na covid? Děkuji. Jana z královehradeckého kraje

  • Dobrý den Jano,

   ano, stále to tak je.

   Občan ČR v rámci cesty z ČR do Egypta potřebuje PCR test. Je nejlepší (byť dražší) ho podstoupit v ČR těsně před odletem, test nesmí být starší než 72 hodin v době příletu do Egypta. Udělají vám ho na kterémkoliv odběrovém místě pro samoplátce – na některých místech se musíte předem online objednávat, jinam můžete přijít bez objednání. Zároveň se liší i ceny, pohybují se cca od 1700 do 2000 Kč. Dejte pozor na to, že budete potřebovat nejen test, ale i vícejazyčné potvrzení o bezinfekčnosti, kterým v zahraničí doložíte svůj negativní výsledek. alternativně lze test podstoupit po příletu do Egypta přímo na letišti za 30 usd. Osobně to nedoporučuji, musíte pak zůstat v karanténě, dokud nebude znám výsledek. A v případě že by byl výsledek pozitivní, výrazně by vám to dovolenou zkomplikovalo.

   Po návratu zpět do ČR je třeba podstoupit test znova, kdo ho nepodstoupí, musí do 10 denní karantény.

   Snad jsem zodpověděl vše, pokud vás ještě něco zajímá, ptejte se.

 • Odpovědět

  dobrý den, zítra odlétám do marsa alam a chtěla jsem podniknout výlet do abu simbel. nevíte, jstli jsou památky otevřené a zda se výlet pořádají, děkuji

  • Dobrý den Míšo,

   pardon za trochu opožděnou reakci, které píšu v době, když už vy v Egyptě jste. Pokud vím, tak památník v Abu Simbel je otevřen. Na samotné pořádání výletů se prosím zeptejte přímo na místě (ve vašem hotelu, delegáta, … ), v tomhle neumím v tuto chvíli dát relevantní odpověd.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci 2021 chci s manželem letět do Marsa Alam do resortu Hilton Nubian. Vím, ze je brzy ptát se co bude, ale myslíte si, ze se v létě bude moct přiletět pouze s testem a nebo se testování zruší? A pokud se testovat bude a po příletu zpět do ČR se nebudeme chtít znovu otestovat, jak se hlídá karantena? A kde sdělím, ze nechci test a nastoupim raději 10dni karantenu? A poslední dotaz, jak to vypadá v resortu Hilton? Kapacita, stravování apod. Dekuji za odpovědi. Kovarova Š.

  • Dobrý den Šárko,

   otázka toho, jak to bude s testováním v rámci přeshraničního cestování za více než půl roku, je takové věštění z křišťálové koule. Já bych doporučoval počítat s tou horší variantou. Bude sice určitě snaho toto na léto uvolnit, ale dle mě to tak snadno nepůjde. Osobně jsem zatím v karanténě být nemusel, tj. nemám v této věci přesné informace. Podle mě nikomu nic hlásit nemusíte, na test po příjezdu zkrátka nejdete, a automaticky tak nastupujete do karantény. Pokud někdo má být v karanténě, myslím si, že by její dodržování mělo být pro danou osobu přirozené. Rozhodně není dobrý nápad ji porušovat, ať už kvůli vám (můžete si tím způsobit pěkné problémy) či vašemu okolí.

   Marsa Alam Nubian Resort je velmi pěkný hotel, jeden z nejkvalitnějších vůbec, které v Marsa Alam najdete. Ostatně je to jeden z těch, které doporučuji lidem v tomto průvodci výběrem hotelu. Hotel má cca 400 pokojů.

 • Odpovědět

  děkuji za odpověď, jsem zpátky v práci, Abu Simbel jsme absolvovali, paráda, úplně bez lidí. Ale museli jsme si zaplatit soukromý výlet pro 2 osoby autem s průvodcem, protože kvůli nedostatku turistů se koná pouze jedodenní výlet z marsa ne Asuán. Ale stálo to za to, doporučuji všem 🙂

  • Super, díky moc za zpětnou vazbu. Je dobře, že vám to všechno klaplo 🙂 … včetně toho Abu Simbel!

 • Odpovědět

  dobrý den,
  rád bych se zeptal, co přesně je myšleno vícejazyčným potvrzením o bezinfekčnosti (krom negativního výsledku COVID-testu) při vstupu do Egypta? Musí být přeložen i doklad o negativitě samotného testu? Děkuji za odpovědi

  • Dobrý den Marku,

   rozumějte tomu tak, že je potřeba mít s sebou papír, kterým se prokážete, že jste negativní. Tento doklad vám vystaví po absolvování testu – většinou se za to pár stovek připlácí. Je potřeba, aby to bylo při nejmenším v angličtině, aby tomu v zahraničí rozuměli. Dle mě se to automaticky vystavuje nejen v češtině, ale právě také v angličtině. V každém případě je dobré si toto předem pro jistotu ověřit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  doporučoval byste se otestovat na covid až v Egyptě, nebo v ČR, i když je to u nás mnohem dražší? Jsme čtyřčlenná rodina a ušetřili bychom skoro 5000 KČ.
  Děkuji za Vaší odpověď!

  • Dobrý den Lucie,

   tohle není jednoduchá otázka… budete-li mít negativní test s sebou, nečekají vás v Egyptě žádné komplikace. Budou-li vám ho dělat až v Egyptě, mohou potencionálně komplikace nastat (náhodou ho budete mít pozitivní a budete muset do karentény). Je to individuální, obecně se doporučuje si nechat udělat u nás, chápu ale finanční stránku. Být ve vašem případě, cítit se zdraví, nemít min týden před odletem do Egypta žádný rizikový kontakt a obecně se v týdnu před odjezdem co nejdůsledněji vyvarovávat veřejnosti, tak bych osobně raději ušetřil a nechal test až na Egypt.

   Odkáži vás ještě na čerstvou zkušenost týkající se právě této covidové problematiky, kterou sepsal Roman na stránce, kde se řeší především internet v Egyptě – jeho komentář najdete zde.

 • Odpovědět

  Dzobrý den,
  moc děkuji za odpověď. Chci se ještě zeptat. Fungují v Egyptě mobilní data, co mám zaplacené v paušálu v Česku, abych mohla v Egyptě ukázat stažený PCR test, nebo si musím zakoupit jejich simku?
  Děkuji!

  • Dobrý den Lucie,

   data, která máte zaplacená u nás v rámci paušálu a která fungují po celé EU, v Egyptě fungovat nebudou. Pokud to v telefonu povolíte, mobilní internet přijmete i na českou sim kartu, ovšem bude to za extra poplatek/poplatky dle vašeho operátora. A není to nic levného. Na jednorázové ukázání PCR testu to je dostačují, popřípadě bych doporučil si potvrzení do telefonu kompletně stáhnout. Tím pádem data nebudete potřebovat vůbec. Ovšem na běžné používání mobilního internetu rozhodně v Egyptě českou simku nepoužívejte. Vyšlo by vás to neúměrně draho. V takovém případě se jednoznačně vyplatí SIM egyptská.

 • Odpovědět

  Dobry den, v únoru letíme do Egypta a chci se zeptat, jestli stačí PCR test v mobilu, nebo musí být vytištěný. Děkuji

  • Dobrý den Petře, podle mého je dostačují, abyste měl potvrzení o negativním testu v mobilu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mám dotaz k testu na covid na letišti v Hurghadě. Pokud se necháme po příletu otestovat až na místě, musíme po příjezdu na hotel být zavření v karanténě na pokoji třeba tři dny, dokud nám nepřijdou výsledky testů, nebo se můžeme volně pohybovat v areálu hotelu ihned po příjezdu? Děkuji za info a zkušenosti, letíme 27.2.2021 do hotelu Three corners sunny beach Hurghada

  • Dobrý den Deniso,

   pokud vím, tak je to ve většině případů tak, že výsledek víte téměř ihned. Není to tedy tak, že byste na něj 3 dny čekali. Okáži vás ještě na zkušenosti, které sepsal Míra a také Roman v prosinci, kde zmiňovali, jak je to v případě, že vám výsledek vyjde pozitivní, prý se i s ním na pláž celkem bez problému dostane.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat do jaké doby si musím udělat test po příletu do Čech a kde? Děkuji.

  • Dobrý den Rudo,

   před návratem do ČR je třeba vyplnit formulář a následně po návratu do ČR si nechat udělat PCR test (pokud tedy nechcete nastoupit do 10 denní popříjezdové karantény). Test je nutné si udělat do 5 dnů. Je možné ho podstoupit kdekoliv, není nutné si ho nechávat dělat hned na letišti.

   Přidávám oficiální pasáž z ochranného opatření vydaného Ministerstvem zdravotnictví: „… a do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb…“

 • Odpovědět

  Dobrý den ,chtěla bych se zeptat jestli po karanténě, která mi skončila 16.1.2021 mohu vycestovat do Egyptu .Mám v mobilu potvrzeno že 6.1.2021 jsem byla pozitivní, takže mi 90.dní neudělají žádný test. Chtěla bych v únoru nebo v březnu odletět a nevím jestli mi zpráva v mobilu, popřípadě vytisknutá na papíře bude stačit. Děkuji

  • Dobrý den Iveto,

   chápu váš problém. Do Egypta určitě vycestovat můžete, ale test mít s sebou musíte buď z ČR nebo ho musíte podstoupit na místě v Egyptě ihned po příletu. To je podmínka, bez které to nepůjde.

   Popravdě nerozumím tomu, proč by vám neudělali test. Když si PCR test zaplatíte, nevidím důvod, proč by vám ho v ČR neudělali. A když by to náhodou přeci jen nešlo, udělají vám ho v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, zdravím Vás . Jsou otevřené městské pláže v Hurghádě? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Martino,

   pokud mám aktuální informace, tak by v tuhle chvíli již měly být otevřeny, mluvím tedy o veřejných městských plážích. Hotelové pláže jsou samozřejmě k dispozici hotelovým hostům bez omezení.

 • Odpovědět

  Dobrý den mám dotaz ohledně testu pro Egypt. Vím ze nesmí být starší než 72 hodin. Příklad test si udělám v pátek a do Egypta priletim v neděli cca v 6:00 ráno je to třetí den budou mi tento test akceptovat?
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Honzo,

   určitě ano. Budete-li si ho nechávat dělat v pátek, byť třeba už v 6:00 ráno. V neděli v 6:00 ráno to bude cca 48 hodin od testování, takže bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím, Egypt se řadí do zemí se středním nebo vysokým rizikem nakažení? Jde o to,že jsou rozdílné ochranné požadavky na turisty při cestě zpět do Čech.

  • Dobrý den Mílo,

   od 5.2., čili od tohoto pátku bude Egypt spadat do kategorie s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění. Viz. sdělení Ministerstva zdravotnictví z 1. února, ve kterém se píše: „…všechny členské státy Evropské unie a třetí země, které nejsou uvedeny v rámci tohoto sdělení, považují za země s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19.“ Podmínky pro vstup do Egypta toto nijak nemění, nově ovšem bude platit požadavek mít pro cestu do ČR z Egypta PCR test (ne starší než 48 hodin).

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,
  četla jsem v některých komentářích, že se doporučuje nechat si udělat PCR test raději u nás v ČR.Bohuzel , nyní jestli to dobře chápu, (nově)při návratu před odletem je nutný PCR test ještě v Egyptě.Da se na egyptské testování spolehnout?Neletime s cestovkou a neradi bychom tam uvízli, stále uvažujeme,jestli po této změně vůbec odcestovat.Dekuji za odpověď

  • Dobrý den Veroniko,

   ano, nová pravidla vztahující se na návrat zpět do ČR platí ode dnešního dne.

   Nechávat si dělat test v ČR (před odletem z ČR) dává smysl, protože pokud je člověk náhodou pozitivní, zjistí to ještě před odletem (a nikam neodletí, dovolenou odloží). Necháte-li test až na Egypt, zjistíte pozitivitu až v Egyptě a trávíte dovolenou v karanténě. To je hlavní důvod, proč je lepší mít test ještě před odletem.

   Co se týká návratu, nemyslím si, že by se nedalo na egyptské testování spolehnout. Tato povinnost bude platit pro všechny, jak pro lidi cestující s CK, tak pro individuální turisty. Nenechával bych se tím odradit, i vzhledem k ceně testů v Egyptě, které ve srovnání s ČR vychází celkem levně.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Nevím jestli budete schopen na můj dotaz odpovědět, protože se vztahuje spíše do právního vztahu s CK. Pokud odjíždím 27.2. do Eg a podmínky cestování se dle nařízení vlády od 5.2. změnily – povinný test PCR před návratem a CK vyžaduje jeho platbu (25 USD), považuji to za změnu obchodních podmínek a nevím jestli mohu od smlouvy bezplatně odstoupit. Nejde mi o peníze, ale spíše o obavu z nejistoty kvality testování v Eg, abychom se tak vyhnuli případnému umístění do karantény. Moc děkuji

  • Dobrý den,

   nejsem si jistý, zda toto lze považovat za změnu obchodních podmínek a s jistotou vám tedy na toto nejsem schopný odpovědět. Osobně bych o kvalitativní stránku věci neměl obavy. V Egyptě se testování na letištích (přilétávajících cestujících) rozběhlo v říjnu a nemám zprávy o tom, že by výsledky byly nějaké nepřesné nebo zavádějící. A tak jako tak budete podstupovat ještě test po návratu do ČR.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak to tedy bude fungovat, když k návratu zpět do ČR potřebuji test ne starší 48hod. Popridadne kde si ten test nechat udělat tak abysme se mohli vrátit zpět do ČR? A co když se prokáže pozitivita co se bude dít? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ondro,

   díky za dotazy. Mělo by to být tak, že testování před odletem zajistí váš delegát… a to ještě na hotelu, nikoliv na letišti. Pokud necestujete s cest. kanceláří, pak bych doporučil se nechat otestovat přímo na letišti. Pokud se prokážete pozitivita, tak se domnívám, že vůbec takový člověk nebude vpuštěn do letadla. Budete muset zůstat v Egyptě do doby, než test ukáže negativní výsledek. Tak je to již nyní nastaveno pro všechny cestující, kteří se rozhodnout (při cestě do Egypta) nechat se testovat až v Egyptě. Je-li takový vstupní test pozitivní, jsou umístěni na hotel do karantény a bez negativního testu do letadla nastoupit nemohou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, kde se mohu nechat otestovat při návratu do čr? V hotelu v Marsa alam požadovali cenu 80 dolarů za osobu. Vzhledem k tomu, že na letišti účtují 30 dolarů mi tato cena připadá přemrštěná. Nejsem tu přes CK. Martina

  • Dobrý den Martino,

   ano, ta cena, co říkáte, je poměrně vysoká. Podle mých dosavadních informací od lidí, kteří test před cestou zpět již absolvovali, platí lidé cestující s CK na hotelech za test v rozmezí od 25 do 45 usd (v závislosti na konkrétní kanceláři). Ano, pokud vím, tak lze podstoupit test na letišti i při cestě zpět – je potřeba si ohlídat, abyste výsledek měli včas.

 • Odpovědět

  Dobry den, chtěla bych se zeptat jak to funguje v Egyptě v případě, ze jsme den před odletem zjistili pozitivitu na Covid-19 a byli jsme přestěhováni na izolační pokoj. Jak dlouho tu musíme byt a po jak dlouhé době nás můžou zase testovat? Nikdo nám tu k tomuto nedokáže nic říct. ‍♀️ Co když nám budou testy vycházet dlouhodobě pozitivní? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Veroniko,

   dle mně dostupných informací další test podstupujete po 5 dnech. Ten i případné další testy si hradíte sami, cest. pojištění je nekryje, s jejich zajištěním by měl pomoci váš delegát. Bez negativního testu vás do letadla bohužel nepustí 🙁

 • Odpovědět

  Děkuji za rychlou odpověď. Naštěstí existuje jediná pojišťovna a to je AXA, která Vás na tyhle nepříjemnosti pojistí včetně všech výloh ubytování, léčba i na opětovné testy a náklady na letenku zpět domu. V tomhle je o nás perfektně postaráno. Jen jsme nevěděli, časové rozmezí.

  • Jasné! Ano, Axa je i dle mého názoru dobrá volba, sám ji dlouhodobě a opakovaně využívám.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vzhledem ke krátké době platnosti nových opatření při návratu z Egypta do ČR (mám na mysli nově negativní PCR test před cestou do ČR, tato skutečnost mne od cesty odrazuje) bych se ráda zeptala, zda máte informace o počtu případů, kdy turisté museli zůstat v karanténě jako covid pozitivní a nemohli se vrátit podle plánu domů. Jak by to bylo v případě, že je pozitivní např. jeden člen rodiny? Jak je to s pravděpodobností nákazy v hotelech v Marsa Alam? Děkuji za odpovědi.

  • Dobrý den,

   bohužel žádné takové informace nemám. Byl jsem v kontaktu s jedněmi lidmi, kteří právě před odletem zpět do ČR pozitivně testovaní byli, nemám ale informace o tom, jak to dopadlo, zda se jim již podařilo domů vrátit. Je to jednoduché, kdo má pozitivní test, tak do letadla nesmí, kdo má negativní test, tak do letadla může. Čili co se rodin týká, je to jen na jejich zvážení, zda se rozdělí nebo zda zůstanou všichni v Egyptě.

   V hotelech jsou dodržována nastavená hygienická opatření, fungují na 50% kapacity, vše se často desinfikujte, personál nosí roušky. Šance nákazy tam samozřejmě je, je ale minimální, měl-li bych to kvantifikovat, tak z mého pohledu se jedná o pravděpodobnost max. v řádu jednotkách nízkých procent.

   aktuálně se do Egypta létá několikrát týdně, v sobotu jsou operovány dokonce čtyři přímé lety z ČR v jeden den a letadla bývají plná téměř ze 100%. Z toho usuzuji, že mezi lidmi přílišné obavy z nějakých komplikací obecně nejsou.

 • Odpovědět

  Dobry den, přečetla jsem si obavy paní Radky a rozhodla jsem se Vám doplnit informace, které se týkají covid pozitivních turistu. Dva dny před plánovaným odletem z dovolené v Mars Alam části naši party vyšly pozitivní testy. Byli jsme přestěhování do izolačních pokojů, které hradí Egypt včetně stravy, která je Vám nošeno 3x denně přímo na pokoj. Ostatní členové ( negativní ) mohli v plánovaném termínu odjet do ČR. Nám byli po 4 dnech udělaný testy znovu, kde výsledek byl negativní a my si mohli díky uzavřené pojistce od AXA zajistit odlet domu. Letadla sice létají ve středu a v sobotu, ale ta naše byla ze 100% plna. Pojišťovna proto zajistila náš převoz taxíkem do 165 km vzdálené Hurgady a my mohli odletět druhy den pravé z již zmíněné Hurgady domu. Bez pojišťovny AXA Už nikdy necestuji. Takový servis jsem nikdy nezažila. A také musím zmínit náš Hotel Pickalbatros Sea Word ve kterém má jeho personál naprosto profesionální přístup a v ničem nebyl nikdy žádný problém. Přeji hezky den Veronika

  • Dobrý den Veroniko,

   moc díky za bližší sepsání vaší zkušenosti s pozitivním testem. Odkáži na váš příspěvek přímo v hlavním článku, protože jste tu zmínila velmi cenné informace. Jsem rád, že ve vašem případě vše nakonec dobře dopadlo a vy jste mohli po pár dnech odcestovat zpět domů do ČR.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  příští týden odlétáme do Marsa Slam. Dle nové vyhlášky musíme mít test již při vstupu do letadla. Jak je to v případě 5 letého dítěte. Je to podmíněné ukončením pátého roku nebo pátými narozeninami ( 6 mu bude až v říjnu). Děkuji

  • Dobrý den Moniko,

   dle mě dostupných informací by to mělo být tak, že výjimka se vztahuje na děti do 4,99 let. Máte dvě varianty:
   1. udělat mu jen antigenní test, který pro vstup do letadla postačuje, pro vstup do Egypta 5 leté dítě PCR test nepotřebuje.
   2. risknout to a jít na letiště bez testu, v případě že by vás náhodou nepustili, vždy je možné absolvovat antigenní test ve veřejné části terminálu (kde berou bez objednání).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  omlouvám se psala jsem Vám že jedu do Marsa Alam, ale je to Makadi Bay
  Hotel Sunrise Royal Makadi Resort & Spa. V termínu 7.4.-14.4.2021, píší, že wifi je tam na recepci zdarma.Ráda bych si i přesto u vás simku objednala.
  Děkuji

  • Dobrý den, moje reakci najdete v odpovědi na váš druhý dotaz na stránce o internetu v Egyptě. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Lukáši při cestě do Egypta stačí PCR v češtině nebo musí být i v angličtině. A musí být vytisknuty nebo může být i v mobilu. Děkuji za odpověď . Dáša

  • Dobrý den Dášo,

   vzhledem k tomu, že se jím prokazujete při vstupu do Egypta, je potřeba ho mít v angličtině. V diskuzi výše, popř. v komentářích jinde na webu, na které odkazuji přímo v článku, zazněly informace od lidí, že postačuje ukázat potvrzení v mobilu. Tzv. černé na bílém toto potvrzené nikde nemám, nedám tedy za to ruku do ohně, v každém případě v mobilu by to mělo stačit.

 • Odpovědět

  Do dobrý den, Lukáši, jsme již s manželem v důchodu a máme objednaný zájezd do Hurgady od 31.3. na 10 dní, váháme s manželem, jestli odletět nebo to odložit, bojím se nákazy v Egyptě a i testů PCR,poradte prosím, Děkuji Helena

  • Dobrý den Heleno,

   z mého pohledu je situace v Egyptě nyní lepší než u nás. Ano, nákaza samozřejmě i tak hrozí, ale tohoto rizika se zřejmě ještě dlouho nezbavíme. Výhodou tohoto období je fakt, že je v Egyptě méně lidí, hotely jedou na 50% kapacity, je méně lidí na plážích. Ne vždy se PCR testy v Egyptě dělají výtěrem z nosu, někdy jde o výtěr z krku, je otázka, co je méně nepříjemné, v každém případě je to otázka pár vteřin, i z mé vlastní zkušenosti vím, že není důvod se toho obávat. Víc vám poradit neumím, já osobně bych se aktuální situací nenechal odradit. Doporučuji mít akorát kvalitní cestovní pojištění, které vám pokryje případné výdaje spojené s odloženým odletem z Egypta zpět do ČR (v případě, že by vás náhodou testovali pozitivně).

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, děkuji za zprávu, mám ještě jeden dotaz, máme pojištění u Evropské pojištovny, je to dostačující nebo je lepší AXA, děkuji Helena

  • Dobrý den Heleno, já osobně (a psal jsem to myslím i výše) využívám vždy výhradně AXA assistance. Je potřeba ale říct, že jsem s nimi nikdy nic nepotřeboval řešit. Konkrétní služby a jejich podmínky jednotlivých pojišťoven v hlavě nemám, neumím to proto pro vás takto z hlavy posoudit. Vymýšlel bych si, což nechci. Pakliže máte cestovní pojištění u Evropské pojišťovny, neřešil bych, pokud to je ovšem pojištění, které jste kupovali spolu se samotným zájezdem, věnoval bych tomu být vámi pár minut času, aybyte věděla, co všechno za vás uhradí a co nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  chci se zeptat, jak je to s opatřeními v souvislosti s osobami, které jsou v 90ti denní lhůtě od pozitivního testu na covid19, když mám požadované potvrzení? Informace CK se rozcházejí. Je zde vyjímka při vstupu na palubu letadla tam i zpět, není povinná karanténa v ČR apod.? Děkuji.

  • Dobrý den Šárko,

   dle všech aktuálně platných nařízení pro osoby, které prodělali COVID-19 během posledních 90 dní (a od jejichž prvního pozitivního výsledku RT-PCR testu uběhlo minimálně 14 dní), platí následující:

   – pro vstup na palubu letadla (Smartwings / ČSA) postačí písemné lékařské potvrzení o prodělaném onemocnění (nejlépe v anglickém jazyce, spolu s razítkem a identifikačními údaji lékaře)
   – pro vstup na území ČR není třeba před příjezdem vyplnit příjezdový formulář ani podstoupit test (antigenní či PCR)
   – po vstupu na území ČR neplatí karanténa
   – po vstupu na území ČR platí povinnost nosit po dobu 14 dnů mimo domov respirátor

   Upozorňuji však, že pro vstup na území Egypta tak jako tak povinnosti podstoupit PCR test platí. Můžete ho však podstoupit po příletu do Egypta na nižší cenu, než na kterou by vás vyšel v ČR.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak je to prosim, když jsme po covidu, tudíž bychom měli mít 90 dní imunitu, ale můžeme být pozitivní. Musíme na test, nebo mít něco v ruce?
  Děkuji

  • Dobrý den, viz má odpověď o komentář výše 🙂 Děkuji.

 • Odpovědět

  Vážení bych se vám při těchto fasizujicich podmínkách na cestování mohl vy.rat!! Jenom debil bude sedět v letadle s nakaženým respirátorem 4hodky ! Jenom debil se nechá testovat nakaženými tyčkami bez jakýchkoliv certifikát a vyrobených kdovíkde a kdovikym!!!

  • Vážený anonyme, díky za váš názor, máte na něj právo. Jsem přesvědčen, že ho s vámi sdílí i řada jiných lidí. Ostatní jsou však opačného názoru. A právě pro ně je tato diskuze určena. Tak prosím příště ponechte prostor pro jejich dotazy. A upřímně, chcete-li slyšet můj vlastní názor, tak nějaké obavy z cestování, byť za současné komplikované situace, skutečně nejsou na místě. Ten, komu nevadí karanténa, kterou bude muset konkrétně po návratu z Egypta absolvovat, nemá s vycestováním žádný velký problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak to funguje po očkování proti Covid19 dvěmi dávkami?Jsou nutné PCR testy?Jak je to momentálně s testováním před cestou zpět do ČR?Něco jsem četla na Seznamu,že by se nemělo testovat…Děkuji

  • Dobrý den Jitko,

   v tuhle chvíli pokud vím neplatí žádné výjimky pro lidi, kteří jsou proti covidu očkování. Výjimky platí akorát pro lidi, kteří Covid již prodělali. Problematika očkovacích pasů je v řešení, řeší se to na evropské úrovni, ale zatím to žádný výsledek nemá. A až bude mít, je otázkou, zda to bude platit i pro cesty do Egypta. Tj. ano, aktuálně je PCR test ke vstupu do Egypta nutný.

   Ano, soud v minulém týdnu zrušil opatření, které nařizovalo povinnost podstoupit PCR test v Egyptě před cestou zpět do ČR. Nová pravidla by měla platit od pondělí 5.4. Měl by stačit antigenní test před nástupem do letadla.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  Nevím zda mne dokážete poradit. Koncem Dubna odlétáme s manželkou do Egypta- Marsa Alam. Chtěl bych vás poprosit, jak je to nyní s návratem do ČR. Vím že před odletem do ČR musíme mít PCR test. Musíme po návratu do samo izolace nebo karantény? Četl jsem někde že musíme po návratu nejdříve 5dní podstoupit další PCR test ale do té doby také karanténa? A ještě vás prosím pokud budeme muset po příletu do karantény, jak se to řeší? Vystavuje ji lékař jako neschopenku? To se totiž nemohu nikde dopátrat a třeba budete mít nějaké informace, které ohledně této problematiky nemohu najít. Mnohokrát děkuji za odpověď .

  • Dobrý den Romane,

   ačkoliv minulý týden soud vytkl a zrušil onu povinnost mít před návratem do ČR z velmi rizikové země (kam spadá i Egypt) negativní PCR test, Ministerstvo zdravotnictví tuto povinnost ponechalo i v nově vydaném ochranném opatřením, jež platí od dnešního dne. Tedy ano, pro návrat musíte mít negativní PCR test, po návratu jdete do samoizolace a nejdříve po pěti dnech podstupujete další PCR test, který, je-li negativní, pro vás bude znamenat, že budete moci karanténu ukončit.

   Co se týká neschopenek, resp. jejich vystavování, ano doporučuji se zeptat praktického lékaře. Sám to na 100% nevím, jaký je správný postup.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chci se zeptat jak je to s PCR testy, když jsme očkovaní proti Covidu 19 a máme potvrzení o očkování ? Je potřeba i tak postoupit PCR testy?
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ivano,

   egyptská strana v tuto chvíli vyžaduje pro vstup do Egypta PCR testy od všech, výjimku mají akorát děti do 6 let, kteří jsou vpouštěny do země i bez testů. Jinými slovy ano, PCR test potřebujete (lze předpokládat, že se to časem změní, alespoň v tuto chvíli to tak ale platí).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  Chtěla bych se Vás zeptat. Jsem po covidu a ještě v 90 denní ochranné době. Jaké jsou podmínky pro vycestovaní a návrat z Egypta do ČR. Musím mít PCR testy a při cestě zpět v ČR karanténu. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Jano,

   pro vycestování do Egypta budete tak jako tak potřebovat PCR test (požadavek egyptské strany). Pro návrat do ČR, jste v 90 denní lhůtě a budete-li mít s sebou písemné lékařské potvrzení, tak povinnost mít test pro návrat do ČR pro vás neplatí. Neplatí ani karanténa nebo nutnost se hlásit českým úřadům vyplněním příjezdového formuláře. Viz aktuálně platné ochranné opatření vydané Ministerstvem zdravotnictví 3. dubna.

 • Odpovědět

  dobrý den, chtěla jsem se zeptat je potřeba v Egyptě před nástupem do letadla PCR test nebo antigenní?

  • Dobrý den Pavlo,

   je potřeba potvrzení o negativním PCR testu (na základě nařízení našeho Ministerstva zdravotnictví).

 • Odpovědět

  dobrý den, chtěl jsem se zeptat co si mám představovat pod větou :
  – v případě nákazy v Egyptě, je takový pobyt placen Eg. státem
  / tj pobyt v hotelu po dobu karantény ? pobyt v nemocnici po dobu léčky ? /

  • Dobrý den Zbyšku,

   je tím myšlený pobyt v hotelu po dobu případné izolace na pokoji. Nikoliv pobyt v nemocnici.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme do Hurghady už příští týden a zatím nevím, jestli letět jen s antigen. testem (ten nemusí být v angličtině ? ) a na letišti v Hurghadě si nechat udělat PCR testy ( údajně zdarma), nebo raději PCR test už od nás ? Co mi poradíte ? Děkuji Jana

  • Dobrý den Jano,

   antigen být v angličtině nutně nemusí, slouží totiž k tomu, aby vás pustili v Praze do letadla. V Egyptě vás na něj ptát nebudou. V Egyptě chtějí PCR test. Nevím o tom, že by testy byly zdarma. Standardně jsou za 25 dolarů. Nebylo to spíš myšleno tak, že to za vás uhradí cestovka? Resp. že to pokryjí z ceny zájezdu? V každém případě je na každém, aby si porovnal vyšší cenu, kterou za PCR testy zaplatí v ČR s rizikem toho, že vám vyjde PCR v Egyptě pozitivně a budete muset být izolování na pokoji. Na druhou stranu budete mít negativní antigen – e tedy velmi pravděpodobné, že i PCR vám vyjde negativně (ať už v ČR nebo v Egyptě).

 • Odpovědět

  Přilel jsem z Egypta se splněním všech podmínek pro něj, jsem 21 dní po druhém očkování. Musím prodělat 5 denní karanténu a po ní placený test?

  • Dobrý den Karle,

   ano, správně byste karanténu měl dodržet. Ostatně určitě jste totiž vyplňoval příjezdový formulář při cestě do ČR, tj. úřady o vás ví, že jste přicestoval z Egypta. Pokud byste izolaci nedodržel a náhodou by se na to přišlo, měl byste akorát problémy. Ano, PCR test po 5. dni karantény, kterým izolace končí.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Prosím o informaci ohledně nošeních roušek v hotelu u bazénu.Jakou formou probíhá strava All inclusive v Egyptě.Děkuji.

  • Dobrý den Milane,

   roušky nejsou u bazénů povinné a hosté je nenosí. Povinné jsou pro hotelový personál. Co se týká All Inclusive, tak aktuálně jsou většinou jídla z důvodu covidu servírována. Člověk si samozřejmě může vybrat, ale jídlo si na talíř sám nenandává. Záleží ale na konkrétním hotelu, existují výjimky. A jinak je typicky na plážích k dispozici bar / občerstvení, které je otevřené celý den.

 • Odpovědět

  Dobry den mam specificky dotaz.V zari 2021 letim do egypta pokud bychom se nechali naockovat v cr uznava toto i egypt a nemusite se nechat testovat ani tam a ni zpet do cr.A este jeden dotaz pokud ma dcera ktere je 14 let a ma priznany 2 stupen zdravotni postizenosti je vyjmuta z testovani tam myslim do egypta a i zpet do cr.Kdyz s ni budou cestovat dospeli ktery budou negativni.A jak se delaji testy v egypte myslim PCR dela se to ze slin nebo z nosu dekuji za info

  • Dobrý den,

   je předčasné odhadovat, jaké podmínky vstupu do Egypta a návratu do ČR budou platit v září. Aktuálně PCR test pro vstup do Egypta potřebujete, a to nehledě na to, zda jste očkovaní, či nikoliv. Je to požadavek egyptské strany. Výjimku z testování mají, pokud vím, pouze děti (děti do 6 let), o výjimkách pro postižené nevím. Na druhou stanou tím nechci 100% tvrdit, že nic takového neexistuje.

 • Odpovědět

  8.6.2021 budu mit druhou davku vakcinu proti kovid. 12.6.letim do Egipta musim na test na letisku dekuji

  • Dobrý den Milane, ano, musíte. Egypt zatím očkování nijak nereflektuje a od všech při vstupu požaduje negativní PCR test.

 • Odpovědět

  Mohl byste mi prosím sdělit,co potřebuji na vstup a výstup v Sharm el Sheiku,pokud jsem očkovaná.
  S díky Helena

  • Dobrý den Heleno,

   pro vstup PCR test, pro cestu zpět minimálně test antigenní, bez něho vás do letadla nepustí. Očkování na těchto podmínkách nic nemění.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Prosim o rafu. Pokud poletíme jen s antigennim testem a necháme si udělat na letišti ( na náklady cest. kanceláře) PCR test, za jak dlouho se obvykle klienti dozví výsledek? A kde se jej dozví? Čekají na letišti, nebo čekají ve svém pokoji v resortu? Mohou se po něm volně pohybovat ( protože mají neg.antigen)? Pokud se nakazíme v Egyptě, po kolika dnech od pozitivního testu (před odletem do ČR) mohu odcestovat? Co když je po 4 dnech test stále pozitivní, nebo i po 10 dnech , děkuji za zprávu

  • Dobrý den Růženo,

   v případě testu PCR po příletu do Egypta jste o výsledku informování pouze v případě, že je pozitivní. Pokud je negativní, nebudou vám psát / volat. Jinými slovy se můžete po hotelu volně pohybovat, v případě, že by vám druhý den oznámili, že jste byla testována pozitivně, šla byste do karantény.

   Co se týká návratu – do letadla vás pustí až v momentě, kdy vám test vyjde negativně. Pokud první PCR test před odletem vyjde pozitivně, jdete opět do karantény, pátý den se PCR test opakuje, pokud je negativní, tak můžete odcestovat domů. Pokud je pozitivní, musíte čekat dále.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,chtěl jsem se zeptat:Je pravda, že když klientovi výjde pozitivní test na covid-19 v Egyptě před cestou zpátky do Čech,musí jít do 10 denní karantény v hotelu?Bylo mi to řečeno od Evropské pojišťovny. Bylo vždy,co vím 5 dní karantény v hotelu a pak test na covid,pokud vyšel negativní,mohl odjet a prý když je pár a jeden z nich je pozitivní a druhý negativní,tak ten pozitivní zůstává na hotelu v karanténě a ten druhý negativní musí odjet a nemůže zůstat na hotelu s pozitivním partnerem?Děkuji za odpověď.Jirka

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,
  ráda bych vás poprosila o zhodnocení covid situace a podmínek pro turisty v Egyptě. Máme letět koncem června do hotelu Amarina Abu Soma resort – máte nějaké zkušenosti nebo ohlasy na tento hotel a oblast Egypta, ve které se nachází – Safaga, moře, služby …
  Nevíte je nějaká šance na jednodušší vstup do Egypta a naopak návrat do Čr – Egypt je zatím pořád naším ministerstvem řazen mezi velmi nebezpečné země
  Jak to tedy v tuto dobu, prosim, v Egyptě vypadá, je to bezpečné? Je případně něco, co bychom měli před dovolenou v Egyptě vědět, na co si dát pozor – chystáme se ram poprvé.
  Moc předem děkuji za Vaši reakci. Lucie

  • Dobrý den Lucie,

   co se týká jednodušší vstupu do Egypta, popřípadě návratu zpět do ČR, jsem aktuálně v tomto ohledu skeptický. V posledních týdnech totiž nově zachycené případy v Egyptě opět rostou, nikoliv exponenciálně, ale zkrátka se zvedají. Ostatní země tak budou pravděpodobně i nadále opatrné a testy / karanténu při návratu vyžadovat budou.

   Situace v hotelech je z hlediska covidu dobrá. Když se náhodou nějaký případ objeví, je daný člověk izolován v pokoji a nemám informace o tom, že by se v posledních týdnech v některém z hotelů nákaza rychle mezi hosty rozšířila. Amarina Abu Soma je pěkný menší hotel, čistý a nový, byl otevřen před dvěma lety. Všude je k dispozici dezinfekce, personál má roušky, příjemný je i fakt, že testování pro návrat zpět do ČR se provádí přímo v hotelu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, děkuji za informace. Co se týče hotelu, za vás tedy na Egypt dobrá volba? A moře? Je zde opravdu pozvolný vstup a alespoň něco málo je k vidění pod vidou?
  Vím, že situace se velmi rychle mění, ale je tedy za vás lépe v této době zvolit pro dovolenou jinou destinaci, příoadně na co si dát pozor pokud tedy i přes všechna tato omezení zvolíme Amarinu?
  Ještě bych vás poprosila, jak moc je dostupný internet – wifi, data – jak toto řešit a jakou měnu mít s sebou? Předem děkuji Lucie

 • Odpovědět

  Dobrý den,prosím nevíte proč se nelétá z Prahy do Sharm? popřípadě kdy se začne létat? Děkuji za odpověď.Martina

  • Dobrý den Martino,

   koukám se vám na to, ale ano se ve skutečnosti již do Sharm el Sheikhu letá. Aktuálně je to jednou týdně, je to let QS2578 s odletem z Prahy vždy ve čtvrtek hned po půlnoci v 00:35. Třeba včera letělo 150 lidí. Jedná se o charterový let pro Blue Style a Exim Tours. To je možná důvod, proč let nemůžete najít. Mrkněte na nabídku těchto dvou cest. kanceláří – určitě u nich pobyty v Sharmu najdete.

 • Odpovědět

  zdravím v neděli RANO odletam do egypta KDY NEJLEPE UDĚLAT TEST aby byl platny dekuji

  • Dobrý den, doporučuji na test jít v pátek odpoledne / večer. V sobotu budete mít výsledek a v neděli brzy ráno letíte. Ano, je dobré, aby potvrzení bylo v angličtině. Většinou jsou ty potvrzení vícejazyčná a angličtina tam vždy figuruje, takže toto není problém.

 • Odpovědět

  musí byt test PCR v anglištině do egypta

  • viz moje odpověď na váš první dotaz 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  23.6.odlétáme do Marsa Alam a chci se zeptat jaké je nyní situace v Egyptě ohledně Covid 19.Děkuji

  • Dobrý den Václave,

   z hlediska počtu nově zachycených případů se nyní zdá, že má třetí vlna po kulminaci, je identifikováno cca 1 100 případů za den (v celé zemi). Situace v hotelech je klidná, ostatně všichni hosté jsou otestovaní a personál by měl nosit roušky. Zcela upřímně řečeno nemám v poslední době žádné informace o tom, že by mu vyšel pcr test v Egyptě pozitivně a nemohl odletět domů. Neříkám, že se to neděje, ale budou to pravděpodobně ojedinělé případy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jak je to prosím v současné době s karanténou po příletu,když jsme prodělali covid.
  Vím, že do 90 dnů po covidu nemusela být po příletu z Egypta karanténa a test.
  Platí nyní i pro Egypt změna na 180 dní po covidu ? Děkuji.

  • Dobrý den Romano,

   dle aktuálně platného nařízení MZČR (ochranné opatření z 15.5. platné do odvolání) platí právě oněch 90 dní – je to platné i pro země s velmi vysokým rizikem nákazy, kam Egypt spadá. Toto ochranné opatření zatím nebylo nahrazeno novou verzí, tedy žádná změna v tomto duchu aktuálně neplatí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pokud jedeme do Egypta ve dvojici a jednomu z nás by vyšel při návratu test pozitivní, zůstávají v Egyptě oba? Nebo se jeden vrací a druhý musí zůstat sám? Neradi bychom se s přítelkyní rozdělili. Děkuji za info.

  • Dobrý den Martine, je to tak, že ten, komu vyjde test negativně se může vrátit (i v případě, který popisujete). Na druhou stranu vás nikdo nemůže nutit k tomu, abyste se rozdělovali. Ovšem pak se vystavujete teoretickému riziku, že test po pár dnech vyjde pozitivní i tomu, komu vyšel zprvu negativně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jedeme do Hurghady 31.7.2021,to už budeme plně naočkovaní.nemáte nějaké zprávy že by se nás po příjezdu netýkala 5-ti denní karanténa,popřípadě jak bude egyptská strana přistupovat k očkovaným turistům.Děkuji za info.

  • Dobrý den Martine,

   bohužel žádné „zákulisní“ informace v tomto ohledu nemám. Egypt je zařazen mezi tmavě červené země, dokud tomu tak stále bude, tak z největší pravděpodobností žádné velké úlevy pro plně naočkované osoby čekat nelze. proto bych ve vašem případě s nějakým „rozvolněním“ v tomto ohledu raději nepočítal.

 • Odpovědět

  Dobry den. Pokud jsme očkovany, musime po příletu z Egypta do povine 5ti dění karantény? Děkuji

  • Dobrý den Kateřino, v případě návratu z Egypta platí povinnost 5 dní dlouhé izolace i pro naočkované osoby.

 • Odpovědět

  Dobrý den,možná jste jediný kdo mi může odpovědět po pravdě.23.6.2021 máme odlétat do Marsa Alam HotelMagic Tulip ale dnes jsem se náhodou dozvěděl ze soc.sítí že hotel je uzavřen.Naše Ck Blu style ale tvrdí že o ničem neví.Tak se Vás prosím ptám zda nevíte něco konkrétního o tomto hotelu.Moc děkuji za odpověď.
  Valenta

  • Dobrý den Václave,

   pardon, že jsem se k vašemu dotazu dostal až nyní. Je sice pravda, že hotel Magic Tulip byl zavřený, nicméně aktuálně je již hotel normálně otevřený. Nyní jsem si sám prověřoval. Nemusíte mít proto žádné obavy. Nezbývá než popřát hezkou dovolenou a pokud byste náhodou uvažoval o koupi egyptské datové sim karty, dejte vědět, rád ji pro vás tak jako pro řadu dalších před vámi zařídím. Viz internet v Egyptě. Mějte se fajn.

 • Odpovědět

  Dobrý den dne 18.6. 2021 jsem dostala mail od CK Fischer, se kterou jedeme na dovolenou do Marsa Alam, kde nás informovali, že nyní platí, že pokud jsme očkovaní tak karanténu podstupovat nemusíme. Jen si musíme po příletu udělat PCR test. Jak to, prosím, tedy je?
  Vím, že se na toto ptala již p. Kateřina dne 13.6., ale dostala jinou odpověď než já.
  Velmi dekuji
  Katka

  • Dobrý den Katko,

   ano, máte pravdu. Nové opatření, které platí od pondělí 21.6., umožnuje příjezd plně naočkovaným osobám (které mají očkování ukončené alespoň 14 dnů) bez následné 5 denní samoizolace. Na PCR test tací mohou jít hned po příletu z Egypta.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat jestli při návratu z Egypta musím absolvovat PCR nebo AG test.
  Myslím ještě před odletem. Když jsem plně naočkovaný a uběhlo 14 dní.
  Jde mi o datum 9.7.2021 a pozdější.
  Pokaždé se dočtu něco jiného ,tak bych poprosil Vás jestli k tomu nemáte nějaké info.
  Děkuji Martin

  • Dobrý den Martine,

   dle oficiálních informací to od 9.7. bude tak, že plně naočkovaný člověk nebude muset na test po návratu do ČR (nyní na něj musí) a nebude muset nastupovat do 5 dní dlouhé samoizolace (nemusí do ni ani nyní). Testování v Egyptě zůstane povinné (v případě návratu hromadnou dopravou, což z Egypta ani jinak nejde), platí (a platit pravděpodobně bude) povinnost PCR testu (max. 72 hodin) nebo Antigenního testu (max. 48 hodin).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Mám ještě jeden dotaz. Jedu na konci července do Hurghády, myslíte že Egypt dopadne stejně jako Tunis? Že nám ho taky zavřou? Jat to sleduji tak se tam situace s covidem vyvíjí celkem slibně.

  • Dobrý den,

   dle mého názoru zařazení Egypta mezi tzv. „černé“ země, nehrozí. Alespoň tomu nenasvědčují oficiální data nakažených, které mají klesající tendenci. Na rozhodnutí vlády má ale určitě vliv i to, jaké počty nakažených se z Egypta v těchto dnech vrací. Tato čísla veřejná ale bohužel nejsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda Egypt uznává i PCR testy z krku, dcera při výtěru z nosu krvácí, tak jestli by mohla mít tento.
  Děkuji
  Martina

  • Dobrý den Martino,

   pokud hovoříme o PCR testu, který je nutný ke vstupu do Egypta, tak ano. Akceptovaný bude jakýkoliv PCR test s negativním výsledkem, jakým způsobem byl PCR test proveden nikdo neřeší a nikdo zkoumat nebude. Buďte bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat , jestli musíme mít PCR test, při vztupu na palubu letadla společnosti Smartwings, když jsme plně očkovaní .( Druhá dávka před měsícem). Letíme do Egypta 24.7.2021 Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Jano, nikoliv, PCR test mít pro vstup na palubu letadla Smartwings nemusíte, celkem nově nemusíte mít ani antigenní test. SmartWings to v tuhle chvíli nevyžadují. Tedy pokud jste plně očkovaní a máte alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky, nepotřebujete k cestě žádný test.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v cestovní kanceláři nám bylo řečeno že stačí antigenni test je to tak? Děkuji.

  • Dobrý den Ondro,

   pokud máte na mysli cestu do Egypta, tak pro vstup do Egypta je nutný PCR test, nemusí ho mít akorát osoby, které jsou min. 14 dní po druhé dávce očkování. Pokud máte na mysli cestu z Egypta do ČR, pak ano, pak v Egyptě stačí antigenní test (a následně v ČR PCR test 5. až 14. den po návratu).

 • Odpovědět

  Dobrý den,když odlétám z Egypta do České republiky,musím vyplnit formulář. Musí být pouze elektronický nebo může být i vytisteny?A musí být ještě před vstupem do letadla nebo až v České republice?Dekuji

  • Dobrý Jarmilo, příletový formulář se vyplňuje na adrese plf.uzis.cz – tzn. vyplnění jen elektronicky, formulář odešlete, následně přijde potvrzení s QR kódem do e-mailu. Toto potvrzení s QR kódem doporučuji mít s sebou, ať už v elektronické verzi na telefonu nebo vytisknuté na papíře. Tzn. za mě doporučuji formulář vyplnit před odletem z Egypta, popř. ještě před odletem do Egypta.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  letíme1.8.2021 do Marsa Alam,mám zájem o sim karty,prosím ozvěte se mi.
  Přeji hezký den

  • Dobrý den Ivo, rád vám karty zařídím a postarám se o to, aby s nimi bylo vše v pořádku. Podrobné informace budete mít v e-mailu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 31.7. letím do Hurghady a i když jsem již v březnu řádně očkovaná, musím mít PCR test-včera jsem to někde četla v příspěvku slečny, která se vrátila z Egypta. Sice se píše, že to není nutné, ale na letišti v Hurghadě to prý vyžadují.Co ještě musím mít s sebou, můžete mi prosím poradit ? Děkuji

  • Dobrý den Hano, od 24.6. Egypt umožňuje vstup plně naočkovaným osobám (14 dní po druhé dávce) bez nutnosti jakéhokoliv testu. Jediné, co potřebujete, je mít vyplněný vstupní formulář (najdete ho např. zde). Test potřebujete pro cestu zpět, ten je nutné podstoupit v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Reaguji na předchozí dotaz paní Hany.
  Myslím si že pro plně očkované neplatí testy před odletem z Egypta.
  Možná se pletu já letím taktéž 31.7 a moje info z mzčr je toto:
  Děkuji Martin

  Od 9.7.2021 došlo ke změně pravidel při návratu do ČR pro:

  očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19, bez nutnosti testů, pouze s příjezdovým formulářem,

 • Odpovědět

  Dobrý den musím jít po příjezdu z egypta na testy když jsem plně očkovaní ? dekuji

  • Dobrý den Lukáši, nikoliv, aktuálně očkované osoby na testy po příjezdu z Egypta nemusí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,máme dokončené očkování ,potřebuji test na cestu zpet do ČR,poletíme z Marsa Alam,mužete mi prosím poradit?Děkuji Daniela.

  • Dobrý den Danielo,
   ne, nově od 9.7. test pro návrat do ČR potřebovat nebudete. Ten by byl potřeba pouze pokud by to vyžadovala letecká společnost. Pokud letíte se Smartwings, tak žádný takový požadavek není.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,ješte jednou děkuji za odpověd.D

 • Odpovědět

  Dobrý den, druhý týden v říjnu odlétáme do Egypta, potřebujeme do letadla, vstupu do Egypta a odletu zpět nějaké testy a musíme v ČR do karantény když jsme oba očkovaní, děkuji za odpověd

  • Dobrý den Zdeňku, dle aktuálních pravidel (máte-li min. 14 dní po druhé dávce), žádné testy nepotřebujete ani jedním směrem. Musíte akorát vyplnit příjezdové formuláře (do Egypta i do ČR).

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak velké je prosím podle Vás riziko cestovat v polovině srpna do Egypta s malými dětmi 3,5 roku a 5,5 let? S manželem jsme nyní oba 3 týdny po druhé dávce očkování. Je to skutečně tak, že nyní není potřeba (v našem případě) jakýkoliv test při cestě tam ani zpět? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Jitko, je to tak, ve vašem případě za aktuálně platných pravidel žádné testy nepotřebujete. Ani pro cestu tam, ani pro cestu zpět či po návratu do ČR. Znám případy, kdy se lidé v Egyptě nakazili a kdy nemohli odcestovat zpět do ČR (a tím pádem byli nuceni setrvat klidně i 10 dní v samoizolaci na pokoji). Ale jak říkám, vás testovat nikdo nebude, tedy i kdyby náhodou jste s nějakou nákazou přišli do kontaktu, pravděpodobně u vás nebude v Egyptě odhalena.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši, moc děkuji za odpověď. Mohla bych Vás ještě požádat o tip na výběr hotelového komplexu, který je vhodný pro malé děti (3,5 a 5,5) , má bezva pláž a také prima aquapark, zároveň kde se nemusíme bát, že by v hotelu a na pokoji nebylo čisto… Vybírat 4* nebo raději 5* ? Moc děkuji!

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, 9.9.2021 přilétáme do České republiky z Egypta. Nejsem očkovaná. Je nutná karanténa ?
  Děkuji

  • Dobrý den Lenko, ano, budete muset (nebo aspoň byste měla) nastoupit 5 denní izolace.

 • Odpovědět

  Kde seženu odjezdove a příjezdové formuláře do Egypta. Délka pobytu 31.8.az14.9. Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den 2.5 chceme letět do Egypta musíme si udělat testy když jsme prodělala před měsícem covid?dekuji

  • Dobrý den Kateřino, pokud jste očkovaná, tak nikoliv. Pokud očkovaná nejste, tak ano, test si udělat musíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den – odlétám do Egypta 19.5. – jsem dvakrát očkovaná druhé 16.6.2021 musím mít PCR test nebo stačí antigenní – děkuji za urychlenou odpověď Věra

  • Dobrý den Věro, jste očkovaná 2x, takže žádný test nepotřebujete.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jsem 2x očkovaná, ale certifikát již nemám platný. Musím mít PCR test? Děkuji

  • Dobrý den Petro, nemusíte. Egypt aktuálně nemá omezenou platnost očkovacího certifikátu, to znamená, že vaše očkování v Egyptě bude platit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Letíme v červenci s rodinou do Egypta.Jsme očkovaní,ale naše dítě 13 let očkované není.Nemáte prosím nějaké signály že Egypt v tuto dobu nebude vyžadovat PCR test pro neočkované.A jaká je nyní covidová situace v Egyptě?
  Děkuji Martin

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Hotel BM Beach, Ras al Khaimah, Emiráty

Emiráty (-56%): dovolená (7 dní) s polopenzí v Ras al Khaimah za 12 290 Kč

Hotel Gemma Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-48%): dovolená (8 dní) v 5* resortu v Marsa Alam za 7 750 Kč

Hotel Fantazia, Marsa Alam, Egypt

Egypt: 5* hotel v Marsa Alam s All Inclusive za 8 590 Kč

Hotel Melia Fuerteventura, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: perfektní 4* hotel u TOP pláže Sotavento za 13 480 Kč

Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.