Koronavirus v Egyptě

Stejně tak jako v jiných státech i koronavirus v Egyptě má tvrdý dopad na tamní turistický ruch. A zatímco jiné destinace jsou s ohledem na onemocnění Covid-19 v médiích opakovaně skloňovány, aktuální informace o koronaviru v Egyptě jsou útržkovité nebo chybí úplně.

Cílem tohoto článku je aktuální situaci v Egyptě sledovat a veškeré podstatné informace o koronaviru v Egyptě soustředit na jedno místo.

Počet případů | Cestování do Egypta | Podmínky vstupu | Aktuální opatření | Lety z ČR

 

Poslední aktualizace proběhla 22. listopadu 2020.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Počet případů

Koronavirus, resp. jím způsobený průběh epidemie se v průběhu července a srpna začal zmírňovat. Od srpna je situace stabilní, byť v průběhu listopadu se reportované počty nově nakažených začaly opět mírně zvyšovat.

K 24. srpnu 2020 Egypt reportuje celkem 97 340 případů pozitivních na Covid-19 a z toho 5 262 úmrtí. K 7. září 2020 celkem 99 863 případů, z toho 5 530 úmrtí.

Ke 22. listopadu 2020 Egypt reportuje celkem 112 676 případů, z toho 6 535 úmrtí.

V srpnu i na začátku září činil průměrný přírůstek nově nemocných cca 110 až 220 lidí za den. To bylo výrazně méně než v červnu 2020, kdy bylo za den identifikováno i 1 700 nových případů. Pozitivní trend z konce léta pokračoval do přelomu října a listopadu. V listopadu počty denních přírůstků totiž začaly mírně narůstat, a tak v posledních dnech bývá zaznamenáno mezi 300 až 350 nových případů denně.

Viz graf denních přírůstků:

Egypt koronavirus

Egypt byl na začátku pandemie nařčen z toho, že počty nakažených zkresluje. Informace o nepřesných datech zazněly v mnohých světových denících včetně britského The Guardian nebo amerického The New York Times. Egyptské ministerstvo zdravotnictví toto odmítlo. Později však vyšel věděcký článek přímo z egyptských zdrojů, jehož přispěvatel byl mimo jiné i sám egyptský ministr zdravotnictví, a který přiznává, že k určitým zkreslením mohlo na začátku koronavirové krize dojít.

Na základě aktuálně dostupných dat zůstává aktuální situace v Egyptě stabilizovaná. Zatímco v Evropě v průběhu října i listopadu počty nakažených strmě stoupaly, čísla v Egyptě se tuto druhou vlnu zatím příliš nereflektují. To je jedním z důvodů proto, proč Egypt začal přistupovat ke krokům, jejichž cílem je zamezit opětovnému vniknutí infekce ze zahraničí, potažmo dle slov egyptského ministra pro cestovní ruch Chálid Ananího ochránit turisty přijíždějící do země (viz dále).

Koronavirus – cestování do Egypta

Egypt i přes výrazné červnové přírůstky, otevřel své hranice 1. července 2020. K tomuto datu byly obnoveny některé mezinárodní lety a cizincům byl umožněn vstup do země. A to jak do Káhiry, tak do turistických letovisek na pobřeží Rudého moře. Hranice Egypta jsou otevřené i nadále.

Vycestování českého občana do Egypta je možné.

Cesty do Egypta MZV ČR dlouho nedoporučovalo a zdůvodňovalo to stále dynamicky se vyvíjející situací, kdy šlo jen obtížně predikovat budoucí vývoj epidemie, kterou koronavirus v Egyptě způsobuje. Důvodem byla zároveň i skutečnost, že i přes zavedená opatření byly známy případy, kdy byl koronavirus zavlečen do areálů některých hotelů jejich vlastním personálem.

Na konci srpna přicestoval do ČR egyptský ministr pro cestovní ruch Chálid Ananí. Kromě zástupců českých CK se setkal také se zástupci české vlády s cílem vládu přesvědčit, aby ČR Egypt zařadila na seznam bezpečných zemí.

MZV ČR v tuto chvíli lidi od cest do Egypta neodrazuje, byť doporučuje, aby se každý z nich před cestou zaregistroval v systému Drozd.

Podmínky vstupu

Ke vstupu do Egypta je aktuálně potřeba mít:

 • uzavřené cestovní pojištění
 • vyplněné toto prohlášení, popřípadě ho vyplnit po příletu do země
 • negativní PCR-test ne starší než 72 hodin
 • platný cestovní pas

Krom toho, že vám po příletu do Egypta bude změřena teplota, do země vás nepustí bez platného cestovního pojištění.

Dále, v souvislosti s tím, jak se v průběhu července a srpna situace na území Egypta stabilizovala a jak se naopak opětovně začal zvyšovat počet nových případů v jiných zemích, zavedla egyptská vláda s účinnosti od 15.8. opatření, které po cestujících při vstupu do země vyžaduje předložit negativní PCR-test ne starší než 72 hodin. Opatření se dočasně nevztahovalo na cestující, kteří do Egypta přilétají přímo do Marsa Matrouh, Sharm el-Sheikhu, Taby, Hurghady a Marsa Alam.

Egyptský premiér však později toto nařízení mění.

Od 1. září platí povinnost při vstupu do Egypta předložit negativní PCR test pro všechny cestující. Tedy i pro ty, kteří cestují do výše uvedených letovisek. V návaznosti na to Egypt zavedl možnost nechat se otestovat na letišti ihned po příletu do země. Takový PCR test stojí 30 usd (cca 670 Kč). Vyjde tak výrazně levněji než test s vícejazyčným potvrzením o bezinfekčnosti vyhotovený v ČR.

Egypt Covid 19 test

Upozorňuji, že MZV ČR i řada samotných cestovních kanceláří doporučují podstupovat test v ČR. Těm, kteří ho mají, je umožněn přednostní výstup z letadla. Při variantě testu v Egyptě by člověk měl zamířit na hotel a vyčkat na výsledek. V případě že by byl pozitivní, byl by umístěn do karantény. Pro účel karantény mají egyptské hotely vyčleněny k tomu určené pokoje. MZV ČR zdůrazňuje, že jeho možnosti ve věci pomoci směrem k nakaženému jsou omezené a že případná opatření jsou v kompetenci egyptských úřadů.

Doporučuji přečíst tento komentář od Silvy, která svoji zkušenost z listopadu 2020 s testováním na covid na letišti v Marsa Alam z listopadu.

Dočasně není z důvodu turistické cesty přímým letem k Rudému moři třeba vyřizovat egyptské vízum. Toto usnadnění vstupu je aktuálně platné do 30. dubna 2021. Jeho cílem je za prvé alespoň částečně kompenzovat komplikace, které koronavirus v souvislosti se vstupem do Egypta vyvolal, a za druhé nalákat do země zpět turisty tím, že jsou zbaveny nutnosti platit jinak standardní 25 dolarový poplatek za udělení víza. Tato vízová výjimka při cestách do Káhiry nebo přes Káhiru však neplatí!

Podmínky pro návrat zpět do ČR

Po návratu zpět do ČR je třeba podstoupit test znova, kdo ho nepodstoupí, jde automaticky do 10 denní karantény. Zároveň je potřeba vyplnit příjezdový formulář.

Aktuální opatření v Egyptě

Co se týká samotného pobytu v Egyptě, je dobré vědět, jaká opatření tu jsou z důvodu zamezení šíření nemoci Covid-19 zavedena.

Zatímco restaurace a kavárny mají nařízeno zavírat v půlnoci, ostatní obchody včetně obchodů s potravinami musí zavřít nejpozději ve 22 hodin. Restaurace, kavárny nebo třeba kina fungují v režimu své 50% kapacity. Veřejné parky a veřejné pláže zůstávají uzavřeny. Mešity jsou otevřené každý den. Od 28. srpna se na některých místech začínají v omezeném režimu konat i ty největší, páteční modlitby. Ty byly do 28.8. zakázány.

Aktuálně nejsou zavedeny žádné zákazy vycházení.

Hromadná doprava funguje, ve veřejných dopravních prostředcích jsou povinné roušky.

Hotely v Egyptě, které jsou otevřeny, fungují v režimu své 50% kapacity. Z toho důvodu jsou v některých resortech omezeny služby – typicky ve smyslu uzavření některých restaurací, zrušení zábavných programů, vypuštění některých bazénů, apod. Nošení roušek může být ve vnitřních prostorách hotelů vyžadováno. Hygienická opatření jsou přijata i ve vztahu ke stravování. Jídlo nebývá k dispozici formou standardních švédských stolů, nýbrž je servírováno.

Karanténa po příjezdu do země Čechům nehrozí, samozřejmě za předpokladu toho, že splní podmínky vstupu do Egypta, viz výše.

Lety z ČR

Přímá letecká spojení mezi ČR a Egyptem (Hurghadou) obnovila letecká společnost AirCairo 3. října. Lety Smartwings, jak do Hurghady, tak do Marsa Alam, byly obnoveny v druhé polovině října. A ačkoliv byl původní plán, že se bude létat denně, se zhoršující se situací v ČR a s následným poklesem poptávky byly počty letů výrazně sníženy.

Aktuálně Smartwings létá jak do Hurghdy, tak do Marsa Alam 1x týdně (vždy v noci ze soboty na neděli).

Dle výše uvedených dat se aktuálně jeví, že koronavirus v Egyptě je i přes celosvětově probíhající druhou vlnu stabilizován. V případě, že to tak i v následujících týdnech zůstane, bude patřit Egypt k jedné z mála destinací, kam bude možné v zimě vyrazit k moři přímým letem z Prahy bez nějakých větších komplikací a problémů.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, test na koronavirus ne starší než 72 hodin můžu mít s sebou z ČR, nebo ho budou provádět v Egyptě bezprostředně po příletu? Opravdu jim bude stačit papír z ČR? Děkuji za info, Markéta

  • Dobrý den Markéto,

   ano, je to tak. Vstupní podmínkou je předložit doklad o absolvování testu s negativním výsledkem. Tedy ano, testování je potřeba podstoupit ještě před cestou. Výjimka platí pro děti do 6 let, ty PCR test mít nemusí. Nutnost mít test s sebou samozřejmě nevylučuje to, že vám test udělají i po příletu (jako se to děje nyní třeba v Řecku), ale nejsou mi známé případy, že by se tak po příletu do země dělo.

 • Odpovědět

  Ok, děkuji za odpověď. Ale jak by to bylo s výsledkem testu absolvovaného na letišti v Egyptě? Za jak dlouho se dozvím výsledek a kde na něj budu čekat? Ve svém hotelu/apartmánu/bytě aniž bych mohla jít ven, než se dozvím výsledek? děkuji za info, nemůžu ohledně podmínek nic najít…

  • Budete na něj čekat v hotelu, bohužel v tuhle chvíli toho nevím víc ani já… 🙁 Ale dle mě vám nikdo nebudete bránit v tom vyjít ven, jít na pláž apod. V každém případě z tohoto pohledu je lepší mít test hotový z ČR, byť ano, je pravda, že to vyjde výrazně dráž.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vím že teď není vhodná doba vycestovat, ale přeci jen.
  pokud by jsme se z rodinou rozhodli koncem řijna vycestovat do Egyptu, je tady ta možnost a pokud ano, co k tomu musíme splnit za podmínky.

  • Dobrý den Aleno,

   doba je taková jaká je, nicméně jak oba víme, v tuhle chvíli je situace u nás vůbec nejhorší. Tj. vycestovat někam mimo není zrovna špatný nápad. Jasně, jde především o cestu letadlem, kde jste v poměrně malém prostoru s dalšími lidmi, ale věřte, že vzduch v kabinách neproudí podélně, nýbrž vertikálně od stropu k podlaze, kde je hned nasáván a jde do filtrace. To jsem trochu odběhl… v každém případě, Egypt aktuálně možný je, od 3. října létá Air Cairo kadý týden z Prahy do Hurghady, lety Smartwings by měly být obnoveny v řádu dnů. Před týdnem se mluvilo o pátku, sobotě 17. října, nyní to vypadá, že se obnovení o týden posunulo, první let je naplánován na sobotu 23. října s tím, že by to mělo létat 5x týdně, jak do Hurghady, tak do Marsy. Jak to bude ve skutečnosti ale asi v tuhle chvíli ještě nikdo neví.

   Egypt požaduje při vstupu do země test, buď ho musíte mít s sebou nebo vám ho udělají na letišti za 30 dolarů (většinou to je zahrnuté v ceně zájezdu). Stejně tak musíte jít na test po návratu do ČR, ten pokud vím CK nehradí. O žádných dalších podmínkách nevím.

 • Odpovědět

  Dobrý den! Můžete mi prosím napsat jaká je situace v této době s povinnými testy? Stále platí test z ČR nebo se nechat otestovat v Egyptě? Jak postupovat v případě zájmu o test v ČR. Kolik se za něj platí když není indikován kvůli podezření na covid? Děkuji. Jana z královehradeckého kraje

  • Dobrý den Jano,

   ano, stále to tak je.

   Občan ČR v rámci cesty z ČR do Egypta potřebuje PCR test. Je nejlepší (byť dražší) ho podstoupit v ČR těsně před odletem, test nesmí být starší než 72 hodin v době příletu do Egypta. Udělají vám ho na kterémkoliv odběrovém místě pro samoplátce – na některých místech se musíte předem online objednávat, jinam můžete přijít bez objednání. Zároveň se liší i ceny, pohybují se cca od 1700 do 2000 Kč. Dejte pozor na to, že budete potřebovat nejen test, ale i vícejazyčné potvrzení o bezinfekčnosti, kterým v zahraničí doložíte svůj negativní výsledek. alternativně lze test podstoupit po příletu do Egypta přímo na letišti za 30 usd. Osobně to nedoporučuji, musíte pak zůstat v karanténě, dokud nebude znám výsledek. A v případě že by byl výsledek pozitivní, výrazně by vám to dovolenou zkomplikovalo.

   Po návratu zpět do ČR je třeba podstoupit test znova, kdo ho nepodstoupí, musí do 10 denní karantény.

   Snad jsem zodpověděl vše, pokud vás ještě něco zajímá, ptejte se.

 • Odpovědět

  dobrý den, zítra odlétám do marsa alam a chtěla jsem podniknout výlet do abu simbel. nevíte, jstli jsou památky otevřené a zda se výlet pořádají, děkuji

  • Dobrý den Míšo,

   pardon za trochu opožděnou reakci, které píšu v době, když už vy v Egyptě jste. Pokud vím, tak památník v Abu Simbel je otevřen. Na samotné pořádání výletů se prosím zeptejte přímo na místě (ve vašem hotelu, delegáta, … ), v tomhle neumím v tuto chvíli dát relevantní odpověd.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci 2021 chci s manželem letět do Marsa Alam do resortu Hilton Nubian. Vím, ze je brzy ptát se co bude, ale myslíte si, ze se v létě bude moct přiletět pouze s testem a nebo se testování zruší? A pokud se testovat bude a po příletu zpět do ČR se nebudeme chtít znovu otestovat, jak se hlídá karantena? A kde sdělím, ze nechci test a nastoupim raději 10dni karantenu? A poslední dotaz, jak to vypadá v resortu Hilton? Kapacita, stravování apod. Dekuji za odpovědi. Kovarova Š.

  • Dobrý den Šárko,

   otázka toho, jak to bude s testováním v rámci přeshraničního cestování za více než půl roku, je takové věštění z křišťálové koule. Já bych doporučoval počítat s tou horší variantou. Bude sice určitě snaho toto na léto uvolnit, ale dle mě to tak snadno nepůjde. Osobně jsem zatím v karanténě být nemusel, tj. nemám v této věci přesné informace. Podle mě nikomu nic hlásit nemusíte, na test po příjezdu zkrátka nejdete, a automaticky tak nastupujete do karantény. Pokud někdo má být v karanténě, myslím si, že by její dodržování mělo být pro danou osobu přirozené. Rozhodně není dobrý nápad ji porušovat, ať už kvůli vám (můžete si tím způsobit pěkné problémy) či vašemu okolí.

   Marsa Alam Nubian Resort je velmi pěkný hotel, jeden z nejkvalitnějších vůbec, které v Marsa Alam najdete. Ostatně je to jeden z těch, které doporučuji lidem v tomto průvodci výběrem hotelu. Hotel má cca 400 pokojů.

 • Odpovědět

  děkuji za odpověď, jsem zpátky v práci, Abu Simbel jsme absolvovali, paráda, úplně bez lidí. Ale museli jsme si zaplatit soukromý výlet pro 2 osoby autem s průvodcem, protože kvůli nedostatku turistů se koná pouze jedodenní výlet z marsa ne Asuán. Ale stálo to za to, doporučuji všem 🙂

  • Super, díky moc za zpětnou vazbu. Je dobře, že vám to všechno klaplo 🙂 … včetně toho Abu Simbel!

 • Odpovědět

  dobrý den,
  rád bych se zeptal, co přesně je myšleno vícejazyčným potvrzením o bezinfekčnosti (krom negativního výsledku COVID-testu) při vstupu do Egypta? Musí být přeložen i doklad o negativitě samotného testu? Děkuji za odpovědi

  • Dobrý den Marku,

   rozumějte tomu tak, že je potřeba mít s sebou papír, kterým se prokážete, že jste negativní. Tento doklad vám vystaví po absolvování testu – většinou se za to pár stovek připlácí. Je potřeba, aby to bylo při nejmenším v angličtině, aby tomu v zahraničí rozuměli. Dle mě se to automaticky vystavuje nejen v češtině, ale právě také v angličtině. V každém případě je dobré si toto předem pro jistotu ověřit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  doporučoval byste se otestovat na covid až v Egyptě, nebo v ČR, i když je to u nás mnohem dražší? Jsme čtyřčlenná rodina a ušetřili bychom skoro 5000 KČ.
  Děkuji za Vaší odpověď!

  • Dobrý den Lucie,

   tohle není jednoduchá otázka… budete-li mít negativní test s sebou, nečekají vás v Egyptě žádné komplikace. Budou-li vám ho dělat až v Egyptě, mohou potencionálně komplikace nastat (náhodou ho budete mít pozitivní a budete muset do karentény). Je to individuální, obecně se doporučuje si nechat udělat u nás, chápu ale finanční stránku. Být ve vašem případě, cítit se zdraví, nemít min týden před odletem do Egypta žádný rizikový kontakt a obecně se v týdnu před odjezdem co nejdůsledněji vyvarovávat veřejnosti, tak bych osobně raději ušetřil a nechal test až na Egypt.

   Odkáži vás ještě na čerstvou zkušenost týkající se právě této covidové problematiky, kterou sepsal Roman na stránce, kde se řeší především internet v Egyptě – jeho komentář najdete zde.

 • Odpovědět

  Dzobrý den,
  moc děkuji za odpověď. Chci se ještě zeptat. Fungují v Egyptě mobilní data, co mám zaplacené v paušálu v Česku, abych mohla v Egyptě ukázat stažený PCR test, nebo si musím zakoupit jejich simku?
  Děkuji!

  • Dobrý den Lucie,

   data, která máte zaplacená u nás v rámci paušálu a která fungují po celé EU, v Egyptě fungovat nebudou. Pokud to v telefonu povolíte, mobilní internet přijmete i na českou sim kartu, ovšem bude to za extra poplatek/poplatky dle vašeho operátora. A není to nic levného. Na jednorázové ukázání PCR testu to je dostačují, popřípadě bych doporučil si potvrzení do telefonu kompletně stáhnout. Tím pádem data nebudete potřebovat vůbec. Ovšem na běžné používání mobilního internetu rozhodně v Egyptě českou simku nepoužívejte. Vyšlo by vás to neúměrně draho. V takovém případě se jednoznačně vyplatí SIM egyptská.

 • Odpovědět

  Dobry den, v únoru letíme do Egypta a chci se zeptat, jestli stačí PCR test v mobilu, nebo musí být vytištěný. Děkuji

  • Dobrý den Petře, podle mého je dostačují, abyste měl potvrzení o negativním testu v mobilu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mám dotaz k testu na covid na letišti v Hurghadě. Pokud se necháme po příletu otestovat až na místě, musíme po příjezdu na hotel být zavření v karanténě na pokoji třeba tři dny, dokud nám nepřijdou výsledky testů, nebo se můžeme volně pohybovat v areálu hotelu ihned po příjezdu? Děkuji za info a zkušenosti, letíme 27.2.2021 do hotelu Three corners sunny beach Hurghada

  • Dobrý den Deniso,

   pokud vím, tak je to ve většině případů tak, že výsledek víte téměř ihned. Není to tedy tak, že byste na něj 3 dny čekali. Okáži vás ještě na zkušenosti, které sepsal Míra a také Roman v prosinci, kde zmiňovali, jak je to v případě, že vám výsledek vyjde pozitivní, prý se i s ním na pláž celkem bez problému dostane.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat do jaké doby si musím udělat test po příletu do Čech a kde? Děkuji.

  • Dobrý den Rudo,

   před návratem do ČR je třeba vyplnit formulář a následně po návratu do ČR si nechat udělat PCR test (pokud tedy nechcete nastoupit do 10 denní popříjezdové karantény). Test je nutné si udělat do 5 dnů. Je možné ho podstoupit kdekoliv, není nutné si ho nechávat dělat hned na letišti.

   Přidávám oficiální pasáž z ochranného opatření vydaného Ministerstvem zdravotnictví: „… a do 5 dnů od vstupu na území České republiky se na vlastní náklady podrobit RT-PCR testu na přítomnost SARS-CoV-2, a to pokud orgán ochrany veřejného zdraví v individuálních případech osob nerozhodl o jiných karanténních opatřeních v souladu se zákonem č. 258/2000 Sb…“

 • Odpovědět

  Dobrý den ,chtěla bych se zeptat jestli po karanténě, která mi skončila 16.1.2021 mohu vycestovat do Egyptu .Mám v mobilu potvrzeno že 6.1.2021 jsem byla pozitivní, takže mi 90.dní neudělají žádný test. Chtěla bych v únoru nebo v březnu odletět a nevím jestli mi zpráva v mobilu, popřípadě vytisknutá na papíře bude stačit. Děkuji

  • Dobrý den Iveto,

   chápu váš problém. Do Egypta určitě vycestovat můžete, ale test mít s sebou musíte buď z ČR nebo ho musíte podstoupit na místě v Egyptě ihned po příletu. To je podmínka, bez které to nepůjde.

   Popravdě nerozumím tomu, proč by vám neudělali test. Když si PCR test zaplatíte, nevidím důvod, proč by vám ho v ČR neudělali. A když by to náhodou přeci jen nešlo, udělají vám ho v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, zdravím Vás . Jsou otevřené městské pláže v Hurghádě? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Martino,

   pokud mám aktuální informace, tak by v tuhle chvíli již měly být otevřeny, mluvím tedy o veřejných městských plážích. Hotelové pláže jsou samozřejmě k dispozici hotelovým hostům bez omezení.

 • Odpovědět

  Dobrý den mám dotaz ohledně testu pro Egypt. Vím ze nesmí být starší než 72 hodin. Příklad test si udělám v pátek a do Egypta priletim v neděli cca v 6:00 ráno je to třetí den budou mi tento test akceptovat?
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Honzo,

   určitě ano. Budete-li si ho nechávat dělat v pátek, byť třeba už v 6:00 ráno. V neděli v 6:00 ráno to bude cca 48 hodin od testování, takže bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím, Egypt se řadí do zemí se středním nebo vysokým rizikem nakažení? Jde o to,že jsou rozdílné ochranné požadavky na turisty při cestě zpět do Čech.

  • Dobrý den Mílo,

   od 5.2., čili od tohoto pátku bude Egypt spadat do kategorie s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění. Viz. sdělení Ministerstva zdravotnictví z 1. února, ve kterém se píše: „…všechny členské státy Evropské unie a třetí země, které nejsou uvedeny v rámci tohoto sdělení, považují za země s velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění COVID-19.“ Podmínky pro vstup do Egypta toto nijak nemění, nově ovšem bude platit požadavek mít pro cestu do ČR z Egypta PCR test (ne starší než 48 hodin).

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,
  četla jsem v některých komentářích, že se doporučuje nechat si udělat PCR test raději u nás v ČR.Bohuzel , nyní jestli to dobře chápu, (nově)při návratu před odletem je nutný PCR test ještě v Egyptě.Da se na egyptské testování spolehnout?Neletime s cestovkou a neradi bychom tam uvízli, stále uvažujeme,jestli po této změně vůbec odcestovat.Dekuji za odpověď

  • Dobrý den Veroniko,

   ano, nová pravidla vztahující se na návrat zpět do ČR platí ode dnešního dne.

   Nechávat si dělat test v ČR (před odletem z ČR) dává smysl, protože pokud je člověk náhodou pozitivní, zjistí to ještě před odletem (a nikam neodletí, dovolenou odloží). Necháte-li test až na Egypt, zjistíte pozitivitu až v Egyptě a trávíte dovolenou v karanténě. To je hlavní důvod, proč je lepší mít test ještě před odletem.

   Co se týká návratu, nemyslím si, že by se nedalo na egyptské testování spolehnout. Tato povinnost bude platit pro všechny, jak pro lidi cestující s CK, tak pro individuální turisty. Nenechával bych se tím odradit, i vzhledem k ceně testů v Egyptě, které ve srovnání s ČR vychází celkem levně.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Nevím jestli budete schopen na můj dotaz odpovědět, protože se vztahuje spíše do právního vztahu s CK. Pokud odjíždím 27.2. do Eg a podmínky cestování se dle nařízení vlády od 5.2. změnily – povinný test PCR před návratem a CK vyžaduje jeho platbu (25 USD), považuji to za změnu obchodních podmínek a nevím jestli mohu od smlouvy bezplatně odstoupit. Nejde mi o peníze, ale spíše o obavu z nejistoty kvality testování v Eg, abychom se tak vyhnuli případnému umístění do karantény. Moc děkuji

  • Dobrý den,

   nejsem si jistý, zda toto lze považovat za změnu obchodních podmínek a s jistotou vám tedy na toto nejsem schopný odpovědět. Osobně bych o kvalitativní stránku věci neměl obavy. V Egyptě se testování na letištích (přilétávajících cestujících) rozběhlo v říjnu a nemám zprávy o tom, že by výsledky byly nějaké nepřesné nebo zavádějící. A tak jako tak budete podstupovat ještě test po návratu do ČR.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak to tedy bude fungovat, když k návratu zpět do ČR potřebuji test ne starší 48hod. Popridadne kde si ten test nechat udělat tak abysme se mohli vrátit zpět do ČR? A co když se prokáže pozitivita co se bude dít? Předem děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ondro,

   díky za dotazy. Mělo by to být tak, že testování před odletem zajistí váš delegát… a to ještě na hotelu, nikoliv na letišti. Pokud necestujete s cest. kanceláří, pak bych doporučil se nechat otestovat přímo na letišti. Pokud se prokážete pozitivita, tak se domnívám, že vůbec takový člověk nebude vpuštěn do letadla. Budete muset zůstat v Egyptě do doby, než test ukáže negativní výsledek. Tak je to již nyní nastaveno pro všechny cestující, kteří se rozhodnout (při cestě do Egypta) nechat se testovat až v Egyptě. Je-li takový vstupní test pozitivní, jsou umístěni na hotel do karantény a bez negativního testu do letadla nastoupit nemohou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, kde se mohu nechat otestovat při návratu do čr? V hotelu v Marsa alam požadovali cenu 80 dolarů za osobu. Vzhledem k tomu, že na letišti účtují 30 dolarů mi tato cena připadá přemrštěná. Nejsem tu přes CK. Martina

  • Dobrý den Martino,

   ano, ta cena, co říkáte, je poměrně vysoká. Podle mých dosavadních informací od lidí, kteří test před cestou zpět již absolvovali, platí lidé cestující s CK na hotelech za test v rozmezí od 25 do 45 usd (v závislosti na konkrétní kanceláři). Ano, pokud vím, tak lze podstoupit test na letišti i při cestě zpět – je potřeba si ohlídat, abyste výsledek měli včas.

 • Odpovědět

  Dobry den, chtěla bych se zeptat jak to funguje v Egyptě v případě, ze jsme den před odletem zjistili pozitivitu na Covid-19 a byli jsme přestěhováni na izolační pokoj. Jak dlouho tu musíme byt a po jak dlouhé době nás můžou zase testovat? Nikdo nám tu k tomuto nedokáže nic říct. ‍♀️ Co když nám budou testy vycházet dlouhodobě pozitivní? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Veroniko,

   dle mně dostupných informací další test podstupujete po 5 dnech. Ten i případné další testy si hradíte sami, cest. pojištění je nekryje, s jejich zajištěním by měl pomoci váš delegát. Bez negativního testu vás do letadla bohužel nepustí 🙁

 • Odpovědět

  Děkuji za rychlou odpověď. Naštěstí existuje jediná pojišťovna a to je AXA, která Vás na tyhle nepříjemnosti pojistí včetně všech výloh ubytování, léčba i na opětovné testy a náklady na letenku zpět domu. V tomhle je o nás perfektně postaráno. Jen jsme nevěděli, časové rozmezí.

  • Jasné! Ano, Axa je i dle mého názoru dobrá volba, sám ji dlouhodobě a opakovaně využívám.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.