Koronavirus v Egyptě

Stejně tak jako v jiných státech i koronavirus v Egyptě má tvrdý dopad na tamní turistický ruch. A zatímco jiné destinace jsou nebo byly s ohledem na onemocnění Covid-19 v médiích opakovaně skloňovány, aktuální informace o koronaviru v Egyptě jsou útržkovité nebo chybí úplně.

Egypt: 8 dní s All Inclusive za 8 490 Kč (termíny na červenec i na srpen)

Cílem tohoto článku je aktuální situaci v Egyptě sledovat a veškeré podstatné informace o koronaviru v Egyptě, o vstupních opatřeních i aktuálně platných podmínkách platných pro návrat z Egypta do ČR soustředit na jedno místo.

Počet případů | Cestování do Egypta | Podmínky vstupu | Podmínky pro návrat do ČR | Aktuální opatření | Lety z ČR

 

Poslední aktualizace proběhla 3. července 2021.

Nejprve budou uvedeny základní informace o aktuálním vývoji epidemie v Egyptě. Kdo chce, může rovnou přeskočit na sekce, které se podrobně věnují aktuálně platným:

Doporučuji text projít celý. Pokud zde nenajdete informaci, kterou hledáte, využijte diskuzi dole pod textem. Řada věcí v ní již zazněla. Situaci sleduji, a to jak z hlediska stále se měnících opatření ze strany ČR, tak z hlediska jednotlivých scénářů, kterou mohou nastat v Egyptě. Budu-li vědět, rád vám vaše případné dotazy zodpovím.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Počet případů

Koronavirus, resp. jím způsobený průběh epidemie, měl v Egyptě prozatím tři vrcholy. První vlna kulminovala v průběhu června a července 2020, kdy bylo denně zaznamenáváno cca 1200 až 1500 nových případů. Druhá vlna vrcholila na přelomu prosince a ledna s denními přírůstky podobně velkými jako ve vlně první. Třetí vlna dosáhla vrcholu v druhé polovině května 2021, kdy bylo denně identifikováno cca 1 100 nově nakažených.

K 3. červenci 2021 Egypt evidoval celkem 281 282 Covid-19 pozitivních případů a z toho 16 169 úmrtí, počet fatálních případů za posledních pět měsíců tak narostl o cca 6 000.

Aktuálně denní přírůstky, které se pohybují okolo 300 nově zjištěných případů denně, mají výrazně klesající tendenci naznačují. Počty nově nakažených mezi pomyslnou druhou a třetí vlnou činily cca 600 nových případů denně, a byly tak výrazně vyšší, než jaké jsou zaznamenávány v těchto dnech. Na druhou stranu je třeba říct, že se situace po pomyslném třetím vrcholu zatím nezklidnila natolik, jak tomu bylo mezi vlnou první a druhou, kdy na podzim 2020 v září, v říjnu i v listopadu se čísla pohybovala mezi 100 a 250 nově pozitivními denně.

Viz graf denních přírůstků:

Egypt koronavirus

Egypt byl na začátku pandemie nařčen z toho, že počty nakažených zkresluje. Informace o nepřesných datech zazněly v mnohých světových denících včetně britského The Guardian nebo amerického The New York Times. Egyptské ministerstvo zdravotnictví toto odmítlo. Později však vyšel vědecký článek přímo z egyptských zdrojů, jehož přispěvatelem byl mimo jiné i sám egyptský ministr zdravotnictví, a který přiznává, že k určitým zkreslením mohlo na začátku koronavirové krize dojít.

Na základě aktuálně dostupných dat zůstává aktuální situace v Egyptě stabilizovaná. Zatímco řada evropských států se v rámci třetí vlny potýkala takřka s exponenciálními přírůstky, trend v Egyptě byl mnohem pozitivnější.

To je jedním z důvodů, proč Egypt začal přistupovat ke krokům, jejichž cílem je zamezit opětovnému vniknutí infekce ze zahraničí, potažmo dle slov egyptského ministra pro cestovní ruch Chálid Ananího ochránit turisty přijíždějících do země (viz dále).

Koronavirus – cestování do Egypta

Egypt i přes výrazné přírůstky v červnu 2020 otevřel své hranice 1. července 2020. K tomuto datu byly obnoveny některé mezinárodní lety a cizincům byl umožněn vstup do země. A to jak do Káhiry, tak do turistických letovisek na pobřeží Rudého moře. Hranice Egypta jsou otevřené i nadále.

3. července 2021: Vycestování českého občana do Egypta je možné.

Cesty do Egypta MZV ČR dlouho nedoporučovalo a zdůvodňovalo to stále dynamicky se vyvíjející situací, kdy šlo jen obtížně predikovat budoucí vývoj epidemie, kterou koronavirus v Egyptě způsobuje. Důvodem byla zároveň i skutečnost, že i přes zavedená opatření byly známy případy, kdy byl koronavirus zavlečen do areálů některých hotelů jejich vlastním personálem.

Na konci srpna 2020 přicestoval do ČR egyptský ministr pro cestovní ruch Chálid Ananí. Kromě zástupců českých CK se setkal také se zástupci české vlády s cílem vládu přesvědčit, aby ČR Egypt zařadila na seznam bezpečných zemí.

Aktuálně (k 3.7.2021) zůstává Egypt českým Ministerstvem zdravotnictví zařazen do tmavě červené skupiny, tedy do kategorie zemí s velmi vysokým rizikem nákazy. Vláda na začátku července rozhodovala o zařazení Egypta do černé kategorie zemí, nakonec však tak neučinila.

MZV ČR mimo jiné proto doporučuje, aby se každý, kdo do Egypta cestuje, zaregistroval v systému Drozd.

Podmínky vstupu

Ke vstupu do Egypta je aktuálně potřeba mít:

 • uzavřené cestovní pojištění
 • vyplněné toto prohlášení, popřípadě ho vyplnit po příletu do země
 • negativní PCR-test ne starší než 72 hodin
 • platný cestovní pas

Krom toho, že vám po příletu do Egypta bude změřena teplota, do země vás nepustí bez platného cestovního pojištění.

Od 1. září 2020 platí povinnost při vstupu do Egypta předložit negativní PCR test pro všechny cestující (nově od 24. června 2021 s výjimkou plně očkovaných cestujících, viz níže).

Tedy i pro ty, kteří cestují do letovisek Marsa Matrouh, Sharm el-Sheikh, Taba, Hurghada a Marsa Alam, což jsou místa, kde tato povinnost při vstupu v prvotní fázi neplatila. Povinnost neplatí pro děti do 6 let, od nichž se negativní PCR test pro vstup do Egypta nepožaduje. Egypt zavedl možnost nechat se otestovat na letišti ihned po příletu do země. Takový PCR test stojí 30 usd (cca 670 Kč). Vyjde tak výrazně levněji než PCR test s vícejazyčným potvrzením o bezinfekčnosti vyhotovený v ČR.

Egypt Covid 19 test

Upozorňuji, že MZV ČR i řada samotných cestovních kanceláří doporučují podstupovat PCR test v ČR a následně si na ocko.uzis.cz stáhnout certifikát o absolvovaném testu s QR kódem. Kdo se přeci jen rozhodne PCR test podstupovat až v Egyptě, měl by vědět, že od 5.3.2021 pro vstup na palubu letadel Smartwings platí povinnost (vyjma dětí do 5 let) prokázat se písemným potvrzením o negativním výsledku:

 • antigenního testu (ne staršího než 24 hodin)
 • nebo RT-PCR testu (ne staršího než 72 hodin)

Tedy alespoň antigenní test je nutné před cestou podstoupit. Při variantě PCR testu v Egyptě člověk po absolvování testu zamíří na hotel, na němž se může bez omezení pohybovat. Výsledek je vám oznámen (zpravidla delegátem) pouze v případě, že je pozitivní. Takový jedinec je umístěn do karantény. Pro účel karantény mají egyptské hotely vyčleněny k tomu určené pokoje. MZV ČR zdůrazňuje, že jeho možnosti ve věci pomoci směrem k nakaženému jsou omezené a že případná opatření jsou v kompetenci egyptských úřadů.

Doporučuji přečíst tento komentář od Silvy, která svoji zkušenost z listopadu 2020 s testováním na covid na letišti v Marsa Alam sepsala. Její slova potvrzuje i Míra v tomto příspěvku.

Pokud se necháte přesto otestovat až v Egyptě a vyjde vám pozitivní test, tak přímo dle slov místních delegátů:

„Když vám vyjde pozitivní test na letišti, dají vás do pokoje, po čtyřech dnech test zopakují a když vyjde negativně a zároveň nemáte příznaky, tak se můžete po hotelu začít normálně pohybovat.“

Ostatně to potvrdil i Roman.

Od 24. června 2021 platí výjimka pro cestující, u nichž uběhlo minimálně 14 dní od ukončení očkování, tedy 14 dní od aplikace druhé dávky. Tací cestující mohou vstoupit na území Egypta bez nutnosti PCR testu.

Místo toho se prokáží národním certifikátem s QR kódem, který je ke stažení na očkovacím portále Ministerstva zdravotnictví. Na základě něho budou vpuštěni na palubu letadla i na území Egypta.

Víza

Z důvodu turistických cest přímým letem k Rudému moři nebylo dočasně třeba vyřizovat egyptské vízum. Toto usnadnění vstupu bylo platné do 30. dubna 2021. Jeho cílem bylo za prvé alespoň částečně kompenzovat komplikace, které koronavirus v souvislosti se vstupem do Egypta vyvolal, a za druhé nalákat do země zpět turisty tím, že byli zbaveni nutnosti platit jinak standardní 25 dolarový poplatek za udělení víza. Tato vízová výjimka však nyní již neplatí.

Podmínky pro návrat zpět do ČR

Podmínky pro návrat z Egypta zpět do ČR se zpřísnily 5. února 2021.

Aktuálně platí následující:

Každý před vstupem do ČR musí vyplnit příjezdový formulář. Na letišti v Egyptě se musíte prokázat negativním výsledkem PCR testu ne starším než 72 hodin, popřípadě antigenním testem ne starším než 48 hodin. Bez toho nebudete odbaveni a nebudete vpuštěni na palubu letadla.

>>   Egypt (volné termíny): 8 dní s All Inclusive za 8 490 Kč   <<

Jinými slovy je nutné se nechat otestovat v Egyptě. Testování pro klienty cestovních kanceláří zajišťuje na místě delegát a probíhá typicky přímo ve vašem hotelu Na konkrétní ceny těchto testů se prosím informujte přímo u cest. kanceláře, neboť jejich ceny se liší. Standardně se pohybují v rozmezí od 25 do 45 dolarů. V případě PCR testu se vzorky typicky odesílají do laboratoří v Hurghadě a výsledek je vám oznámen druhý den.

Ti, kteří jsou v Egyptě individuálně, si buď domluví odběr vzorků na hotelu nebo využijí některého z odběrových míst.

Logicky se množí dotazy na to, co se děje, pokud vám tento test vyjde pozitivně. Pěkně to sepsala Veronika, která se do této situace dostala:

„… Dva dny před plánovaným odletem z dovolené v Marsa Alam části naší party vyšly pozitivní testy. Byli jsme přestěhování do izolačních pokojů, které hradí Egypt včetně stravy, která je Vám nošena 3x denně přímo na pokoj. Ostatní členové (negativní) mohli v plánovaném termínu odjet do ČR. Nám byly po 4 dnech udělány testy znova, kde výsledek byl negativní a my si mohli díky uzavřené pojistce od AXA zajistit odlet domů. … “ (celá zpráva od Veroniky je dole v diskuzi)

Doplňuji, že:

 • vyjít z izolačního pokoje je možné jen s nasazeným respirátorem a jen pro nákup základních potřeb (do lékárny apod.), nikoliv mezi lidi k bazénu nebo na pláž
 • test vám po čtyřech dnech přijdou udělat přímo na pokoj

Vzhledem ke skutečnosti, že Egypt dle MZ ČR patří mezi země s velmi vysokým rizikem nákazy, další podmínky platí po návratu do ČR:

 • po návratu do ČR nastupujete automaticky do karantény
 • podstupujete další PCR test (nejdříve 5. den po vašem návratu z Egypta)
 • dále máte povinnost po dobu 14 dnů nosit respirátor (min. FFP2 / KN95) všude mimo domov

Výjimka z výše uvedeného platí zaprvé pro osoby, které Covid-19 prodělali, u nichž od prvního pozitivního výsledku PCR testu uplynulo alespoň 14 dní a neuplynulo více jak 180 dní, zadruhé pro plně naočkované osoby.

Pokud patříte do jedné z těchto skupin, pak můžete PCR test v ČR po návratu z Egypta absolvovat ihned. Nemusíte tedy dodržovat 5 dní dlouhou samoizolaci.

Aktuální opatření v Egyptě

Co se týká samotného pobytu v Egyptě, je dobré vědět, jaká opatření tu jsou z důvodu zamezení šíření nemoci Covid-19 zavedena.

Aktuálně nejsou zavedeny žádné zákazy vycházení.

Hromadná doprava funguje, ve veřejných dopravních prostředcích jsou povinné roušky. Ty jsou povinné i ve všech uzavřených prostorách, povinnost se však netýká hostů v hotelech.

Hotely v Egyptě, které jsou otevřeny, fungují v režimu své 50% kapacity. Z toho důvodu jsou v některých resortech omezeny služby – typicky ve smyslu uzavření některých restaurací, zrušení zábavných programů, vypuštění některých bazénů, apod. Nošení roušek může být ve vnitřních prostorách hotelů vyžadováno. Hygienická opatření jsou přijata i ve vztahu ke stravování. Jídlo v některých resortech nebývá k dispozici formou standardních švédských stolů, nýbrž je servírováno.

Karanténa po příjezdu do země Čechům nehrozí, samozřejmě za předpokladu toho, že splní podmínky vstupu do Egypta, viz výše.

Lety z ČR

Přímá letecká spojení mezi ČR a Egyptem byly znovuobnoveny v říjnu 2020. Aktuálně Smartwings létá jak do Hurghady a Marsa Alam, tak do letoviska Sharm el Sheikh, a to nejen z Prahy, nýbrž i z Brna a Ostravy. Letecké spojení mezi Prahou a Hurghadou provozuje i egyptská společnost AirCairo.

Na závěr upozorňuji, že na základě opatření Ministerstva zdravotnictví České republiky s platností od 25.2.2021 musí mít cestují po celou dobu, kterou stráví na palubě letadla, nasazen respirátor bez výdechového ventilu s minimální ochranou třídou odpovídající standardům FFP2 / KN95. Výjimku mají děti do 2 let (mohou cestovat bez ochrany dýchacích cest) a děti od 2 do 15 let, jimž postačuje jedna zdravotnická rouška. Dále od 5.3.2021 platí, jak již bylo výše zmíněno, že pro vstup na palubu letadel Smartwings je vyžadován minimálně antigenní test, a to ne starší než 48 hodin. Výjimku z nutnosti prokázat se negativním testem mají děti mladší 6 let, mají osoby, které v uplynulých 180 dnech Covid-19 prodělali a disponují lékařským potvrzením, a výjimku mají i osoby, které jsou naočkované (min. 22 dní a max. 90 dní od aplikace první dávky, popř. max. 9 měsíců od dávky druhé).

Dle výše uvedených dat se aktuálně jeví, že koronavirus v Egyptě je stabilizován. S cestou do a z Egypta je sice spojena řada výše uvedených opatření, na druhou stranu odměnou pro toho, kdo se rozhodne dovolenou v Egyptě v současné době absolvovat, budou poloprázdné hotely i pláže.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   154
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, 9.9.2021 přilétáme do České republiky z Egypta. Nejsem očkovaná. Je nutná karanténa ?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, ano, budete muset (nebo aspoň byste měla) nastoupit 5 denní izolace.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši, moc děkuji za odpověď. Mohla bych Vás ještě požádat o tip na výběr hotelového komplexu, který je vhodný pro malé děti (3,5 a 5,5) , má bezva pláž a také prima aquapark, zároveň kde se nemusíme bát, že by v hotelu a na pokoji nebylo čisto… Vybírat 4* nebo raději 5* ? Moc děkuji!

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak velké je prosím podle Vás riziko cestovat v polovině srpna do Egypta s malými dětmi 3,5 roku a 5,5 let? S manželem jsme nyní oba 3 týdny po druhé dávce očkování. Je to skutečně tak, že nyní není potřeba (v našem případě) jakýkoliv test při cestě tam ani zpět? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko, je to tak, ve vašem případě za aktuálně platných pravidel žádné testy nepotřebujete. Ani pro cestu tam, ani pro cestu zpět či po návratu do ČR. Znám případy, kdy se lidé v Egyptě nakazili a kdy nemohli odcestovat zpět do ČR (a tím pádem byli nuceni setrvat klidně i 10 dní v samoizolaci na pokoji). Ale jak říkám, vás testovat nikdo nebude, tedy i kdyby náhodou jste s nějakou nákazou přišli do kontaktu, pravděpodobně u vás nebude v Egyptě odhalena.

 • Odpovědět

  Dobrý den, druhý týden v říjnu odlétáme do Egypta, potřebujeme do letadla, vstupu do Egypta a odletu zpět nějaké testy a musíme v ČR do karantény když jsme oba očkovaní, děkuji za odpověd

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku, dle aktuálních pravidel (máte-li min. 14 dní po druhé dávce), žádné testy nepotřebujete ani jedním směrem. Musíte akorát vyplnit příjezdové formuláře (do Egypta i do ČR).

 • Odpovědět

  Dobrý den ,ješte jednou děkuji za odpověd.D

 • Odpovědět

  Dobrý den,máme dokončené očkování ,potřebuji test na cestu zpet do ČR,poletíme z Marsa Alam,mužete mi prosím poradit?Děkuji Daniela.

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo,
   ne, nově od 9.7. test pro návrat do ČR potřebovat nebudete. Ten by byl potřeba pouze pokud by to vyžadovala letecká společnost. Pokud letíte se Smartwings, tak žádný takový požadavek není.

 • Odpovědět

  Dobrý den musím jít po příjezdu z egypta na testy když jsem plně očkovaní ? dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši, nikoliv, aktuálně očkované osoby na testy po příjezdu z Egypta nemusí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Reaguji na předchozí dotaz paní Hany.
  Myslím si že pro plně očkované neplatí testy před odletem z Egypta.
  Možná se pletu já letím taktéž 31.7 a moje info z mzčr je toto:
  Děkuji Martin

  Od 9.7.2021 došlo ke změně pravidel při návratu do ČR pro:

  očkované osoby (s ukončeným očkováním + 14 dní) a osoby s prodělaným onemocněním COVID-19, bez nutnosti testů, pouze s příjezdovým formulářem,

 • Odpovědět

  Dobrý den, 31.7. letím do Hurghady a i když jsem již v březnu řádně očkovaná, musím mít PCR test-včera jsem to někde četla v příspěvku slečny, která se vrátila z Egypta. Sice se píše, že to není nutné, ale na letišti v Hurghadě to prý vyžadují.Co ještě musím mít s sebou, můžete mi prosím poradit ? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Hano, od 24.6. Egypt umožňuje vstup plně naočkovaným osobám (14 dní po druhé dávce) bez nutnosti jakéhokoliv testu. Jediné, co potřebujete, je mít vyplněný vstupní formulář (najdete ho např. zde). Test potřebujete pro cestu zpět, ten je nutné podstoupit v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  letíme1.8.2021 do Marsa Alam,mám zájem o sim karty,prosím ozvěte se mi.
  Přeji hezký den

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo, rád vám karty zařídím a postarám se o to, aby s nimi bylo vše v pořádku. Podrobné informace budete mít v e-mailu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,když odlétám z Egypta do České republiky,musím vyplnit formulář. Musí být pouze elektronický nebo může být i vytisteny?A musí být ještě před vstupem do letadla nebo až v České republice?Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý Jarmilo, příletový formulář se vyplňuje na adrese plf.uzis.cz – tzn. vyplnění jen elektronicky, formulář odešlete, následně přijde potvrzení s QR kódem do e-mailu. Toto potvrzení s QR kódem doporučuji mít s sebou, ať už v elektronické verzi na telefonu nebo vytisknuté na papíře. Tzn. za mě doporučuji formulář vyplnit před odletem z Egypta, popř. ještě před odletem do Egypta.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v cestovní kanceláři nám bylo řečeno že stačí antigenni test je to tak? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ondro,

   pokud máte na mysli cestu do Egypta, tak pro vstup do Egypta je nutný PCR test, nemusí ho mít akorát osoby, které jsou min. 14 dní po druhé dávce očkování. Pokud máte na mysli cestu z Egypta do ČR, pak ano, pak v Egyptě stačí antigenní test (a následně v ČR PCR test 5. až 14. den po návratu).

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat , jestli musíme mít PCR test, při vztupu na palubu letadla společnosti Smartwings, když jsme plně očkovaní .( Druhá dávka před měsícem). Letíme do Egypta 24.7.2021 Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, nikoliv, PCR test mít pro vstup na palubu letadla Smartwings nemusíte, celkem nově nemusíte mít ani antigenní test. SmartWings to v tuhle chvíli nevyžadují. Tedy pokud jste plně očkovaní a máte alespoň 14 dní od aplikace druhé dávky, nepotřebujete k cestě žádný test.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda Egypt uznává i PCR testy z krku, dcera při výtěru z nosu krvácí, tak jestli by mohla mít tento.
  Děkuji
  Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   pokud hovoříme o PCR testu, který je nutný ke vstupu do Egypta, tak ano. Akceptovaný bude jakýkoliv PCR test s negativním výsledkem, jakým způsobem byl PCR test proveden nikdo neřeší a nikdo zkoumat nebude. Buďte bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Mám ještě jeden dotaz. Jedu na konci července do Hurghády, myslíte že Egypt dopadne stejně jako Tunis? Že nám ho taky zavřou? Jat to sleduji tak se tam situace s covidem vyvíjí celkem slibně.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   dle mého názoru zařazení Egypta mezi tzv. „černé“ země, nehrozí. Alespoň tomu nenasvědčují oficiální data nakažených, které mají klesající tendenci. Na rozhodnutí vlády má ale určitě vliv i to, jaké počty nakažených se z Egypta v těchto dnech vrací. Tato čísla veřejná ale bohužel nejsou.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěl jsem se zeptat jestli při návratu z Egypta musím absolvovat PCR nebo AG test.
  Myslím ještě před odletem. Když jsem plně naočkovaný a uběhlo 14 dní.
  Jde mi o datum 9.7.2021 a pozdější.
  Pokaždé se dočtu něco jiného ,tak bych poprosil Vás jestli k tomu nemáte nějaké info.
  Děkuji Martin

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   dle oficiálních informací to od 9.7. bude tak, že plně naočkovaný člověk nebude muset na test po návratu do ČR (nyní na něj musí) a nebude muset nastupovat do 5 dní dlouhé samoizolace (nemusí do ni ani nyní). Testování v Egyptě zůstane povinné (v případě návratu hromadnou dopravou, což z Egypta ani jinak nejde), platí (a platit pravděpodobně bude) povinnost PCR testu (max. 72 hodin) nebo Antigenního testu (max. 48 hodin).

 • Odpovědět

  Dobrý den dne 18.6. 2021 jsem dostala mail od CK Fischer, se kterou jedeme na dovolenou do Marsa Alam, kde nás informovali, že nyní platí, že pokud jsme očkovaní tak karanténu podstupovat nemusíme. Jen si musíme po příletu udělat PCR test. Jak to, prosím, tedy je?
  Vím, že se na toto ptala již p. Kateřina dne 13.6., ale dostala jinou odpověď než já.
  Velmi dekuji
  Katka

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   ano, máte pravdu. Nové opatření, které platí od pondělí 21.6., umožnuje příjezd plně naočkovaným osobám (které mají očkování ukončené alespoň 14 dnů) bez následné 5 denní samoizolace. Na PCR test tací mohou jít hned po příletu z Egypta.

 • Odpovědět

  Dobrý den,možná jste jediný kdo mi může odpovědět po pravdě.23.6.2021 máme odlétat do Marsa Alam HotelMagic Tulip ale dnes jsem se náhodou dozvěděl ze soc.sítí že hotel je uzavřen.Naše Ck Blu style ale tvrdí že o ničem neví.Tak se Vás prosím ptám zda nevíte něco konkrétního o tomto hotelu.Moc děkuji za odpověď.
  Valenta

  • Odpovědět

   Dobrý den Václave,

   pardon, že jsem se k vašemu dotazu dostal až nyní. Je sice pravda, že hotel Magic Tulip byl zavřený, nicméně aktuálně je již hotel normálně otevřený. Nyní jsem si sám prověřoval. Nemusíte mít proto žádné obavy. Nezbývá než popřát hezkou dovolenou a pokud byste náhodou uvažoval o koupi egyptské datové sim karty, dejte vědět, rád ji pro vás tak jako pro řadu dalších před vámi zařídím. Viz internet v Egyptě. Mějte se fajn.

 • Odpovědět

  Dobry den. Pokud jsme očkovany, musime po příletu z Egypta do povine 5ti dění karantény? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino, v případě návratu z Egypta platí povinnost 5 dní dlouhé izolace i pro naočkované osoby.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jedeme do Hurghady 31.7.2021,to už budeme plně naočkovaní.nemáte nějaké zprávy že by se nás po příjezdu netýkala 5-ti denní karanténa,popřípadě jak bude egyptská strana přistupovat k očkovaným turistům.Děkuji za info.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   bohužel žádné „zákulisní“ informace v tomto ohledu nemám. Egypt je zařazen mezi tmavě červené země, dokud tomu tak stále bude, tak z největší pravděpodobností žádné velké úlevy pro plně naočkované osoby čekat nelze. proto bych ve vašem případě s nějakým „rozvolněním“ v tomto ohledu raději nepočítal.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pokud jedeme do Egypta ve dvojici a jednomu z nás by vyšel při návratu test pozitivní, zůstávají v Egyptě oba? Nebo se jeden vrací a druhý musí zůstat sám? Neradi bychom se s přítelkyní rozdělili. Děkuji za info.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, je to tak, že ten, komu vyjde test negativně se může vrátit (i v případě, který popisujete). Na druhou stranu vás nikdo nemůže nutit k tomu, abyste se rozdělovali. Ovšem pak se vystavujete teoretickému riziku, že test po pár dnech vyjde pozitivní i tomu, komu vyšel zprvu negativně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jak je to prosím v současné době s karanténou po příletu,když jsme prodělali covid.
  Vím, že do 90 dnů po covidu nemusela být po příletu z Egypta karanténa a test.
  Platí nyní i pro Egypt změna na 180 dní po covidu ? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano,

   dle aktuálně platného nařízení MZČR (ochranné opatření z 15.5. platné do odvolání) platí právě oněch 90 dní – je to platné i pro země s velmi vysokým rizikem nákazy, kam Egypt spadá. Toto ochranné opatření zatím nebylo nahrazeno novou verzí, tedy žádná změna v tomto duchu aktuálně neplatí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  23.6.odlétáme do Marsa Alam a chci se zeptat jaké je nyní situace v Egyptě ohledně Covid 19.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Václave,

   z hlediska počtu nově zachycených případů se nyní zdá, že má třetí vlna po kulminaci, je identifikováno cca 1 100 případů za den (v celé zemi). Situace v hotelech je klidná, ostatně všichni hosté jsou otestovaní a personál by měl nosit roušky. Zcela upřímně řečeno nemám v poslední době žádné informace o tom, že by mu vyšel pcr test v Egyptě pozitivně a nemohl odletět domů. Neříkám, že se to neděje, ale budou to pravděpodobně ojedinělé případy.

 • Odpovědět

  musí byt test PCR v anglištině do egypta

  • Odpovědět

   viz moje odpověď na váš první dotaz 🙂

 • Odpovědět

  zdravím v neděli RANO odletam do egypta KDY NEJLEPE UDĚLAT TEST aby byl platny dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, doporučuji na test jít v pátek odpoledne / večer. V sobotu budete mít výsledek a v neděli brzy ráno letíte. Ano, je dobré, aby potvrzení bylo v angličtině. Většinou jsou ty potvrzení vícejazyčná a angličtina tam vždy figuruje, takže toto není problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den,prosím nevíte proč se nelétá z Prahy do Sharm? popřípadě kdy se začne létat? Děkuji za odpověď.Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   koukám se vám na to, ale ano se ve skutečnosti již do Sharm el Sheikhu letá. Aktuálně je to jednou týdně, je to let QS2578 s odletem z Prahy vždy ve čtvrtek hned po půlnoci v 00:35. Třeba včera letělo 150 lidí. Jedná se o charterový let pro Blue Style a Exim Tours. To je možná důvod, proč let nemůžete najít. Mrkněte na nabídku těchto dvou cest. kanceláří – určitě u nich pobyty v Sharmu najdete.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, děkuji za informace. Co se týče hotelu, za vás tedy na Egypt dobrá volba? A moře? Je zde opravdu pozvolný vstup a alespoň něco málo je k vidění pod vidou?
  Vím, že situace se velmi rychle mění, ale je tedy za vás lépe v této době zvolit pro dovolenou jinou destinaci, příoadně na co si dát pozor pokud tedy i přes všechna tato omezení zvolíme Amarinu?
  Ještě bych vás poprosila, jak moc je dostupný internet – wifi, data – jak toto řešit a jakou měnu mít s sebou? Předem děkuji Lucie

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši,
  ráda bych vás poprosila o zhodnocení covid situace a podmínek pro turisty v Egyptě. Máme letět koncem června do hotelu Amarina Abu Soma resort – máte nějaké zkušenosti nebo ohlasy na tento hotel a oblast Egypta, ve které se nachází – Safaga, moře, služby …
  Nevíte je nějaká šance na jednodušší vstup do Egypta a naopak návrat do Čr – Egypt je zatím pořád naším ministerstvem řazen mezi velmi nebezpečné země
  Jak to tedy v tuto dobu, prosim, v Egyptě vypadá, je to bezpečné? Je případně něco, co bychom měli před dovolenou v Egyptě vědět, na co si dát pozor – chystáme se ram poprvé.
  Moc předem děkuji za Vaši reakci. Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   co se týká jednodušší vstupu do Egypta, popřípadě návratu zpět do ČR, jsem aktuálně v tomto ohledu skeptický. V posledních týdnech totiž nově zachycené případy v Egyptě opět rostou, nikoliv exponenciálně, ale zkrátka se zvedají. Ostatní země tak budou pravděpodobně i nadále opatrné a testy / karanténu při návratu vyžadovat budou.

   Situace v hotelech je z hlediska covidu dobrá. Když se náhodou nějaký případ objeví, je daný člověk izolován v pokoji a nemám informace o tom, že by se v posledních týdnech v některém z hotelů nákaza rychle mezi hosty rozšířila. Amarina Abu Soma je pěkný menší hotel, čistý a nový, byl otevřen před dvěma lety. Všude je k dispozici dezinfekce, personál má roušky, příjemný je i fakt, že testování pro návrat zpět do ČR se provádí přímo v hotelu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,chtěl jsem se zeptat:Je pravda, že když klientovi výjde pozitivní test na covid-19 v Egyptě před cestou zpátky do Čech,musí jít do 10 denní karantény v hotelu?Bylo mi to řečeno od Evropské pojišťovny. Bylo vždy,co vím 5 dní karantény v hotelu a pak test na covid,pokud vyšel negativní,mohl odjet a prý když je pár a jeden z nich je pozitivní a druhý negativní,tak ten pozitivní zůstává na hotelu v karanténě a ten druhý negativní musí odjet a nemůže zůstat na hotelu s pozitivním partnerem?Děkuji za odpověď.Jirka

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Prosim o rafu. Pokud poletíme jen s antigennim testem a necháme si udělat na letišti ( na náklady cest. kanceláře) PCR test, za jak dlouho se obvykle klienti dozví výsledek? A kde se jej dozví? Čekají na letišti, nebo čekají ve svém pokoji v resortu? Mohou se po něm volně pohybovat ( protože mají neg.antigen)? Pokud se nakazíme v Egyptě, po kolika dnech od pozitivního testu (před odletem do ČR) mohu odcestovat? Co když je po 4 dnech test stále pozitivní, nebo i po 10 dnech , děkuji za zprávu

  • Odpovědět

   Dobrý den Růženo,

   v případě testu PCR po příletu do Egypta jste o výsledku informování pouze v případě, že je pozitivní. Pokud je negativní, nebudou vám psát / volat. Jinými slovy se můžete po hotelu volně pohybovat, v případě, že by vám druhý den oznámili, že jste byla testována pozitivně, šla byste do karantény.

   Co se týká návratu – do letadla vás pustí až v momentě, kdy vám test vyjde negativně. Pokud první PCR test před odletem vyjde pozitivně, jdete opět do karantény, pátý den se PCR test opakuje, pokud je negativní, tak můžete odcestovat domů. Pokud je pozitivní, musíte čekat dále.

 • Odpovědět

  Mohl byste mi prosím sdělit,co potřebuji na vstup a výstup v Sharm el Sheiku,pokud jsem očkovaná.
  S díky Helena

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,

   pro vstup PCR test, pro cestu zpět minimálně test antigenní, bez něho vás do letadla nepustí. Očkování na těchto podmínkách nic nemění.

 • Odpovědět

  8.6.2021 budu mit druhou davku vakcinu proti kovid. 12.6.letim do Egipta musim na test na letisku dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane, ano, musíte. Egypt zatím očkování nijak nereflektuje a od všech při vstupu požaduje negativní PCR test.

 • Odpovědět

  Dobry den mam specificky dotaz.V zari 2021 letim do egypta pokud bychom se nechali naockovat v cr uznava toto i egypt a nemusite se nechat testovat ani tam a ni zpet do cr.A este jeden dotaz pokud ma dcera ktere je 14 let a ma priznany 2 stupen zdravotni postizenosti je vyjmuta z testovani tam myslim do egypta a i zpet do cr.Kdyz s ni budou cestovat dospeli ktery budou negativni.A jak se delaji testy v egypte myslim PCR dela se to ze slin nebo z nosu dekuji za info

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   je předčasné odhadovat, jaké podmínky vstupu do Egypta a návratu do ČR budou platit v září. Aktuálně PCR test pro vstup do Egypta potřebujete, a to nehledě na to, zda jste očkovaní, či nikoliv. Je to požadavek egyptské strany. Výjimku z testování mají, pokud vím, pouze děti (děti do 6 let), o výjimkách pro postižené nevím. Na druhou stanou tím nechci 100% tvrdit, že nic takového neexistuje.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Prosím o informaci ohledně nošeních roušek v hotelu u bazénu.Jakou formou probíhá strava All inclusive v Egyptě.Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane,

   roušky nejsou u bazénů povinné a hosté je nenosí. Povinné jsou pro hotelový personál. Co se týká All Inclusive, tak aktuálně jsou většinou jídla z důvodu covidu servírována. Člověk si samozřejmě může vybrat, ale jídlo si na talíř sám nenandává. Záleží ale na konkrétním hotelu, existují výjimky. A jinak je typicky na plážích k dispozici bar / občerstvení, které je otevřené celý den.

 • Odpovědět

  Přilel jsem z Egypta se splněním všech podmínek pro něj, jsem 21 dní po druhém očkování. Musím prodělat 5 denní karanténu a po ní placený test?

  • Odpovědět

   Dobrý den Karle,

   ano, správně byste karanténu měl dodržet. Ostatně určitě jste totiž vyplňoval příjezdový formulář při cestě do ČR, tj. úřady o vás ví, že jste přicestoval z Egypta. Pokud byste izolaci nedodržel a náhodou by se na to přišlo, měl byste akorát problémy. Ano, PCR test po 5. dni karantény, kterým izolace končí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme do Hurghady už příští týden a zatím nevím, jestli letět jen s antigen. testem (ten nemusí být v angličtině ? ) a na letišti v Hurghadě si nechat udělat PCR testy ( údajně zdarma), nebo raději PCR test už od nás ? Co mi poradíte ? Děkuji Jana