Egypt: Dovolená 2019

Láká vás Egypt? Právem! Pokud ne, tak věnujte minutku následujícím řádkům. Změníte na dovolenou v Egyptě názor!

Mnoho turistů do Egypta jezdí opakovaně a několikrát do roka. Proč to dělají?

Egypt je okouzlující severoafrická země. Je to region plný kontrastů. Je to oblast, ve kterém se mísí bohatá historie se současnou kulturou, ve kterém se prolíná nehostinná poušť s úrodnou a civilizovanou oblastí kolem řeky Nilu, a která vyniká svým nádherným pobřežím kolem Středozemního, ale především kolem Rudého moře.

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tradiční letoviska

Hurghada i jižněji položená oblast Marsa Alam, to jsou krásné a vyhlášené oblasti, ve kterých tráví svoji dovolenou turisté z celé Evropy. Tyto letoviska vynikají nádherným pobřežím, pěknými hotely a relativně dobrým spojením z ČR – 4 hodinová doba letu do Egypta se dá vydržet a kvůli odpočinku u Rudého moře rozhodně stojí za to!

Krásné pláže a pobřeží

Nekonečné egyptské pobřeží je nejhezčí právě u Hurghady a Marsa Alam! Nejčastější jsou písečné pláže s bělavým pískem.

Nádherné jsou i pobřežní vody. Ty jsou ideální na potápění, jsou totiž plné korálů a pestrobarevných rybek. Vše díky relativně mělkému a teplému Rudému moři (přečtěte si více o teplotě moře v Egyptě).

Komfortní hotely

Každý ocení zázemí pěkných a pohodlných hotelů. Většina z nich leží hned na pobřeží.

Přesto důrazně doporučuji si před rezervací VŽDY najít a přečíst recenze!!

Celoročně teplé počasí

Egypt je nejbližší destinace, do které se za odpočinkem k moři jezdí celoročně!

Pozor na vedro!!

V létě je tu opravdu velké teple, teploty vzduchu přes den šplhají ke 40°C  >>> počasí v Egyptě je v tomto ohledu srovnatelné s počasím v Dubaji.

V zimě (prosinec, leden) pak teploty většinou nepřekračují 25°C.

Jak do Egypta co nejlevněji?

Rezervujte zájezdy na poslední chvíli. Dovolená v Egyptě na last minute je dostupná prakticky celý rok. V rámci last minute zájezdů počítejte, že ty nejlevnější zájezdy seženete za následující ceny:

 • Polopenze / 8 dní >>> od 9 000 Kč / osoba
 • All Inclusive / 8 dní >>> od 10 000 Kč / osoba

 

Egypt a jeho přednosti

Je to zejména celoroční dostupnost zájezdů, které se dají sehnat levně i v hlavní letní sezóně. Jsou to písečné pláže s podmořskými korály. A v neposlední řadě teplé počasí a záruka jasné oblohy! Ať už vyrazíte kdykoliv, tak vaše dovolená v Egyptě bude slunečná. To Egypt garantuje.

Egypt: Dovolená 2019
4.7 (94%) 10
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme se synem do hotelu Sunny Days El Palacio Resort & Spa, kde by se měl nacházet i tobogán. Ovšem na některých fotografiích je zobrazen a na jiných ze stejného místa hotelu naopak nestojí, v recenzích o něm není zmínka. Bylo by možné zjistit, zda tedy hotel tobogán má?
  Děkuji a přeji klidný zbytek dne.

  • Dobrý den Lenko,

   nevím, zda jste zkoušela pokládat dotaz přímo vaší cestovní kanceláři, ale možná by to bylo zbytečné, protože by vám pravděpodobně stejně nebyli schopni popravdě říci, jak to s tobogánem skutečně je.

   Nemějte obavy, hotel tobogán má. Ve skutečnosti jsou u hotelového bazénu hned 3 menší tobogány. A důvod, proč to v recenzích lidé nezmiňují nebo to nevidíte na mnohých fotografiích je ten, že tobogán má hotel relativně nově. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,kde v Egyptě je to dobré jak na koupání,tak i na šnorchlování?

  • Dobrý den Jardo,

   na koupání je to v podstatě dobré všude, ale předpokládám, že vám jde o snadný přístup do moře přímo z pláže, nikoliv z mola. Pak doporučuji například zátoku Utopia Beach nebo o něco jižněji položenou Abu Dabbab – obě místa jsou za mě perfektní jak na šnorchlování, tak na potápění.

   Obě místa najdete spolu s jejich stručným popisem a odkazem na mapu v tomto článku o potápění v Egyptě. Utopia Beach najdete pod číslem 5, Abu Dabbab pod číslem 2.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vyrážíme do hotelu Steigenberger Alcazar. Předpokládám, že se jedná o hotel vysoké úrovně, a tak bychom nechtěli působit jako nevychovanci. Můj dotaz zní, je nutno chodit na každé jídlo v dlouhých kalhotách či šatech, nebo pouze na večeře? A jak poznám, že mám dát tzv. bakšiš (stačí 1 dolar v bankovce, nebo mohu darovat i například 0,5 Eura v mincích). Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Michale,

   ano, hotel Steigenberger Alcazar v Nabq Bay patří skutečně k tomu nejlepšímu, co může egyptské pobřeží nabídnout. Zvolili jste dobře!

   Dress code pro muže tu platí pro večeře, nikoliv pro snídaně. Je tedy vhodné, aby pánové měli kalhoty. Byť se resort tímto snaží, aby vypadal „vznešeně“, personál to příliš nehlídá, a tak bohužel tento dress code mnozí hosté nedodržují. Je to myslím škoda. Co se týče bakšiše, dávat ho tady úplně není potřeba, ale uvidíte sami na místě. Jeden dollar stačí, euro taky, 0,5 eura v mincích samozřejmě dát můžete taky – osobně já bych takový bakšiš, kór v hotelu podobně vysoké úrovně, ale nedával.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, plánujeme s přítelem dovolenou do Fantazia Resort Marsa Alam, je to místo opravdu vhodné ke šnorchlování i pro začátečníka? Předem děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Markéto,

   ano je, vstup do moře z mola, ale jde to tu i přímo z pláže. Ale takto – podmořský život tady je pěkný, ale rozhodně lze v Egyptě najít jiná a lepší místa na šnorchlování / potápění. Korálů je tady hodně, ale ryb méně – třeba ve srovnání s Abu Dabbab).

 • Odpovědět

  Dobry den ,chystam sd s dcerou do arabbian world v hurgade,doporucite mi tento hotel?nebyli a nejsou tam zadne komplikace?a cesta z letiste do hotelu je bezpecna?

  • Dobrý den Renino,

   myslíte hotel Caribbean World Resort u Soma Bay? … název Arabbian World mi nic neříká.

 • Odpovědět

  Ano ,pardon spletla jsem se;-)Renina

  • Nic se neděje. Za mě je tento hotel v pořádku – velký bezpečný komplex s veškerým vybavení včetně řady obchodů a restaurací přímo v areálu hotelu. Upozorním na dvě věci. Za prvé na skutečnost, že některé klienty ubytovávají ve vedlejším hotelu (Palm de Soma) – hotel, který už funguje v takové velmi omezené míře, tj. nenabízí žádné služby, hosty tam pouze ubytovávají, ale na na jídlo a za veškerými službami se musí chodit právě do Caribbean World Resortu. Za druhé, pokud chcete šnorchlovat, tak toto není úplně ta nejlepší lokalita. V Egyptě existují určitě lepší. Korálů tu je v moři málo, byť třeba takové želvy se tu vyskytují (hlavně po ránu). Velkou výhodou je naopak to, že do moře tu lze vstoupit přímo s pláže, a to i za odlivu – toto u řady hotelů v Egyptě nejde.

 • Odpovědět

  Tak jedu hlavne za relaxem a pohodou se 4 letou dcerkou ,tak myslim ze dostacujici,myslite ze muzu nejak urgovat kdyby me chteli strcit do toho druheho hotelu?

  • Ano, myslím, že budete spokojeni. Určitě se nebojte je urgovat s tím, že chcete být v hotelu, který jste si zaplatila a nikoliv ve vedlejším. Případně to hned první nebo druhý den řešit přes delegáta.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  moc děkuji za odpověď ohledně pasu 🙂 Ještě bych se chtěla zeptat, pojedeme tedy v rámci května do hurghady s tím, že resort nemá zdarma internet. Po přečtení různých recenzí jsme zjistili, že nejlepší řešení je zakoupit datové sim karty přímo na letišti. Ráda bych se zeptala, na letišti přistaneme zhruba ve 4h ráno. Myslíte, že stánky budou v tuto hodinu otevřené? Případně bych se ještě ráda zeptala, je nutné koupit tyto karty na stáncích nebo je možné je zakoupit přímo v nějakém originálním kiosku vodafonu nebo orange? Hodně jsem četla, že lidé zakoupili karty například na 20GB dat a poté měli třeba na kartě jen 3GB dat. Tak si říkám, zda to například jde koupit někde přímo na letišti v originálním obchodě, at nenaletíme hned na nějaké stánky 🙂 Ještě by mě zajímalo jestli je možné si dovézt 4G modem/router od vodafone co mám v česku. Že bych koupenou SIM vložila do něj a na pokoji měla vlastní wifi. Máte s tím zkušenost?

  Moc děkuji! 🙂 Nikol

  • Dobrý den Nikol,

   díky moc za dotaz 🙂 Inspiroval mě k tomu, abych tomuto tématu věnoval speciální článek (viz. Egypt: internet a datové SIM karty).

   Jinak modem si s sebou vzít určitě můžete, já bych sice toto řešil mobilním hotspotem, nicméně proč si modem nevzít. Ostatně někteří to tak dělají. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  již jsem na Vás měl dotaz ohledně resortu Abu Dabbab, jelikož je obsazený, doporučila nám CK resort Brayka Beach, již máme zaplaceno, přesto se ptám… Mohl by jste mi dát pár informací, týkajících se tohoto resortu? Myslím tím, je li možnost si jít zaběhat podél moře, nebezpečí setkání se žralokem, kvalitu hotelu atd…Vím, že se dá vše najít na netu, ale vaše diskuse a odpovědi mi přijdou naprosto fundované a nejlepší. Děkuji, Martin.

  • Dobrý den Martine,

   jasně, vzpomínám si. Tady podle mě žádné cesty po pobřeží nejsou a určitě nejsou ani mimo pobřeží – je to jen hotel a za ním příjezdová silnice. V dobrých botách podle mě budete schopen vyrazit i na výběh kolem vody, ale jsou místy šutry, zkrátka musíte dávat pozor. Nebezpečí žraloků – stejné jako v Abu Dabbab. Hotel je u zálivu, na jehož stranách jsou korály a v čele písečná pláž s pozvolným vstupem. Takže žralok se i zde výjimečně vyskytnout samozřejmě může, protože záliv je otevřený. Jinak i tady jsou dobré podmínky na šnorchlování + doporučuji určitě dojít k 15 minut vzdálené zátoce (směrem na jih), kde je šnorchlování rovněž parádní.

   Hotel jako takový je za mě dobrý, služby na úrovni a hlavně čisto. Je pravda, že pokoje už něco pamatují, ale není to nic hrozného. Pokud by se vám nelíbil, neváhejte požádat o výměnu. Myslím, že si to tu užijete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme do hotelu Happy life vilage u Dahabu. Někde jsem se dočetla, že není potřeba vízum. Je to pravda? Děkuji Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   ano, je to tak. Viz. také informace o vízech do Egypta, sekce „kdo vízum nepotřebuje“. Mějte se fajn a dovolenou si užijte 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, obracím se na vás s posledním dotazem…již jsem se vás dvakrát ptal….Jedeme do Marsa, do Royal Brayka, a jsem dost znechucen jednáním CK Exim…. ,Odlet měl být 6.4. v 1,45, odlet zpátky 13.4. 6,45. Odlet nám posunuli o 16 hodin, na 17,50 z CZ, a 23,55 z Marsy. Nikdo nám o tomto nedal vědět. A tím vše začíná, máme zaplaceno 7 dní All in, nicméně mi bylo sděleno, že check out je 13.4. v 10,00. A že nás možná nechají do večera najíst a napít, ale spíš, že nám vezmou náramky, a máme si jídlo zaplatit…..což mi nepřijde normální, když mám all in zaplaceno na 7 dní, a službu začínám čerpat 7.4. ráno. O peníze mi nejdem spíš o princip….ještě tam nejsem, a už jsem z toho znechucený…. Je tohle při zájezdech do Egypta normální ?? Velice děkuji, Martin.

  • Dobrý den Martine,

   ach jo, komplikace ještě takhle před cestou nikdo moc nepotěší… byť se tady CK rozhodně zastávat nechci, tipuji si, že Exim Tours za posunutí časů odletů nemůže. Jestliže jste původně měli letět v noci a z ničeho nic došlo takt k posunu, bude to změna ze strany Smartwings (možná souvisí s aktuálním zákazem letů B737 Max a následným usazováním letových řádů). Koukám, že letíte letem QS2508 v 17:50 – jste tam uvedeni, takže je to skutečně tak, jak říkáte. Odlety do Egypta takto odpoledne jsou dost výjimečné, spíš ojedinělé, drtivá většina letů odlétá z Prahy právě po půlnoci. A dívám se na minulou sobotu a let QS2508 letěl standardně po půlnoci, až tuto sobotu to je posunuté na odpoledne.

   All Inclusive – bohužel toto se děje, záleží hodně na daných hotelech, ale často lidi, když přiletí do Egypta brzy ráno (standardním nočním letem), tak All Inclusive dostanou až od 14 hod. Tohle se bohužel stává často (vás to potká nikoliv při příletu, ale odletu) a to za chybu cestovky rozhodně považuji. Pokud to tak mají nastaveno s hotely, tak by to jednoznačně měli zákazníkům při koupi zájezdu sdělovat a upozorňovat je na to.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za vaše informace, bohudík jsem se od vás dozvěděl víc, než od renomované CK. Po návratu dám vědět, jak vše dopadlo, Martin.

 • Odpovědět

  Dobry den mam dotaz. Poletime do hotelu Coral Hills resort je tam nejaky pozvolny vstup do more? A jeste se zeptam co je pravdy ze mezi 12-14hod neni vhodne chodit do more ( kvuli zralokum) je to treba nejak oznaceno na plazi kam az je moznost plavat?

  • Dobrý den Gábino,

   předpokládám, že máte na mysli hotel Coral Hills Resort v Marsa Alam. Tady je vstup do moře možný buď přes krátké molo, kde na konci slezete do vody u korálové bariéry. Lze jít i mimo molo, ale to je tady určitě dobré mít boty do vody. Bez nich je překonání mělčiny dost obtížné. Byť je tady tato mělčiny, tak ji já za pozvolný vstup do vody nepovažuji, protože nejprve je hodně mělko a pak najednou hloubka.

   Pokud jste nečetla, doporučuji přečtení tohoto článku o žralocích. Ano, také jsem to několikrát o době mezi 12 a 14h slyšel. To je totiž doba, kdy sluníčko vysoko a koupající se člověk a hlavně jeho stín je nejviditelnější. Podle informací, které jsem na toto téma minulý rok čerpal, je však mnohem horší doba na koupání večer a nikoliv takto po poledni.

   Ne, žádné takové značení tu nikde nebývá. U některých hotelů jsou sítě, které pláž chrání, ale když toto je, tak to je v Hurghadě, nikoliv v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobry den ano myslela jsem Marsa Alam. A Vam moc dekuji za informace. Gabina

  • Nemáte vůbec zač. Ať se vám dovolená vydaří 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, píšu přímo z Egypta, děkuji vám za info o dovolené……přes všechny mé pochybnosti je dovolená skvělá, místní lidé úžasní, moře krásné, jídlo výborné….tímto příspěvkem se i omlouvám Exim Tours……po posunutém odletu a příletu, příjezdu na hotel o půlnoci ještě pozdní večeře……delegáti úžasní…..jen k Royal Brayka…., delegáti nedoporučují jít pěšky na jih, do druhé zátoce………že to není moc bezpečné….děkuji moc, určitě se do Egypta vrátím…..Martin.

  • Dobrý den Martine,

   tak to rád slyším. Myslím, že vždycky je lepší mít pochybnosti a pak na místě být mile překvapen, než naopak. Pěkně si to tam užijte a hlavně si zašnorchlujte. Budu rád, když se po vašem návratu ještě jednou ozvete s nějakou celkovou zpětnou vazbou na váš pobyt, buď tady komentářem nebo přes email, jak budete chtít. Mějte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme v létě do Egypta, hotel fantazie klub jaz samaya resort. Jedeme poprvé, chci se zeptat je to dobrá volba skrz děti, tobogány, moře, žraloci, šnorchlovani apod?? Kolik je optimální si vzít sebou hotovost, v $. Beru to, že výlety s dětmi neplánujeme, spíše to šnorchlovani. Máme se něčeho obávat, jako např průjem děkuji za jakékoli informace, ať jsme připraveni. Lucie

  • Dobrý den Lucie,

   dobrá volba hotelu. Navíc v podstatě hned vedle letiště. Resort Jaz Samaya je pěkný a kvalitní. Bazény má dva, jeden větší, druhý dětský. Tobogány nejsou přímo v areálu tohoto hotelu, ale kousek dál je aquapark Aqua Coraya se spoustou tobogánu, který je k dispozici pro všechny hosty nejen hotelu Jaz Samaya ale i okolních resortů.

   Šnorchlování tu je perfektní, rozhodně doporučuji. Vstup do moře je buď z mola, které je přímo u vašeho hotelu nebo je nutné jít podél místního zálivu na pláž asi 500 metrů daleko, kde je přírodní vstup do moře přímo z pláže. Mám informace, že většinou pobyt zde hosté absolvují bez střevních potížích, nicméně doporučuji si o problematice průjmů v Egyptě přečíst více. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, pokusím se zde zhodnotit pobyt v resortu Royal Brayka v Marsa Alam. Za nás se nám tam moc líbilo…..po příletu ve 23 hod. ještě teplá večeře formou bufetu, to samé po návratu z Luxoru ve 23 hod. Jídlo po celý týden výborné, jen ke snídani stále stejné….no ale co se dá na snídani vymyslet, myslím, že si vybral každý….Resort perfektně upravený, čistý, od časného rána až do večera v zahradách pracují zahradníci, personál usměvavý a každý na potkání zdraví….Plavčíci u tobogánu vyvádějí s dětmi neskutečné alotrie…Resort starší, ale naprosto dokonale čistý, spousta barů, každý večer grilování, super program v amfiteátru…odpo zmrzlina, palačinky, pizza….Kolem celé zátoky promenáda ca. 2 km dlouhá, kde se dá i běhat…Na koncích resortu strážný, který si zapíše číslo pokoje, pokud jdete někam dál…I když toto delegáti nedoporučují, že tam minulý rok pokousali hosta toulaví psi….Výlety na čtyřkolky a do Luxoru naprosto super, všichni delegáti uměli dokonale česky a dozvěděli jsme se hodně o životě v Egyptě…Moře na šnorchlování krásné, syn brzo ráno viděl i menšího útesového žraloka….vstup přes molo, nebo z písčité pláže…..Přes počáteční obavy z naší první dovolené v Egyptě mě tato země nadchnula, a to hlavně svoji historií a způsobem života……Rád se tam budu vracet…vám velice děkuji za cenné rady před odletem, Martin.

  • Dobrý den Martine,

   skvělé! Jsem rád, že vás Egypt nezklamal a že vám zájezd i přes vaše počáteční obavy vyšel! Vůbec nemáte zač za rady před odletem. Jsem rád, že jsem mohl poradit. Jinak jsem koukal (a dokonce i sledoval :)), že jste měli asi celkem náročný let zpět, příletem v 5:45 ráno asi nikdo dovolenou končit nechce, ale bohužel sobotní lety na vašem letadle byly zpožděné všechny a váš let, vzhledem k tomu, že byl poslední, to odnesl nejvíc. Každopádně vám moc děkuji za vaši perfektní zpětnou vazbu. Mějte se 🙂

 • Odpovědět

  Ano, přílet nebyl v nejvhodnější čas….Pokoj jsme museli opustit ve 12 hod., ale musím dodat, že delegát domluvil, že plážové ručníky jsme mohli odevzdat v 18 hod., a All in jsme čerpali až do odjezdu z hotelu, tj. do 20, 45…což nám přišlo velmi vhod…Ještě jednou díky, a mějte se Lukáši…Martin.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chceme vyrazit letos 08-09/2019 na líbánky do Marsa Alam. S přítelem hledáme především hotel opravdu na úrovni s kvalitními službami all inclusive a pláž s pozvolným vstupem bez mola, s dobrým koupáním a šnorchlováním (no jo jsme posránci 🙂 🙂 No a ještě by tam teda nemuselo být moc dětí, takže spíš klidnější hotel, ale není to priorita. Prozatím jsme vybrali Hilton Nubia resort, ale rádi si necháme poradit i s našimi specifickými požadavky, jestli pro nás máte tip i na jiné hotely podobné kvality. V Egyptě jsme nebyli a cenou nejsme limitováni, rádi by jsme zažili to nejlepší co se v oblasti dá, líbánky jsou přece a (snad) jednou za život 🙂

  Předem děkuji za odpověd a přeji krásný sobotní den, Lucka

  • Dobrý den Lucie,

   v oblasti Marsa Alam doporučuji mrknout také na Steigenberger Coraya Beach, který je prakticky hned vedle letiště (asi 5 km od něj). Vstup do moře v zátoce Coraya je možný přímo z pláže a šnorchlování je tu rovněž pěkné. Nicméně lepší a fakt perfektní podmořský život je v Abu Dabbab, tzn. já bych spíš upřednostnil právě Hilton Nubian Resort. Pokud chcete, připlaťte si za lepší pokoj a dovolenou budete mít fakt perfektní 🙂

   Lepší hotely než tyto dva v Marsa Alam nenajdete.

 • Odpovědět

  Prosím letíme do hotelu Emerald resort a aquapark. Četla jsem recenze a hrůza bude to pravda nebo jak to tam vypadá. Pokud máte nějakou informaci. Děkuji Věra

  • Dobrý den Věro,

   pokud se budeme bavit o resortu Emerald, který se nachází na kraji většího komplexu Golden 5 (je jeho součástí), tak za mě je to celkem fajn resort. Pěkné pobřeží a pláž, dobrý výběr jídla, pokoje průměrné, kde potěší třeba varná konvice. Počkejte, až dorazíte na místo, uvidíte, že to nebude žádná velká hrůza. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň,

  chcela by som poprosiť o radu. Cestujeme prvý krát do Egypta. Manžel síce uprednostňuje Sinajský polostrov, ale sa nebráni ani iným miestam. Rozhodujem sa medzi hotelom Jaz Belvedere v Sharm El Sheikh, alebo Dream Lagoon Beach Resort v Marsa Alam, prípadne si nechám poradiť:) Nešnorchlujeme, uprednostňujeme plávanie s priamym vstupom do mora, pekné prostredie, vkusné a čisté ubytovanie, dobré jedlo a príjemný personál. Samozrejme relatívnu bezpečnosť… Máte úžasné články a verím, že Vaše rady mi pomôžu vybrať super dovolenku. Vďaka Eva

  • Dobrý den Eva,

   rád vám pár slov napíšu, třeba vám to ulehčí rozhodování. Lepší (ve smyslu kvalitnější) je Jaz Belvedere – krásný areál prakticky hned vedle letiště. Pláž písečná, vstup do moře dost pozvolný, byť ne extrémně pozvolná jako jinde v Egyptě. Jsou tu 3 molo, dvě nová, jedno staré, které je dobré využít při odlivu. Ta nová mola jsou asi 70 metrů dlouhá.

   Dream Lagoon Beach – je také pěkný resort, ale osobně se mi Jaz belvedere líbil více. Pokoje jsou starší, ale solidní. Hotel má krásnou zahradu. Pláž je rovněž písečná, mola tu žádná nejsou, tj. vstup do moře je možný jen přímo z pláže – je potřeba ale vědět, že to je dost dlouho mělko, min. 100 metrů je voda pouze po kolena, až pak začíná velká laguna, ve které si zaplavete.

   Ještě bych doporučil se zaměřit na resorty u zálivu Makadi (kousek na jih od Hurghady), kde si myslím, že by vám mohlo moře a vstup do něj vyhovovat úplně nejlépe. Např. Sunrise Royal Makadi Resort, Sunwing Waterworld Makadi a řada dalších jiných. Koukněte na ně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat 🙂 za pár dní cestujeme na dovolenou do egypta (poblíž hurghady) do hotelu alibaba. Chtěla bych se zeptat, přemýšlíme nad fakultativním výletem do luxoru, hodně nás to láká ale máme trochu strach na výlet jet. Myslíte, že v aktuální době je výlet takhle daleko autobusem na toto místo bezpečný? 🙂 Případně zvažujeme výlet Megasafari discovery, kde se dá podívat do beduínské vesničky. Nevíme, zda by případně tohle nebylo bezpečnější. Zároven bych se i ráda zeptala, zda případně nevíte o nějakém aktuálním případném problému v oblasti hotelu 🙂

  Ještě bych se taky chtěla zeptat. Plánovali jsme si dopředu zakoupit víza přes inzernet, akorát nám ted nechodí potvrzovací email a nereagují nám na dotazy. V případě, že by víza online zakoupit nešla, myslíte, že bude problém je případně zakoupit až na letišti, když přiletíme v nočních hodinách?

  Moc děkuji! 🙂

  • Dobrý den Emmo,

   pardon za opožděnou reakci. Nejprve k vízu – jaký potvrzovací email myslíte? Email k potvrzení uživatelského účtu? … určitě není problém vízum zakoupit po přeletu na letišti (byť to bude v brzkých ranních hodinách) – doporučuji vám přečíst si článek o vízech, kde najdete všechny potřebné informace.

   Výlet do Luxoru v současné době bezpečný je (za předpokladu, že to je skupinový výlet autobusem). Akorát je to dost časově náročné. Typicky se odjíždí v noci (hodně hodně brzy ráno) a návrat je velmi pozdě večer. Bohužel megasafari discovery mi nic neříká, takže to nejsem schopen komentovat. Ale i to bude výlet skupinový s průvodcem, takže z bezpečnostního hlediska v pořádku. Co se týče Luxoru, dávejte si akorát dobrý pozor na své cenné věci a připravte se na dotěrné obchodníky. Buďte vůči nim imunní a bude to ok 🙂

 • Odpovědět

  nevite nahodou v kolik ted odletaji letadla z a Prahy do Hurghady nektere cestovky pisi ze v19 30 hod a nektere az v 1 v noci

  • Dobrý den Iveto,

   vím. Aktuálně na lince Praha – Hurghada léta několik Smartwings spojů. Drtivá většina odletů je z Prahy kolem půlnoci. Ze čtvrtka na pátek letí dva spoje, oba odlétají v 00:05. Ze pátku na sobotu letí tři spoje v časech 00:30, 00:50 a 01:50. V podobné časy, tedy takto mezi půlnocí a druhou hodinou se léta i všechny ostatní dny. Výjimkou je čtvrtek, kdy krom noci to letí rovněž přes den, odlet z Prahy ve čtvrtek ve 12:00.

   Dál do Hurghady léta společnost Fly Egypt v 16:45.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhodujeme se kam vyrazit a chtěla bych se zeptat na vás názor na Pirates Gate Onatti Beach.. Některé recenze byly velice kladné a některé naopak. Děkuji

  • Dobrý den Lenko,

   Onatti Beach je menší než jiné egyptské hotely. Tedy za mě je dobrý pro lidi, kteří hledají klid a kteří nejsou přehnaně nároční. Top kvalitní služby zrovna zde čekat nelze, ale na druhou stranu je zde dle mého názoru vše na solidní úrovni. Personál dobrý, pokoje průměrné, ale pro normální lidi naprosto dostačují. Uklízejí je denně a rovněž denně doplňují na pokoj pití. Dobré jídlo, byť jeho výběr je menší než v jiných hotelech, to je fakt. Pláž také dobrá. Vstup do moře je však možný prakticky jen přes molo a to buď do laguny, kde stačíte nebo na konci mola ke korálovému útesu.

   Naopak jako negativa bych rád zmínil prvně dost hmyzu (komáři atd.). Hlavně večer, ale někdy i přes den na pláži. Záleží ale dost na termínu, který zvolíte. A dál tu je hodně otravných prodejců, kteří se vám budou ustavičně snažit něco vnutit.

 • Odpovědět

  Ahoj, jedu poprvé do Egypta, plavba lodí z Luxoru do Asuánu a zpět. Potom týden v hotelu v Hurghadě. Zajímá mě kolik si vzít hotovosti, případně zda lze platit kartou, myslím výlety, vstupy apod. Díky

  • Ahoj Andreo,

   v ceně plavby máte již stravování? Předpokládám, že v hotelu ho již máte zaplacené taky. Pak já záleží, jaké výlet navíc chcete absolvovat. Ať je rezerva, počítejte 50 euro / výlet osoba. Doporučuji mít s sebou oboje, jak hotovost (tu do Egypta určitě), tak kartu jako zálohu a rezervu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci letíme do Marsa Alam. Rádi bychom egyptskou datovou kartu. Na letišti v Marsa Alam se dle posledních informaci už neprodávají. Nemáte, prosim, nějaký tip, jak se ke kartě dostat?

  • Dobrý den Renato,

   je to přesně, jak říkáte. Na letiště je už nekoupíte (alespoň v tuto chvíli ne) >> mrkněte se na diskuzi o sim kartách v Egyptě dole pod textem.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohl byste, prosim, zhodnotit hotel Royal Tulip Beach Resort v Marsa Alam. Děkuji.

  • Dobrý den Renato,

   podívejte se na tento můj nedávný tip na zájezd právě do hotelu Royal Tulip Beach Resort v Marse (je to z 20. května). Neodkazuji vás na něj kvůli zájezdu, ceny se totiž jistě mnohokrát od té doby změny, ale právě kvůli mému pohledu na hotel i na pláž a moře, které u něj je – vše v textu popisuji. Mrkněte se a pokud se budete chtít pak na cokoliv doptat, tak klidně pak můžete zde 🙂

 • Odpovědět

  Dobry vecer, prosim, nemate zkusenosti s hotelem Mirage bay, nektere diskuze jsou velmi pekne, jine hodnoti hotel za spinavy, kde nic nefunguje, za ostudu CK.Jeste me velice zajima,kdyz priletime rano, tak nas nikdo neubytuje drive nez ve 14 hodin a cely den budeme bez jidla?Jde mi o deti, budou unaveni z cesty a jeste tam nekde budeme travit x hodin na recepci? Moc dekuji…..Jana

  • Dobrý den Jano,

   o pláži jsem vám psal již v jiné odpovědi. Je to levnější resort a tomu holt odpovídá i jeho skutečný stav. Je to zkrátka za mě průměr, se kterým budou v pohodě nenároční lidé, ale vyžadujete-li kvalitní služby, tak spokojeni asi nebudete. Ten proces ubytování zde tak funguje někdy, závisí to ale dost na obsazenosti hotelu a tj. dostupnosti volných pokojů. Náramky opravňující vstup do jídelny většinou zde lidé dostávají během dopoledne, takže oběd již mají k dispozici. Se snídaní nepočítejte, vezměte si něco s sebou, s obědem na 95% počítat můžete.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 23.7. odlétáme s přítelkyní do resortu Long Beach, kde bychom měli být ve standartním pokoji, což je dle popisku pokoj v řadové vilce, pobyt 8 denní all in. Mohl byste prosím místo zhodnotit? Mezi fakultativními výlety je výlet dzipem do pouště na Beduinskou večeři, což by dle popisu mělo být skupinové, jak je to prosím s bezpečnosti? Je to náš první takový výlet, nehledě na to, že jsme neleteli nikdy. Děkuji moc za informace a vás cas

  • Dobrý den Zdeňku,

   ano, kdysi jsem psal o hotelu Long Beach něco tady. Já osobně hotel hodnotím jako relativně dobrý. Není to sice žádný luxus, ale služby i vybavení vilek je dostatečné. Je to velký komplex, bydlí se buď v hlavní budově, která je o něco lepší nebo právě v takových vilkách (která má vždy jedno patro a je v v ní vždy několik hotelových pokojů). Jsou s klimatizací, úklid denně a většinou nechávají na pokoji i láhev balené vody.

   Pláž dobrá, ale moře hodně mělké, tj. buď se musí jít dost daleko vodou nebo po molu, případně plavat v některé z uměle upravených lagun. Ano, tyto výlety jsou zpravidla vždy skupinové – takže i proto od toho lidi z bezpečnostního hlediska není potřeba odrazovat, je to bezpečné. Užijte si to!

 • Odpovědět

  Dobry den Lukaši obracim se opět na Vás s dotazem ohledně Egypta. Chtěla bych znát názor ktery hotel meli jsme letět do Coral Hills resor v Marsa Alam ale teď næm byl nabídnut Flamengo resort. Nevíme sice z jakêho důvodu. Máte nějaké poznatkyz tohoto hotelu. Děkuji moc za odpověď. P.s. letime i s většimi dětmi ( 12 a 17)

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  s manželem by jsme chtěli v říjnu na dovolenou do Egypta, nejspíš oblast Marsa Alam. Na stránkách ministerstva zahraničí se nedoporučuje cestovat do Egypta v období různých svátků a zrovna v říjnu je 6.10. svátek – výroční den zahájení války s Izraelem v r. 1973. Je prosím důvod k obavám? Dále by jsem Vás chtěla poprosit o nějaké informace k hotelu Jaz Grand Marsa (ex Grand Resta). Děkuji a přeji hezký den. Adéla

  • Dobrý den Adél,

   vím o tomto doporučení MZV ČR, ostatně dost podobnou informaci najdete i v tomto článku o bezpečnosti v Egyptě. A byť je to už pár měsíců, co jsem ho psal, informace v něm držím aktuální. A tato významná data v něm zmiňuji, zároveň se ale domnívám, že se v něm dočtete, že tato data se týkají hlavně individuálních cest a cest do větších měst, ve kterých je zvýšené riziko velkých shromáždění a demonstrací. Hotelových resortů na pobřeží Rudého moře, tím spíš na jihu položeném regionu Marsa alam se toto ale netýká. Obavy nemějte.

   Jaz Grand Resta – dobrý hotel, sice už trochu starší, ale stále se službami na úrovni. Velký výběr jídla, denně doplňovaná balená voda na pokoje i velké bazény. Ty zde kompenzují asi jeho největší nevýhodu a tou je přístup do moře. Pláž tu je písečná, přímo na které jsou lehátka. Lehátka jsou rovněž na takové písečné terase nad samotnou pláží. Přímo z pláže je možné jít pouze do malých a mělkých lagun, pokud si chce člověk zaplavat, tak musí přes asi 70 metrů dlouhé molo. To by problém nebyl, kdyby zde často nevlála červená vlajka kvůli vlnám. Za takových podmínek je molo uzavřené a tedy v moři se koupat nelze.

  • Děkuji za odpověď, hledáme hlavně dobré jídlo, teplé počasí a chystáme se alespoň na 12 dnů, tak kdyby jsme měli polovinu dovolené strávit u bazénu a polovinu u moře, asi nám to nevadí. Máte prosím tipy i na jiné hotely nedaleko letiště v nižší cenové kategorii, jako je Grand Resta? Popřípadě, dá se někde v okolí tohoto hotelu vykoupat, pokud to nebude možné na pláži u hotelu? Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat na Hotel Royal Tulip Resort & Aquapark v Marsa Alam.

  Chtěli bychom tam vycestovat na začátku září, zajímá mě hlavně jak je to se šnorchlováním, potápěním a vstupem do moře + nějaké celkové vyžití v hotelu, měl by to být celý komplex, tak jestli ty služby jsou bezproblémové.

  Děkuji

  • Dobrý den Honzo,

   za mě je hotel Royal Tulip celkem dobrá volba. Má své plusy i mínusy. Doporučuji tady jim při check-inu dát malý bakšiš, strčte jim do pasu 10 dolarů, většinou to pomáhá a dostane lepší pokoj. Pokoje tu jsou různé, některé pěkné, na jiných je ale vidět, že mají nejlepší léta už za sebou. PLáž dobrá, písečná, je to spíš takový tvrdý písek, na kterém jsou lehátka. Vstup do moře je ale hodně mělký, tak na to pozor. Pokud se chcete koupat, tak musíte přes dlouhé molo, buď do mělčí laguny, do níž je vlez z prostřední části mola (asi 250 m od břehu) nebo jít až nakonec (asi 600 m od břehu), kde je vstup do volného moře ke korálu. Zde je šnorchlování velmi dobré a po ránu je zde šance i na želvy.

   „Aquapark“ je menší, ale dostačují, v areálu hotelu je možné si půjčit čtyřkolky nebo třeba vybavení na windsurfing či na potápění. Takže tu je dle mého názoru vyžití dostatečné. O hotelu jsem psal před asi dvěma měsíci v tomto příspěvku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ve ctvrtek večer odlétáme s rodinou do Egypta – Marsa Alam a plánujeme zakoupit datovou kartu na letišti, dnes se ke mě dostala informace, že datovou kartu již není možné na letišti zakoupit. Nevíte prosim zda je tato informace pravdiva?

  • Dobrý den Leono,

   ano, potvrzuji, od března byla tato prodejní místa na místní letišti zrušeno. Pošlu vám na váš email kontakt, přes který lze datové karty objednat. Většinou odpovídají rychle, takže byste měla být schopna objednávku ještě před odletem vyřídit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím nemáte více informací o hotelu Jaz Maraya? Je nový a na internetu ještě není dostatečné množství recenzí….
  Vybíráme mezi komplexy ,,JAZ hotelů,, a tento nový se nám podle fotek líbí nejvíce….je možné využívat místa ke vstupu do vody kolem celé zátoky Coraya? Nebo mají každý z hotelů svoje vyhrazené místo a jinam se nesmí?
  Kvalita? Služby? Strava? prosím více info k tomuto novému hotelu. Již jsme byli např. v Hilton Nubian resort Marsa Alam a teď hledáme podobný hotel s nadstandartními službami a komfortem…

  Děkuji, Eva J.

  • Dobrý den Evo,

   nejprve k novému hotelu Jaz Maraya – podle mých nejaktuálnějších informací se tento hotel teprve pomalu zabíhá, tj. ne všechno je v areálu připravené, na druhou stranu je zde méně lidí. Pobřeží tu je spíš skalnatějšího rázu, jsou to takové ploché a pískem pokryté skály, na kterých se leží, hned u pobřeží je dost mělko, takže je lepší chodit přes krátké molo. Co se týče interiéru hotelu a jeho služeb, tak k tomu informace nemám. Jen podotýkám, že většina obrázků, které k tomuto hotelu v současné době na internetu najdete, nejsou reálné fotografie, nýbrž vizualizace, tj. skutečnost na místě bude jiná.

   Jestliže si potrpíte na kvalitní služby, já bych nedoporučoval dělat tento krok poněkud do „neznáma“. Volil bych jiný z hotelů okolo zátoky Coraya. Nejkvalitnější je tu Steigenberger Coraya a nebo pak Jaz hotely – prioritně Jaz Lamaya a Jaz Dar el Madina.

   A abych odpověděl úplně, tak ano, dá se zde chodit po pobřeží a k ležení a koupání využívat kteroukoliv část.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chtěl bych se zeptat na hotel Desert Rose Resort v Hurghadě, celkově mě zajímá jaké tam jsou všeobecně služby, ubytování, strava, koupání v moři, korály a na co se třeba připravit nebo si dát pozor. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Zdeňku,

   Desort Rose Resort je dobrý hotel. Myslím, že jste vybral dobře, a že se vám tam bude líbit. Personál se zde fakt snaží (od uklízečů, přes číšníky až po managery hotelu). Ve všem se snaží vyjít vstříc. Pokoje pěkně zařízené, vždy uklizeno, v ledničce vždy doplněno pití (jak voda, tak i cola a sprite). Výběr jídla je zde ohromný – chutné a vždy je všeho dostatek. Přímo v areálu jsou i různé restaurace, do kterých lze zajít. Cestou na pláž budete míjet plážový bar, kde dělají hamburgery i pizzy – máte možnost si přesně říct, co do burgeru nebo co na pizzu chcete. Pláž – je tady taková uměle vytvořená zátoka / laguna – perfektní na plavání, ale voda v ní je poněkud kalná, takže pro někoho může být zklamáním. Dá se jít ale koupat, resp. šnorchlovat do volného moře, je to dál, ale lze to. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, tyto stránky jsou super, hlavně to, jak všem dokážete poradit, proto se bych prosila o typ i já 🙂 v prosinci poprvé poletíme s přítelem do Egypta, preferuji spíše hotel blízko od moře a hlavně, aby byla hezká pláž. Nevyžadujeme žádné šnorchlování, místo je nám taky jedno. Většinu času trávíme na pláži, ne u bazénu. Předem moc děkuji za radu :)))

  • Dobrý den Radko,

   díky, jsem rád, že se líbí :)Většina hotelů v Egyptě je přímo u moře, v tomto se zde moc chybovat nedá. V prosinci bych doporučoval něco jižněji položené, asi bych se proto nehrnul do Sharm el Sheikhu, kde ostatně pláže moc nejsou. Samotnou Hurghadu bych také vynechal, řada pláží je uměle vytvořených. Takže buď na jih od Hurghady u Makadi Bay:

   – např. Fort Arabesque Resort
   – nebo Sunwing Waterworld Makadi

   Nebo v oblasti Marsa Alam např: Future Dream Lagoon. Kromě tohoto hotelu jsou zde i jiné resorty s dobrými plážemi – je potřeba dát ale pozor na přístup do moře, často je nutné chodit po molech.

   Velmi pěkná pláž je i u Sunrise Romance Sahl Hashesh (kvalitní hotel, ale dražší).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  měla bych na vás dotaz ohledně výletů z Marsa Alam – na konci srpna budeme v hotelu Albatros Sea World Marsa Alam a můj dotaz zní, zda se z této oblasti dá koupit výlet do Luxoru. Jedeme s cestovní kanceláří Fischer, ale bohužel jsem na jejich stárnkách pochopila jen to, že tento výlet se uskutečňuje pouze z Hurghady. Máte s tím zkušenost? Děkuji za odpověď. Vaše stránky jsou super. Hezký den a zbytek léta 🙂

  • Dobrý den Eliško,

   do Luxoru se jezdí i z oblasti Marsa Alam. Ono je to zhruba stejně daleko jako z Hurghady, ne-li konkrétně z vašeho Albatros Sea World Marsa Alam hotelu blíž. Konkrétní info k nabídce výletů do Luxoru z tohoto hotelu ale nemám (nabízí se vyjížďky na čtyřkolkách, to ano, ale Luxorem si jistý nejsem) a ani nevím, jak je to s tou nabídkou od Fischera 🙁 Doporučuji počkat na místo a zeptat se delegáta. … Bude skvělé, když pak napíšete, jak to vlastně je. Děkuju 🙂

  • Dovolená už se blíží takže dám pak určitě vědět, ať mají přehled i ostatní…ale i tak děkuji za odpověď. 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  měl bych na vás dotaz ohledně tří hotelů v Hurghadě .Na jejich kvalitu, moře ,jestli jsou tam odlivy . Jedná se o hotely sítě Albatros White , Palac resort a Dana .Děkuji za radu.

  • Dobrý den Karle,

   kvalitativně jsou všechny hotely na velmi dobré, za mě na vysoké úrovni. Možná za ostatními trochu pokulhává Dana Beach, ale je to spíš můj osobní názor. Všechny jsou dobré. Co se týče moře a koupání, tak to vezmu pěkně po pořádku…

   Albatros White Beach – pláž je písečná, vstup do moře je pozvolný, v moři se konkrétně zde dá pohybovat pouze v prostoru ohraničeném bójkami (zhruba 100 na 100 metrů). Pohodlně se zde dá plavat až u bójek a když je odliv, tak i u nich (tedy po těch 100 metrech) dospělí člověk stačí, podmořský život prakticky nulový.

   Palace Resort – předpokládám, že myslíte Albatros Palace Resort 9 km jižně od letiště v Hurghadě. Kvalitativně také perfektní, nemám mu moc co vytknout kromě moře. Tady je nutnost chodit přes molo. Když je odliv, tak u pláže voda není skoro vůbec, při přílivu je, ale je mělká, nevykoupete se ani náhodou. Molo zde má necelých 100 metrů a na konci je vlez do moře, kde lze plavat a je tam i pár korálů. Lze chodit na pláž vedlejšího hotelu – není možné využívat jeho lehátka, ale do moře zde chodit můžete, je tu vstup z pláže.

   Dana Beach – pláž perfektní písečná, před hotel je jakési uměle vybagrované dno, tj. je tu dostatečná hloubka na tu se vykoupat, Nebo lze jít po mělčině po písku cca 350 metrů, kde je možný vstup do volného moře. Nebo lze využít zdejší dlouhá mola a mělčinu překonat po nich.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o srovnání hotelů v oblasti Marsa Alam Onatti beach ,El Phistone resort, a Bliss abo Nawas,jde mi o to,aby byl vstup do moře z pláže ne jen z mola a budu s dvěma dětmi14 a 9let,které dobře plavou,ale to mladší nebude na to,aby šlo do moře rovnou z mola,jsou tam nějaké zálivy nebo laguny,kde lze spatřit ryby,želvy?Příp.úroveň hotelů je jaká?Poletíme začátkem listopadu,děkuji a přeji hezký den Eva
  příp.doporučte jiné hotely,kde je dobrý vstup do moře z písečné pláže,díky

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marabout, Sousse, Tunisko

Tunisko, Sousse (sleva -53%): All Inclusive dovolená (8 dní) za 8 790 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-36%): výborný hotel s plnou penzí (8 dní) za 11 190 Kč

Hotel Kamenec, Kiten, Bulharsko

Bulharsko (-35%): All Inclusive ve 4* hotelu přímo u pláže za 10 970 Kč

Hotel Panorama Boutique Village, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): perfektní All Inclusive dovolená (9 dní) za 7 990 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt, Marsa Alam (8 dní): All Inclusive dovolená v 5* hotelu za 9 680 Kč

Hotel Dessole Olympos Beach Resort, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos (-50%): 8 dní ve 4* hotelu s All Inclusive za 8 690 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.