Egypt: Dovolená 2019

Láká vás Egypt? Právem! Pokud ne, tak věnujte minutku následujícím řádkům. Změníte na dovolenou v Egyptě názor!

Mnoho turistů do Egypta jezdí opakovaně a několikrát do roka. Proč to dělají?

Egypt je okouzlující severoafrická země. Je to region plný kontrastů. Je to oblast, ve kterém se mísí bohatá historie se současnou kulturou, ve kterém se prolíná nehostinná poušť s úrodnou a civilizovanou oblastí kolem řeky Nilu, a která vyniká svým nádherným pobřežím kolem Středozemního, ale především kolem Rudého moře.

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tradiční letoviska

Hurghada i jižněji položená oblast Marsa Alam, to jsou krásné a vyhlášené oblasti, ve kterých tráví svoji dovolenou turisté z celé Evropy. Tyto letoviska vynikají nádherným pobřežím, pěknými hotely a relativně dobrým spojením z ČR – 4 hodinová doba letu do Egypta se dá vydržet a kvůli odpočinku u Rudého moře rozhodně stojí za to!

Krásné pláže a pobřeží

Nekonečné egyptské pobřeží je nejhezčí právě u Hurghady a Marsa Alam! Nejčastější jsou písečné pláže s bělavým pískem.

Nádherné jsou i pobřežní vody. Ty jsou ideální na potápění, jsou totiž plné korálů a pestrobarevných rybek. Vše díky relativně mělkému a teplému Rudému moři (přečtěte si více o teplotě moře v Egyptě).

Komfortní hotely

Každý ocení zázemí pěkných a pohodlných hotelů. Většina z nich leží hned na pobřeží.

Přesto důrazně doporučuji si před rezervací VŽDY najít a přečíst recenze!!

Celoročně teplé počasí

Egypt je nejbližší destinace, do které se za odpočinkem k moři jezdí celoročně!

Pozor na vedro!!

V létě je tu opravdu velké teple, teploty vzduchu přes den šplhají ke 40°C  >>> počasí v Egyptě je v tomto ohledu srovnatelné s počasím v Dubaji.

V zimě (prosinec, leden) pak teploty většinou nepřekračují 25°C.

Jak do Egypta co nejlevněji?

Rezervujte zájezdy na poslední chvíli. Dovolená v Egyptě na last minute je dostupná prakticky celý rok. V rámci last minute zájezdů počítejte, že ty nejlevnější zájezdy seženete za následující ceny:

 • Polopenze / 8 dní >>> od 9 000 Kč / osoba
 • All Inclusive / 8 dní >>> od 10 000 Kč / osoba

 

Egypt a jeho přednosti

Je to zejména celoroční dostupnost zájezdů, které se dají sehnat levně i v hlavní letní sezóně. Jsou to písečné pláže s podmořskými korály. A v neposlední řadě teplé počasí a záruka jasné oblohy! Ať už vyrazíte kdykoliv, tak vaše dovolená v Egyptě bude slunečná. To Egypt garantuje.

Egypt: Dovolená 2019
4.78 (95.56%) 9
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme se synem do hotelu Sunny Days El Palacio Resort & Spa, kde by se měl nacházet i tobogán. Ovšem na některých fotografiích je zobrazen a na jiných ze stejného místa hotelu naopak nestojí, v recenzích o něm není zmínka. Bylo by možné zjistit, zda tedy hotel tobogán má?
  Děkuji a přeji klidný zbytek dne.

  • Dobrý den Lenko,

   nevím, zda jste zkoušela pokládat dotaz přímo vaší cestovní kanceláři, ale možná by to bylo zbytečné, protože by vám pravděpodobně stejně nebyli schopni popravdě říci, jak to s tobogánem skutečně je.

   Nemějte obavy, hotel tobogán má. Ve skutečnosti jsou u hotelového bazénu hned 3 menší tobogány. A důvod, proč to v recenzích lidé nezmiňují nebo to nevidíte na mnohých fotografiích je ten, že tobogán má hotel relativně nově. Mějte fajn dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,kde v Egyptě je to dobré jak na koupání,tak i na šnorchlování?

  • Dobrý den Jardo,

   na koupání je to v podstatě dobré všude, ale předpokládám, že vám jde o snadný přístup do moře přímo z pláže, nikoliv z mola. Pak doporučuji například zátoku Utopia Beach nebo o něco jižněji položenou Abu Dabbab – obě místa jsou za mě perfektní jak na šnorchlování, tak na potápění.

   Obě místa najdete spolu s jejich stručným popisem a odkazem na mapu v tomto článku o potápění v Egyptě. Utopia Beach najdete pod číslem 5, Abu Dabbab pod číslem 2.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vyrážíme do hotelu Steigenberger Alcazar. Předpokládám, že se jedná o hotel vysoké úrovně, a tak bychom nechtěli působit jako nevychovanci. Můj dotaz zní, je nutno chodit na každé jídlo v dlouhých kalhotách či šatech, nebo pouze na večeře? A jak poznám, že mám dát tzv. bakšiš (stačí 1 dolar v bankovce, nebo mohu darovat i například 0,5 Eura v mincích). Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Michale,

   ano, hotel Steigenberger Alcazar v Nabq Bay patří skutečně k tomu nejlepšímu, co může egyptské pobřeží nabídnout. Zvolili jste dobře!

   Dress code pro muže tu platí pro večeře, nikoliv pro snídaně. Je tedy vhodné, aby pánové měli kalhoty. Byť se resort tímto snaží, aby vypadal „vznešeně“, personál to příliš nehlídá, a tak bohužel tento dress code mnozí hosté nedodržují. Je to myslím škoda. Co se týče bakšiše, dávat ho tady úplně není potřeba, ale uvidíte sami na místě. Jeden dollar stačí, euro taky, 0,5 eura v mincích samozřejmě dát můžete taky – osobně já bych takový bakšiš, kór v hotelu podobně vysoké úrovně, ale nedával.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, plánujeme s přítelem dovolenou do Fantazia Resort Marsa Alam, je to místo opravdu vhodné ke šnorchlování i pro začátečníka? Předem děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Markéto,

   ano je, vstup do moře z mola, ale jde to tu i přímo z pláže. Ale takto – podmořský život tady je pěkný, ale rozhodně lze v Egyptě najít jiná a lepší místa na šnorchlování / potápění. Korálů je tady hodně, ale ryb méně – třeba ve srovnání s Abu Dabbab).

 • Odpovědět

  Dobry den ,chystam sd s dcerou do arabbian world v hurgade,doporucite mi tento hotel?nebyli a nejsou tam zadne komplikace?a cesta z letiste do hotelu je bezpecna?

  • Dobrý den Renino,

   myslíte hotel Caribbean World Resort u Soma Bay? … název Arabbian World mi nic neříká.

 • Odpovědět

  Ano ,pardon spletla jsem se;-)Renina

  • Nic se neděje. Za mě je tento hotel v pořádku – velký bezpečný komplex s veškerým vybavení včetně řady obchodů a restaurací přímo v areálu hotelu. Upozorním na dvě věci. Za prvé na skutečnost, že některé klienty ubytovávají ve vedlejším hotelu (Palm de Soma) – hotel, který už funguje v takové velmi omezené míře, tj. nenabízí žádné služby, hosty tam pouze ubytovávají, ale na na jídlo a za veškerými službami se musí chodit právě do Caribbean World Resortu. Za druhé, pokud chcete šnorchlovat, tak toto není úplně ta nejlepší lokalita. V Egyptě existují určitě lepší. Korálů tu je v moři málo, byť třeba takové želvy se tu vyskytují (hlavně po ránu). Velkou výhodou je naopak to, že do moře tu lze vstoupit přímo s pláže, a to i za odlivu – toto u řady hotelů v Egyptě nejde.

 • Odpovědět

  Tak jedu hlavne za relaxem a pohodou se 4 letou dcerkou ,tak myslim ze dostacujici,myslite ze muzu nejak urgovat kdyby me chteli strcit do toho druheho hotelu?

  • Ano, myslím, že budete spokojeni. Určitě se nebojte je urgovat s tím, že chcete být v hotelu, který jste si zaplatila a nikoliv ve vedlejším. Případně to hned první nebo druhý den řešit přes delegáta.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  moc děkuji za odpověď ohledně pasu 🙂 Ještě bych se chtěla zeptat, pojedeme tedy v rámci května do hurghady s tím, že resort nemá zdarma internet. Po přečtení různých recenzí jsme zjistili, že nejlepší řešení je zakoupit datové sim karty přímo na letišti. Ráda bych se zeptala, na letišti přistaneme zhruba ve 4h ráno. Myslíte, že stánky budou v tuto hodinu otevřené? Případně bych se ještě ráda zeptala, je nutné koupit tyto karty na stáncích nebo je možné je zakoupit přímo v nějakém originálním kiosku vodafonu nebo orange? Hodně jsem četla, že lidé zakoupili karty například na 20GB dat a poté měli třeba na kartě jen 3GB dat. Tak si říkám, zda to například jde koupit někde přímo na letišti v originálním obchodě, at nenaletíme hned na nějaké stánky 🙂 Ještě by mě zajímalo jestli je možné si dovézt 4G modem/router od vodafone co mám v česku. Že bych koupenou SIM vložila do něj a na pokoji měla vlastní wifi. Máte s tím zkušenost?

  Moc děkuji! 🙂 Nikol

  • Dobrý den Nikol,

   díky moc za dotaz 🙂 Inspiroval mě k tomu, abych tomuto tématu věnoval speciální článek (viz. Egypt: internet a datové SIM karty).

   Jinak modem si s sebou vzít určitě můžete, já bych sice toto řešil mobilním hotspotem, nicméně proč si modem nevzít. Ostatně někteří to tak dělají. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  již jsem na Vás měl dotaz ohledně resortu Abu Dabbab, jelikož je obsazený, doporučila nám CK resort Brayka Beach, již máme zaplaceno, přesto se ptám… Mohl by jste mi dát pár informací, týkajících se tohoto resortu? Myslím tím, je li možnost si jít zaběhat podél moře, nebezpečí setkání se žralokem, kvalitu hotelu atd…Vím, že se dá vše najít na netu, ale vaše diskuse a odpovědi mi přijdou naprosto fundované a nejlepší. Děkuji, Martin.

  • Dobrý den Martine,

   jasně, vzpomínám si. Tady podle mě žádné cesty po pobřeží nejsou a určitě nejsou ani mimo pobřeží – je to jen hotel a za ním příjezdová silnice. V dobrých botách podle mě budete schopen vyrazit i na výběh kolem vody, ale jsou místy šutry, zkrátka musíte dávat pozor. Nebezpečí žraloků – stejné jako v Abu Dabbab. Hotel je u zálivu, na jehož stranách jsou korály a v čele písečná pláž s pozvolným vstupem. Takže žralok se i zde výjimečně vyskytnout samozřejmě může, protože záliv je otevřený. Jinak i tady jsou dobré podmínky na šnorchlování + doporučuji určitě dojít k 15 minut vzdálené zátoce (směrem na jih), kde je šnorchlování rovněž parádní.

   Hotel jako takový je za mě dobrý, služby na úrovni a hlavně čisto. Je pravda, že pokoje už něco pamatují, ale není to nic hrozného. Pokud by se vám nelíbil, neváhejte požádat o výměnu. Myslím, že si to tu užijete 🙂

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Egypt, Hurghada, Albatros Citadel Sahl Hasheesh

Egypt (8 dní): All Inclusive dovolená ve famózním 5* hotelu za 11 390 Kč

Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.