Marsa Alam

Marsa Alam, je po letovisku Hurghada, druhou nejoblíbenější destinací v Egyptě, do které se jezdí za teplem – trávit dovolenou u moře. Dovolená v Marsa Alam, to je záruka celoročně teplého počasí. Těšit se můžete nejen na kvalitní hotely, ale především na pěkné písečné pláže a dokonce i na mořské želvy!

Co zde najdete:

Základní informacePlážePočasí v Marsa AlamLast minute zájezdyMapa

Základní informace

Marsa Alam je egyptské město s populací cca 10 000 lidí. Leží v jihovýchodním Egyptě přímo na západním pobřeží celoročně vyhřátého Rudého moře. Pro lepší orientaci se podívejte na mapu.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A výrazně na zájezdu ušetři

Obklopuje ho písek a nehostinná poušť. Až do roku 2003 to byla špatně přístupná oblast, ale potom, co zde bylo postaveno Mezinárodní letiště (RMF / HEMA), tak se celý tento nádherný egyptský region otevřel světu a oblast od té doby zaznamenala velký rozmach cestovního ruchu.

Hotely v Marsa Alam (většinou velké hotelové komplexy s veškerým zázemím) jsou samostatně rozesety podél pobřeží Rudého moře. Nachází se severně od původní staré zástavby, a to většinou v relativní blízkosti letiště.

Jaké pláže jsou v Marsa Alam?

Pláže, ale i koupání obecně tu je nádherné!

Pláže jsou písečné. U některých hotelů komplikují vstup do moře korály. Proto jsou u některých hotelů vybudovány mola, která vstup do moře usnadňují.

Mezi nejvyhlášenější pláže patří Abu Dabbab nebo laguna Samadai, ve které žijí delfíni.

Teplota moře v Marsa Alam vytváří ideální podmínky pro pestrobarevný podmořský život, a proto právem tato destinace patří k těm nejlepším nejbližším lokalitám k Evropě ideálních pro potápění a šnorchlování. Potápění v Egyptě patří zcela určitě mezi činnosti, které byste během dovolené v Egyptě neměli vynechat! Podívejte se na žebříček 7 nejlepších lokalit pro potápění v Egyptě.

Marsa Alam počasí

Počasí je ovlivněno horkým a suchým pouštním klimatem, které převládá téměř v celém Egyptě – viz. počasí v Egyptě.

Teplo na koupání je tu skutečně celý rok! 

Jižní poloha způsobuje, že teploty vzduchu a obecně počasí v Marsa Alam je stabilnější, než v severněji situovaných destinacích Hurghadě nebo Sharm el-Sheikhu.

Průměrné teploty vzduchu:

 • Leden – přes den cca 24°C, v noci cca 13°C
 • Duben – přes den cca 30°C, v noci cca 19°C
 • Červenec – přes den cca 36°C, v noci cca 26°C
 • Říjen – přes den cca 33°C, v noci cca 22°C

Pozor na extrémně vysoké teploty v letních měsících (hlavně červen, červenec, srpen a září). V tomto ohledu je Egypt srovnatelný s horkým počasím v Dubaji.

Aktuální předpověď počasí

Uvádíme Aktuální počasí v Marsa Alam včetně předpovědi:

Dlouhodobou předpověď počasí na 14 dní pak najdete TADY.

Dovolená

Prohlédněte si last minute zájezdy do Egypta.

Mapa

Celkový počet komentářů v diskuzi:   54
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  rád bych v polovině listopadu navštívil Egypt. Pojedu se synem 7 let a s rodiči v důchodovém věku. Rád bych ubytování s aquaparkem, blízko u moře, možný jak pozvolný vstup do moře tak šnorchlování. Našel jsem AKASSIA SWISS RESORT což by mohlo moje požadavky splňovat. Chtěl jsem se zeptat zda máte ještě nějaký tip na ubytování, které by mým poždavkům vyhovovalo?
  Moc Děkuji za odpověď
  Martin

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, Akassia Swiss Resort je celkem fajn volba, ale upozorním, že šnorchlovat se zde dá především a prakticky jen z mola. Pokud hledáte vysloveně pozvolný vstup do vody, tak za mne bych doporučil se podívat třeba na hotel Jaz Solaya (hned naproti němu je velký akvapark, který můžete jako hosté hotelu zdarma využívat) nebo hotel Malikia u zálivu Abu Dabbab. Ten druhý zmíněný je ve srovnání s tím prvním kvalitativně o malinko horší, ale zase na šnorchl lepší.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, tak musím pochválit a smeknout, naše domluva ohledně SIM karty parádní, jak jste napsal, po východu z letiště mě čekal kurýr, předal simku oproti domluvené platbě, byl jsem maximálně spokojen, co se týče resortu Blue Reef, mohu poznamenat, že splnil mé očekávání, je menší, klidný, ale i když je obsazen nepřipadne to člověku, že je tam moc lidí, šnorchlování z mola i přístrojové potápění super, vůbec nám nevadilo, že musíme do moře přes molo, s tím jsme počítali už při výběru resortu a byli s tím srozuměni… vzhledem k podpořskému životu v té lokalitě se to vyplatilo, pod mořem u útesu je to nádheré. Už teď přemýšlím, že za rok se tam podíváme zase. Co se týče Vašich referencí které jsem dostal Lukáši, pasovalo to na 100 %. Děkuji za zpříjemnění dovolené a kdykoliv se na Vás bez sebemenších obav opětovně obrátím s podporou dovolené v Egyptu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, jsem rád, že jste byl spokojen jak s hotelem, tak se zakoupenou SIM kartou. Vyrazíte-li do Egypta někdy příště, tak jasně, určitě se zase ozvěte, žádný problém 🙂

 • Odpovědět

  dobrý den, chci se zeptat jestli nevíte něco o hotelu dream lagoon & aqua park resort v marsa alam, nějaké plusy a mínusy.
  děkuji, amálie

  • Odpovědět

   Dobrý den Amálie, co přesně vás o hotelu zajímá? Za mne to je fajn resort, který sice řadím spíše k těm průměrnějším hotelům v Marsa Alam, ale pro průměrně náročné lidi, je zcela dostačující. Je u velké laguny, plusem tedy je, že se nekoupete ve volném moři, naopak mínusem je fakt, že vstup do laguny je dost pozvolný a po korálech, doporučuji boty do vody.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, zarezervoval jsem si týden v červenci v Resortu Blue Reef, chceme si s dcerou zašnorchlovat. V Egyptě jsme nikdy nebyli, tak jsme se rozhodli pro novou zkušenost. Máte nějaké informace o tomto resortu, zdali to byla správná volba? Trefil jsem nejlepší cenu z mého výběru (což nebyla úplná priorita, ale potěšilo) a upřednostnil jsem to i oproti některým 5* resortům, prostě se mi líbil nejvíce. Podotýkám, že nejsme úplně TOP nároční klienti. A byla by možnost poté v červenci využít přes Vás koupi SIM karty?

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, Blue Reef Resort je fajn hotel, ačkoliv na šnorchlování lze najít lepší resorty a lokality. Jde o to, že zde se dá šnorchlovat pouze z mola, tedy u hlavního korálu v hloubce. Vidět tu je ledacos, občas dokonce i želva, na druhou stranu v mnohých zátokách jsou podmínky lepší, než zde u hlavního korálu. Za nevýhodu hotelu, i když za to hotel nemůže, považuji i velmi mělké moře u pláže, kde je dlouho vody max po pás. Proto je tu přímo u pláže vybudovaná laguna, uměle vyhloubená, o rozměrech asi 80 x 20 m, kde se koupat dá, a to i za odlivu. Jinak ano, se SIM kartou rád pomohu, wifi v Blue Reef resortu je pouze na recepce a to ještě v dost bídné kvalitě.

 • Odpovědět

  Tak ještě jednou zdravím Lukáši. Tak jsme zakoupili zájezd. Podařilo se mi trefit asi chybu, protože to hned po rezervaci zmizlo. Letíme za 9000Kž 14 dnů do Three Corners Equinox all in. Takže super cena. Poprosím o info. o datové sim. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, jsem moc rád, že se vám podařilo chytnout tak dobrou cenu. To za pobyt na 14 dní je opravdu nevídaná částka. Ano, info ke kartám hnedka posílám.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši, dávám na vaše doporučení a dívám se spíše po Masrsa-alam.
  Chtěl bych se zeptat zda nemáte zkušenost s Hotel The Three Corners Equinox Beach Resort. Ještě jsme nikdy nebyli v Egyptě.
  Jde mi hlavně o moře, tím myšleno přístup a co tam je vidět.
  Samozřejmě i jídlo na hotelu a pokoje, ale většinu dovolených máme jako cestování Octávkou kombíkem a spaním v autě, takže věřím, že na pokoj nejsme nároční. 🙂
  Pročetl jsem o Egyptě všechny možné stránky, ale nerozumím výletům. Vyjížďky na několik hodin na čtyřkolkách, velbloudech, chození na různé pláže, město a třeba kavárny a restaurace. Nějak mi to nejde dohromady s bezpečnostními pokyny.
  jednou to vypadá, že normálně lidé jezdí na výlet do města a jindy že nesmí pomalu s pláže, aby jim něco nehrozilo. Jak to tedy probíhá ve skutečnosti? Je možné třeba dva km dojít na nějakou pláž od hotelu a tam pár hodin být, nebo třeba navštívit trh a nějakou kavárnu, restauraci v nějakém blízkém městě?

  Děkuji za ozřejmění.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, Marsa Alam je určitě dobrá volba. Co se týká hotelu Three Corners Equinox, tak osobně ho považuji za takový fajnový průměrný hotel. Ubytování bez problému, jídlo rovněž. Navíc s hezkým bazénem. Hotel je sice přímo u moře, ale přímo u hotelu vstup do moře možný není, ovšem hned pod hotelem začíná 400 metrů dlouhá pláž. V první její části je vstup přes korály, v druhé, té vzdálenější pak je vstup do moře hezky po písku. Je to taková otevřená zátoka, supr na šnorchlování i na pozorování želv.

   K výletům – můj názor je takový, že zrovna v oblasti Equinox není problém se po pobřeží vydat, zároveň lze odsud například dojít k vyhledávanému zálivu Abu Dabbab, což určitě doporučuji, při cestě k Abu Dabbab není ani nutné vycházet ven skrze security bránu hotelu. Jinak výlety do pouště na čtyřkolkách možné jsou, člověk je vždy ve skupině a s průvodcem, vydávat se tam individuálně na vlastní pěst úplně nedává smysl, prvně vlastně ani nikam moc nedojdete a samozřejmě ani z hlediska bezpečnosti to není ono. Byť by byla velká náhoda, kdyby se skutečně něco přihodilo. Ale můžete třeba potkat toulající se psi apod., co není příjemné. Kavárny či restaurace jsou jedině v Port Ghalib, kam není problém se vydat (třeba taxíkem) a kde se můžete libovolně pohybovat, ale jinak tu žádné místo či město, kam jet, není.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  máte, prosím, nějaké informace o hotelu Albatros Sea World? Zvažujeme právě tento hotel a ještě hotel Madinat Coraya Jaz dar el Madina. Kvalita sluzeb, pláž a podmořský život?

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, omluvte, že reaguji s několika denní zpožděním. Albatros Sea World je nový hotel, je to velký areál plný bazénů, služby dobré, byť na venek hotel působí myslím lépe, než ve skutečnosti je. Pláž dobrá, vstup do moře však přes korály a tedy možnost šnorchlovat vlastně jen z mola. Jaz dar el Madina je menší, starší, ale s velmi dobrou úrovní služeb. Hned vedle hotelu je akvapark, který můžete zdarma využívat. Nevýhodou je to, že hotel není přímo u pláže, musí se k pláži projít mezi hotely Jaz Solaya a Jaz Lamaya. Pláž tu je veliká, ale vstup do moře je z ní možný jen před hotelem Jaz Solaya, jinde je natažen špagát a tím jsou ohraničeny korály, přes které se nesmí. Do moř je tedy možné chodit poď z pláže Jaz Solaya (je tu však do vody velmi pozvolný vstup) nebo z mola, které je před hotelem Jaz Lamaya.

   Pokud bych si měl vybrat z těchto hotelů já, tak kvůli moři a možnstem vícero vstupů do něj, ale i kvůli korálům, službám a možnosti akvaparku bych upřednostnil Jaz dar El Madina.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za rychlou odpověď. Ještě jsme objevili hotel Jaz Solaya a ten se nám zdá úplně nejideálnější, co myslíte? 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, vybíráme vhodný hotel pro naši dovolenou se třemi dětmi ve věku 7,11 a 12 let. Rádi bychom letěli začátkem května a určitě bychom chtěli vidět co nejvíce mořských živočichů. Podmínkou dětí jsou tobogány. Zaujal mne hotel Hotel Three Corners Happy Life Beach Resort. Prosím, jak je na tom tato lokalita z hlediska výskytu živočichů, přístupu do moře a kvality ubytování? Uvítám další Vaše doporučení. Moc děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, Happy Life je menší, klidnější hotel. Je to starší resort, tedy třeba i vybavení pokojů je starší, naopak ale služby jsou na dobré úrovni a personál se snaží. Pláž je dobrá,, ale přístup do moře horší. Je potřeba počítat s tím, že u hotelu Three Corners Happy Life je celkem mělko, vstup do vody z pláže je hodně pozvolný, je tam mělčina, kde si nezaplavete. Člověk se smočí, ale nepotopí. Takže za plaváním i šnorchlováním je potřeba chodit do vody z mola, je to asi 180 metrů dlouhé molo. Tam je potřeba zase počítat s hloubkou. Mořský svět je pěkný, ale zkrátka to je u hlavního korálu. Z tohoto důvodu si úplně nejsem jistý, zda to je pro děti dobré. Ano, jsou tu bazény a tobogány, ale z hlediska moře to pro děti moc není. Zvažte hotel Malikia, je to sice mnohem větší hotel, bývá tam více lidí, ale má jak tobogány, tak super vstup do moře z pláže. Navíc záliv Abu Dabbab, u kterého hotel leží, je pro šnorchlování vyhlášený. Nebo alternativně také hotel Royal Brayka (rovněž s tobogány a rovněž z zálivu dobrého na šnorchlování).

 • Odpovědět

  Dobrý den budeme v hotelu Lazuli Marsa Alam mám dotaz zda jezdí nějaký místní mikrobus do EL Quseir chtěli bychom jet jako místní a ne taxikem. A přibližná cena?Děkuji s pozdravem Kopp

  • Odpovědět

   Dobrý den Tonny, bohužel tohoto si nejsem vědom, že by nějaký takový mini bus tady jezdil. Tím netvrdím, že nejezdí, ale já o tom nevím. Doporučuji se zeptat na místě, bu´d delegáta nebo přímo v hotelu.

 • Odpovědět

  Dobry den, chteli bych letos pred letem do Egypta s 2mi detmi, 3 a 5 let. Jedna se nam tedy zejmena a vhodnost resortu a pisecne plaze pro deti. Mohl byste nam prosim doporucit hotel a termin mezi pocatkem kvetna a koncem cervna?

  • Odpovědět

   Dobrý den Romane, co se termínu týká, osobně bych volil co nejdřívější termín. Čím později, tím větší teplo, v červnu jsou teploty kolem 40°C celkem standardem, což je už přeci jenom opravdu dost. Pláže jsou v Egyptě vesměs písečné všude, pozor však na vstupy do moře, které, zejména v Marsa Alam, jsou často pouze přes molo. Pokud chcete písečný vstup, který samozřejmě děti ocení, mrkněte se na tento seznam hotelů s písečnými vstupy. Chybí tam však třeba Abu Dabbab Beach resort (dříve známý jako Malikia), který je sice větší, ale je u pěkného zálivu a pro děti nabízí tobogány.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme do Egypta velice rádi, letos bude synovi 14 a rada bych ho vzala ny vylet do Káhiry..náhodou nevíte, kolik asi stojí vylet a popřípadě, zda se dá letecky? Přeci jen s Marsa alam je to z ruky..Dekuji moc za odpověď. Lucka Milnerova

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, výlet lze absolvovat i letecky, ale vychází to samozřejmě o dost dráž. Cena se typicky pohybuje okolo 400 eur (za jednodenní výlet včetně letenek) nebo okolo 200 eur (za jednodenní výlet autobusem). Pokud byste o to měla případně skutečně zájem, klidně dejte vědět, rád se pro vás zeptám mých kolegů v Egyptě, zda by pro vás nebyli schopni zorganizovat výlet za výhodnějších podmínek. Za zeptání nic nedám.

 • Odpovědět

  Dobry den, jak je to v Marse s odlivem? Konkretne bych chtela do hotelu Pensee, byva v dubnu, kvetnu velky vitr a velke vlny? Dekujk

  • Odpovědět

   Dobrý den Eliško,
   přílivy a odlivy se v čase různě mění, jak to, kdy nastávají, tak částečně i jejich velikost. Takže v tuto chvíli nejsem moc schopen říct, jak to zrovna u hotelu Pensee bude příští rok v květnu. Každopádně obecně konkrétně tento resort leží u zátoky, ve které vás vlny trápit nebudou. Pokud na moři nějaké jsou, tak se rozbíjí o korály opodál, tzn. tzn. u pláže (ve všech částech zálivu) je voda typicky dost klidná. Mělko v zálivu je, ale není to tak, že by zde bylo nutné jít vodou 100 metrů daleko proto, aby si člověk zaplaval. Dno je pozvolné, ale plavat se dá bez problému a to i za odlivu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mám dotaz na hotel Three Corners Fayrouz Plaza .DO Egypta letíme poprvé a bez dětí.Chceme lepší služby hotelu a poprvé šnorchlovat,jesli jsme vybrali dobře.děkuji Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   vybrali jste dobře. Three Corners Fayrouz Plaza určitě patří k tomu lepšímu, co umí Marsa Alam nabídnout. Resort je zařazen i do mého výběru top hotelů v Marsa Alam. Mám sice dojem, že od té doby se zde služby trochu zhoršily, i tak jsou však na kvalitní úrovni. Možností šnorchlování je tu několik – buď lze chodit z cca 300 m dlouhého mola, které má celkem tři vstupy (dva vedou do lagun, ve kterých se šnorchlovat také dá, a třetí vede k hlavnímu korálu), dál určitě doporučuji minimálně jednou navštívit cca 15 minut chůze vzdálenou zátoku Marsa Mubarak (vyhlášené místo a cíl řady šnorchlovacích výletů), tj. ubytování ve Three Corners Fayrouz Plaza má i elkou výhodu právě v tom, že se dá z hotelu dojít k této zátoce pěšky.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  chystáme se do Egypta koncem června. Vybrali jsme dle recenzí malý, klidný hotel vhodný i pro dítě- SHAMS ALAM BEACH v Marsa Alam. Znáte ten hotel ? Co se týká hygienických podmínek? Zda tolik nehrozí “ faraonova pomsta?“ Chceme jet se sedmiletým synem- chceme mu ukázat nádherný podmořský svět, ale po přečtení pár článků o žralocích jsem na vážkách. Opravdu hrozí v téhle oblasti útok žraloka? Egypt miluji, jela bych už po páté, ale poprvé se synem. Nicméně nerada bych ho vystavila riziku….

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   prvně je asi dobré říci, že tento hotel je aktuálně zavřený (do Egypta zatím nelétají Němci, a proto by zde bylo jen pár turistů, což by se údajně resortu nevyplatilo). Plán je takový, že by se měl znovuotevřít 1. července. Aktuální hygienické podmínky tedy známy nejsou, ale dřív to zde bylo bez problému. Je to menší hotel, jídlo se dělá v menších množstvích. I tak platí, že vodu z kohoutku zde rozhodně nepijte, ani ji nedávejte do úst. Hotel je ideální na klidnou dovolenou a z hlediska šnorchlování nabízí jedny z těch nejlepších podmínek v Marsa Alam vůbec.

   Riziko žraloků je všude, Rudé moře je jejich přirozeným prostředím, je ale zcela minimální a žraloci se u břehů prakticky nevyskytují. Doporučuji lidem si to nepřipouštět, nemyslet na to a uvidíte, že bude vše v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chystám,teda zatím jen zvažuji jed do Marsa Alam ,tak se rozhlížím a sonduji a par rad by se hodilo … chceme jet na vlastní pěst -odlet z Prahy
  Třebas jak je to tam s cenamy,nemyslím za hotely ,ale atrakce,vylety a ceny tak obecně
  jak je to tam s bezpečností,nějak netoužím potkávat chlapíky se samopaly.
  na to se navazují i výlety na čtyřkolkách okolo. Plus věci které bychom tam měli vidět. Pyramidy asi ,kvůli vzdálenosti,neklapnmou.
  Vím asi toho chci moc. Ale většinu članků co jsem zzatím našel je že je tam super potápení,bohužel nic víc. A to víc by mě zajímalo ,vylety okolo ,nevydržíme jen u moře.
  předem děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku,

   díky za dotaz. trochu vás navedu, protože leccos z toho, na co se ptáte tady na nejrůznějších stránkách popisuji. Mrkněte se na ceny v Egyptě, a pak koukněte na bezpečnost – přiznávám, že článek o bezpečnosti jsem téměř rok neaktualizoval, brzy tak učiním, v každém případě ono se to příliš nemění. V pobřežních lokalitách jako je Marsa alam chlápky se samopaly nepotkáte, to je běžnější třeba na Sinaji, na nejrůznějších průjezdných check pointech, ale tady nikoliv. Koukněte se na to a pak se samozřejmě na cokoliv kdykoliv doptejte. Není problém.

 • Odpovědět

  Lukáši , opravdu moc Vám děkuji za rychlou odpověď.
  Přestože jsme toho , troufám si tvrdit, sjezdili po světě už celkem hodně , bude to naše první návštěva Egypta. Vyhýbali jsme se mu, nechtělo se nám být zavření v resortu , jsme zvyklí na volný pohyb. Letos jsme si řekli , že ten týden “ přežijeme“, potřebujeme si odpočinout. Dáme na Vás, ještě jednou děkuji. Soňa

  • Odpovědět

   Není za co. Věřím, že tady budete spokojeni. Jediné co, tak se tady na pláž musí udělat pár kroků, ale není to daleko, od bran areálu asi 250 metrů. To je za mě jediná podstatnější nevýhoda oproti jiným hotelům. Na druhou stranu tu je na pláži hotelový bar, tj. není nutné se z pláže do hotelu každou chvíli vracet. Pokud se vzpomenete, tak pak dejte klidně přímo sem vědět, jak se vám tam líbilo. Pěkný den 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, váhám mezi hotely Sunrise Marin Resort Port Ghalib a Malikia Beach Resort Abu Dabbab v Egyptě.
  Můžete mi, prosím, poradit?
  První hotel se mi podle obrázků líbí víc tím, že je menší. Ale je bezpečný a procházky po přístavu také?? A šnorchlování je zde dobré?Plánujeme návštěvu v květnu.
  Děkuji, Soňa

  • Odpovědět

   Dobrý den Soňo,

   dal bych přednost Sunrise Marina Resort Port Ghalib. A neříkám to vůbec kvůli tomu, že se k němu vy sama přikláníte, dle mého názoru to je lepší, kvalitnější resort s lepšími službami, navíc blíž od letiště. Port Ghalib je bezpečný, bez problému se zde dá procházet kolem zdejšího malého přístavu (hned u něho vlastně Sunrise Marina je) a platí, že Port Ghalib je v Marsa Alm jediné místo, kde se od hotelů dá někam jít a něco vidět. Ostatní resorty jsou vystavěné typicky osamoceně na pobřeží a v jejich okolí nic nebývá.

   Sunrise Marina Resort je i proto za mě jedna z nejelpších možností v Marsa Alam, ostatně hotel jsem zařadil do mého výběru TOP 4 hotelů v Marsa Alam. Co se týče možnosti potápění, bez problému se zde dá šnorchlovat. Na rovinu říkám, že zde určitě nejsou tak dobré podmínky jako v Abu Dabbab u Malikie, ale přesto je zde leccos vidět. Do moře je zde možné chodit přímo z pláže po písku, korály začínají po pár metrech, i i zde je šance na to vidět želvy. Byť samozřejmě ne tolik jako v Abu Dabbab.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď Lukáši, jen jsem se špatně vyjádřila. Chceme se projet na čtyřkolkách (omylem jsem uvedla koloběžky). Tedy nevíte jak je to s nabhídkou této zábavy v Marse, cca ceny?

  • Odpovědět

   Dobrý den, není zač 🙂 … a ano, ty koloběžky mi skutečně přišly trochu zvláštní. Čtyřkolky, to je samozřejmě jiná a nabídka podobných aktivit je k dispozici snad v každém hotelu. Cenově se takové výlety pohybují většinou od 30 do 36 € / osoba.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  v březnu letíme poprvé do do Marsa Alam, Blue House Hotel (dříve vždy Hurghada) K ideální dovolené nám de facto stačí velice málo – teplo, slunce, moře, lehátko, klid a jsme spokojeni 🙂 Chtěli bychom se však projet na koloběžkách, nevíte, jak to v Marse funguje, co se nabízí, cca ceny?. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Gábino,

   přiznám se vám, že tento hotel prakticky neznám, nicméně i přesto si myslím, že budete spokojeni. Teplo, slunce, moře, lehátko, klid – to vše tady je. Jenom počítejte s tím, že moře zrovna zde je dost mělké, tedy se ,usí chodit trochu dál vodou, abyste si zaplavali, popř. zašnorchlovali. A popravdě s koloběžkami nepočítejte, tady to sice může být jinak, ale obecně v hotelech v Marse tato aktivita dostupná nebývá.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o radu ohledně počasí a hotelu. Vzhledem k mému zaměstnání můžu na dovolenou až od 1.7. Chtěli bychom do Marsy s pětiletou dcerou. Já sama problém nemám, byla jsem v Egyptě i v srpnu a teploty snasim velmi dobře, ale co si myslíte prosím o začátku července pro dítě? A ještě prosím, dilema s hotelem. Je lepší Jaz Solaya nebo Sunrise Marine Resort Port Ghalib? Děkuji předem za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Karolíno,

   díky za vaše dotazy 🙂 Vidím, že jste v Egyptě vpravém létě již byla, tak asi sama tušíte, jaká vedra tam mohou být. Konkrétně Marsa Alam první červencový týden letos vypadalo následovně: v maximech (většinou kolem 16h) se teploty pohybovaly mezi 39°C a 42°C. Ráno v 9 hodin teploty typicky dosahují už k 34°C až 35°C. V minimech, tedy kolem 5., 6. hodiny, tu teplota letos v daném termínu činila 26°C až 27°C. Takže zkrátka s horkem je nutné počítat. V létě do Egypta jezdí plno rodin s dětmi, já osobně bych se sice s malými dětmi těmto termínům vyvaroval, ale jak říkám, plno dětí tam jezdí…

   A k hotelům – za mě jsou oba tyto resorty kvalitativně hodně podobné. Výhoda Jaz Solayai je ta, že k ní náleží i menší aquapark s plnohodnotnými tobogány (lze si o nich udělat představu na fotografiích Jaz Solayai). Výhoda Sunrise Marine Resort Port Ghalib je ta, že leží v podstatě v takovém malém letovisku – je tu malý přístav, obchody, restaurace, není to velké, ale zkrátka dá se zde večer vyrazit na krátkou procházku. Zároveň za mě je zde u Sunrise Marine Resort Port Ghalib lepší vstup do moře. Sice je pravda, že pláž není přímo u hotelu, ale jinak se dá do moře jít po písku, není tu dlouho mělko (to na některých místech u Jaz Solayai je) a kousek od pláže se dá krásně šnorchlovat. Tedy teď jde o to, čemu dáváte přednost, co je pro vás důležitější…?

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o radu. Vybírám mezi hotely Three corners fayrouz a Hilton marsa alam nubian resort. Minule jste mě doporučil Hilton, ale tentokrát se chystáme na dovolenou bez dětí, pouze s manželkou. Oba rádi šnorchlujeme a potápíme se s přístrojem. A je na šnorchlování lepší zátoka Abu Dabbab nebo Marsa Mubarak? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleši,

   těžký výběr, obě to jsou vyhlášená místa a podmínky na šnorchlování mají srovnatelné. Za mě asi o něco lepší co se týče života pod vodou Abu Dabbab, ale je to můj osobní názor. V zátoce Abu Dabbab bývá víc lidí, to je fakt. Na druhou stranu je od Hiltonu dostupnější než Marsa Mubarak od hotelu Three Corners Fayrouz Plaza.

   Moje rada zní: v tomhle případě neřešit zanedbatelné rozdíly v korálech na obou místech a spíš si položit otázky: Vadí mi moc šnorchlujících lidí? Nevadí mi k zátoce udělat pár kroků? Pak volit Three Corners Fayrouz Plaza, v opačném případě Hilton, který je i kvalitnější, co se služeb a ubytování týče.

 • Odpovědět

  Děkuji moc za odpověď

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych poprosit o radu. Já jsem typický baťůžkář, který vezme příruční zavazadlo a projede místní dopravou třeba Srí Lanku, ale chtěla bych vzít na dovolenou mamku, která nikdy nebyla u moře. Dovolenou mi zaplatit nedovolí, tak jsem se rozhodla pro Egypt kvůli poměru cena/kvalita. Chtěla bych aby si dovolenou vážně užila, ale abych se tam tam na druhou stranu já neunudila k smrti. Po pročtení Vašich příspěvků, mimochodem vážně skvělý, jsem se rozhodla pro oblast Marsa Alam. podle recenzí pak přemýšlím o resortu Sunrise Marina Resort Port Ghalib,ale chtěla bych Vás poprosit o radu, co byste doporučoval Vy. Určitě nevydržím ležet celé dny na pláži nebo u bazénu. Chtěla bych mít možnost se jít někam projít, šnorchlovat, jít do tělocvičny a určitě bych chtěla do Luxoru a k pyramidám, i když píšete, že je to dost daleko. Co byste doporučoval?

  • Odpovědět

   Dobrý den Kristýno,

   určitě jsem se k hotelu Sunrise Marina Resort Port Ghalib již tady někde vyjadřoval, ale rád to udělám znovu. Podle mě je to skvělá volba pro všechny, kteří nechtějí být odkázáni pouze na hotel. Port Ghalib je jediné skutečné letovisko v oblasti Marsa Alam – přístav, restaurace, obchody i krámky (tj. možnost chodit v bezpečí ryze turistického letoviska), vyhlídková věž i supermarket. Samotný hotel Sunrise Marina resort je celkem velký, ale služby na velmi dobré úrovni, pokoje dobře vybavené, zkrátka žádné zásadní chyby tady nenajdete, byť nějaké mínusy najde každý všude. Pláž – super, žádné molo, vstup rovnou do moře, hned v moři je korál a parádní šnorchlování. V Marsa Alam jsou podmínky na šnorchlování jedny z nejlepších na světě! Kam se hrabou asijské destinace.

   Luxor – je daleko, ale z Port Ghalib ještě „relativně“ dostupný, Gíza s pyramidami – daleko, záleží na typu výletu, dá se to buď absolvovat autobusem, je to fakt na celých 24 hodin nebo letadlem – většinou busem do Hurghady a odsud letecky do Káhiry. Takže obě místa navštívit lze, ale je to časově náročné. Nebojte se, lze vybírat z mnohých jiných výletů – nabízejí je tady v přístavu (nejen lodní výlety).

   Takže za mě si myslím, že jste vzhledem k vašim kritériím vybrala dobře. Mohu vám tu doporučit i jiné hotely s ještě lepšími plážemi, ale nebudou v letovisku, což jsem pochopil, že je pro vás důležitý aspekt 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den, letovisko jsem vybírala především kvůli možnosti využití fitness zařízení, ale budu ráda i za doporučení jiných hotelů.

  • Odpovědět

   Neznám vaší představu toho, jak má být hotel kvalitní, jestli vám vadí molo či nikoliv apod, tak jsem vybral od každého trochu, mrkněte se na:

   Royal Brayka – příjemný resort sousedící s ještě jedním hotelem, lze se jít projít dál po pobřeží, písečná pláž, ale vstup je možný i přes molo, šnorchlování výborné

   Hilton Marsa Alam Nubian Resort – dražší, ale o to kvalitnější resort v blízkosti zálivu Abu Dabbab. K němu se chodí k moři, vstup normálně z pláže a jedny z nejlepších podmínek na šnorchlování vůbec, plno želv, ale také dost lidí, zátoka je cílem mnohých výletů

   Sentido Oriental Dream – pěkné laguny, ve kterých se dá koupat a šnorchlovat, opět žádné molo.

   Three Corners Fayrouz Plaza – v blízkosti Port Ghalibu, lze tam dojet buď taxíkem nebo autobusem (busem to stojí 2 eura), třeba ve srovnání s Hiltonem je to jednodušší hotel, ale plně dostačující, koupání přes molo nebo je možnost popojít asi 15 minut po pobřeží k další vyhlášené zátoce Marsa Mubarak.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak asi daleko z Marsa Alam od hotelu Sentido Oriental dream je to k Luxoru a Asuánu? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Šárko,

   je to dost daleko, konkrétně je to do Luxoru 260 km (cca 3 hodiny cesty) a do Asuánu 460 km (cca 7 hodin cesty).

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím vás ,jaká je možnost rybolovu nějaký výlet v Marsa Alam.
  Ivana

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano,

   ano, jsou zde možnosti lodních výletů zaměřených na rybolov. Upozorňuji, že rybaření z egyptského pobřeží není dovolena. Ohledně konkrétních nabídek těchto výletů se doporučuji optat přímo na vašem hotelu. Cenově počítejte minimálně s 65 usd / osoba, ale je to hodně různé. Nějakou svoji vlastní konkrétní zkušenost, kterou bych mohl doporučit, ale nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme s dětmi navštívit tento resort a rád bych se zeptal, co zajímavého můžeme v okolí vidět, mimo nádherného moře, děkuji za krátké info
  Roman Zikmund

  • Odpovědět

   Dobrý den Romane,

   nepředstavujte si Marsa Alam jako klasické letovisko, Marsa Alam z hlediska turistického ruchu je velká oblast táhnoucí se podél pobřeží Rudého moře. Hotely jsou zde až na výjimky samostatně roztroušeny podél pobřeží a okolo nich je pouze nehostinná poušť. Takže jakákoliv zajímavá místa se tu hledají obtížně pokud mám vynechat pobřeží. Jezdí se na výlety na čtyřkolky do pouště. Za památkami musíte hodně daleko, třeba do Asuánu, viz. výlety z Marsa Alam.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.