Hurghada

Město Hurghada, arabsky al-Ġurdaqa, je největším a nejznámějším egyptským letoviskem a nejoblíbenějším turistickým centrem na pobřeží Rudého moře. Jsou to především jemné písečné pláže, dobrá turistická vybavenost, velký výběr hotelů a v neposlední řadě zejména perfektně teplé počasí – hlavní faktory, které sem celoročně lákají turisty z celého světa.

Pojďme si dovolenou v Hurghadě přiblížit více.

Pojďme si o ní říct ty nejdůležitější informace, ale i věci, které by před cestou měl vědět každý nebo na které bychom si při cestě do Hurghady měli dát pozor.

Základní informacePlážeLetoviskaPočasí – Pozor na tyto věciMapa

Egypt: rezervuj dovolenou se slevou 41 a více %
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Základní informace

Hurghada byla původně malou rybářskou vesničkou založenou až v roce 1905. Malá osada postupně přerůstala v město, které zažilo svůj největší rozvoj až na konci 20. století, kdy zde byla vybudována řada hotelů a mimo jiné také mezinárodní letiště (HRG / HEGN), na které dnes z Prahy, ale v létě i z Brna nebo z Ostravy, létá několik přímých spojů denně. Delší doba letu z ČR do Egypta rozhodně není ničím, co by turisty od této destinace odrazovalo.

Má totiž mnoho předností!

Hurghada je poměrně levná. Levné jsou taxíky i další služby. Nižší ceny se odráží i v cenách ubytování, a tak většinou v závislosti na termínu není problém, aby týdenní dovolená v Hurghadě vyšla levně do 10 000 Kč.

Vybírá-li člověk hotel pečlivě, je schopný za relativně málo peněz dostat hodně muziky. Krásný klimatizovaný pokoj s výhledem na moře, měkké hotelové ručníky, lehátka na pláži zdarma a velký bazén nabízející příjemné schlazení. A samozřejmě i bohaté All Inclusive.

Destinace je oblíbená ale zejména kvůli teplému moři, pěkným plážím a vynikajícímu počasí.

Pláže v Hurghadě

Tady doporučuji velkou obezřetnost! Mnoho, skutečně mnoho pláží je nejen přímo v letovisku, ale v celém regionu uměle vybudovaných, upravených nebo vytvarovaných jen podle toho, jak si který hotel přál a žádal.

Byť jsou všechny krásně jemně písečné, tak skutečnost, že nejsou zcela přírodní, determinuje řadu jejich vlastností:

 • mnoho z nich je malých a stísněných
 • mořské dno není původní
 • podmořský svět není proto zdaleka tak pestrý, jak zde kdysi býval
 • některé mají až podivné tvary
 • pláže jsou od sebe většinou nějakým způsobem oddělené, klidně i plotem
 • to znemožňuje prakticky jakékoliv procházky po pobřeží

Na druhou stranu v drtivé většině případů umožňují přímý vstup do moře. To zase v jiných regionech Egypta není úplně obvyklé, pláže v Egyptě (zejména v Sharm el-Sheikhu nebo v Marsa Alam) typicky neumožňují snadný vstup do moře a musí se chodit přes molo.

Pokud si přejete trávit dovolenou v regionu Hurghady, chcete přírodní pláž, ale na druhou stranu nechcete žádné molo, pak volte oblast u zálivu Makadi Bay. Nebo se nebojte zeptat prostřednictvím komentáře dole pod textem, řadu hotelů znám a jsem schopen poradit, který vybrat, aby jste u něj měli koupání dle vašich představ.

Letoviska

Typicky, pokud člověk hledá dovolenou v Hurghadě, tak vybírá z nabídek zájezdů nejen do samotné Hurghady, ale do celého regionu, který je někdy označován jako Hurghadská riviéra. To je oblast táhnoucí se zde podél pobřeží v délce cca 90 km. Zahrnuje tedy nejen Hurghadu samotnou, ale i další „letoviska“.

El Gouna – nejseverněji je položená El Gouna, zhruba 30 km na sever od Hurghady. Je to oblast, kde bylo pobřeží člověkem hodně upravené, je tady mnoho lagun, u kterých jsou jednotlivé resorty – hotely v El Gouně jsou většinou dražší a luxusnější.
Hurghada - El Gouna
Jižní Hurghada – mnoho hotelů je nejen v Hurghadě samotné, ale i kousek na jih od ní v blízkosti mezinárodního letiště. I tady je pobřeží dost upravené, byť zde jednotlivé pláže jsou větší než přímo v samotné Hurghadě.

Sahl Hasheesh – klidnější oblast s přírodním rázem pobřeží, je zde řada luxusních hotelů roztahaných podél zdejšího zálivu. Sahl Hasheesh je to zhruba 20 km jižně od Hurghady.
Hurghada - Sahl Hasheesh
Makadi Bay – 35 km vzdálený Makadi Bay je poměrně dobrým místem na potápění, byť těm nejlepším šnorchlovacím lokalitám v Egyptě se nevyrovná. Přesto tu pod hladinou najdete korálů relativně dost. Kolem zálivu Makadi se nachází zhruba 30 hotelů.

Soma Bay – dále na jih je Soma Bay, klidnější oblast s menším počtem hotelů včetně luxusního Sheraton Soma Bay Resort, který společně s přilehlých golvofým hřištěm Cascades tvoří 5. nejlepší golfový resort v celé Africe. Pravda, opečovávané golfové trávníky v místní poušti vypadají poněkud legračně.

Safaga – nejvzdálenější, asi 60 km jižně od Hurghady je Safaga, město a přístav zároveň. Hotely, do kterých se jezdí nejsou přímo v Safaze, nýbrž kousek na sever od ní.

Hurghada počasí

Slunečno a teplo. Navíc prakticky bez jakýchkoliv srážek, které se zde vyskytují velmi výjimečně pouze v zimě (listopad, prosinec a leden). To je sice stručná, ale všeříkající charakteristika počasí v Hurghadě, které tak žádným způsobem není anomálií v rámci obecného počasí v celém Egyptě.

Pozor na vysoké teploty!

V létě je tu zcela obvyklá teplota kolem 36°C. V některých dnech zde teploty stoupají i výše. Letní termíny proto nedoporučuji nikomu, kdo přílišné vedro dvakrát nemusí.

Počasí v Hurghadě v zimě je ve srovnání s počasím v Marsa Alam o něco chladnější. Přes den zde je v lednu nebo v únoru typicky kolem 24°C (viz. také počasí v Egyptě v lednu).

Plánujete-li odjezd na dovolenou v Hurghadě v následujících dnech, bude se hodit aktuální předpověď počasí pro Hurghadu na 7 dní:

Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently
Currently

Dlouhodobou předpověď počasí na 14 dní najdete ZDE.

Na co si dát během dovolené pozor

Na závěr přehled toho, na co si doporučuji dát pozor nebo co je dobré si předem zjistit – a to nejen v případě dovolené v Hurghadě, ale platí to obecně pro jakoukoliv destinaci v Egyptě:

 • seznamte se s aktuální bezpečností v Egyptě
 • mějte na paměti vysoké teploty, které mohou snadno dovolenou znepříjemnit
 • zjistěte si, jak to budete mít s vízem
 • nenechte se na trzích v Hurghadě zbytečně obchodníkem „natáhnout“
 • nebojte se smlouvat či položit věc na zem a odejít

Budu se opakovat, ale v neposlední řadě si dejte pozor na pláže, hlavně v případě, že na ně máte vysoké nároky. Zdaleka ne každá vás v Egyptě uspokojí. Načtěte a zjistěte si všechny tyto informace před cestou a Hurghada se vám jistě bude líbit!

Mapa

Hurghada
4.38 (87.5%) 8
Komentáře
 • Odpovědět

  Mám dotaz na tenhle resort HAWAII RIVIERA tvuj nazor muzu znat

  • Ahoj Patriku,

   Hawaii Riviera Aqua Park Resort – za mě celkem solidní průměr. Do tohoto hotelu v některých termínech jezdí poměrně dost místních – arabská klientela tady jednoznačně převažuje nad tou evropskou, a to je věc, která může být mnohým proti srsti. Dál bych upozornil na vstup do moře, který je tady možný (zejména v době odlivu) pouze z mola. Pláž je oplocená, je minimální riziko, že bz se sem dostal někdo, kdo tam nepatří. Pokoje – průměrné, nic, co by oslnilo, ale na druhou stranu ani nepůsobí příliš stroze nebo že toho již hodně zažily. Lze využívat služby vedlejšího hotelu Le Jardin, což považuji za velkou výhodu. Z hlediska bezpečnosti to není problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat v Hurghadě je nový hotel Titanic Royal nevíte prosím jaká je u tohoto hotelu pláž?Děkuji.

  • Dobrý den Gabrielo,

   ano, jedná se o nově otevřený hotel 5 kilometrů od letiště. Pláž je písečná, jemný písek, vstup do moře je pozvolný. Žádné molo tu není (alespoň dle mých posledních informací) – je možné, že ho dostaví, ale dle mě není potřeba vzhledem k možnosti vstupu do vody klasicky po písku z pláže.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat na hotel Labranda club makadi jaká je tam pláž a vstupmoře do moře. Díky.

  • Dobrý den Zuzko,

   pláž tu je písečná, není malá, ani nějak extrémně veliká, taková normální. Vstup do moře přímo z pláže, pozvolný a písečný. Boty do vody potřeba nejsou. Dá se zrovna tady v pohodě koupat i při odlivu. Všechno to je do jisté míry tím, že je zde pobřeží uměle upraveno, s tím však souvisí fakt, že zde nejsou původní korály. Ty v Makadi Bay jsou, ale ne zrovna zde.

 • Odpovědět

  Nevíte zda hotel Long beach ma pláž s dobrým vstupem do moře a jak je celý areál velký díky

  • Jestli myslíte Hurghada Hilton Long Beach Resort, tak je to velký hotel, ale prostorný. Co se týče pláže, tak ta tu je velká, pobřeží je dost mělké – nutno jít poměrně daleko, abyste se vykoupali. Případně tu jsou vytvořeny dvě menší hlubší laguny, do kterých lze vlézt přímo z pláže a v nich se vykoupete. Je tu také molo, které vede ke korálovému útesu (čili dobré pro šnorchlování a plavání na volném moři).

 • Odpovědět

  Dobrý deň, poprosil by som o Váš názor. Hotel Hawaii Caesar. Ďakujem

  • Dobrý den Tomáši,

   předpokládám, že myslíte hotel Hawaii Caesar Palace Hotel & Aqua Park – hotel hned s několika velkými bazény. Oni totiž s oblibou různé cestovní kanceláře nazývají jinak.

   Hotel nezařazuji sice k těm nejlepším v Egyptě, co se týče kvality služeb, je to průměrný egyptský hotel. Má hodně bazénů a řadu tobogánů. Nevím, kdy dovolenou v Egyptě plánujete, ale pokud pojedete nyní, tak počítejte s tím, že vyhřívaný bazén tu je pouze jeden. Pláž i moře písečné – vstup do vody je hodně pozvolný. Tedy na koupání v moři to tu ideální není.

   Upozorňuji na to, že v některých termínech sem jezdí hodně arabských turistů – to může být někomu nepříjemné. Pár dalších informací o hotelu Hawaii Ceasar Palace and Aqua Park najdete v těchto mých odpovědích na dotazy Lucie.

 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat na hotel Mirage bay v hungrade a pláž? Děkuji

  • Dobrý den Kamilo,

   Mirage Bay v Hurghadě je hotel, který sice náročného člověka asi moc nenadchne, ale já ho i tak řadím k dobrým hotelům. Jeho areál je dost velký, hodně protáhlý, takže dost záleží, kde vás ubytují. Byť je hotel přímo u moře, můžete to i tak na pláž mít kus cesty. Pobřeží tu je uměle upravené, je tu vytvořen takový záliv – písečný, sem tam malé kamínky. Záliv je na plavání ideální. Kdysi ho chránila síť před volným mořem, ta má ale dnes v sobě už plno děr, takže její původní účel je ten tam. Na šnorchlování záliv není, nic byste tu neviděli. Ale je tu také molo, po kterém se dá jít na volné moře a šnorchlovat tam. Ani tam podmínky pod hladinou nejsou kdo ví jaké, ale furt lepší, než přímo u pláže.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Marianna Palace, Rhodos, Řecko

Řecko (-33%): all inclusive na řeckém Rhodosu ve 4* hotelu za 11 990 Kč

Hotel Occidental jandia Mar, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-52%): All Inclusive dovolená na Fuerteventuře za 12 490 Kč

Egypt, Hurghada, Albatros Citadel Sahl Hasheesh

Egypt (8 dní): All Inclusive dovolená ve famózním 5* hotelu za 11 390 Kč

Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.