Hurghada

Město Hurghada, arabsky al-Ġurdaqa, je největším a nejznámějším egyptským letoviskem a nejoblíbenějším turistickým centrem na pobřeží Rudého moře. Jsou to především jemné písečné pláže, dobrá turistická vybavenost, velký výběr hotelů a v neposlední řadě zejména perfektně teplé počasí – hlavní faktory, které sem celoročně lákají turisty z celého světa.

Pojďme si dovolenou v Hurghadě přiblížit více.

Pojďme si o ní říct ty nejdůležitější informace, ale i věci, které by před cestou měl vědět každý nebo na které bychom si při cestě do Hurghady měli dát pozor.

Základní informacePlážeLetoviskaPočasí – Pozor na tyto věciMapa

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Základní informace

Hurghada byla původně malou rybářskou vesničkou založenou až v roce 1905. Malá osada postupně přerůstala v město, které zažilo svůj největší rozvoj až na konci 20. století, kdy zde byla vybudována řada hotelů a mimo jiné také mezinárodní letiště (HRG / HEGN), na které dnes z Prahy, ale v létě i z Brna nebo z Ostravy, létá několik přímých spojů denně. Delší doba letu z ČR do Egypta rozhodně není ničím, co by turisty od této destinace odrazovalo.

Má totiž mnoho předností!

Hurghada je poměrně levná. Levné jsou taxíky i další služby. Nižší ceny se odráží i v cenách ubytování, a tak většinou v závislosti na termínu není problém, aby týdenní dovolená v Hurghadě vyšla levně do 10 000 Kč.

Vybírá-li člověk hotel pečlivě, je schopný za relativně málo peněz dostat hodně muziky. Krásný klimatizovaný pokoj s výhledem na moře, měkké hotelové ručníky, lehátka na pláži zdarma a velký bazén nabízející příjemné schlazení. A samozřejmě i bohaté All Inclusive.

Destinace je oblíbená ale zejména kvůli teplému moři, pěkným plážím a vynikajícímu počasí.

Pláže v Hurghadě

Tady doporučuji velkou obezřetnost! Mnoho, skutečně mnoho pláží je nejen přímo v letovisku, ale v celém regionu uměle vybudovaných, upravených nebo vytvarovaných jen podle toho, jak si který hotel přál a žádal.

Byť jsou všechny krásně jemně písečné, tak skutečnost, že nejsou zcela přírodní, determinuje řadu jejich vlastností:

 • mnoho z nich je malých a stísněných
 • mořské dno není původní
 • podmořský svět není proto zdaleka tak pestrý, jak zde kdysi býval
 • některé mají až podivné tvary
 • pláže jsou od sebe většinou nějakým způsobem oddělené, klidně i plotem
 • to znemožňuje prakticky jakékoliv procházky po pobřeží

Na druhou stranu v drtivé většině případů umožňují přímý vstup do moře. To zase v jiných regionech Egypta není úplně obvyklé, pláže v Egyptě (zejména v Sharm el-Sheikhu nebo v Marsa Alam) typicky neumožňují snadný vstup do moře a musí se chodit přes molo.

Pokud si přejete trávit dovolenou v regionu Hurghady, chcete přírodní pláž, ale na druhou stranu nechcete žádné molo, pak volte oblast u zálivu Makadi Bay. Nebo se nebojte zeptat prostřednictvím komentáře dole pod textem, řadu hotelů znám a jsem schopen poradit, který vybrat, aby jste u něj měli koupání dle vašich představ.

Letoviska

Typicky, pokud člověk hledá dovolenou v Hurghadě, tak vybírá z nabídek zájezdů nejen do samotné Hurghady, ale do celého regionu, který je někdy označován jako Hurghadská riviéra. To je oblast táhnoucí se zde podél pobřeží v délce cca 90 km. Zahrnuje tedy nejen Hurghadu samotnou, ale i další „letoviska“.

Hurghada - El Gouna

El Gouna – nejseverněji je položená El Gouna, zhruba 30 km na sever od Hurghady. Je to oblast, kde bylo pobřeží člověkem hodně upravené, je tady mnoho lagun, u kterých jsou jednotlivé resorty – hotely v El Gouně jsou většinou dražší a luxusnější.

Jižní Hurghada – mnoho hotelů je nejen v Hurghadě samotné, ale i kousek na jih od ní v blízkosti mezinárodního letiště. I tady je pobřeží dost upravené, byť zde jednotlivé pláže jsou větší než přímo v samotné Hurghadě.

Hurghada - Sahl Hasheesh

Sahl Hasheesh – klidnější oblast s přírodním rázem pobřeží, je zde řada luxusních hotelů roztahaných podél zdejšího zálivu. Sahl Hasheesh je to zhruba 20 km jižně od Hurghady.

Makadi Bay – 35 km vzdálený Makadi Bay je poměrně dobrým místem na potápění, byť těm nejlepším šnorchlovacím lokalitám v Egyptě se nevyrovná. Přesto tu pod hladinou najdete korálů relativně dost. Kolem zálivu Makadi se nachází zhruba 30 hotelů.

Soma Bay – dále na jih je Soma Bay, klidnější oblast s menším počtem hotelů včetně luxusního Sheraton Soma Bay Resort, který společně s přilehlých golvofým hřištěm Cascades tvoří 5. nejlepší golfový resort v celé Africe. Pravda, opečovávané golfové trávníky v místní poušti vypadají poněkud legračně.

Safaga – nejvzdálenější, asi 60 km jižně od Hurghady je Safaga, město a přístav zároveň. Hotely, do kterých se jezdí nejsou přímo v Safaze, nýbrž kousek na sever od ní.

Hurghada počasí

Slunečno a teplo. Navíc prakticky bez jakýchkoliv srážek, které se zde vyskytují velmi výjimečně pouze v zimě (listopad, prosinec a leden). To je sice stručná, ale všeříkající charakteristika počasí v Hurghadě, které tak žádným způsobem není anomálií v rámci obecného počasí v celém Egyptě.

Pozor na vysoké teploty!

V létě je tu zcela obvyklá teplota kolem 36°C. V některých dnech zde teploty stoupají i výše. Letní termíny proto nedoporučuji nikomu, kdo přílišné vedro dvakrát nemusí.

Počasí v Hurghadě v zimě je ve srovnání s počasím v Marsa Alam o něco chladnější. Přes den zde je v lednu nebo v únoru typicky kolem 24°C (viz. také počasí v Egyptě v lednu).

Plánujete-li odjezd na dovolenou v Hurghadě v následujících dnech, bude se hodit aktuální předpověď počasí pro Hurghadu na 7 dní:

Dlouhodobou předpověď počasí na 14 dní najdete ZDE.

Na co si dát během dovolené pozor

Na závěr přehled toho, na co si doporučuji dát pozor nebo co je dobré si předem zjistit – a to nejen v případě dovolené v Hurghadě, ale platí to obecně pro jakoukoliv destinaci v Egyptě:

 • seznamte se s aktuální bezpečností v Egyptě
 • mějte na paměti vysoké teploty, které mohou snadno dovolenou znepříjemnit
 • zjistěte si, jak to budete mít s vízem
 • nenechte se na trzích v Hurghadě zbytečně obchodníkem „natáhnout“
 • nebojte se smlouvat či položit věc na zem a odejít

Budu se opakovat, ale v neposlední řadě si dejte pozor na pláže, hlavně v případě, že na ně máte vysoké nároky. Zdaleka ne každá vás v Egyptě uspokojí. Načtěte a zjistěte si všechny tyto informace před cestou a Hurghada se vám jistě bude líbit!

Mapa

Celkový počet komentářů v diskuzi:   66
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, včera jsem zadávala dotaz, dlouho byl zobrazen s tím, že čeká na schválení a poté zmizel úplně…mohla bych vědět z jakého důvodu? Chtěla jsem doporučit hotely v oblasti Hurghada, pokud preferuji dobré jídlo, čistotu a pěkné koupání, nepotřebuji šnorchlovat a raději bych hotel přímo na pláži nebo krátkou procházkou, raději ne molo a ani dlouhou mělčinu ani korálové podloží (nechci brát s sebou boty do vody). Případně jestli máte nějaké doporučení ohledně výletu k pyramidám.Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko, upřímně řečeno nevím přesně, proč vám dotaz zmizel, já ho u sebe vidím a schválený nebyl jen proto, že jsem si ho až do dnes nestačil přečíst a zareagovat na něj 🙂 Nejprve k hotelům, které jste jmenovala ve vašem původním dotazu – Tropitel Sahl Hasheesh, Hotel Sindibad Club, Minamark Beach Resort, Viva blue resort, AMC Royal Hotel. U AMC Royal je dlouho hodně mělké moře, stejně tak u Tropitel Sahl Hasheesh a poměrně dost mělko je i u Viva Blue Resort. V podstatě u všech těchto hotelů je třeba chodit pře molo. Sindibad Club neznám a Minimark Beach resort přímo v Hurghadě možný he, má sice takovou stísněnou, menší pláž, ale s dobrým vstupem do vody.

   Dívala jste se například na Labranda Club Makadi? Je ot taková střední cenová třída a má vstup do moře dobrý, po písku, přímo z pláže. Není přímo v Hurghadě ale asi 25 km jižně od ní. Ve stejné lokalitě lze z těch typicky levnějších resort doporučit i hotel Prima Life Makadi.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda máte zkušenost s hotelem Mövenpick Soma Bay? a jaký je Váš názor na něj: Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, Mövenpick Soma Bay je celkem dobrý hotel, hezké venkovní prostředí, slušné pokoje, jídlo dostatečné, i když by se to dalo zlepšit, pláž dobrá, moře však mělké a prostor na koupání ohraničený bójemi. Dno písečné, což je na jednu stranu výhoda, pro šnorchlisty je to však nevýhodou, moc v moři toho tu vidět není.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na názor na hotel Prima Life Makadi Resort & Spa a nebo jestli radši nějaký jiný by jste doporučil? Chceme cestovat s dětmi školkového věku takže nám jde hlavně o to aby bylo dobré koupání. A chtěla jsem se zeptat zda je nutné v těchto destinacích používat boty do vody nebo se dá bez bot fungovat ve vodě. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, mne na něm vadí jedna věc a to sice ta, že pláž před Prima Life Makadi je hodně stísněná. Celý resort je takový úzký a protáhlý a tím pádem je úzká / krátká i jeho pláž. To neznamená, že nemůžete po pláži chodit dál, ale hotelová lehátka jsou jen před hotelem. Proto je za mne vhodnější volit ve stejném zálivu ležící Sunrise Royal Makadi, který má pláž větší a má i více tobogánů pro děti. Pokud vám stísněná pláž až tolik nevadí, doporučil bych si hotely porovnat cenově a dle toho vybrat.

   Zrovna u těchto hotelů (kór u toho Sunrise, před Prima Life už nějaké korály jsou), je to bez pod možné, ale to záleží místo od místa.

 • Odpovědět

  Moc děkuji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaký máte názor na hotel Bel Air Azur v Hurghadě? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko, za mne to je celkem fajn resort, ale se špatným wifi (což není v Egyptě žádnou výjimkou) s trochu vzdálenější pláží, kdy na pláž musíte projít areálem sousedního hotelu Arabia Azur. U něho je moře upravené, jsou tu takové zálivy, takže pro toho, kdo hledá přírodní pláž a přírodní vstup, tak to tu není úplně ono. jinak ale koupání to je super. Mimochodem, Google street view nahoře v článku v sekci „pláže v Huraghdě“ je právě pohled na pláže u hotelu Arabia Azur.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši,
  zašleš mi prosím podmínky a cenu SIM na e-mail? V resortu budu 9 dní.
  30.12.22 přilétám na letiště v Hurgadě.

  Děkuji Andrea

  • Odpovědět

   Ahoj Andreo, posílám všechno na tvůj e-mail. Kdyby bylo cokoliv nejasného, jsem k dispozici.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, omlouvám se za pozdní odpověď. Požadavky máme především na pěkné šnorchlování ( v rámci možností Hurghady – Makadi Bay, …) jsme 2 dospělí bez dětí. Líbí se mi hotel Prima Life Makadi a Pyramisa Sahl Hasheesh. Uvítali bychom koupání i za odlivu. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, děkuji za odpověď. Požadavky na hotel žádné velké nemáme, snad aby byl přímo u moře, lepší 5 hvězd, ale můžou být i 4. Rádi bychom, aby bylo moře ke koupání (bez výraznějšího odlivu) a pěkné šnorchlování (v možnostech oblasti Hurghada) četla jsem, že i tam se najdou hotely s pěkným šnorchlování, nevím jestli přímo v Hurghadě, ale snad někde jižněji, což by nevadilo. Rádi bychom také občas vyrazili do města, tak bychom uvítali dojezdovou vzdálenost. Našla jsem hotel Pyramisa Sahl Hasheesh, jestli prosím znáte, případně bych ráda Vaše doporučení. Již loni jsem na Vaše doporučení vybrala hotel v Marse a byli jsme moc spokojeni. Předem moc děkuji a přeji krámy den.

  • Odpovědět

   Ještě jednou dobrý den, chápu vaše požadavky. Já bych doporučil vybrat něco na jih od Hurghady (kvůli tomu šnorchlování). Jak správně píšete, tak buď oblast Sahl Hasheesh nebo další záliv Makadi Bay. Pyramisa Sahl Hasheesh je dobrý hotel, jen zrovna tento resort je dost oblíbený mezi místními. Záleží to na konkrétním termínu, ale i vzhledem k tomu, že disponuje řadou tobogánů, tak ho často volí domorodé rodiny s dětmi, typicky ale hlavně v létě o jejich prázdninách. Hotel jako takový je dobrý, pláž rovněž a možnosti šnorchlování jsou vlevo od hotelu. Nebo pak volit Makadi – bez tobogánů například Fort Arabesque Resort nebo kvalitativně o něco malinko horší Prima Life Makadi. Nebo s tobogány Sunrise Royal Makadi či vedlejší hotel Tia Heights Makadi. Všechno to jsou dobré hotely a všechny mají dobrý vstup do moře hezky po písku. Šnorchlovat se dá buď přímo u nich (zejména u Prima Life Makadi a Fort arabesque) nebo se dá chodit procházkou na konec zálivu, kde jsou podmínky z mola na šnorchlování ještě lepší (viz také tato obsáhlá dva dny stará recenze od Dominika) 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohla bych Vás prosím požádat o radu, jaký hotel vybrat v letovisku Hurghada? Rádi bychom moře bez velkého odlivu, možnost šnorchlování a případně občasné noční pobavení (možnost cesta autobusem, vláčkem, apod. Hurghadu volíme z důvodu, že bychom rádi na výlet na pyramidy a pokud mám správné informace tak z jiných destinací není výlet na pyramidy možný. Předem moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Táňo, omlouvám se, že reaguji až nyní. Vzhledem k cestě k pyramidám je samozřejmě Hurghada mnohem lepší volba než Marsa Alam. Máte prosím na hotel, popřípadě na koupání u hotely nějaké další požadavky? Děkuji.

 • Odpovědět

  Děkuji moc. Podívám se na to.
  Veronika

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohla bych se prosím zeptat jaký vybrat hotel v Hurghade? Jde nám především o to, abychom netrceli na hotelu. A mohli se pohybovat po Hurghade. Šnorchlování jsme si užili v Marse a tak pro nás není prioritou,ale když bude vidět nějaká rybka,je to plus. Stejně tak hotel ,stačí aby byl čistý a normálně jsme se najedli,žádné top služby nepotřebujeme. Chceme se koupat a toulat po městě. Poradil byste po jaké lokalitě se podívat? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, ve vašem případě bych volil lokalitu, ve které se nachází hotely typu Arabella azur Resort. Arabia Azur Resort, popř. Sunny Dyas el Pallacio resort. Resorty příliš neznám, tak vám k nim nic bližšího neřeknu, jen předesílám, že u všech těchto hotelů je moře uměle upravené – prostorná mola, na kterých jsou lehátka, umělé zátoky, apod. Tedy mořský život zde nečekejte. Alternativně se mrkněte na lokalitu pod hurghadskou marinou, kde jsou např. resorty Le Pacha, Seagull či Minimark – i když i zde je pobřeží trochu upravené, už tu jsou pláže, o nichž se v případě prvních třech zmiňovaných hotelů mluvit nedá.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši , moc děkuji za rychlou odpověď …mám ještě jeden dotaz ..týká se okolí hotelů ..kdybychom chtěli poznat místní kolorit či něco nakoupit ..moc díky Alena

 • Odpovědět

  Dobrý den , chtěla bych poprosit o info o hotelu Long beach v Hurgadě a hotelu Future drama laggon v Marse…rozhodujeme se a nevíme který vybrat….Egypt navštívíme poprvé..díky za radu 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   zkusím vás trochu navést 🙂 byť samozřejmě hrozně záleží na tom, jaké máte vy sama své preference. Kvalitativně jsou hotely na dost podobné úrovni. Pokoje ve Future Dream Lagoon jsou akorát o něco větší. Rozlohou to jsou oba poměrně velké areály, nicméně kapacitně je Future Dream Lagoon menší, dosahuje tak cca 30% kapacity Long Beach resortu v Hurghadě. Výhodou Long Beach je fakt, že z jeho pláže je možný jak velmi pozvolný vstup do moře, tak vstup poměrně příkrý, kde žádná velká mělčina není. Naopak u Future Dream Lagoon mělčina je, závisí to sice na tom, z jaké konkrétního místa pláže do moře vstupujete, ale cca je nutné překonat 200 metrů mělčiny, než dno začne klesat do zdejší velké laguny. Molo tu není, takže je zkrátka nutné tu mělčiny vždy přejít. Pokud vám toto nevadí, volil bych spíš Future Dream Lagoon. Pokud si naopak myslíte, že vás toto „brouzdání“ vodou bude štvát, zvolte raději Long Beach resort.

 • Odpovědět

  Dobrý večer mohu recenzi na nove zrekonstruovaný hotel aqua joy resort by sunrise?? Byl nové otevřen konec roku, předchozí recenze na hotel nic moc.?Hodně místních,hluk a nepořádek. Moře asi nic moc, umělé vybudována zátoka? Do centra kousíček ale klidnější i cisci oblast-čtvrť

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   za mě je hotel Aqua Joy resort by sunrise v pořádku, čistý, pěkný a jak píšete nově zrekonstruovaný. Pokoje pěkné, nové. Nechci rozporovat, zda sem jezdí hodně místních, to nevím, ale pravdy na tom určitě něco bude, celkem s oblibou totiž jezdí do hotelů, v rámci kterých je k dispozici akvapark, což tady je. Pláž je taková jak píšete, takový umělý záliv, ještě přepažený molem i takový „ostrovy“, na kterých jsou lehátka. Plavat a koupat se tu dá bez problému, na šnorchlování to však není a nějakou pěknou přírodní pláž také nečekejte. Pokud vám tohle nevadí, tak ale mohu hotel doporučit, z kvalitativního hlediska.

 • Odpovědět

  Moc děkuji!!!!!!! Hezký den! Z.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, prosím, kde bych našla ve Vašich odpovědích info- ohledně datové simky? V Egyptě jsou mobilní služby opravdu velice drahé. Mnohokrát děkuji! Zdeni

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeni,

   mám tu na to speciální stránku, kde se tomu věnuji podrobně, mrkněte se na egyptské datové SIM karty a internet v Egyptě. Pokud mohu doporučit, tak v Hurghadě je asi úplně nejsnazší si kartu zakoupit hned po příletu v některém z oficiálních stánků zdejších operátorů. Nejlepší je Vodafone (to je alespoň můj názor 🙂 ).

 • Odpovědět

  Dobrý den, to vůbec nevadí. Spíš aby byl hotel v pořádku, kvalitní služby a hotel přímo u pláže. Děkuji

  • Odpovědět

   Rozumím, doporučuji se podívat na Sentido Mamlouk Palace Resort, který je v části Hurghada jih, je kvalitní, má velké bazény a zároveň i dobrý vstup do moře z pláže (byť pobřeží je zde uměle upravené a uzpůsobené potřebám turistů). V oblasti Makadi Bay by se vám podle mě mohl líbit Labranda Royal Makadi (5* hotel s písečnou pláži), který je nyní na řadu únorových termín celkem cenově dostupný. Pěkný je i Sunrise Romance Sahl Hashesh, ale ten většinou už vychází dráž.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme o jarních prázdninách (konec února)do Hurgady. Doporučil byste nám prosím nějaký hotel,který je fajn?
  Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, pardon za moji trochu opožděnou reakci. Jaké máte představy? Co je pro vás nejpodstatnější? Co nejkvalitnější služby, písečná pláž, šnorchlování? … děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pokud bychom chtěli strávit dovolenou v Hurgádě a prioritou by pro nás bylo moře, šnorchlování, kvalitní služby a pobyt bez Rusů, kam bychom se měli vydat? A jaké konkrétní hotely byste nám doporučil. Díky moc hezký večer Bára

  • Odpovědět

   Dobrý den Báro,

   přímo v Hurghadě příliš dobré šnorchlování není, čili doporučil bych se poohlédnout buď po nějakém hotelu v oblasti Hurghada – Jih, což je asi 15 km od centra Hurhady nebo ještě o kousek jižněji v oblasti Makadi Bay. Zkuste se mrknout třeba na hotel Coral Beach Hurghada Resort, který je vlastně úplně posledním z resortů v Hurghadě – Jih. kromě koupání v takových poloumělých, ale dostatečně hlubokých lagunách, tu zde jsou na šnorchlování dobré podmínky. O tom svědčí i potápěčské centrum zde na pobřeží. V moři uvidíte řadu korálů, rejnoky, sépie apod. Rusové – nemyslím si, že konkrétně sem by jezdily v nějak hojných počtech tak, že by vadili.

 • Odpovědět

  Dobrý den, znáte hotel Hotel Amarina Abu Soma Resort? Díky za info 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Dášo,

   osobně zatím ne, je to nový, v podstatě se ještě buduje. Ale dle toho, co jsem četl, tak bych se ho nebál, zdá se, že nabízí kvalitní služby, pěkné pokoje i dobré podmínky na koupání v moři. Ale jak říkám, osobně to nemám vyzkoušeno.

 • Odpovědět

  Dobrý den, děkujeme za odpověď. S pozdravem Oksana S.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o váš názor Titanic Beach spa & aquapark. A je pravda že poplatek za lepší pokoji?

  • Odpovědět

   Dobrý den Oksano, hotel dobrý, sice už něco pamatuje (to je vidět třeba na pokojích), tak obecně služby zde jsou na dobré úrovni. Plno bazénů, takže nikde není hlava na hlavě. Nevýhodou je moře, které je hodně mělké (max. po kolena). Pokud si chcete v moři zaplavat, tak je nutné jít přes molo (skoro 300 metrů – což já považuji za hlavní nevýhodu tohoto hotelu). O příplatcích za nadstandardní pokoje nic nevím, v tomto ohledu neumím poradit.

 • Odpovědět

  Poprosím o zhodnocení hotelu Prima life makadi resort and spa***** děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Michaelo,

   dobrý hotel. Sice starší, ale udržovaný a s kvalitními službami. Pokoje čisté a prostorné, s varnou konvicí a denně doplňovanou vodou. Takže v tomhle ohledu za mě dobré. Má akorát takovou stísněnější pláž, prakticky slunečník na slunečníku (jsou samozřejmě zdarma), ale je jejich na relativně velkou kapacitu hotelu dost málo. Vstup do vody přímo z pláže, bez mola, takže i koupání dobré.

 • Odpovědět

  Díky moc za info, ruské prasátka jsou téměř všude na to si už člověk zvyklwifi budeme řešit datovou sim z letiště což návod jsem se dočetl zde velké díky Vám za týden nám to letí

 • Odpovědět

  Dobrý den mohu se zeptat na hotel Mercure hotel Hurghada?? Odletame 19.8. Nejake poznatky?? Diky

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši,

   to je hodně příjemný hotel. Minimálně na egyptské poměry určitě. Mezi největší pozitiva bych zařadil – dobrý personál, čisté prostředí a obecně upravený areál, pěkné pokoje (nevím, jestli všechny, nemusí být, ale většina ano), denně doplňovaná balená voda na pokoj, dobrá písečná pláž s dostatečným množství lehátek chráněných proti větru, plavčík přímo na pláži, vlez do moře normálně hned z pláž a žádné ultra mělké dno, naopak i za odlivu se krásně plavat. Naopak mezi mínusy řadím slabé wifi pouze na recepci hotelu, slabší šnorchlovnání, byť i tady v moři korály najdete, jsou menší a jsou zhruba 40 metrů od břehu, v závislosti na termínu zde může být hodně Rusů a Arabů, což ne všem může být příjemné. Toť za mě to nejpodstatnější 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Na smysl si zařizovat vízum nyní online, když odlétám 31.7.? Nebo raději po příletu na letišti v Hurgade? A hodnocení hotelu Jaz Casa Del Mar?

  • Odpovědět

   Dobrý den Andreo,

   ne, nechte to na letiště, nemáte už moc dní a navíc celou záležitost lze vyřešit snadno po příletu, vyhnete se tak nutnosti registrace na tom jejich portálu, vyplňování žádostí i online platby. Koupit to na letišti je nejjednodušší. Hotel Jaz Casa Del Mar neznám, takže tento resort vám nyní nejsem schopen objektivně posoudit a zhodnotit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu poprosit o kontakt na prodejce sim karet v Hurgadě?

  • Odpovědět

   Dobrý den Mileno,
   žádný takový kontakt nemám, proto doporučuji jejich koupi přímo na letišti, kde je bez problému koupíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, znáte prosím hotel Steigenberger aqua magic ? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lili,

   ano, Steigenberger Aqua Magic je dobrý hotel s kvalitními službami. Snad jediná malá nevýhoda je to, že neleží přímo u moře. Na pláž je to asi 450 metrů daleko. Musí se přejít hlavní silnice a pak lze projít kolem pěknou zahradou kolem golfového hřiště a jste tam. Příjemná procházka. Jinak již dřív jsem se k tomuto hotelu vyjadřoval tady, kde jsem upozorňoval na záhadnou událost, která se zde stala minulý rok. Upřímně řečeno nevím, s jakým výsledkem to bylo do vyšetřeno a co bylo její příčinou. Považuji za dobré to mít na paměti, ale nesnažím se tím od tohoto hotelu odrazovat. Má kvalitní služby, jezdí sem hlavně turisté ze západní Evropy a ve většině případů i oni hodnotí hotel kladně.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat na hotel MinaMark Resort$Spa****Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   Minimark Resort and Spa já osobně řadím mezi takové průměrné egyptské resorty, které by si již zasloužili trochu zrekonstruovat. Ale je pravda, že, alespoň podle mých posledních informací, tu ta rekonstrukce již probíhá. Zkrátka čekejte průměrnou vybavenost pokojů, která asi úplně neoslní. Hotelový areál je takový hodně podlouhlý a končí u pláže, která je ovšem dost malá. Navíc sousedí s vedlejší veřejnou městskou pláží. Areál je ale uzavřený a hlídaný, takže o bezpečnost je postaráno. Dobré naopak je to, že přímo z hotelu se dá vyjít na jednu z hlavních hurghadských tříd a poznat tak, jak vypadá pravý Egypt mimo hotelový areál.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o vaše hodnocení hotelu LABRANDA ROYAL MAKADI. Děkuji, M.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   dobrý výběr, Labranda Royal Makadi je pěkný resort, jehož hvězdičkové hodnocení (4, někde 4 a 1/2 hvězdiček) s přimhouřenýma očima odpovídá realitě na místě. Resort je čistý, pokoje denně uklízené, vybavením odpovídají takovým nižším evropským 4*, což je na Egypt velmi slušné. V hotelu často bývá hodně turistů ze západní Evropy, i to svědčí a jeho relativní kvalitě. Pláž pěkná, písečná, vstup do moře pozvolný, koupání v laguně. Na šnorchlování doporučuji využít jedno z mol u sousedních hotelů (buď u Stella di Mare Beach Resort nebo u Iberotel Makadi Oasis Resort).

 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat na hotel Mirage bay v hungrade a pláž? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kamilo,

   Mirage Bay v Hurghadě je hotel, který sice náročného člověka asi moc nenadchne, ale já ho i tak řadím k dobrým hotelům. Jeho areál je dost velký, hodně protáhlý, takže dost záleží, kde vás ubytují. Byť je hotel přímo u moře, můžete to i tak na pláž mít kus cesty. Pobřeží tu je uměle upravené, je tu vytvořen takový záliv – písečný, sem tam malé kamínky. Záliv je na plavání ideální. Kdysi ho chránila síť před volným mořem, ta má ale dnes v sobě už plno děr, takže její původní účel je ten tam. Na šnorchlování záliv není, nic byste tu neviděli. Ale je tu také molo, po kterém se dá jít na volné moře a šnorchlovat tam. Ani tam podmínky pod hladinou nejsou kdo ví jaké, ale furt lepší, než přímo u pláže.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, poprosil by som o Váš názor. Hotel Hawaii Caesar. Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   předpokládám, že myslíte hotel Hawaii Caesar Palace Hotel & Aqua Park – hotel hned s několika velkými bazény. Oni totiž s oblibou různé cestovní kanceláře nazývají jinak.

   Hotel nezařazuji sice k těm nejlepším v Egyptě, co se týče kvality služeb, je to průměrný egyptský hotel. Má hodně bazénů a řadu tobogánů. Nevím, kdy dovolenou v Egyptě plánujete, ale pokud pojedete nyní, tak počítejte s tím, že vyhřívaný bazén tu je pouze jeden. Pláž i moře písečné – vstup do vody je hodně pozvolný. Tedy na koupání v moři to tu ideální není.

   Upozorňuji na to, že v některých termínech sem jezdí hodně arabských turistů – to může být někomu nepříjemné. Pár dalších informací o hotelu Hawaii Ceasar Palace and Aqua Park najdete v těchto mých odpovědích na dotazy Lucie.

 • Odpovědět

  Nevíte zda hotel Long beach ma pláž s dobrým vstupem do moře a jak je celý areál velký díky

  • Odpovědět

   Jestli myslíte Hurghada Hilton Long Beach Resort, tak je to velký hotel, ale prostorný. Co se týče pláže, tak ta tu je velká, pobřeží je dost mělké – nutno jít poměrně daleko, abyste se vykoupali. Případně tu jsou vytvořeny dvě menší hlubší laguny, do kterých lze vlézt přímo z pláže a v nich se vykoupete. Je tu také molo, které vede ke korálovému útesu (čili dobré pro šnorchlování a plavání na volném moři).

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat na hotel Labranda club makadi jaká je tam pláž a vstupmoře do moře. Díky.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko,

   pláž tu je písečná, není malá, ani nějak extrémně veliká, taková normální. Vstup do moře přímo z pláže, pozvolný a písečný. Boty do vody potřeba nejsou. Dá se zrovna tady v pohodě koupat i při odlivu. Všechno to je do jisté míry tím, že je zde pobřeží uměle upraveno, s tím však souvisí fakt, že zde nejsou původní korály. Ty v Makadi Bay jsou, ale ne zrovna zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat v Hurghadě je nový hotel Titanic Royal nevíte prosím jaká je u tohoto hotelu pláž?Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabrielo,

   ano, jedná se o nově otevřený hotel 5 kilometrů od letiště. Pláž je písečná, jemný písek, vstup do moře je pozvolný. Žádné molo tu není (alespoň dle mých posledních informací) – je možné, že ho dostaví, ale dle mě není potřeba vzhledem k možnosti vstupu do vody klasicky po písku z pláže.

 • Odpovědět

  Mám dotaz na tenhle resort HAWAII RIVIERA tvuj nazor muzu znat

  • Odpovědět

   Ahoj Patriku,

   Hawaii Riviera Aqua Park Resort – za mě celkem solidní průměr. Do tohoto hotelu v některých termínech jezdí poměrně dost místních – arabská klientela tady jednoznačně převažuje nad tou evropskou, a to je věc, která může být mnohým proti srsti. Dál bych upozornil na vstup do moře, který je tady možný (zejména v době odlivu) pouze z mola. Pláž je oplocená, je minimální riziko, že bz se sem dostal někdo, kdo tam nepatří. Pokoje – průměrné, nic, co by oslnilo, ale na druhou stranu ani nepůsobí příliš stroze nebo že toho již hodně zažily. Lze využívat služby vedlejšího hotelu Le Jardin, což považuji za velkou výhodu. Z hlediska bezpečnosti to není problém.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.