Počasí v Egyptě v lednu

Egypt je patrně vůbec nejbližší destinací, do kterém se za teplem k moři jezdí nejen na jaře, v létě a na podzim, ale také v zimě. Ovšem i přesto je potřeba si uvědomit, že leden v Egyptě patří k těm nejchladnějším měsícům. Jak moc velké teplo v Egyptě je? A je to vůbec na koupání?

Odpovím!

Počasí v Egyptě v lednu je příjemné. Horko tu ale není! Teploty přes den v těch nejteplejších dnech sice stoupají ke 26°C, ale standardně tak vysoké nejsou. Vyplatí se proto předem dobře zvážit, zda je z hlediska počasí dovolená v lednu v Hurghadě nebo v Marsa Alam správnou volbou.

Teploty vzduchu | Teplota moře | Hurghada nebo Marsa Alam | Leden 2021 | Předpověď počasí | Doporučení

Přejít na Aktuální předpověď počasí.

Dovolená v lednu má jednu nespornou výhodu. Lednová nabídka zájezdů je široká a obsazenost hotelů typicky jedna z nejnižších. Bývá méně lidí v hotelových jídelnách i na plážích. Navíc dovolená vychází levněji. Podívejte se na tuto aktuální nabídku a přesvědčte se o nižších cenách sami. Není většinou problém na leden koupit All Inclusive pobyt do 10 000 Kč.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Teploty vzduchu

Egypt v lednu nabízí v denních maximech teplotu vzduchu typicky mezi 21°C a 24°C. Nejste sami, jestliže si nyní myslíte, že to vůbec není žádné teplo. Uvědomme si ale, že se jedná o teploty měřené ve stínu! Na sluníčku je vzduch výrazně teplejší.

A vzhledem k tomu, že slunečné počasí v Egyptě v lednu převažuje, netřeba se bát, že by zde přes den panovalo nepříjemné chladno.

Naopak!

Mrkněte se a následující teplotní graf, který ukazuje vývoj teploty vzduchu v průběhu typického lednového dne (data pro letovisko Hurghada):

Leden - počasí v Egyptě

Z grafu je patrný teplotní rozdíl mezi dnem a nocí. Ten je v zimě pro Egypt charakteristický a jsme na něj zvyklí i nás třeba na jaře nebo v období babího léta. Ale například počasí v lednu na Kanárských ostrovech takové rozdíly nevykazuje. Chladnější noci jsou v Egyptě dány pouštním a kontinentálním typem podnebí.

V některých dnech teplota vzduchu (ve stínu!) stoupá i k 25°C, 26°C a výjimečně dokonce k 27°C. Podobně teplé dny jsou ale spíš charakteristické pro počasí v Ománu, na egyptském pobřeží typicky v lednu nastanou 2x až 3x do měsíce.

Historické lednové maximum naměřené v Hurghadě činilo 28,0°C, noční minimum pak 5,6°C.

Teplota moře

V Rudém moři to je na koupání i v zimě. Průměrná teplota moře v lednu činí:

 • v Hurghadě: 22°C
 • v Marsa Alam: 23°C
 • v Sharm el-Sheikh: 22°C
 • v Tabě: 22°C

Podívejte se na podrobné informace o teplotě moře v Egyptě (hodnoty pro jednotlivá egyptská letoviska a jednotlivé měsíce).

Leden – další charakteristiky počasí

Podstatné je, že vůbec neprší. Průměrný lednový srážkový úhrn (Hurghada) činí pouze 0,4 mm, a je tak stejně nízký jako ten, který je typický pro Egypt v říjnu.

Pár dalších údajů:

 • délka sluneční svitu: 9 hodin
 • délka denního světla: 11 hodin
 • UV index: 5 (střední)

Hurghada nebo Marsa Alam

Obě tato oblíbená egyptská letoviska vykazují z hlediska počasí v lednu velmi podobné hodnoty. Existují roky, kdy je v leden v Hurghadě nepatrně teplejší než v Marsa Alam. A to i přesto, že Marsa Alam je leží jižněji. Na druhou stranu jsou roky, kdy je teplejší Marsa Alam.

Rozdíly v počasí jsou zanedbatelné!

Z hlediska teplot se většinou jedná pouze o rozdíl 1°C. Pokud bych si měl vybrat já, tak vybírám letoviska Marsa Alam, ve kterém bývá v lednu, ale i v únoru nebo v březnu teplota moře cca o 1°C teplejší než v severněji položených oblastech.

Leden 2021

Nejlepší konkrétní příklady. A byť data pro leden 2021 doplním, až budou známa, pro vaši lepší představu vybírám pár lednových dní z roku 2020 a pro každý z nich uvádím nejvyšší zaznamenanou teplotu přes den, nejnižší zaznamenanou teplotu v noci a stav oblačnosti. Data jsou pro Hurghadu.

 •   1.   >>   22°C   /   12°C   /   jasno
 •   8.   >>   20°C   /   10°C   /   jasno
 • 15.   >>   24°C   /   14°C   /   jasno
 • 20.   >>   22°C   /   11°C   /   skorojasno
 • 30.   >>   23°C   /   13°C   /   jasno
   

A zde některá data pro leden 2019:

 • 1. >> 22°C / 11°C / skorojasno
 • 8. >> 22°C / 11°C / jasno
 • 15. >> 21°C / 8°C / jasno
 • 21. >> 25°C / 10°C / jasno
 • 30. >> 26°C / 12°C / jasno

Jestliže se právě rozhodujete, kam vybrat last minute zájezd do Egypta – zda Hughada nebo Marsa Alam – tak doporučuji brát v úvahu i předpovědi počasí…

Aktuální předpověď počasí

Aby byly informace o počasí v Egyptě kompletní, doplňuji i aktuální předpovědi počasí. Naleznete je vždy ve spodní části následujících aktuálních teplotních map.

Předpověď počasí pro Hurghada – na 10 dní:

 

Předpověď počasí pro Marsa Alam – na 10 dní:

Doporučení

V případě pobřeží Rudého moře nelze jednoznačně říci, zda je na dovolenou v lednu lepší začátek nebo konec měsíce. Počasí v lednu je v Egyptě stálé nebo velmi podobné celý měsíc, přes den je obvykle 23°C. V některých dnech je i 25°C s tím, že na přímém sluníčku je samozřejmě mnohem tepleji. Jestliže chcete v lednu utéct za teplem k moři, tak je Egypt dobrá volba, byť lze najít i teplejší destinace. Leden můžete strávit třeba v Dubaji – počasí v lednu v Emirátech je průměrně o 2,5°C teplejší než v Egyptě.

Komentáře
 • Odpovědět

  Zdravim, máme vyhlédnuté dva hotely v Makadi bay, je to dobrá volba na termín po 16.1.2020?

  • Dobrý den Míro,

   upřímně já bych takto v lednu pokud možno volil víc jižněji položenou oblast, ale zas na druhou stranu teplotní rozdíly mezi Makadi Bay a Marsou nejsou velké, je to většinou max. 1°C. V Makadi Bay takto v polovině ledna bývá přes den kolem 22°C, max. 23°C.

 • Odpovědět

  Źdravím, děkuji za zprávu. Nakonec jsme vybrali asi Sunwing Waterworld Makadi s all inklusive v termínu 21.1-28.1.2020 s německou cestovkou CK ETI. Je něco na co si máme dát obzvlášť pozor?
  Díky M

  • Dobrý den Míro,

   myslíte tento hotel za 9 455 Kč? Pokud ano, tak tenhle resort je alespoň za mě dost kvalitní, služby na úrovni. Je hodně pro děti vzhledem k nejrůznějším vodním atrakcím, ale v tomto termínu tu dětí moc nebudete, toho se bát nemusíte. Má jediná výtka je snad jen k internetu, který by mohl resort poskytovat zdarma v rámci služeb, bohužel to tak není. To se dá ale řešit datovou sim kartou, takže za mě mohu resort jedině doporučit. I pláž je v pohodě, písečná, vstup do moře normální a hned u pláže pěkné šnorchlování.

 • Odpovědět

  A kde ho tam mám koupit??? V létě nám nabízel delegát, ale tam byly jen 2gb. A jak je to s all inklusive u různých CK? Mělo by to být u všech stejné, aspon myslím.

  • Datové SIM karty jsou v případě Hurghady k dostání přímo od jednotlivých operátorů v prodejních stáncích hned na hurghadském letišti. Tedy doporučuji tuto cestu – nejjednodušší a nejlevnější. Většinou all inclusive záleží na daných hotelech, nikoliv na CK, takže rozdíly typicky žádné nejsou.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.