Počasí v Marsa Alam

Zcela dominující jasná obloha, sluníčko a teplo – přesně tak lze počasí v Marsa Alam ve zkratce charakterizovat. Jinou destinaci s tak vysokou garancí pěkného počasí, které je pro region Marsa Alam typické, bychom hledali obtížně. Pokud toužíte po dovolené v teple a bez deště, tak je jižní Egypt ideální volbou.

Marsa Alam: 8 dní v 5* hotelu s All Inclusive za 8 130 Kč

Ale opatrně!

Teploty v Marsa Alam jsou často extrémně vysoké a v létě tu nejsou žádnou výjimkou hodnoty nad 40°C. Proto všem důrazně doporučuji věnovat pár minut času přečtení následujících informací a s charakterem místního počasí se seznámit.

O počasí v Marsa Alam zde najdete podrobné informace (včetně teplotních grafů):

Podnebí — Teploty vzduchu — Teplota moře — Kdy je nejlepší do Marsa Alam jet — Předpověď počasí

 

Jestliže zde nenajdete odpověď přesně na to, co vás zajímá, nebojte se využít diskuzi dole pod textem. Budu-li vědět, poradím a odpovím.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A výrazně na zájezdu ušetři

Podnebí

Byť Egypt spadá do subtropického podnebného pásu, typické středomořské klima, které je charakteristické například pro počasí na Krétě, zde najdeme ve velmi omezené míře, a to pouze v severním Egyptě, například v oblasti letoviska Marsa Matruh.

Celé pobřeží Rudého moře včetně regionu Marsa Alam má teplé pouštní podnebí.

Převládá tu oblast vysokého tlaku vzduchu a ta zde vytváří horké a suché podmínky s velmi intenzivním slunečním zářením. Paprsky zde na zemský povrch dopadají mnohem kolměji než u nás a v létě dopadají prakticky úplně kolmo vzhledem k poloze Marsa Alam vůči obratníku Raka. Střídající se studené a teplé fronty tu neexistují a prakticky se zde nevyskytují ani žádné výrazné atmosférické rozdíly, které by zapříčinily vznik bouřek.

Všechny tyto skutečnosti místní horké podnebí umocňují.

Marsa Alam má tak podobné podmínky jako jsou ve Spojených arabských emirátech, v centrálních vnitrozemských částech Austrálie nebo v pouštních oblastech u hranice USA a Mexika.

Počasí v Marsa Alam - východ slunce

Východ slunce nad molem v Marsa Alam pomalu rozsvěcuje jasnou ranní oblohu, která ohlašuje další horký slunečný den.

Teplota vzduchu v Marsa Alam

Teploty tu jsou vysoké. A právě díky nim patří Marsa Alam podobně jako o něco severněji položená Hurghada nebo Sham el-Sheikh k těm nejoblíbenějším přímořským destinacím, kam lze za teplem vyrazit třeba i v prosinci nebo v lednu. A byť tu je začátek roku „nejchladnější“, tak i počasí v Egyptě v únoru je dostatečně teplé.

Pozor na počasí v létě!

Léto tu je velmi horké. Teploty přes den (teplota vzduchu ve stínu) zcela standardně stoupají k 38°C. Výjimečné ovšem nejsou ani teplejší dny, kdy vzduch má 41°C, 42°C. Typicky několikrát ze červenec a srpen je zaznamenána teplota i nad 45°C.

Horko tu je v létě i v noci, kdy teplota často neklesne ani pod 29°C.

Přehled průměrných denních a nočních teplot pro Marsa Alam ukazuje následující graf, který dělí průměrné hodnoty do jednotlivých měsíců:

Počasí Marsa Alam

Z grafu je zřejmé, že nejextrémnější hodnoty vykazuje červenec a srpen. Teplota vzduchu nad 30°C se obvykle dostává v Egyptě již na začátku dubna a podobně vysoké teploty tu jsou běžné ještě na konci listopadu. Ostatně v roce 2021 bylo na konci listopadu v Marsa Alam zaznamenáno několik teplotně nadprůměrných dnů s maximálními teplotami 36°C. To samo o sobě svědčí o tom, jak extrémně teplé může počasí v Marsa Alam reálně být.

Teplota moře

V moři se tu lze bez problému koupat i v zimě.

Je sice pravda, že teplota moře v Egyptě je v únoru a v březnu studenější a na dlouhé koupání úplně neláká. Alespoň ale osvěží! To se o létě, kdy tu moře má 30°C, říci nedá. Z mého pohledu je ale teplota moře v Marsa Alam (a její vývoj v průběhu roku) přeci jen o něco příjemnější, než třeba teplota vody v Dubaji, kde v létě moře má i 33°C.

Pobřežní voda v Marsa Alam má v jednotlivých měsících následující hodnoty:

Marsa Alam teplota moře

Egypt a Marsa Alam především je oblíbenou destinací potápěčů. Plánujete-li cestu za potápěním do Egypta na některých ze zimních měsíců, doporučuji s sebou přibalit neoprén, díky kterému lze i v zimě trávit ve vodě delší čas.

Kdy je nejlepší do Marsa Alam jet?

Faktem je, že do Marsa Alam létá nejvíce přímých letů z ČR (nejen z Prahy, ale i z Brna a z Ostravy) v létě – v období od června do září.

Prohlédnout aktuálně dostupné zájezdy do Marsa Alam od 7 911 Kč

Já osobně sem cestu v létě, a tím spíše o letních prázdninách, moc nedoporučuji. Je tu příliš vedro, které leckomu dokáže dovolenou znepříjemnit.

Nejlepší doba na dovolenou v Marsa Alam je:

 • jaro – duben, květen, případně červen
 • podzim – říjen, listopad, případně září

Počasí v Marsa Alam je v tučně zvýrazněných měsících velmi teplé, ale není extrémně horké. Teplé je i moře a navíc je to doba, která nepatří do té úplně nejvytíženější a nejrušnější hlavní letní sezóny.

Pokud můžete, tak vyrazte právě v jednom z těchto měsíců. Je to také období, kdy, až na výjimečné termíny, lze sehnat dovolenou v Egyptě celkem levně. Nechť je příkladem tento 8 denní pobyt s All Inclusive za 8 130 Kč. V těchto jarních a podzimních termínech, vyjma nejrůznějších státních svátků a školních prázdnin doporučuji rezervovat dovolenou v Egyptě v rámci last minute.

Aktuální předpověď počasí

Přidávám informaci o tom, jaké je v Marsa Alam aktuální počasí. Mrkněte se na aktuální předpověď pro Marsa Alam, kterou naleznete ve spodní části této meteorologické mapy:

Doporučení

Charakter počasí v Egyptě vytváří ideální podmínky pro dovolenou u moře.

Teplo, slunečno a žádný déšť.

Ano, srážky jsou na egyptském pobřeží Rudého moře zcela ojedinělou záležitostí. Tím spíš v Marsa Alam, kde standardně od ledna do září neprší vůbec a na podzim (říjen, listopad a prosinec) zcela minimálně. Průměrný roční srážkový úhrn pro Marsa Alam činí zanedbatelných 5 mm!

Nejen že je tedy počasí v Marsa Alam slunečné, ale také beze srážek. Každý by si měl ale uvědomit, že letní teploty dosahující často i k 42°C tu jsou extrémní, a je proto vhodné dobře předem zvážit, zda jste ochotni v takovém horku vaši dovolenou trávit či nikoliv.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   38
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  9.5. 2024 letíme do Marsa Alam Resort Sataya, můžete mi prosím poradit jestli jsou u tohoto resortu laguny na šnorchlování nebo se musí pouze do vody z mola a jaké nás čeka asi počasí, teplota vody a vítr.

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano, vstup do vody je jistou nevýhodou tohoto hotelu. U Sataya je totiž do vody možné chodit jen z krátkého mola. To má dva vstupy. První do mělčí vody, do takové malé laguny přímo pod molem, druhý vstup je hlubší vody (cca 8 metrů hloubka) ke korálům, kde se dá šnorchlovat. Teplota vody na místě aktuálně 25°C, vzduch má během dne 30°C a panuje jasné počasí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, planuji dovolenou 21.6 -28.6. Trochu se obavám jestli nebude velký vítr a velké vlny , červená vlajka a zákaz koupání. Jak moc je větrné počasí koncem června ? Hotel Dream Lagoon , děkuji Alex

  • Odpovědět

   Dobrý den, vítr u Dream Lagoon občas bývá, to je pravda, na druhou stranu u moře v Marsa Alam fouká celkem pravidelně a skoro všude (pokud nezvolíte nějaký uzavřený záliv typu Aurora Bay), ale vln se zde bát určitě nemusíte, vše se rozbíjí o korálový útes, za ním je velká, opravdu velká a klidná laguna a až následně mělké korálové pobřežní podloží a pláž. Vlny zrovna tady nebývají.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se 31.3. do hotelu Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resort. Jaké můžeme prosím očekávat počasí a teplotu moře? Je hodně větrno? Chtěli bychom šnorchlovat. A ještě jeden dotaz, na mobilní data doporučujete koupit egyptskou sim kartu na letišti nebo elektronickou sim kartu ještě doma?
  Děkuji, Lenka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, moře má aktuálně ve střední části Marsa Alam, kde je i váš Fayrouz hotel, 23°C. Na Egypt to není moc, ale dá se 🙂 Jinak čekejte jasno a teploty přes den do 27°C až 29°C. V noci kolem 21°C. Kartu vám v případě zájmu jsem schopný zajistit s garancí množství dat. Úplně bych to nedoporučoval kupovat na letiště, není výjimečné, že lidé následně zjistí, že tam mají méně dat, bohužel to pak nemají jak reklamovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak je prosím v Marsa Alam? Jedeme do hotelu Pickalbatros Portofino. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Marie, slunečno, i když zrovna dneska s nějakou malou oblačností v cca 1 km výšce. Jinak se nejvyšší denní teploty aktuálně pohybují okolo 25°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den prosím o aktuální počasí marsa alam na 15 dní Brayka Bay chtěla bych odcestovat a teplota moře děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, Jano, aktuální teplota moře činí 24°C, očekávám, že to v únoru ještě i jeden stupeň spadne. Teploty přes den 23°C, je ale slunečno, takže pocitově teplo, v noci kolem 16°C. Podrobné informace o hotelu najdete v mé recenzi Brayka Bay z minulého roku.

 • Odpovědět

  17.6 odlétáme Bluu ref resort.Jaké je aktuální teplota.Diky.Ctibor.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ctibore, teplota vzduchu dnes 33°C. Ale v sobotu to má vylézt až na 37°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme 5.cervne jaké bude počasí a kolik stupňů má moře děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Dano, aktuálně mo moře v severní části Marsa Alam 26°C a v té jižní části 27°C. Čekejte, že do 5. června se do moc měnit nebude. Teploty přes den se aktuálně pohybují do 35°C.

 • Odpovědět

  Ja reaguji na Fantazia resort ten je uzasny koupani super da se ze brehu ke koralu kde je mozno pozorivat rybky nebo z mola pristavili dalsi cast hotelu i s bazeny tak super vyziti

  • Odpovědět

   Dobrý den Simono, ano, i z mého pohledu je Fantazia dobrý resort a dobré jsou především právě ony laguny u Fantazie vhodné jak na šnorchl tak na koupání.

 • Odpovědět

  Dobrý den, za týden odlétáme do hotelu El Malikia v Marsa Alam. Myslíte, že budeme nějak omezení svátkem Ramadám? A ještě další dotaz k WiFi v hotelu, je pokrytí dostatečné k odeslání zprávy? Nepotřebuji komunikovat se světem, jenom se občas ozvat domů. Děkuji, L.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, ne, v hotelech typicky žádná omezení související s ramadánem nejsou. Co se týká wifi připojení, tak v Malikii je to tak, že je dostupné zdarma pouze v lobby hotelu, jinde nikoliv. Na odeslání pár zpráv to stačí, na nějaké intenzivnější používání internetu však je lepší koupit egyptskou datovou SIM kartu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 18.3.letíme do Marsa Alam do hotelu Malikia Abu dabbab na týden chci se zeptat kolik bude mít asi moře a vzduch stupnů. Děkuji za info. Dana

  • Odpovědět

   Dobrý den Dano, moře v zátoce Abu Dabbab aktuálně má 24°C, počítejte se stejnou hodnotou i v druhé polovině měsíce. Co se týká teplot vzduchu, typicky v druhé polovině měsíce stoupají v odpoledních hodinách k 28°C. Někdy to může být méně, jindy i více.

 • Odpovědět

  Letíme do Utopie 2.3.23 na 15 dní. Jaká je aktuální teplota vzduchu a moře??

  • Odpovědět

   Dobrý den Marie, aktuálně má moře v severní části Marsa Alam, kde Utopia leží, 22°C. Teplota vzduchu dnes rovněž 22°C, ale v týdnu to má stoupat, až na nějakých 27°C 3.3.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jen hodne ve zkratce. Komplex Albartos sea. Doporučení? 🙂 Moc diky Jirka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko, Albatros Sea World je dobrý hotel – je to nový resort, všude čisto, personál z mého pohledu vstřícný. Jídlo samozřejmě takové běžné a často se opakující, na druhou stranu tu je ale velký výběr a nechybí ani ryby, krevety a mořské plody. Má krásné bazény, byť ne všechny jsou na koupání. Kolem bazénů je dost prostoru, vždy je někde nějaké volné lehátko. Vstup do moře buď přes molo nebo z břehu (ovšem přes korály, takže se hodí boty do vody).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chtěli bychom s dětmi do Marsa Alam, nejlépe v dubnu. Mohu se zeptat na pocitovou teplotu moře a jaký hotel nejlépe s tobogány byste nám doporučil. Mockrát vám děkuji a přeji krásný den.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko, v dubnu tu obvykle moře má 24°C, koncem dubna se to již dostává, zejména právě v Marsa Alam na 25°C. Hotelů s tobogány je celá řada. Máte nějaké další požadavky. Pro děti je i z hlediska pláže super Malikia, pokud chcete něco o něco kvalitnějšího, pak bych doporučil některý z hotelů Jaz u zátoky Corayay – nejblíže k pláži s písečným vstupem to je od hotelu Jaz Solaya.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na počasí začátek května v Egyptě, chceme se sestrou si odpočinout, opalovat a koupat, máme rádi sluníčko děkuji moc za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlasto, v květnu je v Egyptě a konkrétně v Marsa Alam již typicky velmi teplo. Odpolední maxima takto na začátku měsíce standardně mezi 32°C a 35°C. Dominuje slunečné počasí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  do Marsa Alam odlétáme první týden v březnu, ráda bych věděla jaké tam je v této době počasí, zda se už ohřejeme :-). A zda nemáte nějaké info nebo recenze o hotelu Fantazia Resort (byť i z doslechu). Nějaké hodnocení jsem přečetla..stále si dotvářím obrázek o hotelu.
  Děkuji moc

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno, koukněte se na podrobnou charakteristiku počasí v březnu. Co se teplot týče, bývají ještě dost rozkolísané. Příklad z prvního týdne března 2020, 1.3. bylo „jen“ 25°C, s přibývající dny začala teplota stoupat a maxima 5.3. dosáhla ke 34°C. Fantazia je dobrá volba, pěkný hotel s dobrými službami se vstupem do moře možným jak z pláže tak přímo z mola. Je potřeba počítat s tím, že wifi zdarma tu je jen na recepci, ale to je bohužel takový egyptský standard.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 20.2.21 máme letět do Marsa Alan s CK Blue Style (prodejce Invia). Zatím to vypadá, že po nás budou chtít 3x covid test. Stačí antigenní test? Pokud musí být PCR, kdo ho hradí? Zdravotní pojišťovna? CK? Klient? Letíme 3. Pokud bychom měli hradit 3×3 PCR testy, je to +cca 17 tis Kč. Tušíte, jak to je aktuálně, resp.jak to bude 20.2.? Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo,

   ano, říkáte to správně. Dle aktuálních nařízení budete potřebovat 3 testy. Musí to být PCR testy, nikoliv testy antigenní. Jeden před odletem z ČR, popřípadě je možné si ho nechat udělat v Egyptě po příletu na letišti, viz článek a diskuze o koronaviru v Egyptě (vyjde to levněji než v ČR, nicméně pokud je člověk pozitivní, je lepší, když to zjistí tady a ne v Egyptě čili doporučuje se se nechat testovat u nás před odletem). Další test pak v Egyptě před cestou zpět, poslední po návratu do ČR. Zdravotní pojišťovna určitě žádný z těchto testů nehradí, některé CK hradí testy nutné pro cestu do Egypta, jiné nikoliv. Testy potřebné pro návrat si klient hradí sám, alespoň zatím nemám informace o tom, že by úhradu těchto testů hradily cestovní kanceláře.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat kdy je v únoru v Egyptě víc tepla?))

 • Odpovědět

  Dobrý den,prvni týden v prosinci letíme do Marsa Alam,jaké mužem čekat počasí.Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   na začátku prosince bývá normálně v Marsa Alam následovně: přes den teploty mezi 23°C a 25°C, v noci 14°C až 11°C. Jinak bývá zcela slunečno. Aktuální předpověď takhle dlouho dopředu k dispozici není, ale počítejte přesně s takovým charakterem počasí, které zmiňuji. Takové počasí je pro Marsa Alam v danou dobu typické.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystám se první týden v prosinci do Egypta, asi nejlépe Marsa Alam, můžete mi, prosím, poradit nejvhodnější hotely v této lokalitě, čisté, vkusné, přesto cenově přijatelné? Děkuji Vám.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lauro,

   rád, ale bylo by fajn znát nějakou vaši bližší představu o pláži / moři. Zda vám nevadí přístup do moře po mole apod. V každém případě za mě např. Hilton Marsa Alam Nubian resort, Sunrise Marina Resort Port Ghalib, Three Corners Fayrouz Plaza, u které je sice molo, ale zároveň je v pěší vzdálenosti perfektní zátoka Marsa Mubarak… nebo Gorgonia Beach Resort.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.