Počasí v Egyptě v únoru

Jestliže plánujete dovolenou u moře v únoru, tak je Egypt celkem dobrá volba. A to minimálně pro všechny, kteří nechtějí navštívit některou z exotických destinací. Exotika v porovnání s Egyptem sice v únoru nabídne stálejší a teplejší počasí (ať už je to Zanzibar nebo počasí v únoru na Maledivách), ale cenově pochopitelně vyjde výrazně dráž. Byť se únor v Egyptě řadí k těch chladnějším měsícům, tak tu přesto relativně teplo je.

Jaké tu je počasí?

Počasí v Egyptě v únoru je slunečné! A teplota vzduchu je po většinu měsíce dostatečně vysoká na opalování i na odpočinek na krásných egyptských plážích. Standardně v odpoledních hodinách stoupá k 26°C, byť v únoru rovněž najdeme řadu dní, kdy se teplota nepřehoupne přes 22°C. Je tak důležité sledovat momentální předpověď.

Teploty vzduchu | Teplota moře | Hurghada nebo Marsa Alam | Únor 2019 | Předpověď počasí | Doporučení

Cenově vychází dovolená v únoru často velmi levně, viz. mimo jiné tyto zájezdy do Egypta. Doporučuji se však neukvapovat. V ideálním případě by se každý měl seznámit s typickým únorovým počasím v Egyptě ještě před závaznou rezervací ubytování. Jedna věc je letět do Hurghady na týden za 9 000 Kč, podstatné je ale počasí. Jaké tedy lze očekávat teploty vzduchu?

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Teploty vzduchu

Únor je měsíc, kdy jsou v Egyptě, mluvíme-li o pobřeží Rudého moře (tzn. Sharm el-Sheikh, Hurghada, Safaga a Marsa Alam), teploty vzduchu poměrně rozkolísané. Jeden den může max. teplota vzduchu (měřeno přes den a ve stínu) dosáhnout pouhých 22°C, pár dní na to lze ale zaznamenat opačný extrém a odpolední teplotu vzduchu rovnou 30°C.

Typický únorový den vypadá následovně:

 • je jasno
 • přes den teplota mezi 24°C a 26°C
 • v noci teplota mezi 14°C a 18°C

Podívejte se na následující teplotní graf, který znázorňuje průměrné únorové hodnoty v jednotlivých hodinách:

Únor - počasí v Egyptě

Hodnoty v grafu jsou průměrné a vychází z dlouhodobě měřených dat v Hurghadě.

Únor je teplejší než leden. Průměrné teploty charakteristické pro počasí v Egyptě v lednu jsou nepatrně nižší než hodnoty únorové. To dokazují i absolutně zaznamenaná maxima.

 • Hurghada: max. v únoru 30,7°C vs. max. v lednu 28,0°C
 • Marsa Alam: max. v únoru 32,0°C vs. max. v lednu 29,0°C

Teplota moře

Koupat v moři se v Egyptě v únoru bez problému lze. Moře má 22°C. Je ale pravda, že to není nikterak vysoká hodnota. Ostatně únor je z hlediska teploty moře v Egyptě vůbec tím nejchladnějším měsícem.

Ale nebojte se toho.

Moře vás zde alespoň na rozdíl od horkých letních měsíců osvěží. Pokud vám 22°C nestačí, pak Egypt není ta správná volba. Přitom nepomůže ani Dubaj, neboť i teplota moře v Emirátech má v únoru max. 22°C. V takovém případě doporučuji Salalah, viz. teplota moře v Ománu nebo se poohlédnout po nějaké exotické destinaci.

Únor – další charakteristiky počasí

Ačkoliv by leckdo mohl předpokládat, že zimní měsíc jako je únor bude v Egyptě na srážky bohatší než léto, není tomu tak. Podobně jako v létě, tak ani v únoru v Egyptě vůbec neprší.

 • průměrný měsíční srážkový úhrn: 0 mm
 • délka sluneční svitu: 10 hodin
 • délka denního světla: 11 hodin
 • UV index: 7 (vysoký)

Oblačnost se v oblasti egyptského pobřeží u Rudého moře objeví výjimečně. Dovolená v únoru tu je slunečná!

Hurghada nebo Marsa Alam

Počasí v Marsa Alam v únoru je nepatrně teplejší než v Hurghadě. Ale rozdíly jsou tak malé, že je člověk, jakmile je na místě, nepozná.

Je ale pravda, že moře v Marsa Alam je v zimě typicky cca o 1°C teplejší než voda v Hurghadě. Také to je malý rozdíl, byť je poměrně příjemný.

Data pro Hurghadu pro únor 2019

Vybírám 5 dní napříč únorem 2019 a uvádím pro ně Nejvyšší teplotu, Nejnižší teplotu a Převládající stav oblačnosti:

 • 1. >> 24°C / 14°C / jasno
 • 8. >> 24°C / 14°C / jasno
 • 14. >> 23°C / 12°C / jasno
 • 23. >> 24°C / 11°C / jasno
 • 28. >> 24°C / 13°C / jasno

Aktuální předpověď počasí

Doplňuji aktuální předpovědi počasí pro dvě nejoblíbenější egyptská letoviska.

Předpověď pro Hurghadu – na 10 dní:

 

Předpověď pro Marsa Alam – na 10 dní:

Doporučení

Počasí v únoru vás v Egyptě nikdy nezaskočí teplotou, která by přes den byla nižší než 21°C. Tak „chladné“ dny tu jsou ojedinělé, většinou je tepleji, někdy dokonce výrazně tepleji. Pokud si naplánujete dovolenou v Egyptě na únor, počítejte s tím, že tu typicky budete mít 25°C. To se sice může zdát někomu málo, ovšem připomínám garanci slunečného počasí, kterou v jiných destinacích nemáme ani v létě. Teploty na sluníčku jsou logicky výrazně vyšší než ve stínu a standardně i v únoru přesahují 30°C.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, v únoru ve 2.týdnu bychom rádi jeli do Marsa Alam. Rozhodujeme se mezi hotely El Malikia a Utopia beach. Jezdíme tam 2x ročně (květen a říjen) a oba hotely máme rádi. Chceme se v únoru ohřát, ale zajímalo by mě, jak je to s větrem. Nefouká moc? Nedokážu odhadnout, který z hotelů je víc chráněn před větrem. Mají oba vyhřívané bazény pro případ velmi studeného moře? Děkuji za odpověď. Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   podle mě je z hlediska větru lepší vybrat Utopii (je v zátoce zatímco Malikia je na kraji zátoky). Ale jinak v únoru fouká podobně jako v říjnu nebo v květnu. Nejsou tu v tomto ohledu patrné mezi jednotlivými měsíci nějaké velké rozdíly. Pokud vím, tak Utopia má 3 bazény, jeden velký, jeden s tobogány a jeden menší u pláže (ten jediný je vyhřívaný). Malikia má také jeden vyhřívaný bazén, ostatní nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pane Lukáši. Mužů se Vás zeptat jestli mate nějakou zkušenost s hotelem v Marsa Alam Club Calimera akassia? Chceme jet v únoru na 2 tydny, je šance, ze se vykoupeme? A ještě bych se chtěla zeptat, pokud by jste věděl, muže se zde syn 12 let potápět, udělat si kurz atd.? Předem Vám moc děkuji za odpověď. Krásný den Romana

  • Dobrý den Romano,

   určitě se vykoupete, ale je zkrátka potřeba počítat s tím, že moře bude studenější, počítejte s tím, že moře bude mít 22°C, max 23°C. To je na Egypt sice málo, ale na druhou stranu jen pro vaše uklidnění jsou to podobné hodnoty, kterých v těch nejteplejších měsících dosahuje moře na Kanárských ostrovech. Jen pro vaše porovnání. Tj. určitě se koupat v únoru lze. Další věc je však to, že zde může v únoru být (a bývá) trochu silnější vítr, který v některých dnech znemožňuje vstup z místního mola do moře. Pak jste odkázání na takovou menší uměle vyhloubenou lagunu (zhruba 70 x 20 metrů velikou), ve které si příliš nezašnorchlujete.

   Za mě tedy je hlavní tohoto hotelu onen vstup do moře, resp. pouze ta malá umělá laguna. Naopak výhodou je akvapark a dokonce možnost využívat 50 metrový plavecký bazén. Z tohoto hlediska je tedy resort pro děti ideální.

   Jinak abych odpověděl úplně, tak přímo v hotelu Club Calimera Akassia Swiss Resort se nachází potápěčská škola Wonderful Dive, základní kurz zde cenově vyjde od 199€, mají pokud vím k dispozici i česky mluvícího instruktora. Na druhou stranu nevím, zda budou akceptovat do kurzu vašeho 12 letého syna. Na to odpovědět neumím.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych poslední týden v únoru do Egypta, ale umím pouze česky, všichni mi tvrdí že není problém, že tam pracuje hodně Čechů. Je to opravdu tak ? A kterou destinaci by jste mi poradil kvůli tomu jazyků. Děkuji Jarmila

  • Dobrý den Jarmilo,

   za předpokladu, že vyrazíte s cestovní kanceláří, to zrovna v Egyptě skutečně problém není. Ano, můžu potvrdit, že česky mluvící nebo alespoň česky umějící lidé zde jsou. Sice je v Egyptě docela běžné, že vás má na starost delegát, jež je rodilým Egypťanem, nicméně česky umí. Češi také často pracují v hotelech jako animátoři, popřípadě se lze s češtinou setkat i v potápěčských centrech apod. Volil bych Hurghadu nebo Marsa alam. Snažil bych se ve vašem případě upřednostnit spíše Marsa Alam, kam jezdí Čechů dost a hotelů ti není tolik, tj. koncentrace češtiny v hotelech (zejména v těch levnějších resortech) je zde veliká. Jestli máte nějakou konkrétnější představu, co by měl resort splňovat, pište, zkusím poradit 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den , chci poslední tyden do marsy , váhám mezi Treeconers see beach a Tree coners Fayrouz, jde mi o přístup do more a také jestli je u hotelu vyhříváný bazén , kdyby bylo třeba , dekuji za odpověď

  • Dobrý den Jitko,

   Three Corners Sea Beach má víceméně vstup do vody pozvolný (někde je písek, někde korály nebo kameny). Upozorňuji, že po korálech by se správně chodit nemělo. Hned u břehu je taková menší lagunu, za přílivu přes metr hluboká. V době odlivu je lepší chodit přes molo, to tu měří 80 metrů. Hotel má 2 bazény, jeden z nich v zimě vyhřívaný je. Je to ten menší s tobogány.

   Three Corners Fayrouz Plaza má v zimě vyhřívaný celý hlavní bazén. Přímo u pláže tu je víc mělko než u Sea Beach, je proto lepší chodit z mola (měří celkem asi 280 metrů), má tři různé vstupy do vody, plavat se dá i z toho prvního (kde je sice stále mělko a na plavání to jde), nejlepší je asi druhý vstup do laguny a poslední je třetí vstup na volné moře.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v únoru bych chtěla poprvé navšívit Egypt v Hurgadě resort Desert rose či Arabia resort.
  Jsme 2 dospělé osoby.Je naše volba správná. Děkuji

  • Dobrý den Marcelo,

   ano, oba to jsou dobré hotely a oba mají v zimním období vyhřívané bazény. Polohově je Arabia Resort blíž k centru Hurghady, naopak Desert Rose leží v oblasti Hurghada Jih spolu s desítkami dalších resortů. Upozorním vás na to, že pobřeží je u obou hotelů uměle upravené, tedy ne původní. Na druhou stranu to ale znamená, že tu jsou do moře bezproblémové vstupy. U Arabia Resortu je pláž menší, další lehátka jsou spíš na tokovém betonu, který je pokrytý pískem. Teď jde o to, jestli máte nějaké konkrétnější požadavky, podle toho bych doporučil učinit finální volbu hotelu 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den,
  muzete doporucit Hurgadu v první breznovy tyden? Jaka by tam mela byt teplota, da se koupat v mori?
  Mame zajem o hotel Jungle Aqua resort nebo Albatros white nebo Alibaba Mate s nekterym z nich zkusenosti?
  Dekuji
  Dagmar

  • Dobrý den Dagmar,

   podmínky, které zde panují, jsem se snažil podrobně přiblížit prostřednictvím článku o počasí v Egyptě v březnu. Koukněte na něj. Když budu konkrétní, minulý rok (2019) první březnový týden vypadal v Hurghadě následovně: bylo zcela jasno, až na 5. března, kdy bylo polojasno. Teplotně byl začátek měsíce chladnější než normál, 1. března max. denní teplota činila pouze 20°C, ale pak se to začalo zvedat (po jednotlivých dnech takto) >> 22°C >> 24°C >> 24°C >> 24°C >> 24°C >> až na 25°C 7. března. V březnu zde musíte počítat s „na egyptské poměry“ chladnějším mořem, voda má 22°C. Nicméně se koupat v pohodě dá.

   Ano, všechno to jsou dobré resorty. Nejkvalitnější je dle mého názoru Albatros White Beach, pláž super, byť s dost pozvolným vstupem do vody, ovšem ten je podobný i u Alibaby. Upozorňuji, že Jungle Aqua Resort není u moře, k moři odsud vozí hosty hotelový shuttle bus. Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  uvažujeme o výletu do Egypta první týden v únoru. V podstatě hlavně kvůli šnorchlování, nic jiného nemáme v plánu 🙂 ale máme dvouletou dceru, můžete nám poradit konkrétní hotel, kde by se dalo dobře skloubit hezké šnorchlování i koupání, dobrý přístup do moře. Trochu se bojíme zimy.
  Případně je možné u takhle malých dětí hlídání v nějaké dětské skupině?
  Ještě se zeptám, není tu na vašich stránkách něco o zdravotních potížích v Egyptě, jak jim předcházet, co vzít s sebou atd.?
  Děkuji, Ivona 🙂

  • Dobrý den Ivono,

   na podobný dotaz, co se týká kombinace šnorchlování a dobrého vstupu do moře, jsem včera odpovídal. Koukněte se na něj zde 🙂 Ten výčet hotelů, který tam zmiňuji, bych pro vás ještě doplnil o hotel Shams Alam, což je hodně na jihu Marsa Alam. Tedy je to takový předpoklad k tomu, že tu bude nejtepleji. Lepší podmínky na šnorchlování než jsou u Shams Alam v blízkosti žádného dalšího hotelu v Egyptě nenajdete. Bohužel vám neumím neodpovědět na dotaz ohledně hlídání dětí – bojím se, že u takto malých dětí to nelze, ostatně já osobně bych asi neměl důvěru někomu v hotelu hlídání takto malé dcery svěřit.

   Ano, střevním potížím jsem se věnoval v článku o průjmech v Egyptě. Tak se na něj mrkněte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhodli jsme se do Egypta odletět na přelomu února a března.A to na doporučení do hotelu sunrise royal makadi resort a spa.
  Máme dvě děti necelé 2 roky a 13 let.
  Myslíte prosím že tato volba je dobrá? Je něco čeho se máme obávat.? Nechceme v létě z důvodu velkého horka .
  Každý nás straší kvůli průjmu a malému.

  • Dobrý den Heleno,

   Sunrise Royal Makadi patří rozhodně k těm kvalitnějším hotelům, takže si myslím, že jste vybrali dobře. Přelom únor a března je dobrý, jen je potřeba být připraven na to, že v tuto dobu je moře v Egyptě víceméně nejchladnější. Voda v oblasti Makadi bude ve vašem termínu mít 22°C, max. 23°C. Viz. také podmínky v Egyptě v březnu. JInak co se týče služeb hotelu, nemám k tomu výtky.

   Hotel je dost velký, pláž alespoň dle mého názoru je na takový počet hostů nedostatečná. Zkrátka málo místa. Voda je tu pěkně čistá, ale prostor na koupání je omezen bójkami. Zároveň to zde není na šnorchlování, nejsou tu žádné korály. Pokud se rádi potápíte, tak lepší podmínky jsou na pláži u vedlejšího hotelu, kam lze bez problému chodit a využívat právě tu. Občasné střevní potíže k Egyptu bohužel patří, zde jsem o průjmech v Egyptě psal podrobněji.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Hotel Imperial Shams Abu Soma, Abu Soma, Egypt

Egypt (-58%): All Inclusive dovolená (8 dní) ve 4* hotelu za 8 990 Kč

Hotel Dunas Mirador, Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria (-33%): All Inclusive dovolená (9 dní) za 13 990 Kč

Hotel Al Hamra Village, Ras Al Khaimah, Emiráty

Emiráty levně: dovolená v Ras Al Khaimah  (7 dní) za 12 190 Kč

Hotel Stork, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): nejlevnější All Inclusive dovolená (8 dní) za 5 990 Kč

Hotel Marabout, Sousse, Tunisko

Tunisko, Sousse (sleva -53%): All Inclusive dovolená (8 dní) za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.