Počasí v Egyptě v únoru

Jestliže plánujete dovolenou u moře v únoru, tak je Egypt celkem dobrá volba. A to minimálně pro všechny, kteří nechtějí navštívit některou z exotických destinací. Exotika v porovnání s Egyptem sice v únoru nabídne stálejší a teplejší počasí (ať už je to Zanzibar nebo počasí v únoru na Maledivách), ale cenově pochopitelně vyjde výrazně dráž. Byť se únor v Egyptě řadí k těch chladnějším měsícům, tak tu přesto relativně teplo je.

Jaké tu je počasí?

Počasí v Egyptě v únoru je slunečné! A teplota vzduchu je po většinu měsíce dostatečně vysoká na opalování i na odpočinek na krásných egyptských plážích. Standardně v odpoledních hodinách stoupá k 26°C, byť v únoru rovněž najdeme řadu dní, kdy se teplota nepřehoupne přes 22°C. Je tak důležité sledovat momentální předpověď.

Teploty vzduchu | Teplota moře | Hurghada nebo Marsa Alam | Únor 2021 | Předpověď počasí | Doporučení

 

Cenově vychází dovolená v únoru často velmi levně, viz. mimo jiné tyto zájezdy do Egypta. Doporučuji se však neukvapovat. V ideálním případě by se každý měl seznámit s typickým únorovým počasím v Egyptě ještě před závaznou rezervací ubytování. Jedna věc je letět do Hurghady na týden za 9 000 Kč, věc druhá je ale počasí. Na jaké teploty vzduchu se tedy připravit?

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Teploty vzduchu

Únor je měsíc, kdy jsou v Egyptě, mluvíme-li o pobřeží Rudého moře (tzn. Sharm el-Sheikh, Hurghada, Safaga a Marsa Alam), teploty vzduchu poměrně rozkolísané. Jeden den může max. teplota vzduchu (měřeno přes den a ve stínu) dosáhnout pouhých 22°C, pár dní na to lze ale zaznamenat opačný extrém a odpolední teplotu vzduchu rovnou 30°C.

Typický únorový den vypadá následovně:

 • je jasno
 • přes den teplota mezi 24°C a 26°C
 • v noci teplota mezi 14°C a 18°C

Podívejte se na následující teplotní graf, který znázorňuje průměrné únorové hodnoty v jednotlivých hodinách:

Únor - počasí v Egyptě

Hodnoty v grafu jsou průměrné a vychází z dlouhodobě měřených dat v Hurghadě.

Únor je teplejší než leden. Průměrné teploty charakteristické pro počasí v Egyptě v lednu jsou nepatrně nižší než hodnoty únorové. To dokazují i absolutně zaznamenaná maxima.

 • Hurghada: max. v únoru 30,7°C vs. max. v lednu 28,0°C
 • Marsa Alam: max. v únoru 32,0°C vs. max. v lednu 29,0°C

Teplota moře

Koupat v moři se v Egyptě v únoru bez problému lze. Moře má 22°C. Je ale pravda, že to není nikterak vysoká hodnota. Ostatně únor je z hlediska teploty moře v Egyptě vůbec tím nejchladnějším měsícem.

Ale nebojte se toho.

Moře vás zde alespoň na rozdíl od horkých letních měsíců osvěží. Pokud vám 22°C nestačí, pak Egypt není ta správná volba. Přitom nepomůže ani Dubaj, neboť i teplota moře v Emirátech má v únoru max. 22°C. V takovém případě doporučuji Salalah, viz. teplota moře v Ománu nebo se poohlédnout po nějaké exotické destinaci.

Únor – další charakteristiky počasí

Ačkoliv by leckdo mohl předpokládat, že zimní měsíc jako je únor bude v Egyptě na srážky bohatší než léto, není tomu tak. Podobně jako v létě, tak ani v únoru v Egyptě vůbec neprší.

 • průměrný měsíční srážkový úhrn: 0 mm
 • délka sluneční svitu: 10 hodin
 • délka denního světla: 11 hodin
 • UV index: 7 (vysoký)

Oblačnost se v oblasti egyptského pobřeží u Rudého moře objeví výjimečně. Dovolená v únoru tu je slunečná!

Hurghada nebo Marsa Alam

Počasí v Marsa Alam v únoru je nepatrně teplejší než v Hurghadě. Ale rozdíly jsou tak malé, že je člověk, jakmile je na místě, nepozná.

Je ale pravda, že moře v Marsa Alam je v zimě typicky cca o 1°C teplejší než voda v Hurghadě. Také to je malý rozdíl, byť je poměrně příjemný.

Data pro Hurghadu pro únor 2021

Data pro únor 2021 doplním. Prozatím vybírám 5 dní napříč únorem 2020 a únorem 2019 a uvádím pro ně Nejvyšší teplotu, Nejnižší teplotu a Převládající stav oblačnosti.

Data pro 02 / 2020:

 •   1.   >>   21°C   /   13°C   /   jasno
 •   7.   >>   27°C   /   13°C   /   jasno
 • 14.   >>   27°C   /   14°C   /   jasno
 • 23.   >>   23°C   /   13°C   /   jasno
 • 28.   >>   29°C   /   14°C   /   jasno

Data pro 02 / 2019:

 • 1. >> 24°C / 14°C / jasno
 • 8. >> 24°C / 14°C / jasno
 • 14. >> 23°C / 12°C / jasno
 • 23. >> 24°C / 11°C / jasno
 • 28. >> 24°C / 13°C / jasno

Aktuální předpověď počasí

Doplňuji aktuální předpovědi počasí pro dvě nejoblíbenější egyptská letoviska.

Předpověď pro Hurghadu – na 10 dní:

 

Předpověď pro Marsa Alam – na 10 dní:

Doporučení

Počasí v únoru vás v Egyptě nikdy nezaskočí teplotou, která by přes den byla nižší než 21°C. Tak „chladné“ dny tu jsou ojedinělé, většinou je tepleji, někdy dokonce výrazně tepleji. Pokud si naplánujete dovolenou v Egyptě na únor, počítejte s tím, že tu typicky budete mít 25°C. To se sice může zdát někomu málo, ovšem připomínám garanci slunečného počasí, kterou v jiných destinacích nemáme ani v létě. Teploty na sluníčku jsou logicky výrazně vyšší než ve stínu a standardně i v únoru přesahují 30°C.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, v únoru ve 2.týdnu bychom rádi jeli do Marsa Alam. Rozhodujeme se mezi hotely El Malikia a Utopia beach. Jezdíme tam 2x ročně (květen a říjen) a oba hotely máme rádi. Chceme se v únoru ohřát, ale zajímalo by mě, jak je to s větrem. Nefouká moc? Nedokážu odhadnout, který z hotelů je víc chráněn před větrem. Mají oba vyhřívané bazény pro případ velmi studeného moře? Děkuji za odpověď. Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   podle mě je z hlediska větru lepší vybrat Utopii (je v zátoce zatímco Malikia je na kraji zátoky). Ale jinak v únoru fouká podobně jako v říjnu nebo v květnu. Nejsou tu v tomto ohledu patrné mezi jednotlivými měsíci nějaké velké rozdíly. Pokud vím, tak Utopia má 3 bazény, jeden velký, jeden s tobogány a jeden menší u pláže (ten jediný je vyhřívaný). Malikia má také jeden vyhřívaný bazén, ostatní nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pane Lukáši. Mužů se Vás zeptat jestli mate nějakou zkušenost s hotelem v Marsa Alam Club Calimera akassia? Chceme jet v únoru na 2 tydny, je šance, ze se vykoupeme? A ještě bych se chtěla zeptat, pokud by jste věděl, muže se zde syn 12 let potápět, udělat si kurz atd.? Předem Vám moc děkuji za odpověď. Krásný den Romana

  • Dobrý den Romano,

   určitě se vykoupete, ale je zkrátka potřeba počítat s tím, že moře bude studenější, počítejte s tím, že moře bude mít 22°C, max 23°C. To je na Egypt sice málo, ale na druhou stranu jen pro vaše uklidnění jsou to podobné hodnoty, kterých v těch nejteplejších měsících dosahuje moře na Kanárských ostrovech. Jen pro vaše porovnání. Tj. určitě se koupat v únoru lze. Další věc je však to, že zde může v únoru být (a bývá) trochu silnější vítr, který v některých dnech znemožňuje vstup z místního mola do moře. Pak jste odkázání na takovou menší uměle vyhloubenou lagunu (zhruba 70 x 20 metrů velikou), ve které si příliš nezašnorchlujete.

   Za mě tedy je hlavní tohoto hotelu onen vstup do moře, resp. pouze ta malá umělá laguna. Naopak výhodou je akvapark a dokonce možnost využívat 50 metrový plavecký bazén. Z tohoto hlediska je tedy resort pro děti ideální.

   Jinak abych odpověděl úplně, tak přímo v hotelu Club Calimera Akassia Swiss Resort se nachází potápěčská škola Wonderful Dive, základní kurz zde cenově vyjde od 199€, mají pokud vím k dispozici i česky mluvícího instruktora. Na druhou stranu nevím, zda budou akceptovat do kurzu vašeho 12 letého syna. Na to odpovědět neumím.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych poslední týden v únoru do Egypta, ale umím pouze česky, všichni mi tvrdí že není problém, že tam pracuje hodně Čechů. Je to opravdu tak ? A kterou destinaci by jste mi poradil kvůli tomu jazyků. Děkuji Jarmila

  • Dobrý den Jarmilo,

   za předpokladu, že vyrazíte s cestovní kanceláří, to zrovna v Egyptě skutečně problém není. Ano, můžu potvrdit, že česky mluvící nebo alespoň česky umějící lidé zde jsou. Sice je v Egyptě docela běžné, že vás má na starost delegát, jež je rodilým Egypťanem, nicméně česky umí. Češi také často pracují v hotelech jako animátoři, popřípadě se lze s češtinou setkat i v potápěčských centrech apod. Volil bych Hurghadu nebo Marsa alam. Snažil bych se ve vašem případě upřednostnit spíše Marsa Alam, kam jezdí Čechů dost a hotelů ti není tolik, tj. koncentrace češtiny v hotelech (zejména v těch levnějších resortech) je zde veliká. Jestli máte nějakou konkrétnější představu, co by měl resort splňovat, pište, zkusím poradit 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den , chci poslední tyden do marsy , váhám mezi Treeconers see beach a Tree coners Fayrouz, jde mi o přístup do more a také jestli je u hotelu vyhříváný bazén , kdyby bylo třeba , dekuji za odpověď

  • Dobrý den Jitko,

   Three Corners Sea Beach má víceméně vstup do vody pozvolný (někde je písek, někde korály nebo kameny). Upozorňuji, že po korálech by se správně chodit nemělo. Hned u břehu je taková menší lagunu, za přílivu přes metr hluboká. V době odlivu je lepší chodit přes molo, to tu měří 80 metrů. Hotel má 2 bazény, jeden z nich v zimě vyhřívaný je. Je to ten menší s tobogány.

   Three Corners Fayrouz Plaza má v zimě vyhřívaný celý hlavní bazén. Přímo u pláže tu je víc mělko než u Sea Beach, je proto lepší chodit z mola (měří celkem asi 280 metrů), má tři různé vstupy do vody, plavat se dá i z toho prvního (kde je sice stále mělko a na plavání to jde), nejlepší je asi druhý vstup do laguny a poslední je třetí vstup na volné moře.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v únoru bych chtěla poprvé navšívit Egypt v Hurgadě resort Desert rose či Arabia resort.
  Jsme 2 dospělé osoby.Je naše volba správná. Děkuji

  • Dobrý den Marcelo,

   ano, oba to jsou dobré hotely a oba mají v zimním období vyhřívané bazény. Polohově je Arabia Resort blíž k centru Hurghady, naopak Desert Rose leží v oblasti Hurghada Jih spolu s desítkami dalších resortů. Upozorním vás na to, že pobřeží je u obou hotelů uměle upravené, tedy ne původní. Na druhou stranu to ale znamená, že tu jsou do moře bezproblémové vstupy. U Arabia Resortu je pláž menší, další lehátka jsou spíš na tokovém betonu, který je pokrytý pískem. Teď jde o to, jestli máte nějaké konkrétnější požadavky, podle toho bych doporučil učinit finální volbu hotelu 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den,
  muzete doporucit Hurgadu v první breznovy tyden? Jaka by tam mela byt teplota, da se koupat v mori?
  Mame zajem o hotel Jungle Aqua resort nebo Albatros white nebo Alibaba Mate s nekterym z nich zkusenosti?
  Dekuji
  Dagmar

  • Dobrý den Dagmar,

   podmínky, které zde panují, jsem se snažil podrobně přiblížit prostřednictvím článku o počasí v Egyptě v březnu. Koukněte na něj. Když budu konkrétní, minulý rok (2019) první březnový týden vypadal v Hurghadě následovně: bylo zcela jasno, až na 5. března, kdy bylo polojasno. Teplotně byl začátek měsíce chladnější než normál, 1. března max. denní teplota činila pouze 20°C, ale pak se to začalo zvedat (po jednotlivých dnech takto) >> 22°C >> 24°C >> 24°C >> 24°C >> 24°C >> až na 25°C 7. března. V březnu zde musíte počítat s „na egyptské poměry“ chladnějším mořem, voda má 22°C. Nicméně se koupat v pohodě dá.

   Ano, všechno to jsou dobré resorty. Nejkvalitnější je dle mého názoru Albatros White Beach, pláž super, byť s dost pozvolným vstupem do vody, ovšem ten je podobný i u Alibaby. Upozorňuji, že Jungle Aqua Resort není u moře, k moři odsud vozí hosty hotelový shuttle bus. Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  uvažujeme o výletu do Egypta první týden v únoru. V podstatě hlavně kvůli šnorchlování, nic jiného nemáme v plánu 🙂 ale máme dvouletou dceru, můžete nám poradit konkrétní hotel, kde by se dalo dobře skloubit hezké šnorchlování i koupání, dobrý přístup do moře. Trochu se bojíme zimy.
  Případně je možné u takhle malých dětí hlídání v nějaké dětské skupině?
  Ještě se zeptám, není tu na vašich stránkách něco o zdravotních potížích v Egyptě, jak jim předcházet, co vzít s sebou atd.?
  Děkuji, Ivona 🙂

  • Dobrý den Ivono,

   na podobný dotaz, co se týká kombinace šnorchlování a dobrého vstupu do moře, jsem včera odpovídal. Koukněte se na něj zde 🙂 Ten výčet hotelů, který tam zmiňuji, bych pro vás ještě doplnil o hotel Shams Alam, což je hodně na jihu Marsa Alam. Tedy je to takový předpoklad k tomu, že tu bude nejtepleji. Lepší podmínky na šnorchlování než jsou u Shams Alam v blízkosti žádného dalšího hotelu v Egyptě nenajdete. Bohužel vám neumím neodpovědět na dotaz ohledně hlídání dětí – bojím se, že u takto malých dětí to nelze, ostatně já osobně bych asi neměl důvěru někomu v hotelu hlídání takto malé dcery svěřit.

   Ano, střevním potížím jsem se věnoval v článku o průjmech v Egyptě. Tak se na něj mrkněte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhodli jsme se do Egypta odletět na přelomu února a března.A to na doporučení do hotelu sunrise royal makadi resort a spa.
  Máme dvě děti necelé 2 roky a 13 let.
  Myslíte prosím že tato volba je dobrá? Je něco čeho se máme obávat.? Nechceme v létě z důvodu velkého horka .
  Každý nás straší kvůli průjmu a malému.

  • Dobrý den Heleno,

   Sunrise Royal Makadi patří rozhodně k těm kvalitnějším hotelům, takže si myslím, že jste vybrali dobře. Přelom únor a března je dobrý, jen je potřeba být připraven na to, že v tuto dobu je moře v Egyptě víceméně nejchladnější. Voda v oblasti Makadi bude ve vašem termínu mít 22°C, max. 23°C. Viz. také podmínky v Egyptě v březnu. JInak co se týče služeb hotelu, nemám k tomu výtky.

   Hotel je dost velký, pláž alespoň dle mého názoru je na takový počet hostů nedostatečná. Zkrátka málo místa. Voda je tu pěkně čistá, ale prostor na koupání je omezen bójkami. Zároveň to zde není na šnorchlování, nejsou tu žádné korály. Pokud se rádi potápíte, tak lepší podmínky jsou na pláži u vedlejšího hotelu, kam lze bez problému chodit a využívat právě tu. Občasné střevní potíže k Egyptu bohužel patří, zde jsem o průjmech v Egyptě psal podrobněji.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  Objednali jsme si dovolenou na konec května v “Club calimera” Marsa Alam , je nutné pro lepší zážitky z podmořského světa absolvovat i kurz potápění ? Nebo stačí běžné šnorchlování ? Popř. je to zvládnutelné i pro ženu (50). Má docela respekt. Je něco vidět i v té hotelové laguně ? A ještě prosím o tip na výlet na nějakou panenskou pláž (želvy, mořské krávy, delfíni). Děkuji Petr

  • Dobrý den Petře,

   k tomu, abyste poznali zdejší podmořský svět, určitě kurz potápění není nezbytně nutný, se šnorchlováním si vystačíte. Popřípadě můžete absolvovat alespoň zkušební ponor, abyste poznali, co to obnáší a dle toho se následně zařídili. Příkladové ceny potápění s instruktorem jsem před dvěma týdny uváděl zde.

   Laguna má písečné dno, nicméně ano, pohybuje se v ní většinou dost malých rybek, občas zavítá i malý rejnok apod. Při přílivu tu hloubka činí přibližně 1,5 metru, tj. dospělá osoba v pohodě stačí. Za většími živočichy a za korály je ale nutné chodit přes molo na útes.

   A ohledně výletu, pokud chcete kombinaci pláží a dobrého šnorchlování, doporučuji zvolit ostrovy Hamata, které spadají do národního parku Wadi El Gamal, je to souostroví 4 malých ostrůvků, na kterých jsou jak písečné pláže tak perfektní podmínky na šnorchlování – včetně šance na delfíny nebo dugongy. Popřípadě se dělají výlety na pláž Sharm el Luli, které je také součástí Wadi El Gamal, je ale na pevnině a v moři toho zde neuvidíte tolik, co u ostrovů Hamata. Pokud nechcete jezdit zbytečně daleko na jih, vyrazte k zátoce Marsa Mubarak (pláž i perfektní potápění), která je k vašemu resortu blíž, cca 55 km.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je dobre u prostřed února jet do hotelu future dream lagoon v marsa alam je dobrá volba a jestli je zde se možné vykoupat v moři, predem dekuji za odpověď

  • Dobrý den Mončo,

   v únoru je potřeba počítat s tím, že moře tu je z celého roku nejchladnější. Ale tím vás rozhodně nechci odrazovat, normálně se koupat dá, akorát to není na nějaké delší, třeba půlhodinové pobyty ve vodě jako v létě. To je celé. Výhodou tohoto hotelu je velká laguna, která bývá přeci jen krapánek teplejší než volné moře. V zimě zde občas fouká vítr, zejména dopoledne, ale tomu byste se nevyhla ani v řadě jiných hotelech. Musela byste volit něco, co je v hodně uzavřené zátoce, třeba Brayka, viz. např. Brayka Beach Resort. Future Dream Lagoon má v zimě vyhřívané bazény, takže ty potěší, šnorchlování v laguně naprosto parádní, velká šance na karety, rejnoky nebo trnuchy. Za mě, pokud můžete, tak určitě jeďte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom vyrazit v termínu konec února a začátek března do Egypta. Původně jsme chtěli Hurghadu (před 2 roky jsme byli v Desert Rose), ale teď jsme objevili v Marsa Alam Port Ghalib resort. (blízko letiště – nechceme dlouhý transfer a snad by tam mohlo být tepleji než v Hurghadě.) Máme děti 4 a7 let. Myslíte si, že je to dobrá volba? Nevíte, co vítr? A zda má Port Ghalib vyhřívané bazény? a Případně nevíte jaký je rozdíl mezi Siva Port Ghalib a Port Ghalib resort? Díky moc

  • Dobrý den Veroniko,

   určitě doporučuji na přelomu února a března volit Marsa Alam. Rozdíly v teplotách ve srovnání s Hurghadou nejsou veliké, ale v některých dnech citelné jsou. Oblast Port Ghalib je dobrá volba. Přiznám se, že jsem si nejprve myslel, že se ptáte na Sunrise Marina Port Ghalib resort. Ten je co se služeb týče zde určitě nejlepší a v zimě má vyhřívaný jak hlavní bazén, tak přilehlé aquacentrum s tobogány.

   Až následně jsem si uvědomil, že pravděpodobně nemáte na mysli Sunrise Marinu, ale specificky Port Ghalib Resort, resp. Siva Port Ghalib. Dobrý dotaz na to, jaký je mezi nimi rozdíl. Je to podle mě tak, že to kdysi bývaly do rozdílné hotely, ale dnes to má jeden majitel, hosté mohou využívají společné bazény a dokonce si myslím, že se to ani neliší v tom, ve kterých budovách vás ubytují. Nevím to jistě, ale usuzuji i z toho, že některé německé cestovky tento komplex nabízí pod jedním společným názvem (viz. zde). S těmi bazény to pravda ale je určitě. Mají vyhřívaný hlavní bazén i bazén s tobogány. Jediné, co vyhřívané není, je jakási „řeka“ která je vedle bazénu s tobogány.

   Jinak ještě dodám to, že vstup do moře u těchto resortů je prakticky možný pouze z mola. Rovnou z pláže po písku to moc nejde. alternativně lze chodit po pobřeží zhruba 500 metrů směrem k zálivu (k pláži hotelu Sunrise Marina), kde žádné molo není (není potřeba) a navíc je to už v zátoce, takže tu tolik nefouká.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom v únoru jeli do letoviska El Gouna. Jedná se o hotelové komplexy v laguně. Doporučujete či ne? Předpokládáme, že voda tam bude teplejší, když se jedná o zátoky a nebude tam ani velký vítr. Je problém se dostat na pobřeží? Pomocí boat taxi – jsou drahé? Děkuji. Zapletalová

  • Dobrý večer Renato,

   ano, vím, El Gouna kousek nad Hurghadou. Osobně nemám s touto oblastí v zimě zkušenost. Každopádně určitě máte pravdu s tím, že tam voda bude teplejší, souhlasím. Rovněž s tím větrem. Ono obecně pobřeží u El Gouna, teď mluvím o pobřeží u otevřeného moře, je dost mělké – tedy i některé hotely na pobřeží, byť obecně jich tady moc není, mají přímo u sebe vybudovány nejrůznější zátoky tak, aby se u nich dalo koupat. Chci tím říct, že zrovna velký výběr pláží tu na pobřeží dle mého názoru není. Výjimkou, která mě teď napadá, je pláž Zeytouna, u které se koupat dá, přímo z ní vede asi 350 metrů dlouhé molo, které usnadňuje přístup do hlubšího moře. A ano, konkrétně třeba sem se lze pomocí boat taxi dopravit, neumím ale říct, jak se to cenově pohybuje 🙁 El Gouna ale není veliká, takže na řadu míst lze dojít pěšky. Samozřejmě to záleží na tom, kde konkrétně budete.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak pročítám diskuzi, vidím, že máte velký přehled. Mohl bych Vás poprosit o resorty vhodné pro malé děti, ale u kterého je v docházkové vzdálenosti půjčovna windsurfingu, nejlépe přímo v resortu? Jediné co jsem našel, je Shams Safaga. Plánujeme v únoru odletět cca na 20 dní. Děkuji

  • Dobrý den Jirko,

   dám vám pár tipů, které mě teď napadají:
   1. hotel Three Corners Equinox v Marsa Alam, kousek od něj je záliv, kam se vlastně hoteloví hosti chodí koupat do moře a hned na druhé straně pláže je půjčovna tohoto vybavení. Od hotelu je to zhruba 500 metrů.
   2. hotel Sentido Oriental Dream v severní části Marsa Alam – na jedné straně pláže tu je půjčovna potápěčského vybavení, na straně druhé pak půjčovna pro windsurfing / kitesurfing.
   3. obecně oblast Safagy (na windsurfing v Egyptě asi vůbec jedno z nejlepších míst). Imperial Shams Abu Soma, Shams Safaga, Amarina Abu soma i Sol Y Mar Paradise Beach – dle mého názoru lze od kteréhokoliv z nich snadno dojít ke dvou místním surfingovým školám / půjčovnám. Je pravda, že jedna z nich je přímo před hotelem Shams Safaga, který má mimochodem krom klasického bazénu i tobogány, tj. pro děti z tohoto hlediska by to byla dobrá volba. dál kousek po pobřeží na sever je hotel Caribbean World Resorts Soma bay – i přímo u něho je škola a zároveň půjčovna kitesurfing i windsurfingu. I tento hotel je pro děti dle mého názoru dobrý.
   4. oblast zálivu Makadi (kousek na jih od Hurghady) – i tady kolem zálivu je několik půjčoven.

   snad jsem trochu pomohl, mějte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěly bychom v únoru s kamaradkou vyrazit do Egypta. Mohl byste mi, prosím, poradit nějaký klidný kvalitní resort, kde je moře klidnější a vhodné na plavání?

  • Dobrý den Kateřino,

   pokud můžete, v únoru bych vybíral z resortů v Marsa Alam. Doporučuji vám se podívat v prvé řadě na Shams Alam resort (klidnější, menší hotel na jihu Marsa Alam, koupání bez problémové a moře většinou klidné). Je otázka, zda vám bude vyhovovat i kvalitativně, to nechám na vašem posouzením. Za mě je bez problému. Náročnějším klientům bych doporučil spíš něco typu Marsa Alam Nubian Resort (což víceméně odpovídá kvalitativnímu stropu, na který se lze na egyptském pobřeží dostat). Ten je u známé pláže Abu Dabbab (je to poměrně velký záliv, písečný vstup do moře a moře rovněž obvykle klidné). Nebo poslední tip – Sentido Oriental Dream, ten, byť o je už větší komplex, je u dvou velkých lagun, tedy moře tu je klidnější, než kdekoliv jindy.

   Závěrem snad jen to, že v tuto dobu (a pravděpodobně podobný stav bude i v únoru) je klid v kterékoliv hotelu. V resortech obecně je velmi málo lidí, řada z nich je zavřených a na pláží téměř nikdo.

 • Odpovědět

  Dobrý den,po několik let jezdíme pravidelně na přelomu listopad – prosinec do Marsy,Malikie,letos to nevyšlo.Chtěli bychom začátek února.Mohu porosit o sravnání počasí v těchto obdobích.Předem děkuji.Jarča

  • Dobrý den Jaroslavo,

   mrzí mě, že vám to letos nevyšlo. I únor je z hlediska počasí bezproblémový (mluvíme-li o Marsa Alam). Teplotně jsou oba měsíce hodně podobné. Je ale pravda, že teploty jsou dost rozkolísané, denní maxima se např. v únoru 2020 pohybovala v rozmezí od 20°C do 30°C, nejčastěji to je však mezi 23°C a 26°C, čili dost podobně jako v prosinci.

   Prosinec má oproti únoru určitě výhodu v teplotě moře. Ta bývá na konci roku vyšší, v Marsa Alam klidně 24°C až 25°C, naopak v únoru je nutné počítat s 22°C. To je za mě ten největší rozdíl oproti prosinci. Plus den (ve smyslu denního světla) je na začátku února cca o 45 minut, v Marsa Alam tou dobou slunce vychází v 6:20, zapadá cca v 17:35.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, chtěla jsem Vás požádat o tip…Chtěli bychom na začátku února s dětmi 5 a 7 let do Marsa Alam. Nějaký super hotel s kvalitními službami, ideálně v zátoce kvůli větru, s dobrým přístupem, nějaká ta vodní klouzačka pro děti (ale zase nemusí být vyloženě obří aquapark), s krásným šnorchlováním. Předem moc díky za odpověď. Jana

  • Dobrý den Jano,

   za mě bych doporučil Sunrise Marina Resort Port Ghalib. Kvalitní, s tobogány, kousek od pláže, v zátoce, pěkné šnorchlovaní. Jeho blízkost k letišti ale i poloha přímo v „letovisku“ Port Ghalib jsou jen dalšími bonusy, které moc jiných resortů v Marsa Alam nabídnout neumí.

   Přidám pár dalších tipů, neboť pokud se dobře koukám, tak únorové termíny do Sunrise Mariny alespoň v tuhle chvíli od českých CK nejsou, pouze s německou.

   Dál by vám myslím vyhovovali hotely kolem zátoky Coraya – např. Jaz Lamaya nebo Jaz Solaya. Nebo Abu Dabbab Beach resort, popřípadě i Royal Brayka Resort. Hotely „Jaz“ jsou kvalitní, ale podmínky na šnorchlování jsou zase lepší u druhých dvou zmiňovaných hotelů. Úroveň služeb jak v Abu Dabbab Beach resortu, tak v Royal Brayka je rovněž bez problémová, nicméně určitě u něco nižší než v Sunrise Marině nebo v hotelech Jaz.

   Věřím, že jsem vás alespoň rámcově navedl, kdyžtak klidně piště 🙂

   Pár tipů na další hotely s tobogány naleznete v tomto mém průvodci výběrem hotelu v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, rádi bychom s celou rodinnou ( 5- ti členou) vyrazili do Egypta, jako rekonvalescenci po covidu, kterým si právě všichni procházíme .Četla jsem vaše doporučení a v tomto období je prý vhodné vybírat v oblasti Marsa Alam Nubian .Jsme náročnější klienti a rádi bychom nějaký opravdu krásný hotel se skvělými službami a taky s vyhřívanými bazény , kde by se naše tři dcery 22,19, 12 cítili jako princezny . Ideál aby se tam dalo i zašnorchlovat či zasurfovat a byl tam i aquapark , nebo alespoň fajn tobogány ( to hlavně pro tu nejmladší ) . Mnohokrát děkujeme za doporučení
  Miluše

  • Dobrý den Miluše,

   za mě je určitě takto v zimě vhodnější Marsa Alam na úkor severněji situované Hurghady. a pokud toužíte po pěkném šnorchlování, pak je Marsa Alam jasnu volbou.

   Normálně bych vám podobně jako Janě před vámi (viz výše) doporučil hotel Sunrise Marina Resort Port Ghalib. Pokud ale vím tak ten v tuhle chvíli (alespoň na únorové termíny v nabídkách českých cest. kanceláři nefiguruje). Podívejte se proto v prvé řadě na hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort – kvalitní služby, kvalitní prostředí a blízkost nádherné zátoky Abu Dabbab, která kombinuje pohodlný vstup do moře pěkně po písku s prvotřídním šnorchlováním. Takže toto by byla za mě v tuto chvíli pro vás volba číslo 1. Nevýhodou je, že hotel nemá vodní skluzavky.

   Alternativně např. Albatros Sea World Marsa Alam – pár let starý hotel, kvalitní, s nádhernými bazény a vodními plochami napříč areálem. Nechybí menší aquapark s několika tobogány. Naopak tu je ale o trochu horší vstup do moře, plavat se dá buď v laguně velikostně podobné velkému bazénu nebo chodit do moře přes molo ke korálu. Nutno říct, že podmořský svět je v zátoce Abu Dabbab pestřejší.

   Kombinaci kvalitního ubytování, tobogánů a dobrých podmínek na šnorchlování nabízí i hotelu řetězce Jaz okolo zálivu Coraya. Jmenovitě např. Jaz Solaya, Jaz Lamaya nebo cca rok starý komplex Jaz Maraya. Hotely sdílí společný akvapark, do něhož mají hosté vstup zdarma.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  předně prosím přijměte mou omluvu za vaše přejmenování ….
  Mnohokrát vám děkuji za odpověď. Přesně tyhle dva hotely teď řešíme … z hlediska umístění je asi lepší Hilton, že ? Je jižněji , u krásné zátoky , s dobrým přístupem do moře ( i když je otázkou kolik času v něm budeme trávit v únoru …? Četla jsem si vaše články, doporučení i info ohledně počasí a teploty moře v tomto období ). Líbí se nám i vzrostlá zahrada , má výborné recenze …a i vy jej doporučujete jako 1. volbu .
  Albatros je novější a výhodou jsou i nějaké ty tobogány , především pro naši nejmladší dceru.Ty ale nejsou podmínkou ….
  Je ale umístěn blíže k Hurgádě , tedy severněji .
  Vyhřívané bazény by měly mít oba hotely ..
  Asi budou oba dobrou volbou, že ?
  Přesto , z vašeho pohledu, zkušenosti , pro který se rozhodnout ?
  Vím že konečné rozhodnutí musím učinit sama …. na vás ale dám

  Pak ještě řešíme zda to risknout a koupit zájezd později ( předně kouknout na aktuální předpověď počasí a snad i lepší cenu ), nebo raději nečekat … s ohledem na termín v období jarních prázdnin a taky s ohledem na výběr preferovaných hotelů .

  Moc si vážím vaši pomoci a předem děkuji za odpověď .
  Miluše

  • Dobrý den Miluše,

   za odpověď vůbec nemáte zač. Měl bych-li si vybrat já, zvolím Hilton – z mého pohledu je přeci jen kvalitnější (což se samozřejmě odráží i v ceně), buď ano Albatros je nový a také naprosto bez problémový. Podstatnější pro mne je moře – jak vstup do moře, tak podmínky pod hladinou na šnorchlování. V obou těchto ohledech je z této dvojice Hilton Marsa Alam Nubian Resort jasnou volbou.

   Pokud oželíte tobogány a nemáte problém s tím, že vyjde Hilton o trochu dráž, volil bych právě tento resort.

   Jak moc spěchat na koupi zájezdu je obtížné radit. Třeba nyní o víkendu letěla do Egypta 3 letadla, všechna byla obsazena z cca 70%. Zájem o Egypt tedy je i nyní v lednu, byť je frekvence letů v porovnání s dobou před covidem dost žalostná. Ano, v únoru jsou prázdniny, navíc frekvence letů se nějak dramaticky zvyšovat určitě nebude, já bych s tím proto příliš neváhal…

 • Odpovědět

  Dobrý den, prave jsme rezervovali na poslední únorovy týden pobyt v hurghade hotel Jungle Aqua Park 5*. Máme tři děti (9,11,22), chtěli jsme pro ne vyžití…byla to dobrý volba? Trochu se bojím, aby bylo hezké počasí. Jako další alternativu jsme měli Tenerife, ale z hlediska teploty a koupání v moři je Egypt asi v tuto dobu jistější, je to tak? Dekuji, Katka

  • Dobrý den Katko,

   z hlediska počasí je zcela určitě Hurghada lepší a jistější volbou než Tenerife. Počítejte s tím, že se teplota vzduchu bude v odpoledních maximech pohybovat kolem 25°C. A to jsou na únor dle mého názoru solidní teploty, při kterých se lze koupat zcela bez problému. Upozorňuji navíc, že se jedná o teplotu ve stínu.

   Jungle Aqua Park je pro děti super, navíc je to kvalitní resort. Mě na něm vadí jeho umístění. Není u moře, pláž je vzdálená odhadem cca 2 až 2,5 km, jezdí tam na ni v pravidelných intervalech hotelový autobus. Moře nebude v únoru moc teplé (i když letos bude asi teplejší než je obvyklé, alespoň to naznačuje aktuální teplota moře v Hurghadě, jež činí 25°C), tedy, pokud tam tolikrát nebudete vážit cestu, poloha hotelu kus od moře vám na rozdíl ode mne vůbec vadit nemusí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, píši ohledně dovolené v Egyptě. Co jsem tu četla, tak na únor moc nedoporučujete Hurghadu, že tam je moře o něco chladnější. Původně jsme měli letět teď v sobotu, ale díky covidu bohužel nemůžeme. Máme letět do hotelu Hotel Sunrise Garden Beach Resort & Spa v Hurghadě. Myslíte si, že by se to dalo i v druhem týdnu v únoru s 3 letým dítětem aby mohlo být v moři? Teď je teplota moře 22 stupňů, tak o kolik se v únoru sníží teplota? A popřípadě mohl byste mi doporučit nějaký hotel pro rodinu s dítětem v Marse? Moc děkuji za váš čas a vaši odpověď. Pěkný den

  • Dobrý den Deniso,

   máme trochu odlišné informace 🙂 Aktuální teplota moře se dle mě dostupných informací v těchto dnech v Hurghadě pohybuje mezi 24.5°C a 25°C, což jsou nadprůměrné hodnoty. Proto se domnívám, že i letošní únor bude nadprůměrný, odhadoval bych, že teplota moře se bude v únoru pohybovat mezi 22°C a 23°C, možná dokonce i o něco výše, jsou-li data výše přesná. Typicky totiž bývá mezi lednem a únorem rozdíl cca 1°C. Proto bych se toho nebál, ani s vaším 3 letým dítětem.

   Pokud byste to přeci jen přehodnotila, v Marsa Alam by mohl vyhovovat např. Three Corners Sea Beach, Royal Brayka Resort nebo určitě také Abu Dabbab Beach Resort u vyhlášené zátoky Abu Dabbab.

 • Odpovědět

  Dobry den Lukáši, mám na Vás dotaz. Rozhodli jsme se s přáteli odletět 10.2. do hotelu Albatros Sea World. Pevně věříme, ze je to to pravé pro naše děti ve věku (4,5,6,12 let). Nevíte jak to v Egyptě jako takovém je s Covidem a jestli jsou vyžadovány testy? Nikde jsem se bohužel nic nedočetla a chtěla bych na případně odběry děti připravit. Děkuji a pěkný den Veronika

  • Dobrý den Veroniko,

   omluvte moji pozdní reakci.

   Albatros Sea World v Marsa Alam je velmi dobrý hotel, je to jen pár let starý resort. Je kvalitní, má pěkné ubytování a služby na dobré úrovni. Určitě budete spokojeni. Pro děti tu je k dispozici plno bazénů včetně jednoho bazénu s několika tobogány, který se nachází těsně před vstupem do hotelu.

   Co se týká testů, ty jsou nutné. Je to tak, že buď musíte mít potvrzení o negativním testu (ne starším něž 72 hodin) s sebou, v opačném případě test absolvujete ihned po příletu na letišti. Ten stojí 30 dolarů a vyjde-li pozitivní, jste umístěni do vyčleněných pokojů. Podorbně se covidu věnuji v textu o koronaviru v Egyptě. Cenné informace o tom, jak to po příletu do Egypta probíhá, naleznete také v komentáři od Silvy a také v příspěvku od Míry. Kdyby cokolv, klidně se ozvěte 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěly bychom letět do Egypta první týden v únoru. Konkrétně hotel Hotel Hilton Marsa Alam Nubian Resort. Jaká je situace v hotelích kvůli Covid? Lze čekat nějaké velké omezení? Prosím ještě o radu kde najít nejlepší informace o počasí.
  Moc děkuji za vaši odpověď.

  • Dobrý den Dominiku,

   omluvte moji opožděnou reakci. Perfektní volba hotelu. Patří mezi můj top výběr v Marsa Alam, takže věřím, že budete spokojeni. Pokud vím tak hotel, stejně tak jako další resorty, funguje na 50% své kapacity, což znamená méně lidí a více klidu. Nejsem si vědom toho, že by z toho konkrétně tady ale vyplývala jakákoliv omezení. Počasí posílám do emailu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  mohu se zeptat na Váš názor na hotel PRIMA Life Makady resort & spa v Hurghadě. Chceme letět v půli února. Marsa nás odrazuje, ze není vstup do moře jinak než z mola. Ale vy zase píšete, ze Hurghada v únoru raději ne. Chceme načerpat energii v této době chybějící a potřebnou. Těšíme se na slunce, koupání, snorchlování. Neděláme s výběrem chybu? Moc děkuji za Vaši odpověď. Kristýna

  • Dobrý den Kristýno,

   on to nikdy není nijak zásadní rozdíl mezi Hurghadou a Marsou (ani v teplotě vzduchu, ani v teplotě moře). Fakt ale, že únor zde obecně bývá z hlediska teploty vody nejchladnější, je důvodem, proč raději lidem doporučuji volit jižnější části Egypta (Marsu), neboť tu statisticky bývá moře cca o 1°C teplejší.

   Každopádně Hurghadou nic nezkazíte, kór pokud zvolíte oblast Makadi Bay, která je dobrou kombinací pohodlného vstupu do moře i pěkného šnorchlování. Korály tu v moři jsou, jsou koíusek od pláže. Co se týká samotného hotelu, ten je bez problému, dobrý, pokoje prostorné, služby na dobré úrovni. Mě trochu vadí fakt, že má oproti sousedním hotelům poměrně stísněnou pláž (pláž, na které jsou hotelová lehátka). Čistě kvůli tomuto proto zvažte, zda nedat přednost některému z vedlejších resortů, např. Fort Arabesque Resort nebo Sunwing Waterworld Makadi.

   To, že v Marsa Alam, jsou vstupy přes mola, je převážně pravda, ale neplatí to úplně. Najdou se hotely, kde molo buď není vůbec nebo není nutné molo využívat. Pokud byste chtěla, chtěla ještě Marsa Alam zvážit, dám vám pár tipů, na které resorty se podívat. Ale nicméně jak říkám, záliv Makadi Bay je velmi dobrá volba.

 • Odpovědět

  Oblast Marsa Alam má mělké laguny. Liší se nějak teplota moře v těchto lagunách a mimo ně?

  • Dobrý den Pavle,

   ano. Záleží samozřejmě na tom, jaká to laguna ve skutečnosti je, jak veliká, jak hluboká, jak moc je otevřená vůči okolnímu moři. Typicky je v lagunách voda o 1°C teplejší než v přilehlých částech pobřežního moře, které je otevřené.

 • Odpovědět

  Honzo,prosim jaky je hotel novotel marsa alam .A da se peochazet kolem hotelu plazi jako v tunisu dekuji

  • Dobrý den Ello,

   ano, po pláži se procházet dá. Lze to oběma směry, byť lepší je to směrem na jih směrem k zátoce u Utopia Beach. Dál na pláž k Utopia Beach se ale dostat nelze.

   Resort Novotel Marsa Alam je bez problému. Pokoje na Egypt pěkné, personál příjemný. Dva bazény, z toho jeden je v zimě vyhřívaný. Za mě nevýhodou u Novotelu je vstup do moře. Z pláže se zde chodit do moře nedá. Je nutné přes 200 metrů dlouhé molo. Jsou z něho dva vstupy, jeden ke korálové stěně (vstup do hloubky) a jeden (bližší břehu) do menší lagunky, ve které je cca 50 cm hloubka při odlivu. Při přílivu je v ní dostatek vody na plavání.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.