Cestovní pas

Pro cestu do Egypta je nutný platný cestovní pas! Občanský průkaz je sice dostatečný pro návštěvu řady středomořských destinací, ale pro Egypt to nestačí. Vaši občanku proto klidně můžete nechat doma a místo ní si nezapomeňte přibalit pas.

Platnost pasuDětský pasVízaZtráta dokladu

Egypt - cestovní pas

Jak dlouhá musí být platnost pasu?

Egypt vyžaduje, aby cestovní pas platil ještě minimálně 6 měsíců od data, kdy do Egypta přijedete a projdete imigrační kontrolou. Platnost dokladu v délce 6 měsíců je standardní a je vyžadována i v řadě dalších zemích, např. ve Spojených arabských emirátech.

Pozor!

V mnoha zdrojích na internetu se dočtete, že pas musí být platný minimálně 6 měsíců od data návratu z Egypta, resp. od data skončení cesty. Není to pravda. Tuto mylnou informaci uvádí i některé oficiální zdroje, třeba web MZV ČR. Přímo v oficiálních egyptských zdrojích je však uváděno něco jiného – 6 měsíců od data vstupu do země.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Cestovní pas pro děti

Berte na vědomí, že každé dítě (bez ohledu na věk) potřebuje svůj vlastní cestovní pas. Mít jméno dcery nebo syna pouze uvedené ve vašem vlastním dokladu nestačí!

Režim vstupu

Mimo cestovního dokladu je potřeba ke vstupu do Egypta za účelem cetování / dovolené / rekreace:

 • buď vstupní povolení
 • nebo vízum

Povolení, které je zdarma a dostanete ho udělené do cestovního pasu na letišti v Egyptě, stačí tomu, kdo cestuje do letovisek Sharm el-Sheikh, Taba, Nuweiba nebo Dahab a plánuje zde zůstat max. 14 dní. Jestliže chce člověk zůstat déle, chce tato letoviska opustit, nebo cestuje do kterékoliv jiné části Egypta (včetně oblíbených letovisek Hurghada a Marsa Alam), tak turistické vízum potřebuje.

Každému proto doporučuji si přečíst podrobné informace o vízech do Egypta, kde zjistíte, kolik vízum stojí, jak ho získat a jak dlouho platí.

Co dělat, když pas ztratím?

Pokud dojde ke ztrátě cestovního pasu v Egyptě – někde doklad zapomenete, někdo vám ho někdo ukradne, tak první věc, kterou musíte udělat, je dojít na místní policii. Vy popíšete, co přesně se stalo a policie s vámi o události sepíše protokol.

Pokud jste v Egyptě s cestovní kanceláří, informujte o události jejího zástupce, delegáta, který vám pomůže situaci řešit.

V každém případě budete muset kontaktovat zastupitelský úřad – Velvyslanectví ČR v Káhiře. Veškeré kontakty naleznete na stránkách MZV ČR. Pak bude následovat cesta do Káhiry, kde na Velvyslanectví podáte žádost o vydání nového cestovního dokladu. K tomu budete potřebovat protokol od policie, dvě fotografie pasového formátu a hotovost na zaplacení správního poplatku.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   94
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Zdravím, chci se zeptat zda jsou zkušenosti s tím když pas má platnost dobu kratší než těch stanovených 6mesicu? Máme letět v listopadu a platnost nám konci koncem ledna. A ještě dotaz zda nevíte ,proč se vyžaduje tahle 6mesicni lhůta!!
  Děkuji ota

  • Odpovědět

   Dobrý den Oto, doporučuji dotaz směřovat přímo na cestovku nebo egyptské zastupitelství zde v ČR, žádné osobní zkušenosti s pasem s kratší platností nemám a nerad bych podával nějaké nepřesné informace.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat prosím. 9.9. 23 máme svatbu a 24.9. letíme do Egypta. Bude nějaký problém s pasem?

  • Odpovědět

   Dobrý den Soňo, pas mít musíte, zda ho ale už budete mít na své nové jméno, je jedno. Pohlídal bych si spíš, na jaké jméno máte koupený zájezd, aby to souhlasilo se jménem v pasu 🙂

 • Odpovědět

  Dobry den, pokud ma rychlo pas platnost pouze pul roku, tak mi ho stejne v Egypte neuznaji?

  • Odpovědět

   Dobrý den Ladislave, nemám informaci, že by rychlost pas (pokud tím nazýváte pas, který se vydává do 24 hodin) měl platnost pouze půl roku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor. Mám ve své péči soudně svěřenou dceru (9 let). Každá máme jiné příjmení. Myslíte, že při cestě do Egypta by s tím mohl být problém? Souhlas otce s vycestováním nemám možnost získat, protože žije trvale v zahraničí a do ČR přijede max. 4x do roka. Děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, nemyslím si. Dcera má svůj pas, budete mít na vaše jména zajištěné ubytování od cestovky, tedy i to bude vlastně prokazovat fakt, že jedete spolu. Navíc je to vaše dcera, takže opravdu si nemyslím, že s tím budete mít jakékoliv komplikace. To je můj názor.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mám zakoupený zájezd do Egypta,odlet 15.4.-22.4 2023, dcera má pas platný do 16.10.2023 je to v pořádku nebo mám očekávat komplikace.Dekuji za radu

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře, toto je v pořádku, žádný problém s tím mít nebudete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,prosím, řešíme otázku podoby na fotografii v cest. pase.Jedná se o 6ti letou vnučku, pas má platný ještě asi 4 roky, ale na fotografii, kde jí bylo asi 2,5 roku vypadá ještě miminkovsky.Letíme do Egypta a nejsme si jisti, zda to může být problém.Nikde jsem toto nedohledala. Děkuji předem za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, obracíte se na mne s otázkou, na kterou odpovědět neumím. Žádné problémy bych osobně však v souvislosti s fotkou nepředpokládal.

 • Odpovědět

  Děkuji, pas platný bude a na upozornění Smart Wings mám připravené „nějaké drobné“ při problému. Tak děkuji za uklidňující informace a budeme si užívat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jsem nyní v Egyptě s dcerou, která neměla pas platný 180 dnů. V Praze nás na letišti po dlouhých konzultacích nakonec Smart Wings do letadla vzal, ale co mám čekat za problémy při zpáteční cestě?

  • Odpovědět

   Dobrý den Leono, jak dlouho platný pas dcera má? Byl nějaký problém při příjezdu do Egypta nebo nikoliv? Osobně bych při zpáteční cestě žádné problémy nečekal, naopak jde právě o požadavek egyptské strany při vstupu do Egypta, v momentě, kdy budete zemi opouštět, tak jim může být platnost pasu (za předpokladu, že je platný samozřejmě) jedno.

 • Odpovědět

  Dobrý den odlétám do Egypta 15.4_22.4 2023 s platným pásem od února 2023 je tt možné..

  • Odpovědět

   Dobrý den Kamilo, ano, bez problému. Jde o platnost pasu, nikoliv o termín vystavení pasu, to může být i pouhý jeden jediný den před odletem do Egypta.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ano taky mi to dává smysl,že by měl pas platit 1/2 roku po vstupu do Egypta, ale pokud mi tuto informaci sdělí na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky tak to by měla být oficiální informace. Raději jsem toto nepokoušel a dceři jsem dnes nechal vystavit rychlopas. Člověk bohužel neví na koho může při kontrole narazit a jakou bude mít ten člověk zrovna náladu. I tak Vám děkuji za informaci.

  • Odpovědět

   Jednoznačně, udělal jste dobře, nevíte, na koho narazíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, děkuji za informaci. Nicméně jsem raději ještě volal na Velvyslanectví Egyptské arabské republiky v Praze a tam mi bylo sděleno, že pás musí platit nejméně 1/2 roku po návratu z Egypta a ne 1/2 roku po vstupu do Egypta jak se uvádí na stránkách mzv.cz

  • Odpovědět

   Dobrý den, nesouhlasím s touto informací a navíc to není logické. Kontrolují vás při vstupu do Egypta, jde jim o platnost pasu při příjezdu do země. Při odjezdu ze země můžete mít pas platný jak dlouho chcete, klidně jen jeden další den. Ze země odjíždíte, jim je to tak už zcela jedno. Platnost 180 dní od vstupu do země je uvedena i v oficiálních egyptských zdrojích nebo např. na stránkách britského ministerstva zahraničí (kde jsou informace spolehlivé a platné, na rozdíl třeba od některých neaktuálních informacích na MZV ČR).

 • Odpovědět

  Dobrý den, odlétame do Egypta 5.11.2022 – 12.11.2022 s cestovní kanceláří a zjistil jsem, že dcery pas je platný do 4.5.2023. Podle počtu dnů v kalendáři je to od vstupu do Egypta 5.11. včetně a datem platnosti pasu přesně 180 dnů. Bude potřeba vystavit dceři nový pas, nebo je to takto ještě v pořádku? Děkuji za info.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, toto je dle mého názoru v pořádku, problém nebude. Draze platit ve vašem případě za rychlé vystavení nového pasu je zbytečné.

 • Odpovědět

  Letím do Egypta 2.11.2022 – 9.11.2022 a platnost pasu mám do 22.4.2023 bude to stačit, nebo si mám udělat nový?

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku, nebude, raději bych si nechal vyhotovit pas nový, ať nemáte problémy.

 • Odpovědět

  Dobrý, chtěla bych se zeptat v sobotu letíme do Egypta 15.10.-22.10.. syn má pas do 4.5.2023, myslíte ze to bude v poradku? Nebo mám nechat udělat rychlopas? Děkuji za odpověď Špačková

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, ano, to je a bude v pořádku, syn klidně může vyrazit na svůj současný pas.

 • Odpovědět

  Dobrý den 25.9. letím do Egypta pas mi končí 5.3.2023 pustí mě nebo si mám zařídit rychlopas. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko, pokud dobře počítám, tak to je nějakých cca 160 dní. Osobně bych ve vašem případě doporučil si nechat vystavit rychlopas. Je to lepší, než mít případné potíže při cestě.

 • Odpovědět

  Dobrý den letim do Egypta 4.9. a mám nově udělaný pas respektivě ho mám 3tydny. Dostanu se tam i zpět??? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo, nejde o to, kdy byl pas vystaven, ale jakou má platnost. Ta musí být alespoň 180 dní od data vstupu. Takže to máte bez problému.

 • Odpovědět

  Chtěl bych 2.9-9.9 letět do egypta přes Cestovku EximTour, ale pas mam jen do 27.2.
  Počítá se to jako 6 mesicu ? Nebo uz jenom 5 ?

  Dekuji, za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši, nejde ani tak o 6 měsíců, ale o 180 dní a to od data vstupu do Egypta. Máte-li pas do 27.2., je to plus mínus tak přesně akorát. Nečekal bych proto ve vašem případě žádný problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den, přidávám jednu zkušenost, 6 měsíců na pase mi končí 11.2.,odlétali jsme teď 6.8.,vracet se máme 14.8.V cestovce mi tvrdili, že to bude problém a neodletím, trochu mě uklidnily tyto stránky a opravdu problém nebyl ani u nás na letišti (jen upozornění, že je to na hraně a příště nový pas) a v Egyptě bez problémů.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mončo, díky moc za popis vaší zkušenosti. Vězte, že tímto vaším příspěvkem mnoho těch, kteří budou v podobné situaci jako vy, uklidníte. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl jsem se zeptat na cestu do egypta zjistil jsem že me končí platnost pasu 19,2,2023 ,a přilétám zpět z egypta 20,8,2022 co s tím děkuji Vašek

  • Odpovědět

   Dobrý den Vašku, tak to máte ještě v pořádku. Navíc ta platnost 6 měsíců je od data vstupu do země, klidně tedy můžete s vaším stávajícím pasem nyní vycestovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu tedy vycestovat do Egypta v tentýž den, kdy byl vydán pas?
  Ději za odpověd, Ivana.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano, ano.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěla bych se zeptat letíme 22.7do29.7.2022 do Egypta a teď jsem zjistila že mi pas platí do 11.1.2023 děkuji Za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlíno, no ideální to určitě není. Ale máte měsíc na to si nechat vystavit pas nový, to by e mělo bez problému stihnout. Je to určitě lepší varianta než jet se starým a mít případné potíže v Egyptě.

 • Odpovědět

  Dobrý den , chci se zeptat jak se řeší cesta do Egypta s 3 letým dítětem s dokladama

  • Odpovědět

   Dobrý den Miloši, v případě Egypta musí mít cestovní pas každý, tedy i děti (a to bez ohledu na jejich věk). Podrobné informace a související náležitosti (i s vydáváním pasů osobám mladším 15 let) se dočtete zde na Ministerstvu vnitra.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám odlétat v sobotu do Hurghady se dvěma detma a teď jsem zjistila ze pas jednoho z dětí konci 6.6.2021. Myslíte ze to bude problém? Tím, že není vízová povinnost chtela bych doufat ze platnosti nikdo řešit nebude… co si o tom myslíte?

  • Odpovědět

   Dobrý den Anno,

   popravdě je těžké na toto odpovídat. Upřímně si myslím, že to problém nebude. Ze třech důvodů: pas neexpiruje hned, má platnost 5 měsíců, cestujete s cestovní kanceláří a nikoliv na vlastní pěst (alespoň to předpokládám) a jedná se o pas dítěte, nikoliv dospělého. Věřím tedy, že to nikdo řešit nebude. Ale 100% vám toto samozřejmě nikdo nezaručí. Dejte když tak vědět, jak to nakonec dopadlo.

 • Odpovědět

  Dobr, dej chci se zeptat odlétám 20 května do Egypta a teď 1.2 jdu si dělat pas a kamarádka mi říkala že musí být 3 měsíce stary, že bych ho měla mít hotový do 19.2 abych mohla odletět mě se to moc nezdá můžu odlet na nový pas. DĚKUJI ZA ODPOVĚĎ

  • Odpovědět

   Dobrý den Kláro,

   tato informace není pravdivá. Sám vím, že občas na internetu na nějakých stránkách koluje, ale žádný takový požadavek z egyptské strany ve skutečnosti neexistuje. Jediné, co je nutné si pohlídat, je to, aby pas byl v době vstupu do Egypta platný dalších 6 měsíců.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat ohledně informaci o délce platnosti. Chceme letět v sobotu s pritelem na týden do Egypta, ale při kontrole pasu jsem zjistila ze mi platí do 3.8 tudíž v den vstupu je to ok ale odjizdet budeme 6.2 což už šest měsíců nevychází. Ptala jsem se v každé cestovné s všude mi bylo řečeno šest měsíců po návratu tak se bojím aby mi tím dovolená neskončila na letišti. Je možné někde dohledat oficiální informace napr. Ambasáda. Mockrat dekuji. Popr. Má s tím někdo zkušenosti?

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko,

   problém s tím mít nebudete. Píši to v úvodní části článku výše a nyní jsem pro jistotu znovu ověřoval správnost této informace. Požadavek je mít pas platný min 6 měsíce v době vstupu do země. Při odletu to nikdo řešit nebude. Aktuálně se mi nedaří tuto informaci sice ověřit na oficiálních stránkách egyptské ambasády (stránky jim nefungují), nicméně tuto informaci nově najdete správně uvedenou na stránkách MZV ČR zde. To samé uvádí i web ministerstva zahraničí Velké Británie, kde jsou spolehlivé informace: „Your passport should be valid for a minimum period of 6 months from the date of entry into Egypt.“ – odkaz zde. Informace o cestovních kanceláří prosím berte s rezervou, sami často přesně nevědí.

 • Odpovědět

  Děkuji za názor, take si myslim, ze to snad nikdo nebude resit, jeste me napadlo, zkusit pozadat o vizum driv v praze, Jestli ma nejaky vliv

  • Odpovědět

   Víza v tuto chvíli nejsou potřeba. Turistická víza, které bylo vždy nutné kupovat (buď předem nebo po příletu do Egypta) Egypt z důvodu koronavirové krize a jejích dopadů na turistický ruch pozastavil.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  chtěl bych se vás zeptat na názor.Měli bychom letět od 26.prosince do 2. ledna do egypta, a včera jsem zjistil, že přítelkyni končí pas 23.6 2021, tzn. končí jí dříve než za 6měsíců nevychází to jen o 3ny od vstupu do egypta. Někde čtu že musí platit min 6měsíců někde zase 180dní, Přítelkyni pas platí 186dní po vstupu. Myslítě, že to budou řešit? nebo záleží na celníkovi.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   jsem vám schopný na tuto záležitost sdělit svůj názor, upozorňuji však, že to, jak to ve skutečnosti bude v reálu, může být jinak. Já si myslím, že to řešit nikdo nebude. Tím spíš pokud cestujete s cestovkou, což předpokládám, tzn. máte jasně předem dáno, že v Egyptě strávíte 1 týden a na 2. ledna máte vystavenou letenku zpět domů. To jsou argumenty, které mluví ve váš prospěch. V případě, že byste cestovali individuálně a třeba letenku z Egypta při vstupu do země byste ještě vůbec neměli vyřešenou, pak bych potencionálně čekal, že by vám takto expirující pas mohl způsobit potíže. Ale s pevně daným datem návratu bych se toho nebál.

   Když si vzpomenete, dejte pak vědět, jestli to někdo nějak nakonec řešil. Bude to cenná informace pro ostatní. Osobně si ale fakt myslím, že to problém nebude.

 • Odpovědět

  Děkuji a přeji pěkný den Jana 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, měla bych prosím dotaz. Manžel koupil zájezd do Egypta 6.1.2021 ale teď jsem z hrůzou zjistila ze datumove pas platný mám ale bohužel na svobodně příjmení. V cestovce jsem ale zadaná na vdané příjmení. Můj dotaz zní zda když si udělám rychlopas jestli je platný zda tam není nějaká podmínka ( třeba tři měsíce starý pas nebo tak něco). Dekuji pěkný den Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   ne ne, žádná taková podmínka v případě Egypta neplatí. To znamená, že můžete do země přicestovat klidně se zbrusu novým, pár dní starým pasem. Můžete být v tomto ohledu bez obav.

 • Odpovědět

  Dobrý den!
  Měla jsem včera s mámou a bráchou odletět do Egypta, jen že jsme nevěděli že pas musí být platný 6 měsíců.
  Já ten pas mám do 12 dubna, takže chybí mu jenom par dnů
  Máma odletěla, já jsem zůstala doma s tátou.
  Dá se to ještě nějak vyřešit? Máme totiž zaplaceno letenku na zpatek a místo v hotelu na 7 noci.
  Odlet je 27 ráno.
  Kupovali jsme letenku v Invii
  A máma se ptala v Egyptě, tam jí řekl delegát, že těch pár dnů by to vůbec nevadilo(už jsme tam byli minulý rok)

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   co přesně chcete řešit? Letět do Egypta dnes / zítra, risknout cestu s pasem platným méně než 6 měsíců a v Egyptě do 27. strávit alespoň pár dní? Chápu to správně? Vy jste kupovali čistě letenky? nebo klasický zájezd, tj hotel a letenku dohromady?

 • Odpovědět

  Dobrý den, v úterý odlétáme do Egypta s rodinou a já si kontrolova aby platnost byla dostatečná což je jenže až teď jsem zjistila že mám pas na staré jméno a už je to déle než tři měsíce v cestovce jsme se dohodli že voucher a letenku vše přepíšeme na moje staré příjmení, myslíte že projdu? Mají nějaký systém podle kterého zjistí že je jakoby pas neplatný jelikož jsem se vdala zdyz ještě platnost je ještě rok? Děkuji nestihnu už udělat express pas je mi z toho zle co dělat

  • Odpovědět

   Dobrý den Kláro,

   projdete. Udělala jste to správně. Problém by podle mě byl, kdybyste jela na starý pas a přitom jste měla od CK letenku a voucher na nové příjmení. Ale to není váš případ. Nezjistí, že jste se vdala a tj. pas bude pro všechny platný, kór v Egyptě. Alespoň toť můj osobní názor na danou záležitost a lze dohledat řadu zkušeností těch, kteří se vyskytli v podobné situace a prý vše proběhlo naprosto bez problému.

  • Odpovědět

   Dobrý den, moc děkuji já se upřímně víc bojím abych prošla v Brně na letišti aby ten pan nedali do nějaké čtečky a ta jim ukázala že je neplatný. Už jsem dlouho neletěla tak nevím jak to teď chodí

  • Odpovědět

   Když si vzpomenete, tak dejte pak vědět, jak jste dopadla.

  • Odpovědět

   Dobrý den, nakonec to dopadlo úplně jinak nakonec neletime vůbec syn dostal 40 horečky a průjmy takže storno dovolené a prijdeme o část peněz no nedá se nic dělat alespoň vyřeším ten pas a nechám udělat nový

  • Odpovědět

   A jej … to je škoda, tak snad brzy dáte nový pokus, tentokrát již s novým pasem 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu se zeptat kde jste přišli na to, že do Egypta stačí platnost pasu 6 měsíců od vstupu ? ( a ne 6 měsíců po návratu ) ? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Radku,

   myslím, že to byla informace přímo ze stránek egyptské ambasády (aktuálně jejich web nemohu dohledat), nicméně jsem tuto informaci znova ověřoval (tentokrát v zahraničních zdrojích). Uvádí to třeba britské Ministerstvo zahraničních věcí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, doposud pas nemám, resp. propadlý. Když si v srpnu začnu vybavovat nový, tak v září můžu do Egypta?

  • Odpovědět

   Dobrý den Georgi,

   ano, v tomhle ohledu žádné omezení neexistuje. V září můžete s novým pasem hned vyrazit. Samozřejmě je nutné mít pas v době kdy budete kupovat vízum.

 • Odpovědět

  Dobry den, odletame 31.7.do Egypta, dceři (14.let) plati pas do 27.1.2020 je to necelych pul roku. Zjistila jsem to az dnes ráno, nebude s tim problém?

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   toto vám bohužel nejsem schopný 100% zaručit 🙁 Podle mě by to ale problém neměl být. Dejte mi pak když tak vědět, jak to dopadlo.

  • Odpovědět

   Dobrý den, zajímalo by mě jestli jste tedy odletěli nebo ne ?

 • Odpovědět

  Dobry den.

  Prosim, prosim, poradite mi? S pritelkyni jsme definitivne rozhodli, ze poletime do Egypta v terminu od 30.7. do 6.8. 2019, ale nejak jsem zjistil az vcera, ze nemam pas a ze si jej budu muset vyridit ve zkracenem procesu. Budou s tim mit celnici v Egypte nejaky problem, nebo by melo byt vse v poradku? Moc Vam dekuji za odpoved.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jakube,

   toto není problém, jen si prosím pohlídejte tu náležitost, aby pas byl platný minimálně 6 měsíců od momentu vašeho příletu do Egypta. Jinak na datu vyhotovení nebo vystavení pasu nezáleží. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat, v dubnu jsem měla svatbu (změnila jsem si příjmení), všechny doklady už mám nové, jen pas ještě ne. Cestovní smlouvu už mám také na nové jméno. Mohu ještě vycestovat na starý pas do Egypta? Nebo už když jméno nesedí mě nepustí. Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Nikol,

   záleží, kdy pojedete. Platnost pasu je po svatbě pokud vím 3 měsíce. Pak je pas považován za neplatný. I kdybyste jela po této lhůtě do Egypta se starým pasem, předpokládám, že by vás do země bez problémů pustili. Nicméně nedoporučuji to dělat. Zároveň mějte na paměti jiný potencionální problém. Pokud je v cestovní smlouvě jiné jméno, je takové jméno i v systému letecké společnosti a zároveň bude figurovat na voucheru od cestovní kanceláře, se kterým se půjdete do hotelu ubytovat. Tedy nejenže se starým pasem může být problém při odbavení na letišti, ale i při check inu na hotelu. Z těchto důvodů bych se starým pasem nejezdil.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jestli můžu letět do Egypta když mám pas měsíc starý děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Radku,
   ano, tohle není problém, bez problému můžete.

 • Odpovědět

  Dcera měla odletěl do Egypta, ale má pas platný do1.7.2019. od pracovníků přepravní společnosti jsem dostal typ zajet na Egyptskou ambasádu a nechat si vystavit vízum. Potom prý není problém vycestovat.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hynku,

   takto…osobně bych se nespoléhal na to, že mi pas s menší jak 6 měsíční platností při vstupu do Egypta projde. Člověk nikdy neví, na jakého úředníka / celníka na letišti narazí. Jestliže existuje možnost si pas s kratší platností posvětit před cestou na egyptské ambasádě (nikdy jsem nezkoušel) a bude-li mít s tím vaše dcera kladnou zkušenost, dejte vědět.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat letíme do egypta jakou platnost musí mít pas před odletem. Syn se dost zmenil a chci mu nechat udělat nový. Ptám se na to když letíme v srpnu a nechám mu ho udělat v červnu jestli ho pustí do země. Na délku trvání před. Vim ze po je 6 mesicu. Děkuji Blanka

  • Odpovědět

   Dobrý den Blanko,

   žádný požadavek na dobu platnosti pasu před vstupem do Egypta není. Tzn. jestliže mu ho necháte vystavit v červnu, tak klidně může v srpnu letět.

 • Odpovědět

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať:
  Chcem si teraz v apríli vybaviť cestovný pas a v auguste chcem ísť do egypta. Je to možné? Nie je potrebné mať platnosť pasu 6 mesiacov PRED vstupom do krajiny? Taktiež sa chcem opýtať či keď pôjde otec so synom (15rokov) do egypta, (taktiež v apríli vybaveny pas) či tam treba nejaky doklad o otcovi alebo to nie je potrebne? Dakujem za odpoved.