Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Informace držím aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 04. ledna 2023.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučuji, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každý měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tato stránka neposkytuje žádné informace o nástrahách moře, zejména pak o žralocích. Ti byli v souvislosti s bezpečností při dovolené v Egyptě v minulých letech často skloňováni, především po smrtelném zranění, kterému podlehl český turista. Podrobně si o nebezpečí útoku žraloků v Egyptě přečtěte zde. Poslední podobný útok byl zaznamenán 27. října 2020 v letovisku Sharm el-Sheikh.

Zároveň upozorňuji, že k cestám do Egypta je až na výjimky potřeba vízum. S dostatečným předstihem si zjistěte, zda vízum do Egypta potřebovat budete či nikoliv.

Bezpečnost v době pandemie Covid-19

Zdravotní rizika spojená s nákazou koronaviru aktuálně v Egyptě existují stejně tak jako kdekoliv jinde na světě. Egyptskou stranou byla přijata nejrůznější opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci Covid-19. Veškeré informace na toto téma naleznete v textu o koronaviru v Egyptě, prostřednictvím kterého mapuji nejnovější nařízení a podmínky pro vstup do Egypta i aktuální požadavky pro návrat z Egypta zpět do ČR.

Opatření, jež zvyšují zdravotní bezpečnost, jsou přijata i v samotných resortech. Prostory v hotelech jsou často dezinfikovány, personál nosí roušky, jídlo je servírováno přímo na talíř, nikoliv prostřednictvím švédských stolů, hotely fungují na 50% své kapacity, jsou zavřené některé restaurace a zrušeny jsou mnohé animační programy.

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

 • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
 • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
 • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz níže)
Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel, Gíza, apod.).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo samostatné, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádím kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova. To dokazuje i skutečnost toho, že zde letecký provoz není pouštěn do letových hladin nižších než FL280 (cca 8 500 metrů) – kvůli obavám z dostřelu zbraní ze země.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

 

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlašují zákazy vycházení. Ty většinou omezují pohyb venku mezi 19. a 6. hodinou. Nejčastěji platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahují cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí. V samotném městě Al-Aríš bývají zákazy kratší, typicky trvají od 1. do 5. hodiny ranní.

 

2. Vnitrozemský Egypt

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto cestu do tohoto regionu plánuje, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny, buď samostatné nebo napojené na Al-Káidu nebo Daesh-Sinai. Je zde proto riziko únosů! Únosci nerozlišují, zda jste vládní úředník, humanitární pracovník nebo turista.

 

3. Bir Tawil a Hala’ib Triangle

Mezi potencionálně nebezpečné regiony patří i oblast Bir Tawil a oblast Hala’ib Triangle. Oba regiony leží na egyptsko-súdánské hranici.

Bir Tawil je menší neobydlený vnitrozemský region, který si oficiálně žádná ze zemí nenárokuje. Východně od něj se nachází tzv. Hala’ib Triangle, větší oblast při pobřeží Rudého moře zaujímající rozlohu 20 580 km čtverečních. Na rozdíl od Bir Tawil je Hala’ib Triangle je předmětem dlouhodobých teritoriálních sporů mezi oběma zeměmi. V současné době je spravován Egyptem.

 

4. Velké Káhira

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety. Ovšem ani to 100% bezpečnost neznamená.

4.8.2019 – bomba nastražená v automobilu vybuchla v centru Káhiry ve čtvrti Al Manial a usmrtila nejméně 20 osob.

19.5.2019 – pomocí domácky vyrobené výbušniny došlo u Gízských pyramid, v podobném místě jako v prosinci 2018, k bombovému útoku na turistický autobus, při kterém bylo zraněno 17 lidí. (viz „Roadside bomb injures tourists on bus near Giza pyramids„)

28.12.2018 – na předměstí Káhiry nedaleko pyramid na Marioutiya street byl spáchán bombový útok prokazatelně zamířený proti turistům. Cílem se stal turistický autobus, výbušnina byla schována na silnici za rohem domu a explodovala v době, kdy místem autobus projížděl. Zemřeli 4 lidé, z toho 3 turisté z Vietnamu.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Řada hotelových resortů v Egyptě, nejen v Marsa Alam a v Hurghadě, má své vlastní security služby, které areály hlídají. Větší nebo samostatně stojící hotely mají hlídané vjezdové brány, přes které by se do resortu neměl dostat nikdo, kdo tam nepatří.

Nebezpečí v Egyptě nemusí nutně být pouze ze strany lidí. V některých oblastech (hlavně v Marsa Alam) pobíhají toulající se psi. Od nich hrozí pokousání. Pokud se toto týká okolí vašeho hotelu, měli byste na to být upozorněni delegátem a pokud ne jím, jistě vás upozorní hotelový personál, až vás uvidí, že chcete areál resortu opustit.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Bezpečnost v Káhiře

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad. Následky výbušniny byly pro let fatální.

Bezpečnost v Tabě

Taba je letovisko na Sinaji, leží u zálivu Aqaba a je velmi blízko egyptsko-izraelské hranice a izraelského Eilatu. Řadu let sem z důvodu bezpečnosti cestovní kanceláře vůbec zájezdy nenabízely. Od listopadu 2018 sem začaly opětovně létat přímé spoje z Polska (z Varšavy a z Katowic), české cestovní kanceláře, potažmo přímá letecká spojení z ČR následovala na jaře 2019. S příchodem koronaviru v roce 2020 byly však spoje opětovně zrušeny, což trvá dodnes.

Na letišti v Tabě každé letadlo po znovuobnovení spojů vřele vítali. A byť se z letiště k hotelům jezdilo v konvojích, kvůli bezpečnosti, region byl a v tuto v tuto chvíli stále je stabilní. V poslední době zde k žádným útokům na západní cíle nedošlo.

Poslední informace od těch, kteří Tabu v uplynulých měsících navštívili, je, že region působí bezpečně. Platí ale prozatím doporučení po setmění pro jistotu nevycházet z hotelu (např. Strand Taba Heights Beach Golf Resort). Ještě dodám, že tamní legislativa nařizuje, aby v každém autobuse, který veze turisty, byl přítomný alespoň jeden policista. To se tedy týká jak dopravy z letiště, tak výletů po okolí.

Bezpečnostní doporučení

V Egyptě se doporučuji řídit následujícími základními bezpečnostními zásadami:

1. Nezůstávejte v mikrobusech jako poslední

To platí zejména pro lidi cestující na vlastní pěst, kteří k dopravě využívají různé autobusové a mikrobusové spoje. Když zůstane v dopravním prostředku jako poslední, vystavujete se zvýšenému riziku toho, že budete okradeni.

 

2. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Tak jako to platí pro bezpečnost v Turecku, platí to i pro Egypt i pro kterékoliv jiné místo na světě. Pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

 • 25. ledna
 • 30. června
 • 1. července
 • 14. srpna
 • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

 

3. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

 

4. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

 

5. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučuji přednostně využívat skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

 

6. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

 

7. Nevěřte nikomu, kdo tvrdí, že vás zná

Typicky to začíná větou „Hello my friend, I know you from the hotel, …“. Často podle hotelového náramku poznají, z kterého resortu jste, o to pak vypadají věrohodněji. Nikomu takovému nevěřte! Nikdy vás neviděl. Právě vám lže. A pravděpodobně vás krátce provedete po okolí, ale vzápětí skončíte v některém z jeho spřátelených krámků.

Egypt beduín

8. Pořiďte si egyptskou SIM kartu

Při cestách po cizí zemi se hodí mít při ruce mobilní internet. Použijete-li českou SIM kartu, nedoplatíte se. Je proto dobré zvážit koupi egyptské SIM karty – ať už pouze s předplacenými daty nebo s kombinací dat a volných minut na volání.

 

9. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

 

10. Mějte u sebe tato telefonní čísla

 • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
 • policie: 122
 • záchranná služba: 123
 • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám. Příkladem z poslední doby je třeba již výše zmiňovaná exploze auta s výbušninou v centru Káhiry z 4.8.2019, při které zahynulo 20 lidí nebo střelba z 2.11.2018 v provincii Minya (pod Káhirou u Nilu) na autobus, v němž byli křesťanští Koptové. Při útoku, ke kterému se přihlásila právě skupina Daesh-Sinai, zemřelo 7 lidí.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou ojedinělé. Bohužel se čas od času stávají, posledním byl bombový útok na autobus v Káhiře v květnu 2019. Následkem každého takového činu však bývá bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   640
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v sprnu se chystáme do hotelu Caribbean World Soma Bay. Můžu se zeptat na bezpečnost v tomto hotelu. A na váš názor na hotel? Doporučujete výlet na pyramidy? A jak daleko se od hotelu nachazí?

  Děkuji Moc za odpověď

  Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   super výběr hotelu. Je to celkem kvalitní areál. V některých ohledech starší, ale vidět to moc není. Tj. i vybavení pokojů je na dobré a na úrovni a potěší i to, že pokoje nejsou malé, ale pěkně prostorné. Dobrá písečná pláž, o kterou se denně starají. A personál hotelu takový, jak má být, nikomu nic nevnucuje, neupřednostňuje jiné národnosti na úkor Čechů nebo naopak. Takže myslím, že se vám tu bude líbit. Dle mého názoru je areál obecně bezpečný, v okolí není nic, takže i pláž využít pouze hoteloví hosté a nikoliv veřejnost.

   K pyramidám do Gízy to je dost daleko, cca 530 km – počítejte, že to je výlet na minimálně 22 hodin. Takže dost náročný. Proto já to většinou lidem nedoporučuji, ale každý na to pohlíží trochu jinak.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Vam prajem, chcela by som vás poprosiť o názor na hotel Jaz Makadi Oasis Resort, prostredie a bezpečnosť v okolí. Hľadala som dlho ale názor na tento hotel som nenašla. Budem vám veľmi vďačná, ďakujem Jana

  • Odpovědět

   Dobrý večer Jana,

   to je dobrý hotel se službami na úrovni! Čisté prostředí a v rámci all inclusive velký výběr jídla. Dle mého názoru je oblast hotelů u celého Makadi zálivu bezpečná a tj. nějaké zvláštní nebezpečí zde rozhodně nehrozí, alespoň ne v tuto chvíli. Pláž je menší (hrubý písek a malé oblázky >> hodí se boty do vody) a je využívána i hosty sousedních hotelů. Z hotelu jezdí rovněž shuttle bus k nedalekému aquaparku, kam máte vstup zdarma, tj. je to perfektní pro rodiny s dětmi. Za mě mohu hotel doporučit, rozhodně patří do lepšího egyptského průměru.

 • Odpovědět

  Zdravim,
  chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor na hotel Long Beach Resort a ako to tam je s bezpečnosťou lebo priateľka sa trocha bojí toho egypta. 🙂
  Ďakujem za prípadnú odpoveď

  • Odpovědět

   Dobrý večer Matúš,

   ohledně bezpečnosti se mrkněte na tuto moji předchozí odpověď, která se rovněž (částečně) týkala právě Long Beach Resortu. Hotel je pěkný, má čisté, celkem prostorné a solidně vybavené pokoje, takže myslím, že i z kvalitativního hlediska jste dobře zvolili.

 • Odpovědět

  Dobrý deň chcel by som sa opýtať na rezort Hawai aj Le Jardin Aqua park hurgada. Mám v pláne cestovať tam o 2dni s manželkou a dvoma deťmi (8,9)

  • Odpovědět

   Dobrý den Dalibore,

   poměrně velký resort v severní části Hurghady, kvalitativně je na solidní úrovni, zařadil bych ho mezi lepší průměr. Bývá tu velký výběr stravy a pro děti jsou perfektní tobogány. Jediné, co tu je blbé, je vlez do moře, je tu mělko navíc s kameny, je proto lepší využívat molo, pomocí kterého úvodní metry snadno překonáte.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jaká je aktuální bezpečnost v Hurghade hotel Alibaba palace je to bezpečné ? Letíme 20.6

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   aktuálně je dle mých informací na místě vše v pořádku. Ano, resort i jeho pláž jsou bezpečné. Do areálu se těžko dostane někdo jiný krom ubytovaných turistů.

  • Odpovědět

   Děkuji moc za vaši odpověď ohledně Alibaba palace a chtěl bych se zeptat jestli je podle vás bezpečné se jet jeden den podívat do města ? Nebo by jste to spíš neriskoval

  • Odpovědět

   Ano, jeďte. Hurghada je hodně turistická, budete-li se zdržovat na hlavních třídách, tak to není žádný problém. Lepší ovšem přes den než za tmy večer či v noci.

  • Odpovědět

   No právě toho že je turistická tam jsem se bál že by chtěl někdo útočit právě na ty turisty, ale zase někde jsem četl že je tam právě kvůli bezpečnosti turistů hodně bezpečnostních složek, ještě jednou moc děkuji za váš čas

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v srpnu máme odlet do Hurghady, konkrétně Hotel Mercure…Rád bych se informoval ohledně tohoto hotelu, zejména o celkové bezpečnosti hotelu a okolní oblasti…pohyb mimo hotel, transfer z letiště, situace na pláži atd…moc děkuji..:)

  • Odpovědět

   Dobrý den Štěpáne,

   to je dobrý hotel! Jen kousek od hurghadského letiště (asi 10km, takže transfer je velice rychlý), přitom v jeho těsném okolí nic není. Resort jako takový je bezpečný a bezpečná je i pláž. Hotel je pěkný, čistý, udržovaný, má hezké pokoje, kde pro vás bude denně připravena balená voda. Pláž je také parádní, vstup do moře písečný, není tu žádné molo, přes které by bylo nutné chodit. Dokonce se zde dá na rozdíl od mnohých jiných hurghadských hotelů šnorchlovat a něco v moři vidět. Pod hladinou tu jsou tři menší bohaté korálové ostrůvky. Takže doporučuji nezapomenout doma šnorchlovací výbavu.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme 15.7 do Marsa alam Royal brayka beach resort tak mě jen zajímá jaká bezpečnost tam je diky

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   oba hotely u zálivu Brayka jsou z hlediska bezpečnosti v pořádku. Pokud chcete vyrazit (pěšky) mimo resort dál podél moře, lze to (procházíte kolem strážného, který si zapíše číslo vašeho pokoje), byť delegáti to prý zrovna tady nedoporučují. Další informace o Royal Brayka najdete v tomto příspěvku od Martina.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, máte prosím nějaké informace o hotelu Oceán Breeze? Oblast Sahl Hasheed. Dosud jsem nenašla žádné recenze. Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   ono správné jméno tohoto resortu je GRAVITY SAHL HASHEESH. Jedná se o zbrusu nový hotel, který byl vysloveně teprve před pár týdny otevřený. Takže byť ho osobně zatím neznám, co jsem slyšel, tak služby zde jsou na velmi dobré úrovni. Pokoje velice komfortní a čisté, hodně jídla, hodně bazénů. Nevýhodou tu podobně jako u vedlejšího hotelu Tropitel Sahl Hasheesh je moře – vstup do něj je totiž hrozně mělký. Ke koupání je proto potřeba využívat molo u vedlejšího hotelu – před koncem mola se nachází příjemná laguna a na konci mola je pak korál a možnost šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, potřebovala bych poradit.. Mám zaplacený pobyt v Sharmu od 07.-14.06. , hotel Sharm resort. Nicméně jsem se nechala trošku vystrašit Sinajským poloostrovem a bezpečností.. Moje cestovní kancelář mi udělala novou nabídku na Makadi Bay, konkrétně Sunwing Waterworld Makadi , mám 3 děti.. z toho jeden je vášnivým šnorchlistou, další 2 menší děti – 11let a 8 roků, jedou do Egypta prvně. Takže nyní váhám, jestli mám rezervaci ještě změnit.. ?? Co Vám přijde více bezpečné? Jak je to s podmořským světem – když se porovnají? Minule jsme byli v Marse, moc se nám to líbilo – šnorchlovali dokonce s delínama 2x.. Zůstaneme-li ale u již zaplaceného zájezdu – je bezpečné jet do Naama bay? Případně na 4 kolkách? Moc děkuji za Váš názor. Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   jižní Sinaj, tedy oblast Sharm el-Sheikhu, je bezpečná, navíc tu je řada kontrol na silnicích, takže za mě určitě alespoň v tuto chvíli není potřeba mít z Sheikhu obavy. Oblast Makadi Bay je čistě turisticky zaměřená oblast a pokud vysloveně chcete můj názor na to, kde je bezpečněji, je to právě Makadi. Ale jak říkám, i Sheikh je v současné době v pořádku a rozhodně není ani problém jet individuálně do Naama Bay.

   Podmořský svět je lepší u Sharm resortu, na druhou stranu tady je potřeba počítat s tím, že tu nebudete mít klasickou pláž, leží se tu spíš na takových upravených skaliskách plných písku a vstup do moře je nejlepší přes krátká mola. U Sunwing Makadi je pláž normální a s normální vstupem do moře (hrubý písek a kameny).

   Takže pokud to shrnu, tak pokud chcete co nejlepší šnorchlování, zůstaňte u stávajícího zájezdu, pokud chcete normální pláž a lepší vyžití pro děti v podobně řady tobogánů, tak volte Sunwing, který je dle mého názoru i o malinko kvalitnější, než Sharm resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  2.7.2019 máme odlet do Hurghady do hotelu Caribbean World Soma Bay, je zde aktuálně bezpečno prosím? Děkuji Vám za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   nemám nformace, že by zde mělo být cokoliv týkající se bezpečnostního hlediska v nepořádku. Naopak. Navíc je to velký resort, prakticky samostatně stojící, takže ani nehrozí žádné nebezpečí na plážích od místních.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, 30. augusta cestujeme do Hurghady do rezortu The Three Corners Sunny Beach. Je táto oblasť bezpečná? Ešte by som rada informovala o skupinových výletoch do mesta Luxor a pyramídy v Gíze, aká situácia panuje tu? Sú skupinové výlety v období kedy sa chystáme na dovolenku bezpečné? Ďakujem pekne za odpoveď. 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Janka,

   oblast bezpečná aktuálně je. Samozřejmě se do konce léta může ledacos změnit, ale v tuto chvíli to tu je bez problému. Upozorním vás tady jenom na moře, kde je velká mělčina, na koupání často nevhodná, jindy při přílivu tu je vody cca po pás. K tomu, abyste si zde pořádně zaplavali, je potřeba využít molo.

   Co se týče výletů do Gízy a Luxoru – skupinové výlety jsou bezpečné, individuálně to ale určitě nedoporučuji. Zároveň myslete na to, zda vám výlet za to stojí, oba jsou velmi časově náročné, trvají prakticky celý den (asi 22 hodin). V Luxoru si dejte pozor na obchodníky, kteří vám budou nabízet předražené věci. Nenechte se do ničeho natlačit. Mějte pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci a to přesně 8.-15.7 se chystáme do Sharm el Sheiku a to přesně do hotelu Sunrise Diamond Beach Resort. Chtěla bych se zeptat, zda je tato oblast bezpečná a jak hodnotíte tento hotel. Popřípadně jak je to s pláží a mořem u resortu. Děkuji Vám za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Karlo,

   Sheikh je aktuálně klidný a není snad nic, na co bych vás v tuto chvíli v této souvislosti musel upozornit. Hotel Sunrise Diamond Beach Resort jste vybrala dobře, za mě je to kvalitní resort, pokoje pěkné a dobře vybavené, nechybí samozřejmě klimatizace nebo lednička. Pláže tu jsou malé, bohužel takové stísněnější, ale tak to bývá i u řady jiných hotelů v Sharm el Sheikhu. Na rozdíl od jiných je zde ale klasická, byť malá pláž, ze které se dá do moře vlézt. Jen ale trochu, dál totiž začínají korály. Pokud si chcete zaplavat nebo zašnorchlovat, což tady určitě doporučuji, tak musíte jít přes molo (má asi 50 metrů).

 • Odpovědět

  Dobrý den, ještě bych se chtěl zeptat. Máte zkušenost s výlety na čtyřkolkách do pouště v okolí Marsa Alam, popřípadě jestli mi je můžete doporučit nebo ne.
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   nikdy jsem čtyřkolky v Egyptě osobně neabsolvoval, ale jedná se vždy o bezproblémové krátké výlety do pouště v okolí daného hotelu. Nezajíždí se nikam do žádných odlehlých a nebezpečných míst. Většinou se to lidem, kteří to absolvují, líbí, takže to doporučit jako zpestření dovolené mohu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  začátkem června letíme do Egypta Marsa Alam hotel Concorde Moreen Beach & Spa Resort. Hledali jsme klidnější hotel. Ptám se sice pozdě, ale myslíte, že je naše volba dobrá. A nevíte jak je to tam s přístupem do moře a větrem?Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Hano,

   za mě vám mohu výběr Concorde Moreen Beach & Spa Resortu jedině pochválit. Je to dobrý, menší (max. dvoupatrové budovy) a klidnější hotel s na Egypt pěknými pokoji a s kvalitními službami, včetně například wifi, které je v celém areálu zdarma. Přístup do moře je zde nejlepší z mola, lze i přímo z pláže a přebrodit se mělčinou do místní laguny, ale k tomu je dobré mít boty do vody. Vítr tu fouká dost často a často je také kvůli vlnám koupání u mola omezené nebo není vůbec možné. Tak to holt je nejen tady, ale i u mnohých jiných resortů v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci respektive 11.-18. července se chystáme na dovolenou do Marsa Alam, do hotelu Pickalbatros Albatros Sea World, uvažovali jsme nad nějakými výlety. Jsou tyto výlety bezpečné? Mám trošku strach z výletů do Gízy či Káhiry. Popřípadě, jestli by jste měl doporučení na nějaké bezpečné výlety v okolí tohoto hotelu.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   Pickalbatros Albatros Sea World je perfektní a nový hotel, lépe jste skutečně vybrat nemohli. Co se týče výletů do Gízy, popřípadě Luxoru (vnitrozemí Egypta u Nilu), tak když je budete absolvovat v rámci větší skupiny a při prohlídce Luxoru nebo pyramid jednak budete dávat pozor na veškeré své věci a za druhé budete imunní vůči nejrozrůzněnějším dotěrným obchodníkům, tak absolvování těchto výletů je bezpečné. Upozorňuji jen na to, že oba výlety jsou hodně časově náročné (prakticky jsou na celých 24 hodin).

   Jinak často je k dispozici nabídka lodních výletů (z Port Ghalib), výlety na čtyřkolkách do pouště, za šnorchlováním do zátoky Abu Dabbab, apod. Doporučuji počkat na nabídku výletů na místě a dle toho se rozhodovat.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať na aktuálnu situáciu v Hurgade, či je konkrétne hotel Grand Hotel Hurghada a jeho okolie bezpečné.

  Ďakujem za odpoveď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Paula,

   bezpečnost je aktuálně v okolí Grand hotelu, tedy resortu, který je jedním z mnoha zde na pobřeží v těsné blízkosti hurghadského letiště, dobrá. Pokud vím, tak stojí za to upozornit, že hned vedle Grand hotelu se aktuálně něco staví, pravděpodobně další resort – na místě je tedy řada dělníků, ale ty samozřejmě do areálu hotelu chodí nesmějí. Je to akorát nepříjemné, pokud náhodou dostane balkon, který bude orientovaný právě na tuto stavbu. Byla by to náhoda, ale stát se to může.

   Hotel má dobrou, písečnou pláž a resort jako takový řadím mezi průměrné, jestliže nejste nároční a jste schopni některé nedostatky přehlížet, tak budete spokojeni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaká je situace v oblasti El Gouna začátkem května, v případě ubytování ve villa domech. Také, zda-li je v blízkosti možnost nákupu základních evropských potravin a zda je možné vařit z místní vody, či je to zdraví ohrožující.
  Děkuji
  Klára

  • Odpovědět

   Dobrý dne Kláro,

   El Gouna je v tuhle chvíli bezpečná. Respektive nevím o ničem, na co bych vám doporučil dávat pozor. Je to moderní letovisko, kde krom turistů a personálu hotelů, restaurací a obchodů prakticky nikoho jiného nepotkáte.

   Ano, v samém sztředu El Gouny, kousek od The Three Corners Rihanna resortu jsou nákupní možnosti včetně jednoho supermarketu. Vaření z místní vody ano, ale ujistěte se, že všechnu vodu před samotným vařením převaříte – a až po převaření ji pak můžete dále použít na vaření potravin.

 • Odpovědět

  Krásný večer, prosím chci se zeptat na momentální stav bezpečnosti v Sharm El Sheikh, 6.19 letime do resortu Grand Rotana.
  Děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   dobře jste vybrala, Grand Rotana resort je kvalitní hotel poblíž letiště. Aktuálně je situace v letovisku Sharm el-Sheikh klidná, navíc tento resort je velký a má svojí vlastní dodatečnou bezpečnostní službu. Samozřejmě v červnu může situace vypadat jinak, ale to nepředpokládám.

 • Odpovědět

  Dobry deň,17.04.2019 letíme do Tabi,Mosaique Beach Resort,ako to tam vyzerá s bezpečnosťou?
  Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo,

   podle mých posledních informací zde z letiště vozí turisty stále v konvojích, nicméně hotelové komplexy včetně toho vaše jsou bezpečné. Tj. pokud plánujete trávit dovolenou pouze v hotelu a na jeho příslušné pláži, neměl by být žádný problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Uvažujem o kupe apartmanu v apartmanovom dome s vlastnou plažou na travenie naších zimných mesiacov v Hurghade. Recenzie realitky boli dobré zakladuju sa na pravde ?

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   nejsem si jistý, v jakém smyslu recenze myslíte a v jakém smyslu byly dobré. Toto zcela určitě hodně závisí na dané realitní kanceláři… Jednoznačně doporučuji konkrétní oblast navštívit osobně, prohlédnout si daný objekt, pláž i celé okolí. Podle mě jedině tak si uděláte reálnou představu, abyste si byli schopni popravdě říct, zda do to jít či nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v úterý letíme s kamarádkou do Hurghady,konkrétně do hotelu Hawaii Palm Aqua Park. Jaká je prosím v tuto chvíli bezpečnostní situace? Co se týká koupání v moři, nemusíme mít obavu? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Žaneto,

   hotel jen kousek od hurghadského letiště v oblasti, kde je na pobřeží i řada dalších jiných resortů. Aktuálně je tady bezpečnost v pořádku a je tu klid. Nenapadá mě nic speciálního, na co by vás bylo dobré před cestou upozornit.

   Co se týče koupání, tak vstup do moře je možný jak z pláže, tak z mola. Je potřeba počítat s tím, že pobřeží je tu dost uměle upraveno. I to je důvod, proč u pláže tu má člověk pocit, že spíš vstupuje do vody po bahnu než po písku. Pokud budete využívat vstup z pláže, tak tady žádné nebezpečí z moře rozhodně nehrozí. Lze chodit i z mola, tak je potřeba počítat ale s hloubkou.

 • Odpovědět

  Dobry den…citam otazky od zaciatku ale nenasla som nič na situaciu v letovisku Makady Bay , hotel Sunwing Waterwold Makady 5* Syn tam leti o tyzden a nikdy sme este v Egypte neboli…tak mam aj trosku obavu. Dakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Elena,

   oblast okolo Makadi Bay je region čistě zaměřený na turistický ruch. Jsou tu v podstatě jen hotelové resorty. Dlouhodobě to tu je z bezpečnostního hlediska v pořádku. A mohu potvrdit, že to samé platí i aktuálně. Obavy v tomto případě nemějte.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat na aktuální situaci v Marsa Alam. Letíme 23.4. 19

  • Odpovědět

   Dobrý den Barboro,

   v tuhle chvíli je v Marsa Alam situace klidná a většinu místních resortů osobně považuji za bezpečnou. Ono typicky se jedná o hotel v jehož okolí prakticky nic není, to samo o sobě snižuje nějakou pravděpodobnost potencionálního nebezpečí.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši a děkuji za předchozí odpověď. Mám ještě jeden dotaz, jak je to s elektronickou cigaretou…může do Egypta? nikde to nemohu najít. Předem děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   nevyznám se v elektronických cigaretách. Měla byste myslet na to vést cigaretu rozmontovanou, baterie mít pokud možno v příručním zavazadle, vše ostatní v zavazadle odbaveném. Takto by to neměl být žádný problém. Osobně vyzkoušeno nemám, ale jsou to zkušenosti jiných.

 • Odpovědět

  Dobry den dcera jede 3.4. 2019 do Marsa Alam .Je tam bezpecno? A co cesta z letiste do rsortu tez jr bezpecna?
  Dekuji Jitka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   obecně já považuji oblast Marsa Alam za tu nejbezpečnější ze všech dovolenkových oblastí v Egyptě. Takže ano, bezpečnost tu aktuálně je na dobré úrovni a není třeba mít obavy, a to ani z cesty z letiště na hotel, kdy typicky jedete ve větší skupině autobusem nebo mikrobusem.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chci jet s dcerami v červenci do Hurgady hotel Desert Rose resort. Je tam bezpečno?
  Dekuji Magda

  • Odpovědět

   Dobrý den Magdo,

   Desert Rose není přímo v Hurghadě, resp. je v části, která se obecně nazývá Hurghada – jih, je to mimo město a v okolí resortu jsou jen další hotely. Aktuálně je to oblast bezpečná. Navíc konkrétně u tohoto hotelu je vybudována umělá mořská laguna, ve které nehrozí žádné nebezpečí od nějakých ryb či žraloků. Je oddělena od volného moře sítí. Na volné moře se dá rovněž jít, buď z mola nebo po korálech v botách do vody. Pokoje jsou v tomto areálu pěkné. Za mě hotel mohu doporučit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, objednala jsem si hotel Sofitel v Tabě. Sofitel Je francouzský hotelový řetězec, což pro mne bylo zárukou bezpečnosti v této jinak trochu riskantní lokalitě. V průběhu února však došlo v přejmenování hotelu ,zřejmě, z důvodu změny majitele. Cestovní kancelář Invia tvrdí, že vše zůstává stejné .Kdo vlastní hotel nyní prý není známé. Mám obavy o zajištění služeb i bezpečnost. Nové recenze k tomuto hotelu ještě nejsou žádné. První turisté dorazí až začátkem května. Nevíte prosím o této nové situaci něco více?