Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Informace držím aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 30. května 2022.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučuji, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každý měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tato stránka neposkytuje žádné informace o nástrahách moře, zejména pak o žralocích. Ti byli v souvislosti s bezpečností při dovolené v Egyptě v minulých letech často skloňováni, především po smrtelném zranění, kterému podlehl český turista. Podrobně si o nebezpečí útoku žraloků v Egyptě přečtěte zde. Poslední podobný útok byl zaznamenán 27. října 2020 v letovisku Sharm el-Sheikh.

Zároveň upozorňuji, že k cestám do Egypta je až na výjimky potřeba vízum. S dostatečným předstihem si zjistěte, zda vízum do Egypta potřebovat budete či nikoliv.

Bezpečnost v době pandemie Covid-19

Zdravotní rizika spojená s nákazou koronaviru aktuálně v Egyptě existují stejně tak jako kdekoliv jinde na světě. Egyptskou stranou byla přijata nejrůznější opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci Covid-19. Veškeré informace na toto téma naleznete v textu o koronaviru v Egyptě, prostřednictvím kterého mapuji nejnovější nařízení a podmínky pro vstup do Egypta i aktuální požadavky pro návrat z Egypta zpět do ČR.

Opatření, jež zvyšují zdravotní bezpečnost, jsou přijata i v samotných resortech. Prostory v hotelech jsou často dezinfikovány, personál nosí roušky, jídlo je servírováno přímo na talíř, nikoliv prostřednictvím švédských stolů, hotely fungují na 50% své kapacity, jsou zavřené některé restaurace a zrušeny jsou mnohé animační programy.

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

 • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
 • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
 • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz níže)
Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel, Gíza, apod.).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo samostatné, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádím kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova. To dokazuje i skutečnost toho, že zde letecký provoz není pouštěn do letových hladin nižších než FL280 (cca 8 500 metrů) – kvůli obavám z dostřelu zbraní ze země.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

 

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlašují zákazy vycházení. Ty většinou omezují pohyb venku mezi 19. a 6. hodinou. Nejčastěji platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahují cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí. V samotném městě Al-Aríš bývají zákazy kratší, typicky trvají od 1. do 5. hodiny ranní.

 

2. Vnitrozemský Egypt

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto cestu do tohoto regionu plánuje, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny, buď samostatné nebo napojené na Al-Káidu nebo Daesh-Sinai. Je zde proto riziko únosů! Únosci nerozlišují, zda jste vládní úředník, humanitární pracovník nebo turista.

 

3. Bir Tawil a Hala’ib Triangle

Mezi potencionálně nebezpečné regiony patří i oblast Bir Tawil a oblast Hala’ib Triangle. Oba regiony leží na egyptsko-súdánské hranici.

Bir Tawil je menší neobydlený vnitrozemský region, který si oficiálně žádná ze zemí nenárokuje. Východně od něj se nachází tzv. Hala’ib Triangle, větší oblast při pobřeží Rudého moře zaujímající rozlohu 20 580 km čtverečních. Na rozdíl od Bir Tawil je Hala’ib Triangle je předmětem dlouhodobých teritoriálních sporů mezi oběma zeměmi. V současné době je spravován Egyptem.

 

4. Velké Káhira

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety. Ovšem ani to 100% bezpečnost neznamená.

4.8.2019 – bomba nastražená v automobilu vybuchla v centru Káhiry ve čtvrti Al Manial a usmrtila nejméně 20 osob.

19.5.2019 – pomocí domácky vyrobené výbušniny došlo u Gízských pyramid, v podobném místě jako v prosinci 2018, k bombovému útoku na turistický autobus, při kterém bylo zraněno 17 lidí. (viz „Roadside bomb injures tourists on bus near Giza pyramids„)

28.12.2018 – na předměstí Káhiry nedaleko pyramid na Marioutiya street byl spáchán bombový útok prokazatelně zamířený proti turistům. Cílem se stal turistický autobus, výbušnina byla schována na silnici za rohem domu a explodovala v době, kdy místem autobus projížděl. Zemřeli 4 lidé, z toho 3 turisté z Vietnamu.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Řada hotelových resortů v Egyptě, nejen v Marsa Alam a v Hurghadě, má své vlastní security služby, které areály hlídají. Větší nebo samostatně stojící hotely mají hlídané vjezdové brány, přes které by se do resortu neměl dostat nikdo, kdo tam nepatří.

Nebezpečí v Egyptě nemusí nutně být pouze ze strany lidí. V některých oblastech (hlavně v Marsa Alam) pobíhají toulající se psi. Od nich hrozí pokousání. Pokud se toto týká okolí vašeho hotelu, měli byste na to být upozorněni delegátem a pokud ne jím, jistě vás upozorní hotelový personál, až vás uvidí, že chcete areál resortu opustit.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Bezpečnost v Káhiře

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad. Následky výbušniny byly pro let fatální.

Bezpečnost v Tabě

Taba je letovisko na Sinaji, leží u zálivu Aqaba a je velmi blízko egyptsko-izraelské hranice a izraelského Eilatu. Řadu let sem z důvodu bezpečnosti cestovní kanceláře vůbec zájezdy nenabízely. Od listopadu 2018 sem začaly opětovně létat přímé spoje z Polska (z Varšavy a z Katowic), české cestovní kanceláře, potažmo přímá letecká spojení z ČR následovala na jaře 2019. S příchodem koronaviru v roce 2020 byly však spoje opětovně zrušeny, což trvá dodnes.

Na letišti v Tabě každé letadlo po znovuobnovení spojů vřele vítali. A byť se z letiště k hotelům jezdilo v konvojích, kvůli bezpečnosti, region byl a v tuto v tuto chvíli stále je stabilní. V poslední době zde k žádným útokům na západní cíle nedošlo.

Poslední informace od těch, kteří Tabu v uplynulých měsících navštívili, je, že region působí bezpečně. Platí ale prozatím doporučení po setmění pro jistotu nevycházet z hotelu (např. Strand Taba Heights Beach Golf Resort). Ještě dodám, že tamní legislativa nařizuje, aby v každém autobuse, který veze turisty, byl přítomný alespoň jeden policista. To se tedy týká jak dopravy z letiště, tak výletů po okolí.

Bezpečnostní doporučení

V Egyptě se doporučuji řídit následujícími základními bezpečnostními zásadami:

1. Nezůstávejte v mikrobusech jako poslední

To platí zejména pro lidi cestující na vlastní pěst, kteří k dopravě využívají různé autobusové a mikrobusové spoje. Když zůstane v dopravním prostředku jako poslední, vystavujete se zvýšenému riziku toho, že budete okradeni.

 

2. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Tak jako to platí pro bezpečnost v Turecku, platí to i pro Egypt i pro kterékoliv jiné místo na světě. Pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

 • 25. ledna
 • 30. června
 • 1. července
 • 14. srpna
 • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

 

3. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

 

4. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

 

5. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučuji přednostně využívat skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

 

6. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

 

7. Nevěřte nikomu, kdo tvrdí, že vás zná

Typicky to začíná větou „Hello my friend, I know you from the hotel, …“. Často podle hotelového náramku poznají, z kterého resortu jste, o to pak vypadají věrohodněji. Nikomu takovému nevěřte! Nikdy vás neviděl. Právě vám lže. A pravděpodobně vás krátce provedete po okolí, ale vzápětí skončíte v některém z jeho spřátelených krámků.

Egypt beduín

8. Pořiďte si egyptskou SIM kartu

Při cestách po cizí zemi se hodí mít při ruce mobilní internet. Použijete-li českou SIM kartu, nedoplatíte se. Je proto dobré zvážit koupi egyptské SIM karty – ať už pouze s předplacenými daty nebo s kombinací dat a volných minut na volání.

 

9. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

 

10. Mějte u sebe tato telefonní čísla

 • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
 • policie: 122
 • záchranná služba: 123
 • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám. Příkladem z poslední doby je třeba již výše zmiňovaná exploze auta s výbušninou v centru Káhiry z 4.8.2019, při které zahynulo 20 lidí nebo střelba z 2.11.2018 v provincii Minya (pod Káhirou u Nilu) na autobus, v němž byli křesťanští Koptové. Při útoku, ke kterému se přihlásila právě skupina Daesh-Sinai, zemřelo 7 lidí.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou ojedinělé. Bohužel se čas od času stávají, posledním byl bombový útok na autobus v Káhiře v květnu 2019. Následkem každého takového činu však bývá bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   604
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v sprnu se chystáme do hotelu Caribbean World Soma Bay. Můžu se zeptat na bezpečnost v tomto hotelu. A na váš názor na hotel? Doporučujete výlet na pyramidy? A jak daleko se od hotelu nachazí?

  Děkuji Moc za odpověď

  Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko,

   super výběr hotelu. Je to celkem kvalitní areál. V některých ohledech starší, ale vidět to moc není. Tj. i vybavení pokojů je na dobré a na úrovni a potěší i to, že pokoje nejsou malé, ale pěkně prostorné. Dobrá písečná pláž, o kterou se denně starají. A personál hotelu takový, jak má být, nikomu nic nevnucuje, neupřednostňuje jiné národnosti na úkor Čechů nebo naopak. Takže myslím, že se vám tu bude líbit. Dle mého názoru je areál obecně bezpečný, v okolí není nic, takže i pláž využít pouze hoteloví hosté a nikoliv veřejnost.

   K pyramidám do Gízy to je dost daleko, cca 530 km – počítejte, že to je výlet na minimálně 22 hodin. Takže dost náročný. Proto já to většinou lidem nedoporučuji, ale každý na to pohlíží trochu jinak.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Vam prajem, chcela by som vás poprosiť o názor na hotel Jaz Makadi Oasis Resort, prostredie a bezpečnosť v okolí. Hľadala som dlho ale názor na tento hotel som nenašla. Budem vám veľmi vďačná, ďakujem Jana

  • Odpovědět

   Dobrý večer Jana,

   to je dobrý hotel se službami na úrovni! Čisté prostředí a v rámci all inclusive velký výběr jídla. Dle mého názoru je oblast hotelů u celého Makadi zálivu bezpečná a tj. nějaké zvláštní nebezpečí zde rozhodně nehrozí, alespoň ne v tuto chvíli. Pláž je menší (hrubý písek a malé oblázky >> hodí se boty do vody) a je využívána i hosty sousedních hotelů. Z hotelu jezdí rovněž shuttle bus k nedalekému aquaparku, kam máte vstup zdarma, tj. je to perfektní pro rodiny s dětmi. Za mě mohu hotel doporučit, rozhodně patří do lepšího egyptského průměru.

 • Odpovědět

  Zdravim,
  chcel by som sa Vás opýtať na Váš názor na hotel Long Beach Resort a ako to tam je s bezpečnosťou lebo priateľka sa trocha bojí toho egypta. 🙂
  Ďakujem za prípadnú odpoveď

  • Odpovědět

   Dobrý večer Matúš,

   ohledně bezpečnosti se mrkněte na tuto moji předchozí odpověď, která se rovněž (částečně) týkala právě Long Beach Resortu. Hotel je pěkný, má čisté, celkem prostorné a solidně vybavené pokoje, takže myslím, že i z kvalitativního hlediska jste dobře zvolili.

 • Odpovědět

  Dobrý deň chcel by som sa opýtať na rezort Hawai aj Le Jardin Aqua park hurgada. Mám v pláne cestovať tam o 2dni s manželkou a dvoma deťmi (8,9)

  • Odpovědět

   Dobrý den Dalibore,

   poměrně velký resort v severní části Hurghady, kvalitativně je na solidní úrovni, zařadil bych ho mezi lepší průměr. Bývá tu velký výběr stravy a pro děti jsou perfektní tobogány. Jediné, co tu je blbé, je vlez do moře, je tu mělko navíc s kameny, je proto lepší využívat molo, pomocí kterého úvodní metry snadno překonáte.

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěl bych se zeptat jaká je aktuální bezpečnost v Hurghade hotel Alibaba palace je to bezpečné ? Letíme 20.6

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří,

   aktuálně je dle mých informací na místě vše v pořádku. Ano, resort i jeho pláž jsou bezpečné. Do areálu se těžko dostane někdo jiný krom ubytovaných turistů.

  • Odpovědět

   Děkuji moc za vaši odpověď ohledně Alibaba palace a chtěl bych se zeptat jestli je podle vás bezpečné se jet jeden den podívat do města ? Nebo by jste to spíš neriskoval

  • Odpovědět

   Ano, jeďte. Hurghada je hodně turistická, budete-li se zdržovat na hlavních třídách, tak to není žádný problém. Lepší ovšem přes den než za tmy večer či v noci.

  • Odpovědět

   No právě toho že je turistická tam jsem se bál že by chtěl někdo útočit právě na ty turisty, ale zase někde jsem četl že je tam právě kvůli bezpečnosti turistů hodně bezpečnostních složek, ještě jednou moc děkuji za váš čas

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v srpnu máme odlet do Hurghady, konkrétně Hotel Mercure…Rád bych se informoval ohledně tohoto hotelu, zejména o celkové bezpečnosti hotelu a okolní oblasti…pohyb mimo hotel, transfer z letiště, situace na pláži atd…moc děkuji..:)

  • Odpovědět

   Dobrý den Štěpáne,

   to je dobrý hotel! Jen kousek od hurghadského letiště (asi 10km, takže transfer je velice rychlý), přitom v jeho těsném okolí nic není. Resort jako takový je bezpečný a bezpečná je i pláž. Hotel je pěkný, čistý, udržovaný, má hezké pokoje, kde pro vás bude denně připravena balená voda. Pláž je také parádní, vstup do moře písečný, není tu žádné molo, přes které by bylo nutné chodit. Dokonce se zde dá na rozdíl od mnohých jiných hurghadských hotelů šnorchlovat a něco v moři vidět. Pod hladinou tu jsou tři menší bohaté korálové ostrůvky. Takže doporučuji nezapomenout doma šnorchlovací výbavu.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme 15.7 do Marsa alam Royal brayka beach resort tak mě jen zajímá jaká bezpečnost tam je diky

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   oba hotely u zálivu Brayka jsou z hlediska bezpečnosti v pořádku. Pokud chcete vyrazit (pěšky) mimo resort dál podél moře, lze to (procházíte kolem strážného, který si zapíše číslo vašeho pokoje), byť delegáti to prý zrovna tady nedoporučují. Další informace o Royal Brayka najdete v tomto příspěvku od Martina.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, máte prosím nějaké informace o hotelu Oceán Breeze? Oblast Sahl Hasheed. Dosud jsem nenašla žádné recenze. Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   ono správné jméno tohoto resortu je GRAVITY SAHL HASHEESH. Jedná se o zbrusu nový hotel, který byl vysloveně teprve před pár týdny otevřený. Takže byť ho osobně zatím neznám, co jsem slyšel, tak služby zde jsou na velmi dobré úrovni. Pokoje velice komfortní a čisté, hodně jídla, hodně bazénů. Nevýhodou tu podobně jako u vedlejšího hotelu Tropitel Sahl Hasheesh je moře – vstup do něj je totiž hrozně mělký. Ke koupání je proto potřeba využívat molo u vedlejšího hotelu – před koncem mola se nachází příjemná laguna a na konci mola je pak korál a možnost šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, potřebovala bych poradit.. Mám zaplacený pobyt v Sharmu od 07.-14.06. , hotel Sharm resort. Nicméně jsem se nechala trošku vystrašit Sinajským poloostrovem a bezpečností.. Moje cestovní kancelář mi udělala novou nabídku na Makadi Bay, konkrétně Sunwing Waterworld Makadi , mám 3 děti.. z toho jeden je vášnivým šnorchlistou, další 2 menší děti – 11let a 8 roků, jedou do Egypta prvně. Takže nyní váhám, jestli mám rezervaci ještě změnit.. ?? Co Vám přijde více bezpečné? Jak je to s podmořským světem – když se porovnají? Minule jsme byli v Marse, moc se nám to líbilo – šnorchlovali dokonce s delínama 2x.. Zůstaneme-li ale u již zaplaceného zájezdu – je bezpečné jet do Naama bay? Případně na 4 kolkách? Moc děkuji za Váš názor. Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   jižní Sinaj, tedy oblast Sharm el-Sheikhu, je bezpečná, navíc tu je řada kontrol na silnicích, takže za mě určitě alespoň v tuto chvíli není potřeba mít z Sheikhu obavy. Oblast Makadi Bay je čistě turisticky zaměřená oblast a pokud vysloveně chcete můj názor na to, kde je bezpečněji, je to právě Makadi. Ale jak říkám, i Sheikh je v současné době v pořádku a rozhodně není ani problém jet individuálně do Naama Bay.

   Podmořský svět je lepší u Sharm resortu, na druhou stranu tady je potřeba počítat s tím, že tu nebudete mít klasickou pláž, leží se tu spíš na takových upravených skaliskách plných písku a vstup do moře je nejlepší přes krátká mola. U Sunwing Makadi je pláž normální a s normální vstupem do moře (hrubý písek a kameny).

   Takže pokud to shrnu, tak pokud chcete co nejlepší šnorchlování, zůstaňte u stávajícího zájezdu, pokud chcete normální pláž a lepší vyžití pro děti v podobně řady tobogánů, tak volte Sunwing, který je dle mého názoru i o malinko kvalitnější, než Sharm resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  2.7.2019 máme odlet do Hurghady do hotelu Caribbean World Soma Bay, je zde aktuálně bezpečno prosím? Děkuji Vám za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   nemám nformace, že by zde mělo být cokoliv týkající se bezpečnostního hlediska v nepořádku. Naopak. Navíc je to velký resort, prakticky samostatně stojící, takže ani nehrozí žádné nebezpečí na plážích od místních.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, 30. augusta cestujeme do Hurghady do rezortu The Three Corners Sunny Beach. Je táto oblasť bezpečná? Ešte by som rada informovala o skupinových výletoch do mesta Luxor a pyramídy v Gíze, aká situácia panuje tu? Sú skupinové výlety v období kedy sa chystáme na dovolenku bezpečné? Ďakujem pekne za odpoveď. 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Janka,

   oblast bezpečná aktuálně je. Samozřejmě se do konce léta může ledacos změnit, ale v tuto chvíli to tu je bez problému. Upozorním vás tady jenom na moře, kde je velká mělčina, na koupání často nevhodná, jindy při přílivu tu je vody cca po pás. K tomu, abyste si zde pořádně zaplavali, je potřeba využít molo.

   Co se týče výletů do Gízy a Luxoru – skupinové výlety jsou bezpečné, individuálně to ale určitě nedoporučuji. Zároveň myslete na to, zda vám výlet za to stojí, oba jsou velmi časově náročné, trvají prakticky celý den (asi 22 hodin). V Luxoru si dejte pozor na obchodníky, kteří vám budou nabízet předražené věci. Nenechte se do ničeho natlačit. Mějte pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci a to přesně 8.-15.7 se chystáme do Sharm el Sheiku a to přesně do hotelu Sunrise Diamond Beach Resort. Chtěla bych se zeptat, zda je tato oblast bezpečná a jak hodnotíte tento hotel. Popřípadně jak je to s pláží a mořem u resortu. Děkuji Vám za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Karlo,

   Sheikh je aktuálně klidný a není snad nic, na co bych vás v tuto chvíli v této souvislosti musel upozornit. Hotel Sunrise Diamond Beach Resort jste vybrala dobře, za mě je to kvalitní resort, pokoje pěkné a dobře vybavené, nechybí samozřejmě klimatizace nebo lednička. Pláže tu jsou malé, bohužel takové stísněnější, ale tak to bývá i u řady jiných hotelů v Sharm el Sheikhu. Na rozdíl od jiných je zde ale klasická, byť malá pláž, ze které se dá do moře vlézt. Jen ale trochu, dál totiž začínají korály. Pokud si chcete zaplavat nebo zašnorchlovat, což tady určitě doporučuji, tak musíte jít přes molo (má asi 50 metrů).

 • Odpovědět

  Dobrý den, ještě bych se chtěl zeptat. Máte zkušenost s výlety na čtyřkolkách do pouště v okolí Marsa Alam, popřípadě jestli mi je můžete doporučit nebo ne.
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   nikdy jsem čtyřkolky v Egyptě osobně neabsolvoval, ale jedná se vždy o bezproblémové krátké výlety do pouště v okolí daného hotelu. Nezajíždí se nikam do žádných odlehlých a nebezpečných míst. Většinou se to lidem, kteří to absolvují, líbí, takže to doporučit jako zpestření dovolené mohu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  začátkem června letíme do Egypta Marsa Alam hotel Concorde Moreen Beach & Spa Resort. Hledali jsme klidnější hotel. Ptám se sice pozdě, ale myslíte, že je naše volba dobrá. A nevíte jak je to tam s přístupem do moře a větrem?Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Hano,

   za mě vám mohu výběr Concorde Moreen Beach & Spa Resortu jedině pochválit. Je to dobrý, menší (max. dvoupatrové budovy) a klidnější hotel s na Egypt pěknými pokoji a s kvalitními službami, včetně například wifi, které je v celém areálu zdarma. Přístup do moře je zde nejlepší z mola, lze i přímo z pláže a přebrodit se mělčinou do místní laguny, ale k tomu je dobré mít boty do vody. Vítr tu fouká dost často a často je také kvůli vlnám koupání u mola omezené nebo není vůbec možné. Tak to holt je nejen tady, ale i u mnohých jiných resortů v Marsa Alam.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci respektive 11.-18. července se chystáme na dovolenou do Marsa Alam, do hotelu Pickalbatros Albatros Sea World, uvažovali jsme nad nějakými výlety. Jsou tyto výlety bezpečné? Mám trošku strach z výletů do Gízy či Káhiry. Popřípadě, jestli by jste měl doporučení na nějaké bezpečné výlety v okolí tohoto hotelu.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   Pickalbatros Albatros Sea World je perfektní a nový hotel, lépe jste skutečně vybrat nemohli. Co se týče výletů do Gízy, popřípadě Luxoru (vnitrozemí Egypta u Nilu), tak když je budete absolvovat v rámci větší skupiny a při prohlídce Luxoru nebo pyramid jednak budete dávat pozor na veškeré své věci a za druhé budete imunní vůči nejrozrůzněnějším dotěrným obchodníkům, tak absolvování těchto výletů je bezpečné. Upozorňuji jen na to, že oba výlety jsou hodně časově náročné (prakticky jsou na celých 24 hodin).

   Jinak často je k dispozici nabídka lodních výletů (z Port Ghalib), výlety na čtyřkolkách do pouště, za šnorchlováním do zátoky Abu Dabbab, apod. Doporučuji počkat na nabídku výletů na místě a dle toho se rozhodovat.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať na aktuálnu situáciu v Hurgade, či je konkrétne hotel Grand Hotel Hurghada a jeho okolie bezpečné.

  Ďakujem za odpoveď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Paula,

   bezpečnost je aktuálně v okolí Grand hotelu, tedy resortu, který je jedním z mnoha zde na pobřeží v těsné blízkosti hurghadského letiště, dobrá. Pokud vím, tak stojí za to upozornit, že hned vedle Grand hotelu se aktuálně něco staví, pravděpodobně další resort – na místě je tedy řada dělníků, ale ty samozřejmě do areálu hotelu chodí nesmějí. Je to akorát nepříjemné, pokud náhodou dostane balkon, který bude orientovaný právě na tuto stavbu. Byla by to náhoda, ale stát se to může.

   Hotel má dobrou, písečnou pláž a resort jako takový řadím mezi průměrné, jestliže nejste nároční a jste schopni některé nedostatky přehlížet, tak budete spokojeni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, jaká je situace v oblasti El Gouna začátkem května, v případě ubytování ve villa domech. Také, zda-li je v blízkosti možnost nákupu základních evropských potravin a zda je možné vařit z místní vody, či je to zdraví ohrožující.
  Děkuji
  Klára

  • Odpovědět

   Dobrý dne Kláro,

   El Gouna je v tuhle chvíli bezpečná. Respektive nevím o ničem, na co bych vám doporučil dávat pozor. Je to moderní letovisko, kde krom turistů a personálu hotelů, restaurací a obchodů prakticky nikoho jiného nepotkáte.

   Ano, v samém sztředu El Gouny, kousek od The Three Corners Rihanna resortu jsou nákupní možnosti včetně jednoho supermarketu. Vaření z místní vody ano, ale ujistěte se, že všechnu vodu před samotným vařením převaříte – a až po převaření ji pak můžete dále použít na vaření potravin.

 • Odpovědět

  Krásný večer, prosím chci se zeptat na momentální stav bezpečnosti v Sharm El Sheikh, 6.19 letime do resortu Grand Rotana.
  Děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   dobře jste vybrala, Grand Rotana resort je kvalitní hotel poblíž letiště. Aktuálně je situace v letovisku Sharm el-Sheikh klidná, navíc tento resort je velký a má svojí vlastní dodatečnou bezpečnostní službu. Samozřejmě v červnu může situace vypadat jinak, ale to nepředpokládám.

 • Odpovědět

  Dobry deň,17.04.2019 letíme do Tabi,Mosaique Beach Resort,ako to tam vyzerá s bezpečnosťou?
  Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo,

   podle mých posledních informací zde z letiště vozí turisty stále v konvojích, nicméně hotelové komplexy včetně toho vaše jsou bezpečné. Tj. pokud plánujete trávit dovolenou pouze v hotelu a na jeho příslušné pláži, neměl by být žádný problém.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Uvažujem o kupe apartmanu v apartmanovom dome s vlastnou plažou na travenie naších zimných mesiacov v Hurghade. Recenzie realitky boli dobré zakladuju sa na pravde ?

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   nejsem si jistý, v jakém smyslu recenze myslíte a v jakém smyslu byly dobré. Toto zcela určitě hodně závisí na dané realitní kanceláři… Jednoznačně doporučuji konkrétní oblast navštívit osobně, prohlédnout si daný objekt, pláž i celé okolí. Podle mě jedině tak si uděláte reálnou představu, abyste si byli schopni popravdě říct, zda do to jít či nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v úterý letíme s kamarádkou do Hurghady,konkrétně do hotelu Hawaii Palm Aqua Park. Jaká je prosím v tuto chvíli bezpečnostní situace? Co se týká koupání v moři, nemusíme mít obavu? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Žaneto,

   hotel jen kousek od hurghadského letiště v oblasti, kde je na pobřeží i řada dalších jiných resortů. Aktuálně je tady bezpečnost v pořádku a je tu klid. Nenapadá mě nic speciálního, na co by vás bylo dobré před cestou upozornit.

   Co se týče koupání, tak vstup do moře je možný jak z pláže, tak z mola. Je potřeba počítat s tím, že pobřeží je tu dost uměle upraveno. I to je důvod, proč u pláže tu má člověk pocit, že spíš vstupuje do vody po bahnu než po písku. Pokud budete využívat vstup z pláže, tak tady žádné nebezpečí z moře rozhodně nehrozí. Lze chodit i z mola, tak je potřeba počítat ale s hloubkou.

 • Odpovědět

  Dobry den…citam otazky od zaciatku ale nenasla som nič na situaciu v letovisku Makady Bay , hotel Sunwing Waterwold Makady 5* Syn tam leti o tyzden a nikdy sme este v Egypte neboli…tak mam aj trosku obavu. Dakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Elena,

   oblast okolo Makadi Bay je region čistě zaměřený na turistický ruch. Jsou tu v podstatě jen hotelové resorty. Dlouhodobě to tu je z bezpečnostního hlediska v pořádku. A mohu potvrdit, že to samé platí i aktuálně. Obavy v tomto případě nemějte.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat na aktuální situaci v Marsa Alam. Letíme 23.4. 19

  • Odpovědět

   Dobrý den Barboro,

   v tuhle chvíli je v Marsa Alam situace klidná a většinu místních resortů osobně považuji za bezpečnou. Ono typicky se jedná o hotel v jehož okolí prakticky nic není, to samo o sobě snižuje nějakou pravděpodobnost potencionálního nebezpečí.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši a děkuji za předchozí odpověď. Mám ještě jeden dotaz, jak je to s elektronickou cigaretou…může do Egypta? nikde to nemohu najít. Předem děkuji za odpověď 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   nevyznám se v elektronických cigaretách. Měla byste myslet na to vést cigaretu rozmontovanou, baterie mít pokud možno v příručním zavazadle, vše ostatní v zavazadle odbaveném. Takto by to neměl být žádný problém. Osobně vyzkoušeno nemám, ale jsou to zkušenosti jiných.

 • Odpovědět

  Dobry den dcera jede 3.4. 2019 do Marsa Alam .Je tam bezpecno? A co cesta z letiste do rsortu tez jr bezpecna?
  Dekuji Jitka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   obecně já považuji oblast Marsa Alam za tu nejbezpečnější ze všech dovolenkových oblastí v Egyptě. Takže ano, bezpečnost tu aktuálně je na dobré úrovni a není třeba mít obavy, a to ani z cesty z letiště na hotel, kdy typicky jedete ve větší skupině autobusem nebo mikrobusem.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chci jet s dcerami v červenci do Hurgady hotel Desert Rose resort. Je tam bezpečno?
  Dekuji Magda

  • Odpovědět

   Dobrý den Magdo,

   Desert Rose není přímo v Hurghadě, resp. je v části, která se obecně nazývá Hurghada – jih, je to mimo město a v okolí resortu jsou jen další hotely. Aktuálně je to oblast bezpečná. Navíc konkrétně u tohoto hotelu je vybudována umělá mořská laguna, ve které nehrozí žádné nebezpečí od nějakých ryb či žraloků. Je oddělena od volného moře sítí. Na volné moře se dá rovněž jít, buď z mola nebo po korálech v botách do vody. Pokoje jsou v tomto areálu pěkné. Za mě hotel mohu doporučit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, objednala jsem si hotel Sofitel v Tabě. Sofitel Je francouzský hotelový řetězec, což pro mne bylo zárukou bezpečnosti v této jinak trochu riskantní lokalitě. V průběhu února však došlo v přejmenování hotelu ,zřejmě, z důvodu změny majitele. Cestovní kancelář Invia tvrdí, že vše zůstává stejné .Kdo vlastní hotel nyní prý není známé. Mám obavy o zajištění služeb i bezpečnost. Nové recenze k tomuto hotelu ještě nejsou žádné. První turisté dorazí až začátkem května. Nevíte prosím o této nové situaci něco více?

  • Odpovědět

   Dobrý den Miloslavo,

   nějaké nejaktuálnější informace přímo z místa nemám, nicméně vždy se jednalo o velký resort s dobrými službami. Nemyslím si, že by údajná změna majitele, resp. přejmenování hotelu na Mosaique Beach Resort Taba Heights, mělo nějaký zásadní vliv na služby či sníženou bezpečnost v resortu. Ostatně, co jsem byl nyní schopen dohledat, na základě nejnovějších recenzí (březen 2019) je vše na místě v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v dubnu letíme do hotelu Sea Gull v Hurghadě. Jaká je prosím v tomto místě bezpečnostní situace? Jsou nějaká rizika mimo hotel?
  Děkuji Radka

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko,

   podívejte se prosím na tuto moji odpověď z letošního ledna. Od té doby se nic zásadního nezměnilo, bezpečnost je v tomto místě na dobré úrovni, doporučuji se akorát vyvarovat nějakých pozdně večerních procházek, zejména mimo hlavní třídy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chystáme se v srpnu do Egypta konkrétně do Marsa Alam,prosím Váš názor na hotely Future Dream Lagoon a hotel Pensee Royal Garden a bezpečnost?děkuji ještě prosim,jak daleko je to od letiště

  • Odpovědět

   Dobrý den Vendulo,

   můj názor na Pensee Royal Azur najdete o pár dotazů výše, konkrétně zde. Doporučuji raději volit Utopiu, která je hned vedle. Co se týče hotelu Future Dream Lagoon, tak ten je v pořádku, rozlehlý resort, ubytování příjmené a zcela dostačující. Plavání a šnorchlování je možné ve velké laguně, která je kousek od pláže vlevo od hotelové pláže. Future Dream Lagoon je od letiště v Marsa Alam 90 km daleko, to samo o sobě je přijatelné, ale myslete na to, že cestou budete zastavovat i v jiných hotelech. Je tak nutné počítat minimálně s dvou hodinovým transferem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chtěli by jsme jet ke konci měsíce do Marsa Alam Hotel Three Corners Happy Life Resort.Je to dobrá volba a nebo nám doporučíte jiný? Ještě bych se chtěl zeptat jestli se dá bezpečně procházet mimo resort.Děkuji Jarda

  • Odpovědět

   Dobrý den Jardo,

   Three Corners Happy Life Resort je příjemný hotel, byť já ho řadím spíš do takového egyptského průměru, má dobré služby. Jediná zásadní věc je zde vstup do moře, který buď možný po korálech a kamenech ze břehu (plavat se ale nedá, je mělko) nebo z mola, kde lze plavat a šnorchlovat kolem korálového útesu. Nutno podotknout, že molo tu z důvodu vln mají občas uzavřené.

   Není problém se zde procházet po okolí, bezpečnost je dobrá. Ale on ten hotel leží v podstatě samostatně, v poušti, takže ono tu není kam jít. Doporučuji buĎ dojít nebo dojet k nedalekému zálivu Abu Dabbab.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom na přelomu dubna a května do Egypta, líbí se nám oblast Marsa Alam. Jak je to s bezpečností v této oblasti? Dokážete nám ( jsme pár 48 let ) doporučit některý z klidnějších hotelů bez animačních programů pro děti? Děkuji Pavel.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   Marsa Alam je dobrá volba, aktuální situace v Marsa Alam je klidná. Bezpečnost je v pořádku a u naprosté většiny hotelů na dobré nebo výborné úrovni. Pošlu vám pár tipů na hotely, které by se vám mohli líbit, na váš email. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chceme jet v červenci do Marsa Alam hotel El Malikia abu dabbab.Prosím o informaci hotelu je bezpečný?Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Michaelo,

   ano, El Malikia Abu Dabbab naprosto v pořádku – z hlediska bezpečnosti a z hlediska služeb také v pohodě. Je to velký a oblíbený resort. Jestli si potrpíte na kvalitní služby, je lepší Hilton Marsa Alam Nubian, který leží na druhé straně zálivu Abu Dabbab, ale i El Malikia je v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobry den,chceme letet na konci srpna do Hotel Grand Seas Resort Hostmark jak to tam vypada z bezpecnosti prosim.dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lindo,

   před pár dny se na tento hotel dotazovala Jana – mrkněte se na tuto moji odpověď, je stále relevantní.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme jet do Marsa Alam do hotelu Abu Dabbab Beach & Redort, dá se bezpečně projít po pláži mimo resort? Je zde v okolí něco kam by se dalo bezpečně dojít podívat? Nebo raději neopoušťet resort? Děkuji Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   viz. odpověď na Martinův komentář zde. Nepočítejte s tím, že by v okolí bylo neco zajímavého kromě samotného Abu Dabbab zálivu. Bezpečné to v Marsa Alam, a kór zde u Malikia Resortu Abu Dabbab je. Není problém se procházet po pobřeží.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  v srpnu 2019 poletím se synem do Egypta – hotel Pensée – Royal Garden oblast Marsa Alam El Quseir, prosím o pár informací ohledně bezpečnosti a Váš názor na hotel. Recenze jsou různé. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den Kamila

  • Odpovědět

   Dobrý den Kamilo,

   Pensee Royal Garden je průměrný hotel. Bezpečnost je zde v pořádku, z toho obavy nemějte. Ostatně široko daleko kromě vedlejšího hotelu Utopia Beach a blízké menší mešity nic není. Pouze moře a poušť. Pokud nejste nároční, bude se vám v hotelu líbit. Nutno říct, že pokoje v hotelu je takové strohé, ne že by byly malé, ale mají starší vybavení. Náročného člověka by určitě neuspokojily.

   Tohle ale kompenzuje moře, Utopia Beach a přilehlý záliv je perfektní, vzhledem k tomu, že tu je přírodní písečná pláž i korály, a je to tak jedno z top míst na potápění na rudomořském pobřeží! Místo z hlediska podmínek na potápění proto často lidem doporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, nejspíše v květnu se chystáme s mamkou a mojí dcerou ( 3,5 roku) na dovolenou. v Egyptě jsme nikdy nebyly. Určitě bych chtěla Marsa Alam, hlavně kvůli bezpečnosti. Ale při výběru hotelu si nevím rady…. mám zatím vypsané : Brayka Bay, El Malikia, Hitlon, Calimera… Jestli máte ještě nějaký osobní tip tak budu ráda 🙂 Hledáme hotel do kterého se dostaneme max do hodky od letiště, kvůli dceři hledám pískové podloží při vstupu do moře asi nejlépe zátoka, kvůli větru a vlnám. Asi nikde není taková hloubka při pískovém podloží, aby se dalo udělat nějaké tempo že? Mám se na mělčině v písku obávat z trnuch a fish stone? Z mola se doufám odvážím jít kouknout na korál a želvičky, rybky…ale v hlavě mi bude blikat je za tebou žralok..:D 😀 😀 Nevíte jestli v Marse je delfinárium ? A asi poslední dotaz k počasí…bude tam v květnu k přežití? 😀 Děkuju předem za odpovědi Míša

  • Odpovědět

   Dobrý večer Míšo,

   Marsa Alam je dobrá volba, jak kvůli bezpečnosti, tak kvůli moři.

   Můj osobní tip a resort, který doporučuji často, je Hilton Marsa Alam Nubian Resort, je kousek od Abu Dabbab – písečná pláž s normálním vstupem do vody, pozvolnější, ale plavat se za chvíli v pohodě dá (molo tu není), žádná nepříjemná mělčina a dál korály po obou stranách zálivu a perfektní šnorchlování. Konkrétně tady obavy z nějakých trnuch v písku u pláže nejsou na místě.

   Nebo mrkněte na resort Aurora Oriental Bay – kousek dál, asi 50 km od letiště, ale také pěkná písečná pláž.

   Calimera Akassia – tam je u pláže mělko, k plavaní musíte udělat pár kroků po mole. Je tu ale nebezpečí toho, že bude vítr a na molo lidi pouštět nebudou.

   V květnu může být vedro už velká, ale je to jak kdy, připravte se minimálně na 35°C, ale v některých květnových dnech bývá v Marsa alam klidně i víc. Kdysi jsem popsal počasí v Egyptě v květnu zde – článek je starší, potřeboval by aktualizaci, ale třeba se tam něco užitečného dozvíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme s družkou za 14 dní poprvé do Egypta do Hurghady PICKALBATROS CITADEL SAHL HASHEES a mám pár dotazů ohledně cesty: 1) jako kuřáci kolik můžeme si tam vzít 2 kartony cigaret? 2) Některé letec. společnosti omezují velikost příručního
  zavazadla, projde mi batoh 48*38*15 cm? (letíme pravděpodobně s Travel
  service). 3) Dává se hotelovému personálu spropitné a jak často? Předem
  děkuji za odpovědˇ.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Adolfe,

   perfektně zvolený hotel, bude se vám líbit 🙂

   1. v tomhle se úplně neorientuji, protože nejsem kuřák. Ale podle mě nějaké omezení není, doporučuji si to dát do odbavených zavazadel a nebude to žádný problém. Navíc při letu do Egypta si toto můžete koupit během cesty z palubního duty free. Je to let mimo EU, tj. cigarety budou v nabídce.

   2. ano, nejspíš to bude Travel Service, resp. dnes již Smartwings, společnost se na konci minulého roku přejmenovala. S vaším batohem problém nebude žádný, rozměry příručního zavazadla jsou 56x45x25 cm, mělo by mít max. 8 kg, ale v reálu to nikdo nepřevažuje.

   3. v tomto hotelu ne, personál to nevyžaduje, na jejich služby by to zde mít vliv nemělo, ale pokud s nimi budtee spokojeni, odměnit je můžete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat na bezpečnost hotelu TITANIC BEACH SPA & AQUAPARK Hurghada. Chtěla bych tam letět letos v červnu s dítětem, ale mám obavu.
  Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   místo je z hlediska bezpečnosti v pořádku, velký hotel, ve kterém sice bývá v některých termínech dost Rusů (to může někomu vadit), ale jinak je ok. Není nejnovější, já ho řadím k průměrným. Veliké bazény a asi 6 menších tobogánů. Upozorňuji však na hodně, skutečně hodně mělké moře. Mělčina je písečná, ale přes 300 metrů široká. Vhodná tedy akorát tak pro malé děti. Pokud si budete chtít v moři zaplavat, buď ji musíte překonat, nebo dojít na konec dlouhého mola, které vás za mělčinu dovede.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, mám dotaz na Hotel Grand Seas Resort Hostmark – Hurghada jestli je tam bezpečno. Letos jedeme poprvé a ráda bych aby to nebylo naposled :-)). Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Jano,

   nemusíte mít obavy. Ano, podle mých nejaktuálnějších informací tu je bezpečnost dobrá. Hotel Grand Seas Hostmark Resort je celkem velký, u hlavní silnice, v okolí jen samé další hotely. Takže není v blízkém okolí nic, co by potencionálně nebezpečné být mohlo. Hotel za mě patří do egyptského průměru, pláž pěkná písečná, vstup do moře hodně mělký, ale písečný. Je tu i molo, které lze využít pro překonání mělčiny. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, je cesta z letiště Marsa alam do hotelu Pickalbatros Albatros sea world – Marsa Alam bezpečná? Nehrozí riziko přepadení autobusu, či něco podobného. Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   je, nevím o žádném podobném incidentu z posledních několika let, který by se zde stal. Můžete být klidný. Z letiště (RMF – Marsa Alam) je to do tohoto zbrusu nového a dle mého názoru perfektního hotelu asi 60 km. Zabere to asi hodku jízdy autobusem.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši,
  mohu se zeptat kam je lepší momentálně jet z pohledu bezpečnostní situaci, i když dle dostupných informací je obecně v turistických místech bezpečnost stabilní? Rozhodujeme se mezi Hurghada Long Beach Resort (Hurghada) nebo Ghazala Gardens (Sharm El Sheikh). Budu velmi rád za Váš názor. Předem děkuji a přeji pěkný den

  • Odpovědět

   Dobrý den Roberte,

   přesně, jak píšete, tak aktuálně jsou všechny hlavní turistické regiony, tj. Hurghada, Marsa Alam a Sharm el-Sheikh v pořádku. Pokud bych měl zvolit já, dám přednost hotelu Hurghada Long Beach Resort. Proč? Není na Sinaji a není přímo v letovisku, ale jižně od Hurghady víceméně samostatně stojící poblíž dalších resortů. Tj. v klidnějším prostředí než Ghazala Gardens. Má svoji vlastní velmi prostornou pláž. Ghazala má tedy pláž taky, ale je to na ní vše víc na sobě a více lidí. Navíc si myslím , že Long Beach Resort je obecně o něco kvalitnější než Ghazala.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v říjnu planujemplanujeme dovolenou v Egyptě, přesněji Hurghada, hotel Sunrise Royal Makadi, chtěla bych se zeptat na bezpečnost, koukala jsem,že v době kdy tam budeme, tedy 6.října se koná nějaký svátek,tak by mě zajímalo jak je to tedy s bezpečím, budeme s sebou mít hlavně dvě malé děti (3 roky, druhé dítě 9měsíců). Děkuji Jitka Malá

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   co se týče 6. října, podívejte se na moji odpověď na tento dotaz od Jany, která se před časem ptala na to samé. A shodou okolností rovněž ve vztahu k zálivu Makadi. Toho 6. října se doporučuji vyhnout akorát cestě do Hurghady, popřípadě výletu do Káhiry nebo Luxoru, ale předpokládám, že tak dlouhé cesty s malými dětmi stejně chtít absolvovat nebudete.

   Hotel Sunrise Royal Makadi je velký, hlídaný a pokud si dobře vzpomínám, tak má i hlídaný vjezd. Takže se nemáte vůbec čeho bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chci se zeptat jak to vypadá s bezpečností v Tabě.Vybrali jsme si dovolenou v květnu do hoteu Strand Taba Heights Beach,který cestovky nabízí ikdyž na stánkách se píše že je oblast riziková.Tak jsem psala na konzulát a odpověděli mi toto:
  Doporučení MZV trvá. Vedle problematické a měnící se bezpečnostní situace je třeba v úvahu brát i třeba komplikace v případě potřeby lékařské péče. V Tabě je to špatné a mimo Tabu se v případě nouze včas nikam nedostanete. Pokud chcete dovolenou bez stresu, volil bych jinou destinaci.

  S pozdravem / With best regards,
  Jan Levitner, konzul.
  Tak teď nevím co mám dělat.Taba se prodává a na konzulát to nedoporučují.
  Děkuji za odpověď a radu.S pozdravem Kaprasová irena.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno,

   podle mých informací jsou hotely v Tabě, konkrétně třeba ten váš, z bezpečnostního hlediska v pořádku. Vím to od těch, kteří tam již dovolenou v rámci několika posledních měsíců absolvovali. Na druhou stranu plně souhlasím s omezenou lékařkou péčí, která zde na místě. To by v případě nějakých urgentních potíží mohl být problém. Nějaké zdravotní středisko tu je, ale nic o něm a ani o kvalitě služeb nevím, pravděpodobně by jste museli absolvovat cestu za hranice do izraelského Eilatu (30 km od hotelu).

   Takže za mě je zde bezpečnostní situace stabilní a budete-li trávit dovolenou na hotelu, tak v tom nevidím problém. Zdravotní péče tu problém ale je.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o vysvětlení, proč se doporučuje pohybovat pouze organizovaně a nikdy ne individuálně, včetně pláží, výletů po pobřeží. Můžeme být obtěžování ze strany žebráků, obchodníků nebo co?

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   tady je to spíš myšleno ve vztahu k individuálním cestám / výletům, hlavně do vnitrozemí – a to jednak při samotných cestách, kdy autobus je přeci jen obtížnější cíl než auto, které budou řídit turisté neznalí místní situace. Za druhé při pohybu v Káhiře, v Luxoru, Asuánu – lepší ve skupině s průvodcem než samostatně. Zase skupina je bezpečnější a obchodníci si nedovolí být tak agresivní.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, máme koupený pobyt v Tabě v hotelu Bayview. Jaká je zde úroveň zdravotních služeb? Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   neumím odpovědět, neznám situaci na místě. Obraťte se na cestovku nebo přímo na hotel. A mrkněte se na vyjádření českého konzula k aktuální situaci v Tabě o dva příspěvky níže.

 • Odpovědět

  Dobry den, chtela bych jet s detma toto leto poprve do Egypta. Prala bych si dobry hotel, plaz kde neco uvidime a zaroven vyziti pro deti a aby bylo bezpecno. Rozmyslim mezi hotely Aurora bay, Amway blue, Titanic palace aqua park. Nejlepe mi hodnoceny prijde Aurora. Co by jste doporucil? Dekuji k

  • Odpovědět

   Dobrý den Karolíno,

   z hlediska bezpečí, přírodní pláže s normálním přírodním vstupem do vody a s mořem, kde je pestrý podvodní život včetně korálů rozhodně doporučuji vybrat hotel Aurora Oriental Bay. Jestliže je navíc z těchto tří nejlépe hodnocený, pak asi máte výběr jasný 🙂 Jako takové hloupá nevýhodu u něj je, že se musí k pláži kousíček jít a musí se přejít silnice, což u drtivé většiny hotelů v Egyptě není potřeba. Nevím jak vám, ale mě by toto nevadilo.

 • Odpovědět

  Dobrý den, na přelomu července a srpna (28.7. – 8.8.2019 ) se chystáme na dovolenou do Egypta. Jedná se o hotel Pickalbatros Albatros sea world – Marsa Alam. Chtěla jsem se zeptat ,zda je tato oblast bezpečná a jestli je i bezpečné moře v této části. A zda je možné a bezpečné pohybovat se i mimo hotelový komplex.

  Předem děkuji za odpověď

  Renata

  • Odpovědět

   Dobrý večer Reneto,

   mohu vás uklidnit, jedná se o prakticky zcela bezpečnou oblast. Hotel jste vybrala perfektně. Jedná se o špičkový a nový resort. Podívejte se na tento můj komentář k bezpečnosti v Albatros Sea World v Marsa Alam.

   Pohyb mimo areál hotelu (samozřejmě včetně pláže) bezpečný je, ale ono v okolí nic není, jen jeden další hotel, další se teprve staví. To, že je okolí „prázdné“ ale moc nevadí, hotelový areál je velký a je v něm vše, co by člověk mohl potřebovat.

  • Odpovědět

   Mockrát děkuji za odpověď . Ještě bych se Vás zeptala na očkováni . Vím ,že žádná očkováni povinná nejsou. Ale zajímalo by mě ,zda některé očkováni doporučujete.
   Předem děkuji za odpověď .

  • Odpovědět

   Nemáte vůbec zač. Vzhledem k tomu, že v Egyptě budete na hotelovém resortu a cestovat individuálně po zemi předpokládám neplánujete, tak řešit nějaké speciální očkování nad rámec těch základních, co jsou u nás povinná, není potřeba. Těm, kteří chtějí po zemi nějak více cestovat, doporučuji břišní tyfus a očkování proti vzteklině. Ale jak říkám, ve vašem případě toto není vůbec nutné.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  chtěla bych se zeptat na bezpečnost , jedeme na začátku dubna do hotelu Shams Safaga.
  Děkuji Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   hotel na půl cesty mezi Safagou a Soma Bay, takový průměrný resort, v jehož nejbližším okolí je dalších asi 6 hotelů a poušť. Takže lokalita to je bezpečná. V dubnu již budete mít pěkné teplo, takže věřím, že si dovolenou užijete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,zakoupili jsme zájezd do Egypta-TABA květen 2019 a chceme vědět jestli je tam nyní dovolená bezpečná.Stále máte na stránkách,že pobyt na Tabě je velmi rizikový,tak máme obavy zda tam máme letět.Děkujeme za brzkou odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   region jsem osobně v poslední době nenavštívil, ale mám informace od lidí, kteří tam buď v uplynulých měsících dovolenou strávili nebo jím projížděli. Hotelové areály jsou bezpečné, takže pokud plánujete dovolenou trávit čistě na hotelu a na přilehlé pláži, tak to bude bez problému. Ostatně v Tabě se toho stejně moc jiného dělat nedá. Z letiště do hotelů vozí standardně turisty v konvojích, autobusy zatím zřídka kdy jezdí samostatně. To proto, aby byla i při transferu z letiště zajištěna dostatečná bezpečnost.

   Nikdo vám 100% záruku bezpečí nedá, ani zde v Tabě, ani jinde, ale dle mě je zde dovolená za aktuální situace možná a bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme s přítelem dovolenou. Dostali jsme nabídku na Sunrise Marin Resort Port Ghalib. Chtěli by jsme letět 11-18.8. Četla jsme že 14.8 je v Egyptě nějaký svatek a nedoporučuje se jezdit v tomto termínu do Egypta. Co myslíte, je to bezpečné, může nám něco v Marsa alam hrozit prosím
  ?
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   on to není tak úplně svátek jako výročí tvrdého potlačení demonstracím v Káhiře u mešity Rabá al-Adavíja. Tj. je to den, kdy dochází v Egyptě k demonstracím, ale obecně se jedná hlavně o Káhiru, popřípadě Alexandrii. V letoviscích se demonstrace většinou nekonají, a pokud ano, tak je to ve staré Hurghadě nebo v Sharm el Sheikhu. Rozhodně to není v Marsa Alam a tedy nemusíte mít strach, že by 14. srpen měl na vaši dovolenou v Port Ghalib vliv z hlediska snížené bezpečnosti. Nepoznáte rozdíl oproti jiným dnům.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rád bych jel v červenci nebo srpnu do Egypta podívat se hlavně na starověké památky (do Káhiry, Gízy, Luxoru, údolí králů, džoserova pyramida). Cestovní kanceláře nabízí pro mě zbytečné komerční atrakce (let balonem, jízda na velbloudech nebo ubytování v luxusních hotelech atd), o které nemám zájem, proto zvažuji, že bych jel ve dvojici sám (zajistit si ubytování v místech přes internet a pak na místech cestovat místní dopravou). Myslíte, že je to relativně bezpečné a možné v současné době? Doporučil byste mi nějaký server s možnostmi ubytování? Mockrát děkuji za odpověď. Ivo

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   pokud jste na individuální cestování zvyklý, víte, co obnáší a máte s ním i mimoevropskou zkušenost, tak proč ne. Z hlediska bezpečnosti samozřejmě platí to, že nedoporučuji pohyb, kór pohyb individuální, v oblastech, které jsou zde nahoře na stránce v mapě vyznačeny jinou než zelenou barvou. Do nich nejezdit. Jinde to relativně bezpečné je. Ubytování doporučuji v případě Egypta hledat na klasických zahraničních rezervačních serverech: booking.com, hostelworld.com, případně airbnb. Egypt je chudý, dávejte si neustále velký pozor na všechny své věci, hlavně na cennosti, které mějte schované, ať předejdete krádežím.

 • Odpovědět

  Dobry den prosim o aktualni situaci. Jedeme v breznu doPRIMA LIFE MAKADI RESORT & SPA. Je to asi 30 km od Hurgany. Dekuji s pozdravem vaclav

  • Odpovědět

   Dobrý den Václave,

   je to dobrá volba hotelu. Aktuálně je zde (myšleno u Makadi Bay) bezpečnost naprosto v pořádku, včetně pláží, které zde patří k hotelům, nejsou veřejné. Je to 100% turistická oblast. Koupání dobré, dá se i šnorchlovat, byť zrovna Makadi Bay nepatří k těm potápěčsky nejvyhlášenějším lokalitám. Užijte si vaši březnovou dovolenou! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Ráda bych vás poprosila o radu. Chceme letět přelom únor- březen. S přítelem a 5 letou dcerou do Marsa Alam.Nehodláme podnikat žádné výlety,jde nam jen o koupani… Prosíme o váš Tip na naky super hotel. Přítel je náročnější.. a pokud možno aby nebyl dáleko od letiště… Děkuji Andrea

  • Odpovědět

   Dobrý den Andreo,

   jasně, pošlu vám pár tipů, co by se vám mohlo líbit a splnilo by vaše očekávání, přímo na váš email. Děkuji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň. Aka je momentalna situacia v Sharm el Sheikh ? Chystam sa tam 22.2…. Dakujem za odpoved. Erika

  • Odpovědět

   Dobrý den Eriko,

   obavy aktuálně nejsou na místě, pokud jedete do Sheikhu a neplánujete vyjíždět mimo letovisko, zejména pak směrem na sever. Využívejte hotelové pláže a nechoďte po nocích nikde sama mimo areál hotelu, pokud se toho budete držet, vše bude v pořádku. Užijte si dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme v červnu 3.6-15.6.2019 do Taby. Chci se zeptat na bezpečnost. Hlavně na cestu z letiště do resortu. Máme hotel Sofitel. A také na výlet, chtěli bychom se podívat do delfinaria přesný název nevím pardon. Tak jestli je to bezpečné. Děkuji moc Marta

  • Odpovědět

   Dobrý den Marto,

   dle mých posledních informací se z letiště v Tabě k hotelům jezdí pouští stále v konvojích. Důvod – ke zvýšení bezpečnosti. Jediné delfinárium, které v okolí je, je u Eilat (Izrael), tzv. Delphin Reef (viz. zde) – nevím, jak sem fungují organizované výlety, nicméně lze to podle mě absolvovat i individuálně, pokud se dostanete z hotelu taxíkem na egyptskou hranici, tak z hranice jezdí každých 60 minut k delfinárium autobus, je to č. 60, je to 7 minut jízdy. Tento přechod na egyptsko-izraelské hranice bezpečný je, izraelská strana rovněž bez problému.

  • Odpovědět

   Dobrý deň, my ideme tiež v júny do Taby ale do hotela Strand Taba..a to 12-19.6.2019. Trochu máme strach z žralokov. Prosím Vás, neviete či je tam bezpečné šnorchlovať? Prípadne sme chceli ísť na výlet do púšte..Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Viera,

   pokud jste tak ještě neučinila, pak se mrkněte na tento článek o žralocích v Egyptě. Nicméně dle informací, které mám, je Taba z hlediska žraloků jedním z nejbezpečnějších míst na egyptském pobřeží. Historicky se zde žádný zdokumentovaný útok žraloka na člověka neodehrál. Takže šnorchlování je zde zcela bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den jaká je momentálně situace v Marsa Alam? A mám se bát při cestě autobusem z letiště do hotelu

  • Odpovědět

   Dobrý den Honzo,

   v oblasti Marsa Alam je situace klidná beze změny od minulého léta. Takže rozhodně není třeba mít obavy, a to ani z cesty autobusem do hotelu. Za mě je pobyt ve zdejších resortech z hlediska bezpečnosti z celého egyptského pobřeží tou nejlepší volbou.

  • Odpovědět

   A můžu se na dovolené vydat do Al arish

  • Odpovědět

   Nechápu moc dotaz – z Marsa Alam do Al Arish? Ať už to myslíte vážně nebo ne, tak tam nejezděte.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v půlce unora chceme letet do Egypta. Rozhodujeme se mezi Sharm el sheikh a Marsa Alam. Uz jsem byla spis presvedcena o Sharm,ale ted jsem zacala vic cist bezpečnostní info a nejsem si jista. Nicméně jsme chteli Sharm kvuli vetsimu vyziti nez Marsa,kde muzete byt jen v hotelu. Prosim,jaka je bezp.situace v Sharmu a hotel Royal Albatros Moderna tam?dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   nebojte, aktuálně je Sharm el Sheikh klidný a bezpečný, tím spíš pak oblast Nabq, kde jsou velké a hlídané hotelové resorty. Co by vás spíš mohlo zarazit je to, že tu je (alespoň na můj vkus) dost komplikovaný vstup do moře přes dlouhé molo. A není to jen případ hotelu Royal Albatros Moderna, ale i těch okolních. Dokonce bych řekl, že tato mola pomocí kterých překonáváte mělčinu, jsou jedny z nejdelší v Egyptě.

   Služby hotelu Royal Albatros Moderna jsou velmi dobré, odpovídají 5* hodnocení. Co ovšem neodpovídá, je vybavení pokojů. To je ale typické i pro řadu dalších egyptských hotelů.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, v marci ideme do Taby. Chcel by som sa opýtať, či je bezpečné ísť do Svätej Kataríny. Dá sa prenajať v Tabe auto? Sú autobusy a taxíky bezpečné?
  Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý den Filipe,

   v oblasti kláštera svaté Kateřiny jsem nikdy nebyl, takže aktuální situaci nejsem schopen důvěryhodně posoudit. Turisté tam však v současné době normálně jezdí, takže předpokládám, že je tento typ výletu bez problému. Co bych ale rozhodně doporučil je to se sem vydat ve skupině v rámci organizovaného výletu, určitě se vyhněte individuální cestě.

   Taxíky bezpečné jsou a auto v Tabě nepůjčíte. Půjčovny tu nejsou. A i kdyby to šlo, je zde mnohem snazší si pronajmout auto s řidičem, čili taxi na celý den. Řidič oblast zná, je vám schopný ukázat zajímavá místa, navíc se vyzná v silničních značeních, vy ne, je to v arabštině.

  • Odpovědět

   Ďakujem, to znie super. Chcem sa ešte opýtať, kde nájdem info o prenájme taxi? V Tabe budeme síce až v marci ale len na tri dni, tak by som mal rád istotu. Dá sa to dáko dopredu zarezervovať na celý deň?

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Jaká bude bezpečnostní situace zde, začátkem července 2019.
  https://www.fischer.cz/egypt/egypt-marsa-alam/el-quseir/pickalbatros-albatros-sea-world

  • Odpovědět

   Dobrý večer Jakube,

   jde těžko předjímat bezpečnostní situaci půl roku dopředu. Nicméně tento hotel je na klidném místě a je to luxusní resort, takže aktuálně k němu žádné výtky nemám, ani z hlediska kvality služeb, ani z hlediska bezpečnostního. Podívejte se na jeden z mých předchozích odpovědí, kde jsem rovněž reagoval na dotaz Pickalbatros Resort.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala na dovolenou letos v červnu odlétáme do Egypta-Hurghada Hotel Steigenberger Aqua Magic , tak jestli je to bezpečné. Výlet chceme do Káhira.Moc děkuji za odpověd.

  • Odpovědět

   Dobrý den Danielo,

   Steigenberger Aqua Magic je dobrý hotel – na Egypt dost kvalitní, ostatně je to německý řetězec a německá preciznost je tu vidět. Žádné oprýskané zdi, čisto, upraveno a bezpečno.

   Ale i tak mě to nedovolí neupozornit na událost z minulého léta, kdy tu zemřel jeden britský pár. Psal jsem o tom už dříve tady. Dodnes podle mě případ nebyl uzavřen (bylo podezření na nějaké bakterie v jídle). Britská cestovka tehdy všechny své hosty z hotelu dočasně stáhla. Od té doby se sem však jezdí dál a nemám informace o tom, že by tu bylo něco v nepořádku.

   Výlet do Káhiry – ano, ale doporučuji v rámci fakultativního výletu z cestovkou. Vůbec cesta a pak pohyb po Gíze, kde jsou pyramidy, je lepší pro turisty v rámci větších organizovaných skupin.

 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat na hotel Hawaii Palm Resort v Hurghadě,je tam bezpečno?Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   mrkněte se prosím na tento můj předchozí komentář, kde jsem se k tomuto hotelu vyjadřoval. Vše, co je v něm řečeno, stále platí. Mějte se fajn 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, zarezervovali jsme si pobyt v TUI MAGIC LIFE Kalawy, ale protože je nás 6, objednali jsme si přes CK individuální minibus na dopravu z letiště do hotelu a z pět. Je to asi 90 km a očekávám, že narozdíl od autobusů s ostatními turisty náš minibus (jen pro nás) nebude mít žádnou ostrahu. Je to důvod k obavám? Může se po cestě něco stát? Děkuji moc předem

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   chci vás uklidnit. Ne, není to důvod k obavám. Věřte mi, že váš transfer proběhne zcela bez problému. Byl bych opatrnější podobnou věc dělat někde na Sinajském poloostrově nebo při delších výletech do vnitrozemského Egypta, ale v oblasti, kterou budete projíždět vy, žádné bezprostřední nebezpečí aktuálně nehrozí. Předpokládám, že cestu budete s řidičem absolvovat bez jediné zastávky a vystoupíte až u vašeho hotelu.

 • Odpovědět

  Ještě prosím dotaz.Jakou destinací v jste mi doporučil v Egyptě Hurghada?chci letět s dcerou 17let..bez obav…žádné cestování jen pobyt v resortu.. pěkná pláž a kvalitní služby hotelu:-) děkuji

  • Odpovědět

   Jestliže chcete klid a tak jako tak plánujete dovolenou trávit pouze na hotelu a jeho pláži, pak bych doporučil Marsa Alam. Třeba Hilton Marsa Alam Nubian Resort – kvalitní hotel ne zase tak daleko od letiště, poblíž dobrá pláž a jedny z nejlepších podmínek na potápění v Egyptě. Nebo ještě blíž u letiště Jaz Samaya Resort, také velmi dobrý hotel, rovněž poblíž zátoky vhodné jak na plavání tak na potápění.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,chtěla jsem se zeptat na bezpečnost hotelu Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort a jeho kvalitu,děkuji:-)

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino,

   bezpečnost v hotelu Sentido Sunrise Mamlouk Palace Resort je na dobré úrovni – a to jak v areálu a na přilehlé pláži (obojí je pro všechny, kteří nejsou v hotelu ubytování, nepřístupné), tak i mimo areál hotelu.

   Služby jsou velmi kvalitní, všude čisto, dobrý personál, který si na rozdíl od řady jiných hotelů v Egyptě o žádný bakšiš nikdy neříká. Trochu menší pláž, kde je dost lidí. Hotel je sdílí s vedlejším hotelem, a tak je zkrátka velikostně podhodnocená. To je jediné podstatné mínus, které byste měla vědět.

 • Odpovědět

  Dobry den,zvazujeme nasi prvni dovolenou v Egypte.Popravde se dost obavam o bezpecnost,jeli bychom s 4letym synem.Konkretne nas zajima Hotel Club Calimera Akassia Swiss Resort-Marsa Alam.Mohl by jste mi prosim povedet neco blizsiho?
  Moc dekuji
  Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   hotel znám. Jedná se o rozsáhlý komplex. Je bezpečný. Bát se nemusíte, v okolí nic není (to je v Egyptě vždy další známka dobré úrovně bezpečnosti). Pokoje i služby hotelu řadím ke klasickému egyptskému průměru, takže pokud nejste nějak joo nároční, tak v tomto ohledu se domnívám, že budete spokojeni.

   Má svůj vlastní aquapark, neměl jsem možnost vyzkoušet, ale někteří tvrdí, že tu jsou některé atrakce nebezpečné. Doporučuji to předem prověřit než byste tam pustila vašeho syna. Kromě klasických bazénu rozmístěných po areálu hotelu je tu u standardní velký plavecký bazén, což je naprosto výjimečné a hodnotím to kladně. Horší je to s mořem. Z pláže lze vstoupit přímo do takové malé laguny. Na to, jak je hotel velký, je ovšem laguna malá. Plavat i šnorchlovat se v ní dá. Dál tu jsou dvě krátká mola, po kterých se dostane za korál na otevřené moře. Tady je ale ovšem už velká hloubka a ostatně mola jsou často zavřená kvůli vlnám.

   Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se 🙂

 • Odpovědět

  DObrý den, pro naši první cestu do Egypta jsem zvolila BRAYKA BAY REEF – Marsa Alam. Můžete mi prosím sdělit svůj názor na resort, oblast a především bezpečnost. děkuji Jolana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jolano,

   Brayka Bay Resort je příjemný hotel – pokoje čisté byť s trochu starším vybavením, dobré služby, pěkná zahrada a krásné koupání. Dobrý vstup do moře (není to nutnost chodit přes žádné molo nebo tak něco) + je tu dobré potápění. Leží v oblíbené oblasti nad Marsa Alam, kterou tvoří v podstatě jen hotely, které jsou roztroušené kolem pobřeží. Takže tu je klid i bezpečno – a to myslím jak v oblasti jako v celku, tak ve vašem hotelu a ostatně i v hotelu Royal Brayka, který s tím vaším hned sousedí. Víc hotelů přímo tady není.

 • Odpovědět

  Dobrý den, koncem května / začátek června Hurghada hotel PICKALBATROS WHITE BEACH RESORT. Co si myslíte o bezpečnosti. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kristýno,

   White Beach Resort je velký komplex, který je za mě z hlediska bezpečnosti naprosto v pořádku. Má vlastní dodatečnou hlídací službu. Navíc neleží v původní staré Hurghadě, což je z hlediska bezpečnosti vždy dodatečné plus. Takže dobrá volba Kristýno! … nehledě na to, že se jedná o jeden z nejnovějších hotelů v celé Hurghadě vůbec a tento fakt je v areálu hotelu znát na každém kroku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  uvažuji o dovolené v Hurghadě (srpen) a samozřejmě bych rád navštívil Gízu. V CK jsem dostal informaci, že fakultativní výlety jsou z bezpečnostních důvodů pozastaveny. Myslíte, že budou obnoveny? Samozřejmě bychom se rádi vrátili. 🙂 Děkuji za odpověď.
  Venca

  • Odpovědět

   Dobrý den Václave,

   je otázka, jestli jsou tyto výlety ve skutečnosti pozastaveny z bezpečnostních důvodů, jak v CK tvrdili, nebo jen zkrátka cestovní kanceláře není schopná naplnit autobus, a proto tyto výlety aktuálně nepořádá. Ať už je pravda jakákoliv, souvisí to s prosincovým útokem na autobus právě u Gízy na předměstí Káhiry. Podle mého názoru výlet bude brzy v nabídce CK opět figurovat, bezpečnostní situace je v tuto chvíli stejná jako v době před útokem. Policie hned den na to tvrdě zasáhla proti radikálům, byť je samozřejmě nutné si uvědomit, že podobný násilný čin se i přes všechna opatření může stát kdykoliv kdekoliv, i v Evropě.

   Muselo by dojít v Egyptě v následujících měsících k dalším podobným událostem, pak bych věřil, že byste v létě příležitost podívat se na pyramidy neměli. Jinak tomu ale nevěřím.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na hotel sea-gull-beach-resort-je bezpečný? Dá se večer a v noci procházet městem? Co Disco cluby ve městě. Jsou bezpečné? Pry některé holky chodí tančit, bavit se a pit s místními na pláž, což mi je divné jelikož, se prý nesmí pít na veřejnosti , ani mít v sobě alkohol.A co cesty za památkami , nezavani průšvihem?. Moc krát vám děkuji za odpovědi a jsem rád , že jsem vás našel. Přeji hezký den.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jardo,

   podívejte se na tento komentář, který se rovněž týkal Hotelu Sea Gull. Byť je už půl roku starý, v podstatě stále platí přesně to, co v něm bylo řečeno. Tneto hotel je bezpečný a poskytuje kvalitní služby. Vybrali jste si dobře!

   Sea Gull resort leží u hlavní turistické třídy v Hurghadě, po ní se dá procházet i v pozdních večerních hodinách. Nedoporučuji však takto večer nebo v noci zacházet do postranních ulic. Noční kluby nevyhledávám a neznám, takže k tomu se vyjádřit neumím. Ano, alkohol v Egyptě je držený tzv. „pod pokličkou“, jeho distribuce i prodej je dost omezená. Přesto si buďte jistý, že se tu pije, do jaké míry se tak děje na veřejnosti se ale špatně posuzuje.

   Památky, myslíte Luxor a pyramidy? Odrazuju lidi od individuálních cest, ale pokud se k nim vydáte s cestovkou autobusem ve velké skupině, tak to možné je. Stát se samozřejmě může leccos, viz. poslední útok z 28. prosince, ovšem 100% bezpečí vám nikdo nezajistí nikde, ani v Evropě.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, Lukáš.

  Na prelome února/března 2019 letíme s priateľkou rainerom do Ejlatu, kde plánujem ešte v ten deň prekročiť hranice a prenocovať v rezorte v Tabe.
  Ďalší deň plánujeme (pravdepodobne za pomoci taxi) presun do Dahab-u kde pobudneme zvyšok pobytu.
  Naspäť sa plánujeme vrátiť rovnakou cestou.

  Myslíte, že presun medzi hranicami a následne Taba -Dahab vice versa predstavuje zvýšené nebezpečenstvo?

  Vďaka za odpoveď.
  Ondrej

  • Odpovědět

   Dobrý den Ondro,

   aktuálně přesuny, které plánujete, žádné zvýšené nebezpečí nepředstavují. Při cestě ale doporučuji zaprvé dbát pokynů řidiče, on eje ten, který to zde zná nejlépe, zadruhé zbytečně nevystupovat.

   Upozorňuji na to, že Ryanair, tak jak to u nich bývá zvykem, nelétá přímo do Ejlatu, nýbrž na původní vojenské letiště v Ovdě. To je zhruba 65 km od Ejlatu ve vnitrozemí. Pro dopravu z Ovdy na egyptsko-izrealskou hranici využijte autobus (společnost Egged), který jede přes Ejlat, cesta aktuálně vychází na 10 šekelů a zabere asi hodinu a půl. V Egyptě pak dál z hranice do Taby a Dahabu přesně tak, jak píšete, tedy ideálně taxíkem. Na silnici u Taby je řada bezpečnostních checkpointů, někde chtějí vidět vaše pasy, jinde ne, mějte je ale vždy připraveny. S tím, jak se budete vzdalovat od hranice po Sinaji směrem na jihozápad, tak checkpointů ubývá.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letím s rodinou do Hurghady už 3. února. Chtěl bych se zeptat, jak je to tam teď s bezpečností po tom prosincovém atentátě u pyramid? Jaká je Hurghada samotná? dá se vycházet do centra nebo raději zůstavat v resortu? A jak se díváte na výlet na pyramidy, je to možné nebo raději ne?
  Děkuji
  Skládal

  • Odpovědět

   Dobrý večer Honzo,

   Hurghada je v souvislosti s prosincovým útokem beze změny. Takže určitě není potřeba mít přehnané obavy, je to zbytečné. Chodit v turistickém centru Hurghady je zcela bez problému. Co nedoporučuji je, byť třeba omylem, se večer a v noci pohybovat mimo centrum, mimo hlavní třídy. Výlet na pyramidy – ten lidi při pobytu v Hurghadě absolvují prakticky vždy ve skupině, jedou autobusem, individuální cesty jsou ojedinělé – ve skupině výlet klidně absolvovat můžete – pravděpodobnost, že se něco podobného jako v prosinci bude opakovat, je nízká. Uvědomte si ale, že se výlet k pyramidám, je dost časově náročný. To vždy doporučuji lidem zvážit na prvním místě.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, zvažujeme letnú dovolenku v Egypte… stále častejšie však počujeme o útokoch žraloka na človeka a práve v Egypte…trocha nás to vyľakalo a zaujímal by ma Váš nazor na túto problematiku o ktoréj sa moc nehovorí…hlavne skôr destinácie alebo oblasti kde je najmenšia pravdepodobnosť útoku žraloka alebo jeho výskyt..nikdy sa nechodíme kúpať ďaleko od móla/pobrežia boli by sme aj v malej vzdialenosti ohrození ? Alebo by žralok nepriplával tak blízko k pobrežiu…viem že je málo pravdepodobné že prídeme na dovolenku a stretneme žraloka ale predsa 🙂 ďakujem vopred za tipy a odpovede !

  • Odpovědět

   Dobrý den Dominiko,

   rozumím všem, které útok z minulého léta, vylekal. Takže chápu vaše obavy. Tomuto tématu jsem se věnoval podrobně v jiném článku – podívejte se na informace o žralocích v Egyptě i jejich útocích.

   Co se týče místa, kde je pravděpodobnost jejich výskytu nejmenší, musíte si uvědomit, že žijí v celém Rudém moři, mají tam pro život ideální podmínky. Vyskytnout se proto mohou kdekoliv. Dobré je proto volit místo, kde se dá koupat v přírodních lagunách, které jsou přeci jen od moře odděleny. Tipy na pár takových hotelů najdete v tomto komentáři (resp. mojí odpovědi).

 • Odpovědět

  Dobrý den, vybrali jsme si hotel Sofitel Taba Heights, kde chceme letět v květnu, ale tady čtu, že tam není moc bezpečno. Doporučujete tedy raději změnit resort? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Františku,

   aktuálně je to v Tabě přesně tak, jak je to výše v textu. Od listopadu se do regionu začínají vracet turisté, nejezdilo se tam, protože dlouho Taba z hlediska bezpečnosti vzhledem ke své poloze na Sinaji a v blízkosti izraelských hranic nebyla považována za oblast „v pořádku“. Osobní zkušenost v tuto chvíli nemám, ale mám informace přímo od lidí, kteří buď dovolenou v Tabě již absolvovali nebo regionem projížděli (v listopadu a pár dní zpátky v prosinci). Z letiště se k hotelům jezdí v kolonách a na silnicích jsou časté kontroly, tzv. checkpointy. Lidé si ale na „nebezpečnost“ nestěžovali.

   Za mě, na základě toho, co vím a za předpokladu, že se budete zdržovat v resortu, kde je bezpečno, vás od dovolené zde odrazovat nebudu. Nevidím k tomu aktuálně důvod.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o radu kam vyrazit (letovisko), když máme v plánu výlet na pyramidy a do pouště. Moc díky
  Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   určitě chcete být v Hurghadě. A čím blíže k samotnému letovisku nebo přímo v něm, tím lépe. Ale upozorňuji, že i tak je cesta do Káhiry, resp. výlet k pyramidám v Gíze hodně časově náročný. Přeci jen to je 500 kilometrů. Výlet lze absolvovat za jeden jediný den, ale typicky takové výlety z Hurghady odjíždí velmi brzy ráno, kolem půl třetí.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, manžel dostal spolu s dalšimi zaměstnanci od šéfa jako vanoční prémie dovolenou v Hawaii palm resort. Po vcerejším útoku jsem ještě větší „strašpytel“. Navíc recenze na ubytování jsou rozporuplné. Můžete mi poskytnout Váš názor jak na ubytování tak bezpečnost? Děkuji moc a přeji hodně štěstí v dalším roce.

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo,

   rozumím vaší nejistotě, ale rozhodně jeďte. Co se týče hotelu Hawaii Palm Resort, mrkněte se na tento můj komentář ze září, kdy jsem se k tomuto hotelu také vyjadřoval. V podstatě vše, co v něm bylo řečeno, stále platí.

   Jestliže nebudete spokojeni s pokojem, hned se přihlašte, většinou nemají problém ho vyměnit (kór teď v zimě). Zároveň teď platí, že moc místních takto v zimě v hotelu není, což pro mnohé může být oproti létu významné plus. Bezpečnost – v tomto hotelu bez problému a na třídě s obchody a bary, která vede před hotelem, rovněž v pořádku. Útok z před včera, který se stal v Káhiře, bezprostředně teď v letoviscích nehrozí.

   Egyptská policie včera ráno tvrdě zasáhla a zabila 40 radikálů (30 v Gíze a 10 na severní Sinaji ve městě El-Arish), kteří byli prokazatelně podezřelí z plánovaní dalších budoucích útoků na státní instituce, kostely a turistické cíle.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Arabian Park, Dubaj, Emiráty

Emiráty (-45%): 7 dní ve 4* hotelu přímo v Dubaji za 12 390 Kč

Hotel Murdeira Village Resort, Sal, Kapverdy

Kapverdy (-56%): týdenní dovolená na ostrově Sal za 14 990 Kč

Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Hotel BM Beach, Ras al Khaimah, Emiráty

Emiráty (-56%): dovolená (7 dní) s polopenzí v Ras al Khaimah za 12 290 Kč

Hotel Gemma Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-48%): dovolená (8 dní) v 5* resortu v Marsa Alam za 7 750 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.