Bezpečnost v Egyptě

Egypt, a zejména pak oblast při pobřeží Rudého moře, je velmi oblíbený turistický cíl, a to nejen v létě, ale vzhledem k teplému počasí v Egyptě i na jaře, na podzim i v zimě. Bohužel oblíbenost této destinace výrazně ovlivňuje bezpečnost v Egyptě. Země se dlouhodobě potýká s bezpečnostními problémy a jakákoliv náhlá změna aktuální bezpečnostní situace k horšímu má vždy za následek úbytek turistů. Jak to v zemi Nilu a pyramid vypadá aktuálně teď?

Hned si to řekneme!

Cílem tohoto textu je poskytnout kompletní a aktuální informace týkající se bezpečnosti v Egyptě.

Informace držím aktuální, poslední aktualizace této stránky proběhla 30. května 2022.

Účelem není nikoho od cest do Egypta odrazovat ani nikoho k dovolené v Egyptě nabádat. Každý musí rozhodnutí, zda do Egypta vyrazit či nikoliv, učinit sám.

Proto každému, kdo cestu do Egypta zvažuje, doporučuji, aby si zde uvedené informace kompletně přečetl, aby se zároveň podíval na aktuální doporučení Ministerstva zahraničních věcí a aby se na případné nejasnosti nebo dotazy týkající se bezpečnosti v Egyptě zeptal prostřednictvím diskuze dole pod textem. Rozhodnutí, zda jet či nikoliv, by každý měl udělat až po nabytí těchto informací, nikoliv obráceně!

Co zde najdete:

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Tato stránka neposkytuje žádné informace o nástrahách moře, zejména pak o žralocích. Ti byli v souvislosti s bezpečností při dovolené v Egyptě v minulých letech často skloňováni, především po smrtelném zranění, kterému podlehl český turista. Podrobně si o nebezpečí útoku žraloků v Egyptě přečtěte zde. Poslední podobný útok byl zaznamenán 27. října 2020 v letovisku Sharm el-Sheikh.

Zároveň upozorňuji, že k cestám do Egypta je až na výjimky potřeba vízum. S dostatečným předstihem si zjistěte, zda vízum do Egypta potřebovat budete či nikoliv.

Bezpečnost v době pandemie Covid-19

Zdravotní rizika spojená s nákazou koronaviru aktuálně v Egyptě existují stejně tak jako kdekoliv jinde na světě. Egyptskou stranou byla přijata nejrůznější opatření, jejichž cílem je zamezit šíření nemoci Covid-19. Veškeré informace na toto téma naleznete v textu o koronaviru v Egyptě, prostřednictvím kterého mapuji nejnovější nařízení a podmínky pro vstup do Egypta i aktuální požadavky pro návrat z Egypta zpět do ČR.

Opatření, jež zvyšují zdravotní bezpečnost, jsou přijata i v samotných resortech. Prostory v hotelech jsou často dezinfikovány, personál nosí roušky, jídlo je servírováno přímo na talíř, nikoliv prostřednictvím švédských stolů, hotely fungují na 50% své kapacity, jsou zavřené některé restaurace a zrušeny jsou mnohé animační programy.

Je Egypt bezpečný?

Záleží na konkrétní oblasti.

Na základě aktuální úrovně bezpečnosti (zejména ve vztahu k západním turistům), lze Egypt rozdělit do tří základních oblastí:

 • Červená – nedoporučují se jakékoliv cesty, a to za žádných podmínek
 • Žlutá – nedoporučují se jakékoliv cesty, pouze v nejnutnějších případech
 • Zelená – podnikat cesty do/v této oblasti je možné, doporučují se však organizované výlety na úkor individuálních cest, zároveň je důležité se před cestou seznámit s možnými riziky a souvisejícími doporučeními (viz níže)
Egypt bezpečnost

Vzhledem k tomu, že bezpečnost je pro turistický ruch v Egyptě zcela zásadní, egyptské úřady a bezpečnostní složky dlouhodobě podnikají kroky k tomu, aby se bezpečnost v Egyptě přiblížila evropským standardům. A to především na letištích a u turistickým památek (Luxor, Údolí Králů, Asuán, Abú Simbel, Gíza, apod.).

Fakultativní výlety k těmto a jiným památkám jsou organizovány do kolon autobusů, které jedou společně a projíždějí přes časté bezpečnostní kontroly. Jede-li autobus / vozidlo samostatné, je hned podezřelé a ozbrojenou policejní kontrolou dál neprojede.

Kam nejezdit?

Uvádím kompletní přehled potencionálně nebezpečných oblastí.

1. Sinajský poloostrov

MZV ČR varuje před cestami na Sinajský poloostrov. Zejména do jeho severní části. Nejnebezpečnější je region mezi městem Al-Aríš a hranicí Egypta s pásmem Gazy, nicméně nebezpečná je oblast celého severního Sinajského poloostrova. To dokazuje i skutečnost toho, že zde letecký provoz není pouštěn do letových hladin nižších než FL280 (cca 8 500 metrů) – kvůli obavám z dostřelu zbraní ze země.

Je zde zvýšená kriminální aktivita a teroristické útoky jsou zde prakticky na denním pořádku. Ačkoliv jsou násilné činy cíleny především proti vládním a bezpečnostním složkám, cílem teroristických útoků jsou výjimečně i civilisté podezřelí ze spolupráce s úřady.

 

Z důvodu nízké bezpečnosti zde úřady vyhlašují zákazy vycházení. Ty většinou omezují pohyb venku mezi 19. a 6. hodinou. Nejčastěji platí v pobřežní oblasti mezi městy Al-Aríš a Rafáh a zasahují cca 40 kilometrů na jih do vnitrozemí. V samotném městě Al-Aríš bývají zákazy kratší, typicky trvají od 1. do 5. hodiny ranní.

 

2. Vnitrozemský Egypt

Oblast zahrnující území Egypta západně od řeky Nil až po hranici Egypta s Libyí (mimo oblasti při pobřeží Středozemního moře mezi deltou Nilu a městem Marsa Matruh).

Každý by měl cestu do této vnitrozemské části Egypta pečlivě zvážit, nedoporučují se sem podnikat jakékoliv cesty podobně jako po jižní části Sinajského poloostrova. Cestovat do tohoto regionu by měl člověk pouze v nejnutnějších případech.

MZV ČR zároveň důsledně varuje před cestami do oblasti Libyjské pouště k hranicím Egypta s Libyí. Každý, kdo přesto cestu do tohoto regionu plánuje, bude potřebovat od egyptských úřadů zvláštní cestovní povolení, bez něhož se není možné do jihozápadního rohu Egypta (u hranic se Súdánem a Libyí) dostat. Zároveň by měl zvážit, jak si při své cestě zajistit dodatečnou bezpečnost. Oblast je totiž velmi odlehlá a operují v ní ozbrojené skupiny, buď samostatné nebo napojené na Al-Káidu nebo Daesh-Sinai. Je zde proto riziko únosů! Únosci nerozlišují, zda jste vládní úředník, humanitární pracovník nebo turista.

 

3. Bir Tawil a Hala’ib Triangle

Mezi potencionálně nebezpečné regiony patří i oblast Bir Tawil a oblast Hala’ib Triangle. Oba regiony leží na egyptsko-súdánské hranici.

Bir Tawil je menší neobydlený vnitrozemský region, který si oficiálně žádná ze zemí nenárokuje. Východně od něj se nachází tzv. Hala’ib Triangle, větší oblast při pobřeží Rudého moře zaujímající rozlohu 20 580 km čtverečních. Na rozdíl od Bir Tawil je Hala’ib Triangle je předmětem dlouhodobých teritoriálních sporů mezi oběma zeměmi. V současné době je spravován Egyptem.

 

4. Velké Káhira

Žádné individuální cesty se nedoporučují ani v předměstských čtvrtích hlavního města Káhiry. Nebezpečí panuje i při cestách k pyramidám v Gíze. Turisté, kteří se zde pohybují individuálně, mohou být agresivně žádáni o peníze, a to i při cestách do Gízské nekropole autem nebo taxíkem.

Egypt Gíza pyramidy

Proto se doporučuje k cestám i k těm nejvyhledávanějším turistickým cílům (včetně pyramid u Káhiry) využívat organizované skupinové výlety. Ovšem ani to 100% bezpečnost neznamená.

4.8.2019 – bomba nastražená v automobilu vybuchla v centru Káhiry ve čtvrti Al Manial a usmrtila nejméně 20 osob.

19.5.2019 – pomocí domácky vyrobené výbušniny došlo u Gízských pyramid, v podobném místě jako v prosinci 2018, k bombovému útoku na turistický autobus, při kterém bylo zraněno 17 lidí. (viz „Roadside bomb injures tourists on bus near Giza pyramids„)

28.12.2018 – na předměstí Káhiry nedaleko pyramid na Marioutiya street byl spáchán bombový útok prokazatelně zamířený proti turistům. Cílem se stal turistický autobus, výbušnina byla schována na silnici za rohem domu a explodovala v době, kdy místem autobus projížděl. Zemřeli 4 lidé, z toho 3 turisté z Vietnamu.

Zprávy k útoku na Češku

14.7.2017 – muž s nožem zaútočil na pláži v Hurghadě na turisty. Na neveřejnou hotelovou pláž údajně přeplaval z nedaleké veřejné pláže. Ačkoliv útočníka ihned zadržela egyptská policie, ubodal dvě německé turistky a další čtyři ženy zranil. Více informací bylo tentýž den publikováno v tiskových zprávách:

Zdravotní stav české turistky se po 11 dnech hospitalizace prudce zhoršil a žena svým zraněním nakonec v Egyptě podlehla:

Byť byl tento červencový útok ojedinělý a nic podobného se v Egyptě od té doby neodehrálo, celá událost měla silný vliv na posílení přítomnosti bezpečnostních složek jak v samotné Hurghadě, tak v Marsa Alam.

Bezpečnost v Hurghadě a v Marsa Alam

V oblíbených turistických destinacích je bezpečnostní situace klidná a bezpečnost je zde na dobré úrovni.

Jsou zde v platnosti důsledná bezpečnostní opatření, bezpečnostní složky jsou přítomny jak na letištích, tak na nejrůznějších kontrolních bodech v okolích letovisek i letišť.

Je nicméně důležité uvést, že i zde v posledních letech došlo k několika násilným činům. Ty jsou velice ojedinělé, ale stávají se. Příkladem je výše uváděný útok na turisty na pláži v Hurghadě z července 2017 nebo násilný čin z ledna 2016, kdy dva ozbrojenci vtrhli do hotelu Bella Vista. Byli sice policií téměř okamžitě zneškodněni, ale mezitím stačili zranit tři turisty.

Řada hotelových resortů v Egyptě, nejen v Marsa Alam a v Hurghadě, má své vlastní security služby, které areály hlídají. Větší nebo samostatně stojící hotely mají hlídané vjezdové brány, přes které by se do resortu neměl dostat nikdo, kdo tam nepatří.

Nebezpečí v Egyptě nemusí nutně být pouze ze strany lidí. V některých oblastech (hlavně v Marsa Alam) pobíhají toulající se psi. Od nich hrozí pokousání. Pokud se toto týká okolí vašeho hotelu, měli byste na to být upozorněni delegátem a pokud ne jím, jistě vás upozorní hotelový personál, až vás uvidí, že chcete areál resortu opustit.

Bezpečnost v Sharm el-Sheikh

Letovisko Sharm el-Sheikh leží na jižním cípu Sinajského poloostrova. Zatímco prakticky celý poloostrov není považován pro turisty za bezpečný, výjimku tvoří právě oblast Sharm el-Sheikh na samém jihu Sinaje (viz zeleně vyznačený cíp ostrova na mapě). Do této bezpečné oblasti spadá letiště v Sharm el-Sheikhu a pobřežní regiony Sharm el Maya, Hadaba, Naama Bay, Sharks Bay and Nabq.

Vzhledem k výše uvedenému se pro cesty do a z Sharm el-Sheikhu doporučuje využívat výhradně letecká doprava.

Bezpečnost v Káhiře

Podobně jako v Hurghadě, i zde jsou v platnosti zvýšená bezpečnostní opatření. Přítomnost bezpečnostních složek je vidět ve městě a zejména pak na letišti, kde údajně došlo v říjnu 2015 k umístění bomby na palubu ruského letadla operující spoj Sharm el-Sheikh – Petrohrad. Následky výbušniny byly pro let fatální.

Bezpečnost v Tabě

Taba je letovisko na Sinaji, leží u zálivu Aqaba a je velmi blízko egyptsko-izraelské hranice a izraelského Eilatu. Řadu let sem z důvodu bezpečnosti cestovní kanceláře vůbec zájezdy nenabízely. Od listopadu 2018 sem začaly opětovně létat přímé spoje z Polska (z Varšavy a z Katowic), české cestovní kanceláře, potažmo přímá letecká spojení z ČR následovala na jaře 2019. S příchodem koronaviru v roce 2020 byly však spoje opětovně zrušeny, což trvá dodnes.

Na letišti v Tabě každé letadlo po znovuobnovení spojů vřele vítali. A byť se z letiště k hotelům jezdilo v konvojích, kvůli bezpečnosti, region byl a v tuto v tuto chvíli stále je stabilní. V poslední době zde k žádným útokům na západní cíle nedošlo.

Poslední informace od těch, kteří Tabu v uplynulých měsících navštívili, je, že region působí bezpečně. Platí ale prozatím doporučení po setmění pro jistotu nevycházet z hotelu (např. Strand Taba Heights Beach Golf Resort). Ještě dodám, že tamní legislativa nařizuje, aby v každém autobuse, který veze turisty, byl přítomný alespoň jeden policista. To se tedy týká jak dopravy z letiště, tak výletů po okolí.

Bezpečnostní doporučení

V Egyptě se doporučuji řídit následujícími základními bezpečnostními zásadami:

1. Nezůstávejte v mikrobusech jako poslední

To platí zejména pro lidi cestující na vlastní pěst, kteří k dopravě využívají různé autobusové a mikrobusové spoje. Když zůstane v dopravním prostředku jako poslední, vystavujete se zvýšenému riziku toho, že budete okradeni.

 

2. Vyhýbejte se velkým shromážděním

Tak jako to platí pro bezpečnost v Turecku, platí to i pro Egypt i pro kterékoliv jiné místo na světě. Pravidlo vyhýbat se velkým shromážděním a demonstracím, při kterých může docházet k násilí. Pravděpodobnost demonstrací nejen v hlavním městě je vyšší během významných výročí, zejména potom:

 • 25. ledna
 • 30. června
 • 1. července
 • 14. srpna
 • 6. října

Každý by se měl vyhýbat i podobným shromážděním vznikajícím z náboženských důvodů, ať už v době ramadánu v Egyptě nebo v období Vánoc.

 

3. Dbejte pokynů úřadů a delegátů

Bude-li třeba, tak se v Egyptě řiďte pokyny úřadů a delegátů cestovních kanceláří, kteří jsou znalí aktuální, nejen bezpečnostní situace na místě.

 

4. Koupejte se na hotelových plážích

Vyhněte se jakýmkoliv veřejným plážím, kde je zvýšené riziko nebezpečí. Využívejte pouze pláže náležící hotelům, pláže určené pro turisty a hotelové hosty, nikoliv pláže pro egyptskou veřejnost!

 

5. Využívejte skupinové výlety

Pokud se rozhodnete si dovolenou v Egyptě zpříjemnit nějakým výletem, doporučuji přednostně využívat skupinově organizované výlety. Buď fakultativní výlety pořádané přímo cestovní kanceláří nebo výlety organizované některou z místních cestovních agentur.

 

6. Nepoužívejte drony

Používání dronů je možné v Egyptě pouze s předchozím povolením egyptských úřadů. Bez povolení je použití dronu, byť v odlehlé oblasti, nad mořem nebo nad pláží, nezákonné! Zároveň se vyhněte fotografovaní jakýchkoliv vládních, policejních nebo vojenských objektů.

 

7. Nevěřte nikomu, kdo tvrdí, že vás zná

Typicky to začíná větou „Hello my friend, I know you from the hotel, …“. Často podle hotelového náramku poznají, z kterého resortu jste, o to pak vypadají věrohodněji. Nikomu takovému nevěřte! Nikdy vás neviděl. Právě vám lže. A pravděpodobně vás krátce provedete po okolí, ale vzápětí skončíte v některém z jeho spřátelených krámků.

Egypt beduín

8. Pořiďte si egyptskou SIM kartu

Při cestách po cizí zemi se hodí mít při ruce mobilní internet. Použijete-li českou SIM kartu, nedoplatíte se. Je proto dobré zvážit koupi egyptské SIM karty – ať už pouze s předplacenými daty nebo s kombinací dat a volných minut na volání.

 

9. Přečtěte si doporučení MZV ČR

Před cestou si přečtěte aktuální informace k bezpečnosti v Egyptě na stránkách MZV ČR. Není od věci si ani projít oficiální stránky Velvyslanectví ČR v Káhiře.

 

10. Mějte u sebe tato telefonní čísla

 • konzulární oddělení Velvyslanectví ČR v Káhiře: + 20 122 742 7513
 • policie: 122
 • záchranná služba: 123
 • hasiči: 180

Teroristické útoky a násilné činy v Egyptě

Nejaktivnější teroristickou skupinou v Egyptě je Daesh-Sinai. Právě ta páchá teroristické činy na severu Sinajského poloostrova, ale výjimečné nejsou ani násilné činy v Káhiře nebo ve městech ležících v deltě Nilu.

Teroristické útoky jsou vedeny především proti bezpečnostním a vládním složkám nebo nábožensky vyhraněným skupinám. Příkladem z poslední doby je třeba již výše zmiňovaná exploze auta s výbušninou v centru Káhiry z 4.8.2019, při které zahynulo 20 lidí nebo střelba z 2.11.2018 v provincii Minya (pod Káhirou u Nilu) na autobus, v němž byli křesťanští Koptové. Při útoku, ke kterému se přihlásila právě skupina Daesh-Sinai, zemřelo 7 lidí.

Útoky zaměřené proti zahraničním turistům jsou ojedinělé. Bohužel se čas od času stávají, posledním byl bombový útok na autobus v Káhiře v květnu 2019. Následkem každého takového činu však bývá bezpečnost v Egyptě (zejména v turistických oblastech u Rudého moře) ještě více posílena.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   598
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat na Váš názor na hotel Sea Beach Resort & Aquapark
  v Sharm El Sheikhu.
  Děkuji za odpověď
  Olda

  • Odpovědět

   Dobrý den Oldo,

   díky za dotaz. Tento hotel ale bohužel neznám, takže nemůžu být moc konkrétní. Nabq, což je oblast, taková hlavní třída podél, které jsou hotely, je z hlediska bezpečnosti v pořádku. Na hotel Sea Beach Aqua Park Resort jsem slyšel různé názory, ale znovu upozorňuji, že to nejsou moje názory. Nicméně musím říct, že převažují ty negativní, takže moje osobní doporučení pro vás je raději zvolit jiný resort, alespoň tedy pokud můžete a pokud si to chcete v Egyptě užít a zbytečně neřešit možné nedostačující služby hotelu.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, letíme 6.1.2019 do hotela Sunrise Royal resort a chcem sa opýtať ako je to teraz s bezpečnosťou v Egypte ? Ďakujem

  • Odpovědět

   Dobrý večer Tomáši,

   situace u Makadi Bay, kam jedete, je v pořádku, nehrozí žádné nebezpečí. Je to oblast plná hotelů, místní tu nebydlí, hotelové areály zde jsou až na výjimky veliké a hlídané, včetně toho vašeho. Ano, je sice pravda, že shodou okolností zrovna včera byl v Egyptě spáchán bombový útok na turisty, stalo se to ale v Káhiře. Nic podobného v současné chvíli v oblasti Makadi nehrozí.

   Jinak perfektní volba hotelu, Sunrise Royal Makadi Resort je kvalitní hotel s dobrými službami. Přeji vám, ať vám zde dovolená vyjde 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer, uvažujeme o lednové dovolené v Hurghadě s 3 letou dcerkou. Manžel je náročnější co se tyče hotelu a zase bych ráda vyžití pro dcerku, doporučil by jste mi nějaký pěkný hotel? Dívala jsem se na PICKALBATROS JUNGLE AQUA PARK, ale je to “jen” 4*. O bezpečnosti jsem si četla komentáře výše, předpokládám, že je stále bezpečno. Dekuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, trváte na Hurghadě nebo lze i Marsa Alam?

  • Odpovědět

   Dobrý den, na Hurghade netrváme, jen jsem vybírala blíže od letiště. Dekuji.

  • Odpovědět

   Rozumím. Moje tipy pro vás jsou následující:

   – LTI Akassia Beach – perfektní hotel i s aquaparkem
   – Novotel Marsa Alam – pokud vím, tak tady žádné tobogány nejsou, ale pokoj i hotel obecně je rovněž komfortní
   – Albatros Sea World – nový hotel, čistý a s luxusními bazény včetně několik malých tobogánů pro malé děti

   Všechny tyhle hotely leží v oblasti El-Quessir, což je zhruba na půli cesty mezi Hurghadou a Marsa Alam

   Nebo u Hurghady třeba:

   – SUNRISE Royal Makadi Aqua Resort – u zálivu Makadi, opět kvalitní hotel s dobrými službami včetně tobogánů
   – nebo Tropitel Sahl Hasheesh – rovněž u Makadi Bay, také s aquaparkem

   Jestliže vyberete jeden z těchto hotelů, jsem přesvědčen, že se bude dovolená líbit jak manželovi, tak vaší dcerce 🙂

 • Odpovědět

  Velice děkuji za odpověď, přestože jsou svátky .
  Přeji Vám hodně zdraví,štěstí a pracovních úspěchů.
  Nabídka je to skutečně skvostná-12 nocí ALL za 398 euro! U naší cestovky bych zaplatila za pouze 7 nocí cca. o 2000 Kč víc.Jdu na objednávku, snad to ještě bude.

  Jarka

 • Odpovědět

  Dobry den,preji krasne svatky a omlovam se,ze rusim
  Jenze prave jsem dostala dobrou nabidku od 5.1.do.hotelu Albatros Aqua Park Resort v Hurgade.Je zde bezpecno a plaz cca. 500 m od hotelu?
  Dekuji moc za odpoved,Jarka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jarko,

   vůbec se za nic neomlouvejte a pokud můžete, tak nabídku, byť neznám její detaily, berte. Tato oblast nejrůznějších „Albatros“ resortů – podobně pojmenovaných hotelů je tu na jednom místě několik – je bezpečná a nevím o ničem zásadním, na co by si lidé ve vztahu k hotelu Albatros Aqua Park Resort, stěžovali. Je to dobrý hotel se službami na úrovni. To, že není přímo u pláže, už víte, k moři se chodí k hotelu Beach Albatros Resort, který je přes silnici, na pláž je to asi 8 minut pěší chůze, nic hrozného.

   Pokud neznáte Egypt takto v lednu – není od věci se podívat na popis počasí, které je pro Egypt v lednu typické. I já Vám přeji pohodové Vánoce 🙂 a klidnou lednovou dovolenou v Egyptě! … pokud se pro ni rozhodnete.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaká je situace v Egyptě nyní, v případě návštěvy Hurghady/ Marsa Alam v lednu 2019? V roce 2011 jsem byla v Hurghadě a absolvovala jsem výlet na čtyřkolky zakoupený od lokálního prodejce a to samé ponorku, je lepší se tomu tentokrát vyhnout? Ráda bych si to zopakovala a měl poloviční ceny oproti nabízeným delegátem. A co výlet do Káhiry na pyramidy? Když je v Káhiře dle článku zvýšené riziko útoků.
  A co výlety do centra Hurghady autobusem, který je zmiňovaný u některých hotelů blízko centra ve dvojici s přítelem? Je to dobrý nápad?
  Děkuji za info

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo,

   aktuální bezpečnostní situace je jak v Hurghadě, tak v Marsa Alam klidná. Jestliže nedojde k nějaké náhlé změně, není důvod, proč tyto oblasti v lednu 2019 nenavštívit. Budete-li mít možnost zakoupit výlet od domorodého prodejce, ať už nějaké potápění, výlet lodí nebo čtyřkolky v poušti, tak to udělejte. Na druhou stranu delší výlety do vnitrozemí k Nilu (ať už Luxor nebo pyramidy v Káhiře) doporučuji absolvovat s cestovkou – takto ve skopině a s průvodcem je Káhira a Gíza v pohodě. Individuálně je však potřeba být obezřetný. Také dobře zvažte, podle polohy vašeho hotelu, zda se vám takový výlet vyplatí, v závislosti na konkrétním hotelu to je zejména do Káhiry hodně daleko.

   Pohyb po Hurghadě (nákupy, procházky) je pro turisty bez problému, večer a v noci se ale vyhněte místům, která jsou více domorodá než turistická. Zkrátka nechodit do zapadlejších míst, a to ani s přítelem.

  • Odpovědět

   Dobrý večer,
   moc děkuji za odpověď, z mé strany to byla hurá akce ale čím více o tom člověk přemýšlí, tak zvažuje různá rizika a začala jsem mít strach, či vůbec něco kupovat a nejet radši na české hory 🙂
   Vzdálenost Hurghada -Kahira je mi známá, minule se jelo 6 hodin, ale stálo to za to, být v Egyptě a nesáhnout si na pyramidu by mi přišlo jako barbrství. Ještě jednou moc děkuji a přeji pěkný večer.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 2.2.2019 bychom s přítelem měli odletět do Egypta na dovolenou- Marsa Alam , hotel Dreem Lagoon. Po přečtení zpráv o vraždě skandinávských turistek v Maroku jsem začala hledat informace o bezpečnosti v Egyptě a, abych pravdu řekla, místo aby mě uklidnily, začínám pochybovat o tom, že budu schopna odjet. Navíc jsem se dočetla, že letní útok žraloka na pána z Moravy byl právě v uvedeném letovisku, takže další starost. Můžete nám poskytnout nějaké info o místě a hotelu, zda je poblíž nějaká místní zástavba, jak je zajištěna bezpečnost turistů apod. Děkuji Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   mrkněte se na tento můj komentář z léta, který se rovněž týkal hotelu Dream Lagoon. Hotel je i nyní v zimě v pořádku a bezpečný. Je to resort v poušti (takže široko daleko nic není a nejsou tam ani žádná domorodá obydlí).

   Ano, je sice pravda, že žralok útočil v Marsa Alam, byť to od vašeho hotelu bylo asi 50 km po pobřeží směrem na sever. Žraloci v Rudém moři jsou, to je fakt, ale pravděpodobnost jakéhokoliv střetu s nimi je prakticky nulová, doporučuji vám přečíst si o žralocích v Egyptě více, kde se o nich dozvíte ty nejpodstatnější pravdivé informace i to, že jezdit k moři s obavami, že tam natrefím na žraloka, je ten nejhorší pohled na celou věc. Takže shrnu-li to – Dream Lagoon je bez problému, koupání v moři tu je perfektní, je tu skutečně velká laguna, jejíž charakter navíc tu velmi nízkou pravděpodobnost žraloka ještě víc snižuje.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat na váš názor na hotel Hotel LTI Akassia Beach v Marsa alam. Zajímá mě jak bezpečnost tak kvalita. Odlétám tento víkend. Dále mě zajímá, zda by jste doporučil v tuto dobu z bezpečnostních důvodů návštěvu Luxoru. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirku,

   mrkněte se na můj komentář k hotelu LTI Akassia Beach z léta – najdete ho zde.

   Je to kvalitní resort, má čisté prostředí a kvalitní služby. Určitě patří do nadprůměrných hotelů v Egyptě, takže jste zvolili dobře a nezbývá než popřát, abyste si zde dovolenou užili 🙂 Z hlediska bezpečnosti je resort také naprosto v pořádku.

   Předpokládám, že byste se do Luxoru vydali v rámci nějakého organizovaného zájezdu, tj. jeli byste autobusem a v Luxoru byste se pohybovali ve skupině. V takovém případě v současné chvíli určitě z bezpečnostních důvodů není problém výlet do Luxoru podniknout. Jenom je potřeba počítat s tím, že vám můžou místní v Luxoru nabízet nebo spíš nutit jejich služby a zboží. A to třeba i tím způsobem, že se ve vás budou snažit vzbudit lítost. Nekompromisně odmítejte.

 • Odpovědět

  Dobry den. Letime 23.12 do Eilatu v Israeli. Pak z hranice taxikem do Sharmu. Tam mame domluveny hotel pres booking. Nake rady pro nas…jedeme 3 dospeli a dve deti. Diky predem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Rendo,

   do Sharmu je to z izraelské hranice pěkný kus cesty, asi 230 km. Pokud skutečně myslíte Sharm el sheikh a nikoliv Tabu, která je hned u hranic, tak doporučuju dbát pokynů řidiče, on je ten, který cestu zná a bude znát i bezpečnostní „checkpointy“, které budete míjet. Na některých z nich chtějí vidět doklady / pasy, mějte je při ruce a nebojte se je ukázat ještě před tím, než vás k tomu vyzvou >> pak je často ani vidět nechtějí.

   Mám informace, že se aktuálně z letiště v Tabě do hotelů v regionu Taby jezdí v konvojích kvůli bezpečnosti (a to je 20 km dlouhá cesty). Takže v případě vaší cesty až do Sheikhu taxíkem doporučuji zbytečně během cesty nezastavovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den před lety jsme byli v Hurgade hotel Bella Vista 1.12 odlétáme opet di tohoto hotelu můžete mi popsat současnou situaci ? Bezpečnost a fakultativni výlety ( poušť a Giza a Asuanska přehrada děkuji za ochotu

  • Odpovědět

   Dobrý den Jardo,

   dobrá volba hotelu. Bella Vista je fajn hotel, ale to vy víte, když se tam vracíte. Byť se v Egyptě na začátku listopadu odehrál násilný útok, bylo to ve městě Minjá, což je ve vnitrozemí u Nilu a nebyl zacílený na turisty, aktuální situace v Hurghadě je klidná. Lze v pohodě opustit hotel a projít se po letovisku. Pláž u hotelu, byť je hned vedle pláž veřejná, je dobře chráněná, takže ani z toho hlediska netřeba mít v tomto konkrétním případě obavy.

   Ani výlety, ať už byste se rozhodli pro pyramidy nebo pro Asuán, nejsou bezpečnostně nijak ohrožené a standardně se konají.

 • Odpovědět

  Dobry den,muzu se zeptat na hotel El Malikia Abu Dabb resort, zda je bezpecny,planujeme dovolenou az v lete 2019,no i pres celkem dobre recenze vahame,prave kvoli bezpecnosti..sou tam nejake bezpecnostni slozky? ..dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Kristino,

   Malikia Abu Dabbab Resort je dobrá volba. Bezpečnost tu je v naprostém pořádku. Upozorním jen na velkou oblíbenost hotelu mezi českými turisty – budete se tu cítit skoro jak v Česku. Někomu to může vadit, jinému naopak.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych vás požádala o názor. Minulý rok jsme navštívili poprvé Hurghadu hotel Grand Seas Hostmark Resort a byli jsme velice spokojeni. Letos mě zaujal hotel v oblasti Sharm el Sheikh – Aurora Oriental Resort. Proto bych se chtěla zeptat, jak jsou na tom tyto dvě oblasti z hlediska bezpečnosti? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Dášo,

   bezpečnost v Sharm el-Sheikh je v současné době na dobré úrovni, U Aurora Oriental Resortu není problém opustit areál hotelu a projít se po okolí. Hned naproti hotelu je nákupní centrum, vedle Hard Rock Café, o kousek dál McDonald’s i Burger King. Pokud bych srovnal okolí Aurora Oriental Resortu s okolím Grand Seas Hostmark Resort, tak u Aurory je to víc zastavené a živější (víc turistické), z hlediska bezpečnosti je to stejné. Upozorním jenom na velmi mělké moře, která tady je, pokud budete chtít v moři plavat, tak je buď nutné využít poměrně dlouhé molo nebo „přebrodit“ cca 200 metrů dlouhou mělčinu >> takže se hodí boty do vody.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Lukáši,

   moc Vám děkuji za odpověď. Tato stránka je super a vaše znalosti hotelů a okolí také. Na mělčinu jsme připraveni, jelikož u předešlého hotelu to bylo také tak. Cestujeme s menším dítětem, takže to naopak vítám. Jen jsme nepotřebovali boty do vody, vstup byl písečný.

  • Odpovědět

   Vůbec nemáte za co a budu držet palce, ať se vám dovolená líbí! Písek tady je také, ale nejen ten – na dně je také kamení a hodně řas. Proto pokud máte, tak si boty raději vezměte s sebou. Pěkný večer.

  • Odpovědět

   Ještě jednou dobrý večer,

   mohla bych vás ještě požádat o názor na hotel Shams Safaga (Hurghada). Děkuji

  • Odpovědět

   Podívejte se na předchozí dotazy, které se dotazovaly na tento hotel. Např. TENTO a nebo TENTO. V nich jsem komentoval bezpečnost, jsou to sice už pár měsíců staré odpovědi, ale stále platí.

   Můj názor – je to hotel pro méně náročné klienty, vybavení je starší. NA druhou stranu tu je ale moc fajn pláž – písečná, pozvolný vstup do moře, boty potřeba nejsou. Na šnorchlování to není top místo, byť i zde lze pod vodou ledacos vidět, korály tu jsou, ale ve srovnání s lokalitami v Marsa Alam v mnohem menší míře.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, jak bezpečné je pohybovat se v Hurghadě taxíkem a jezdit taxíkem z Hurghady do El Gouny. Plánujeme s přítelem dovolenou a chceme trávit dost času v Sliders Cable Parku. Tak rozmýšlím, jestli vybrat hotel v Hurghadě nebo v El Gouně. A jak bezpečné by bylo, kdybych se v okolí parku pohybovala sama bez přítele.
  Děkuji moc za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   taxíky jsou v Egyptě levné a z hlediska bezpečnosti v pořádku. Máte v podstatě 2 možnosti, a to buď využít taxi služby zastřešené nějakou firmou nebo využívat individuální taxikáře (oranžovo modrá auta). Ačkoliv ty individuální mají taxametry, většinou je nepoužívají a budou se vás snažit na ceně „natáhnout“ – doporučuji se na ceně vždycky předem domluvit a nebát se smlouvat (jde to srazit i na polovinu).

   Nebo mrkněte na společnosti jako je ABC taxi (https://abctaxi.com/) nebo Hughada Drivers (http://hurghadadrivers.com/) – u nich žádné smlouvání není, cena je pevná.

   Sliders Cable Park neznám – předpokládám, že pohybovat se v jeho okolí sama přes den je bez problému – ale je to můj odhad, situaci na místě neznám a nebím, jak to prostředí tam vypadá.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o info ohledně bezpečnosti – Taba – hotel Strand-taba-heights-beach-golf-resort ***** odlétáme 14.11.18
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano,

   omlouvám se za pozdní reakci – předpokládám, že letíte z polských Katowic. Pokud je to pravda, tak v tuto již sedíte v letadle a budete během pár desítek minut odlétat. Současnou situaci v Tabě neznám osobně, nicméně dle mých dostupných informací je v regionu klid, a to včetně hranice s Izraelem (přechodem do Eilatu) a hotely jsou bezpečné. Ostatně Egypťané první letadlo, které na tamním letišti po dlouhé době na začátku listopadu přistálo, vřele vítali. Užijte si dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  zaujímalo by ma, či prechod cez Sinajský poloostrov z Izraela je naozaj tak nebezpečný? Chystáme sa prejsť do krajiny tade a pozdĺž Nílu na juh. Čo odporúčate? Ďakujem Vám za odpoveď

  • Odpovědět

   Dobrý den Katarina,

   pokud plánujete přechod izraelsko-egyptské hranice z Eilatu směrem do Taby, tak ano. V jiných místech (střední / severní Sinaj) se ale přecházení hranice doporučuji vyhnout.

   Počítejte s tím, že budete muset zaplatit izraelskou výstupní taxu – ta dle mých nejaktuálnějších informací činí 100 ILS (izraelský šekel) na osobu + poplatek 6 ILS (který lze zaplatit jen jeden pro celou skupinu). Potom následuje egyptská strana hranice – je potřeba vyplnit klasický egyptský vstupní formulář + není třeba kupovat žádné egyptské vízum (ani to tu nejde) >> pustí vás s razítkem opravňující 14 denní pobyt na jižním pobřeží Sinaje. Pokud plánujete pak cestu dál (k Nilu), je nutné si vízum koupit. To jde jen na letišti v Sharm el-Sheikhu (za poplatek 25 usd). Podrobné informace i vízech do Egypta jsou zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den,Lukáši.Přes Vánoční svátky a Silvestra letim s rodinou do Taby,hotel Strand Taba Heights resort 5*.Je v oblasti bezpecno a znas tento hotel?,podle recenzi by melo byt vše v pořádku,děkuji,Petr

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   hotel neznám, takže konkrétní být nemohu. Nicméně celkově je situace v Tabě v posledních měsících klidná a to nejen v resortech (jsou to totiž vždy samostatně stojící komplexy mimo dosah jakékoliv domorodé zástavby), ale v celém regionu. Zároveň nevím o žádných nebezpečích, které by v Tabě letošní rok nějak narušily turistům pobyty. To jsou hlavní důvody, proč se sem po několika letech začíná turistický ruch vracet, od zítřka začínají přímé lety do Taby z Polska a na jaře budou následovat i přímé z Česka. Takže za mě je to aktuálně ok.

 • Odpovědět

  Dobrý den, je bezpečné v Hurghadě nebo jiných turistických letoviscích opustit hotel a jít třeba někam „na procházku“?

  • Odpovědět

   Dobrý den Vašku,

   ano, úplně bez problému. Obecně lze říct, že egyptská letoviska a rekreační oblasti u Rudého moře jsou v tomto ohledu stejně (ne)bezpečné jako kterákoliv jiná standardní letní destinace ve Středomoří. Takže na procházky ano, jak po pobřeží, tak městem – doporučuji ale obezřetnost večer ženám, pokud by chodily sami.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat vybrali jsme hotel Sofitel v Tabe, ale mame strach tam jet s detmi. Je to tam bezpečné?

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko,

   nebál bych se za aktuálních okolností vyrazit do tohoto regionu ani s dětmi. Podívejte se na můj komentář k podobnému dotazu ze začátku října, kde jsem se k Tabě a právě k hotelu Sofitel vyjadřoval. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  22.12 – 29.12 odletame do Egypta hotel Labranda Royal Makadi. Chtěla bych se zeptat na bezpečnost a na bezpečnost přepravy autobusem z letiště na hotel. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo,

   za mě velmi dobrý hotel, které mohu jen doporučit. Resort Labranda Royal Makadi je u Makadi Bay – to je oblast jižně od Hurghady, která je dlouhodobě bez nějakých bezprostředních bezpečnostních rizik. Aktuálně je to tu ok a přirovnal bych to plus mínus k jakékoliv destinaci v Řecku. Je samozřejmě možné, že se do prosince v Hurghadě a v celé oblasti situace změní, stane se zde nějaký útok, to dopředu vědět nemůžeme, nicméně jeho pravděpodobnost je nízká.

   Doprava z letiště do tohoto resortu trvá asi 40 minut, je v režii CK, tj. autobusem, výjimečně minibusem, netřeba nikde vystupovat, takže cesta do hotelu je bezproblémová a v žádném případě není nijak nebezpečná.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  odjíždíme příští týden do Hurghady hotel Hawai Caesar Palace. Vyse jsem cetla, ze je v nem hodne Arabu. Tomu se zrejme nevyhneme, rada bych si overila, ze je v lokalite vse ok. Planujeme se koupat v hotelovych bazenech a na vyhrazene plazi k hotelu.
  Moc dekuji, Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   ano, Hawaii Caesar Palace je hotel, do kterého často jezdí hodně místních. Tj. v hotelu je mix Evropanů a Arabů, ty tu však většinou převažují. Z hlediska bezpečnosti dané lokality, ve které se hotel nachází, je všechno aktuálně v pořádku. A nemám informace o nějakých stížnostech z poslední doby. Pokud budete využívat hotelovou pláž a nikoliv žádné pláže veřejné, což nedoporučuji, tak netřeba mít žádný strach. Již jsem během léta na tento hotel párkrát reagoval, proto doporučuji přečíst i tuto moji odpověď ze září + plus tu, na kterou v ní odkazuji. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom letět do Egyptu do Marsa Alam konkrétně do hotelu Royal Brayka Beach Resort. Doporučil byste ho nebo nějaký jiný? Je zde situace bezpečná, jak kvůli terorismu, tak i kvůli žralokům?
  Děkuji za odpověď. 🙂 Kateřina

  • Odpovědět

   Dobrý večer Kateřino,

   Brayka Beach Resort je dobrý hotel. Byť bych plno egyptských hotelů nedoporučoval, tak tento s klidem rád doporučím. Je bezpečný, areál je udržovaný, má snaživý personál – zkrátka věci, které ne všude v Egyptě jsou úplnou samozřejmostí. Doporučuji se žraloků nebát, nemít z toho obavy. V Rudém moři jsou, ale jakékoliv jejich útoky na plavce jsou naprosto výjimečné. Je sice pravda, že srpnový útok se stal jen necelých 5 km severně od Brayka Beach Resortu, ale od té doby je tu klid. Doporučuji si přečíst o žralocích v Egyptě podrobněji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vzhledem k tomu, že se nabízí zájezdy do resortu v Tabě Heights a cestovní kancelář zaručuje bezpečný pobyt přesto se nabízí otázka na bezpečnost právě pro tuto oblast Sinaje a také letiště v Tabě. Díky

  • Odpovědět

   Dobrý večer Dášo,

   ano, máte pravdu, některé cestovní kanceláře je teď nově zařazují do svých nabídek. Jedná se o zájezdy až na jaro 2019 (o dřívějších termínech informaci zatím nemám). Upřímně řečeno s Tabou aktuální zkušenost nemám, nicméně informace od ostatních jsou takové, že bezpečnostní situace je v oblasti stejná jako v jiných egyptských letoviscích a bezpečno je rovněž v místních resortech a hotelích.

   Pokud vím, tak letiště Taba bylo teď několik let úplně zavřeno, ale teď na podzim by se tam mělo začít létat znova – z Polska, na jaře pak také v Česka.

 • Odpovědět

  Dobry den, na konci oktobra letime do hotela Regency plaza aqua park and spa, je tam bezpecne? Dakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirka,

   tento hotel leží kousek na severovýchod od letiště v Sharm el-Sheikhu. V jeho okolí jsou především další velké resorty. Oblast je bezpečná. Byť konkrétně tento hotel osobně neznám, rozhodně nemusíte mít obavy, že by vám zde cokoliv hrozilo nebo by tu snižovalo bezpečnost turistů. Aktuálně nikoliv.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je hotel Hotel Club Magic Life Kalawy Imperial dosti bezpečný? Děkuji Katka.

  • Odpovědět

   Dobrý den Katko,

   tento hotel vám můžu s klidem doporučit a to jak z hlediska komfortu, služeb, pláže a možností koupání, tak z hlediska bezpečnosti. Club Magic Life Kalawy Imperial je bezpečný resort se snaživým personálem. Navíc leží daleko od jakékoliv místní zástavby, v jeho těsném okolí je pouze jeden další resort, jinak široko daleko nic. Za mě je tohle dobrá volba.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na bezpečnost v Marse a na hotel Novote,l děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle,

   hotel Novotel v severní části regionu Marsa Alam je dobrý. Občas v hotelu bývá více Arabů, což může někomu vadit. ale dost to záleží na konkrétním termínu, tak uvidíte na místě. Přesto je tady bezpečnost dobrá a obecně tento hotel má kvalitní služby. Jediným problém může být koupání (pokud chytíte týden, kdy bude foukat vítr) – u hotelu Novotel se v moři dá koupat prakticky jen z mola a to, pokud jsou na moři vlny, bývá zavřené. V takovém případě doporučuji jít po pláži na jih směrem k nedaleké zátoce Pensee Azur (necelé 2 km) – ta je mimochodem perfektní na šnorchlování.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, 4.10. 2018 letíme do Sharm el Sheik hotel Sharm Plaza. Je to tam bezpečné? Aká je momentálna situácia?

  Ďakujem,
  Patrícia

  • Odpovědět

   Dobrý den Patrícia,

   bezpečnost je v Sheikhu aktuálně dobrá a za celou letní sezónu jsem nezaznamenal jakýkoliv incident, který by se zde stal. Takže nemusíte mít obavy. Hotel Sharm Plaza osobně neznám, tak přímo a konkrétně o tomto hotelu vám bohužel nejsem schopný povědět žádné aktuální nebo „zákulisní“ informace.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat na bezpečnost v Tabě?hotel Sofitel,chci letět v kvetnu.děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý večer Lenko,

   osobně aktuální bezpečnostní situaci v Tabě neznám, nicméně z doslechu vím, že zde žádné nebezpečí, které by hrozilo jinde, není. Teď je to klidná oblast, do kterého se ale dlouho prakticky vůbec nejezdilo (alespoň ne v rámci organizovaných zájezdů, pouze individuálně). Taba je situovaná na Sinaji a blízko Eillatu a izraelských hranic – důvody, proč tu turistických ruch v posledních letech výrazně upadal. Očekávám, že se to nejpozději během začátku příštího roku začne měnit… nedojde-li v oblasti do té doby k nějakému incidentu.

   Moje rada zní: klidně vyrazit, pokud v rámci zájezdu – tak bych se informoval, zda jde v případně nějaké náhlé změny v bezpečnosti hotel přebookovat na jiný v jiném letovisku.

 • Odpovědět

  Dobrý den ,
  chtěla bych se zeptat na hotel Aurora Oriental Bay v Marsa Alam,kam brzy letíme,co si o něm myslíte?A jaká je zátoka a podmořský život?
  Děkuji
  Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   Aurora Oriental Bay Resort v Marsa Alam je sice trošku starší hotel, ale je dobře udržovaný. Je osamocen nedaleko úzkého zálivu a bezpečnost tu je na dobré úrovni. Nemusíte mít strach.

   Pokud jedete za podmořským životem, tak tohle je perfektní volba. Po obou stranách zálivu jsou korálové útesy a podmořský život je tady skutečně pestrý – dokonce i rejnoci a želvy! Máte se na co těšit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,hotel PICKALBATROS SEA WORLD MARSA ALAM druhá polovina října,jaké bývá počasí?Má ještě cenu tam letět?A jak je to s bezpečností v těchto místech?Děkuji za odpověď Iva

 • Odpovědět

  Dobrý den 6řijna odlétáme do hotelu v Port Ghalib hotel Marina Lodge s ck Fischer. Jaká je zde prosím bezpečnostní informace .až nýní jsem zjistila ,že je v tomto období nějaký svátek .jaká je situace i ohledně možnosti napadeni žralokem. Na hotelového pláž se zde dochází cca 10 min: myslela jsem si, že je to v nějaké umělé zátoce kde by mělo být bezpečnost,ale teď si tím nejsem vůbec jistá. Děkuji za odpověď Zdena

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeno,

   bezpečnost během svátku – nedoporučuji návštěvu velkých měst, ale v letoviscích, kór v Port Ghalib nepoznáte, že takový svátek je. Nemějte obavy.

   žralok – mrkněte na stánku o žralocích v Egyptě, kde jsem se tomuto tématu věnoval podrobně. I tady já tvrdím, že obavy rozhodně nejsou na místě. Začátkem srpna v Marsa Alam šlo o nešťastnou a výjimečnou událost.

   Ano, pláž, jak správně píšete, není přímo u hotelu, ale kousek od něj. Přesto je ale v zálivu. Je to mimochodem poměrně dobré místo na šnorchlování – takže doporučuji vyzkoušet.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  prosím, jaká je aktuální situace v Sharm El Sheikh a konkrétně v oblasti hotelu Iberotel Palace? Jak tento hotel hodnotíte?

  Děuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Ivano,

   aktuálně je letovisko Sharm el-Sheikh bez problému, panuje tu klid. Leží sice na Sinajském poloostrově, ale na jeho jihu, který je pro turisty bezpečný. Upřímně hotel Iberotel Palace osobně neznám, takže v tomto ohledu se necítím být ten, který by dokázal místo správně a podle skutečnosti ohodnotit nebo vám poradit.

  • Odpovědět

   Dobre rano, Lukasi,

   diky za odpoved. Dnes odletame, tak se pak podelim o zkusenost. 🙂 Zatim prvni minus – let s Air Cairo, aktualne 3 hodiny zpozdeni tak, jak se dalo dle recenzi cekat. Pekny den, Ivana

  • Odpovědět

   Ano, pokud se tady podělíte i o vaši zkušenost, bude to skvělé! Pokud jste byly na příletu do Sheikhu zpožděni o 3 hodiny a více, je možné (v závislosti na důvodu zpoždění), že máte nárok na kompenzaci ve výši 400 euro / osoba.

 • Odpovědět

  Dobrý den , v říjnu letíme poprvé do Egypta do hotelu Radisson Blu Resort. Chci se zeptat zda máte nějaké informace o zkušenostech se službami a bezpečnosti v tomto hotelu . Případně na co si dát pozor. Děkuji Marie

  • Odpovědět

   Dobrý večer Marie,

   můj názor na Radisson Blu Resort je následující: je to takový lepší egyptský průměr, který ale dle mě neodpovídá 5* standardu, standardní pokoje jsou průměrné a jejich vybavení je trochu starší. Nadstandardní pokoje, za které se tu ale připlácí, jsou ale kvalitní. Personál je příjemný a dobří jsou animátoři, kteří se dokáží postarat o program … aquaaerobic apod. Nemám informace, že by zde bylo s bezpečností cokoliv v nepořádku. Pozor si dejte na to, že je zde přístup do moře přes molo. Jde tu do vody vlézt i přímo z pláže – do takových lagun, ale ty jsou mělké, kór při odlivu a tím pádem na plavání nepoužitelné. Mějte hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Dosud jsme byli v Egyptě třikrát. Upřednostňujeme hlavně výborné šnorchlování a klid. Vloni a letos jsme byli v Makadi Bay v hotelu Fort Arabesque a Marsa Alam v hotelu Brayka Bay Reef a v hotelu Shams Alam. Ve všech se nám maximálně líbilo, všude bezpečno, všechny splnily naše představy do puntíku. Zejména poslední dva hotely nás zejména z důvodu nádherného šnorchlování, spojeného s výborným přístupem bez mola do moře nadchly. A kam takhle namlsaní a s těmito představami, do jakého hotelu do Egypta nyní? Prosím, doporučte……
  Předem děkuji.
  Josef

 • Odpovědět

  Dobrý den, 19.12.2018 letíme do Hurghady do hotelu Magawish Village Resort, je tato oblast v toto roční období bezpečná? Děkuji Lenka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   období našich Vánoc (byť v Egyptě se Vánoce slaví prioritně až 7. ledna, je to převážně muslimská země) nebývá z hlediska bezpečnosti nijak odlišné od jiných termínů. V tohoto nemusíte mít obavy. Aktuálně je v Hurghadě bezpečnost na stabilní úrovni a všichni věříme, že takto to vydrží i v nadcházejících měsících.

 • Odpovědět

  Dobrý den, moc děkuji za velmi užitečné informace na této stránce. 4.10. máme s přítelem odlétat do Sharmu do hotelu Otium Amphoras na 15 dní. Vzhledem k tolika dnům bychom si rádi našli zábavu i mimo resort. pár bloků západně od hotelu jsou nějaké motokáry a rádi bychom navštívili Cleo park, je to bezpečné? Také by mě zajímalo jak je to v této oblasti s vycházením mimo resort jak přes den tak navečer a jestli bych vás mohla poprosit o informaci, zda je bezpečné navštívit naama bay, old market nebo soho? Popřípadě čemu se určitě na dovolené vyhnout? Když jsem vybírala resort, u 2 hotelů v sharmu (na jiná letoviska ani nekoukám) se v komentářích zmínili o zahlédnutí žraloka poblíž pláží. Máte i o tomto tématu také nějaké informace, prosím? Předem moc děkuji za odpověď a celkově za tuto super stránku. Lucie

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   těší mě, že jste tu našla užitečné informace – právě kvůli tomu to zde celé píšu, proto moc díky za vaši zpětnou vazbu 🙂 A teď k vašim dotazům…

   Sheikh aktuálně bezpečný je, pokud netoužíte trávit dovolenou pouze v resortu, tak se nebojte a vyrazte mimo resort, oblasti, které jmenujete jsou teď bezproblémové, ale doporučuji raději chodit přes den. Je to lepší než večer nebo v noci. Cleo park mi nic neříká, nemohu posoudit. Čtyřkolky jsou ale fajn. Hodně výletů je nabízeno vetšinou uď přímo v hotelu (nebo od cestovky), ale také třeba přímo na pláži od místních. Pokud je to nějaký menší výlet, čtyřkolky nebo výlet lodí za šnorchlováním nebojte se toho a klidně ho vezměte přímo od místních – vyjde vás to levněji.

   Žraloci – ti v Rudém moři žijí a pokud má člověk štěstí, tak je může spatřit i u pobřeží. Nedávno jsem sepsal na téma žraloků v Egyptě speciální stránku, mrkněte se na ni. Věřím, že tam najdete veškeré informace. Podotýkám, že nebezpečí útoku žraloka na člověka je prakticky nulové a vždy se jedná o velmi nešťastnou shodu okolností. Proto doporučuji z tohoto nemít obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o informaci jaká je momentálně bezpečnostní situace v hotelu Palma de Mirette v Hurghada. Letíme s malými dětmi. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý večer Lucie,

   nemám informaci o tom, že by aktuálně v hotelu Palma De Mirette Resort & Spa v Hurghadě bylo z hlediska bezpečnosti cokoliv v nepořádku. Na pláži a u bazénů dohlíží na bezpečnost plavčíci. Jedině snad upozorním na to, že tento hotel využívají i místní, závisí to dost na termínu, ale často tu je proto mix evropských turistů s těmi muslimskými. Může to být pro někoho nepříjemné, je potřeba to ale respektovat. Uvidíte, jak to bude vypadat ve vašem termínu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  6.10.letome do Hurghady do Royal Star Beach resort. Výše jste ho spíše nedoporučoval kvůli centru města- máme mít tedy obavy? Je bezpečné jít se za dne projít do města mimo resort?
  Kolik je obvyklý bakšiš, abychom nebyli ubytováni až odpoledne, a máme se bát špatné hygieny a průjmů?
  Předem děkuji, je to náš první Egypt, jedu sama se dvěma dospívajícími dcerami…
  Vlasta

  • Odpovědět

   Dobrý večer Vlasto,

   ne ne, netřeba mít obavy. Máte pravdu, že v jednom z dotazů výše jsem před tímto hotelem upřednostnil jiný a to hlavně z toho důvodu, že druhý hotel ležel mimo zástavbu Hurghady. Ale rozhodně tím neříkám, že Hurghada je nebezpečná, není a aktuálně určitě nemusíte mít obavy z procházky mimo areál hotelu. Royal Star Beach resort je takový menší hotel (v porovnání s jinými velkými komplexy) – za mě takový průměrný hotel s velmi vstřícným personálem.

   Nevím o tom, že by zrovna v tomto hotelu byly problémy se zdlouhavým check-inen a s čekáním na přidělení pokoje. Většinou stačí mezi 5 a 10 euro / dolarů. Zrovna v případě tohoto hotelu bych já volil tu nižší hranici. Zdravotní problémy – typicky průjem je v Egyptě dost individuální – jeho riziko je mnohem vyšší než v jiných destinacích. Proto doporučuji si v Egyptě v lékárně (nebo lze často i na recepci v hotelu) koupit jeden z léků Anitnal, Diax, Drotazide. Raději si ho kupte preventivně, ať ho můžete v případě problémů hned nasadit.

 • Odpovědět

  Dobrý den situace v hurgade? Letíme konec října hotel Hawaii Caesar palace aqua park resort děkuji za info

  • Odpovědět

   Dobrý den Simono,

   podívejte se na tento dotaz a na moji odpověď týkající se právě Hawaii Ceasar Palace hotelu. Hotel je bezpečný, ale předem upozorňuji na to, že krom Evropanů do tohoto resortu jezdí také dost Arabů. Někomu by to mohlo vadit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Je bezpečné jet na výlet do Port Ghalib ve večerních hodinách. Samozřejmě organizovaný výlet s CK. Děkuji

 • Odpovědět

  Pekný deň prajem ☀
  S manželom si chceme vychutnať druhé medové týždne bez detí. Z hľadiska bezpečnosti by som chcela vybrať ten najlepší hotel pre nás. Radi by sme uvítali krásnu pláž, večerné prechádzky po pláži. Možte mi odporučiť jeden z týchto hotelov?
  * Citadel Azur Resort (prebieha stále rekonštrukcia?)
  * Jaz Aquamarine Resort
  * Tropitel Sahl Hasheesh
  Recenzie sa mi už miešajú, všetky hotely majú klady a zápory. Ďakujem. Kika

  • Odpovědět

   Dobrý den Kika,

   všechny tyhle hotely jsou velmi kvalitní a bezpečné. Takže podle jejich „nebezpečnosti“ se zde nemá význam rozhodovat.

   Citadel Azur Resort – ano, dle mých posledních informací rekonstrukce stále probíhá, ale většina lidí si tu na to vůbec nesťěžuje, byť se výjimky najdou. Hotel jinak perfektní a je tu jistota toho, že budete mít pokoj s výhledem na moře. V jiných hotelech taky, ale zde bude nejlepší. Vstup do moře přímo z pláže.

   Tropitel Sahl Hasheeshjá doporučuji tento. dlouhá pláž, po které se dají dělat procházky jak na jednu tak druhou stranu. Jen upozoňuji na to, že vstup do moře, do míst, kde se dá dobře plavat je přes asi 250 m dlouhé molo

   – Jaz Aquamarine Resort – v těsném sousedství je řada dalších hotelů, vstup do moře buď z pláže u hotelu – ale je tady zhruba 400m dlouhá mělčina – svažuje se postupně do vody, ale není to zase tak, že by se blíž než 400 m k břehu nedalo plavat, to ne. Pokud vám tento pozvolný vstup do moře s korály (proto tady jsou dost dobré mít boty do vody) nebude vyhovovat, je možné chodit na pláž k sousednímu hotelu, kde je pobřeží upraveno tak, aby šlo jít do moře bez problému z břehu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na začátek října máme zamluvený hotel Serenity Makadi Beach. Máme 2 malé děti a nemám z toho moc dobrý pocit. Jaký je Váš názor na bezpečnost v tomto rezortu?

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko,

   Serenity Makadi Beach je dobrá volba – nemám informace o tom, že by si zde byly v otázce bezpečnosti nějaké stížnosti, je to bezpečný resort. Ostatně patří k nejlépe hodnoceným hotelům u Makadi Bay. Upozorním jen na to, že koupat v moři se tu dá pouze z mola, což pro malé děti vhodné není. Ale na druhou stranu tu jsou dva bazény se slanou vodou, což považuji za výhodu.

 • Odpovědět

  Lukáš 07/ 08/ 2018 1.00
  Dobrý deň Lukáško,
  ponúkajú nám v cestovke hotejy v SHARM EL SHEIKH a to:
  SHARM Resort a SIVA SHARM. VIete mi poradiť, ktorý je lepší z hľadiska bezpečnosti, stravy, pláže…. V minulosti sme boli v hotely Sunwing Watervord Makady Beach
  a všetko bolo OK, tak by sme si chceli pozrieť inú časť Egypta.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mária,

   oba hotely jsou bezpečné a dost na podobné úrovni. Přesto já bych raději volil Siva Sharm Resort – vetší komplex, většina pokojů má výhled na moře, hezké bazény, hned u moře. Vstup do moře sice z mola (to má druhý také), ale za to tu je perfektní šnorchlování – jak zde, tak po pobřeží dál na sever až k hotelu Coral Sensotari Resort.

 • Odpovědět

  Dobry den,hurgada hotel sunny days el pacino.Je to bozpecne a jaky mate nazor na hotel?Jsou na nej dost smisene recenze.dekuji misa

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   můj názor na bezpečnost v hotelu Sunny Days El Palacio najdete v této mojí předchozí odpovědi.

   Je to velký, takový průměrný hotel, do kterého jezdí jak hodně Evropanů, tak ale i Egypťané / Arabové. Náročný klient spokojený nebude. Pokud jste ale zvyklá na ubytování střední cenové relace třeba v Řecku, tak myslím, že se vám zde bude líbit. Dost často se stává, že Češi dlouho čekají na pokoj (i třeba celé dopoledne) – je to dáno jejich většinou brzkým raním příletem. Proto se tu je většinou dobrý nápad do do pasu nějaký ten bakšiš >> tím pádem vás odbaví přednostně.

 • Odpovědět

  Dobrý den je bezpecné si pujcit auto a jet do gizi a luxoru bez cestovky?popripade na jine pamatky

  • Odpovědět

   Dobrý večer Pavle,

   ne, půjčovat si auto v Egyptě, ať už je to kdekoliv není dobrý nápad. Pokud můžete, vyhněte se tomu. Na silnicích tu neexistují moc pravidle. Pro lidi, kteří na to nejsou zvyklí, to moc není. Nehledě na vysoké riziko nehod. Nemluvě o tom, že cesta autem do Luxoru nebo Gízi je dost dlouhá – autem to absolvovat nedoporučuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chystáme se s manželkou do oblasti Marsa Alam. Líbí se nám hotely v zátoce Coraya (Jaz Lamaya, Jaz Solaya) nebo případně hotely Hilton Nubian, Royal Breyka. Které můžete doporučit? Jaká je tam aktuálně bezpečnostní situace?

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine,

   dobrý výběr. Všechny to jsou velmi kvalitní hotely. Navíc co vím, tak bez jakýchkoliv bezpečnostních problémů.

   Doporučit mohu rozhodně Hilton Nubian Marsa Alam Resort – skutečně kvalitní hotel, dobře hodnocený, navíc začátkem letošní sezóny přímo v něm svoji dovolenou trávil známý a nemohl si ho vynachválit. Pokud chcete i trochu šnorchlovat volte Hilton.

   Oba hotely Jaz Lamaya i Jaz Solaya jsou také perfetkní – opravdu těžko jim něco vytýkat – ale nutno říci, že zátoka Coraya nenabízí tak zdaleka tak bohatý podmořský život jako Abu Dabbab, u které je Hilton Nubian.

 • Odpovědět

  Dobry den
  Chystame se na dovolenou do Hurghada od 23.9.-30.9. do hotelu Baron Palace . Chtěla jsem se zeptat na bezpečnost a rizika v daném termínu . A také ještě v případě zdravotních problému na kvalitu zdravotnictví . Děkuji a krásný den přeji .

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   výborná volba hotelu, hotel není přímo v Hurghadě, nýbrž na jih od ní – tato lokalita je bezpečná a bezpečný je i samotný resort. V případě zdravotních problémů mají větší hotely včetně tohoto hotelu základní lékařskou péči (doktora) přímo ve svém areálu. Určitě budete mít cestovní pojištění – pak v případě problémů vyhledejte soukromou kliniku. Jejich péče bývá na vysoké úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den, syn s přítelkyní dnes odletěli do Egypta do Dahabu. Je to tam bezpečné?

  • Odpovědět

   Dobrý večer Jano,

   myslíte Dahab na Sinaji nebo zátoku Abu Dabab? Byť je Dahab aktuálně na mapě nahoře v textu zařazen do žluté oblasti (vysoké riziko nebezpečí) – tak mám informace, že samotný Dahab je aktuálně bez problému. Jsou tu nejen domorodí Egypťané, Beduíni, ale i dost cizinců. Při vstupech do města jsou kontrolní body, občas na ulicích vojáci – působí to bezpečně.

 • Odpovědět

  Dobry den.Chcem sa opytat na tento hotel a oblast a taktiez bezpecnost. Diki za reakciu . Swiss Inn Resort El Arish.

  • Odpovědět

   Dobrý den Miroslave,

   hotel Swiss Inn Resort El Arish ani oblast neznám. Vůbec se sem nemá jezdit. Je to na severu Sinaje – tedy v nestabilním a nebezpečném regionu (teroristické útoky, zákaz nočního vycházení atd.) Je potřeba se této oblasti pokud možno vyhýbat. Jednoznačně cestu sem nedoporučuji!

 • Odpovědět

  Dobrý den,odlítame 12.9. do Marsa Alam Utopia beach,nevíte zda do tohoto resortu chodí i místní,nebo jen zahraniční turisti? jaký máte názor na tento hotel? děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro,

   do hotelu Utopia Beach Club jezdí hlavně cizinci. Neřeknu vám přesně jaký je zde poměr cizinců a místních, nevím to, ale v každém případě evropští turisté převažují. Bohužel ti neevropští tu jsou taky, byť v menšině a neumějí se moc chovat (zanechávají po sobě nepořádek na stolech atd.).

   Hotel je velmi dobrý – čisté prostředí, dobrý personál (včetně myslím dvou Ćešek, které pracují v rámci animátorského týmu). Na víc je tu pěkná pláž i zátoka, která je super na šnorchlování. Vaši volbu hotelu můžu jen pochválit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosim Váš nazor na hotel Alibaba palace v Hurgarde? Odletame pristi tyden.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo,

   Alibaba Palace je velký, ale moc pěkný resort. Velký bazén, tobogány, dobrý personál. Pláž dobrá a je tu možnost chodit i na pláže dalších hotelů. A teď to nejdůležitější: nemám informaci, že by zde aktuálně byly jakékoliv bezpečnostní skuliny, na které by si lidi stěžovali.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se optat na bezpečnost v Egyptě, resort desert rose. Dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý den, do Egypta létáme každý rok do hotelu Bella Vista. Tentokrát jsme zvolili ale hotel Mercure Hurghada s odletem 31.10.. Je prosím tento hotel OK ? Děkuji Eliška Praha

  • Odpovědět

   Dobrý den Eliško,

   zvolili jste výborně. Mercure Hurghada je větší hotel než Bella Vista a je mimo hlavní zástavbu Hurghady. Služby na velmi dobré úrovni. Bezpečnost je tu dobrá, osobně bych řekl, že je lepší než v hotelu Bella Vista. Takže nemějte obavy a dovolenou si tu na přelomu října a listopadu náležitě užijte!

  • Odpovědět

   Děkuji za odpověď, hezký večer
   Eliška Praha

 • Odpovědět

  Dobrý den.Máte nekdo zkušenost s hotelem Hawaii Palm Resort?Letime 19.9.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato,

   Hawaii Palm Resort nebo také Mirage New Hawaii Resort & Spa je hotel hned vedle Hurghadského letiště. Nemám informace, že by v něm bylo cokoliv v nepořádku z hlediska bezpečnost, nicméně resort dle mého názoru patří spíše k průměrnějším hotelů. A zároveň upozorňuji, že tu je potřeba počítat s tím, že tu velkou část klientely často tvoří Arabové, včetně místních – Egypťanů.

 • Odpovědět

  Dekuji

 • Odpovědět

  Dobry den v utery 4.9. Letime i s 3 letou dcerou do egypta marsa alam …. po umrti dvou britu mame docela strach…. myslite ze je ceho se obavat dekuji silva

  • Odpovědět

   Dobrý večer Silvo,

   událost, která se stala v hotelu Steigenberger Aqua Magic v Hurghadě zatím nebyla definitivně uzavřena. Údajně však i další dva lidi, kteří zde byli ubytovaní, postihla bakteriální infekce shigella – bacilární úplavice (podrobnější info o této infekci třeba zde na wikipedii).

   V každém případě se jedná o výjimečný případ úmrtí a dle mě při něm musely hrát i roli i další faktory (vyplyne z vyšetřování). Obavy z toho, že by se něco podobného v Egyptě opakovalo častěji, a mělo tak negativní dopady na zdejší turistických ruch, dle mého názoru v tuto chvíli rozhodně nejsou na místě. Užijte si vaši dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v Egyptě jsem byla už dvakrát a vždy všechno v naprostém pořádku.
  Dokonce jsme s manželem byli i v roce 2011 po nepokojích v káhiře a v hotelu kde bývá 3 000 lidí nás bylo jen 150. Rusko, Německo a další země své občany do Egypta nepouštěli. Letos v říjnu letíme s dcerou do Marsa Alam hotel Novotel. Údajně hodně dobře hodnocený hotel, ale hotel ve kterém zemřel britský pár byl také dobře hodnocený. Proto teď po dvou fatálních nehodách jsem se opět začala hodně bát. Jak se má člověk bránit proti bakterii která zabíjí, nebo špatné hygieně a špíně. Myslite si, že užívání laktobacilu, Enterolu a Ercefurilu by částečně pomohlo? Nebo máte nějakou jinou radu. Moc děkuji za info

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko,

   děkuji i za váš názor a zkušenost s bezpečností v Egyptě. Smrt britské páru je nešťastná, ale také výjimečná. Vyčkejme na nějaké první oficiální prohlášení, co jejich úmrtí skutečně způsobilo. Dle mých informací, je zatím vše v rovině spekulací.

   Ano, předpokládám, že užívání těchto přípravků může pomoci. Ale upřímně nemám s ničím takovým osobní zkušenost. Moje doporučení zní: 1. vybírat větší hotely, kam jezdí hodně západních turistů, 2. dbát na hygienu více, než to dělám doma, 3. nikdy nejíst nic, co se mi nezdá / páchne / jeví se jako neuvařené.

 • Odpovědět

  dobrý den
  jaký máte názor, s ohledem na bezpečnost, na plavby lodí po Nilu a návštěvu pyramid s pobytem v hotelu v Káhiře , vše organizované cestovní kanceláří?
  Děkuji Marcela

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo,

   s jakou cestovní kanceláří chcete jet? Plavba po Nilu na nějaké turistické cruise ship je bezpečná, ale velký pozor bych dával na krádeži (při případných zastávkách během plavby). A tím spíš je potřeba být na pozoru v Káhiře a v Gíze (opět krádeže) – ale pokud se na všech těchto místech budete pohybovat v rámci skupinového zájezdu, pak se není třeba dle mého názoru bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je bezpečnost pro hotel Mirage bay resort aquapark (lillyland) chceme letět začátkem října ale po zprávách při úmrtí 2 britů máme docela strach dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jaká je aktuální situace v Sharm El Sheikh?
  V příštím týdnu mámě letět do Aqua Blu Resort.

  Předem Vám moc děkuji.
  B.

  • Odpovědět

   Dobrý den Blanko,

   byť se váš hotel Aqua Blu Sharm se nachází přímo v Sheikhu, podle mě netřeba mít jakékoliv obavy. V letovisku je z hlediska bezpečnosti v posledních měsících zcela klid. Váš resort je velký a rovněž bezpečný.

   Upozorňuji, že tento hotel neleží přímo u pláže, ale to asi víte. K moři je to asi 450 metrů, kde je vám pak k dispozici samozřejmě hotelová pláž. Takže pokud budete chtít na pláž, musíte tam dojít nebo dojet hotelovým minibusem.

 • Odpovědět

  Ahoj,prosim chtěla bych info.o hotelu Sea star beat rivage.jedeme koncem zaři a obava kvuli smrti angličanu nas vystrašila a níkde nemuźu zjistit jestli hotel ma Certifikat proti legionařske nákaze.Jsme senioři a mame docela strach.Prosim i něco o hotelu.děkuji Daša

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar,

   podívejte se na tento komentář a na moji odpověď na něj ze začátku sprna. Rovněž se týkal hotelu Sea Star Beau Rivage – informace jsou stále aktuální.

   Nevím a nejsem teď bohužel schopen pro vás zjistit, zda něco jako certifikát proti legionářské nákaze tento hotel má. Bohužel si myslím, že obracet se v tomto případě na cestovní kancelář je zbytečné – protože ani oni vědět 100% nebudou. Úmrtí angličanů je smutné, ale dle mého názoru výjimečné. Vyčkejme na oficiální informaci o tom, co za jejich smrtí stálo – uvedu to pak nahoře v hlavním článku.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,

  chcela by som sa spýtať na bezpečnosť v Sharm el Sheik hotel The Grand Hotel Sharm el Sheikh (Ras um Sid). Resp. ak máte aj nejaké bližšie info k tomuto rezortu, čo sa týka najmä pláži, ale aj celkového hodnotenia.

  Ďakujem veľmi pekne
  Pekný deň

  Daniela

  • Odpovědět

   Dobrý den Daniela,

   bezpečnost je tady (tedy přímo v Hotelu), ale i v okolí na dobré úrovni. Hotel je velký, nabízí mimo hlavní jídelny i řadu restaurací, které jsou rozmístěny v areálu. Co se týká pláže, tak ta je přímo u hotelu, ale i v jeho blízkém okolí taková nestandardní. Pobřeží hezké, ale lehátka tu jsou na menších skaliskách >> vstup do vody tu je přesto bezproblémový, ale není to tak, že by se tu pláž postupně svažovala (nemá se tu co svažovat). Člověk musí po schůdkách nebo krátkém molu a je hned v poměrně velké hloubce. Pokud sem již máte rezervovanou dovolenou, užijte si ji 🙂

 • Odpovědět

  Moc děkuji za vaši odpověď, už jsem klidná a na dovolenou se těším. Moc jste mi pomohl

 • Odpovědět

  Dobrý den, 4.9.2018 odlétáme do Egypta – Mirage Bay Resort, poprosím Vás o info zda-li toto místo je bezpečné, čeho bychom se měli vyvarovat a jestli můžeme navštívit Hurgadu atd. Egypt navštívíme poprvé a začínám být nervózní. Moc děkuji za odpověď Hezký den Irena

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno,

   hotel Mirage Bay Resort je poměrně velký hotelový komplex a jak on, tak jeho okolí je aktuálně bezpečné. Nachází se v oblasti jižní Hurghady, kde je čistě hotelová zástavba, žádné domorodé obydlí nebo něco podobného. Hotel má svoji pláž, takový umělý záliv – určitě se ale vyvarujte koupání na jiných, než hotelových plážích, v oblasti Hurghady byste tím mohli zbytečně riskovat. Jinak ano, Hurghadu se určitě navštívit nebojte – je tu klid, je to především turistické letovisko a tomu je to tu podřízeno.

   Mimochodem přímo v hotelu Mirage Bay Resort pracuje (aktuálně) Češka, která je Čechům na místě nápomocná. Obavy nechte doma a dovolenou si užijte! 🙂

 • Odpovědět

  Tak hotel se jmenuje silver beach Alquseir mate nejake skusenosti s hotelem a jak je to s bezpecnosti? Popripade kdyz chceme na ctyrkolky jak to probiha?

 • Odpovědět

  Dobry den ted 30.08 letim do marsa alam sylver beach resort mate s timto hotelem nejake skusenosti? Jaka je bezpecnost nini v marsa alam? Predem dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Denisi,

   jméno tohoto hotelu mi nic neříká. Zní jeho oficiální název přesně tak, jak píšete? Často jsou totiž hotely známé pod různými variantami názvů…

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Plánujeme dovolenou v Marsa Alam, konkrétně v dosti odlehlém hotelu Shams Alam Resort. Zajímal by nás Váš názor na tento hotel a na obecnou bezpečnost zde, včetně nyní medializovaného neštěstí při útoku žraloka.
  Předem děkujeme.
  Josef.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  na internetu jsem se dočetla, že v Hurghadě zemřel britský pár za velmi nejasných okolností (možná otrava) a CK Thomas COOK všechny své turisty z hotelu Steinberger stáhla. Prý bylo více lidem zle. Jaký je Váš názor na tuto událost? Je podle Vás možné, že by to byla skrytá forma teroristického útoku? V Egyptě jsem byla mnohokrát a moc se mi tam líbilo, ale teď mám opravdu obavy. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo,

   bohužel k tomu případu zatím nebyly zveřejněny podrobnější informace. Jednou z variant je, že pár zemřel na bakteriální onemocnění, které poskytuje dýchací cesty. Jiné zdroje zase spekulují o otravě oxidem uhelnatým. Ne, osobně si nemyslím, že by se jednalo o teroristický útok, spíše nešťastnou náhodu, za kterou nese odpovědnost hotel – a to buď z důvodu výskytu bakteriálního nebo nakažlivého virového onemocnění přímo v prostorách hotelu nebo z důvodu podávání zkažených nebo špatně tepelně upravených jídel. Věřím, že se brzy dozvíme pravdu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  co prosím Lotus Bay Resort And Spa Abu soma? je to bezpečné a vhodné pro dovolenou?

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   pokud myslíte hotel Lotus Bay Resort and Spa, také známý pod názvem Lotus Bay Safaga, tak bohužel nemohu soudit, neznám ho, nepovím vám, jak moc kvalitní hotel to je. Z bezpečnostního hlediska jsou všechny hotely v oblasti mezi Soma Bay a Safagou aktuálně v pořádku. Je tu asi 9 hotelů a tento je jeden z nich.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  mohu poprosit o názor na Future Dream Lagoon?
  Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,

   z hlediska bezpečnosti nemám z poslední doby k tomuto hotelu žádné stížnosti. Je tu dobré moře – u pláže mělko, ale na Egypt ne moc daleko, pak následuje krásná velká laguna – úžasný podmořský život a laguna je perfektní na plavání. Lagunu odděluje od volného moře korálový útes (tj, zase mělčina). Pokud vás zajímá něco konkrétního, ptejte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer prajem,
  v novembri plánujeme cestu do Egypta, konkrétne do hotela Albatros Citadel Resort (ex Citadel Azur) *****. Chcela by som sa opýtať na bezpečnosť a taktiež či nemáte nejakú skúsenosť s týmto hotelom. Ďakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Maria,

   pokud jste hotel Albatros Citadel Resort už rezervovala, udělala jste jedině dobře. Byť na můj vkus je to skutečně už dost velký komplex – služby jsou zde na vysoké úrovni a předpokládám, že se vám tu vaše dovolená bude líbit. Resort je bezpečný a vstup do moře je zde možný přímo z pláže, není potřeba žádné molo.

  • Odpovědět

   Ďakujem pekne 🙂

 • Odpovědět

  dobrý den, planujeme dovolenku po novom roku v oblasti TABA, pravdepodobne v hoteli Taba Hilton, alebo Taba Movenpick, letiet chceme do Izraelu-ovda, kedze Taba je odtial len kusok a presunut sa cez hranice shuttle busom, ziadne aktualne informacie o bezpecnostnej situacii v oblasti som nenasla.
  dakujem za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Romi,

   v oblasti kolem Taby jsem byl jednou a je to už pár let, nyní se tam řadu let nejezdí (mám na mysli zájezdy od CK), proto k tomuto regionu nemám úplně aktuální informace. Co vím od ostatních, kteří zde byli, ale i od místních, tak tam nebezpečno není. A nic nehrozí. A to už vůbec ne v hotelových resortech v Tabě. Do jaké míry je to pravda vám ale neřeknu. Taba je zkrátka Sinaj – území, kam se aktuálně moc západním turistům jezdit nedoporučuje. Pokud Tabu navštívíte, budu rád, když zde ostatním poskytnete k bezpečnosti v Tabě i v Ovdě aktuální informace.

 • Odpovědět

  Dobry den,chtel bych se zeptat na hotel v hurgade coral beach a jestli tam je bezpecno

 • Odpovědět

  Dobrý večer, pojedu transfer z letiště Marsa Alam do Hurgady s CK. Vyjedeme v 21 hod. Na co dát pozor. Pojedu sama s 3 dcerami. Dekuji a zdravím Dada

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   pokud je to transfer zajištěný vaší CK, tak se nemáte čeho bát a navíc určitě nepojedete sami. Cesta z letiště z Marsa Alam až do Hurghady trvá autobusem 3 hodiny, tj. většinou se to jezdí bez přestávky.

 • Odpovědět

  Dobrý den,mám ještě jeden dotaz(mimo bezpecnost) k hotelu Sunrise Holidays resort- Hurghada. Udajne tam probiha rekonstrukce bazenu a ostruvku u pláze. Bylo nam receno,ze bude koncit 20.8.18. Tudiz jsme si zajezd koupili na 10.9.-17.9. Teď ctu ze se rekonstrukce prodlouzila do 15.9. Chci se zeptat,jestli nevite v jaké to tam je fázi a jestli to prilis neovlivnuje pobyt,hluk atd (o moznosti jet k bazenu do sesterskeho hotelu vím)
  Děkuji za odpoveď.
  Marek

  • Odpovědět

   Dobrý den Marku,

   nemám k této záležitosti aktuální informace. Bohužel nemůžu poradit nebo říct, jak přesně to teď na místě tady vypadá nebo v jaké to bude fázi v době vašeho pobytu.

  • Odpovědět

   Nevadí,i tak děkuji za odpoved 🙂

  • Odpovědět

   Není zač a mějte pokud možno tu nejlepší možnou zářijovou dovolenou! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mohla bych znát Váš názor na Siva Grand Beach Hotel? A v blízkém okolí třeba nákupní centrum, restaurace nebo výlety na čtyřkolkách, do Luxoru nebo Údolí králů?
  Děkuji
  Adéla

  • Odpovědět

   Dobrý den Adél,

   Siva Grand Beach Hotel je poměrně velký komplex, ale hlavně je dle mého názoru kvalitní a bezpečný. Do nákupního centra to z hotelu nebudte mít daleko, ono je nákupní centrum totiž hned vpravo od hotelu (koukáme-li směrem k moři). V centru je i turistické informační centrum, které, pokud plánujete dělat nějaké výlety, by bylo možná fajn navštívit. Počítejte, že Luxor i Údolí králů není zrovna blízko, je to cca 4,5 hodiny autobusem z Hurghady – je potřeba zvážit, zda jste ochotni trávit den dovolené na cestách.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Hotel BM Beach, Ras al Khaimah, Emiráty

Emiráty (-56%): dovolená (7 dní) s polopenzí v Ras al Khaimah za 12 290 Kč

Hotel Gemma Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-48%): dovolená (8 dní) v 5* resortu v Marsa Alam za 7 750 Kč

Hotel Fantazia, Marsa Alam, Egypt

Egypt: 5* hotel v Marsa Alam s All Inclusive za 8 590 Kč

Hotel Melia Fuerteventura, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: perfektní 4* hotel u TOP pláže Sotavento za 13 480 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.