Bezpečnost v Turecku

Turecko vždy patřilo k oblíbeným turistickým destinacím. V posledních letech však jeho návštěvnost kvůli bezpečnostní situaci klesá. V loňském roce se zájem turistů snížil o 30 %, čímž se dostal na nejnižší hodnotu za uplynulých deset let. Důvod je jasný. Napětí provázející vojenský puč i série teroristických útoků.

Jaká je opravdu bezpečnost turistů v Turecku? Jsou obavy oprávněné? Nebo nastal ten pravý čas využít příznivých cen a vyrazit do Turecka

Bezpečnost v Turecku aktuálněTeroristické útoky – Kam nejezditBezpečnost v letoviscích

 

Je v Turecku bezpečno?

Odpovědět bohužel nelze zcela jednoznačně. Pokud však plánujete chytat bronz na Turecké či Egejské riviéře nebo míříte k Tyrkysovému pobřeží, odpověď zní ano. Vypadá to, že v přímořských letoviscích na západě země nehrozí větší nebezpečí než kdekoli jinde.

Celkově je bezpečnostní situace v Turecku 2019, po předešlých bouřlivých letech, poměrně stabilní. Stále tu však platí výjimečný stav a jistá obezřetnost tedy rozhodně není na škodu.

O aktuálním vývoji a cestovních doporučeních se vždy informujte na stránkách ministerstva zahraničí.

Teroristické útoky v Turecku

V průběhu loňského roku Tureckem otřáslo osm teroristických útoků a ten první letošní na sebe nechal čekat jen pár hodin – odehrál se v istanbulském klubu při oslavách nového roku.

Teroristické organizace Strana kurdských pracujících (PKK) a Islámský stát, které mají většinu těchto hrůz na svědomí, bohužel často míří – s účelem ochromit tureckou ekonomiku – i na turistické cíle. Příkladem může být loňský útok na Atatürkovo letiště či turisty hojně navštěvovanou istanbulskou čtvrť Sultanahmet, kde se nachází Modrá mešita a chrám Boží moudrosti (tzv. Hagia Sofia).

Kam nejezdit?

Rozhodně je na místě vyhnout se východní a jihovýchodní části země, tedy oblasti okolo hranice se Sýrií a Irákem (provincie Hakkari, Sirnak a Siirt).

Vzhledem k tomu, že teroristické útoky se zpravidla nevyhýbají velkým městům, doporučuje se dobře uvážit cestu do Ankary či Istanbulu, popřípadě zde dbát zvýšené opatrnosti a vyhýbat se velkým shromážděním lidí.

Taková shromáždění jsou pravděpodobná zejména při státních svátcích a významných dnech, tedy:

 • 1. ledna
 • 23. dubna
 • 1. a 19. května
 • 30. srpna
 • 29. října
 • 10. listopadu

Bezpečnost v letoviscích

Pokud vás však více než velká města lákají slunné pláže a pohodlí hotelových komplexů, můžete být bez obav. Turistických letovisek se nebezpečí zatím nedotýká a situace je tu zcela bezproblémová.

Pro vaši klidnou dovolenou navíc většina středisek přijala v loňském roce zvýšená bezpečností opatření. Hoteliéři v Turecku, podobně jako v Egyptě (viz. bezpečnost v Egyptě), závislí na příjmech z turismu, dbají, aby se do areálu nedostal nikdo, kdo tam nepatří. Pomáhají v tom i bezpečností rámy nebo tajné policejní hlídky.

 

Pokud se tedy vyhnete jihovýchodu a východu země a  zamíříte raději za sluníčkem na pláže západního pobřeží, nemělo by nic bránit vaší pohodové dovolené!

 

Jestli vás však bezpečnost v Turecku stále nechává na pochybách, zvažte dovolenou v Řecku. Je tam také teplo a s otázkou bezpečnosti si nemusíte lámat hlavu.

Bezpečnost v Turecku
4.21 (84.29%) 14
Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  S přítelkyní poletime do
  Sentido Gold Island Turecká Riviéra, Avsallar,
  Je to zde bezpečné? Dekuji

  • Dobrý večer Michale,

   perfektní volba hotelu. Ano, aktuálně je v regionu Konakli i v Avsallar bezpečnostní situace dobrá. V případě tohoto hotelu nemám žádné informace o tom, že by si v něm hosté na cokoliv z hlediska bezpečnosti stěžovali. Mějte pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den máme letět na tureckou rivieru SAID hotel ROYAL ALHAMBRA PALACE pět hvězdiček poradte letět či neletět

  • Dobrý den Věro,

   Royal Alhambra Palace na západ od letoviska Side leží v oblasti, kde v současné době obávat o vaši bezpečnost určitě nemusíte. Nevím, kdy byste sem jeli, ale aktuálně je v Side i v jeho okolí klid. Nechci říkat, že tento hotel patří k tomu nejkvalitnějšímu, co Turecká riviéra nabízí, ale i tak je perfektní a se službami na vysoké úrovni. Moje doporučení zní jet… pokud můžete.

 • Odpovědět

  Dobry den,
  Odlétáme s rodinou 13.10 na Tureckou Riviéru do Hotelu California Maris Beach Resort. Vidíte tuto destinaci,jako bezpečnou? Dekuji

  • Dobrý den Andreo,

   ano, tato oblast Turecké Riviéry (východně od Side) je aktuálně bez problému. Navíc tento hotel leží v podstatě osamocen, není v žádném letovisku, takže o to víc je zrovna tato oblast klidnější. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, za týden a půl letím se synem 3,5 roku do Crystal Family Resirt Belek v Serik/Antalya.
  Je v okolí safe?
  Děkuji*

  • Dobrý večer Katko,

   je to úplně v pořádku. Navíc hotely v letovisku Belek, byť konkrétně nevím jak tento, mají často ještě svojí vlastní dodatečnou ochranku / security. a podobné bezpečnostní kontroly nejsou jenom v hotelích, ale i při vjezdu do různých parkovišť nebo při vstupech do obchodních center. Belek rozhodně aktuálně není nijak „nebezpečnější“ než kterékoliv jiné destinace (v Evropě).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Prosím o odpoved. Sama žena a dítětem (2 roky) v Egejská riviéra – od Gümüldüru po Kusadasi. Dekuji

  • Dobrý den Jitko,

   obecně aktuálně nevím o žádných nestandardních nebezpečích, které by při cestě do této oblasti hrozily. Plánujete pobyt v hotelu u moře? Ve kterém?

 • Odpovědět

  labranda ephesus princess

  • To je hotel na dobrém a klidném místě dál od obydlí místních – je na bezpečném místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den, příští rok na začátku června letíme na tureckou riviéra. Hotel eftalia village. Je tam bezpečno? Jedeme 2 dospělí (ženy) a 3 děti 11,11 a 10 let. Lze se volně pohybovat dolmusí např do alanye? Nebo raději zůstat v resortu?
  Děkuji Markéta

  • Dobrý den Markéto,

   ano, Konakli je v pořádku. Je samozřejmě těžké něco předvídat více než půl roku dopředu, ale tato oblast Turecké riviéry je dlouhodobě bez problému. Do Alanye si určitě výlet udělejte. V okolí hotelu se člověk může normálně pohybovat, byť je potřeba zkrátka počítat s tím, že okolí není moc upravené, je zkrátka turecké.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  dcera (18 let) má letět sama (možná s kamarádkou) v prosinci do Kaizen Gate Hotel ve Fethiye na kurz. Je to bezpečná oblast? Na co by si měla dát pozor?
  Poletí asi do Istanbulu a odtud do Dalaman Airport.
  Četla jsem, že v Istanbulu na ulicích jsou občas ženy obtěžovány.. jak je to na letištích? Když se ona bude chovat obezřetně (nechodit po nocích apod.), tak lze říct, že je to pro ni bezpečné, srovnatelné s jinou evropskou zemí?
  Děkuji za zprávu. Hana

  • Dobrý den Hanko,

   na mezinárodních tureckých letištích (ať už v Istanbulu nebo v Dalamánu) není žádný problém. Neměla by nikde sama chodit ani večer ani po nocích. Jinak v pobřežních částech Turecka, ať už je to riviéra Turecká nebo Egejská (Fethiye), je situace aktuálně klidná, a není tak mít z čeho obavy. Samozřejmě se zde může stát ledacos, stejně tak jako u nás nebo kdekoliv jinde, ale není to tak, že by v Turecku bylo nějaká zvýšené riziko.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letím poprvé na dovolenou, nikdy jsem nebyla u moře, neznám letadlo atd. Dovolenou jsem si vybrala kvůli ceny. A je to hotel Katya – Turecka riviéra. Chtěl a jsem se zeptat, jestli nemusíme mít strach jezdit na nějaké výlety co jsou poblíž tohohle hotelu. Děkuji, Inka.

  • Dobrý den Inko,

   předpokládám, že pojedete příští sezónu. Do té doby se samozřejmě může ledacos změnit, ale letos (a aktuálně stále) je na Turecké riviéře klid – kór v letovisku Alanya, kam pojedete. Rozhodně není potřeba mít nějaký strach a určitě nějaký výlet podnikněte. Při nejmenším doporučuji výlet k hradu / zřícenině, které= je dominantou Alanya – více informací nejen o něm, ale o celé Alanyi najdete zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme se synem v červnu do Colakli hotel Bella resort & spa. Chtěla bych se zeptat na bezpečnost v tomto místě a zda je lepší se výletům vyhnout? Děkuji moc za odpověď

  • Dobrý den Veroniko,

   do června se může leccos stát, ale region Side, ve kterém váš hotel leží, je dlouhodobě v pořádku. Není tady problém se jít projít mimo hotel a nic nehrozí ani v případě, že budete absolvovat nějaké výlety – lepší ve skupině, buď objednat výlet přes vaší CK / resp. delegáta na místě nebo to vzít od nějaké místní agentury, která výlety pro turisty pořádá.

 • Odpovědět

  Dobry den, chystáme se letos v zařídí Turecka do Beleku, Belconti resort. Je tato destinace bezpečná? Máme dvě malé děti. KV

  • Dobrý den Katko,

   rozhodně není potřeba mít jakékoliv obavy. Belek je velmi kvalitní přímořský region. Většina hotelů včetně toho vašeho zde konkrétně neleží přímo u místní zástavby, od které jsou tady odděleny velkými golfovými hřišti. Navíc, místní hotely mají své vlastní dodatečné security služby. Takže jste zvolila dobře 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažujeme letní dovolenou v Turecku, cestovní kancelář nám nabídla hotel na turecké riviéře Sultan Of Dreams. Máme 2 malé děti. Mohu se zeptat na bezpečnost? Děkuji. Irena

  • Dobrý den Ireno,

   Sultan of Dreams je z hlediska bezpečnosti naprosto v pořádku. Chci vás ovšem upozornit na pár věcí:

   – v podstatě neleží v žádném letovisku, tj. na celkem klidném místě
   – v areálu hotelu se volně pohybuje hodně zvířat, zejména kočky a slepice, ano, slepice! Takže všude je od nich hodně trusu, na trávnicích atd. chodí i mezi stoly. Zkrátka pro malé děti ne úplně vhodné prostředí si myslím
   – pláž písečná, vstup do moře je ale kamínkový, po pár metrech nestačíte, to už je v místech, kde jsou velké kameny. Obecně vstup díky kamínkům, které se poří i díky vlnám není pro malé děti ideální
   – vybavení hotelu a služby jsou dobré, určitě je to turecký nadprůměr. Ale 5* si hotel nezaslouží.

   Snad jsem trochu pomohl a pokud jsem vás znejistil, tak se nezlobte, ale je potřeba říkat pravdu, kterou v CK nepoví nebo neví. Mrkněte se na Sea Planet Resort & Spa, ten je hned vedle, sice větší a se stejnou pláží, ale obecně lepší a bez slepic 🙂 Cenově podle mě vychází dost podobně.

 • Odpovědět

  Dobrý den přeji vám, mám v plánu zamířit koncem března do Istanbulu a láká mě most přes řeku a návštěva asijské části města. Co vy na to?

  • Dobrý den Jiří,

   určitě jeďte a určitě doporučuji i návštěvu asijské části města. Víc památek a turistických cílů je ale v jeho evropské části, tzv. Sultanahmet district. Istanbul je civilizovaný. Ano, i tady, tak jako v kterémkoliv jiném velkém městě, je dobré dbát zvýšenou opatrnost ne své cennosti a předejít tak potencionálním krádežím. Chápu, že narážíte na teroristické útoky, které se i zde čas od času bohužel dějí, ale obecně je zde situace klidná a bezpečnost na dobré úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o Vaše sdělení jak je bezpečno na dovolenou u moře v Turecku v oblasti Kemer. Jedná se o hotel Karmir Resort a Spa.
  Děkuji

  • Dobrý den Marie,

   hotel Karmir Resort & Spa leží u vesničky Goynuk, je to zhruba 9 km od letoviska Kemeru. Celou tuto oblast Kemeru a jeho okolí já považuji za bezpečnou. To platí alespoň pro současnou chvíli. Hotel Karmir Resort & Spa je na turecké poměry velmi kvalitní resort a jeho areál je rovněž bezpečný, byť je tedy pravda, že ho musíte opustit, když chcete jít na pláž, neboť přímo u moře neleží. Ale při cestě procházíte jen kolem dalšího hotelu, takže vše v pořádku. Vybrali jste dobře.

 • Odpovědět

  Díky za odpověď. Vážím si toho. Celou věc prozatím nechávám otevřenou a zhodnotím dle poznatků. Jde mi hlavně o stabilní zem. Pokud by jsem návštěvou danne země ohrozit sebe a následně celou mou rodinu, jistě se všem kritickým věcem vyhnu a nesejdu ze své cesty.

 • Odpovědět

  Dobrý den. V červenci 2019 by jsme rádi s rodinou navštívili Turecko, konkrétně hotel Bodrum Imperial. Jaká tam je situace? Díky za odpověď.

  • Dobrý den,

   hotel je mimo Bodrum na klidném místě u pěkného zálivu. Bezpečnostní situace je tady v pořádku. Město Bodrum jako takové, kam si jistě uděláte výlet, je bezpečné jako kterékoliv jiné větší město, měli byste si hlídat cennosti, ale to platí všude. Žádná speciálnost, která by stála za zmínku ve vztahu k bezpečnosti v Bodrumu mi nyní nenapadá. Nic, na co bych považoval za důležité vás upozornit. Můžete být klidná.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, chystáme se koupit zájezd do Arcanus side resort na konec srpna. Nepopírám, že mám obavy co se bezpečnostni týče. Jak je to přímo v tomto hotelu s ochrankou? Je tam nějaká security služba na pláži a přímo v hotelu? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Gábi,

   ano, tento hotel svojí vlastní security službu má nebo přesněji řečeno v předchozích sezónách míval. A nevidiím důvod, proč by ji neměl mít i letos.

   Pokud ho zvolíte, uděláte dobře, na Turecko jde podle toho, jak na mě působil, o velmi kvalitní resort. Pěkné pokoje, hotel v klidném prostředí, kousek stranou od Side, na pravo od něj. Oblast nalevo od Side je naopak rušnější. Do Side lze jet taxíkem nebo autobusem (zastávka je hnedka u hotelu) a nebo tam můžete dojít po pláži pěšky, jsou to 4 kilometry.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s hotelem Otium hotel life v oblasti Goynuk.
  Je bezpečné podnikat výlety do blízkých hor? kolem přilehého kaňonu?
  Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Petře,

   Otium Hotel Life je taková standardní turecká 5*. Služby jsou dobré a kvalitní, bezpečnost jak v areálu hotelu tak mimo něj je rovněž v pořádku. Na to, že jeho oficiální hodnocení má 5*, tak pokoje tomu ne úplně odpovídají. Jsou pohodlné, ale já bych si představoval, že v 5* budou mít kvalitnější a novější vybavení. To je asi v tuto chvíli moje jediná výtka. Navíc tento fakt je charakteristický i pro řadu jiných hotelů v Turecku, je to tu běžné.

   Kaňon neznám, nenavštívil jsem, nemohu tedy jednoznačně říci. Domnívám se ale, že to bude naprosto v pořádku, vzhledem k tomu, že celá oblast Kemeru je klidná a standardně civilizovaná.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  moc děkuji za odpověď. Jsem ráda, že kromě vyjádření k bezpečnosti jste mi i nastínil, že jde o kvalitní resort.
  Ještě jednou moc děkuji. Vaše opověď mě uklidnila.
  Zdraví Vás Marie

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  aktuálně jsem velmi nakloněná k dovolené v MUKARNAS SPA & RESORT, jedeme s 6 letou dcerou, máte nějaké recenze o tomto hotelu? Situace je tam také klidná? Samozřejmě bych se ráda poptala na typy a rady kam se podívat, co sebou a zda je jakkoli nutné řešit delší sukně či podobně.

  Děkuji s přáním krásného dne

  • Dobrý den Jano,

   neznám osobně, ale co mohu říct, tak oblast, ve kterém hotel leží, je aktuálně z hlediska bezpečnosti bez problému. Je tu klid. To nejbližší okolí hotelu, to jsou jen další hotely. Z čela je pak moře a pláž (vesměs oblázková), z druhé strany (hned za hotelem), je 4 proudová silnici. Ale neruší.

   V blízkém okolí toho popravdě moc není. Určitě si to tady nepředstavujte tak, že vyrazíte večer někam do centra – není moc kam jít. Poblíž by se dle mých informací (pokud to stále platí) konají jednou týdně velké trhy – je to zajímavé vidět. Oblečení normálka jako jste zvyklá.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rozhodujeme se o letošní dovolené a z recenzí hotelů jsem nabyla dojmu, že hotely v Turecku mají celkově vysoké hodnocení, nesetkala jsem se snad s hodnocením třeba 4/10, většinou kolem 8/10. Je to tak, že dovolená v Turecku je v podstatě sázka na jistotu? A pak bych ještě měla dotaz ohledně hygieny – známí byli v Turecku před mnoha lety a tehdy se nesměl toal.papír vhazovat do WC? Jaká je situace nyní…?

  • Dobrý den Leo,

   recenze při výběru konkrétního hotelu vždy doporučuji pročítat, v případě Turecka nevyjímaje. Pozornost se vyplatí zejména v případě, kdy jdete po těch nejlacinějších zájezdech. Rozhodně za sebe nemůžu tvrdit, že Turecko je v tomto ohledu sázka na jistotu. Není. Číselné hodnocení je jedna věc, věc druhá je, co se za tím číslem skrývá.

   Papír do záchodu – záleží na konkrétních místech a dokonce i hotelech. Třeba v řeku to platí všude, Turecko to tak úplně nemá. Speciální odpadkové koše na to na ředě místech jsou, ale jsou i hotely, kde to není, čili normálně se to splachuje do záchodu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bezpečnost a levnější hotel,který nám nabidla cestovka.Jedná se Arabella World v Avsallaru.A na co si máme dát pozor.Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ilono,

   Arabella World je menší hotel, je průměrný, pokud nejste příliš nároční, tak zde budete spokojeni. Nečekejte žádný luxusní pokoj, ale na druhou stranu to není ani bída. Důležité je ale podle mě vědět, že je přímo u šestiproudé silnici (dobře, provoz tu není tak velký jako u nás, ale tři pruhy v každém směru je dost, ostatně jedná se o hlavní tah na pobřeží Turecké riviéry). Z řady hotelových pokojů, které jsou otočeny směrem k moři a k bazénu, se však zároveň na tuto silnici kouká.

   K pláži je to asi 450 metrů, musí se ta silnice podejít. Pláž je pěkná, jemný písek. Z hlediska bezpečnosti je lokalita dle mých zkušeností v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,v létě se chystáme do Colakli hotel Kamelya K Club. Také prosím o názor na oblast, především bezpečnost,resort. Jedeme s dětmi,hrozí tam nějaké zdr. potíže?

  • Dobrý den Lauro,

   oblast v okolí Side (jak napravo od něj, tak zejména nalevo od něj, kde je váš hotel), je zcela podřízená turistickému ruchu. Žádné nestandardní nebezpečí tu nehrozí. Skutečně nemusíte mít obavy. Vybrali jste si dobře, jak oblast, tak samotný hotel. Má služby na úrovni. Je to poměrně velký areál, proto tady je vhodné brát pokoj dál od bazénů, budete tam tak mít větší klid. Ne, zdravotní potíže v hotelu podobné úrovně dle mě nehrozí. (viz také informace o pitné vodě v Turecku).

 • Odpovědět

  Dobrý den v létě tj v červenci letíme poprvé do Turecka ..Už vím z předchozích komentářů že oblast Belek je klidná a dobře hlídaná to jsem moc ráda. Tak bych se Vás chtěla zeptat na hotrl RIU KAYA BELEK. Jestli jsem dobře vybrala. Moc děkuji předem za reakci

  • Dobrý den Báro,

   ano, dobrý výběr. Riu Kaya Belek já řadím rozhodně mezi ty kvalitnější turecké resorty. Pěkné pokoje, dobrý personál, velký bazén, dokonce i pár malých tobogánů a wellness. A hned za hotelem velké golfové hřiště. Hotel, ve kterém jsou spokojeni i ti náročnější klienti, za mě nemám moc co vytknout.

 • Odpovědět

  dobrý večer Lukáši,
  v srpnu letíme do Turecka ,Konakli hotel-Anitas Beach.Prosím o názor této oblasti.Děkuji Lenka.

  • Dobrý večer Lenko,

   hotel přímo u moře. Jeho okolí je klidné, žádné rušné letovisko, alespoň ne v bezprostřední blízkosti hotelu. V pohodě si lze dojít na nákup a vůbec se po okolí pohybovat. Takže za mě vše v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  zaujala nás nabídka zájezdu do hotelu „Top Hotel“ Alanya, Avsallar. Znáte tento hotel a jeho okolí? Doporučil byste toto místo? Děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den Petře,

   ano, prostředí je klidné. Sice hned vedle hotelu je hlavní dálniční tah skrz Tureckou riviéru, ale pokoje jsou orientované směrem na moře, takže silnice neruší. Jediné, co večer tu večer může v některé dny rušit, ne z tohoto hotelu, ale z hotelů okolních. Oblast je z hlediska bezpečnosti na dobré úrovni.

   Hotel díky jeho službám a hlavně vybavení řadím do standardního tureckého průměru, určitě nijak neoslní. Pro méně náročné lidi je ale za mě hotel vyhovující.

 • Odpovědět

  Dobrý den.

  V září máme v plánu se dvěma mými kamarádkami navštívit Turecko. Byly bychom tři ženy (ve věku 24-25 let).
  Hotel se nazývá Adora Butik – Side, Turecko – Manavgat/Antalya. Byla jsem kvůli Turecku několikrát varována, proto se chci zeptat, jak velké nebezpečí nám v této oblasti hrozí. Měli bychom all inclusive a chtěli bychom se podívat do místního obchodu ohledně nějakého zboží.
  Děkuji předem za radu. Jana

  • Dobrý den Jano,

   váš hotel neznám, neumím ho posoudit. Koukám, že je od Side vzdálený asi 20 km. Co se bezpečnosti týče, tak v této oblasti není problém se pohybovat venku přes den, ale vám, jakožto třem slečnám, nedoporučuji pohyb mimo hotel večer a v noci. Toho se vyvarujte.

   Hotel na mě působí jako dost malý – osobně bych ve vašem případě volil spíše nějaký větší areál, kde je víc dalších zahraničních turistů. Zde jich podle mě až tolik nebude, ale jak jsem psal, neznám ho, takže je to spíš takový můj úsudek na základě informací, které jsem si o něm dohledal. Ve větším hotelu samozřejmě mnohem snáz „zapadnete“ a „splynete s davem“.

 • Odpovědět

  Motto premium marmaris co vravíte?

  • Dobrý den Martina,

   omlouvám se, ale hotel Motto Premium v Marmarisu neznám. Z informací aktuálně dostupných online se mi to však jeví jako menší hotel, který je ovšem na úrovni a dobře vybavený. Takže se to jeví jako dobrá volba. Ale jak říkám, zkušenost s ním nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat a poradit které letovisko je turisticky nejlepší na letní dovolenou v Turecku (a zároveň bezpečné). Do Turecka poletím poprvé. Momentálně mám vybrané do města Alanya skrz Kleopatřinu pláž. A hotel předběžně Blue Star. Nějaké rady či nápady? Budu vděčný za jakoukoliv radu či připomínku 🙂

  • Dobrý den Davide,

   Alanya je dobrá volba, kór ta strana u Kleopatřiny pláže, která je fakt pěkná, byť je na ní dost lidí. Ale pláž je velká, takže se na ní lidi rozprostřou. Alanya je z hlediska bezpečnosti v pořádku, akorát mějte na paměti, že to je město a letovisko zároveň. Na pláž budete procházet městem, je to asi 800 metrů, takže si hlídejte cennosti. Zároveň bych ženám a slečnám doporučil večer a v noci pohyb s mužským doprovodem. Je to lepší.

   Bezpečná je i oblast okolo Side, je to také letovisko v pravém slova smyslu, ale na tak velké. Nebo Belek, který je klidnější a jeho turistická část je tvořena hotely přímo lemující pobřeží. Belek je kvalitnější, luxusnější ale i rovněž dražší destinací.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,v září se chystáme s rodinou do Kusadasi hotel Ömer holiday villige,můžu se zeptat na okolí a bezpečnost,a také mě zajímá výlet lodí na Řecký ostrov Samos.Díky Věra

  • Dobrý den Věro,

   Kusadasi je v pohodě, civilizovaný region. Přiznám se, že ho moc neznám, ale zároveň nemám informace o tom, že by zde bylo nutné si na cokoliv zvláštního z hlediska bezpečnosti dávat pozor. Hotel neznám, tak bohužel nejsem schopen posoudit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v létě se chystáme se sestrou a dětmi do hotelu Lycus Beach – Alanya. Měl byste nějaká doporučení ohledně bezpečnosti? Děkuji a přeji hezký večer, Hanka

  • Dobrý večer Hanko,

   prvně upozorňuji, že váš hotel není přímo v Alanya, ale v pobřežní oblasti kousek před ní, asi 35 km. Okolí hotelu je klidné a na Turecko celkem solidně upravené. Poblíž hotelu jsou i takové malé pouliční obchody a bazary (hlavně zaměřené na turisty). Je tu jen pár hotelů a místních tu moc nebydlí. Takže bezpečnost dobrá. Hezkou letní dovolenou přeji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v květnu odlétáme s manželem a dvěmi dětmi (2 a 4 roky) do Turecka hotel Orfeus park 4* Side, Kolakli. Samozřejmě nikdo nemůže předvídat co a kde se bude dít, ale zajímá mě jak je na tom tahle oblast a hotel co se bezpečnosti týče. Předem děkuji za odpověď, Tereza 🙂

  • Dobrý večer Terezo,

   máte naprostou pravdu, stát se může kdekoliv cokoliv. Oblast Side je bezpečná, hodně turistická, zejména ta část na západ od Side, na jejímž vzdálenějším konci budete i vy. Skutečně vás chci uklidnit, že to tu je zde normálně civilizované a nic zvláštního tu nehrozí. Hotel řadím určitě do tureckého nadprůměru, má dobré služby a dvě části, starší větší s velkým bazénem a novější, menší s menším bazénem. Obě jsou v pohodě, dělí je akorát ulice, můžete využívat všechny bazény a bezpečno tu je. Pláž asi 400 metrů, takže buď pěšky nebo hotelovým „shuttlem“. Za mě dobrá volba oblasti i hotelu.

 • Odpovědět

  D. Večer, chcem sa opýtať na bezpečnosť hotela Yalihs,, castAvsallar, ďakujem

  • Dobrý den,

   pravděpodobně máte na mysli hotel Yalihan. Je to tady v pořádku, hned u pláže, za hotel hned hlavní silnice, vlevo i vpravo jen další hotely táhnoucí se zde ve velmi úzkém pásu po pobřeží. Není zde prostor na nic jiného, je to nejbližší okolí je tedy vysloveně turistická oblast, která je z bezpečnostního hlediska v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  zvažujeme trip: vlakom k jazeru Van, pozrieť Kars a historické mesto Ani, a potom pobrežie Mersin, Silifke, Anamur… Nakoľko je oblasť Kurdistanu nebezpečná? Je bezpečné cestovať autobusmi a vlakmi v danej oblasti…? Ďakujem za odpoveď…

  • Dobrý den Peter,

   žádnou vlastní zkušenost s pohybem po této oblasti nemám, tak vám asi moc neporadím. Jsou tam regiony, do kterých se jezdit západním turistům nedoporučuje. Je to za prvé celá oblast při hranicích s Irákem a Sýrií (těmto příhraničním částem Turecka bych se 100% vyhnul), a pak je to Tunceli, Diyarbakir a Siirt. Všechny místa, které zmiňujete, jsou mimo tyto oblasti, takže ty by měly být celkem v pořádku a bezpečné. Cestovaní vlakem / autobusem – neřeknu vám, neznám to, neznám situaci na místě a poslední věc, co bych chtěl, je zde podávat nepřesné informace.

 • Odpovědět

  Hezký den, 2.8. Letíme 3 matky a 6 děti do hotelu Antique-roman-palace. Můžeme být klidné? Děkuji moc…

  • Dobrý den Radko,

   můžete, je to sice takový hotel městského typu, nicméně Alanya je v létě hojně navštěvovaná a je zde tedy všude plno turistů. Od čeho bych vás odradil jsou akorát nějaké případné večerní procházky městem mimo hlavní třídy, úzkým uličkám se raději vyhýbejte. To je jediné mé doporučení pro vás, jinak můžete být zcela klidné.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v následující sezoně 2019 mám v půlce července letět s dětmi do Alanye hotel Krizantem. Můžu být v klidu ohledně bezpečnosti a jestli napíšete i něco k hotelu budu ráda, hezký den a díky

  • Dobrý den Veroniko,

   oblast je v pořádku – hotel je přímo na pobřeží a od pláže a od pobřežní promenády ho akorát dělí hlavní silnice. V okolí jsou v podstatě jen samé další podobné hotely takového městského typu. To znamená, že jsou menší a prostorově stísněnější. Byť hotel Krizentem osobně neznám, mám dojem, že ani on nebude žádnou výjimkou. Nečekejte proto žádnou velkou hotelovou zahradu s prostorným bazénem. Oblast je v letní sezóně vysloveně turistická a bezpečnost je na dobré úrovni.

 • Odpovědět

  Zdravím, prosim vás, nemůžu se nikde dopátrat, u které pláže se nachází hotel Katya. Děkuji, Poláková.

  • Dobrý den Inko,

   v Alanyi (v její východní části) u písečné pláže se spíše takovým hrubším pískem. Při vstupu do moře tu na některých místech jsou takové menší skaliska vyčnívající zejména při odlivu z vody. Pláž je celkem fajn, byť na mě působí takovým městským typem. V Alanyi (v její západní části) je nejlepší Kleopatřina pláž.

  • Aha, dekuji za odpověď, tak to me mrzí, že jsem šlápla vedle. Nechala jsem se v cestovce přemluvit z původního Řecka na Turecko, škoda, že mi nenabídli tu zapadni část, abych byla na Kleopatřine pláži… Je to moje první a poslední dovolená u moře, mohla jsem to mít lepší…Je to moc daleko se z toho hotelu Katya podívat na tu Kleopatřinu pláž? Děkuji.

  • Ne ne, za šlápnutí vedle bych to nepovažoval. Uvidíte sama na místě 🙂 Je to 6 kilometrů, takže v docházkové vzdálenosti to úplně není. Ale, vždy lze využít taxi nebo místní dopravu.

 • Odpovědět

  Dobrý den . V září letíme do Turecka ,do hotelu Annabella park.Chtěli bychom klidnou dovolenou,myslíte že jsme si vybrali správně.

  • Dobrý den Stando,

   mrkněte se na tento můj komentář k hotelu Annabela Park. Věřím, že ten vám dost napoví. Vzhledem k tomu, že se jedná o menší hotel, myslím, že dovolenou budete mít klidnou. Navíc je možné vždy využívat služby sesterského většího hotelu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rodiče plánují jet v následující sezóně do hotelu Kemal Bay, proto bych se chtěla zeptat, zda je podle Vás tato oblast bezpečná a jestli byste popořípadě mohl napsat nějaké Vaše zkušenosti s tímto hotelem.
  Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Dobrý den Pavlíno,

   oblast je v pohodě. V okolí jen pár dalších hotelů a pár domorodých obydlí. Je to klidná oblast u pěkné písečné pláže. Konkrétní zkušenost s tímto hotelem nemám, byť dle informací jeho služby neodpovídají 5* kvalitě, pokud vaši rodiče nejsou nároční a zvyklí na 5* hotely v západní Evropě, tak budou určitě spokojeni. Rozhodně hotel řadím k tureckému nadprůměru.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v srpnu odjíždím s kamarádkou a našimi 4 dětmi ve věku 7-15 let do Turecko – Side, Bella Luna. Je tato oblast bezpečná. A máte zkušenost s tímto hotelem?
  Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

  • Dobrý den Kristino,

   ano, váš hotel je naprosto v pořádku, je hlídaný, vjezd je skrz závoru, takže do hotelového areálu se jen tak někdo nedostane. Navíc i kdyby za závorou nebyl, obecně oblast Side je v pořádku, v létě plná turistů, kterým je zde v podstatě vše podřízeno. Takže není problém si s dětmi udělat procházku po okolí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Vybrali jsme si pro svou dovolenou hotel Siam elegance. Letíme s dětmi různých věkových kategorií. V Turecku budeme poprvé, takže nedokážeme posoudit kvalitu hotelu. Nemáte s ním náhodou nějaké zkušenosti?

  • Dobrý den Jitko,

   Siam Elegance zařazuji do lepšího tureckého průměru. Na druhou stranu je však potřeba říct, že v regionu Belek, kde jsou především hotely kvalitní, patří Siam Elegance spíše do podprůměru. V každém případě si myslím, že zde budete spokojeni, pokud zrovna nemáte nějaké příliš vysoké nároky. Většinou je v hotelu hodně Rusů, ale letos to může být jinak. Uvidíte na místě.

   Pláž dobrá, písečná, vlevo i vpravo od hotelu jsou další resorty, ale není to tu nějak moc nahňácané na sobě. Za hotel je místní zástavba včetně několika marketů s potravinami apod.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  vybrali jsem dovolenou v Turquoise Hotel.
  Můžete se podělit o svůj názor na hotel a bezpečnost.
  Děkuji Petr
  Jinak respekt, že dokážete najít čas a chuť na odpovědi.

  • Dobrý večer Petře,

   děkuji vám! … Tento hotel upřímně řečeno nepotřebuje moc komentář 🙂 Krásný resort v nádherné zahradě plné zeleni, tak trochu stranou od rušných částí Side (chůzí po pláži je to asi 3 kilometry), přesto má vlastní ochranku, která dohlíží na bezpečnost. Pláž písečná, ale při vstupu do moře docela kamení, což trochu vlez do moře komplikuje. Ale dá se využít velké prostorné molo, přímo na kterém bývají rovněž pro hosty připravená lehátka.

   Takže za mě jste nemohl vybrat lépe. Myslím, že si pobyt užijete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  vybrali jsme s manželem dovolenou v hotelu FUNTAZIE KLUB LA BLANCHE RESORT v Bodrumu. Chceme letět se s osmiletým a ročním dítětem. Je tato oblast bezpečná? Máte s tímto hotelem zkušenosti? Moc děkuji za odpověď. Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   La Blanche Resort u Bodrumu (20 km od něj), nikoliv přímo v Bodrumu, je dobrý hotel. Kvalitní, čistý, byť bych neřekl, že odpovídá 5*. Ale na turecké standardy ano. Sice leží v místní zástavbě, kde normálně žijí místní, ale oblast obecně je z hlediska bezpečnosti v pořádku. Krom toho hotelový areál je samozřejmě oddělený plotem a navíc před recepcí je vstupní vrátnice.

 • Odpovědět

  dobry den, planujeme v lete niekolkotyzdnovu cestu po gruzinsku vlastnym obytnym autom. chceme cestovat severnym tureckom od istanbulu az do batumi popri ciernom mori. viete o nejakych rizikach? pojde v podstate len o pardnovy prejazd so zastavkami pri ciernom mori….dakujem pekne

  • Dobrý den Alena,

   severní Turecko příliš dobře neznám a ačkoliv mi znalost této oblasti celkem chybí, myslím, že cestování po pobřeží (při Černém moře) by mělo být bezpečné a v pohodě. Tedy za předpokladu že se neplánujete na východě Turecka pouštět někam hluboko na jih do vnitrozemí.

 • Odpovědět

  Dobry den jedeme v cervenci s manzelem do istanbulu klasa hotel mame se neceho bat? Na co si mame davat pozor je to tak tedka bezpecne ??

  • Dobrý den Anno,

   hotel neznám, takže v tomto směru vám nejsem schopný nic říkat. Každopádně je potřeba, abyste se v Istanbulu chovali stejně jako v kterémkoliv velkém městě – hlídejte si své cenné věci. Od obchodníků vám leckteré věci můžou být nuceny, nenechte se do čehokoliv natlačit, vyhýbejte se večer pohybu po okrajových / zapadlých částech města pokud možno.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme s ck Fischer 30.5. do hotelu Sun Star Beach, (Alanya), prosím sdělte mi váš názor na tento výběr….děkuji Zdenka

  • Dobrý den Zdeňko,

   upřímně řečeno tento hotel neznám, nemám k němu žádnou informaci, která by vycházela z mé zkušenosti. Ale alespoň obecně řečeno – hotel na mě působí takovým průměrným dojmem, je spíše pro méně náročné lidi.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na názor na hotel Sea Planet, Turecká riviéra, Kizilot. Znáte hotel? Je v okolí bezpečno? Letíme se dvěma malými dětmi. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Dobrý den Aleno,

   ano, Sea Planet, resp. Sea Planet Resort & Spa je dobrý hotel. Dobře jste vybrali, jsem přesvědčen, že se vám tam budu líbit. Hotel je bezpečný a a jeho okolí také. Vjezd k hotelu je se závorami. Bezprostředně za hotele nic není, až kousek dál, jsou nějaké obchody. Pláž má takový hrubší písek, v moři a při vstupu do moře tu pak je písek s oblázky. Dno se tady celkem rychle svažuje, ale myslím, že dětem to vadit nebude.

 • Odpovědět

  Dobrý den,s kamarádkou letíme v červnu do Turecka ,side leda beach’…jak prosím hodnotíte tuto oblast,lze dostupná lékařská pomoc v případě potřeby.Děkuji Inka

  • Dobrý den Inko,

   byť konkrétně tento hotel neznám, Side je v pořádku – dobrá vybavenost (včetně zdravotnických zařízení) i aktuálně klidná bezpečnostní situace. V červnu si to užijte 🙂

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.