Bezpečnost v Turecku

Turecko vždy patřilo k oblíbeným turistickým destinacím. V posledních letech však jeho návštěvnost kvůli bezpečnostní situaci klesá. V loňském roce se zájem turistů snížil o 30 %, čímž se dostal na nejnižší hodnotu za uplynulých deset let. Důvod je jasný. Napětí provázející vojenský puč i série teroristických útoků.

Jaká je opravdu bezpečnost turistů v Turecku? Jsou obavy oprávněné? Nebo nastal ten pravý čas využít příznivých cen a vyrazit do Turecka

Bezpečnost v Turecku aktuálněTeroristické útoky – Kam nejezditBezpečnost v letoviscích

Je v Turecku bezpečno?

Odpovědět bohužel nelze zcela jednoznačně. Pokud však plánujete chytat bronz na Turecké či Egejské riviéře nebo míříte k Tyrkysovému pobřeží, odpověď zní ano. Vypadá to, že v přímořských letoviscích na západě země nehrozí větší nebezpečí než kdekoli jinde.

Celkově je bezpečnostní situace v Turecku 2021, po předešlých bouřlivých letech, poměrně stabilní. Stále tu však platí výjimečný stav a jistá obezřetnost tedy rozhodně není na škodu.

O aktuálním vývoji a cestovních doporučeních se vždy informujte na stránkách ministerstva zahraničí.

Teroristické útoky v Turecku

V průběhu loňského roku Tureckem otřáslo osm teroristických útoků a ten první letošní na sebe nechal čekat jen pár hodin – odehrál se v istanbulském klubu při oslavách nového roku.

Teroristické organizace Strana kurdských pracujících (PKK) a Islámský stát, které mají většinu těchto hrůz na svědomí, bohužel často míří – s účelem ochromit tureckou ekonomiku – i na turistické cíle. Příkladem může být loňský útok na Atatürkovo letiště či turisty hojně navštěvovanou istanbulskou čtvrť Sultanahmet, kde se nachází Modrá mešita a chrám Boží moudrosti (tzv. Hagia Sofia).

Kam nejezdit?

Podobně jako na základně aktuálních bezpečnostních doporučení pro Tunisko není dobrý nápad jezdit do tuniské vnitrozemí, i v Turecku existují oblasti, kterým by se evropští turisté měli raději vyhýbat. Rozhodně je na místě vyhnout se východní a jihovýchodní části země, tedy oblasti okolo hranice se Sýrií a Irákem (provincie Hakkari, Sirnak a Siirt).

Vzhledem k tomu, že teroristické útoky se zpravidla nevyhýbají velkým městům, doporučuje se dobře uvážit cestu do Ankary či Istanbulu, popřípadě zde dbát zvýšené opatrnosti a vyhýbat se velkým shromážděním lidí.

Taková shromáždění jsou pravděpodobná zejména při státních svátcích a významných dnech, tedy:

 • 1. ledna
 • 23. dubna
 • 1. a 19. května
 • 30. srpna
 • 29. října
 • 10. listopadu

Bezpečnost v letoviscích

Pokud vás však více než velká města lákají slunné pláže a pohodlí hotelových komplexů, můžete být bez obav. Turistických letovisek se nebezpečí zatím nedotýká a situace je tu zcela bezproblémová.

Pro vaši klidnou dovolenou navíc většina středisek přijala v loňském roce zvýšená bezpečností opatření. Hoteliéři v Turecku, podobně jako v Egyptě (viz. bezpečnost v Egyptě), závislí na příjmech z turismu, dbají, aby se do areálu nedostal nikdo, kdo tam nepatří. Pomáhají v tom i bezpečností rámy nebo tajné policejní hlídky.

Pokud se tedy vyhnete jihovýchodu a východu země a  zamíříte raději za sluníčkem na pláže západního pobřeží, nemělo by nic bránit vaší pohodové dovolené!

Jestli vás však bezpečnost v Turecku stále nechává na pochybách, zvažte dovolenou v Řecku. Je tam také teplo a s otázkou bezpečnosti si nemusíte lámat hlavu.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  S přítelkyní poletime do
  Sentido Gold Island Turecká Riviéra, Avsallar,
  Je to zde bezpečné? Dekuji

  • Dobrý večer Michale,

   perfektní volba hotelu. Ano, aktuálně je v regionu Konakli i v Avsallar bezpečnostní situace dobrá. V případě tohoto hotelu nemám žádné informace o tom, že by si v něm hosté na cokoliv z hlediska bezpečnosti stěžovali. Mějte pěknou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den máme letět na tureckou rivieru SAID hotel ROYAL ALHAMBRA PALACE pět hvězdiček poradte letět či neletět

  • Dobrý den Věro,

   Royal Alhambra Palace na západ od letoviska Side leží v oblasti, kde v současné době obávat o vaši bezpečnost určitě nemusíte. Nevím, kdy byste sem jeli, ale aktuálně je v Side i v jeho okolí klid. Nechci říkat, že tento hotel patří k tomu nejkvalitnějšímu, co Turecká riviéra nabízí, ale i tak je perfektní a se službami na vysoké úrovni. Moje doporučení zní jet… pokud můžete.

 • Odpovědět

  Dobry den,
  Odlétáme s rodinou 13.10 na Tureckou Riviéru do Hotelu California Maris Beach Resort. Vidíte tuto destinaci,jako bezpečnou? Dekuji

  • Dobrý den Andreo,

   ano, tato oblast Turecké Riviéry (východně od Side) je aktuálně bez problému. Navíc tento hotel leží v podstatě osamocen, není v žádném letovisku, takže o to víc je zrovna tato oblast klidnější. Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, za týden a půl letím se synem 3,5 roku do Crystal Family Resirt Belek v Serik/Antalya.
  Je v okolí safe?
  Děkuji*

  • Dobrý večer Katko,

   je to úplně v pořádku. Navíc hotely v letovisku Belek, byť konkrétně nevím jak tento, mají často ještě svojí vlastní dodatečnou ochranku / security. a podobné bezpečnostní kontroly nejsou jenom v hotelích, ale i při vjezdu do různých parkovišť nebo při vstupech do obchodních center. Belek rozhodně aktuálně není nijak „nebezpečnější“ než kterékoliv jiné destinace (v Evropě).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Prosím o odpoved. Sama žena a dítětem (2 roky) v Egejská riviéra – od Gümüldüru po Kusadasi. Dekuji

  • Dobrý den Jitko,

   obecně aktuálně nevím o žádných nestandardních nebezpečích, které by při cestě do této oblasti hrozily. Plánujete pobyt v hotelu u moře? Ve kterém?

 • Odpovědět

  labranda ephesus princess

  • To je hotel na dobrém a klidném místě dál od obydlí místních – je na bezpečném místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den, příští rok na začátku června letíme na tureckou riviéra. Hotel eftalia village. Je tam bezpečno? Jedeme 2 dospělí (ženy) a 3 děti 11,11 a 10 let. Lze se volně pohybovat dolmusí např do alanye? Nebo raději zůstat v resortu?
  Děkuji Markéta

  • Dobrý den Markéto,

   ano, Konakli je v pořádku. Je samozřejmě těžké něco předvídat více než půl roku dopředu, ale tato oblast Turecké riviéry je dlouhodobě bez problému. Do Alanye si určitě výlet udělejte. V okolí hotelu se člověk může normálně pohybovat, byť je potřeba zkrátka počítat s tím, že okolí není moc upravené, je zkrátka turecké.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  dcera (18 let) má letět sama (možná s kamarádkou) v prosinci do Kaizen Gate Hotel ve Fethiye na kurz. Je to bezpečná oblast? Na co by si měla dát pozor?
  Poletí asi do Istanbulu a odtud do Dalaman Airport.
  Četla jsem, že v Istanbulu na ulicích jsou občas ženy obtěžovány.. jak je to na letištích? Když se ona bude chovat obezřetně (nechodit po nocích apod.), tak lze říct, že je to pro ni bezpečné, srovnatelné s jinou evropskou zemí?
  Děkuji za zprávu. Hana

  • Dobrý den Hanko,

   na mezinárodních tureckých letištích (ať už v Istanbulu nebo v Dalamánu) není žádný problém. Neměla by nikde sama chodit ani večer ani po nocích. Jinak v pobřežních částech Turecka, ať už je to riviéra Turecká nebo Egejská (Fethiye), je situace aktuálně klidná, a není tak mít z čeho obavy. Samozřejmě se zde může stát ledacos, stejně tak jako u nás nebo kdekoliv jinde, ale není to tak, že by v Turecku bylo nějaká zvýšené riziko.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letím poprvé na dovolenou, nikdy jsem nebyla u moře, neznám letadlo atd. Dovolenou jsem si vybrala kvůli ceny. A je to hotel Katya – Turecka riviéra. Chtěl a jsem se zeptat, jestli nemusíme mít strach jezdit na nějaké výlety co jsou poblíž tohohle hotelu. Děkuji, Inka.

  • Dobrý den Inko,

   předpokládám, že pojedete příští sezónu. Do té doby se samozřejmě může ledacos změnit, ale letos (a aktuálně stále) je na Turecké riviéře klid – kór v letovisku Alanya, kam pojedete. Rozhodně není potřeba mít nějaký strach a určitě nějaký výlet podnikněte. Při nejmenším doporučuji výlet k hradu / zřícenině, které= je dominantou Alanya – více informací nejen o něm, ale o celé Alanyi najdete zde.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme se synem v červnu do Colakli hotel Bella resort & spa. Chtěla bych se zeptat na bezpečnost v tomto místě a zda je lepší se výletům vyhnout? Děkuji moc za odpověď

  • Dobrý den Veroniko,

   do června se může leccos stát, ale region Side, ve kterém váš hotel leží, je dlouhodobě v pořádku. Není tady problém se jít projít mimo hotel a nic nehrozí ani v případě, že budete absolvovat nějaké výlety – lepší ve skupině, buď objednat výlet přes vaší CK / resp. delegáta na místě nebo to vzít od nějaké místní agentury, která výlety pro turisty pořádá.

 • Odpovědět

  Dobry den, chystáme se letos v zařídí Turecka do Beleku, Belconti resort. Je tato destinace bezpečná? Máme dvě malé děti. KV

  • Dobrý den Katko,

   rozhodně není potřeba mít jakékoliv obavy. Belek je velmi kvalitní přímořský region. Většina hotelů včetně toho vašeho zde konkrétně neleží přímo u místní zástavby, od které jsou tady odděleny velkými golfovými hřišti. Navíc, místní hotely mají své vlastní dodatečné security služby. Takže jste zvolila dobře 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, zvažujeme letní dovolenou v Turecku, cestovní kancelář nám nabídla hotel na turecké riviéře Sultan Of Dreams. Máme 2 malé děti. Mohu se zeptat na bezpečnost? Děkuji. Irena

  • Dobrý den Ireno,

   Sultan of Dreams je z hlediska bezpečnosti naprosto v pořádku. Chci vás ovšem upozornit na pár věcí:

   – v podstatě neleží v žádném letovisku, tj. na celkem klidném místě
   – v areálu hotelu se volně pohybuje hodně zvířat, zejména kočky a slepice, ano, slepice! Takže všude je od nich hodně trusu, na trávnicích atd. chodí i mezi stoly. Zkrátka pro malé děti ne úplně vhodné prostředí si myslím
   – pláž písečná, vstup do moře je ale kamínkový, po pár metrech nestačíte, to už je v místech, kde jsou velké kameny. Obecně vstup díky kamínkům, které se poří i díky vlnám není pro malé děti ideální
   – vybavení hotelu a služby jsou dobré, určitě je to turecký nadprůměr. Ale 5* si hotel nezaslouží.

   Snad jsem trochu pomohl a pokud jsem vás znejistil, tak se nezlobte, ale je potřeba říkat pravdu, kterou v CK nepoví nebo neví. Mrkněte se na Sea Planet Resort & Spa, ten je hned vedle, sice větší a se stejnou pláží, ale obecně lepší a bez slepic 🙂 Cenově podle mě vychází dost podobně.

 • Odpovědět

  Dobrý den přeji vám, mám v plánu zamířit koncem března do Istanbulu a láká mě most přes řeku a návštěva asijské části města. Co vy na to?

  • Dobrý den Jiří,

   určitě jeďte a určitě doporučuji i návštěvu asijské části města. Víc památek a turistických cílů je ale v jeho evropské části, tzv. Sultanahmet district. Istanbul je civilizovaný. Ano, i tady, tak jako v kterémkoliv jiném velkém městě, je dobré dbát zvýšenou opatrnost ne své cennosti a předejít tak potencionálním krádežím. Chápu, že narážíte na teroristické útoky, které se i zde čas od času bohužel dějí, ale obecně je zde situace klidná a bezpečnost na dobré úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím o Vaše sdělení jak je bezpečno na dovolenou u moře v Turecku v oblasti Kemer. Jedná se o hotel Karmir Resort a Spa.
  Děkuji

  • Dobrý den Marie,

   hotel Karmir Resort & Spa leží u vesničky Goynuk, je to zhruba 9 km od letoviska Kemeru. Celou tuto oblast Kemeru a jeho okolí já považuji za bezpečnou. To platí alespoň pro současnou chvíli. Hotel Karmir Resort & Spa je na turecké poměry velmi kvalitní resort a jeho areál je rovněž bezpečný, byť je tedy pravda, že ho musíte opustit, když chcete jít na pláž, neboť přímo u moře neleží. Ale při cestě procházíte jen kolem dalšího hotelu, takže vše v pořádku. Vybrali jste dobře.

 • Odpovědět

  Díky za odpověď. Vážím si toho. Celou věc prozatím nechávám otevřenou a zhodnotím dle poznatků. Jde mi hlavně o stabilní zem. Pokud by jsem návštěvou danne země ohrozit sebe a následně celou mou rodinu, jistě se všem kritickým věcem vyhnu a nesejdu ze své cesty.

 • Odpovědět

  Dobrý den. V červenci 2019 by jsme rádi s rodinou navštívili Turecko, konkrétně hotel Bodrum Imperial. Jaká tam je situace? Díky za odpověď.

  • Dobrý den,

   hotel je mimo Bodrum na klidném místě u pěkného zálivu. Bezpečnostní situace je tady v pořádku. Město Bodrum jako takové, kam si jistě uděláte výlet, je bezpečné jako kterékoliv jiné větší město, měli byste si hlídat cennosti, ale to platí všude. Žádná speciálnost, která by stála za zmínku ve vztahu k bezpečnosti v Bodrumu mi nyní nenapadá. Nic, na co bych považoval za důležité vás upozornit. Můžete být klidná.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, chystáme se koupit zájezd do Arcanus side resort na konec srpna. Nepopírám, že mám obavy co se bezpečnostni týče. Jak je to přímo v tomto hotelu s ochrankou? Je tam nějaká security služba na pláži a přímo v hotelu? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Gábi,

   ano, tento hotel svojí vlastní security službu má nebo přesněji řečeno v předchozích sezónách míval. A nevidiím důvod, proč by ji neměl mít i letos.

   Pokud ho zvolíte, uděláte dobře, na Turecko jde podle toho, jak na mě působil, o velmi kvalitní resort. Pěkné pokoje, hotel v klidném prostředí, kousek stranou od Side, na pravo od něj. Oblast nalevo od Side je naopak rušnější. Do Side lze jet taxíkem nebo autobusem (zastávka je hnedka u hotelu) a nebo tam můžete dojít po pláži pěšky, jsou to 4 kilometry.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal na Vaše zkušenosti s hotelem Otium hotel life v oblasti Goynuk.
  Je bezpečné podnikat výlety do blízkých hor? kolem přilehého kaňonu?
  Moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Petře,

   Otium Hotel Life je taková standardní turecká 5*. Služby jsou dobré a kvalitní, bezpečnost jak v areálu hotelu tak mimo něj je rovněž v pořádku. Na to, že jeho oficiální hodnocení má 5*, tak pokoje tomu ne úplně odpovídají. Jsou pohodlné, ale já bych si představoval, že v 5* budou mít kvalitnější a novější vybavení. To je asi v tuto chvíli moje jediná výtka. Navíc tento fakt je charakteristický i pro řadu jiných hotelů v Turecku, je to tu běžné.

   Kaňon neznám, nenavštívil jsem, nemohu tedy jednoznačně říci. Domnívám se ale, že to bude naprosto v pořádku, vzhledem k tomu, že celá oblast Kemeru je klidná a standardně civilizovaná.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  moc děkuji za odpověď. Jsem ráda, že kromě vyjádření k bezpečnosti jste mi i nastínil, že jde o kvalitní resort.
  Ještě jednou moc děkuji. Vaše opověď mě uklidnila.
  Zdraví Vás Marie

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  aktuálně jsem velmi nakloněná k dovolené v MUKARNAS SPA & RESORT, jedeme s 6 letou dcerou, máte nějaké recenze o tomto hotelu? Situace je tam také klidná? Samozřejmě bych se ráda poptala na typy a rady kam se podívat, co sebou a zda je jakkoli nutné řešit delší sukně či podobně.

  Děkuji s přáním krásného dne

  • Dobrý den Jano,

   neznám osobně, ale co mohu říct, tak oblast, ve kterém hotel leží, je aktuálně z hlediska bezpečnosti bez problému. Je tu klid. To nejbližší okolí hotelu, to jsou jen další hotely. Z čela je pak moře a pláž (vesměs oblázková), z druhé strany (hned za hotelem), je 4 proudová silnici. Ale neruší.

   V blízkém okolí toho popravdě moc není. Určitě si to tady nepředstavujte tak, že vyrazíte večer někam do centra – není moc kam jít. Poblíž by se dle mých informací (pokud to stále platí) konají jednou týdně velké trhy – je to zajímavé vidět. Oblečení normálka jako jste zvyklá.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rozhodujeme se o letošní dovolené a z recenzí hotelů jsem nabyla dojmu, že hotely v Turecku mají celkově vysoké hodnocení, nesetkala jsem se snad s hodnocením třeba 4/10, většinou kolem 8/10. Je to tak, že dovolená v Turecku je v podstatě sázka na jistotu? A pak bych ještě měla dotaz ohledně hygieny – známí byli v Turecku před mnoha lety a tehdy se nesměl toal.papír vhazovat do WC? Jaká je situace nyní…?

  • Dobrý den Leo,

   recenze při výběru konkrétního hotelu vždy doporučuji pročítat, v případě Turecka nevyjímaje. Pozornost se vyplatí zejména v případě, kdy jdete po těch nejlacinějších zájezdech. Rozhodně za sebe nemůžu tvrdit, že Turecko je v tomto ohledu sázka na jistotu. Není. Číselné hodnocení je jedna věc, věc druhá je, co se za tím číslem skrývá.

   Papír do záchodu – záleží na konkrétních místech a dokonce i hotelech. Třeba v řeku to platí všude, Turecko to tak úplně nemá. Speciální odpadkové koše na to na ředě místech jsou, ale jsou i hotely, kde to není, čili normálně se to splachuje do záchodu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat na bezpečnost a levnější hotel,který nám nabidla cestovka.Jedná se Arabella World v Avsallaru.A na co si máme dát pozor.Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Ilono,

   Arabella World je menší hotel, je průměrný, pokud nejste příliš nároční, tak zde budete spokojeni. Nečekejte žádný luxusní pokoj, ale na druhou stranu to není ani bída. Důležité je ale podle mě vědět, že je přímo u šestiproudé silnici (dobře, provoz tu není tak velký jako u nás, ale tři pruhy v každém směru je dost, ostatně jedná se o hlavní tah na pobřeží Turecké riviéry). Z řady hotelových pokojů, které jsou otočeny směrem k moři a k bazénu, se však zároveň na tuto silnici kouká.

   K pláži je to asi 450 metrů, musí se ta silnice podejít. Pláž je pěkná, jemný písek. Z hlediska bezpečnosti je lokalita dle mých zkušeností v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,v létě se chystáme do Colakli hotel Kamelya K Club. Také prosím o názor na oblast, především bezpečnost,resort. Jedeme s dětmi,hrozí tam nějaké zdr. potíže?

  • Dobrý den Lauro,

   oblast v okolí Side (jak napravo od něj, tak zejména nalevo od něj, kde je váš hotel), je zcela podřízená turistickému ruchu. Žádné nestandardní nebezpečí tu nehrozí. Skutečně nemusíte mít obavy. Vybrali jste si dobře, jak oblast, tak samotný hotel. Má služby na úrovni. Je to poměrně velký areál, proto tady je vhodné brát pokoj dál od bazénů, budete tam tak mít větší klid. Ne, zdravotní potíže v hotelu podobné úrovně dle mě nehrozí. (viz také informace o pitné vodě v Turecku).

 • Odpovědět

  Dobrý den v létě tj v červenci letíme poprvé do Turecka ..Už vím z předchozích komentářů že oblast Belek je klidná a dobře hlídaná to jsem moc ráda. Tak bych se Vás chtěla zeptat na hotrl RIU KAYA BELEK. Jestli jsem dobře vybrala. Moc děkuji předem za reakci

  • Dobrý den Báro,

   ano, dobrý výběr. Riu Kaya Belek já řadím rozhodně mezi ty kvalitnější turecké resorty. Pěkné pokoje, dobrý personál, velký bazén, dokonce i pár malých tobogánů a wellness. A hned za hotelem velké golfové hřiště. Hotel, ve kterém jsou spokojeni i ti náročnější klienti, za mě nemám moc co vytknout.

 • Odpovědět

  dobrý večer Lukáši,
  v srpnu letíme do Turecka ,Konakli hotel-Anitas Beach.Prosím o názor této oblasti.Děkuji Lenka.

  • Dobrý večer Lenko,

   hotel přímo u moře. Jeho okolí je klidné, žádné rušné letovisko, alespoň ne v bezprostřední blízkosti hotelu. V pohodě si lze dojít na nákup a vůbec se po okolí pohybovat. Takže za mě vše v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  zaujala nás nabídka zájezdu do hotelu „Top Hotel“ Alanya, Avsallar. Znáte tento hotel a jeho okolí? Doporučil byste toto místo? Děkuji předem za odpověď.

  • Dobrý den Petře,

   ano, prostředí je klidné. Sice hned vedle hotelu je hlavní dálniční tah skrz Tureckou riviéru, ale pokoje jsou orientované směrem na moře, takže silnice neruší. Jediné, co večer tu večer může v některé dny rušit, ne z tohoto hotelu, ale z hotelů okolních. Oblast je z hlediska bezpečnosti na dobré úrovni.

   Hotel díky jeho službám a hlavně vybavení řadím do standardního tureckého průměru, určitě nijak neoslní. Pro méně náročné lidi je ale za mě hotel vyhovující.

 • Odpovědět

  Dobrý den.

  V září máme v plánu se dvěma mými kamarádkami navštívit Turecko. Byly bychom tři ženy (ve věku 24-25 let).
  Hotel se nazývá Adora Butik – Side, Turecko – Manavgat/Antalya. Byla jsem kvůli Turecku několikrát varována, proto se chci zeptat, jak velké nebezpečí nám v této oblasti hrozí. Měli bychom all inclusive a chtěli bychom se podívat do místního obchodu ohledně nějakého zboží.
  Děkuji předem za radu. Jana

  • Dobrý den Jano,

   váš hotel neznám, neumím ho posoudit. Koukám, že je od Side vzdálený asi 20 km. Co se bezpečnosti týče, tak v této oblasti není problém se pohybovat venku přes den, ale vám, jakožto třem slečnám, nedoporučuji pohyb mimo hotel večer a v noci. Toho se vyvarujte.

   Hotel na mě působí jako dost malý – osobně bych ve vašem případě volil spíše nějaký větší areál, kde je víc dalších zahraničních turistů. Zde jich podle mě až tolik nebude, ale jak jsem psal, neznám ho, takže je to spíš takový můj úsudek na základě informací, které jsem si o něm dohledal. Ve větším hotelu samozřejmě mnohem snáz „zapadnete“ a „splynete s davem“.

 • Odpovědět

  Motto premium marmaris co vravíte?

  • Dobrý den Martina,

   omlouvám se, ale hotel Motto Premium v Marmarisu neznám. Z informací aktuálně dostupných online se mi to však jeví jako menší hotel, který je ovšem na úrovni a dobře vybavený. Takže se to jeví jako dobrá volba. Ale jak říkám, zkušenost s ním nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  chtěl bych se zeptat a poradit které letovisko je turisticky nejlepší na letní dovolenou v Turecku (a zároveň bezpečné). Do Turecka poletím poprvé. Momentálně mám vybrané do města Alanya skrz Kleopatřinu pláž. A hotel předběžně Blue Star. Nějaké rady či nápady? Budu vděčný za jakoukoliv radu či připomínku 🙂

  • Dobrý den Davide,

   Alanya je dobrá volba, kór ta strana u Kleopatřiny pláže, která je fakt pěkná, byť je na ní dost lidí. Ale pláž je velká, takže se na ní lidi rozprostřou. Alanya je z hlediska bezpečnosti v pořádku, akorát mějte na paměti, že to je město a letovisko zároveň. Na pláž budete procházet městem, je to asi 800 metrů, takže si hlídejte cennosti. Zároveň bych ženám a slečnám doporučil večer a v noci pohyb s mužským doprovodem. Je to lepší.

   Bezpečná je i oblast okolo Side, je to také letovisko v pravém slova smyslu, ale na tak velké. Nebo Belek, který je klidnější a jeho turistická část je tvořena hotely přímo lemující pobřeží. Belek je kvalitnější, luxusnější ale i rovněž dražší destinací.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,v září se chystáme s rodinou do Kusadasi hotel Ömer holiday villige,můžu se zeptat na okolí a bezpečnost,a také mě zajímá výlet lodí na Řecký ostrov Samos.Díky Věra

  • Dobrý den Věro,

   Kusadasi je v pohodě, civilizovaný region. Přiznám se, že ho moc neznám, ale zároveň nemám informace o tom, že by zde bylo nutné si na cokoliv zvláštního z hlediska bezpečnosti dávat pozor. Hotel neznám, tak bohužel nejsem schopen posoudit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v létě se chystáme se sestrou a dětmi do hotelu Lycus Beach – Alanya. Měl byste nějaká doporučení ohledně bezpečnosti? Děkuji a přeji hezký večer, Hanka

  • Dobrý večer Hanko,

   prvně upozorňuji, že váš hotel není přímo v Alanya, ale v pobřežní oblasti kousek před ní, asi 35 km. Okolí hotelu je klidné a na Turecko celkem solidně upravené. Poblíž hotelu jsou i takové malé pouliční obchody a bazary (hlavně zaměřené na turisty). Je tu jen pár hotelů a místních tu moc nebydlí. Takže bezpečnost dobrá. Hezkou letní dovolenou přeji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, v květnu odlétáme s manželem a dvěmi dětmi (2 a 4 roky) do Turecka hotel Orfeus park 4* Side, Kolakli. Samozřejmě nikdo nemůže předvídat co a kde se bude dít, ale zajímá mě jak je na tom tahle oblast a hotel co se bezpečnosti týče. Předem děkuji za odpověď, Tereza 🙂

  • Dobrý večer Terezo,

   máte naprostou pravdu, stát se může kdekoliv cokoliv. Oblast Side je bezpečná, hodně turistická, zejména ta část na západ od Side, na jejímž vzdálenějším konci budete i vy. Skutečně vás chci uklidnit, že to tu je zde normálně civilizované a nic zvláštního tu nehrozí. Hotel řadím určitě do tureckého nadprůměru, má dobré služby a dvě části, starší větší s velkým bazénem a novější, menší s menším bazénem. Obě jsou v pohodě, dělí je akorát ulice, můžete využívat všechny bazény a bezpečno tu je. Pláž asi 400 metrů, takže buď pěšky nebo hotelovým „shuttlem“. Za mě dobrá volba oblasti i hotelu.

 • Odpovědět

  D. Večer, chcem sa opýtať na bezpečnosť hotela Yalihs,, castAvsallar, ďakujem

  • Dobrý den,

   pravděpodobně máte na mysli hotel Yalihan. Je to tady v pořádku, hned u pláže, za hotel hned hlavní silnice, vlevo i vpravo jen další hotely táhnoucí se zde ve velmi úzkém pásu po pobřeží. Není zde prostor na nic jiného, je to nejbližší okolí je tedy vysloveně turistická oblast, která je z bezpečnostního hlediska v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,
  zvažujeme trip: vlakom k jazeru Van, pozrieť Kars a historické mesto Ani, a potom pobrežie Mersin, Silifke, Anamur… Nakoľko je oblasť Kurdistanu nebezpečná? Je bezpečné cestovať autobusmi a vlakmi v danej oblasti…? Ďakujem za odpoveď…

  • Dobrý den Peter,

   žádnou vlastní zkušenost s pohybem po této oblasti nemám, tak vám asi moc neporadím. Jsou tam regiony, do kterých se jezdit západním turistům nedoporučuje. Je to za prvé celá oblast při hranicích s Irákem a Sýrií (těmto příhraničním částem Turecka bych se 100% vyhnul), a pak je to Tunceli, Diyarbakir a Siirt. Všechny místa, které zmiňujete, jsou mimo tyto oblasti, takže ty by měly být celkem v pořádku a bezpečné. Cestovaní vlakem / autobusem – neřeknu vám, neznám to, neznám situaci na místě a poslední věc, co bych chtěl, je zde podávat nepřesné informace.

 • Odpovědět

  Hezký den, 2.8. Letíme 3 matky a 6 děti do hotelu Antique-roman-palace. Můžeme být klidné? Děkuji moc…

  • Dobrý den Radko,

   můžete, je to sice takový hotel městského typu, nicméně Alanya je v létě hojně navštěvovaná a je zde tedy všude plno turistů. Od čeho bych vás odradil jsou akorát nějaké případné večerní procházky městem mimo hlavní třídy, úzkým uličkám se raději vyhýbejte. To je jediné mé doporučení pro vás, jinak můžete být zcela klidné.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v následující sezoně 2019 mám v půlce července letět s dětmi do Alanye hotel Krizantem. Můžu být v klidu ohledně bezpečnosti a jestli napíšete i něco k hotelu budu ráda, hezký den a díky

  • Dobrý den Veroniko,

   oblast je v pořádku – hotel je přímo na pobřeží a od pláže a od pobřežní promenády ho akorát dělí hlavní silnice. V okolí jsou v podstatě jen samé další podobné hotely takového městského typu. To znamená, že jsou menší a prostorově stísněnější. Byť hotel Krizentem osobně neznám, mám dojem, že ani on nebude žádnou výjimkou. Nečekejte proto žádnou velkou hotelovou zahradu s prostorným bazénem. Oblast je v letní sezóně vysloveně turistická a bezpečnost je na dobré úrovni.

 • Odpovědět

  Zdravím, prosim vás, nemůžu se nikde dopátrat, u které pláže se nachází hotel Katya. Děkuji, Poláková.

  • Dobrý den Inko,

   v Alanyi (v její východní části) u písečné pláže se spíše takovým hrubším pískem. Při vstupu do moře tu na některých místech jsou takové menší skaliska vyčnívající zejména při odlivu z vody. Pláž je celkem fajn, byť na mě působí takovým městským typem. V Alanyi (v její západní části) je nejlepší Kleopatřina pláž.

  • Aha, dekuji za odpověď, tak to me mrzí, že jsem šlápla vedle. Nechala jsem se v cestovce přemluvit z původního Řecka na Turecko, škoda, že mi nenabídli tu zapadni část, abych byla na Kleopatřine pláži… Je to moje první a poslední dovolená u moře, mohla jsem to mít lepší…Je to moc daleko se z toho hotelu Katya podívat na tu Kleopatřinu pláž? Děkuji.

  • Ne ne, za šlápnutí vedle bych to nepovažoval. Uvidíte sama na místě 🙂 Je to 6 kilometrů, takže v docházkové vzdálenosti to úplně není. Ale, vždy lze využít taxi nebo místní dopravu.

 • Odpovědět

  Dobrý den . V září letíme do Turecka ,do hotelu Annabella park.Chtěli bychom klidnou dovolenou,myslíte že jsme si vybrali správně.

  • Dobrý den Stando,

   mrkněte se na tento můj komentář k hotelu Annabela Park. Věřím, že ten vám dost napoví. Vzhledem k tomu, že se jedná o menší hotel, myslím, že dovolenou budete mít klidnou. Navíc je možné vždy využívat služby sesterského většího hotelu.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rodiče plánují jet v následující sezóně do hotelu Kemal Bay, proto bych se chtěla zeptat, zda je podle Vás tato oblast bezpečná a jestli byste popořípadě mohl napsat nějaké Vaše zkušenosti s tímto hotelem.
  Předem moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Dobrý den Pavlíno,

   oblast je v pohodě. V okolí jen pár dalších hotelů a pár domorodých obydlí. Je to klidná oblast u pěkné písečné pláže. Konkrétní zkušenost s tímto hotelem nemám, byť dle informací jeho služby neodpovídají 5* kvalitě, pokud vaši rodiče nejsou nároční a zvyklí na 5* hotely v západní Evropě, tak budou určitě spokojeni. Rozhodně hotel řadím k tureckému nadprůměru.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v srpnu odjíždím s kamarádkou a našimi 4 dětmi ve věku 7-15 let do Turecko – Side, Bella Luna. Je tato oblast bezpečná. A máte zkušenost s tímto hotelem?
  Děkuji za odpověď a přeji krásný den.

  • Dobrý den Kristino,

   ano, váš hotel je naprosto v pořádku, je hlídaný, vjezd je skrz závoru, takže do hotelového areálu se jen tak někdo nedostane. Navíc i kdyby za závorou nebyl, obecně oblast Side je v pořádku, v létě plná turistů, kterým je zde v podstatě vše podřízeno. Takže není problém si s dětmi udělat procházku po okolí.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Vybrali jsme si pro svou dovolenou hotel Siam elegance. Letíme s dětmi různých věkových kategorií. V Turecku budeme poprvé, takže nedokážeme posoudit kvalitu hotelu. Nemáte s ním náhodou nějaké zkušenosti?

  • Dobrý den Jitko,

   Siam Elegance zařazuji do lepšího tureckého průměru. Na druhou stranu je však potřeba říct, že v regionu Belek, kde jsou především hotely kvalitní, patří Siam Elegance spíše do podprůměru. V každém případě si myslím, že zde budete spokojeni, pokud zrovna nemáte nějaké příliš vysoké nároky. Většinou je v hotelu hodně Rusů, ale letos to může být jinak. Uvidíte na místě.

   Pláž dobrá, písečná, vlevo i vpravo od hotelu jsou další resorty, ale není to tu nějak moc nahňácané na sobě. Za hotel je místní zástavba včetně několika marketů s potravinami apod.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  vybrali jsem dovolenou v Turquoise Hotel.
  Můžete se podělit o svůj názor na hotel a bezpečnost.
  Děkuji Petr
  Jinak respekt, že dokážete najít čas a chuť na odpovědi.

  • Dobrý večer Petře,

   děkuji vám! … Tento hotel upřímně řečeno nepotřebuje moc komentář 🙂 Krásný resort v nádherné zahradě plné zeleni, tak trochu stranou od rušných částí Side (chůzí po pláži je to asi 3 kilometry), přesto má vlastní ochranku, která dohlíží na bezpečnost. Pláž písečná, ale při vstupu do moře docela kamení, což trochu vlez do moře komplikuje. Ale dá se využít velké prostorné molo, přímo na kterém bývají rovněž pro hosty připravená lehátka.

   Takže za mě jste nemohl vybrat lépe. Myslím, že si pobyt užijete 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  vybrali jsme s manželem dovolenou v hotelu FUNTAZIE KLUB LA BLANCHE RESORT v Bodrumu. Chceme letět se s osmiletým a ročním dítětem. Je tato oblast bezpečná? Máte s tímto hotelem zkušenosti? Moc děkuji za odpověď. Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   La Blanche Resort u Bodrumu (20 km od něj), nikoliv přímo v Bodrumu, je dobrý hotel. Kvalitní, čistý, byť bych neřekl, že odpovídá 5*. Ale na turecké standardy ano. Sice leží v místní zástavbě, kde normálně žijí místní, ale oblast obecně je z hlediska bezpečnosti v pořádku. Krom toho hotelový areál je samozřejmě oddělený plotem a navíc před recepcí je vstupní vrátnice.

 • Odpovědět

  dobry den, planujeme v lete niekolkotyzdnovu cestu po gruzinsku vlastnym obytnym autom. chceme cestovat severnym tureckom od istanbulu az do batumi popri ciernom mori. viete o nejakych rizikach? pojde v podstate len o pardnovy prejazd so zastavkami pri ciernom mori….dakujem pekne

  • Dobrý den Alena,

   severní Turecko příliš dobře neznám a ačkoliv mi znalost této oblasti celkem chybí, myslím, že cestování po pobřeží (při Černém moře) by mělo být bezpečné a v pohodě. Tedy za předpokladu že se neplánujete na východě Turecka pouštět někam hluboko na jih do vnitrozemí.

 • Odpovědět

  Dobry den jedeme v cervenci s manzelem do istanbulu klasa hotel mame se neceho bat? Na co si mame davat pozor je to tak tedka bezpecne ??

  • Dobrý den Anno,

   hotel neznám, takže v tomto směru vám nejsem schopný nic říkat. Každopádně je potřeba, abyste se v Istanbulu chovali stejně jako v kterémkoliv velkém městě – hlídejte si své cenné věci. Od obchodníků vám leckteré věci můžou být nuceny, nenechte se do čehokoliv natlačit, vyhýbejte se večer pohybu po okrajových / zapadlých částech města pokud možno.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jedeme s ck Fischer 30.5. do hotelu Sun Star Beach, (Alanya), prosím sdělte mi váš názor na tento výběr….děkuji Zdenka

  • Dobrý den Zdeňko,

   upřímně řečeno tento hotel neznám, nemám k němu žádnou informaci, která by vycházela z mé zkušenosti. Ale alespoň obecně řečeno – hotel na mě působí takovým průměrným dojmem, je spíše pro méně náročné lidi.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat na názor na hotel Sea Planet, Turecká riviéra, Kizilot. Znáte hotel? Je v okolí bezpečno? Letíme se dvěma malými dětmi. Moc děkuji za odpověď a přeji hezký den.

  • Dobrý den Aleno,

   ano, Sea Planet, resp. Sea Planet Resort & Spa je dobrý hotel. Dobře jste vybrali, jsem přesvědčen, že se vám tam budu líbit. Hotel je bezpečný a a jeho okolí také. Vjezd k hotelu je se závorami. Bezprostředně za hotele nic není, až kousek dál, jsou nějaké obchody. Pláž má takový hrubší písek, v moři a při vstupu do moře tu pak je písek s oblázky. Dno se tady celkem rychle svažuje, ale myslím, že dětem to vadit nebude.

 • Odpovědět

  Dobrý den,s kamarádkou letíme v červnu do Turecka ,side leda beach’…jak prosím hodnotíte tuto oblast,lze dostupná lékařská pomoc v případě potřeby.Děkuji Inka

  • Dobrý den Inko,

   byť konkrétně tento hotel neznám, Side je v pořádku – dobrá vybavenost (včetně zdravotnických zařízení) i aktuálně klidná bezpečnostní situace. V červnu si to užijte 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den. V červenci letíme s přítelkyní do hotelu floria beach přímo na pláži Kleopatra. Je to tam v pohodě? Rádi bychom navštívili akvapark v alanyii, tak se chci zeptat zda je bezpečne projít se městem? Výlety taky ok? Má přítelkyně je blondýna má se obávat otravných Turků? Díky

  • Dobrý den Eriku,

   ano, hotel Floria Beach leží na samém konci Kleopatřiny pláže. Na rozdíl od jejího druhého konce, na kterém je i vámi zmiňovaný aquapark, je zde klid. Bezpečnost tu je aktuálně na dobré úrovni, přítelkyně se Turků bát nemusí, bude-li stále s vámi, tak skutečně nic nehrozí. Navíc celá tato oblast je v létě hodně turistická, takže pro domorodce není blondýnka až tak něco výjimečného. Jen upozorním, že ten aquapark je od vašeho hotelu cca 3 km daleko – tj. zvažte, zda tam dojdete pěšky nebo vezmete taxi… Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  zvažujeme rodinnou dovolenou po velmi dlouhé době i s dětmi (7, 4), do úzkého výběru se dostal s Funtazie klub Belek Beach, jak díky (snad českému?)klubu, tak díky toboganovému vybavení. Tedy Turecká riviéra, předpokládám dle Vašich odpovědí, že bezpečí by neměl být problém (a žádné velké výletování nepředpokládáme). Nevíte náhodou více o hotelu, je sice draží ale působí (i z recenzí tripadivstoru např.) poměrně solidně.
  Děkuji

  • Dobrý den Lukáši,

   ano, tento hotel patří rozhodně k těm lepším. Pokoje jsou nově vybavené, pěkné a denně uklízené, potěší Wi-Fi zdarma, které často není samozřejmostí. Pláž tu je složené z takového mixu písku a oblázků, ale dají se najít i taková místa, kterou jsou zcela písečná. Vstup do moře je ale většinou právě přes oblázky. Nebo lze využít molo a lézt do moře z něj.

   Za mě dobrá volba hotelu, který vám s klidem mohu doporučit.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  uvažujeme o Alanyi, hotel Panorama. Recenze jsou vesměs pozitivní.
  Znáte prosím tento hotel? Je Alanya v r.2019 bezpečná destinace? V centru prý bývá v sezóně hodně lidí.

  • Dobrý den Honzo,

   Alanya je dobrá. Ano, je pravda, že v sezóně tam bývá lidí dost, ale to je i na mnoha jiných místech. Pokud vám jde o pláž, tak bych spíš doporučil druhou, západnější část Alanya, tu za hradem u Kleopatřiny pláže. Ta je mnohem větší, prostornější i hezčí než pláž zde u Panorama hotelu. Hotel panorama neznám, nemohu ho tak soudit, ale jak píšete, recenze jsou velmi solidní, tj. mám z toho dojem, že se jedná na turecké poměry o kvalitní resort.

 • Odpovědět

  Dobry vecer.
  Mame rezervaci,hotel Kleopatra Dreams Beach,Alanya.Jaky je Vas pohled na vybrany hotel?
  Dale mame dotaz na tipy vyletu v blizkem okoli.Zvazujeme i navstevu letoviska Side.
  Dekuji za informace.Radka

  • Dobrý den Radko,

   za mě je Kleopatra Dreams Beach solidní hotel, lepší turecký průměr. Pokoje má hotel menší, ale nejsou nijak přehnaně malé. Od Kleopatřiny pláže dělí hotel silnice a promenáda, takže má výbornou polohu. Být vámi, tak určitě navštívím hrad přímo v Alanyi, na který budete z pláže koukat, případně i samotné centrum Alanye. Oboje se dá absolvovat pěšky přímo od vašeho hotelu, ale je to i předmětem výletů, které vám jistě budou od CK nabízeny.

   Ano, staré centrum Side s přístavem je pěkné. Pak se lze vykoupat na místních pláží (jak té západní, tak té východní, která je lepší, protože na ní není tolik lidí). Ale zvažte to, Side je od Alanya cca 60 kilometrů, je tedy třeba počítat s hodinkou cesty.

 • Odpovědět

  Dobry den, v cervnu letime do turecka letovisko konakli
  Do hotelu, senza inova, chci se zeptat na vas nazor a bezpecnost

  • Dobrý den Ivano,

   popravdě řečeno vám nejsem schopen přesně odpovědět. Pardon. Hotel neznám. Z hlediska bezpečnosti je oblast Konakli v pořádku a rovněž to platí o místě, kde je váš hotel. V okolí jsou jen další resorty a od dalších zastavěných částí, které jsou dál do moře, hotel dělí čtyřproudá silnice.

   Jak jsem psal, nemám k hotelu informace, ale po rychlém hledání na mě působí jako průměrný turecký resort spíš pro méně náročnou klientelu. Podrobnosti ale nejsem schopen říci 🙁

 • Odpovědět

  Dobrý večer.Děkuji za odpověď. Jeste poprosím o doplnujici informaci.Je možné z Alanye do letoviska Side se vydat po vlastni ose?Tzn..zapujcením auta,popr.městskou dopravou.Jedna se nám především o návštěvu historickych pamatek.Děkuji.
  Pěkný večer. Radka

 • Odpovědět

  Dobrý den v červenci poletím se synem do Calido Maris Turecká riviéra Sice a zajímá mě jak je to tu s bezpečností děkuje za odpověď

  • Dobrý den Katko,

   jasně, to je hotel, který není přímo u Side, nýbrž asi 25 kilometrů od něj. Resort leží v podstatě osamocen a od pobřeží a pláže ho odděluje pouze čtyřproudá silnice. Takže i proto tu je bezpečnost dobrá, jak v okolí, tak přímo v hotelu. Jen upozorním na to, že do hotelu jezdí hodně Rusů, což může někomu vadit nebo být nepříjemné. Z hlediska bezpečnosti je podstatné upozornit i na vstup do moře, pláž tu je písčito oblázková, přičemž oblázky převažují přímo u vstupu do vody. V moři je tu však kluzké skalnaté podloží, takže prosím dávejte pozor a buďte při vstupu do moře opatrní.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jedeme v srpnu do Turecka oblast Didim hotel Roxy luxury moon dříve Aurum moon . Je v této oblasti bezpečno? Neznáte tento hotel? Je tam čisto? Moc děkuji.

  • Dobrý den Jitko,

   oblast (region Bodrum včetně této oblasti Didim) je v pořádku, ničeho se neobávejte. Hotel neznám, ale trochu jsem si ho teď proklepl na internetu. Vypadá to, že jde o velice slušný, na turecké poměry nadstandardní hotel. Pokoje pěkné a čisté. Plus má velký bazén! S čistotou prý bývá trochu problém ve společných prostorách, v jídelně apod, ale vždy to záleží na hostech, kteří se sejdou. Personál se snaží vše udržovat v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v druhé polovině června letime s rodinou do hotelu The Xanthe resort. Chtěla jsem se zeptat, jestli znáte tento hotel. A taky se trochu bojím o bezpečnost, ikdyz se nám muže stát cokoli i v Praze, jen tím všichni okolo nás straší. Děkuji

  • Dobrý den Veroniko,

   ano, to je za mě dobrý resort v západní části Side. Okolo něho jsou jen samé další resorty, je to hodně turistická oblast, takže tady není třeba mít z bezpečnostního hlediska jakýkoliv strach. Krom okolních hotelů najdete kousek za resortem místní markety, kde lze koupit to, co budete potřebovat. Jinak Hotel má kromě normálního bazénu také velký bazén plavecký. Plus písečná pláž s pozvolným vstupem do moře. Já myslím, že se vám zde bude líbit 🙂 Určitě tohle je resort, který bych se nebál ostatním doporučit.

 • Odpovědět

  Dobry den,poprosím Vas o nazor na hotel Calimera serra ..Z letiste 80km do hotelu,bezpecnost na silnicich ..? Dekuji . Lenka

  • Dobrý den Lenko,

   dobrý a samostatně stojící hotel. Resort na turecké poměry s dobrými službami, s několika bazény a s přijatelně vybavenými i přijatelně prostornými pokoji. Tedy za mě v pořádku. Cesta z letiště v Antalyi sem trvá asi hodinu, celou dobu se jede po místní turecké dálnici, takže ta je z hlediska bezpečnosti v provozu standardní a v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se ještě zeptat ohledně bezpečnosti v oblasti fethiye, pláž ölüdeniz konkrétně hotel belcekiz beach club, díky 🙂

  • Dobrý večer Eriku, místo bez problému, bezpečnost tu minulý rok byla na dobré úrovni, předpokládám, že se nic zásadního od té doby nezměnilo. Hotel dobrý, na Turecko kvalitní, celkem pěkné pokoje a navíc blízká pláž Oludenitz, která nejen v žebříčku tureckých pláží zde na Tripito.cz, ale prakticky v jakýchkoliv jiných žebříčcích obsazuje jednu z předních příček. Osobně bych dal tomuto přednost před tím vaším druhým hotelem, který jste zmiňoval před pár dny.

 • Odpovědět

  Dobrý deň,

  chcel by som ísť na dovolenku s manželkou a dvoma dospelými dcérami na dovolenku do súkromnej vily v meste kas na . je takýto typ ubytovania bezpečný t. j. mimo hotelového rezortu. ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý den Jožo,

   v téhle části Turecka bych se toho nebál. Vždycky samozřejmě záleží na konkrétním „apartmánu / vile“. Takže vyberte pokud možno něco, co má dobré recenze a jsou to recenze od zahraničních, nikoliv pouze tureckých turistů.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v 7/2019 letíme s rodinou (dcera 13, syn 16) do hotelu Infinity by Yelken (dříve Imbat) v Kusadasi, hotel by měl být po rekonstrukci a má mít nový aquapark. Prosím o info, jak je to bezpečností, popř. další informace. Moc děkuji Radka

  • Dobrý den Radko,

   o hotelu nemám žádné aktuální informace. Je pravda to, co píšete, ale jak konkrétně hotel po rekonstrukci vypadá nevím a nevím ani to, na jaké úrovni jsou nyní jeho služby – ostatně si myslím, že to teprve následující týdny ukážou. Jinak oblast Kusadasi obecně je bezpečná, je to civilizované město i letovisko zároveň. Dojeďte se jistě podívat do centra Kusadasi k přístavu, pozor si dejte akorát na obchodníky a jejich často nepřiměřeně vysoké ceny.

 • Odpovědět

  Dobrý den, červenec dovolená s dětmi 2r a 5 let, Hotel Cocos The Club Bodrum-Mugla. Mohu znát Váš názor na bezpečnost a popřípadě hotel?Děkuji, s přáním klidných dnů Petra.

  • Dobrý den Petro,

   okolí Bodrumu je klidná část Turecka a je to normálně civilizovaný region. Takže obecně bezpečnost tu je v pořádku. Hotel Cocos Club Bodrum, který není přímo v Bodrumu, nýbrž asi 15 km od něj, je hlídaný a ochranka zde dohlíží i na to, aby privátní pláž hotelu nevyužíval nikdo jiný, než hoteloví hosté. Hotelový areál je středně velký, dovolená tu bývá klidná a zázemí hotelu zcela dostačující. Za mě dobrá volba.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci letíme do Turecka do Alanya, Hotel Funtazie Gardenia Beach. Máte nějaké zkušenosti? Tato oblast se mi zdá klidná a ráda bych se podívala na blízký hrad. Děkuji za radu.

  • Dobrý den Martino,

   ano, tohle je fajn oblast, klidnější než samotná Alanya, byť i tady počítejte s celkem dost lidmi na pláži. Gardenia Beach hotel tu není jediný, v okolí je řada dalších hotelů. Hotel dobrý, sice ne pro náročnou klientelu, ale pokoje má celkem hezké a nejsou mrňavé, tak jako to může být v jiných hotelech. Jestliže myslíte hrad v Alanyi – upozorňuji, že to je asi 35 kilometrů. Být vámi, tak vyčkám na místo, kde zjistíte, zda tento výlet nabízí cestovní kancelář. Dal bych spíš přednost nějakému organizovanému výletu než jízdě na vlastní pěst místními autobusy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala na Top Hotel plus jeho okolí – pláž, bezpečnost, popř. výlety. Jedeme v půlce května.
  Moc děkuji, Monika.

  • Dobrý den Moniko,

   podívejte se, na tento můj příspěvek, ve kterém jsem TOP hotel na Turecké riviéře komentoval.

   Pláž je tady dobrá – písečná bez oblázků nebo kamenů. Je prostorná a celkem dlouhá. Vstup do moře je tak akorát pozvolný a i dno je písečné, takže boty do vody tady nejsou potřeba. Pěknou dovolenou 🙂

  • Moc děkuji ještě jednou 🙂 a přeji příjmený den.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď. Pěkný den.

 • Odpovědět

  Dobrý den zvažujeme odjezd v srpnu na hotel Kleopatra Ada kousek od antalya je to tu bezpečné? Máme se čeho obávat díky za odpověd.

  • Dobrý den Pavle,

   pravděpodobně jste chtěl napsat kousek od Alanye, nikoliv od Antalye, od které je hotel Kleopatra Ada vzdálený 2 hodiny jízdy busem / autem. Jinak ano, tento region je bezpečný a v létě hodně turistický. Ostatně hotel leží u Kleopatřiny pláže – jedné z nejoblíbenějších na Turecké riviéře. Hotel patří spíše k průměrným, doporučuji proto přečíst recenze, nicméně položen je ideálně, kousek od pláže, v blízkosti plno obchodů i dlouhá promenáda směrem do centra Alanye.

 • Odpovědět

  Začátkem května letíme do Istanbulu, ubytováni budeme ve čtvrti Sultanahmet, jedeme dva páry /dvě ženy, dva muži/, je třeba na něco dávat opravdu pozor?
  Moc děkuji za info. VP

  • Dobrý den Veroniko,

   platí zde to samé jako v kterémkoliv velkém městě. Sultanahmet je v podstatě to největším centrum Instabulu a v ulicích tu uvidíte plno policistů – zejména pak večer. Není žádný problém tu chodit na procházky městem. Jen pozor na osobní věci, ať předejdete zbytečné krádeži.

 • Odpovědět

  Dobrý den v červnu letíme do oblasti kusudasi hotel atlanta holiday. Je tady bezpecno i mimo hotel?děkuji za info

  • Dobrý den Hanko,

   ano, Kusadasi patří k nejcivilizovanějším a nejbezpečnějším částem Turecka. Není tedy tady problém jít na procházku mimo areál hotelu. V jeho nejbližším okolí toho však tolik zajímavého není, spíš jen samé místní domky. Rozhodně ale doporučuji navštívit samotné Kusadasi, jehož centrum je asi 10 km daleko.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Prosím začátkem září letíme do Turecka / Kemer / hotel Champion Holiday Village. Chtěla bych moc požádat o recenzi hotelu, bezpečnost a spíše tak celkově na co si dát pozor. Předem děkuji za Vaši odpověď a přeji hezký zbytek dne. Pája

  • Dobrý den Pájo,

   myslím, že jste dobře vybrali. Nečekejte sice nějaký luxus 5* hotelu na evropské úrovni, to nikoliv, ale na pohodovou dovolenou je Champion Holiday Village ideální. Není přímo v Kemru, je kousek od něj a tam se dá dojet autobusem za 1 cca euro. To samé platí o vzdálenější Antalyi, i tam lze dojet autobusem (2 eura). Resort je v borovicovém háji, take stínu je zde dostatek. Pokoje celkem pěkné a relativně dobře vybavené. Velký výběr jídla. Pláže tu jsou menší / užší, spíše s prudším než pozvolným vstupem do vody. Ke vstupu do lze využít i řadu mol, která zde na pobřeží jsou. Vzhledem k tomu, že typicky pozvolný vstup do moře chybí, tak místo není úplně nejideálnější pro malé děti. Ty větší tu však s tím problém nemají.

   Bezpečnost je v oblasti Kemeru na dobré úrovni. Nemám nejaktuálnější informace v této otázce přímo k tomuto hotelu, ale jak jsem již naznačil, místo je dobré na klidnou dovolenou. Tu leckterým znepříjemní akorát ruská klientela, která v tomto resortu standardně je tou nejpočetnější skupinou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na návštěvu města Fethyie v blízkosti oludeniz. Rádi bychom navštívili některý z aquaparku ve městě Fethyie. Myslíte že je to bez problému?Děkuji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer,
  my letíme v červnu s dětmi do oblasti Side- Hotel PrimaSol Hane Garden.Můžu vás poprosit o info k této oblasti a hotelu, popřipadě co bychom si v okolí neměli nechat ujít?Děkuji za odpověd.

  • Dobrý večer Jano,

   Side je dobrá a živá oblast. Je tu dlouhá písečná pláž, vstup do moře pozvolný, takže pro děti ideální. Při nejmenším doporučuji navštívit samotné staré Side, které je na malém výběžku do moře asi 8 km od hotelu. Samotný hotel příliš neznám. Co vím, tak je zaměřen zejména na německou klientelu, tj. pokud vám Němci nevadí, budete dle mého názoru spokojeni, protože fakt, že sem jezdí naši západní sousedi svědčí o tom, že resort musí být kvalitní. Hned vedle hotelu je místní nákupní centrum, různé markety, bazary a tržnice, takže za případnými nákupy netřeba chodit daleko… Ať se vám dovolená vydaří!

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jak je to prosím s bezpečností na tureckých ostrovech? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den,

   jaké myslíte ostrovy? Tureckou část Kypru?

 • Odpovědět

  Prosím o váš názor v červnu letíme poprvé do Turecka,do do hotelu Turguoise Resort &spa,měl být asi 3 km od Side a4km o Manavgat,máme rádi historii,dojdeme do těchto měst pěšky,bezpečně?Hotel podle recenzí na vysoké úrovni,je to u opravdu tak?V okolí jsou nějaké možnosti nákupu?Je to také oblast,kde je hodně rusů?

  • Dobrý večer Jano,

   nejprve vás odkážu na tento předchozí komentář, který se rovněž týkal tohoto hotelu. A nyní k jednotlivým vašim dotazů:

   – ano, do side to jsou asi 4 km pěšky, do Manavgatu asi 5 km, čili dá se to pěšky zvládnout (do Side je možné jít přímo po pláži), případně si lze na svést třeba taxíkem nebo autobusem (u hotelu je zastávka). Zde je bezpečnost na dobré úrovni, budete-li mít mužský doprovod, není třeba se takového výletu bát.
   – ano, hotel je skutečně na vysoké úrovně, alespoň v mých měřítcích
   – pokud vím, tak možnosti nákupu v nejbližším okolí bohužel nejsou
   – i do tohoto hotelu holt Rusové jezdí a tvoří tu celkem početnou část hostů. Rovněž tu bývá dost Angličanů.

 • Odpovědět

  Dobrý den .V červnu letíme do turecka konkrétně kusadasi Hotel atlanta holiday.Prosím je hotel bezpečný? A oblast kolem?taky by jsme rádi navštívili Pamukale. Je výlet tak daleko bezpečný? Dekuji

  • Dobrý den Hanko,

   vy zřejmě myslíte hotel Atlantique Holiday Club, viďte? Ano, areál i okolí hotelu bezpečné je a to byť v jeho nejbližším okolí se nacházejí v podstatě jen obydlené domy domácích. Kusadasi je v oblasti, kde je dlouhodobě situace klidná. Je sice pravda, že právě tady byl velký nápor uprchlíků, když prchali ze Sýrie přes Turecko na řecký Samos, který je jen kousek odsud. Ale to v tuto chvíli je již minulost.

   V souvislosti s hotelem bych upozornil snad jen na trochu menší pokoje. Vše ostatní celkem odpovídá jeho kategorii.

   Pamukkale je pěkné, ale zvažte, zda chcete trávit prakticky celý den v autobuse (je to 4 hodiny jízdy z Kusadasi). Jestliže výlet absolvujete ve skupině, což předpokládám, není čeho se obávat.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaký je váš názor na aktuální bezpečnost při naší plánované cestě autobusem na trase Trabzon, Kars, Erzurum, Van a Mardin. Děkuji!

  • Dobrý den Vašku,

   nemám vlastní zkušenost s cestování právě v této oblasti. Co vím, tak obecně pohyb autobusem / vlakem „by měl být“ ve východním Turecku bezpečný. Co bych, ale rozhodně zvážil je provincie Mardin (což je hned vedle Syrským hranic). V poslední době tu byly časté zákazy nočního vycházení, které, byť neplatily pro samotné město Mardin, tak v regionech na jihu od něj v platnosti bývaly. Takže to samotné svědčí o tom, že to bezpečný region není, ostatně západním turistům se sem nedoporučuje dlouhodobě jezdit. Jaký je aktuální stav na místě a zda jsou stále časté zákazy vycházení, však netuším.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v srpnu se chystáme poprvé s dětmi do Turecka. Konkrétně do hotelu Pegasos World v blízkosti Side. Zajímal by mě váš názor na hotel. Budu ráda i za tip na výlet lodí, restauraci, kterou musíme v Side navštívit… Děkuji

  • Dobrý den Marie,

   podívejte se na moji reakci na podobný dotaz zde. Hotel byť je hodně velký, vejde se do něj přes 2000 hostů, je dobrý, na úrovni. Bude se vám v něm líbit.

 • Odpovědět

  V kvetnu mame jet do Turecka hotelu My home resort . Dotaz k bezpecnosti a kvalite hotelu.

  • Dobrý den Jaroslave,

   dobrý resort, byť není přímo u moře, ale k nejbližší pláži to máte velmi blízko, asi 150 metrů. Resort je na dobré úrovni, areál je čistý, personál příjemný a obecně je hotel celkem dost dobře hodnocený. Co se týče bezpečnosti, ta je v této oblasti na dobré úrovni. Ať se vám dovolená povede 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  jaký je Váš názor na aktuální bezpečnost při plánované cestě letadlem do hotelu Pegasos World?

  Děkuji!

  • Dobrý den Kláro,

   Pegasos World je velký hotel. Dle mého názoru je areál bezpečný, ostatně o to se zde stará personál. Takže za mě v pořádku. Navíc blízkost velké pláže – je písečná a má pozvolný vstup do moře. Vypadá tak, jak si klasickou pláž člověk představuje. Takže dle mě se vám zde bude líbit 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den. Možná zbytečná otázka, ale chystám se na dovolenou, a dcera má pochybnosti. Je tam bezpečno? Díky za odpověď. Jana. Hotel Club Turtas.

  • Dobrý den Jano,

   hotel máte kousek před Alanyí, to je obecně klidná a bezpečná oblast. Bezpečnostní opatření jsou pak patrné i přímo na pláži tohoto konkrétního hotelu, alespoň minulý rok tomu tak bylo, takže dle mě se nemusíte ničeho obávat.

 • Odpovědět

  Dobrý večer,
  vybíráme hotel v Turecku a nemůžeme se rozhodnou který hotel zvolit.
  Moc nás Turecko neláká a jedeme dvě rodiny a jedna preferuje právě Turecko.
  Můžete prosím poradit?
  HANE GARDEN -Side,Evrenseki
  STONE PALACE RESORT -Side,Colakli
  DREAM FAMILY CLUB -Side,Kumkoy
  Děkuji Petra

  • Dobrý den Petro,

   detailně je všechny neznám, tak vám nejsem schopen příliš poradit. Polohově bych osobně dal přednost Hane Garden, o kterém jsem před nedávnem psal v této mé odpovědi.

 • Odpovědět

  Zitra jetim s letou dcerou do Sun seher beach.muzem do Sidu busem ci je to nebezpecne?diky

  • Dobrý den Lado,

   není problém, kór takto v rámci jednoho letoviska to bezpečné je, takže ano, můžete autobusem.

 • Odpovědět

  Dobry večer. V srpnu letime do Turecka-Alanya-hotel Rubi. Let je do Antalye. Je cesta z letište bezpečna ? Večerni prochazky okolo hotelu jsou bezpečné?

  • Dobrý den,

   cesta je po místní dálnici v podstatě až k vašemu hotelu, takže byť to není úplně blízko (100 km), tak bezpečná je. Je to hlavní silnice, která zde vede po pobřeží. Okolí hotelu je rovněž v pořádku, v blízkosti jsou v podstatě jen další ubytovací zařízení. Druhá věc je však ta, zda zde bude kam jít. On totiž hotel Rubi není přímo v Alanyi, ta je ještě dalších asi 20 km dál po pobřeží.

 • Odpovědět

  Dobrý večer, mohu se zeptat na Vas názor na hotel Euphoria Palm Beach? Předem mockrát děkuji. Marketa

  • Dobrý den Markéto,

   jasně, to je celkem rozsáhlý komplex, ubytování v nižších, většinou dvou patrových budovách, které jsou rozmístěny různě v hotelové zahradě, tak je pěkná, plná palem. Na druhou stranu tady ale pokud vím trochu váznou služby co se týče pokojů – úklid není každý den, nedoplňují pití do ledničky na pokoji, kde při příjezdu nápoje jsou, neochota recepce pokoje měnit apod. Pak je to celkové vybavení, které solidní, ale starší a rozhodně tak neodpovídá 5* standardu. Z těchto důvodů bych osobně já hotelu dal hvězdy pouze 3 a nikoliv 5. Na druhou stranu jídlo je celkem dobré a je ho dostatek.

   Asi 1 km od hotelu je nákupní centrum Lyra, kde se dá nakoupit za zajímavé ceny. Nesmlouvá se tu ale. Jinak u hotelu je zastávka tureckého busu = dolmuše, kterou lze jet do Manavgatu, případně i dál do Side (s přestupem v Manavgatu). Takže tu lze celkem snadno podniknout samostatný výlet právě do těchto dvou nejbližších měst.

 • Odpovědět

  Dobry den,v cervenci letime do Turecka do hotelu Trendy palm beach v Side.Mate prosim nejake zkusenosti s timto hotelem?Dekuji

  • Dobrý dne Martine,

   ano, to je dobrý hotel, byť jeho 5* je přeci jenom trochu zavádějící označení. Zrovna sem jezdí docela hodně Němců, což je fakt, který sám o sobě o kvalitě hotelu svědčí. Ubytování buď v hlavní budově nebo ve vedlejší. Je možné, že za tu hlavní budovu po vás budou chtít ale připlácet. Pokoje čisté, denně uklízené, celkem dobře vybavené standardně, byť evropský 5* standard to rozhodně není. Pláž dobrá, písečná, pozvolný vstup do moře. Když to shrnu, tak já osobně bych se tento hotel nebál doporučit ostatním.

 • Odpovědět

  Chtěla bych se zeptat na hotel sentido Numa baby je tam bezpečno do Turecka jedeme poprve

  • Dobrý den Květuše,

   Sentido Numa Bay je dobrý a na Turecko dost kvalitní hotel, o němž se na rozdíl od řady jiných zdejší hotelů dá téměř tvrdit i to, že si svých pět hvězdiček zaslouží. Areál i jeho okolí jsou bezpečné a služby jsou na velmi dobré úrovni. Pokoje velmi slušně vybavené. Upozorňuji na dva mínusy – jednak sem jezdí dost Rusů (což může kde komu vadit, ale bohužel tak to je i v jiných tureckých hotelech), za druhé to je pláž, které je v malém zavřeném zálivu (bez vln, zkrátka spíš takový rybník než moře). Ale jde chodit o kousek dál, kde je pláž lepší, přírodní.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či je bezpečné pohybovať sa mimo rezortu samej žene s dieťaťom v oblasti kizilot. Čo hovoríte na rezort Club Calimera Serra Palace?

  • Dobrý den Agáta,

   podívejte se na tuto moji předchozí odpověď, jež se také týkala tohoto hotelu. Jinak areál je hodně velký a na turecké poměry celkem kvalitní. Mínusem pro někoho může být oblázková pláž, ale také i to, že v okolí krom jednoho dalšího resortu nic není. Tím se dostávám k tomu, že procházky zde sice bezpečné jsou, ale není zas tak moc kam chodit. Buď lze jít po pláži nebo vyrazit do nejbližšího marketu, který je asi 10 minut pěšky. Jinak vám osobně doporučuji vycházet mimo areál za denního sleva, raději ne za tmy, když nebudete mít mužský doprovod.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Příští týden letíme do hotelu Side Star Resort. Máte nějakou zkušenost s tímto hotelem? Dle recenzí je ok. Chtěli bychom se zajet podívat i do města Side.

  • Dobrý den Kamilo,

   máte pravdu, vybrali jste dobře. Služby jsou na velmi dobré úrovni. Pláž je od resortu kousek a je fajn, že to je již mimo tu nejfrekventovanější část pláže zde i Side. V podstatě je to na konci pláže, takže lidí tu většinou bývá tak akorát. Víc lidí může být v hotelu, který je totiž dost velký. Ano, Side doporučuji navštívit – kouknout na přístav i na zdejší památky.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, chtěla bych se zeptat zda máte nějaké zkušenosti s hotelem PETUNYA BEACH RESORT ohledně kvality a samozřejmě i bezpečnosti. Děkuji moc za odpověď.

  • Dobrý den Kláro,

   možná vás zklamu… ale tento hotel mi nic neříká. Takže vám neumím odpovědět, protože bych velmi nerad podával nějaké nepodložené zavádějící informace. Co se týče bezpečnosti obecně v této oblasti v okolí Bodrumu, tak ta je na dobré úrovni, není čeho se bát. V okolí je hlavně místní zástavba, ale prostředí je čisté. Lze se zde volně pohybovat, maximálně bych odrazoval od večerních procházek jinde než po místní pobřežní promenádě.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystám se 5-12.7. do Alanye a chtěl bych se zeptat jestli jsou na místě nějaké agentury co pořádají fakultativní výlety a delegát hovořil česky, popřípadě Slovensky. A jsou Turecké cestovky nebezpečné? Nebo nevíte kde by se dalo domluvit společné cestování autem, třeba s nějakým párem a náklady si rozdělit? Jedná se mi třeba o výlet kanon Sapadere jak se tam dostat, nebo třeba se zajet podívat na výlet do Side atd. Co doporučujete za výlety v Alanyi nebo v okolí? Budu rád za každičkou radu. A předem moc děkuji za informace.

 • Odpovědět

  Dobry den
  Chtěla bych se poptat na hotel Mirabell v Konakli
  Je to slušný a bezpečný hotel
  Dekuji Eva

  • Dobrý den Evo,

   tento hotel bych já asi nedoporučoval. Pouze těm, kteří nejsou nároční. Nikoliv z hlediska bezpečnosti, tak je zde v pořádku, ale služby jsou na takové průměrné turecké úrovni, která moc neoslní. Sice třeba pokoje se snaží uklízet každý den, o to horší jsou ale společné prostory, často špinavé stoly, špatně umyté nádobí…apod. Pokud jste nenáročná, asi budete spokojena, ale člověku, který očekává kvalitu bych doporučoval vybrat něco jiného.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěl bych vás poprosit o informace, zda je v hotelu a jeho okolí bezpečno, zda je možné se po okolí volně pohybovat? případně poprosím bezpečnostní doporučení a tipy na výlety a zároveň bych vás požádat o recenzi na níže uvedený hotel.
  https://hotel.invia.cz/turecko/alanya/blue-diamond-alya/tour-1259082/
  Předem děkuji za odpovědi.
  S přáním hezkeho dne,
  Ondřej

  • Dobrý den Ondřeji,

   tento hotel je přímo v Alanyi ne pobřeží (čili ve městě v podstatě v takovém největším tureckém letovisku). Alanye je bezpečná jako každé jiné větší město, tedy ano, okolí hotelu je v pořádku. Není problém chodit ven, ať už během dne nebo po večerech do okolních restaurací, popř. barů. V Alanyi si doporučuji udělat výlet na místní pevnost, odkud je jak pěkný pohled na samotné město s přístav, tak i na druhou stranu na známou Kleopatřinu pláž.

   Co se týče samotného hotelu, je fajn, služby na celkem dobré úrovni, je to takový středně velký hotel. Úklid pokojů každý den, takže čisto, denně na pokoji láhev balené vody, výběr jídla dostatečný. Na pokojích jsou trochu hlučnější klimatizace. Personál přátelský, takže i v tomto ohledu to tu je v pohodě. Na pláž (s jemnými kamínky a hrubším pískem) to je kousek, jen podchodem podejdete pobřežní ulici a jste tam. Myslím, že jste zvolil dobře, že se vám dovolená bude líbit.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, neměl by jste nějaké informace ohledně těchto dvou hotelů – Hotel Magnific a Lighthouse v Bodrumu? Chceme jet s 8 letým dítětem.
  Děkuji Vám za odpověď
  Klára

 • Odpovědět

  Dobrý den, v září odlétáme s celou rodinou do Alanye hotel Sultán Sipahi resort. Je to bezpečné? Děkuji

  • Dobrý den Jitko,

   ano, samotná Alanya je v pořádku, kór tato její část u Kleopatřiny pláže. Vůbec okolí hotelu, resp. ta pobřeží část mezi pláží a zástavbou je zde pěkné a upravené. Pláž perfektní, hotel spíš takový průměrný, ale záleží na každém, co očekává a na co je zvyklý.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  V příštím týdnu se chystáme s 3 letou dcerou na dovolenou do hotelu Marti Myra, mohu se zeptat na bezpečnost oblasti a celkově transferu z/na letiště v Antalya? Moc deluji

  • Dobrý den Markéto,

   oblast Tekirova a vůbec region Kemeru ano. Tekirova je klidné letovisko, hotel se nachází přímo u písčito kamenité pláže v takovém háji, v nejbližším okolí jen samé resorty, spíše menšího nebo středního charakteru. A není to tu na sobě naplácané jako jinde. Oblast je bezpečná, takže v tomto ohledu nemusíte mít obavy. Od letiště je to asi 80 km daleko, takže počítejte, že transfer chvíli trvá, ale jede se prakticky celou dobu po místní dálnici… navíc autobusem, takže klasický transfer jako kdekoliv jinde.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chtěla jsem se zeptat na oblast Side, Bella resort. Bezpečnost, čistota..
  Děkuji, hezký den!

  • Dobrý den Zdeňko,

   co se týče oblasti jako celku, mrkněte se a jeden komentář a o jednu moji odpověď níže (také ze dneška).

   Samotný hotel Bella Resort & Spa – za mě naprosto v pořádku, jak z hlediska kvalitativního tak bezpečnostního, na Turecko má vysokou úroveň, pokoje pěkné a čisté, v jídelně také čisto, výběr jídlo skoro nekonečný, pláž písečná v moři sem tam nějaké kameny nebo z vody vyčuhující menší skalky, ale nijak nevadí.

 • Odpovědět

  Dobry den, chystame se tento tyden do hotelu Grand Side. Je tu bezpecno? A jak je to s doporucenim MZV nosit stale u sebe pas? To i na plaz u hotelu? A co mesto Side a Manavgat?

  • Dobrý den Leono,

   Side je v pořádku. Je to velké letovisko, které je v létě plné turistů. Žádné zvláštní bezpečnostní hrozby tady nehrozí. Byť já se snažím vždy doklady nosit u sebe, na pláž to není úplně nutné, kór když budete mít hotel hned vedle. Ani takto to doporučení MZV není dle mě není myšleno. Ale jestliže vyrazíte na výlet, ať už do samotného Side, Manavgatu nebo i dál, tak určitě berte pasy s sebou. Zkrátka kdykoliv, kdy se budete od hotelu vzdalovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  První týden v říjnu poletí do Turecka do hotelu Hotel Pine Beach Resort Maritim. Chtěla jsem se zeptat zda je oblast bezpečná a jestli je lepší ubytovat se přímo v hotelu nebo jsou lepší bungalovi?

  Moc děkuji.

  • Dobrý den Moniko,

   Belek je klidný a bezpečný region. V podstatě taková nejluxusnější část Turecké riviéry, takže vás ujišťuji, že v tomto ohledu jste nemohla vybrat lépe. Pokud máte raději klid, jsou lepší vilky v zahradě. V hlavních hotelových budovách to lze také, ale některé strany jsou otočené směrem k prakticky neustále běžícímu kompresoru, který dokáže pobyt zde trochu znepříjemnit. Takže za mě doporučuji buď ty vilky a nebo hlavní budovu, ale její vyšší patra, ze kterých je i výhled na moře.

 • Odpovědět

  Dobrý den chystáme se 22.8 do Turecka- Bodrum hotel Sami beach .letíme poprvé do Turecka.je zde bezpečno.Jsou v hotelu dobré služby??

  • Dobrý den Leopolde,

   tento hotel je průměrný, náročnějším lidem bych ho určitě nedoporučil. Pokoje jsou menší a vybavení starší a skromnější. Pokud vím, tak tu jsou různé typy pokojů – pokud vás strčí do vedlejší budovy a pokoj vám nebude vyhovovat, nebojte se důrazně ozvat. Služby jsou tu ale na solidní úrovni, výběr jídla dostatečný a pokoje se uklízí každý den. Upozorňuji vás na to, že hotel je v podstatě ve městě – v blízkosti jsou ulice plné restaurací a barů, takže je zde dlouho do noci slyšet hluk. Pokud vám to vadí, možná se budou hodit špunty do uší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme dovolenou v říjnu do Turecka oblast Alanya, konkrétně hotel Kleopatra dreams beach. Je tato oblast ještě bezpečná? Je v pořádku se jít projít třeba večer do centra města?

  • Dobrý den Martine,

   konkrétně Alanya je v pořádku, je to hodně turistické místo. V říjnu sice turistů už ubývá, ale stále tu je v místních hotelech plno cizinců. Rozhodně zde není problém chodit mimo resort na procházky městem. Dle mého názoru to je bezpečné a platí akorát ta samá doporučení jako v kterémkoliv větším městě. Nic speciálního, na co bych vás měl upozornit, zde není.

 • Odpovědět

  Dobrý den 3.9 letime do Turecka hotel funtazie klub belek beach,jaký mate názor na hotel? Jsou poblíž nake města kde se dá nakupovat? A je to bezpecne děkuji

  • Dobrý den Nikol,

   ano, tohle je dobrý výběr. Jedná se alespoň v mých očích o velmi dobrý a pohodlný hotel s kvalitními službami. Co se týče nákupních možností, v podstatě hned blok za hotelem jsou nějaké místní pouliční markety, nákupní centrum jako takové ale nečekejte. V oblasti jsou v podstatě jen samé velké resorty, i proto je zde bezpečno a rozhodně v celém pobřežním regionu Belku nic nestandardního aktuálně nehrozí.

 • Odpovědět

  Dobrý den, za měsíc letím s kamarádkou,jejím manželem a s našimi dvěma ročními dětmi poprvé do Turecka,do hotelu Holiday Garden v Alare.I vzhledem k našim malým dětem,je tato destinace bezpečná?A může být žena klidná i v jednolůžkovém pokoji,prosím?Děkuji.Valery

  • Dobrý den Valerie,

   Holiday Garden není přímo v Alanyi, ale asi 40 km od ní. V nejbližším okolí tohoto resortu jsou jen další hotely a hned za nimi dálnice. Tedy i z tohoto důvodu tu je bezpečno, vzhledem k tomu, že tu jsou jen turistické resorty. Určitě pro ženu není problém být zde na hotelu sama na pokoji. Nemějte prosím v tomto směru obavy. Upozorňuji na oblázkovou pláž, která je před tímto hotelem, hodí se boty do vody.

 • Odpovědět

  Dobrý deň, 27.8. cestujeme s priateľkou prvýkrát do Turecka, hotel Armas Green Fugla, letovisko Avsallar. Je táto oblasť bezpečná? Máte nejaké informácie o kvalite ubytovania, stravy…? Ako hodnotíte pláž, služby? Aké sú možnosti pohybu po stredisku, meste: zaujímavosti, nákupy, obchody, bazáre? Je bezpečné pohybovať sa v okolí aj po zotmení? Čo by ste nám odporučili, prípadne upozornili na prípadné riziká? Ďakujem.

  • Dobrý den Lubo,

   tato oblast bezpečná je. Nemusíte se v tomto směru bát. V oblasti převažují hlavně další resorty. Ono to není letovisko jako takové, nejbližší nákupní možnosti jsou za vedlejším hotelem Alaiye Resort, kde najdete plno pouličních stánků a krámků. Ano, i po setmění se za mě zde lze bez problému venku pohybovat. Co se týče pláže, tak je pěkná a písečná, vstup do vody celkem pozvolný, asi 20 metrů máte vodu jen po kolena, ale to nijak nevadí. Bohužel je na pláži v sezóně lehátko na lehátku, což trošku kazí dojem z pláže, ale tak to tu zkrátka je. Lehátka jsou zdarma. Ať se vám dovolená povede! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáš, ďakujem krásne za informácie, akurát sme na letisku, za chvíľu letíme.

 • Odpovědět

  Dobry den, prosim nazor na hotel Alayie Resort &Spa. U Side. Bezpecnost atd. S dvema detmi v zari. Diky!

 • Odpovědět

  Jeste prosiim nazor na hotel Crystal Admiral resort, nemuzeme se rozhodnout.:) diky moc

  • Dobrý den Jakube,

   rozumím, oni oba tyto hotely jsou dost na podobné úrovni včetně služeb i vybavenosti pokojů. Co se týče bezpečnosti, oba jsou na tom více méně stejně. Zároveň oba, byť se pyšní 5*, si toto hodnocení úplně nezaslouží, max. 4*… zkrátka Turecko.

   V každém případě u Crystal Admiralu se musí na pláž podchodem pod dálnicí, podchod je hlídaný a tj. bezpečný. Pláž je zde prostorná, byť nevýhodou jsou kamínky při vstupu do moře. Plážová lehátka jsou ale na písečné části pláže. U Alaiye Resortu je pláž písečná, působí na mě takovým dost stísněným dojmem, skoro lehátko na lehátku, v okolí tohoto resortu jsou další hotely a dá se zde i projít, o blok dal jsou pouliční markety apod. To Crystal Admiral stojí zcela samostatně a tj. není zde moc kam jít krom procházek po pláži.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaká je bezpečnost v resortu My home resort,oblast Avsallar. Na pláž se musí kousek docházet, je tam vše v pořádku? Děkuji

  • Dobrý den Jitko,

   pamatuji, že jsem se k tomuto hotelu před časem také vyjadřoval, našel jsem to zde. Tato oblast je zcela v pořádku. ano, je sice pravda, že jsou hned vedle tohoto resortu místní bytové domy (z některých hotelových balkónů se na ně přímo kouká), ale nemějte obavy, okolí je upravené, čisté a z hlediska bezpečnosti zcela v normálu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu se vás zeptat na názor na Hotel Club Kastalia? Cestujeme s dětmi. Je to vhodné? Moc děkuji Dana

  • Dobrý den Dano,

   za mě ano, příjemný a na turecké poměry si myslím celkem dobrý hotel s dobrými službami, s velkým výběrem jídla, pokoje bez problému, čisté. Co se týče pláže, tak tady jsou při vstupu do vody takové malé kamínky, není to písek, ale nějak to nevadí. Okolí hotelu je klidné. Hotel nenabízí wifi zdarma, to je má hlavní výtka, nedostatek, který bych si přál, aby odstranili. wifi není zdarma ani u recepce.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  byla jsem už před lety v Istanbulu a teď bych ho chtěla ukázat třináctileté vnučce. Pojede nás celkem 6 a budeme mít mužský doprovod. Prosím o radu, zda, pokud se vyhneme státním svátkům, je to vcelku bezpečné. Pak bych se ještě chtěla zeptat, jestli máme hledat ubytování spíš v centru města nebo na okraji. Máme představu apartmánu, ve kterém bychom byli společně. Předem děkuji za odpověď. Jarka

  • Dobrý den Jarko,

   ano, bez problému. Je to metropole jako každá jiná, akorát s trochu jinou kulturou. To znamená pozor na krádeže osobních věcí, jinak, když se budete pohybovat v centrálních turistických čtvrtích města, tak nic nestandardního či nebezpečného nehrozí. Co se týče volby lokality ubytování – volil bych hned vedle centra, resp. širší centrum, ať to máte k zajímavým místům Istanbulu blízko.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím Vás jaká je situace v Analyi? Nevíte jaký je svátek 29. Října? Děkuji David

  • Dobrý den Davide,

   Alanye je velké pobřežní letovisko, oblíbená dovolenková oblast. Z bezpečnostního pohledu je zde situace klidná. Podle toho, kde budete, je však dobré být obezřetný při pohybu městem (hrozí krádeže, apod.). 29. října mají v Turecku státní svátek, je obdoba našeho 28. října. Je to den, kdy v roce 1923 byla vyhlášena samostatná Turecka republika.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  zítra letime na dovolenou do hotelu Bella Resort (Side). Je tam prosím všechno v pořádku?
  Moc děkuji
  Zuzka

  • Dobrý den Zuzko,
   psal jsem o něm něco již v létě, myslím, že tam jak o hotelu, tak o bezpečnost v Side zaznělo vše podstatné – podívejte se proto na tento komentář (a také na jeden komentář pod ním). Děkuji 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, plánujeme cestu s vozičkárem do Istanbulu. Koncem listopadu. Je to bezpečné?
  Díky. Jana

  • Dobrý den Jano,

   ano Jano, já v tom problém nevidím. Nenahlížejte na Istanbul jako na nějakou nebezpečnou metropoli, je to zkrátka velké město jako každé jiné, kde samozřejmě nebezpečí v podobě krádeží a podobně je na denním pořádku, ale samotný pohyb po městě je bez problému, zejména v centrálních turistických částech. Jenom bych upozornil na to, že v Istanbulu je plno dlážděných ulic a plno ulic do různě prudkých kopců – tedy pohyb po městě s vozíčkářem není tak jednoduchý jako v jiných evropských metropolích. Pokud ale bude mít váš doprovod, tak v tom problém nevidím. Ujistěte se jenom, že hotel / ubytování, ve kterém budete, je pro vozíčkáře přizpůsobený.

 • Odpovědět

  Děkuji Lukáši :-).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, měli bychom letět 26/10 do Delphin Be Grand Resort, Turecko, Antalya, Turecká riviéra, Lara
  Prosím, poradíte? Co si myslíte, bezpečenost, kvalita…Moc Vám děkuji Petra

  • Dobrý den Petro,

   za mě hodně dobrý. Myslím, že se vám tam bude líbit. Tenhle hotel jednoznačně patří k těm lepším, možná dokonce i nejlepším na Turecké riviéře. Je to velký komplex, ale to nevadí. Pokoje čisté, prostorné a dobře vybavené, jídla plno, velké bazény, hlídané plavčíky, pláž prostorná, hlídaná a možnost vstupu jak z pláže tak z mola, které je dost mohutné a tak trošku zde hyzdí výhled na moře. Na pláži je takový hrubý písek, občas drobné kamínky, takže ideál. Podle mě jste nemohla zvolit lépe.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráno odlétám do Turecka- hotel v Side. Je to v tuto chvíli bezpečné? Dekuji

  • Dobrý den Martino,

   předpokládám, že už jste na místě a sama vidíte, že v Side to je aktuálně naprosto bez problému. Z hlediska bezpečnosti je to klidná dovolenková oblast, ovšem hodně oblíbená, takže v sezóně je tam plno lidí. Teď už tolik ne. Užijte si dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  máme zaplacenou dovolenou 19.10.-27.10. v hotelu Liberty na Lara beach, Turecká riviéra. Máme se obávat o naši bezpečnost, případně pobyt zrušit? Přihlédneme-li k vývoji situace na hranicích Turecka a Sýrie.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Pathatique 🙂

   určitě se netřeba bát. Zde to nijak nepoznáte, je tu klid. To ostatně potvrzují slova mého známého, který letěl do Antalye včera ráno a dovolenou tráví právě v oblasti Lara Beach. Rozhodně není potřeba nic rušit, skutečně.

 • Odpovědět

  26. 10. odlétáme s manželem na týden do Antalye, hotel Annabela Diamond, jak se rozhodnout, 80% storno poplatek nebo riskovat? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Kamilo,

   za mě nevidím důvod k tomu dovolenou rušit. V této přímořské oblasti je klid, aktuální dění v Turecku se jí nedotýká, nehledě na to že riziko nějakých teroristických útoků právě v oblasti Turecké riviéry je ve srovnání s jinými oblastmi Turecka minimální. Chtěl bych vás uklidnit a s klidným svědomím vám mohu doporučit, nechť za podzimním sluníčkem na dovolenou vyrazíte.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Dcera má odletět 19.10.2019 na dovolenou do Side. Mám se obávat o její bezpečnost kvůli situaci na Turecko Syrské hranici? Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Michale,

   bezpečnost zde na Turecké Riviéře nijak není aktuálním děním u turecko-syrských hranic ovlivněna. A věřte mi, že dcera v Side nezaznamená jediný náznak toho, že se na východě země něco děje. Přeci jenom od nejbližších Syrských hranic je to přes 550 km daleko.

 • Odpovědět

  Dobrý den, již jsem Vám psala dotaz, ale zatím jste mi neodpověděl. Máme zaplacenou dovolenou na červenec 2020 do Turecka hotel Club Calimera serra palace. Prosím o Váš názor na tento hotel a na názor co se týče bezpečnosti s přihlédnutím k nynějším událostem. Cestuji se sestrou a třemi dětmi. Děkuji za odpověď .

  • Dobrý den Lado,

   omlouvám se, že jsem váš předchozí dotaz přehlédl. Prosím mrkněte se na tuto moji odpověď – v ní jsem se právě k hotelu Club Calimera Serra Palace vyjadřoval. Zároveň tam najdete můj názor na zdejší pláž i odkaz na další mojí odpověď. No a co se týká bezpečnosti – v tuto chvíli lze těžko odhadovat, co bude v červenci příštího roku. Aktuálně události u syrské hranice nemají žádný vliv na nějaký případný neklid či zvýšená rizika právě v pobřežní oblasti na východ od letoviska Side, kde se tento resort nachází. Tedy s dnešního pohledu není potřeba mít žádné obavy.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme koupenou dovolenou na červen 2020 do hotelu Cooee serra garden v Side… Doufám, že situace v Turecku to dovolí… Nicméně se chci zeptat na Váš názor na tento hotel. Jedeme poprvé s 3mi dětmi. Děkuji.

  • Dobrý den Petro,

   shodou okolností jsem o resortu Cooee Serra Garden psal podrobněji zde. Za mě je tento resort na turecké standardy nadprůměrný, ostatně i to je důvod, proč jsem si ho vybral a popisoval ho podobněji (tehdy včetně konkrétních nabídek, které samozřejmě dnes již dávno platné nebudou). Tedy osobně si myslím, že jste vybrala dobře.

   A z hlediska bezpečnosti, domnívám se, že situace bude klidná i příští sezónu, byť díky aktuálním událostem je dost možné, že potom, co Turecko letos nabylo opět na oblíbenosti, tak příští rok to bude zase jinak. Ale upřímně nevím, co by se muselo stát, aby oblast Side přestala být bezpečná.

 • Odpovědět

  Dobrý den.Chceme letět s dcerou do Istanbulu k mori. Docela se boji jestli nemáme změnit stát a jet jinam

  • Dobrý den Yvono, sice se přiznám, že jezdit k moři (za účelem koupání) přímo do Istanbulu není úplně časté, tak pláže zde najdete. Přímo ve městě moc ne, ale na severu od něj ano (zhruba stejným směrem jako leží nově otevřené istanbulského letiště). Z hlediska bezpečnosti jsou tyto pobřežní oblasti v pořádku. V Istanbulu existují čtvrtě, kterým je dobré se raději vyhýbat, ale to rozhodně neplatí o pobřežní severně od města.

 • Odpovědět

  Dobrý den, narazila jsem při hledání dovolené na pro mě novou oblast Kusadasi – konkrétně hotel Euphoria spa… Jaký máte názor na tuto oblast? Děkuji a krásný den přeji. Michaela L.

  • Dobrý den Michaelo,

   hotel neznám, takže jeho služby posoudit neumím. Ani jsem dlouho dobu v regionu jako takovém – tedy mezi letoviskem Kusadasi a pobřežním Izmirem – nebyl. Nicméně zde nikdy s bezpečností problém nebýval. Je sice pravda, že před několika lety tudy procházela migrační vlna Syřanů snažících se dostat na blízké řecké ostrovy (hlavně na Samos), ale to pominulo. Oblast je klidná a nevím o žádných potencionálních bezpečnostních problémech, které by zde hrozily. Nedoporučoval bych se po regionu zbytečně pohybovat za tmy, zejména pak v ulicích Izmiru, to je jediné mé doporučení.

 • Odpovědět

  Dobrý den, poslední květnový týden 2020 letíme s tříletým synkem do hotelu
  Lyra Resort & Spa v Kizilagac. Letíme s německou CK. Je tam momentálně bezpečně a myslíte, že jsme vybrali dobře? Děkuji. Helena F.

  • Dobrý den Heleno,

   byť je tento hotel již staršího data, je uklizený, personál se snaží, aby bylo všude čisto. Podle mě se mu to docela daří až na jídelnu, která je trochu poddimenzovaná na počet pokojů (pokud jsou všechny obsazeny) a tedy zde mohou vzniknout problému, čekání na stůl, čekání na nádobí apod. Jinak ale jídlo je na dobré úrovni. Pokoje jsou menší, vybavením odpovídají cca 3* resortu (to je ovšem v Turecku typické, takže se není čeho bát). Pláž perfektní, akorát u vstupu do moře není písek, ale kamínky plus bych vás upozornil na to, že dno zde celkem prudce klesá dolů – čili některým lidem se může z moře špatně vylézat. Z hlediska bezpečnosti je tato oblast aktuálně v pořádku, okolí je klidné, vedle je jeden další resort, za hotely je pak pár obydlí místních, je tu i velké tržiště / bazar. Tedy nic, co by nějak bezpečnost negativně ovlivňovalo.

 • Odpovědět

  Dobrý den,psal jsem již před více než týdnem, žádná odpověď.Chystám se s 14-letým synem v červnu do Turecka.Zvažuji Fame residence Gyönuk nebo Pegasos club.Pojedeme už po 4.,vždy jsme byli v 5* hotelech,ale ceny jsou teď hodně vysoké.Tak bych chtěl zkusit 4*,snad bude dostačující.Máte zkušenosti s těmito hotely?Který byste doporučil?Děkuji za odpověď.David.

  • Dobrý den Davide,

   chválím váš před výběr, osobně si myslím, že konkrétně tyto dva 4* hotely kolikrát předčí mnoho údajných tureckých 5* resortů. Z hlediska prostředí, čistoty, kvality služeb, vybavení areálu a pokojů bych volil Fame Residence Gyönuk, kde je to na o něco vyšší úrovni než v druhém hotelu (alespoň to je můj názor). Tady u toho hotelu ale upozorním na kamínkovou pláž, kde je na můj vkus lehátko na lehátku (tak to holt v Kemeru bývá). Pegasos club bych tedy zase upřednostnil z hlediska pláže, která je písečná, sice ani tady není tolik široká, ale stačí to a má pozvolný vstup do vody. Tedy záleží co má u vás větší váhu, zda pláž nebo kvalitnější služby. ještě řeknu, že v obou hotelech zcela dominuje ruská klientela, s tím zde je nutné počítat.

 • Odpovědět

  Zdravím, chtěla bych s rodinou jet do hotelu Kahya aqua resort spa. Je to v Konakli, všichni mi říkají, že jsem si vybrala špatně, že tam nejsou žádné možnosti nákupů není to tam pěkné prostředí atd. Máte s tím místem zkušenost? Děkuji, Ingrid.

  • Dobrý den Ingrid,

   to mohu potvrdit, pokud chcete mít možnost se večer procházet po krámcích, jít na nějaký pouliční market apod., tak toto není ideální lokalita. Hotel je v podstatě umístěn samostatně a v jeho nejbližším okolí jsou prakticky jen zemědělská pole. Resort je kvalitní, čistý a moderní. Z tohoto hlediska nemám jedinou sebevětší výtku. Ale z hlediska nákupy bych přednostně doporučil volit něco přímo v Alanyi nebo v Side.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mohla bych se prosím zeptat, jak je na tom z hlediska bezpečnosti oblast Kemer, konkrétně Hotel Club Boran Mare Beach?
  moc děkuji za info. Zuzana

  • Dobrý den Zuzano,

   Kemer je v pořádku, v létě to je hlavně turistická oblast, takže všude je plno cizinců. Váš hotel leží ne jeho začátku, právě tady začínají první resorty, takže to je dost klidná oblast. Resort je hlídaný, to znamená, že u jeho vjezdu je hlídač a závora, bezpečnostní služba spolu s plavčík je přítomná i přímo na pláži. Takže i z tohoto „interního“ hlediska přímo v areálu hotelu, je tento resort naprosto v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v létě bych chtěla letět na dovolenou do Turecka a zvažuji hotel Fame Residence Kemer nebo Limak Atlantis de Lux. Co si o těchto hotelech myslíte a který byste mi spíš doporučil?I co se týká bezpečnosti, kvality moře, nákupů, okolí atd.
  Děkuji za odpověď.
  Dita

  • Dobrý den Dito,

   oba hotely jsou za mě zcela bez problému. Ani jedním z nich chybu na rozdíl od mnohých jiných hotelů rozhodně neuděláte. Mají některé rozdíly, zkusím vám je vyjmenovat, aby vám to pomohlo s výběrem. Fame Residence v Kemeru je příjemný středně velký hotel (má 240 pokojů), s jedním bazénem, přímo u moře, pláž oblázková (nikoliv písečná), na můj vkus je zde velká koncentrace lehátek (pláž není tak velká a široká), vstup do vody, po cca 3 metrech již nestačíte.

   Naproti tomu Limak Atlantis de Lux je větší hotel (asi 350 pokojů), je to obecně větší areál s řadou bazénů i takovým malým aquaparkem, i tady na pláži je na můj vkus dost lehátek, ale to je dáno tím, že pláž není tak dlouhá (resp. hned vedle jsou lehátka dalších hotelů), je písečná a širší než u Fame Residence, těsně vedle moře bývá akorát vyplavený malý pás oblázků, vstup do vody je pozvolný. Dá se ležet i do moře chodit i z místního mola.

   Oba hotely nabízejí Wifi zdarma v celém areálu, což není úplně standardní. Víc nákupních možností je u Fame Residence, který leží prakticky hned u centra Kemeru. U Limaku jsou v okolí jen další velké resorty, tedy není zde večer moc kam chodit za nákupy. Z hlediska bezpečnosti jsou v pořádku oba, pocitově lépe se bude cítit v tomto ohledu ale v Limaku a to jen z důvodu jeho okolí (vedle jen další kvalitní resorty, za hotelem velké golfové hřiště, jinak v podstatě nic jiného).

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  v létě se chystáme na dovolenou do Turecka a vybrala jsem hotel Isis Goddess oblast Bodrum. Z recenzí nejsem úplně nejmoudřejší, myslíte, že to byl dobrý výběr? A co se týče bezpečnosti?
  Moc děkuji

  • Dobrý den Jano,

   z hlediska bezpečnosti tady problém nevidím. Jediné, na co bych si dával pozor, je pohyb po okolí ve večerních hodinách. Přeci jenom resort leží prakticky přímo v Bodrumu, takže v okolí se může pohybovat dost lidí. Jinak hotel jako takový osobně neznám, nicméně působí na mě celkem slušným dojmem. Pravda, nebude to žádná kvalitní 5*, ale služby jsou na dobré úrovni. Areál je čistý, jídla dost. Já bych vytknul akorát stísněnější prostory u moře, na druhou stranu zde je vstup do vody po písku a pozvolný, takže ideální. Myslím, že jste špatně nezvolila.

 • Odpovědět

  Dobrý den,plánujeme na červenec dovolenou v Konakli SaphirHotel&villas s malými dětmi.Prosím o váš názor na okolí hotelu hlavně z hlediska bezpečnosti,zda se nebát nebo z důvodu dnešní nejisté situace volit raději úplně jiný stát.Děkuji Katka

  • Dobrý den Kateřino,

   v okolí převažují další hotely, tento komplex patří k největším. Pokud z Konakli Saphir Hotel & Villas vyjdete a přejdete podchodem nebo nadchodem dálnici, která je hned za hotelem, dostanete se víceméně hned to takového nejbližšího centra s řadou obchůdků, je tady třeba i McDonald, nebezpečno tu ale rozhodně není. Prakticky hned u hotelu je také zastávka místního busu, který vás za 20 minut a za 1 euro doveze k přístavu do Alanye… samozřejmě je složité odhadovat zdejší situaci za 8 měsíců, ale za mě se podle mě není vůbec čeho bát, je tu klid a toto místo, ale vlastně celý region žije hlavně z turistického ruchu, kterému je vše podřízeno.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Plánujeme na červenec 2020 dovolenou v resortu Club Grand Aqua. Chtěl jsem se proto zeptat, zda je tato oblast bezpečná a zda se jedná dle vašeho názoru o dobrý vyběr. Resort se nám zamlouval hlavně kvůli vyžití pro našeho 10 letého syna. Moc děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Petr

  • Dobrý den Petře,

   nemám moc, co bych tomuto vytknul. Nejprve k oblasti, v okolí jsou v podstatě jen samé hotely a zase hotely (tj. hlavně samý turisté, tím víc se zde budete cítit bezpečně), ale tím, jak to je zde již dál od starého Side, tak tu resorty nejsou namačkané jeden vedle druhého. Takže z tohoto hlediska ideální. Není to přímo u moře, asi 400 metrů od něj a na pláž se jde zelení, míjíte plno palem a tak. Pláž veliká, písečná, pro děti ideální. Samotný resort je za mě kvalitní, jídla dostatek, personál nápomocný, hodně Němců, naopak málo Rusů (což v Tureckých hotelech nebývá zvykem), pokoje čisté, moderní, bez problému. Za mě Petře dobrá volba. Jen bych se u cestovky ujistil, zda je ubytování skutečně v Club Grand Aqua, někdy jsou lidi ubytováni ve vedlejším Club Grand Side. Ono to v podstatě nevadí, klienti mohou využívat oba hotely, navíc jsou to na podobné úrovni, akorát větší bazén s divokou řekou apod. je právě v tom Clubu Aqua.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  přemýšlíme o dovolené v Turecku se dvěma dětmi (5 a 7 let). Ovšem s manželkou nejsme tak úplně plážoví povaleči. Takže bychom rádi někam, kde bychom mohli snadno na nějaká zajímavá místa – památky i přírodu. Děti by toužili po hotelu s bazénem a tobogánem, písečnou pláží ale… 😉
  Dokázal byste mě nějak nasměrovat alespoň na nějakou dobrou lokaci nebo dokonce hotel, který by byl kvalitní, bezpečný a dalo by se tam snadno nějakými zájezdy nebo půjčením auta dosáhnout zajímavých míst (a samozřejmě, aby tam bylo bezpečno). Děkuji moc a přeji pěkný den.

  • Dobrý den Honzo,

   není úplně jednoduché odpovědět na váš dotaz 🙂 Ono, alespoň z mého pohledu, jsou pobřežní části Turecka hlavně o moři a o plážích, o výletech v o dost menší míře. Asi bych doporučil Side. Je to poměrné rozlehlé a velké letovisko, nicméně přímo v rámci něho si lze udělat výlet do starého Side (dochovalé antické památky – divadlo a sloupy). V okolí Side je pak např. Aspendos (asi 30 km daleko, ruiny starého římského města a velmi zachovalé antické divadlo), o něco dál, u Antalaye je Perge (ještě větší archeologické naleziště, asi 60 km od Side).

 • Odpovědět

  Dobrý deň,

  Dňa 27.06 odlietam do tezortu
  Amelia Beach Resort & SPA, Side.
  Je táto oblasť bezpečná? Co vravíte na hotel a služby?

  Ďakujem

  • Dobrý den Dani,

   oblast okolo hotelu je bez problému. Hotel je samostatně stojící, v jeho blízkém okolí není prakticky nic, takže bezpečnost dobrá, na druhou stranu se třeba ale zde nedá moc kam chodit pěšky, zkrátka není kam. Hotel dobrý, byť pokoje spíš takové průměrné, které už něco pamatují, bazény veliké, před hotelem vede pobřežní dálnice. Tu je nutné vždy podchodem podejít, abyste se dostali na pláž. Pláž velká prostorná, písečná, blíž k moři písčito kamenitá. Za mě velký výběr stravy, dokonce je all inclusive bar i přímo na pláži, takže v tomto ohledu fajn.

 • Odpovědět

  Dobrý den pane Honzo,
  na konci července 2020 mám zaplacenou dovolenou v Turecku v resortu Eftalia Village, a to na doporučení známých, kteří zde byli v létě 2019. Dva dospělí, dvě děti 8 a 13 let. Známí byli i mimo resort, taxíkem jeli do blízkého města na nákupy. Můžete mi prosím říct Váš názor na samotný resort a jeho vnější okolí, i co se týká bezpečnosti? Rovněž i ve vztahu k případnému výletu do Alanye? Myslím samostatně, nikoli v rámci fakultativního výletu CK.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Radku,

   tohle je pěkný resort. Sice by byla chyba počítat s tím, že jedete do 5* hotelu, tak to určitě není, ale služby jsou na normální, dobré úrovni, areál je čistý, docela rozlehlý. Třeba za mě by bylo plus to, že ubytování je v menších, dvoupatrových budovách, nikoliv v nějakém velikém a vysokém „baráku“. Pokoje jsou na Turecko v pohodě. Při cestě na pláž musíte nadchodem přejít hlavní silnici. Pláž je písečná (takový hrubší písek), při vstupu do moře bývá pás kamenů. Vstup do moře není nijak moc pozvolný, dno klesá celkem rychle. Trochu je blbý fakt, že tu jsou v moři velké balvany >> tj. při plavání je potřeba dávat trochu pozor.

   V okolí hotelu toho moc není, je klidné, na jedné straně další resorty, na straně druhé pole a za ním, ve vzdálenosti asi 200 metrů od areálu hotelu nějaké nákupní možnosti a turecké bazary. Krom toho není moc kam jít. Za mě není problém jet autobusem do Alanye a zpět, z bezpečnostního hlediska to je v pořádku, jen je potřeba většinou na řidiče mávnout, jinak vám nemusí zastavit.

   Toť můj názor na toto místo 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den v květnu letíme do alanye hotel azak beach je tam bezpečně?

  • Dobrý den Jardo,

   pokud vím, tak tenhle hotel hlídaný nijak není. Nicméně polohově přímo u Kleopatřiny pláži leží v srdci hlavní turistické části Alanye – tedy okolí je víceméně hlavně turistické. Není to nebezpečno, akorát je potřeba si uvědomit, že jste ve město a dle toho trochu chovat, večer nezacházet někam mimo hlavní ulice apod. Samotný hotel má perfektní polohu (hned u pláže), vybavení a služby jsou průměrné, v tomto ohledu bych ho doporučil spíš méně náročným turistům.

 • Odpovědět

  Dobrý den, začátkem června plánujeme dovolenou do Turecka, do hotelu Pegasos Royal, je tam bezpečno? Jedeme s dětmi 3 a 7 let, je to dobrá volba? Děkuji za odpověď

  • Dobrý den Hanko,

   bezpečnost v hotelu Pegasos Royal a v jeho okolí je zcela v pořádku. Hned před hotelem máte pláž (plavčíky hlídanou pláž, zcela písečnou a dostatečně prostornou hlavně napravo od hotelu – takže pro děti ideální). Těsně za hotelem dálnice / hlavní silnice (ale schovaná za stromy, tedy není zas tolik slyšet). V okolí jen další resorty nic víc, žádné velké město, jen na nejbližší křižovatce pár klasických tureckých marketů / stánků. Takže ani v okolí není nic, na co bych považoval za důležité vás upozornit. Zcela upřímně řečeno, za mě dobrá volba hotelu, kór pro děti 🙂 … akorát vám nesmí vadit, že zde není zas tak moc kam do okolí chodit.

 • Odpovědět

  Dobry den,zrovna situace kolem Turecka nic moc.Ale mame zaplacenou dovcuTurecko hotel Gold Island v kvetnu 2020. Jaky je prosim Vas nazor i na hotel.Dekuji

  • Dobrý den Jano,

   tenhle hotel má jeden problém – má totiž dvě kvalitativně rozdílné budovy – jedna je nová, pěkná, je to tzv. blok A (taková oválná budova), druhá je staršího data, tzv. blok B, kvalitativně je horší. Tedy doporučuji si buď předem u cestovky zjistit, kde že budete ubytování nebo se je na místě snažit přesvědčit, aby vás dali do novější části. Jinak služby jsou v obou částech na dobré úrovni, pláže tu jsou dvě, na které mají přístup pouze hosté hotelu (tj. na plážích tu je bezpečně než kdekoliv jinde), plus je možnost chodit na veřejnou pláž do přilehlé zátoky.

   Oblast je dle mého názoru bezpečná a alespoň nyní zde rozhodně nijak není cítit nějaké napětí, které se děje v sousedním Íránu, ostatně to je od Turecké riviéry pořádně daleko.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  na prelome června a července sa chystám sama s dcérami (19 a 17 rokov) do Turecka do hotela K HOUSE v Alanyi. Chcem vás poprosiť o názor na tento hotel, oblasť. Je bezpečné cestovať na výlet autobusom? Ako to je s bezpečnosťou samých žien v kaviarni napríklad alebo večer na promenáde…

  • Dobrý den Mirko,

   tento hotel bohužel neznám, tak vám k němu nejsem schopný nic konkrétního říct 🙁 Nicméně alespoň k Alanyi, ta je hodně turistická, pohyb po městě je naprosto bez problému, v létě je zde plno cizinců. Pokud se budete držet na hlavních třídách, popřípadě promenádě, není problém ani pohyb mimo areál po setmění. To samé platí pro místní autobusy, po Alanyi to je bez problému, po pobřeží mimo letovisko víceméně také, ale tady bych tak jako tak vám jakožto třem ženám doporučil raději nějakou cest. agenturu, výlet prostřednictvím cestovky. Raději bych se na vlastní pěst místní dopravou za Alanyi nepouštěl. Nikdy nevíte, kdo v tom autobuse bude. Toť mé doporučení.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v polovině června letíme s dětmi ( 7,10) do Turecka. Hotel Meridia beach ( Alanya). Chtěla jsem se zeptat na Váš názor ohledně hotelu a bezpečnosti..? Děkuji.

  • Dobrý den Martino,

   pro děti dobrá volba, velký bazén, tobogány, celkem široká pláž – tady upozorňuji, že tu je spíš hrubší písek a u vstupu do moře bývá naplavený pás oblázků, tj. chodí do moře se musí po oblázcích, nikoliv po písku. To může dětem vadit. Kvalitativně je hotel takový průměrný – jak pokoje, tak strava. Jestli nejste nároční, bude to pro vás v pořádku, ale náročným zákazníkům, bych resort asi nedoporučoval. Plus sem jezdí dost Rusů, ty jsou ale prakticky ve všech hotelích. Bezpečnost v okolí areálu za mě v pořádku, není problém chodit po okolí, kde je víceméně jen pár dalších hotelů…

 • Odpovědět

  Dobrý den měla bych dotaz na hotel Remi v Alanyi letíme 25.5-1.6.2020 máte zkušenosti díky Zuzka

  • Dobrý den Zuzano,

   s tímto hotel ne, ale okolní oblast znám a ta je bez problému. Koukám, že hotel není přímo u moře, resorty mimo promenádu zde jsou většinou takové stísněnější a okolní ulice, kterými jdete směrem na Kleopatřinu pláž užší. Je to zkrátka město a je zde celkem hustá zástavba. Ale polohově zcela ideální místo, Kleopatřina pláž parádní a blízko, možnost pěšky dojít na hrad nebo k přístavu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím o radu. Už dlouho sním o výletu do Istanbulu, ráda bych jela od velikonoc na týden. Jsem trochu pohybově omezená a po operaci srdce, tj. chodím pomalu, musím často odpočívat. Jak odhadujete bezpečnostní situaci v této době a jaké místo, či konkrétní ubytování byste doporučil, když chci navštívit Hagii Sofii i Velký bazaar i tu uličku do kopce, kde jezdí tramvaje a domy jsou pestrobarevné. Špatně se mi chodí do schodů a při potenciálním konfliktu bych určitě neutekla. Moc děkuji za radu Lucie

  • Dobrý den Lucie,

   nechci tady říkat, že je Istanbul zcela bezpečný, to není, ostatně to není žádné velké město, na druhou stranu je dost liberální a není se příliš moc čeho bát. Nedoporučoval bych vám a obecně komukoliv jinému chodit po městě sám po setmění, lepší to je ve skupině. Dávat si pozor na kohokoliv, kdo s vámi bude chtít zavést řeč, slušně ho odmítněte a ignorujte ho. Jako turistka se můžete setkat i se skupinami malých dětí, které vás obklopí a aniž byste to o tom věděla, tak vás oberou. Šance, že se vám to přihodí, je mizivá, ale je potřeba to vědět a když taková situace nastane, tak být ve střehu. Z hlediska volby lokace ubytování, nejlepší je centrum evropské části, tady budete mít všechna hlavní turistická místa poblíž.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v říjnu tohoto roku máme jet na dovolenou s rodiči (důchodový věk) a malými dětmi (3 a 6 let) do Turecka do hotelu Papillon Belvil oblast Belek.
  Mohu se Vás zeptat na kvalitu hotelu (budeme v bungalovech v zahradě),zda je problém s vodou jako je např.v Egyptě a také na bezpečnost? V současné době jsou dost vyostřené vztahy kolem Turecka a mám obavu o naší bezpečnost a zároveň bych byla ráda,aby dovolenou si užily děti i prarodiče.
  A ještě jeden dotaz je ohledně počasí v této lokalitě koncem října.
  Moc děkuji za odpověď
  Hana

  • Dobrý den Hanko,

   supr volba, Papillon Belvil je dobrý a kvalitní hotel. Bungalovů se není potřeba bát, naopak, je v nich větší klid a vybavením jsou na velmi solidní úrovni. Prostorné, čisté, postele pohodlné, dostupnost wifi zdarma, lednička, kterou personál denně doplňuje, atd. Zkrátka na Turecko vysoký standard, kterým je celý Belek celkem pověstný. Bungalovy jsou v upravených zahradách. V Turecku je voda pitná, takže normálně by neměla vadit. Pokud byste ale měli pít vodu z kohoutku, radši bych vás od toho odrazoval, lepší je kupovat balenou. Nejlepší je proto využívat nápoje v rámci vašeho stravování a máte po problému. Ale ano, pokud máte polopenzi, doporučuji radši vodu balenou.

   Z hlediska bezpečnosti se tady nemusíte bát ničeho, Belek je v pořádku, klidný a na plážích minimum místních.

   Ještě kolem 20. října zde teploty přes den standardně dosahují k 28°C až 30°C, v noci bývá kolem 18°C, úplný konec měsíce už je typicky chladnější, většinou s max. teplotami okolo 25°C. Samozřejmě vždy to záleží na aktuálním počasí a letos to může být trochu jinak. Jinak teplota moře na turecké riviéře i koncem října ještě ideální, cca 24°C až 25°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat na hotel Gardenia Beach letíme poprvé s rodinou a malimi syny 9 a 5let.Chci se zeptat na bezpečnost a hotel. Odlet letos srpen.

  • Dobrý den Martino, v minulém roce jsem k tomuto hotelu už pár řádků psal, najdete je tady. Jezdí zrovna celkem celkem dost němců, plno nápisů tu mají i v němčině a sám o sobě tento fakt svědčí o tom, že je hotel kvalitativně na dobré úrovni. Jinak by sem Němci nejezdili. Jasně, je řada jiným a lepších hotelů, ale pokud jste průměrně nároční, bude vám to tu vyhovovat. Pláž písečná, je to takový záliv, v moři občas sem tam nějaký odpadek, ale za to hotel nemůže. V nejbližším okolí není krom dalších hotelů a jednoho velkého bazaru (který je asi 600 metrů daleko přes dálnici) nic, tedy za mě bezpečná a i relativně klidná lokalita.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v Turecku jsme s manželem byli již 10krát, ale vždy letecky.Letos bychom chtěli zkusit cestu autem přes Maďarsko, Srbsko, Bulharsko, dále přes Istanbul směrem do Antalye a odtud do Konakli. Do jaké míry je taková cesta podle Vás bezpečná? Děkuji za odpověď, Blanka

  • Dobrý den Blanko,

   bezpečné to podle mě je, byť osobně já s tím zkušenost nemám a mám pouze minimální zkušenost s řízením přímo v Turecku (na Tureckém riviéře). Na jihu země je to v pohodě, je potřeba si dávat pozor na ostatní řidiče, být ve střehu, ne vždy jsou tak ohleduplní jako u nás (byť i u nás se o tom dá kolikrát hodně pochybovat… :().

   Většina cesty se dá absolvovat po dálnicích, chybí pokud vím akorát na některých úsecích v Srbsku. Provoz na nich je malý, většinou i v létě, takže z tohoto hlediska to problém není.

 • Odpovědět

  Dobrý den,co se týče výše uvedeného tématu autem do Turecka,mohu jen doporučit.S manželkou a 6 letým synem jsme tam byli poslední 2 roky.Co se týče dopravy jsem z Brna a vždy jsem vyjíždel na noc,tzn v 10 vecer,abych mohl v srbsku jet rychle a žadný policajt mě neohrožoval radarem,kterých tam přes den je mrak.Dojezd do Edirne,kde jsme vzdy prenocovali byl vždy kolem 15 hod,následujícího dne a to s dostatečnými přestávkami např.u mcdonald atd.kava,jidlo.Všude se platí dálniční poplatky,ale cesta tam přes dardanely trajektem,potom na egejské pobřeží,izmir a spustu cest po okolí,např. Pammukale atd.dále zpět přes most do Istanbulu a pak stejnou cestou domů Nás vyšla i spoplatky na 15000 kc.Ujeto cca 6000km.Pokud můžu doporučit destinaci na egejském pobřeží,tak je to ayvalik s jeho krásným ostrovem propojeným mostem cunda.Paráda.šnorchlování má smysl a památek je okolo taky dosti.např Troya-.A ted k mému dotazu na bezpečnost ohledně jihovýchodního cípu Turecka.Chtěli jsme jet do Azerbajdžanu,ale co se týče koupání a pláží pro dnes 8 letého kluka,který chce vidět rybičky,je to passé.Takže letos-istnbul-ankara-nevsehir-mersin.hotel 5 dni a pak vzhůru na východ.Jezero Van,Ararat,asi Armenie a Náhorní karabach,prý jsou všude slušní lidé.Potom pěkne na sever do gruzie,ktera nemá s armenii na rozdíl od azerbajdzanu problém-podívat se do země,kam se snad ještě autem da dojet.No a potom pěkně po pobřeží černého moře zpět do milované vlasti.cca 10000km.při cenách nafty vTurecku,kdy už dávno neplatí,že je nedražší na kontinentu-cca.5.2TLkrát kurs,který k dnesnímu dni je .3.8 za 1TL a asi to do léta nespraví.V BUlharsku asi 25kc/l.NO plus poplatky-23-25tis.Ale mame sve auto a kdyz se občas na cestě poláme,všude jsou autoservisy,kde Vás rádi přivítají….podstatně levnější než u nás…..Takže proč jsem zde.Rád bych slyšel názor na tuhle cestu s přihlédnutím na to,že už jsme s malým klučinou před tím než nás okouzlilo Turecko projeli Maroko a celou Ukrajinu vcetně Krymu,ovšem z Ruské strany…Je těžké poslouchat politické zprávy,když se tam člověk nepodívá osobně.dle mého názoru je tam bezpečně a pokud ne tak Vás tam vojáci prostě nepustí.

  • Davide, díky přínosný příspěvek. K vašemu dotazu se ale moc neumím a ani nechci vyjádřit. Osobně tuhle oblast neznám a ani nemám žádné aktuální info o tom, jak se věci v těchto končinách mají. Takže se omlouvám, ale než abych si něco vymýšlel, tak raději nebudu říkat nic.

 • Odpovědět

  NO vyplatí se mít 2 pasy na každého,protože jsou destinace, kde druhá strana nechce vidět,že jste je navštívili,viz.KRYM.Takže když si chcete zkrátit cestu a nejet přes rusko a dále přes Bělorusko,je potřeba nemit v pase razítka.návštěva Krymu je na Ukrajine považována za trestný čin…takže 2 pasy se hodí.je to v CR legání.jen 600 navíc.

 • Odpovědět

  Dobry den,letime v cervnu do Turecka,hotel Arcanus Side Resort.Chci se optat na bezpe nost v tomto resortu. Dekuji Šárka

  • Dobrý den Šárko,

   upozorním vás na dotaz z minulého roku, který se také týkal bezpečnosti v hotelu Arcanus Side resort, moje odpověď na něj je zde 🙂

   Side Arcanus Resort je dobrý a kvalitní hotel. V okolí jen pár dalších hotelů, jinak nic, pěkná hotelová zahradu, supr pokoje, čisté a na Turecko dobře vybavené. a jak jsem avizoval v odpovědi z minulého roku, resort je hlídaný, má vlastní security službu, tj. vše je zde naprosto v pořádku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěli bychom v létě asi srpen jed s kamarádkama na dovolenou do istambulu. Je to prosím bezpečné ? Děkuji

  • Dobrý den Simono,

   nejde říct, že by Istanbul byl nějak bezpečný, nejde ale ani říct, že by byl nebezpečný. Je to velká metropole a podobně jako jiná velká města (a to včetně těch evropských) v nich zkrátka určité riziko hrozí. U Istanbulu bych já vám osobně nedoporučoval pohyb v nějakých zapadlejších částech města (a samozřejmě hlavně ne večer), na hlavních třídách a v centru na hlavních třídách je to ale bez problému. Není se čeho bát. Je potřeba si dávat pozor na své osobní věci, pozor na děti (mohou navazovat pocit, že se nic neděje a přitom jde o dětských kapsářský gang – pro Istanbul celkem typická věc).

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  V srpnu se chystáme do hotelu Cooee Serra Garden, Side. je zde nějaké omezení? V minulosti jsme hotel navštívili a bylo vše OK.děkuji

  • Dobrý den Karin,

   toto je dobrý resort, ostatně již jsem o něm psal podrobněji v rámci této all inclusive dovolené v Side i v této mé předchozí odpovědi (reakce ze října 2019). Situace v Side je i nyní klidná (o to víc teď mimo sezónu), není zde podle mě nic zvláštního, na co by vás bylo dobré dopředu upozornit.

 • Odpovědět

  Dobrý den.Prosim o Vás názor.V červnu letos letíme s přítelkyní do hotelu Sevkibey V Turecku.Prodim o Vás názor zda je tam bezpecno.Dekuji Josef

  • Dobrý den Josefe,

   konkrétně tento hotel sice neznám, ale koukám se na jeho polohu, je to ve východní Alanyi, hned u moře. Trochu nevýhodou je pobřežní magistrála, která zde vede a dělá trochu hluk. Ta se musí podejít podchodem, abyste se dostali na pláž. Jinak místo bezpečné je. Je to turistická lokalita a není zde ani problém se pohybovat jakkoliv po městě, po hlavních třídách zcela bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  v červnu se chystáme do hotelu: Lonicera resort & spa v Avsallaru. Jaké maáte zkušenosti s tímto hotelem. V roce 2019 jsme byli v Kamelya World v Side, a zde se nám moc líbilo.
  děkuji Josef

  • Dobrý den Josefe,

   Lonicera resort je kvalitní hotel. Je to velký resort, kde ale velikost neubírá na kvalitě. Pokoje jsou pěkné, personál se snaží, denně probíhá úklid a potěší i takové maličkosti, že vám při příjezdu kufry na pokoj odvezou. Za mě to je dobrá volba, a to i z hlediska výběru pokrmů, kdy se můžete najít prakticky v kteroukoliv denní dobu. Pláž blízko, užší (takže to je dost lehátek blízko sebe), ale písečná. Vstup do vody rovněž písečný. Myslím si, že tady budete spokojeni.

 • Odpovědět

  Dobrý den,v červenci letíme do hotelu Saphir Hotel Villas v Konakli (Alanya).Prosím,máte nějaké zkušenosti s touto oblastí event.s tímto hotelem.Děkuji Tomáš

  • Dobrý den Tomáši,

   v listopadu jsem se k tomuto hotelu (spíše k otázce bezpečnosti okolí) již vyjadřoval. Moji reakci si můžete přečíst zde. samotný hotel hodnotím dobře, jedná se vlastně o komplex několika budova, jedna hlavní hotelová, u ní je bazén s tobogány, po projití pěknou a udržovanou zahradou se dostanete k dalším 5 třípatrovým budovám (to je ta část „Villas“). U nich je další bazén, od kterého to je na pláž již kousek (asi 50 metrů – opět se prochází zahradou). N apláži možnost koupání ze břehu i z velkého mola. Pokoje dostatečně vybavené, stravování v pohodě, za mě dobrá volba.

 • Odpovědět

  Dobry den…prosim o informaci, zda se nemusime bat jet do Marti Myra Kemer…jaka je tam ted situace a jake jsou tam moznosti nakupovani, jestli je neco pobliz…mockrat dekuji…

  • Dobrý den Romano,

   v prvé řadě si vás dovolím odkázat na dotaz od Markéty, resp. moji odpověď, která se tohoto hotelu týkala. Pokud se ptáte na situaci v místě v tuhle chvíli, tak vám přesně nedokáži odpovědět, ale oblast Tekirova u Kemeru je taková klidná. Je klidná i v létě, je to menší letovisko, je tu méně hotelů. Proto předpokládám, že v tuhle chvíli zde panuje naprostý klid, turisté žádní a bezpečnost na dobré úrovni. Narážíte-li na aktuální situaci s uprchlíky v Turecku, tak ta se Turecké riviéře vyhýbá a žádné nepokoje zde v tomto směru nevládnou.

   Ano, nákupní možnosti nejsou daleko, vzdušnou čarou od vašeho hotelu cca 500 metrů, tedy bez problému se dá jít pěšky. Musíte obejít velký hotelový areál, který zprava sousedí s vaším resortem. Je možné ho obejít buď po pláži nebo po silnici. Tak se dostanete na třídu s obchody.

 • Odpovědět

  Dobrý den, koncem června máme letět do Bodrumu, hotel Kriss. Děkuji

  • Dobrý den Iveto,

   nevím přesně na co se ptáte. Pokud bych měl hotel zhodnotit, je malý, takový rodinný hotel, obsluha příjemná, ubytování a služby průměrné. Nelze čekat žádný luxus, ale nenáročný člověk tu bývá spokojen. Nevýhodou je vzdálenost pláže, k moři to je sice nějakých 300 metrů, ale to jsou všechno soukromé pláže, je proto potřeba chodit asi 1 km daleko na pláž oblázkovou / veřejnou.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď, vlastně jsem se chtěla zeptat, jestli je toto místo bezpečné. Bodrum a okolí.

  • Jasné, rozumím. V těchto regionech je aktuálně zvýšené riziko pohybu uprchlíků – je samozřejmě otázka, jak to bude vypadat v létě, resp. v době vaší dovolené. Ono z regionu Bodrumu to je kousek na řecký Kos (což byl v poslední uprchlické vlně jeden z hlavních cílů uprchlíků). Nejsou ale nebezpeční a v Turecku je víceméně ani moc nerozeznáte od místních. Ve místech, kde je hotel a kudy budete procházet na pláž, nebezpečno není, jsou to takové užší uličky na způsob Řecka, jsou klidné a není potřeba se tady něčeho speciálního bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ke konci července letíme s dětmi (4a8let) do hotelu Q Premium Resort-Okurcalar,Alanya, myslíte, že je to dobrá volba i z hlediska bezpečnosti? Předem moc děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Veroniko,

   z hlediska bezpečnosti určitě. Tohle je čistě turistická oblast, u moře tu je jeden hotel vedle druhého a hned za touto řadou hotelů vede pobřežní dálnice. Takže i proto je to tu v pořádku, na plážích pouze turisté, nikoliv místní.

   Upozornil bych na to, že sem jezdí hodně Rusů, ostatně ty jsou na Turecké riviéře skoro všude. To je věc, která může někomu vadit. Dál upozorňuji na pláž – za prvé na ní není zas až tolik prostoru a co se týče lehátek, tak ty tu bývají jedno na druhém. Za druhé pláž je oblázková, proto si myslím, že bude vhodné, aby při nejmenším vaše děti měli k dispozici boty na pláž / do vody.

 • Odpovědět

  Děkuji Vám za rychlou odpověď a myslíte, že by bylo lepší změnit hotel kvůli dětem? Teda nevím zda by to bylo možné, zaplatili jsme zatím jen zálohu.

  • Není zač. Myslíte měnit hotel kvůli pláži? To vám těžko mohu poradit. Pláž tu je zhruba 15 až 20 metrů široká, u vedlejšího hotelu je o něco širší. Při vstupu do moře jsou oblázky. V místech, kde je pláž užší, tj. třeba před vaším hotelem, pokrývají oblázky skoro celou pláž, písek bývá pouze úplně vzadu. V místech, kde je pláž širší (vedlejší hotel) je písečný pláž širší. Do vody se nutně nemusí chodit po oblázcích, je zde možnost chodit z mol.

 • Odpovědět

  Dobrý den, se to tedy v tom světě mele… bezpečnost především… i vhledem k tomu že nevíme jak se bude vyvíjet epidemie coronaviru… Jedeme v červnu do hotelu Atlantique Holiday Club Kusadasi. Budeme mít 5letého vnuka, máme zaplacenou zálohu, doplatek až v květnu… máme se obávat?? máme změnit destinaci?? do kdy je možné zájezd třeba zrušit

  • Dobrý den Vlasto,

   otázku toho, do kdy je možné zájezd bezplatně zrušit, prosím směřujte přímo na cestovní kancelář. Záleží to na jejich podmínkách i na jejich benevolentnosti vyplývající z aktuální situace. Můj názor je ten, že se situace do léta uklidní, a to jak s koronavirem, tak s další vlnou uprchlíků, která se nyní po slovech tureckého prezidenta dala do pohybu a řada z nich vyčkává jak v oblasti Egejské riviéry, tak poblíž řeckých pevninských hranic. V horizontu 3 měsíců bude situace jiná než teď a dle mě nebude dovolené v oblasti Kusadasi bránit.

   O hotelu Atlantique Holiday Club jsem zde na dotaz od Hanky psal pár informací již v minulém roce, podívejte se na ně. Pokud vás bude zajímat něco jiného / konkrétnějšího, napište.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  pokud se situace s Covid 19 uklidní, tak se chystáme na začátku července do hotelu Titan Garden. Ráda bych se zeptala na Váš názor na tento hotel? Předpokládám, že letovisko je bezpečné. chtěli bychom se podívat do Alanye a na Kleopatřinu pláž. Další výlety jsme ještě nepromýšleli, tak případně jestli něco doporučíte? Před 5 lety jsme byli v hotelu PORTO AZURRO DELTA v Okurcalaru a byli jsme spokojeni. Předem děkuji za odpověď. Š.

  • Dobrý den Štěpánko,

   podle mého názoru je tento hotel lepší než PORTO AZURRO DELTA, se kterým již zkušenost máte. Čekejte kvalitativně průměrný hotel, který má své chyby, ale průměrně náročný člověk tu je spokojen. Zmínil bych dost slabé a dost nespolehlivé wifi (i ve společných prostorách hotelu), poměrně často dlouho do noci hrající hudbu (tedy ne úplně ideální pro ty, kteří si potrpí na to mít ve 22 hodin již klid), dost Rusů (to je ale typické prakticky pro většinu hotelů na Turecké riviéře) a vstup do moře z pláže. Na mnoha místech tu jsou různě velké kameny nebo dokonce velké ploché (a tím pádem kluzké) kameny. Je potřeba dávat pozor. Mimo to je to zde vše v pořádku a bezpečné. Do Alanye (k hradu nebo ke Kleopatřině pláže) lze jet místním autobusem (jedna cesta za 1 euro).

 • Odpovědět

  Dobrý den, 15.6. 2020 máme letět do Turecka do hotelu Side Corolla. Nemůžu se ale nikde dopátrat aktuální situace ohledně pandemie na provoz letiště v Antalyi,tedy na vpuštění do Turecka.Děkuji

  • Dobrý den Daniely,

   pokud jsou moje informace správné, tak v tuhle chvíli v Turecku platí to, že každý, kdo do Turecka přijede, je umístěn do 14 denní karantény. Tak jako jinde i tady jsou lety zrušené (včetně letů vnitrostátních) a co se týká letiště v Antalyi, přistání zde podléhá speciálnímu povolení (viz DUE TO CORONAVIRUS (COVID 19) PRECAUTION, ALL FLIGHT REQUESTS SHALL NOT BE ACCEPTED WITHOUT THE AIRPORT AUTHORITY PERMISSION AND SLOT APPROVAL). V reálu to znamená, že běžné lety letiště nyní neakceptuje. Samozřejmě to, jak to bude v červnu je velká neznámá. Jinými slovy je to bohužel tak, že je teď stále poněkud předčasné řešit to, co bude se zájezdy v červnových termínech.

 • Odpovědět

  V září letíme do Alanye- Hotel Eftalia Aytur, prosím jaká bezpečnost je v hotelu a jaký názor mate na hotel…do Alanye a Side jezdíme léta ale v tomto hotelu a na Oba pláž jedem po první… Děkují.

  • Dobrý den Emily,

   z toho, co píšete, předpokládám, že znáte pláž u západní části Alanya, Kleopatřinu pláž. Pláž ve východní části Alanye, tedy i u tohoto hotelu je o něco užší, přesto podle mě dostatečně široká. Cca 40 metrů. Je převážně písečná, občas oblázky, hlavně u vstupu do vody, kde je moře vyplavuje. Co se týká samotného hotelu, tady vám odpovědět neumím, neznám ho a nemám o něm žádné aktuální informace 🙁 nezlobte se.

 • Odpovědět

  Vážený pane Lukáši,
  úplně náhodou jsem objevila tuto Vaši poradnu a se zájmem jsem ji pročetla. Do turecké Alanye jezdím již dlouhá léta, mám to tam moc ráda. Posledních několik let do hotelu Kleopatra Ada beach, jsme tam moc spokojeni. Letos máme letět 13.9. Máte nějaké informace, zda v současné hysterii s Covidem bude možné alespoň v září na Tureckou rivieru odletět?
  Krásné dny Zuzana

  • Dobrý den Zuzko,

   v tuhle chvíli se do Turecka nelétá, ale např. z Polska jsou první lety naplánovány na 12. srpna. Je samozřejmě otázka, zda to tak zůstane, let může být ještě zrušen. Z českých letišť zůstávají první 4 lety na víkend 5. a 6. září. I tady ale platí, že to tak nemusí zůstat. Nicméně naznačuje to určitou šanci, že by se v září mělo do Turecka začít létat. Víc bohužel k tomu aktuálně neumím dodat.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  je v současné době možné vyrazit na dovolenou do Turecka? Po načtení různých informací soudíme, že ano, dokonce i bez testu na COVID. Máte prosím také nějaké informace?
  Předem díky za odpověď.

  • Dobrý den Lído,

   dle mě dostupných informací to aktuálně možné je a pokud vím, tak Turkish Airlines aktuálně do Prahy létá 4x týdně. Cestu do Turecka nazakazují vládní opatření ani jedné strany, ovšem určitě počítejte s tím, že budete vyšetřeni, že vám bude při vstupu do země změřena při nejmenším teplota a v případě podezření na nákazu samozřejmě proveden i test.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký je váš názor na kvalitu a bezpečnost těchto hotelu. ATLANTIQUE HOLIDAY CLUB kusadasi, CLUB CALIMERA SERRA Palace kizilagac. Rádi bychom do jednoho příští sezónu se synem 4 roky. Dali by jsme si po stromek děkuji

  • Dobrý den Zuzko,

   před cca rokem a půl jsem již pár řádků o ATLANTIQUE HOLIDAY CLUB kusadasi psal, mrkněte se na ně zde (v mojí odpovědi na komentář od Hanky). Za mě to je udržovaný a na turecké poměry pěkný resort. Pláž má písečnou, dlouhou, byť trochu užší (max. 15 metrů širokou). Vstup do moře po písku, sem tam nějaký kámen a dno je poměrně dost pozvolné.

   Co se týká druhého resortu, dívám se, že k hotelu CLUB CALIMERA SERRA Palace jsem se také již vyjadřoval, opět přidávám odkazy na mé odpovědi, konkrétně na tuto a tuto. Můj názor je, že kvalitativně je tento resort o něco málo horší, než ten předchozí. Přesto bych ho ale s klidným svědomím doporučil každému, tedy mimo těch, kteří hledají skutečný luxus. Je potřeba říct, že má však větší pokoje. A pláž má mnohem prostornější (širší), je to taková směs písku a oblázků a vstup do moře nejprve pozvolný, ovšem po pár metrech plavete. Z hlediska vstupu do moře si myslím, že je pro vašeho 4 letého syna o něco lepší první hotel.

 • Odpovědět

  Dobrý den, který hotel nám doporučíte s desetiletou dcerou? ATLANTIQUE HOLIDAY CLUB nebo SOHO BEACH CLUB? Děkuji

  • Dobrý den Michale,

   dle mého názoru je lepší volbou Atlantique Holiday Club – kvalitativně je stejný, né-li lepší než Soho Beach Club, který je sice oficiálně 5*, ovšem kvalita služeb a prostředí hotelu tomu neodpovídá. Možná jste se již díval o komentář výše, kde jsem se k Atlantique Holiday Cub rovněž vyjadřoval. V rámci all inclusive mají hosté přístup do vodního parku Tortuga, který je hned za hotelem, to znamená že pro děti je zde vyžití perfektní.

 • Odpovědět

  DOBRÝ DEN,
  MÁME JIŽ ZAPLCENOU DOVOLENOU DO HOTELU ARCANUS SIDE RESORT, KDE JSME BYLI JIŽ V ROCE 2019. ODLET 23.5.2021, CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT NA PODMÍNKY VYCESTOVÁNÍ KVŮLI OPATŘENÍM COVID. MÁME KOMPLET OČKOVÁNÍ COVID.
  DĚKUJI ZA ODPOVĚDˇ.

  • Dobrý den Ivano,

   aktuálně pro vstup do Turecka platí povinnost prokázat se negativním PCR testem ne starším než 72 hodin. V tuhle chvíli vás dle mých informací vaše naočkovanost proti covidu této povinnosti nezbavuje. Doporučuji se o to zajímat cca týden před odletem, kdy již musí být známé podmínky, které budou platit v době vaší cesty,

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat na Váš názor na hotel Hane Garden, *****, Side-Evrenseki v Turecku? Jedeme tam v červnu s dvouletou dcerou. Tak mě zajímá, zda doporučujete a zda se nemusíme obávat bezpečnosti v daném místě. Děkuji za odpověď Renata

  • Dobrý den Renato,

   z mého pohledu je toto solidní hotel, ostatně svědčí o tom i fakt, že sem často jezdí Němci. Pokoje bez problému, služby rovněž. Skládá se ze dvou budov (areálů), které jsou propojené přes silnici nadchodem. K moři to je kousek, necelých 400 metrů. Pláž v této části Side je velmi široká, vstup do vody písečný, pro děti ideální podmínky. Za mě dobrá volba. Bezpečnosti se bát nemusíte, toto je poměrná živá, turistická oblast, na turecké poměry je okolí celkem upravené, nebezpečí tady nehrozí.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat,zda nemáte nějaké zkušenosti s Hotel Isis Goddess u Bodrumu. Zaujala nás možnost bungalovů. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Michale, zkušenosti z poslední doby s ním nemám (mohlo se za těch pár let na místě něco změnit), v každém případě tehdy byla většina bungolovů v původním, tedy starším stavu. Určitě bylo lepší volit hlavní budovu, která byla v lepším stavu. Ale jak říkám, není to v tomto případě co se týče bungalovů úplně nejaktuálnější informace. Hotel celkově patří k takovému tureckému průměru, prezentuje se hezky na fotkách, ale realita je horší.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Melia Fuerteventura, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: perfektní 4* hotel u TOP pláže Sotavento za 13 480 Kč

Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.