Bezpečnost v Turecku

Turecko vždy patřilo k oblíbeným turistickým destinacím. V uplynulé dekádě jeho návštěvnost kvůli bezpečnostní situaci kolísala a nebylo výjimkou, že z důvodu snížené bezpečnosti v Turecku se zájem turistů meziročně propadl až o 30%. Důvody byly jasné. Napětí provázející vojenský puč i série teroristických útoků.

Turecko: dovolená v Side s All Inclusive za 7 763 Kč

Aktuálně (rok 2023) je ale situace v Turecku stabilní a bezpečnost na přijatelně dobré úrovni.

Pojďme projít ty nejpodstatnější aspekty a uvést to, co je vhodné před cestou do Turecka znát.

Informace průběžně aktualizuji tak, aby vše co níže zaznívá bylo aktuální a reflektovalo skutečný stav v Turecku.

Je v Turecku bezpečno?

Odpovědět nelze zcela jednoznačně.

Turecko je velká země, země plná rozdílů a ony rozdíly se promítají i do bezpečnosti. Převážná část tureckého území je nyní hodnocena jako bezpečná. Situaci sledují ministerstva zahraniční jednotlivých západních zemí, o jejichž stanoviska toto tvrzení opírám. Do této bezpečné zóny spadá až na pár výjimek celé turecké vnitrozemí a zároveň téměř celé turecké pobřeží. V přímořských letoviscích na západě a jihu země proto nehrozí žádné specifické nebezpečí. Návštěva Turecké či Egejské riviéry je tak bez problému možná a pokud zde hrozí nějaké nebezpečí, není odlišné od toho, co hrozí kdekoli jinde v civilizovanějších částech Evropy.

Celkově je bezpečnostní situace v Turecku 2023 po předešlých bouřlivých letech stabilní. Jistá dávka obezřetnosti však samozřejmě nikdy není na škodu.

Před cestou je vhodné se s vývojem situace a souvisejících cestovních doporučeních a opatřeních informovat na stránkách ministerstva zahraničí.

Nebezpečné oblasti aneb Kam nejezdit

Podobně jako na základně aktuálních bezpečnostních doporučení pro Tunisko není dobrý nápad jezdit do tuniské vnitrozemí, i v Turecku existují oblasti, kterým by se evropští turisté měli vyhýbat.

Za nejnebezpečnější oblast je aktuálně považována hranice Turecka se Sýrií. Do hraniční pásma širokého 10 km od hranic by Evropan z důvodu bezpečnosti vůbec neměl vstupovat. Na přiložené mapě vyznačeno červeně.

Nízká bezpečnost panuje v některých tureckých provinciích. Konkrétně se jedná o regiony:

 • Hatay a Kilis – provincie hraničící se Sýrií ležící u Středozemního moře
 • Hakkari a Sirnak – provincie v jihovýchodním cípu Turecka u hranice s Irákem
 • Diyarbakir a Tunceli – vnitrozemské provincie na východě země
Turecko bezpečnost

Návštěva těchto regionů (provincie vyznačeny žlutě) není bezpečná a pokud možno, tak by západní civilisté do těchto provincií vstupovat neměli.

Politická situace

Po nepokojích, jež se v Turecku odehrály v proběhu července 2016 a které byly vyvolány politickou situací, se prostředí v Turecko zklidnilo. Tento stav platí i v roce 2023. Situace je stabilizovaná, na druhou stranu to neznamená, že by podněty k občasným demonstracím nevznikaly. Není výjimkou, že jsou následně podobné demonstrace tvrdě ze strany turecké policie potlačovány.

Je proto vhodné se jakýmkoliv velkým shromážděním vyhýbat a žádné z demonstrací se neúčastnit.

Taková shromáždění jsou pravděpodobná zejména při státních svátcích a významných dnech, tedy:

 • 1. ledna
 • 23. dubna
 • 1. a 19. května
 • 30. srpna
 • 29. října
 • 10. listopadu

Násilné demonstrace v minulosti vznikaly ve velkým městech, zejména v Ankaře, Istanbulu a Izmiru.

Kriminalita

Úroveň kriminality v Turecku je srovnatelná s tou v ČR. Malé pouliční krádeže jsou běžné, zejména v centrálních částech Istanbulu. Na místě je obezřetnost. Pozor na alkohol, který vaši pozornost snižuje, a tím se pro kapsáře stáváte snadným cílem.

Ženy by si měly dávat pozor na riziko sexuální zneužívání, které sice není časté, ale běžně k němu v letní sezóně v turistických oblastech dochází, typicky v pozdních večerních hodinách. Ve většině případů bývá pachatelem člověk, který se s vámi v průběhu večera spřátelí.

Cestování taxíkem

Pokud možno, vyhněte se v Turecku stopování. K dopravě využívejte oficiálně označené vozy taxi a před nástupem je vždy dobré si poznamenat poznávací značku automobilu.

Turecko: dovolená v Side s All Inclusive za 7 763 Kč

Toulající se psi

Podobně jako v egyptském Marsa Alam, i v Turecku hrozí nebezpečí od psů. Natrefíte na ně v podstatě v libovolném tureckém městě. Ačkoliv se místní úřady snaží jejich počty regulovat, 100% se jim to nedaří. Toulaví psi se často shlukují v nejrůznějších parcích. Někteří z nich mohou být agresivní, a proto platí, že jim je nejlepší se vyhnout. Nepodaří-li se to, je na místě zůstat klidný a psa nedráždit.

Bezpečnost v letoviscích

Turistická letoviska jsou bezpečná.

Většina z výše uvedeného se jich netýká nebo jen v omezené míře. Výjimkou je kriminalita, která naopak bývá v letoviscích zvýšená. Ženy by se měly venku ve večerních hodinách pohybovat pokud možno s mužským doprovodem, nikomu nevěřit a držet si bezpečný odstup.

Po nepokojích v roce 2016 navíc většina středisek přijala zvýšená bezpečností opatření. Hoteliéři v Turecku, podobně jako v Egyptě (viz. bezpečnost v Egyptě), závislí na příjmech z turismu, dbají, aby se do areálu nedostal nikdo, kdo tam nepatří. Pomáhají v tom i bezpečností rámy nebo tajné policejní hlídky. Hotely často mají své vlastní security služby, které areál hotelu hlídají.

Teroristické útoky v Turecku

V minulosti byla v Turecku spáchána celá řada teroristických útoků. Stále zde hrozí.

Většina z nich cílí na turecký stát, na civilisty a na demonstrace. Hrozí především v oblastech výše označených jako nebezpečných, a dále pak v Ankaře a v Istanbulu. V minulosti byly některé z nich namířeny i na turistické cíle. Příkladem může být útok na Atatürkovo letiště či turisty hojně navštěvovanou istanbulskou čtvrť Sultanahmet, kde se nachází Modrá mešita a chrám Boží moudrosti (tzv. Hagia Sofia).

Závěrem

Pokud se vyhnete jihovýchodu a východu země a  zamíříte raději za sluníčkem na pláže západního pobřeží, nemělo by nic bránit vaší pohodové dovolené!

Jestli vás však bezpečnost v Turecku stále nechává na pochybách, zvažte dovolenou v Řecku. Je tam také teplo a s otázkou bezpečnosti si nemusíte lámat hlavu.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   337
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat na kvalitu hotelu a bezpečnost Paradise resort Ozdere.
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, pardon, ale tento hotel neznám. Region Izmiru jako takový je civilizovaný a bezpečný, takže rozhodně bych se nebál do této oblasti vyrazit. K hotelu však konkrétnější být nedokáži, omlouvám se.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat na kvalitu hotelu Fame Residence Goynuk a bezpečnost v blízké okolí na výlety s malým dítětem? Děkuji Markéta

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto, tento hotel nijak důvěrně neznám. Ale co se týká okolí hotelu, této přímořské oblasti u Goynuk a vůbec regionu Kemer, tak to je bez problému. Je to bezpečný region a není tak zde problém chodit mimo resort (nejen na pláž), ale kamkoliv jinam na procházky.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v červenci se chystám s rodinou do TUI MAGIC LIFE JACARANDA

  Turecká riviéra Colakli. Myslíte, že jje to dobrá volba co se týče polohy a bezpečnosti? Moc děkuji za odpověď. Hájková

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, já si popravdě myslím, že to skvělá volba. Nejen, co se týká bezpečnosti a polohy (je to vlastně úplně krajní resort v hotelové zástavbě, která se táhne od Side na západ, Side je dobrá a bezpečná lokalita, jedinou nevýhodu spatřuji v tom, že od samotného starého Side je hotel asi 12 km, ale určitě tam bude možnost dojet nějakým autobusem či hotelovým shuttlem), ale i co se týká samotného hotelu (kvalitní resort, kde určitě budete spokojeni).

 • Odpovědět

  Dobry den, prosim vas nasla jsem náhodné vasi stranku. Krasne vsem odepisujete a do detailu. Chci se zeptat jak je to nyní s Tureckem? Čtu uz dva dny různé komentáře a recenze na ruzna místa a zatím mi to přijde ze všichni dovolenou v Turecku chvali…
  Nikdy jsme nebyli a pokukuju ze by se to jaksi mohlo splnit letos, dokud nepřijde opět nějaké opatření. ALe vůbec nevím jake místo nebo hotel vybrat a co kde navštívit a vidět. Mame dvě děti 7 a 5 let. Urcite by to chtělo něco bezpečeného abychom se mohli i někam projít. Samozrejmne plaz pekna s piskem by nebyla na škodu.Nemam ani poneti jak se přepravuje z letiště? Jestli nějakým mikrobusem atd.. ? Jsou možné třeba z hotelu poradane i vyléty napr.do Kappadokie s dětmi bez problémů? Budu rada za vaši zpětnou vazbu a nazor. Moc dekuji a přeji mnoho hezkého 😀

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, volil bych pravděpodobně letovisko Side (pěkná a dlouhá písečná pláž, vstup do vody tak akorát pozvolný, široký výběr hotelů, navíc není tak daleko od letiště jako Alanya). Pokud si potrpíte na vyšší standard, pak se nabízí Belek, kde se nachází převážně hotely kvalitnější třídy. Možnost výletů po Turecku z těchto letovisek samozřejmě existuje, ale upozorňuji, že zrovna Kappadokia je dost daleko (přes 7 hodin jízdy). Doprava z letiště je standardně zařízena klasickými zájezdovými autobusy tak jako to bývá i řadě dalších destinací.

 • Odpovědět

  Dobrý den letíme do Turecka hotel Del Mare Botique poblíž bodrumu gumbet je to prosím bezpečné děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, omlouvám se, ale tento hotel neznám. Oblast Gümbet západně od tureckého Bodrumu je ale z hlediska bezpečnosti dle mého názoru bez problému, je sice potřeba počítat s tím, že zde na plážích bude řada místních, oblast jako taková je dost hustě osídlená a hotelů tu zas není tolik. k hotelů zde však typicky patří menší pláže, které jim náleží, tj. nikdo jiné, než hosté hotelu na ně přístup nemají.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat na Váš názor na hotel Villa Side Residence, *****, Side-Kümkoy v Turecku? Chtěla bych tam jet v srpnu se starší dcerou. Tak mě zajímá, zda doporučujete a zda se nemusíme obávat bezpečnosti v daném místě. Děkuji za odpověď Emílie

  • Odpovědět

   Dobrý den Emílie, ano, na Turecko alespoň z mého pohledu je tento hotel dobrý. Pokoje čisté a komfortní, široký výběr jídla. Resort není přímo u moře, ale za 5 minut na pláži jste. Musí se akorát přejít trochu rušnější silnice, ale problém to není, navíc tu je podchod. Oblast Side je z hlediska bezpečnosti dlouhodobě v pořádku. Je to jedno velké letovisko, v sezóně je zde vše podřízeno turistům. Není čeho se v tomto směru bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl bych se zeptat,zda nemáte nějaké zkušenosti s Hotel Isis Goddess u Bodrumu. Zaujala nás možnost bungalovů. Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale, zkušenosti z poslední doby s ním nemám (mohlo se za těch pár let na místě něco změnit), v každém případě tehdy byla většina bungolovů v původním, tedy starším stavu. Určitě bylo lepší volit hlavní budovu, která byla v lepším stavu. Ale jak říkám, není to v tomto případě co se týče bungalovů úplně nejaktuálnější informace. Hotel celkově patří k takovému tureckému průměru, prezentuje se hezky na fotkách, ale realita je horší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mohu se zeptat na Váš názor na hotel Hane Garden, *****, Side-Evrenseki v Turecku? Jedeme tam v červnu s dvouletou dcerou. Tak mě zajímá, zda doporučujete a zda se nemusíme obávat bezpečnosti v daném místě. Děkuji za odpověď Renata

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato,

   z mého pohledu je toto solidní hotel, ostatně svědčí o tom i fakt, že sem často jezdí Němci. Pokoje bez problému, služby rovněž. Skládá se ze dvou budov (areálů), které jsou propojené přes silnici nadchodem. K moři to je kousek, necelých 400 metrů. Pláž v této části Side je velmi široká, vstup do vody písečný, pro děti ideální podmínky. Za mě dobrá volba. Bezpečnosti se bát nemusíte, toto je poměrná živá, turistická oblast, na turecké poměry je okolí celkem upravené, nebezpečí tady nehrozí.

 • Odpovědět

  DOBRÝ DEN,
  MÁME JIŽ ZAPLCENOU DOVOLENOU DO HOTELU ARCANUS SIDE RESORT, KDE JSME BYLI JIŽ V ROCE 2019. ODLET 23.5.2021, CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT NA PODMÍNKY VYCESTOVÁNÍ KVŮLI OPATŘENÍM COVID. MÁME KOMPLET OČKOVÁNÍ COVID.
  DĚKUJI ZA ODPOVĚDˇ.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano,

   aktuálně pro vstup do Turecka platí povinnost prokázat se negativním PCR testem ne starším než 72 hodin. V tuhle chvíli vás dle mých informací vaše naočkovanost proti covidu této povinnosti nezbavuje. Doporučuji se o to zajímat cca týden před odletem, kdy již musí být známé podmínky, které budou platit v době vaší cesty,

 • Odpovědět

  Dobrý den, který hotel nám doporučíte s desetiletou dcerou? ATLANTIQUE HOLIDAY CLUB nebo SOHO BEACH CLUB? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale,

   dle mého názoru je lepší volbou Atlantique Holiday Club – kvalitativně je stejný, né-li lepší než Soho Beach Club, který je sice oficiálně 5*, ovšem kvalita služeb a prostředí hotelu tomu neodpovídá. Možná jste se již díval o komentář výše, kde jsem se k Atlantique Holiday Cub rovněž vyjadřoval. V rámci all inclusive mají hosté přístup do vodního parku Tortuga, který je hned za hotelem, to znamená že pro děti je zde vyžití perfektní.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký je váš názor na kvalitu a bezpečnost těchto hotelu. ATLANTIQUE HOLIDAY CLUB kusadasi, CLUB CALIMERA SERRA Palace kizilagac. Rádi bychom do jednoho příští sezónu se synem 4 roky. Dali by jsme si po stromek děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko,

   před cca rokem a půl jsem již pár řádků o ATLANTIQUE HOLIDAY CLUB kusadasi psal, mrkněte se na ně zde (v mojí odpovědi na komentář od Hanky). Za mě to je udržovaný a na turecké poměry pěkný resort. Pláž má písečnou, dlouhou, byť trochu užší (max. 15 metrů širokou). Vstup do moře po písku, sem tam nějaký kámen a dno je poměrně dost pozvolné.

   Co se týká druhého resortu, dívám se, že k hotelu CLUB CALIMERA SERRA Palace jsem se také již vyjadřoval, opět přidávám odkazy na mé odpovědi, konkrétně na tuto a tuto. Můj názor je, že kvalitativně je tento resort o něco málo horší, než ten předchozí. Přesto bych ho ale s klidným svědomím doporučil každému, tedy mimo těch, kteří hledají skutečný luxus. Je potřeba říct, že má však větší pokoje. A pláž má mnohem prostornější (širší), je to taková směs písku a oblázků a vstup do moře nejprve pozvolný, ovšem po pár metrech plavete. Z hlediska vstupu do moře si myslím, že je pro vašeho 4 letého syna o něco lepší první hotel.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  je v současné době možné vyrazit na dovolenou do Turecka? Po načtení různých informací soudíme, že ano, dokonce i bez testu na COVID. Máte prosím také nějaké informace?
  Předem díky za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lído,

   dle mě dostupných informací to aktuálně možné je a pokud vím, tak Turkish Airlines aktuálně do Prahy létá 4x týdně. Cestu do Turecka nazakazují vládní opatření ani jedné strany, ovšem určitě počítejte s tím, že budete vyšetřeni, že vám bude při vstupu do země změřena při nejmenším teplota a v případě podezření na nákazu samozřejmě proveden i test.

 • Odpovědět

  Vážený pane Lukáši,
  úplně náhodou jsem objevila tuto Vaši poradnu a se zájmem jsem ji pročetla. Do turecké Alanye jezdím již dlouhá léta, mám to tam moc ráda. Posledních několik let do hotelu Kleopatra Ada beach, jsme tam moc spokojeni. Letos máme letět 13.9. Máte nějaké informace, zda v současné hysterii s Covidem bude možné alespoň v září na Tureckou rivieru odletět?
  Krásné dny Zuzana

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko,

   v tuhle chvíli se do Turecka nelétá, ale např. z Polska jsou první lety naplánovány na 12. srpna. Je samozřejmě otázka, zda to tak zůstane, let může být ještě zrušen. Z českých letišť zůstávají první 4 lety na víkend 5. a 6. září. I tady ale platí, že to tak nemusí zůstat. Nicméně naznačuje to určitou šanci, že by se v září mělo do Turecka začít létat. Víc bohužel k tomu aktuálně neumím dodat.

 • Odpovědět

  V září letíme do Alanye- Hotel Eftalia Aytur, prosím jaká bezpečnost je v hotelu a jaký názor mate na hotel…do Alanye a Side jezdíme léta ale v tomto hotelu a na Oba pláž jedem po první… Děkují.

  • Odpovědět

   Dobrý den Emily,

   z toho, co píšete, předpokládám, že znáte pláž u západní části Alanya, Kleopatřinu pláž. Pláž ve východní části Alanye, tedy i u tohoto hotelu je o něco užší, přesto podle mě dostatečně široká. Cca 40 metrů. Je převážně písečná, občas oblázky, hlavně u vstupu do vody, kde je moře vyplavuje. Co se týká samotného hotelu, tady vám odpovědět neumím, neznám ho a nemám o něm žádné aktuální informace 🙁 nezlobte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den, 15.6. 2020 máme letět do Turecka do hotelu Side Corolla. Nemůžu se ale nikde dopátrat aktuální situace ohledně pandemie na provoz letiště v Antalyi,tedy na vpuštění do Turecka.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Daniely,

   pokud jsou moje informace správné, tak v tuhle chvíli v Turecku platí to, že každý, kdo do Turecka přijede, je umístěn do 14 denní karantény. Tak jako jinde i tady jsou lety zrušené (včetně letů vnitrostátních) a co se týká letiště v Antalyi, přistání zde podléhá speciálnímu povolení (viz DUE TO CORONAVIRUS (COVID 19) PRECAUTION, ALL FLIGHT REQUESTS SHALL NOT BE ACCEPTED WITHOUT THE AIRPORT AUTHORITY PERMISSION AND SLOT APPROVAL). V reálu to znamená, že běžné lety letiště nyní neakceptuje. Samozřejmě to, jak to bude v červnu je velká neznámá. Jinými slovy je to bohužel tak, že je teď stále poněkud předčasné řešit to, co bude se zájezdy v červnových termínech.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  pokud se situace s Covid 19 uklidní, tak se chystáme na začátku července do hotelu Titan Garden. Ráda bych se zeptala na Váš názor na tento hotel? Předpokládám, že letovisko je bezpečné. chtěli bychom se podívat do Alanye a na Kleopatřinu pláž. Další výlety jsme ještě nepromýšleli, tak případně jestli něco doporučíte? Před 5 lety jsme byli v hotelu PORTO AZURRO DELTA v Okurcalaru a byli jsme spokojeni. Předem děkuji za odpověď. Š.

  • Odpovědět

   Dobrý den Štěpánko,

   podle mého názoru je tento hotel lepší než PORTO AZURRO DELTA, se kterým již zkušenost máte. Čekejte kvalitativně průměrný hotel, který má své chyby, ale průměrně náročný člověk tu je spokojen. Zmínil bych dost slabé a dost nespolehlivé wifi (i ve společných prostorách hotelu), poměrně často dlouho do noci hrající hudbu (tedy ne úplně ideální pro ty, kteří si potrpí na to mít ve 22 hodin již klid), dost Rusů (to je ale typické prakticky pro většinu hotelů na Turecké riviéře) a vstup do moře z pláže. Na mnoha místech tu jsou různě velké kameny nebo dokonce velké ploché (a tím pádem kluzké) kameny. Je potřeba dávat pozor. Mimo to je to zde vše v pořádku a bezpečné. Do Alanye (k hradu nebo ke Kleopatřině pláže) lze jet místním autobusem (jedna cesta za 1 euro).

 • Odpovědět

  Dobrý den, se to tedy v tom světě mele… bezpečnost především… i vhledem k tomu že nevíme jak se bude vyvíjet epidemie coronaviru… Jedeme v červnu do hotelu Atlantique Holiday Club Kusadasi. Budeme mít 5letého vnuka, máme zaplacenou zálohu, doplatek až v květnu… máme se obávat?? máme změnit destinaci?? do kdy je možné zájezd třeba zrušit

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlasto,

   otázku toho, do kdy je možné zájezd bezplatně zrušit, prosím směřujte přímo na cestovní kancelář. Záleží to na jejich podmínkách i na jejich benevolentnosti vyplývající z aktuální situace. Můj názor je ten, že se situace do léta uklidní, a to jak s koronavirem, tak s další vlnou uprchlíků, která se nyní po slovech tureckého prezidenta dala do pohybu a řada z nich vyčkává jak v oblasti Egejské riviéry, tak poblíž řeckých pevninských hranic. V horizontu 3 měsíců bude situace jiná než teď a dle mě nebude dovolené v oblasti Kusadasi bránit.

   O hotelu Atlantique Holiday Club jsem zde na dotaz od Hanky psal pár informací již v minulém roce, podívejte se na ně. Pokud vás bude zajímat něco jiného / konkrétnějšího, napište.

 • Odpovědět

  Děkuji Vám za rychlou odpověď a myslíte, že by bylo lepší změnit hotel kvůli dětem? Teda nevím zda by to bylo možné, zaplatili jsme zatím jen zálohu.

  • Odpovědět

   Není zač. Myslíte měnit hotel kvůli pláži? To vám těžko mohu poradit. Pláž tu je zhruba 15 až 20 metrů široká, u vedlejšího hotelu je o něco širší. Při vstupu do moře jsou oblázky. V místech, kde je pláž užší, tj. třeba před vaším hotelem, pokrývají oblázky skoro celou pláž, písek bývá pouze úplně vzadu. V místech, kde je pláž širší (vedlejší hotel) je písečný pláž širší. Do vody se nutně nemusí chodit po oblázcích, je zde možnost chodit z mol.

 • Odpovědět

  Dobrý den, ke konci července letíme s dětmi (4a8let) do hotelu Q Premium Resort-Okurcalar,Alanya, myslíte, že je to dobrá volba i z hlediska bezpečnosti? Předem moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   z hlediska bezpečnosti určitě. Tohle je čistě turistická oblast, u moře tu je jeden hotel vedle druhého a hned za touto řadou hotelů vede pobřežní dálnice. Takže i proto je to tu v pořádku, na plážích pouze turisté, nikoliv místní.

   Upozornil bych na to, že sem jezdí hodně Rusů, ostatně ty jsou na Turecké riviéře skoro všude. To je věc, která může někomu vadit. Dál upozorňuji na pláž – za prvé na ní není zas až tolik prostoru a co se týče lehátek, tak ty tu bývají jedno na druhém. Za druhé pláž je oblázková, proto si myslím, že bude vhodné, aby při nejmenším vaše děti měli k dispozici boty na pláž / do vody.

 • Odpovědět

  Děkuji za odpověď, vlastně jsem se chtěla zeptat, jestli je toto místo bezpečné. Bodrum a okolí.

  • Odpovědět

   Jasné, rozumím. V těchto regionech je aktuálně zvýšené riziko pohybu uprchlíků – je samozřejmě otázka, jak to bude vypadat v létě, resp. v době vaší dovolené. Ono z regionu Bodrumu to je kousek na řecký Kos (což byl v poslední uprchlické vlně jeden z hlavních cílů uprchlíků). Nejsou ale nebezpeční a v Turecku je víceméně ani moc nerozeznáte od místních. Ve místech, kde je hotel a kudy budete procházet na pláž, nebezpečno není, jsou to takové užší uličky na způsob Řecka, jsou klidné a není potřeba se tady něčeho speciálního bát.

 • Odpovědět

  Dobrý den, koncem června máme letět do Bodrumu, hotel Kriss. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Iveto,

   nevím přesně na co se ptáte. Pokud bych měl hotel zhodnotit, je malý, takový rodinný hotel, obsluha příjemná, ubytování a služby průměrné. Nelze čekat žádný luxus, ale nenáročný člověk tu bývá spokojen. Nevýhodou je vzdálenost pláže, k moři to je sice nějakých 300 metrů, ale to jsou všechno soukromé pláže, je proto potřeba chodit asi 1 km daleko na pláž oblázkovou / veřejnou.

 • Odpovědět

  Dobry den…prosim o informaci, zda se nemusime bat jet do Marti Myra Kemer…jaka je tam ted situace a jake jsou tam moznosti nakupovani, jestli je neco pobliz…mockrat dekuji…

  • Odpovědět

   Dobrý den Romano,

   v prvé řadě si vás dovolím odkázat na dotaz od Markéty, resp. moji odpověď, která se tohoto hotelu týkala. Pokud se ptáte na situaci v místě v tuhle chvíli, tak vám přesně nedokáži odpovědět, ale oblast Tekirova u Kemeru je taková klidná. Je klidná i v létě, je to menší letovisko, je tu méně hotelů. Proto předpokládám, že v tuhle chvíli zde panuje naprostý klid, turisté žádní a bezpečnost na dobré úrovni. Narážíte-li na aktuální situaci s uprchlíky v Turecku, tak ta se Turecké riviéře vyhýbá a žádné nepokoje zde v tomto směru nevládnou.

   Ano, nákupní možnosti nejsou daleko, vzdušnou čarou od vašeho hotelu cca 500 metrů, tedy bez problému se dá jít pěšky. Musíte obejít velký hotelový areál, který zprava sousedí s vaším resortem. Je možné ho obejít buď po pláži nebo po silnici. Tak se dostanete na třídu s obchody.

 • Odpovědět

  Dobrý den,v červenci letíme do hotelu Saphir Hotel Villas v Konakli (Alanya).Prosím,máte nějaké zkušenosti s touto oblastí event.s tímto hotelem.Děkuji Tomáš

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   v listopadu jsem se k tomuto hotelu (spíše k otázce bezpečnosti okolí) již vyjadřoval. Moji reakci si můžete přečíst zde. samotný hotel hodnotím dobře, jedná se vlastně o komplex několika budova, jedna hlavní hotelová, u ní je bazén s tobogány, po projití pěknou a udržovanou zahradou se dostanete k dalším 5 třípatrovým budovám (to je ta část „Villas“). U nich je další bazén, od kterého to je na pláž již kousek (asi 50 metrů – opět se prochází zahradou). N apláži možnost koupání ze břehu i z velkého mola. Pokoje dostatečně vybavené, stravování v pohodě, za mě dobrá volba.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.