6 nejkrásnějších pláží v Turecku

Jemný písek pod nohama, ve vzduchu vůně borovic a oleandru a výhled na tyrkysově modrou hladinu. Vypadá tak nějak vaše představa ideální dovolené? V Turecku se může stát realitou, stačí vědět, kam přesně vyrazit. Nejkrásnější pláže v Turecku najdeme převážně na jihu země, případně na jihozápadě, kde tzv. Turecká riviéra přechází v Riviéru Egejskou.

Přinášíme seznam šesti nejlepších tureckých pláží.

Inspirujte se a navštivte z nich co nejvíce!

Pláž Ölüdeniz — Patara — Kleopatřina pláž — Olympos — Pláž Kaputas — Lara Beach

1. Pláž Ölüdeniz (Blue Lagoon)

Oblíbené turistické středisko Ölüdeniz se nachází na jihovýchodě Turecka. Své jméno zřejmě oblast získala podle neustále klidné mořské hladiny – ölü deniz v turečtině znamená mrtvé moře. Zdejší pláži se však také říká modrá laguna.

A ne nadarmo!

Průzračná voda skýtá ty nejkrásnější odstíny modré podobné těm, co mohou nabídnout ty nejlepší pláže v Řecku. Spolu s okolními kopci a piniovými háji tvoří fascinující scenérii, která je dnes součástí přírodní rezervace. Ölüdeniz není pouze nejhezčí pláží Turecka, ale bývá často řazena mezi nejkrásnější pláže světa, není tedy divu, že tu v sezóně bývá poměrně plno.

Aktivity: Dechberoucí panorama přímo vyzývá k pohledu z ptačí perspektivy, a tak se Ölüdeniz stalo oblíbeným místem pro paragliding. Prostor se však jistě najde i pro další aktivity – díky vysoké návštěvnosti je zázemí pláže na výborné úrovni.

Doprava: U pláže se nachází placené parkoviště, popřípadě je možnost využít minibus, který vyjíždí z nedalekého města a letoviska Fethiye každých pár minut.
Pláž Oludenitz

2. Pláž Patara

Z velkolepého starověkého města Patara už sice zbyly jen trosky, zdejší písečná pláž však nic ze své slávy neztratila. S délkou 18 kilometrů je Patara jednou z největších pláží v Turecku. Pokud si však chcete užít vodní a plážové sporty, raději vyražte jinam, Patara je kvůli výskytu mořských želv pod speciální ochranou a podobné aktivity jsou tu zakázané.

Aktivity: Patara není místem adrenalinových sportů ani plážových večírků, co se týká pohostinského zázemí, nachází se zde pouze jedna kavárna. Pokud se zde tedy octnete, zřejmě vám nezbyde nic jiného, než vychutnávat čistou vodu a procházky po pláži, popřípadě vyrazit na výlet za okolními historickými památkami.

Doprava: Oblast Patara se nachází necelých 80 kilometrů jižně od zmíněného města Fethiye.

3. Kleopatřina pláž / Cleopatra beach

Průzračné vody a jemného písku si na této pláži zřejmě kdysi užívala samotná Kleopatra, která ji dostala darem od Marca Antonia, dnes je z ní oblíbené místo turistů. Nachází se nedaleko krápníkové jeskyně Damlatas v oblasti Alanya a je často vyhledávaná nejen pro svoji snadnou dostupnost. Vzhledem k velké rozloze Kleopatřiny pláže se však nemusíte bát, že byste nenašli volné zákoutí.

Aktivity: Na pláži nechybí sportovní zázemí – hřiště pro plážový volejbal, basketbal, atd. Díky své délce je ale také ideální pro dlouhé procházky v písku. A když vás rozbolí nohy, můžete si třeba odpočinout v některé z restaurací, kterých je podél pobřeží nespočet.

Doprava: Pláž se nachází asi dva kilometry západně od centra Alanye a dá se k ní bez problému dojet autem. Přímo u pláže je také množství hotelů.

Pláž Kleopatra, Alanya, Turecko
Kleopatřina pláž v Turecku

4. Pláž Olympos

Pokud hledáte přírodní, opuštěnou pláž s romantickou atmosférou, vydejte se do národního parku Olympos k vesnici Cirali u břehu omývaného teplým Levantským mořem. Nenajdete tady luxusní hotely ani rušné turistické resorty a na pláži spíše než na skupinu turistů narazíte na hejno karet – tato oblast je jedna z mála, kde dnes mořské želvy hnízdí. Olympos je však zároveň místo protkané mýty a historií, jeden ze zdejších kopců, na němž plane záhadný oheň, je podle legendy domovem bájné Chiméry.

Aktivity: Křišťálově průzračná voda je ideální pro šnorchlování, okolní lesy skrývající ruiny antického města Olympos zase pro pěší turistiku.

Doprava: Cirali leží asi 80 km jižně od města Antalya (spojuje je silnice D400), poblíž pláže jsou k dispozici parkoviště.

5. Pláž Kaputas

Tato malá kouzelná pláž je ukrytá mezi skálami v odlehlé zátoce a od okolního světa ji dělí 170 kamenných schodů. Dnes už pláž disponuje běžným vybavením včetně toalet, sprch a občerstvení, přesto si ale zachovává svůj malebný přírodní ráz. Ten díky útesům, jež pláž chrání, svou podobou připomíná některé pláže na Mallorce.

Aktivity: Za návštěvu stojí hluboký, asi 200 metrů dlouhý kaňon, který najdeme hned na druhé straně silnice. Pokud není moc vody, můžete k rokli dojít i pod mostem přímo z pláže.

Doprava: Pláž Kaputas leží na jihozápadě Turecké riviéry mezi městy Kaş a Kalkan. Je dobře dostupná přímo ze silnice D400, přilehlé parkoviště je ale velmi malé.
Pláž Kaputas, nejkrásnější pláže, Turecko

6. Pláž Lara

Poslední tureckou pláží, kde můžete zažít krásnou dovolenou a kterou jsme zařadili do našeho TOP výběru, je Lara, dlouhá pláž s tmavým pískem a malými oblázky. Nachází se přímo ve městě Antalya, ve čtvrti Lara. Díky její délce 12 kilometrů si na své přijdou všichni, kdo hledají klidnou čistou pláž pro relaxaci, ale i ti, kteří si chtějí užívat turistických atrakcí a pohodlného zázemí místních hotelů a restaurací.

Aktivity: Pláž je vhodná pro potápění a další vodní sporty. Co se týká okolí pláže, patří čtvrť Lara k nejživějším místům z celé Antalye. V jejích ulicích narazíte na nespočet obchodů a restaurací, pravý život zde však začíná teprve po setmění, ne nadarmo se čtvrti přezdívá „turecké Las Vegas“.

Doprava: Od centra Antalye dělí pláž asi 20 minut jízdy autem.

Ať už toužíte po klidné pláži, kde vás budou rušit nanejvýš mořské želvy, nebo po divokých plážových večírcích, v Turecku si jistě vyberete. A vzhledem k tomu, že dovolená v Turecku se těší stále velké oblibě, zázemí na většině pláží je dnes velmi kvalitní.

Pokud si Turecko vaše srdce zatím nezískalo, podívejte se také na nejkrásnější pláže na Krétě – krásná Kréta zaujme každého.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   12
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  11.6.2O22 letíme do Turecka oblast Side. Jaká je tam teplota a teplota vody.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Franto, aktuálně teplota moře v Side činí 24°C a teploty vzduchu v odpoledních maximech se pohybují okolo 28°C, dle dlouhodobých výhledů má být od 13.6. již odpoledne konstantě nad 30°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  mám prosbu, chtěli bychom letos do Turecka a to až v 2.polovině října.
  Jaké je tady počasí ? Nebude na koupání už zima?

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko, v druhé polovině října se teploty na Turecké riviéře pohybují standardně okolo 27°C až 29°C, výjimečně i výše. Zima zde tedy ještě nebývá a na koupání to bez problému je, moře typicky v tento termín má 25°C. Odkáži vás na stránku o počasí v Turecku v říjnu, kde to celé rozebírám detailně.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  do Turecka jedeme poprvé a vybrala jsem si 3 hotely.
  1. Grand Zaman beach
  2. Riviéra
  3. Sultan Sipahi
  Všechny se nachází v blízkosti u Kleopatriny pláže. Můžete mi prosím doporučit, který je nejlepší?

  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Dominiko,

   z hlediska kvality služeb bych vám doporučil dát přednost buď hotelu Grand Zaman Beach nebo hotelu Riviéra. Pokoje v obou hotelech jsou sice trochu menší, ale čisté a solidně, nově vybavené. Nevím, jestli máte nějaké další podmínky a požadavky, velikostně mají oba hotely prakticky stejné bazény, byť Grand Zaman ho má myslím o trochu větší. Polohově jsou resorty úplně identické, přímo u pláže a v podstatě na stejném místě. Neuděláte chybu ani jedním z nich. Osobně bych se finálně rozhodl dle ceny.

 • Odpovědět

  Dobrý den,do Turecka jezdíme už 10let, 2x – 3x za rok. Hotely 4 – 5 hvězd asi nezklamou a budete spokojeni. Navíc Sandy je cca 2km od města Side. Taky bych doporučil podívat se na Green Canyon. Pláže v Side patří mezi nejlepší v Turecku.

  • Odpovědět

   Perfektní 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jsem takový cestovatelský „vidlák“, ale rádi bychom letos do Turecka, na Tureckou rivieru, hotel SANDY BEACH. Je to dobrý hotel? Podle fotografií nepoznám nic :-(. Jsme 60+. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko,

   hotel Sandy Beach je sice starší, ale toho se bát nemusíte. Areál a hlavně pokoje jsou nově zrekonstruované, takže to celé působí na Turecko celkem pěkně a hlavně čistě. Před hotele je promenáda, po které se dá dojít až do starého Side, je to zhruba 2,5 km daleko, za promenádou je hned pláž. Písečná s dobrým vstupem do moře. Nespustím si ale zmít to, že na můj vkus je bývá v této části pláže příliš lehátek a slunečníků, je to zkrátka slunečník na slunečníku. Je to takový pás slunečníků a lehátek o šířce zhruba 20 metrů, který se zde po pláži táhne… až na toto je to velmi dobrá volba hotelu.

 • Odpovědět

  Dobry den,letos chci letět do Alanye,hotel Azak. V Turecku jsme ještě nebyli a bylo by to v červnu. Nevím,zda je hotel dobrý. Na fotkách by to šlo,nejsme náročňí-děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   hotel menší, ale fajn. Určitě nečekejte žádný luxus, naopak menší pokoje a malé balkóny. Ale stačí to. Hotelový bazén je fajn, služby na dobré úrovni. Přímo u Kleopatřiny pláže, takže polohově naprosto ideální. Myslím, že budete spokojeni 🙂

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.