Metro v Dubaji

S tím, jak Dubaj stále nabývá na své popularitě, se čím dál tím častěji setkávám s nejrůznějšími dotazy nejen na samotné metro v Dubaji, ale i na fungování celého zdejšího veřejného dopravního systému. Jakým metrem se dostanu z letiště? Jaký typ lístků mám používat? Kolik stojí jízdné? Co se stane, když si při výstupu z metra „nepípnu“ svoji kartu? …

Abych vám pomohl se v těchto otázkách zorientovat, rozhodl jsem se dát ty nejpodstatnější informace přehledně na jedno místo.

A tak vznikl následující Průvodce po dubajském metru.

Projděte si ho!

Věřím, že v něm naleznete odpovědi na řadu otázek. Pokud i tak zůstane něco, co vás zajímá, nezodpovězeno, není nic jednoduššího, než napsat dotaz dolů pod průvodce. Sekce komentářů je tam pro vás.

Mapa metra | NOL karty | Cena celodenního jízdného | Turnikety | Nejčastější dotazy

 

Vězte, že zdejší systém metra je velmi pohodlný, čistý, bezpečný a hlavně jednoduchý na orientaci. Síť metra je automatizovaná, bez řidičů. Metro jezdí částečně v podzemí, z větší části však nad zemí, a je z něj tak zejména pro turisty perfektní výhled na město. Je to efektivní způsob, jak se v Dubaji dostávat z místa na místo, byť je potřeba pamatovat na to, že se metrem z daleka nedostanete všude.

Mapa metra

V současné době se metro v Dubaji skládá ze dvou linek:

 • Red Line (červená trasa) – z Rashidiya do UAE Exchange
 • Green Line (zelená trasa) – z Etisalat do Creek

Tyto trasy se 2x kříží, a tvoří tak dvě přestupní stanice: Union a Burjuman. Červená trasa metra je páteřní a propojuje letiště (Terminál 1 a Terminál 3) s novými čtvrtěmi Dubaje.

Mapa metra, Dubaj, Emiráty

Třetí trasa je aktuálně ve výstavbě a propojí červenou trasu s výstavištěm Expo 2020 a v budoucnu dále s letištěm Al Maktoum International Airport. V důsledku koronavirové pandemie bylo Expo odloženo, a zpozdila se tak i výstavba této nové linky metra, jež měla být původně otevřena v květnu 2020.

Trasa bude na červenou linku napojena v přestupní stanici Jabal Ali Metro Station (dříve známé jako Nakheel Harbour and Tower), částečně bude vedena v podzemí, z větší části se však bude jednat o nadzemní dráhu, která po jejím kompletním otevření přidá do dubajského systému metra 6 nových stanic. První 4 z nich mají být dle posunutého harmonogramu otevřeny v lednu 2021.

NOL Karty

Protože „jízdné“ se v arabštině označuje jako „nol“, tak lístky tu jsou známy pod pojmy NOL karty / NOL cards / NOL tickets. Existují 4 základní druhy NOL karet:

 • Red Ticket
 • Stříbrná / Silver NOL karta
 • Zlatá / Gold NOL karta
 • Modrá / Blue NOL karta

Lístek nebo kartu musíte mít před nástupem do dopravního prostředku – koupíte je na prodejním místě jízdného v kterékoliv stanici metra, v případě červeného lístku i přímo v prodejních automatech.

 

NOL kartu, popřípadě Red Ticket si představte jako před-nabitou jízdenku, ze které se strhává kredit podle toho, jak dlouhou cestu absolvujete. Dubaj je rozdělána do 7 zón (na schématických pláncích metra jsou od sebe zóny barevně odlišeny) a jízdné se z karty odečítá v závislosti na tom, kolika zónami během jedné jízdy projedete. Výše jízdného závisí i na cestovní třídě, kterou se rozhodnete využít (regular class a nebo gold class).

Jízdenky na metro v Dubaji- NOL karty

Červený lístek, tzv. Red Ticket je vhodný pro příležitostnou jízdu dopravním prostředkem. Tedy ideální pro turisty, kteří chtějí kupříkladu navštívit některá z těch nejzajímavějších míst v Dubaji. Red Ticket není na rozdíl od ostatních karet elektromagnetický, je to zkrátka červený papírový lístek, na jehož zadní straně je vytištěné datum a počet zón, přes které pojedete. Koupíte ho v jakémkoliv automatu. Jeho cena činí 2 AED plus cena za požadované jízdné. Red Ticket lze použít na celkem až 10 jízd, buď si na něj těch 10 jízd nabijete při jeho koupi nebo ho lze postupně v automatech dobíjet / dohrávat tam další cesty podle toho, jak budete potřebovat. Jestliže si Red Ticket koupíte na cestu v rámci jedné zóny, následně i případný zbývající počet jízd bude použitelný rovněž pouze pro cestu v rámci jedné tarifní zóny. Red Ticket má platnost max. 90 dní od zakoupení a není možné na něj v rámci jedné cesty změnit druh přepravy (přestoupit z metra na autobus apod.). Resp. přestoupit můžete, ale s tím, že se vám z lístku strhnou dvě jízdy.

 • koupíte ho za 2 AED
 • cena cesty skrz 1 zónu: 4 AED
 • cena cesty skrz 2 zóny: 6 AED
 • cena cesty skrz více zón: 8,5 AED

Red Ticket je použitelný i pro cestovní třídu Gold Class, pro ni je jízdné dvojnásobné, tedy 8, 12 a 17 AED.

Stříbrná karta, tzv. NOL Silver Card je vhodná pro častější jízdy, resp. pro turisty plánující v Dubaji strávit alespoň několik dní, kteří se hodlají pohybovat po městě zejména veřejnou hromadnou dopravou jako je metro, tramvaj, autobusy a popřípadě vodní taxi. Stříbrnou NOL kartu koupíte na prodejních místech ve stanicích metra. Za kartu se platí 25 AED plus výše kreditu, který chcete na kartu nahrát. Samotná karta stojí 6 AED, čili je dobré vědět, že na kartě zůstane počáteční kredit ve výši 19 AED, který je možný spotřebovat na jízdné.

NOL Silver Card - stříbrná karta na dubajské metro

NOL Silver card lze používat pro cesty skrz libovolný počet tarifních zón v Dubaji do té doby, dokud vám na ni nedojde zůstatek. Jestliže vám zůstatek během cesty dojde, resp. při výstupu z metra bude z karty třeba odečíst větší částka, než na ní ve skutečnosti je, buď vás výstupní karetní čtečka pustí a na kartě vám zůstane záporný zůstatek nebo vás nepustí. V takovém případě je potřeba dobít kartu ještě před průchodem skrz karetní čtečku. Stříbrná karta je platná 5 let a lze na ni v rámci jedné jízdy přestupovat mezi různými módy dopravy. Pohlídejte si, aby jste přestup stihli do 30 minut. Pokud to nestihnete, tak se vám místo jedné jízdy započítají dvě samostatné jízdy.

Stříbrnou kartu:

 • koupíte za 25 AED (z toho 19 AED je použitelných na počáteční cestovní kredit)
 • cena cesty skrz 1 zónu: 3 AED
 • cena cesty skrz 2 zóny: 5 AED
 • cena cesty skrz více zón: 7,5 AED

Obdobně jako u červeného lístku, i zde existuje možnost jezdit třídou Gold Class. K tomu však není možné použít NOL Silver Card, nýbrž je třeba koupit NOL Gold Card (rovněž za 25 AED). Jízdné ve variantě Gold je opět dvojnásobné, tedy 6, 10 a 15 AED.

Jednodenní a sedmidenní jízdenky

Kromě plateb za jednotlivé jízdy lze koupit i celodenní, resp. vícedenní kupóny.

Celodenní jízdenka vás opravňuje k libovolným jízdám přes libovolný počet zón. Tento kupón lze nahrát pouze na Red Ticket! Tedy na červeném lístku lze mít buď max. 10 jednotlivých jízd a nebo max. 5 celodenních jízdenek. Jedna celodenní jízdenka stojí 20 AED.

7-denní jízdenku lze nahrát na Silver Card, nikoliv na Red Ticket. Její cena je závislá na počtu zón:

 • 50 AED (pro cesty v rámci jedné zóny)
 • 80 AED (pro cesty mezi dvěma sousedními zónami)
 • 110 AED (pro cesty skrz dvě a více zón)

Je potřeba pamatovat na to, že v těchto cenách není zahrnuta počáteční cena stříbrné karty, tj. 25 AED. Předem si rozmyslete, zda se vám tyto časové jízdenky vyplatí. Je dobré si to i orientačně porovnat s cenami taxi v Dubaji a teprve pak se rozhodnout, která varianta pro vás bude nejvýhodnější.

Mimo tyto varianty lze v Dubaji cestovat i na 30-denní, 90-denní a 365-denní kupóny, ale vzhledem k tomu, že jejich použitelnost a praktičnost je pro většinu turistů nulová, tak nebudu v tomto směru zabíhat do podrobností.

   

Turnikety a značky na nástupištích

Jakmile máte kartu můžete projít turnikety do tarifně zpoplatněného prostoru dubajského metra. Lístek či kartu stačí k turniketu přiložit, ozve se poměrně hlasité pípnutí a turniket před vámi otevře vstupní bránu. Nezapomeňte si lístek či kartu schovat. Podobně jako jste ji potřebovali ke vstupu, budete ji muset k turniketům přiložit i při výstupu.

Na displeji turniketu za vám zobrazí jednak cena jízdného, které se právě z vaší karty strhlo a zároveň vám ukáže, kolik kreditu na vaší karty zbývá.

Nástupiště metra ve stanici Marina Towers, Dubaj

Na samotném nástupišti se ujistěte, že stojíte u správných dveří (podle nápisů a značek na zemi). Metro v Dubaji má tři různé cestovní třídy, a proto jsou některé vstupy určené pouze pro Gold Class cestovní třídu, jiné pouze pro ženy a děti.

Nejčastější dotazy (metro z letiště, dobíjení karet apod.)

Jak se dostanu z dubajského letiště?

Letiště v Dubaji (DXB) má 3 terminály. Zatímco se metrem z dubajského letiště dostanete z Terminálu 1 a z Terminálu 3 (zajíždí sem červená linka metra), z Terminálu 2 metro nejezdí. Pokud letíte do Dubaje se Smartwings, přiletíte právě na Terminál 2.

Z Terminálu 2 doporučuji pro dopravu využít taxík. Je to nejjednodušší a nejrychlejší, kór po relativně dlouhém letu do Dubaje člověk většinou nemá náladu trávit další hodinu ve veřejné dopravě. Buď přímo letištní taxík (kde je potřeba počítat s letištním příplatkem 25 AED) nebo lze popojít kousek od letiště a stopnout si taxík normální. Lze jet také autobusem (zajíždí jich sem několik, např. linky č. 20, 25, 31, 43) nebo dojít na nejbližší stanici metra na zelené lince –  stanice Abu Hail.

Jaká je provozní doba metra?

Na červené trase:

 • sobota až středa: 05:00 – 0:00
 • čtvrtek: 05:00 – 01:00
 • pátek: 10:00 – 01:00

Na zelené trase:

 • sobota až středa: 05:30 – 0:00
 • čtvrtek: 05:30 – 01:00
 • pátek: 10:00 – 01:00

Na nové trase otevřené v roce 2021:

 • sobota až středa: 05:00 – 0:00
 • čtvrtek: 05:00 – 01:00
 • pátek: 10:00 – 01:00

Časy posledního spoje se liší v závislosti na stanici a lze je najít na webu dubajské Roads & Transport Authority. Metro v Dubaji jezdí ve špičce cca 1x za 3 minuty, mimo špičku 1x za 5 až 7 minut.

Nadzemní metro v Dubaji

Mohu použít NOL kartu pro jízdu vodním autobusem?

Ano, pro vodní autobus (water bus) lze použít jak Red Ticket, tak NOL karty. Při jízdě na NOL kartu se za jednu cestu strhne fixní částka 2 AED. V případě vodních autobusů nejsou aplikovatelné přestupy. Tedy např. chcete-li využít vodní autobus a následně přestoupit na autobus klasický či na dubajské metro, započítají se vám dvě samostatné cesty. Upozorňuji, že vodní autobus není to samé jako vodní taxi známé jako abra. Vodní autobusy jsou větší a vždy na sobě mají viditelné červené logo RTA (společnost, pod kterou nejen metro, ale obecně hromadná veřejná doprava v Dubaji spadá).

Mohu použít NOL kartu pro jízdu monorailem?

Monorail je krátká železnice, která jezdí na uměle vybudovaný Palm Jumeriah Island. Patří pod jinou společnost, a je proto potřeba speciální lístek.

Co se stane, když si kartu při výstupu nepípnu?

Ať už vystupujete z autobusu nebo z tramvaje, vždy přikládejte kartu ke čtecím strojkům ještě v dopravním prostředku. To samé samozřejmě platí pro výstup z metra, kde procházíte turnikety. Jestliže tak neučiníte, strhne se vám z karty nejvyšší možná částka, tedy ta za jízdu skrze dvě a více pásem.

Kolik stojí lístek pro děti?

Děti, které jsou mladší 5 let a nižší 90 cm cestují zdarma a nepotřebují žádný lístek. Ostatní musí mít platnou NOL kartu či Red Ticket a platí plné jízdné.

Musí ženy a děti cestovat ve vagónech určených právě pro ženy a děti?

Nemusí. Mohou mohou využívat kterýkoliv vůz metra. Cestovní třída pro ženy a děti (typicky poslední vagón metra) je dobrovolná, do které muži nesmějí.

Jakým způsobem lze za karty a cestovní kredit platit?

Je možné platit hotově nebo platební kartou. A to jak v prodejním automatu, tak samozřejmě na prodejní přepážce.

Kde lze NOL karta dobít?

Na prodejních místech jízdného ve všech stanicích metra i na všech autobusových zastávkách. Nebo v prodejních automatech, které jsou k dispozici rovněž ve všech stanicích metra a na některých autobusových zastávkách, dále často v obchodních centrech a v letištních terminálech.

Kde lze dobít Red Ticket?

Na stejných místech jako NOL karta (viz. výše)

V čem se liší Gold Class od Regular Class?

Typicky přední polovina předního vagónu metra je vyhrazena pro Gold Class cestující. Je v ní více místa a nebývá přeplněná. Má kožené sedačky, které jsou individuální a od sousedních oddělené loketními opěrkami. Některá sedadla mají před sebou stolek a obecně bývá z Gold Class cestovní třídy lepší výhled.

Žádný dotaz není hloupý dotaz a jestliže jste v článku nenašli kýženou odpověď, zeptejte se prostřednictvím komentáře na metro v Dubaji nebo na kterýkoliv aspekt zdejšího systému veřejné hromadné dopravy, který vás zajímá.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den, lze jezdit s NOL Gold Card za poloviční jízdné ve standardní třídě?

  • Dobrý den,

   to nelze. Když máte Gold Card, tak se vám z ní strhne po projití turnikety v metru Gold tarif (tj. ta standardní dvojnásobná cena). Vy sice s Gold card můžete jet i normální cestovní třídou, ale turniket pak nepozná, že jste použili právě tu a nikoliv první gold cestovní třídu.

 • Odpovědět

  jestli to dobře chápu, mohu na jednodenní red card jezdit celý den, s přestupy a přes jakýkoliv počet pásem? A také vodním autobusem? Díky

  • Dobrý den Petře,
   je to přesně tak, opravňuje vás k neomezenému počtu jízd skrz libovolný počet zón. Všemi prostředky včetně vodních autobusů.

 • Odpovědět

  díky

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  letíme do Dubaje v listopadu, bydlet budeme na hotelu u Mina Seyahi a to je kousek od stanice tramvaje, ale daleko od metra – podle toho co jsem si přečetla je možný nákup a dobití jízdenek MHD na stanicích metra – neprodávají se i na stanicích tramvaje nebo na hotelích ???

  • Dobrý den Věro,

   koukám, že budete mít tramvaj skutečně blízko, ale ani stanice metra nebude zas tak daleko, cca 1,5 km chůze, což by se dalo párkrát dle mě absolvovat. Ale je to zbytečné. Lístky včetně NOL karet koupíte nejen ve stanicích metra, ale rovněž na každé tramvajové zastávce. Takže vám doporučuji jejich koupit právě tam…. a jinak ne, na hotelech lístky neseženete.

 • Odpovědět

  Děkuji moc

 • Odpovědět

  jsem starší ročník a jedu s manželem poprvé do Dubaje.Neumíme ani jeden anglicky.Myslíte,že se to nabíjení karty do metra dát i tak pochopit?Abychom to zvládli?

  • Dobrý den Marcelo,

   ano, je to dost intuitivní (plus v nesnázích může rychle pomoct slovník na telefonu), případně bych doporučil kartu dobíjet přímo na prodejních místech těchto karet, vyhnete se tak nutnosti používat automat. Otázka je, jaký způsob je lepší s jazykovou bariérou… V každém případě se nebojte, zvládnete to.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Když pojedu z Terminálu 2 (Dubai Aiport) např do stanice metra Sharaf DG, tak u letiště nasednu na bus20 a ten mě vysadí na stanici Rashidiya . Tam přestoupím na červenou linku metra. Vždy se mám přihlásit a odhlásit ( máme stříbrnou NOL) v busu i v metru a přesto mě to dohromady strhne maximálně těch 7,5 AED ? Nebo se při odchodu z busu nemám „odpípnout“ ? Nebo , když to jede v určitém pořadí za sebou ( směr i čas), tak si to vezme jen těch 7,5 AED ? To ještě přesně nevím, ač jsme v Dunaji již byli. Většinou jsme ale jezdili bez přestupů. Děkuji za ochotu. Jirka (John)

  • Dobrý den Johne 🙂 přikládejte kartu všude, kdykoliv budete nastupovat i vystupovat, ono to samo pozná, že přestupujete a strhne vám to pouze oněch 7,5 AED. Ale v momentě, kdy přestup nestihnete do 30 minut, tak se vám to započítá jako dvě samostatné jízdy, tj. kredit se z karty strhne 2x.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat,jak jsou dostupné ve městě toalety? Zda jsou v metru,zda se může jít do restaurace,aniž bych tam nešla jíst a zda jsou ve městě toalety veřejné.Děkuji za odpověď.

 • Odpovědět

  Dobrý den.chtel bych se zeptat jestli za lístek red ticket na jeden den zaplatím pouze 20 AED A již žádný poplatek za lístek neplatím.a na jaké dopravní prostředky lístek platí

  • Dobrý den Pavle,

   ne, pokud chcete celodenní lístek, tak si koupíte Red ticket (za 2 AED) s kcelodenním kupónem (za 20 AED). Takže celkem to vyjde na 22 dirhamů.

 • Odpovědět

  Díky za odpověď.jen se chci ještě zeptat jestli můžu lístek použít i na jinou dopravu (autobus,tramvaj..) nebo lístek platí pouze na metro
  Děkuji předem za odpověď a přeji pěkný den

  • Pardon, opomenul jsem druhou část vašeho dotazu. Ano, můžete na něj jezdit libovolně po městě, jak metrem, tak autobusy i tramvají, a to přes libovolný počet tarifních zón. Ještě dodám, že na jeden red ticket, který koupíte za ony 2 AED si můžete nahrát maximálně 5 denních kupónů. Šestý den by si člověk musel koupit zase nový red ticket za další 2 AED.

 • Odpovědět

  Ještě jednou diky.mejte se

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  vyplatí se spíše Red ticket na den nebo stříbrná karta (ta lze nabíjet neomezeně dnů?). A dají se koupit pouze za AED nebo i napr. za USD. Budeme cestovat z hotelu Citymax hotel al barsha at the mall.
  Děkuji za odpověd

  • Dobrý den Jano,

   zda se vyplatí red ticket nebo stříbrná karta závisí na tom, jak moc plánujete po Dubaji jezdit. A přes kolik zón. Příklad: pokud budete jezdit dva dny, dva celé dny a intenzivně (tedy absolvujete hodně cest), vyplatí se denní kupón na red ticket. Pokud byste ho takto chtěli ovšem používat celých 7 dní, tak vás to vyjde na 7×20 + 2 AED (142 AED), zatímco za stříbrnou NOL kartu a její 7 denní kupón pásmově neomezený zaplatíte 110 + 19 = 129 AED.

   Ne, hotově v dolarech platit nelze. Pokud u sebe nebudete mít dirhamy, je možné platit platební kartou (jak na přepážkách, tak v automatech).

 • Odpovědět

  A tu stribrnou kartu si mohu koupit prvni den, a pak uz jen dle potreby dobijet treba kazdy den?

  • Ano, přesně tak. Pokud si na kartu nechcete nahrávat 7 denní jízdenku, ale klasicky využívat kredit, ze kterého se vám pak bude postupně strhávat jízdné, tak si ho na kartu můžete dobíjet kdykoliv a libovolně často.

 • Odpovědět

  Dobrý den je prosím možné koupit v SAE jakousi datovou Sim kartu?
  Děkuji Marcela

  • Dobrý den Marcelo, samozřejmě. Naprosto bez problému, místní mobilní operátoři (jak Etisalat, tak Du) mají svá prodejní místa i přímo ve všech příletových halách na hlavním dubajském letišti. Tedy nejjednodušší je koupit před nabitou datovou SIM kartu právě tam.

 • Odpovědět

  Mockrát děkuji za odpověď

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím poraďte. Za týden odjíždím do Dubaje. Budu si muset koupit před nabitou datovou SIM kartu tam , nebo mi tam bude fungovat naše SIM karta s daty ?
  Bude mi tam fungovat naše navigace ?? Pro případ , že bychom zabloudily ?? Ani jedna neumíme anglicky a spoléháme na překladač v mobilu.
  Předem děkuji za radu a zdravím, Věra.

  • Dobrý den Věro,

   karta vám sice fungovat bude, ale rozhodně ji nedoporučuji používat. Je to samozřejmě v závislosti na tarifu, ale není to EU, takže v drtivé většině případů za data extra připlácíte. A to dost výrazně. Takže já doporučuji koupit kartu místní. Nevím, co nazýváte naší navigací, ale ano, fungovat bude. Já doporučuji aplikaci od seznamu mapy.cz, kde, když si předem stáhnete offline mapy, tak navigace funguje bez dat. Já ji používám vždy a vždy naprosto bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zakoupím- li si stříbrnou NOL kartu na celodenní jízdné mohu jezdit metrem , vystupovat a nastupovat třeba na všech stanicích a i přestupovat na bus a tramvaj mimo vláček na Palm Jumeirah. Děkuji Josef

  • Dobrý den Josefe,

   máte pravdu, je to tak, akorát tedy upřesním, že se celodenní jízdné nenahrává na stříbrnou kartu, nýbrž na červený lístek, na tzv. red ticket.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v kterých místech jezdí vodní taxi. Díky

  • Dobrý den Kamile,

   abra jezdí v prvé řadě na dubajském creeku (Dubai Creek) a to na dvou linkách. Jedna z Bur Dubai Abra Station do Deira Old Soukh, druhá z Al Sabkha Abra Station do Dubai Old Soukh abra station. Obě dvě mají víceméně vzájemně rovnoběžné trasy a spojují starou Dubaj s novější částí na druhém břehu. Po Dubaji je dnes pak dalších 7 míst, kde abra jezdí, ať už na umělém jezeře s fontánou pod Burj Khalífou nebo u hotelu Atlantis či po kanálech u Madinat Jumeriah. Všechno to jsou ale místa, kde to je dělané pro turisty, není to původní, a tím pádem jsou vyjížďky také dost drahé, např. 65 dirhamů za vyjížďku pod Burj Khalífou.

 • Odpovědět

  Dobrý den, na jaře poletíme do Dubaje s Emirates, přílet má být kolem půlnoci. Jak dlouho trvají zhruba formality při příletu (nevím, zda mám zvolit placený transfer s hotelovou službou nebo jet běžným taxíkem). Jak dlouho se asi čeká na taxi u letištní budovy?
  Při cestě zpět bychom měli stihnout jízdu na letiště metrem, jak asi daleko je terminál 3 od metra? Jde mi o časovou rezervu.

  • Dobrý den Olga,

   omlouvám se, ale nějak mi váš dotaz proklouzl. Počítejte zhruba s 50 minutami až jednou hodinou. Samozřejmě se to může protáhnout, ale většinou průchod letištěm déle než takto netrvá. Na taxíky se čekat nemusí, jsou k dispozici v podstatě okamžitě. Zastávka červené linky metra (stanice Airport Terminal 3) je od samotné haly terminálu asi 50 metrů daleko. Je to propojené escalátory, v odletové hale jste tak prakticky hned.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  perfektní článek.. Měl bych ale 2 dotazy:

  1. ad red ticket: nerozumím plně větě „Jestliže si Red Ticket koupíte na cestu v rámci jedné zóny, následně i případný zbývající počet jízd bude použitelný rovněž pouze pro cestu v rámci jedné tarifní zóny.“ Znamená to, že pokud jedu první cestu např. z letiště do hotelu přes více zon, zaplatím oněch 2+8.5 dirhamů. A těch zbývajících 9 dobití bude muset být vždy za těch 8.5 dirhamu, i když pojedu další jízdu třeba jen v rámci jedné zony?? Nebo ho zkrátka jednou nabiju na 8.5, jindy na 4, jindy zase na 6 dirhamů, dle aktuální trasy?? Jak lze vůbec nabít „papírový lístek“? 🙂

  2. ad silver NOL card: dá se ev. nevyužitý kredit v automatu nebo na přepážce vrátit? V jaké formě – cash nebo „na platební kartu“?

  Díky moc za odpovědi,

  Michal

  • Dobrý den Michale,

   doufám, že článek pomohl 🙂 Díky za vaše dotazy, odpovědi níže:

   ad red ticket – na lístku je pevně vytištěn počet zón, na který byl původně koupený. Tzn. je na něm např. napsáno „Gold, 1 Zone“ (tj. gold cest. třída v rámci jedné zóny) nebo „Regular, 2 Zones“ (tj. klasická cest. třídy v rámci dvou zón). Tím chci říct, že počet zón je pevně daný a nemůže se měnit, pokud na ten červený lístek budete chtít dobít další jízdy, ve vašem případě by každá následující byla za 8,5 dirhamu. Chápu, na co narážíte, pokud byste chtěl pak na stejný lístek po Dubaji cestovat a stačili by vám např. jen 2 zóny, vyplatí se pak koupit lístek jiný (pouze na ty dvě zóny). Co se týká dobíjení papírového kupónu, tak to je docela dobrý dotaz, nejsem si úplně jistý, ale bude to podle mě tak, že automat na něj něco dotiskne.

   ad nol silver card – ano lze to. Viz. také informace na oficiálních stránkách dubajského dopravního podniku „You can refund any remaining e-purse value on your Card at any ticket office. There will be a refund charge of either AED 5 or 2.5% of the e-purse value, whichever is higher.“ Tedy ne v automatu, ale na přepážce ano. Lze to udělat online, ale to je spíš pro místní, turistům bych to nedoporučoval. Myslím si, že na přepážce vám to dají cash.

   Kdyby něco, ptejte se 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  lze prosím nevyužitý kredit ze stříbrné NOL karty získat zpět? Kde a za jakých podmínek se vrací? V automatu či na přepážkách, cash či „na platební kartu“?

  Děkuji za info a jsem s pozdravem,

  Michal

  • Viz má předchozí reakce o pár řádků výše, pěkný den!

 • Odpovědět

  Dobrý den , prosím – nejlepší cesta z letiště od Fly Dubai do hotelu crowne plaza Deira .

  • Dobrý den Milane,

   předpokládám, že letíte do DXB z Prahy, tyhle Fly Dubai lety od listopadu 2019 přelétají na Terminál 3. Přímo u Terminálu 3 je stanice metra (tzv. Dubai Terminal 3), stanice na červené lince metra. Odsud je to 5 stanic na přestupní stanici Union, kde buď můžete vystoupit a jít k hotelu pěšky (cca 1,5 km, jsou v této oblasti všude chodníky, takže to lze) nebo, což je dle mě lepší, popojet z Union zelenou linkou na Salah al Din a tím sek hotelu víc přiblížit.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Hotel Lardos Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: letní dovolená s light All Inclusive za 12 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.