Metro v Dubaji

S tím, jak Dubaj stále nabývá na své popularitě, se čím dál tím častěji setkávám s nejrůznějšími dotazy nejen na samotné metro v Dubaji, ale i na fungování celého zdejšího veřejného dopravního systému. Jakým metrem se dostanu z letiště? Jaký typ lístků mám používat? Kolik stojí jízdné? Co se stane, když si při výstupu z metra „nepípnu“ svoji kartu?

Abych vám pomohl se v těchto otázkách zorientovat, rozhodl jsem se dát ty nejpodstatnější informace přehledně na jedno místo.

A tak vznikl následující Průvodce po dubajském metru.

Projděte si ho!

Věřím, že v něm naleznete odpovědi na řadu otázek. Pokud i tak zůstane něco, co vás zajímá, nezodpovězeno, vložte váš dotaz do diskuze dolů pod průvodce.

Obsah průvodce:

Přečtěte si také nejčastější dotazy, na které se lidé v souvislosti s MHD v Dubaji ptají.

Dubajský systém metra je velmi pohodlný, čistý, bezpečný a hlavně jednoduchý na orientaci. Síť metra je automatizovaná, bez řidičů. Metro jezdí částečně v podzemí, z větší části však nad zemí, a je z něj tak zejména pro turisty perfektní výhled na město. Je to efektivní způsob, jak se v Dubaji dostávat z místa na místo.

Je potřeba ale pamatovat na to, že se metrem nedostanete z daleka všude. Místa, kam metro v Dubaji nejezdí, obvykle obsluhují linkové autobusy. K těm nejzajímavějším místům jako je Dubai Downtown, Mall of the Emirates, Deira nebo Marina se však metrem bez problému dostanete.

Souprava metra přijíždějící do stanice Al Khail:

Dubaj metro

Mapa metra

V současné době se metro v Dubaji skládá ze dvou, resp. tří linek:

 • Red Line (MRed, červená trasa) – ze Centerpoint do Expo 2020
 • Branch Line (MBrch, červená trasa) – boční větev červené linky z Jabal Ali do UAE Exchange
 • Green Line (MGrn, zelená trasa) – z Etisalat do Creek

Trasy se 2x kříží, a tvoří tak dvě přestupní stanice: Union a Burjuman. Červená trasa metra je páteřní a propojuje letiště (Terminál 1 a Terminál 3) s novými čtvrtěmi Dubaje.

Mapa metra, Dubaj, Emiráty

Kdy jezdí metro

Dubajské metro je v provozu každý den, a to následovně:

 • pondělí až čtvrtek: 05:00 – 00:00
 • pátek: 05:00 až 01:00 následujícího dne
 • sobota: 05:00 – 00:00
 • neděle: 08:00 – 00:00

Provozní doba obou linek je stejná.

Časy posledního spoje se liší v závislosti na stanici a lze je najít na webu dubajské Roads & Transport Authority.

Metro v Dubaji jezdí ve špičce cca 1x za 3 minuty, mimo špičku 1x za 5 až 7 minut. Ve špičce (tj. ráno cca do 08:30 a odpoledne cca od 17 do 19h) jsou soupravy metra dost plné.

NOL Karty

Protože „jízdné“ se v arabštině označuje jako „nol“, tak lístky tu jsou známy pod pojmy NOL karty / NOL cards / NOL tickets. Existují 4 základní druhy NOL karet:

 • Red Ticket
 • Stříbrná / Silver NOL karta
 • Zlatá / Gold NOL karta
 • Modrá / Blue NOL karta

Lístek nebo kartu musíte mít před nástupem do dopravního prostředku.

Koupíte je na prodejním místě jízdného v kterékoliv stanici metra, v případě červeného lístku i přímo v prodejních automatech.

NOL kartu, popřípadě Red Ticket si představte jako před-nabitou jízdenku, ze které se strhává kredit podle toho, jak dlouhou cestu absolvujete. Dubaj je rozdělána do 7 zón (na schématických pláncích metra jsou od sebe zóny barevně odlišeny) a jízdné se z karty odečítá v závislosti na tom, kolika zónami během jedné jízdy projedete. Výše jízdného závisí i na cestovní třídě, kterou se rozhodnete využít (regular class a nebo gold class).

Jízdenky na metro v Dubaji - NOL karty

Červený lístek, tzv. Red Ticket je vhodný pro příležitostnou jízdu dopravním prostředkem. Tedy ideální pro turisty, kteří chtějí kupříkladu navštívit některá z těch nejzajímavějších míst v Dubaji. Red Ticket není na rozdíl od ostatních karet elektromagnetický, je to zkrátka červený papírový lístek, na jehož zadní straně je vytištěné datum a počet zón, přes které pojedete. Koupíte ho v jakémkoliv automatu. Jeho cena činí 2 AED plus cena za požadované jízdné. Red Ticket lze použít na celkem až 10 jízd, buď si na něj těch 10 jízd nabijete při jeho koupi nebo ho lze postupně v automatech dobíjet / dohrávat tam další cesty podle toho, jak budete potřebovat. Jestliže si Red Ticket koupíte na cestu v rámci jedné zóny, následně i případný zbývající počet jízd bude použitelný rovněž pouze pro cestu v rámci jedné tarifní zóny. Red Ticket má platnost max. 90 dní od zakoupení a není možné na něj v rámci jedné cesty změnit druh přepravy (přestoupit z metra na autobus apod.). Resp. přestoupit můžete, ale s tím, že se vám z lístku strhnou dvě jízdy.

Red Ticket je použitelný i pro cestovní třídu Gold Class, pro ni je jízdné dvojnásobné.

 
Počet zónCena ve standard tříděCena v Gold třídě
Cesta 1 zónou4 AED8 AED
Cesta 2 zónami6 AED12 AED
Cesta více než 2 zónami8,5 AED17 AED
Červený lístek (NOL Red ticket) – ceny
 

Další možností je NOL silver card:

NOL Silver Card - stříbrná karta na dubajské metro

Stříbrná karta, tzv. NOL Silver Card je vhodná pro častější jízdy, resp. pro turisty plánující v Dubaji strávit alespoň několik dní, kteří se hodlají pohybovat po městě zejména veřejnou hromadnou dopravou jako je metro, tramvaj nebo autobusy. Stříbrnou NOL kartu koupíte na prodejních místech ve stanicích metra. Za kartu se platí 25 AED plus výše kreditu, který chcete na kartu nahrát. Samotná karta stojí 6 AED, čili je dobré vědět, že na kartě zůstane počáteční kredit ve výši 19 AED, který je možný spotřebovat na jízdné.

NOL Silver card lze používat pro cesty skrz libovolný počet tarifních zón v Dubaji do té doby, dokud vám na ni nedojde zůstatek. Jestliže vám zůstatek během cesty dojde, resp. při výstupu z metra bude z karty třeba odečíst větší částka, než na ní ve skutečnosti je, buď vás výstupní karetní čtečka pustí a na kartě vám zůstane záporný zůstatek nebo vás nepustí. V takovém případě je potřeba dobít kartu ještě před průchodem skrze karetní čtečku. Stříbrná karta je platná 5 let a lze na ni v rámci jedné jízdy přestupovat mezi různými módy dopravy. Pohlídejte si, aby jste přestup stihli do 30 minut. Pokud to nestihnete, tak se vám místo jedné jízdy započítají dvě samostatné jízdy.

Obdobně jako u červeného lístku, i zde existuje možnost jezdit třídou Gold Class. K tomu však není možné použít NOL Silver Card, nýbrž je třeba koupit NOL Gold Card. Jízdné ve variantě Gold je opět dvojnásobné.

Stříbrnou i Gold kartu koupíte za 25 AED (z toho 19 AED je použitelných na počáteční cestovní kredit). Ceny jízd jsou následující:

 
Počet zónSilver cardGold card
Cesta 1 zónou3 AED6 AED
Cesta 2 zónami5 AED10 AED
Cesta více než 2 zónami7,5 AED15 AED
Ceny jízd – stříbrná Silver card a zlatá Gold card
 

Automaty na dobíjení NOL karet či koupi červených lístků najdete v každé stanici metra. Platit je možné bankovní kartou či hotově.

NOL karty - prodejní automat

Jednodenní a sedmidenní jízdenky

Kromě plateb za jednotlivé jízdy lze koupit i celodenní, resp. vícedenní kupóny.

Celodenní jízdenka vás opravňuje k libovolným jízdám přes libovolný počet zón. Tento kupón lze nahrát pouze na Red Ticket! Tedy na červeném lístku lze mít buď max. 10 jednotlivých jízd a nebo max. 5 celodenních jízdenek. Jedna celodenní jízdenka stojí 20 AED.

7-denní jízdenku lze nahrát na Silver Card, nikoliv na Red Ticket. Její cena je závislá na počtu zón:

 • 50 AED (pro cesty v rámci jedné zóny)
 • 80 AED (pro cesty mezi dvěma sousedními zónami)
 • 110 AED (pro cesty skrz dvě a více zón)

Je potřeba pamatovat na to, že v těchto cenách není zahrnuta počáteční cena stříbrné karty, tj. 25 AED. Předem si rozmyslete, zda se vám tyto časové jízdenky vyplatí. Je dobré si to i orientačně porovnat s cenami taxi v Dubaji a teprve pak se rozhodnout, která varianta pro vás bude nejvýhodnější.

Mimo tyto varianty lze v Dubaji cestovat i na 30-denní, 90-denní a 365-denní kupóny, ale vzhledem k tomu, že jejich použitelnost a praktičnost je pro většinu turistů nulová, tak nebudu v tomto směru zabíhat do podrobností.

Turnikety a značky na nástupištích

Jakmile máte kartu můžete projít turnikety do tarifně zpoplatněného prostoru dubajského metra. Lístek či kartu stačí k turniketu přiložit, ozve se poměrně hlasité pípnutí a turniket před vámi otevře vstupní bránu. Nezapomeňte si lístek či kartu schovat. Podobně jako jste ji potřebovali ke vstupu, budete ji muset k turniketům přiložit i při výstupu.

Při výstupu se na displeji turniketu zobrazí jednak cena jízdného, které se právě z vaší karty strhla a zároveň vám ukáže, kolik kreditu na vaší kartě zbývá.

Na samotném nástupišti se ujistěte, že stojíte u správných dveří (podle nápisů a značek na zemi). Metro v Dubaji má tři různé cestovní třídy, a proto jsou některé vstupy určené pouze pro Gold Class cestovní třídu, jiné pouze pro ženy a děti.

Označení vstupních dveří do standardní cestovní třídy:

Vstup do metra na nástupišti

Nad každými dveřmi je zjednodušený plánek linky metra s vyznačením směru jízdy a nejbližších a hlavních stanic:

Infografiky v metru

Interiér stanic je čistý a přizpůsobený i pro handicapované cestující. Každá stanice je přístupná i výtahem a celý systém metra v Dubaji je bezbariérový.

Nástupiště metra ve stanici Marina Towers, Dubaj

WiFi

Prostory dubajského metra, jak nástupiště, tak samotné vlakové soupravy, jsou pokryty mobilním signálem.

Dále je metro v Dubaji pokryté bezplatnou WiFi sítí. Na zařízení stačí najít bezdrátovou síť s názvem „WiFi UAE“. Internet zdarma nejen v prostorách metra, ale také na autobusových či tramvajových zastávkách, nákupních centrech a pláží, je poskytována společností du (jeden z místních telefonních operátorů).

Nejčastější dotazy (metro z letiště, dobíjení karet apod.)

Jak se dostat z letiště v Dubaji do centra

Letiště v Dubaji (DXB) má 3 terminály. Metrem se z dubajského letiště dostanete z Terminálu 1 a z Terminálu 3, kde staví červená linka metra. Z letiště v Dubaji se do centra města dostanete právě červenou linkou. Budovy obou letištních terminálů jsou klimatizovanými nadchody se stanicemi metra přímo propojeny.

Na Terminál 3 létá Emirates, na Terminál 1 většina ostatních aerolinek včetně Smartwings a na Terminál 2 FlyDubai.

Z Terminálu 2 metro nejezdí. Pokud letíte do Dubaje se FlyDubai, přiletíte právě na Terminál 2.

Z Terminálu 2 doporučuji pro dopravu využít taxík. Je to nejjednodušší a nejrychlejší, kór po relativně dlouhém letu do Dubaje člověk většinou nemá náladu trávit další hodinu ve veřejné dopravě. Buď přímo letištní taxík (kde je potřeba počítat s letištním příplatkem 25 AED) nebo lze popojít kousek od letiště a stopnout si taxík normální. Lze jet také autobusem (zajíždí jich sem několik, např. linky č. 20, 25, 31, 43) nebo dojít na nejbližší stanici metra na zelené lince –  stanice Abu Hail.

Pohled na stanici metra u Terminálu 1:

Stanice metra Terminál 1 u dubajského letiště

Lze NOL karta použít na monorail?

Monorail je krátká železnice, která jezdí na uměle vybudovaném Palm Jumeriah Island. Patří pod jinou společnost, a je proto potřeba speciální lístek. Ty je možné zakoupit na prodejních místech v jednotlivých stanicích monorailu.

Zpáteční lístek z první stanice Palm Gateway až na stanici poslední Atlantis Aquaventure stojí 30 AED.

Co se stane, když si kartu při výstupu nepípnu?

Ať už vystupujete z autobusu nebo z tramvaje, vždy přikládejte kartu ke čtecím strojkům ještě v dopravním prostředku. To samé samozřejmě platí pro výstup z metra, kde procházíte turnikety. Jestliže tak neučiníte, strhne se vám z karty nejvyšší možná částka, tedy ta za jízdu skrze dvě a více pásem.

Kolik stojí lístek pro děti?

Děti, které jsou mladší 5 let a nižší 90 cm cestují zdarma a nepotřebují žádný lístek. Ostatní musí mít platnou NOL kartu či Red Ticket a platí plné jízdné.

Musí ženy a děti cestovat ve vagónech určených právě pro ženy a děti?

Každá vlaková souprava metra má kabinu určenou pouze pro ženy a děti a místa jejich zastavení jsou na nástupištích značeny výraznými růžovými symboly. Typicky je to poslední vagón metra.

Cestovní třída pro ženy a děti je dobrovolná, do které muži nesmějí. Ženy a děti mohou využívat kterýkoliv vagón metra.

Souprava metra přijíždějící do stanice ADCB se známým Dubai Frame v pozadí:

Metro v Dubaji, Emiráty

Kde koupit NOL kartu?

NOL kartu je možné zakoupit v každé stanici metra nebo na autobusových nádražích. Za nákup karty a za nákup kreditu na jízdné je možné platit hotově nebo platební kartou. Kartu lze kreditem dobíjet v dobíjecích automatech, tak na prodejních přepážkách.

Kde lze NOL karta dobít?

Na prodejních místech jízdného ve všech stanicích metra i na autobusových nádražích. Nebo v prodejních automatech, které jsou k dispozici rovněž ve všech stanicích metra a na některých autobusových zastávkách, dále často v obchodních centrech a v letištních terminálech.

Kde lze dobít Red Ticket?

Na stejných místech jako NOL karta (viz. výše)

V čem se liší Gold Class od Regular Class?

Přední polovina předního vagónu metra je vyhrazena pro Gold Class cestující. Je v ní více místa a nebývá přeplněná. Má kožené sedačky, které jsou individuální a od sousedních oddělené loketními opěrkami. Některá sedadla mají před sebou stolek a obecně bývá z Gold Class cestovní třídy lepší výhled.

Regular class v dopoledních hodinách mimo provozní špičku:

Regular vagón metra v Dubaji

NOL karta a Abu Dhabí

Karty NOL jsou použitelné pro městkou hromadnou dopravu v Dubaji. V rámci ní operují i dvě autobusové linky mezi Dubají a Abu Dhabí:

 • linka č. E100 – z Al Ghubaiba Bus Station do Abu Dhabi Central Bus Station
 • linka č. E101 – z Ibn Buattuta Bus Station do Abu Dhabi Central Bus Station

Na tyto spoje lze NOL použít, na ostatní spoje dopravy v Emirátech nebo třeba na městkou dopravu v Abu Dhabí ale NOL kredit neplatí. V Abu Dhabí budete potřebovat Hafilat Card.

Mohu použít NOL kartu pro jízdu vodním autobusem?

Pro vodní autobus (water bus) lze použít jak Red Ticket, tak NOL karty. Při jízdě na NOL kartu se za jednu cestu strhne fixní částka 2 AED. V případě vodních autobusů nejsou aplikovatelné přestupy. Tedy např. chcete-li využít vodní autobus a následně přestoupit na autobus klasický či na dubajské metro, započítají se vám dvě samostatné cesty.

Upozorňuji, že vodní autobus není to samé jako vodní taxi známé jako abra. Vodní autobusy jsou větší a vždy na sobě mají viditelné červené logo RTA (společnost, pod kterou nejen metro, ale obecně hromadná veřejná doprava v Dubaji spadá). Abra jsou logem RTA dnes také již často značeny, ale na mnohých z nich NOL karty neakceptují. Pokud taxi Abra použijete pro cestu z Deiry přes Dubai Creek, mějte s sebou hotovost, jedna cesta za 2 AED na osobu.

Jestliže jste v článku nenašli odpověď, zeptejte se prostřednictvím komentáře na metro v Dubaji nebo na kterýkoliv aspekt zdejšího systému veřejné hromadné dopravy, který vás zajímá.

Nadzemní metro v Dubaji
Celkový počet komentářů v diskuzi:   227
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Zdravím,chtěla jsem se zeptat. Jak je to s misty v taxíku a případně poplatky. Chceme jet z Ras Al Khaiman do Dubaje v 6? Na kolik by nás to vyšlo? Děkuji předem za odpověď a celkově za info v komentářích.

  • Odpovědět

   Dobrý den Halino, do klasického taxi se vejdou 3 lidi, takže vy budete potřebovat nějaký větší shuttle, malou dodávku. Neumím vám ale odpovědět na to, na kolik vás takový transfer z Ras al Khaimah do Dubaje vyjde.

 • Odpovědět

  Dobrý den, poradíte prosím, jak se dostat z letiště DWC do centra Dubaje. Dekuji Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, buď můžete využít MHD – kombinaci autobusu (linka F55) a červené linky metra, nebo zkombinovat taxi, kterým se svezete na nejbližší stanici metra (ideálně na stanici Expo 2020) a odtamtud metrem do centra tam, kam potřebujete.

 • Odpovědět

  Dobrý den , budeme pár dní v Dubaji a já mám v plánu se “ trhnout“ a strávit 1 den v metru. Láká mě jízda v 1. vagónu kvůli výhledu. Poradíte prosím jakou kartu si musím koupit? Hezký den Ivana

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano, supr nápad, rozhodně doporučuji. Ono záleží na tom, jak moc budete tím metrem jezdit a před kolik zón. Buď se nabízí celodenní lístek (který koupíte na přepážce v kterékoliv stanici metra), ve verzi gold stojí 40 AED, ve standardní verzi 20 AED. Nic v jeho případě neřešíte a jezdíte libovolně. Nebo se nabízí Red Ticket, viz výše, který stojí v závislosti na počtu zón 8 až 17 AED (ve verzi gold), jedná se o cenu jedné jízdy, takže je vhodné si to předem propočítat a vědět, kolikrát a kam metrem v daný den pojedete.

 • Odpovědět

  Děkuji Lukáši za info. V březnu vyzkouším a uvidím 🙂 snad nebudu platit pokutu…

 • Odpovědět

  Děkuji Lukáši za rychlou odpověď, ale myslel jsem,že u 7 denní karty se kredit nestrhává

  • Odpovědět

   Nestrhává, máte pravdu, ale domníval jsem se, že v tomto případě (kdy pojedete do třetí zóny) vám to extra kredit z karty strhne. Trochu jsem pátral a mělo by to snad být tak, že při výstupu v té třetí zóně si člověk musí u přepážky u výstupních turniketů koupit tzv. výstupní lístek tak, aby vás turnikety pustily ven.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, jak se řeší jízdné u 7 denní NOL karty na 2 zóny při přejezdu třetí zóny?Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko, teď jste mne nachytal. Je to dobrý dotaz, ale popravdě nevím, jak se to řeší v tomto případě. Tipuji, že vám to z karty strhne další kredit, když vjedete do další zóny.

 • Odpovědět

  Pokud mám koupenou stříbrnou NOL kartu a nabitou na 7-denní kupon, pak již neplatím, jen pípám vstupy a výstupy. Jak je to ale v tomto případě s použitím taxi? Také již jen jedu a neplatím, nebo musím mít kartu nabitou ještě navíc na placení taxi?

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano, přesně tak, ale na taxi to neplatí. To platíte zvlášť a chcete-li ho platit NOL kartou, ke potřeba na ni mít dostatečný kredit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám dotaz ohledně červeného lísku – red ticket. V Dubaji jsme nikdy nebyli a navíc neumíme moc anglicky. Rádi bychom cestovali metrem i autobusem,
  ale nechceme se stresovat jestli máme dostatečný kredit či ne. Jde to tedy takto? Koupím si red ticket za 2 AED a k tomu ještě jednodenní jízdenku za 20 AED a mohu ten den cestovat a přestupovat od rána do večera v libovolných zónách metra a přestoupit i na bus, tramvaj? pak třeba za 2 dny dobít red ticket znovu jednodenní jízdenkou? Budu mít v ruce red ticket a jednodenní jízdenku a nebo red ticket na jehož zadní straně bude jasné že jde o jednodenní jízdenku? Omlouvám se za tak trapné dotazy, potřebuji to polopatě vysvětlit. Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, red ticket si představte jako papírový lístek, který má v sobě ale nějaký elektromagnetický kód, na kterém je nahrané dané jízdné. Ano, když koupíte red ticket ane jeden celý den, zaplatíte za něj 2+20 AED a můžete jezdit libovolně a kolikrát chcete. Stejně jako jakoukoliv NOL kartu je ho třeba při vstupech a výstupech z prostředků přikládat k čtečkám. Další den je možné si ho dobít, buď v automatech ve stanicích metra nebo na přepážkách.

   Ještě jedna podstatná věc, jednodenní jízdné neplatí 24 hodin, nýbrž platí do 23:59 daného dne. Snad je to teď jasnější 🙂

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši, budeme ubytovaní v Hotelu Royal Central The Palm (palmový ostrov, na jeho cípu), jak se nejlépe dostaneme k metru. Na internetu jsem viděla vláček od hotelu Atlantis, spadá taktéž pod jízdenky Nol? Díky za opověď.

  • Odpovědět

   Ahoj Mílo, na vláček, tvz. Monorail, NOL karta neplatí, kupují se na to jízdenky zvlášť, vždy přímo ve stanici vláčku. Každopádně, váš hotel je od Atlantisu celkem dost daleko, ono se to nezdá, ale je to dálka, takže za mne bude ve vašem případě nejjednodušší taxi, od hotelu k nejbližší stanici metra, kterou je Al Khail nebo Dubai Internet City.

 • Odpovědět

  NOL karta a Abu Dhabí
  Karty NOL jsou použitelné pro městkou hromadnou dopravu v Dubaji. V rámci ní operují i dvě autobusové linky mezi Dubají a Abu Dhabí:

  linka č. E100 – z Al Ghubaiba Bus Station do Abu Dhabi Central Bus Station
  linka č. E101 – z Ibn Buattuta Bus Station do Abu Dhabi Central Bus Station
  Na tyto spoje lze NOL použít, na ostatní spoje dopravy v Emirátech nebo třeba na městkou dopravu v Abu Dhabí ale NOL kredit neplatí. V Abu Dhabí budete potřebovat Hafilat Card.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši.
  Chtěl jsem se zeptat. Chceme používat stříbrnou kartu se 7 denním tarifem. Od zakoupení můžeme využívat každý den metro, bus , tram i lodě kde ji akceptují? Po sedmi dnech se karta zablokuje a pak je jí možno zase dobít?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslave, ano, více méně to říkáte správně. Nejsem si akorát úplně jistý, zda na to můžete jet „bez dalších nákladů“ na lodích typu Dubai Water Bus nebo Dubai Ferry nebo zda musíte doplácet v případě tarifů nad 2 AED. Jinak ano, po sedmi dnech už to jízdné nebude aktivní a buď si ho tam nahrajete znova nebo si na kartu nahrajete kredit, který se za každou jízdu bude postupně strhávat.

 • Odpovědět

  Ahoj,
  odplouváme lodí Costa Toscana z Dubai Harbour Cruise. Jak se tam nejjednodušeji dostanu z letiště.
  děkuji Radka

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko, přímo tam pokud vím hromadná doprava nejezdí. Takže doporučuji buď taxi a nebo kombinaci metro + taxi s tím, že metrem dojedete někam k Marině (např. stanice Sobha Realty).

 • Odpovědět

  Dobrý den Honzo,děkuji za Vaše perfektní komentáře a odpovědi. Stále váhám, zda při týdenním pobytu raději dobíjet NOL Silver Card,nebo koupit 7mi denní kartu. Je v ceně jednoho,či druhého také vláček na palmě k hotelu Atlantis? Jak se tam vůbec nejlépe dostat, kde vystoupit z metra, co jezdí v Marině? Děkuji Vám a objednejte nám na konec ledna krásné počasí, prosím..Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, vláček na Palm Jumeriah k hotelu Atlantis není v ceně, nepatří pod dopravní podnik RTA, lístky se musí koupit extra u přepážky v jeho první stanici. To, jak se k němu nejlépe dostat, záleží na tom, kde přesně v Dubaji budete. Pokud budete v Marině, kterou projíždí místní tramvaj, tak můžete využít právě tuto tramvaj jede totiž až za Palm Jumeriah. Je potřeba z ní vystoupit, nadejít podchodem silnici, projít krytým parkovištěm a jste u vláčku. Je to značené 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Prosím o názor na hotel Hyatt Regency. Vím, že je to dost starý hotel, ale četl jsem spoustu pozitivních referencí. Moderní část už jsem viděl, mám zájem o část Bur Dubaj a Deiru, Můžete mi prosím doporučit nějaké zajímavosti? Určitě chci vidět Karamu, Al seef, ale také Sharjah Aquarium. Mamzar Beach a další.
  Budu rád za každý názor, nebo informaci. Termín mi vyhovuje 1. polovina března. Mám za to, že je to dobrá volba. Děkuji předem za odpovědi.

  Přeji vše dobré.

  Vítězslav

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se vás zeptat, v případě, že si zakoupím 7denní Silver NOL card – je v ceně i autobusová linka z Abú Dhábi do Dubaje? Velmi děkuji.
  Přeji krásný den!
  Marek

  • Odpovědět

   Dobrý den Marku, nejsem si 100% jistý, ale nemyslím si, že to bude platit i na meziměstské autobusy. Platí to jen na neomezené cestování v 7 tarifních zónách v rámci Dubaje.

 • Odpovědět

  Dobrý den, zajímá mě Váš názor – vyplatí se nám jako rodině se dvěma dětmi – obě starší 5ti let – při týdenním pobytu Silver Card na metro? Jezdit budeme někam denně,možná i vícekrát,ale..? Bydlet budeme v oblasti Creek, tzn. na zelené. Pokud měním zelenou line za červenou, neplatím více, jen proto, že přestupuji,pokud dodržím oblast, je to tak? Děkuji Vám..

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, ano, za mne se vám Silver karty určitě vyplatí (každá z karet vás vyjde na 6 AED, tj. cca 20 czk, zbytek, co za ně zaplatíte, bude připsáno jako kredit na kartu, který můžete vyjezdit). Při přestupu se vám nic navíc nestrhává, ony ty přestupy na obou přestupních stanicích (Burjuman a Union) jsou tak jako tak řešeny tak, že vůbec turnikety při přestupu neprocházíte. Pak se vám ještě může stát, že budete vystupovat z metra a budete pokračovat autobusem – tam by se nemělo nic navíc strhávat, pokud přestup stihnete do 30 minut. Schválně píšu „nemělo by se“, protože jsem toto minulý týden zkoušel – nejsem si jistý, zda jsem to stihl 30 minut (autobus měl zpoždění), ale každopádně se mi to strhlo jako dvě oddělené jízdy.

 • Odpovědět

  Dobry den, jak se dostat veřejnou dopravou k lodi Queen Elizabeth? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, přímo k ní se veřejnou dopravou nedostanete, nejbližší stanice metra je na zelené lince Al Ghubaiba nebo ještě blíž je zastávka autobusu „Department of Ports & Customs 2“, kde staví třeba pobřežní linka č. 8 (ta jezdí ze stanice metra Gold Souk). Jestli tam pak lze z těchto zastávek dojít pěšky, je ale otázka, případně vzít taxi.

 • Odpovědět

  Můžete mi někdo popsat vaši zkušenost s vodním busem v Dubaj? Kde vsude jezdí, lze použit stříbrnou nol kartu? Existuje nějaká mapa trasy vodního busu, popr odkaz na nějaké stránky kde zjistit další podrobnosti. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivano, na NOL kartu lze využít například lodní dopravu v rámci Dubai Mariny, kde jezdí linka BM1 se 4 zastávkami (Marina Promenada, Marina Mall 1, Marina Walk a Marina Terrace) a linka BM2 (pendlující mezi Dubai Marina Mall a BlueWaters Island). Mapy linek i ceny najdete u každé ze zastávek, stačí se projít po promenádě v marině a dříve nebo později na některou ze zastávek narazíte. Pak je tzv. Dubai Ferry – to je plavba na větší vzdálenosti a existuje několik linek (cenově se lístky na ně liší), informace o Dubai Ferry jsou pěkně sepsané třeba tady.

 • Odpovědět

  Ve středu 22.11.letíme soukromě ve dvou na 5 dní do Dubaje. Bydlet budeme v hotelu Golden Sands 5 Hotel Apartment(17A Street, Al Mankhool, Bur Dubai).Koupíme si stříbrnou NOL kartu(nabijeme si ji na 40AED).Jeden den chceme vidět Burj Khalífu a navštívit Dubai Mall, druhý den chceme vidět zlatnický trh a vidět trhy v Deiře, třetí (a poslední den pobytu)chceme strávit na pláži a opalovat se. Můžete mi popsat cestu (pomocí stanic metra nebo autobusy),jak se budeme pohybovat po městě? Děkuji za informace.Dana

  • Odpovědět

   Dobrý den Dano, dívám se na polohu vašeho hotelu. Na metro odtamtud dojdete, ale pravda, že to je 1,2 km daleko (což se vám možná nebude chtít pokaždé šlapat). Nejbližší stanice je ADCB, odtamtud červenou linkou na stanici Burj Khalifa / Dubai Mall – a z ní pěšky dlouhými klimatizovanými nadchody až do Dubai Mall. Do Deiry doporučuji rovněž metrem, i když od vašeho hotelu to bude asi snazší autobusem – linkou C01, která staví na zastávce Mankhool Standard Chartered Bank (kousek od vašeho ubytování) a jede až do Deiry, staví u stanice metra Gold Souk, odkud už do Deiry dojdete. To metro je velmi dobře značené, nemusíte se toho bát. NOL kartu, pokud by vám kredit náhodou nestačil, můžete v kterékoli stanici metra dobít.

 • Odpovědět

  Dobrý deň. Chcem sa spýtať na týždennú striebornú kartu NOL. Platí na metro aj autobusy a môžem na ňu urobiť ľubovoľný počet jázd za 7 dní a netreba ju už dobíjať? Len zosnímať?A platí aj na autobus do Miracle Garden? A okrem metra a autobusu ju môžem ešte na niečom použiť. Ďakujem pekne.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, u týdenní kuponů na NOL kartách si je potřeba jen rozmyslet to, skrze kolika zón budete cestovat. Pravděpodobně budete chtít tu nejdražší variantu, se kterou můžete cestovat libovolně. Netřeba dobíjet, ano, platí na libovolný počet jízd, platí na metro, autobusy (i na autobus č. 102, který jezdí k Miracle Garden) a tramvajovou linku v oblasti Dubaj Mariny.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nedaří se mi najít nějakou mapu autobusové dopravy v Dubaji, abych mohla plánovat výlety. Můžete poradit. Děkuji Hanka

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko, pošlu vám mapku autobusových linek do mailu. Je to poměrně velké pdfko – podrobný soubor, musíte hodně zoomovat a trochu pomalu se to načítá, ale je v tom vše podstatné 🙂

 • Odpovědět

  Děkuji za informaci. Ohledně nutnosti víza jsem četla na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR, že pokud jde o krátkodobý pobyt (do 90 dnů), tak není potřeba vízum. Pak ale zase najdu stránky, kde je napsáno, že je potřeba toto tranzitní vízum, které se vydává po příjezdu. Do 48h jsou zdarma a ty do 96h jsou za 50 AED. Takže jsem se v tom teď trochu ztratila.

  • Odpovědět

   Dobrý den, ono totiž není vízum jako vízum. MZV ČR odkazuje na víza klasická, o které musíte zažádat s předstihem a vyrazit můžete až v momentě, kdy vám ho úřad schválí. Pak jsou „víza“, o které není nutné žádat a která opravňují občany EU do Emirátů přijet a vízum (razítko do pasu) dostanou na letišti automaticky. To je dle mne případ i toho tranzitního víza.

 • Odpovědět

  Dobrý den 🙂

  ráda bych se zeptala na Vaši radu, jak nejlépe využít 11 hodinový přestup v Dubaji? Bohužel přiletím na DBX až ve 22:00 h a ráda bych se jela podívat do centra. Bohužel, jelikož metro jezdí do 00:00 budu k tomu muset využít taxi/Uber/??. Mohu Vás také poprosit o radu, co bude nejlevnější? Děkuji moc!

  • Odpovědět

   Dobrý den Barboro, to metro bych hned nezavrhoval, minimálně na cestu do centra ho třeba stihnete. Dále doporučuji nainstalovat aplikace Careem (takový místní Uber) a případné noční taxi řešit prostřednictvím ní. Chci ještě upozornit na to, že k opuštění letiště (k opuštění tranzitního prostoru) budete potřebovat tranzitní vízum, viz https://www.visitdubai.com/en/plan-your-trip/visa-information

 • Odpovědět

  Dobrý den,prosím o radu jak cestovat nejlépe do Burj Khalifa od hotelu Citymax Bur Dubai.
  Kam zajet a jak, na pěknou ,moc pěknou pláž? Jedu se synem 12 let.
  Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlaďko, nejlépe metrem, ze stanice ADCB červené linky na stanici Burj Khalifa, odkud to již přímo ke Khalifa dojdete klimatizovanými nadchody.

   Pokud byste chtěla k hotelu Burj al Arab, tak za mne je asi nejjednodušší jet autobusem č. 88, který zastavuje u stanice metra ADCB, ta je od Citymax Bur Dubai asi 1 km daleko. Linka 88 se pak postupně dostane k pobřeží a jede podél až k hotelu Burj Khalifa. Upozorňuji však, že přímo k němu se dostat nelze. Je dobré vystoupit pár zastávek před ním, třeba na Umm Suqeim, kde je jedna z veřejných pláží, které jsou k hotelu nejblíže.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,v MHD v Sharjah se používájí stejné karty jako v Dubaji?Díky za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Renato, NOL karty v Sharjah lze použít jen na autobusy spadající pod společnost RTA, tj. autobusy jezdící z Dubaje. Na místní autobusy to použít pokud vím nejde. V Sharjah nepoužívají NOL card, ale tzv. Sayer card.

 • Odpovědět

  Dobrý den, poprosila bych Vás o info, jak daleko je nejbližší stanice metra od hotelu Habtoor Grand Resort Al Falea St – Jumeirah Beach – Dubai Marina a jaký lístek se nám vyplatí zakoupit na trasu k místu jako je například Burj Al Arab nebo Burj Khalifa.
  Budeme celkem tři, dva dospělí a jedno 14 letá slečna. Děkuji moc za radu a přeji krásný den. Milča

  • Odpovědět

   Dobrý den Milčo, nejbližší stanicí je Sobha Realty Metro Station, pěšky to je asi 1 km daleko od hotelu, lze to dojít. K Burj al Arab bych ale zvolil autobus, kór odsud z Mariny, přímo se k němu dostanete linkou č. 8, autobusová zastávka je na hlavní silnici kousek od hotelu. Lístky záleží na tom, zda toto budou jediné vaše výlety (pak volte tzv. red ticket) nebo bude jezdit po Dubaji více (pak kupte silver NOL kartu a nabijte si na ní kredit). Doporučuji se na toto optat na přepážce ve stanici metra, kde vám potřebné lístky prodají.

 • Odpovědět

  Přeji hezký den. Prosím o odpověď. Někde jsem zaslechl že lze neprojetou hodnotu na Silver NOL kartě získat zpět. Neboli NOL kartu vrátit. Mám tomu rozumět tak, že mi budou převedeny peníze třeba na mou VISA kartu? A ještě jedna otázka. Jak se přihlásit na WiFi v metru. Dva pracovníci metra si nevěděli rady. Děkuji.
  Vítězslav

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano, dle posledních informací, které mám, by to jít mělo, ale vrátí vám to hotově, určitě vám to nepřevedou na vaši platební kartu. S přípojným k wifi v metru zkušenosti nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý den
  Při cestě do Dubaje si nechám na stříbrnou kartu nahrát 7 denní jízdenku. Můžu si pak na ni nahrát v automatu třeba 100 AED a platit s ním třeba v meziměstském autobusu mezi Dubají a Hattou nebo water bus. A jak se platí vodní taxi?
  Děkuji za odpověd

 • Odpovědět

  Dobrý den. Chtěl bych si pořídit stříbrnou NOL kartu na 7 dní. Je nám 63 a 61 let… Bude nám uznána při koupi senior sleva?

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, senior sleva na NOL karty je pokud vím možná pouze v případě rezidentů, nikoliv turistů.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci se zeptat,dá se platit také v taxiku gold noll kartou?

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, ano, taxi lze platit i pomocí NOL karty (je jedno jestli stříbrné či zlaté).

 • Odpovědět

  Dobrý den,děkuji za odpověď,jen se mi ještě stala jedna věc,objednala jsem kombinovanou vstupenku na Burj Khalifa a Dubai Aquarium na večer 9:00PM a nikde se nemohu dočíst,kdy vlastně jít do akvária,jestli před tou 21hodinou,protože akvárium zavírá ve 23hodin,nevím tedy jak to chodí.Dále obě vstupenky přišli na moje jméno,jedu se synem,tak jestli to nebude na místě problém.Děkuji moc.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím jakou kartu či jízdenku nejlépe pořídit,tak na 2-3dny jízdy po Dubaji?Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Andy, volil bych klasickou stříbrnou NOL kartu (koupíte na přepážce v kterékoliv stanici metra), bude vás sice stát 21 AERD (z toho 19 bude použitelný kredit, takže vlastně bude stát 6 AED), těch 19 ale v pohodě vyjezdíte a podle toho, jak moc budete jezdit, tak to bude potřeba dobít větší částkou. A těch 6 AED se stříbrnou kartou ušetříte, protože každá jízda na „červený lístek“ by vás vyšla dráž.

 • Odpovědět

  Dobrý den,dá se koupit v Abu Dhabí na centr. autobusovém nádraží jednotlivá jízdenka? Chci jet pouze do Louvru a nazpět a nemám zájem o kartu podobnou Nol kartě v Dubaji. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lído, jak jsem vám již psal, osobně si to nemyslím, ale jistě to nevím. Doporučuji se poptat přímo na místě.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Jaký typ karty se mi nejvíce vyplatí koupit, když můj pobyt v Dubaji trvá 5 dní a chci navštívit spíše základní dupležitá místa, které se zde nachází?

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso, myslím si, že sedmi denní jízdenka by se vám nevyplatila, určitě byste totiž potřebovala tu nejdražší, pro cesty skrze více zón, osobně bych doporučil klasickou stříbrnou NOL kartu, kterou budete mít dobitou určitým kreditem, stačí pro začátek tam dát 40 AED a uvidíte, zda to spotřebujete. Pokud ano, tak není problém kartu v libovolné stanici metra dobít, ať už kartou nebo hotově.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak jsou prosím na mapě označené nástupní stanice metra? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vlastimile, na google mapách to myslím je velkými písmeny „M“ na modrém pozadí 🙂

 • Odpovědět

  Děkuji,vstup na Aura sky pool jsem si objednala,ještě prosím,kde nejlépe vzít taxi a kolik přibližně stojí

  • Odpovědět

   Dobrý den, taxíků je v Dubaji plno, buď vám ho zavolají na hotelu nebo si stoupnete před hotel a na nějaké taxi počkáte nebo využijete aplikaci typu Careem (místní obdoba Uberu), přes kterou si taxi zavoláte. Sazba za 1 km je typicky 2 AED, nástupní sazba pak 5 AED. Viz ceny taxi v Dubaji.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jak se nejlépe dostat metrem k Aura Skypool a je nutná rezervace vstupu na bazén dopředu?Dále jak se dostat k Miracle garden.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lído, přímo metrem se sem nedostanete. Tam se dostanete jen využitím jednokolejky Palm Jumeriah monorail a nebo taxíkem. A ke stani Palm Jumeriah Monoral nejzedí metro, nýbrž tramvaj či autobus. Pokud pojedete metrem a nevadí vám udělat pár kroků, tak osobně doporučuji vystoupit na stanici metra Dubai Internet City nebo ještě lépe na Al Khail Metro Station, od ní je monorail 2 m daleko. Na Monorail neplatí lístek na metro, je tedy třeba zde koupit lístek zvlášť. Jinak ano, rezervace Aura Skypool je pokud vím nutná, a to celkem dlouho dopředu. Kapacita tam není veliká.

   K Miracle garden jedině autobusem č. 105, který začíná u Mall of the Emirates (kde staví červená linka metra), autobus jezdí každou půl hodinu.

 • Odpovědět

  Dobrý deň Lukáš, vidím v diskusiách, že dobre poznáte Dubaj. Chcem Vás poprosiť o radu. Chceli by sme 29. 1 cestovať do Dubaja, len sa nevieme rozhodnúť, ktorý hotel si rezervovať. Rozmýšľame o Riu hotel Dubaj na ostrove Deira, alebo RADISSON BEACH RESORT PALM JUMEIRAH. Z ktorého hotela sa dá jednoduchšie dostať do mesta? – a hlavne akým spôsobom . A ešte sa spýtam, monorail na palme má zastávku aj v blízkosti hotela Radison?
  Vopred Vám ďakujem za odpoveď

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, pardon, že reaguji až dneska. Z ani jednoho místa to až tak snadné není. Pokud mi je známo, tak od hotelu Riu Dubaj se dostanete pouze taxíkem, žádná hromadná doprava k němu nezajíždí. Tj bylo by vždy třeba vzít taxi k nejbližší stanici metra. Radisson Beach Resort je v tomto směru lepší, ale jak sama píšete, tak jste odkázána na monorail (a nebo opět na taxi). Jinak ano, monorail má zastávku vlastně přímo před hotelem. Je to první zastávku monorailu. Jen je potřeba myslet na to, že na monorail se kupuje speciální lístek (v závislosti na tom, do které zastávky jedete), bohužel na to neplatí NOL karta, kterou potřebujete k pohybu hromadnou dopravou. Ovšem metro k monorailu nezajíždí, takže od konečné monorailu je potřeba se na metro dostat, tramvají, autobusem nebo pěšky. Absolvovat to jednou či dvakrát za pobyt není problém, tu cestu z hotelu k metru každý den bych však asi nedoporučoval, resp. bych volil opět raději taxi či aplikaci Careem (něco jako Uber).

 • Odpovědět

  Bez ck a ano na týden, pro dvě osoby.

 • Odpovědět

  ano, jasne a ešte otázka, keď budem mať ten 7dnovy lístok, ten stačí pipnut iba 1x pri 1 nástupe a pri ostatných nastupoch a výstupoch pocas tych 7dni uz nemusím? Ci stale zakazdym..

  • Odpovědět

   Dobrý den, nikoliv, ať už budete mít kterýkoliv lístek / kartu, vždy je ji potřeba přiložit k turniketu. Do prostoru nástupiště metra (či naopak ven) se bez toho nedostanete. Stejně tak je třeba přikládat ke čtečce karet v autobusech. Turniket pozná, jakou máte kartu, nic vám odečítat nebude, jen vám to ukáže na displeji a pustí dál.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jedeme do Dubaje na 11 dni.Z roku 2019 mame gold kartu na který je jeste zbytek creditu.Budeme hodne jezdit metrem a autobusem,tak jsem se chtela zeptat,když si dáme 1 gold karti nabit za 500dirhamu neni to malo nebo naopak hodne.Dekuji za odpoved

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, prvně jen upozorním, že na jednu kartu může jet v jeden čas pouze jeden člověk. Každý tedy musí mít kartu vlastní. Osobně bych dobíjel po trochu menších částkách (dobít to lze v kterékoliv stanici metra), 500 dirhamů je dost a může se stát, že to vše neprojedete.

 • Odpovědět

  Hezký večer, můžu poprosit o radu? Chystáme se do Dubaje a chtěli bysme nějaké ubytování kousek od pláže, ale aby to byla nějaká přijatelná cena řekněme tak do 20 tisíc? A aby se dalo večer jít někam na procházku. Měl byste nějaký dobrý typ?

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko, jedete s cestovkou (tedy máte omezenější výběr hotelů) nebo na vlastí pěst? Mluvíme zde předpokládám o ceně za týden a osobu, je to tak?

 • Odpovědět

  Zdravim, mozem s tym 1dnovym listkom na red karte za 20dhm ist aj do gold vozna? ci to jeiba pritom 7dnovom za 220

  • Odpovědět

   Dobrý den Peter, ano, toto myslím, že možné je, je potřeba ale počítat s dvojnásobnou cenou, tedy se 40 dirhamy + 2 dirhamy ya červený „lístek“ samotný.

 • Odpovědět

  Lukáš, dakujem pekne. Neda sa kupit 7denny listok teraz cez inetrnet?

  • Odpovědět

   Dobrý den, dle mne to lze, ale musíte již fyzicky u sebe mít stříbrnou NOL kartu, respektive znát její číslo, dle kterého pak systém nahraje lístek právě na vaši kartu. Nebojte, je to snadné, v každém vestibulu metra je informační přepážka, kde se dá NOL karta s příslušným jízdným pořídit.

 • Odpovědět

  Ďakujem pekne za odpoveď. Ak si však kúpim 7-denný lístok za 135 AED, tak platí na akýkoľvek počet ciest. Nestarám sa o dobíjanie. Podľa mňa je to dobré riešenie. Je to tak? Že nemá žiadne obmedzenia na cesty.

  • Odpovědět

   Samozřejmě, pro člověka, který plánuje jezdit více se to určitě vyplatí. Ale třeba pro někoho, kdo jede třeba na pět dní a plánuje sice dopravu využívat denně, ale ne nějak intenzivně (ve smyslu pojedu metrem tam a pak se zase metrem nebo autobusem vrátí), tak pro něho je 7 denní neomezený lístek zbytečně drahá varianta.

 • Odpovědět

  Dobry den,
  cestujeme z Viedne do Dubaja sWizzAir na 7 dni. Neviem na aky terminal prideme. Ako sa dostaneme najlepsie do Hotel, Amwaj 4 – Jumeirah Beach Residence – Dubai?
  Dalsia otazka je – mame si kupit 7 dnovy listok? (110AED +25AED). Tam sa neodcitavaju jazdy?
  Dakujem pekne

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, nejsem si teď úplně jistý, který hotel myslíte. Každopádně záleží, jestli Wizz Air létá na Terminál 1 nebo Terminál 2. Pokud vím, tak na Terminál 2. Ten na metru není. Nejbližší stanice je Abu Hail (na zelené lince metra), od Terminálu dvě sem jezdí například autobus č. 43. Upozorňuji, že kartu musíte mít zařízenou již před nástupem do autobusu. Pak pojedete metrem, nejdřív zeleným, následně červeným až na stanice Damac Properties nebo DMCC. Odtamtud to buď lze dojít nebo popojet ještě tramvají, v závislosti na tom, kde váš hotel skutečně je.

   Lístek na 7 dní se vyplatí, pokud plánujete hodně, denně, jezdit. Pokud plánujete jezdit méně, mějte na kartě jen kredit, který se vám bude postupně za jízdy odečítat.

 • Odpovědět

  Dobry den, hotelovy shuttle bus nas priveze k Dubai Mall, jak je daleko nejblizsi metro? S celodenni jizdenkou muzu i libovolne presedat? Dekuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Naďo, z nákupního centra k metru vede dlouhý klimatizovaný nadchod, je to asi 850 metrů daleko, jsou v tom pojízdné chodníky / pásy, které cestu zkracují. Zastávka metra se jmenuje Burj Khalifa / Dubai Mall. Ano, s celodenní jízdenkou můžete libovolně jezdit a libovolně přesedat. Jen ještě upozorním na to, že v závislosti na tom, kde vás hotelový shuttle vyhodí, je potřeba nejprve nákupním centrem projít. Pozor, pro člověka, který to nezná, je to fakt velké bludiště, navíc dost špatně značené. Jen na to upozorňuji 🙂

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.