Doprava po Spojených arabských emirátech

V Emirátech není nezbytně nutné si půjčovat auto, lze se zde totiž celkem bezproblémově přemisťovat pomocí veřejných dopravních prostředků. Tam, kde spojení chybí, je vždy možné využít taxi. Doprava v Emirátech funguje dobře. A to jak ve smyslu automobilového provozu a kvalitních silnic, tak ve smyslu veřejné dopravy, jejíž síť je ve velkých městech dostatečně hustá a spolehlivá.

Seznámím vás s těmi nejpoužívanějšími druhy dopravy a uvedu odkazy na jednotlivé oficiální zdroje, kde se vždy dozvíte ty nejpodrobnější informace.

Zároveň ukáži, jak se lze dopravit mezi těmi nejčastějšími body zájmy, mezi jednotlivými emiráty, např. jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabí, apod.

Taxi | Doprava v Dubaji | Doprava v Abu Dhabí | Jak z Dubaje do Abu Dhabí

Jak z Dubaje do Ras Al Khaimah | Jak z Dubaje do Fujairah

Zaměřím se na to, co lidi zajímá nejvíce. Pokud zde nenajdete to, co hledáte, klidně dolů pod text napište komentář a zeptejte se. Poradím nebo vás odkáži tam, kde odpovědět najdete.

Taxi

Než se dostanu vysloveně k veřejné dopravě, řeknu pár slov o taxících. Taxi zde patří mezi nejoblíbenější dopravní prostředky. Tak jako kdekoliv jinde, i v Emirátech můžete na taxi mávnout z chodníku nebo si ho objednat předem (telefonicky nebo online). Existují zde speciální taxíky určené pouze pro ženy, děti a rodiny.
Doprava taxíkem v emirátech
Cena taxi se liší emirát od emirátu, od typu taxíku, který si zabookujete i od času, kdy taxíkem pojedete (zda to bude přes den či v noci). Cena se skládá z nástupní sazby a ze sazby za ujetý kilometr. Zároveň je potřeba myslet na to, že za každou jízdu musíte zaplatit alespoň minimální sazbu, ta činí:

 • v Abu Dhabí – 12 AED
 • v Dubaji – 12 AED
 • v Sharjah – 13,5 AED

K cenám je připočítáváno i mýto za průjezd mýtnou bránou na dálnicích a upozorňuji i na zvláštní poplatek 20 AED při cestě taxíkem z Dubaje do některého ze severněji položených emirátů.

Veřejná doprava v Dubaji

Nejlépe fungující veřejná doprava v Emirátech je v Dubaji. Dopravní síť se skládá z metra, autobusů, vodních autobusů a z jedné tramvajové linky. Každému, kdo se plánuje po Dubaji pohybovat těmito prostředky, doporučuji přečíst průvodce po dubajském metru, ve kterém najdete veškeré podstatné informace včetně jízdného, tzv. NOL karet, i toho, jaké jsou možnosti dopravy do Dubaje z dubajského letiště.

Veřejný dopravní systém v Dubaji provozuje RTA, Roads & Transport Authority.

Veřejná doprava v Abu Dhabí

Podobně jako v Dubaji i v rámci Abu Dhabí se lze dopravovat veřejnými prostředky. Metro zde zatím neexistuje, za to funguje síť autobusových linek, a to jak v rámci samotného města Abu Dhabí, tak v rámci celého emirátu, jež spojují Abu Dhabí s okolními městy. Tyto Intercity spoje vyjíždí z centrální Abu Dhabí Bus Station.

Dopravní systém v Abu Dhabí provozuje Department of Transport.
Doprava Abu Dhabí - autobusové linky
K tomu, abyste mohli tyto linky využívat, resp. platit jízdné za jednotlivé cesty, budete potřebovat tzv. Hafilat Smart Card. Je to něco podobného jako NOL karta v Dubaji a za její základní časově omezenou verzi (vhodnou pro turisty a fungující max. 14 dní) zaplatíte 5 AED. Lze na ní nahrát kredit v celkové výši až 150 AED a ten následně spotřebovávat na jednotlivé jízdy. Jedna jízda autobusem po Abu Dhabí stojí 2 AED.

Jak se dostat z Dubaje do Abu Dhabí

Nejlépe a nejlevněji autobusem. Cesta trvá zhruba hodinu a tři čtvrtě.

Za prvé jednou z veřejných autobusových linek. Aktuálně jezdí mezi Dubají a Abu Dhabí celkem tři linky.

 • E100 – jezdí z Al Ghubaiba Bus Station (což je u stanice metra Al Ghubaiba) na Abu Dhabí Central Bus Station. Přes den má 15 minutové intervaly.

 

 • E101 – jezdí z Ibn Battuta Metro Station opět na hlavní autobusovou stanici v Abu Dhabí. Má 30 minutové intervaly a je ideální pro ty, kteří jsou ubytováni někde v okolí Jumeriah a dubajské maríny tak, že si ušetří zbytečnou cestu opačným směrem na Al Ghubaiba.

 

 • E102 – relativně nově zavedená autobusová linky mezi Dubají a Abu Dhabí. Podobně jako E101 i E102 jezdí z Ibn Battuta Metro Station, ale v Abu Dhabi končí na Mussafah Shabiya Bus Station, tedy nezajíždí na hlavní nádraží.

Cena jedné cesty vychází na 25 dirhamů, lze platit NOL kartou, ale upozorňuji, že pokud vám na kartě dojde kredit, tak s ní zpáteční cestu nezaplatíte, protože v Abu Dhabí nikde NOl kartu nenabijete.

Za druhé autobusem od Emirates nebo od Etihad. Aerolinky to pro své pasažéry nabízí zdarma, Emirates autobus jezdí od příletové haly Terminálu 3 celkem 6x denně, autobus Etihad jezdí 10x denně, a to od Etihad Travel Mall v centru Dubaje.

Jak se dostat z Ras Al Khaimah do Dubaje

Ras Al Khaimah je oblíbená oblast na trávení dovolené u moře, ale mnozí chtějí během dovolené navštívit Dubaj a prohlédnut si v Dubaji ta nejzajímavější místa. Buď lze využít nějaký organizovaný výlet od cestovky nebo to absolvovat individuálně.

 • Taxíkem – v závislosti na odjezdovém místě stojí jedna cesta cca 220 AED. Je také možné si zaplatit taxi na jeden celý den tak, že vás bude v Dubaji vozit, po místech, které budete chtít vidět a večer vás doveze zpět. Ovšem to vyjde ž dost draze, cca 800 AED.

Taxi v Dubaji

 • Autobusem Al Hamra – jízda tímto spojem trvá 2 hodiny, autobus odjíždí z Ras Al Khaimah Bus Station, která se nachází před Cove Rotana resortem a v Dubaji přijíždí na Union Station. Jedna cesta stojí 25 AED a spoje jezdí každou hodinu a půl mezi 8:00 a 21:30.

 

 • Autobusem Rak Shuttle – existuje celkem 5 linek, které spojují hotelové resorty v Ras Al Khaimah s letišti v Dubaji (zejména s terminály 1 a 3 dubajského letiště DXB, ale i s letištěm DWC). Cesta trvá 45 minut. Stojí 30 AED a je potřeba si spoj rezervovat předem online. Každá linka typicky jezdí 2x denně (jednou dopoledne a jednou večer).

 

 Jak se dostat z Fujairah do Dubaje

Z Dubaje do Fujairah jezdí autobus číslo E700 (od dubajské dopravní společnosti RTA). Cesta trvá zhruba 2 hodiny a jedna cesta (podobně jako z Dubaje do Abu Dhabí) vyjde na 25 dirhamů. Jezdí každou hodinu z autobusové zastávky, kterou ve Fujairah najdete u Plaza Cinema a banky HSBC na stanici Union Station v Dubaji.

Samozřejmě lze využít i taxi – v tomto případě je ale potřeba počítat s cca 200 AED na jednu cestu.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   81
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom navštívili v Abu Dhabí prezidentský palác a mešitu šejka Zayeda, ale autobusem mi to ukazuje klidně dvě hodiny. Skutečně to tak trvá? Lepší bude zřejmě využít taxi. Je bezpečné?

  • Odpovědět

   Dobrý den, počítejte, že to je spíš hodina a půl (autem tedy), hodně záleží, odkud z Dubaje jedete. Taxi bezpečné jsou, toho se bát nemusíte, ale upřímně si nedovedu moc představit toto všechno absolvovat taxíkem. Zvažte půjčení auta (třeba dollaruae.com), nevychází to zas tak draho a budete flexibilní.

 • Odpovědět

  Dobrý večer Lukáši, ještě jsem se prosím chtěla zeptat, kolik tak stojí jedna cesta z hotelu Novotel Abu Dhabí Gate má Burj Khalifa, případně pokud by jsme jely busem E100, tak jaké je spojení na Burj Khalifa. Pokud jsme 3 osoby, musí mít každý NOL kartu. Na kolik tak prosím nabít případně na jednu cestu na Burj Khalifa? Včetně metra, pokud by se jelo i metrem?
  Nesmírně děkuji

 • Odpovědět

  A není to žádný problém jet s Taxi z Abu Dhabí na Burj Khalifa? A zpět to není také žádný problém?
  Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala. V polovině ledna letíme do Abu Dhabí a chceme si udělat výlet na Burj Khalifa. Pojedeme nejspíše s Taxi. Je možné platit taxi v hotovosti Eury? Nebo lze jen v jejich měně, případně Dolary?
  Děkuji moc

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, v taxi pouze v jejich měně, hotově nebo kartou. Případně vyzkoušejte Uber, který tu také funguje, nebo jejich obdobu Careem (oboje platíte přes aplikaci).

 • Odpovědět

  Dobrý den. Přiletím do Abú Dhabí a budu zde bydlet v oblasti Al Markaziyah. Jakým způsobem se mohu dostat z Abú Dhabí do Dubaje? NOL kartu zde nekoupím, takže jsou mi autobusy E100, E101 a E102 zapovězeny. Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lubore, ne ne, NOL kartu přeci jenom v Abu Dhabí koupíte a to přímo na centrálním autobusovém nádraží Abu Dhabi Central Bus Station, odkud jezdí autobusové spoje do Dubaje (informace v článku o tom, že NOL kartu v Abu Dhabí nekoupíte, dnes již není správná, zaktualizuji to).

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak se to tak stane, že přesměrují let? Není pak nárok na nějakou náhradní dopravu? Letíme v listopadu i s dětma do Abu Dhabí a úplně by se mi nechtělo ještě další 2-3h řešit přejezd z Dubaje. Letíme také s wizzair.

  • Odpovědět

   Dobrý den, důvodem může být špatné počasí v destinaci nebo nějaký provozní problém v destinaci, kdy letiště nepřijímá zrovna další lety. Pokud vás dovezou jinam, je povinností společnosti vás do destinace pak dopravit, ať už letecky nebo po zemi.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtelě abych se zeptat zda se dá autobus Abu dhabi – Dubaj e100 nebo e101 platit i v autobuse nebo na přepážce v hotovisti/kartou bez NOL karty? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, dle mých zkušeností nikoliv, jsou to dubajské autobusové linky, je do nich potřeba tedy NOL karta.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Můžete mi poradit jak se dostat do Global VillageChceme jet metrem a pak autobusem. Bydlíme Citymax bur Dubai. Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ireno, nejjednodušší pro vás bude od hotelu dojít na metro (červená linka – stanice metra ADCB), odtamtud metrem na stanici Mall of the Emirates, kde přestoupíte na autobus č. 106, který tady začíná a končí právě u Global Village.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jsme v Abu Dhabí, v hotelu Bab Al Qasr a rády bychom jely do Dubaje. Který autobus jede na hlavní autobusové nádraží. Nabízí se nám bus 011, 034. Kolik budeme muset nabít kartu Hafilat, když cesta busem trvá 40 minut. Děkuji za odpověď.
  Božena

  • Odpovědět

   Dobrý den Boženo, volte linku č. 34, která stojí přímo před vaším hotelem (a k hlavnímu autobusovému nádraží to je asi 24 zastávek), pokud vím, tak jedna jízda libovolným městským autobusem stojí v Abu Dhabí 2 dirhamy.

 • Odpovědět

  Dobrý den. když si nabiji NOL kartu a celou částku nespotřebuji za dopravu. Můžu požádat o vrácení přebytku třeba na stánku v metru?

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, ano, to lze.

 • Odpovědět

  Mohu zaplatit jízdné BUSEM z Abu Dhabí do Dubaje NOL kartou nebo si musím koupit jízdenku v hotovosti u přepážky?

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavle, ano, pokud využijete jednu z dubajských linek E100, E102, E102, tak to lze platit NOL kartou.

 • Odpovědět

  Dobrý den chci se zeptat zda musím byt na cestu do Abú Dhabí očkovaná, nemohu to nikde najít díky

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, nemusíte, pokud mi je známo, tak žádná nestandardní povinná očkování do Emirátů, a tedy tedy ani do Abu Dhabí nejsou vyžadována.

 • Odpovědět

  Děkuji za informaci
  Hezky den Vilem

 • Odpovědět

  Dobrý den chtěli by jsme z Sharjah navštívit mešitu v Abu Dhabi mohl by jste nám doporučit spojení neboli jak se tam dostat
  Děkují Luzar

  • Odpovědět

   Dobrý den Viléme, můžete jet samozřejmě taxíkem, ale lze to i autobusem. Z Sharjah do Abu Dhabi jezdí autobusová linka č. 117. Začíná v Sharjah na Al Jubail Bus Station a končí v Abu Dhabi na Central Bus Station. Cestou projíždí Dubají, ale tam nezastavuje. Jezdí každých 30 minut. Jedna cesta vyjde na 33 AED. Z central Bus Station v Abu dhabi pak k mešitě heikh Zayed Grand Mosque jezdí např. místní městský autobus č. 94.

 • Odpovědět

  SZper, moc díky. Kde tonprosim najdu, pokud stránky nejsou úplně tajné, ja nedohledala. Třeba mě napadne další výlet

  • Odpovědět

   Báro, tajné to rozhodně není. Dohledám a pošlu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžu koupit do dvojice jednu Hafilat Smart Card, nabít na ni kredity a každou cestu načíst dvakrát=za oba? Nebo musí mít každý svou? Dá se pak karta někde vrátit s vrácením nabitých peněz? Děkuji, Monika.

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, funguje to stejně jako NOL karta v Dubaji, takže ne, nelze ji použít pro dvě osoby, které jedou současně. Zároveň si nemyslím, že ji je možné vrátit a dostat zpět nabitý kredit, ale to spíš tipuji, jistě to nevím.

 • Odpovědět

  zdravím ahoj 🙂
  měla bych jeden skromný dotaz 🙂 chtěla bych jet z abu dhabí nebo z dubaje na jednodenní výlet do Al Ain na oázy. nikde jsem nenašla ani se nedočetla, jak bych se tam měla dostat. Máš/máte prosím nějaký tip? moc díky :-))) s pozdravem Bára

  • Odpovědět

   Zdravím Báro, nikdy jsem sám neabsolvoval, ale mělo by to jít. A to velmi snadno autobusovou linko E201, která jezdí z Dubaje (začíná na Al Ghubaiba Bus Station, což je jen pár metrů od stanice metra Al Ghubaiba na zelené lince dubajského metra) a končí na autobusovém nádraží (Al Ain Central Bus Station), které je hned vedle Al Ain oázy. Cesta jedním směrem vyjde na 25 AED.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Máme v plánu hotel Riu Dubaj a chci se zeptat jak se nejlépe dostat od hotelu do centra děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Moniko, Riu Dubai je skvělý díky své pláži, ale je takový trochu odstrčený, alespoň zatím, leží v lokalitě, kde nic moc není a kam nezajíždí žádná hromadná doprava. Pokud vím, tak hotel nemá zřízený žádný shuttle bus, který by vás vzal alespoň k nejbližší stanici metra. K tomu je holt třeba využívat taxíky.

 • Odpovědět

  Oprava,nejedná se o vstupenku,ale o jednotlivou jízdenku.Děkuji

  • Odpovědět

   Lído, pokud já vím, tak v Abu Dhabí je nutné mít zakoupenou obdobu dubajské NOL karty, v Abu Dhabi to je Hafilat card, na kterou si nahraje určitý kredit, který se vám pak za jízdu (podle její skutečné délky) z karty odečte.

 • Odpovědět

  Dobrý den,chci v Abu Dhabí navštívit pouze Louvre.Stačí si zakoupit pouze jednotlivou vstupenku /Po př. zpáteční z centr.autobus stat./

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné využívat v Abu Dhabi taxi Uber a jestli jde platit hotově nebo jen kartou. Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleši, ano, Uber tady funguje. Nebo lze používat zdejší aplikaci Careem, která je v Emirátech mnohem populárnější než Uber. Jinak pokud vím, tak Uber platíte přímo skrze aplikaci, takže žádná platba hotově nebo kartou u řidiče není potřeba.

 • Odpovědět

  Prosím, jak je to s cestování s dětmi v taxíku nebo autobuse v Abu Dhabi. Konkrétně 4 roky a 1,5 roku. Mají k dispozici autosedačky atd. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko, ne, nejsem si vědom toho, že by měli autosedačky k dispozici, ani v autobusech, ani v taxících. Je třeba jet bez toho. V autobuse to nevidím jako problém, naopak někteří taxikáři mohou mít problém vás díky tomuto vzít.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, když si koupím 7 denní jízdenku, mohu si na kartu ještě dobít kredit na cestu do Abu Dhabi a zpět? Nebo si musím koupit další kartu? Děkuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleši, ano, můžete. Toto by neměl být problém, byť já sám konkrétně toto ozkoušeno nemám. Doporučuji dobít kartu na informacích v kterékoliv stanici metra, okénko je vždy před turnikety, tam bych se na to pro jistotu ještě zeptala a rovnou si tam kartu dobil.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši, existuje autobusové spojení Dubaj-Ajman? Pokud ne, kolik by stál taxik. Děkuji za odpověď. Marcela.

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, pardon, že na vás reaguji se zpožděním. Ano, existuje. Z Dubaje tam jezdí např. linka E400, která začíná na přestupní stanici dubajského metra Union. Cesta trvá asi 50 minut, lístek v jednom směru stojí 12 AED, ve směru do Dubaje stojí 15 AED. Lze to platit kreditem z NOL karty. Autobus stojí v Ajmanu na stanici Ajman, Union National Bank.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  příští týden letíme do Dubaje. Chtěli by jsme do Abu Dhabí. Poradíte jak? a jak je dlouhá cesta?

  • Odpovědět

   Dobrý den Mileno, zrovna toto je rozepsáno v článku výše, mrkněte na něj, bude-li něco nejasného klidně pak pište, jezdí zde tři linkové autobusy a cesta trvá zhruba 100 minut.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, moc Vám děkuji za odpověď výše. Přiletíme do Abu Dhabí. Nejlepší pro nás tedy bude zakoupit kartu přímo na letišti. Zeptám se, tam se rovněž kupuje v automatech nebo máme hledat nějaký konkrétní obchod? Předem Vám moc děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme do Abu Dhabi. Po městě bychom se rádi pohybovali pomocí městských autobusů. Máte prosím nějak tip na aplikaci? Zatím jsem našla aplikaci Darbi, ale dost bojuji s absencí názvů zastávek na mapách / nějakém plánu atd. Zároveň jsem se chtěla zeptat, kde nejlépe koupit Hafilat Smart Card. Předem moc děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko, popravdě nic jiného než aplikaci Darbi, kterou zmiňujete, neznám a ani si nejsem vědom, že by nějaká další taková aplikace existovala. Co se týká karty Hafilat, jde zakoupit na hlavním autobusovém nádraží v Abu Dhabí, na letišti v Abu Dhabí a na některých autobusových zastávkách. Pokud nepojedete přes letiště, předpokládám spíš, že dorazíte z Dubaje, já bych doporučil její pořízení na hlavní autobosovém nádraží, kde se to dá koupit přímo v automatech.

 • Odpovědět

  Dobrý den, letím s Wizz air z Vídně. Let měl být to Abú Dhabí, ale teď mi ho presmerovali do Dubaje. V Abú Dhabí už mám rezervaci hotelu. Dá se nějak rozumně dostat v noci z letiště v Dubaji v 5 lidech do Abú Dhabí? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Soňo, záleží na tom, kdy v noci. Je možné využít jeden z výše uvedených autobusů (E100, E101, E102), ale problém je, že jezdí jen do cca 01:00 v noci a navíc nejezdí přímo z letišti. Myslím, že ve vašem případě bude lepší vzít taxi (nebo zkusit bookovat taxi přes aplikaci Careem) nebo si předem zamluvit nějaký jiný transfer.

 • Odpovědět

  Děkuji za informaci a mužů ještě dotaz? Nevíte kolik by stalo taxi od Ramady beach? Děkuji moc

  • Odpovědět

   Vím taxi v jednom směru z Ramada Beach ke stanici Al Qiyadah vyjde přibližně na 45 AED až 50 AED.

 • Odpovědět

  Dobry den Honzo, chci se zeptat funguje jeste spojeni dubaj-ras al khaimah pres schuttle bus? ten odkaz ktery uvadite me nefunguje. dekuji za odpoved. pekny den Hanka

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko, nemám informace o tom, že by spojení nefungovalo. Ale máte pravdu, že na jejich stránky se aktuálně nenačítá aplikace, která by umožnila lístky rezervovat.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Vím že v Ajmanu metro není. Jen jsem chtěla vědět, kde je nejbližší stanice ,kam by se dojelo taxíkem. Děkuji Eva

  • Odpovědět

   Aha, rozumím, pak to je stanice metra Al Qiyadah na zelené lince metra, stanice je poblíž dubajského letiště.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Nevíte prosím jaká stanice metra je nejblíž od hotelu Ramada beach v Ajmanu? Děkuji Eva

  • Odpovědět

   Dobrý den Evo, tak daleko bohužel dubajské metro nezajíždí, odsud se tedy metrem do Dubaje nedostanete.

 • Odpovědět

  Dobrý den, v dubnu se chystáme do Dubaje, nicméně mne velmi láká výlet do Abu Dhabi a návštěva mešity Sheikh Zayed. Je to reálné jako výlet na jeden den? Jak se nejlépe v Abu Dhabi dostat z Central bus station k mešitě? Moc děkuji Helena

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno, určitě, to stihnout lze. Z Abu Dhabi Central Bus station bych osobně využil městskou autobusovou linku č. 22 nebo 23. Má sice řadu zastávek, je to městský autobus, ale je přímo a nijak to neobjíždí. Mrkněte se sem, kde jdětě Public ransport – Bus Lines – a vyhledejte si právě linku č. 22 nebo 23.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  rád bych se Vás zeptal, v dubnu se chystáme do Dubaje. Vybrali jsme hezký hotel v oblasti Rás al-Chajma, jak dlouho trvá cesta taxi do Dubaje? Googlu ukazuje 1H20min. V případě volby Uber/Careem je cena stejná jako 220? Levnější? Taktéž jsme doslechli informaci, že jsou zde často zácpy a cesta se pak může protáhnout?

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale, to, co vám ukazuje Google, je plus mínus relevantní údaj. Zácpy někdy samozřejmě jsou, ale časté minimálně z mého pohledu nejsou. Careem typicky vychází o něco levněji, je potřeba si na místě stáhnout jejich aplikaci a aktuální ceny v ní zkontrolovat. Popravdě řečeno ale nevím, jestli to vyjde levněji i v případě podobně dlouhé cesty, kterou plánujete vy.

 • Odpovědět

  Dobry den .2brezna letim s dcerou do Dubae. Prosim o nejaky spoj Dubai s Al Hamra Khaymah autobus taxi a prosim cenu moc dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši, kam že to přesně jedete? Které místo, jaký hotel?

 • Odpovědět

  Dobrý den, je prosím omezena doprava autobusem či taxi mezi Ras Al Khaimah a Dubaj v době ramadánu (tento rok 2022 by měl být celý duben) a také otvírací doba na mrakodrap BURJ KHALIFA? Děkuji Lenka

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, nikoliv, Burj Khalifa zůstává v době ramadánu normálně otevřena a její otvírací doba se dle mě ani vůbec nemění, co se týká dopravy z Ras al Khaimah do Dubaje a zpět, ani v tomto ohledu mi známá žádná omezení nejsou. Mějte se fajn.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se v Únoru do BM Beach Resort v Ras Al Khaimah. Letíme v 6 lidech a chceme jez na EXPO do Dubaje na jeden den. Jak by jste doporučil cestovat a pod je možnost taxi minibusu kolik stojí. Díky F

  • Odpovědět

   Dobrý den Filipe, být na vašem místě, tak bych se v prvé řadě poptal přímo v hotelu až budete na místě – jednak na to, zda oni sami nenabízí nějakou dopravu, za druhé pak na to, kolik stojí nějaký malý taxi minivan. Určitě bych koukl i na nabídku aplikace Careem (což je vlastně něco jako Uber, byť v Emirátech populárnější), nejsem si tím jistý, ale podle mě i přes Careem půjde nějaký minibus objednat.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, existuje pass, který kromě okružní jízdy v Dubaji zahrnuje i možnost jízdy autobusem nebo lodí do Abu Dhabí? Děkuji a zdravím.

  • Odpovědět

   Dobrý den Pepo, popravdě si tímto nejsem jistý. v problematice různých karet a passů určených především turistům se zas tak neorientuji.

 • Odpovědět

  Dobrý deň.Ja by som sa chcel opýtať či ta cena 220 dirhamov za taxi z Ras al Khaimah do Dubaja je za osobu,alebo za cestu bez ohľadu na počet osôb?My sme 4členná rodina.Ďakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martin, ta cena byla myšlená za celé taxi (ve standardní velikosti pro čtyři až pět osob včetně řidiče).

 • Odpovědět

  Dobrý den, chceme z Ras al Kaimah se jet podívat na Burj Khalifu, mám zvolit taxi, ci autobus?co mne vyjde levneji?

  • Odpovědět

   Dobrý den Veroniko,

   levněji jednoznačně vyjde cesta autobusem. Záleží však, jestli zrovna budete ubytována v hotelu, odkud nějaký autobus do Dubaje jezdí. Možnosti dopravy z Ras al Khaimah celkem podrobně rozepisuji v hlavním textu. Vše podstatné tam zmiňuji. Pokud vás k tomu zajímá cokoliv konkrétního, prosím ptejte se. Jinak je také dobré se poptat přímo v hotelu, většinou samotné resorty zajišťují podobné transfery, doporučuji si zjistit jejich ceny a porovnat s cenami, které uvádím v textu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jakou městskou dopravou je možné se dostat na pláž Jumeriah? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko,

   ono dost záleží na tom, odkud tam chcete jet. Každopádně doporučuji dojet na autobusovou zastávku Majlis Al Ghoreifa 2, kam jezdí například autobusová linka č. 81. Ta začíná na autobusovém terminál „Dubai Mall“ … kousek od Burj Khalify. Taže pokud byste jela takto z centra, doporučil bych právě tento spoj.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chci se zeptat jak se nejlépe dostanu z letiště v Abu Dhabí na letiště do Dubaje a naopak při zpáteční cestě. Přiletíme kolem 22hod. takže nejsem si úplně jistá jestli ještě budou jezdit autobusy na kolik cca vyjde prosím taxik. Budeme 4 osoby takže se to možná i vyplatí. Děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Vanesso,

   autobusové linky mezi Abu Dhabí a Dubají, tj. linky E100 a E101, jezdí do půlnoci. To znamená, že teoreticky byste je využít mohli. Ale upřímně řečeno zrovna ve vašem případě bych to nedoporučoval. Jde o to, že rozhodně se nejedná o přímé spoje mezi oběma letišti (AUH a DXB), museli byste se nejprve dopravit taxíkem z letiště v Abu Dhabí na některou ze zastávek výše zmiňovaných linek, pak jet autobusem a následně v Dubaji přestoupit na červenou linku metra a tou dojet až na dubajské letiště. Dost komplikované, navíc ve čtyřech lidech by to rozhodně nebylo levnější než taxík. Proto vám doporučuji taxi, cenově počítejte s plus mínus 280 dirhamy na jednu cestu, tj. 1 750 Kč.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžete mi prosím poradit, jak se dostanu z letiště v Dubaji z Terminálu 3 do Abu Dhabí?

  • Odpovědět

   Dobrý den, letíte do Dubaje s Emirates? Předpokládám, že ano, když zmiňujete terminál 3. Pak je nejjednodušší si zarezervovat autobusový transfer, který pro své pasažéry Emirates zdarma nabízí. Podrobné informace o něm naleznete na zde na stránkách Emirates. Upozorňuji, že to je třeba předem rezervovat (přímo přes nějakou Emirates prodejní kancelář / Emirates přepážku na pražském letišti apod.)

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.