Kam na dovolenou v březnu

Zatímco milovníci sjezdového lyžování míří na poslední zasněžené svahy, teplomilové řeší, kam na dovolenou v březnu k moři. Pravdou je, že březen jakožto měsíc, kdy se jezdí za teplem, je čím dál tím oblíbenějším termínem.

A není divu.

Roli hrají jednak dobíhající jarní prázdniny, ale především cenová dostupnost leckterých dříve nedosažitelných destinací.

Kde v březnu panuje příjemné letní počasí? Kam na jaře letět tak, aby to nestálo moc a byla tam záruka teplého moře. Inspirujte se mými tipy. V klidu si je projděte. A přečtěte si, jaké výhody i nevýhody daná destinace v březnu skýtá.

Zanzibar | Egypt | Omán | Emiráty | Kanárské ostrovy | Kapverdy

Řadu z těchto míst znám osobně. I proto se ke každému z nich vyjádřím na rovinu a upřímně. Pokud budete s volbou váhat, zajímá vás o těchto destinacích něco konkrétního nebo jen tápete, kterou oblast a hotel zvolit, napište mi zprávu do komentářů dole pod textem. Budu-li vědět, rád poradím.

Možná pro někoho trochu nelogicky jako první představím typickou exotickou destinaci. Dle mého názoru nejlevnější možnou exotiku vůbec.

Zanzibar

Ano. Většina exotických destinací ala Dominikánská republika, Maledivy nebo Mauricius je obvykle velmi drahá. Ovšem to neplatí pro Zanzibar. Ostatně právě dovolená na Zanzibaru dlouhodobě patří mezi exotickými zájezdy k těm cenově nejdostupnějším. Přesvědčte se sami:

>> Volné zájezdy na Zanzibar za 25 000 Kč <<

Na Zanzibar příliš nedoporučuji jezdit koncem března. Z hlediska počasí na Zanzibaru je mnohem lepší začátek měsíce. Nezapomeňte, že to je tropická destinace, ve které se střídají monzunová období. Rozhodně zde tedy ne vždy obloha vypadá podobně jako na fotografii:

Kam na dovolenou v Březnu - třeba na Zanzibar

Přečtěte si, kdy je nejlepší jet na Zanzibar. Zjistíte, že právě jeden takový monzun tu obvykle v druhé polovině března začíná. Jinými slovy v únoru a na začátku března ano, ale na konci měsíce, natož sem jezdit na dovolenou v dubnu nedoporučuji. Zatažená obloha doprovázená dešti je tu v této době dost obvyklá.

Březen v Egyptě

Zatímco Zanzibar je nejlevnější exotická destinace, Egypt je vůbec tou nejlevnější destinací z celého březnového seznamu. V březnu se často dá do Egypta vyrazit na týden s All Inclusive i za 8 770 Kč. Navíc tady déšť v žádném případě nehrozí.

Počasí v Egyptě v březnu je slunečné a je teplo. Standardní vývoj teplot v průběhu typického březnové dne je zde následující:

Teploty v březnu v Egyptě

Největším lákadlem pobřeží Rudého moře jsou jeho podmínky na potápění. Podmořský svět je zejména v oblastech Sharm el Sheikhu a Marsa Alam skutečně nádherný. Kombinace nízkých cen, příjemných teplot a krásného šnorchlování dělá z Egypta nejoblíbenější destinaci, kam na Velikonoce k moři. Zároveň to je dobrá destinace, kam na dovolenou s dětmi. Není relativně tak daleko a najdete zde řadu hotelů s celými akvaparky.

Pokud se pro Egypt rozhodnete, počítejte akorát s tím, že průměrná teplota moře pro březen zde činí 23°C v případě Marsa Alam a 22°C v případě ostatních oblastí. Na koupání to je, ale na dlouhé pobyty v moři to bez tenkých neoprénů v době přelomu zimy a jara ještě moc není.

Omán

Moře s výrazně teplejší vodou než v Egyptě najdete v Ománu. V zimě i na jaře doporučuji jeho jižní část, pobřeží s dlouhými písečnými plážemi u Indického oceánu. Salalah, která tu je v podstatě jediným větším městem a letoviskem, zároveň nabízí březnovou teplotu vody rovnou 26°C. A není to jen teplota moře, jsou to i vysoké teploty, které do této části Arabského poloostrova lákají na jaře na dovolenou k moři. Vzduch zde přes den má 30°C, v noci a ráno 21°C.

Na jaře za teplem do Ománu, Salalah

Emiráty

Zůstaneme ještě na Arabském poloostrově. Totiž i Spojené arabské emiráty nabízí ideální podmínky. Na návštěvu Emirátů je dle mého názoru březen tím nejlepším měsícem. Navštivte ta nejzajímavější místa Dubaje, dojeďte do Abu Dhabí, odpočiňte si na plážích v Ras Al Khaimah nebo z Ras al Khaimah podnikněte nějaké výlety. Jaro je totiž v Emirátech na všechny tyto aktivity z hlediska teplot perfektní!

>> Dovolená v Emirátech (8 dní) za 12 000 Kč <<

Denní teploty tu vypadají následovně:

Teploty v březnu v Emirátech

Podrobné čtení o počasí v Emirátech v březnu najdete zde. Upřímně řečeno nevím, co víc k tomu dodat. Pokud máte rádi teplo, tak bych v pravé zimě (tím myslím především leden a únor) byl s Emiráty opatrný, naopak brzké jaro je ta nejlepší volba.

Kanárské ostrovy v březnu

Kdo má rád aktivnější typ dovolené, nechť volí Kanárské ostrovy.

Proč?

Panují tu příjemné teploty typicky přes den dosahující k 22°C. Není tedy žádné vedro, ale tak akorát na výlety, procházky nebo horskou turistiku ve vnitrozemí jednotlivých ostrovů. Lákavý je výšlap sopečnou krajinou na nejvyšší horu Španělska Pico de Teide na ostrově Tenerife:

Kanárské ostrovy březen

Krom tohoto vulkánu stojí za vidění celý okolní národní park Teide a rozhodně nevynechte ani návštěvu Loro parku u Puerto de la Cruz.

Kanárské ostrovy standardně nejsou nejlevnější, ale zrovna jarní termíny cenově atraktivní umí být. Nechť je důkazem tento můj typ na týdenní all inclusive dovolenou na Fuerteventuře za 12 490 Kč. Tak jako u výše zmíněných destinací, i zde dodám teplotu vody, ačkoliv rovnou říkám, že na koupání v moři to v březnu moc není. Teplota moře činí 19°C. Koupat se zde v moři na jaře dá, ale až do poloviny května to je přeci jenom dost studené.

Kapverdské ostrovy

V porovnání s Kanárskými ostrovy je doba letu na Kapverdské ostrovy o 2 hodiny delší. Kapverdy jsou situovány rovněž nedaleko západních břehů Afriky, ovšem leží výrazně jižněji. Právě proto jsou Kapverdy v porovnání s Kanárskými ostrovy celoročně teplejší.

Ostrovy, na které se standardně jezdí a na které se přímo z Prahy celý rok léta, se jmenují Boa Vista a Sal. Nutno podotknout, že obě tyto destinace jsou prakticky výhradně „plážové“. Jejich vnitrozemí jsou vyprahlá, písečná a víceméně rovinatá. Zkrátka na turistiku nevhodná. Letět na Kapverdy za teplem v březnu je dobrý nápad, ale není to ideální destinace pro toho, kdo se po dvou dnech strávených v hotelovém resortu začíná nudit.

Hodláte-li si zkrátit čekání na léto a vyrazit za sluníčkem k moři, tak lepší destinace (ve smyslu jejich blízkosti i ceny), kam na dovolenou v březnu, než je těchto šest, nenajdete. Řada z nich je vhodná i na dovolenou v zimě, v únoru. V dřívějších, tedy zimních termínech prioritně doporučuji Zanzibar, Omán a Kapverdy.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  s dcerou (6 let) plánuji moře, teplo a sluníčko o jarních prázdninách. Bohužel nám letos vyšly na první týden v únoru… Je Egypt dobrý nápad?
  Děkuji

  • Dobrý den Zuzko,

   podrobně popisuji počasí v Egyptě v únoru zde. Mrkněte se na to. Vedra nečekejte, ale teplo tu i takto na začátku únoru bývá. A v moři, které má v tuto dobu 22°C se koupat celkem bez problémů dá. Jasně, je to osvěžující, ale vykoupete se. V každém případě je doporučuji takto v zimě volit Marsa Alam, severněji položené egyptské regiony raději ne.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Oasis Atlantico Belorizonte, Sal, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (-53%): TOP hotel na Salu s All Inclusive za 13 890 Kč !!!

Hotel Blue Sea Callao Garden, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-67%): All Inclusive dovolená levně za 7 990 Kč

Hotel Amarina Abu Soma Resort, Abu Soma, Egypt

Egypt (-53%): levné All Inclusive v perfektním 5* hotelu za 8 990 Kč

Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Hotel Imperial Shams Abu Soma, Abu Soma, Egypt

Egypt (-58%): All Inclusive dovolená (8 dní) ve 4* hotelu za 8 990 Kč

Hotel Dunas Mirador, Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria (-33%): All Inclusive dovolená (9 dní) za 13 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.