Nejlevnější Dovolená Zanzibar

Ostrov Zanzibar patří mezi ty nejlevnější exotické destinace. Nejlevnější dovolená na Zanzibaru vyjde na 22 399 Kč. Kouzelné písečné pláže a levné zájezdy za atraktivní ceny, to jsou dva hlavní důvody toho, proč je tento ostrov u břehů Tanzánie tak oblíbeným.

Navštivte ho i vy!

Ochutnejte tropické ovoce. Odpočiňte si u Indického oceánu. A na vlastní oči spatřete roztomilé zanzibarské opice. Uvedu konkrétní nabídky i hotely, na které se podívat, neboť typicky bývají právě ty nejlevnější.

Zanzibar levněTipy na levné hotelyNa co si dát pozor

 

Vybírat můžete ze dvou ostrovů, Unguja nebo Pemba. Unguja je hlavní zanzibarský ostrov, je vetší a oblíbenější než Pemba. I proto většinu hotelových resortů najdete právě na Unguje.

Zanzibar levně

Zázemí zdejších hotelů je kvalitní, přesto Zanzibar zatím nepatří mezi ty nejvyhlášenější exotické destinace. Není potřeba se toho nijak bát. Naopak doporučuji využít této skutečnosti a ostrov navštívit ještě před tím, než se mezi ta nejvyhledávanější místa zařadí. Lze říci, že cenově průměrná dovolená na Zanzibaru vyjde na stejný peníz jako ty nejlevnější nabídky na Maledivy.

V závislosti na konkrétních termínech se typicky není žádný problém dostat na cenu v rozmezí od 27 000 do 30 000 Kč za osobu a 8 denní pobyt. Nejlevnější zájezdy na Zanzibar jsou však citelně nižší.

Nechť je příkladem…

tento zájezd od cestovní kanceláře Čedok, v rámci kterého je k dispozici pobyt ve 4* hotelu Uroa Bay Beach, 8 dní s polopenzí za 22 399 Kč:

Nejlevnější dovolená Zanzibar

Upozorňuji, že dostupnost této levné nabídky je potřeba si ověřit. Uvádím ji jako příklad zájezdu, který je k dispozici v době poslední aktualizace této stránky. Byť bych chtěl, není v mých silách zde nabídku dennodenně aktualizovat. A proto, pokud výše uvedené k dispozic již není, tak každého, kdo má zájem o dovolenou na Zanzibar levně, napadám v prvé řadě k tomu, aby si krom Uroa Bay Beach Resortu prohlédl i mé další, níže uvedené tipy na levné hotely. Jestliže se vám ani tak nedaří solidní cenu nalézt, tak mi napište vaše požadavky (termínové i kvalitativní) do komentáře dole pod textem. Rád vás nasměruji na správnou nabídku tak, jako jsem již poradil řadě lidí v případě levné dovolené do Egypta.

Prověřte tyto hotely

Uroa Bay Beach Resort není zdaleka jediný cenově atraktivní hotel. Zanzibar skrývá řadu dalších příjemných a dobře hodnocených ubytovacích zařízení, ve kterých si lze dopřát exotickou dovolenou i s relativně omezeným rozpočtem. Jsou to především následující hotely:

Amaan Bungalows***

oblast Nungwi | Amaan Bungalows má 83% hodnocení | Zobrazit aktuální ceny →

Palumbo Reef Resort****

oblast Uroa | Palumbo Resort má 81% hodnocení | Zobrazit aktuální ceny →

Kiwenga Beach Resort****

oblast Kiwenga | Hotel má 82% hodnocení | Zobrazit aktuální ceny →

Dejte si ale pozor

Zanzibar má svá specifika, které je dobré vědět ještě před tím, než si vůbec dovolenou vyberete. Každého, kdo sem plánuje cestu, se snažím na ně vždy upozornit. Jsou to dvě podstatné věci, počasí a lokalita, které nemají pouze vliv na dovolenou jako takovou, často totiž zásadně ovlivňují i ceny zájezdů.

Každý by se měl nejprve seznámit s charakterem počasí na Zanzibaru. Během roku se zde vystřídají dvě monzunová období. Silnější monzun přichází na jaře (březen, duben a květen), což je doba poměrně velké oblačnosti a častých srážek. Z hlediska deště není ideální ani podzim, zejména listopad, kdy oblast ovlivňuje druhý, slabší monzun. Je zřejmé, že v době, kdy zde častěji prší, bude dovolená na Zanzibaru levnější. Kapacity hotelů nebývají zcela plné a resorty se snaží lákat zákazníky nižšími cenami.

Přečtěte si také: Nejlepší doba, kdy jet na Zanzibar

Vliv na cenu má i samotná lokalita hotelu. Cenové rozdíly mezi jednotlivými zanzibarskými letovisky a regiony jsou zde často mnohem zřetelnější než v kterékoliv jiné destinaci.

Zásadní je charakter pobřeží a moře.

Zanzibar levně - pozor na velký odliv

Podstatnou část pobřeží zde obepíná široký korálový útes. Ten způsobuje, že na mnoha místech moře během odlivu mizí doslova kilometry daleko. Po ustupující vodě zůstávají akorát velmi mělké laguny, které nejsou na koupání vhodné – nejen kvůli své nízké hloubce, ale i kvůli samotnému podloží. Velké odlivy jsou typické například pro oblasti Uroa nebo Kiwenga na východním pobřeží ostrova.

Při výběru dovolené by proto měl každý jak zdejší počasí, tak konkrétní lokalitu pečlivě zvážit. Ty nejlevnější dovolené na Zanzibaru bývají totiž často do hotelů, u kterých dochází k těmto velkým odlivům. Netvrdím, že všechny. Lze najít i levné zájezdy do letoviska Kendwa, nicméně platí, že dvojí pozornost při volbě dovolené na Zanzibaru se rozhodně vyplácí.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.