Průvodce výběrem hotelu v Egyptě

Dívat se přímo z balkónu na písečnou pláž, mít přístav na dosah ruky, užívat si špičkové hotelové služby nebo zažít perfektní šnorchlování? Hotely v Egyptě nabízejí vše. Jen málokterý z nich je však schopný splnit najednou všechny tyto nebo kterékoliv jiné vaše požadavky.

Nejčastější dotaz, který o lidí dostávám, zní:

„Rád bych písečnou pláž, pozvolný vstup do moře a bohatý podmořský život. Chceme na dovolené v Egyptě vidět želvy. Jaké hotely doporučíte?“

Jsem rád, že se tyto a mnohé podobné dotazy v poslední době množí. I kvůli tomu jsem se rozhodl tomuto tématu věnovat detailně prostřednictvím následujícího článku a roztřídit egyptské hotely do jednotlivých skupin podle těch nejčastěji žádaných kritérií.

Mým cílem je zde uvést takové informace, které vám, pevně věřím, výběr hotelu v Egyptě zásadně ulehčí. Inspirujte se mými tipy na:

Dál doporučuji, ať si každý prohlédne můj top výběr, který zmiňuji na konci článku:

A byť zde budu zmiňovat převážně hotely kvalitní, každému přesto kladu na srdce, aby si u vybraných hotelů přečetl alespoň pár nejnovějších recenzí. Samozřejmě se vždy na konkrétní věci, které vás zajímají, můžete i nadále ptát prostřednictvím komentářů dole pod textem. Budu-li vědět, odpovím.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Hotel s nejlepším šnorchlováním

Jedny z nejlepších podmínek na šnorchlování jsou dle mého názoru u hotelu Shams Alam na jihu Marsa Alam.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Resort Shams Alam je sice poměrně daleko od letiště (je to asi 120 km), ale cesta sem se vyplatí. Je tu krásná písečná pláž, bezproblémový vstup do moře ideální i pro neplavce a v moři kousek od pláže nádherné korály. Želvy se zde vyskytují každý den. Vášnivým šnorchlistům doporučuji dojít 2 km pěšky k hotelu Gorgonia Beach Resort, tam vlézt po mole do moře a s proudem šnorchlovat podél korálů zpět k Sham Alam. Zhruba ve třetině cesty si je potřeba dát akorát pozor, abyste nevplavali do slepé laguny, která nejde proplavat. Za cca hodinu a půl jste zpět na pláži u Shams Alam.

Kombinace písečného vstupu a dobrého šnorchlu

Nejlepší šnorchlování je v Marsa Alam. V blízkosti většiny zdejších hotelů jsou dostupné pěkné korály. Často to jsou celé velké korálové stěny. K mnohým z nich se lze však pohodlně dostat pouze po různě dlouhých molech, na jejichž koncích jsou žebříky do vody. Mola ne každému vyhovují, kór dětem, nehledě na to, že na jejich koncích je většinou hned pořádná hloubka (klidně 15 metrů).

Snímek je z Abu Dabbab:

Nejlepší hotely v Egyptě na šnorchlování

Zároveň přístup do moře z mol není vždy možný, specificky v době, kdy je na moři silnější příboj, který dělá šnorchlování v těsné blízkosti ostrých útes nebezpečné.

Jak konkrétně u daných resortů vypadá vstup do moře je tak vždy dost zásadní. Pokud hledáte dobré podmínky na potápění, ale zároveň hotel s možností písečného vstupu do moře, pak vám bude vyhovovat hotel Brayka Bay, který leží u stejnojmenného zálivu:

Zobrazit záliv na mapě

U zálivu Brayka jsou dva hotely, které se často zaměňují a pletou. Z hlediska vstupu do moře rozhodně doporučuji dát přednost Brayka Bay Resortu oproti vedlejšímu Royal Brayka Beach Resortu. Brayka Bay Resort leží u severní strany zálivu a má velmi slušné, 87% hodnocení.

Písečný vstup do pestrobarevného podmořského světa plného želv, mant a trnuch najdete i u jiných hotelů:

Každý z nich je perfektními podmínkami na šnorchlování vyhlášený. Nejoblíbenější a největší je hotel Malikia, který nabízí i tobogány pro děti a který leží u zálivu Abu Dabbab. O místních výborných podmínkách na potápění svědčí i fakt, že sem, přímo do zálivu Abu Dabbab míří každý den řada lodních výletů. Tím chci upozornit na jednu nevýhodu. Nejen na pláži, ale především v moři tu bývá citelně víc lidí než jinde, ať už u nedalekého Equinoxu nebo u poklidného Shams Alam.

Prostorná pláž a písečný vstup do vody

Lidé, pro které není šnorchlování prioritou a kteří touží zejména po dlouhém písečném pobřeží, u kterého nejsou příliš patrné rozdíly mezi přílivem a odlivem, by svoji pozornost měli obrátit k oblasti Soma Bay.

Zobrazit oblast Soma Bay na mapě

Soma Bay leží asi 45 km jižně od letiště v Hurghadě. Hotelů v Soma Bay je několik, z hlediska vstupu do moře je ale nejlepší buď Carribean World Soma Bay nebo Sentido Royale Soma Bay. Levněji vychází Carribean World Soma Bay (viz. zde), ve kterém rodiny s dětmi ocení i několik menších tobogánů (pozorné oko je uvidí hned za pláži u bazénu ještě před tím, než začínají hotelové budovy).

Hotely v Soma Bay, Carribean World

Pěkné písečné pobřeží je i blíž k Hurghadě, např. v oblasti Sahl Hasheesh. Ani zde ale neplatí, že by všechny hotely v Sahl Hasheesh nabízely tak akorát pozvolný vstup do vody po písku. Ideální je proto volit např. hotel Premiere Romance Sahl Hasheesh (viz. tyto jeho nejnovější recenze).

Hotely s tobogány

Některé resorty mají pár tobogánů, u jiných jsou k dispozici celé akvaparky. Následující výčet hotelů s tobogány v žádném případě není kompletní, nicméně poslouží jako základní rozcestník pro toho, kdo chce svým dětem dopřát vodní skluzavky.

V Marsa Alam např:

 • Club Calimera Akassia Swiss Resort (kde je i 50 m plavecký bazén)
 • Malikia Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • hotely Jaz u zátoky Coraya (Solaya, Lamaya, Samaya, Dar el Madina, Maraya), jejichž hosté mohou zdarma využívat společný akvapark

V Hurghadě to jsou např:

 • Alibaba Palace
 • Jaz Aquamarine Resort
 • Jungle Aqua Park Resort

Můj TOP výběr

Nejlépe znám oblast Marsa Alam a ačkoli mnoho zdejší resortů již padlo výše, ty nejlepší zatím nepadly nebo byly zmíněny jen okrajově. Každému, kdo si potrpí na kvalitní ubytování, doporučuji zvážit tyto možnosti:

Hilton Marsa Alam Nubian Resort – kvalitní hotel prakticky hned vedle vyhlášeného Abu Dabbab zálivu. Tento Hilton je ideální kombinací příjemného prostředí, kvalitních hotelových služeb, dostupnosti písečné pláže i prvotřídního šnorchlování bez nutnosti chození do moře přes molo.

Zájezdy do hotelu Hilton | Hodnocení 88% (přečíst si recenze)

Další podobnou kombinaci podle mě v Egyptě na pobřeží Rudého moře nikde nenajdete.

Ještě lépe je hodnocený Sunrise Marina Resort Port Ghalib. 90% hodnocení má jednak díky svým službám, ale i díky své poloze. Je to jeden z mála hotelů v Marsa Alam, který leží přímo v malém turistickém letovisku. Lze zde proto večer vyrazit na krátkou (a bezpečnou) procházku, např. podél obchodů k přístavu. K resortu náleží i aquacentrum – velký bazén se 4 tobogány, který je od hlavních hotelových budov oddělen ulicí. To, že pláž je 200 metrů od hotelu, zde vůbec nevadí. Nabízí pohodlný vstup do moře včetně dobrých podmínek pro šnorchlování hned u pláže.

Hotel v Marsa Alam, Sunrise Marina Port Ghalib

Three Corners Fayrouz Plaza je nejbližší hotel k zátoce Marsa Mubarak – další vyhlášené místo i cíl mnohých lodních výletů. I v hotelu Fayrouz Plaza jsou služby zejména díky profesionálními přístupu personálu na vysoké úrovni. 15 minutovou procházkou po pobřeží se dostanete k zátoce Marsa Mubarak, ideální absolvovat po ránu, kdy tam nikdo není. Koupání přímo u hotelu je možné buď v mělké vodě (plavat se ale nedá) a nebo z mola.

Jaz Maraya je jeden z nejnovějších hotelů, který byl otevřen v roce 2019.

Jaz Maraya má vysoké 96% hodnocení

Areál je čistý, nově vybavený a samozřejmostí jsou pohodlné pokoje. Do moře se dá chodit přímo od Maraya nebo lze pěšky dojít do zátoky Coraya, v jejímž čele je písečná pláž.

Tyto čtyři hotely v Marsa Alam dle mého názoru nezklamou ani náročnější hosty. Je zřejmé, že zájezdy do těchto resortů bývají dražší, ale rozhodně ne nijak dramaticky. Pokud nemáte vysloveně zájem o nějaký oblíbený, typicky prázdninový termín, kdy hotely v Egyptě bývají obsazené (resp. obsazené jsou lety do Egypta), vyplatí se počkat si na last minute. Na závěr proto uvádím jeden reálný příklad reálné koupě zájezdu hotelu Hilton Marsa Nubian Resort, kde All Inclusive pobyt na 8 dní vyšel na 9 390 Kč. (dodávám, že to byl odlet z Brna a jednalo se skutečně o koupi na poslední chvíli 2 dny před odletem).

Celkový počet komentářů v diskuzi:   210
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, mohl byste mi doporučit velmi kvalitní hotel v Marsa Alam , chceme s rodinou šnorchlovat- poslední týden v únoru. Velmi děkuji za odpověď Katka

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino, pokud žádáte kombinaci opravdu kvalitního hotelu s dobrým šnorchlováním, pak bych doporučil Iberotel Costa Mares u Marsa Mubarak nebo hotel Hilton Nubian. Nubian je u vyhlášené zátoky Abu Dabbab. Oba tyto zálivy nabízí podobně dobré šnorchlování a zároveň se v nich běžně vyskytují želvy. Kvalitativně je lepší Iberotel, který je také na rozdíl od Hiltonu přímo u pláže.

 • Odpovědět

  V Egypte jsem byla mnohokrat, zatim naprosto bezkonkurencni sice drahy byl Casa Marron a Brayka. Ted by chtela dporucit hotel u plaze, kde si opravdu zaplavu aniz bych sto m do hloubky nebo musela na molo, dekuju.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, Casa Marron mi nic neříká, nemyslíte Costa Mares resort? Na tom nezáleží. Pokud rozumím vašemu požadavku, tak chcete vstup přímo z pláže a ne nic mělkého. Já bych v takovém případě volil buď hotel Shams Alam nebo něco u Abu Dabbab zálivu – ať už kvalitativně lepší Hilton Nubian nebo levnější Malikii. Dál mne napadá ještě Marina Resort Port Ghalib.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme v plánu jet ještě tento měsíc do hotelu Albratos Sea World- Marsa Alam. Chtěla bych se zeptat, jestli je vstup do moře vhodný pro děti a zda je v moři pěkné šnorchlování. A je v hotelu dobré jídlo? Byla bych ráda o více takových informací. Děkuji předem za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo, ano, do moře lze snadno vstupovat i přímo z pláže, vstupy u Albatros Sea World jsou pozvolné, ale ne všude zcela písečné, takže so hodí boty do vody. Minimálně pro děti, Každopádně i menší děti to zde zvládnou úplně bez problému. Šnorchlovat se dá hned v laguně u pláže, něco tam je vidět, ale korály v ní jsou dost poničené. Lepší to je z mola u hlavní útesu, pokud zrovna molo není zavřené červenou vlajkou. Co se týká stravy, tak ta odpovídá třídě hotelu, výběr velké, vše chutné, čerstvé. Co by tu akorát mohli v tomto směru zlepšit, aby se jídla tolik během týdne neopakovala. Chápu ale, že to může být problém v tom množství různých pokrmů které neustále připravují. Za mne je Albatros Sea World dobrá volba. Kór teď před Vánoci, kdy to vychází celkem levně.

 • Odpovědět

  Dobrý večer díky moc za informaci.Vašek

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jak kvalitní je hotel Sunrise Garden Beach Resort v Hurghadě pokud jde o komfort ubytování,jídlo,pozvolný vstup do moře a šnorchlování z mola?Děkuji za odpověď.Vašek

  • Odpovědět

   Dobrý den Vašku, já hodnotím tento hotel jako dost kvalitní, má kvalitní služby, všude čisto, pokoje komfortní a prostorné, jídlo chutné a velký výběr. Dobrý je i zdejší bazén a tobogány a pěknou má Sunrise Garden Beach Resort i pláž. Ta je písečná s pozvolným, písečným vstupem do vody. Je to zde spíš taková laguna / záliv, ale na koupání je to fajn, hloubka tu je na rozdíl od některých jiných sousedních hotelů na plavání zcela dostatečná. Se šnorchlováním je to horší, je tu všude písek, takže ve vodě tu toho moc neuvidíte. Ano, lze využívat zdejší 400 metrů dlouhé molo, má do vody řadu vlezů, ale ani molo samotné k žádnému korálu nevede. Takže když to shrnu, hotel jednoznačně mohu doporučit, ale pokud je vaší prioritou si v Egyptě i zašnorchlovat, tak tohle není úplně šťastná volba.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych tímto poděkovala za bezproblémové předání SIM karet na letišti v MA. Vše proběhlo, tak jak bylo domluveno. Určitě doporučuji. Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, děkuji za vaši zpětnou vazbu a jsem rád, že vše proběhlo tak, jak mělo 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den pane Lukáši,chtěl bych Vás tímto požádat o porovnání dvou hotelů, které jsme nakonec vybrali a nemůžeme se rozhodnout. Jedeme s dcerou 7 let, normálně plavu a šnorcluju 5 hodin denně, ale díky tomu žralokovi mi vyhovuje ta mělčí voda, kam možná nepůjde:), takže horší korál zas tak nevadí. Jedná se mi o hotely PALM ROYALE SOMA BAY a SHERATON SOMA BAY. Jen bych chtěl Váš názor, kam by jste jel radši v mé situaci. Moc Vám děkuji, Milan.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké je šnorchlování u hotelu Carribbean World Soma Bay. Jestli se dá někam doplavat nebo dojít, kde to bude stát za to, nebo jestli je jediná možnost výlet lodí, což nepreferuji. Děkuji Vám

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane, ne ne, i tady lze něco vidět, sem tam tu jsou v moři korály, nic velkého, ale jsou tu. Řady z nich je za bójkami, které ohraničují prostor pro koupání. Za bójkami jsou také občas vidět želvy.

 • Odpovědět

  Děkuji za rychlou odpověď , ještě by mne zajímala otázka šnorchlování, je v této oblasti (Port Ghalib) markantní rozdíl například oproti Shams Alam nebo se jedná pouze o marginální rozdíl? Nedovedu si představit jak velký rozdíl co se týká podmořského světa zde může být. Nevím tedy zda upřednostnit Výběr hotelu dle kvality nebo dle polohy, kde spíše udělat kompromis. Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  je možné porovnat hotely Radisson Marina Resort (ex. Sunrise Port Ghalib), Albatros Oasis/Pickalbatros Sands Port Ghalib (ex. Port Ghalib Resort) a Albatros Palace (ex. The Palace Port Ghalib). Nemohu se rozhodnout zda některý z nich ty ostatní něčím výrazně převyšuje? Jaké je vaše doporučení/porovnání?

  Děkuji mnohokrát

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, osobně kvalitativně řadím tyto resorty takto: Radisson Marina Resort na prvním místě, Albatros Palace (ex. The Palace Port Ghalib) na druhém místě a Pickalbatros Sands Port Ghalib na místě třetím. Rozdíly jsou ale malé. Polohově nejlepší je dle mne Albatros Palace, je z něho také nejblíže na pláž. Na druhou stranu třeba vstup do moře z pláže (nepočítám-li vstupy přes mola) je možný pouze na pravém konci pláže, tedy napravo od Albatros Palace, na pláži, která je určena zejména pro hotel Radisson Marina Resort. U Radisson Marina Resort zas pozor na to, že přímo u pláže není, je položený blíže ke zdejšímu přístavu, tzn. na pláž musíte pár kroky dojít. Osobně na základě kvalitativní stránky, ale i na základě toho, že to je od nich nejblíže do míst, kde se dá do moře chodit po písku, bych buď Radisson Marinu nebo Albatros Palace.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Do Egypta plánuji letět po čtvrté. Naposledy jsem po dlouhém vybírání byla v Brayka Bay. Ráda bych i do jiného hotelu, ale obávám se, aby se dokázal vyrovnat s Braykou, co se týče podmořského života. Také bych raději zátoku, protože se nám jednu dovolenou stalo, že bylo 5 dní zavřené molo. V létě to asi hrozí minimálně, ale jde mi i o ten písek a vstup, protože tam jsou právě rejnoci a nepředpokládám, že ty zrovna uvidím z mola. 🙁 Hotel nemusí být žádné hogo fogo, ale také mám ráda dobrý výběr koktejlů 😀 Moje priority jsou hlavně ten podmořský život a také dobrý výběr jídla a toho pití. 😀 Předem moc moc děkuji. 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, doporučil bych buďto hotel Shams Alam. Menší, klidnější resort, na výběr buď z normálních a nebo lepších pokojů. Na šnorchlování je Shams Alam snad vůbec nejlepší, navíc v hezké zátoce, byť ne tak úzké a zavřené jako znáte od Brayka Bay. Pokud by vás o něm zajímali podrobné informace, sepsal jsem o něm nedávno detailní recenzi, viz recenze Shams Alam. Nebo, pokud žádáte bohatší výběr jídla a pití, pak koukněte na hotel Fantazia Resort – vstupovat po písku se zde dá ovšem jen do lagun (v nich je možné také šnorchlovat), a pak je tu samozřejmě molo, krátké molo, konkrétně tady si nemyslím, že se to nějak často uzavírá, nevede to k hlavnímu útesu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukášovi, mohu se zeptat na počasí v Marse na konci října a na hotel Albatros Palace Port Ghalib?

  • Odpovědět

   Dobrý den Radime, mrkněte se na článek o počasí v Egyptě v říjnu. Myslím, že tam najdete vše podstatné. Co se týká hotelu, je to kvalitní resort, žádné velké výhradu k němu nejsou potřeba. Ale upozorňuji jen na zdejší pláž, respektive vstupy do moře. Kolem pobřeží jsou korály, takže buď chodíte do moř přes molo nebo lze chodit po pláži kousek doprava směrem ke zdejšímu přístavu, tam je možný vstup z pláže po písku.

 • Odpovědět

  Dobré ráno Lukáši,
  děkuji za info.Jinak do Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab jsem chtěl hned začátkem srpna.Ještě otázka.Z jakého důvodu u akassie není šnorchlování pro začátečníky?Jde mi hlavně o dceru.Jinak již šnorchlovala u hotelu Royal Tulip.
  Děkuji.
  Michal

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale, myslel jsem to tak, že šnorchlování je zde možné právě hlavně z toho mola, tedy v místech, kde jste sice u korálové stěny, ale je pod vámi hloubka. Pro mnohé lidi to je nepříjemné. Pokud jste u Royal Tulip šnorchlovali z konce mola, tak to zde není žádný rozdíl. Jinak ano, koukal jsem na tu Malikii nyní i já v srpnu je to bída, začátek měsíce aktuálně k dispozici není vůbec.

 • Odpovědět

  Dobrý den Honzo,chystáme se do Egypta, ale stále tápeme nad hotelem ,máme vybraný Hotel Sunrise Royal Makadi Resort & Spa tak nevím zda je to dobrá volba. Děkuji moc za odpověď. Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, záleží, co od hotelu i daného místa čekáte, nicméně za mě rozhodně mohu Sunrise Royal Makadi doporučit. Pěkný hotel, s akvaparkem, u zálivu Makadi, bez problémový vstup z pláže do moře, koupání v moře tedy možné a kdo má zájem o šnorchlování, může popojít k sousedním hotelů, kde je lepší podmořský život. Za mě je obecně část Makadi, kde je právě Sunrise Royal, velmi dobrou volbou. Stejně tak nic nezkazíte sousedními hotely.

 • Odpovědět

  Dobrý den,měl bych dotaz k těmto hotelům, CLUB CALIMERA AKASSIA SWISS RESORT a THREE CORNERS SEA BEACH co se týče služeb,vstupu do moře,šnorchlování a vyžití pro 15ti letou dceru.Aquaparky jsou v obou ale raději si nechám poradit.Původně jsem chtěl do Malikia ale bohužel je v termínu který jsem mohl využít již vyprodaná.
  Děkuji.
  Fokt Michal

  • Odpovědět

   Dobrý večer Michale, vstup do moře je u obou hotelů dost podobný. U obou z nich je korálové podloží, z pláže se dá chodit do mělčí vody, do lagun, ta u Akassia je uměle hloubená v podloží, je zhruba 60 metrů dlouhá a 20 metrů široká, plavat se v ní. Plavání u břehu u Sea Beach není moc možné, ta voda je na to dost mělká. U obou hotelů jsou samozřejmě mola s přístupem k hlavní korálu do hloubky. Na šnorchlování fajn, ale pro začátečníky ne úplně vhodné. Akvapark je lepší a vetší v Akassii, navíc tu je u 50 metrový plavecký bazén, krom bazénů klasických. Jinak oba hotely jsou kvalitativně podobné. Za mě bych se i vzhledem k výše uvedenému klonil k té Akassii. Jaký konkrétní termín hledáte, že Malikia je plná?

 • Odpovědět

  Dobrý den . Jedeme s přítelkyní a dcerou do Hurghady do hotelu La rosa waves. Nevíte jestli je problém s ubytováním v jednom pokoji i když nejsme manželé ? Cestovka nám nic neřekla a já sem to našel v informacích . Nemusím se bát? Dále bych se chtěl zeptat jak je to s mořem při odlivu jestli se dá někde poblíž hotelu šnorchlovat. Je to naše první dovolená co by stě mi prosím doporučil i třeba nějaké aktivity poblíž . Děkuji Láďa

  • Odpovědět

   Dobrý den Láďo, v případě tohoto hotelu (a nejen toho, ale i v případě řady jiných přímo v Hurghadě) je potřeba počítat s takovým poněkud stísněnějším dojmem, pláže nevyjímaje. Je dost malá, vstup do moře písečný, na druhou stranu ale nepočítejte, že v této lokalitě lze něco zajímavého pod vodou vidět. Z Hurghady jsou oblíbené výlety za šnorchlováním např. Orange Bay či Giftun Island. Ale doporučuji přečíst dojmy Dominika z těchto výletů na v diskuzi dole pod textem na stránce výletů v Egyptě. Je tedy otázka, zda to skutečně stojí za to. Sám osobní zkušenost konkrétně s těmito trasami nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý deň.
  Ak je možné,poprosím o pomoc. Hľadám hlavne v centre Hurghady alebo 50 – 80 km od Hurghady hotel, pláž z pieskom, ale nie aby bol tvrdý ako betón,pozvoľný vstup do mora. Slnecniky z lehátkami aby neboli blízko seba ako mravce a mali okolo seba zábrany, nie je podmienkou. Keby sa nenašlo nič Hurghade, môže bit aj v iných castiach.
  Veľmi pekne dakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Peter, chápu. Přímo v Hurghadě např. Coral Beach Hurghada (i když ten písek tady je většinou na plážích tvrdší), dále (půjdeme-i dál po pobřeží směrem na jih, ale v podstatě jen pár kilometrů) tak určitě Pyramisa Sahl Hasheesh nebo v zálivu Makadi Bay hotel Fort Arabesque resort. Pokud byste měl chuť jet do Marsa Alam, tak tam by se jich našlo vícero.

 • Odpovědět

  Dobrý den, s rodinou se chystáme do Egypta a vybíráme z hotelů Royal brayka beach resort a z Dream Lagoon & Aquapark Resort. Který hotel byste doporučil? Chceme šnorchlovat, ale zároveň i dobré služby hotelu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, pardon, že reaguji se zpožděním. Osobně bych volil Royal Brayka Beach a to kvůli lepším podmínkám na šnorchlování, které v zálivu Brayka Bay jsou. Jinak oba hotely jsou z mého pohledu na kvalitativně velmi podobné úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhoduji se mezi hotelem Caribbean world a Fantazia resort, který z nich je lepší co se kvality hotelu týče pro rodinu( děti 3 a 5let)? Případně,doporučil byste jiný? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří, kvalitativně je z mého pohledu lepší Fantazia, nicméně pro děti je dle mého názoru vhodnější Carribbean World Soma Bay (lepší vstup do moře, pozvolně po písku, navíc má tobogány). Alternativně lze zvolit jeden z dua hotelů Royal Brayka nebo Brayka Bay. Na rozdíl od vámi uvedených jsou tyto hotely v zálivu. Písečný vstup do vody je možný od Brayka Bay.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nemáte prosím informace, jak to vypadá s přístupem do moře u Sataya Resort nebo Gorgonia Beach Resort Marsa Alam, resp. zda je možné jít plavat a šnorchlovat přímo z pláže, podmořský svět apod.? Chceme s kamarádkou vyrazit teď v červnu a hledáme nějaké hezké ubytování s přístupem do moře z pláže. Známe zátoku Coraya Bay (tam se nám moc líbilo, ale byli jsme tam již 2x Hotel Madinat Coraya Jaz Solaya), Abu Dabbab (super na výlet na šnorchlování se želvami i krásné korály, ale pro nás až moc velká pláž a hodně turistické pro celou dobu pobytu), Sharm el Luli bylo na šnorchlování dokonalé, ale bez možnosti ubytování jen na výlet. Moc děkuji za jakékoli tipy, Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, pardon, že reaguji až dnes. Sataya resort nemá dobrý přístup do moře. Prakticky to je možné pouze z mola. Z mého pohledu je lepší Gorgonia, psal jsem o ní před časem podrobně, viz recenze hotelu Gorgonia Beach. Pláž perfektní, přístup do moře sice také malinko komplikovanější, ale není nutné chodit přes molo, dá se koupat v některé ze zdejších lagun.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chtěla jsem se zeptat na resort shams safaga jaký je co čekat a jaká je pláž ?
  Děkuji za odpověď Simona

  • Odpovědět

   Dobrý den Simono, Shams Safaga je za mě celkem dobrý hotel, pokoje jsou průměrné, nelze od nich čekat žádný luxus, to ne, to byste byla akorát zklamaná. Kdo není ale nijak náročný, bude spokojen. Navíc služby hotelu jsou dobré, jídlo rovněž a pláž také. Pláž je prostorná písečná, vstup do moře má pozvolný, plavání a šnorchlování je možné cca po 50 metrech

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  rozhodujeme se pro dovolenou v Egyptě a chtěl bych se zeptat na Váš názor na následující hotely. Jestli s nimi máte nějaké zkušenosti případně, který byste osobně doporučil (nebo nějaká zásadní rozdíly mezi nimi).

  – Iberotel Costa Mares
  – Premiere Le Reve Hotel & Spa
  – Sunrise Romance Resort

  Cílíme na hotely s kvalitními službami a gastrem, ale zároveň s dobrým přístupem k moři a možnosti šnorchlovat. Ideálně i něco, kde není takové zaměření na děti, tzn. je spíše klidnější, ale zároveň ne úplně nudný. Pokud Vás napadne ještě nějaká jiná možnost, rádi uvítáme tip.

  Díky za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Patriku, všechno to jsou kvalitní resorty, kde si člověk opravdu odpočine. Já jsem nejlépe seznámen s hotelem Iberotel Costa Mares, který bych sám pravděpodobně z výše zmiňovaných upřednostnil a to kvůli moři. Leží u pěkného zálivu Marsa Mubarak, vstup do moře z pláže je písečný a zátoka Marsa Mubarak je co se týká šnorchlování vyhlášená. Naopak třeba podmořský život u Sunrise Romance Resort je hodně chudý, je tu pár korálů, ale jinak nic. V tomto ohledu je Premiere Le Reve Hotel & Spa tak nějak mezi nimi, zde korály jsou, ale chybí tu písečný vstup do vody – buď zde musíte lézt právě přes ty korály a nebo přes molo.

   Být vámi, tak ještě zvážím rovněž velmi kvalitní hotel Magic Life Kalawy (kde je možnost koupání i šnorchlování jednak v zátoce, ale i u hlavního korálu, kterému lze dojít po 250 metrů dlouhém mole) a případně i Hilton Nubian Resort v blízkosti zálivu Abu Dabbab, který je svým vzhledem, velikostí i podmořským životem podobný právě zátoce Marsa Mubarak.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši děkuji moc za odpověď a můžete mi ještě porovnat šnorchlování v Brayka Bay, Concorde Moreen a Oriental Bay? V Orientalu jsme byli před 6 lety a hledáme něco na podobné úrovni. Děkuji moc.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vybíráme letní dovolenou a nemůžeme se rozhodnout: Jaz Solaya – Brayka Bay – Concorde Moreen, můžete nám porovnat zátoky na šnorchlování? Jsme šnorchlisti začátečníci a máme dvě děti.
  Děkuji moc za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslavo, osobně se domnívám, že nejpestřejší podmořský život je v Brayka Bay, což je poměrně úzký záliv, kam je možný vstup po písku od hotelu Brayka Bay nebo z mola od hotelu Royal Brayka. Po obou stranách zálivu jsou korály. Záliv Coraya (u hotelu Jaz Solaya) nabízí také dobré šnorchlování, ale z mého pohledu ne až tak dobré jako Brayka, navíc z centrální pláže je zde vstup do moře velmi pozvolný, což nemusí úplně každému vyhovovat. Concorde Moreen je fajn a podle mne je to určitě dobrá volba pro začátečníky. Navíc tu je vstup písečný. Ve vašem případě bych proto doporučil vybrat mezi Brayka Bay a Concorde Moreen Beach.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom na dovolenou do Egypta v průběhu června. Prosím, poradíte nějaký hotel s pěkným ubytováním, dobrým jídlem a se vstupem do moře přímo z pláže, kde by se dalo též šnorchlovat? Rozhlíželi jsme se po oblasti Sharm a Marsa, ale nebráníme se ani jiné. Bylo by příjemné, kdyby v blízkosti byly nějaké obchůdky a pokud možno ne moc větrno. Moc díky za radu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso, Sharm až tolik neznám, takže spíš doporučím resorty v Marse. Pěkný z hlediska ubytování i šnorchlování je Fantazia resort (písečný vstup do poměrně velkých lagun), pokud chcete nějaké obchody či restaurace nejen v resortu samotném, ale i v jeho okolí, pak jedině oblast okolo přístavu Port Ghalib. Např. hotel Radisson Marina Port Ghalib nebo Albatros Palace. Oba to jsou kvalitní hotely. Šnorchlování je u pláže možné a rovněž i vlez do moře po písku (na některých místech pláže).

   Nebo se mrkněte na oblast zálivu Makadi Bay (asi 25 km jižně od Hurghady) – i Makadi Bay nabízí dobré kombinace písečných vstupů a pěkného šnorchlování (byť to šnorchlování není samozřejmě tak dobré jako v Marse).

 • Odpovědět

  Ještě jsem zapomněl na odpočinkovou zónu, kam se po obědě svalíte na gauč a vychutnáváte si kávu nebo koktejl. Z gauče se můžete po večeři překulit na velkou diskotéku 🙂 noční klid striktně dodržují a ve 22 hodin je v resortu klid. Rádi se do TIA HEIGHTS RESORTU vrátíme 🙂

 • Odpovědět

  Náš zájezd byl ve dnech 07.04. až 14.04.22 do Hurghady hotel Tia Heights Resort – Makadi Bay 5hvězdičkový. Cesta z letiště na hotel cca 35 minut plně klimatizovaným autobusem, organizace, informace od delegáta apod. naprosto v pořádku. Hotel má krásnou, velkou recepci s přístupem k hotelové WIFIně, která byla rychlá a dostačující a sahala až do jídelny a přilehlé odpočinkové zóny.Ve zbytku hotelu je wifi za příplatek, ale my jsme ji nevyužili, protože jsme měli egyptskou SIM kartu od Lukáše 🙂 Portýr se vám postará o zavazadla z autobusu až na pokoj. Na recepci jsme byli kolem 5 hodiny ráno. Stejně jako asi všude v Egyptě jsme dali do pasů malé všimné a ihned nás ubytovali. Dokonce nám dali na výběr jaký chceme pokoj, jestli východ do zahrady nebo k bazénu. Náš pokoj č.1071 byl čistý a uklizený, polohou v klidnější části resortu, s vlastní teráskou (židle a stolek) s výhledem na bazén, plně klimatizovaný a vše bylo funkční. Na pokoji lednice, televize, rychlovarná konvice, kafe, cukr, čaj, sklenice, trezor. Koupelna čistá, vybavená ručníkama, sprchovým gelem apod. Pokoj byl každý den uklizený, ustlaný, vyměněné ručníky a doplněno lahvemi s vodou. Z pokoje k bazénu jsem to měl cca 20 metrů. Po první procházce jsme zjistili, že resort bude převážně pro rusky mluvící klientelu. Vzhledem k nynější ošklivé situaci ve světě, mají klienti z Ruska zákaz a my jsme měli díky tomu to štěstí, že hotel by naplněn maximálně z 30% a měli jsme prakticky celý resort a veškeré služby sami pro sebe. Za den jsme potkali v bazénu, jídelně, na pláži a v přilehlých prostorách max 10 lidí. Díky této situaci jsme pro sebe měli i personál, který se nám s ochotu a úsměvem na tváři věnoval po celou dobu našeho pobytu. Samozřejmě vždy za malé spropitné. Každé ráno vás s úsměvem a pozdravem vítá místní zahradník a žena každý den od něj dostávala vázu s čerstvými květinami, což způsobilo, že jsme v našem pokoji na konci pobytu měli malou botanickou zahradu 🙂 bylo to velmi milé a příjemné. Na jídelně se nás ujal číšník a hned po prvním dni nás prakticky nenechal nic nosit. Moje žena trpí laktační intolernací (smí mléčné výrobky pouze bez laktózy). První večer jsem se zeptal číšníka jestli nemají náhodou alespoň mléko bez laktózy, aby si mohla dát oblíbenou kávu s mlékem. Číšník se srdečně omlouval, že bohužel nemají. Druhý den ráno nás na snídani přivítal opět s úsměvem a s informací, že ještě večer mou otázku sdělil svému nadřízenému a že ten nám mléko bez laktózy koupí. A opravdu, už na večeři na nás mával s plnou krabicí mléka bez laktózy, kterou jsme si mohli buď schovat na jídelně, nebo si jí vzít na pokoj. Úžasný a neocenitelný přístup. Výběr jídla klasický…snídaně : čerstvá omeleta, volské oko, vejce natvrdo, palačinky, fazole v kečupové omáčce, párky, salámy, sýry, opečené toasty. Čerstvá zelenina, ovoce, sladké a slané pečivo a dortíky a zákusky. Pro děti kuličky s mlékem. Káva, čaj, 3 druhy džusů. Oběd : kuřecí, hovězí, grilovaná zelenina, ryby, 3 druhy rýže, zapečené těstoviny, restované brambory apod. Večeře byla podobná jako oběd, ale jinak zpracovaná. Na oběd i večeři máte ještě možnost jít jíst do venkovní jídelny k bazénu, kde pokaždé grilovali…kuře, krocan, hovězí roastbeef, ryby a jiné mořské potvory, mě obzvláště chutnal ,,jakoby kebab, s grilovanou zeleninou v opečené housce. Jinak v jídelně je neomezený přístup k dalším nápojům…rozlévaná cola, sprite, místní rumy, whiskey, gin, vodky, pivo, různé koktejly. Kdykoliv, kdekoliv a jakéhokoliv zaměstnance požádáte o lahve s vodou, vždy ji dostanete.V celém resortu jsou 3 klasické menší bary plus jeden bar v recepci, který funguje 24hodin denně a jeden bazénový bar. Koktejly v bazénu byly super, i labuť nám vyřezali z malého citronu 🙂 Hotel má jeden velikánský centrální bazén, který se klikatí přes celý resort od recepce, až k poslednímu pokoji. Bazén je v různých místech hluboký od 20cm (pro děti) až po 165 cm pro plavce. Vzhledem k tomu, že byl duben, tak voda byla sice chladnější, ale první dva dny jsme měli 33stupňů, takže to příjemně osvěžilo. Bazén byl čistý a každé ráno ho několik zaměstnanců pravidelně čistilo, vysávalo a měřilo kvalitu vody. V resortu je dále hřiště na beachvoleyball, petanque, minigolf , můžete dát i šipky a bazén pro opravdu ty nejmenší. Dále je tam i hřiště a pískoviště pro děti, dobře zastřešené a ve stínu. U bazénu jsou součástí samozřejmě rákosové přístřešky s lehátky a plno dalších slunečníků a lehátek. Na pláž jsme to měli cca 3-5 minut chůze od pokoje. Pláž je soukromá a je součástí hotelu. Je čistá, uklizená a vybavená slunečníky a lehátky. Na pláži bylo cca 300 slunečníků a lehátek a vzhledem k situaci jsme ji měli opět celou pro sebe 🙂 Pláž je široká s volným přístupem do mělkého moře (ideální pro děti) . Pláž je i se službou, kdy vám obsluha nastaví lehátko kam chcete a uloží vám na ně osušky. Osušky si vyzvednete cestou na pláž v dřevěné budce, kde vám je dá obsluha výměnou za plastové karty (jsou na pokoji) a večer je vyměníte zpět a druhý den si zase vyzvednete čisté osušky. Na pláži funguje obsluha, která vám donese na přání drink. Celá zátoka Makadi Bay je velmi rozlehlá a vy přes den můžete chodit kamkoliv, přes ostatní pláže a hotely. U pláže našeho hotelu jsou sice velmi blízko dvě mola, kde parkují výletní lodě a čluny a můžete z nich i šnorchlovat, ale život v moři není tak barevný a bujarý jako v Marse. Záleží co člověk od dovolené v Egyptě upřednostňuje, pokud jde o samotné šnorchlování, tak je Marsa určitě lepší, než Hurghada. Nic to nemění na tom, že pokud se postavíte zády k hotelu a vydáte se směrem doleva, dojdete po cca příjemné 35 minutové procházce až k dlouhému molu. Procházíte ostatními plážemi, luxusními resorty a úžasnou palmovou promenádou a krásnými zahradami. Molo nelze minout. Je nepřehlédnutelné a je to poslední stavba na vaší procházce. U mola je zeď celého resortu a za ní je volný přístup do samotné pouště a na rozlehlou pláž s bílým pískem a průzračnou vodou a bez lidí 🙂 Kdo se bojí 🙂 může jít mořem přímo z pláže ke korálům na šnorchlování. Kdo se nebojí, projde celé molo až nakonec, kde po schodech sestoupí do volného moře a může zde na opravdu velké ploše a bez omezení šnorchlovat dle libosti. Zde je místo ke šnorchlování opravdu barevnější a živější. Na youtube jsem našel video z roku 2019 kde jim k molu připluli i dva delfíny. Pokud se od hotelu vydáte směrem doprava, tak můžete jít na opravdu dlouhou procházku, opět přes ostatní pláže a resorty až kam oko dohlédne 🙂 Součástí pobytu byly samozřejmě i plážové, bazénové a večerní animační programy. Kdo už v Egyptě byl, tak víte o otravných prodejcích všech možných zájezdů, masáží, voňavek a prodeje čehokoliv. Zde jim není umožněn přístup a je jich tu pouze pár hotelových prodejců, kteří už jsou ale zvyklí na evropskou mentalitu a pouze vám dají jednu nabídku, poskytnou info o svých službách a pokud s díky odmítnete, tak už dále neotravují, nic nevnucují a odejdou. Časem si vás pamatují a ani v dalších dnech vás už neotravují. Součástí hotelu (v ceně zájezdu) je i obrovský aquapark s velkým množstvím tobogánů, bazénů pro děti i dospělé. Je tam i bazén s umělým vlnobitím a opět bar. My měli tu smůlu, protože nebyla ještě plná sezóna a plná obsazenost hotelu, že aquapark byl otevřen pouze od 10 do 11 a od 14 do 15 hodiny. Ale nám to stačilo 🙂 Abych to ukončil 🙂 po špatné loňské zkušenosti z Marsa Alam (služby, prostředí, hotel apod.) měním svůj názor na Egypt a za nás resort Tia Heights Makadi Bay DOPORUČUJI. P.S. Doporučuji ihned po příjezdu zakoupit od delegáta nebo v místní lékárně ANTINAL cena 5USD a brát každé ráno preventivně jednu tabletku po celou dobu pobytu a máte jistotu,že vám ,,Faraon,, dovolenou nezkazí 🙂

  • Odpovědět

   Díky moc Dominiku za tak podrobnou recenzi hotelu Tia Heights Makadi Bay 🙂 🙂 🙂

 • Odpovědět

  DOBRÝ DEN, chtěla bych s rodinou poprvé do Egypta. Máme dvě děti ve věku 13 a 16 let a potřebujeme pro jedno z dětí bezlepkovou stravu. Nevíte který z hotelů by tuto dietu zařídil? Tobogány by byly samozřejmě top.. děkuji za odpověď Zuzka

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko, díky za dotaz. Vůbec bych se nebál zvolit ve vašem případě hotel Tia Heights Makadi, o kterém níže podrobně sepsal svoji zkušenost Dominik. Prý ve stravě byly schopni vyjít maximálně vstříc, navíc hotel disponuje i svým vlastním akvaparkem. Takže by to podle mého mohla být i pro vás velmi dobrá volba.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžeme poprosit také o srovnání hotelů, služeb, stravy a koupání u resortů: Hotelux Oriental Coast Marsa Alam (ex Sentido Oriental Dream), Brayka Bay Reef, Bliss Nada Beach Resort a DREAM LAGOON & AQUA PARK RESORT. Děti máme starší, rádi by šnorchlovali asi spíš blíže pláže než někde v hloubce, ale zároveň aby byl přijatelný přístup do moře. Preferují i bazén s tobogánem 🙂 Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, ačkoliv Bliss Nada Beach Resort má nějaké tobogány, vstup do moře je hlavně přes molo, zejména za šnorchlováním, a to hned do hloubky. Doporučuji proto spíše Brayka Bay, sice tobogány nemá, ale je možné využívat tobogány ve vedlejším resortu, přístup do moře je pěkně po písku z pláže a šnorchlování perfektní, korály po obou stranách zdejšího poměrně úzkého zálivu. U Hoteluxu je dobrá velká laguna, jak na plavání, tak šnorchlování, podobná laguna je u Dream Lagoon, ale ta je již z mého pohledu hůře přístupná a navíc za pěknými korály se musí dost daleko od břehu. Kvalitativně jsou hotely na dost podobné úrovni. Za mě bych volil buď Brayka Bay nebo, pokud oželíte tobogány, tak Hotelux Oriental Coast.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši,
  Dotazoval jsem se na novější hotely v Egyptě. Pro seniory 55-62 let. Váš dotaz byl, zda se šnorchlováním. Celkem jedno, spíše klidnější a dobrý vstup do moře.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  máte prosím zkušenosti na Hotel Gemma Beach Resort Marsa Alam?
  Počasí v první polovině dubna, pláže, vstup do moře, jídlo,…?
  Do Egypta jedeme poprvé, ta zatím vůbec žádné zkušenosti, prosím radu jak se vyhnout střevním potížím a taky jak dávat bakšiš, aby to nebylo moc ani málo?
  Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, počasí v dubnu v Egyptě je už dost teplé, teploty přes den jsou již stabilně nad 30°C. Pláž pěkná, prostorná, písečná, vstup do moře spíše po korálech nebo mezi korály, jsou proto dobré boty do vody. Jídlo bych konkrétně zde osobně hodnotil za takové průměrné, minimálně ve srovnání s některými jinými hotely. Ale je výběr je dostatečný. Ke střevním potížím jsem kdysi sepsal článek o střevních potížích v Egyptě, doporučuji na něj mrknout. Občasný bakšiš ve výši cca 5 dolarů je zcela dostačující, nemyslím si ale, že by to zde nějak vyžadovali.

 • Odpovědět

  Dobrý dne Lukáši ,
  rádi bychom do Egypta v květnu . Někam kde je šnorchlováni bez mola a tobogány. Pojedeme ve 2 dospělí a dítě 9 let. Můžete nám doporučit hotel buď v Sharm El Sheikh a nebo Marsa Alam. Loni jsme byli Brayka Bay Resortu., a bylo to skvělé. jen neradi jezdíme na stejná místa. Tak nevím jestli jsme hned v úvodu nebyli v tom nejlepším. 🙂
  Děkuji Míša

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo, to nebude jednoduché, takových kombinací je v Marsa Alam pra málo. Pokud trváte na tobogánech i na skutečně bezproblémovém vstupu do vody (a nikoliv pouze do nějakých uměle vyhloubených lagun), tak volte Malikii, často označovanou jako Abu Dabbab Beach Resort. Dál je to např. LTI akassia, ale jak říkám, u ní je přímo u pláže jen menší laguna, k velkému korálu se musí z mola. Stejně tak je to u Albatross Sea World Marsa Alam. Bohužel tahle kombinace není častá, v Sharm el Sheikhu se zas tolik neorientuji, nezlobte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,chceme jet do Egypta v červnu a chtěli bychom poradit nějaký pěkny hotel s korálama a bez mola.Byli jsme párkrát v Sharmu a bylo tam pěkné potápění,ale chceme zkusit něco nového.Díval jsem se na Barcelo Tiran Sharm nebo hotel Fort Arabesque Resort nebo co by jste mě jiného poradil, rádi se potápíme.Děkuji Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko, přiznám se, že Bacelo Tiran Sharm mi nic neříká, ale je to spíš tím, že se v Sharmu zas až tak dobře neorientuji. Fort Arabesque Resort je určitě perfektní volba, je to dobrý hotel, s dobrou polohou na severní straně zálivu Makadi, navíc oproti sousedním hotelům má poměrně prostornou pláž. Vstup možný hezky po písku a v moři hned řada korálů. Mohu jedině doporučit. Lepší místo s kombinací písečného vstupu s dobrého šnorchlování v Hurghadě a jejím okolí nenajedete. Jedině ještě Pyramisa Sahl Hasheesh, ale ten bych v červnu raději nedoporučoval, je dost oblíbený mezi místními. Nebo pak vyrazit do Marsa Alam. Kupříkladu Malikia nebo kvalitnější Hilton Nubian, dále třeba Brayka Bay či Shams Alam, to všechno jsou hotelu, u nichž je šnorchlování prvotřídní.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, máme s kamarádkou v plánu Egypt cca 19.-27.2. Vybírala jsem hotel abych si užila šnorchlování a samozřejmě dobré/slušné jídlo. Proto prosím o radu. Mám v úzkém výběru: Sataya Marsa Alam, Concorde Moreen Beach, Blue Reef a Jaz Grand, případně vedlejší Sol y Mar.
  Moc děkuji Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, za mě bych z hlediska šnorchlování vybíral z Concorde Moreen Beach a Sol y Mar. Z hlediska kvality služeb bych se přiklonil k tomu druhému, tedy k Sol y Mar. Doufám, že nereaguji pozdě a že jsem vás tímto stačil navést.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, již jsem jednou psala, ale bohužel se stále nedokáži zorientovat v nabídce hotelů. Byli jsme 2x v Sunrise Royal Aqua na Makadi. Byli jsme velmi spokojeni. Jsme 2 rodiny s teens, vyžadují tobogány. Rádi bychom strčili i hlavu pod vodu, ale nejsme zkušení šnorchlisté, držíme se spíše u břehu a vstup z mola by nám moc nevyhovoval. Měli jsme předvybranou Malikii, ale opakovaně slyšíme stížnosti na stravu. Líbí se nám Pyramisa Sahl Hashees, ale též prý hotel starší a dále Funtazie klub Caribbean World Soma bay. Je tam nádherná pláž, ale uvidíme něco pod vodou?
  Potřebujeme tobogán, pěknou pláž a nenáročné šnorchlování 🙂 Omlouvám se za dlouhý dotaz.
  Díly moc Edita

  • Odpovědět

   Dobrý den, rozumím vám. Neřekl bych, že Caribbean World Soma Bay, má pěknou pláž, moře velmi čisté a byť tu žádné velké korály nejsou, pár korálových ostrůvků zde v moře je, u nich se šnorchlovat dá. Zároveň se zde, byť to nevím ze své zkušenosti, vyskytují želvy, typicky kousek za bójkami. Takže rozhodně to není tak, že by zde v moři nebylo co k vidění. Nebo se koukněte na hotel Royal Brayka. I ten má tobogány, leží spolu se sousedním hotelem Brayka Bay u úzkého zálivu, po jehož obou stranách jsou velké korály. Vstup do moře je možný od hotelu Royal Brayka z mola, ale není problém využívat pláž sousedního hotelu, kde je vstup pěkně po písku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pro únorový pobyt v Marse zvažuji hotel Sol Y Mar Reef nebo Three Corners Equinox Beach. Máte nějaké informace k těmto hotelům. Preferujeme klid a šnorchlování. Děkuji Jolana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jolano, oba to jsou dobré hotely, ale osobně považuji Sol Y Mar Reef za kvalitnější a obecně lepší. A typicky také klidnější. Vstup do moře je přes lagunu, přímo ve které lze šnorchlovat. Nebo lze chodit přes molo. Pestrost moře (z hlediska volby jednotlivých vstupů do moře) je sice i Fayrouz větší, ale co se šnorchlováni týče, resorty jsou řekl bych na stejné úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  prosím, poraďte mi, zda je můj výběr hotelu správný, a to Mamlouk Palace Resort Hurghada. Termín na přelomu června a července. Jedeme 3 dospělí a dcera 13 let. Jde nám prioritně o čistý hotel, dobré jídlo a hezký vstup do moře.
  Děkuji K.

  • Odpovědět

   Dobrý den Karolíno, váš výběr hotelu chválím 🙂 Pěkný a kvalitní resort, alespoň z mého pohledu, jídlo také dobré a velký výběr. Pláž je písečná, náleží nejen k tomuto hotelu, ale k vedlejšímu, tj občas je trochu víc obsazená. Trošku mělčí vstup do moře, ale po písku, koupat se dá, za odlivu musíte jít dál, ale není to nic hrozného. Voda je ale je většinou zakalená od písku, takže pod vodou se toho moc vidět nedá. Leda ze zdejšího 400 m dlouhého mola. Ale samozřejmě ani na jeho konci nejsou podmínky na šnorchlování kdo ví jaké, je to zkrátka Hurghada.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  moc děkuji za Vaši předchozí odpověď. V hotelu Brayka Bay jsme byli před 3 lety a líbilo se nám, ale chtěli bychom zkusit spíše něco nového, takže ho bereme spíše jako takovou jistotu, kdyby se nám nic jiného nezamlouvalo.
  Snad nebudu otravný, ale dostali jsme tip na hotel Magic Life Kalawy. Mohl bych Vás poprosit ještě názor na tento hotel?
  Ještě jednou děkuji,
  Marek