Průvodce výběrem hotelu v Egyptě

Dívat se přímo z balkónu na písečnou pláž, mít přístav na dosah ruky, užívat si špičkové hotelové služby nebo zažít perfektní šnorchlování? Hotely v Egyptě nabízejí vše. Jen málokterý z nich je však schopný splnit najednou všechny tyto nebo kterékoliv jiné vaše požadavky.

Nejčastější dotaz, který o lidí dostávám, zní:

„Rád bych písečnou pláž, pozvolný vstup do moře a bohatý podmořský život. Chceme na dovolené v Egyptě vidět želvy. Jaké hotely doporučíte?“

Jsem rád, že se tyto a mnohé podobné dotazy v poslední době množí. I kvůli tomu jsem se rozhodl tomuto tématu věnovat detailně prostřednictvím následujícího článku a roztřídit egyptské hotely do jednotlivých skupin podle těch nejčastěji žádaných kritérií.

Mým cílem je zde uvést takové informace, které vám, pevně věřím, výběr hotelu v Egyptě zásadně ulehčí. Inspirujte se mými tipy na:

Dál doporučuji, ať si každý prohlédne můj top výběr, který zmiňuji na konci článku:

A byť zde budu zmiňovat převážně hotely kvalitní, každému přesto kladu na srdce, aby si u vybraných hotelů přečetl alespoň pár nejnovějších recenzí. Samozřejmě se vždy na konkrétní věci, které vás zajímají, můžete i nadále ptát prostřednictvím komentářů dole pod textem. Budu-li vědět, odpovím.

Tipy na dovolenou: Akční zájezdy do Egypta se slevou 40%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 29 246 Kč na jedné osobě

Hotel s nejlepším šnorchlováním

Jedny z nejlepších podmínek na šnorchlování jsou dle mého názoru u hotelu Shams Alam na jihu Marsa Alam.

Zobrazit Shams Alam na mapě

Resort Shams Alam je sice poměrně daleko od letiště (je to asi 120 km), ale cesta sem se vyplatí. Je tu krásná písečná pláž, bezproblémový vstup do moře ideální i pro neplavce a v moři kousek od pláže nádherné korály. Želvy se zde vyskytují každý den. Vášnivým šnorchlistům doporučuji dojít 2 km pěšky k hotelu Gorgonia Beach Resort, tam vlézt po mole do moře a s proudem šnorchlovat podél korálů zpět k Sham Alam. Zhruba ve třetině cesty si je potřeba dát akorát pozor, abyste nevplavali do slepé laguny, která nejde proplavat. Za cca hodinu a půl jste zpět na pláži u Shams Alam.

Kombinace písečného vstupu a dobrého šnorchlu

Nejlepší šnorchlování je v Marsa Alam. V blízkosti většiny zdejších hotelů jsou dostupné pěkné korály. Často to jsou celé velké korálové stěny. K mnohým z nich se lze však pohodlně dostat pouze po různě dlouhých molech, na jejichž koncích jsou žebříky do vody. Mola ne každému vyhovují, kór dětem, nehledě na to, že na jejich koncích je většinou hned pořádná hloubka (klidně 15 metrů).

Snímek je z Abu Dabbab:

Nejlepší hotely v Egyptě na šnorchlování

Zároveň přístup do moře z mol není vždy možný, specificky v době, kdy je na moři silnější příboj, který dělá šnorchlování v těsné blízkosti ostrých útes nebezpečné.

Jak konkrétně u daných resortů vypadá vstup do moře je tak vždy dost zásadní. Pokud hledáte dobré podmínky na potápění, ale zároveň hotel s možností písečného vstupu do moře, pak vám bude vyhovovat hotel Brayka Bay, který leží u stejnojmenného zálivu:

Zobrazit záliv na mapě

U zálivu Brayka jsou dva hotely, které se často zaměňují a pletou. Z hlediska vstupu do moře rozhodně doporučuji dát přednost Brayka Bay Resortu oproti vedlejšímu Royal Brayka Beach Resortu. Brayka Bay Resort leží u severní strany zálivu a má velmi slušné, 87% hodnocení.

Písečný vstup do pestrobarevného podmořského světa plného želv, mant a trnuch najdete i u jiných hotelů:

Každý z nich je perfektními podmínkami na šnorchlování vyhlášený. Nejoblíbenější a největší je hotel Malikia, který nabízí i tobogány pro děti a který leží u zálivu Abu Dabbab. O místních výborných podmínkách na potápění svědčí i fakt, že sem, přímo do zálivu Abu Dabbab míří každý den řada lodních výletů. Tím chci upozornit na jednu nevýhodu. Nejen na pláži, ale především v moři tu bývá citelně víc lidí než jinde, ať už u nedalekého Equinoxu nebo u poklidného Shams Alam.

Prostorná pláž a písečný vstup do vody

Lidé, pro které není šnorchlování prioritou a kteří touží zejména po dlouhém písečném pobřeží, u kterého nejsou příliš patrné rozdíly mezi přílivem a odlivem, by svoji pozornost měli obrátit k oblasti Soma Bay.

Zobrazit oblast Soma Bay na mapě

Soma Bay leží asi 45 km jižně od letiště v Hurghadě. Hotelů v Soma Bay je několik, z hlediska vstupu do moře je ale nejlepší buď Carribean World Soma Bay nebo Sentido Royale Soma Bay. Levněji vychází Carribean World Soma Bay (viz. zde), ve kterém rodiny s dětmi ocení i několik menších tobogánů (pozorné oko je uvidí hned za pláži u bazénu ještě před tím, než začínají hotelové budovy).

Hotely v Soma Bay, Carribean World

Pěkné písečné pobřeží je i blíž k Hurghadě, např. v oblasti Sahl Hasheesh. Ani zde ale neplatí, že by všechny hotely v Sahl Hasheesh nabízely tak akorát pozvolný vstup do vody po písku. Ideální je proto volit např. hotel Premiere Romance Sahl Hasheesh (viz. tyto jeho nejnovější recenze).

Hotely s tobogány

Některé resorty mají pár tobogánů, u jiných jsou k dispozici celé akvaparky. Následující výčet hotelů s tobogány v žádném případě není kompletní, nicméně poslouží jako základní rozcestník pro toho, kdo chce svým dětem dopřát vodní skluzavky.

V Marsa Alam např:

 • Club Calimera Akassia Swiss Resort (kde je i 50 m plavecký bazén)
 • Malikia Beach Resort
 • Three Corners Sea Beach Resort
 • Royal Tulip Beach Resort
 • hotely Jaz u zátoky Coraya (Solaya, Lamaya, Samaya, Dar el Madina, Maraya), jejichž hosté mohou zdarma využívat společný akvapark

V Hurghadě to jsou např:

 • Alibaba Palace
 • Jaz Aquamarine Resort
 • Jungle Aqua Park Resort

Můj TOP výběr

Nejlépe znám oblast Marsa Alam a ačkoli mnoho zdejší resortů již padlo výše, ty nejlepší zatím nepadly nebo byly zmíněny jen okrajově. Každému, kdo si potrpí na kvalitní ubytování, doporučuji zvážit tyto možnosti:

Hilton Marsa Alam Nubian Resort – kvalitní hotel prakticky hned vedle vyhlášeného Abu Dabbab zálivu. Tento Hilton je ideální kombinací příjemného prostředí, kvalitních hotelových služeb, dostupnosti písečné pláže i prvotřídního šnorchlování bez nutnosti chození do moře přes molo.

Zájezdy do hotelu Hilton | Hodnocení 88% (přečíst si recenze)

Další podobnou kombinaci podle mě v Egyptě na pobřeží Rudého moře nikde nenajdete.

Ještě lépe je hodnocený Sunrise Marina Resort Port Ghalib. 90% hodnocení má jednak díky svým službám, ale i díky své poloze. Je to jeden z mála hotelů v Marsa Alam, který leží přímo v malém turistickém letovisku. Lze zde proto večer vyrazit na krátkou (a bezpečnou) procházku, např. podél obchodů k přístavu. K resortu náleží i aquacentrum – velký bazén se 4 tobogány, který je od hlavních hotelových budov oddělen ulicí. To, že pláž je 200 metrů od hotelu, zde vůbec nevadí. Nabízí pohodlný vstup do moře včetně dobrých podmínek pro šnorchlování hned u pláže.

Hotel v Marsa Alam, Sunrise Marina Port Ghalib

Three Corners Fayrouz Plaza je nejbližší hotel k zátoce Marsa Mubarak – další vyhlášené místo i cíl mnohých lodních výletů. I v hotelu Fayrouz Plaza jsou služby zejména díky profesionálními přístupu personálu na vysoké úrovni. 15 minutovou procházkou po pobřeží se dostanete k zátoce Marsa Mubarak, ideální absolvovat po ránu, kdy tam nikdo není. Koupání přímo u hotelu je možné buď v mělké vodě (plavat se ale nedá) a nebo z mola.

Jaz Maraya je jeden z nejnovějších hotelů, který byl otevřen v roce 2019.

Jaz Maraya má vysoké 96% hodnocení

Areál je čistý, nově vybavený a samozřejmostí jsou pohodlné pokoje. Do moře se dá chodit přímo od Maraya nebo lze pěšky dojít do zátoky Coraya, v jejímž čele je písečná pláž.

Tyto čtyři hotely v Marsa Alam dle mého názoru nezklamou ani náročnější hosty. Je zřejmé, že zájezdy do těchto resortů bývají dražší, ale rozhodně ne nijak dramaticky. Pokud nemáte vysloveně zájem o nějaký oblíbený, typicky prázdninový termín, kdy hotely v Egyptě bývají obsazené (resp. obsazené jsou lety do Egypta), vyplatí se počkat si na last minute. Na závěr proto uvádím jeden reálný příklad reálné koupě zájezdu hotelu Hilton Marsa Nubian Resort, kde All Inclusive pobyt na 8 dní vyšel na 9 390 Kč. (dodávám, že to byl odlet z Brna a jednalo se skutečně o koupi na poslední chvíli 2 dny před odletem).

Celkový počet komentářů v diskuzi:   153
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, mohl byste mi doporučit velmi kvalitní hotel v Marsa Alam , chceme s rodinou šnorchlovat- poslední týden v únoru. Velmi děkuji za odpověď Katka

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino, pokud žádáte kombinaci opravdu kvalitního hotelu s dobrým šnorchlováním, pak bych doporučil Iberotel Costa Mares u Marsa Mubarak nebo hotel Hilton Nubian. Nubian je u vyhlášené zátoky Abu Dabbab. Oba tyto zálivy nabízí podobně dobré šnorchlování a zároveň se v nich běžně vyskytují želvy. Kvalitativně je lepší Iberotel, který je také na rozdíl od Hiltonu přímo u pláže.

 • Odpovědět

  V Egypte jsem byla mnohokrat, zatim naprosto bezkonkurencni sice drahy byl Casa Marron a Brayka. Ted by chtela dporucit hotel u plaze, kde si opravdu zaplavu aniz bych sto m do hloubky nebo musela na molo, dekuju.

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, Casa Marron mi nic neříká, nemyslíte Costa Mares resort? Na tom nezáleží. Pokud rozumím vašemu požadavku, tak chcete vstup přímo z pláže a ne nic mělkého. Já bych v takovém případě volil buď hotel Shams Alam nebo něco u Abu Dabbab zálivu – ať už kvalitativně lepší Hilton Nubian nebo levnější Malikii. Dál mne napadá ještě Marina Resort Port Ghalib.

 • Odpovědět

  Dobrý den, máme v plánu jet ještě tento měsíc do hotelu Albratos Sea World- Marsa Alam. Chtěla bych se zeptat, jestli je vstup do moře vhodný pro děti a zda je v moři pěkné šnorchlování. A je v hotelu dobré jídlo? Byla bych ráda o více takových informací. Děkuji předem za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Terezo, ano, do moře lze snadno vstupovat i přímo z pláže, vstupy u Albatros Sea World jsou pozvolné, ale ne všude zcela písečné, takže so hodí boty do vody. Minimálně pro děti, Každopádně i menší děti to zde zvládnou úplně bez problému. Šnorchlovat se dá hned v laguně u pláže, něco tam je vidět, ale korály v ní jsou dost poničené. Lepší to je z mola u hlavní útesu, pokud zrovna molo není zavřené červenou vlajkou. Co se týká stravy, tak ta odpovídá třídě hotelu, výběr velké, vše chutné, čerstvé. Co by tu akorát mohli v tomto směru zlepšit, aby se jídla tolik během týdne neopakovala. Chápu ale, že to může být problém v tom množství různých pokrmů které neustále připravují. Za mne je Albatros Sea World dobrá volba. Kór teď před Vánoci, kdy to vychází celkem levně.

 • Odpovědět

  Dobrý večer díky moc za informaci.Vašek

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jak kvalitní je hotel Sunrise Garden Beach Resort v Hurghadě pokud jde o komfort ubytování,jídlo,pozvolný vstup do moře a šnorchlování z mola?Děkuji za odpověď.Vašek

  • Odpovědět

   Dobrý den Vašku, já hodnotím tento hotel jako dost kvalitní, má kvalitní služby, všude čisto, pokoje komfortní a prostorné, jídlo chutné a velký výběr. Dobrý je i zdejší bazén a tobogány a pěknou má Sunrise Garden Beach Resort i pláž. Ta je písečná s pozvolným, písečným vstupem do vody. Je to zde spíš taková laguna / záliv, ale na koupání je to fajn, hloubka tu je na rozdíl od některých jiných sousedních hotelů na plavání zcela dostatečná. Se šnorchlováním je to horší, je tu všude písek, takže ve vodě tu toho moc neuvidíte. Ano, lze využívat zdejší 400 metrů dlouhé molo, má do vody řadu vlezů, ale ani molo samotné k žádnému korálu nevede. Takže když to shrnu, hotel jednoznačně mohu doporučit, ale pokud je vaší prioritou si v Egyptě i zašnorchlovat, tak tohle není úplně šťastná volba.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  ráda bych tímto poděkovala za bezproblémové předání SIM karet na letišti v MA. Vše proběhlo, tak jak bylo domluveno. Určitě doporučuji. Petra

  • Odpovědět

   Dobrý den Petro, děkuji za vaši zpětnou vazbu a jsem rád, že vše proběhlo tak, jak mělo 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den pane Lukáši,chtěl bych Vás tímto požádat o porovnání dvou hotelů, které jsme nakonec vybrali a nemůžeme se rozhodnout. Jedeme s dcerou 7 let, normálně plavu a šnorcluju 5 hodin denně, ale díky tomu žralokovi mi vyhovuje ta mělčí voda, kam možná nepůjde:), takže horší korál zas tak nevadí. Jedná se mi o hotely PALM ROYALE SOMA BAY a SHERATON SOMA BAY. Jen bych chtěl Váš názor, kam by jste jel radši v mé situaci. Moc Vám děkuji, Milan.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jaké je šnorchlování u hotelu Carribbean World Soma Bay. Jestli se dá někam doplavat nebo dojít, kde to bude stát za to, nebo jestli je jediná možnost výlet lodí, což nepreferuji. Děkuji Vám

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane, ne ne, i tady lze něco vidět, sem tam tu jsou v moři korály, nic velkého, ale jsou tu. Řady z nich je za bójkami, které ohraničují prostor pro koupání. Za bójkami jsou také občas vidět želvy.

 • Odpovědět

  Děkuji za rychlou odpověď , ještě by mne zajímala otázka šnorchlování, je v této oblasti (Port Ghalib) markantní rozdíl například oproti Shams Alam nebo se jedná pouze o marginální rozdíl? Nedovedu si představit jak velký rozdíl co se týká podmořského světa zde může být. Nevím tedy zda upřednostnit Výběr hotelu dle kvality nebo dle polohy, kde spíše udělat kompromis. Děkuji

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  je možné porovnat hotely Radisson Marina Resort (ex. Sunrise Port Ghalib), Albatros Oasis/Pickalbatros Sands Port Ghalib (ex. Port Ghalib Resort) a Albatros Palace (ex. The Palace Port Ghalib). Nemohu se rozhodnout zda některý z nich ty ostatní něčím výrazně převyšuje? Jaké je vaše doporučení/porovnání?

  Děkuji mnohokrát

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, osobně kvalitativně řadím tyto resorty takto: Radisson Marina Resort na prvním místě, Albatros Palace (ex. The Palace Port Ghalib) na druhém místě a Pickalbatros Sands Port Ghalib na místě třetím. Rozdíly jsou ale malé. Polohově nejlepší je dle mne Albatros Palace, je z něho také nejblíže na pláž. Na druhou stranu třeba vstup do moře z pláže (nepočítám-li vstupy přes mola) je možný pouze na pravém konci pláže, tedy napravo od Albatros Palace, na pláži, která je určena zejména pro hotel Radisson Marina Resort. U Radisson Marina Resort zas pozor na to, že přímo u pláže není, je položený blíže ke zdejšímu přístavu, tzn. na pláž musíte pár kroky dojít. Osobně na základě kvalitativní stránky, ale i na základě toho, že to je od nich nejblíže do míst, kde se dá do moře chodit po písku, bych buď Radisson Marinu nebo Albatros Palace.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Do Egypta plánuji letět po čtvrté. Naposledy jsem po dlouhém vybírání byla v Brayka Bay. Ráda bych i do jiného hotelu, ale obávám se, aby se dokázal vyrovnat s Braykou, co se týče podmořského života. Také bych raději zátoku, protože se nám jednu dovolenou stalo, že bylo 5 dní zavřené molo. V létě to asi hrozí minimálně, ale jde mi i o ten písek a vstup, protože tam jsou právě rejnoci a nepředpokládám, že ty zrovna uvidím z mola. 🙁 Hotel nemusí být žádné hogo fogo, ale také mám ráda dobrý výběr koktejlů 😀 Moje priority jsou hlavně ten podmořský život a také dobrý výběr jídla a toho pití. 😀 Předem moc moc děkuji. 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, doporučil bych buďto hotel Shams Alam. Menší, klidnější resort, na výběr buď z normálních a nebo lepších pokojů. Na šnorchlování je Shams Alam snad vůbec nejlepší, navíc v hezké zátoce, byť ne tak úzké a zavřené jako znáte od Brayka Bay. Pokud by vás o něm zajímali podrobné informace, sepsal jsem o něm nedávno detailní recenzi, viz recenze Shams Alam. Nebo, pokud žádáte bohatší výběr jídla a pití, pak koukněte na hotel Fantazia Resort – vstupovat po písku se zde dá ovšem jen do lagun (v nich je možné také šnorchlovat), a pak je tu samozřejmě molo, krátké molo, konkrétně tady si nemyslím, že se to nějak často uzavírá, nevede to k hlavnímu útesu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukášovi, mohu se zeptat na počasí v Marse na konci října a na hotel Albatros Palace Port Ghalib?

  • Odpovědět

   Dobrý den Radime, mrkněte se na článek o počasí v Egyptě v říjnu. Myslím, že tam najdete vše podstatné. Co se týká hotelu, je to kvalitní resort, žádné velké výhradu k němu nejsou potřeba. Ale upozorňuji jen na zdejší pláž, respektive vstupy do moře. Kolem pobřeží jsou korály, takže buď chodíte do moř přes molo nebo lze chodit po pláži kousek doprava směrem ke zdejšímu přístavu, tam je možný vstup z pláže po písku.

 • Odpovědět

  Dobré ráno Lukáši,
  děkuji za info.Jinak do Hotel Malikia Beach Resort Abu Dabbab jsem chtěl hned začátkem srpna.Ještě otázka.Z jakého důvodu u akassie není šnorchlování pro začátečníky?Jde mi hlavně o dceru.Jinak již šnorchlovala u hotelu Royal Tulip.
  Děkuji.
  Michal

  • Odpovědět

   Dobrý den Michale, myslel jsem to tak, že šnorchlování je zde možné právě hlavně z toho mola, tedy v místech, kde jste sice u korálové stěny, ale je pod vámi hloubka. Pro mnohé lidi to je nepříjemné. Pokud jste u Royal Tulip šnorchlovali z konce mola, tak to zde není žádný rozdíl. Jinak ano, koukal jsem na tu Malikii nyní i já v srpnu je to bída, začátek měsíce aktuálně k dispozici není vůbec.

 • Odpovědět

  Dobrý den Honzo,chystáme se do Egypta, ale stále tápeme nad hotelem ,máme vybraný Hotel Sunrise Royal Makadi Resort & Spa tak nevím zda je to dobrá volba. Děkuji moc za odpověď. Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano, záleží, co od hotelu i daného místa čekáte, nicméně za mě rozhodně mohu Sunrise Royal Makadi doporučit. Pěkný hotel, s akvaparkem, u zálivu Makadi, bez problémový vstup z pláže do moře, koupání v moře tedy možné a kdo má zájem o šnorchlování, může popojít k sousedním hotelů, kde je lepší podmořský život. Za mě je obecně část Makadi, kde je právě Sunrise Royal, velmi dobrou volbou. Stejně tak nic nezkazíte sousedními hotely.

 • Odpovědět

  Dobrý den,měl bych dotaz k těmto hotelům, CLUB CALIMERA AKASSIA SWISS RESORT a THREE CORNERS SEA BEACH co se týče služeb,vstupu do moře,šnorchlování a vyžití pro 15ti letou dceru.Aquaparky jsou v obou ale raději si nechám poradit.Původně jsem chtěl do Malikia ale bohužel je v termínu který jsem mohl využít již vyprodaná.
  Děkuji.
  Fokt Michal

  • Odpovědět

   Dobrý večer Michale, vstup do moře je u obou hotelů dost podobný. U obou z nich je korálové podloží, z pláže se dá chodit do mělčí vody, do lagun, ta u Akassia je uměle hloubená v podloží, je zhruba 60 metrů dlouhá a 20 metrů široká, plavat se v ní. Plavání u břehu u Sea Beach není moc možné, ta voda je na to dost mělká. U obou hotelů jsou samozřejmě mola s přístupem k hlavní korálu do hloubky. Na šnorchlování fajn, ale pro začátečníky ne úplně vhodné. Akvapark je lepší a vetší v Akassii, navíc tu je u 50 metrový plavecký bazén, krom bazénů klasických. Jinak oba hotely jsou kvalitativně podobné. Za mě bych se i vzhledem k výše uvedenému klonil k té Akassii. Jaký konkrétní termín hledáte, že Malikia je plná?

 • Odpovědět

  Dobrý den . Jedeme s přítelkyní a dcerou do Hurghady do hotelu La rosa waves. Nevíte jestli je problém s ubytováním v jednom pokoji i když nejsme manželé ? Cestovka nám nic neřekla a já sem to našel v informacích . Nemusím se bát? Dále bych se chtěl zeptat jak je to s mořem při odlivu jestli se dá někde poblíž hotelu šnorchlovat. Je to naše první dovolená co by stě mi prosím doporučil i třeba nějaké aktivity poblíž . Děkuji Láďa

  • Odpovědět

   Dobrý den Láďo, v případě tohoto hotelu (a nejen toho, ale i v případě řady jiných přímo v Hurghadě) je potřeba počítat s takovým poněkud stísněnějším dojmem, pláže nevyjímaje. Je dost malá, vstup do moře písečný, na druhou stranu ale nepočítejte, že v této lokalitě lze něco zajímavého pod vodou vidět. Z Hurghady jsou oblíbené výlety za šnorchlováním např. Orange Bay či Giftun Island. Ale doporučuji přečíst dojmy Dominika z těchto výletů na v diskuzi dole pod textem na stránce výletů v Egyptě. Je tedy otázka, zda to skutečně stojí za to. Sám osobní zkušenost konkrétně s těmito trasami nemám.

 • Odpovědět

  Dobrý deň.
  Ak je možné,poprosím o pomoc. Hľadám hlavne v centre Hurghady alebo 50 – 80 km od Hurghady hotel, pláž z pieskom, ale nie aby bol tvrdý ako betón,pozvoľný vstup do mora. Slnecniky z lehátkami aby neboli blízko seba ako mravce a mali okolo seba zábrany, nie je podmienkou. Keby sa nenašlo nič Hurghade, môže bit aj v iných castiach.
  Veľmi pekne dakujem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Peter, chápu. Přímo v Hurghadě např. Coral Beach Hurghada (i když ten písek tady je většinou na plážích tvrdší), dále (půjdeme-i dál po pobřeží směrem na jih, ale v podstatě jen pár kilometrů) tak určitě Pyramisa Sahl Hasheesh nebo v zálivu Makadi Bay hotel Fort Arabesque resort. Pokud byste měl chuť jet do Marsa Alam, tak tam by se jich našlo vícero.

 • Odpovědět

  Dobrý den, s rodinou se chystáme do Egypta a vybíráme z hotelů Royal brayka beach resort a z Dream Lagoon & Aquapark Resort. Který hotel byste doporučil? Chceme šnorchlovat, ale zároveň i dobré služby hotelu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie, pardon, že reaguji se zpožděním. Osobně bych volil Royal Brayka Beach a to kvůli lepším podmínkám na šnorchlování, které v zálivu Brayka Bay jsou. Jinak oba hotely jsou z mého pohledu na kvalitativně velmi podobné úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rozhoduji se mezi hotelem Caribbean world a Fantazia resort, který z nich je lepší co se kvality hotelu týče pro rodinu( děti 3 a 5let)? Případně,doporučil byste jiný? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jiří, kvalitativně je z mého pohledu lepší Fantazia, nicméně pro děti je dle mého názoru vhodnější Carribbean World Soma Bay (lepší vstup do moře, pozvolně po písku, navíc má tobogány). Alternativně lze zvolit jeden z dua hotelů Royal Brayka nebo Brayka Bay. Na rozdíl od vámi uvedených jsou tyto hotely v zálivu. Písečný vstup do vody je možný od Brayka Bay.

 • Odpovědět

  Dobrý den, nemáte prosím informace, jak to vypadá s přístupem do moře u Sataya Resort nebo Gorgonia Beach Resort Marsa Alam, resp. zda je možné jít plavat a šnorchlovat přímo z pláže, podmořský svět apod.? Chceme s kamarádkou vyrazit teď v červnu a hledáme nějaké hezké ubytování s přístupem do moře z pláže. Známe zátoku Coraya Bay (tam se nám moc líbilo, ale byli jsme tam již 2x Hotel Madinat Coraya Jaz Solaya), Abu Dabbab (super na výlet na šnorchlování se želvami i krásné korály, ale pro nás až moc velká pláž a hodně turistické pro celou dobu pobytu), Sharm el Luli bylo na šnorchlování dokonalé, ale bez možnosti ubytování jen na výlet. Moc děkuji za jakékoli tipy, Martina

  • Odpovědět

   Dobrý den Martino, pardon, že reaguji až dnes. Sataya resort nemá dobrý přístup do moře. Prakticky to je možné pouze z mola. Z mého pohledu je lepší Gorgonia, psal jsem o ní před časem podrobně, viz recenze hotelu Gorgonia Beach. Pláž perfektní, přístup do moře sice také malinko komplikovanější, ale není nutné chodit přes molo, dá se koupat v některé ze zdejších lagun.

 • Odpovědět

  Dobrý den.
  Chtěla jsem se zeptat na resort shams safaga jaký je co čekat a jaká je pláž ?
  Děkuji za odpověď Simona

  • Odpovědět

   Dobrý den Simono, Shams Safaga je za mě celkem dobrý hotel, pokoje jsou průměrné, nelze od nich čekat žádný luxus, to ne, to byste byla akorát zklamaná. Kdo není ale nijak náročný, bude spokojen. Navíc služby hotelu jsou dobré, jídlo rovněž a pláž také. Pláž je prostorná písečná, vstup do moře má pozvolný, plavání a šnorchlování je možné cca po 50 metrech

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  rozhodujeme se pro dovolenou v Egyptě a chtěl bych se zeptat na Váš názor na následující hotely. Jestli s nimi máte nějaké zkušenosti případně, který byste osobně doporučil (nebo nějaká zásadní rozdíly mezi nimi).

  – Iberotel Costa Mares
  – Premiere Le Reve Hotel & Spa
  – Sunrise Romance Resort

  Cílíme na hotely s kvalitními službami a gastrem, ale zároveň s dobrým přístupem k moři a možnosti šnorchlovat. Ideálně i něco, kde není takové zaměření na děti, tzn. je spíše klidnější, ale zároveň ne úplně nudný. Pokud Vás napadne ještě nějaká jiná možnost, rádi uvítáme tip.

  Díky za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Patriku, všechno to jsou kvalitní resorty, kde si člověk opravdu odpočine. Já jsem nejlépe seznámen s hotelem Iberotel Costa Mares, který bych sám pravděpodobně z výše zmiňovaných upřednostnil a to kvůli moři. Leží u pěkného zálivu Marsa Mubarak, vstup do moře z pláže je písečný a zátoka Marsa Mubarak je co se týká šnorchlování vyhlášená. Naopak třeba podmořský život u Sunrise Romance Resort je hodně chudý, je tu pár korálů, ale jinak nic. V tomto ohledu je Premiere Le Reve Hotel & Spa tak nějak mezi nimi, zde korály jsou, ale chybí tu písečný vstup do vody – buď zde musíte lézt právě přes ty korály a nebo přes molo.

   Být vámi, tak ještě zvážím rovněž velmi kvalitní hotel Magic Life Kalawy (kde je možnost koupání i šnorchlování jednak v zátoce, ale i u hlavního korálu, kterému lze dojít po 250 metrů dlouhém mole) a případně i Hilton Nubian Resort v blízkosti zálivu Abu Dabbab, který je svým vzhledem, velikostí i podmořským životem podobný právě zátoce Marsa Mubarak.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši děkuji moc za odpověď a můžete mi ještě porovnat šnorchlování v Brayka Bay, Concorde Moreen a Oriental Bay? V Orientalu jsme byli před 6 lety a hledáme něco na podobné úrovni. Děkuji moc.

 • Odpovědět

  Dobrý den, vybíráme letní dovolenou a nemůžeme se rozhodnout: Jaz Solaya – Brayka Bay – Concorde Moreen, můžete nám porovnat zátoky na šnorchlování? Jsme šnorchlisti začátečníci a máme dvě děti.
  Děkuji moc za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslavo, osobně se domnívám, že nejpestřejší podmořský život je v Brayka Bay, což je poměrně úzký záliv, kam je možný vstup po písku od hotelu Brayka Bay nebo z mola od hotelu Royal Brayka. Po obou stranách zálivu jsou korály. Záliv Coraya (u hotelu Jaz Solaya) nabízí také dobré šnorchlování, ale z mého pohledu ne až tak dobré jako Brayka, navíc z centrální pláže je zde vstup do moře velmi pozvolný, což nemusí úplně každému vyhovovat. Concorde Moreen je fajn a podle mne je to určitě dobrá volba pro začátečníky. Navíc tu je vstup písečný. Ve vašem případě bych proto doporučil vybrat mezi Brayka Bay a Concorde Moreen Beach.

 • Odpovědět

  Dobrý den, rádi bychom na dovolenou do Egypta v průběhu června. Prosím, poradíte nějaký hotel s pěkným ubytováním, dobrým jídlem a se vstupem do moře přímo z pláže, kde by se dalo též šnorchlovat? Rozhlíželi jsme se po oblasti Sharm a Marsa, ale nebráníme se ani jiné. Bylo by příjemné, kdyby v blízkosti byly nějaké obchůdky a pokud možno ne moc větrno. Moc díky za radu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Deniso, Sharm až tolik neznám, takže spíš doporučím resorty v Marse. Pěkný z hlediska ubytování i šnorchlování je Fantazia resort (písečný vstup do poměrně velkých lagun), pokud chcete nějaké obchody či restaurace nejen v resortu samotném, ale i v jeho okolí, pak jedině oblast okolo přístavu Port Ghalib. Např. hotel Radisson Marina Port Ghalib nebo Albatros Palace. Oba to jsou kvalitní hotely. Šnorchlování je u pláže možné a rovněž i vlez do moře po písku (na některých místech pláže).

   Nebo se mrkněte na oblast zálivu Makadi Bay (asi 25 km jižně od Hurghady) – i Makadi Bay nabízí dobré kombinace písečných vstupů a pěkného šnorchlování (byť to šnorchlování není samozřejmě tak dobré jako v Marse).

 • Odpovědět

  Ještě jsem zapomněl na odpočinkovou zónu, kam se po obědě svalíte na gauč a vychutnáváte si kávu nebo koktejl. Z gauče se můžete po večeři překulit na velkou diskotéku 🙂 noční klid striktně dodržují a ve 22 hodin je v resortu klid. Rádi se do TIA HEIGHTS RESORTU vrátíme 🙂

 • Odpovědět

  Náš zájezd byl ve dnech 07.04. až 14.04.22 do Hurghady hotel Tia Heights Resort – Makadi Bay 5hvězdičkový. Cesta z letiště na hotel cca 35 minut plně klimatizovaným autobusem, organizace, informace od delegáta apod. naprosto v pořádku. Hotel má krásnou, velkou recepci s přístupem k hotelové WIFIně, která byla rychlá a dostačující a sahala až do jídelny a přilehlé odpočinkové zóny.Ve zbytku hotelu je wifi za příplatek, ale my jsme ji nevyužili, protože jsme měli egyptskou SIM kartu od Lukáše 🙂 Portýr se vám postará o zavazadla z autobusu až na pokoj. Na recepci jsme byli kolem 5 hodiny ráno. Stejně jako asi všude v Egyptě jsme dali do pasů malé všimné a ihned nás ubytovali. Dokonce nám dali na výběr jaký chceme pokoj, jestli východ do zahrady nebo k bazénu. Náš pokoj č.1071 byl čistý a uklizený, polohou v klidnější části resortu, s vlastní teráskou (židle a stolek) s výhledem na bazén, plně klimatizovaný a vše bylo funkční. Na pokoji lednice, televize, rychlovarná konvice, kafe, cukr, čaj, sklenice, trezor. Koupelna čistá, vybavená ručníkama, sprchovým gelem apod. Pokoj byl každý den uklizený, ustlaný, vyměněné ručníky a doplněno lahvemi s vodou. Z pokoje k bazénu jsem to měl cca 20 metrů. Po první procházce jsme zjistili, že resort bude převážně pro rusky mluvící klientelu. Vzhledem k nynější ošklivé situaci ve světě, mají klienti z Ruska zákaz a my jsme měli díky tomu to štěstí, že hotel by naplněn maximálně z 30% a měli jsme prakticky celý resort a veškeré služby sami pro sebe. Za den jsme potkali v bazénu, jídelně, na pláži a v přilehlých prostorách max 10 lidí. Díky této situaci jsme pro sebe měli i personál, který se nám s ochotu a úsměvem na tváři věnoval po celou dobu našeho pobytu. Samozřejmě vždy za malé spropitné. Každé ráno vás s úsměvem a pozdravem vítá místní zahradník a žena každý den od něj dostávala vázu s čerstvými květinami, což způsobilo, že jsme v našem pokoji na konci pobytu měli malou botanickou zahradu 🙂 bylo to velmi milé a příjemné. Na jídelně se nás ujal číšník a hned po prvním dni nás prakticky nenechal nic nosit. Moje žena trpí laktační intolernací (smí mléčné výrobky pouze bez laktózy). První večer jsem se zeptal číšníka jestli nemají náhodou alespoň mléko bez laktózy, aby si mohla dát oblíbenou kávu s mlékem. Číšník se srdečně omlouval, že bohužel nemají. Druhý den ráno nás na snídani přivítal opět s úsměvem a s informací, že ještě večer mou otázku sdělil svému nadřízenému a že ten nám mléko bez laktózy koupí. A opravdu, už na večeři na nás mával s plnou krabicí mléka bez laktózy, kterou jsme si mohli buď schovat na jídelně, nebo si jí vzít na pokoj. Úžasný a neocenitelný přístup. Výběr jídla klasický…snídaně : čerstvá omeleta, volské oko, vejce natvrdo, palačinky, fazole v kečupové omáčce, párky, salámy, sýry, opečené toasty. Čerstvá zelenina, ovoce, sladké a slané pečivo a dortíky a zákusky. Pro děti kuličky s mlékem. Káva, čaj, 3 druhy džusů. Oběd : kuřecí, hovězí, grilovaná zelenina, ryby, 3 druhy rýže, zapečené těstoviny, restované brambory apod. Večeře byla podobná jako oběd, ale jinak zpracovaná. Na oběd i večeři máte ještě možnost jít jíst do venkovní jídelny k bazénu, kde pokaždé grilovali…kuře, krocan, hovězí roastbeef, ryby a jiné mořské potvory, mě obzvláště chutnal ,,jakoby kebab, s grilovanou zeleninou v opečené housce. Jinak v jídelně je neomezený přístup k dalším nápojům…rozlévaná cola, sprite, místní rumy, whiskey, gin, vodky, pivo, různé koktejly. Kdykoliv, kdekoliv a jakéhokoliv zaměstnance požádáte o lahve s vodou, vždy ji dostanete.V celém resortu jsou 3 klasické menší bary plus jeden bar v recepci, který funguje 24hodin denně a jeden bazénový bar. Koktejly v bazénu byly super, i labuť nám vyřezali z malého citronu 🙂 Hotel má jeden velikánský centrální bazén, který se klikatí přes celý resort od recepce, až k poslednímu pokoji. Bazén je v různých místech hluboký od 20cm (pro děti) až po 165 cm pro plavce. Vzhledem k tomu, že byl duben, tak voda byla sice chladnější, ale první dva dny jsme měli 33stupňů, takže to příjemně osvěžilo. Bazén byl čistý a každé ráno ho několik zaměstnanců pravidelně čistilo, vysávalo a měřilo kvalitu vody. V resortu je dále hřiště na beachvoleyball, petanque, minigolf , můžete dát i šipky a bazén pro opravdu ty nejmenší. Dále je tam i hřiště a pískoviště pro děti, dobře zastřešené a ve stínu. U bazénu jsou součástí samozřejmě rákosové přístřešky s lehátky a plno dalších slunečníků a lehátek. Na pláž jsme to měli cca 3-5 minut chůze od pokoje. Pláž je soukromá a je součástí hotelu. Je čistá, uklizená a vybavená slunečníky a lehátky. Na pláži bylo cca 300 slunečníků a lehátek a vzhledem k situaci jsme ji měli opět celou pro sebe 🙂 Pláž je široká s volným přístupem do mělkého moře (ideální pro děti) . Pláž je i se službou, kdy vám obsluha nastaví lehátko kam chcete a uloží vám na ně osušky. Osušky si vyzvednete cestou na pláž v dřevěné budce, kde vám je dá obsluha výměnou za plastové karty (jsou na pokoji) a večer je vyměníte zpět a druhý den si zase vyzvednete čisté osušky. Na pláži funguje obsluha, která vám donese na přání drink. Celá zátoka Makadi Bay je velmi rozlehlá a vy přes den můžete chodit kamkoliv, přes ostatní pláže a hotely. U pláže našeho hotelu jsou sice velmi blízko dvě mola, kde parkují výletní lodě a čluny a můžete z nich i šnorchlovat, ale život v moři není tak barevný a bujarý jako v Marse. Záleží co člověk od dovolené v Egyptě upřednostňuje, pokud jde o samotné šnorchlování, tak je Marsa určitě lepší, než Hurghada. Nic to nemění na tom, že pokud se postavíte zády k hotelu a vydáte se směrem doleva, dojdete po cca příjemné 35 minutové procházce až k dlouhému molu. Procházíte ostatními plážemi, luxusními resorty a úžasnou palmovou promenádou a krásnými zahradami. Molo nelze minout. Je nepřehlédnutelné a je to poslední stavba na vaší procházce. U mola je zeď celého resortu a za ní je volný přístup do samotné pouště a na rozlehlou pláž s bílým pískem a průzračnou vodou a bez lidí 🙂 Kdo se bojí 🙂 může jít mořem přímo z pláže ke korálům na šnorchlování. Kdo se nebojí, projde celé molo až nakonec, kde po schodech sestoupí do volného moře a může zde na opravdu velké ploše a bez omezení šnorchlovat dle libosti. Zde je místo ke šnorchlování opravdu barevnější a živější. Na youtube jsem našel video z roku 2019 kde jim k molu připluli i dva delfíny. Pokud se od hotelu vydáte směrem doprava, tak můžete jít na opravdu dlouhou procházku, opět přes ostatní pláže a resorty až kam oko dohlédne 🙂 Součástí pobytu byly samozřejmě i plážové, bazénové a večerní animační programy. Kdo už v Egyptě byl, tak víte o otravných prodejcích všech možných zájezdů, masáží, voňavek a prodeje čehokoliv. Zde jim není umožněn přístup a je jich tu pouze pár hotelových prodejců, kteří už jsou ale zvyklí na evropskou mentalitu a pouze vám dají jednu nabídku, poskytnou info o svých službách a pokud s díky odmítnete, tak už dále neotravují, nic nevnucují a odejdou. Časem si vás pamatují a ani v dalších dnech vás už neotravují. Součástí hotelu (v ceně zájezdu) je i obrovský aquapark s velkým množstvím tobogánů, bazénů pro děti i dospělé. Je tam i bazén s umělým vlnobitím a opět bar. My měli tu smůlu, protože nebyla ještě plná sezóna a plná obsazenost hotelu, že aquapark byl otevřen pouze od 10 do 11 a od 14 do 15 hodiny. Ale nám to stačilo 🙂 Abych to ukončil 🙂 po špatné loňské zkušenosti z Marsa Alam (služby, prostředí, hotel apod.) měním svůj názor na Egypt a za nás resort Tia Heights Makadi Bay DOPORUČUJI. P.S. Doporučuji ihned po příjezdu zakoupit od delegáta nebo v místní lékárně ANTINAL cena 5USD a brát každé ráno preventivně jednu tabletku po celou dobu pobytu a máte jistotu,že vám ,,Faraon,, dovolenou nezkazí 🙂

  • Odpovědět

   Díky moc Dominiku za tak podrobnou recenzi hotelu Tia Heights Makadi Bay 🙂 🙂 🙂

 • Odpovědět

  DOBRÝ DEN, chtěla bych s rodinou poprvé do Egypta. Máme dvě děti ve věku 13 a 16 let a potřebujeme pro jedno z dětí bezlepkovou stravu. Nevíte který z hotelů by tuto dietu zařídil? Tobogány by byly samozřejmě top.. děkuji za odpověď Zuzka

  • Odpovědět

   Dobrý den Zuzko, díky za dotaz. Vůbec bych se nebál zvolit ve vašem případě hotel Tia Heights Makadi, o kterém níže podrobně sepsal svoji zkušenost Dominik. Prý ve stravě byly schopni vyjít maximálně vstříc, navíc hotel disponuje i svým vlastním akvaparkem. Takže by to podle mého mohla být i pro vás velmi dobrá volba.

 • Odpovědět

  Dobrý den, můžeme poprosit také o srovnání hotelů, služeb, stravy a koupání u resortů: Hotelux Oriental Coast Marsa Alam (ex Sentido Oriental Dream), Brayka Bay Reef, Bliss Nada Beach Resort a DREAM LAGOON & AQUA PARK RESORT. Děti máme starší, rádi by šnorchlovali asi spíš blíže pláže než někde v hloubce, ale zároveň aby byl přijatelný přístup do moře. Preferují i bazén s tobogánem 🙂 Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Lenko, ačkoliv Bliss Nada Beach Resort má nějaké tobogány, vstup do moře je hlavně přes molo, zejména za šnorchlováním, a to hned do hloubky. Doporučuji proto spíše Brayka Bay, sice tobogány nemá, ale je možné využívat tobogány ve vedlejším resortu, přístup do moře je pěkně po písku z pláže a šnorchlování perfektní, korály po obou stranách zdejšího poměrně úzkého zálivu. U Hoteluxu je dobrá velká laguna, jak na plavání, tak šnorchlování, podobná laguna je u Dream Lagoon, ale ta je již z mého pohledu hůře přístupná a navíc za pěknými korály se musí dost daleko od břehu. Kvalitativně jsou hotely na dost podobné úrovni. Za mě bych volil buď Brayka Bay nebo, pokud oželíte tobogány, tak Hotelux Oriental Coast.

 • Odpovědět

  Zdravím Lukáši,
  Dotazoval jsem se na novější hotely v Egyptě. Pro seniory 55-62 let. Váš dotaz byl, zda se šnorchlováním. Celkem jedno, spíše klidnější a dobrý vstup do moře.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  máte prosím zkušenosti na Hotel Gemma Beach Resort Marsa Alam?
  Počasí v první polovině dubna, pláže, vstup do moře, jídlo,…?
  Do Egypta jedeme poprvé, ta zatím vůbec žádné zkušenosti, prosím radu jak se vyhnout střevním potížím a taky jak dávat bakšiš, aby to nebylo moc ani málo?
  Moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marcelo, počasí v dubnu v Egyptě je už dost teplé, teploty přes den jsou již stabilně nad 30°C. Pláž pěkná, prostorná, písečná, vstup do moře spíše po korálech nebo mezi korály, jsou proto dobré boty do vody. Jídlo bych konkrétně zde osobně hodnotil za takové průměrné, minimálně ve srovnání s některými jinými hotely. Ale je výběr je dostatečný. Ke střevním potížím jsem kdysi sepsal článek o střevních potížích v Egyptě, doporučuji na něj mrknout. Občasný bakšiš ve výši cca 5 dolarů je zcela dostačující, nemyslím si ale, že by to zde nějak vyžadovali.

 • Odpovědět

  Dobrý dne Lukáši ,
  rádi bychom do Egypta v květnu . Někam kde je šnorchlováni bez mola a tobogány. Pojedeme ve 2 dospělí a dítě 9 let. Můžete nám doporučit hotel buď v Sharm El Sheikh a nebo Marsa Alam. Loni jsme byli Brayka Bay Resortu., a bylo to skvělé. jen neradi jezdíme na stejná místa. Tak nevím jestli jsme hned v úvodu nebyli v tom nejlepším. 🙂
  Děkuji Míša

  • Odpovědět

   Dobrý den Míšo, to nebude jednoduché, takových kombinací je v Marsa Alam pra málo. Pokud trváte na tobogánech i na skutečně bezproblémovém vstupu do vody (a nikoliv pouze do nějakých uměle vyhloubených lagun), tak volte Malikii, často označovanou jako Abu Dabbab Beach Resort. Dál je to např. LTI akassia, ale jak říkám, u ní je přímo u pláže jen menší laguna, k velkému korálu se musí z mola. Stejně tak je to u Albatross Sea World Marsa Alam. Bohužel tahle kombinace není častá, v Sharm el Sheikhu se zas tolik neorientuji, nezlobte se.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,chceme jet do Egypta v červnu a chtěli bychom poradit nějaký pěkny hotel s korálama a bez mola.Byli jsme párkrát v Sharmu a bylo tam pěkné potápění,ale chceme zkusit něco nového.Díval jsem se na Barcelo Tiran Sharm nebo hotel Fort Arabesque Resort nebo co by jste mě jiného poradil, rádi se potápíme.Děkuji Jirka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko, přiznám se, že Bacelo Tiran Sharm mi nic neříká, ale je to spíš tím, že se v Sharmu zas až tak dobře neorientuji. Fort Arabesque Resort je určitě perfektní volba, je to dobrý hotel, s dobrou polohou na severní straně zálivu Makadi, navíc oproti sousedním hotelům má poměrně prostornou pláž. Vstup možný hezky po písku a v moři hned řada korálů. Mohu jedině doporučit. Lepší místo s kombinací písečného vstupu s dobrého šnorchlování v Hurghadě a jejím okolí nenajedete. Jedině ještě Pyramisa Sahl Hasheesh, ale ten bych v červnu raději nedoporučoval, je dost oblíbený mezi místními. Nebo pak vyrazit do Marsa Alam. Kupříkladu Malikia nebo kvalitnější Hilton Nubian, dále třeba Brayka Bay či Shams Alam, to všechno jsou hotelu, u nichž je šnorchlování prvotřídní.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, máme s kamarádkou v plánu Egypt cca 19.-27.2. Vybírala jsem hotel abych si užila šnorchlování a samozřejmě dobré/slušné jídlo. Proto prosím o radu. Mám v úzkém výběru: Sataya Marsa Alam, Concorde Moreen Beach, Blue Reef a Jaz Grand, případně vedlejší Sol y Mar.
  Moc děkuji Pavla

  • Odpovědět

   Dobrý den Pavlo, za mě bych z hlediska šnorchlování vybíral z Concorde Moreen Beach a Sol y Mar. Z hlediska kvality služeb bych se přiklonil k tomu druhému, tedy k Sol y Mar. Doufám, že nereaguji pozdě a že jsem vás tímto stačil navést.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, již jsem jednou psala, ale bohužel se stále nedokáži zorientovat v nabídce hotelů. Byli jsme 2x v Sunrise Royal Aqua na Makadi. Byli jsme velmi spokojeni. Jsme 2 rodiny s teens, vyžadují tobogány. Rádi bychom strčili i hlavu pod vodu, ale nejsme zkušení šnorchlisté, držíme se spíše u břehu a vstup z mola by nám moc nevyhovoval. Měli jsme předvybranou Malikii, ale opakovaně slyšíme stížnosti na stravu. Líbí se nám Pyramisa Sahl Hashees, ale též prý hotel starší a dále Funtazie klub Caribbean World Soma bay. Je tam nádherná pláž, ale uvidíme něco pod vodou?
  Potřebujeme tobogán, pěknou pláž a nenáročné šnorchlování 🙂 Omlouvám se za dlouhý dotaz.
  Díly moc Edita

  • Odpovědět

   Dobrý den, rozumím vám. Neřekl bych, že Caribbean World Soma Bay, má pěknou pláž, moře velmi čisté a byť tu žádné velké korály nejsou, pár korálových ostrůvků zde v moře je, u nich se šnorchlovat dá. Zároveň se zde, byť to nevím ze své zkušenosti, vyskytují želvy, typicky kousek za bójkami. Takže rozhodně to není tak, že by zde v moři nebylo co k vidění. Nebo se koukněte na hotel Royal Brayka. I ten má tobogány, leží spolu se sousedním hotelem Brayka Bay u úzkého zálivu, po jehož obou stranách jsou velké korály. Vstup do moře je možný od hotelu Royal Brayka z mola, ale není problém využívat pláž sousedního hotelu, kde je vstup pěkně po písku.

 • Odpovědět

  Dobrý den, pro únorový pobyt v Marse zvažuji hotel Sol Y Mar Reef nebo Three Corners Equinox Beach. Máte nějaké informace k těmto hotelům. Preferujeme klid a šnorchlování. Děkuji Jolana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jolano, oba to jsou dobré hotely, ale osobně považuji Sol Y Mar Reef za kvalitnější a obecně lepší. A typicky také klidnější. Vstup do moře je přes lagunu, přímo ve které lze šnorchlovat. Nebo lze chodit přes molo. Pestrost moře (z hlediska volby jednotlivých vstupů do moře) je sice i Fayrouz větší, ale co se šnorchlováni týče, resorty jsou řekl bych na stejné úrovni.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  prosím, poraďte mi, zda je můj výběr hotelu správný, a to Mamlouk Palace Resort Hurghada. Termín na přelomu června a července. Jedeme 3 dospělí a dcera 13 let. Jde nám prioritně o čistý hotel, dobré jídlo a hezký vstup do moře.
  Děkuji K.

  • Odpovědět

   Dobrý den Karolíno, váš výběr hotelu chválím 🙂 Pěkný a kvalitní resort, alespoň z mého pohledu, jídlo také dobré a velký výběr. Pláž je písečná, náleží nejen k tomuto hotelu, ale k vedlejšímu, tj občas je trochu víc obsazená. Trošku mělčí vstup do moře, ale po písku, koupat se dá, za odlivu musíte jít dál, ale není to nic hrozného. Voda je ale je většinou zakalená od písku, takže pod vodou se toho moc vidět nedá. Leda ze zdejšího 400 m dlouhého mola. Ale samozřejmě ani na jeho konci nejsou podmínky na šnorchlování kdo ví jaké, je to zkrátka Hurghada.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  moc děkuji za Vaši předchozí odpověď. V hotelu Brayka Bay jsme byli před 3 lety a líbilo se nám, ale chtěli bychom zkusit spíše něco nového, takže ho bereme spíše jako takovou jistotu, kdyby se nám nic jiného nezamlouvalo.
  Snad nebudu otravný, ale dostali jsme tip na hotel Magic Life Kalawy. Mohl bych Vás poprosit ještě názor na tento hotel?
  Ještě jednou děkuji,
  Marek

  • Odpovědět

   Zdravím Marku, Magic Life Kalawy je kvalitativně dobrý hotel. Z hlediska koupání: je tu pláž se vstupem do laguny (velikostně cca 200x150m), ale je taková plytká, zkrátka laguna bez vln, ale koupat se v ní bez problému dá. Šnorchlovat se pak dá z asi 250 m dlouhého mola. Popravdě řečeno důvěrně to, jak tady vypadají korály, neznám, ale podle zkušeností jiných, se tu něco vidět dá, na druhou stranu s korálovými stěnami po bocích zálivu Abu Dabbab se to srovnávat nedá. Řekl bych, že i Brayka je v tomto ohledu lepší. Nebo pak lze zvolit i hotel Shams Alam (menší resort na jihu Marsa Alam) – vstup písečný a šnorchlování skvělé. Hotel jako takový ale spíše takový průměrný.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  hledáme letní dovolenou v Egyptě v místě s pěkným korálem, zároveň ale pozvolným vstupem do moře z písečné pláže. Zalíbil se nám hotel Malikia Resort Abu Dabbab. Doporučil byste tento hotel i z hlediska ostatních služeb? (Ubytování, jídlo, bazény,…) Popřípadě nějaký jiný, třeba i lepší, hotel s podobnou nabídkou? Děkuji za Vaši odpověď, Marek

  • Odpovědět

   Dobrý den Marku, z hlediska vašich podmínek na pláž a moře je Malikia perfektní volba. Je potřeba počítat s tím, že Malikia je větší areál, který má již něco za sebou. Vybavením je tedy na průměrné úrovni. Služby jsou ale na dobré úrovni a výběr stravy je široký. Pokud chcete něco kvalitnějšího, doporučuji hotel na druhé straně zátoky Abu Dabbab – Hilton Nubian Resort. Má sice menší bazény a nemá tobogány, ale kvalitativně je lepší.
   Nebo se podívejte na duo hotelů u zátoky Brayka – ať už hotel Brayka Bay (od něhož je vstup do moře možný přímo z pláže) nebo hotel Brayka Beach Resort (který má tobogány). Kvalitativně jsou na tom podobně či o něco málo lépe než Malikia.

 • Odpovědět

  Dobrý den,jaký máte názor na Sunrise Royal Makadi Resort?Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den, mám za to, že jsem vám již odpovídal 🙂 Co se týká hotelu samotného, je to za mě velmi dobrá volba. Pěkný, udržovaný areál, všude čisto, jídlo bez problému, vyžití pro děti. Rozhodně to je egyptský nadprůměr, bude se vám tu dle mě líbit.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši , rádi bychom opět navštívili Egypt …co říkáte na hotel JAZ GRAND MARSA …chceme letět v dubnu . Je u hotelu a nebo někde poblíž laguně…moc díky za info ..Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno, Jaz Grand Marsa je dle mého názoru fajn hotel. Nečekejte sice žádný 5* luxus, jeho ohodnocení je v tomto směru zavádějící a zároveň bych řekl, že kvalitativně je hotel horší, než hotely sousední (ať už Jaz Maraya, Jaz Lamaya apod.) Co se týká vstupu do moře, ten je možný víceméně pouze z mola, které zde měří cca 100 metrů, vede ke korálovému útesu, který strmě padá do hloubky. Vstup do vody tu někdy komplikují vlny a plavčík, vác tak do vody nepustí. Opatrně lze chodit do moře i z pláže, v korálovém podloží se za přílivu vytvoří dostatečné lagunky na šnorchlování. Na nějaké plavání jsou ale příliš malé.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,
  náhodou jsem narazil na tyto stránky a dotazy k dovolené. Už týden brouzdám po cestovkách a recenzích. Jsem z toho už tak mimo, že nevím co vlastně odpovídá skutečnosti. Chceme jet s manželkou a známými do Egypta. Od 14.5-22.5, ALL, poklidnější moře i vstup, z Prahy. Podle recenzí preferujeme novější hotely. Mohl by jste dát pár typů. Jsme věkově od 55-60 let, tak i blíž letiště.

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňku, jsou mi jasné vaše požadavky, ještě se ale doptám, jak se šnorchlováním? Stojíte o to? Jinými slovy má to být hotel, u něhož lze v moři leccos vidět?

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  Plánujeme hotel: Stella Di Mare Beach Resort & Spa , ale koukám na tu pláž v makadi bay, a to se skutečně musí chodit skoro 1 km po molu abychom se vykoupali? Nedá se projít eventuelně mořem po mělčíně aspoň? Případně je to skutečně tak hrozně mělké? A celkově názor prosím na ten hotel? Mockrát děkuji, Tom

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši, ano, přístup do moře konkrétně zde je komplikovanější. Lze chodit přímo z pláže, ale u ní je jen samá mělčina, osvěží, to ano, ale na koupání/plavání to zde není v žádném případě. Je tedy nutné využívat molo, to je cca 400 metrů dlouhé. Alternativně lze chodit na pláž k sousednímu hotelu Labranda, security má k tomu většinou připomínky a chtějí bakšiš za to, aby vás tam pustili, ale je to mezi hotely domluvené. Na bakšiš nemají nárok. Ale můžete se tam pouze vykoupat a jít zase zpátky. Krom pláže je hotel velmi dobrý, čistý, pěkně zařízený, dokonce s internetem v ceně, v tomto ohledu není moc co vytknout.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  Plánujeme v únoru Egyptu s ročním prckem, a rád bych se prosím zeptal na doporučení oblasti kde je dobrá kombinace šnorchlování + koupání a k tomu nějaký hotel v dobrém poměru cena/kvalita/jídlo.

  Také se chci prosím zeptat, zda ten internet od operátorů je spolehlivý, potřebuji tam být připojený kvůli práci apod a potřebuji normální internet.

  A ještě prosím jedna otázka, kolik dní stačí prosím na Luxor? Nevíme jak to moc vymyslet, aby ta cesta nebyla pro prcka náročná, dá se to stihnout normálně za den, nebo lepší vzít nějaké přespání v luxoru? A dá se někde sehnat autosedačka pro prcka?

  Moc děkuji za odpovědi, Tom.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši,

   určitě bych doporučil oblast zálivu Makadi Bay (asi 25 km jižně od Hurghady), ideálně některý z hotelů na jeho severní straně, kde je dobrý přístup do moře přímo z pláže ovšem v kombinaci s korály, které jsou hned opodál. V Marsa Alam bych pak volil např. hotel Brayka Bay, i u něho je pohodlný vstup hned z pláže a korály v těsné blízkosti.

   Ano, internet od operátorů je spolehlivý. Já doporučuji volit datové karty Vodafone, Vodafone má v Egyptě nejsilnější pokryti a bez problému klientům funguje i v odlehlejších hotelech na jihu Marsa Alam. Popř. se ozvěte, rád pro vás kartu zařídím.

   Co se týká výletu do Luxoru, nedoporučuji jezdit na vlastní pěst, je to jiná země, jiná kultura, pravidla na silnicích příliš nejsou, zkrátka je jednoznačně lepší vyrazit v rámci nějakého organizovaného výletu. Lze to stihnout za den, ale ano, jak říkáte, jsou to poměrně dlouhé přejezdy, přes 4 hodiny, takže pro vašeho malého to bude náročné. Mám nějaké kontakty, které by určitě uměli zařídit i výlet s přespáním, pokud byste o to měl seriózní zájem, nic nedám za zeptání a zjištění podrobností.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši.
  Máte prosím informace o kvalitě služeb v hotelu Shams Marsa Alam?
  Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Marie,

   Shams Alam je takové menší rodinný hotel, je to klidný resort. Personál je bez problému, snaží se, jídlo chutné a typicky naprosto bez problému, všude čisto. Pokoje nejsou kdovíjak luxusní, to ostatně asi nikdo od takovéhoto hotelu čekat nemůže, ale pro průměrně náročného člověka naprosto stačí, je to alespoň můj názor, navíc jsou celkem prostorné, i to je fajn. Za mě mohu resort doporučit.

 • Odpovědět

  Dobrý den, myslíte si, že pobyt na září 2022 v hotelu Hilton na Marsa Alam je lepší zakoupit již nyní (cena se pohybuje okolo 18K) či je lepší si počkat na LM? Bojíme se, ale aby nedošlo k vyprodání tohoto hotelu.

  • Odpovědět

   Dobrý den Kristýno, těžko radit v tomto. Osobně si myslím, že cena by mohla jít dolů. Riziko dostupnosti tu samozřejmě určité je, ale vzhledem k tomu, že jde o září (pokud nejde zrovna o konec září a termín svátku 28.), tak bych se toho nebál a vydržel bych, minimálně do doby cca měsíc, 3 týdny před zamýšleným odjezdem.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši, mám již zakoupený tydeni pobyt na 15.1.2022 do Club Calimera Akassia Swiss Resort. Jedu se svým 11letym synem a velice rád bych Tě chtěl poprosit o nějaké info. Moc děkuji za odpověď… Lukas

  • Odpovědět

   Dobrý den Lukáši, je to resort s poměrně velkým areálem, všude čisto, jídlo bez problému. Co osobně já považuji za přednost oproti jiným resortům je fakt, že tu je i velký 50 metrový plavecký bazén i akvapark s řadou tobogánů. Kvalitativně je hotel v pořádku, nedoporučil bych ho nějak příliš náročným lidem, to určitě ne, ale pokoje i služby obecně tu jsou v pořádku. Chybí internet (což je bohužel v Egyptě takovým standardem), zdarma je k dispozici pouze v loby recepce. Co se týká moře, tak je tu přímo u pláže v původním korálovém podloží vyhloubená taková uměla laguna (zhruba 50 m dlouhá), takže na plavání ideální. Za šnorchlováním je lepší chodit přes jedno ze zdejších dvou cca 70 metrů dlouhých mol.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,

  rozhodli jsme se začátkem července i s dětmi (8, 15) jet na dovolenou do Egypta. Líbí se nám oblast Marsa Alam, ale jsme dost zklamán co se tyče mělkého moře po celém pobřeží, také ty boty do vody nás odrazují. Vámi doporučovaný hotel Sunrise Marina Resort Port Ghalib jsme v tomto termínu u nikoho nenašli. Tobogány určitě taky preferujeme. Chtěla bych se Vás zeptat, zda se nemáme začít dívat spíše po hotelích v Hurghadě a nebo jinde. Rádi bychom písečnou pláž s klasickým vstupem, aby jsme si zaplavali bez nucené procházky po molu a nebo pochodováním v moři cca 300 metrů a více. Poradíte nám konkrétní hotel? Předem moc děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Gabrielo,
   ano, Sunrise Marina Resort přinejmenším české cestovky od covidu vůbec nenabízí. Může se to samozřejmě do příštího léta změnit, ale také nemusí. V Marsa Alam se můžete podívat na Abu Dabbab Beach Resort (také známý jako Malikia Abu Dabbab) nebo na jeden z hotelů Royal Brayka a Brayka Bay. Tobogány má Royal Brayka, ale mohou je využívat i hosté z Brayka Bay. Tobgány jsou rovněž u hotelů „Jaz“ (Jaz Solaya, Jaz Lamaya, Jaz Samaya, Jaz Maraya), které jsou u zálivu Coaray. I tady z čela zálivu je pohodlný vstup do moře, byť je už trochu mělčí, určitě mnohem mělčí, než u Malikie nebo Brayka Bay.

   V Hurhgadě je výběr širší, namátkou například v oblíbené oblasti Makadi (kousek jižně od Hurghady) splňují vaše požadavky resorty typu: Sunrise Royal Makadi resort nebo Grand Waterworld Makadi (dříve známý jako Sunwing Waterworld). Vstupy do moře jsou u těchto hotelů bez problému.

 • Odpovědět

  dobrý den Lukáši,letos kvůli covidu nám padla dovolená do SAE HOTEL HILTON,kam jezdíme pravidelně, tak zvažujeme EGYPT
  Jaký hotel by jste nám doporučil vysoké služby, krásné koupání, několik bazenů

  • Odpovědět

   Dobrý den Slávko,

   v Marsa Alam bych vám doporučil Iberotel Costa Mares (zbrusu nový hotel s kvalitními službami u pěkného zálivu Marsa Mubarak s prvotřídním šnorchlováním), dále Hilton Nubian resort u zálivu Marsa Mubarak či Steigenberger Coraya Beach, jež je ze všech zmiňovaných nejblíže k letišti. Kvalitnější hotely, než jsou tyto, v Marsa Alam nejdete obtížně.

   V Hurghadě, resp. v lokalitě na jih od ní je pak výběr větší. U krásné pláže je např. Sunrise Romance Sahl Hasheesh. Dále jen namátkou třeba Sentido Sunrise Mamlouk Resort, Sheraton Soma Bay, Tui Magic Life Kalawy, Steigenberger Al Dau Beach Resort,

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Na přelomu října a listopadu se chystáme s manželem do Egypta. Vybrali jsme hotel FUNTAZIE KLUB LTI AKASSIA BEACH. Doporučil byste ho? Chceme mít pozvolný, písečný vstup do moře (bez nutnosti bot do vody), ale také možnost pozorovat korály a rybky. Co myslíte, vybrali jsme správně?

  • Odpovědět

   Dobrý den Heleno,
   vzhledem k požadavků, které zmiňujete, si myslím, že jste vybrali dobře. Resorty tu jsou vlastně dva, tzv. Calimera část a tzv. LTI část. Hosté LTI části mohou využívat veškeré služby, hosté z druhé části mají vstup do některých prostor areálu omezený. Tzn. LTI je správná volba. Ano, vstup do vody je písečný, ovšem vede jen do takové spíše uměle vytvořené laguny – představte si ji jako takový větší bazén 20×70 metrů. V nejhlubších místech má dospělí člověk cca po ramena vody. Takže plavat i šnorchlovat se v ní dá bez problému. Rybek tu je plno a n jejím vnějším okraji jsou i korály. Máte zde také možnost chodit do moře pře molo, u LTI části je molo cca 50 metrů dlouhé, na konci je vždy plavčík a schůdky do hloubky ke korálovému útesů, jež poměrně strmě padá cca 35 metrů do hloubky (na dno nevidíte).

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši,

  letíme tuto neděli 25.7. do hotelu Jaz Makadi Star & Spa, máme to sice přes cestovku, ale bez letištního transferu – při kupování na poslední chvíli tam tato možnost už nebyla. Dalo by se přes Vás zařídit:

  1. transfer letiště Hurghada – hotel Jaz Makadi
  2. místí SIM kvůli datům?

  Předem děkuji,

  • Odpovědět

   Dobrý den Zdeňko, ano, určitě to jsem schopen zařídit. Bavíme se zde pouze o transferu jedním směrem nebo hledáte transfer, jak směr hotel, tak následně směr letiště? Ozývám se vám na e-mail, kde probereme detaily. Děkuji.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši. Jaký hotel by jste zvolil pro 3 a 4 lete děti ? Jde nám o vyžití děti. My se přizpůsobíme. Jen ať mají hodně vyžití na menších atrakcí h a bazénech. Kvalitní stravování a čistota. Děkuji moc Dáša Zarubova

  • Odpovědět

   Dobrý den Dagmar, mrkněte se na Three Corners Sea Beach – v Marsa Alam blízko letiště. Vyžití pro děti poměrně dost pestré v podobě větších tobogánů i menších skluzavek pro ty mladší. Pohodlné koupání pro děti v laguně hned vedle pláže nebo pro dospělé možnost chodit ke korálovému útesu přes cca 75 metrů dlouhé molo.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši , moc díky za rychlost .,..nejraději bychom koupání v laguně …jedeme do Egypta poprvé a tak volíme raději jistotu .. díky Alena

  • Odpovědět

   Dívala jste se na Dream Lagoon (někdy nazývaný Future Dream Lagoon)? Je to hotel u velké laguny, do laguny se však musíte z pláže dostat po svých přes mělký břeh (který je 50 až 150 metrů široký v závislosti na tom, z jaké části pláže do moře vstupujete). Dál bych upozornil na Three Corners Fayrouz Plaza (hotel kousek od letiště, dobře hodnocený, vstup do moře z mola do dvou lagun dostatečně hlubokých na plavání a z konce mola, které je asi 300 m od břehu, je pak vstup do hluboké vody k hlavnímu korálu). Mrkněte na ně, třeba vás některý z nich zaujme.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukási6 , moho poprosit o odpověď na dotaz z 19.5….Moc by se nám vaše ráda hodila…Moc díky ..Alena

  • Odpovědět

   Dobrý den Aleno,

   přikládám původní znění vašeho dotazu: „Dobrý den Lukáši ,
   stále se nemůžeme rozhodnout mezi hotely :
   PENSSE ROYAL LAGON
   LABRANDA GEMMA PREMIUM
   BLUE REEF BY GORDONIA
   BLISSABO NAWWAS
   SATAYA MASA ALAM
   rádi bychom přímý vstup do moře s lagunou a trochu kvalitní služby …moc děkuji za radu ..:-) Alena“

   Nejsem si jistý, zda vám budu schopen poradit, neznám ani BLISSABO NAWWAS, ani SATAYA MASA ALAM a popravdě příliš dobře neznám ani ostatní hotely, které zmiňujete. Jedině snad první uváděný – PENSSE ROYAL LAGON – tímto pravděpodobně myslíte hotel, na nějž jsem upozorňoval před dvěma dny (viz Pensee Beach resort za 6 790 Kč). Požadujete koupání v laguně (tj. tak, aby to bylo od volného moře odděleno) nebo může být i záliv? Máte prosím nějaké další požadavky?

 • Odpovědět

  Dobry den. Já bych se rád zeptal na hotel Brayka Bay reef. Většina recenzi co jsem četl, jen sama chvála… Ale jedna mne dost zarazila. Viz. pláž krásná asi největší kterou jsem v Egyptě viděla,ale bohužel o moři se to říct nedá,vstup pouze jedním koridorem,všude jinde na Vás pískaj a je tam zákaz vstupu!moře je na kraji strašně znečistěné,na nohou i botech jsme měli nalepenej asfalt,když jsem to ukázala delegátce kroutila jen hlavou,jak je to možné,pán z potápěckého centra(němec)říkal,že je to z lodí,jak to vypouštěj do moře,což si myslím,že je fakt mazec.cca až tak po100metrech od kraje začíná bejt tak trochu vidět podmořskej život pravá strana korálu je lepší je tam víc ryb než na tý levé straně,myslím,že jsem zátoku pro šnorchlovala křížem krážem,až tak po cca300metrech od břehu to začíná bejt krásné,ale bohužel zas jen ráno,maximálně dopoledne,jak začně bejt odliv tak místo ryb tam plavou odpadky a je to špinavé.Moc mě to mrzelo,protože ty recenze co jsem zde četla na moře byli ůžasné,ale to asi ty lidé nebyli nikde jinde?!Nevím,ale s Sharmem,Dahabem,Safagou či Makadi se to oprvdu nedá ani v nejmenším. A tak sem se chtěl zeptat, na vás názor. A jestli nevíte jak to tam teď aktuálně vypadá… Je to sice hodně stará recenze… Ale ještě jsem četl i mladší a stěžovali si na studené jídlo, nulové animační programy, početná ruská klientela… Dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Rostislave,

   omluvte že na váš dotaz reaguji se zpožděním. Osobně se s názorem, který je uveden ve vámi citované recenzi, neztotožňuji. Upřímně jsem žádný asfalt v moři v této zátoce nikdy nezažil, naopak záliv Brayka Bay je dle mě právem považován za jedno z mála míst, které poskytuje na šnorchlování velmi dobré podmínky a navíc je snadno dostupné tím, že jsou přímo u něj resorty (Brayka Bay a Brayka Beach resort).

   Na druhou stranu mohu potvrdit, že sem jezdí Rusové a hlavně Ukrajinci a to v dost velkých počtech, jednoznačně převažují. Je to bohužel dáno tím, že údajně majitel jedné ukrajinské cestovky zde na hotelu přímo bydlí a proto sem své klienty „vozí“, a to ve velkých počtech. S tím je nutné počítat. Z toho částečně vyplývají i animační programy, které jsou zaměřeny právě na tuto východoevropskou klientelu. Studené jídlo naopak potvrdit nemohu, z hlediska stravy to tu je bez problému.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši. Již potřetí se chystáme v létě do hotelu Concorde Moreen Beach. Líbí se nám, že je malý s krásnou zahradou a minutou na pláž, dobré jídlo. Jsem zde spokojená i se šnorchlováním, s vnučkou jsme zaznamenaly alespoň třicet druhů ryb. Můžete mi trochu srovnat, jestli jsou u jiných hotelů, které zde popisujete, korály a mořský život lepší? Jinak znám zátoku Abu Dabbab, kam si vždy zajedeme na výlet zašnorchlovat, ta je přepychová. Ale jsme konzervativní, takže zůstáváme věrné Concordu. Ptám se jen tak ze zvědavosti, jestli neděláme chybu, že se stále vracíme na jedno místo. /I když teď se chystám s kamarádkou do Hiltonu kvůli zátoce./ Děkuji za Váš názor. Věra

 • Odpovědět

  Dobrý den, chtěla jsem vás poprosit o srovnání hotelu Sunrise Royal Makadi a Brayka Bay v Marse. Moc děkuji, Lucie Skoumalová

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   Sunrise Royal Makadi je cca 2x větší hotel (co se kapacity týče), byť v současné době být plně obsazen stejně nemůže. Působí o něco novějším dojmem, to se odráží i na samotných pokojích, které vypadají o trochu lépe, než v Brayka Bay. Přístup do moře je pěkně po písku z pláže, nevýhodou je však podmořský život (v této části Makadi zrovna korály nejsou). Pokud chcete i trochu šnorchlovat určitě bych doporučil buď jiný hotel v Makadi (sousední Fort Arabesque nebo Prima Life Makadi) nebo právě Brayka Bay v Marsa Alam. I ten je z kvalitativního hlediska v pořádku. Navíc lze využívat i služby vedlejšího hotelu Royal Brayka – třeba tam chodit na stravování apod.

   Záleží samozřejmě na vašich preferencích a požadavcích, za mě bych spíše upřednostnil Brayka Bay.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,v červenci bychom chtěli poprvé do Egypta. Váháme mezi hotelem Calimera Akassia a Royal Tulip. Dcera 9let upřednostňuje aquapark,my zase šnorchlování. Můžete prosím poradit? Předem děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Hanko,

   akvapark je větší v Calimera Akassia Beach resortu. Co se týká koupání v moři, tak zde je pro tento účel vytvořené taková poloumělá laguna v korálovém podloží. Velikostně ji lze přirovnat k velkému 50 m bazénu (který se mimochodem rovněž v resortu nachází). Na plavání ideální, na šnorchlování moc ne >> za podmořským světem je nutné chodit přes mola k hlavnímu útesu. Tj. je potřeba počítat s tím, že zde si zašnorchlujete pouze nad poměrně velkou hloubkou.

   Royal Tulip – pěkný resort, ale pro někoho je nevýhodou velmi dlouhé molo (téměř 700 m). Chcete-li šnorchlovat, musíte po něm, vstup buď z prostředka do velké, ale poměrně mělké laguny (voda cca po pás), nebo z konce mola ke korálovému útesu.

   Zkuste mrknout ještě na duo hotelů Brayka Bay a Royal Brayka (u něhož jsou tobogány). Hotely jsou u pěkné zátoky, kde máte korály hned u pláží. Netřeba tedy chodit po molech.

 • Odpovědět

  Děkuji za info, ještě poprosím, Royal x Dream, který je lepe hodnocený co se týče služeb a „líbivosti“ resortu…:-). Který byste si vybral? Děkuji za pomoc. Iva.

 • Odpovědět

  Dobrý den, Lukáši, zatím jste nám vždy dobře poradil ohledně výběru hotelu v Marsa. Prosím o radu, máme možnost volit mezi hotelem Novotel a Dream Lagon, popřípadě Royal Tulip. V Novotelu jsme již byli, ale v Dream Lagon se nám zdá více zeleně. V Novotelu koupání jen z mola. Jak je to v Dream Lagon?
  Moc děkuji za odpověď.

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo,

   hotel Dream Lagoon molo nemá, kdysi tu sice bývalo, v současnosti však nikoliv. Vstup do moře je tedy možné jen přímo z pláže. Cca prvních 200 metrů je mělčina (zhruba po kolena vody), hlavně písek, sem tam kámen. Jakmile překonáte mělčinu, ocitáte se na kraji poměrně velké laguny, kde se dá plavat i šnorchlovat naprosto bez problému. Jde tedy o to vždy překonat tu úvodní mělčinu. Čím více na jih na pláži jste, tím je mělčina užší. Royal Tulip je rovněž u velmi mělké laguny (zhruba po pás vody). Je u něho dlouhé molo (nejdelší v Marse, cca 700 metrů), které má vstup z cca prostředka (právě do oné laguny, za přílivu je bez problému, ale kdekoliv v ní dospělí člověk stačí) a vstup na konci ke korálovému útesu. Kdyby vám zajímalo ještě cokoliv jiného, pište.

 • Odpovědět

  Ahoj Lukáši a cestovatelé,

  jedeme bez cestovky do Hiltonu Marsa Alam. Důvody máme dva:

  1/ po registraci ve věrnostním programu Hilton Honors máme možnost platit pokoj hotově (cena byla 203 USD/noc v režimu ALL-IN) = cca 4.500 Kč, anebo v HH points (cena byla 20.000 bodů/noc v ALL-IN). Protože se body dají občas koupit v akci na webu hilton.com za cenu 11 halířů za bod, cena pokoje nás vyšla na cca 2.200 Kč.

  2/ mnohem důležitější důvod byla možnost samostatně si pobyt rozdělit, protože si chceme bez spěchu a podrobně projít památky v okolí Luxoru. Místní Hilton Luxor na pobřeží Nilu vypadá luxusně, a cena byla za dvě noci 72 USD/noc se snídaní. Kupodivu za tři noci se snížila na 64 USD/noc se snídaní, protože mají obchodní politiku “zůstaň déle => cena za noc se sníží”. Toho jsme rádi využili.
  {jestli to funguje jako homeopatikum, a při pobytu třeba 2 měsíce bude cena 5 USD/noc, to jsem zadávat nezkoušel}

  Pokud to někoho inspiruje… fajn. Zbývá vyřešit dopravu z letiště do Hiltonu Marsa Alam, a pak přejezd do Luxoru a z5.
  Nějaké tipy Lukáši, prosím?
  Anebo nechtěl by si přivydělat dodavatel sim i jako taxikář za nějakou rozumnou cenu?
  bL.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   pardon za moji trochu zpožděnou reakci. Hilton Marsa Alam Nubian Resort je perfektní volba, Hilton v Luxoru sice neznám, ale pravděpodobně i on je resortem s veškerým komfortem.

   Prověřoval jsem možnosti dopravy, bylo by ji možné zařídit, a to za následující ceny:

   – Letiště Marsa Alam >>> Hilton Nubian resort: 21 eur (plus 2 eur za parking na letišti)
   – Hilton Nubian resort >>> Luxor: 168 eur (v ceně je 20 eurový permit, který je pro tuto cestu nutné vyřídit)

   Stejné ceny by platily v případě cest zpět. Pokud byste z Luxoru jeli rovnou na letiště do Marsy, pak by to nebylo za 168 eur, nýbrž za 151 eur (plus 2 eur za parking na letišti). Byli by to cesty sedanem pro dva lidi. Z důvodu covidu do vozu typu sedan nelze vzít více jak 2 cestující. K vyřízení permitu by byly potřeba scany / fotografie vašich pasů, k samotnému vyzvedávání na jednotlivých hotelech by bylo třeba znát vždy i konkrétní čísla pokojů.

   Takže toto je v kostce za mě. Pokud byste měli zájem, detaily bychom dohodli po e-mailech. Předesílám, že k výše uvedený cenám jsem si nic „nepřihazoval“, byť mi to bylo z egyptské strany doporučováno. Odmítl jsem. Nestojí mi to za to, na prvním místě je vaše spokojenost. Doporučuji vám prověřit i jiné možnosti a pak vyberte takovou, která se vám bude zdát (nejenom cenově) ta nejlepší.

 • Odpovědět

  Dobrý den, mám na Vás prosbu. V půli července bychom chtěli se 2 dětmi (5,3) na 10 denní dovolenou do Egypta. Pročetl jsem snad všechny Vaše příspěvky, za něž Vám moc děkuji, ale i přesto požádám o radu. Chtěli bychom hotel s postupným vstupem do moře a nemuselo se nikam přes cestu už kvůli dětem a také, aby byly součástí hotelu nějaké skluzavky do bazénu. Aby součástí stravy byl dostatek ovoce, zeleniny a ryb. Korál bude bonusem, ale spíše pro mě než pro děti. Hlavně ať není v blízkosti přístav – raději nějakou zátoku i kvůli větru. Četl jsem spoustu recenzí na Vámi doporučovaný El Malikia, ale jsou dost rozporuplné. Někdo chválí a někteří hodně kritizují. Nevím kde je pravda a neradi bychom se při první dovolené s dětmi „spálili“. Dále se mi líbil Fayrouz Plaza, ale tam jsem úplně nepochopil jak je to s koupáním. U Brayka resortů se mi nedaří najít ubytování a chybí mi Tulip, ale tam si nejsem jistý se vstupem do moře. Ještě jednou děkuji za Vaše cenné rady a ochotu. A omlouvám se za tak dlouhý dotaz, ale snad pomůže někomu dalšímu, kdo je podobně jako já přesycený informacemi, ale nedokáže vybrat. Ondra

  • Odpovědět

   Dobrý den Ondro,

   čtu oba vaše dotazy, jak tento, tak ten z 11.4., zareaguji na tento, protože je obsáhlejší a zkusím obsáhnout i odpovědi na dotazy, které jste zmínil ve vašem druhém příspěvku.

   El Malikia (nebo spíš dnes už Abu Dabbab Beach resort) – máte pravdu, velký komplex, kvalitativně v pořádku, nicméně najdou se i lepší, tobogánů dostatek, vstup buď z mola nebo hezky pěkně z pláže a dostupnost perfektních podmínek na šnorchlování v zálivu Abu Dabbab.

   Fayrouz Plaza – nejkvalitnější z těch, které jste uvedl, bez tobogánů. Vstupů do moře tu je několik. Buď lze chodit do mělčí vody přímo z pláže a nebo pak z mola (z něho jsou 3 vstupy, první do mělké laguny, druhý do hlubší laguny (cca 250 metrů od břehu) a třetí do hloubky ke korálové útesu). Šnorchlovat i koupat se lze i v oněch dvou lagunách.

   Duo hotelů Brayka Bay a Brayka Beach Resort – přístup do moře z pláže je z Brayka Bay. Tobogány má naopak Brayka Beach. Není tady ale problém chodit z jednoho hotelu na pláž druhého a opačně, podobně i s tobogány. Z hlediska služeb jsou hotely bez problému, není to sice žádní Hilton, ale pro průměrně náročného člověka to je vyhovující. Měl-li bych si zvolit z těchto dvou, dám přednost Brayka Bay. Dobrou představu o tom, jak reálně vypadá pokoj v Brayka Bay můžete vidět např. z této nebo této fotografie.

   Royal Tulip – u něho pozor na vstup do moře. Mnohým to nevadí, jiné to může ale „otrávit“. U Royal Tulip je hodně mělko, je tu velká laguna a dlouhé molo (asi 680 m). Pro ty nejmenší děti je to na smočení u břehu za přílivu dostačující. Kdo se chce vykoupat, musí ale chodit po mole, buď doprostřed (vstup do laguny, hloubka cca po pás) nebo na konec (vstup do hloubky).

   Snad budete mít nyní alespoň trochu jasněji 🙂 Za všech výše zmiňovaných bych vám pravděpodobně doporučil Brayka Bay, a to i přes to, že zrovna u něho tobogány nejsou, ty jsou v sousedním resortu.

 • Odpovědět

  Dobry den,
  S Egyptem zkušenosti nemám. Rada bych s dětmi (8,3roky), jsme náročnější. Co byste prosím doporučoval?
  Hezká pláž, čistý, nový, moderní, nevybydleny hotel? Pro děti nějaké ty tobogany? Snorchlovani a procházky mimo hotel nebude potřeba. V cestovce nabídli pickalbatros white beach, trosku se obavám té mariny a lodí a nejsem si úplně jistá, jestli je to ten top. Budu velice vděčná za Vaše doporučení.
  Vyskakuje na mě také Titanic royal, sentido mamkouk, jaz lamaya ‍♀️-všechno je to bohužel velice podobné.

  • Odpovědět

   Dobrý den Marie,

   díky za váš dotaz! (Pickalbatross) White Beach hotel je z hlediska kvality a vzhledu pokojů na Egypt velmi dobrý resort. A z hlediska vodních atrakcí pro děti taky perfektní. Pláž pěkná, ale vstup dost pozvolný. Voda od o po dál stojících lodí špinavá nebývá.

   Dám vám sem pár dalších tipů, které kombinují kvalitu a komfort s togány: Steigenberger Aqua Magic, Jaz Aquaviva (super hotel s velkým aquaparkem, byť není přímo u moře, na pláž k zálivu Makadi jezdí shuttle bus (5 minut)), popřípadě Tui Magic Life Kalawi.

   Měli-li bychom zůstat u Hurghady, upřednostnil bych právě ten, který vám byl doporučen cestovkou.

   V Marsa Alam bych jednoznačně doporučil Sunrise Marina Port Ghalib resort (pěkné pokoje, dobré služby, tobogány za hotele, dobrá písečná pláž) – tady ovšem záleží na termínu, který hledáte, pokud vím, tak české cestovky ho opětovně zařadí do svých nabídek v průběhu jara. Na aktuální last minute termíny však k dispozici není.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za odpověď, zeptám se tedy, zda byste mi doporučil nějaký jiný hotel. Určitě bych raději nějaký lepší přístup ke koupání, nicméně určitě bych nechtěl děti ochudit o aquapark.

  • Odpovědět

   Rozumím tomu. V tom případě se doporučuji podívat ještě na tyto hotely: Royal Brayka Resort (popřípadě vedlejší hotel Brayka Beach). Právě druhý zmiňovaný tobogány má, přitom je lze využívat i v případě ubytování v Royal Brayka Resortu. Přístup do moře Od prvního uvedeného pěkně z pláže, zároveň je ale možné využívat molo na šnorchlování u hotelu Brayka Beach.

   Další možnosti jsou: Abu Dabbab Beach Resort (větší komplex, byť kvalitativně o něco málo horší než Brayka, řada tobogánu a blízkost zálivu Abu Dabbab). Poslední varianta je Sunrise Marina Resort Port Ghlalib (kvalitativně nejlepší ze všech uvedených, ovšem rovněž o něco dražší, v nabídce českých CK zatím nefiguruje, první termíny jsou od dubna, což vzhledem k tmu, že plánujete jet až v květnu, by vás neomezovalo).

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, díky za vaše stránky a chtěl bych se zeptat na Váš názor na Royal Tulip Beach resort. Letíme 8.5. na týden s dětmi 12 a 2,5 roku. Myslíte, že je to dobrá volba?

  • Odpovědět

   Dobrý den Viktore,

   nemáte zač 🙂 Royal Tulip Beach resort je fajn hotel, pro děti určitě vhodný, a to minimálně z hlediska několika bazénů a přítomnosti tobogánů, jak malých skluzavek, tak větších pro větší děti. Prostorné pokoje, kvalitativně jak vybavením pokojů, tak úrovní služeb je resort na takové standardní úrovni, které z mého pohledu určitě ničím nezklame. Možná leckoho ani moc ničím nenadchne, ale to je dost individuální. Mínusem je internet za poplatek, což je v mnoha hotelech v Egyptě bohužel stále dnešním standardem. Má pěknou pláž, dlouhou, širokou.

   Pozor akorát na vstup do vody. Hotel je přímo u takové velké a velmi mělké laguny. Laguna je super na wind nebo kite surfing, ovšem na koupání moc ne. Přímo u pláže je velmi mělko. Pro malé děti supr na „smočení“, ale nevykoupete se tu. Kdo si chce zaplavat, musí využít zdejší velmi dlouhé molo (měří 700 metrů). První vstup do moře je cca 250 m od břehu, je to vstup do oné laguny, do míst, kde je hloubka cca po pás. Pak se dá samozřejmě jít na konec mola, kde je vstup do hloubky ke korálu.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, mohl byste se nám trošku víc rozepsat o Albatros Sea World? Chtěli bychom tam s manželkou někdy ke konci února. Trochu nám dělá starosti zákaz vycestování, ale s tím nám vy asi nepomůžete. ‍♂️ Zajímalo by nás počasí a především kvalita jídla a pokojů, dále pláž (není pro nás důležité šnorchlování, spíše relax u vody). Další důležitou součástí je fitko. Je v době covidu jisté, že ho budeme moci využívat? Děkujeme, Petr.

  • Odpovědět

   Dobrý den Petře,

   je to hotel, který vznikl celkovou rekonstrukcí původního resortu. Byl otevřen v roce 2018. I proto vše působí minimálně na první pohled pěkně a nově. Areál je veliký, je tu plno bazénů, byť ne každý je určený ke koupání. Ubytování ve dvoupatrových „vilkách“, pokoje na Egypt velmi pěkné, s prostornými koupelnami. V tomto ohledu tu je za mě vše v pořádku. Jídlo úplně neodpovídá 5* standardu, výběr je sice velký, ale dost se opakující. Kupříkladu nečekejte, že by vám tu dělali džusy přímo z ovoce. Tak to je… zkrátka Egypt. Pro průměrně náročného hosta je ovšem stravování zcela dostačují. Co se týká fitness, netroufám si tvrdit, jak to s ním na konci února bude, ale podle mých informací tyto „služby“ fungují v hotelech nyní normálně. Tak bych neměl obavy.

   Pláž písečná, ale vstup do moře spíš takový kamenitý, korálový. Je lepší mít boty do vody. Dá se víceméně přímo u pláže v takové laguně o velikosti většího bazénu, jinak krom ní je všude poblíž pláže dost mělko a koupat se moc nelze. Alternativně se dá chodit přes molo k útesu (šnorchlovat či plavat).

   Najdou se nevýhody, přesto je tento resort dle mého názoru určitě jeden z těch nadprůměrných, které lze v Marsa alam najít.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  Moc zdravím a ráda bych se poradila ohledně našeho očekávaného pobytu.
  Letíme v termínu 13.-27.2. do Marsa Alam, konkrétně hotel Jaz Lamaya. Dříve jsme byli dvakrát v Jaz Makadina v Makadi Bay a byli jsme spokojení, proto jsem volila stejný řetězec. Na Vaše stránky jsem bohužel narazila až později :-/
  Máme dv děti (1 rok a 4,5 roku), mladší potřebuje kočárek.
  Prosím, je tento hotel dobrá volba? Z popisu hotelu mi vyplynulo, že část pláže je písečná s pozvolným vstupem. Je to tak?
  Máme si v hotelu změnit pokoj superior family za deluxe family?
  Známá mě straší, že bude zima, vítr a že se ani nevykoupeme.
  Doufám, že nemá pravdu. Jinak tedy nevím, co tam s dětmi budeme 14 dní dělat.

  Děkuji předem.

  • Odpovědět

   Dobrý den Adriano,

   Jaz Lamaya je dobrý, kvalitní hotel. Z mého pohledu to je velmi dobrá volba. Pláž je písečná, ne ze všech jejích částí je však možný vstup do moře (kvůli korálům a jejich ochraně). Přímo před hotelem Jaz Lamaya je možný vstup z mola, ke vstupu po písku z pláže je nutné po pláži dojít k centrální části zálivu, cca 400 metrů daleko. Pokoje, které zmiňujete, jsou velikostně stejné. Ano, deluxe je kvalitnější, přesné rozdíly ale po mě vyjmenovat nechtějte, nevím je. Standardní superior family je alespoň za mě bez problému, já bych zbytečně nepřiplácel. Ale každý to cítí jinak…

   Očekávám, že ve vašem termínu bude teplota moře činit cca 23°C, což je o zhruba 1°C více, než dlouhodobé únorové průměry. Na koupání to je, byť nějak výrazně teplé moře od února v Egyptě čekat nemůžete. Jaz Lamaya má ale několik vyhřívaných bazénů, včetně toho dětského, takže zde nebudete odkázáni pouze na moře.

 • Odpovědět

  A ještě váš názor na Hotel Three Corners Fayrouz Plaza Beach. Nějak se nemůžeme rozhodnout a postupně se nám to vyprodává…

  • Odpovědět

   Dobrý den Alice,

   nejprve k vašim předchozím dotazům. Standardně platí, že bazény v zimě vyhřívané jsou. Typicky to nejsou všechny, ale minimálně jeden v daném resortu vyhřívaný je. Pokud mám být konkrétní, tak: Albatros Sea World (1 vyhřívaný), Three Corners Sea Beach Resort (1 vyhřívaný bazén, nikoliv hlavní, ale ten s tobogány a s takovou umělou řekou), Utopia Beach Club (1 ze 3 je vyhřívaný, ten hlavní), Hilton Marsa Alam Nubian Resort (2 ze 4 jsou vyhřívané), Three corners fayrouz plaza (hlavní bazén je vyhřívaný). Tohle jsou stavy za normální necovidové situace, je tedy možné, že aktuální realita se bude trochu lišit, nicméně min jeden vyhřívaný bazén k dispozici mít vždy budete.

   Aktuální teplota moře u Marsa Alam je nadprůměrná, moře má 23,5°C. Počítejte s tím, že se teplota do půlky února bude ještě trochu snižovat, na cca 22,5°C až 23,0°C. Koupat se tedy v moři bude dát. Pokud jsem vás na to ještě neodkazoval, prohlédněte si článek o počasí v Egyptě v únoru, kde získáte na toto téma bližší informace.

   Covidová opatření (viz také koronavirus v Egyptě) – personál nosí roušky, hotely, které jsou otevřené, jedou na max 50% své kapacity, což má jak pozitivní následky (málo lidí v resortech i na plážích), tak negativní následky (ořezané animační programy, zavřené některé služby v hotelech), jídlo většinou vydávají přímo číšnici, není možné si nabírat ze švédských stolů.

  • Odpovědět

   Ještě jsem opomněl hotel Three corners fayrouz plaza. Za mě je toto určitě jedna z těch lepších voleb. Kvalitativně ho zařazuji za Hilton a Albatros. Pěkná písečná pláž, vstupovat do moře z pláže ale až na některé výjimečná místa nelze, k tomu to je molo. Jeho výhodou jsou 3 různé vstupy. První do mělké laguny, druhý do hlubší laguny a třetí do hloubky přímo u korálového útesu. 10 až 15 minut pěšky po pláži směrem na východ se nachází vyhlášená zátoka Marsa Mubarak (málo lidí, v okolí nic není, a krásné šnorchlování něco na způsob zálivu Abu Dabbab). Nevadí-li vám u hotelu to molo, tak je za mě Three Corners Fayrouz velmi dobrou volbou.

 • Odpovědět

  Moc děkuji za informace, mohu se ještě zeptat, jak je to s vyhříváním bazénů v jednotlivých hotelech, a zda myslíte, že počasí od 20.2.2021 bude na koupání? Nerada bych strávila celý týden pouze u bazénu.

  Dále bych se chtěla zeptat, jaké jsou v hotelech opatření kvůli covidu.

  Děkuji.

 • Odpovědět

  Děkuji za Vaši odpověď, usnadnila rozhodování a zůstaneme.
  Vzdálenost od letiše a Marsa Mubarak vedou. O pláži víme, molo nám nijak nevadí.
  Ještě jednou díky za to, co děláte.
  Mějte se hezky, s pozdravem Šárka

 • Odpovědět

  Dobrý den, uvažujeme o dovolené v Egyptě od 20.2.2021. Ve výběru mám tyto hotely v Marsa Alam: Albatros Sea World, Three Corners Sea Beach Resort, Utopia Beach Club a Hilton Marsa Alam Nubian Resort. Jedná se o dovolenou s 10 letým dítětem. Jde mi o zábavu pro něj, klid pro rodiče. Žádné velké hotely, dobré jídlo a koupání. Můžete mi prosím poradit, který hotel bude nejlepší volba? Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Alice,

   všechno to jsou celkem dobré volby. Kvalitativně je určitě nejlepší Hilton a Albatros (v tomto pořadí, jak je uvádím). Velikostně nejmenší (na počet lidí): Utopia a Three Corners Sea Beach Resort, zbylá dva jsou cca o 1/4 větší. Z hlediska vstupu do moře je dle mého názoru nejlepší Hilton a Utopia, u obou se do moře dostanete bez problému z pláže (není nutné chodit přes molo). U dalších dvou to jsou spíš jen laguny (do kterých se dá jít z břehu), jinak se musí přes molo. Zábava pro děti např. v podobě tobogánů je v Albatrosu, ve Three Corners Sea Beach a částečně i v Utopii. Sama vidíte, že každý hotel má něco a naopak žádný nemá zcela vše. Snad jsem vám trochu rozhodování ulehčil. Moji první volbou by byl určitě Hilton (kvůli pláži, podmínkám na šnorchlování i kvůli kvalitě). Pokud ovšem jsou podmínkou pro syna nějaké ty skluzavky, volil bych být vámi buď Utopii nebo Albatros. Kdyby cokoliv, pište 🙂

 • Odpovědět

  Lukáši zdravím a přeji hezký den. Měla bych na Vás otázku ohledně porovnání dvou hotelů. Mám zaplacený pobyt (7. – 14. 3. 2021) v hotelu The Three Corners Fayrouz Plaza Beach Resors v Marsa Alam. Hotel se mi zamlouvá blízkostí Marsa Mubarak a celkově na mě hotel udělal dobrý dojem. CK mi ovšem dala nabídku bezplatně změnit ubytování a to do hotelu Fantazia Resort s tím, že je komfortnější a má hezčí pláž. Upřímně mě tato nabídka rozhodila a já teď váhám, zda ubytování změnit, či ponechat. Letíme tři dospělí bez dětí, primární plán je odpočinek, plavání a šnorchlování (jasný prim zde hrají pláže a bazény) a výlet za historií. Od hotelu očekáváme čisto a dobré jídlo. Moc děkuji za Váš čas. S pozdravem Šárka

  • Odpovědět

   Dobrý den Šárko,

   je otázka, jaký vám nabízejí pokoj ve Fantazia resortu… mají tam několik typů. Pokud by se jednalo o typ DeLuxe, pak ano, komfortnější by to určitě bylo. Odhlédnu-li od tohoto hlediska, oba hotely jsou z hlediska služeb na podobné, dobré úrovni, za mě je však Three Corners Fayrouz Plaza přeci jen o něco málo kvalitnější. Navíc je blízko letiště, což ten druhý není.

   Vstupy do moře přímo z pláží nejsou úplně snadné ani u jednoho z resortů. U Fantazie to je asi o něco snazší, přesto je nutné chodit po „kamenných cestách“ tak, abyste neponičili korály. Tedy žádný vstup hezky po písku nečekejte. Výhodou mola u Fayrouz Plazy je dle mě fakt, že má hned tři vstupy, jeden do mělčí laguny, druhý do o něco hlubší laguny a třetí na konci mola (cca 300 metrů od břehu) do hloubky k útesu. Plus v pěší vzdálenosti je, jak správně píšete, záliv Marsa Mubarak, kde se dá chodit do moře klasicky po písku.

   Já osobně bych spíš neměnil a zůstal u vaší původní volby.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  Chtěli bychom letět do Egypta 13.2.2021 na 8 dní. Jsme rodina 2 dospělí+3 děti (3,10,12). Po dlouhém hledání se nám nejvíce zamlouvá Three Corners Sea Beach Resort. Doporučil byste ho i pro naši rodinu? Kdyžtak na co si máme dát pozor? Chceme hlavně vyžití pro děti. Dá se v tomoto období i vlést do moře? Děkuji moc za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucie,

   pokud nepožadujete přílišný luxus, tak je to za mě dobrá volba. Je to resort naprosto bez problému, všude čisto, personál v pohodě, pokoje poměrně prostorné a standardně vybavené. Pro průměrného člověka zcela dostačující. Výhodou je blízkost letiště, tobogány pro děti, prostorná pláž (lehátka nejsou nahňácané jedno na druhém). Koupání buď v laguně u břehu v levé části pláže – při přílivu, cca 125 cm hloubky, takže na koupání nebo šnorchlování pro děti dobré. Při odlivu to je horší, to tam je tak po kolena vody. Alternativně se z pravé části pláže dá chodit po 80 m dlouhém molu k útesu a plavat a šnorchlovat tam. Ovšem tam je tedy už hloubka.

   Přemýšlím, na jaké další resorty, byste se ještě mohla podívat. Jsou-li podmínkou tobogány, můžete také zvážit Royal Brayka nebo Abu Dabbab Beach Resort. Kvalitativně jsou na podobné úrovni jako Three Corners Sea Beach Resort, potápění je u obou z nich dobré a u obou z nich je možný vstup do moře klasicky po písku.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši.Rádi bychom na konci března nebo začátke dubna Marsa Alam do hotelu Sams.Nevíte jaká by tam mohla být teplota vody

  • Odpovědět

   Dobrý den Jaroslave,

   na odpočinek i na šnorchlování super volba. Určitě myslíte hotel Shams Alam, nikoliv Sams. Aktuální teplota vody činí 22°C. Na konci měsíce v této oblasti bude dle mého názoru ca 23°C, max. 24°C. Aktuálně hranice mezi 23°C a 24°C se v Rudém moři pohybuje v oblasti, jež je cca 350 km jižně od Shams Alam, je tedy otázka zda se to do konce měsíce stačí pohnout min. 350 km směrem na sever.

 • Odpovědět

  Dobrý den,měl bych dotaz na resort SUNNY DAYS SPA & AQUA PARK,ohledně koupání tj.přístupu do vody a možnosti šnorchlování oproti resortu HAWAII CAESAR PALACE,moc děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jirko,

   pardon, že reaguji až dnes. Hotel Sunny Days Spa je určitě z hlediska koupání v moři lepší volbou. Hned řeknu proč. Navíc za mě oba dva resorty jsou kvalitativně. Co se týká koupání v moři, je zde hned několik možností. Za prvé je zde poměrně velká umělá laguna, kterou využívá nejvíc lidí. V jejím čele je taková improvizovaná malá písečná pláž, po jejích stranách se dá chodit bu´d po různých schůdkách nebo po břehu, který je uměle zpevněný takovými malými kamínky. Dno písečné, pro děti tedy dobré, na šnorchlování ale naprosto nevhodné (voda kalná) a navíc laguna je od moře oddělena sítí, takže se do ní ryby nedostanou.

   Za druhé je možnost koupání po levé straně hotelu, i tady jsou lehátka (vstup do vody tu je po schůdkách). Dno je již přirozené, ale mělké, je tu hodně dlouho vody jen cca po pás. Na opatrné koupání nebo šnorchlování to ale stačí. Tady ryby již jsou, jsou občas vidět i větší, rejnoci, apod. Odsud je možné jít rovněž na cíp hotelu (třetí možnost), kde je vlez do moře rovněž po schodech (zde spíš už po takovém žebříku), v podstatě hned vstupujete ke korálu, který rychle padá až do hloubky nějakých 9 metrů. Zde se dá šnorchlovat parádně, ryb je tu mnoho.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Brayka Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-54%): 8 dní u TOP zátoky s All Inclusive za 9 990 Kč

Hotel Allegro Isora, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy (-62%): týdenní All Inclusive na Tenerife za 11 990 Kč

Hotel Arabian Park, Dubaj, Emiráty

Emiráty (-45%): 7 dní ve 4* hotelu přímo v Dubaji za 12 390 Kč

Hotel Murdeira Village Resort, Sal, Kapverdy

Kapverdy (-56%): týdenní dovolená na ostrově Sal za 14 990 Kč

Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.