Royal Brayka Beach Resort

✮✮✮✮✮
17 km severně od Marsa Alam, Marsa Alam, Red Sea Governorate 84722, Egypt

Hotel Royal Brayka Beach Resort nabízí velmi dobrý poměr kvality a ceny a je situovaný u oblíbeného zálivu Brayka. Navíc sem bývají k dispozici zájezdy již za 9 990 Kč. Záliv Brayka je fantastickou lokalitou nejen na plavání, ale zejména na šnorchlovaní. K vidění v něm je plno korálů, dokonce však i želvy. Komu by náhodou nevyhovoval, může ke koupání vždy využít některý ze tři hotelových bazénů.

TIP: Přivstaňte si, vezměte potápěčskou masku a běžte se do zálivu vykoupat ještě před snídaní. Ráno je ve vodě nejlepší viditelnost a u korálů také nejvíce ryb. Podmořskou faunu budete mít na délku paže přes sebou.
Vyrazte na dovolenou do Royal Brayka Beach Resortu
Aktuálně dostupné zájezdy se pohybují v rozmezí
9 990 Kč - 62 780 Kč
Srovnejte ceny. Zájezd pak rezervujte přímo u CK.
Nejlevnější termíny od 9 990 Kč aktuálně najdete v nabídce Čedok.
Detail zájezdu  ❯

Základní informace & hodnocení

Royal Brayka Beach Resort se nachází ve střední části regionu Marsa Alam v jižním Egyptě. Od letiště v Marsa Alam je vzdálený 50 km a transfer na hotel zabere přibližně 40 minut. Je na jižní straně zálivu Brayka Bay, který je spolu se zálivem Abu Dabbab dlouhodobě jednou z nejvyhledávanějších lokalit v celém regionu. Přímo u zálivu je možné se ubytovat také v sousedním sesterském hotelu Brayka Bay Resort.

Hodnocení
Toto hodnocení reflektuje moji vlastní zkušenost s hotelem i některé názory ostatních, kteří hotel Royal Brayka Beach Resort navštívili.
Co je dobré
  • Poloha hotelu
  • Vstupy do moře
  • Tobogány, posilovna
Co až tak dobré není
  • WiFi jen v lobby hotelu
  • Starší vybavení pokojů
  • Hlučnější klimatizace

Hotel je sice přes 20 let starý, ale udržovaný a čistý s fajn personálem, který zná řadu českých frází. Resort je kapacitně poměrně velký, má 321 pokojů, ale je zároveň rozlehlý, takže lidi se tu rozsprostřou. Bufetové stravování je bez problému, s širokou nabídkou a večer vždy včetně nejrůznějších grilovaných mas. Obrovskou kladnou stránkou hotelu je přilehlý záliv, díky kterému je resort tak atraktivní. Podrobnější informace o hotelu a jeho službách se dočtete v rámci mojí recenze Royal Brayka Beach Resortu, kterou naleznete níže na této stránce.

Pokud jste průměrně nároční a nebo do Egypta jede především za mořem, tak pobyt v Royal Brayka je rozhodně dobrou volbou, které nebudete litovat. Nároční klienti nechť ale raději volí nějaký z dražší resortů.

Zájezdy

Nejoblíbenější varianta zájezdů do hotelu Royal Brayka Beach Resort je s All Inclusive a délkou pobytu 8 dní.

Vzhledem k tomu, že se do Marsa Alam létá prakticky na denní bází, lze u cestovních kanceláří často navolit libovolně dlouhé pobyty, ať už na 3 noci nebo třeba na nocí 21. Ty nejlevnější týdenní pobyty je možné v některých termínech rezervovat již za 9 990 Kč, včetně all inclusive:

Fotogalerie

Royal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach ResortRoyal Brayka Beach Resort

Moje zkušenost & Recenze

Hotel s ostrahou na hlavní vjezdové bráně je hlídaný a skládá se z hlavní budovy a 8 různě velikých třípatrových ubytovacích bloků.

Disponuje celkem 3 bazény, všechny jsou ve tvaru různě propojených ledvin. Největší z nich, který se nachází v zadní části hotelu, měří na délku 125 m. U něho najdete 4 menší tobogány, které jsou v provozu denně vždy dvě hodiny dopoledne a dvě hodiny odpoledne, a také několik skluzavek pro menší děti. U bazénů jsou bary včetně jednoho swim up občerstvení. Areál je čistý s palmami a další zelení. Je vidět, že se zde o zahrady starají.

Ubytování & pokoje

Na vybavení pokojů je patrné, že už něco pamatuje. Žádné krásné a stylově zařízené pokoje jako třeba v Iberotel Costa Mares tu sice nejsou, na druhou stranu vybavení je dostatečné a funkční. Na pokojích je malá lednička, TV, trezor, fén, samozřejmě také klimatizace, která by ale mohla být tišší. Každý z nich má balkón nebo teresu. Úklid probíhá každý den a každý den vám doplňují balenou vodu.

Postupně probíhá rekonstrukce pokojů. Pokoje blíže k pláži nebo pokoje s výhledem na moře jsou označovány jako Deluxe pokoje a ubytování v nich je za příplatek. Právě v jejich případech se typicky jedná o zrekonstruované pokoje. Budovy dál od moře rekonstrované zatím nejsou. Hotel nabízí i rodinné pokoje, které mají dvě ložnice.

Royal Brayka Beach Resort má 82% hodnocení na základě 318 recenzí na Invia.cz

Stravování

Hlavní jídelna, kde se servírují snídaně (od 07:00 do 10:00), obědy (od 12:30 do 14:30) a večeře (od 18:00 do 21:30) se jmenuje Fleming's Buffet Restaurant. Výběr je dostatečný, odpovídá velikosti hotelu, strava chutná. Myslím, že si tu vybere skutečně každý. Snídaně, kde nechybí ani palačinky, omelety, plno ovoce i zeleniny, jsou denně stejné, pokrmy k obědům a večeřím se obměňují. Venku na terase večer masa grilují, uvnitř jsou podávána masa pečená, zejména kuřecí, kachní a hovězí. Vepřové chybí. Naopka nechybí polévky a dobré dezerty.

V rámci pobytu můžete zavítat i do některé z a la carte restaurací, ať už je to Gamberini, která je víc zaměřená na rybí pokrmy, Tamara, kde ochutnáte arabskou kuchyni nebo nové bistro Views, které je vhodné na nějaký denní snack a ze kterého je pěkný výhled na záliv.

Služby hotelu

Personál hotelu se snaží, až na výjimky je milý a nápomocný. Zázemí hotelu je dobré, najdete tu posilovnu, lékárnu, venkovní divadlo, tenisové kurty, kulečník, za poplatek pak masáže, kosmetické služby nebo potápečské lekce ve zdejším potápěčském centru. To se nachází v sesterskému hotelu Brayka Bay. Do areálu sousedního hotelu můžete volně chodit po malém mostku, který hotelu propojuje, nakupovat tam, využívat jeho pláž a bazén, nemůžete se tam však stravovat. Krom pití v baru na pláži. Bezdrátový internet funguje jen v lobby hotelu. Když je na něj připojeno více lidí, bohužel jede dost pomalu.

Tak jako i v jiných větších egyptských hotelech, i zde vás mohou po vašem ranním příletu odmítnout hned ubytovat. Záleží na momentální obsazenosti resortu. Pokud vás neubytují, nemáte nárok na první snídani. Tu je ale možné si za 2 eury dokoupit. Ubytování pak typicky probíhá mezi 10:00 a 14:30. Standardně tu vaše kufry v mezičase nechávají venku v horku na sluníčku, doporučuji tam tedy nenechávat nic, čemu by horko neudělalo dobře.

Pláž & koupání

Pláž u zálivu Brayka je zhruba 650 m dlouhá. Je písečná a lze ji rozdělit na několik částí. První, zhruba 200 m dlouhý úsek je přímo před hotele Royal Brayka, do moře se odsud chodí po 100 m dlouhé mole. Přímo z pláže je vstup do vody možný až z druhého, zhruba 100 m dlouhé úseku. Ten pak přechází v nejšitší část pláže před hotelem Brayka Bay, z něhož je také vstup do vody po písku a poměrně pozvolný. V prvních cca 100 m máte vodu po pás, až následně dno začíná klesat. Z posledního úseku pláže se opět z důvodu korálu do moře chodit nedá. Lehátek a slunečníků je kolem zálivu dostatek.

Oblast zálivu Brayka Bay je perfektní lokalitou na šnorchl a potápění. I přes velké množství návštěvníků tu je stále velmi pěkná podmořská flóra (korály jsou po obou stranách zálivu) i fauna. Jsou tu karety, perutýni, murény, ostenci, klauni očkatí, siby skvrnité a samozřejmě nesčetné množství dalších pestrobarevných rybek. Nejlepší podmínky na šnorchl jsou ráno a dopoledne. Kdo bude mít štěstí, může ráno v zátoce vidět i delfíny! Podmořský svět je velkou předností obou zdejších hotelů, jak Royal Brayka Beach, tak Brayka Bay.

Tipy na podobné hotely

Ať už se zdá být ve vašem termínu Royal Brayka Beach Resort obsazený nebo zkrátka jen hledáte další inspiraci, tak vězte, že lze najít hotely, které jsou v mnohých ohledech s Royal Brayka Beach Resort srovnatelné.

Osobně mezi ty nejpodobnější řadím:
Brayka Bay Resort je sousední hotel, areály na sebe navazují a jdou volně procházet. O 1,5 km po pobřeží dál na jih je Aurora Bay Resort - hotel obvykle levnější, spíš průměrně vybavený, ale rovněž u velmi pěkného a ne tak vytíženého zálivu. Alternativně bych doporučil Malikia Abu Dabbab Beach Resort, což je hotel na jižním okraji Abu Dabbab zálivu - lokality s prostornou písečnou pláží a s velmi častým výskytem mořských želv.

Časté dotazy k hotelu

Kde přesně je Royal Brayka Beach Resort?

Hotel se nachází v Egyptě v regionu Marsa Alam 50 km jižně od zdejšího letiště, u zálivu Brayka Bay.

Jak dlouho trvá transfer z letiště na hotel?

Cesta z letiště v Marsa Alam do hotelu Royal Brayka Beach Resort trvá přibližně 40 minut.

Jaké hodnocení má Royal Brayka Beach Resort?

Royal Brayka Beach Resort má 82% hodnocení na základě 318 recenzí. Prohlédnout recenze hotelu.

Kolik stojí nejlevnější zájezd do Royal Brayky?

Aktuálně nejlevnější pobyt vychází na 9 990 Kč, viz detail zájezdu do Royal Brayky.

Jaká je u hotelu pláž a jaké tu je koupání?

Pláž u hotelu je písečná, zhruba 650 m dlouhá a táhne se kolem zálivu Brayka Bay. Z jedné její části je vstup do moře pozvolný, po písku, z druhé části je možné do moře vstupovat přes 100 m dlouhé molo. Lokalita zálivu je vhodná jak na plávání, tak na šnorchlování a potápění, jsou tu úžasné korály, perutýni a často jsou k vidění i želvy.

Mapa

?>