Pláže na Sardinii

Ne náhodou bývá italská Sardinie nazývána Karibikem Středomoří. Sardinie nabízí svým návštěvníkům krásnou přírodu, historická města a městečka, vynikající kuchyni, ale i nádherné pobřeží. Inspirujte se našimi tipy na ty nejkrásnější pláže na Sardinii. A během své dovolené na Sardinii jich co nejvíce navštivte.

Nebudete litovat!

Tady jsou ty nejlepší:

Spiaggia di Piscinas | Is Aruttas | Cala Brandinchi | Spiaggia della Pelosa | Spiaggia Rena Bianca | Chia | Cala Luna

Možná přemýšlíte, proč se vydat zrovna na Sardinii, když i další středomořské destinace, jako je třeba Řecko nebo písečné pláže v Chorvatsku, přeci také nabízejí krásná místa pro odpočinek i koupání. Leckteré pláže na Sardinii totiž připomínají ráz pobřeží v dalekých exotických destinacích. Bělavý písek, čisté moře a průzračná voda.

To je Sardinie.

Hledali-li bychom ve Středomoří podobné podmínky na koupání, které nabízí Sardinie, našli bychom je snad jen na nedalekých Baleárských ostrovech, viz. náš průvodce po nejlepších plážích na Mallorce. Jestliže toužíte po „exotické dovolené“ za zlomek ceny, s relativně krátkou dobou letu a se zázemím splňujícím evropské standardy, ostrov Sardinie je tou pravou volbou.
Sardinie - nejkrásnější pláže
Pojďme si ty nejlepší pláže představit podrobně.

Pláž Spiaggia di Piscinas

Prvním tipem je Spiaggia di Piscinas, která se nachází na jihozápadě ostrova, poměrně daleko od rušných turistických center. K cestě na toto místo si budete muset půjčit auto, ale starosti s jeho vypůjčením se vyplatí! Odměnou vám bude nádherná písečná pláž, která odděluje azurové moře od písečných dun.

Pláž je veliká a díky své relativní odlehlosti má jednu velkou výhodu. Ani v hlavní sezoně zde nebývá přeplněno.

Is Aruttas

Pokud se budete nacházet poblíž města Oristano (západní pobřeží ostrova), určitě si najděte trochu času a zajeďte se podívat na pláž Is Aruttas (Spiaggia di Is Arutas). Na pláži sice nenajdete exoticky vypadající bílý písek, ale drobné oblázky, které připomínají rýžová zrnka. Právem je toto místo nazýváno jako jedno z těch nejromantičtějších!

Cala Brandinchi

Této pláží se přezdívá „Malé Tahiti“ a nic víc dodávat není potřeba. Nádherná široká pláž, která vypadá jako vystřižená z katalogu exotických dovolených. Pobřeží v zálivu Cala Brandinchi je mělké, ideální pro malé děti a obklopuje ho uklidňující zeleň. Pláž se nachází kousek od Olbie, kam pravidelně létají letecké společnosti. Díky své oblíbenosti je však pláž v sezóně plná lidí. S náporem turistů je tady potřeba počítat.

Spiaggia della Pelosa

Perla severu Sardinie. Pláž nacházející se na samotném severním cípu ostrova je známá pro svůj bílý písek a pozůstatky věže Torre della Pelosa. Pokud sem budete mít cestu, můžete navštívit i nedaleký ostrov Asinara, který je národním parkem. Bohužel i tady bývá v hlavní sezóně opravdu hodně lidí, pro návštěvu tedy doporučujeme vybrat jiné období.

Upozorňuji, že nedávno bylo na pláži zavedeno nové pravidlo, a to zákaz ležení na osušce / ručníku – musíte si pod něj dát plážovou podložku. Pokud toto pravidlo porušíte, může vás čekat nepříjemně vysoká pokuta.

Spiaggia Rena Bianca

Skvělá volba pro milovníky koupání!

Azurové moře, mělká voda, ale i ideální místo pro pořádné plavání. Pláž Rena Bianca najdete v té nejsevernější části Sardinie, severně od města Olbia, doprava tedy není nijak složitá. Za dobrého počasí a za dobré viditelnosti je odsud vidět na břehy Korsiky, které odsud nejsou vůbec daleko. Vzdušnou čarou 12 km.

Chia: pláže Su Portu a Spiaggia Sa Colonia

Ideální místo pro rodiny s dětmi na jihu ostrova, dostupné z města Cagliari. U městečka Chia jsou hned dvě pláže. Sice se od těch předchozích trochu liší, nepůsobí vyloženě exoticky, ale pokud hledáte pláže s pozvolným vstupem do moře a místo pro odpočinek ve stínu stromů, je oblast Chia tou správnou volbou.

Je tu pláž Su Portu:

A delší a větší pláž Spiaggia Sa Colonia:

Golfo di Orosei a pláž Cala Luna

Nakonec přidáváme tip pro náročné.

Pokud máte možnost vypůjčit si vlastní loď, určitě tak učiňte na východní části ostrova nedaleko města Orosei. Nachází se zde stejnojmenný záliv, který je dokonalým místem pro jachting.

Nejlepší pláže a zátoky jižně od městečka Cala Gonome. Je zde plno pěkných pláží a zátok. Nejznámější je Cala Luna a mezi další patří Cala Sisine, Cala Biriola nebo Cala Mariolu. Na některých plážích jsou přírodní jeskyně a většina z nich je z pevniny nedostupných.

Ať už na Sardinii navštívíte jakoukoliv pláž, pravděpodobně nešlápnete vedle. Pláže na Sardinii nezklamou! Azurové moře a jemný písek vás na rozdíl od pláží na Tenerife čeká téměř všude. Pokud však budete mít možnost navštívit nějakou z výše zmíněných pláží, určitě neváhejte. Stojí za to!

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.