Angela Beach

✮✮✮
Roda, Agnos 490 81, Korfu, Řecko

Hotel Angela Beach je situovaný na severním pobřeží Korfu, nachází se přímo u pláže a i díky tomu se řadí mezi nejoblíbenější hotely na Korfu vůbec. Navíc sem bývají k dispozici zájezdy již za 11 290 Kč. Poměr ceny a kvality nabízí velmi solidní, a to i v hlavní sezóně. To je mimochodem jeden z podstatných faktorů jeho oblíbenosti. Má celkem 4 bazény, písečnou pláž, fajn jídlo a v pravidelných intervalech jezdící hotelový shuttle do nejbližšího městečka.

TIP: Doporučuji s sebou vzít repelent i nějaký odpuzovač hmyzu do zásuvky. Komáři na Korfu večer jsou a ne jinak tomu je i v této oblasti.
Vyrazte na dovolenou do Angela Beach
Aktuálně dostupné zájezdy se pohybují v rozmezí
11 290 Kč - 30 449 Kč
Srovnejte ceny. Zájezd pak rezervujte přímo u CK.
Nejlevnější termíny od 11 290 Kč aktuálně najdete v nabídce Exim Tours.
Detail zájezdu  ❯

Základní informace & hodnocení

Angela Beach leží 8 km od letoviska Sidari na severní straně Korfu. Hlavní město (spolu s letištěm Korfu) v centrální části ostrova je sice jen 40 km daleko, ale vzhledem k místním komunikacím plných začátek je potřeba počítat, že transfer z letiště na hotel trvá minimálně hodinu a čtvrt. Typicky i déle, protože autobus zastavuje cestou i u jiných hotelů a Angela Beach je standardně jeho poslední zastávkou.

Hodnocení
Toto hodnocení reflektuje moji vlastní zkušenost s hotelem i některé názory ostatních, kteří hotel Angela Beach navštívili.
Co je dobré
  • Přímo u pláže
  • Čistý areál hotelu
  • Tobogány pro děti
Co až tak dobré není
  • Málo ovoce
  • Menší hotelová pláž
  • Absence WiFi na pokojích

Jedná se o pěkný, pohodový hotelový komplex, který se v roce 2023 rozrostl o další část. Areál hotelu je čistý, čistá a udržovaná je také pláž. Jeho klientelu tvoří především Němci, Poláci a Češi, potkáte tu ale také Brity nebo Francouze. Pokoje jsou jednodušší, ale vyhovující. Jídlo je dobré s možností jíst na terase u pláže. Odhlédnu-li od hlavní jídelny, tak je v barech během dne možnost dát si pizzu, kebab, hranolky, gyros, párek v rohlíku i zmrzlinu. Podrobnější informace o hotelu a jeho službách se dočtete v rámci mojí recenze Angela Beach, kterou naleznete níže na této stránce.

Upozorním na fakt, že se v areálu vyskytuje dost koček, takový řecký standard. Kdo je nemá rád, nebude pro něho zrovna Angela Beach tou nejlepší volbou. Kdo kočky má rád, bude nadšený. Není je povoleno krmit, hlavně v časech snídaní, obědů a večeří.

Zájezdy

Nejoblíbenější varianta zájezdů do hotelu Angela Beach je s All Inclusive a délkou pobytu na 8 dní.

Doporučuji si v případě Korfu pohlídat časy příletu a odletu. Na ostrov se létá nejen během dne, ale také běžně ve večerních hodinách. V takovém případě se na hotel dostává nejdříve kolem půlnoci. České cestovní kanceláře nabízí i pobyty na 14 nocí/15 dní. V některých, těch nejlevnějších termínech je možné zájezdy rezervovat již za 13 290 Kč / osoba:

Fotogalerie

Angela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela BeachAngela Beach

Moje zkušenost & Recenze

Kdysi hotel o několika málo budovách, dnes poměrně rozsáhlý resort, z jehož nejzadnějších částí je to k moři 350 m (asi 5 minut chůze). Skládá se z jedné hlavní budovy (přímo u moře) a z řady ubytovacích bloků (napočítal jsem 11 větších tří až čtyř patrových budov). Ty blíž k vodě jsou starší, ty dále od moře jsou novější.

V areálu hotelu najdete 4 bazény. Ten největší je 25 m dlouhý. Hlavně děti ocení fakt, že do jednoho z nich ústí dva menší tobogány.

Ubytování & pokoje

Pokoje jsou skromnější, ale dostačující. V nových zadních budovách se nachází rodinné pokoje s oddělenou ložnicí a obývací místností. Ty v nabídce CK najdete často pod názvem „Angela Beach Family Deluxe“. Hotel nabízí i apartmánové pokoje s malou kuchyňskou linkou (ty ale pokud vím v nabídce českých CK nenajdete). Nemějte obavy z toho, pokud vás ubytují v některých ze zadních budov, což je třeba případ family deluxe varianty. Tyto bloky jsou totiž výrazně klidnější než bloky u hlavní budovy a pláže.

Vybavení je standardní, malá lednička, klimatizace, malá TV. Nečekejte žádný přílišný komfort, a to ani u té „deluxe“ varianty, na druhou stranu pro průměrně náročné lidi je to na týden bez problému vyhovující. Pokoje jsou čisté, denně uklízené (výměna ručníku, vytření podlahy, vysypání košů, doplnění toaletního papíru). Co ale třeba schází je sušák či šňůra na balkóně, kde by se daly sušit osušky a mokré plavky.

Angela Beach má 78% hodnocení na základě 282 recenzí na Invia.cz

Stravování

Nabídka jídel odpovídá velikosti hotelu. Vše v dostatečném množství, vše průběžně doplňováno, jídla by se mohla ale více obměňovat, je to trochu monotónní. Na druhou stranu si bez problému vybere i vegetarián nebo jinak dietně omezený člověk. Všechno bufetovou formou. Na oběd i k večeřím vždy výběr z několika druhů mas: vepřové, mleté, kuřecí, ale už chybí tradičnější řecká masa jako jehněčí nebo skopové. Nebo řecké kalamáry pouze jednou za týden. Zároveň je skromná nabídka ryb, objevuje se třeba pangasius, ale v rámci pobytu u moře si člověk zrovna intenzivně chovanou sladkovodní rybu nepředstaví. Je velký výběr zeleniny a zeleninových salátů, naopak výběr ovoce je poměrně úzký, stejně tak rozmanitost desertů. Pivo relativně dobré, slabá káva na barech celý den, ale kdo chce silnou kávu, musí si ji za 2 eura zaplatit. Stejně tak míchané koktejly.

Fajn je to, že automaty s pitím jsou volně přístupné nejen v hlavní jídelně, ale i na několika dalších místech areálu. U snídaní je k dispozici alobal na případné zabalení svačiny. Během dne (10 až 17h) se podává gyros, pizza, kebab, sladké zákusky či zmrzlina. Co se týká nápojů, tak je v rámci all inklusive zahrnuto následující: různé poměrně sladké limonády, pivo, víno, brandy, kumquatový likér, čaj a slabší káva. Džusy, koktejly nebo silnější káva typu espresso jsou za dodatečný poplatek, cca 2 eura.

Služby hotelu

Personál hotelu je ochotný, ale nevtíravý. Všude je čisto, což v Řecku a na Korfu především není úplnou samozřejmostí. Šikovný je hotelový shuttle bus, který v pravidelných intervalech jezdí do 3 km vzdáleného městečka Roda. Poblíž hotelu je půjčovna aut a přímo v areálu také obchod, kde koupíte cokoliv, co si zapomenete přibalit.

Napříč areálem je několik WiFi sítí. WiFi funguje v hlavní budově (lobby, jídelna), a lze chytit i u některých bazénů. Na pokojích internet dostupný není.

Pláž & koupání

Angela Beach má vlastní písečnou pláž, ze které je pozvolný vstup do moře, na začátku je mělko, takže je to dobré jak pro malé děti, tak pro pohodlný vstup seniorů. V moři je na začátku písek, následuje pás větších oblázků, dále je zase písek. Boty do vody tu nejsou nutné. Voda je čistá, ale od turistů často se zvířeným pískem. I přesto tu jsou vidět ryby.

O pláž se starají, uklízí ji, rovnají písek, sbírají kelímky od pití. Na pláži jsou lehátka se slunečníky (poskytovány zdarma), ale vzhledem k tomu, že pláž měří jen necelých 100 m, tak se jich sem nevejde moc. V hlavní sezóně tak jejich počet nestačí. Na pláži i v moři tu je před hotelem poměrně dost lidí. V pěší vzdálenosti od hotelu (po jeho levé straně) jsou další dvě pláže, jedna písčito oblázková (cca 300 m daleko) a druhá písečná (cca 600 m daleko). Obě jsou o poznání prostornější, než pláž hotelová a obecně působí lepším dojmem. Není problém využívat právě je.

Tipy na podobné hotely

Ať už se zdá být ve vašem termínu Angela Beach obsazený nebo zkrátka jen hledáte další inspiraci, tak vězte, že lze najít hotely, které jsou v mnohých ohledech s Angela Beach srovnatelné.

Osobně mezi ty nejpodobnější řadím:
Labranda Sandy Beach je nepochybně nejkvalitnější z uváděných hotelů, nachází se v jižní části Korfu u velmi pěkné a prostorné písečné pláže. Další dva hotely jsou ve stejné lokalitě jako Angela Beach s tím, že vychzejí cenově plus mínus podobně. Kvalitnější z nich je Roda Beach.

Časté dotazy k hotelu

Kde přesně je Angela Beach?

Hotel se nachází na severním pobřeží Korfu cca 40 km severně od hlavního města ostrova.

Jak dlouho trvá transfer z letiště na hotel?

Cesta z letiště na hotel Angela Beach trvá vzhledem k místním komunikacím přibližně hodinu a čtvrt.

Jaké hodnocení má Angela Beach?

Angela Beach má 78% hodnocení na základě 282 recenzí. Prohlédnout recenze hotelu.

Kolik stojí nejlevnější zájezd do Angela Beach?

Aktuálně nejlevnější pobyt vychází na 11 290 Kč, viz detail zájezdu do Angela Beach.

Jaká je u hotelu pláž a jaké tu je koupání?

Pláž je přímo u hotelu, je písečná a s pozvolným vstupem do vody. Voda je čistá, ale často se zvířeným pískem, hlavně od lidí. Pláž je menší, na délku má 100 m. V plné sezóně kapacitě hotelu nestačí. V pěší vzdálenosti od resortu (300 a 600 m) jsou další dvě prostornější pláže.

Mapa

?>