Půjčení auta na Korfu

Jestliže chcete ostrov Korfu poznat důkladně, neobejdete se bez půjčení auta, popřípadě pronájmu silničního skútru. Je každého věc, co preferuje. Já jsem zastáncem automobilů, které jsou v porovnání se skútry bezpečnější, tím spíš s přihlédnutím k neobvykle klikatým a úzkým silnicích, po kterých budete na Korfu jezdit.

V každém případě orientace v nabídkách půjčoven je často nelehká, a půjčení auta na Korfu tak snadno dokáže přidělat starosti a dovolenou zkomplikovat.

Nebojte se toho!

Stojí to za to. Povím vám, jaké jsou možnosti a popíši moji vlastní zkušenost s konkrétní autopůjčovnou.

Nejjednodušší způsob — Místní autopůčovny — Online přes velké servery — Mezinárodní brandy

Cílem tohoto textu je dát kompletní přehled způsobů, jak půjčení auta zde v Řecku zařídit, popřípadě na co si zde dát při půjčení pozor. Jestliže vás zajímá něco, co opomenu zmínit, ptejte se prostřednictvím komentářů dole pod textem.

Základní informace

Na úvod je podstatné říct, že nejen Korfu, ale Řecko obecně je z hlediska půjčovného aut poměrně drahou destinací. Ceny jsou vysoké! S tím je nutné počítat. Za krátkodobý pronájem auta zde zaplatíte mnohem více než v jiných oblíbených destinacích, třena na španělské Mallorce nebo na Kanárských ostrovech.

Doporučuji dbát velký pozor na pojištění auta. Zejména v případě, kdy nemáte sjednané pojištění u třetí strany, které by vás chránilo proti spoluúčasti, poškození skel a kol apod.
Korfu, půjčení auta Řecko
V souvislosti s problematikou pojištění, resp. nepojištění auta autopůjčovny často vyžadují kreditní kartu, na které blokují vysoké částky právě pro případ, kdy se s autem něco stane. Takovou částku vám pak dle ujednaných podmínek mohou strhnout. Proto moje doporučení obvykle je půjčit auto buď s plným pojištěním (typicky se to označuje SCDW), které sice cenu pronájmu podstatně zvedne, ale na druhou stranu nezaplatíte nic navíc v případě, že auto vrátíte poškrábané. Případně si předem zajistit pojištění třetí strany.

Půjčení přes delegáta

Nejjednodušší cesta, jak auto půjčit, je přes delegáta (pokud jste na Korfu v rámci zájezdu od cestovní kanceláře). Ceny standardně začínají cca na 55€ za den (včas si konkrétní ceny u delegáta prověřte). Výhodou je, že je možné platit hotově a auto dostanete s plným pojištěním. Často vám jsou schopni auto dovést přímo k vašemu hotelu, podepíšete kontrakt, zaplatíte a máte hotovo. Typicky, ale ne vždy, se pak staráte jen o tom, abyste auto vrátili se stejným množstvím benzínu, se kterým jste ho přebrali.

Místní autopůjčovny

Doporučuji obejít půjčovny aut ve vašem letovisku a zeptat se na ceny a podmínky. To samé můžete udělat online. Tady si je potřeba uvědomit ale to, že si půjčovna může účtovat poplatek za dovoz a odvoz auta (v závislosti na vašem konkrétním letovisku).

Já jsem vybíral z těchto místních autopůjčoven:

Měl jsem následující kritéria:

  • plné pojištění a platba hotově na místě
  • samozřejmě co nejnižší cena
  • půjčení a vrácení auta na letišti nebo blízko něj
  • solidní recenze autopůjčovny

Nakonec jsem zvolil ValuePlus Car Rental (web: corfucarrentals.com). Všechny mé podmínky splňovali a nabídli „nejnižší“ cenu. Podstatné je uvést, že se jednalo o last minute rezervaci, auto jsem přes jejich webové stránky rezervoval v hlavní sezóně (v červenci) cca 30 hodin před vypůjčením.

Rezervace proběhla bez problému, do cca 20 minut mi dorazilo na email její potvrzení včetně informace o tom, že nás na letišti v příletové hale bude čekat zástupce autopůjčovny. Druhý den jsme ho tam bez problému skutečně našli, okamžitě nám zavolal pick-up z letiště, který přijel do 5 minut a odvezl nás do autopůjčovny, která byla od letiště vzdálená necelých 5 minut jízdy.

Samotné půjčení proběhlo rychle, platba hotově tak, jak jsem si přál. Auto Nissan Micra, nepatřilo k nejnovějším, ale bylo naprosto v pořádku. Ještě rychleji proběhlo vrácení auta, po němž nás promptně dovezli opět na letiště.
Půjčovny aut na Korfu v řecku
ValuePlus Car Rental proto hodnotím jako bezproblémovou zkušenost, a mohu tak s klidným svědomím tuto autopůjčovnu doporučit. Podle informací na jejich webu jsou schopni doručit auto i do kteréhokoliv letoviska, byť je to za příplatek. My jsme to vzhledem k půjčení auta na letišti měli bez těchto doplatků, za 3 dny celkem 144 euro. (obrázek výše s cenou 87 euro není z července a není z doby, kdy jsem rezervaci prováděl) Ano, 144 euro je dost, bylo to ovšem to nejlevnější, co se dalo v danou dobu sehnat. Hodně závisí na termínu, délce pronájmu i předstihu, se kterým auto rezervujete.

Auto přes mezinárodní servery

Vždy je možnost auto zarezervovat i zaplatit přes speciálně zaměřené rezervační servery.

Nemám s nimi prozatím vlastní zkušenosti, proto je doporučovat nemohu a nebudu. K rezervaci auta jejich prostřednictvím je typicky potřeba kreditní karta (nikoliv pouze debetní), navíc často slýchávám o situacích, kdy cena zobrazená online nezůstala cenou konečnou. Nikoho od této cesty neodrazuji, pouze k nim doporučuji přistupovat s rezervou.

Řetězce mezinárodních autopůjčoven

Přímo na letišti na Korfu najdete přepážky řady autopůjčoven mezinárodních řetězců. Např. Hertz, Thrifty, Sixt, Budget nebo Enterprise.

Cenově v době naší návštěvy v plné sezóně byly jejich nabídky dost mimo. Zkusmo jsem se pak ptal přímo na letišti v Hertz, půjčení toho nejmenšího auta na 3 dny za asi 320 euro, navíc bez plného pojištění!? Netvrdím, že se jejich nabídky nevyplatí. Určitě je dobrý nápad pro váš termín prověřit i jejich ceny a porovnat je s dalšími výše uvedenými možnostmi.

Závěrem

Ať už zvolíte kterýkoliv způsob, půjčovna aut na Korfu vám standardně nedovolí s autem trajektem vycestovat mimo ostrov, např. do pevninského Řecka. Většinou totiž nemají auta pojištěná na jiné území, než je právě území Korfu. Podobně to platí i pro další řecké ostrovy, Rhodos, Zakynthos, Krétu atd.

Půjčení skútru nebo půjčení auta na Korfu doporučuji řešit primárně buď přes delegáta nebo přes místní autopůjčovny. Informujte se o aktuálních cenách. Zjistíte, že se budou napříč půjčovnami lišit. Následně vyberte tu nejsympatičtější a nejlevnější nabídku.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel R2 Rio Calma, Costa Calma, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura (-52%): dovolená na Kanárech s polopenzí za 11 990 Kč

Hotel Imperial Shams Abu Soma, Abu Soma, Egypt

Egypt (-58%): All Inclusive dovolená (8 dní) ve 4* hotelu za 8 990 Kč

Hotel Dunas Mirador, Gran Canaria, Kanárské ostrovy

Gran Canaria (-33%): All Inclusive dovolená (9 dní) za 13 990 Kč

Hotel Al Hamra Village, Ras Al Khaimah, Emiráty

Emiráty levně: dovolená v Ras Al Khaimah  (7 dní) za 12 190 Kč

Hotel Stork, Kréta, Řecko

Řecko, Kréta (-59%): nejlevnější All Inclusive dovolená (8 dní) za 5 990 Kč

Hotel Marabout, Sousse, Tunisko

Tunisko, Sousse (sleva -53%): All Inclusive dovolená (8 dní) za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.