Poseidon

✮✮✮
Laganas 290 92, Zakynthos, Řecko

Hotel Poseidon, také někdy označovaný jako Poseidon Beach, je přímo u dlouhé písečná pláže. Navíc sem bývají k dispozici zájezdy již za 14 490 Kč. Disponuje 18 m dlouhým bazénem, venkovní vířivkou a za solidní ceny nabízí ubytování v tom nejoblíbenějším letovisku na Zakynthosu vůbec.

TIP: Kdo hledá klidnější dovolenou, nechť zváží také sousední letovisko Kalamaki. Například hotel Caretta Star, na který níže upozorňuji. Kalamaki není tak turisticky vytěžované jako právě Laganas.
Vyrazte na dovolenou do Poseidonu
Aktuálně dostupné zájezdy se pohybují v rozmezí
14 490 Kč - 40 659 Kč
Srovnejte ceny. Zájezd pak rezervujte přímo u CK.
Nejlevnější termíny od 14 490 Kč aktuálně najdete v nabídce Čedok.
Detail zájezdu  ❯

Základní informace & hodnocení

Poseidon se nachází v klidnější, okrajové části jinak celkem rušného letoviska Laganas, jehož centrum je vzdálené zhruba 500 m. Resort je situován na jihu ostrova Zakynthos, kde moře vytváří široký a hlavně chráněný záliv, je to totiž jedna z oblastí, kde mořské želvy na plážích kladou svá vajíčka. Letiště je od hotelu necelých 7 km daleko. Transfer na hotel je rychlý a obvykle trvá v řádu minut.

Hodnocení
Toto hodnocení reflektuje moji vlastní zkušenost s hotelem i některé názory ostatních, kteří hotel Poseidon navštívili.
Co je dobré
  • Přímo u pláže
  • Cenově dobré all inclusive
  • Blízko letiště
Co až tak dobré není
  • Málo ovoce
  • Přeslazené džusy
  • Nefunčkní WiFi

Poseidon je udržovaný hotel, který se skládá ze 4 vzájemně propojených třípatrových budov. Ačkoliv je v klidnější části, všechny služby, ať už se jedná o taverny, bary, obchody či půjčovny aut jsou od hotelu v pěší vzdálenosti. Stejně tak i autobusová zastávka, odkud je možné vyrazit do 10 km vzdáleného hlavního města ostrova. Služby hotelu jsou standardní, jídla je dostatek, ale třeba během dne ve snack baru není vůbec nabízené ovoce. Pokoje jsou jednodušší, splní účel, ale překvapivě nemají umyvadla umístěná v koupelně, nýbrž přímo v pokojích. Podrobnější informace o hotelu a jeho službách se dočtete v rámci mojí recenze Poseidonu, kterou naleznete níže na této stránce.

V hlavní sezóně bývá hotel i díky svým nižším cenám plně obsazený. Nevýhodou je fakt, že obvykle část jeho hostů tvoří mladí Britové, kteří do Laganas jezdí za zábavou a do barů. Z chodeb hotelu je proto občas slyšet hluk i v pozdních nočních hodinách s tím, jak se z barů vracejí. Naopak jeho nespornou výhodou je poloha u pláže Laganas, která je jednak prostorná a jednak díky svému písečnému vstupu ideální pro všechny věkové kategorie.

Zájezdy

Nejoblíbenější varianta zájezdu do hotelu Poseidon je s all inclusive a pobytem na 8 dní.

Je možné volit i 15 denní pobyty. V některých těch nejlevnějších pobytech se sem dají rezervovat týdenní all inclusive zájezdy již za 14 490 Kč / osoba:

Fotogalerie

PoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidonPoseidon

Moje zkušenost & Recenze

Hotelový areál je čistý s kašnou před jeho hlavním vstupem a s jedním bazénem o velikosti 18x8 m. Na jeho jedné straně je bazén pro malé děti, na druhé straně pak vířivka. U bazénu je venkovní bar se sezením a samozřejmě také řada lehátek a slunečníků.

Na pláž je to od hotelového bazénu přesně 50 m daleko.

Ubytování & pokoje

Pokoje jsou vyhovující, funkční, ale poměrně stroze vybavené. V prvé řadě tu chybí jakákoliv větší skříň na odložení věcí. Tu pravděpodobně nahrazuje ničím nezakrytý tyč s ramínky, která je hned za dveřmi. Koupelna je malá, ale bez problému, dost netradiční je ovšem umístění umyvadla vedle koupelny (nikoliv v ní) přímo v pokoji. Postele jsou pružinové, což nemusí vyhovovat úplně každému.

Pokoje jsou vybavené klimatizací, jsou denně uklízené s výměnou ručníků každé 3 dny. Upozorním ještě na fakt, že některé z pokojů lze propojit dveřmi a udělat z nich tak pokoje „rodinné“. Když jsou dané pokoje používány jako oddělené, dveře jsou zamčené, ale dost průzvučné, slyšíte tedy sousedy.

Hotel Poseidon má 84% hodnocení na základě 204 recenzí na Invia.cz

Stravování

Nabídka jídel je solidní, k dispozici jsou jak jídla klasická, tak některá místní. Každý si dle mého názoru vybere, na druhou stranu sem není dobré jet s představou 5* stravování. Jedná se o 3* hotel a tomu odpovídá chuť, pestrost, obměna jídel, ale i fakt, že pití vám točí do 2dc skleniček a kelímků, že u snídaní chybí míchaná vajíčka nebo že se ryby objevují sporadicky a mořské plody vůbec.

Jídla probíhají formou švédských stolů v hlavní restauraci. Mimo časy snídaní, obědů a večeří jsou k dispozici párky v rohlíky, pizza, hamburgery, sendviče, sušenky, zmrzlina nebo sladké koláče. K dispozici jsou všechny základní nápoje, perlivé i neperlivé, káva, čaj, pivo, víno, alkoholické drinky a vybraný alkohol na barech. Džusy tu jsou hodně sladké, a je je tak dobré ředit vodou

Služby hotelu

Připravte, že v hotelu je bohužel wifi špatné kvality, ke které se často nelze připojit. Krom toho jsou služby hotelu standardní a není moc co vytknout či na co upozornit.

Jedině snad na fakt, že v hlavní sezóně tu často nově přijíždějící hosty nechávají dlouho čekat na pokoje. Vzhledem k tomu, že některé přílety z ČR na Zakynthos jsou již ráno, může se toto týkat i vás. Na ubytování je nutné někdy čekat až do 15h odpoledne.

Pláž & koupání

Největší kladnou stránkou hotelu je jednoznačně pláž, která na hotelový areál Poseidonu vlastně navazuje. Pláž je 4,5 km dlouhá a táhne se od Laganas, kde je označována jako Laganas Beach, až po Kalamaki (Kalamaki Beach). Na různých místech pláže lze vidět místa, kde jsou nakladená želví vajíčka. Místa jsou samozřejmě hlídaná, ohraničená a datumově označená.

Pláž je před hotelem 30 m široká. Je na ní dostatek místa, ale na koho je před hotelem moc lidí, není problém zde po pláži kamkoliv popojít. Vstup do vody je písečný a velmi pozvolný (několik desítek metrů od pobřeží máte často vodu stále jen po pás), vhodný tedy jak pro malé děti, tak starší lidi. Voda v moři je i přes písek na dně poměrně čistá a viditelnost ve vodě je dobrá.

Tipy na podobné hotely

Ať už se zdá být ve vašem termínu Poseidon obsazený nebo zkrátka jen hledáte další inspiraci, tak vězte, že lze najít hotely, které jsou v mnohých ohledech s Poseidon srovnatelné.

Osobně mezi ty nejpodobnější řadím:
Pěkný Caretta Star je v Kalamaki, v klidnějším letovisku u klidnější části jedné a té samé pláže jako hotel Poseidon. Další dva hotely se nachází přímo v Laganas a oba jsou vhodnou a o něco kvalitnější volbou než hotel Poseidon

Časté dotazy k hotelu

Kde přesně je Poseidon?

Hotel se nachází na jihu ostrova Zakynthos cca 7 km od zdejšího letiště.

Jak dlouho trvá transfer z letiště na hotel?

Cesta z letiště na hotel Poseidon trvá zhruba 10 minut.

Jaké hodnocení má Poseidon?

Hotel Poseidon má 84% hodnocení na základě 204 recenzí. Prohlédnout recenze hotelu.

Kolik stojí nejlevnější zájezd do Poseidonu?

Aktuálně nejlevnější pobyt vychází na 14 490 Kč, viz detail zájezdu do Poseidonu.

Jaká je u hotelu pláž a jaké tu je koupání?

Hotel je přímo u písečné pláže, která na délku měří 4,5 km, a jedná se tak o nejdelší pláž na Zakynthosu vůbec. Vstup do vody je pozvolný, po písku.

Mapa

?>