Casa Mare Resort

✮✮✮✮✮
Marsa Alam, Red Sea Governorate 84721, Egypt

Hotel Casa Mare Resort se nachází u pěkné 500 m dlouhé písečné pláže a dlouhodobě patří k těm nejoblíbenějším hotelům v Marsa Alam. Navíc sem bývají k dispozici zájezdy již za 8 590 Kč. Jeho oblíbenost je dána dobrým zázemím. Má 4 velké bazény, 7 tobogánů, ale nabízí i různé masáže, wellness služby či posilovnu.

TIP: Doporučuji s sebou vzít repelent nebo sprej proti létajícímu hmyzu (sprej Bros). V některých obdobích tu totiž večer bývá dost komárů. Pokud zapomenete, lze to koupit i přímo na hotelu.
Vyrazte na dovolenou do Casa Mare Resortu
Aktuálně dostupné zájezdy se pohybují v rozmezí
8 590 Kč - 28 409 Kč
Srovnejte ceny. Zájezd pak rezervujte přímo u CK.
Nejlevnější termíny od 8 590 Kč aktuálně najdete v nabídce Blue Style.
Detail zájezdu  ❯

Základní informace & hodnocení

Casa Mare Resort, někdy též označovaný jako Casa Mare Resort & Aquapark nebo původním názvem Royal Tulip Beach Resort se nachází ve střední části Marsa Alam asi 20 km jižně od místního letiště. Transfer na hotel trvá necelých 30 minut v závislosti na tom, zda cestou stavíte u bližších hotelů. Je situovaný přímo u pláže a u velké laguny (více o koupání a přístupu do moře níže v recenzi hotelu).

Hodnocení
Toto hodnocení reflektuje moji vlastní zkušenost s hotelem i některé názory ostatních, kteří hotel Casa Mare Resort navštívili.
Co je dobré
  • Tobogány pro děti
  • Přímo u pláže
  • Velký výběr jídla
Co až tak dobré není
  • Absense WiFi
  • Mělké moře & dlouhé molo
  • Večer komáři

Ačkoliv Casa Mare není nejnovější, tak areál resortu je čistý a hotelové zahrady jsou udržované. Služby jsou na dobré úrovni, byť příliš náročným lidem bych ho nejspíš nedoporučil a naopak je nasměroval na Iberotel Costa Mares nebo jiný, zbrusu nový hotel podobného typu. Casa Mare je vhodný pro rodiny s dětmi, i pro ty nejmenší, pro které nabízí malé vodní skluzavky, hřiště a písečný a mělký vstup do moře. Podrobnější informace o hotelu a jeho službách se dočtete v rámci mojí recenze Casa Mare Resortu, kterou naleznete níže na této stránce.

Resort je oblíbený i mezi vyznavači windsurfingu, protože laguna, u níž hotel leží je na windsurfing ideálním místem. Svědčí o tom i přítomnost windsurf centra přímo na pláži.

Zájezdy

Nejoblíbenější varianta zájezdů do hotelu Casa Mare resort je s délkou pobytu na 8 dní.

Co se délky pobytu týče, tak nabídka do Casa Mare je v tomto směru dost variabilní a v závislosti na konkrétním termínu a obsazenosti jednotlivých letů není problém navolit pobyt o délce 3 až 15 dní. Týdenní pobyty se v těch nejlevnějších termínech dají sehnat již na 8 590 Kč / osoba:

Fotogalerie

Casa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare ResortCasa Mare Resort

Moje zkušenost & Recenze

Hotel se sestává z hlavní budovy a asi 12 ubytovacích bloků, které jsou uspořádány do 3 řad orientovaných kolmo k pláži a moři. Mezi budovami jsou 3 bazény. Ten největší z nich je 85 m dlouhý a místy až 20 m široký. Bazény jsou 140 cm hluboké.

U posledního, čtvrtého bazénu v zadní části hotelu je 7 tobogánů včetně vodního trychtýře a dále několik malých vodních skluzavek a dalších vodních atrakcí pro malé děti. Moc jiných hotelů v Marsa Alam podobným počtem tobogánů nedisponuje, vytkl bych však fakt, že bývají funkční jen 2x denně a to vždy na 2 hodiny.

Ubytování & pokoje

Ubytování je v třípodlažních budovách. Pokoje tedy můžete dostat buď v přízemí nebo v prvním či druhém patře. Všechny disponují balkónem nebo terasou. Ubytovacích bloků je zde několik, ale pokoje v nich jsou víceméně stejné kvality. Jsou prostorné a k dispozici jsou také rodinné pokoje s dvěma průchozími místnostmi.

Postele jsou pohodlné a vybavení pokojů standardní. Klimatizace, varná konvice, set na přípravy kávy a čaje (který je úklidem doplňován), malá lednička TV. Úklid probíhá denně a denně na pokoj dostáváte dvě půllitrové láhve vody.

Hotel Casa Mare má 86% hodnocení na základě 498 recenzí na Invia.cz

Stravování

Jídlo je chutné a všeho je dost. A to i mimo hlavní sezónu, nemám pocit, že by zde třeba v klidnějším listopadu nabídku jídel nějak omezovali. Navíc mnohá jídla se obměňují, takže strava je pestrá. Stravování probíhá standardním bufetovým systémem, vždy jsou k dispozici různé předkrmy, polévky, několik hlavních jídel, masa, různě upravovaná zelenina, je tu těstovinový koutek a každý den také něco grilují. Pivo je lahvové, kvalita ostatního alkoholu včetně vína však není nic moc.

Vytkl bych však fronty, které se na různých místech jídelny v hlavní sezóně při plné obsazenosti hotelu tvoří. Zároveň čerstvé fresh juicy zde nejsou v rámci all inclusive, nýbrž jsou nabízeny za příplatek, jak při snídaních, tak během dne na barech, kde vám je neustále nabízí, až je to trochu otravné.

Služby hotelu

K dispozici je fitness centrum, šipky, hřiště na beach volejbal. Dále tu jsou různé wellness a beauty služby (za příplatek), ať už jde o saunu, kadeřníka, vířivku nebo masáže. Na pláži je pak windsurf a kite centrum a také potápěčské centrum.

Špatné to je s hotelovou WiFi. Internet není k dispozici zdarma ani v lobby hotelu, nutí vás tím si připojení zakoupit (vychází to na 20 eur na týden na osobu). Není bohužel možné koupit jen jeden přístup a využívat ho zároveň na více zařízeních. Doporučuji proto raději koupit egyptskou datovou SIM kartu. Dobré je také se obrnit trpělivostí při příjezdu na hotel. Recepce zde na lidi velmi často zkouší tzv. VIP balíček za 70 eur na osobu, v rámci kterého vás mimo jiné ubytují hned. V opačném případě nově příchozí často nechají čekat až do odpoledne.

Pláž & koupání

Pláž přímo před hotelem je asi 500 m dlouhá a 50 m široká. Je písečná, prostorná a denně udržovaná. Písečný je i vstup do moře, boty do vody tedy nejsou nutné. Ovšem je potřeba počítat s tím, že moře je zde velmi mělké. Zatímco je to skvělé pro malé děti, tak člověk se tu u pláže rozhodně nevykoupe. Vodu máte dlouho dobu max po kolena. Moře postupně přechází ve velkou lagunu, kde je typicky vody tak po pás, takže v ní se s opatrností koupat již lze. Laguna je mimo jiné ideální na windsurfing.

U resortu je molo, které vstup do moře usnadňuje. Upozorňuji ale, že molo je dost dlouhé. Má 670 m. Na druhou stranu už jen při samotné procházce po něm lze díky okolní čisté vodě pozorovat podmořský svět – ježky, klipky, čtverzubce nebo malé rejnoky. První vstup z mola do vody je možný po 250 m, tj. vstup právě do laguny, další vlez do moře je na jeho konci, kde je již hloubka a také krásné korály. Sem lidé chodí šnorchlovat a potápět se. Při silnějším větru, kdy jsou vlny a hrozí poranění o korály, je však tento vstup uzavřen.

Tipy na podobné hotely

Ať už se zdá být ve vašem termínu Casa Mare Resort obsazený nebo zkrátka jen hledáte další inspiraci, tak vězte, že lze najít hotely, které jsou v mnohých ohledech s Casa Mare Resort srovnatelné.

Osobně mezi ty nejpodobnější řadím:
Všechny disponují tobogány. Royal Brayka je u pěkného úzkého zálivu s možností vstupu z pláže i mola. I Three Corners se ke korálům vstupuje z krátkého mola, naopak u hotelu Malikia, který je situován u vyhlášeného zálivu Abu Dabbab s častým výskytem želv, je vstup písečný. Krom toho je u Malikie také relativně nově vybudované molo.

Časté dotazy k hotelu

Kde přesně je Casa Mare Resort?

Hotel se nachází ve střední části Marsa Alam cca 20 km od zdejšího mezinárodního letiště.

Jak dlouho trvá transfer z letiště na hotel?

Cesta z letiště na hotel Casa Mare trvá přibližně 30 minut.

Jaké hodnocení má Casa Mare Resort?

Hotel Casa Mare má 86% hodnocení na základě 498 recenzí. Prohlédnout recenze hotelu.

Kolik stojí nejlevnější zájezd do Casa Mare?

Aktuálně nejlevnější pobyt vychází na 8 590 Kč, viz detail zájezdu do Casa Mare.

Jaká je u hotelu pláž a jaké tu je koupání?

Pláž u hotelu je písečná a písečný je také vstup do vody. Moře u pláže je zde velmi mělké a postupně přechází ve velkou a relativně mělkou lagunu. Uprostřed, kam můžete vstoupit z mola, se koupat dá, ale i tak tam má dospělí vodu max po pás. Vstup do hluboké vody je možný z konce 670 m dlouhého mola.

Mapa

?>