Počasí na Sardinii

Sardinie, to je dlouhé, teplé a slunečné léto s teplotami vzduchu nad 30°C. A na druhou stranu je to mírná a krátká, ale vlhká zima s teplotami typicky do 15°C. Pojďme počasí na Sardinii charakterizovat podrobněji.

Ukáži vám, jak vysoké teploty vzduchu jsou na tomto italském ostrově charakteristické pro jednotlivé měsíce. A uvedu i přesnou aktuální předpověď počasí. Ta bude zajímat zejména ty z vás, kteří se sem v následujících dnech chystají.

Zjistíte zde i to, jaké období je na návštěvu Sardinie nejlepší.

Stručný obsah toho, co tu najdete:

Podnebí — Teplota vzduchu — Teplota moře — Kdy je nejlepší na Sardinii jet — Předpověď počasí

Podnebí & srážky

Ačkoliv Sardinie, podobně jako prakticky celá Itálie, leží v subtropickém podnebném pásu, ostrov má díky své velké rozloze i díky hornatému vnitrozemí více klimatických zón. Tyto rozdíly sice nejsou tak velké jako najdeme na španělském Tenerife, ale i tak jsou mezi pobřežím a vnitrozemím evidentní.

Ostrov Sardinie - počasí

Léta tu jsou hodně teplá a suchá. Srážky jsou v období od června do září velmi ojedinělé. Pokud přicházejí, tak zejména ve formě prudkých, ale krátce trvajících dešťů, které doprovázejí letní bouřky. Podobné jevy jsou zde v létě spíše výjimečné a standardní pohled na oblohu zde proto vypadá takto:

Ovšem na druhé straně je na srážky bohatý podzim, zima a dokonce i jaro. Listopad, prosinec, leden, únor, březen i duben – to všechno jsou měsíce, kdy průměrný měsíční srážkový úhrn činí okolo 110 mm a standardně se v tomto období vyskytuje 10 deštivých dnů za měsíc.

A to není úplně málo.

V horských partiích Sardinie, kde jsou srážky četnější, se v zimě celkem běžně vyskytuje sníh.

Z hlediska zimních srážek je Sardinie skvělým příkladem středomořského klimatu, pro které je toto typické. Podobně se toto klima projevuje i ve východněji položených částech středomoří, počasí na Rhodosu je v zimě na srážky téměř stejně tak bohaté jako na italské Sardinii.

Počasí na Sardinii, ale i na blízké Korsice ovlivňuje vítr mistrál (především v zimě a na jaře), který vane ze severozápadu z pevninské Francie. Ten srážky většinou nepřináší. Tedy, začnete-li vát, nastupují typicky dny, během kterých neprší.

Teplota vzduchu na Sardinii

Nejtepleji je v červenci a v srpnu, teploty v odpoledních maximech stoupají vždy nad 30°C, některé dny i k 36°C. Párkrát za léto se stává, že teplota vystoupá dokonce i k 41°C, což už jsou teploty srovnatelné s horkým počasím v Emirátech.

Noci jsou chladnější, přesto v létě tropické – nejnižší ranní teploty většinou neklesají pod 19°C.

Hornaté vnitrozemí není tak teplé jako pobřeží, standardně je tu v létě 23°C.

Podrobný přehled teplot najdete v následujícím grafu. Graf ukazuje průměrné hodnoty v jednotlivých měsících:

 • v odpoledních maximech (sytě oranžová barva)
 • v nočních a ranních minimech (žlutá barva)
Sardinie počasí - teplota vzduchu

*teploty vzduchu na Sardinii uvedené v grafu jsou průměrné hodnoty vycházející z dlouhodobých měření

Teplota moře

Teplota moře na Sardinii je nejvyšší v červenci, srpnu a září, kdy dosahuje 25°C26°C.

Hodnoty teploty vody jsou velmi podobné teplotě moře na Mallorce, i když přeci jen graf charakterizující teplotu vody na Sardinii má mírně „extrémnější“ průběh – především díky chladnější zimě, a tím pádem studenější vodě v zimním období.

Sardinie teplota moře

Sardinie – nejlepší doba na její návštěvu

Pokud hodláte na Sardinii strávit vaši letní dovolenou spojenou s opalováním na plážích (viz. také čtení o těch nejlepších plážích na Sardinii) a s koupáním v moři, pak rozhodně volte jeden v letních měsíců:

Počasí na Sardinii v červnu je dostatečně teplé (28°C) – červen tu na rozdíl od takového Bulharska (viz. počasí v Bulharsku v červnu) dává jistotu tepla i jasného počasí plného sluníčka.

Pozor na začátek června!

To tu je ještě poměrně studené moře (standardně 20°C), na koupání to sice je, ale člověk se musí přemlouvat, aby do moře vlezl.

Ideální na letní dovolenou je samozřejmě červenec a srpen.

I září je ale vhodná doba. Sardinie v září láká na stále teplé počasí! Ostatně teploty tu jsou citelně vyšší než ty, které jsou typické pro počasí v září v Chorvatsku. Lákadlem je zde v září i teplé moře, které je po létě velmi vyhřáté, zejména pak na jihu ostrova v oblasti okolo Cagliari.

Aktuální předpověď počasí

Mrkněte se, jaké teploty na Sardinii aktuálně panují. V dolních částech následujících teplotních map najdete aktuální předpovědi. Nejprve aktuální předpověď počasí pro Sardinii (město Cagliary) na nadcházejících 10 dní:

A zde předpověď pro severní Sardinii, město Olbia:

Mnohem detailnější předpověď počasí na 14 dní pro vybrané destinace na Sardinii naleznete pod těmito externími odkazy:

 • Předpověď pro Cagliari ->  ZDE
 • Předpověď pro Olbia ->  ZDE
 • Předpověď pro Alghero ->  ZDE

Shrnutí a doporučení

Hezké pláže a azurově čisté moře, to samo o sobě nestačí! Díky své jižní poloze Sardinie přidává potřebné hezké počasí, které dává záruku krásné dovolené plné paprsků. Stačí zvolit ten správný termín.

Osobně na návštěvu Sardinie doporučuji zejména druhou polovinu června nebo začátek září. Přivítá vás krásné, a přitom tak akorát horké počasí. Spokojíte-li se s maximálními odpoledními teplotami okolo 30°C, pak volte jeden z těchto termínů! Nebudete zklamáni.

Mají ještě další výhodu!

Počasí na Sardinii, resp. termín Vaší dovolené do značné míry determinuje cenu zájezdu. Ačkoliv Sardinie patří k dražším destinacím, dovolená často vyjde poměrně levně v rámci last minute zájezdů právě v červnových a zářijových termínech.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   12
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, jsou na aktuálně na Sardinii nějaká protiepidemická opatření – typu roušky apod?

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano, respirátory jsou povinné v prostředcích hromadné dopravy, jinak nikde, takže obchody, supermarkety apod jsou bez omezení.

 • Odpovědět

  Jel jsem trajektem do Olbie 16.09. a žádný formulář se nevyplňoval.

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši, tak to byla chyba 🙂 Vstupní formulář do Itálie by měl vyplnit každý, kdo do Itálie přijíždí.

 • Odpovědět

  Dobrý den , odlétám 18.9.2021 na Sardinii . Potřebuji test pokud jsem očkovaná . Nejsou změny .Co vše tedy potřebuji. Děkuji .

  • Odpovědět

   Dobrý den Ilono, shodou okolností jsem se právě z Itálie vrátil. Pokud jste očkovaná, tak test nepotřebujete. Potřebujete mít s sebou certifikát o ukončeném očkování a vyplněný vstupní formulář do Itálie, jež lze vyplnit online na této adrese.

 • Odpovědět

  Dobrý den, je nutné mít pri cestě na Sardini negativní test na covid od
  8. 10. 2020. Děkuji za info.

  • Odpovědět

   Dobrý den,

   podle dostupných informací, které mám k dispozici, je test od 8. října opět potřeba. Resp. nemám informaci o tom, že by tomu tak nebylo.

 • Odpovědět

  Dobrý den, od dneska musí mít návštěvníci negativní test na covid, je tomu tak i když nudu cestovat trajektem?

  • Odpovědět

   Dobrý den Rosťo,

   ano, platí to od dnešního dne a ano, vztahuje se to i na trajekty, vztahuje se to na všechny, kteří mají v úmyslu vstoupit na území Sardinie. Údajně je možnost podstoupit test i po příjezdu na ostrov, ale vzhledem k tomu, že to je zavedené ode dneška, nemám k tomu žádné informace a hlavně není jasné, jak dlouho byste čekal na výsledek (a tj. jak dlouho byste musel být v izolaci). Plus je nutné před cestou vyplnit tento formulář.

 • Odpovědět

  Nosí se na ostrově roušky

  • Odpovědět

   Dobrý den Milane,

   aktuálně v obchodech nebo prostředcích hromadné dopravy ano. Samozřejmě i na letištích. Všichni je mají na sobě třeba na recepci při check-inu do hotelu nebo jakýchkoliv frontách. V restauracích je mají číšnici, hosté je mít nemusí. Je tedy dobré mít roušky vždy při ruce (ostatně tak si na to i samotní Italové navykli) a v případě potřeby ji být schopen kdykoliv hned nasadit.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.