Rhodos – počasí

Seznamte se s detailními informacemi o počasí na ostrově Rhodos. Jak vysoká tu je teplota vzduchu v jednotlivých měsících? V létě klidně 36°C! Jak často na Rhodosu v létě prší? A jak teplé je moře?

Odpovíme! Řekneme, kdy na Rhodos určitě nejezdit a uvedeme kompletní charakteristiku počasí pro Rhodos, Řecko. Pokud vás zajímá výhled na následující dny, tak se rovnou podívejte na aktuální předpověď počasí.

Co všechno se zde dozvíte:

Teplota vzduchu — Teplota moře — Kdy nejlépe na Rhodos? — Předpověď počasí

Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Teplota vzduchu

Typické subtropické podnebí, které Řecko spolu se všemi jeho ostrovy po celý rok ovlivňuje, je základním předpokladem k dlouhým a teplým létům. Středomořské klima je obvykle v létě zcela jasné. Jak na Krétě, tak na Zakynthosu je prakticky celé léto slunečná obloha a Rhodos není žádnou výjimkou!

Jak vysoké jsou teploty vzduchu?

Léto >>> v nejteplejších letních měsících dennodenně teplota vzduchu stoupá k 31°C, zatímco v noci a brzy ráno bývá příjemných 22°C. Tyto průměrné hodnoty však ne vždy odpovídají skutečnosti! Buďte připraveni na vyšší teploty! V odpoledních hodinách (zejména červenec a srpen) teplota stoupá mnohem výše, k 36°C!

Zima >>> zimy jsou mírné a poměrně deštivé. Typicky prší 10 x do měsíce. Přes den je cca 15°C a v noci cca 8°C.

Lepší představu o tom, jak se teploty na Rhodosu v průběhu roku mění, získáte pohledem na následující oranžovo-žlutý graf:

 • oranžová (denní průměr)
 • žlutá barva (noční průměr)

Počasí Rhodos

Teplota moře

Koupací sezóna na ostrově Rhodos trvá přibližně 5,5 měsíce (květen až říjen). Teplota vody zde v Řecku je nejvyšší v srpnu, kdy je pobřežní voda skoro stejně teplá jako moře v Egyptě. Moře tu v srpnu má vysokých 28°C!!

Opět uvádíme grafické znázornění, tentokrát vývoje teplot vody v průběhu celého roku:

Rhodos teplota moře

Kdy nejlépe na Rhodos?

Nejlepší období na návštěvu Rhodosu (myšleno na pobyt u moře) je jednoznačně léto: červen, červenec, srpen a září.

Který měsíc vybrat?

Pokud je vaším požadavkem zejména to, aby nepršelo, pak volte červenec nebo srpen. Měsíční srážkové úhrny jsou v těchto měsících nulové. Mějte ale na paměti, že to je také doba, kdy panují největší vedra! Nejvyšší v srpnu zaznamenaná teplota činila 41,2°C!

Proto je lepší zvolit jinak…

Červen nebo Září

Déšť je výjimečný jak v červnu, tak v září. Pro počasí na Rhodosu v červnu je typické, že prší pouze jeden půl den. V září je déšť také ojedinělý, prší maximálně jeden den!

Nejen z hlediska srážek, je červen spolu se zářím ideální. Na Rhodosu panují v tuto dobu vysoké, ale nikoliv extrémní teploty, 27°C29°C.

Navíc je teplé moře. V tomto ohledu je nejlepší počasí v září na Rhodosu –> moře má vysokých 27°C.

Kdy na Rhodos nejezdit?

Z hlediska počasí není Rhodos úplně ideální destinace těsně před a těsně po letní sezóně. Levnější zájezdy na květen i na říjen jsou lákavé, ale počasí za to často nestojí! V těchto termínech (květen a říjen) je nejlepší počkat na last minute zájezdy do Řecka a ještě před jejich rezervací se důkladně seznámit s počasím, které aktuálně na Rhodu panuje –> viz. následující předpověď –>

Aktuální předpověď počasí

Předpověď počasí pro letovisko Faliraki na 7 dní vypadá aktuálně takto:

Detailní předpověď na 14 dní pro vybraná místa a letoviska na ostrově RHODOS naleznete pod odkazy:

Doporučení

Počasí na Rhodosu je teplé! A je velmi teplé v létě, kdy vůbec neprší. Nejlepší je vyrazit v září, kdy je počasí zde v Řecku ještě velmi slunečné s teplotami vzduchu do 27°C.

Komentáře
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  chystáme se na Rhodos v termínu 1.6. – 8.6. Jaké tam bude v tuto dobu zhruba počasí?
  Děkuji, M.

  • Dobrý den Moniko,

   dle poslední předpovědi by mělo být slunečno a teplotně přes den v rozmezí od 26°C (začátek týdne) do 29°C (konec týdne). Hezkou dovolenou 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  jaká je prosím nyní teplota moře na Rhodosu? Dá se koupat a nebo jen opravdu pro otrlé otužilce? Čeká nás dovolená v termínu 2.6 – 9.6.

  Děkuji,

  Andrea

  • Dobrý večer Andreo,

   aktuálně na většině pobřeží ostrova je to 21°C. Dívám se vám také na předpověď teploty moře, ta sahá nejdále do neděle 2.6., do kdy se má moře na východní (jihovýchodní straně) celkem razantně oteplit na 23°C. Takže můžete počítat právě s 23°C, což je na začátek června celkem přijatelné.

 • Odpovědět

  V obdobi od 14 6. Do 25.6. Jake bude počasí

  • Dobrý den Dášo,

   zatím to vypadá, že v pátek 14.6. by mělo být o něco chladněji (27°C) z důvodu bouřkové činnosti, ty by měla následující den ustat a pak by mělo by být zase hezky, slunečno a s denní teplotou okolo 30°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaké bude počasí v období od 10.6.-17.6. Rhodos-Faliraki ? A teplota moře ? Budou v tomto termínu hrozit bouřky a ochlazení ?
  Děkuji za odpověď

  Adéla

  • Dobrý den Adélo,

   podle aktuálního výhledu rozhodně žádné ochlazení přijít na toto pobřeží Rhodosu nemá. Je pravda, že dva dny pravděpodobně bude oblačno, ale zbytek týdne slunečný. Teplota moře na základě dnešní předpovědi cca 23,5°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den. Jaké bude počasí a teplota vody od 16 6 do 22 6na Rhodos na západní straně na Lallyos. Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Hanko,

   zatím to dle nejaktuálnější předpovědi vypadá na o něco chladnější týden oproti normálu s denními teplotami okolo 27°C. Jinak ale bude hezky, slunečno.

  • Taky se chystáme poprvé do Řecka na Rodos v tomto termínu a vypadá to že bude hnusně do pátku. Achjo

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  jaké bude prosím počasí a teplota moře od 21.6. do 28.6. na Rhodos na západní straně na Lallyos.
  Děkuji za odpověď.

  • Dobrý den Michaelo,

   počasí pěkné a teplé. Slunečno a max. denní teploty by se dle předpovědi měly pohybovat v rozmezí od 28°C do 35°C. Předpověď teploty moře tak daleko nevidí (max. 5 dní dopředu), ale já bych očekával, že moře bude mít 24,5°C.

 • Odpovědět

  dobrý den, jaké bude, prosím, počasí a teplota moře 16.6. – 23.6 přímo v hlavním městě Rhodos? Děkuji za odpověď.
  .

  • Dobrý den Jitko,

   teplota moře aktuálně 23°C, tj. počítejte, že se to bude pohybovat mezi 23°C a 24°C. Co se týče počasí, tak z počátku týdne se mohou vyskytovat bouřky, koncem týdne, ale už má být zcela jasno, teploty přes den 28°C až 30°C.

 • Odpovědět

  Dobry den jedeme na Rhodos 5.7 jen nevim,zda li předpověď počasi odpovídá tomu co je vyše uvedené jak koukam tak to v Česku by mělo být asi tepleji hezky den

  • Dobrý den Veroniko,

   rozhodně nemusíte mít o počasí obavy, dle předpovědi zde má pokračovat zcela jasné počasí s odpoledními maximy kulminujícími mezi 32°C a 35°C. Hezkou dovolenou vám přeji 🙂

 • Odpovědět

  Mockrát vám dekuji

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosím, jaké bude počasí na Rhodos – Afandou Beach v termínu od 31.7 – 7.8. 2019. Děkuji

  • Dobrý den Radku,

   oblast Afandou Beach předpovídá na přelom měsíce a začátek srpna zatím velmi stabilní ráz počasí – slunečno a denní teploty mezi 30 a 31°C. Nic zatím tedy nenasvědčuje tomu, že by ve vašem termínu měla přecházet nějaká fronta doprovázená velkou oblačností a deštěm tak, jako tomu zde na Rhodosu bylo tuto středu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaké bude počasí i moře na Rhodos oblast Kioraki v období 18.8-25.8.2019
  Děkuji M.

  • Dobrý den Marián, přiznám se, že nevím, co myslíte oblastí Kioraki. V každém případě na Rhodosu obecně by mělo od 18.8. být dost teplo, jasno a s teplotami mezi 30 a 36°C. Aktuálně má moře na Rhodosu 28°C a v tomhle ohledu během srpna nedojde k žádným výrazným výkyvům nebo změnám.

  • Omlouvám se mělo být Rhodos oblast Kiotari

  • Jasně, aha, na jižní části jihovýchodního pobřeží. Tam je moře malinko teď chladnější než přímo u hlavního města, má 27°C. Takže počítejte, že tu voda ve vašem termínu bude mít okolo 27°C až 28°C.

 • Odpovědět

  Dobry den, na Rhodosu jsme byli uz 2x a pritel byl nadseny z Faliraki. Uvazuji, ze bych mu zajezd koupila jako darek ke kulatym narozeninam, ale casove nam dovolena vychazi az na zacatek rijna. Byva v tomto terminu jeste hezky nebo uz se pocasi kazi?

  • Dobrý den Jano,

   většinou je ještě slunečno, byť s nějakými velkými vedry už nelze počítat. Dívám se na ráz počasí na začátku minulého října a celý týden bylo skoro jasno, teploty v odpoledních maximech mezi 25 a 29°C, v noci 19°C. Rhodos a zejména pak ta část pobřeží, kde je Faliraki, má moře v Řecku jedno z nejteplejších vůbec a tedy z hlediska teploty vody bych každému, kdy by na začátku října uvažoval o Řecku, doporučil právě tuto oblast a žádnou jinou. Čili za mě je začátek října v pohodě. Vyrazte! 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den obracím se na Vás sprosbou jedeme letos od 25.9.do 5.10. na Rhodos jjaké mužeme čekat počasí děkuji

  • Dobrý den Pepo,

   na přelomu září a října bývá většinou počasí na Rhodosu stále slunečné (pakliže zrovna nepřechází nějaká studená fronta), co se týče teplot vzduchu, tak pro toto období tu je typických 27°C přes den a cca 20°C v noci a ráno. Jestliže do Řecka v tomto termínu, tak je jednoznačně Rhodos tím nejlepším ostrovem – bývá tu nejteplejší voda.

 • Odpovědět

  Dobrý den , letime na Rhodos od 10.9. do 18.9. Zatim to vypadá , že by mělo byt hezky ☀️Jak to vidíte vy prosím? děkuji a hezký den Zuzka

  • Dobrý den Zuzko, Rhodos takto v polovině září bývá ještě jistotou letního počasí a aktuální předpovědi nasvědčují, že ne jinak tomu bude i letos. Mělo by převládat zcela jasná obloha s denními teplota okolo 29°C a nočními minimy na cca 23°C. Dle mě ideální počasí 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, jak to vidíte s počasím na Rhodosu v Kolymbii od 26.9.? Děkuji

  • Dobrý večer,

   dle aktuální dlouhodobější předpovědi – slunečno, denní maxima mezi 26°C a 28°C, v noci a ráno kolem 21 °C. Tyto hodnoty z předpovědi celkem přesně reflektují ráz počasí, který v Kolymbii byl v daném termínu i minulý rok, kdy akorát v jednom odpoledni přišel déšť. Tedy je potřeba raději počítat i s tím, byť touto dobou na jihovýchodním Rhodosu jsou deště ještě spíš výjimečné.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  Chystáme se na Rhodos, Kiotari 3.10. Na 8 dní.
  Co můžeme očekávat od počasí a teploty moře?
  Dekuji!:)

  • Dobrý den Karolíno,

   slunečno, sice aktuální výhled nenasvědčuje tomu, že se dočkáte ještě 30°C, ale denní teploty se i tak budou pohybovat okolo 25°C. Očekávám, že moře bude ve vašem termínu mít 26°C, aktuálně zde má 27°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, plánujeme dovolenou v rozmezí 11. – 19.10.2019, zaujal nás hotel v oblasti Lardos, myslíte, že to bude ještě na koupání? Popřípadě existuje jiná vhodnější čast ke koupání? Či vhodnější ostrov nebo zvolit jinou destinaci? Četla jsem i o Faliraki, ale to je hodně větrná část?

  Děkuji za odpověď,

  Kateřina

  • Dobrý den Kateřino,

   v tuto dobu na Rhodosu bývá přes den většinou 25°C až 26°C. A stále převládá slunečno. Tj. nebojte se, Rhodos je ještě v říjnu dobrá volba. Správně jste zvolila Lardos, který leží na té teplejší straně ostrova. Aktuálně zde teplota moře činí 27°C, v polovině října tu moře nemá méně jak 24°C, tj. na koupání to stále je. Alternativně lze zvolit Kypr, kde je jak vzduch, tak voda v říjnu o něco teplejší.

   Faliraki jsem navštívil 2x a nepřišlo mi, že by zde bylo nějak větrno. Že by zrovna zde byl nějaký silnější vítr dle mě není pravda.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,

  děkuji za informaci a doporučení, jak je to, prosím, s dlouhodobou předpovědí počasí, jak dlouho dopředu můžeme koukat na předpověď počasí, aby nebyla klamavá? S koupí zájezdu stale váháme. 🙂 Děkuji, Kateřina

  • Dobrý den,

   to vám neumím říct, předpověď má vždy nějakou pravděpodobnost a tím, jak se ta doba zkracuje, tak pravděpodobnost roste. Z mé zkušenosti je vypovídají (rozumějte tomu tak, že se jí dá na 80% důvěřovat) typicky 3 dny předem.

 • Odpovědět

  Dobrý den,

  přemýšlím o vánočních svátcích včetně nového roku na Rodosu. Co se dá očekávat od počasí a zejména by mne zajímala pocitová teplota a četnost srážek.
  Moc děkuji za jakékoliv info.

  • Dobrý den Vláďo,

   v tuhle dobu se tu teploty většinou pohybují mezi 15°C a 20°C. Schválně píši většinou, protože to nemusí platit 100%. Ostatně třeba zrovna minulý rok těsně po Vánocích (od 26. do 28. prosince) se zde teploty pohybovaly pouze mezi 12 a 13°C. Nicméně bylo jasno nebo skorojasno a to až do začátku nového roku, tedy pocitově bylo tepleji.

   Aktuální předpověď však zatím nasvědčuje tomu, že zde těsně před Vánocemi bude pršet, nejvíce 22 a 23. 12. s tím, že i 24. a 25. bude možnost přeháněk. Teploty vzduchu se aktuálně pohybují na 20°C (pocitová teplota rovněž) a o Vánocích by to mělo být dost podobné, 18 až 19°C.

 • Odpovědět

  Dobry den, jake byva pocasi na rhodosu prelom kvetna a cervna (dovolenou planujeme 26.5.- 5.6. 2020)? Budeme asi 6 km od hl.mesta. diky

  • Dobrý den Martino,

   přesně v tuto dobu jsem na Rhodosu před pár lety pobýval a denní teploty se tehdy pohybovaly již okolo 30°C. Budu-li ale nyní vycházet z dat z minulého roku, tak tu obecně počasí na konci května a začátku červnu bývá slunečné, byť teplotně ještě ne zcela ustálené. Tím chci říct, že může být den, kdy max. teplota vystoupá „pouze“ k 25°C, jiné dny naopak bývá oněch 30°C. Noční teploty se touto dobou pohybují v rozmezí od 19°C do 22°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den,
  prosím Vás, plánujeme dovolenou na Rhodosu nedaleko Kolymbie. Přesný termín 16-23.9. Jaké tam bývá počasí, teplota (voda i vzduch). Dále by mě zajímalo, jaká je tam situace ohledně nedávných požárů?
  Děkuji Radka

  • Dobrý den Radko,
   takto v polovině září to tu je zcela bez problému. Teplota moře 27°C, teplota vzduchu se stabilně pohybuje během dne okolo 30°C. Skutečně se není čeho obávat. Co se týče požárů, ty byly především v pevninském Řecku, na ostrovech včetně Rhodosu to byly ojedinělé případy.

 • Odpovědět

  Dobrý den,plánujeme dovolenou na Rhodos-Lalyssos v termínu 23.9 – 30.9.
  Prosím jaké tam byvá počasí v tomto termínu?
  Děkuji Božena

  • Dobrý den Boženo, takto na konci září zde většinou bývá mezi 27°C a 31°C, typicky je slunečno, většinou skorojasno. Letos to samozřejmě může být jinak, ale zatím tomu nic nenasvědčuje, aktuální předpověď pro Rhodos dává od pátku 24.9. jasno a 28°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, chystáme se na dovolenou na Rhodos od 13.10 do 20.10. můžete mi napsat, jaké počasí má být v tomto termínu? Předem děkuji

  • Dobrý den, na nějaké přesné předpovědi je ještě dost brzy, ale dle dlouhodobého výhledu to vypadá na teploty kolem 25°C a převládající polojasno. Minulý rok v tom samém termínu to vypadalo dost podobně – nejvyšší denní teploty se pohybovaly v rozmezí od 24°C do 29°C. Podrobnější informace o charakteru počasí na Rhodosu v říjnu najdete zde.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.