Sardinie: teplota moře

Sardinie je omývána Středozemním mořem z jihu a západu a Tyrhénským mořem ze severu a východu. Samotné, téměř 1900 km dlouhé pobřeží Sardinie, které je plné skalnatých útesů i nádherných zálivů a pláží, naznačuje, že teplota moře na Sardinii bude poměrně proměnlivá a závislá na celé radě faktorů.

Nejvyšších hodnot tu teplota vody logicky dosahuje v letních měsících, zejména v srpnu, kdy tu moře má v maximech 26,8°C.

A to je na koupání fajn!

Jak je to ale v jiných měsících? Co červen a září? …. zde je stručný přehled toho, co zde najdete:

Teplota vody v jednotlivých měsících — Aktuální teplota moře — Kdy na Sardinie jet?

Pojďme se nyní na celou problematiku podívat podrobně. Ukáži vám průměrnou teplotu moře v průběhu roku.

Dám doporučení, které měsíce jsou na návštěvu Sardinie z hlediska koupání v moři vůbec ty nejlepší. A také řeknu, kdy na Sardinii raději nejezdit.

Průměrná teplota vody

Na skutečné hodnoty, které u pobřeží naměříme, nemá vliv jen místní podnebí a počasí na Sardinii, ale teplotu moře výrazně ovlivňují i další faktory. Je to zejména:

 • charakter pobřeží
 • a proměnlivě se měnící mořské proudy ve Středozemním moři

Při tom platí, že na dovolenou k moři sem jezdit jindy než v období květen až říjen rozhodně není dobrý nápad.

Ostatně to je jasně patrné z následujícího grafu. Ten uvádí průměrnou teplotu moře v jednotlivých měsících. Jedná se o průměrná data, která jsou vypočítána z dlouhodobě měřených hodnot.
Teplota moře Sardinie
Upozorňuji, že se nejedná ani o minimální, ani o maximální, ani o aktuální teploty vody, nýbrž o průměry pro jižní Sardinii, oblast u Cagliari!

Červen, červenec, srpen, září i říjen – všechno to jsou měsíce, kdy se tu v moři koupat celkem bez problému dá.

Naopak na jaře a na podzim a logicky ani v zimě Sardinie určitě na koupání vhodná není. Pokud chcete utéct k moři mimo hlavní letní sezónu, doporučuji zvážit spíš Kapverdské ostrovy nebo dovolenou u Rudého moře – teplota vody v Egyptě je dostatečně vysoká na koupání celoročně.

Aktuální teplota moře na Sardinii

Aktuální počasí na Sardinii, povětrnostní situace a aktuální stav mořských proudů v okolí ostrova – tři hlavní faktory determinující, jak teplé moře v danou chvíli skutečně je. Vězte ale, že ani tyto tři nejdůležitější vlivy nezpůsobují žádné velké odchylky.

Naopak.

Aktuální teplota moře se jen v ojedinělých případech liší o více jak 1°C od průměrných hodnot znázorněných ve výše uvedeném grafu. Jestliže vás i přesto zajímá aktuální a přesná hodnota pro nějaké konkrétní letovisko, napište mi dole pod textem komentář.
Moře na Sardinii - aktuální teploty

Byť je Sardinie celkem velký ostrov, tak rozdíly v aktuálních teplotách vody, které lze v jeden okamžik naměřit na pobřeží na odvrácených stranách ostrova, jsou na rozdíl od charakteru teploty moře na Kanárských ostrovech zanedbatelné. Pokud tu je někde moře v létě teplejší, tak je to typicky na severovýchodní straně Sardinie v nejrůznějších zálivech v oblasti Olbie.

Nejlepší termín na dovolenou

Suverénně nejlepší je začátek září. Mohu jedině doporučit.

Proč?

Je tu stále krásné teplo, po horkém létě je právě v srpnu a na začátku září moře nejteplejší. Navíc září je doba, kdy již ubývá turistů. Zdůrazňuji, že mluvím skutečně o začátku září! Čím později sem v září vyrazíte, tím bude počasí méně stálé.

Podobně vhodný je i červen, resp. jeho druhá polovina, která je ovšem v porovnání se začátkem září z hlediska teploty vzduchu o něco teplejší. Na druhou stranu je naopak o něco chladnější z hlediska teploty vody (teplota moře na Sardinii má v druhé polovině června 22°C až 23°C). Pokud je to pro vás málo, pak volte červenec nebo srpen.

Opatrně na květen, na konec září a na říjen. V květnu je teplota vody ještě dost nízká, na konci září a v říjnu zase není záruka slunečného počasí. Je proto lepší se těmto termínům vyhnout.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   8
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Zdravím, chceme jet katamaranem mezi Korsiku a Sardinii koncem května. Loď už je objednaná. Jaká tam bude asi teplota vody a vzduchu ? Víte něco o těch covid podmínkách ? Díky Jana

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   teplota moře takto na přelomu května a června 19°C, max. 20°C. Teplota vzduchu se v tomto období pohybuje standardně okolo 25°C. Co se týká Covid podmínek, přiznám se, že pro Sardinii ani Korsiku je zatím takto v dubnu nesleduji. Aktuální podmínky vstupu a platná opatření proto neznám 🙁

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosim, jaká by mohla být teplota moře v oblasti Alghero kolem 26 . října + oblast Stintina a oblast Smaragdového pobřeží? Aktuálně v sobotu přilétáme do Alghera. Děkuji.

  • Odpovědět

   Dobrý den Markéto,
   Stintino aktuálně dává teplotou moře 22°C. Počítejte tedy s touto teplotou, nepředpokládám, že se za těch pár dní nějak změní. Teplota moře se typicky mění pomalu.

 • Odpovědět

  Dobrý den, prosim, jaká by mohla být teplota moře v oblasti Alghero kolem 15 . září? Děkuji Matyášová

  • Odpovědět

   Dobrý den Květo,

   oblast Alghera sice patří na Sardinii z hlediska teploty moře k těm chladnějším, ale takto v polovině září zde typicky voda má ještě solidních 24°C. Takže koupat se dá.

 • Odpovědět

  Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli je opravdu maximum teplota moře v srpnu 25 st? Přijde mi to moc málo. Děkuji, Jana

  • Odpovědět

   Ahoj Jano, ano, to souhlasí. Ale vždy je dobré mít na paměti, že to výše uvedené jsou průměry. Jsou léta, kdy lze u břehů Sardinie naměřit na srpen celkem nízkých 23°C, jindy má moře zase 27,5°C. Záleží to také na konkrétních místech. Například právě teď západní strana ostrova má 23°C, Cagliary (tj. jih) 25°C, východní strana 24°C a záliv u Olbie má 25°C.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.