Doba letu na Mauricius

Vzhledem k tomu, že Mauricius leží až na úrovni Madagaskaru, délka letu z Evropy nepatří zrovna k těm nejkratším. Navíc cestou je obvykle nutné absolvovat alespoň jeden přestup, čímž se doba letu ještě více prodlužuje.

Doba letu na Mauricius činí 15 hodin.

Dejte ale pozor na to, že často bývá let na Mauricius i podstatně delší. Záleží kudy letíte, kolikrát přestupujete a jak dlouhé jsou ony přestupy mezi jednotlivými lety.

Jaké mám možnosti kudy letět, pokud zvažuji dovolenou na Mauriciu? Jak dlouhou let v jednotlivých případech trvá? A která varianta je vůbec ta nejlepší?

Let Mauricius | Délka letu | Doba letu

 

Na mapě ukáži i reálnou leteckou trasu, která se běžně v případě letů na Mauricius používá.

Let na Mauricius

Přímý spoj Praha – Mauricius neexistuje.

Ostatně nikdy neexistoval a pravděpodobně dlouho žádný takový z Prahy existovat ani nebude. Kdo se chce vyhnout přestupu, může využít některý z následujících přímých letů na Mauricius z letišť z okolních států:

 • z Vídně (Austrian Airlines)
 • z Frankfurtu (Condor nebo Eurowings)
 • z Curychu (Edelweiss Air)

Mimo tyto letiště, na kterých lze při letu z Prahy na Mauricius také přestupovat, se běžně létá přes Istanbul, Dubaj, popřípadě přes Paříž.

Délka letu na Mauricius

Mezinárodní letiště na Mauriciu (MRU) je z Prahy vzdušnou čarou vzdálenou přesně 4 817 námořních mil, tedy 8 921 km. To je zhruba stejně daleko jako z Prahy do Japonska nebo amerického Houstonu.

Délka letu je však vždy větší!

Často lety z nejrůznějších důvodů, byť je o to snaha, nelze trasovat po nejkratších spojnicích, tzv. ortodromách. Typickým příkladem je let do Ománu, ovšem platí to i pro Mauricius. Proto, zvolíte-li kupříkladu let na Mauricius s Turkish Airlines s přestupem v Istanbulu, poletíte po následující trase:

Doba letu na Mauricius
Trasa a délka letu na Mauricius

Mapa ukazuje reálnou leteckou trasu, jež se používá ve směru Mauricius – Istanbul – Praha.

Let Mauricius – Istanbul:

 • červeně vyznačený úsek
 • trať: OKMAR UM665F AMBOD UA665 ANKOR UM665 ITLOX UM665G MAV W15 IMKIT UT129 GETOL UM308 GWZ UT124 ALRAP UM565 NUBAR A727 SML L321 GIBAD W8 CVO A16 RASDA M855 SISPI
 • délka letu činí 4 459 námořních mil, tj. 8 258 km

Let Istanbul – Praha:

 • černě vyznačený úsek
 • trať: TUDBU Q26 ETUBA DCT DEGET DCT PATAK DCT LALES DCT BABUS DCT BNO L726 VLM
 • délka letu činí 877 námořních mil, tj. 1 624 km

Celková délka letu na Mauricius, resp. z Mauriciu zpět do Prahy, kterou letadlem při variantě přestupu v Istanbulu urazíte, se tedy rovná 9 882 km, což je o 961 km víc, než je délka přímé vzdálenosti.

Jak dlouho se letí na Mauricius?

Hrubou představu toho, jak je ve skutečnosti dlouhá doba letu na Mauricius, lze získat z letových řádů. Zdůrazňuji, že to je hrubý odhad, který zároveň bývá mírně nadsazený oproti tomu, jak dlouho trvá let na Mauricius ve skutečnosti.

Příklad.

Z letového řádu pro aktuálně nejkratší spoj Turkish Airlines na trase Mauricius – Praha vyplývá, že celková doba letu je 14 hodin a 25 minut.

Délka letu na Mauricius
Doba letu Praha Mauricius

Přičemž z toho:

 • let Mauricius – Istanbul trvá 9 hodin a 50 minut
 • přestup zabere rovné 2 hodiny
 • let Istanbul – Praha trvá 2 hodiny a 35 minut

Reálné časy jednotlivých letů jsou však většinou kratší. Stačí se podívat na některé časy letů z uplynulých dnů. Poslední čtyři odletěné lety trvaly 8:43, 8:55, 9:24, resp. 8:55. Obdobně, byť typicky s menšími rozdíly, to platí i pro druhý, kratší úsek z Istanbulu do Prahy, na němž doba posledního letu činila 2:20.

Je to právě Istanbul, přes který se na Mauricius létá nejčastěji. Přestup v Turecku znamená celkem krátkou délku letu i na Zanzibar a je častý třeba i na letech na Maledivy. Varianta přes Istanbul je oblíbená jednak z důvodu nižších cen letenek, také však proto, že spoj přes Turecko je z časového hlediska standardně ten nejkratší možný. Cesta tam trvá 15 hodin a 20 minut, cesta zpět 14 hodin 25 minut. Obdobně dlouhá je i varianta přes Paříž, která trvá 15 hodin a 10 minut.

Kdo to má blízko do Vídně, může letět na Mauricius přímým spojem právě odtamtud. Doba letu na Mauricius pak bude kratší, zabere 10 hodin 15 minut, resp. 10 hodin a 50 minut při cestě zpět.

Ačkoliv je let poměrně dlouhý, jet lagu se bát nemusíte. Časový posun Mauriciu vůči ČR činí v závislosti na ročním období 2, resp. 3 hodiny. To není moc. Ostrov stojí za navštívení nejen kvůli svému nádhernému exotickému pobřeží, ať už v oblasti Flic en Flac nebo v Le Morne, ale i kvůli svému vnitrozemí. Delší doba letu na Mauricius by neměla být důvodem toho se nechat od této nevšední destinace v Indickém oceánu odradit.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.