Kde leží Mauricius

Ostrov Mauricius leží v Indickém oceánu zhruba 880 km východně od nejbližších břehů Madagaskaru ✅ Mapa Mauriciu ukazuje, že ostrov není v této části Indické oceánu zcela osamocen. Jeho největším sousedem je 180 km jihozápadně od Mauriciu ležící Réunion.

Mauricius, podobně jako Réunion, dlouhodobě patří mezi ty nejoblíbenější exotické destinace. A ačkoliv to jsou celkem vzdálené regiony, cesta se sem jednoznačně vyplatí.

Mauricius: 9 denní dovolená v Le Morne za 25 130 Kč

 

Kde leží ostrov Mauricius? Do kterého časového pásma spadá? A jaké měsíce tu jsou na dovolenou u moře vůbec ty nejlepší?

Obsah článku:

Kde je Mauricius | Časový posun | Mauricius mapa | Kam & Kdy je nejlepší jet

 

Je pravda, že stejně jako Maledivy, i Mauricius se řadí k těm dražším exotickým regionům. Větší vzdálenost od ČR, ale především vysoká úroveň služeb většiny zdejších přímořských resortů, to jsou dva hlavní faktory, které typicky vyšší ceny determinují. Lze však najít i akční zájezdy na Mauricius, které bývají cenově výrazně dostupnější.

Kde je Mauricius

Mauricius je součástí skupiny několika ostrovů, tzv. souostroví Maskarén. Mimo Mauriciu jsou Maskarény tvořeny Réunionem a dále menším ostrovem Rodriguez a skupinou malých téměř neobydlených ostrůvků Cargados Carajos. Maskarény nesou jméno po portugalském mořeplavci Pedru Mascarenhasovi, který je údajně v roce 1512 objevil.

Přesnou polohu Mauriciu v oceánu ukazuje mapa:

Kde leží ostrov Mauricius
Mauricius je situovaný východně od břehů Madagaskaru

Vzdušnou čarou Mauricius leží cca 8 880 km od ČR. I proto se doba letu na Mauricius typicky pohybuje v rozmezí od 11,5 do 15 hodin a cestou z Prahy je nutné absolvovat při nejmenším jeden přestup.

Mauricius leží na jižní polokouli.

Je situován ještě jižněji, než region u břehů Tanzánie, ve kterém leží Zanzibar.

Réunion je přitom ještě o něco jižněji, viz následující přiblížená mapa:

Mauricius mapa
Mauricius spolu s Réunionem spadá do souostroví Maskarén

Hlavní město Port Louis leží v severozápadní části ostrova. Port Louis je umístěno na 20° jižní šířky a na 57°východní délky.

Z hlediska své severojižní polohy se tak Mauricius nachází na stejné úrovni jako onen blízký Madagaskar, jako známé brazilské Rio de Janeiro nebo jako severní části Austrálie. Z hlediska své západovýchodní polohy je umístěn cca stejně jako Omán nebo Spojené arabské emiráty, se kterými tak sdílí podobný poledník.

Časový posun

A podobný poledník zákonitě znamená i stejnou nebo podobnou časovou zónu.

Mauricius leží v časovém pásmu UTC +4 hod.

Časový posun Mauriciu vůči ČR tak v létě činí 2 hodiny, v zimě 3 hodiny. Mauricius je tedy oproti ČR o 2, resp. o 3 hodiny napřed. Podle stejných pravidel se řídí i čas v Ománu, resp. časový posun v Dubaji. Žádná ze zemí, ani Mauricius, ani Omán, ani SAE neaplikují změny času mezi létem a zimou, což v konečném důsledku znamená, že se časový rozdíl vůči ČR v průběhu roku mění.

Mauricius mapa

Pro podrobnější představu přikládám i přiblíženou google mapu Mauriciu. Samotný ostrov je takový středně veliký, má cca 60 km na „výšku“ a v těch nejširších místech cca 43 km na šířku. Se svoji rozlohou 2 040 km čtverečních je téměř identický jako Tenerife, jehož rozloha, jakožto největšího kanárského ostrova, činí 2 034 km čtverečních.

Na mapě lze samozřejmě najít i ta nejoblíbenější letoviska, ať už se jedná o Trou aux Biches, Flic en Flac, Le Morne nebo třeba Belle Mare.

 

Kam & Kdy je nejlepší jet?

Doporučuji mít před cestou alespoň rámcově jasno, proč na Mauricius jedu, co tam chci dělat a co chci vidět.

Vzhledem k tomu, že Mauricius leží v tropickém podnebném pásu, a nabízí tak relativně vysoké teploty, a to po celý rok, může se na první pohled zdát, že nezáleží na tom, který termín zvolíte.

Není to pravda!

Míříte-li sem především za účelem odpočinku u moře, je nejideálnější říjen nebo listopad. Právě podzim je doba, kdy je počasí na Mauriciu typicky „nejsušší“, z celého roku tu prší nejméně a navíc se po mírně chladnějším období „léta“ zvedají teploty vzduchu. V říjnu tu přes den běžně je 28°C.

Nejtepleji, ale zároveň i nejvlhčeji bývá v době od ledna do března. Na začátku roku tu prší nejvíce. Není to tedy až tak ideální období na dovolenou u moře, ale výlety po ostrově, ať už za želvami, opicemi nebo přírodními zajímavostmi, možné jsou.

Vědět to, kde je ostrov Mauricius, je první věc. Vědět to, jaké zvolit letovisko, je věc druhá. Ty nejlepší pláže leží na Mauriciu na západním pobřeží, především u Flic en Flac a u Le Morne. Podrobně o tomto v dalším článku.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.