Počasí v Řecku v květnu

Květen v Řecku je už celkem fajn co se teplot týče, nicméně na přílišné opalování to ještě není. Jaké počasí je typické pro Řecko v květnu? Jak teplé je moře a jak vypadá květen z hlediska počasí na řeckých ostrovech? Ať už je to v květnu hojně navštěvovaná Kréta nebo sousední Rhodos

Teplotní rozdíly mezi severem Řecka (např. ostrov Korfu) a jihem země (viz. počasí na Krétě) jsou v květnu ještě patrné.

Typické květnové hodnoty na ostrově Kréta:

 • teplota vzduchu (odpolední): 25°C
 • noční teplota vzduchu: 15°C
 • teplota moře: 20°C
Řecko: rezervuj dovolenou se slevou 43%
Zobraz volné termíny   →
A ušetři až 30 810 Kč na jedné osobě

Severní Řecko, což je např. Korfu, Thassos nebo Zakynthos:

 • teplota vzduchu (odpolední): 23°C
 • noční teplota vzduchu: 13°C
 • teplota moře: 20°C

Koncem května ale teploty už výrazně rostou a na jižních ostrovech se pohybují v odpoledních hodinách kolem 30°C, v závislosti na aktuálním počasí jsou někdy vyšší, někdy o něco nižší.

Právě kvůli teplejšímu počasí míří do Řecka zejména koncem měsíce květen první zájezdy. Kréta je výjimkou, sem se jezdí v průběhu celého jara, nejdříve za turistikou, v květnu už i za plážemi a mořem.

Počasí na řeckých ostrovech

Charakteristiku května z hlediska počasí více přibližuje následující tabulka, která uvádí průměrné hodnoty pro vybrané řecké ostrovy: počasí Kréta, Kos, Rhodos, Zakynthos a Korfu.

Kréta Kos Rhodos Zakynthos Korfu
Teplota max. 25°C 24°C 24°C 23°C 23°C
Teplota min. 15°C 16°C 17°C 14°C 13°C
Délka slun. svitu 11 h 12 h 10 h 12 h 10 h
Teplota vody 20°C 19°C 19°C 19°C 20°C
Srážkový úhrn 11 mm 21 mm 9 mm 17 mm 40 mm

Srovnejte hodnoty s květnovým počasím v Turecku.

Aktuální předpověď počasí

Mnohem objektivnější než průměrné a statistické hodnoty je aktuální předpověď počasí. Uvádím předpověď počasí pro Krétu, protože v květnu je Kréta krom Athén tou nejnavštěvovanější řeckou destinací.

[wunderground location=“Crete, Greece“ numdays=“5″ layout=“table-horizontal“ measurement=“metric“ language=“CZ“ showdata=“daynames,icon,date,conditions,highlow“]

Doporučení na závěr: je-li Vaším cílem pohodová dovolená v teple u moře, opalování se na pláži a koupání se v teplém moři, jednoznačně doporučuji Řecko navštívit až v červnu. Květen by Vás svým počasím totiž mohl snadno zklamat.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   21
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den, letíme na Krétu, diogenys palace, 25kvetna jaké bývá počasí? A bude to na koupání..? Máme 10mesicni dítě myslela jsem že si užijeme tepla a vody

  • Odpovědět

   Dobrý den Kateřino,

   podle nejnovější předpovědi to vypadá, že by v týdnu od 25. květnu mělo být slunečno, ale chladněji s denní teplotami okolo 24°C / 25°C. A podle předpovědi teploty moře má v pátek voda mít 20°C. Koupat se určitě bude dát, byť to bude chladnější.

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  zítra 17.5 už odlétáme na Rhodos,mám dotaz na zásuvky do sítě konktrétně o nabíječku na mobil- půjde dát do sítě nebo je nutné zakoupit redukci? A další dotaz jaké bude v této oblasti počasí konkrétně v našem termínu 17.5-24.5 ? děkuji za zprávu. Radka

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši,
  termín dovolené se blíží 17.5 do 24.5.2019 místo Řecko,Rhodos,Kalithea,ubytování Hotel Blue Sea Bech Resort.Už jednou jsem se Vás dotazovala na počasí v tuto dobu.Počítám maximum vzduchu 25 C a moře max.20,ale na opalování to snad bude.Dle pracovnice z cestovní kanceláře můžu odcestovat na občanský průkaz.Tak se dotazuji ještě Vás Lukáši.Vzhledem k termínu dovolené,by bylo stejně už asi pozdě vystavit nový cestovní pas.Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko,

   ano, do Řecka není problém jet pouze na občanský průkaz (je to Evropská unie a Řecko patří do Schengenského prostoru). Jinak koukám, že hotel Blue Sea Beach leží kousek od Faliraki. Faliraki znám, je to dobré a živé letoviska (byť takto v polovině května možná ještě tak živé nebude). Určitě se tam dojděte podívat, jsou to zhruba 3 km, takže se do dá zvládnout i pěšky. Užijte si to tam 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den Lukáši, dovolená na Krétě- Heraklion – 15. až 23. 5. Bude počasí na koupání a pobyt na pláži s dětmi? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Mirko,

   připravte se na to, že moře bude ještě chladnější, takto v polovině května max 20,5 – 21,0°C. Na nějakou přesnou předpověď počasí je nyní ještě brzy, ale typicky v tuhle dobu bývá slunečno a odpoledne mezi 25°C a 28°C. Užijte si to 🙂

 • Odpovědět

  Dobrý den, přemýšlím nad dovolenou na Zakynthosu.
  První je Zakynthos, Argassi od 31.5. do 7.6.2019
  Druhý je Zakynthos, Agios Sostis od 27.5. do 3.6.2019
  Bojím se, že tam bude zima a dovolená nebude ono, máte nějaké zkušenosti z této oblasti? Děkuji 🙂

  • Odpovědět

   Dobrý den Natálie,

   „zima“ na začátku června na Zakynthosu už nebývá, na přelomu května / června se maximální denní teploty standardně pohybují mezi 27°C a 32°C. Noční minima pak mezi 17°C a 21°C. Většinou je slunečno. Takže počasí bývá dobré a teplé. Upozorňuji však jen na nižší teplotu moře, kdy tu na začátku června voda většinou má 21°C, což není úplně mnoho.

 • Odpovědět

  Dobrý den, jaké bude počasí na Krétě u Heraklionu v termínu 15.5-23.5? Bude se dat už koupat? Moc dekuji za odpověď

  • Odpovědět

   Dobrý den Dito,

   na nějakou přesnou předpověď je ještě brzy, ale typická denní maxima se tu takto v druhé polovině května pohybují mezi 25°C a 28°C – čili na koupání dostatečné. Druhá věc je ale teplota moře, to ještě bude chladné, počítejte s teplotou mezi 19 a 20°C.

 • Odpovědět

  Dobrý den, termín dovolené máme 9.5-17.5. na Rhodosu. Můžete prosím napsat jaké můžeme očekávat počasí? Bude to na opalování? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Karin,

   na opalování to určitě bude, byť vedro mít asi ještě úplně nebudete. Záleží to samozřejmě na aktuálním počasí. Každopádně, minulý rok ve stejném termín se na Rhodosu teplota vzduchu v odpoledních maximech pohybovala mezi 23°C a 30°C, v noci pak mezi 19°C a 22°C. Celý týden bylo jasno nebo skorojasno. Počítejte ale s tím, že moře ještě moc teplé nebude.

 • Odpovědět

  Dobry den, termin dovolene mame 27.5 do 3.6 Rhodos Kolymbia. Muzete me napsat jake pocasi muzeme ocekavat? Vecer asi svetrik?

  • Odpovědět

   Dobrý den Julie,

   přes den počítejte mezi 26°C a 30°C, večer (rozumějte mezi 18. hodinou a půlnocí) typicky kolem 24°C/23°C. Ráno kolem 19 až 22°C. Vše samozřejmě závisí na konkrétních dnech a počasí, které zrovna panuje, ale na konci května se to v Kolymbii na východním pobřeží Rhodosu pohybuje v těchto relacích.

 • Odpovědět

  Dobrý den,termín dovolené máme na Rhodosu od 17.5. do 24.5.2019 letovisko Kalithea bude počasí na koupání a jaká je v tuto dobu teplota vzduchu a moře ? dají se podniknout odtud nějaké výlety ?Bude to naše první dovolená v Řecku.děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Radko,

   v tuhle dobu tu teploty ještě mohou být rozkolísané, není to jak v létě, kdy je konstantě před den 35°C. Ostatně to potvrzují data z minulého roku přímo pro váš termín: max. odpolední teploty se pohybovaly v rozmezí od 26 do 32°C, ranní minima pak od 22 do 24°C. A moře upřímně řečeno ještě není nic moc – čekejte max. 21°C. Koupat se dá, ale je to ještě studené.

   Ano, výlety se určitě dělat dají. Já doporučuji půjčení auta a prozkoumat tak celý ostrov. Nicméně to nejzajímavější, čili návštěvu hlavního města Rhodos a prohlídku hradu Lindos se dá absolvovat i pomocí standardních linkových autobusů.

 • Odpovědět

  Dobrý den,termín dovolené na Rhodu máme koncem září,letovisko Lardos,bude počasí na koupání a dají se podniknout odtud nějaké výlety? Bude to naše první dovolená v Řecku. Děkuji,

  • Odpovědět

   Dobrý den Vladimíro,

   koncem září může být počasí už dost proměnlivé, resp. ne každý den nutně musí být zcela slunečný. Víc o počasí v Řecku v září zde. Nicméně vaši volbu Rhodosu chválím. Navíc oblast Lardos je na pobřeží Rhodosu, které je otočené směrem na jihovýchod. Toto pobřeží typicky bývá z hlediska teploty moře nejteplejší… a to z celé Řecka. Koupat se tady na konci září rozhodně dá.

   Výlety – určitě navštivte hrad Lindos, jen 8 km od Lardosu, zajímavé je vidět pláž Prasonisi – atypická pláž na jižním cípu Rhodosu. Za návštěvu stojí i hlavní město Rhodos se starým opevněným centrem i velmi pěkným přístavem.

 • Odpovědět

  Máme termín dovolené na Rhodos koncem května a začátkem června,jaké tam bývá počasí a teplota moře? Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Jano,

   v tuhle dobu se tu odpolední teplota vzduchu pohybuje od 27°C do 30°C – drtivá většina dní je jasná nebo polojasná, výjimečně oblačná. V moři se koupat už dá (osobně vyzkoušeno), je to sice ještě chladnější, voda tu typicky v tomto termínu má 22,5 – 23,0°C.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.