Bulharsko autobusem

Bulharsko je jednou z nejvyhledávanějších destinací pro letní dovolené. Příznivé ceny v Bulharsku, zázemí českých cestovních kanceláří, písčité pláže a výborná kuchyně – hlavní důvody, kvůli kterým míří do Bulharska stále více Čechů. Většina z nich volí cestu do Bulharska letecky. Pro ty, kteří mají z létání obavy, chtějí cestou poznat další zajímavá místa, případně chtějí ušetřit, přichází v úvahu cesta po zemi – buď Bulharsko autobusem nebo autem.

Cestu do Bulharska autobusem jsme osobně vyzkoušeli.

Před tím, než se pro autobus rozhodnete, mrkněte na naše zkušenosti z cesty, o které se v tomto článku podělíme.

Cena a délka cestaMožnosti dopravy autobusemNaše zkušenost

Cena vs. délka cesty

Pokud je Vaším hlavním mottem „Bulharsko levně“, je cesta autobusem jednoznačně tou správnou volbou. Cena jednosměrné jízdenky cca 1390 Kč, cena zpátečních jízdenek se pohybuje okolo 2390 korun, což je zhruba polovina ceny letenek. Většina společností dále nabízí slevy pro děti, studenty či seniory.

Co se týče délky cesty, zde je samozřejmě výhodnější letecké spojení. Volím-li variantu leteckého spojení do Bulharska, tak cesta je typicky dlouhá 1 hodinu 45 minut. V případě autobuse je nutné se obrnit trpělivostí a počítat s tím, že na cestě strávím prakticky jeden celý den.

Možnosti dopravy autobusem

Existují dvě varianty.

Tou častější a oblíbenější je absolvování cesty v rámci některého autobusového zájezdu nabízeného cestovními kancelářemi. Oproti leteckým zájezdům lze tak výrazně ušetřit – často 5 000 i více Kč.

Případně lze cestovat individuálně a zakoupit si jízdenku u klasických dopravců. Autobusy odjíždějí z Prahy a z Brna a pokračují přes Slovensko, Maďarsko a Rumunsko až do Bulharska. Kam z ČR lze přímým autobusovým spojem dojet?

  • Sofie (Group, Račič, Sofiabus, Karat)
  • Plovdiv (Račič, Karat)
  • Burgas (Karat)
  • Varna (Karat)

V závorkách uvádím jednotlivé autobusové společnosti. Nejčastěji jezdí společnost Group (min. 1 denně) – doporučuji využít zejména linku Group. Ostatní spoje jezdí méně často a většinou nezačínají v ČR, nýbrž přijíždí z Německa. Alternativně lze využít spojení FlixBus s jedním přestupem ve Vídni.

V případě individuální dopravy je nejlepší pro dopravu do cílové destinace v Bulharsku přestoupit Sofii, případně ve Varně nebo Burgasu.

Jaká je cesta do Bulharska autobusem?

Cestu do Bulharska autobusem individuálně jsme vyzkoušeli na vlastní kůži. Jízdenky jsme zakoupili pohodlně přes portál eurotours.cz.

Autobus vyjížděl z Prahy, avšak naší nástupní stanicí bylo Brno. Cesta byla poměrně pohodlná, jelikož autobus byl moderní a klimatizovaný, výhodou byly také časté zastávky na pauzu. Po 20 hodinách jsme vystoupili v hlavním městě Bulharska Sofii, odkud vyjížděl navazující spoj do cílové destinace Primorska. Časovou mezeru mezi oběma spoji jsme využili k prozkoumání Sofie.

Díky této cestě jsme měli možnost vidět zajímavá místa, seznámit se s hlavním městem Sofií a díky výhodným cenám jízdenek jsme za dovolenou ušetřili. Dovolená v Bulharsku byla krásná a cesta autobusem zpět uběhla navíc mnohem rychleji.

 

Bulharsko je velmi vyhledávanou turistickou destinací pro letní dovolenou na rozdíl od řady jiných letních destinací nabízí variantu dopravy i pro ty, kteří mají strach z létání nebo chtějí za dopravu ušetřit. Výhodou cesty do Bulharska autobusem je v prvé řadě cena a dále možnost vidět více než jen letištní halu dané destinace. Z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že cesta do Bulharska autobusem je v rámci možností pohodlná a časově srovnatelná například s cestováním do Barcelony nebo na španělské pobřeží Costa Brava.

Bulharsko autobusem
3 (60%) 2
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Royal Horizons Boa Vista, Boa Vista, Kapverdské ostrovy

Kapverdy (sleva 48%): týdenní All Inclusive na Boa Vistě za 15 190 Kč

Hotel Sol Parque San Antonio, Tenerife, Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy levně: 7 dní na Tenerife ve 4* hotelu již za 8 634 Kč

Egypt, Sham el-Sheikh, Cleopatra Luxury Resort

Egypt (-50%): All Inclusive Sharm el-Sheikh (5* hotel) za 10 390 Kč

Hotel Oceanic Khorfakkan Resort & Spa, Fujairah, Emiráty

Emiráty: dovolená ve 4* hotelu přímo u moře ve Fujairah za 13 390 Kč

Sunny Days El Palacio Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (7 dní): all inclusive zájezdy (4* hotel) už za 5 202 Kč

Hotel Marjan Island Resort & Spa, Ras al-Khaimah, Emiráty

Emiráty: luxusní dovolená (5* Hilton) v Ras al-Khaimah za 15 189 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.