Primorsko

Primorsko je jedním z nejnavštěvovanějších bulharských letovisek. Nachází se zhruba 50 km od města Burgas, kde je mezinárodní letiště (BOJ/LBBG). Původně zde byla pouze malá rybářská vesnička, avšak s příchodem cestovního ruchu se městečko neustále rozrůstá.

Primorsko znám!

Přečtěte si o Primorsku ty nejzásadnější informace a udělejte si o tomto bulharském letovisku ucelený obrázek ještě před tím, než si sem zarezervujete vaši nadcházející dovolenou u moře.

Dovolená — Pláže — Počasí — Tipy na výlety — Mapa

Dovolená v Primorsku

Co se týče ubytování, lze v Primorsku vybírat z různých možností – od skromnějších penzionů až po luxusní hotely. Vzhledem k tomu, že je toto městečko oblíbenou destinací českých turistů, ve většině hotelech či obchodech se lze domluvit česky, také jídelní lístky v restauracích jsou psány v češtině. Zázemí je zde rovněž díky CK Alexandria, která provozuje jídelnu, dětský klub nebo informační centrum s menší knihovnou.

Jak moc tu je draho?

Ceny v Primorsku se jsou zhruba stejné jako v Česku, možná o kus nižší. Potřebujete-li odhadnout, kolik si s sebou vzít peněz na útratu, přečtěte se článek věnovaný speciálně cenám v Bulharsku, kde najdete nejen příkladové ceny potravin, ale třeba i jídel v restauracích.

V městečku najdete mnoho restaurací, barů a obchůdků s nejrůznějším zbožím. Za centrum městečka lze považovat menší náměstí, od něj dále vede ulice, která je lemována nejen restauracemi a obchody, ale také atrakcemi a stánky se suvenýry. Každoročně se zde také koná folklórní festival mládeže, pokud se tedy v daném termínu v Primorsku vyskytnete, akce určitě stojí za návštěvu.

Pláže a koupání

Primorsko má dvě písčité pláže – severní a jižní – a obě stojí za návštěvu.

Která je lepší?

Na severní pláži můžete obdivovat přírodní rezervaci s písečnými dunami a dále podél moře dojít až k Vile Perla, která byla letním sídlem Todora Živkova, bývalého vůdce Bulharska. Pokud se vám podaří dojít až sem, určitě nezapomeňte navštívit mušličkovou pláž.

Jižní pláž je, alespoň dle mého názoru, poněkud rozsáhlejší, nebývá tedy tolik přeplněná turisty. Také podél této pláže si můžete udělat pěknou procházku, a to až do městečka Kiten.

Moře v Primorsku je velmi mělké a díky písčitému dnu je na obou plážích vstup do vody pohodlný. Boty do vody tak nejsou potřeba. Voda, podobně jako teplota moře v celém Bulharsku, tu je nejteplejší a na koupání nejpříjemnější na konci srpna.
Primorsko, Bulharsko

Počasí

Primorsko jsem navštívil několikrát, vždy v srpnu nebo při pobytu v Bulharsku v září a vždy bylo počasí příjemné. Průměrné teploty se v letních měsících pohybují okolo 26 °C, teplota moře okolo 23 °C. Mrkněte se na podrobnější informace o počasí v Primorsku, kde najdete i aktuální předpověď s výhledem na následujících 7 dní.

Primorsko – Tipy na výlety

Kromě koupání v moři nabízí Primorsko také jiné možnosti. První z nich je místní aquapark (Akva Planet Primorsko). který se nachází ve středu městečka.

Co se týče výletů do okolí, tak za zmínku stojí:

  • přírodní rezervace Ropotamo
  • Sozopol – další oblíbené letovisko 25 km po pobřeží na sever
  • nebo vzdálenějšího Nesebar

Primorsko je rovněž oblíbeným výchozím místem pro výlet do Istanbulu. Vyjíždí se většinou pozdě v noci, příjezd do Istanbulu je ráno, následuje prohlídka města, někdy i s projížďkou po Bosporu, a návrat zpět do Primorska je před půlnocí.

Všechny tyto výlety lze zakoupit v místních turistických kancelářích. Pamatujte, že není nezbytně nutné jezdit na výlety přes CK.

V Primorsku se nachází taktéž autobusové nádraží, na které dorazíte, pokud budete do Primorska, resp. Bulharska cestovat autobusem. Z něj lze rovněž podnikat individuální výlety do okolních měst, například zmíněného Sozopolu.

Mapa

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Melia Fuerteventura, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: perfektní 4* hotel u TOP pláže Sotavento za 13 480 Kč

Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.