Nejlepší pláže v Bulharsku

Pokud hledáte dovolenou u moře, která nezruinuje vaši peněženku, Bulharsko je díky svým přiměřeným bulharským cenám tou správnou volbou. A byť to na první pohled nemusí být zřejmé, Bulharsko skrývá krásné pláže.

Možná jste slyšeli, že Černé moře není tak čisté jako to Středozemní. Je to však mýtus, kterému určitě nevěřte. Je pravda, že moře v Bulharsku sice není tak průzračné jako třeba to chorvatské, ale rozhodně není špinavé.

Z vlastních zkušeností mohu potvrdit, že v Bulharsku je moře mnohem čistší než například v Tunisku. Další výhodou bulharských pláží je písek. Žádné oblázky, na kterých by se vám špatně leželo, jen nádherně jemný písek, na kterém můžete pohodlně odpočívat celý den.

Objevte ty nejlepší a nejzajímavější bulharské pláže:

Zlaté Písky | Sluneční Pobřeží | Nov ve Sveti Vlas | Primorsko | Kara Dere | Pláž Veleka | Vaya a Irakli | Silistar | Tyulenovo

Ať už hledáte romantiku, bohatý noční život nebo atrakce pro děti, Bulharsko nabízí pláže pro každého. Seznamte se s těmi nejlepšími místy, které bulharské pobřeží ukrývá.

Zlaté Písky

Jedna z nejznámějších pláží Bulharska u stejnojmenného a velmi oblíbené letoviska. Jedná se o zhruba 4 km dlouhou, jejíž písek má díky slunečním paprskům zlatavou barvu, odsud její název Zlaté Písky.

Tato pláž se nachází nedaleko letiště ve Varně (Varna je od Zlatých Písků vzdálená 15 km), je tedy pohodlně dostupná. Pláž nabízí veškeré zázemí a mnoho atrakcí a sportovních aktivit jak pro děti, tak dospělé. Vstup do moře je pozvolný, tedy vhodný pro všechny věkové kategorie.

Sluneční Pobřeží

Pláž v letovisku Sluneční Pobřeží je ještě delší než Zlaté Písky. Písečná pláž zde měří 5 kilometrů. Sluneční pobřeží nabízí různé atrakce, sportovní aktivity, ale hlavně je známé pro svůj bohatý noční život. Najdete zde mnoho restaurací, barů i diskoték. Plážové večírky jsou zde na každodenním pořádku.

Celá pláž je lemována hotely, z jejichž pokojů je nádherný výhled na širé moře. Pláž a celé letovisko je i díky své poloze poblíž Burgasu velmi oblíbeným letním cílem a dovolenkovou destinací oblíbenou nejen mezi Čechy.

Marina Dinevi a pláž Nov ve Sveti Vlas

Pokud hledáte luxusní destinaci, je pláž nedaleko mariny Dinevi v městečku Sveti Vlas tou pravou volbou. V místní marině můžete obdivovat nádherné jachty, poté ochutnávat vynikající pokrmy v luxusních restauracích a odpočívat u hotelových bazénů.

A pak vyrazit na místní pláž!

V letovisku Sveti Vlas najdeme hned 3 pláže. Central, tj. hlavní pláž je nejdelší, pláž Iztok a také pláž Nov. Právě Nov, krásná písečná pláž,  která se nachází hned vedle místního přístavu, je tou nejhezčí! Nabízí vstup do průzračného moře a získala ocenění Modré vlajky.

Pláž v Primorsku

Oblíbené letovisko a malebné přímořské letovisko zároveň, Primorsko, má dvě pláže – severní a jižní.

Doporučuji projít se po celé severní pláži, na které můžete obdivovat písečné duny a postupně dojdete k Vile Perla, bývalé rezidenci někdejšího vůdce Bulharska. Pokud dojdete až sem, na úplném konci pláže se nachází zátoka, ve které místo písku najdete rozdrcené mušle. Právem se této pláži říká pláž mušličková.
Pláže v Bulharsku

Kara Dere

Tato pláž nepatří k oblíbeným turistickým destinacím, jelikož k ní nevede ani pořádná cesta. Je oblíbená spíše u místních, kteří sem mnohdy přijedou na víkend a přímo na pláži stanují. Pokud máte dobrodružnou povahu, sbalte spacáky a stan, vydejte se do Bulharska, půjčte si auto z půjčovny a vydejte se na toto nádherné, turisty prozatím neobjevené místo.

Pláž Veleka

Letovisko Sinemorec se nachází na jihu bulharského pobřeží. V jeho blízkosti je pláž Veleka, kouzelná hlavně díky zeleným kopcům, které ji obklopují. Vzhledem k tomu, že Sinomorec je pravděpodobně nejvzdálenější letovisko od mezinárodních letišť, nehrozí zde velké davy turistů, a to ani v hlavní sezoně. Toto místo je tedy vhodné pro klidnou a pohodovou dovolenou.

Pláže Vaya a Irakli

Tyto pláže, které na sebe navazují, jsou zhruba na půli cesty mezi Slunečním Pobřeží a Obzorem. Obě jsou oblíbené, a to hlavně mezi místními. Je tu i kemp s malými bungalovy k pronájmu, ale rezervace se doporučuje až rok dopředu! Pokud budete pokračovat až na konec pláže, dojdete na přírodní, neudržovanou část, která určitě stojí za návštěvu.

Silistar

Nakonec dodávám tajný tip na nádhernou osamělou pláž. Pláž Silistar se nachází na úplném jihu bulharského pobřeží, téměř u tureckých hranic. Moře je zde mělké a voda v něm tedy příjemně teplá. Výhodou je, že se pláž nachází poměrně daleko od turistických letovisek. Nebývá  tu proto příliš lidí.

Ovšem právě díky tomu, že je tato pláž bokem od turistických destinací, je doprava sem poněkud komplikovanější. Doporučuji si půjčit auto nebo se domluvit s místními.

Tip na závěr – Tyulenovo

Tyulenovo, městečko na severu bulharského pobřeží, je bokem hlavní turistické oblasti. Pokud však budete mít cestu okolo, určitě se zde na chvíli zastavte. Nenajdete zde sice pláž v pravém slova smyslu, ale zato nádherné skalní útesy, které připomínají známé Azurové okno na Maltě. Skály ve městečku Tyulenovo jsou oblíbeným místem pro fotografování, odvážnější jedinci z útesů skáčou do moře nebo se zde potápějí.

Pokud jste si doposud mysleli, že Bulharsko nemá co zajímavého nabídnout, věřím, že jsem vás přesvědčil o opaku. Kdo má rád písek, přijde si v Bulharsku na své. Byť řada pláží v Bulharsku patří k průměrným, Bulharsko skýtá i takové, které mile překvapí. Podmínky na koupání, co se „hezkosti“ týče sice nejdou srovnávat s těmi nejlepšími plážemi v sousední Řecku, i přesto bulharské pobřeží jednoznačně stojí za navštívení a důkladném prozkoumání.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Orangea Beach Resort, Nosy Be, Madagaskar

Madagaskar (-42%): pobyt v hotelu přímo u pláže na 8 dní za 17 990 Kč

Hotel Millennium Resort, Salalah, Omán

Salalah, Omán (-56%): dovolená v 5* resortu s All Inclusive za 15 990 Kč

Hotel Venice Beach, Djerba, Tunisko

Djerba, Tunisko (-54%): pohodové All Inclusive s pobytem na 8 dní za 8 990 Kč

Hotel Angela Beach, Korfu, Řecko

Korfu, Řecko (-58%): týdenní All Inclusive v hotelu přímo u moře za 7 990 Kč

Hotel Don Manolito, Tenerife, Kanárské ostrovy

Tenerife (-65%): dovolená na 8 dní v oblíbeném Puerto de la Cruz za 8 990 Kč

Hotel R2 Pajara Beach, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: týdenní pobyt s All Inclusive ve 4* hotelu za 11 490 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.