Shams Alam Beach Resort

Kdo hledá klidný menší resort s perfektními podmínkami na šnorchlování, nechť určitě zváží pobyt v hotelu Shams Alam. Resort leží na jihu Marsa Alam (viz hotel Shams Alam na mapě) asi 120 km od zdejšího letiště. Jeho relativní odlehlost je jednou z mála nevýhod, které hotel má.

Avšak jak hned ukáži, výhody, alespoň dle mého názoru, v tomto případě jednoznačně převažují.

Podrobně vám popíši zdejší pláž i to, co všechno je zde možné vidět pod vodou. A řeknu, kterým pokojům je lepší se kvůli hluku z kuchyně raději vyhnout.

Zájezdy do hotelu Shams Alam nabízí cestovní kancelář Blue Style. Standardně začínají na 12 590 Kč za osobu a 8 dní, ale lze rezervovat i týdenní pobyty s All Inclusive za 9 730 Kč, samozřejmě v závislosti na konkrétním termínu.

Obsah recenze:

Pojďme na to. Dovolte mi vám Shams Alam resort prezentovat v takovém světle, v jakém na mne působil…

Areál hotelu Shams Alam Beach Resort

Areál hotelu se skládá z deseti dvoupodlažních ubytovacích bloků, kolem kterých se nachází pěkná a opečovávaná zahrada. Hotel disponuje pouze jedním bazénem (ve tvaru ledviny cca 10 na 20 metrů). Ale vzhledem k menší velikosti resortu i vzhledem k těsné blízkosti prostorné pláže tento poněkud menší bazén nevadí.

Pláž u areálu Shams Alam Beach Resortu je fakt perfektní:

Shams Alam Resort

Ubytování

Shams Alam resort disponuje celkem 160 pokoji. Všechny pokoje, ať už ty, které se nachází v přízemí či ty, které jsou v prvních patrech, jsou orientované na východ. Z teras a balkónů je tak přímý výhled na moře.

Pokoje tu jsou dvojího typu:

  • standardní
  • superior

Superior pokoje se nachází v pěti severních budovách, zatímco ty standardní, které odpovídají stáří hotelu, jsou v jižní části areálu. Pokoje se liší pouze novějším vybavením, dispozice mají stejné. Oba typu pokojů jsou vybaveny jak varnou konvicí, tak mini ledničkou. Pokud to máte tak, že vám pokoj slouží jen na přespání, tak není co řešit a volte standard, který je pro průměrně náročného člověka, jež sem jede hlavně za mořem, vyhovující.

Zobrazit fotky pokojů

Budete-li mít možnost, doporučuji se akorát vyvarovat standardním pokojům v bloku 601 až 617, který je vedle kuchyně a pobyt vám tam bude znepříjemňovat hlučný digestoř.

Jak vaří

Když jsme již u té kuchyně, tak musím říct, že na to, jak je hotel „malý“, tak je zde pestrý výběr všeho možného. Nejrůznější ryby, kuřecí, hovězí, samozřejmostí jsou vždy i těstoviny a velký výběr zeleniny. Naopak výběr ovoce je dle mé zkušenosti trochu omezený. Jídlo je chutné, občas se samozřejmě něco nepovede či připálí, ale obecně to je zcela bez problému.

Nečekejte žádnou honosnou jídelnu s velkými švédskými stoly, vše odpovídá velikosti hotelu a výběr tedy nelze srovnávat s řádově většími resorty typu Malikia apod.

Je tu dobrá káva i džusy a nikdy nechybí ani zmrzlina. V baru na pláži se přes den servíruje pizza, není tedy žádná nutnost chodit na obědy do hlavní jídelny.

Stravování v hotelu Shams Alam je za mě zkrátka bez problému.

Internet

Obdobně jako u řady ostatních hotelů v Egyptě, ani zde bohužel zatím není internet poskytován zdarma. Připojení si lze zakoupit a aktivovat na recepci, ale ani tato placená možnost není spolehlivá a často nefunguje. Doporučuji si proto pořídit egyptskou SIM kartu. Pokud možno, tak volte Vodafone, který má v této jinak odlehlé oblasti svoji vlastní anténu, a tím pádem dobré pokrytí. Osobně vyzkoušeno.

Pláž u hotelu Shams Alam

Pláž je pěkná, písečná. Je prostorná a dlouhá. Lehátka a slunečníky se nachází zhruba na 250 metrech délky pláže. Komu to nestačí, může se po pláži projít, není problém dojít po pláži až k 1,5 km vzdálenému Gorgonia Beach Resortu.

Prohlédněte si fotky pláže

Lehátka disponují větrolamy, což se hodí, fouká zde poměrně často.

Vstup do moře z pláže je pozvolný, pěkně po písku. Na některých místech je vícero kamenů, ty lze však po písku snadno obejít. Boty do vody zde netřeba.

Odliv moře v Egyptě tu zrovna zde příliš vstup do vody nekomplikuje, samozřejmě moře ustupuje, ale i za odlivu se zde bez problému vykoupete. Navíc tu je k dispozici molo. U něho někdy kotví menší lodě, je však možné ho využít i ke vstupu do moře přímo ke korálům.

Šnorchlování u Shams Alam resortu

Největší předností jsou zdejší korály. Osobně je považuji za ty nejzachovalejší, jež jsou v Marsa Alam dostupné přímo od některého z resortů.

Zatímco pláž je situovaná v takovém velmi otevřeném zálivu, a přímo před kterou příliš korálů není, o to víc jich je po obou stranách zálivu. Zejména na levém, jižním boku jsou korály veliké a skutečně velmi pestré. Kolem nich lze vidět desítky druhů pestrobarevných rybek i větších ryb. Běžně se zde vyskytují želvy i menší rejnoci. A navíc tu je poměrně dobrá šance na to vidět dugonga. Zkrátka to jsou podmínky, které u jiného hotelu v Marsa Alam nenajdete.

Nabízí se zde také možnost dojít po pláži k hotelu Gorgonia, tam využít hotelové molo, skočit do vody a nechat se unášet proudem podél pobřežní korálové bariéry zpět směrem k Shams Alam (při mé poslední návštěvě toto možné ale nebylo – ostraha hotelu Gorgonia nás do areálu, a tedy ani na jejich molo, nepustila).

Alternativní hotely

Pokud i vás Shams Alam Beach Resort zaujal, ale ve vašem termínu není již k dispozici, doporučuji nejprve zkontrolovat tuto aktuální nabídku:

Všechny zájezdy do hotelu Shams Alam

Pokud ani to nepomůže, mrkněte se na jiné hotely. Např. na ještě jižněji položený Wadi Lahmy Azur Resort, na blízký hotel Gorgonia Beach nebo Concorde Moreen Beach, u něhož je podobný vzhled zálivu jako u Shams Alam resortu.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.