Rhodos: Dovolená 2018

Bájný řecký Rhodos je po ostrově Kréta druhým nejnavštěvovanějším řeckým ostrovem. Dlouhé léto, pestrý výběr pláží a všudypřítomná historie antického Řecka sem každoročně láká turisty z celé Evropy.

Rhodos jsme navštívili! Sdělíme vám naše zkušenosti a dojmy z dovolené…

Co zde najdete:

 

Proč jet na RhodosKde ostrov ležíPláže na RhodosuTipy na výletyPočasíMapa

 

Proč jet na Rhodos?

Najde se spoustu důvodů. Mezi ty nejdůležitější patří:

  • záruka čistého moře – voda je opravdu průzračná a vidíte až na dno!!
  • teplé počasí a dlouhá koupací sezóna – od května do října
  • není tu draho – levné zájezdy na Rhodos lze najít relativně snadno
  • hodně památek a zajímavých míst k navštívení
  • relativní blízkost k ČR

 

Krásně čisté moře - Rhodos, Řecko

Kde ostrov leží?

Ostrov je s rozlohou 1400 kilometrů čtverečních největší z Dodekanéských ostrovů (patří sem třeba i ostrov Kos) a leží v jihovýchodním Egejském moři. Se svoji velikostí (zhruba 80 km na délku a 36 km na šířku) vybízí k půjčení auta. Když je člověk rychlý, tak stihne ostrov objet za jeden jediný den – podívejte se na mapu Rhodu.

Ze severního pobřeží je vidět Turecko – mohutné turecké hory se tyčí na obzoru ve vzdálenosti necelých 20 km. Jen takový pás moře zde dělí Řecko od Asie. Známá turecká letoviska, Fethiye nebo Marmaris jsou odsud opravdu kousek a je možné se do nich vypravit v rámci lodního výletu.

Cesta z ČR do tohoto kouta Řecka není ani krátká, ani příliš dlouhá, doba letu na Rhodos se za standardních podmínek pohybuje okolo 2,5 hodin.

Pláže na Rhodosu

Dovolenou každému zpříjemní pěkné koupání!

Je zde mnoho krásných pláží!

Pozor! Pobřeží je různorodé. Na koupání je vhodnější ta část pobřeží otočená na jihovýchod směrem do Středozemního moře. Pláže tu jsou písečné a bez většinou bez vln. Viz. zde pláž Tsambika:

 

Pláž Tsambika, Rhodos

 

Naopak druhá strana ostrova, ta otočená na severozápad směrem k pevninskému Řecku, je velmi větrná. Pobřeží je oblázkové a vhodné pro kitesurfing.

Raritní je jihozápadní cíp ostrova. Je tu Prasonisi Beach, kterou rozhodně navštivte! Pláž je jedinečná tím, že je omývána mořem z obou stran. Jedna její strana je velmi větrná s velkými vlnami, druhá strana je klidná, a proto ideální na první kitesurfingové pokusy.

Pláže, které určitě stojí za to:

Velikost pláží se liší, velká je ve Faliraki, velká je i nádherná Tsambika beach – krásná písečná pláž, jejíž výhodou je to, že neleží přímo u žádného letoviska. Dostanete se sem jen autem / autobusem. Bohužel i přesto se v letních měsících lidmi rychle naplní.

Tipy na výlety

Jak si dovolenou zpříjemnit? Kam se vydat na výlet?

Poradíme!

Určitě navštivte hlavní město Rhodos – projděte se historickým centrem, pokračujte podél přístavu až k místům, kde údajně stál jeden ze sedmi divů světa – rhódský kolos.

Druhým místem, kam se vydejte, je městečko, pláž a především hrad Lindos. Zříceniny starého hradu se zde nachází na vysokých útesech, kdo chce hrad vidět, musí tam vyšplhat nebo si zaplatit tzv. oslí taxi (5 euro). Rovněž počítejte se vstupným na samotnou akropoli (12 euro).

 

Hrad Lindos, Rhodos

 

Kam dál?

  • Kamiros – archeologické naleziště
  • Výjimečné Údolí motýlů – Petaloudes
  • Hrad a vyhlídka Monolythos
  • Pláž Prasonisi

Počasí

Počasí na Rhodosu je teplé a svým podnebím i klimatem zhruba stejné jako počasí na Mallorce. V hlavní sezóně – červenec a srpen – tu ale očekávejte pěkné vedro (teplota vzduchu kolem 35°C). Vybírejte proto raději zájezdy do klimatizovaných hotelových pokojů!!! Informujte se u CK dřív, než zájezd koupíte.

Teplota moře na Rhodosu nás nezklamala a nezklame určitě ani vás. Moře je nejteplejší v srpnu a v září, kdy má 25°C.

Z hlediska počasí, ale i z hlediska množství lidí, je nejlepší ostrov Rhodos navštívit v září a nebo na začátku léta, kdy počasí v Řecku v červnu je už slunečné a náramně teplé a rychle se ohřívá i moře (21,5 °C).

Rhodos – mapa

Rhodos: Dovolená 2018
4.75 (95%) 8
Aktuální tipy na last minute zájezdy, ubytování a levné letenky

Last minute Egypt (Hurghada) – All Inclusive dovolená za 9 590 Kč

Hotel Coral Beach, Hurghada, Egypt

Nechte svých každodenních povinností a vyrazte si odpočinout na dovolenou k Rudému moři. Jemný písek, krásné pláže a čisté moře, zkrátka dovolená v Egyptě …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: levná dovolená u moře (3* hotel) za 8 790 Kč

Hotel Chaika Beach Resort, Slunečné Pobřeží, Bulharsko

Prožijte příjemnou dovolenou na černomořském pobřeží. Dlouhé písečné pláže s pozvolným vstupem do vody si zamilují nejen rodiny s malými dětmi, ale všichni, kteří …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Rhodos): All Inclusive dovolená levně za 9 990 Kč

Hotel Evi, Faliraki, Rhodos, Řecko

Navštivte hrad Lindos tyčící se vysoko na útesech nad tmavě modrým mořem. Až z hradu sejdete, vykoupejte se na blízké pláži s výhledem na …

Celý příspěvěk » Přečíst

Turecko – All Inclusive dovolená v letovisku Alanya za 11 290 Kč

Hotel Kleopatra Ada Beach, Alanya, Turecko

Objevte nádherné pláže s průzračně čistou vodou na Turecké riviéře! Využijte aktuálně nejlevnějších All Inclusive zájezdů. Týdenní pobyty ve velmi dobře hodnocených hotelech, které …

Celý příspěvěk » Přečíst

Řecko (Kos): Levné zájezdy, polopenze 11 039 Kč, all incl. 11 690 Kč

Roselands hotel, ostrov Kos, Řecko

Neplaťte za dovolenou zbytečně moc! Nejen zájezdy v hlavní letní sezóně lze při trochu šikovnosti pořídit za levný peníz. Naším dnešním příkladem bude dovolená …

Celý příspěvěk » Přečíst

Bulharsko: 8 dní s All Inclusive v Grand Hotelu **** za 9 790 Kč

Grand hotel, Primorsko, Bulharsko

Vydejte se letecky na dovolenou do Bulharska za odpočinkem na prosluněné černomořské pobřeží a užijte si týdenní dovolenou na krásných bulharských plážích. Aktuálně nejzajímavější nabídkou je …

Celý příspěvěk » Přečíst