Sotavento

Pláž Sotavento, španělsky Playa de Sotavento, je jedna z nejvyhledávanějších pláží na Fuerteventuře. Známá díky své velké laguně, skvělá na koupání, dlouhé procházky a především na windsurfing! Nejen díky tomu je Sotavento „povinnou“ zastávkou takřka pro všechny, kteří tráví svoji dovolenou na Fuerteventuře.

Dovolená s polopenzí ve 4* resortu u Sotavento – od 16 800 Kč

Na rozdíl od Tenerife nabízí ostrov Fuerteventura velmi širokou paletu nejrůznějších pláží.

Play de Sotavento se svoji délkou přes 5 km patří k těm nejdelším. Je písečná a v některých místech až 450 m široká. Nachází se v jižní části ostrova na východním pobřeží poloostrova Jandia cca 3 km jižně od centra letoviska Costa Calma.

Pláž Sotavento, Fuerteventura

Co tu vidět?

Pláž Sotavento je unikátní díky velké laguně, která zde za přílivu vzniká. S tím, jak hladina moře začne stoupat, se prostor za pláží zaplňuje vodou. Z původně širokého písečného pobřeží tak nad hladinou moře zůstane jen úzký pruh písku, který je z obou svých stran obklopen oceánem. Následný odliv vše změní a uvede do původního stavu.

Laguna je vyhledávaným místem pro osvojení začátků kitesurfingu či windsurfingu. Oblast Sotavento je ve světe windsurfingu světově známým pojmem, ostatně se zde již několikrát konalo mistrovství světa windsurfingu.

Kdo není fanouškem těchto sportů, nechť se po pláži projde alespoň pěšky a výlet si zpříjemní příležitostným koupáním.

Laguna Sotavento
Procházka po pláži

Jak se k Sotavento dostat?

1. Autobusem – pláž je dostupná pravidelnými MHD spoji. Na zastávku U.PYA.BARCA jezdí nejen hlavní autobusová linka č. 1 spojující Puerto del Rosario s Morro Jable, ale třeba i linka č. 5 nebo č. 25.

2. Autem – nejrychleji se sem dostanete, plánujete-li na Fuerteventuře půjčení auta. Kousek od pobřeží zde vede rychlostní silnice FV-2. Doporučuji zaparkovat u hotelu Mélia Fuerteventura, alternativně lze zaparkovat i u druhého konce pláže, u časti zvané Risco del Paso.

3. Pěšky – k pláži lze pohodlně dojít i pěšky z Costa Calma. Od posledních resortů v Costa Calma to je necelé 2 km daleko.

 

Moje tipy

Přímo u pláže se lze ubytovat. Je tu 4* hotel Meliá Fuertevetura, který poskytuje veškerý komfort. Jeho poloha pláže u Playa de la Barca (což je část Sotavento Beach) je však z mého pohledu i jeho částečnou nevýhodou. Je to stejné jako u řady hotelů v Egyptě. Krom oné pláže v jeho okolí nic jiného není.

Bude-li pláž Sotavento pouze zastávkou v rámci vašeho poznávání Fuerteventury, doporučuji si naplánovat její návštěvu na dobu přílivu. Přijedete-li v době odlivu, automaticky musíte počítat s tím, že přijdete o pohled na onu známou lagunu.

Playa de Sotavento
Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Radisson Marina Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-63%): výjimečný Radisson Marina resort (8 dní) za 9 590 Kč

Hotel Mariant, S´Illot, Mallorca

Mallorca: dovolená (7 dní) s polopenzí v oblíbeném hotelu za 8 731 Kč

Hotel BM Beach, Ras al Khaimah, Emiráty

Emiráty (-56%): dovolená (7 dní) s polopenzí v Ras al Khaimah za 12 290 Kč

Hotel Gemma Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-48%): dovolená (8 dní) v 5* resortu v Marsa Alam za 7 750 Kč

Hotel Fantazia, Marsa Alam, Egypt

Egypt: 5* hotel v Marsa Alam s All Inclusive za 8 590 Kč

Hotel Melia Fuerteventura, Fuerteventura, Kanárské ostrovy

Fuerteventura: perfektní 4* hotel u TOP pláže Sotavento za 13 480 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.