Půjčení auta na Madeiře

Pokud chcete Madeiru alespoň částečně poznat, doporučuji si na Madeiře půjčit auto. Vzhledem k tomu, že je ostrov značně hornatý a že ta nejzajímavější místa Madeiry, jednotlivé levády, ale pláže jsou roztroušeny více méně po celé ploše ostrova, je pronájem auta v některé z půjčoven vhodným řešením toho, jak zde být flexibilní, a mít tak možnost poznat z ostrova co nejvíce.

Jaké jsou možnosti půjčení auta na Madeiře?

Na co všechno si dát pozor? Na které půjčovny se zaměřit? A jaká byla má vlastní zkušenost?

Na úvod si dovolím zdůraznit pár obecných informací, které by měl každý, kdo uvažuje o půjčení auta, znát.

Základní informace

Ať už je to portugalské Madeira, španělská Mallorca nebo řecká Kréta, půjčení auta není nic složitého. Ovšem vyplatí se obezřetnost a vyplatí se znát úskalí, na která si dát při jednání s autopůjčovnou pozor.

Dejte si pozor na zejména na tyto věci.

1. Podmínky & pojištění

Vždy si přečtěte podmínky půjčení auta a seznamte se s pojištěním, které se na danou výpůjčku vztahuje. Obvykle je v ceně základní pojištění, tzv. CDW (Collision Damage Waiver). Je potřeba vědět, co CDW kryje a za jakých podmínek. Standardně se vztahuje na pevnou karoserii a tedy nekryje další části jakou jsou kola a pneumatiky, podvozek, světla, zrcátka, skla nebo interiér auta. Zároveň je u CDW typicky vyžadována vaše finanční spoluúčast, jejíž výše se pohybuje v řádů stovek až tisíců eur. U některých půjčoven si lze připlatit tzv. SCDW (Super Collision Damage Waiver), který sice půjčení auta o pár desítek eur prodraží, ale spoluúčast nevyžaduje a většinou kryje vše.

Protože nemám sjednané externí pojištění, které je také možným řešením, osobně vždy v zahraničí půjčuji auto včetně SCDW.

2. Platba

Půjčovny, zejména pak nadnárodní řetězce, často vyžadují kreditní kartu. Některým stačí debetní, u jiných s ní však narazíte. To je dáno i tím, že na kreditní kartě je půjčovna schopná u CDW varianty zablokovat onu spoluúčast a následně si ji strhnou v případě, že se s autem něco stane. Kdo nemá kreditku, není ale ztracený. Většinou není problém najít i takové půjčovny, které akceptují hotovost.

Toť na úvod a nyní již konkrétně k Madeiře a Funchalu.

Přepážky autopůjčoven na letišti Funchal:

Madeira půjčení auta

Kde si půjčit auto na Madeiře?

Pokud jste na Madeiře v rámci zájezdu s CK, může vám auto zprostředkovat delegát. Nehledě na to, že vám auto bude takto zajištěno, seznámit se s podmínkami a pojištěním je nutnost, kterou by měl každý udělat i v tomto případě.

Kdo cestuje na Madeiru individuálně, může si auto půjčit přímo na letišti nebo, v případě že nevyžaduje auto hned, může si ho pronajmout následně v některé z místních půjčoven ve Funchalu.

Půjčení na letišti

Přímo v letištním terminálu má zastoupení celá řada, většinou mezinárodních společností. Jmenovitě to jsou:

 • Hertz a Thrifty
 • Madeirarent
 • Avis a Budget
 • Alamo a Enterprice
 • Europecar
 • portugalské Rodovante
 • španělský Interrent a Goldcar
Půjčovny aut letiště Madeira

Rezervaci auta lze provést buď přímo prostřednictvím jejich jednotlivých oficiálních stránek nebo prostřednictvím nejrůznějších online srovnávačů typu Rentalcars.com. Z hlediska ceny je typicky nejlepší volbou rezervace přes německý server billiger-mietwagen.de. V obou případech je nutná kreditní karta.

Ovšem bez problému si lze na Madeiře rezervovat auto přímo u místních půjčoven a nechat si ho na letiště doručit. To je ostatně způsob, který jsem zvolil i já, zkrátka podobně jako to doporučuji udělat s autem na Korfu. Je sice potřeba počítat s poplatkem, které si firmy účtují za doručení auta na letiště, přesto to má své výhody, se kterými se s vámi hned podělím.

Lokální půjčovny

Na Madeiře je centrum dění v hlavním městě Funchalu. Právě Funchal je místo, kde hledat i autopůjčovny.

A byť jich je řada, sám jsem blíže prověřil následující společnosti:

Doporučuji si prohlédnout aktuální nabídku každé z nich… já jsem nakonec zvolil Five Rent a Car.

Moje zkušenost

Společnost Five Rent a Car mi byla doporučena známým, který s ní měl z předchozí roku kladnou zkušenost a vzhledem k tomu, že auto přes ně vycházelo cenově přijatelně, rozhodl jsem se, že si i já rezervaci udělám právě u nich.

Upozorňuji, že to byla last minute rezervace pouhý jeden den před samotným odletem na Madeiru. Chvíli po naklikání rezervace přes jejich web dorazil email s předmětem „Five RENT-A-CAR Rental Order“, kde bylo vše rozepsáno:

 • půjčení na necelé 4 dny (3 dny a 20,5 hodiny)
 • cena za auto: 108,00€
 • cena za doručení na letiště: 10,00€
 • deposit/záloha: 23,60€

Na email jsem reagoval, abych se ujistil, že je rezervace potvrzená a že na nás bude na letišti někdo čekat. Celkem promptně reagovali. Druhý den na nás hned u východu z neveřejné části letiště Funchal čekal chlapík. Vzal nás stranou, kde rychle sepsal rezervační kontrakt. Vzal si hotovost (118,00€) a chtěl i deposit, ovšem nikoliv 23,60€, ale rovnou ve výši 75,00€, trochu nečekané překvapení, které však nezbylo než akceptovat. Tvrdil, že nedávno výši depositu měnili. Dnes v jejich podmínkách, které jsou k nahlédnutí k dispozici před odesláním rezervace, skutečně 75,00€ deposit figuruje. Až následně jsem si na kontraktu všiml, že SCDW není v ceně. Ovšem platili jsme hotově, žádnou blokaci na žádné kartě jsme neměli a tudíž jsem to neřešil. Ostatně stejně na to bylo pozdě.

Pronájem auta na Madeiře

Auto bylo bez problému. Po čtyřech dnech na nás chlapík v domluvený čas na letišti čekal. Zkontroloval, zda je v nádrži tolik paliva, kolik v ní bylo při prvním předání. Drobounce bouchnutých dveří, o které se při vystupování u pláže Prainha opřel vítr a vrazil s nimi do svodidla, si nevšiml, vrátil 75,00€ a zmizel.

Celkově to tedy byla dobrá zkušenost, byť příště bych věnoval SCDW větší pozornost.

Doporučení

Těm, kdo nemají kreditní kartu či nemají zaplacené externí pojištění, které by je krylo v případě, že půjčené aute poškodí, nebo zkrátka těm, kteří se chtějí vyhnout rezervaci prostřednictvím srovnávače aut, doporučuji prioritně na Madeiře zkontrolovat nabídku těchto půjčoven:

Nehleďte jen na ceny, každá půjčovna aut má krom cen i trochu jiné podmínky. Porovnejte si je. A vyberte tu nejlepší. Cestovat autem po Madeiře se vyplatí. Bez něho se k jednotlivým levádám dostává jen obtížně. Po ostrově sice jezdí i veřejná doprava, problém však je, že do těch odlehlejších částí zajíždí autobusové spoje jen jednou či dvakrát denně.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Aladdin Beach Resort, Hurghada, Egypt

Egypt (-56%): All Inclusive dovolená v Hurghadě levně za 7 290 Kč

Hotel Evita Bay, Rhodos, Řecko

Řecko, Rhodos: All Inclusive dovolená na 8 dní za 8 356 Kč

Hotel Pensee Beach Resort, Marsa Alam, Egypt

Egypt (-55%): týdenní All Inclusive s perfektním šnorchlováním za 6 790 Kč

Egypt, Marsa Alam, Royal Tulip Beach Resort

Egypt (-40%): 8 denní All Inclusive s akvaparkem a korálem za 10 890 Kč

Hotel Salammbo, Yasmine Hammamet, Tunisko

Tunisko (-53%): All Inclusive dovolená ve 4* hotelu za 7 290 Kč

Hotel Perla, Slunečné pobřeží, Bulharsko

Bulharsko (-47%): dovolená Slunečné pobřeží levně, polopenze za 9 990 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.