Půjčení auta na Madeiře

Pokud chcete Madeiru alespoň částečně poznat, doporučuji si na Madeiře půjčit auto. Vzhledem k tomu, že je ostrov značně hornatý a že ta nejzajímavější místa Madeiry, jednotlivé levády, ale pláže jsou roztroušeny více méně po celé ploše ostrova, je pronájem auta v některé z půjčoven vhodným řešením toho, jak zde být flexibilní, a mít tak možnost poznat z ostrova co nejvíce.

Jaké jsou možnosti půjčení auta na Madeiře?

Na co všechno si dát pozor? Na které půjčovny se zaměřit? A jaká byla má vlastní zkušenost?

Na úvod si dovolím zdůraznit pár obecných informací, které by měl každý, kdo uvažuje o půjčení auta, znát.

Základní informace

Ať už je to portugalské Madeira, španělská Mallorca nebo řecká Kréta, půjčení auta není nic složitého. Ovšem vyplatí se obezřetnost a vyplatí se znát úskalí, na která si dát při jednání s autopůjčovnou pozor.

Dejte si pozor na zejména na tyto věci.

1. Podmínky & pojištění

Vždy si přečtěte podmínky půjčení auta a seznamte se s pojištěním, které se na danou výpůjčku vztahuje. Obvykle je v ceně základní pojištění, tzv. CDW (Collision Damage Waiver). Je potřeba vědět, co CDW kryje a za jakých podmínek. Standardně se vztahuje na pevnou karoserii a tedy nekryje další části jakou jsou kola a pneumatiky, podvozek, světla, zrcátka, skla nebo interiér auta. Zároveň je u CDW typicky vyžadována vaše finanční spoluúčast, jejíž výše se pohybuje v řádů stovek až tisíců eur. U některých půjčoven si lze připlatit tzv. SCDW (Super Collision Damage Waiver), který sice půjčení auta o pár desítek eur prodraží, ale spoluúčast nevyžaduje a většinou kryje vše.

Protože nemám sjednané externí pojištění, které je také možným řešením, osobně vždy v zahraničí půjčuji auto včetně SCDW.

2. Platba

Půjčovny, zejména pak nadnárodní řetězce, často vyžadují kreditní kartu. Některým stačí debetní, u jiných s ní však narazíte. To je dáno i tím, že na kreditní kartě je půjčovna schopná u CDW varianty zablokovat onu spoluúčast a následně si ji strhnou v případě, že se s autem něco stane. Kdo nemá kreditku, není ale ztracený. Většinou není problém najít i takové půjčovny, které akceptují hotovost.

Toť na úvod a nyní již konkrétně k Madeiře a Funchalu.

Přepážky autopůjčoven na letišti Funchal:

Madeira půjčení auta

Kde si půjčit auto na Madeiře?

Pokud jste na Madeiře v rámci zájezdu s CK, může vám auto zprostředkovat delegát. Nehledě na to, že vám auto bude takto zajištěno, seznámit se s podmínkami a pojištěním je nutnost, kterou by měl každý udělat i v tomto případě.

Kdo cestuje na Madeiru individuálně, může si auto půjčit přímo na letišti nebo, v případě že nevyžaduje auto hned, může si ho pronajmout následně v některé z místních půjčoven ve Funchalu.

Půjčení na letišti

Přímo v letištním terminálu má zastoupení celá řada, většinou mezinárodních společností. Jmenovitě to jsou:

 • Hertz a Thrifty
 • Madeirarent
 • Avis a Budget
 • Alamo a Enterprice
 • Europecar
 • portugalské Rodovante
 • španělský Interrent a Goldcar
Půjčovny aut letiště Madeira

Rezervaci auta lze provést buď přímo prostřednictvím jejich jednotlivých oficiálních stránek nebo prostřednictvím nejrůznějších online srovnávačů typu Rentalcars.com. Z hlediska ceny je typicky nejlepší volbou rezervace přes německý server billiger-mietwagen.de. V obou případech je nutná kreditní karta.

Ovšem bez problému si lze na Madeiře rezervovat auto přímo u místních půjčoven a nechat si ho na letiště doručit. To je ostatně způsob, který jsem zvolil i já, zkrátka podobně jako to doporučuji udělat s autem na Korfu. Je sice potřeba počítat s poplatkem, které si firmy účtují za doručení auta na letiště, přesto to má své výhody, se kterými se s vámi hned podělím.

Lokální půjčovny

Na Madeiře je centrum dění v hlavním městě Funchalu. Právě Funchal je místo, kde hledat i autopůjčovny.

A byť jich je řada, sám jsem blíže prověřil následující společnosti:

Doporučuji si prohlédnout aktuální nabídku každé z nich… já jsem nakonec zvolil Five Rent a Car.

Moje zkušenost

Společnost Five Rent a Car mi byla doporučena známým, který s ní měl z předchozí roku kladnou zkušenost a vzhledem k tomu, že auto přes ně vycházelo cenově přijatelně, rozhodl jsem se, že si i já rezervaci udělám právě u nich.

Upozorňuji, že to byla last minute rezervace pouhý jeden den před samotným odletem na Madeiru. Chvíli po naklikání rezervace přes jejich web dorazil email s předmětem „Five RENT-A-CAR Rental Order“, kde bylo vše rozepsáno:

 • půjčení na necelé 4 dny (3 dny a 20,5 hodiny)
 • cena za auto: 108,00€
 • cena za doručení na letiště: 10,00€
 • deposit/záloha: 23,60€

Na email jsem reagoval, abych se ujistil, že je rezervace potvrzená a že na nás bude na letišti někdo čekat. Celkem promptně reagovali. Druhý den na nás hned u východu z neveřejné části letiště Funchal čekal chlapík. Vzal nás stranou, kde rychle sepsal rezervační kontrakt. Vzal si hotovost (118,00€) a chtěl i deposit, ovšem nikoliv 23,60€, ale rovnou ve výši 75,00€, trochu nečekané překvapení, které však nezbylo než akceptovat. Tvrdil, že nedávno výši depositu měnili. Dnes v jejich podmínkách, které jsou k nahlédnutí k dispozici před odesláním rezervace, skutečně 75,00€ deposit figuruje. Až následně jsem si na kontraktu všiml, že SCDW není v ceně. Ovšem platili jsme hotově, žádnou blokaci na žádné kartě jsme neměli a tudíž jsem to neřešil. Ostatně stejně na to bylo pozdě.

Pronájem auta na Madeiře

Auto bylo bez problému. Po čtyřech dnech na nás chlapík v domluvený čas na letišti čekal. Zkontroloval, zda je v nádrži tolik paliva, kolik v ní bylo při prvním předání. Drobounce bouchnutých dveří, o které se při vystupování u pláže Prainha opřel vítr a vrazil s nimi do svodidla, si nevšiml, vrátil 75,00€ a zmizel.

Celkově to tedy byla dobrá zkušenost, byť příště bych věnoval SCDW větší pozornost.

Doporučení

Těm, kdo nemají kreditní kartu či nemají zaplacené externí pojištění, které by je krylo v případě, že půjčené aute poškodí, nebo zkrátka těm, kteří se chtějí vyhnout rezervaci prostřednictvím srovnávače aut, doporučuji prioritně na Madeiře zkontrolovat nabídku těchto půjčoven:

Nehleďte jen na ceny, každá půjčovna aut má krom cen i trochu jiné podmínky. Porovnejte si je. A vyberte tu nejlepší. Cestovat autem po Madeiře se vyplatí. Bez něho se k jednotlivým levádám dostává jen obtížně. Po ostrově sice jezdí i veřejná doprava, problém však je, že do těch odlehlejších částí zajíždí autobusové spoje jen jednou či dvakrát denně.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   4
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Ahoj, chceme si na Madeiře v červnu 2022 půjčit auto a trochu nás zaráží cena. Všude po internetu lidi píší ceny kolem 30€ na den, ale vše co najdu já, tak je cca 65€ na den (např five-rentacar.com) … to mi přijde dost. To to tak zdražilo? nebo hledám špatně? děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Tomáši, dívám se na to a skutečně špatně nehledáte. Dostávám se na velmi podobné ceny, zkoušel jsem 5 různých zdrojů a přijde mi, že nejlevněji vychází právě ten five-rentacar.com. Slyšel jsem, že půjčování aut výrazně podražilo, neslyšel jsem to sice v případě Madeiry, ale v případě půjčení auta na Kanárech… Madeira bude v tomto zřejmě dost podobná.

 • Odpovědět

  Ahoj,
  v červnu jedeme na Madeiru a chtěli bychom si půjčit auto. Pro dva. Nejsme si však jisti, zda pro jízdu po Madeiře je vhodné malé auto tipu Fiat Panda, Fiat 500, i když jsme jenom dva….Na druhou stranu, cesty jsou tam prý úzké, tak malé auto by se asi lépe vyhýbalo protijedoucím vozidlům…
  Poradíte, prosím?
  Jitka

  • Odpovědět

   Dobrý den Jitko, to, co píšete je pravda, minimálně částečně. Hlavní silnice, po kterých se budete pohybovat především, jsou ale normálně a bez problému. Ano, jiné, nějaké vedlejší cesty vedoucí například k některým levádám úzké jsou, ale po nich stejně jedete pomalu a opatrně. My osobně jsme měli půjčený Ford Fiesta (v článku na obrázku), cestovali jsme ve dvou a bylo to bez problému. Myslím si, že pro dva úplně stačí i menší vůz – třeba ten Fiat 500. Velmi strmé jsou některé ulice ve vnitrozemské části hlavního města Funchalu (ale tipuji si, že tam stejně zavítáte třeba jen jednou)), ale jinak já obecně jsem neměl zas až takový pocit, že by kvůli zdejším cestám bylo třeba půjčovat silnější auto. Určitě se hodí, ale je to zbytečné. Takže moje rada zní se menšího či slabšího vozu nebát, pokud nejste zvyklí auto nějak příliš honit, tak vám bude i zde v pohodě stačit.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.