Půjčení auta na Kanárských ostrovech

Ať už míříte na Tenerife, Gran Canarii, Fuerteventuru nebo kterýkoliv jiný kanárský ostrov, bez půjčení automobilu, popř. motocyklu zde příliš flexibilní nebudete, a příliš detailně tak ostrovy neprozkoumáte. Chcete-li podnikat výlety, není třeba se nechat pronájmem auta odradit.

Naopak!

Vězte, že zrovna půjčení auta na Kanárských ostrovech vychází výrazně levněji než v jiných destinacích. Navíc většina komunikací je na ostrovech přehledných a ve velmi dobrém stavu.

Půjčoven je zde ovšem mnoho a orientace v jejich nabídkách i rozdílných podmínkách je mnohdy složitá. Berte prosím tento text jako základní návod od někoho, kdo si auto na Kanárských ostrovech již opakovaně půjčoval:

Cílem není problematiku pronájmů aut v zahraničí postihnout komplexně, nýbrž bych rád touto cestou sdělil své vlastní zkušenosti a upozornil na solidní autopůjčovny, které bych já sám osobně příště na Kanárských ostrovech opět využil.

Co je dobré vědět před půjčením?

Pár podstatných věcí na úvod.

Autopůjčovny, nejen ty na Kanárských ostrovech, často k rezervaci a následnému zaplacení vozu vyžadují platbu kreditní kartou. Typicky se s tím setkáte u velkých nadnárodních řetězců jako je Sixt, Europecar, Hertz, ale i lokálních, španělských společností typu GoldCar. Kreditka je často (byť ne vždy) potřeba i k rezervaci aut prostřednictvím nejrůznějších srovnávačů aut jako je rentalcars.com, billiger-mietwagen.de, apod.

Půjčit si auto s debetní kartou či za hotovost však možné je a všechny půjčovny (a mé zkušenosti), které níže zmiňuji, toto dovolují (nebo v době mé návštěvy dovolovaly). Platba jiným způsobem než kreditkou patří při výběru autopůjčovny mezi má základní kritéria.

Vždy se pečlivě seznamte s podmínkami. Je auto pojištěné bez spoluúčasti? Nebo s vaší spoluúčastí? Kolik tato spoluúčast tvoří? Resp. kolik po vás bude půjčovna chtít v případě, že se s autem něco stane? V rámci pojištění velmi často nebývá kryto přední sklo, pneumatiky a ráfky nebo ztráta klíčků. Většinou si to lze připlatit (tzv. SCDW – Super Collision Damage Waiver), ale standardně to významně navyšuje cenu.

Nechcete-li připlácet za SCDW, je alternativně možné si sjednat připojištění u externí společnosti, např. worldwideinsure.com a vybrat si buď variantu platnou pouze na období vaší cesty nebo, pokud cestujete často, vyplatí se roční pojištění.

Nyní ke konkrétním půjčovnám.

Půjčení auta Tenerife

Většina autopůjčoven, které budu u jednotlivých ostrovů zmiňovat, mají pobočky i na ostatních kanárských ostrovech.

Při jedné z mých prvních cest na Tenerife jsem půjčoval auto u Hertz. Rezervace přes web, zadání debetní karty, platba kartou na místě. Auto v perfektním stavu. Doporučuji srovnat cenové nabídky na Hertz.com s nabídkami na Proarentacar.com, kteří Hertz na Kanárských ostrovech i na Mallorce zastupují.

Půjčení auta na Tenerife

Náš VW Polo během výletu po severozápadním cípu Tenerife. Foceno kousek nad vesničkou Masca, vlevo na obzoru je vidět ostrov La Gomera, vpravo na obzoru jsou patrné obrysy La Palmy.

Další zkušenost s půjčením auta na Tenerife mám s Orcar. Jejich stránky (alespoň v době psaní tohoto textu) sice působí, že jsou poněkud za zenitem, ale služby nabízejí solidní. Nezávazná rezervace online, bez zadávání platebních údajů. Platba na místě debetní kartou bez problému, nechtěli žádnou zálohu, žádný deposit. Co se týká paliva, v mém případě bylo auto dodáno s plnou nádrží, vracel jsem opět s plnou. Tato varianta je vždy nejlepší. Upozorňuji, že v podmínkách však stojí trochu něco jiného: „the vehicle shall be returned by the customer with the same amount of fuel with which it was received“, plná nádrž tedy nemusí být pravidlem.

Orcar má na Tenerife pobočky na obou letištích, dále v Los Cristianos, v Costa Adeje i v Puerto de la Cruz.

   

Na ostrovech je velmi oblíbená autopůjčovna Cicar. I tu jsem jednou na pronájem vozu na Tenerife využil. Rezervace online, platba až na místě – možno kartou (i debetní) nebo v hotovosti (můj případ). Podobně jako to bylo při půjčení auta na Madeiře, i tady si deposit brali (ve výši 50 EUR) jakožto zálohu za palivo, ale údajně to nebývá zvykem a žádný deposit typicky nechtějí. Zálohu po odevzdání auta mi vraceli hotově. Velkou výhodou Cicaru je fakt, že mají v ceně plné pojištění bez spoluúčasti (without excess).

Rozhodnete-li se na Kanárských ostrovech pro autopůjčovnu Cicar, mám pro vás ještě jedno doporučení. Sledujte zároveň cenové nabídky na:

Cicar totiž patří do skupiny Cabrera Medina, je tedy jedno prostřednictvím kterého webu auto zarezervujete. Ceny se někdy liší.

Půjčení auta Fuerteventura

Při pobytu na Fuerteventuře jsme auto nepůjčovali přímo na letišti, byť samozřejmě přímo na něm je řada půjčoven k dispozici:

Autopůjčovny na letišti Fuerteventura

Vůz jsme půjčovali v letovisku Morro Jable na jihu ostrova. Využili jsme lokální autopůjčovnu Autos Soto. Cenově byla dražší než větší společnosti působící na více ostrovech.

Na druhou stranu i tady to bylo bez problému. Platba hotově na pobočce. Auto s částečně naplněnou nádrží – nutno vrátit opět se stejným množstvím. Měli jsme půjčený Seat Ibiza (v dobrém stavu), se kterým jsme absolvovali většinu výletů po Fuerteventuře, a následně i Fiat Panda (tam to bylo už horší). S Fiatem jsem riskli cestu na pláž Cofete. K ní se sice s většinou aut z autopůjčoven nesmí, resp. na nezpevněné cestě vás nekryje pojištění, nicméně jsme to zvládli bez újmy. Vrácení auta probíhalo vždy stejným způsobem – našli jsme místo poblíž půjčovny, donesli jsme jim klíčky, a tím bylo vše vyřízeno. Auta ani stav benzínu v naší přítomnosti nikdo nekontroloval.

Seat na cestě vnitrozemím u Montaña Cardón:

Půjčení auta na Fuerteventuře

Půjčení auta Gran Canaria

Další alternativou je autopůjčovna Plus Car, využil jsem ji pro půjčení auta na Gran Canaria, nicméně i Plus Car má pobočky i na dalších ostrovech.

Pronájem VW Polo na 4 dny vyšel na 69 eur s tím, že auto bylo rezervováno na poslední chvíli (asi 3 dny před příletem). Pracovník půjčovny na mne čekal v příletové hale, hned jsme zamířili do garáží. U auta jsme vyřídili papírování i platbu (debetní kartou). Žádnou zálohu chlapík nechtěl, částka souhlasila přesně s tou, která figurovala v původní rezervaci. V autě nebyla plná nádrž, bylo nutno vůz vrátit se stejným množstvím paliva.

Pronájem auta na ostrově Gran Canaria

Samotné vrácení auta u Plus Car bylo bez pracovníka autopůjčovny. Dle instrukcí jsem zaparkoval v podlaží „C“ parkovacího domu „P1“, auto zamlkl a klíčky hodil do příslušné schránky. Tím bylo vše vyřízeno.

Moje doporučení

Ještě si dovolím upozornit na půjčovnu AutoReisen, která taká nabízí dobré podmínky – přijatelné ceny, nulovou spoluúčast, Full to Full palivovou nádrž, platbu kreditní či debetní kartou, bez nutnosti depositu a možnost kdykoliv svoji rezervaci zrušit. To se může hodit v případě, kdy máte auto zarezervováno, ale ceny pronájmů klesnou. V takovém případě není u AutoReisen problém původní rezervaci zrušit a auto si zabookovat znova.

I na základě mých vlastních zkušeností doporučuji přednostně pro půjčení auta na Kanárských ostrovech využít služeb některé z lokálních autopůjčoven, které působí na více ostrovech současně.

Jmenovitě to jsou především:

 • Cicar
 • AutoReisen
 • Plus Car
 • Orcar

Cenově slušně vychází i TopCar, kde vás ovšem úhrada základní ceny spoluúčasti nezbavuje. To lze řešit zakoupením tzv. Extended Coverage, která u menších aut u TopCar vychází na celkem přijatelných 6 € za den. Využijete-li u nich však debetní kartu, budou požadovat deposit.

Věřím, že jsem vám pomohl se v možnostech pronájmů automobilů na Kanárských ostrovech zorientovat. Na vaše případné dotazy se mě můžete zeptat v diskuzi pod textem. Máte-li s půjčením auta na Lanzarote, Tenerife, La Palmě a dalších ostrovech i vy nějaké zkušenosti, budu rád, když se o ně s ostatními v diskuzi podělíte 🙂

Celkový počet komentářů v diskuzi:   10
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Ahoj, jaké jsou zkušenosti s přepravou půjčeného auta na jiný ostrov? Konkrétně chceme půjčit/vrátit na stejném místě na letišti (FVE), ale chceme týden ve Fuenteventuře a týden Lanzarote. Díky za info

  • Odpovědět

   Ahoj, vždycky to záleží na konkrétní autopůjčovně. Je potřeba se jich na to specificky zeptat. Třeba Cicar to má tak, že s tím žádný problém nemají a v případě, že chceš vrátit auto na stejném místě jako sis ho půjčil, tak si ani Cicar neúčtuje žádný extra poplatek.

 • Odpovědět

  Dobry den chci se zeptat je mejaky problem pri vraceni auta u Goltcar a jak to probiha dekuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Ivo, osobní zkušenosti s Goldcar nemám 🙁

 • Odpovědět

  Díky moc za podrobné tipy 🙂 Chci si půjčit auto od Plus Car a zřejmě se na mne vztahuje Premium car deposit 300 EUR. Netušíte, zda i toho jde u nich zaplatit v hotovosti nebo debetní kartou? Kreditku momentálně nemám…Díky!

  • Odpovědět

   Dobrý den Lucko, není za co! U Plus Car jsem nikdy těchto 300 eur neřešil, předpokládám však, že to nebude problém platit v hotovosti. Být na vašem místě, vůbec se tohoto v tomto případě nebojím. Podobný, byť menší deposit jsem platil při půjčení auta na Madeiře – rovněž jsem deposit platil hotově a hotově mě byl i vrácen.

 • Odpovědět

  Děkuju moc za podrobné tipy!
  Čeká nás Gran Canaria za 2 měsíce a jakožto žena jsem v těch pojišťovacích obezličkách ztracená. Před nedávnem jsme udělaly velkou chybu s Rentalcars v USA, tak budu ráda za tentokrát hladký průběh. Mějte se fajn!

  • Odpovědět

   Dobrý den, ano, s tím pojištěním je potřeba být vždycky obezřetný. Buď je dobré ho mít zaplacené externí nebo využít takové půjčovny, které ho mají v ceně a přitom to nijak dramaticky výslednou cenu pronájmu nezvedne. Na Kanárských ostrovech je ta druhá varianta možná. Takže tentokrát, pokud dobře vyberete, to půjde určitě snadněji než v USA 🙂

 • Odpovědět

  Moc díky za užitčné rady. Dozvěděl jsem se co potřebuji pomohlo mi to.

  • Odpovědět

   Dobrý den Martine, supr, díky moc 🙂 Taková to reakce mě vždycky nabije k tomu, abych věnoval svůj čas k podrobnému sepsání nějakého dalšího tématu. Pokud si auto na Kanárech budete pak skutečně půjčovat, bude fajn, když se tu podílíte i o vaši vlastní zkušenost.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Hotel Krabi Tipa Resort, Krabi, Thajsko

Thajsko (-62%): exotika s pobytem na 9 dní za 17 990 Kč

Hotel Royal Brayka, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-59%): 8 dní u zálivu s TOP pláží i korály za 8 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.