Mapa Marsa Alam

Budete-li hledat Marsa Alam na mapě, najdete malé město ve východním Egyptě, které samo o sobě není příliš zajímavé a v němž samotném v podstatě žádný hotel není. Mluví-li se o Marsa Alam ve smyslu dovolené v Egyptě, je tím proto typicky myšlen celý přilehlý region.

Marsa Alam: All Incl. nabídky do 5* hotelů za 9 330 Kč

Ukáži vám několik map.

Abych vám tuto poněkud pustou, ovšem z hlediska pobřeží nádherou část Egypta přiblížil.

Nemyslím si, že je dobré dovolenou slepě vybírat. Je naopak vhodné se v oblasti ještě před vaší cestou zorientovat, vědět, kde Marsa Alam leží, mít představu o poloze těch nejzajímavějších zálivů a až na základě toho finálně zvolit konkrétní resort. Nikoliv naopak!

Marsa Alam – mapa pobřeží

Ačkoliv se z různých zdrojů včetně české Wikipedie dozvíte, že Marsa Alam (ve smyslu města) leží v jihovýchodním Egyptě, od jihu Egypta a jeho jižní hranice se Súdánem to má ještě hodně daleko.

Přes 340 km.

Oblast Marsa Alam zaujímá zhruba 200 km dlouhý pás pobřeží Rudého moře ve východním Egyptě. Počínaje městečkem Quseir se region Marsa Alam táhne na jihovýchod až k národnímu parku Wadi El Gemal.

Mapa Marsa alam Egypt

Do této časti Egypta se typicky cestuje přímým letem do Marsa Alam, byť některé cestovky mají v nabídce poněkud zdlouhavější variantu, kombinaci letu do Hurghady a následného transferu busem do Marsy. Místní letiště je cca 5 km od Port Ghalib a zároveň 5 km od oblíbené zátoky Coraya. Zvolíte-li jeden z resortů v těchto lokalitách, bude transfer z letiště rychlý. V opačném případě může chvíli trvat, samozřejmě v závislosti na tom, jaký hotel vyberete.

Hotely na mapě

Hotely v Marsa Alam jsou rozmístěny po celé délce pobřeží. V některých lokalitách jich je vícero u sebe, jiné jsou situované samostatně. Podívejte se na celkovou mapu, která polohu jednotlivých hotelů v Marsa Alam znázorňuje:

Marsa Alam hotely mapa

Mapa hotelů v Marsa Alam ukazuje polohu nejoblíbenějších resortů. Znázorňuje většinu zdejších hotelů, včetně těch nejnovějších jako je Lazuli, Albatross Sea World, Iberotel Costa Mares nebo Jaz Maraya. Upozorňuji však, že neukazuje všechny resorty, ty méně populární byly z důvodu zachování přehlednosti vypuštěny.

Tápete při výběru hotelu?

Mrkněte se na našeho průvodce výběrem hotelu v Egyptě, který je sestaven tak, aby každému pomohl se v široké škále možností ubytování rychle zorientovat.

Lokality na potápění

Mnozí k Rudému moři cestují za šnorchlováním a potápěním. Není se čemu divit. Právě tato část egyptské pobřeží totiž k celosvětově vyhlášeným potápěčským lokalitám.

O Marsa Alam to platí dvojnásob!

Právě zde jsou známé, šnorchlováním proslulé zátoky a pláže. Mimo ně se prakticky podél celého pobřeží táhnou korálové útesy. Ty nejzajímavější jsou pak pár kilometrů od pobřeží a denně k nim míří řada potápěčských výletů.

Mapa těch nejoblíbenějších lokalit:

Lokality na potápění v Marsa Alam na mapě

Ne každé místo je na šnorchlování vhodné!

Tomu, kdo touží po pěkných korálech i po solidní šanci spatřit mořské želvy, doporučuji soustředit váš výběr míst a hotelů na jednotlivé zátoky, které v mapě zmiňuji. To jsou ta nejlepší místa. Na druhou stranu tím netvrdím, že další, na potápění vhodné zátoky zde neexistují. Potřebujete-li s výběrem poradit, vložte pod článek komentář a já vás rád navedu. Inspirovat se rovněž můžete i těmi nejlepší lokalitami na potápění v Egyptě vůbec.

Online mapa Marsa Alam

Vše, co jsem výše uváděl, je samozřejmě dohledatelné i na kterékoliv online mapě. Jednu v nich níže přikládám.

Nicméně věřím, že v článku přiložená mapa Marsa alam, mapa hotelů i vyobrazení lokací míst na šnorchlování byly přínosem. Cílem bylo ukázat tento region jako celek a získat základní orientaci v tom, kde se co v Marsa Alam nachází.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
  • Odpovědět

    Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem hotelu. Jsme padesátníci, tak uvítáme klidnější (nemusí být) hotel s dobrým jídlem a výborným šnorchlem. Tak nějak aby nebyl z těch nejdražších. Byli jsme na Makadi v Hotelu Fort Arabesque a byl super. Ale po treti bychom chtěli jinam. Takže letos jsme se rozhodli pro Marsu. Moc vám předem dekuji za info.

    • Odpovědět

      Dobrý den Jano, doporučil bych v prvé řadě hotel Shams Alam u stejnojmenné zátoky, je na jihu Marsa Alam, je menší, klidnější a co se podmínek na šnorchl týče, tak jen z vůbec nejlepších. Z hlediska kvality služeb je fajn, ovšem není až tak kvalitní jako Fort Arabesque, takže to nechávám na vašem zvážení. Dobré i kvalitní je duo hotelů Fantazia a Sirena. Hotel Sirena je nově vybudovaný a dokončený na začátku letošního roku, Fantazia je starší, ale také zcela bez problému, viz moje recenze hotelu Fantazia, ovšem poměrně velká. Šnorchlovat se dá u těchto hotelů jak v lagunách, tak v hluboké vodě z mola.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.