Kam na dovolenou v prosinci

Představuji seznam nejlepších destinací, kam za teplem v prosinci. Představuji místa, která i v období Vánoc nabízí slunečné počasí s příjemnými teplotami v rozmezí od 25°C do 33°C, a která jsou tak ideální volbou pro všechny, kteří touží vyrazit v prosinci na dovolenou k moři.

Jaké destinace jsou ty nejoblíbenější?

Kam na dovolenou v prosinci tak, aby to byl co nejlepší kompromis mezi cenou a počasím? Kde se dá bez problému vykoupat? A které z nich jsou naopak vhodnější na aktivnější typ dovolené?

Egypt | Dubaj | Thajsko | Kapverdy | Dominikánská republika | Zanzibar | Kanárské ostrovy | Maledivy

 

Pojďme si je blíže charakterizovat. Pojďme si přesně přiblížit podmínky, které prosinec v daných lokalitách vytváří a doplnit je o výhody i nevýhody, jež se s dovolenou v prosinci v těchto destinacích chtě nechtě pojí.

1. Egypt

Za teplem v prosinci není nezbytně nutné jezdit příliš daleko. Celoročně oblíbený Egypt vzdálený 4 hodiny letu totiž nezklame ani v zimě. Prosinec v Egyptě je příjemně teplý a především slunečný!

 • teplota vzduchu: 20°C až 28°C
 • teplota moře: 24°C
 • dovolená od 9 350 Kč

Výhodou je menší obsazenost hotelů, pestrý výběr výletů (ať už ke starým chrámům do Luxoru nebo k pyramidám do Gízy) a na prosinec bez problémově teplé moře, které nabízí prvotřídní podmínky na šnorchlování. Ostatně potápění v Rudém moři se řadí vůbec k těm nejlepším na světě! Nevýhodou může být v některých dnech nižší teplota vzduchu, zejména pak na přelomu prosince a ledna.

Kam na dovolenou v prosinci

2. Dubaj

Vzdálenostně dostupnou alternativou k Egyptu je Dubaj spolu s celými Spojenými arabskými emiráty. A byť Emiráty i Dubaj samotná má pověst luxusního a drahého místa, v některých prosincových termínech sem lze vyrazit velmi levně za ceny, jež se příliš neliší od těch egyptských.

 • teplota vzduchu: 25°C až 29°C
 • teplota moře: 25°C
 • dovolená v prosinci od 12 360 Kč

Ty nejlevnější termíny bývají typicky mezi 10. a 20. prosincem, naopak v době Vánoc si člověk musí výrazně připlatit. Tím spíš, pokud chce strávit v Dubaji Silvestr. Prosinec je v Dubaji teplotně velmi stálý, nejvyšší denní teploty se prakticky vždy pohybují v intervalu od 25°C do 29°C, výjimečně stoupají i na 30°C. Převládá slunečno, ačkoliv se výjimečně může objevit i déšť (cca 3x do měsíce).

3. Thajsko v prosinci

Vyrazte za exotikou do věčně teplého Thajska. A navštivte některou z proslulých lokalit jakým je ostrov Phuket, Koh Samui, Pattaya, Phi Phi nebo Krabi. Prosinec je doba, kdy v Thajsku v porovnání s říjnem nebo listopadem výrazně ubývá srážek, i proto zde dovolená v listopadu není zrovna tím nejlepším nápadem, a nastupuje slunečné počasí.

 • teplota vzduchu: 32°C až 34°C
 • teplota moře: 29°C
 • zájezdy do Thajska od 22 155 Kč

Jednoznačnou výhodou jsou jednak stabilně vysoké teploty, a to včetně teplot v noci, kdy v ranních minimech bývá 26°C, ale také velmi teplé moře. Pravděpodobnost deště je v prosinci v Thajsku však mnohonásobně vyšší než v Emirátech. Doporučuji se vyhnout zejména začátku měsíce. Naopak je druhá polovina bývá již většinou slunečná. Trávit Vánoce v Thajsku tak rozhodně není špatný nápad.

Prosinec u moře, Krabi, Thajsko

4. Kapverdské ostrovy v prosinci

Koupat se dá i v Atlantiku. 7 hodin letu vzdálené Kapverdy jsou taktéž celoročně vyhledávanou plážovou destinací. Písečné pláže jsou zejména na řídce osídlené Boa Vistě takřka nekonečné, a je tak pochopitelné, že se sem lidé často vrací. Dovolená u moře v prosinci tu má tyto parametry:

Kapverdy jsou nejbližší exotickou destinací, která umí nabídnout jak prvotřídní hotely, tak občas i výjimečné levné nabídky, jakou jest např. tato týdenní all inclusive dovolená na Boa Vistě za 15 190 Kč nebo pobyt na Salu v hotelu Oasis Atlantico Belorizonte za 13 890 Kč.

5. Dominikánská republika

Za exotikou v pravém slova smyslu musíme však dál, do západního Atlantiku. Pláže lemované palmami a perfektně čisté moře, jež splňuje představy o nádherném Karibiku. To je Dominikánská republika:

 • teplota vzduchu: 28°C až 29°C
 • teplota moře: 27.5°C
 • dovolená od 30 339 Kč

Prosinec v Dominikánské republice je teplotně velmi stálý, teplotní maxima se každý den pohybují v úzkém rozmezí od 28°C do 29°C. Puerto Plata, Sámana, ale i ta nejvyhledávanější Punta Cana včetně oblíbené pláže Bávaro, to jsou letoviska, kam za teplem v zimě míří turisté jak z Evropy, tak ze Severní Ameriky. Nevýhodou Dominikánské republiky jsou vyšší ceny, které hrají do karet jiným destinacím.

Dominikánská republika - dovolená prosinec

6. Prosinec na Zanzibaru

Levněji vychází Zanzibar. Tady však opatrně s výběrem termínu!

 • teplota vzduchu: 27°C až 33°C
 • teplota moře: 28°C
 • dovolená od 24 370 Kč

Podobně jako v Thajsku, i tady na Zanzibaru je prosinec z hlediska teplot ryze tropický. Upozorňuji však na fakt, že listopad a právě částečně i prosinec je doba, kdy Zanzibar ovlivňuje monzun. Ten do oblasti přináší hodně srážek a postupně ustává v první polovině prosince. Rozhodnete-li se pro dovolenou u moře na Zanzibaru, je lepší volit druhou polovinu měsíce (viz také Kdy letět na Zanzibar), popřípadě počkat až na leden, kdy zde začíná hlavní turistická sezóna.

7. Kanárské ostrovy

Počasí na Kanárských ostrovech v prosinci sice není zdaleka tak teplé jako v ostatních zde uváděných destinacích, přesto je kanárské souostroví vyhledávaným cílem, kam jet v prosinci na dovolenou. Důkazem toho jsou každoročně obsazené letecké linky, které sem na Vánoce míří.

 • teplota vzduchu: 21°C až 23°C
 • teplota moře: 20,5°C
 • zájezdy od 12 356 Kč

Koupat se lze, byť na dlouhé pobyty ve vodě to není. Nevýhodou pro někoho mohou být nižší teploty vzduchu, které však vytváří perfektní turistické podmínky. Každý ostrov nabízí nespočet příležitostí k výletům. Pico de Teide na Tenerife, písečné duny na Gran Canarii nebo pobřežní jeskyně u Ajuy na Fuerteventuře.

Dovolená na Kanárských ostrovech v zimě je oblíbená i mezi cyklisty nebo golfovými nadšenci! Velkou výhodou jsou i ceny pobytů. Období prosince a zejména pak ledna zde patří k těm suverénně nejlevnějším.

8. Maledivy

Kam v prosinci k moři tak, aby dovolená byla romantická, nezapomenutelná a luxusní? Na exotické Maledivy. Ustávání častých listopadových dešťů pasuje prosinec na Maledivách do role měsíce, kdy podobně jako na Zanzibaru i zde začíná hlavní turistická sezóna. Zdůrazňuji, že to neznamená, že se tu na konci roku deště nevyskytují. Maledivy jsou ryze tropickou destinací silně ovlivňovanou Indickým oceánem a občasné deště jsou proto pro ni zkrátka typické.

 • teplota vzduchu: 30°C až 32°C
 • teplota moře: 27°C
 

Pestrá paleta těch nejlepších destinací, kam na dovolenou v prosinci, dává při výběru konkrétní země takřka volnou ruku tak, aby dovolená na konci roku splnila požadavky každého z nás. Za teplem je nejlepší vyrazit do Thajska, na Zanzibar či Maledivy, za turistikou na Kanárské ostrovy a za co nejlevnější dovolenou u moře jak jinak než do oblíbeného Egypta.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.