Dovolená v listopadu

Kam na dovolenou v listopadu? Ve kterých destinacích je listopad ještě teplý a slunečný? ☀️ Dovolená u moře v listopadu je čím dál tím oblíbenější, a i proto se s těmito nebo podobně formulovanými dotazy na tu nejideálnější podzimní destinaci setkávám čím dál tím častěji.

Jaké destinace jsou ty nejlepší?

Společně si projdeme pár tradičních i pár méně tradičních míst. Ke každé destinaci uvedu jak její výhody, tak nevýhody a seznámím vás s tím, jaké počasí v listopadu ono místo umí nabídnout. Zmíním jak dražší, tak i lacinější destinace a ukáži, že na podzim se dá vyrazit za teplem i docela levně.

>> Dovolená v listopadu: týden u moře od 8 735 Kč →

 

Příliš nedoporučuji Středozemní moře. To je oblast, kde až na některé výjimky moc teplo nebývá. Pokud na Středozemním moři trváte, čím víc na východ pojedete, tím z hlediska teplot (vzduchu i moře) lépe. Tedy ideálně Tel Aviv (Izrael), kde v první polovině měsíce celkem běžně denní maxima stoupají i nad 30°C. Chladnější je oblast Bejrútu (Libanon), případně lze i Kypr nebo jižní pobřeží Turecka.

Za příjemnějším klimatem se však musí vyrazit dál.

Marsa Alam | Kanárské ostrovy | Ras al Khaimah | Boa Vista | Salalah

 

Kam za teplem v listopadu?

Nejprve ta bližší a cenově dostupnější místa.

Marsa Alam

O regionu Marsa Alam pravděpodobně každý již něco zaslechl. Jižní Egypt, kde Marsa Alam leží, je pro odpočinek u moře jak na podzim, tak na jaře, ideální lokalitou. A běžně se sem jezdí i v zimě. Ačkoliv se jedná o jih Egypta, v porovnání s ostatními destinacemi je Marsa Alam polohově k ČR nejblíže. Snesitelně dlouhá délka letu do Egypta spolu s levnými All Inclusive pobyty však není zdaleka jedinou předností.

Marsa Alam nabízí i v listopadu velmi teplé moře, voda tu má 26°C. Pobřežní vody jsou plné podmořského života. Celkem bez problému zde lze spatřit i želvy! Díky bohatým a dostupným korálům je jižní Egypt jednou z nejlepších destinací na potápění vůbec! Egypt v listopadu nabízí ryze letní teploty. Přes den se teplota vzduchu běžně pohybuje mezi 25°C a 33°C.

Listopad, dovolená v listopadu v Egyptě

Nevýhodou může pro některé být komplikovanější vstup do moře. U některých hotelů je nutné chodit přes různě dlouhá mola, které jsou víceméně jedinou možností, jak se do moře dostat. Pečlivý výběr hotelu je proto v případě Marsa Alam na místě. Nedávno jsem sepsal tohoto průvodce výběrem hotelu v Egyptě, který s lecčím pomůže.

Kanárské ostrovy

Příjemné podzimní klima nabízí i Kanárské ostrovy. Na pláže a koupání doporučuji Fuerteventuru. Kdo chce kombinovat odpočinek u oceánu s turistikou a poznávání vnitrozemí jednotlivých ostrovů, na což je listopad ideálním obdobím, nechť volí největší Tenerife nebo hlavní a nejjižněji položenou Gran Canarii.

Oceán bývá po létě ještě vyhřátý, takto na podzim zde typicky má 22°C, což je o pouhý stupeň méně zdejší maxima, jichž teplota moře na Kanárských ostrovech obvykle dosahuje v létě. Jednoznačnou výhodou jsou i ceny zájezdů. Dovolená na Kanárských ostrovech v listopadu vyjde standardně o 20 až 30% laciněji než v hlavní sezóně.

Tenerife v listopadu

Pozor na počasí. Je příjemně, ale nikoliv horko. Denní teploty se zde v době od konce října do začátku prosince většinou pohybují v intervalu od 22°C do 26°C. Tepleji bývá spíš výjimečně a jen párkrát do měsíce, viz. také počasí na Fuerteventuře. Alternativně sem lze samozřejmě vyrazit na dovolenou v říjnu, kdy je tepleji a je teplejší i moře.

Listopad, kam k moři?

Teplé moře je jednak v Egyptě, ale stejně teplou, né-li teplejší vodu nabízí i jiné, relativně dostupné, byť o kousek vzdálenější destinace.

Ras al Khaimah

Ras al Khaimah je vyhlášená plážová oblast na severu Spojených arabských emirátů. Krásné písečné pláže, umělé poloostrovy, komfortní hotely a slunečné počasí. Ačkoliv třeba z Polska (z Katowic a z Varšavy) se do Ras Al Khaimah létá přímo, přímá linka z ČR nelétá. Místo Ras Al Khaimah se musí do Dubaje. Let do Dubaje obvykle trvá 6,5 hodiny, následný transfer do Ras Al Khaimah je ale celkem rychlý, zabere zhruba 1 hodinu.

Jednoznačnou výhodou je počasí. Hodnoty, které se přes den pohybují kolem 31°C a v noci kolem 16°C, viz. také počasí v Ras Al Khaimah, napovídají, že nejen Ras Al Khaimah, ale obecně celé Emiráty jsou při nejmenším z hlediska teplot ideální destinací, kam za teplem v listopadu. Panuje zde totiž ryze letní počasí.

Boa Vista

Širokými, dlouhými a jemně písečnými plážemi je proslulý i ostrov Boa Vista. Ideální pro toho, kdo nemá rád plytké moře, ale divoký oceán. Velké vlny zde v některých dnech sice znemožňují bezpečné koupání, ale jsou to právě chvíle, kdy se můžete vydat na nekončící procházky podél pobřeží.

Kam k moři na dovolenou na podzim v listopadu

Ačkoliv se jedná o oceán, moře tu je teplé. Voda má 26°C. A nezklame ani podzimní počasí na Kapverdách. Listopad je zde teplý. Je tu standardně 28°C! Podobné teploty bývají nejen na Boa Vistě ale i na severněji situovaném Salu navíc i v zimě, a proto jsou Kapverdské ostrovy mnohem lepší destinací, kam za teplem v únoru, než třeba ostrovy kanárské.

Pozor na vítr!

Ten neodmyslitelně ke Kapverdám patří. Na plážích, kór na plážích právě zde na Boa Vistě fouká velmi často. Třeba na jihu ostrova u hotelu Riu Touareg nebo na východě u Iberostar Club Boa Vista.

Salalah

Ten, kdo touží po ještě teplejším moři, nechť vyrazí do ománského Salalah. Teplota moře v jižním Ománu v říjnu činí 28°C, v listopadu se pak obvykle pohybuje okolo 27°C. Salalah je spolu s Kapverdami nepochybně nejdražší z výše uváděných destinací. Výslednou vyšší cenu ovlivňuje jak delší let do Ománu, tak vesměs kvalitní a ne zrovna laciné hotely, z kterých je možno vybírat.

Na druhou stranu je Omán oproti exotickým destinacím typicky levnější variantou. A nejen v listopadu, ale i v zimě tak není zdaleka nutné utrácet velké peníze za pobyty v Dominikánské republice nebo na Maledivách, když se dá vyrazit za teplem na dovolenou k moři do cenově dostupnějších lokalit. Jižní Omán je právě jednou z takových alternativ. Navíc dovolená v listopadu, to je shodou okolností jeden z nejlepších termínů, kdy do Ománu vyrazit. Spolu s jarními pobyty, zejména s dovolenou v březnu a v dubnu. Výhodou jsou u přímé lety, které jsem z Prahy od podzimu do jara jednou týdně létají.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.