Počasí Fuerteventura

Fuerteventura neláká jen na nádherné pláže, výhodou je i příjemné klima, které na ostrově panuje. Počasí na Fuerteventuře je slunečné. Sluníčko zde každoročně svítí přes 2800 hodin ☀️ V zimě zde bývá kolem 22°C, v létě teplota vzduchu stoupá k 28°C.

Ne nadarmo se Fuerteventuře přezdívá ostrov věčného jara. Denní teploty se zde celoročně pohybují v příjemném rozmezí od 20°C do 30°C.

Přesto jsou některé měsíce na návštěvu ostrova lepší než ostatní. Povím, které jsou nejlepší.

Fuerteventura levně: dovolená od 9 315 Kč

Každému doporučuji se před dovolenou s místním klimatem alespoň rámcově seznámit. Přečtěte si o počasí na Fuerteventuře podrobné informace. Prohlédněte si charakteristické teploty vzduchu i teploty moře pro jednotlivé měsíce a mrkněte se i na aktuální předpověď počasí.

Dovolte mi vám ráz počasí na Fuerteventuře přiblížit:

Podnebí | Teplota vzduchuTeplota moře | Předpověď počasíJaké měsíce jsou nejlepší

 

Teploty, které níže uvádím, vychází z dlouhodobě měřených dat. Koho zajímá aktuální teplotní situace, nechť se podívá na meteorologickou mapu, kterou níže rovněž přikládám a v rámci které naleznete i aktuální předpověď pro oblíbené letovisko Costa Calma.

Suché podnebí

Fuerteveturské podnebí je teplotně příjemné. Ostrov spolu s celým Kanárským souostrovím leží v subtropickém podnebném pásu na podobné zeměpisné šířce jako Egypt. Počasí v Egyptě je však od zdejších podmínek dost odlišné.

Některé společné rysy se i přesto najdou.

Tím nejzřetelnějším je suchost, jež je pro Fuerteventura typická. Nejen podnebí Fuerteventury, ale i podnebí na vedlejším Lanzarote, se blíží pouštnímu typu. Na obou ostrovech prší málo, a krajina je tak dost vyprahlá. Standardní roční srážkový úhrn činí pouhých 97 mm, což je zhruba stejně jako v Salalah v jižním Ománu (viz. počasí v Ománu) a zhruba 5x méně oproti srážkovému úhrnu typickému pro Prahu.

vyprahlá Fuerteventura

Sucho způsobují dva faktory.

Je to jednak blízkost africké pevniny, potažmo Sahary, ze které sem často proudí suchý vzduch. Tento jev někdy nastává v rámci písečných bouří známých jako Calima, které často ovlivňují ráz počasí na Kapverdách, popřípadě unáší saharský písek daleko na západ až k americkým břehům. Druhým faktorem je relativně malá hornatost Fuerteventury. Tedy alespoň pokud ostrov srovnáváme s nedalekým Tenerife nebo Gran Canaria. Vlhký vzduch postupující od oceánu se zde nemá pořádně za co zastavit a následně se nad územím Fuerteventury vypršet.

Počasí, teplota vzduchu

Teplotně je destinace celoročně příjemná. Je zde tepleji než na Madeiře nebo na severní straně Tenerife u Puerto de la Cruz. Celá Fuerteventura je teplotně velmi podobná jihu Gran Canarie nebo jižní části Tenerife (viz. také počasí na Tenerife). Konkrétně:

 • v létě >> přes den 28°C, v noci 21°C
 • v zimě >> přes den 22°C, v noci 15°C

Průměrná denní maxima i noční minima pro jednotlivé měsíce uvádím v tomto grafu:

Fuerteventura počasí - teploty vzduchu

Upozorňuji, že od Fuerteventury nelze čekat žádná velká vedra. Pokud na dovolené u moře preferujete teploty okolo 35°C, volte raději jinou destinaci. Výrazně teplejší vzduch (červencové absolutní maximum činí 43°C), než jsou výše uvedené průměry, je zde dost výjimečný a většinou je způsobený právě vzpomínaným jevem calima.

Teplota moře

Teplota moře na Fuerteventuře je ovlivňována studeným Kanárským mořským proudem, který v této oblasti proudí oceánem od severu k jihu. Vývoj teploty vody v průběhu roku tu proto vypadá následovně:

Fuerteventura teplota moře

Z mých vlastních pozorování nejrůznějších teplotních map vím, že Fuerteventura má moře zanedbatelně chladnější než západněji položené Kanárské ostrovy (přejít na podrobné informace o teplotě moře na Kanárských ostrovech). Důvod je celkem zřejmý. Čím blíže k africkým břehům, tím je Kanárský proud dominantnější a tím menší vliv mají teplejší vody centrálního Atlantského oceánu.

Fuerteventuru znám.

Vězte, že zdejší mírně chladnější voda rozhodně není důvodem k obavám. Od května do listopadu se zde vykoupete zcela bez problému. Pozor bych osobně dával akorát na leden, únor a březen, kdy se teplota moře pohybuje mezi 18°C a 19°C a navíc počasí není zrovna nejteplejší. To jsou termíny, kdy se vyplatí zvolit nějaký resort s vyhřívaným bazénem.

Fuerteventura – předpověď počasí

Podívejte se na aktuální předpověď počasí. Ve spodní čísti následující teplotní mapy najdete předpověď pro letovisko Costa Calma na 10 dní:

 

Pokud vás zajímá jiné letovisko, krom Costa Calma se jezdí především do Morro Jable, Jandia, Caleta de Fuste a Corralejo, stačí se na mapě posunout, letovisko najít, kliknout na něj a ihned se vám zobrazí předpověď pro vybrané místo.

Kdy je nejlepší Fuerteventuru navštívit

Díky příjemně teplému charakteru počasí je Fuerteventura celoroční destinací. Letecké zájezdy s přímým letem z Prahy seženete na libovolný týden, ne všechny měsíce jsou však ideální.

Osobně Fuerteventuru doporučuji od konce dubna a začátku května do konce listopadu s tím, že celkem logicky zde nejteplejší počasí panuje v měsících červen, červenec, srpen, září a říjen.

Naopak si dejte pozor na prosinec, leden, únor a březen. Ostatně již dříve jsem psal o počasí na Kanárských ostrovech v březnu podrobněji. Toto období není ideální na vyhřívání se na plážích. Hodí se pro poznávání ostrova, pro golfisty, je perfektní pro cyklisty nebo na windsurfing. Na koupání v oceánu a na opalování je však lepší si počkat až na další měsíce kdy je je již počasí na Fuerteventuře teplejší s denními teplotami nad 24°C.

Celkový počet komentářů v diskuzi:   2
Komentáře jsou řazeny od nejnovějších. Zeptat se můžete na cokoliv i vy, stačí přidat příspěvek.
 • Odpovědět

  Dobrý den,
  volili by jste na srpnový termín na fuertaventuře klimatizaci na pokoji, nebo se bez ní dá obejít?
  Děkuji

  • Odpovědět

   Dobrý den Dane, osobně si myslím, že klimatizace na Fuerteventuře ani v létě nutná není. Je samozřejmě příjemná nebo se může hodit na zchlazení pokoje, ale vzhledem k tmu, že teploty v noci se tu pohybují kolem 22°C a přes den mezi 26°C a 28°C, tak to lze i bez ní.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.