Počasí na Kanárských ostrovech v dubnu

Duben je na Kanárských ostrovech příjemný, ale nikoliv horký. Navštívit Kanárské ostrovy takto z jara je ideální volbou pro toho, kdo chce ostrovy poznávat a kombinovat výlety či sportovní aktivity s odpočinkem na plážích.

Počasí na Kanárských ostrovech v dubnu je obvykle polojasné s teplotou vzduchu do 24°C přes den a kolem 16°C v noci a nad ránem. Déšť se vyskytuje jen ojediněle.

Je dobré upřednostnit jižnější části ostrovů, kde bývá méně mraků a je tam i tepleji. Ať už je to Costa Adeje na Tenerife nebo oblast hotelů u pláže Playa de Ingles na jihu Gran Canaria.

Kanárské ostrovy v dubnu – zájezdy s polopenzí od 11 759 Kč

 

Každému doporučuji se s charakterem počasí v dubnu předem seznámit. Dubnové podmínky, které zde standardně panují, totiž mohou leckoho nemile překvapit.

Zmíním veškeré podstatné informace, uvedu konkrétní data z minulých let a řeknu i to, kterých oblastí bych se osobně v dubnu vyvaroval.

Teplota vzduchu

Ačkoliv Kanárské ostrovy leží na podobné zeměpisné šířce jako egyptská Hurghada, rozhodně od nich nikdo nemůže očekávat stejně teplé počasí jako v dubnu v Egyptě, kde se teploty běžně pohybují nad 30°C. Tak vysoko se teplota na Kanárských ostrovech dostává výjimečně, a to i během těch nejteplejších letních dní.

Pro duben jsou typické nižší teploty, které zásadně determinuje mírný ráz oceánského klimatu.

  • odpoledne se ve svých maximech pohybují mezi 20°C a 26°C
  • brzy nad ránem pak mezi 15°C a 18°C

Jsou to obvyklá teplotní rozmezí, která však neplatí ve 100% případů. Teplotní charakter dále závisí nejen na konkrétních ostrovech, ale často i na konkrétních místech v rámci jednoho ostrova a samozřejmě i na nadmořské výšce. Typickým příkladem je Tenerife.

Kanárské ostrovy duben - počasí u Teide na tenerife

Tenerife

Nádherný ostrov plný různých mikroklimat a s často podstatně rozdílným počasím mezi severem a jihem.

Počasí v dubnu na jihu Tenerife je příjemně teplé s denními teplotami okolo 23°C až 24°C. Zároveň s minimálním srážkovým úhrnem (7,4 mm), obvykle tu v dubnu prší 1x až 2x do měsíce.

Teploty na severu Tenerife jsou v dubnu nižší. Teplota vzduchu se v odpoledních maximech pohybuje od 16°C do 22°C. To jsou sice skvělé podmínky na návštěvu Loro parku, ale na koupání to není. Chladno je hlavně po ránu, kdy má vzduch jen mezi 10°C a 12°C. I z toho důvodu je lepší Puerto de la Cruz raději nechat až na květen.

Výjimečně Kanárské ostrovy ovlivní teplý vzduch z nedaleké pevninské Afriky. Jak ukáži níže na konkrétních datech, to nastalo například v polovině dubna 2022, kdy teplota stoupla až na 34°C. Na severu Tenerife v Puerto de la Cruz činilo ve stejný den maximum 30°C.

Kanárské ostrovy duben počasí

Gran Canaria

I Gran Canaria je poměrně velkým ostrovem s relativně vysokou nadmořskou výškou ve vnitrozemských oblastech. Proto i zde jsou patrné citelné teplotní rozdíly a i zde je standardně nejteplejší jižní cíp ostrova.

Duben na jihu Gran Canaria se vyznačuje polojasným počasím s teplotou vzduchu mezi 22°C a 25°C.

Stejně jako v případě Tenerife, i zde je vhodné volit jih ostrova. Není náhodou, že oblast Maspalomas a Playa del Inglés u stejnojmenné 3 km dlouhé pláže je tou nejvyhledávanější částí Gran Canarie vůbec.

Mezi cenově nejdostupnější hotely v této oblasti patří Abora Buenaventura by Lopesan, Europalace nebo Jardin del Atlantico.

Fuerteventura

Počasí v dubnu na Fuerteventuře je obvykle skoro jasné. Denní teploty se pohybují od 22°C do 25°C, noční teploty od 14°C do 18°C. Prší minimálně, v porovnání s ostatními kanárskými ostrovy v dubnu vůbec nejméně.

Nejenže tu jsou dešťové srážky výjimečné, duben na Fuerteventuře i na sousedním a severněji položeném Lanzarote je velmi slunečný a s minimem oblačnosti. Počasí tak láka na výlety na Fuerteventuře, ať už do vnitrozemí ostrova, na nádherné drsné a odlehlé západní pobřeží či na vyhlášenou pláž Sotavento. Koupat se také dá, na druhou stranu však s žádnou teplou vodou raději nepočítejte.

Teplota moře

Oceán, který omývá Kanárské ostrovy není teplý, ani v létě. Do velké míry to je dáno studeným Kanárským proudem, který v těchto místech v Atlantiku od severu k jihu proudí.

Teplota moře v dubnu činí 19°C.

Více nečekejte. A to od žádného z kanárských ostrovů. Teplota vody na Gran Canaria je v dubnu identická s Fuerteventurou i s Tenerife. Není problém se vykoupat, sám jsem se v dubnu na Tenerife koupal v oceánu několikrát, na druhou stranu to zkrátka chladné je. V tomto směru jsou proto vhodnější Kapverdy, které leží zhruba o 1400 km jižněji a kde je oceán v dubnu příjemně teplý.

Duben 2023

Doplňuji konkrétní hodnoty pro vybrané dubnové dny z minulého roku. Data charakterizující duben 2023 budou doplněna, jakmile budou známa.

Data pro 04/2022:

  •   1.   >>   21°C   /   16°C   /   polojasno
  •   8.   >>   22°C   /   16°C   /   skorojasno
  •  12.   >>   21°C   /   18°C   /   oblačno
  •  17.   >>   34°C   /   19°C   /   jasno
  •  26.   >>   23°C   /   16°C   /   skorojasno
  •  31.   >>   25°C   /   15°C   /   jasno

Data jsou pro letovisko Costa Adeje na jihozápadním pobřeží Tenerife. Pro každý z uvedených dnů je zobrazena nejvyšší teplota, nejnižší teplota a převládající stav oblačnosti.

Kanárské ostrovy: pobyty s odletem z Vídně či Prahy od 9 530 Kč

Předpověď počasí

Kdo zvažuje cestu na Kanárské ostrovy v následujících dnech, bude ho nejvíce zajímat aktuální předpověď počasí. V rámci níže uvedených meteorologických map naleznete předpovědi počasí na 10 dní pro vybrané ostrovy a lokality.

Los Cristianos, Tenerife:

 

Puerto de la Cruz, Tenerife:

 

Maspalomas, Gran Canaria:

 

Costa Calma, Fuerteventura:

 

Moje doporučení

Kvetoucí ibišky, příjemné teploty a převládající slunečné počasí jsou hlavními důvody, proč vyrazit na Kanárské ostrovy v dubnu. Kvůli teplotám, které se v dubnu typicky pohybují kolem 24°C volte raději jižní oblasti. Morro Jable či Costa Calma na Fuerteventuře, Playa del Inglés na Gran Canaria nebo Los Cristianos a Costa Adeje na Tenerife.

Strávit na Kanárských ostrovech Velikonoce nebo kterýkoliv z dalších jarních termínů není vůbec špatný nápad. Počítejte však s chladným mořem, což částečně vynahrazují vyhřívané hotelové bazény. Duben je tak doba, která se více hodí na aktivnější tipy dovolené. Ať už na golf, cyklistiku či nejrůznější výlety. Půjčte si na Kanárských ostrovech auto a vyrazte prozkoumat ta nejzajímavější místa.

Zeptejte se na cokoliv k tématu - vložte komentář

* Pole "Vaše jméno" a "Váš email" jsou povinná, vaše emailová adresa nebude zveřejněna, spam rádi nemáme.
Důležité: Některé komentáře se zobrazí až po jejich schválení.
Tipy na zájezdy
Hotel Shoni Bay, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-62%): pobyt u zátoky s krásnými korály za 7 690 Kč

Hotel Blue Sea Puerto Resort, Tenerife

Tenerife (na 8 dní): All Inclusive dovolená za 11 990 Kč

Hotel Fantazia Resort, Marsa Alam, Egypt

Marsa Alam (-61%): 5* hotel s TOP pláží, bazény & lagunami za 9 990 Kč

Hotel R2 Bahia Playa, Fuerteventura

Fuerteventura (-66%): týdenní All Inclusive ve 4* hotelu za 10 990 Kč

Hotel Uroa Bay Beach Resort, Zanzibar

Zanzibar: zájezd na 9 dní s přímým letem z Prahy za 16 990 Kč

Hotel Aqua Mondo Abu Soma, Hurghada, Egypt

Hurghada (-65%): 8 denní pobyty s All Inclusive aktuálně už za 6 790 Kč

Máte 50% hotovo
Tipy na exkluzivní dovolenou
Aktuálně dostupné zájezdy se slevou až 60%. Maximálně 1x měsíčně.